PDA

View Full Version : Intervjuude seeria «Tunne kaaslast!»: vastamas muruntau



PokkeriProde Nuhk
04.01.12, 05:06
Alates tänasest hakkame taas avaldama intervjuusid foorumi kaaslastest. Seekord küll melu.pokkeriprod.com lehel ja nime all «Tunne kaaslast!», mille eesmärk on tutvustada foorumikaaslasi. Intervjuude seeria esimene «ohver» on elukutseline pokkerimängija ja FC Pokkeriprod looja «muruntau».

Head lugemist!

Kuidas ja millal jõudsite pokkeri juurde?

Esimene kokkupuude oli tuttava kaudu, kes mängis internetis. See võis juhtuda millalgi 2008. lõpus, mõni kuu enne PokkeriProd.com foorumi sündi. Siis tekkis juba väike huvi ja uurisin omal käel edasi.

Kas olete elukutseline pokkerimängija? Kui jah, millega tegelesite ennem? Kui ei siis millega tegelete praegu?

Jah, ja ütlen seda auga, vahest häbenetakse seda, aga mul sellega probleemi pole. Amet nagu iga teine. Peale keskooli sai Tartu Ülikoolis filosoofiat õpitud, aga kuna sel perspektiivi enda jaoks väga ei näinud ja kõrvalt läks börsil päris hästi, vahetasin mingi hetk ala.

Kuidas börsil läks? Kaua sellega tegelesite? Miks lõpetasite?

Ah, oli paremaid ja halvemaid aegu, aga lõppkokkuvõttes võib öelda, et ma seda mängu siiski ei biitinud, krahhi üle ma ei elanud igatahes. Kuigi vahepeal tundusin endale päris eduka kutina ja bankroll oli iseenesest ka pokkerimõistes päris balla.

Kuidas suhtuvad lähedased/perekond Sinu pokkerimängija elukutsesse?

Praeguseks on juba leppinud, alguses ei tahetud ka väga uskuda, et sellest minu jaoks midagi välja tuleks. Raha tuli, jutt muutus, nagu ikka :D

Kas mängite live või internetis?

Mõlemat, aga live'i 2-3 korda kuus vahelduseks, kasum tuleb online'ist ja live'is käin doonoriks ;)

Kui palju nädalas kulutate aega pokkerile?

Umbes 20 tundi.

Kuidas arendate end? Soovitusi algajatele?

Minu puhul pole arendamine väga järjepidev protsess seni olnud, vahest on motivatsiooni rohkem, vahest vähem õppida. Aga muidu olen õppimiseks kasutanud kõiki võimalusi, raamatuid lugenud, õppevideoid, 2+2 foorum, HUSNG.com tasuline foorum, saanud coachi, arutanud teiste heade pokerdajatega käsi jne.

Algajatele väga konkreetseid soovitusi siinkohal ei jagaks, sest see sõltub paljuski ka mängija võimalustest, tasemest, õppimistüübist jne. Tihti alustatakse siiski foorumitest ja raamatutest, aga nendest ei ole juba mitu aastat piisanud tasemel mängijaks saamiseks. Küll aga soovitaks teha õppimisest pideva käimasoleva protsessi, sest see on ainus võimalus enda taset ja teenistust tõsta ja seda hoida.

Tuleviku eesmärgid pokkeris?

Pikema perspektiivi, st +3 aasta omi ei ole mul väga välja kujunenud, aga üle kümne aasta ei tahaks sel alal jätkata. Käesoleva aasta omad võin siiski välja tuua:

100 tundi mängu ja 40 tundi õppimist kuus;
300 000 VPP'd;
40 000 eurot kogukasum;
Võrreldes mu seniste tulemustega on need päris kõrged eesmärgid, aga usun, et on tehtavad. Eesmärgid peavadki kõrged olema, muidu ei saavuta midagi.

Mis arvate pokkerist tulevikus? Kas mängud surevad ja otsiste uut tööd?

Viimasel ajal on tulnud tohutult negatiivseid uudiseid selles suhtes alates Itaalia ära langemisest, kuni USA ja Hispaaniani, mistõttu on meeleolud ka üldiselt üpris pessimistlikud.

Ma siiski ei nõustuks nii negatiivse vaatega. Pokkeri osalt ära keelustamine ja teiselt suurem maksustamine on täiesti loomulikud populistlikud liigutused valitsuste poolt toodete ja teenuste vaba liikumise peatamiseks poolõilsate eesmärkide nime all. Juhtub majanduskriiside aegu ka paremates maades ja igasugustes tööstusharudes. Usun, et mõne aasta jooksul, kui majandusolukord peaks paranema, see protsess pöördub. Muidugi ma sellele lootma ei kavatse jääda ja kavatsen enda taseme tõstmisega ka edaspidi tegutseda.

Kui pokker peaks kaduma, mida tegema hakkate?

Provokatiivne küsimus, millele mul enda puhul vastus veel lõplikult välja mõeldud ei ole. Eestis tundub seadusandlus pokkeri koha pealt välja kujunenud olevat ja on äärmiselt ebareaalne, et paari aasta jooksul olukorra olulist muutust näha on. Teiste riikide mängijaid jääb ikka eestlastega mängima, vähemalt selleks ajaks. Paari aasta jooksul on kavas enda taset pokkeris ka oluliselt tõsta ja ka mingisugune backup plaan välja töötada, sest sõltumata pokkeri jäämisest või kadumisest pole plaanis sellise istuva tööga elu lõpuni tegeleda.

Miks külastate PokkeriProd.com lehte?

Foorumi ja saidi eesmärgid on minu jaoks oluliselt muutunud aja jooksul. Alguses oli põhjuseks rohkem õppimine, hetkel pigem meelelahutus ja teiste mängijate käekäiguga kursis hoidmine, õppimise jaoks on mulle sobivat materjali siin juba liiga vähevõitu.

Mis teid sundis looma FC Pokkeriprod?

Põhjuseid oli mitmeid. Vahepeal oli mul elus väga ebasportlik periood, kus mitu aastat ei liigutanud peaaegu üldse ja majastki väga välja ei saanud. Oli tarvis end uuesti liigutama hakata. Foorumis tegid teised aeg-ajalt tol ajal kossutrenni, sellest sain idee proovida kokku ajada siit jalkavõistkond. Ühtlasi tundus fun ka teiste n.ö. kolleegidega vahest kokku saada ja seetõttu üritasingi ära teha.

Mingi hetk selgus, et finantsiliselt trenni väga välja ei vea ainult foorumlastest koosneva väikse kambaga, paljud olid meil ka liigast huvitatud ja nii läksimegi riskile välja, et kas meil õnnestub esimene hooaeg vastu pidada. Korraliku tahtmisega on kõik võimalik, ka läbi sportlike tulemuste poolest ebaõnnestumise kõndimine ja siin me nüüd oleme: 1. hooaeg on seljataga ja läheme uuele hooajale vastu tugevamana kui kunagi varem.

Olete FC Pokkeriprod tiimiga rahul?

Väga rahul. Sportlike tulemuste poolest pole meie tulemused küll suurem asi, aga meil on väga hea võistkonnavaim ja kõik viitsivad pingutada sama asja nimel. Nüüd on meil ka treener, mõned uued mängijad on liitunud ja järgmisele hooajale ei lähe me enam outsideritena vastu. Sellise kambaga on ainult rõõm sporti teha, rutiin puudub ja on pidevalt uusi eesmärke, mille poole püüelda. Pulli saab ka omajagu, võiks ainult pealtvaatajaid rohkem olla, aga loodetavasti mõtleme selles vallas ka midagi välja.

Lõpetuseks. Kui saaksite muuta midagi oma pokkerikarjääri jooksul, siis mida muudaksite? Alustaksite muu mänguga või lisaksite rohkem volüümi?

Üldiselt mulle väga ei meeldi sellised tagantjärgi tarkuse küsimused. Vead ongi tegemiseks ja neist õppimiseks. Praeguste teadmistega teeksin asju oluliselt erinevalt, aga oleks, poleks, moleks. Ja eks ma ikka püüan ka pidevalt asju paremini teha, kuigi vahest kipun unustama selle eesmärgi.

ranka
04.01.12, 05:17
Soovitusi:
1. kes võiks olla järgmine
2. mis tüüpküsimusi tuleks küsida

numnuts
04.01.12, 05:49
klasspro: next

küsimustevallas võiks olla alati miskit funmomente, ministorysid etc.

con
04.01.12, 12:34
Mis sind inspireerib, motiveerib.

Mida pead elu mõtteks.

nikitheone
04.01.12, 13:09
äkki on võimalik nii, et foorumi kasutajad küsivad? või see muutub liiga well-a-like?

numnuts
04.01.12, 13:12
äkki on võimalik nii, et foorumi kasutajad küsivad? või see muutub liiga well-a-like?

Great idea. Midagi nii, öeldakse, et intervjueeritav on x igaüks kel soovi saab esitada ühe küsimuse. Ja siis toimetaja valib nende küsimuste seast ise ala 5-10 välja vm.

muruntau
04.01.12, 13:36
äkki on võimalik nii, et foorumi kasutajad küsivad? või see muutub liiga well-a-like?

Minu poolest võib küll, olen nõus kuni nädala lõpuni siin teemas vastama.

Con, head küsimused, vastan hiljem.

Küll aga jäi mulle endale segaduseks, miks just minuga jätkati "Tunne kaaslast" seeriat. Imo on siin minust paremaid pokerdajaid ja huvitavamaid kujusid omajagu. Aga samas ega see ei peagi nii järjest käima.

jozik
04.01.12, 13:51
Aga on ainult üks muruntau. Sa mees oled piisavalt kiiksuga ;)

tead ju küll mis müüb

ranka
04.01.12, 15:43
äkki on võimalik nii, et foorumi kasutajad küsivad? või see muutub liiga well-a-like?

Kui intervjueeritav on nõus siis miks mitte.


Minu poolest võib küll, olen nõus kuni nädala lõpuni siin teemas vastama.

Con, head küsimused, vastan hiljem.

Küll aga jäi mulle endale segaduseks, miks just minuga jätkati "Tunne kaaslast" seeriat. Imo on siin minust paremaid pokerdajaid ja huvitavamaid kujusid omajagu. Aga samas ega see ei peagi nii järjest käima.

Plaan oli seeriaga alustada varem aga ei olnud aega. Eile see lõpuks tekkis ja oli vaja leida esimene "ohver". Ei hakanud pikalt otsimagi ja järjest vaatasin oma avatud MSN aknaid. Esimene oli "ment52" aga kahjuks ta oli away/offline ja teiseks sina. Nii see läkski.

Üldiselt ma ei hakka valima pokkerioskuste, postituste jms. järgi tulevasid küsitletavaid vaid ikka selle järgi, kas inimene reaalselt ka komuunile huvi pakub. IMO mõttetu on intervjueerida hotcocacolat, sest milleks baite raisata - terve nett ta intervjuusid täis, samas väga huvitav oleks teada, mis peitub Vandalari kõva koore all või mis kümmet ametit Taipupole peab.

vapsik
04.01.12, 15:58
Ma mõtlesin, et mingi Imre ja Kassikese blogi link, sest lugesin alguses: "Tunne kaslast".

Poke
04.01.12, 16:08
ment25 või Ajuvaba next please

küsimusi võiks olla veel umbes, et mis mängude, limiitidega alustati, mida praegusel hetkel mängitakse jne.

Tarmonator
04.01.12, 16:08
pokkerisheriff...

ranka
04.01.12, 16:10
pokkerisheriff...

Nali naljaks aga võtan ka nemad ette. Kõik, kes foorumis kirevamad isikud aga vähe teatakse pigistan tühjaks kui kohupiimatuubid aga selleks muidugi on vaja kaaslaste aktiivset osavõttu ja vastu tulelikkust.

muruntau
04.01.12, 20:32
1. kes võiks olla järgmine
2. mis tüüpküsimusi tuleks küsida

1) Pastilaa
2) Kes on kõige gey'm pokkerimängija ja miks: Välismaalt/Eestist?

They see me trollin...


Mis sind inspireerib, motiveerib.

Mida pead elu mõtteks.

1) Mul mingeid konkreetseid materiaalseid eesmärke silme ees ei ole, vähemalt mitte väga kõrgeid. 30. eluaastaks võiks juba oma auto, korterist/majast pool makstud ja oma maamaja olla ja perele teatav finantsiline kindlus olla (äkki tuleb see ka ära). Usun, et saavutan need ka pokkeriga on võimalik. Tegelikult motiveerib mind rohkem kui rahaline tasu just enese arendamine, enese pootentsiaali ära kasutamine võimalikult paljudes elu valdkondades.

2) I c where that comes from ;) Kuna olen filosoofiat õppinud. Eks sellele küsimusele on aastatuhandeid üritatud vastuseid leida, üritada valgustatuks saada, soovidest ja ihadest loobuda, pattudest hoiduda ja elada oma elu jumalale meelepäraselt. Või nagu nagu tänapäeval vahest vaadatakse, olla osa teaduse arengust, töötada singulaarusse ja kosmose vallutamise nimel (mis pidavat inimkonna kaugem eesmärk olema), või hoopis vastupidi, üritada kogu protsessi peatada, hipiks või amišhiks või muuks taoliseks hakates. Fuck that shit, igasugune ekstreemsus selles kontekstis on üle pingutamine. Elu mõtet imo kui sellist ei eksisteeri ja selle otsimine on ka pointless. Kui tahad, võiks elu eesmärk olla midagi sellist, et saaks elu lõpus midagi umbes sellist:
6E2hYDIFDIU
Täitsa mõistlik. Kuigi, kes mind teavad, võivad öelda, et ma enamus ajast nii käitunud ei ole, aga ma ka vähemalt mingil määral üritan. Plaan on, et kunagi saaks nii öelda.


Aga on ainult üks muruntau. Sa mees oled piisavalt kiiksuga ;)

tead ju küll mis müüb

Kuigi siin konkreetset küsimust ei olnud, tänud, eks mul neid kiikse jagub. Aga las need jäävad siin kontekstis teemast välja ;)



Plaan oli seeriaga alustada varem aga ei olnud aega. Eile see lõpuks tekkis ja oli vaja leida esimene "ohver". Ei hakanud pikalt otsimagi ja järjest vaatasin oma avatud MSN aknaid. Esimene oli "ment52" aga kahjuks ta oli away/offline ja teiseks sina. Nii see läkski.


Iga päev õpin midagi. Selle pärast ment nii kõva mängija ongi, et tal msn kinni on. Üritan eeskuju jälgida ;)


Tegelt lootsingi, et väga palju küsimusi ei tule, aga mõnele võiksin iseenesest veel vastata.

Codecci
04.01.12, 20:57
1) Top 5-10 "must see" filmi?

2) Lemmik TV sari/sarjad?

Godspeed_EJ
04.01.12, 21:00
Mis maratoni jooksma lähed?
Tahad läbi joosta või mingi aeg ka silme ees?

Freshmeat
04.01.12, 21:14
Mis Su sünniaasta on ning mis tähtkujust Sa oled?

pokkerisheriff
04.01.12, 21:15
üks väike stiililine soovitus - küsimused võiks sinavormis olla. see teietamine jätab natuke pingutatud ja võõra mulje. eriti arvestades et igapäevaselt foorumis niikuinii omavahel suheldakse ja sinasõbrad ollakse. muidu hea usutlus minu arust ja see on ka hea, et melu.pokkeriprod.com jälle ellu äratati (sest nagu ma pakkusin kunagi, siis algsel kujul jõuti nii kaugele, et kuna lood ei olnud piisavalt lahedad, siis see asi suri välja). edu!

EDIT: ma paneks esimese posti juurde lingi ka melu.pokkeriprod.com usutluse lehe juurde, mis sest, et see siin täies mahus loetav on. siis kinnistuks inimestele see melu.pokkeriprod.com leht tuleviku mõttes vaikselt (harjuksid sellega ja trükiks seda mõnikord niisama ka Internet Explorerisse sisse et vaadata kas sinna midagi uut on tekkinud või nii).

muruntau
04.01.12, 23:37
1) Top 5-10 "must see" filmi?

2) Lemmik TV sari/sarjad?
1) Minu lemmikfilmid erinevad oluliselt sellest, mida pean parimateks filmideks filmikunstilise aspekti poolest. Igathes, mulle on kõige rohkem muljet avaldanud filmid:
I) Wall Street (see vanem obv)
II) Up in the Air
III) Chungking Express
IV) Battle Royale
V) Derzu Uzala
VI) True Romance
VII) Dead Snow
VIII) Seppuku
IX) Ikiru
X) Sukiyaki Western Django
Mitte tingimata selles järjekorras.
2) Seriaale ei vaata peaaegu üldse, mul pole telekatki. Siiski ootan pidevalt "South Pargi" uusi osi ja "Rome" meeldis ka.


Mis maratoni jooksma lähed?
Tahad läbi joosta või mingi aeg ka silme ees?

Hetkel pole veel maratonide kalendrit uurinud, ega Eestis neid eriti toimugi. Hiljemalt Tallinna oma septembris, aga tahaks tegelikult juba varem proovida. Mõni poolmaraton ka kõrvale, see võiks peaaegu igakuiseks värgiks saada mul. Mingit aega maratoni puhul mul silme ees veel pole. Poolmaratoni läbisin eelmine aasta 1h56-57 minutiga, seda aega tahaks vähemalt 5 minutiga parandada. Loodetavasti suudan suitsetamise mahajätmisest seekord ka kinni pidada, siis võiks loota maratoni aega ka alla 5h, lol.


Mis Su sünniaasta on ning mis tähtkujust Sa oled?
Sünniaasta on 1986, aga enda tähtkuju kohta ma täpselt ei teagi ja ei huvita ka. Mul on veidi kahjugi inimestest, kes nii mõttetut teemat oluliseks peavad :D


...
Ja mul on ka muidugi heameel, et pokkerisheriff võttis vaevaks siin teemas korda looma tulla, seda teemat oma kommentaariga austada :D Sugugi mitte halvas mõttes, lihtsalt niisama väike lol moment oli.

tolmuahv
05.01.12, 07:18
1) Mis instrumentidega sa toimetasid, kui commodity tradingut üritasid teha? Kas mingi world view ka oli või lihtsalt võtsid, mis kätte juhtus?
2) Kas mingi hetk oli ka tunne, et "take the profit, get the hell out"?
3) Kas hoidsid n.ö. trading accounti jm asjad lahus, s.t. et rohkem kaotada ei saaks kui positsioonid väärt olid?
4) Kui asjad pekki läksid, kui raske seda seedida oli?
5) Kas loobusid tradingust täielikult peale hävingut? Äkki õppisid hoopis üht-teist ja võiksid edukalt jätkata millalgi?

muruntau
05.01.12, 23:29
1) Mis instrumentidega sa toimetasid, kui commodity tradingut üritasid teha? Kas mingi world view ka oli või lihtsalt võtsid, mis kätte juhtus?
2) Kas mingi hetk oli ka tunne, et "take the profit, get the hell out"?
3) Kas hoidsid n.ö. trading accounti jm asjad lahus, s.t. et rohkem kaotada ei saaks kui positsioonid väärt olid?
4) Kui asjad pekki läksid, kui raske seda seedida oli?
5) Kas loobusid tradingust täielikult peale hävingut? Äkki õppisid hoopis üht-teist ja võiksid edukalt jätkata millalgi?

Väga head küsimused! Vabandan, kuna teema on mulle küllaltki valulik, on ka paar ebatsensuurset kohta. Samuti on sellest jutust ja siinsetest mõistetest asjaga mitte kursis olijal küllaltki raske aru saada.

1) Väga palju erinevaid ei olnud, põhiliselt aktsiad, millest omakorda enamuse moodustasid Kanada kaevandus pennystockide aktsiad, veidi ka USA ja Vene börsidelt, aga neist minimaalselt. Mingil määral sai ka optsioonidega tegeletud ja ka teisi instrumente uuritud, aga LHV ei viitsinud neid enda traderisse võtta. Futuure ei proovinud, sest maavarade hindades mul lühiajaline nägemus puudus enamasti. Põhitähelepanu oli aktsiatel. Vahepeal mõned kauplesid ulme madalate kordajate peal (PE 2-4 jne), osadel jälle väga potentsiaalikas kaevandus kohe avanemas, jõhkrat valuet oli leida. Ega ma nii lampi neid ikka ei võtnud, prospektid ja mõned kvartaliaruanded sai ikka minimaalselt loetud konkreetse ettevõtte kohta ja iga konkreetse maavara kohta uurisin ka nõudluse ja pakkumise poolt pikalt. Päris omajagu datat sai läbi hammustatud, pankadelt analüüse häkitud-kräkitud, kus need võimalused liiga lihtsaks oli tehtud (vihje @ Citigroupgeo), tööstusharude analüüse spetsialiseerunud analüüsimajade poolt lekkis jälle kuhugi jne.
Eks see toorainete world view põhines ikka sellel, et kuigi Lääne majandused enam kaugeltki nii toorainepõhised ei ole ja nende tarbimine oli sõltuvalt commodity'st kas minimaalselt kasvanud, stagneerunud või isegi kahanenud viimasel kümnendil, siis Hiina ja pojad buumisid jõhkralt, naftanõudluse kasv +10% aastas oli naljanumber osade numbrite kõrval. Pluss kogu see kepp, mida uute maardlate kättesaamiseks teha tuli. Kõik mõjus hinnale positiivselt, ka rahatrükk (ja tõenäoliselt mitte spekulandid, nagu tahetakse arvata). Isegi Lääne aeglustumine ei tundunud Hiinat ja suuremaid maid arengumaid peatavat, sest need buumisid toorainete ja viimase aja säästude toel edasi.

Aga jah, maailma datat ma jälgida enam nii palju ei suutnud, et kogu mängu mõista peab fucking platooniga peale lendama ja väga kuradi tasemel veel seejuures, makro pole naljaasi, sellega suudavad ülivähesed turgudelt teenida. Vähemalt nii 1-2 aasta perspektiivis tehinguid tehes. Eestis sellist venda imo ei ole. Ega ma muidugi ei mõistnud ka, mis riske endas kogu see laenubisness sisaldas, ega enamus elukutselisigi mitte. Kui hakkas kõht üles minema, siis minu riskantsel ainult tõusule orienteeriitud strateegial ei olnudki muud võimalust, kui pekki ära keerata. Võimendus + pennistockid + commodity + mother of all chrisis = bustoland.

Kusjuures, ma kogu seda asja ei olnud kusagil õppinud, töö käigus olin kümmekond raamatut lugenud ja kõik muu olin materjale lugedes õppinud. Mu teadmised ja arusaam sektorist ei olnud sugugi kehvad, sai ka LHV analüütikuid mõned korrad seal foorumis parandatud (samas, mis näitaja see ka on :D). Aga kogu pilti ja kogu mängu see ikkagi ei päästnud.

2) Tõusu hetkel ei meenu küll, et oleks, tead küll, see nooruse ja võitmatuse tunne. Kui juba alla läks, siis ei jaganud ka kohe ära, oleks saanud täitsa mõistliku kasumi lukku panna, aga kes enda esimese kriisi ajal ikka õigel ajal müüa suudab. Kindlasti paljud suudavad, mina mitte. Kusjuures asja halvendas veel see, et peale mõningat langust olid selle sektori ettevõtted ja makro isegi täitsa korralikud, Hiina + arengumaad pidutsesid edasi nagu homset poleks ja ettevõttetel olid kordajad ülisoodsaks läinud. Need asjad ongi need, mis pikas perspektiivis loevad, põhiasjad toetasid, ainult turgude üldine paanika oli see. Ma olin veel nõrgemaid tooraineid ja ettevõtteid droppinud ka portfellist, tundus solid positsioon, tahtsin üle elada kriisi. Aga mis sa teed, kui kogu turg crashib 50%, ise oled sees sektoris, mis sellisel juhul crashab 75% ja endal on veel võimendus. Korra 20 aasta sündmus pmst. Muidugi, ega see vabandus ei ole, ei olnud nii hästi ette valmistunud ja musta luigega kohtumiseks valmis.

3) Ma trading accountiga ei teinud, selles mõttes ma rohkem kaotada ei saanud kui oli, küll aga kaotasin võimenduse tõttu umbes 90%, oli veel veidi võlgu ka võetud "investeerimiseks" ("geniaalne" idee tagantjärgi).

4) See oli kuradi raske, ma kaotasin peaaegu kõik, tagasi vanemate juurde, mind peeti feilajaks jne, taheti, et maximasse turvameheks tööle läheks ja muu selline p..k. Hakkasin väga räigelt jooma ja selline täispohhuiistlik olukord oli üle aasta. Sellest ajast ka praegugi alkoholiprobleem küljes, üritan lahti saada. Sellepärast mind ajabki räigelt närvi, kui inimesed väidavad räägivad, et nende palga ostujõud langes krashiga 10% või nii. Teil pole mingit aimugi, mida kaotada andis. Eks mu kaotused olid muidugi suurte tegijatega võrreldes minimaalsed, aga protsendina netovaradest ikka nii üle 100% või nii. Noore inimesena ma varsti enam ei põdenud, et ma sellest asjast välja tulen. Mulle öeldi küll, kui peale börsil feilamist pokkeriga alustasin, et sel poisil pmst mõistus või kaine mõistus puudub, aga teadsin kogu aeg, et tulen välja ja olen sellele juba päris lähedal!

5) Jep, br oli otsas ja mott oli ka nii maas kui olla sai. Eks ma õppinud olen ikka enda vigadest, enam nii riskantset strateegiat ei kasutaks kunagi ja väikestocke näpiks minimaalselt, sest nende juhtkonnad suudavad investoritele ikka uskumatut sitta keerata. On aeg aktsiateks ja on aeg, mil cash is king. Iseenesest ma ei välista sellele alale või daytradingule (sai sedagi lähedalt nähtud ja pulligi tehtud) naasmist mingil moel, vahetevahel flirdin mõttega, et peaks sügiseks õige ala ja ained välja vaatama mõnes ülikoolis. Mingeid lihtsamaid tavaanalüütiku töid suudaks ehk isegi teha ka küllaltki lühiajalise täienduse pealt.

Hetkel aga on pokkeris minu jaoks väljakutseid piisavalt ja 0'st alustades ei saavutaks investeerimise alal sellist sissetulekut, mis praegu juba on ja eeldatavalt lähiajal saavutan. Samuti saan kohe 26, investeerimine on väga matapõhine ala ja minu vanus pole enam just parim alustamiseks. Ei välista siiski seda, enamus positsioone investeerimismaailmas, kus on vaja mõtlemisvõimet, mitte peaasjalikult klientidele sitaajamisvõimet oleks mulle järgmine valik peale pokkeri.


Edit: muutsin esimest lauset, jutu sisu ja vorm jäi muutmata.

Codecci
06.01.12, 00:35
Palju bankroll oli tipphetkel?

muruntau
06.01.12, 01:15
Palju bankroll oli tipphetkel?

Selles kontekstis mitte midagi erilist, €100k umbes. Tolmuahvile on see number raudselt, möh, sa viitsisid sellise summa pärast rabeleda? :D Alguses oli see summa obv ikka oluliselt väiksem ja mulle oli see tol ajal ikka päris suur summa. Aga jah, investeerimise (mitte kauplemise) kontekstis jääb ka 1MEUR BR pigem väikseks.

Aga jah, minu jaoks on see teema möödanik. Veidi meenutades seda ajastut tulid meelde mõned ajastust pärit naljad:
"Olid ajad olid majad"
"Mees, minu käekell on väärt rohkem kui sinu auto" (ja seda öeldi ka +20keur autoga meestele)
"Vestlus baaris:
Tshikk: "Milline auto sul on?"
Rahaboss: "Mitte milline, vaid kahemilline?"

Summad pokkeris ja näiteks FTP'sse kinnijäänud rahad on f'in nali investeerimise valdkonnaga võrreldes. Samas seal 1-2 aastase õppimise järel staariks ei saa ka mitte keegi, roppu tööd on vaja teha +10h päevas aastaid, enne kui tegijaks saab. Nii et tundke rõõmu, et pokker veel praegugi selline iizi money on.

privador
06.01.12, 01:33
Selles kontekstis mitte midagi erilist, €100k umbes. Tolmuahvile on see number raudselt, möh, sa viitsisid sellise summa pärast rabeleda? :D Alguses oli see summa obv ikka oluliselt väiksem ja mulle oli see tol ajal ikka päris suur summa. Aga jah, investeerimise (mitte kauplemise) kontekstis jääb ka 1MEUR BR pigem väikseks.
100k on ikka väga suur raha, eriti noorele tudengile. Paljudel on selles etapis hoopis miinused taga(õppelaneud ja väikelaenud), sest elu tahab elamist


Mina võtaks BR koservatiivseks tootluseks 5%
100k kapitaliga rantjee elu tõesti ei mängi välja
Kuid 1meuriga tõenäoliselt tööd enam teha vaja pole

muruntau
06.01.12, 01:50
Üks point veel, mida seoses enda läbikukkumise kogemuseg tahaks kõikidele keskmisest jõukamatele pokerdajatele öelda: Palju lihtsam on kunagi raha mitte omada, kui olla omanud omajagu ja siis kõik kaotada. See realitycheck, mis tuleb peale ballaelu lõppu, kuradi ränk. Üks hetk pole tähtis, mis linnas mis riigis nv'l joomas käid ja siis järgmine hetk avastad end vanemate juures nuudleid söömas ja nv'l lauakat/2 liitrist joomas. Kogu see muutus elukvaliteedis, elustiilis, teiste suhtumises, kõik harjumused tuleb ümber muuta, see on kuradi raske. Kõik arvavad, et temaga ei juhtu, ka mina arvasin, et olen teistest targem blablabla. Isegi, kui see on 1/20 000 000st sündmus, selliseid asju tuleb ette tegelikult liiga kuradi tihti. Näha enda mitme või mitmekümne aasta tööd haihtumas õhtuga, see võib juhtuda igaühega. Tasub kindlustada end selliste juhtumite vastu: säästa teatud osa enda teenistusest ja panna eraldi kontole. Obv investeeringute hajutamine ja muu see teema on veelgi mõistlikum, aga see jääb juba sellest poindist ja kontekstist välja.

Ega ma ei eeldagi, et keegi kuulda võtaks, ise ma ei võtnud, kuigi hoiatati korduvalt. Nüüd olen targem, peale sellist õppetundi.


100k on ikka väga suur raha, eriti noorele tudengile. Paljudel on selles etapis hoopis miinused taga(õppelaneud ja väikelaenud), sest elu tahab elamist


Mina võtaks BR koservatiivseks tootluseks 5%
100k kapitaliga rantjee elu tõesti ei mängi välja
Kuid 1meuriga tõenäoliselt tööd enam teha vaja pole

Korraliku mixiga (aktsiad, võlakirjad, depod jne) 1 meur teenima panna ja 5% saada kannataks tööle minemata elada küll mõnikümmend aastat, aga inflatsiooni sellega ei biidi ometigi. Tarbimisharjumused sellise summa olemasolul enamasti just tudengi omad ei ole ;)

ranka
06.01.12, 02:49
Üks point veel, mida seoses enda läbikukkumise kogemuseg tahaks kõikidele keskmisest jõukamatele pokerdajatele öelda: Palju lihtsam on kunagi raha mitte omada, kui olla omanud omajagu ja siis kõik kaotada. See realitycheck, mis tuleb peale ballaelu lõppu, kuradi ränk. Üks hetk pole tähtis, mis linnas mis riigis nv'l joomas käid ja siis järgmine hetk avastad end vanemate juures nuudleid söömas ja nv'l lauakat/2 liitrist joomas. Kogu see muutus elukvaliteedis, elustiilis, teiste suhtumises, kõik harjumused tuleb ümber muuta, see on kuradi raske. Kõik arvavad, et temaga ei juhtu, ka mina arvasin, et olen teistest targem blablabla. Isegi, kui see on 1/20 000 000st sündmus, selliseid asju tuleb ette tegelikult liiga kuradi tihti. Näha enda mitme või mitmekümne aasta tööd haihtumas õhtuga, see võib juhtuda igaühega. Tasub kindlustada end selliste juhtumite vastu: säästa teatud osa enda teenistusest ja panna eraldi kontole. Obv investeeringute hajutamine ja muu see teema on veelgi mõistlikum, aga see jääb juba sellest poindist ja kontekstist välja.

Ega ma ei eeldagi, et keegi kuulda võtaks, ise ma ei võtnud, kuigi hoiatati korduvalt. Nüüd olen targem, peale sellist õppetundi.



Korraliku mixiga (aktsiad, võlakirjad, depod jne) 1 meur teenima panna ja 5% saada kannataks tööle minemata elada küll mõnikümmend aastat, aga inflatsiooni sellega ei biidi ometigi. Tarbimisharjumused sellise summa olemasolul enamasti just tudengi omad ei ole ;)

Mina ei nõustu. Elu ongi kohandumine antud hetkega ja realitycheck peaks toimuma siis kui sa jõuad «vaekuri» staadiumist «balla» staadiumisse. Sa pead jääma reaalseks, et ühel hetkel võib-olla sul enam seda raha ja selliseid võimaluss ei ole ja kasuta antud hetke võimalikult targasti, et ebaõnnestumise korral oleks sul parem elu kui vahetult enne «rikkaks» saamist.

See on siis see aeg, kus võimalikult kiirelt vähendada võlakoormat, osta kinnisvara ja teha muid investeeringuid. Reaalsuses käitutakse vastupidi. Eestis buumi aeg igast 9 klassi poisist sai kõrgepalgaline ehitaja, ahnitseti liisinguid ja laene kahekäega, igal teisel ossil oli tutikas auto, korter kesklinnas, läikiv käekell jne. Tuli krahh, jäi miinimumpalk (kui sedagi) ja suured-suured liisingud kogu eluks. Ehk langeti veel hullemasse seisu kui enne oldi.

Tark inimene oleks selle raha investeerinud targalt või vähemalt oleks mõelnud reaalselt ja ei oleks end lõhki laenanud.

Ise ma tunnen, et ma olen oma elu ära kindlustanud suhteliselt hästi. Kui pokker kaoks ja euro/dollari devalveeruks siis võin isegi tulevikus ülejäänud elu töötada alla keskmise palga ning elukvaliteet oluliselt ei muutuks - praegu lihtsalt kulutan liiast mõttetu asjade peale, mis mu elu tegelt eriti mõnusamaks ei muuda, pigem vastupidi - tekitavad masendust kui pärast mõtlen :)

Aa ja minu arvates läbi kukkumine on elu üks osa. Mis tehtud see tehtud, mis juhtus see juhtus. Õppida vigadest, lasta negatiivsed emotsioonid oma seest välja. See muidugi põhjustab väga külma südant, kus kaastunnet eriti ei ole aga vahet pole.

nikitheone
06.01.12, 07:38
vau, polnud aimugi, et asi nii hull oli muru. wp, et välja oled tulnud

Godspeed_EJ
06.01.12, 09:23
Hetkel pole veel maratonide kalendrit uurinud, ega Eestis neid eriti toimugi. Hiljemalt Tallinna oma septembris, aga tahaks tegelikult juba varem proovida. Mõni poolmaraton ka kõrvale, see võiks peaaegu igakuiseks värgiks saada mul. Mingit aega maratoni puhul mul silme ees veel pole. Poolmaratoni läbisin eelmine aasta 1h56-57 minutiga, seda aega tahaks vähemalt 5 minutiga parandada. Loodetavasti suudan suitsetamise mahajätmisest seekord ka kinni pidada, siis võiks loota maratoni aega ka alla 5h, lol.

02.06.2012 on Stockholm, 18.08.2012 Helsinki - kui nendele plaan minna võid märku anda. Endal ka kavas 2012 esimene maraton läbida, need kaks + Tallinn on kõige reaalsemad variandid.

muruntau
06.01.12, 12:03
Ranka, see kuidas peaks olema ja kuidas reaalsuses toimitakse on paraku enamasti väga erinevad asjad. Pakuks, et ka siit foorumist paljud/enamus lasevad enda mitmekordse keskmise suuruse sissetuleku toorelt tarbimisse. Isegi kulutan päris palju, aga maksan võlgu ka jõudsalt. Üritan uuest aastast ka kulud kontrolli alla saada ja mõistlikumaid tarbimisotsuseid teha.


02.06.2012 on Stockholm, 18.08.2012 Helsinki - kui nendele plaan minna võid märku anda. Endal ka kavas 2012 esimene maraton läbida, need kaks + Tallinn on kõige reaalsemad variandid.

Oled ise täismaratoni läbinud? Kuidas võrreldes poolmaratoniga on, 2x hullem või 5x hullem? :D Stockholmi oma tundub päris huvitav, mõtlen isegi selle peale. Tegin just endale veidi pikema perspektiivi asjade "Ära teha" listi ja see on seal esimene. On muidu sinna registreerimisega kiire, võib nimekiri täis saada? Ja ega see vist väga odav ei ole, kogu tripp, hotellid-laevad? Nt Rakvere ööjõõksul käies eelmine aasta tegin omast arust päris sooduka tripi, aga kõik kokku läks ikka kusagil €70.

bluelite
06.01.12, 12:28
http://www.nordearigamarathon.lv/en/

Kas see veidike lähemal ja odavam maraton ei tuleks. Mul proua plaanib sinna poolmaratoni jooksma minna.

Godspeed_EJ
06.01.12, 12:44
Oled ise täismaratoni läbinud? Kuidas võrreldes poolmaratoniga on, 2x hullem või 5x hullem? :D Stockholmi oma tundub päris huvitav, mõtlen isegi selle peale. Tegin just endale veidi pikema perspektiivi asjade "Ära teha" listi ja see on seal esimene. On muidu sinna registreerimisega kiire, võib nimekiri täis saada? Ja ega see vist väga odav ei ole, kogu tripp, hotellid-laevad? Nt Rakvere ööjõõksul käies eelmine aasta tegin omast arust päris sooduka tripi, aga kõik kokku läks ikka kusagil €70.

Registreerimisega imo kiire pole, kuna tuttavad, kes jooksmas käinud on registreerinud ca 1-1,5 kuud varem. Kõige odavamad need otsad just pole, aga käinud inimeste põhjal võib öelda, et emotsioon/kogemus on raha väärt.

Maratoni ma läbinud pole. Ma olin veel oktoobri alguses sellises konditsioonis, et ei kannatanud üldse jooksta (1,5a vigastuspaus). Novembri alguses hakkasin 30 min lõike tegema ja nüüdseks 1h15min peale läinud - jooksen ainult pulssi hetkel.
Mul see ammune unistus ja kui taaskord vigastused kimbutama ei hakka, siis sellel aastal olen 100% stardis.

Pumper
06.01.12, 14:00
Üks point veel, mida seoses enda läbikukkumise kogemuseg tahaks kõikidele keskmisest jõukamatele pokerdajatele öelda: Palju lihtsam on kunagi raha mitte omada, kui olla omanud omajagu ja siis kõik kaotada. See realitycheck, mis tuleb peale ballaelu lõppu, kuradi ränk.

Mulle just meeldib see emotsioon, mille sa saad nn "otsast alates". Kindlasti on kehv alustada kui enesetunne on kehv ja ainult juua tahaks, kuid siiski tuleb leida ka selles positiivseid asju, kasvõi pisiasju, mille najal uuesti oma elu üles ehitada ja see tundub kuradima huvitav ja motiveeriv.

Codecci
06.01.12, 14:31
Üks point veel, mida seoses enda läbikukkumise kogemuseg tahaks kõikidele keskmisest jõukamatele pokerdajatele öelda: Palju lihtsam on kunagi raha mitte omada, kui olla omanud omajagu ja siis kõik kaotada.
Emotsionaalselt kindlasti, aga minu arust see annab sulle kindlasti midagi juurde olles sellise asja läbi elanud. Avardab silmaringi (kui nii võib öelda) / annab huvitavat jututeemat jms.

Kui ma pokkeris busto läheks siis oleks ma finantsiliselt samal tasemel kui oleks nt kogu selle aja World of Warcrafti mänginud. Emotsionaalselt poleks mul kunagi nii halba tunnet tekkinud WoW-i mängides, aga ma olen ikka s*taks õppinud pokkerist, rahast, emotsioonidest, juhusest jne ja kohanud väga huvitavaid inimesi. WoW-i mängides ei oleks seda kunagi juhtunud.

Kui mingisse rämedasse depressiooni ei lange aastateks, siis imo on see seda väärt.

tolmuahv
06.01.12, 17:13
Wtf mates? Tegelt ka arvate, et "asi on seda väärt"? Kui sul on juba tunne, et sa oled elus midagi saavutanud ja siis täie pasaga crashad, siis 50% ei taastu sellest kunagi ja ülejäänust enamik hindavad oma elu ümber stiilis "fuck that, hea kui püsiv töökoht ja naine on, enam teist reisi ei taha teha".

Asi on väärt vaid nende jaoks, kes sellest edukalt välja tulevad. Umbes nagu plane crash on 'eye-opening experience' vaid neile, kes ilma eriliste vigastusteta ellu jäävad. Kes teisiti arvab, siis kandke oma BR välja, annetage loomade varjupaigale, ütelge kõigile lähedastele, et läksite bustoks ja üritage vanemate juures öömaja saada. Ja isegi see pole täiega võrreldav, sest enesekindlus jääb alles nii.

privador
06.01.12, 17:50
Wtf mates? Tegelt ka arvate, et "asi on seda väärt"? Kui sul on juba tunne, et sa oled elus midagi saavutanud ja siis täie pasaga crashad, siis 50% ei taastu sellest kunagi ja ülejäänust enamik hindavad oma elu ümber stiilis "fuck that, hea kui püsiv töökoht ja naine on, enam teist reisi ei taha teha".

Asi on väärt vaid nende jaoks, kes sellest edukalt välja tulevad. Umbes nagu plane crash on 'eye-opening experience' vaid neile, kes ilma eriliste vigastusteta ellu jäävad. Kes teisiti arvab, siis kandke oma BR välja, annetage loomade varjupaigale, ütelge kõigile lähedastele, et läksite bustoks ja üritage vanemate juures öömaja saada. Ja isegi see pole täiega võrreldav, sest enesekindlus jääb alles nii.
Täitsa nõus

Ma arvan, et kui tüüp on vanuses 18-21 vms siis on ehk tõesti savi, kui kiirelt tulnud raha läheb bustosse. Lähen ema juurde tagasi, astun ülikooli "alustan puhtalt lehelt"
Kui aga oled mingi asjaga tegelenud ja lähed bustoks nt 30+vanuses sul on mingi naine tekkinud, äkki ka laps(lapsed) Tahate öelda, et võtate seda kui valgustava kogemusena ja lähete puhta südamega 400eurise palga päratst töötukassasse, sest tööturul teid ei oota ju keegi!

Isegi ettevõtluses bustoks minemine on parem, sest sinu oskusi "know how" läheb võimalikel konkurentidel või tegijatel ikka vaja ja oled harjunud tööd tegema.


Kasvõi ise vaatan, et minust on bankroll nit saanud aastatega, kui 20 aastase nolgina võisin bankrolli duublisse panna

ranka
06.01.12, 17:59
Täitsa nõus

Ma arvan, et kui tüüp on vanuses 18-21 vms siis on ehk tõesti savi, kui kiirelt tulnud raha läheb bustosse. Lähen ema juurde tagasi, astun ülikooli "alustan puhtalt lehelt"
Kui aga oled mingi asjaga tegelenud ja lähed bustoks nt 30+vanuses sul on mingi naine tekkinud, äkki ka laps(lapsed) Tahate öelda, et võtate seda kui valgustava kogemusena ja lähete puhta südamega 400eurise palga päratst töötukassasse, sest tööturul teid ei oota ju keegi!

Isegi ettevõtluses bustoks minemine on parem, sest sinu oskusi "know how" läheb võimalikel konkurentidel või tegijatel ikka vaja ja oled harjunud tööd tegema.

Kasvõi ise vaatan, et minust on bankroll nit saanud aastatega, kui 20 aastase nolgina võisin bankrolli duublisse panna

Viimane osa võtabki selle kokku. Kui sa juba lapsi teed siis peaks sul olema persetagune väga kindlustatud ja kui muutud vanemaks siis tead, et võimalusi jääb vähemaks ning tuleb end üha rohkem ja rohkem kindlustada. 3 aastat tagasi bustosse minnes oleks olnud mul täiesti suva aga nüüd juba 27 elu aasta hakkab tiksuma ja vaatan elu üha rohkem pikema perspektiivi pilguga, et peps oleks worst case scenario korral kindlamas kohas.

muruntau
06.01.12, 18:18
Eks ma nüüd vaatan jah seda kui head kogemust, olin just 21-22 kui see läbi sai, aga esimesed 2-3 aastat peale seda oleks hea kogemuse jutu peale toorelt ... ...

kurb olnud

Edit: tegelt pigem ainult 1 aasta, nii emo ka pole.

Codecci
06.01.12, 18:34
Wtf mates? Tegelt ka arvate, et "asi on seda väärt"? Kui sul on juba tunne, et sa oled elus midagi saavutanud ja siis täie pasaga crashad, siis 50% ei taastu sellest kunagi ja ülejäänust enamik hindavad oma elu ümber stiilis "fuck that, hea kui püsiv töökoht ja naine on, enam teist reisi ei taha teha".

Asi on väärt vaid nende jaoks, kes sellest edukalt välja tulevad. Umbes nagu plane crash on 'eye-opening experience' vaid neile, kes ilma eriliste vigastusteta ellu jäävad. Kes teisiti arvab, siis kandke oma BR välja, annetage loomade varjupaigale, ütelge kõigile lähedastele, et läksite bustoks ja üritage vanemate juures öömaja saada. Ja isegi see pole täiega võrreldav, sest enesekindlus jääb alles nii.
No selle lause kontekstis mis muruntau kirjutas: "Palju lihtsam on kunagi raha mitte omada, kui olla omanud omajagu ja siis kõik kaotada."

Kui sa praegu bustosse paneksid oma investeeringutega, kas sa sooviksid, et oleksid need aastad kulutanud parem online mänge mängides, peost-suhu-laotööl ja suurt midagi sealjuures õppinud, kuigi aastatega lõpptulemus ikka sama?

muruntau
06.01.12, 19:07
No selle lause kontekstis mis muruntau kirjutas: "Palju lihtsam on kunagi raha mitte omada, kui olla omanud omajagu ja siis kõik kaotada."

Kui sa praegu bustosse paneksid oma investeeringutega, kas sa sooviksid, et oleksid need aastad kulutanud parem online mänge mängides, peost-suhu-laotööl ja suurt midagi sealjuures õppinud, kuigi aastatega lõpptulemus ikka sama?

Emotsionaalselt on viimast sitaks lihtsam taluda, sest siis pole mingit muutust olnudki. Mingitest oskustest ja kogemustest alal, millel sa enam tegutseda ei saa, on täiesti kasutud. Varasemad kogemused jäävad sind painama vanainimeste "omal ajal ma" tüüpi juttudena. Kui tulemus on mõlemal juhul edaspidi laopoiss, siis kõrgelt kukkunul on way raskem edasi elada, uude keskkonda sulanduda, uut elustiili ja elukvaliteeti omaks võtta. Need mälestused teevad asja ainult kõvasti hullemaks.

Edit. veidi veel, kui oled kusagilt kõrgelt kukkunud, siis inimene ei vaata kunagi, et oh, oli äge seiklus, inimpsühholoogia ei tööta nii. Ainus vaade on, et kuhu pe..e ma nüüd sattunud olen. Ega Codecci sul, kui sa ~poole enda BR'ist kaotasid, sul vist ka väga hea tunne ei olnud? Ei vaadanud, et oh, oli äge vahepeal seal üleval olla? Kujuta ette way hullemat langust, kogu BR läinud ja lootust enam töötada ega sama elustandardit elada ei ole. See on way hullem. See ei ole mingi, ohh, 3BI alla EV, teeks posti teema :D

fyte
06.01.12, 19:50
Pmtl Codecci seisukoht oleks "teoorias" parem, sest tõepoolest on selle ajaga kogemusi, tutvusi jm lisandunud. Aga praktikas, nagu mainitud, mängib psühholoogiline pauk liiga suurt rolli, et see nii ka toimiks..
Seega pooldan samuti muru ja tolmuahvi vaateid.

muruntau
06.01.12, 20:05
Kusjuures tutvustega on ka nii, et need kes sinuga pidu panevad ei viitsi tihti sinuga pohmelli jagada. Siin kontekstis siis heade aegade tuttavad ei taha sind sitas olukorras näha ja endal on ka parajalt piinlik. Ega mul selliseid palju õnneks ei olnud, kes mind teenitud $'i järgi hindasid, aga osadel samas seisukorras võib kogu tutvusringkond sellistest koosneda. Siis oleks laks eriti karm, pole raha, pole sõpru, polgie midagi, oled põhimõtteliselt rongiga näkku saanud ja vaata siis ise, et mis edasi.

qbj0hn
06.01.12, 20:23
Siuksed sõbrad pole siis mingid sõbrad in the first place kui siukse asja järgi sõprust hinnatakse.

ranka
06.01.12, 20:48
Siuksed sõbrad pole siis mingid sõbrad in the first place kui siukse asja järgi sõprust hinnatakse.

Kui pokker laguneb siis tõenäoliselt lõpetad sa suhtlemise poolte "sõpradega", keda läbi pokkeri tead. Samamoodi kui lõpetasid gümaasiumi lõpetasid suhtlemise paljude "sõpradega" jne. Standard - teed lahknevad ja edaspidi kasvatakse lahku.

qbj0hn
06.01.12, 20:51
Seda kindlasti yep.
Ma pigem mõtlesin pokkeri väliseid sõpru kellega läbi käidud juba aastaid ja siiamaani no matter what kes mida teeb, mitte nn. tööalaseid sõpru.
Paljudest pokkerisõpradest on ka muidugi head sõbrad saanud.

alaska
06.01.12, 21:47
See ei ole nii üheselt võetav. Kui ülejäänus dõbrad otsustavad aastavahetuse Sveitsi suusakuurordis vastu võtta, mida nad siis peavad äsjavaedunud kutiga peale hakkama? Välja tegema? Kasvavad lahku niikuinii, kuna hobid ja võimalused on niivõrd erinevad. Seda siis juhul kui sõbrad tekkinud tööl või üldse siis, kui raha juba olemas. Kui lapsepõlvesõbrad ja keegi saab rikkaks, siis ei muutu enamasti midagi, käib ja joob lauakat kui vaja ja ei mölise!

privador
06.01.12, 22:57
Mina isiklikult ei sõimaks kedagi-see on ELU

Kui sa saad naisega armastusest kokku, sul läheb hästi kõik on ok. Ükspäev hävid...Ok naine on mõistev jne...2-3 kuu-aasta pärast jne kui on probleeme arvete maksmisega-võlad jne tekivad tülid ja nääklemised ja mingi hetk on tõehetk ehk lahkuminek
Ei sa ei saa öelda et naine oleks olnud golddigger

Samuti sõpradega, see reisi näide oli hea. Enam ta ei saa neid reise kaasa teha pole nn tsoonis-suhted jahtuvad jne toimub lahkukasvamine jne Samamoodi ma ei süüdistaks siin sõpru-see on samuti reaalsus. Ainult ehk tõelised sõbrad jäävad kokku, aga neid on ehk 1-2 vms heal juhul


Muuseas tegelikult isegi mingil määral on pokekrist kasu ka, saba tutvusi ja on ehk võimalik sital ajal saada nt tolmuahvi officisse koristajaks tutvuste kaudu:)

alaska
07.01.12, 02:03
Oled ise täismaratoni läbinud? Kuidas võrreldes poolmaratoniga on, 2x hullem või 5x hullem? :D Stockholmi oma tundub päris huvitav, mõtlen isegi selle peale.

Stockholmi maraton maksab 100 EUR osavõtt pluss laevapilet Helsinki-Stock-Helsingi 260 EUR ja Tall-Hels-Tall kah midagi. Otse Tallinnast ei saa minna, sest laeva ajad ei klapi stardi-finišiga, Helsingist on Viking Linel spetsiaalne reis maratoniks, kus ajad on pandud klappima. See aasta oled hiljaks jäänud, maratoni osavõtjate arv sai novembri lõpus täis. Helsingi maratoniga seda probleemi ei ole, kohtasid peaks jätkuma, aga Stockholmis saab iga aasta umbes pool aastat varem kohad täis. Helsingis on umb 5000 osavõtjat tavaliselt, Stockholmis üle 20000.

alaska
07.01.12, 02:08
Helsingi maraton on 70EUR pluss laev.

nikitheone
07.01.12, 11:08
miks tallinna oma ei kõlba?

muruntau
07.01.12, 11:19
Stockholmi maraton maksab 100 EUR osavõtt pluss laevapilet Helsinki-Stock-Helsingi 260 EUR ja Tall-Hels-Tall kah midagi. Otse Tallinnast ei saa minna, sest laeva ajad ei klapi stardi-finišiga, Helsingist on Viking Linel spetsiaalne reis maratoniks, kus ajad on pandud klappima. See aasta oled hiljaks jäänud, maratoni osavõtjate arv sai novembri lõpus täis. Helsingi maratoniga seda probleemi ei ole, kohtasid peaks jätkuma, aga Stockholmis saab iga aasta umbes pool aastat varem kohad täis. Helsingis on umb 5000 osavõtjat tavaliselt, Stockholmis üle 20000.

Tänud põhjaliku info eest. Päris kallis ühepäevase spordiürituse kohta, üle €400 kokku, selleks peaksin 1-2 limiiti kõrgemal edukalt biitima, et sinna minna (loe: saaks vabalt sellist kulutust lubada, praegu pointless). Helsingi omal siiski sooviks ära käia. Ehk nii ongi mõistlik, algul niisama trenni, kevadel mais Tartu poolmaraton, siis Rakvere ööjooks (21km), midagi veel ja siis suve lõpus 1-2 täismaratoni. Sounds like a plan!


miks tallinna oma ei kõlba?

Kõlbab ikka, aga tahaks varem ka.

nikitheone
07.01.12, 11:42
gl. ma pärast oppi vaatan kuidas seis, ammune unistus on ka maraton ära teha. üle-eelmine aasta läks suvel varbaluu murru taha, käisin enne stabiilselt 2-3x nädalas 5-10 km jooksmas. kes teab, äkki see aasta sügisel saab

muruntau
07.01.12, 13:17
gl. ma pärast oppi vaatan kuidas seis, ammune unistus on ka maraton ära teha. üle-eelmine aasta läks suvel varbaluu murru taha, käisin enne stabiilselt 2-3x nädalas 5-10 km jooksmas. kes teab, äkki see aasta sügisel saab

Edu sullegi! Loodan, et see aasta teed ära!

muruntau
10.01.12, 13:48
Davai, see teema on end ammendanud. Võiks järgmise ohvri ette võtta?

ranka
10.01.12, 14:04
Davai, see teema on end ammendanud. Võiks järgmise ohvri ette võtta?

Ootasingi seda, et teema sureks. Õhtu poole üritan leida foorumis tuntud aga samas laiale üldsusele tundmatu kuid samas värvika kuju.

ranka
24.01.12, 17:41
Küsimused edastatud uuele intervjueeritavale.

taipupole
24.01.12, 20:02
Pole midagi saanud.

nikitheone
24.01.12, 20:12
rofl