PDA

View Full Version : Algaja raske tee



simenkon
02.02.12, 14:35
Tere, olen 21 aastane algaja mängija. Esmalt mängisin koduses Triobetis, kuid seal on alates NL5-st lauad anonüümsed ja HEM-i ei saa kasutada, seega läksin 888-sse, kuid seal ei meeldinud jällegi olematu rakeback ja boonuste süsteem micro levelil. Mingi hetk jõudsin Poker Heavenisse, mängisin seal umbes 15000 kätt, mis osutus katastroofiks, sest paljud value betid calliti maha olematute rääbistega ja riveris saadi oma second pair/no kickerile set jms, kuna vastaste lugemisoskus on veel minimaalne, siis isegi kui mingisugune read tuli, siis tänu stationitele lucbxiti ikkagi kõik ära. Üldiselt väga halva mulje jättis see leht. Ülihalb soft, kui lauad väikseks teha, siis on kõik font, stacki suurus jms väga väikesed, vahepeal jooksis kokku, jne. Laudade valik on ka kesine, öösel kella kahest vajuvad lauad kokku ning tippajal on valikus max. 10 lauda. Limiidid algavad alates NL5-st, mis ka natuke jama. Kogu selle värgi kompenseerivad aga vahepeal üpriski ulmelised stationid, keda valueda saab. Igatahes see selleks. Nüüd lõpuks otsustasin Starsi üle minna, kandsin sinna 30€ ehk umbes 39 dollarit, ning tulemus on hetkel meeldiv. Mänginud 3-4 päevaga umbes 13000 kätt NL2-s ja hetkel umbes 9-10 buy-ini plussis. Postitan siia ka oma graafiku ja statsid. Postituse eesmärk on abi küsida, sest algajale omaselt mul on väga palju leake, osasid mida ma ilmselt ise ka taipan, kuid ei oska ära kaotada, teised jällegi võibolla sellised mida ise tähele ei pane. Tekkinud on mitmeid küsimusi, millele keegi abivalmis inimene ehk saaks valgust heita.

1. EV. Ma olen mingi arusaama EV-st saanud, kuid ei oska seda kuidagi oma mängudes rakendada. Hetkel HEM näitab, et ma jooksen umbes 8 buy-ini üle EV. Kas see tähendab, et ma olen mänginud tegelikult suhteliselt halba mängu, ja lihtsalt vedanud või kuidas on lood? Samuti ma ei saa aru, näiteks kui mul on kindel read mingi fishi suhtes, et tal on rääbis käes. Mul näiteks KK buttonilt, ta limp call 5bb bet MP-st, board 249r. Ta check-callib minu ¾ pot beti. Turn Q, uuesti check-call ¾ pot bet. River A. Ma check, ta bet ½ pot. Ma call, tal A3o. Selline käsi kajastuks minu EV graafikul ju negatiivselt? Kuidas sellel negatiivne EV on, kui mul KK ja riverini olen ma temast kõvasti ees. Või mismoodi kajastuvad blufid, semi-blufid ja ära luckitud value betid EVgraafikul? Kas keegi oskaks lahti seletada?

2. Hand equity. Kas te arvutate oma hand equityt mängimise ajal või lihtsalt teil on pähe kulunud kindlad equityd ja teate enam-vähem peast mingil hetkel oma equityt vastase oletatava range vastu ja sellest tulenevalt teha võimalikult +EV mäng. Või tõesti mängimise ajal Pokerstove lahti ja trükkima?

3. Laudade arv. Alguses mängisin 4-6 lauda, mingi hetk proovisin 888-s 8t lauda, heavenis jällegi 4-5 laua peal. Starsis on nii mugav soft, et huvi pärast proovisin 12 lauda korraga, ja harjusin täiesti ära, nüüd alla selle mängida on suhteliselt uimane, kuid tegelikult oleks notede ja mängu analüüsimise jms jaoks vist kasulik algajal mängida max u. 6-8 lauda?

4. Noted. Kuidas suurte laudade arvuga notesid teha, näiteks kui on 12 lauda avatud, kas jälgite ka teisi käsi, milles ise ei osale, kus vastane läheb showdownile ja näete tema kätt või jõuate jälgida ainult enda kätt? ESTpatricku note’ide posti lugedes sain aru, et fishide kohta võimalikult kiiresti midagi kirja panna, kuna nad tulevad ja lähevad, aga kas regularide kohta oma limiidis tuleks vaadata läbi HEMist nende käed ja nende kohta kirja panna midagi või kuidas teha? See küsimus seostub tugevalt ka laudade arvuga.

5. HEMist tulemuste vaatamine. Mul on halb harjumus vaadata pea iga paarikümne käe tagant HEMist hetkeseisu, kui ma olen üritanud mitte vaadata, siis see teadmatus tekitab tunde nagu ma mängiks seetõttu halvemini. Kuidas selle vastu saada, sest hetketulemus ei tohiks ju mõjutada mängu kvaliteeti ja long runi silmas pidades ei ole nii oluline iga sekund oma tulemust vaadata?

6. Non-showdown graafikud on tugevalt miinuses, selle kohta ma lugesin, et micro levelil see ongi nii, kuna vastased foldivad oma rääbiseid väga vähe ära ja ka näiteks setmining low pairidega, seetõttu kaotad non-showdown pottides raha, kuid tugevalt võidad showdownides, et selle pärast vist muretsema micros ei peaks?

Post sai natuke segane ja kaootiline, kuid loodetavasti keegi viitsib vähemalt mõnele neist küsimustest vastata või õigele rajale juhatada linkide abiga. Minust veel niipalju, et hetkel olen mingis mõttes elus ristteel, kus tunnen, et ülikoolis õpitav eriala mind tulevikus toitma ei hakka, sest huvi pole niivõrd suur, et sellega eluaeg tegeleda. Pokker on väga huvitav ja nagu ka paljud foorumlased ilmekalt tõestanud on, siis on vaja pühendumist ja tahet, siis tulevad ka tulemused. Ette tänades:).
Siin on ka minu graafik ja statsid:

12711 kätt
VPIP 14,7
PFR 7,9
3bet 2,6
Agg% 23,1
Agg 3,49
WTSD% 25,2
W$SD% 54,8
BB/100 7,47


http://www.upload.ee/image/2039829/Stars.png

MTTSNG
02.02.12, 14:59
Minu silmis on sul lootust kiiresti NL2 üles liikuda, sest sinu esimesest postitusest on näha, et oled asja juures hingega, mitte ei kirjuta siia 2-3 kõigile pooleldi arusaamatut rida, kuidas abi saada.
GL

Vandalar
02.02.12, 16:10
5. IMO on HEM-st tulemuste vaatamine igati ok tegevus. Kui minu teha oleks, siis ma tooksin HEM-i uue HUD stati, mis näitab jooksvalt palju käimasoleva sessiooniga võitnud oled, siis ei pea HEM-i ja laudade vahet tabeldama.

simenkon
02.02.12, 16:43
Mul on ka mängides parem tunne, kui ma tean oma hetkeseisu, aga siiski see näitab ju seda, nagu mul oleks alateadlik hirm selle ees, et ma miinuses olen, mis omakorda minu mängu mõjutab. Teadmatusest tulenev kripeldamine = kartus, et olen miinuses. Sellest tuleks kuidagi vist ikkagi vabaks saada. Samas on the flip side, näed enda tulemust, avastad et oled kõvasti miinuses, jõuad juba ehk sessiooni ajal oma mängu korrigeerida ja vähem kaotada, mitte hiljem veel avastada veel suurem kaotus ja siis mängu korrigeerima hakata. Ei oskagi mingit kindlat seisukohta võtta. Hmm...

Cypher0
02.02.12, 16:50
5. IMO on HEM-st tulemuste vaatamine igati ok tegevus. Kui minu teha oleks, siis ma tooksin HEM-i uue HUD stati, mis näitab jooksvalt palju käimasoleva sessiooniga võitnud oled, siis ei pea HEM-i ja laudade vahet tabeldama.

Kui klikid HUDi peal (mitte statside, vaid migi tühja ruumi peal), siis seal popupis olemas, palju käimasolev sess +/- on. Samuti näitab all paremas nurgas Table Manageri ikooni peale minnes seda. Kasulik see minu arust siiski pole.

1. EV-joon on pohh, sellega võid end parimal juhul lohutada, kui kõvasti alla jooksed, ja siis ka ebaoluline. Kajastab ta ainult neid olukordi, kus hero ja villain lähevad mõlemad all-ini. Ühesõnaga ebaoluline joon.

3. Mängi 6-8 lauda, kui on näha pikema aja jooksul, et stabiilselt biidid, võta juurde. Kui tahad.

6. Micros jah non-sd joonele suut tähelepanu ei pea pöörama, kui just väga kolinal ei kuku.

VPIP ja PFR vahe võiks väiksem olla. Ava käsi rohkem, limbi vähem. Midagi muud öelda raske, kui muid state pole, sample ka vääga väike. Edu!

timz0333
02.02.12, 17:03
Kõige kasulikum on siiski tulemusi mitte üldse piiluda ja lihtsalt grindida oma parimat mängu (tuntud ka A game nime all). GL

kjmrc
02.02.12, 17:04
Kõige kasulikum on siiski tulemusi mitte üldse piiluda ja lihtsalt grindida oma parimat mängu (tuntud ka A game nime all). GL


Yeah, parem harjuta juba kõige madalamal, et ei vahi koguaeg hemist oma sessi tulemusi. Vaata tulemust/käsi iga sessi lõpus, see rohkem +ev, usu mind, tean omast kogemusest. Endalgi see 'leak' küljes, aga vaikselt olen juba saanud sellest lahti.

ristijeesus
02.02.12, 17:17
Aga kes väga tulemusi ja mõningaid statse sessi ajal vahtida tahab, siis siin (http://www.holdemgstats.com/) on selleks mõnus programmike.

Chuck Norris
06.02.12, 15:03
2. Hand equity. Kas te arvutate oma hand equityt mängimise ajal või lihtsalt teil on pähe kulunud kindlad equityd ja teate enam-vähem peast mingil hetkel oma equityt vastase oletatava range vastu ja sellest tulenevalt teha võimalikult +EV mäng. Või tõesti mängimise ajal Pokerstove lahti ja trükkima?


Vaevalt nüüd keegi mängimise ajal stoveb. Isiklukult peale mängimise lõpetamist teen session review ja siis stoven vahest. Kui seda piisavalt palju teha küll siis lõpuks enam-vähem meelde ka jääb. Edu sulle!

MTTSNG
06.02.12, 23:00
Kui ei ole 15+ lauda lahti nagu tavaliselt, siis teinekord pokerstove on tõepooleset keset mängimist lahti, kuigi jah, enamasti on ranged peas.

simenkon
07.02.12, 12:23
Tänud seniste vastuste eest! Ei tea kas peaks vaikselt ampse NL4-st võtma? Hetkel on 22514 kätt ja 5,96 bb/100. Mõtlesin, et kui algse bankrolli (39 dollarit) olen kahekordistanud, siis kasutan skeemi, et NL4 lauad lahti, kui 2 buyini alla peaks langema, siis tagasi NL2 ja grindin uuesti NL4 bankrollini ja jälle NL4 lauad lahti. Niimoodi teeks kuni NL4 püsima jään. Tundub mõistlik?

edit: NL5* pidasin silmas

kardaanirist
07.02.12, 12:32
80 dollari pealt võid NL4 shote võtma hakata küll. tase on täpselt sama mis NL2s. stop lossiks 2BI on ehk tsipa vähe. eks sa ise shoti ajal näed kas buy inid oled kaotanud cooleritega või lihtsalt enda halva mängu tõttu. kui selleks olid coolerid, siis võid ka peale 2BI kaotust edasi mängida. mingi 4-5BI kaotuse pealt peaksid aga kindlasti alla liikuma. aga vaevalt nii palju suudad shotiga kaotada.

timz0333
07.02.12, 14:14
80 dollari pealt võid NL4 shote võtma hakata küll. tase on täpselt sama mis NL2s. stop lossiks 2BI on ehk tsipa vähe. eks sa ise shoti ajal näed kas buy inid oled kaotanud cooleritega või lihtsalt enda halva mängu tõttu. kui selleks olid coolerid, siis võid ka peale 2BI kaotust edasi mängida. mingi 4-5BI kaotuse pealt peaksid aga kindlasti alla liikuma. aga vaevalt nii palju suudad shotiga kaotada.


Võta seda juttu kui kuldmuna. Ei ole vajadust kohe alla tormata kui said 2 korda AA vs QQ pre sisse ja koatad mõlemad korrad. Mängi nii kaua kuni tunned ennast lauas hästi.

ropka11
08.02.12, 17:17
4. Noted. Kuidas suurte laudade arvuga notesid teha, näiteks kui on 12 lauda avatud, kas jälgite ka teisi käsi, milles ise ei osale, kus vastane läheb showdownile ja näete tema kätt või jõuate jälgida ainult enda kätt? ESTpatricku note’ide posti lugedes sain aru, et fishide kohta võimalikult kiiresti midagi kirja panna, kuna nad tulevad ja lähevad, aga kas regularide kohta oma limiidis tuleks vaadata läbi HEMist nende käed ja nende kohta kirja panna midagi või kuidas teha? See küsimus seostub tugevalt ka laudade arvuga.

Ma sessi ajal küll notesid ei jõua teha.Hemi HUD-is kus on kolm viimast kätt seal peale klopsates tuleb viimase käe history.Sinna üles saad linnukese panna ja jätab käe meelde.Pärat sessi-mina vaatan nädalas korra-võtad lahti HEM-is sessionid teed linnukese only show marked hands ja hakkad rahulikult uurima ja notesid tegema.
Jälgin niipalju ainult teiste käsi kui olen ka ise potis osalenud ja väljapuksitud näiteks mingi regsi squeeze peale ja kui midagi huvitavat käele linnuke.Teiste käsi pole mõtet jälgida mängitakse ju teistsuguste statide vastu ja hoopis teistmoodi.
fish on fish tema kohta ei kirjuta midagi.

ropka11
08.02.12, 17:22
Ja veel nädala jooksul jätad meelde milline regular sind kõige rohkem n....nud on.
Siis kirjutad tema aliase HEM-i ja uurid kõiki ta käsi.Iga nädal nii tehes on notesid niipalju, et jõua enam mängu ajal läbi lugeda LOL.

kardaanirist
08.02.12, 17:57
fish on fish tema kohta ei kirjuta midagi.

wrong! fish on see kelle pealt kõige rohkem teenid ja seetõttu ei saa kindlasti mängida iga fishi vastu samamoodi samuti ei mängi iga fish täpselt sama mängu, mis teised fishid. mõnele meeldib nutsiga suurelt bettida, mõnele väikeselt. mõni limpib AA/KK, mõni avab 10bb. mõne fishi minraise on tugevus, teise oma bluff/draw vms.

ise mängin tavaliselt 10-16 lauda ja kui oled harjunud, siis on aega notesid kirjutada küll. lauad hüppavad küll pidevalt ette, aga on võimalik ära kirjutada.

ropka11
09.02.12, 10:09
Wrong-pokkeris ei ole selliseid sõnu nagu õige või vale.Mõnele sobib ühtmoodi teisele teistmoodi rääkisin kuidas mina teen.
Ei kujuta ette, et ma peaks mingitele fishidele märkmeid tegema sellised fishide fancy liigutused jäävad nagunii väga hästi meelde kui neid märkad.Järgmine sess emamuses neid nagunii enam ei näe.
Kirjutaks ka sessi ajal igast märkmeid aga aega ei ole võib-olla peaksid laudu juurde võtma.

antnx
09.02.12, 11:27
Mina isiklikult soovitan mängida 6maxi. Arendab mängu palju rohke + on kergem laudu saada. Lisaks on põnevam ja rohkem competitive.

kardaanirist
09.02.12, 11:47
Wrong-pokkeris ei ole selliseid sõnu nagu õige või vale.Mõnele sobib ühtmoodi teisele teistmoodi rääkisin kuidas mina teen.
Ei kujuta ette, et ma peaks mingitele fishidele märkmeid tegema sellised fishide fancy liigutused jäävad nagunii väga hästi meelde kui neid märkad.Järgmine sess emamuses neid nagunii enam ei näe.
Kirjutaks ka sessi ajal igast märkmeid aga aega ei ole võib-olla peaksid laudu juurde võtma.

enamus fishe järgmine sess tõesti ei näe. olen nõus. samas rohelise märgistusega vendi näen lobbys küllalt tihti. mis puutus fishide huvitavatesse liigutustesse, siis hetkeks ehk jääb tõesti meelde kus lauas ja kes midagi tegi. samas kui peaksid järgmine päev teda lauas uuesti nägema, siis vaevalt mäletad, et "oh see oli see fish, kes openlimpis UTGlt nutsi".

teema algatajale soovitan kindlasti ennast ära harjutada notesid kirjutama ja jälgida ka fishide mängu, sest nende pealt lõviosa oma võitudest teenidki.

simenkon
09.02.12, 15:11
Ma olen ikka üritanud notesid kirjutada ja fishe ka märgistan, samuti märgistan käsi, mis kripeldama jäävad või omast lollusest olen vigu teinud. Nüüd üks küss veel laudade arvu kohta. Kas oleks vist arengu mõttes kasulikum vähem laudu mängida? Hetkel liikusin just NL5-te, mängin ikka 12 lauda, esimene sess oli mingi 7,66 eurot plussi, 7,18 bb/100 kohta, aga teine sess sain cooleri kohe alguses, mille peale tilt ja veel coolereid, kokku -24,67 dollarit. Panin lauad kinni ja mingi aja pärast uuesti lahti..mängisin distsiplineeritult, kuniks olin umbes 17 dollarit tagasi teinud, päris palju käsi tuli ka, 3717. Sessi lõpus suutsin sellest 17st tagasitehtud dollarist ikkagi tildiga ja lollide vigadega 3 dollari peale tagasi kukkuda. Ehk siis täiesti kasutu on teha mingeid ulmepikke sesse, kui lõpuks ikkagi tulemus nullilähedale jääb...pigem vähem laudu, otsused läbi mõelda, parematest otsustest tulenevad paremad tulemused ja seega ka vähem tilte, +EV ning areng mängijana oluliselt kiirem ja suurem. Am I right?

kardaanirist
09.02.12, 15:32
mida vähem laudu, seda rohkem on aega laudu jälgida ja käe ajal mõelda st tihtipeale ka paremat mängu. samas ei kujutaks ennast ette 1-2 lauaga mängimas. shotti võttes võta kindlasti laudade arv väiksemaks (proovi 12 laua asemel näiteks 8). samuti ei tohiks tekkida tilti ühe cooleri pärast. kui tekibki, siis lõpeta sess ja proovi uuesti kui enam tiltis ei ole.

Pokutaja
09.02.12, 16:11
Pikke sesse võib teha küll aga ainult siis kui kogu sessi vältel on tunne hea, oled konsentreerunud ja ei ole omadega tiltzoris. Ise kasutan üldiselt sellist tehnikat, et mängin tavaliselt üle tunnikese veits, lauad kinni, checkin HEM-i, kohvi ette, osakene Two and a Half Men-i, repeat. Mulle istub, jõuab sisse elada mängu ja samas sessi lõpupoole pole veel tüdinenud mängimisest.

Eeldan, et hoiad ikka ilusti laua statidel ka silma peal? Selles limiidis lendavad fishid suht kiiresti bustoks ja ega nad tihti reloadima ei hakka, samas tänu nende mängule on laud täitunud hoopis pigem regulari moodi mängijatega. Mängides palju laudu võibki avastada mingi hetk, et istud 8-s lauas, kus istuvad 7/6 tüübid. Kasumlikum vast laud kinni panna ja fishisem asemele võtta.

Just my 2 cents...