PDA

View Full Version : Pokker, haridus ja tulevik - kuidas ja miks teha valikuid?



anatoli grinder
04.02.12, 23:53
absoluutselt mitte kedagi ei huvita su bad run ja biidid.



Mind küll huvitab. Kui absoluutselt kedagi ei huvitaks teiste bad run ja bad beadid , siis seda teemat ju ei olekski seal.

pokkerisheriff
05.02.12, 00:13
mu lemmikbiidid on need kui mõni eestlane (eriti siit foorumist keegi kes on kõvasti pingutanud, et jõuda sinna kus ta on) läbi suure ebaõnne mingi elu suurima poti kaotab või midagi. näiteks potid kus hott üle tuhande dollari kaotab teevad südame soojaks. või siis kui Codeccil mingi hull miinuspäev tuleb. miks see nii on? ma ei tea. võibla sellepärast, et ise ei viitsi eriti õppida ja pingutada selle nimel et paremaks saada ja siis kui teised suurelt kaotavad, tead vähemalt, et "naabrimehel" ei lähe sinust paremini. ennem olen valmis ise kaotama natukene ja nägema et teised kaotavad rohkem, kui et ise võidan natuke, aga pean samas taluma seda valu ja kadedust, et teised rohkem võidavad.

VisaHing
05.02.12, 09:34
mu lemmikbiidid on need kui mõni eestlane (eriti siit foorumist keegi kes on kõvasti pingutanud, et jõuda sinna kus ta on) läbi suure ebaõnne mingi elu suurima poti kaotab või midagi. näiteks potid kus hott üle tuhande dollari kaotab teevad südame soojaks. või siis kui Codeccil mingi hull miinuspäev tuleb. miks see nii on? ma ei tea. võibla sellepärast, et ise ei viitsi eriti õppida ja pingutada selle nimel et paremaks saada ja siis kui teised suurelt kaotavad, tead vähemalt, et "naabrimehel" ei lähe sinust paremini. ennem olen valmis ise kaotama natukene ja nägema et teised kaotavad rohkem, kui et ise võidan natuke, aga pean samas taluma seda valu ja kadedust, et teised rohkem võidavad.
cmon wtf :D.
Eestlase parim söök on teine eestlane aga mina ntx küll nüüd nii kade ei ole, et sooviks teistele halba.
Kui kellegil läheb hästi, siis mul hakkavad peas jooksma mõtted, et ehk suudaks ka seda mina ja kuidas sinna jõuda ( obv ei jõua ma sinna kunagi :D ).
Kui kellegil halvasti läheb, siis ma mõtlen, et tore, et ma tema nahas pole. Ma arvatavati hüppaks alla kuskilt siukse miinuskuu peale.
:D.

pokkerisheriff
05.02.12, 12:59
maeitea, ma olen aus lihtsalt. võib-olla sind parem rohkem pingutama kui näed et "naabrimees" edukas on. mul on põhiline nagu, et ta minust edukam ei oleks. ega ma julgustaks neid siinseid paremaid graafikupostitajaid kui ise NL5000 mängiksin ja neist rohkem teeniksin. aga kuni mina olen NL25 ja nemad PLO600 või NL1000 võimisiganes, siis ajab see nii kadedaks, et silme eest lööb mustaks. ma tunnen kohe meeletut viha, kui näen et nad jälle mingi viiekohalise summa kuus on teeninud samal ajal kui mina ligi 100 dollarit miinust saan. KES VEEL JULGEB TUNNISTADA, ET SAMAMOODI TUNNEB?

kjmrc
05.02.12, 13:13
Eitea.. eks pisike kadedus ikka on, mõtleks mida ise selle raha eest osta saaks igakuiselt.. aga sellist hullu kadedust küll pole, et oh bljaad nad teenivad niipalju ja mina niipalju.. Igaüks on algul ju alustanud mikrost, vahe on lihtsalt selles, et paremad mängijad, kes õpivad ja arendavad ennast nonstop, liiguvad kiiremini üles, ehk siis NL600-1K ja sinusugused vingujad jäävadki eluks ajaks nende graafikuid kadetsema ja teevad miinuskuid :)

Mäksu
05.02.12, 13:29
ma tunnen täpselt samamoodi nagu sheriff

qbj0hn
05.02.12, 15:13
Ei saa mina aru sellest teemast.
Mul küll absoluutselt siukseid tundeid ei ole. Ega inimestele pole taevast need summad kukkunud, inimesed on tööd ja vaeva asjade nimel näinud. Kui tahta, et asjad paremaks läheks siis tuleks pigem tööd teha mitte kuskilt mätta otsast mõttetult kadetseda ja heitida.
Ma ütlen sama inimestele kes nutavad ja halavad, et miks poliitikud ja igasugu kõrged tegeleased nii palju palka saavad jne. Tra kui tahad ka nii palju palka saada tont siis oleks pidanud koolis õppima ja midagi selle heaks ka tegema mitte nutma kodus ! Kliinib ära see suhtumine lihtsalt. Mitte, et ma ise oleks midagi meeletult teinud aga ma vähemalt ei nuta. Enda vitsad peksavad mul ja ma tean seda.

virukunn
05.02.12, 16:15
Ei saa mina aru sellest teemast.
Mul küll absoluutselt siukseid tundeid ei ole. Ega inimestele pole taevast need summad kukkunud, inimesed on tööd ja vaeva asjade nimel näinud. Kui tahta, et asjad paremaks läheks siis tuleks pigem tööd teha mitte kuskilt mätta otsast mõttetult kadetseda ja heitida.
Ma ütlen sama inimestele kes nutavad ja halavad, et miks poliitikud ja igasugu kõrged tegeleased nii palju palka saavad jne. Tra kui tahad ka nii palju palka saada tont siis oleks pidanud koolis õppima ja midagi selle heaks ka tegema mitte nutma kodus ! Kliinib ära see suhtumine lihtsalt. Mitte, et ma ise oleks midagi meeletult teinud aga ma vähemalt ei nuta. Enda vitsad peksavad mul ja ma tean seda.

+95 millionit.

Ei kannata ka abosluutselt mingit hala rikaste inimeste üle. Fakt on, et igaüks on ise oma õnne sepp ja kogu rikkus on töö vili, kas kaudselt või otseselt. Halamine ei vii sind mitte kuhugi, vaid teeb lihtsalt teiste ees lolliks. Igalühel on võimalus, võta kätte ja õpi ja teeni. Vastavad eesmärgid tuleb seada lihtsalt. Kui oled rahul, et suudad omale igaks reedeks joogiraha teenida, siis karta on, et kaugemale ei jõuagi.
Mis puutub neisse paarikümne kilostesse graphidesse siin teemas, siis mingit kadedust ma otseselt küll ei tunne, ei mõtle lihtsalt sellistele asjadele. Pigem mõtlen sellele, mida mina valesti teen ja mida muuta, et sama kaugele jõuda. Vastus on ainult 1 tho: õpi rohkem ja süga kotte vähem.

juuretis
06.02.12, 00:01
Võtaks ühe eesmärgi veel mis ofc on väga tähtis, mitte ainult veebruariks vaid ka edaspidiseks.

Ma ei lase pokkeril häirida kooli õpinguid .

Viimasel ajal grindind päris palju, ja nii ongi et viimane veerand koolis on rse läinud, 2 ainet läbi kukkunud kuigi varemates veerandites olen väga häid hindeid saanud samadest ainetest. Kellegil oleks häid nõuandeid, näiteks paneks paikka et iga päev mängin kõige rohkem 1500 kätt või et iga päev mängin max 1 või 2 tundi pokkerit ja mitte ükski minut isegi rohkem. Advice, anyone ?:confused:

k2snakalle
06.02.12, 00:13
pead ise prioriteedid paika panema. Mul just nii, et suudaks vaid rohkem pokkerit mängida, aga kooli ja hobide kõrvalt ei taha kuidagi aega üle jääda. Ja kui mingi aeg jääb, siis enamasti olen nii väsinud, et mängimisest midagi välja ei tule. Nii kui koolis vaheaeg, siis kütan pokkerit 3x rohkem kui muidu :)

mikk2468
06.02.12, 07:24
Mõtle reaalselt millal sul aega grindida, planeeri ette, pane kasvõi kalendrisse kirja! Jaota kodused tööd päevade peale laiali, et iga päev teed midagi, samas aega iga päev grindida.

Provoker
06.02.12, 08:03
Võtaks ühe eesmärgi veel mis ofc on väga tähtis, mitte ainult veebruariks vaid ka edaspidiseks.

Ma ei lase pokkeril häirida kooli õpinguid .

Viimasel ajal grindind päris palju, ja nii ongi et viimane veerand koolis on rse läinud, 2 ainet läbi kukkunud kuigi varemates veerandites olen väga häid hindeid saanud samadest ainetest. Kellegil oleks häid nõuandeid, näiteks paneks paikka et iga päev mängin kõige rohkem 1500 kätt või et iga päev mängin max 1 või 2 tundi pokkerit ja mitte ükski minut isegi rohkem. Advice, anyone ?:confused:

Parim nõuanne on see, et mängi iga päev ALLES peale seda kui kooliasjad tehtud on. See poh kui sess pärast pikaks läheb ning koolis nats haigutad. Vähemalt on asjad korras

RudiTurbo
06.02.12, 21:33
Võtaks ühe eesmärgi veel mis ofc on väga tähtis, mitte ainult veebruariks vaid ka edaspidiseks.

Ma ei lase pokkeril häirida kooli õpinguid .

Viimasel ajal grindind päris palju, ja nii ongi et viimane veerand koolis on rse läinud, 2 ainet läbi kukkunud kuigi varemates veerandites olen väga häid hindeid saanud samadest ainetest. Kellegil oleks häid nõuandeid, näiteks paneks paikka et iga päev mängin kõige rohkem 1500 kätt või et iga päev mängin max 1 või 2 tundi pokkerit ja mitte ükski minut isegi rohkem. Advice, anyone ?:confused:

Quit school, grind poker , make millions :D
30sena võib ka koolis käia, nagunii enamus 20 aastaseid ei tea veel, mida nad oma elus üldse teha tahaxid, võetakse mingi aine, mida hästi reklaamitakse ja ollakse elu lõpuni õnnetuna oma kogemusteta nooruseeas valitud tuleviku tõttu.

Oliverk
06.02.12, 21:37
Quit school, grind poker , make millions :D
30sena võib ka koolis käia, nagunii enamus 20 aastaseid ei tea veel, mida nad oma elus üldse teha tahaxid, võetakse mingi aine, mida hästi reklaamitakse ja ollakse elu lõpuni õnnetuna oma kogemusteta nooruseeas valitud tuleviku tõttu.
Ignoreeri seda nõuannet ja ka kõik teised kellel kool käsil.

VisaHing
06.02.12, 21:38
Quit school, grind poker , make millions :D
30sena võib ka koolis käia, nagunii enamus 20 aastaseid ei tea veel, mida nad oma elus üldse teha tahaxid, võetakse mingi aine, mida hästi reklaamitakse ja ollakse elu lõpuni õnnetuna oma kogemusteta nooruseeas valitud tuleviku tõttu.

confirmin, kahetsen juba 2 aastat hiljem valesid valikuid :D

albinar
06.02.12, 21:38
Ruditurbo poolt päris õige jutt.

RudiTurbo
06.02.12, 21:53
Haha, no ma tegelt loodan ka, et keegi mind siin nii väga nüüd kuulda ei võta. Aga noh, inimesed, kes iga otsuse vastuvõtmiseks peavad emale või sõbrale helistama ja küsima, kuidas nemad ise oma elu elama peaxid, siis olgu nad kas advokaadid või pokkerimängijad, tõenäoliselt ei ole nad nagunii kõige edukamad just.

Ning kui elementaarseid asju nagu iseenda päevakava ei oska paika panna, siis ei soovita küll pokkerimängija ametit, sest pokkerimängus võtad Sa 12 lauaga mängides vastu rohkem otsuseid, mis mõjutavad Su tunnipalka, kui enamustel töökohtadel maailmas.

numnuts
06.02.12, 22:45
, sest pokkerimängus võtad Sa 12 lauaga mängides vastu rohkem otsuseid, mis mõjutavad Su tunnipalka, kui enamustel töökohtadel maailmas.

http://memegenerator.net/cache/images/160x/0/602/617037.jpg

pastilaa
07.02.12, 08:52
Quit school, grind poker , make millions :D
30sena võib ka koolis käia, nagunii enamus 20 aastaseid ei tea veel, mida nad oma elus üldse teha tahaxid, võetakse mingi aine, mida hästi reklaamitakse ja ollakse elu lõpuni õnnetuna oma kogemusteta nooruseeas valitud tuleviku tõttu.

Tavaliselt sinuga nõus, aga seekord oled reaalsusest kaugel. 30sena enamikel laps ja õppimisvõimalustest vôid edasi unistada. Kõrgharidusega on aga nii, et olgu see mäendus või usuteadus - saad hiljem kasvõi muud juurde õppida ja punkte üle kanda. Lisaks annab see CVs mõnele muu ala mõistust vajavale tööle kandideerides plusspunkte - järelikult suudad õppida, pingutada ja päris tuul peas ei puhu.

pikk28
07.02.12, 09:08
ma pastilaaga nõus, kuigi mul ei jäänud ülikool pokkeri tõttu pooleli(olid muud reasonid).
hetkel olles 30+ ja 2 lapse isa, siis kooli tagasi minna on suhteliselt keeruline, kuid mitte võimatu ofc.

Tigrano
07.02.12, 09:37
Hakkaja inimene peaks ka ilma koolita edukalt hakkama saama, mõni õpib aastaid ja pärast õppelaene maksab, siis ükskord pärast reaalselt tööd teeb on juba ilma paberita inimene tööd teinud, erialane kogemus ja omajagu teenitud ning tundub, et paljud ei oska selle paberiga nagunii midagi peale hakata. Ma ise muidugi pole suur kooli fänn :)

camu
07.02.12, 10:25
Hakkaja inimene peaks ka ilma koolita edukalt hakkama saama, mõni õpib aastaid ja pärast õppelaene maksab, siis ükskord pärast reaalselt tööd teeb on juba ilma paberita inimene tööd teinud, erialane kogemus ja omajagu teenitud ning tundub, et paljud ei oska selle paberiga nagunii midagi peale hakata. Ma ise muidugi pole suur kooli fänn :)

Hakkaja inimese definitsoon on pigem hale eneseabi mõiste, millega parandada enda enesetunnet valede valikute puhul. Loomulikult saab hakkaja inimene hakkama igal pool ning mõni näide on ikka kusagilt võtta, kuid see ise üksi hakkaja olemine ei asenda paljusid muid positiivseid tegureid, mis koolist kaasa tulevad - eesotsas näiteks sotsiaalse kapitaliga. Lisaks ei pääse hakkaja õppimisest niikuinii, kui tahab oma erialal super olla. Ka aitab kool kaasa silmaringi laendamisele.
Objektiivselt vaadatuna pole õppimise vastastel mitte ühtegi normaalset väidet, millega kedagi veenda.

Fuzzy
07.02.12, 11:44
Hakkaja inimene peaks ka ilma koolita edukalt hakkama saama, mõni õpib aastaid ja pärast õppelaene maksab, siis ükskord pärast reaalselt tööd teeb on juba ilma paberita inimene tööd teinud, erialane kogemus ja omajagu teenitud ning tundub, et paljud ei oska selle paberiga nagunii midagi peale hakata. Ma ise muidugi pole suur kooli fänn :)

Kui oled oma alal hea ja kogenud, pole paber loomulikult tähtis, ainult et kuidas seda kogemuse omandamist ilma paberita alustada? Paber pole hakkaja inimese jaoks hädavajalik, ilma selleta on lihtsalt hulga raskem. Ei ole nii, et lähed eriharidust nõudva ametikoha intervjuule ja laiutad käsi, et jah, näed, paberit pole, kogemust pole, aga olen "hakkaja". Vastatakse, et väga hea, hakka minema siis. See jutt käib siis austusväärsete ametite kohta, mitte mingite müügimeeste ja maaklerite kohta. Viimaste puhul jah pole paberist miskit tulu, peab olema ainult soov inimestele keelt kõrva ajada, palju ja nahaalselt.

Mis puutub koolis käimisse ja hariduse omandamisse ajal, mil teenid pokkeriga juba korralikku raha - haridus on sellisel juhul lihtsalt kindlustus ja trump tagataskus juhuks kui pokkeriga raha teenimine peaks muutuma võimatuks või väga raskeks (mängu populaarsuse ja fishide kadumine, keeluseadused jne). Isiklikult teenin pokkeriga 4x nii palju kui tööga, aga ei julge töölt ära tulla. Lihtsalt ei paku garantiisid see valdkond pikemas perspektiivis. Sisuliselt on tegu parasiteerimisega. Noored täies elujõus inimesed soputavad lollilt lääne valgelt mehelt raha välja, selle asemel, et tööd teha ja rahvamajandusse panustada. Selle keelustamine on ainult poliitilise tahte ja otsustamise küsimus. (Keelustamine toimub esmalt muidugi nendes riikides, kust raha läheb välja, mitte ei tule sisse.)

Ei taha tingimata hävingut kuulutada, aga kindel ei või olla, et ka 10 aasta pärast selle tegevusega raha on võimalik teenida. Seetõttu koolist ära tulemine pokkeri mängimiseks on küll ülim lollus, sellisel juhul panete lihtsalt kõik munad ühte korvi ja kui korv ümber läheb, olete 10 a pärast keskharidusega keskealised elus pettunud ja kehval majanduslikul järjel jorsid. GL.

Tigrano
07.02.12, 11:55
Head selgitused.

Loomulikult õppimine ei saa kunagi halb asi olla, sest tean omastkäest, et oleks hea olnud kui oleks rohkem õppinud ja mitte tilulilutanud :)

pikk28
07.02.12, 11:57
Head selgitused.

Loomulikult õppimine ei saa kunagi halb asi olla, sest tean omastkäest, et oleks hea olnud kui oleks rohkem õppinud ja mitte tilulilutanud :)
haha, mul samad mõtted :)

inward
07.02.12, 12:05
Nõustun pastilaa, camu ja fuzzyga, viimase poolt väga hästi kokku võetud.

alaska
07.02.12, 12:41
Pole see paber ja eriala midagi nii suur kindlustus tulevikuks, ega ametid ei erine eriti pokkerist. Samamoodi pead koguaeg ennast täiendama, muidu läheb rong ära. Kui 10 aastat tagasi said oma IT spetsaialisti paberid, nüüd mängisid vahepealse aja pokkerit ja lähed kuhugi kandideerima, siis nende IT teadmistega pole praeguseks midagi peale hakata. Samamoodi on peaaegu iga erialaga. Ainukesed asjad mis jäävad, ongi kohusetunne, püsivus, rutiinitaluvus, oskus eesmärke seada ja täita, nende oskuste olemasolul ei takista mingi pageri puudumine. Õppimine pole iial lihtsam olnud kui praegu, netis on iga asja kohta kõik olemas ja näiteks kasvõi "Poker Mindseti" lugemine ja oskuste omandamine annab elukvaliteedile palju rohkem juurde kui kooli diplom.
Muidugi on enamusel inimestel raske ennast pidevalt motiveerida ja analüüsida, mida ta täpselt elult tahab ja sellepärast valitaksegi turvaline elukäik, kool-ülikool-töökoht-karjäär-pension. Aga ma veits vanema inimesena ütlen, et kui mõni hetkel seda teed mööda liikuv inimene vaimustub tegelikult näiteks "Into the Wild" tüüpi filmist, siis varem või hiljem võib ta oma elukäiku alkoholismi ja depressiooni sisse kirjutada, kui ta oma käsilolevat karjääri jätkab.

peete82
07.02.12, 15:03
Ma olen 100% kindel, et ülikool andis mulle kordades laiema silmaringi või vähemalt aitas sellele kaasa.
Samuti seltskond, kellega läbi käin, on kindlasti kardinaalselt teine, mis oleks olnud kutsekooli minnes või siis kohe tööle minnes.
Kui poleks edasi õppima läinud, kuuluksin töölisklassi hulka ilmselt. Üldiselt ikkagi suht masendav saatus oleks olnud, praegu antud seltskonda hinnates. (no kes teab, äkki oleks ringiga jõudnud samasse punkti kus praegu olen, aga see oleks olnud palju raskem)
Mul on väga hea meel, et mul nii palju mõistust jätkus ja õppima läksin.

Nozzu
07.02.12, 16:35
Aga ma veits vanema inimesena ütlen, et kui mõni hetkel seda teed mööda liikuv inimene vaimustub tegelikult näiteks "Into the Wild" tüüpi filmist, siis varem või hiljem võib ta oma elukäiku alkoholismi ja depressiooni sisse kirjutada, kui ta oma käsilolevat karjääri jätkab.

See käib minu kohta.
Nimetatud film on raudselt mu TOP 3-s ja pigem esimesel kui kolmandal kohal. Õnnetuseks tammun ka seda kirjapandud rada: kool-ülikool-töö jne. ning deprekas ei ole mulle võõras.
Ainult et ma ei oleks kunagi osanud siin seoseid näha.
Hämmastav, Alaska, hämmastav.

Hmm, ja kui nüüd võtta arvesse veel, et mu lemmikraamat või vähemalt üks raamatutest mida olen lugenud rohkeim kordi kui mu ühe käe sõrmel näppe (ja mul ei ole puudu ühtegi näppu), on Kerouaci "Teel" siis...

Madis Very
07.02.12, 17:03
Nõme OT, võiks eraldi teema olla.
*
Kuid ma veel küll noor (21), kuid pole siiani kahetsenud ülikoolist paberite välja võtmist peale 1,5a Psühholoogia õppimist(Sama palju ka ilma koolita olnud).
Seda kõike suuremaks pühendamiseks pokkerile/teised projektid. Kus on ilmselgelt võimalik rohkem teenida, kui tavalise elu liini jälgimisega ja üldse, et elada huvitavamat elu. Love it.
Paber on paber, ise tuleb hakkaja olla ja võib vabast ajast ka huvitavaid valdkondi vägagi selgeks endale teha.

pastilaa
07.02.12, 17:31
Kuid ma veel küll noor (21), kuid pole siiani kahetsenud ülikoolist paberite välja võtmist.

Puht huvi pärast - keegi 25+ vanune (hea, kui 30+) võiks öelda sama. Või seda, et kahetseb valitud "vale" eriala paberi nimel õppimist. Inimesed on erinevad ja võibolla sinu puhul toimib. Eemalt vaadates tundub kahju (pokker ju ideaalne valdkond üliõpilasele lisaraha teenimiseks, kui veel erialaselt head tööd ei saa) lihtsalt :).

viki
07.02.12, 17:45
Ma küll kahetsen,et ülikooli pooleli jätsin.Olen 39a.Siis mõtlesin,et tegin õige otsuse.Hoolimata sellest,et mul on praegu hea ja tasuv töökoht arvan,et ülikooli lõpetamine oleks kasuks tulnud.

Madis Very
07.02.12, 17:54
Minu silmis olid ka ajastud teised. 20a tagasi ei oleks elu sees ülikooli ju pooleli jäetud. Tänapäeval on maailm võimalusi täis.
Või räägivad seda kõik noored ? :P

Fuzzy
07.02.12, 17:57
Juhuks kui see OT veel piisavalt nõme pole, panen siia ühe wall of texti:

Need siin kõlanud väited, et hariduse omandamine viib automaatselt üheksast viieni tööl käimiseni, rutiinini ja depressioonini on pehmelt öeldes kummastavad muidugi. Aga see selleks.

Küsimus on justnimelt valikute rohkuses. Siin eespool puudutati ka silmaringi ja tutvusringi teemat ja see on väga oluline aspekt. Iseenesest on võimalik muidugi ka omal käel korralikud teadmised omandada, kuid suutelised selleks on väga vähesed. Küsimus pole mitte niivõrd õppimises endas vaid õigete materjalide hankimises, süstematiseerimises ja järjestamises. Ülikooli õppekava pole kindlasti täiuslik ja kõigile 100% meele järele, aga ometi põhineb see tugevatel alustel, andes tulemuseks teadmistepagasi ja mõttevõime märkimisväärse edasiarenemise. Samuti ei asenda miski reaalajas õppejõudude ja kaasõppuritega arutlemist ning koos tegutsemist. Lisaks näitab "paber" mitte ainult seda, et on omandatud kindlad teadmised, vaid ka seda, et antud inimene on suuteline pikema aja vältel järjepidevat tööd tegema ja soovitud tulemuseni (lõpetamine) jõudma. Niisiis on see omamoodi sihikindluse ja mentaalse vastupidavuse kvaliteedimärk. Ühesõnaga, ülikoolis käies areneb silmaring ja mõtlemisvõime tervikuna, tekib sünergia sarnaste huvidega ning vaimselt suutlike noorte inimeste suhtlemise käigus.

Võtame nüüd sellise variandi, et inimene jätab kooli pooleli ja pühendub täielikult pokkerile. Loeb pokkeriraamatuid, vaatab pokkerivideoid, mõtiskleb hommikukohvi juues rangede üle, viskab pokkerifoorumis pokkerinalja ja arutleb pokkeri eilsete, tänaste ja tulevaste probleemide üle, käib pokkerimängijatega õhtul kõrtsus õlut joomas ja bad beatide üle kurtmas, elab kaasa sellele, kuidas mingi pokkeritšempion kodus molli saab või mõni pokkeritšempion mõnele teisele pokkeritšempionile pokkerilauas halvasti ütleb, jne jne jne.

Kui nüüd ühel hetkel see hiljuti massidesse jõudnud ja metsikute reklaamirahadega üles puhutud mäng nimega pokker peaks oma populaarsuse kaotama ja ringlevad rahavood kokku kuivama, langeb kaardimajakesena kokku ka selle inimese maailm, pokkerideliiriumis veedetud aastaste koha peale aga jääb tühi auk: äkitselt, pole enam inimestega millestki rääkida, pole millagagi teistele kasulik olla, midagi pakkuda, pole midagi, milles inimene on hea, teistest parem, läbi mille ta saab ennast teostada. Tööintervjuul käte laiutamine on ainult üks väike näide sellest mustendavast tühjusest.

Niisiis, ülikoolist paberite välja võtmine (nagu paljud ülikoolist väljakukkumist hellitavalt nimetavad) on lihtsalt ühe silla põletamine, enda valikute ja arengusuundade kitsendamine. Kui eriala ei sobi, võib alati vahetada.

virukunn
07.02.12, 18:01
Ise olen just selle valiku ees ja väga hea on erinevaid arvamusi kuulda. Mul ka igasugu mõtted keerlevad peas. Loodan et kaine mõistus jääb lõpuks peale.

qbj0hn
07.02.12, 18:01
No sama teema mis BF-iga usas kui asjad ära keelati. Need kellel asjad quititud olid ja rahad kinni läksid otse midstakes pokkerist min wage. peale.(lugege 2+2 prode elu pärast BF-i ja näete mis toimub, ballerid töötavad nüüd ettekandjatena ja kiirtoidukohtades) Haridust ,tutvuseid asju pole ja pokkeriga lõpp siis ongi kutu piilu, ega mingi hea palk ja töökoht sülle ei kuku.
Ise 3x erinevad koolid ära quitinud ja kahetsen (mitu katset tegin ennast parandada siis), nuff said.

VisaHing
07.02.12, 18:26
Sorry for offtopic offtopic aga kas keegi annaks elu pärast bf-d lingi 2+2sse :( ?

Fuzzy
07.02.12, 18:38
Sorry for offtopic offtopic aga kas keegi annaks elu pärast bf-d lingi 2+2sse :( ?

Seda mõtled? http://forumserver.twoplustwo.com/29/news-views-gossip/u-s-grinders-six-months-later-where-they-now-1113147/

qbj0hn
07.02.12, 18:39
Sorry for offtopic offtopic aga kas keegi annaks elu pärast bf-d lingi 2+2sse :( ?

http://forumserver.twoplustwo.com/29/news-views-gossip/u-s-grinders-six-months-later-where-they-now-1113147/

Üks esimestest vastustest kohe kuld "was a pro for just over 7 years. now unemployed and living with parents with no real chance at doing anything better with life."

Ei väidagi, et being pro mingi halb vms oleks, super ju. Lihtsalt kui isegi kukub see asi ära siis kõik inimesed ei ole juba iseloomult aktivistid ja ettevõtlikud ning targad. St seda, et kui peale nuppude vajutamist midagi muud ei oska/pole kogemust ja haridust pole ja ühel päeval asi ära kukub ning arveid ja asju vaja maksta siis tahes või tahtmata ollakse fucked up. Ei taha silmakirjalik olla, kuna ise olen tegelikult samas seisus ja kahetsen oma valikuid, kooli pooleli jätmist kahetsen siis st. Õnneks back up plaanid on olemas.

Pahvak
07.02.12, 18:46
Olen 25 ja täna esitasin magistritöö ära. Ei kahetse, et selle tee ette võtsin ja ei vahetaks seda aega küll kodus grindimise (või töö tegemise) vastu - nalja on saanud ja sõpru on leitud. Lisaks, mu jaoks on haridus midagi enamat kui vahend töökoha leidmiseks, aga sellest sain ma alles peale bakalaureust aru. Raha jõuab alati teenida, aga ennast ja maailmapilti arendada mitte (vanus). Räägin ainult endast, aga ma oleks ilma koolita kindlasti 'vaesem' ja ma õppisin reaalala.

P.S. Ma ei ütle, et kõik peavad koolis käima, aga minul läks nii. Laenu ei võtnud ja õppimise eest ei maksnud.

Madis Very
07.02.12, 19:01
No IMO, need usa mcdonaldsi prod nüüd. Ise olid lollid, et kõrvalt muud liini ntks ei ajanud, ei pannud märkimisväärset summat kõrvale pidevalt jne jne. Or what. Kui nad seal riigi keskmise pärast grindisid siis oli lihtsalt loll "töö" valik algselt.

leits
07.02.12, 19:05
Imo see "paber" annab just valikuvõimalusi, mida ilma "paberita" inimesel ei ole .. ole hakkaja või mitte, kuid kui kandideerimise yheks kriteeriumiks on kõrgharidus ning seda pole, siis öeldakse sorry next one and thats it ... just my 2 cents

Karelkorm
07.02.12, 19:25
Ma praegu kahetseksin, kui oleksin aasta tagasi akadeemilise asemel paberid välja võtnud. Isegi kui keskmine pokkerikuu oleks 2k asemel ~$5k. Haridus on tähtis ning hiljem palju raskemini omandatav.

Potsataja
07.02.12, 19:47
Imo see "paber" annab just valikuvõimalusi, mida ilma "paberita" inimesel ei ole .. ole hakkaja või mitte, kuid kui kandideerimise yheks kriteeriumiks on kõrgharidus ning seda pole, siis öeldakse sorry next one and thats it ... just my 2 cents

Väidetavalt on keskhariduse olemasolu selline asi, mida kusagil mujal, kui avalikus sektoris absoluutselt ei kontrollita. Kõrghariduse olemasolu on muidugi oluliselt kõvem teema, seega kui avalik sektor välja arvata ja julge olla, siis jääb nii 50/50 võimalus, kas kontrollitakse või mitte. Kaotada ei ole nkn midagi :rolleyes:

Mr_Kenny
07.02.12, 20:32
Väga hea teema, eriti Fuzzy postid!

ok2aa
07.02.12, 23:01
http://forumserver.twoplustwo.com/29/news-views-gossip/u-s-grinders-six-months-later-where-they-now-1113147/

Üks esimestest vastustest kohe kuld "was a pro for just over 7 years. now unemployed and living with parents with no real chance at doing anything better with life."

Ei väidagi, et being pro mingi halb vms oleks, super ju. Lihtsalt kui isegi kukub see asi ära siis kõik inimesed ei ole juba iseloomult aktivistid ja ettevõtlikud ning targad. St seda, et kui peale nuppude vajutamist midagi muud ei oska/pole kogemust ja haridust pole ja ühel päeval asi ära kukub ning arveid ja asju vaja maksta siis tahes või tahtmata ollakse fucked up. Ei taha silmakirjalik olla, kuna ise olen tegelikult samas seisus ja kahetsen oma valikuid, kooli pooleli jätmist kahetsen siis st. Õnneks back up plaanid on olemas.

täiesti masendav thread

qbj0hn
07.02.12, 23:23
Suht masendav lugemine yep seal.

fyte
07.02.12, 23:34
Nagu mainitud, siis Fuzzy on tõesti väga huvitavalt ja selgelt kirjutanud oma nägemuse, millega ka mina nõustun. Olles semestri läbinud, siis saan öelda, et mul jääb nt küll aega kooli ja trenni tegemise kõrvalt üle üpriski palju, nii et saan tegeleda ka pokkeriga etc. Ajaplaneerimine on siinkohal võtmesõnaks.

privador
07.02.12, 23:37
läbipõlemine võib kiirelt tulla
Eriti ohtlik on see siis, kui kõik käive on pandud elamisse, naised sõbrad jne
Enam ei beadi, ei huvta vms...raha enam pole
Psühholoogiliselt on VÄGA RASKE reaalsesse ellu tagasi pöörduda ja kuskile Falcki turvaks minna
Kui on aga miljon eeku vähemalt kõrval siis sa suudad vähemalt harjuda mõttega, et nüüd tuleb midag muud tegema hakata vms

Ja ülikoolis on ÜLISITT hiljem käia. Mul on jube mark, kui pean kursavenna laboris käima v ta loengus käima(ta siis hindab mind).Arvestades , et koos astusime ülikooli ja mu mata riigieksami hinne oli 2x suurem tema omast


Teine pokkeri kõva puudus on see, et sa ei saa (odavat) eluasemelaenu võtta. See on tegelikult ikka väga miinus elule. Kõik on sellest võitnud va need kes 2007 ostsid

alaska
08.02.12, 00:33
Mul on jube mark, kui pean kursavenna laboris käima v ta loengus käima(ta siis hindab mind)

See on üks olukord, mis tuleks kõigil enda jaoks eelnevalt läbi töötada. Miljardärid hüpavad katustelt alla, kui on miljonärideks jäänud,rääkimata keskastme juhtidest, kes peavad kellu kätte võtma. Aga mine ütle oma lastele, et nüüd hakkame makarone sööma, kuna mul on häbi liha jaoks raha teenida, ei lähe keegi ju?

Ma loodan, et mu postid ei vastandu kuidagi Fuzzi ja pastilaa postidele, olen nedega täielikult nõus, aga näen kasvõi oma sõprade hulgas, et kõrgharidus ei tähenda automaatselt sellist elu, mida vanemad lapsest peale promovad. magistrikraadiga füüsikud veavad soomes posti laiali, kehakulttuurimagister jõuab vaevu benssu autole osta... Kõht kasvab, naine vingub, lapsed lähevad pätiks, trenni teha ei viitsi, tööl teed miinimumi, need on asjad, millega kesmine 35-45 päevad läbi maadleb, mitte sellega, et kunagi jäi kool pooleli. Või nojah, tegelikult mõni ainult sellest räägibki, kui hea ta elu oleks, kui oleks veits rohkem õppinud. Sure. Või millest see teema algaski

masterpuppet
08.02.12, 07:04
Alaska, ära üldista olukorda oma eluliste üksikfaktide pinnalt. Olen isiklikult vestelnud ühe asotsiaaliga, kes samuti oli kunagi 70-ndatel omandanud magistrikraadi bioloogias, kuid oma sõnade kohaselt meeldis viin rohkem ja nii ta läks.

Iga asi on inimeses endas kinni, haridus annab lihtsalt lisauksi, millest läbi minna. Kui ise oled laisk ja ei taha/ ei julge valikuid teha, siis oled ise äpu ja kedagi süüdistada ei saa.

Ilma hariduseta on oluliselt raskem saada võimalusi enda tõestamiseks. Nii on ja nii jääb.

Godspeed_EJ
08.02.12, 08:50
No IMO, need usa mcdonaldsi prod nüüd. Ise olid lollid, et kõrvalt muud liini ntks ei ajanud, ei pannud märkimisväärset summat kõrvale pidevalt jne jne. Or what. Kui nad seal riigi keskmise pärast grindisid siis oli lihtsalt loll "töö" valik algselt.

Ma usun, et PP foorumi kasutjate hulgas on ka enamus PRO-d, kes teenivad Eesti keskmise kanti või alla selle. Noorele inimesele tundub see suhteliselt hea sissetulekuna arvestades, et oled ise enda ülemus, vaba graafik jne, ning tänu sellele jääb haridus tahaplaanile.
Suure tõenäosusega ei suuda enamus NL25/50 mängijad piisavalt teenida, et raha kõrvale panna mustadeks päevadeks ja kui kõige hullem stsenaarium peaks juhtuma, siis ollaksegi nagu peata kanad ja viimases hädas minnakse Nehatusse tööle.

antnx
08.02.12, 09:07
Imo on see väga short-term mõtlemine. Või seda tekitab short-term mõtlemine. Pokker ja ka elu on aga all about long term ja long term decisions ja long term (emotions). Ehk täpselt nii: Need hetked millal tunda ennast kadedana või vihasena kui kellelgi paremini läheb on ülimalt short-term ja sellele ei tuleks absoluutselt tähelepanu pöörata. Tuleb elada for long term ja +ev ning ka oma emotsioone selles suunas õppida kontrollima.

Cashmer
08.02.12, 09:27
Puht huvi pärast - keegi 25+ vanune (hea, kui 30+) võiks öelda sama. Või seda, et kahetseb valitud "vale" eriala paberi nimel õppimist. Inimesed on erinevad ja võibolla sinu puhul toimib. Eemalt vaadates tundub kahju (pokker ju ideaalne valdkond üliõpilasele lisaraha teenimiseks, kui veel erialaselt head tööd ei saa) lihtsalt :).

jätsin esimese eriala pooleli pärast 2. aastat. ei kahetsenud - üldse. kuigi eriala, mida õppisin oli see hetk pmt hobi, aga ei näinud ennast seda tööd tegemas 2 aasta pärast. rääkimata elu lõpuni.

reisisin mööda ilma. tulin koju ja teadisn, mida õppida. olin rahul, kuni lõputöö tegemiseni, kus tekkis tõsine konflikt ühe õppejõust egopalliga (hiljem tüüp vabandas ääri veeri), aga ma kahetsen, et ma asju kokku ei pakkinud ja minema ei marssinud. see kooli lõpetamisega saadav paber ongi vaid paber. ei midagi muud.

muidugi võib vaielda, et nt. õpetajaks vms ei saa ilma paberita, aga neid erialasid on vist siiski vähe kui et palju.

p.s ma 25+

Maxi
08.02.12, 09:53
Ma küll läheks ülikooli kui oleks piisavalt füüri. Mõte täiskohaga tööl käimisest järgmised 40 aastat tundub suht hirmutav. Kuna enamus töömarketist käib läbi tutvuste siis ma väga hariduse pärast ei põeks siiski, oskustöölised saavad tööle küll. Mitte küll võib-olla projektijuhtideks, aga töötuks ei jääks.
Elukutselised pokkeriprod kes kohe peale keskkooli on täiskohaga pokkerit grindima hakanud, neile ma soovitan võimalikult palju raha kokku ajada ja investeerida nii hästi kui võimalik, et mitte kunagi ei peaks palgatööle minema. See kukkumine oleks liiga valus

privador
08.02.12, 10:41
Brr ma nagu ei saa aru eriti paberi ülistamisest. Kui sa ikka päevagi pole oma erialal töötanud, siis on väga raske nn ennast sisse murda. Paber ei taga midagi
Teiseks nt ettevõtetes nagu Webmedia jne testitakse sind proovitööga. Olgu sa v PhD IT alal kui sa progreda ei oska, siis sind naerdakse välja

Godspeed_EJ
08.02.12, 10:59
Paber annab sulle eelise konkurentide ees, kellel seda paberit ei ole. Näiteks, kui otsitakse a la müügijuhti ja kuulutuses kirjas, et kõrghariduse olemasolu on nõutud, siis ilma paberita sind vestlusele arvatavasti ei kutsuta. Võid olla über müügimees, aga kui vestlusele sind ei võeta, siis ei suuda sa seda ka kuidagi tõestada. Ka paberi olemasolu ei tähenda seda, et sa oma töökohas saad kindel olla.
Mul on kogemusi TÜ füüsika doktoritega, kes said töökoha tänu oma paberitele ja said oma töökohast lahti tänu sellele, et millegi reaalse arendamise asemel (mille eest neile palka maskti) meeldis neile lihtsalt arutada ja mõelda ulmelisi teooriad, millest praktikas polnud kellelegi kasu.

camu
08.02.12, 11:07
tore lugeda lauseid nagu phd oleks mkngi suvsline paber mis sulle lihtsalt peale paari aastat lihtsalt katte surutakse ilma, et sa uldse midagi tegema peaksid oskama. tore et tulid, mine nuud oma paberiga toole.

Fuzzy
08.02.12, 11:09
IT on tõepoolest neist vähestest aladest, kus ainuüksi kogemusest ja teadmistest eduks piisab. Isegi kui tööle ei võeta, saad alati ise firma teha. Silmaringi koha pealt ka see IT kõrghariduse paber vaevalt midagi juurde annab.

Selles mõttes ei olegi ta niivõrd "kõrgharidus" (university degree), pigem kõrge kvalifikatsiooniga kutseharidus. Nt läänes on see piir tõmmatud selgelt University ja Colledge'i vahele. Klassikaline Universitas annab noorele inimesele lisaks kitsale erialasele kvalifikatsioonile ka laiapõhjalise teadmistepagasi ja avarama maailmapildi. See aga tuleb kasuks juba paljudele töökohtadele kandideerimisel. Kui vaadata töökuulutusi, siis tihti on laiemat valdkonda puututavatel töökohtadel nõutav "kõrghariduse olemasolu", st ükskõik millise eriala diplom.

Lisaks Camu postitusele: tõepoolest, selline näide, et "aga kui tuleb arstidiplomiga inimene, kes meditsiinist midagi ei tea...." on suhteliselt jõuetu, kuna arstidiplomit meditisiinivõhikule lihtsalt ei väljastata. Ütleme siis nii, et diplomiga inimesel on kvalifikatsioon olemas, samas kui diplomita konkurendil see võib olla (isegi väga korralik), aga võib ka mitte olla. Tõestus puudub. Ja just selle tõestuse alusel tihti kandidaatide hulgast eelvalik tehakse.

Tooks väga lihtsa (loodetavasti kõigile arusaadava) analoogia. Kui võtame inimese asemel näiteks auto ja diplomi asemel ülevaatustõendi. Ülevaatustõend ei garanteeri, et auto on superheas korras, samas võib ilma ülevaatustõendita auto olla perfektses seisukorras. Kui sa aga hakkad autot ostma, kaalud ikka korras paberitega variante ja sind ei huvita, kui mingi taat tuleb oma "paberiteta aga suurepärases korras masinat" pakkuma. Kuna valik on suur ja sul pole mahti kõike üksipulgi läbi katsuda. Sama kehtib töötajate otsimisel.

CheekyMullet
08.02.12, 11:16
tore lugeda lauseid nagu phd oleks mkngi suvsline paber mis sulle lihtsalt peale paari aastat lihtsalt katte surutakse ilma, et sa uldse midagi tegema peaksid oskama. tore et tulid, mine nuud oma paberiga toole.

Just. Siin päris mitmed räägivad ülikoolist nagu kutsekast ja PhD'st nagu ultimate oskustöölisest. Välja arvatud mõned erialad, ei ole ülikool koht, kust sa tuled välja kindla elukutsega. Ideaalis tuled välja tugeva vundamendiga, mille peale on võimalik hakkajal igast erinevaid asju ehitada, millest üks võib olla ka teadus ja PhD/postdoc.

Godspeed_EJ
08.02.12, 11:22
tore lugeda lauseid nagu phd oleks mkngi suvsline paber mis sulle lihtsalt peale paari aastat lihtsalt katte surutakse ilma, et sa uldse midagi tegema peaksid oskama. tore et tulid, mine nuud oma paberiga toole.

Palju sul on kokkupuuteid PhD kraadiga inimestega, kes peaksid suutma eraettevõtluses konkureerida maailma tippudega?

alaska
08.02.12, 11:40
Alaska, ära üldista olukorda oma eluliste üksikfaktide pinnalt. Olen isiklikult vestelnud ühe asotsiaaliga, kes samuti oli kunagi 70-ndatel omandanud magistrikraadi bioloogias, kuid oma sõnade kohaselt meeldis viin rohkem ja nii ta läks.

Iga asi on inimeses endas kinni, haridus annab lihtsalt lisauksi, millest läbi minna. Kui ise oled laisk ja ei taha/ ei julge valikuid teha, siis oled ise äpu ja kedagi süüdistada ei saa.

Ilma hariduseta on oluliselt raskem saada võimalusi enda tõestamiseks. Nii on ja nii jääb.


Olen jah natuke oma teemat sisse torganud liialt, tegelikult ma vaatan kogu seda teemat sellest lähtepunktist, et ise ei kavatse iial kusagile kandideerida ja kellegi alluvuses töötada. Kellel sellist lähtepunkti pole, seda aitab muidugi ülikool tunduvalt kaugemale.

Tigrano
08.02.12, 12:13
Mulle meeldib alaska seisukoht, tore oleks kui suudaks ka oma lastele tagada sellise lähenemise, et teeks ise kõike ei mingeid kellegi heaks töötamisi, teistest tohutult sõltumist jne, ise oma aja peremees ja seda juba varakult õpetada. Kui mingi asi hakkab meeldima, siis arendada seda ja las tegeleb sellega mis meeldib ning südamest tuleb juba lapsest saadik kui selleks on vaja hiljem ülikooli minna, siis loomulikult ka ülikool on vajalik.

Praegu ideaalne võimalus kasutada ära võimalusi mida annab pokker, sest ei pea lapsi panema lasteaeda, kooli, sellesse maast madalasse igapäeva rütmi, mis endale üldse ei meeldinud juba lapsest saadik. Arendada last võimalikult palju ise, mitte keegi kolmas ja mis kõige tähtsam olla võimalikult palju perega koos.

alaska
08.02.12, 12:15
Täpselt nii, teed firma ja kui avalike esinemistega on raskusi, lähed võtad konkreetselt selle kursuse, mitte ei lähe 4 aastat ärijuhtimist õppima.

taipupole
08.02.12, 12:22
Jaak Aaviksoo ütles mulle kunagi, et ülikool ei valmista sind ette esimese, vaid viimase töökoha jaoks.

Seda tasuks teistelgi meeles pidada.

Tigrano
08.02.12, 12:40
Täpselt nii, teed firma ja kui avalike esinemistega on raskusi, lähed võtad konkreetselt selle kursuse, mitte ei lähe 4 aastat ärijuhtimist õppima.

Täpselt nii.. Palkad oma ala tegija, kes annab parimaid soovitusi nagu pokkeris saab hästi õppida, võtad hea coachi kes teeb sulle kiirelt selgeks kui sellest jääb juba väheks võtad uue ja parema, kes vastab täpselt su küsimusele, säästab rängalt aega. Lähed tööle kellegi alluvusse sentide eest, kes jagab hästi beati jne.

Ja neid asju teed juba madalast koos lastega, teed näiteks mingi poe või toodad midagi ja seda kõike koos perega, lapsed ei ole mitte lasteaias ega koolis vaid osalevad selles kõiges aktiivselt, samuti ka igapäeva toimetustes, mitte ei ole lasteaias vaid koristavad tuba, aitavad süüa teha jne. Vaadates praegu lapsi, siis enamus ei oska kõige elementaarsemaid asju, sest vanematel pole selleks aega ja koolis ei õpetata ammugi mitte selliseid asju. Loomulikult sellist võimalust ei ole paljudel, sest ühiskonna mudel on tänapäeval selline, et ei õpetata vist vägapalju iseseisvalt tegutsema

Samuti praegu pokkerimängijana peaks tekitama kõrvalt mingid võimalused, et kui pokkeriga teenimine kehvemaks läheb ei peaks kohe tööle tormama vaid saab edaspidi iseseisvalt majandades hakkama. Kui meeldib mingi eriala kus nõutud kõrgharidus ja tööd raske saada ilma hariduseta, siis peaks loomulikult kõrvalt koolis käima.

Ja ei tasu unustada, et ülikool annab alles paberi, praktika jne tuleb alles suures osas hiljem tööga ja kas pärast see töö või eriala üldse sobib.

taipupole
08.02.12, 12:51
Ma arvasin eelmise postituse puhul, et see oli lihtsalt vigase ülesehitusega lause, kuid kas sa räägid tõsiselt, et ei pane enda lapsi kooli?

Pumper
08.02.12, 12:57
Tais ka ei panda lapsi kooli, arendatakse kas seksikaks tantsijaks või ladyboyks, teenistus on kordades suurem kui kõrgharidusega tööhoorajatel.

camu
08.02.12, 12:57
Palju sul on kokkupuuteid PhD kraadiga inimestega, kes peaksid suutma eraettevõtluses konkureerida maailma tippudega?

Mis vahet sellel on? Ega PhD midagi ära ei võta sult, pigem annab juurde. Ükskõik siis mis erialal, õppima peab edasi niikuinii.
Pigem vihjasin privadori mõttelorule, kus ta vihjas kõrge kraadiga inimestele, justnagu need mitte midagi ei oskaks päriselus ning omaksid vaid teoreetilisi teadmisi. Lükake ümber targemad ja koolis edasijõudnumad, aga minu arust see teps mitte nii pole. (Baka kohta võib seda küll väita)

camu
08.02.12, 12:58
Tais ka ei panda lapsi kooli, arendatakse kas seksikaks tantsijaks või ladyboyks, teenistus on kordades suurem kui kõrgharidusega tööhoorajatel.

See minu arust ka õige ning nii peaks terves maailmas tegema. Selle asemele, et hoorata kedasi teist, hooran iseennast.

Tigrano
08.02.12, 13:00
Ma arvasin eelmise postituse puhul, et see oli lihtsalt vigase ülesehitusega lause, kuid kas sa räägid tõsiselt, et ei pane enda lapsi kooli?

Jep, ise õpetan ja eraõpetaja aga põhikool seadusega kohustuslik ja käivad ainult arvestusi tegemas. Sinna veel 2 aastat aega muidugi :)

Oliverk
08.02.12, 13:04
Jep, ise õpetan ja eraõpetaja aga põhikool seadusega kohustuslik ja käivad ainult arvestusi tegemas. Sinna veel 2 aastat aega muidugi :)

Seda ei karda, et lapsed sul ilma sotsiaalse läbikäimiseta elus hakkama ei pruugi saada?

Tigrano
08.02.12, 13:07
Seda ei karda, et lapsed sul ilma sotsiaalse läbikäimiseta elus hakkama ei pruugi saada?

Nad väga sotsiaalsed, tüdruk käib 3x nädalas balleti trennis, laulmas ja kunstikoolis, esinemised jne annavad palju juurde. Poiss tsikli trennis, mis sisaldab ujumist, saalitrenni, teooria / garaazis putitavad tsikleid jne, samuti kunstikool ja laulmine vahel, et igapäev suhtlemine aga see on hoopis teistmoodi kui lasteaed ja kool.

Fuzzy
08.02.12, 13:25
Koduõpe ei ole tingimata kahjulik, aga see on riskantne värk. Selle bioloogilise analoogina võib tuua aadliseltskonnas praktiseeritud sugulasabielud. Taheti kaitsta end ümbritsevate halbad mõjude eest, tulemuseks aga oli siseringis olevate puuduste süvenemine (haigused), geenifondi vaesumine ja üldine mandumine. Geenide analoogiana antud juhul on siis mõtted, ideed, vaated.

Lapse arengule tuleb kasuks, kui ta saab enda maailmavaate kujundamisel võimalikult palju tutvuda erineva (ja tihti ka vastuolulise) informatsiooniga, mitte selle "hea ja õigega", mis talle ette söödetakse. Üldiselt otsustavad koduõppe kasuks vanemad, kes mingil põhjusel välismaailmas pettunud, selle ees hirmul ning üritavad oma lapsi kõige selle halva eest kaitsta ning "enda käe järele" kasvatada. Ma ei ütle, et see Tigriano puhul nii on, ma ei tea seda. Lihtsalt paljud koduõppe valinud pered selle lõksu langevad ja üritavad sellist nö kookonit oma lapsele luua.

Tigrano
08.02.12, 13:30
Koduõpe suht pop pigem ärikate seas, eriti välismaal. Vaevalt, et need inimesed väga välismaalimas pettunud on vaid pigem näevad ette ja väärtustavad muid asju.

Fuzzy
08.02.12, 13:46
Nojah, kui kohe ärikad, siis...

Kusjuures juba enne selle posti lugemist läks mõte selle peale, et Eesti on mitmes mõttes siiski alles arengumaa. Näiteks selle poolest, et "ärikas" on paljude meelest kõvem tegija kui ülikooli professor või teadlane. Seda võib olla raske uskuda, aga läänes see näiteks nii pole (sõltub muidugi, kelle käest küsida, aga ma räägin üldisest arvamusest).

Sa enne mainisid ka seda, kuidas inimene peaks ideaalis olema enda peremees, "midagi müüma" või "midagi tootma"... Perefirmad on armsad, aga meie tsivilisatsiooni praeguse tehnoloogilise taseme püsimisel või edasiarenemisel peavad nad tahes tahtmata jääma statisti rolli. See on ok, kui teatud hulk inimesei toob poolast pikendusjuhtmeid, paneb 8% marginaali otsa ja müüb edasi, samuti on ok, kui teatud hulk inimesi treib hoole-armastusega puulusikaid ja üritab neid raekoja platsis turistidel parseldada, mingi vend teeb ökomoosi ja mingi mees isegi suudab osta ökojuustu tegemise masina.

Aga rasketööstust ja suuremahulist uuringu- ning arendustegevust perefirmadega ei ehita. Seal lüüakse massiga. Juba ammu ei tõuse teaduslike läbimurretega esile üksikisikud, vaid uurimisrühmad ja instituudid. Juhul, kui meid ei taba tulevikus suuremat sorti kataklüsmid, sõjad, ususektide võimuletulek vms liigub maailm siiski globaliseerumise ja efektiivsuse suurendamise suunas, karjugu puukallistajad palju tahes (furoori vältimiseks mainin kohe ära, et selline areng võib toimuda ka keskkonnateadlikult ning khm, jätkusuutlikult).

Tulevikumaailma "tegija" (hinnatud ühiskonnaliige) ei ole mitte perefirma omanikust jupijumal, vaid kõrgelt kvalifitseeritud spetsialist, kes on suuteline toimima mutrikesena suuremas tervikus (korporatsioon, ülikool, uuringu- ja arenduskeskus) ja tootma seejuures intellektuaalset vara - s.o teadlane, tootearendaja, insener. Paraku kõrgtehnoloogilisel maastikul Jaan Tatika tüüpi self made manid erilist šanssi ei oma, on vaja tugevat ning süsteemset vundamenti (nagu keegi tabavalt märkis), ja selle vundamendi ehitamiseks coachi või eraõpetaja palkamisest ei piisa.

Godspeed_EJ
08.02.12, 13:49
Mis vahet sellel on? Ega PhD midagi ära ei võta sult, pigem annab juurde. Ükskõik siis mis erialal, õppima peab edasi niikuinii.
Pigem vihjasin privadori mõttelorule, kus ta vihjas kõrge kraadiga inimestele, justnagu need mitte midagi ei oskaks päriselus ning omaksid vaid teoreetilisi teadmisi. Lükake ümber targemad ja koolis edasijõudnumad, aga minu arust see teps mitte nii pole. (Baka kohta võib seda küll väita)

Ma ei olegi seda väitnud, et see miskit ära võtaks. Minu jutu läbiv mõte oli see, et haridus ja sellega kaasnev paber on tore, aga see ei tähenda automaatselt seda, et suudaksid oma teadmisi töös rakendada.

pastilaa
08.02.12, 13:50
Koduõpe suht pop pigem ärikate seas, eriti välismaal. Vaevalt, et need inimesed väga välismaalimas pettunud on vaid pigem näevad ette ja väärtustavad muid asju.

Ärikate näiteks toomine tundub veidi koomiline sinu puhul muidugi :). Ja kõik kalli raha eest saadav on ka suhteline. Võta või nö parimate tingimustega saadavalolev Rocca al Mare kool (parimad õpetajad ka). Sealt peaks justkui sirguma Eesti eliit ja helgemad pead. Kahjuks reaalsus on teine - riigieksami tulemused seal nadid.

alaska
08.02.12, 13:57
Mul vend korvpallitreener ja räägib kogu aeg, kuidas üks kutt teistest kõrgemal seisab nii suhtlemisoskuse kui maailmavaate kohapealt. Rocc al Mare kasvandik.

Tigrano
08.02.12, 14:02
Miks tundub koomiline kui see on reaalsus ju, et seda välismaal ei saa kõik endale lubada. Samuti puudub paljuski lihttöölisel point, sest pole nii või naa lapsega aega ollasest ise peavad tööl käima ja ei ole võimalus ka endal lapsega tegeleda.

Minumeelest ei ole siin koomilist midagi.

Fuzzy
08.02.12, 14:04
Ja ikka leidub lõpuks keegi, kes tuleb välja vana hea "üks kutt" argumendiga. Mina näiteks tean "ühte kutti", kes jõi ja suitsetas nagu loom, aga elas 100 aastaseks. Mida me sellest järeldame?

alaska
08.02.12, 14:06
Valetad.

Fuzzy
08.02.12, 14:10
.

alaska
08.02.12, 14:24
No tegelt on meil lihtsalt erinevad maalimavaated, ma usun küll, et maailm läheb täpselt sinna suunas, nagu sa kirjeldad, aga kindlasti ei ole see midagi head ja õnnelikud need inimmutrid kindlasti kusagilt otsast pole.

pastilaa
08.02.12, 14:28
Miks tundub koomiline kui see on reaalsus ju, et seda välismaal ei saa kõik endale lubada. Minumeelest ei ole siin koomilist midagi.

Rikkuse ja tarkuse vahel õnneks nii tugevad need seosed siin elus pole. See, et sa midagi endale lubada saad, ei tähenda, et sa seda tahad. Paljuski on nende nö rikaste privaatõpetaja lihtsalt staatuse ja edevuse küsimus - ei enamat.

Steve Jobsi lapsed õppisid muide tavakoolis.

Fuzzy
08.02.12, 14:30
No tegelt on meil lihtsalt erinevad maalimavaated, ma usun küll, et maailm läheb täpselt sinna suunas, nagu sa kirjeldad, aga kindlasti ei ole see midagi head ja õnnelikud need inimmutrid kindlasti kusagilt otsast pole.

No kui sa ikka kindlalt tead, et nad õnnelikud pole, siis pole vist minu asi vastu vaielda. Võin ainult avaldada enda arvamuse - oleksin kindlasti õnnelikum hinnatud teadustöötajana kui pikendusjuhtmemagnaadina või ökojuustu kunnina. Aga see on juba maailmavaateline erinevus, nagu sa õigesti märkisid. Ajad muutuvad ja nt laste hariduse üle otsustamisel tasub vaadata pisut tulevikku, selle asemel et soovida neile seda, mis hetkel prestiižikas on. Üheksakümnendate alguses näiteks kuulusid ühiskonna majanduslikku koorekihti putkapidajad (turbo nätsu mäletate, nämm!) ja kaugsõidu-rekkajuhid. Praeguseks on toimunud teatav nihe paremuse (minu isiklik arvamus loomulikult) poole ja arvatavasti see nihkumine jätkub.

Maxi
08.02.12, 14:30
Tavakoolis saadavaid sotsiaalseid oskuseid ei ole mitte kunagi võimalik nö. järgi "õppida".

Tigrano
08.02.12, 14:41
Rikkuse ja tarkuse vahel õnneks nii tugevad need seosed siin elus pole. See, et sa midagi endale lubada saad, ei tähenda, et sa seda tahad. Paljuski on nende nö rikaste privaatõpetaja lihtsalt staatuse ja edevuse küsimus - ei enamat.

Steve Jobsi lapsed õppisid muide tavakoolis.

Jah, nii on tõesti :) Sellel Jobsil vist polnud kool lõpetatud või midagi sellist kuskil kuulsin, ei mingeid villasi jne, oli vist väga asjalik vend.

Tigrano
08.02.12, 14:49
Tavakoolis saadavaid sotsiaalseid oskuseid ei ole mitte kunagi võimalik nö. järgi "õppida".

Eks see praeguste koolide kultuur ja sotsiaalne pool ongi, mida väga ei taha oma lapsele. Seega leian, et see sotsiaalne pool on suuresti üle tähtsustatud, seda saab laps väga hästi mujal. Pigem on praegu miinus kodune kasvatus, sest vanematel ei ole aega lastega tegeleda ja koolist saadud sotsiaalsed oskused pole just kiita väärt kraam.

peete82
08.02.12, 14:53
Ma ütleks, et need koduõppe pooldajad on (peaks olema) tavainimestest ja -ühiskonnast nii palju üle, et teavad ise, mis lastele vajalik on ja suudavad neile tõesti paremat haridust jne pakkuda kui tavakool
või siis kiiksuga ebaadekvaatsed tüübid.

pastilaa
08.02.12, 14:59
Eks see praeguste koolide kultuur ja sotsiaalne pool ongi, mida väga ei taha oma lapsele.

Su ideed on kõik õiged, aga kahjuks reaalsuses need asjad nii kenasti ei laabu (just laste seisukohast). Näited võiks tuua palju - McDonaldsi toit, mängukonsoolid jne. Igati hea ja mõnus oleks, kui laps nendega üldse kokku ei puutu. Samas kui su laps näiteks trennis käies kuuleb, kuidas teised räägivad lahedast uuest mängust või näeb õues, kuidas sõbrad burksi söövad ja tema seda teha ei tohi - siis on see just lapsele endale väga raske. St selliste asjadega kahjuks võidelda on võimatu, kui sa metsa perega elama just ei plaani minna. Võimaluse piires annab kehtestada mõistlikud reeglid ja põhimõtted lapsele lihtsalt (valida lapsesõbralikumad arendavamad mängud jne)- siis laps ei tunne ka end täiesti tõrjutuna. Totaalselt keelates ja piirates midagi head vaevalt saavutab.

Tigrano
08.02.12, 15:04
Ma ütleks, et need koduõppe pooldajad on (peaks olema) tavainimestest ja -ühiskonnast nii palju üle, et teavad ise, mis lastele vajalik on ja suudavad neile tõesti paremat haridust jne pakkuda kui tavakool
või siis kiiksuga ebaadekvaatsed tüübid.

No ma ei ole ise gümnaasiumi lõpetanud, eksamid tehtud aga kunstiõpetuses jäi mingi õpetaja ego pärast suvetöö ja nii ta jäi ka, aga põhikooli õppekava suudab iga lapsevanem tahtmise korral oma lapsele selgeks teha ja seda kordades paremini kui seda 1 õpetaja 30 lapega klassis.

Juurde ehk tuleb võtta muusikat, kunstiõpetust või midagi sellist erilist.

Aga loomuliult kui sa tahad iga päev oma lapse hommikul saata lastaeda, siis kooli kella 7 hommikul ja õhtu 5 alles näed, siis pärast trenni viia kuhugi ja õhtul korra õhtust süüa ja magama minna, siis see igaühe enda valik.

Mina eelistaks olla koos kodus, õppida 2h päevas koos lapsega kooli asju ja rohkem suunata ja treenida seda mida last ka huvitab, siis minna näiteks kuhugi trenni, reisima, teha koos kodusi toimetusi jne.

BuildUp
08.02.12, 15:11
Aga rasketööstust ja suuremahulist uuringu- ning arendustegevust perefirmadega ei ehita.

Aga miks peaks üldse perefirma tahtma tegeleda rasketööstuse või suuremahulise uuringu- ja arendustegevusega? Ma olen küll noor ja ma ei tea 90ndate algusest kuigi palju, aga mis ma sellest ajast üldiselt kuulnud olen on see, et siis oli Eestis kordades rohkem tootmistehaseid ja suuri ettevõtteid kui praegusel hetkel. Ma ei taha väita, et rasketööstust ja uuringu- ning arendustegevust ei ole tarvis. Muidugi on ning ma mõistan, et efektiivus on järjest suurem märksõna tootmise juures, kuid vaadates praegust Eesti seisu, siis juba viimased 10-15 aastat on põhitegevuseks Eestis olnud väikeettevõtlus ja ma usun, et niipea midagi uut selles vallas ka ei juhtu.

Maxi
08.02.12, 15:12
Arvesta, et su laps peab tegema ära ka arvestused/eksamid ja need piisavalt hästi, et tal oleks tulevikus väljavaateid teha mida ta soovib. Kas sina suudad enda last nii hästi õpetada?

Tigrano
08.02.12, 15:16
Su ideed on kõik õiged, aga kahjuks reaalsuses need asjad nii kenasti ei laabu (just laste seisukohast). Näited võiks tuua palju - McDonaldsi toit, mängukonsoolid jne. Igati hea ja mõnus oleks, kui laps nendega üldse kokku ei puutu. Samas kui su laps näiteks trennis käies kuuleb, kuidas teised räägivad lahedast uuest mängust või näeb õues, kuidas sõbrad burksi söövad ja tema seda teha ei tohi - siis on see just lapsele endale väga raske. St selliste asjadega kahjuks võidelda on võimatu, kui sa metsa perega elama just ei plaani minna. Võimaluse piires annab kehtestada mõistlikud reeglid ja põhimõtted lapsele lihtsalt (valida lapsesõbralikumad arendavamad mängud jne)- siis laps ei tunne ka end täiesti tõrjutuna. Totaalselt keelates ja piirates midagi head vaevalt saavutab.

Eks see ongi asja mõte, et laps suudaks iseseisvalt mõelda, mis on hea ja mis on vale. Lapsed suht hästi omandavad kõike ja tegelikult kui vanemad on eeskujuks, siis saab suht hästi hakkama. Ma ei hakka näiteid tooma läheks kole jamaks teema kätte ära aga mul 4 ja 5 aastane teavad täpselt mida tohivad süüa mida mitte, isegi külas ei söö ennem kui küsivad millest on tehtud.

Aga nagu ütlesid piiramine on võimatu, ainult ise lapsega tegeledes ja kasvatusega saab võimalikult palju suunata.

Fuzzy
08.02.12, 15:22
.

Ghost0
08.02.12, 15:24
Eks see ongi asja mõte, et laps suudaks iseseisvalt mõelda, mis on hea ja mis on vale. Lapsed suht hästi omandavad kõike ja tegelikult kui vanemad on eeskujuks, siis saab suht hästi hakkama. Ma ei hakka näiteid tooma läheks kole jamaks teema kätte ära aga mul 4 ja 5 aastane teavad täpselt mida tohivad süüa mida mitte, isegi külas ei söö ennem kui küsivad millest on tehtud.

Aga nagu ütlesid piiramine on võimatu, ainult ise lapsega tegeledes ja kasvatusega saab võimalikult palju suunata.
ehk siis 4 ja 5 aastased on taimetoitlased ja külas liha süüa ei tohi?:)

Fuzzy
08.02.12, 15:24
Aga miks peaks üldse perefirma tahtma tegeleda rasketööstuse või suuremahulise uuringu- ja arendustegevusega? Ma olen küll noor ja ma ei tea 90ndate algusest kuigi palju, aga mis ma sellest ajast üldiselt kuulnud olen on see, et siis oli Eestis kordades rohkem tootmistehaseid ja suuri ettevõtteid kui praegusel hetkel. Ma ei taha väita, et rasketööstust ja uuringu- ning arendustegevust ei ole tarvis. Muidugi on ning ma mõistan, et efektiivus on järjest suurem märksõna tootmise juures, kuid vaadates praegust Eesti seisu, siis juba viimased 10-15 aastat on põhitegevuseks Eestis olnud väikeettevõtlus ja ma usun, et niipea midagi uut selles vallas ka ei juhtu.

Mu postitus oli mõeldud võrdlemaks erinevaid ameteid ja kutseid globaalsel tasandil, mitte niivõrd Eestis. Eestis on rasketööstuse osakaal väga väike, kuna me impordime rasketööstuse produkte. See on ok. Aga kõik nii ei saa. Kusagilt need peavad tulema ja neid tootvate riikide majandus on ka seetõttu edukam. Ma ei väidagi, et väiksed tootmisettevõtted ära kaovad, lihtsalt need jäävad nišši. Suurettevõte saab puulusikaid toota, aga väikeetevõte tööstuslikke elektrigeneraatoreid mitte. Sellest johtuvalt toimub väärtuse ja võimu koondumine suurtööstusesse ning suurtööstust omavatesse riikidesse. Ja siit jõuame ka minu postituse poindini (võibolla ma ei osanud seda lihtsalt selgelt välja tuua) - töökohtade prestiižikus. Suurtööstus on majanduse toimimiseks hädavajalik, seetõttu on ka selle võtmeametid (RD) prestiižikamad. Kokkuvõttes toodab tippteadlane ühiskonnale kordades rohkem väärtust kui omaette nahistav väikeettevõtja. Samuti on tippteadlane vajalikum, teda on raskem asendada samaväärsega. Minu jaoks on see karjäärivalikute kaalumisel oluline, mõne jaoks mitte. Mõne jaoks on elus peamine, et saaks korralikult ära elada ja "endale asju lubada".

pastilaa
08.02.12, 15:29
Millega tegeled Fuzzy? Haaravalt lai silmaring ja asjalik maailmavaade igatahes. Mitme posti põhjal.

Fuzzy
08.02.12, 15:35
Pole tegelikult reaalala inimene, lihtsalt topin nina igale poole :) Õppisin psühholoogiat, nüüd imen päkka ja tegelen mitteerialase tööga.

Codecci
08.02.12, 15:49
Ei mõista ka koduõpet. Jah ise suudad võib-olla paremini koolimaterjali selgeks teha oma lastele, aga see on kooli puhul üldse teisejärguline imo. Sotsiaalne pool, tööeetika, harjumus kuskil käima jne on palju tähtsam minu arvates. Kui sa 9/12 aastat oled koduõppel ja teed paar tundi sama õpetajaga iga päev tööd, siis ülikooli/tööle vms minek on ikka tublisti raskem.

Ja miks üldse arvad, et lapsed tahavad vanematega päevast nii suure osa koos veeta? Vanuses 7-8-9 vb jah, kui küsid lapselt kas tahad kooli minna võõraste tädide-onude juurde või kodus meiega õppida siis laps valib #2, aga 10+ ma kahtlen. Kui peale kooli ja nädalavahetustel pühendad lastele niipalju aega kui nad tahavad oled juba niigi supervanem, paljudel vanemad lahus või isa käib Soomes ehitamas vms.

Trennides, ringides jms on küll sotsiaalne aspekt olemas, aga trennist suuri sõpru leida on ikka tunduvalt haruldasem kui koolist.

+ lisaks enda ohverdus. Ma kujutan ette, et oma lastele õpetaja eest olla on ikka RÄME eneseohverdus. Oleks sel väga suured plussid - okei. Aga ei näe neid plusse, pigem miinuseid.

Tigrano
08.02.12, 16:11
Suht jube harjutada harjumuse pärast last juba 3 aastasest saadiks kella 6, 7 hommikuti üles tõusma ja õhtuni välja kuskil aega veetma mis sind üldse ei huvita tihti ja miks sa arvad, et see tööeetika on kõva sõna, ma ei tea küll et keskkoolini välja kogu seda kremplid ma väga kasutaks, kõik see aeg, need koolipingis nühitud aastad jätavad suht tühja tunde.

Ja vastupidi ikka, et trennidest leitakse üldjuhul õiged sõbrad, kellel on ühised huvid, mitte klassikaaslaste seast.

Codecci
08.02.12, 16:19
Suht jube harjutada harjumuse pärast last juba 3 aastasest saadiks kella 6, 7 hommikuti üles tõusma ja õhtuni välja kuskil aega veetma mis sind üldse ei huvita tihti.

Ja vastupidi ikka, et trennidest leitakse üldjuhul õiged sõbrad, kellel on ühised huvid, mitte klassikaaslaste seast.
Miks? Kui sa suudad lapsele õpetada 5-aastasena toitu valima, arvad, et reaalne on mingi perebisnis kus lapsed ka nõus kaasa lööma siis korraliku magamisgraafiku õpetamine, et isegi 6-7 ärgates saaks 8-10h magada on köömes selle kõrval ma usun :)

Endal pole ühtegi suurt sõpra kunagi trennist/ringist vms leitud ja kui tuttavate peale mõelda siis neil üldjuhul ka ei ole. Kõik kas koolist või siis lähiümbruses elavad lapsed, kellega tatikatena koos jamasid korraldatud.

Edit: pluss kool on suurem ühine huvi kui mingi trenn. MSN-is õpetajaid taga kiruda, spikreid vahetada, klassi tšikkidest arutada, töödest rääkida jne

Tigrano
08.02.12, 16:32
No kõike saab õpetada, see ei tähenda, et mingit korda jne ei ole. Kogu point lihtsalt selles, et kui on võimalus perega koos olla, siis mida veel tahta. Ma mingi 6 aastat kodus olnud ja naine samuti ei ole tööl olnud, koguaeg koos tshillinud, mis on suht vahva ja ei näe point seda lõpetada, pigem just vastupidi tahaks rohkem lastega tegeleda. Sulle on see eneseohverdus aga mulle mitte :)

Kusjuurs netis mingi artikkel just sellest värgist, päris head kommentaarid :) http://www.naine24.ee/730240/kolme-lapse-ema-otsustas-oma-lapsi-saasta-ja-jattis-nad-koduoppele/

Jäämees
08.02.12, 16:54
Ei tea... Ise küll tulid sõbrad kõik naabruskonnast ja trennidest nooremana koolist küll mingeid sõpru ei leidnud ja ei tahtnud ka.

Tigranole +1 oleks tore kui kõik lapsevanemad oma lastega nii palju tegelada sooviksid ja neid arendada viitsiksid.

leits
08.02.12, 17:28
Kooliajal mäletan ise ka, et sai sitaks kirutud seda urgast .. kes seal ikka viitsis käia. Tagasivaates aga imo epic kogemus .. kõik parimad sõbrad sealt päris põhmst .. kuigi nüüüd nendega enam nii tihti ei kohtu .. 5-6 klassi KLASSIPEOD ftw ..

rasmer
08.02.12, 19:46
Kooliajal mäletan ise ka, et sai sitaks kirutud seda urgast .. kes seal ikka viitsis käia. Tagasivaates aga imo epic kogemus .. kõik parimad sõbrad sealt päris põhmst .. kuigi nüüüd nendega enam nii tihti ei kohtu .. 5-6 klassi KLASSIPEOD ftw ..

+1
Leidsin sealt parimad sõbrad kogu eluks ja kuigi kooli ajal sai seda parajalt kirutud, siis tagasi vaadates oli ikka epic. Praktiliselt iga nädalavahetus meenutame seiku, mis juhtus ja mis kõik sai korda saadetud. Elus ees ei leiaks ma selliseid kaaslasi kedagi 2 korda nädalas trennis nähes.
Koduõpe algklassides veel saan aru, aga et hilisemal ajal võtta lastelt koolis käimise võimalus ära on minu arust päris julm. Igal juhul tahaks rohkem aega veeta sõpradega selles vanuses kui päevast päeva vanematega tõtt passida.

peete82
08.02.12, 19:54
Heeh, aga äkki laps eelistaks hoopis liha süüa :) 4-5 aastasele sa teed küll selgeks, et sinu issi on kõige targem ja teised kõik rumalad, 13 aastasele ilmselt enam mitte. Tõenäoliselt saab see äratundmine ja järgiproovimine, et maailmas on veel kõiksugu asju, olema üksiõpetatud lastel raskem.

ristijeesus
08.02.12, 20:02
Igal juhul tahaks rohkem aega veeta sõpradega selles vanuses kui päevast päeva vanematega tõtt passida.

Küsisin just poja käest (13 vana, 5x nädalas trenn, pidevalt võistlused, särgid-värgid ja muidu ka sõpradega väljas enamasti), et mis arvad kui koolis käima ei peaks... Ei taha koju jääda kuna teised nagunii koolis ja seal saab pulli :) Külmapühade vastu muidugi polnud tal siin küll mitu päeva midagi, aga eile juba ütles, et loodetavasti homme saab kooli.

alaska
08.02.12, 20:11
Selliste põhimõtete järgi kasvatatud lapsed, nagu Tigrano räägib, teavad väga kiiresti, mida nad tahavad. Kui tahab 10a kooli minna, ega keegi teda takistama ei hakka ju.

taipupole
08.02.12, 20:53
Selliste põhimõtete järgi kasvatatud lapsed, nagu Tigrano räägib, teavad väga kiiresti, mida nad tahavad. Kui tahab 10a kooli minna, ega keegi teda takistama ei hakka ju.

Esimesele lausele palun viidet, kuigi ma ei usu, et seda kuskilt leida oleks ehk see on täiesti suvaline väide. Selliste põhimõtete järgi kasvatatud lapsed, nagu Tigrano räägib, põlevad edasises elus läbi, sest nad ei oska midagi. Sama hea.

Teise puhul olen samuti enam kui skeptiline, sest miks peaks pere, kes põhimõtteliselt on otsustanud last kodus õpetada, hakkama seda nägemust muutma. Samuti võivad needsamad lapsed juba praegu soovida käia lasteaias-koolis või jumal teab kus veel, kuid neil pole selleks võimalust.

alaska
08.02.12, 21:01
Loe siis seda lauset niimoodi, et Tigrano lapsed ja küsi tema käest isiklikult, kas ta keelab neil kooli minna kui nad seda soovivad.

LuuK
09.02.12, 00:16
Et siin just laste peale jutt läks ei saa oma (mõttetut) arvamust ütlemata jätta. Peamine eesmärk peaks olema lapse kasvatamine iseseisvalt hakkama saavaks täiskasvanuks. Kõik muu on teisejärguline. Viisid kuidas seda saavutada on olenevalt lapsest erinevad. Jääb lihtsalt loota, et vanemad oma tõekspidamisi liiga peale ei suru ja saavad aru, millal on õige aeg muutuseks või (professionaalidelt) abi küsimiseks.
Kui peaks valima, kas tavakool või kodune õpe siis läheks pigem Tigranoga ühte paati. Õnneks on valikuid palju rohkem kui kaks. ;)
Väikese variatsioonina tavakooli mõjudele paneks kirja, et tunnen inimest, kellel kulus sellest kogemusest üle saamiseks 15 aastat ja veel 10 aastat peale kooli lõppu oli ta ainus unistus korraldada klassikokkutulek, millele saabuksid tema endised kaaslased ja paar kilo tratüüli.

Maxi
09.02.12, 08:41
Kui te kõik seda tavakooli kardate, miks te siis oma last erakooli ei pane?

pikk28
09.02.12, 09:08
usun, et keegi ei karda oma last tavakooli panna, vaid usutakse, et see pole lihtsalt parim valik.

ropka11
09.02.12, 11:08
Ma oma last küll lasteaeda ja kooli panemata ei jätaks.Sest olen ise oma nahal tunda saanud kooli minnes ja lasteaias mitte käies kui raske see oli.Ma ei mäleta kas ma enne kooli juba mõnes trennis käisin -arvatavasti mitte.Aga maja ümber oli palju sõpru ja prutasid mis annab ka omaelistega sotsiaalse läbikäimis mõõdu välja.Samas algkoolist uude keskkooli minnes kus mitte ühtegi tuttavat ees polnud läks väga hästi

Cashmer
09.02.12, 13:10
Praegu ideaalne võimalus kasutada ära võimalusi mida annab pokker, sest ei pea lapsi panema lasteaeda, kooli, sellesse maast madalasse igapäeva rütmi, mis endale üldse ei meeldinud juba lapsest saadik. Arendada last võimalikult palju ise, mitte keegi kolmas ja mis kõige tähtsam olla võimalikult palju perega koos.

:heart: nagu oleks ise kirjutanud. ei pane ka last lasteaeda, üheks põhjuseks, et saaksime võimalikult palju koos aega veeta ning ei karda, et see lapse sotsiaalset arengut oluliselt pärsib ning lasteaed seda rikastab. pealegi on lisaksa sots. arengule intellektuaalne ja füüsiline areng, mille olulisusele paljud inimesed eriti rõhku ei pane - vähemalt ühele neist.

Rage
09.02.12, 13:23
mina panen oma lapsed põhimõtte pärast juba lasteaeda, et ta harjuks teistega ja saaks sotsiaalseid skille juurde, et ta hiljem koolis ei satuks outsaiderite osakonda + rääkimata koolivägivallast.. ja kindlasti tuleb last julgustada igasugu asju proovima ja ise tegema..

Cashmer
09.02.12, 14:32
mina panen oma lapsed põhimõtte pärast juba lasteaeda, et ta harjuks teistega ja saaks sotsiaalseid skille juurde, et ta hiljem koolis ei satuks outsaiderite osakonda + rääkimata koolivägivallast.. ja kindlasti tuleb last julgustada igasugu asju proovima ja ise tegema..


tean, et järgnev kõlab halvasti, aga ei mõtle seda nii, lihtsalt on vaja oma mõte piltlikult selgeks teha.
kui lasteaed ja kool on sotsiaalsete oskuste arendamiseks parimad valikud, siis miks on nii palju sotsiaalselt ebaküpseid inimesi? kasvõi siin foorumis? konflikte, üleolevat, alavääristavata käitumist kohtab paljudes threadides. ja ometi oleme sotsiaalset küpsenud aastaid lasteaias ja koolis.

Rage
09.02.12, 14:53
tean, et järgnev kõlab halvasti, aga ei mõtle seda nii, lihtsalt on vaja oma mõte piltlikult selgeks teha.
kui lasteaed ja kool on sotsiaalsete oskuste arendamiseks parimad valikud, siis miks on nii palju sotsiaalselt ebaküpseid inimesi? kasvõi siin foorumis? konflikte, üleolevat, alavääristavata käitumist kohtab paljudes threadides. ja ometi oleme sotsiaalset küpsenud aastaid lasteaias ja koolis.ma arvan, et see ei ole ainult see, et las lasteaed või kool kasvatab last, kusjuures paljud lapsevanemad mõtlevadki nii, mis tekitabki selliseid lapsi/inimesi. Lapse sotsiaalseid ja muid oskuseid mõjutavad paljud tegurid sh lasteaed, ma lihtsalt arvan, et see on üks suurematest teguritest, mida ei tasuks ära jätta, loomulikult tuleb seda arengut ka kodus ja muu kasvatuse ja muude teguritega toetada.

Maxi
09.02.12, 15:38
Cashmer
See sinu jaoks ebaküpsus on tegelikult sotsiaalne olelusvõitlus. Ma usun, et kodukootud lapsele tuleb päris maailma tegelik olukord paraja šokina. See, et inimesed ei ole need kellena nad näivad ning ei tasuks üleliia usaldada kõiki kes algul kenad inimesed tunduvad. Seda imo kool õpetabki, ellu jäämist

taipupole
09.02.12, 16:00
kui lasteaed ja kool on sotsiaalsete oskuste arendamiseks parimad valikud, siis miks on nii palju sotsiaalselt ebaküpseid inimesi? kasvõi siin foorumis? konflikte, üleolevat, alavääristavata käitumist kohtab paljudes threadides. ja ometi oleme sotsiaalset küpsenud aastaid lasteaias ja koolis.

Nad kasvatati kodus.

jasssass
09.02.12, 16:20
Lollid õpivad, targad teavad isegi

Rage
09.02.12, 16:22
Lollid õpivad, targad teavad isegi
õppimine on lollidele, töö on vaestele.
laisad need pesevad, virgad need kratsivad.

aga tegelikult ikkagi teemas püsides, selleks et ühiskonnas hakkama saada, pead enamasti kaasa uluma ja kogemusi omama karjas.

Potsataja
09.02.12, 16:50
:heart: nagu oleks ise kirjutanud. ei pane ka last lasteaeda, üheks põhjuseks, et saaksime võimalikult palju koos aega veeta ning ei karda, et see lapse sotsiaalset arengut oluliselt pärsib ning lasteaed seda rikastab. pealegi on lisaksa sots. arengule intellektuaalne ja füüsiline areng, mille olulisusele paljud inimesed eriti rõhku ei pane - vähemalt ühele neist.

Aga mida täpselt annab üle keskmise intellektuaalne ja füüsiline areng alla keskmise sots. arengu kõrval ?

Cashmer
09.02.12, 16:54
Aga mida täpselt annab üle keskmise intellektuaalne ja füüsiline areng alla keskmise sots. arengu kõrval ?

millise inimese annab üle keskmise sotsiaalne areng, aga alla keskmise intellektuaalne ja/või füüsiline areng?

loomulikult peab valitsema harmoonia kõige kolme vahel. lihtsalt, lasteaias ei ole midagi maagilist. ema-isa kasvatavad last, mitte lasteaiakasvataja.

virukunn
09.02.12, 17:07
Ma olen väga tihti mõtelnud, et olen kohutavalt tänulik oma põhikooli klassile. Sealt on nii palju eluks vajalikke kogemusi saadud. Ma oleksin ilmselt palju sinisilmsem, kui oleksin terve aeg koduõppel vms ja "päris" maailmas hakkama saamine kujuneks palju raskemaks.
Kõik need üleelatud raskused, norimised, konfliktid, klassikaaslaste tögamised, prankid jne on andnud head õppetunnid, mille najal omaette ellu sukelduda on palju valutum. Ei vahetaks mitte millegi vastu neid aegu. Just my 2 cents.

Potsataja
09.02.12, 19:07
millise inimese annab üle keskmise sotsiaalne areng, aga alla keskmise intellektuaalne ja/või füüsiline areng?

loomulikult peab valitsema harmoonia kõige kolme vahel. lihtsalt, lasteaias ei ole midagi maagilist. ema-isa kasvatavad last, mitte lasteaiakasvataja.

Homme ma saan loodetavasti teada, mida annab lapsepõlves üle keskmise intellektuaalne ja füüsiline areng alla keskmise sots. arengu kõrval nii 30 aastat hiljem aga sinu küsimusele ma täpset vastust ei tea. Gümnaasiumi põhjal ütleks, et üle keskmise sotsiaalne areng, aga alla keskmise intellektuaalne areng annab kokku ühe (tegelikult mitu) tubli(t) ettevõtja(t) aga see ainult minu kogemus.

Jäämees
09.02.12, 19:16
Kuidas defineerida sotsiaalset arengut? Ja üldiselt peaksid käima nn intellektuaalsed, füüsilised ja sotsiaalsed arengud ka käsikäes.

sven
09.02.12, 20:26
Ma arvan et koduoppe koige suurem miinus lapse jaoks on see et ta saab ainult yhe perspektiivi paljudel ainetel/aladel. Sotsiaalset poolt on voimalik lapsele anda ka koduoppega kui on piisav suhtuls ringkond, aga kui koik su esimesed elu oppetunnid tulevad ainult yhe nurga alt, siis sellest jaab kuskil mingil hetkel vaheseks ma arvan.

con
10.02.12, 04:06
Teatud asjades on mõtekam teha nii nagu ühiskond dikteerib. Tihtipeale on massi järgi käitumine vastumeelne või isegi loll aga kindlasti on ta kohati mõistlikum. Teistest erinemine pole alati hea. Raske on ette näha kõiki võimalikke ohte.


//
Ärge jätke kooli pooleli, kahetsete siis, kui juba hilja. Mõelge sellele, et kas te oleksite õnnelikud, kui keskkool oleks pooleli jäänud? Mõelge neile hetkedele, kui asjad üle jõu tundusid käivat. Olevikus tunduvad paljud asjad keerulised, kuna me mõtleme nad selliseks. Tagantjärele vaadates on kõik need takistused täiesti mõttetud.
Pokkeriga pole ju kusagile kiiret, et kooli peaks pooleli jätma. Või on? Seda enam ei tohiks jätta. BF näitas juba seda, milleks valmis peaks olema.

Ideaalset eriala pole olemas. Enamik pidi otsuse tegema ca 19 aastaselt, kui aluseks võetakse a la mis keskkoolis meeldis või sitemal juhul mõeldi lihtsalt rahale. Alati polegi vaja erialast haridust, et töötada kõrgetel kohtadel. Kui vaadata näiteks justiitsministeeriumi asjapulkade kontakte siis seal on isegi mingeid maaülikooli haljastajaid. Üks töökoht viib teiseni.

Mis puutub rahasse ülikooli ajal, siis kellel seda oleks? Kui on piisavalt, et 2x kuus juua siis see on ka kõik mida vaja. See paar tuhat € mida võiks igakuiselt pokkeriga teenida on ainult väga kõva töö tulemus.Enamikul jääb iseloomust/distsipliinist puudu. Ja ega see 2k€ ka eriline raha pole arvestades, et puudub igasugune seljatagune. Kas te oleksite võimelised tegema järgmised 40a mingit masendavat tööd? Keskapaberiga üle 700€ kuus netot loota on naiivne, kui just praeguse ilmaga väljas ei toimetaks.

See on laenamine tuleviku arvelt. Teil tõenäoliselt ei tule võimalust kooli tagasi minna. See vanemate rahastatud ülikooli on viimane tasuta lõuna, mille te saate. Milleks see maha visata? Tulevikus on selle hind kordades suurem(aeg, võimalused)

/Kui oledki "hakkaja inimene" siis paberi puudumine võtab korralikult hoogu maha. Räägin omast kogemusest. Mitte võimed, oskused, ega motivatsioon ei sea piiri vaid paber, mida pole, kuna segastel aegadel sai sitt otsus tehtud.

Endal kogemus olemas. Sai tööd otsitud ja intervjuusi konkreetselt crushitud. Sellest olenemata üle 700€ neto ei pakutud. Tööle lähed siis sellest august enam naljalt välja ei tule.
Ise sel aastal raudselt tagasi ülikooli. Hetkel näen rasket vaeva, et see sügisest võimalik oleks. Mingit "easy-wayd" enam pole. Kui sa ei suuda praegugi koolis käia siis mõtle sellele, et hiljem on see kordades raskem. Lihtne on teha endale karuteene ja seejärel õigustada.

tonis
10.02.12, 04:44
con'i postiga igati nõus, kuid miks kustutasi oma eilse või üleeilse postituse, kus jutu mõte oli sama aga mitu korda paremini sõnastatud?

con
10.02.12, 06:33
kustutan tiltis peaga kirjutatud postitused ära. ei viitsi hiljem oma seisukohti kaitsta.

alaska
10.02.12, 13:33
Eestis muutus hiljuti kohustuslikuks hoonete müümisel energiamärgistuse olemasolu. Neid märgistusi väljastavad vastava koolituse läbinud spetsialistid, aasta tagasi mõtlesin korra minna, koolitus oli vist umbes 1000€ ja mõned kuud, peale seda viisakas ülikonnaga töö garanteeritud ja 2000€ kuus umbes ma arvan.
Kellele nii puhas töö oluline pole, tohutult kasvab õhksoojuspumpade müük ja paigaldus. Tehnilise poole selgekstegemiseks on net materjali täis, kui keelt oskad, maaletoojad annavad mõned agregaadid kindlasti pikema maksetähtajaga, tööriistad saab rentida, ühe paigalduse hind 400€, pool päeva tööd. Natuke skeemitamist ja väike firma olemas.
Eurotoetusi antakse suht kergesti, uurida paar kuud ja kirjutada projekt, loo endale ise töökoht.
Ma võin veel 20 sarnast ideed siia kirjutada, aga selleks, et midagi sellist käima pannaa, on vaja omadusi, mida koolis ei õpetata.

Cashmer
10.02.12, 13:44
Eestis muutus hiljuti kohustuslikuks hoonete müümisel energiamärgistuse olemasolu.

energiamärgis on hoone projekti juurde kuuluv kohustuslik osa. ehitusluba ilma selleta ei saa, kuskil äärealal on kindlasti võimalik igasugune scam-bälam, aga tallinnas jm linnades mitte.
eramu märgise hind on 190-600 euri. spetsialiste on igasuguseid.
projketi põhjal märgis arvutatakse ja see võtab aega paar päeva max.

pastilaa
10.02.12, 13:50
Eestis muutus hiljuti kohustuslikuks hoonete müümisel energiamärgistuse olemasolu. Neid märgistusi väljastavad vastava koolituse läbinud spetsialistid, aasta tagasi mõtlesin korra minna, koolitus oli vist umbes 1000€ ja mõned kuud, peale seda viisakas ülikonnaga töö garanteeritud ja 2000€ kuus umbes ma arvan.


Väga paljud ehituskonstruktorid ja eriosade insenerid on selle koolituse möödaminnes endale ära teinud ja pakuvad seda oma igapäevases töös projektide osana. Samuti teevad ka eraldi neid. Mingit meeletut vaba turgu selles vallas ma küll täheldanud pole kahjuks. Julgen suht samamoodi puusalt (nagu see €2k) pakkuda, et koolituse läbinud kontaktideta lambivend saab heal juhul 1-2 otsa kuus.

adam_q
10.02.12, 13:51
millise inimese annab üle keskmise sotsiaalne areng, aga alla keskmise intellektuaalne ja/või füüsiline areng?

loomulikult peab valitsema harmoonia kõige kolme vahel. lihtsalt, lasteaias ei ole midagi maagilist. ema-isa kasvatavad last, mitte lasteaiakasvataja.

ema-isa ei suuda kunagi last nii sotsiaalselt kasvatada kui seda teeb lasteaed - lasteaias on omasugustega möllud-värgid (konfliktid käivad sinna juurde), mis valmistab last paremini kooliks ette ja teiste inimestega suhtlema. arvan senimaani, et kodus kasvatatud laps on kooli jõudes üldjuhul suhtlemispuudega (ei oska suhelda/käituda/arvestada teistega).

OT ka, et mul käis laps Viimsi eralasteaias 3 kuud ja munitsipaalis 1 päeva, pärast mida viisin Lasnamäele ja pole pidanud kordagi kahetsema. Kaklused venelastega ning olles üks paljudest nn arvamusliidritest mõjub lapsele just tulevikku silmas pidades hulga paremini kui olla ainuvalitseja Viimsi lasteaias ning üritada nurgas tihkuvate lastega kontakti luua. Huvitav, miks Viimsi lasteaiad nii nukrad kohad on?

sven
10.02.12, 14:43
Olen 100% con'i postitusega nous ja see kuidas mina asja vaatan nyyd edasi minnes ja ylikooli haridusest raakides on ka suht mis tema ytles, et eriala valik ylikoolis pole super tahtis. Kuigi kindlasti opid midagi praktilist ka, siis ma arvan et mida bakalaurus naitab rohkem on see et oled yldse voimeline oppima. Ja paberi olemas olu on ikkagi parajalt tahtis va. kui hakkad oma asja ajama. Mu enda olukord on tapselt see et on olemas oiged kontaktid etc. et saada tegema mida tahan, aga pean vajalikuks ikkagi lopetada ylikool ennem kui neid kontakte kasutan, sest ilma paberita voib tulla piir ette kuskil ja alati on seda kergem teha kui on ette naidata et oled ennem millegi kallal ka natukene vaeva nainud.

k2snakalle
11.02.12, 03:52
rohkem midagi pole öelda kui
http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/s320x320/408932_2774902246491_1076105752_32655951_104765908 7_n.jpg

Cashmer
11.02.12, 09:03
ema-isa ei suuda kunagi last nii sotsiaalselt kasvatada kui seda teeb lasteaed - lasteaias on omasugustega möllud-värgid (konfliktid käivad sinna juurde), mis valmistab last paremini kooliks ette ja teiste inimestega suhtlema. arvan senimaani, et kodus kasvatatud laps on kooli jõudes üldjuhul suhtlemispuudega (ei oska suhelda/käituda/arvestada teistega)

laps ei oska arvestada teistega kui ei käi lasteaias? teistega arvestamine on midagi, mida ei oska enamus inimesi.
kui lasteaed on vajalik, et laps kogeks konflikte ja kaklusi, siis kuidas saab eeldada, et ta suurena samamoodi ei käitu ehk siis ´me´ kasvatame teadlikult vägivaldset ühiskonda.

loomulikult panen oma lapse trenni, mis arendab üldfüüsilist ja oskust jobudega hakkama saada, aga kõrtsikaklejat ma temast ei kasvata.

Potik
11.02.12, 14:17
l
kui lasteaed on vajalik, et laps kogeks konflikte ja kaklusi, siis kuidas saab eeldada, et ta suurena samamoodi ei käitu ehk siis ´me´ kasvatame teadlikult vägivaldset ühiskonda.


Konfliktid ja kaklused on lihtsalt näide ühest (negatiivsest) eluaspektist, milles oskuslikult toime tulemine eeldab varasema kogemuse olemasolu. Hilisemas elus omavad konfliktid/kaklused palju suuremaid tagajärgi kui väikse põnnina.

peete82
12.02.12, 09:24
ema-isa ei suuda kunagi last nii sotsiaalselt kasvatada kui seda teeb lasteaed - lasteaias on omasugustega möllud-värgid (konfliktid käivad sinna juurde), mis valmistab last paremini kooliks ette ja teiste inimestega suhtlema. arvan senimaani, et kodus kasvatatud laps on kooli jõudes üldjuhul suhtlemispuudega (ei oska suhelda/käituda/arvestada teistega).


Kirjutan 100% alla. Ise käisin esimesed 3 klassi maal algkoolis, 4. klassi läksin suurde kooli (800+ õpilast).
Raske oli. Näiteks korvpalli polnud praktiliselt üldse mänginud, teised minuga võrreldes kõvad tegijad. Vene keele õpetaja oli umbvenelane, eks katsu hakkama saada. jne jne.
Ei kujuta ette, kui poleks näiteks enne seda üldse koolis käinud, mis siis oleks.

Potsataja
12.02.12, 15:13
Olen 100% con'i postitusega nous ja see kuidas mina asja vaatan nyyd edasi minnes ja ylikooli haridusest raakides on ka suht mis tema ytles, et eriala valik ylikoolis pole super tahtis. Kuigi kindlasti opid midagi praktilist ka, siis ma arvan et mida bakalaurus naitab rohkem on see et oled yldse voimeline oppima.

Eriala valik (üli)koolis on just ülimalt tähtis. Muidu võid lõpetada lihttöölisena ja ei saa palgana isegi seda coni postituses mainitud 700€-t. Lisaks on bakalaureus tänapäeva Eesti haridussüsteemis kindlasti vähem väärt, kui korralik kutseharidus.

Vandalar
12.02.12, 15:43
Mina pooldan seda lähenemist, et alati tuleks eelistada valikuid, mis on sinu huvidega ja iseloomu/karakteriga sobivad, et inimene ei teeks otsuseid raha pärast, vaid lähtudes suurest huvist mingi ala vastu. Lühikeses perspektiivis see ei pruugi paista kõige parema otsusena, seda eriti rahalises mõttes, kuid pikas perspektiivis, arvestades nii vaimset heaolu, seda sõprusringkonda kes su ümber tekib- kõik nad teevad seda mida sinagi ja seda sama, mis sind väga huvitab, siis sa loomulikult saad pidevalt nö. positiivseid mõtteid ja sulle ei ole vastu see, mida sul vbl tööl teha palutakse vms. Pikas perspektiivis annab see IMO paremad väljavaated väljavalitud alal teha midagi erakordset, originaalset, läbimurdelist jne.

Potsataja
12.02.12, 15:57
Inimesed on nkn nõrgad, enamus valikuid tehakse reeglina just nimelt raha ja võimu pärast. Mina näiteks ei kahetse eriti oma 1996 aasta laiskust, mis takistab mul hetkel teenimast, mis iganes summat. Räigelt kahju on aga ebaõnnest, mis põhjustas hoopis teistsuguse kooli ridadest välja jäämise. Max. teenistus oleks mul seal ehk 1500€.

noborder
13.02.12, 13:51
Quit school, grind poker , make millions :D
30sena võib ka koolis käia, nagunii enamus 20 aastaseid ei tea veel, mida nad oma elus üldse teha tahaxid, võetakse mingi aine, mida hästi reklaamitakse ja ollakse elu lõpuni õnnetuna oma kogemusteta nooruseeas valitud tuleviku tõttu.
Täpselt minu mõte ja olen elanud selle järgi. Siiamaani ei kahetse (olles hetkel 22.a.) , ega usu ka et kunagi kahetsema hakkaks. Teen seda, mida ma tean, et tahan teha. Aga eks inimesed vaatavad sellele palju mööda siin tänapäeva ühiskonnas, kus enamuste elu on planeeritud ja töötatakse liiga automaatselt. Minu jaoks on pigem riskantne kooli minna, kui ei tea täpselt, kas seda tahad. Aga paljud arvavad vastupidi... Et riskantne on mitte kohe kiiresti haridust omandada.
Eriti muidugi, kui otsustad tööl ka mitte käia ja teenid elatist millegagi, millesse suur osa inimestest siiski suhtub võhiklikult ning ei mõista, et sellega on võimalik stabiilset elatist teenida jne. (Kuigi üldine arvamus on selle suhtes viimastel aegadel paranenud koos populaarsuse tõusuga)

kardaanirist
13.02.12, 13:57
Täpselt minu mõte ja olen elanud selle järgi. Siiamaani ei kahetse (olles hetkel 22.a.) , ega usu ka et kunagi kahetsema hakkaks. Teen seda, mida ma tean, et tahan teha. Aga eks inimesed vaatavad sellele palju mööda siin tänapäeva ühiskonnas, kus enamuste elu on planeeritud ja töötatakse liiga automaatselt. Minu jaoks on pigem riskantne kooli minna, kui ei tea täpselt, kas seda tahad. Aga paljud arvavad vastupidi... Et riskantne on mitte kohe kiiresti haridust omandada.
Eriti muidugi, kui otsustad tööl ka mitte käia ja teenid elatist millegagi, millesse suur osa inimestest siiski suhtub võhiklikult ning ei mõista, et sellega on võimalik stabiilset elatist teenida jne. (Kuigi üldine arvamus on selle suhtes viimastel aegadel paranenud koos populaarsuse tõusuga)

strateegiafoorumisse oled pannud NL25 käed. kas mängidki elukutseliselt NL25? kui nii, siis kui hästi ära elad ja mitu tundi keskmiselt kuus mängid?

noborder
13.02.12, 14:33
strateegiafoorumisse oled pannud NL25 käed. kas mängidki elukutseliselt NL25? kui nii, siis kui hästi ära elad ja mitu tundi keskmiselt kuus mängid?

No alles hiljuti olen hakanud 100% iseseisvalt elama ainult pokkeri sissetulekutest. Ja vaid NL25 full ring hetkel. Sellest aastast nüüd SN rakeback ka ja boonuseid saan juba keskmiselt üle 500$ kuus. winrate on üle millioni käe peale 2bb/100, kuid viimasel ajal kõrgem (kuskil 4-5bb/100 kanti). Keskmiselt mängin natuke üle 100k kuus ja tunde veidi alla 100h. Alles alates sellest aastast nüüd panen rohkem rõhku winratele kui volüümile ja plaan vaid 6500 VPP-d kuus teenida. 100% elukutselisusega seoses on prioriteedid kasvanud ja see aasta plaan kõvasti areneda.

Hetkel elan hästi ära ja on ka mõne kuu jagu varusid elamisrahaks.

Codecci
13.02.12, 14:58
Üks tähtsamaid asju mida ma raskustega õppisin oli kulude kontroll. 2008-2009 ma kolisin esimest korda kodust välja, elasin aasta koos korterinaabritega Tallinnas. Mängisin sel ajal 200-400NL, teenisin mingi $3-4K kuus. Aga selle aastaga ma ei arenenud kuskile, sest ma raiskasin ka pmst samapalju - oli vaja osta Sierra asemele normaalne auto, nädalas korra Hollywoodis käia, tehnikat osta jne. 2009 suvel ma kolisin tagasi koju mom's basementi, klubi €7 kokside asemel võtsin kõige odavamast poest jooki, tehnikat ei ostnud, väljas söömas kui üldse käisin siis kohalikus burksiputkas. 3-4 kuuga suutsin liikuda 200NL-ist 1000NL-ini. Midstakesi mängides cashoudid enam pmst ei mõjuta su arengut, normaalse venna puhul aasta kulud on up to 30% profitist ehk (minu puhul mitte, sest mul ülisitt tööeetika hetkel ja üsna korralikud kulud, kui seda ei suuda selle aastaga parandada lähen tagasi nuudli-režiimi peale).

Enamus inimesi on umbes sellise mindsetiga, et arvestavad: "oh, mängin juba 50NL, kuus mingi $2000 tuleb ilusti, peaks enda korteri võtma". Kohutav, niimoodi hakkadki peost suhu elama ja ei arene kuskile. Võid küll mõelda, et solid korteri üür ainult €300/kuus, mis see siis pole, aga kui sul on vaba raha $2K, kolid nt väiksest kohast Tallinnasse ja elad esimest korda omaette, siis see $2K kuus kulub sul üsna kindlalt ära ka.

Kui hakkab hästi minema söö parem aasta aega veel vanemate keldris nuudleid, sõida Sierraga, joo Tuborgi ja ole aasta pärast midstakes regular ja siis koli omaette elama :)

noborder
13.02.12, 15:03
Nõustun üldiselt Codecciga. Aga eks inimesi ja nende olukordi on erinevaid. Hetkel elan nt koos roommatedega ja väikses eesti linnas, kus üürid pole ka nii kallid. Raha ei lähe keskmiselt kuus palju rohkem, kui läheks nt emaga elades. Muidugi peab olema mõistlik ja tark rahadega. Tegelen vahel ka raamatupidamisega oma kõikidest erinevatest väljaminekutest ning üritan raha pigem säästa, kui kiiresti ära laristada.

sven
13.02.12, 18:36
See tegelikult oleneb mida teha tahad ja mis ala opid. Mina naiteks opin majandust ja siin on sul paljusid erialasid valida College of Business'is. Ma valisin Finance mitte selleparast et ma kindlalt sellel alal tahan tegutseda, vaid rohkem selle parast et see on raskem kui keskmine ja eristab mind natuke. Ja kui ma lopetan, siis olen kindel et 90% mida tegema hakkan opin ma seda tehes ja mitte kasutades koolis opitut. Ja arvan ka et tulevane tooandja ei eelda et ma oma bakalaurusega tulen ja tean mis teen vaid pigem et ma selle bakalauruse teenisin naitab talle et oskan oppida ja olen nous eesmarkide nimel vaeva nagema. Ja vahemalt minu alal ma arvan et sidemete loomine ylikoolis ja yldse ylikooli ajal on tunduvalt tahtsam kui tapselt mis eriala ma valin. Olen nainud paljusid kes tulevad ja veedavad terve oma ylikooli ninad opikus ja ma arvan et sellega nad jatavad vaga paljud voimalused mis ylikool annab kasutamata.

Potsataja
13.02.12, 18:50
Ja vahemalt minu alal ma arvan et sidemete loomine ylikoolis ja yldse ylikooli ajal on tunduvalt tahtsam kui tapselt mis eriala ma valin. Olen nainud paljusid kes tulevad ja veedavad terve oma ylikooli ninad opikus ja ma arvan et sellega nad jatavad vaga paljud voimalused mis ylikool annab kasutamata.

Just nimelt. Majandusliku heaolu saavutamisel on sotsiaalne võimekus tähtsam kui intellektuaalne võimekus.

harryahven
13.02.12, 19:05
Üks tähtsamaid asju mida ma raskustega õppisin oli kulude kontroll. 2008-2009 ma kolisin esimest korda kodust välja, elasin aasta koos korterinaabritega Tallinnas. Mängisin sel ajal 200-400NL, teenisin mingi $3-4K kuus. Aga selle aastaga ma ei arenenud kuskile, sest ma raiskasin ka pmst samapalju - oli vaja osta Sierra asemele normaalne auto, nädalas korra Hollywoodis käia, tehnikat osta jne. 2009 suvel ma kolisin tagasi koju mom's basementi, klubi €7 kokside asemel võtsin kõige odavamast poest jooki, tehnikat ei ostnud, väljas söömas kui üldse käisin siis kohalikus burksiputkas. 3-4 kuuga suutsin liikuda 200NL-ist 1000NL-ini. Midstakesi mängides cashoudid enam pmst ei mõjuta su arengut, normaalse venna puhul aasta kulud on up to 30% profitist ehk (minu puhul mitte, sest mul ülisitt tööeetika hetkel ja üsna korralikud kulud, kui seda ei suuda selle aastaga parandada lähen tagasi nuudli-režiimi peale).

Enamus inimesi on umbes sellise mindsetiga, et arvestavad: "oh, mängin juba 50NL, kuus mingi $2000 tuleb ilusti, peaks enda korteri võtma". Kohutav, niimoodi hakkadki peost suhu elama ja ei arene kuskile. Võid küll mõelda, et solid korteri üür ainult €300/kuus, mis see siis pole, aga kui sul on vaba raha $2K, kolid nt väiksest kohast Tallinnasse ja elad esimest korda omaette, siis see $2K kuus kulub sul üsna kindlalt ära ka.

Kui hakkab hästi minema söö parem aasta aega veel vanemate keldris nuudleid, sõida Sierraga, joo Tuborgi ja ole aasta pärast midstakes regular ja siis koli omaette elama :)

sinu sõnavõtud brm ja üleüldse life management´i osas on puhas kuld, ise olen paraku korduvalt sellesse irl raha põletamis auku astunud ja tänu sellele ka mitte kuhugi jõudnud, täitsa masendav on mõelda, et oleks rahaga hoolsamalt ringi käinud ning kokkuhoidlikumalt elanud, mängiks kindlasti kordi kõrgemal ning cashoudid enam br-i väga ei mõjutaks. samuti on jube paha mõelda sellele raistatud ajale, millest tuleneb omakorda ka suur motivatsiooni puudus. see NL50 ja 2k$ kuus on super hea näide.

con
13.02.12, 21:23
sinu sõnavõtud brm ja üleüldse life management´i osas on puhas kuld, ise olen paraku korduvalt sellesse irl raha põletamis auku astunud ja tänu sellele ka mitte kuhugi jõudnud, täitsa masendav on mõelda, et oleks rahaga hoolsamalt ringi käinud ning kokkuhoidlikumalt elanud, mängiks kindlasti kordi kõrgemal ning cashoudid enam br-i väga ei mõjutaks. samuti on jube paha mõelda sellele raistatud ajale, millest tuleneb omakorda ka suur motivatsiooni puudus. see NL50 ja 2k$ kuus on super hea näide.

BRM osas paremaid poste codeccist pole siin foorumis vist keegi teinud. See on faking raske. Väikse saladuskatte all võin öelda, et see on ka kõige võti. Kui miski üldse tõsist distsipliini vajab siis on see BRM. Kuu aega tegelenud ja ikka olen saamatu nagu väike tüdruk. Kuuga 80bi teha ja uut kuud miinuses alustada on standard.

Jäämees
13.02.12, 21:33
Tegelikult see BRM või pigem oskus elada mõistlikult oma rahadega on ka kasvatuse tulemus... Kui tõesti on nii, et pole pidanud käima poes ja ostma nädala sööki, siis on jah 99% tõenäoline, et kui inimene hakkab esimest korda elus iseseisvalt elama kulutab ta üleliigselt asjadele millele mõni vaataks kummalise pilguga.

Kui inimesel puudub reaalne arusaam ja kogemus kuidas ja kuhu raha ''kaob'' elamiseks, siis suudab ta ka oma 2k$ sissetuleku kiirelt hakkama panna. Loomulikult täielikult seda ei saagi enne kui kodunt ära kolid, aga ma julgen arvata, et enamus pokkerimehi või üldse noori kes elus esimest korda üksi hakkavad elama pole regulaarselt enda toidu eest hoolitsenud rääkimata kommunaalidest.

con
13.02.12, 21:47
Aasta aega ühikas elanud, esimese kahe nädalaga raha maha joonud ja ülejäänud 37 krooni eest järgmised kaks nädalat veega kartuleid praadinud. Ei õpeta see kogemus ka väga tbh.

sven
13.02.12, 22:36
Ja kui raakides sellest kas keskenduda pokkerile voi haridusele, siis ma arvan et kysimus mille pead endalt kysima on: kas ma tahan mangida pokkerit t66na 50ne aastaselt? Kui 20nesena tundub pokker super variant, siis reaalsus on see et valdav enamus mangijaid jaavad pidama limiitel 1/2 kuni 5/10 ja kuigi sissetulek voib olla parem kui mingi muu tooga alguses, siis sealt enam edasi ei joua ja grindida pokkerit 30-40 aastat ma kardan ei ole see mida enamus tahab teha(vahemalt minu puhul oli nii). Ma arvan et ikkagi enamuse jaoks oleks parem variant teha tood ka mingi muu karjaari suunas ja lihtsalt votta pokkerit kui tosist hobi. Kui pokker lopuks ennast vaga hasti valja mangib, siis saab alati loplikult sellele keskenduda, aga kui reaalsus on see et kuskil tuleb piir ette, siis valmisolek midagi muud tegema on vaga vaart investeering.

fyte
13.02.12, 22:53
Ja kui raakides sellest kas keskenduda pokkerile voi haridusele, siis ma arvan et kysimus mille pead endalt kysima on: kas ma tahan mangida pokkerit t66na 50ne aastaselt? Kui 20nesena tundub pokker super variant, siis reaalsus on see et valdav enamus mangijaid jaavad pidama limiitel 1/2 kuni 5/10 ja kuigi sissetulek voib olla parem kui mingi muu tooga alguses, siis sealt enam edasi ei joua ja grindida pokkerit 30-40 aastat ma kardan ei ole see mida enamus tahab teha(vahemalt minu puhul oli nii). Ma arvan et ikkagi enamuse jaoks oleks parem variant teha tood ka mingi muu karjaari suunas ja lihtsalt votta pokkerit kui tosist hobi. Kui pokker lopuks ennast vaga hasti valja mangib, siis saab alati loplikult sellele keskenduda, aga kui reaalsus on see et kuskil tuleb piir ette, siis valmisolek midagi muud tegema on vaga vaart investeering.
30-40st aastast pokkeri mõistes pole üldse mõtet rääkidagi, sest mitte keegi ei tea, kui palju võib mäng selle ajaga muutuda.. Juba viimase 3-4 aastaga on mängud ikka drastiliselt raskemaks läinud ja trend kiireneb selles suhtes üha enam (coachingsaidid jm info).. isegi aastatagusega võrreldes on vahe silmnähtav.
Ja lisaks kõigele, ei jõua ilmselt enamus varakult hakanud prosid ka stabiilselt nl200+ limiitidele, just nimelt BRM pärast.

privador
13.02.12, 23:44
Teete nalja 50-aastaselt pokkerit mängida?
Te olete ühe asja veel ära unustanud. Inimene on ka nagu mootor, mille liikuvad osad kuluvad. Te mõtlete küll 20-aastaselt, et tipptervis, energiat sitaks jne aga aastad on varmalt kiirelt mööduma
Olen kuulnud pidevalt pokkerimängijatelt, kel on peavalud sagenenud, nägemishäired ja seda suht varakult jne


Teiseks eeldades, et pokker läheb raskemaks siis laias laastus sissetulekud peaks jääma samaks v veidi vähenemaks, aga eesti keskm palk liigub kõrgemale
See kõik low ja mid stakse pro elu vähemperspektiivsemaks ja suht mõttetu on teenida 2keuri kuus, kui sama raha teenib kuus x tööline sotsiaalsete garantiidega+puhkused+muud hüved

Codecci
14.02.12, 10:46
Tõenäoliselt 10a pärast online pokker ei ole enam kuigi kasumlik bottide pärast ja live pokker on üks halvimaid elukutseid üldse imo. Praegu pokkerit alustada eesmärgiga proks minna ja selle pärast nt kool pooleli jätta tundub suicide mission. Hetkel minu arust online pokker on sealmaal kus käib viimased aastad kerge raha teenimine ja siis on kõik, kui sul on oskused pokkeris teenimiseks olemas siis ürita kähku raha teenida, kõrvale panna ja edasiste valikute peale mõelda. Kui ei ole, siis pole mõtet ka alustada kui su eesmärk on raha teenimine...

Jäämees
14.02.12, 12:13
Aasta aega ühikas elanud, esimese kahe nädalaga raha maha joonud ja ülejäänud 37 krooni eest järgmised kaks nädalat veega kartuleid praadinud. Ei õpeta see kogemus ka väga tbh.

Muidugi ei õpeta selline kogemus midagi. Parimal juhul paneb inimese mõtlema miks nii ja kuidas elada nii, et ei peaks nautima keedetud kardula praadi nädalake iga kuu.

Cashmer
15.02.12, 07:25
Teete nalja 50-aastaselt pokkerit mängida?
Te olete ühe asja veel ära unustanud. Inimene on ka nagu mootor, mille liikuvad osad kuluvad. Te mõtlete küll 20-aastaselt, et tipptervis, energiat sitaks jne aga aastad on varmalt kiirelt mööduma
Olen kuulnud pidevalt pokkerimängijatelt, kel on peavalud sagenenud, nägemishäired ja seda suht varakult jne Teiseks eeldades, et pokker läheb raskemaks siis laias laastus sissetulekud peaks jääma samaks v veidi vähenemaks, aga eesti keskm palk liigub kõrgemale
See kõik low ja mid stakse pro elu vähemperspektiivsemaks ja suht mõttetu on teenida 2keuri kuus, kui sama raha teenib kuus x tööline sotsiaalsete garantiidega+puhkused+muud hüved

milline on see amet, mida inimene võib teha pensionieani või veel parem viimse elutunnini - ilma et ei hakkaks tervisele, ei rikuks nägemist, ei tekitaks peavalu , stressi?

igasugune füüsiline töö ja/või stress kulutavad inimese keha kõige kiiremini läbi.
palju on tänapäeval töökohti, mis ei eelda arvutiekraani taga passimist ja silmade kulutamist - isegi müüja vahib kompuutrit.

suure palganumbriga kaasneb tavaliselt ka suur vastutus, mida väikse palganumbri omanikud näha ei taha ja arvavad, et oh mis sellel või tollel juhiameti pidajal viga on. palju aga on inimesi, kes on nõus võtma riske, mida enamus heale elujärjele jõudnud inimesi on teinud? inimesetele meeldib viriseda ja ´vati sees´ elada ning teiste varandust kokku lugeda.

jasssass
15.02.12, 11:27
milline on see amet, mida inimene võib teha pensionieani või veel parem viimse elutunnini - ilma et ei hakkaks tervisele, ei rikuks nägemist, ei tekitaks peavalu , stressi?

igasugune füüsiline töö ja/või stress kulutavad inimese keha kõige kiiremini läbi.
palju on tänapäeval töökohti, mis ei eelda arvutiekraani taga passimist ja silmade kulutamist - isegi müüja vahib kompuutrit.

suure palganumbriga kaasneb tavaliselt ka suur vastutus, mida väikse palganumbri omanikud näha ei taha ja arvavad, et oh mis sellel või tollel juhiameti pidajal viga on. palju aga on inimesi, kes on nõus võtma riske, mida enamus heale elujärjele jõudnud inimesi on teinud? inimesetele meeldib viriseda ja ´vati sees´ elada ning teiste varandust kokku lugeda.

Tekkis täpselt sama mõte siinseid viimaseid poste lugedes, et milline krdi amet või elukutse tervisele ei hakka? Long run saavad kõik inimesed vanemaks ja tervis läheb rappa nii ehk naa, ole siis mölder, kokk või niisama tainapea, ühel hetkel on suu mullane kõigil.

Veel üks asi mis kõlab läbi, et netipokker on ettearvamatu ja ei tea mis 10 v 20 aasta pärast saab, et need limiidid ja mängud mis praegu leiva lauale toovad, ei pruugi seda enam teha tulevikus... Millises eluvaldkonnas siis riske ei ole? Alles see majanduskriis oli kui ehitajad jälle baaridaamideks tagasi siirdusid, palganumbrid ja sissetulekud teatud sektorites kukkusid mühinal. Narvas jäi 500 õmblejat töötuks, kes kah olid kõik kindla töö ja palga peal olnud terve senise elu, aga ometi saabus aeg kus tuleb ümber õppida ja jälle nullist alustada.

Parem küsige Kuusetaadi või Vormsi Ennu käest nõu mida õppima minna ja kas tasub pokkerit mängida, küll nemad juba teavad kuidas olukord 20 aasta pärast on

alaska
15.02.12, 12:05
Ma arvan, et on vahe sees mineviku pokkerimängijate ja praeguste pokkerimängijate võimalustes tulevikus muu töö peale siirduda. Kes siin 5-6 aastat tagasi elukutselisteks said, neil oli vaieldamatult lihtsam korraliku raha kokku ajada, seega suhtumine rahasse ja üldse töösse rikuti paljuski ära. Need ongi praegu hädas ja vinguvad, et 200 samasugust bumhunterit lobbys istub ja fishe ei ole. Need kes praegu alustavad, harjuvad kohe algusest suure tööeetikaga, kujundavad endale tugeva mindseti ja töökuse, ühesõnaga omadused, mis inimest igal alal edasi viivad. Neil on kindlasti kergem tavaelus hiljem hakkama saada, kui minevikuballeritel.

privador
15.02.12, 16:33
milline on see amet, mida inimene võib teha pensionieani või veel parem viimse elutunnini - ilma et ei hakkaks tervisele, ei rikuks nägemist, ei tekitaks peavalu , stressi?

igasugune füüsiline töö ja/või stress kulutavad inimese keha kõige kiiremini läbi.
palju on tänapäeval töökohti, mis ei eelda arvutiekraani taga passimist ja silmade kulutamist - isegi müüja vahib kompuutrit.

suure palganumbriga kaasneb tavaliselt ka suur vastutus, mida väikse palganumbri omanikud näha ei taha ja arvavad, et oh mis sellel või tollel juhiameti pidajal viga on. palju aga on inimesi, kes on nõus võtma riske, mida enamus heale elujärjele jõudnud inimesi on teinud? inimesetele meeldib viriseda ja ´vati sees´ elada ning teiste varandust kokku lugeda. eks ega IT alal ka kerge pole eriti progrejatel. Aju suitseb ja pidevalt arvutis

Aga üldiselt eeldan et liikub töö on parem kui arvuti juures istuda

k2snakalle
15.02.12, 18:19
hakake rekka-bussijuhiks.. suure tõenäosusega lähevad 5a jooksul palgad antud aladel lakke, sest muud moodi noori ei meelita. Koolis toodi meile numbrid,et mis neil aladel toimub... ja tõesti on päris masendav. 5-7a jooksul on pea 20%+ bussijuhte pensionil ja uusi juhte peale lihtsalt ei tule..Töötukassa kaudu tehakse küll neid koolitusi, aga sealt ei pidavat korralike töömehi tulema, enamus on sinapeal alkoholiga ja need kaks asja ei sobi kokku. Ja noored keda see ala huvitab, lähevad kõik naaberriikide firma alla sõitma, kus palganumbrid on hoopis teised. (aga see eeldab kindlasti selle riigi sisevedu või rahvusvahelist..seega koju pääsed harva) Sõbrale pakuti eestis sõidu eest 1000€ (kogemused puuduvad!) E-kat ja enamasti teetööde masinate vedu.

Mäksu
15.02.12, 19:42
Lappasin ka selle teema läbi ja no kuna ma ise olen mingi üliväikse wr micros vbla plussis, pigem rb pro ja ma ei ole kunagi mänginud solid rolliga üle nl20 siis obv ei oska ma rääkida midagi midstake/highstake mängude tasemest, taseme muutusest või mis iganes, kuid ma võin öelda kõigile kes mängivad kes tahavad/loodavad ja unistavad, et kunagi nad on isildurrrrid siis ärge kunagi matke oma unistusi maha kuna keegi teine ütleb sulle, et see pole võimalik või see on biitimatu või ainult geeniused ja vähesed haruldused suudavad seda teha. võidelge edasi, andke tuld, pingutage. tho ma olen päris raha peale mängindu pokkerit nüüd juba 2a, esimene aasta oli nagu ta oli alguses mingi 1$ sngd siis nl100 shot umbes turna hitiga jne vahelduva eduga, teisel aastal ostsin hemi ja ainult grindisin ei õppinud persetki, ei vaadanud enda käsi ka üle ja mõtlesin wtf miks ikka ei tule. mingi hetk tuli arusaam, et peaks õppima, aga hui viitsisin ainult grindisin ja allesnüüd viimased kuu vbla olen ma tõesti isegi oma hande üle vaadanud, mõelnud ja veidikene "õppinud" ja terve selle 2a vältel pole ma kordagi mõelnudki selle peale, et ma ei ole kunagi parem kui Ivey, zig durrr või ükskõik kes kokku ja obv ma mõtlen, et ei jäta kunagi mängimist enne kui ma kas saavutan selle või suren, obv kõik keda ma tean on mulle öelnud, haha yea right max mängid nl50, aga las nad ütlevad eks aeg näitab siis. tuleb olla motiveeritud ja mõelda koguaeg, et see on võimalik, kui eneseusku pole ja tahet pole jõuda nl200'st kõrgemale siis miks ma üldse mängin? ja kuna ma pole selle õppimise poolega kunagi tegelenud peale ühe raamatu, mõne video ja vahepeal tiltispeaga vaadatud sessi suurimaid käsi siis mõni vend kes on mänginud 5-6 nädalat on arenenud rohkem kui ma 2a aastaga, aga eks rasked ajad ole parimad õpetajad. see lõik oli mõeldud selle jaoks, et ärge kaotage motivatsiooni isegi kui biitiv mid/highstakes hu reg nagu codecci ütleb, et tsau pakaa pokker in 10 years, mõelge positiivselt, et väga hea ta on negatiivselt meelestatud ja arvab, et mängud muutuvad biitimatuks, annab parema motivatsiooni boosti kui see, et mõelda oh jah tal õigus, fuck rsk varsti on every1 solid. nüüd raudselt paljud ütlevad, et get real ja mõtle reaalselt, na ei ole vaja mõelda reaalselt, on vaja mõelda mida sa tahad saavutada ja sellesse uskuda, ainult siis on see võib-olla võimalik. fuck reality dreams are for real.

ja teiseks selle kooli kohapealt, no mul vbla teised prioriteedid ja eluvaated seega lisan ka veits teistsugust arvamust teemasse mis ei ühti teistega prolly üldse. kunagi mingi 10 aastaselt ma mõtlesin, et ma tahan 100% saada rikkaks kunagi, kuid ma ei teadnud kuidas seda saavutada ja terve aja mõtlesin, et miks nahhui ma siin koolis üldse käin, ma eos ei viitsi kunagi tööl käia kuna ma saaksin palka ja oleksin teiste ori, kindel tööaeg jnejne ja tavalise tööga ju rikkaks ei saa no siis kunagi kui ma selle pokkeri avastsin mõtlesin, et MV see ongi ju see lahendus kuna koolis ma pold kunagi hea, mingid asjad meelde ei jäänud ja ei huvitanud üldse mis seal õpetati väga. no asjad sai tehtud.. spordis ka tegija pole, veits jlkat on mängitud ja poksitud on ka, seega spordiga ka rikkaks ei saa, sis vaatasin wtf pokkeris on ju kõik võimalik, on vaja vaid lihtsalt hakata grindima ja liikuda üles limiitides, esiteks pole sul kindlat tööaega. mängid millal tahad. teiseks teenid nii palju kui hea ise oled ja pole mingit kindlat kuupalka ja kolmandaks limiidis ntx nl50 mis ei ole üldse raskesti biiditav ja prolly kõigile kes foorumis veits tegijamad on lapsemäng, seal teenib juba lausa 2x keskmist palka, nahhui mul seda kooli ja üldse kõike vaja on, nii mõtlesin ma 2a tagasi. okei nüüd lõpetasin gümna ära, ülikooli ei viitsind minna ja mõtlesin, et selle aasta pühendan grindimisele, atm juba veebruari keskpaik ja mis ma teinud olen, tra ma ei suutnud üldse mängida väga, suht vähe tunde tuli selle aja kohta, ma lasin gümna kõrval õhtuti ja öösel ka rohkem tunde kui atm ilma ühegi kohustuseta, no õlleraha ikka on tulnud ja söögiraha ka grindinud, sest mingeid muid sissetulekudi pole sai tehtud diil, et kui ma kooli/tööle ei lähe siis ma sugulastelt ja vanematelt jne mingeid eure ei saa sentigi, no vbla jõuludeks mingi soliidne 50€ ag asee selleks, ja nagu ikka rasked ajad on parimad õpetajad, sai vahepeal bustogi oldud kuid nüüd olen suutnud tagasi grindida endale nl10/nl20 rolli ja rakebackiga elab ära küll, on paremaid aegu ja on halvemaid aegu, ei kahetse hetkel üldse midagi. samas raha tunnetust mul ka pole ntx kui mul eure on siis mind ei huvita palju midagi maksab ja mulle meeldib kulutada, kuid samas kui busto olin suutsin ära elada minimaalselt ja väga nutma ka ei hakanud, et ma ei saanud nv kluppi minna pigem tundsin, et olen kogemuse võrra tugevam. ja eks nüüd elu näitab mis saab pokkerist, ka ssudan suveks ennast nl50 grindida vms, kuna olen hakanud õppima ja analüüsima seda mängu ja tunnen juba, et olen palju parem kui varem ja suudan vastaseid panna mingite handide peale jne varem lihtsalt vaatasin, et oh tptk kindlalt all in igast positsioonist. ühesõnaga, mängimist ma ei lõpeta kindlalt ja kui vaja siis võib teha mingit tööd/minna kooli või hoopis välismaale tööle kuniks lõpuks olen kuskile jõudud selle mänguga.

pmst post läks pikaks ja jaburaks, aga mõte on selles: tehke seda mida te tahate, ärge kuulake kedagi teist, fuck em all, seadke endale eesmärgid, püüelge nende poole ja ärge andke alla ka peale suuremaid failimisi, tahtejõus on asi kinni. you can do everything u set ur mind to man. kui te tunnete, et te ei taha minna kooli vaid just pokker on see mis on ainuke asi mida te teha tahate/viitsite siis lihtsalt faking tegelege sellega ja unustage kõik muu.

kui nii positiivselt suudab mõelda tüüp kes on 2a olnud nl10/nl20s siis suudate teie kes mängite nl50-nl1k seda väga kergelt. vbla on see lollus, et tahtejõudu ja usku on nii palju ja võibolla olen ma 35 aastaselt torumees ja grindin ikka nl10, kuid ka siis ei jätaks ma grindimist ja püüdleks ikka eesmärkide/unistuste poole.

peete82
15.02.12, 20:02
kuid ka siis ei jätaks ma grindimist ja püüdleks ikka eesmärkide/unistuste poole.
heh, jutu point on laialivalguv, ilmselt on ka õigeid teri sees.
Aga kamoon, kuidamoodi sa gümnaasiumi üldse ära lõpetasid?

rollkopter
15.02.12, 20:03
see kogu jutt


stop teh drugs

peete82, kooli kohapealt mõtsin ise sama asja, oli nagu :O?! 4 real?

alaska
15.02.12, 20:18
Väga lahe jutt. Ütleme, et oled pokkeriga rikkaks saanud. Kui viitsid, kirjelda oma päeva täpselt 10a pärast. Veebruarikuu kolmapäev, mida sa tegid terve päeva, olles suht rikas.

Mr_Kenny
15.02.12, 20:27
Mäksu jutu võib teistele eeskujuks tuua mingis mõttes. Kui tunnete end paljud teie mõtted& maailmavaade ühilduvad tema omadega siis võite kindel olla, et teie tulevik ei tule just kõige helgem.

peete82
15.02.12, 20:46
ja mis te üldse siplete siin foorumis. Mina olen just aru saanud, et sinikraede elu on kõige lihtsam.
Kannatad oma tööpäeva 8 tundi ära, vahepeal paned salaja põuetaskust klõmaka, et rutiinne tehasetöö mugavamalt mööduks,
õhtul sixpakk või poolene lauakas, mõnus olla. Nädalavahetusel baari pidutsema, annad mõnele molli, kepid mingeid kättejuhtuvaid eitesid.
Omasugustega on alati lõbus, juttu jätkub, näiteks bemmi uutest kummidest, ei mingeid piinavaid mõtteid tulevikust või ühiskonna probleemidest.
Elu nagu hernes.

Fuzzy
15.02.12, 20:53
Faking per aspera ad astra, tra, noh.

FYP!

Codecci
15.02.12, 21:02
Mäksu jutu võib teistele eeskujuks tuua mingis mõttes. Kui tunnete end paljud teie mõtted& maailmavaade ühilduvad tema omadega siis võite kindel olla, et teie tulevik ei tule just kõige helgem.
LOL


fuck reality dreams are for real.

jasssass
15.02.12, 21:14
Kas Ida-Virumaal on kevadine päike põldudel seened kasvama juba pannud? Mäksu sa tead sellest midagi?

camu
15.02.12, 22:07
Kannatad oma tööpäeva 8 tundi ära, vahepeal paned salaja põuetaskust klõmaka, et rutiinne tehasetöö mugavamalt mööduks,
õhtul sixpakk või poolene lauakas, mõnus olla. Nädalavahetusel baari pidutsema, annad mõnele molli, kepid mingeid kättejuhtuvaid eitesid.
Omasugustega on alati lõbus, juttu jätkub, näiteks bemmi uutest kummidest, ei mingeid piinavaid mõtteid tulevikust või ühiskonna probleemidest.
Elu nagu hernes.
Ei pea ju vaatama asja nii kitsalt.
Teed 8h tundi tööd ära. Klõmaka ka paned. Lähed koju pere juurde. Tood lapsed lasteaiast. Suhtled naisega. Teed reporterit vaadates 2 külma õlut. Paned lapsed ja naise ja iseennast magama. Reedel võtad sõpradega kuskil kerge õlle. Laup hommikul lähed maale või tegeled millega iganes meeldib. Veidi kuulad naise hala, et rahaga kitsas, aga mis teha.
Omasugustega räägid millest iganes tahad ning millest iganes oskad, samas piinavad mõtted on ka tulevikust, aga üritad ikkagi hakkama saada...

$Lauri$
15.02.12, 22:13
Mäksu jutu võtaks kokku nii... et kui oled 5 aastat break-even donk olnud ja lõpuks peale 4,843,321 mängitud kätt ja teenitud $3.50 biitima hakkad siis on kõik asja ette läinud. Isegi 5 aastat break-even donk olemise puhul on vaja tahtejõudu, et kogu aeg pokkeri juurde tagasi ronida. Some call it gambling addiction, some call it passion they cannot resist. Mina arvan, et selleks, et pokkeris hea olla, ei tohiks rahalisi eesmärke seada ja mõelda, et NL10/20 rahadega saab ära toituda. See on lihtsalt kohutavalt lühinägelik mõtlemine. Peaks ikkagi olema töökoht ja teised hobid, et pea värskena hoida. Raha ei ole siin elus kõige tähtsam ja varem või hiljem tekib väga tühi tunne. Selleks, et midagi saavutada tuleb püstitada eesmärk ja see täide viia... ehk siis pole mõtet päevast-päeva ja aastast-aastasse tuimalt nuppe kaasa mõtlemata klikkida. Kui ei oska mängida siis põõrduda targemate inimeste poole, kes raha eest sind mängima õpetavad. Nii elus kui ka pokkeris on vajalik õppimisvõime ja ilma selleta ei ole tulevikku.

noborder
15.02.12, 22:28
+1 Mäksule

Cashmer
16.02.12, 06:51
eks igaüks nopib Mäksu jutust, mis meeldib/ei meeldi. noore poisi jutt. loomulikult peab endasse uskuma, aga sellele suurele jõule on vaja tasakaaluks ensekriitikat. ja see on midagi, mille puuduse all kannatavd väga paljud inimsed (mitte ainult mängijad). Enesekriitika aitab sul aru saada kui hea sa tegelikuklt oled ja sealt edasi, mida peaksid muutma, et jõuda sammuke edasi.

kõigist pokkerimängijatest ei saa sweetsid või nanonokod, nii nagu kõigist mittemängijatest ei saa ´kaubamajadirektorid´.
see kui inimene on rahul NL50 beatimisega. las olla. see on tema õnn.

see, et sa, Mäks, teistsugust arvamust kooli kohapealt pakud - no lugesid ka eelnevaid poste (vähemalt sa väitsid, et lugesid)? siin ongi pmt kaks leeri - ühed kooli poolt, teised vastu.
see, et sa midagi keskas teha ei viitsinud, sama tundub ka pokkeriga olevat. ilma õppimiseta ei jõua sa sinna kuhu soovid. iga mängija, kes on tipus on näinud vaeva, mida enamus väiksed mängijad ette ei kujuta/ei taha kujutada.
siin foorumiski päevikuid, kus nii mõnegi väga - väga hea mängija teekond kirjas.vaata, mida nad on teinud, et jõuda sinna, kus nad hetkel on.

subnav
16.02.12, 08:51
iga mängija, kes on tipus on näinud vaeva, mida enamus väiksed mängijad ette ei kujuta/ei taha kujutada.
.

Mul alati selle tipu jutuga probleeme, ei saa aru midagi mõeldakse. Kas mõtled midagi sellist?? Tipp peaks hästi nähtav olema
http://www.pokerlistings.com/assets/photos/10latouche3.jpg

Cashmer
16.02.12, 09:06
Mul alati selle tipu jutuga probleeme, ei saa aru midagi mõeldakse. Kas mõtled midagi sellist?? Tipp peaks hästi nähtav olema
http://www.pokerlistings.com/assets/photos/10latouche3.jpg

jep, selline penis shaped graafik on see, mida silmas pidasin.

noborder
16.02.12, 11:23
lol @ penis shaped graph. Aga õige jutt jah. Et pokkeris kaugele jõuda peab sul olema pime sihikindlus, et mitte miski sind ei peata, arenemiskursil pead olema aggressiivne ehk siis palju õppima ja kasutama kõiki ressursse. Samas peab sul ka olema palju enesekriitikat ja n-ö alandlikust, et ei lase kunagi egol arenemisprotsessi ette tulla.

Codecci
16.02.12, 11:50
Millegagi peab seda enesekindlust backima ka. Kui sa oled male maailmameister või Eestis suurima IQ-ga või jõhkralt hea õppimisvõimega Harvardi vilistlane vms siis palun väga - mõistlik eesmärk. Väga ebatõenäoline endiselt, et Ivey/Dwani tasemele jõuad, aga sa vähemalt tead mida see tähendab midagi suurt ja rasket saavutada ja omad häid eeldusi selle saavutamiseks. Eesti parimaks saada oleks väga realistlik.

Aga kui oled eluaeg laisk olnud, pole eriti hästi üheski valdkonnas läinud, siis sellest ei piisa kui Youtubest musta-mehe-jalgpallitiimi-motivatsioonikõnet vaatad ja lauad lahti teed ja paar tundi oma värskelt leitud inspiratsiooniga grindid. Kui su eesmärk oleks jõuda nt 400NL, siis see hoopis teine tera - keskpäraseid ja laisku inimesi on palju kes sellega hakkama saanud, ei ole midagi ebareaalset. Liiga kõrged/ebarealistlikud eesmärgid ei ole head.

sven
16.02.12, 14:38
Minu point ei olnud et pokker ei tohiks kunagi eesmark olla, vaid rohkem suunas: ara pane koiki munasid yhte korvi. Ma olen suht hea eeskuju sellele ma arvan ja nagu juba oeldud, tihti peale ei nae inimene ette mis ta hilisemad eesmargid voivad olla ja alati tasub teha niipalju kui voimalik et jatta koik variandid reaalseks ja mitte poletada sildu seljatagant.

con
16.02.12, 16:00
+1 Mäksule

Olen tähele pannud, et teinekord saab üpris hästi hinnata oma posti kvaliteeti vastavalt sellele, kes "plussühe" on pannud.

noborder
16.02.12, 16:24
Nii et ma peaks panema siis "-1" ?

Rage
16.02.12, 16:47
Njahh, mitte et see arutelule midagi juurde annaks, aga mina olen rahul, et pokker on mul ainult hobi ja tegelikkuses on mul eriala ja oskused ja teadmised, millega suudan väga hästi toime tulla ja ennast ära elatada selliselt, et oleksin piisvaalt motiveeritud ja rahul oma eluga.

Teisest küljest olen ma kade siin mitmete tegijate peale, kui ma siin pikalt ja laialt mõtisklen, kas nüüd võtta uus pangalaen ja üks 60keurine elamispind ära osta või oodata paremat varianti või 100keurist asja osta, siis need mehed saavad mõne kuuga sellised summad kokku, mina oma stabiilse tööga nii kiirelt ei arene ja nii suuri oste teha ei saa.. + rääkimata vabadusest suvalisel ajal paariks kuuks välismaal ringi kablutada ja elada elu

pole kõike head ühes potis, ja kõike head korraga ei saa.. töö ja ameti poolest stabiilsem ja rahulikum sissetulek ja kindlustunne, pokkeri poolest jälle riskid suuremad samas võidud ka suuremad.. umbes nagu erinevad pesnionifondid... need stabiilsemad ja kindlamad fondid väikeste protsentidega.. ja siis need suure riskiga kõik aktsiates fondid.. variatsioon on suurem, samas võidud ka..

MTTSNG
16.02.12, 20:55
Kellele see graafik kuulub, mis siin paar posti tagasi oli?

Jäämees
16.02.12, 20:56
Vean kihla, et mingi suvaline tont kes Sunday Millsi FTd hittis korralikult.

MTTSNG
16.02.12, 20:58
Vean kihla, et mingi suvaline tont kes Sunday Millsi FTd hittis korralikult.

Yea.
Laksasin ise ka et keegi taoline.
Aga tahaks näha mida ta on mänginud peale suurt hitti.

peete82
16.02.12, 21:41
see vist seesama mingi sunday milli runner up, kellest 2+2 räägiti. Mängis 5k husng ja pani kogu võidu auku. Kiitis veel, et tal pohhui.

kardaanirist
16.02.12, 21:41
mingisuguseid 5k-lisi HU sng ma pakun.

alaska
16.02.12, 21:50
see vist seesama mingi sunday milli runner up, kellest 2+2 räägiti. Mängis 5k husng ja pani kogu võidu auku. Kiitis veel, et tal pohhui.

Ei ole see, sellel oli 150K tipp. "i7AXA"

Potsataja
17.02.12, 23:45
suure palganumbriga kaasneb tavaliselt ka suur vastutus, mida väikse palganumbri omanikud näha ei taha ja arvavad, et oh mis sellel või tollel juhiameti pidajal viga on. palju aga on inimesi, kes on nõus võtma riske, mida enamus heale elujärjele jõudnud inimesi on teinud? inimesetele meeldib viriseda ja ´vati sees´ elada ning teiste varandust kokku lugeda.

Ma olen juba ligi kolm päeva mõelnud selle suure vastutuse ja riskide teema üle. Oskad ehk mõningaid näiteid tuua? Ma olen töötanud meie mõistes kolmes suurettevõttes ja ühes käibe poolest suurettevõttes. Riskide võtmist olen ma omajagu näinud, kuid vastutuse võtmist mitte kordagi. Minu kogemusel on maksimaalne vastutus piirdunud töökoha kaotusega, mis kõrge lennu puhul on oluliselt valutum kui madallennu puhul. Tõesti meil on isegi paar ministrit, kes on vabatahtlikult (sunniviisiliselt) vastutuse võtnud, kuid vaadates nende maandumist on see olnud ikka ülimalt valutu tegevus materiaalses mõistes.

privador
20.02.12, 13:21
suure palganumbriga kaasneb tavaliselt ka suur vastutus, mida väikse palganumbri omanikud näha ei taha ja arvavad, et oh mis sellel või tollel juhiameti pidajal viga on. palju aga on inimesi, kes on nõus võtma riske, mida enamus heale elujärjele jõudnud inimesi on teinud? inimesetele meeldib viriseda ja ´vati sees´ elada ning teiste varandust kokku lugeda.Nii ja naa
Maximaalne risk on siiski töökoha katus. Pokkeris on risk ikka kogu kapitali hävinemine
Teiseks juhina sul on võimalus freerollida nn võõra rahaga. Kui hästi läheb võid saada boonuseid või ettevõtte osalusi, mis on absaluutsuuruselt palju suuremad kui eesti kõige kõvemate prode bankrollid

tolmuahv
20.02.12, 14:26
Vastutus väljendub erinevatel viisidel. Materiaalset vastutust saab kasutada vaid seadusega ettenähtud juhtudel, mil on tõendatav pahatahtlik või hooletu käitumine. Enamik tippu jõudvaid inimesi ei ole pahatahtlikult või hooletult käituvad. Osad on ja need võivad seda olla väga suurelt.

Töökohaga seotud vastutus hõlmab peamiselt ootamatuid 10-18 tunniseid tööpäevi. Kogu random pasarahe enda kaela võtmist (ja allapoole edasi jagamist), oma alluvate vigade eest vastutamist (lisanduv ajakulu ja stress) ja pidevat mõtlemist ja muretsemist, mida tuleb teha, et ettevõte areneks, riskid võimalikult hästi juhitud oleks ja asi koost ei laguneks. Kunagi ei teki tunnet, et kõik on hästi peale seda, kui kell sai 17.00.

Ja mõistagi ei maksta kellelegi rohkem palka vaid selle eest, et ta vastutust aktsepteeriks. Tavaliselt on sellele eelnenud umbes 15-20 aastat ettevalmistustööd, kus juhiks saanud inimene on üritanud teha kõike natuke paremini kui teised. Näiteks oma eakaaslastest varem lugema õppinud lapsena, koolis paremate hinnete saamiseks hoolsamalt kodutöid teinud, ülikoolis asjad õigeaegselt ja võimalikult hästi ära teinud, esimeseks töökohaks valinud midagi, mis pole rahaliselt atraktiivseim, vaid parema potentsiaaliga jne. Kõik see kokku kvalifitseerub investeeringuks, mis võib asjaolude kokkulangemisel päädida sellega, et inimesele pakutakse võimalust võtta vastutus ja saada selle eest rohkem palka.

Kõik, kes väidavad, et juhid või spetsialistid on avatud tööturul põhimõtteliselt ja pikaajaliselt ülemakstud, on väärt seda, et nende üle kaastundlikult naerdaks. See ongi piiratud ressursi turuhind. Kuigi see ei pea neile meeldima, kes ise sellele turule ei pääse.

pastilaa
20.02.12, 15:49
Väga kenasti sõnastatud Tolmuahv. Loodetavasti jõuab iva ka vihast pimestatud proletariaadi esindajateni...

Jäämees
20.02.12, 16:03
Loomulikult nii ta on, lihtsalt on ka nii, et igasuguseid madal- ja keskastme ''juhte'' on ka väga palju kes võib olla on jätnud osadele inimestele väga vale mulje...

Igal tööl on oma plussid ja miinused isiklikult mulle ei meeldi meie üldlevinud maailmavaates, mis puudutab tööd ja haridust see, et tundub nagu eeldatakse, et absoluutselt kõik tahavad sellist väljakutset nagu on tippjuhiks olemine või mingil muul alal väga hea spetsialist olla - ei taha kõik olla maailma parimad ja ilusamad on küllalt inimesi kes tahavad lihtsalt lihtsat tööd teha kuigi nad pole ei lollid ega laisad.

Kuid kindlasti inimesed kes on ''töökad'' selles mõttes, et nad pingutavad oma eesmärkide nimel on ka oma lihtsates töödes heal tasemel.

Eesmärgid inimestel on erinevad ja eneseteostuse vajadused on ka seega erinevad...

Pokker võib ju raha teenida, aga tõelist eneseteostust ei usu, et paljud sealt leiavad.

con
20.02.12, 16:08
Kas on mõttekas õppida mõnda konkreetset eriala, et oleks kergem tippjuhiks saada?
Tõenäoliselt haakub majandus selle teemaga aga puusalt tulistan, et majandusharidusega inimesi tuleb rohkem peale, kui vaja - nt '08 õppis 21% Eesti tudengitest majandust(tegemist kellegilt kuuldud nriga).

Eks vaeva tuleb näha kõikjal aga ehk on mõni selline universaalsem eriala?

Oliverk
20.02.12, 16:17
Võimalus ka teine magistrikraad teha. Kohe saan tehnikalaase magistri kätte ja tulevikuplaan oleks majanduse magiter juurde teha. Hetkel muidugi koolist kopp ees ja nihkub kaugemasse tulevikku asi.

Rage
20.02.12, 16:29
Kas on mõtekas õppida mõnda konkreetset eriala, et oleks kergem tippjuhiks saada?
Tõenäoliselt haakub majandus selle teemaga aga puusalt tulistan, et majandusharidusega inimesi tuleb rohkem peale, kui vaja - nt '08 õppis 21% Eesti tudengitest majandust(tegemist kellegilt kuuldud nriga).
maikujuta ette, ärijuhtimise erialast tuleb vast juhte rohkem ja majandus annab ka vast häid lootusi, kui jagad biiti kuidas asjad käivad.. muidu mis puutub keskastme juhtidesse, siis minu kogemuse põhjal on enamasti häid keskastme juhte pigem tulnud mingitest reaalkallakuga erialadest, matemaatika, füüsika, informaatika jms.. loogilise mõtlemisega inimesed omandavad paremini juhtimise alustalasid ja ei loe lihtsalt kuiva juhtimiseteooria õpikut vaid saavad sisulisest poindist ka aru, ma olen jällegi kohutavalt lolle juhte kohanud sotsiaalsete alade esindajate hulgas, igasugu õpetajad/ajaloolased/juristid jms.. obv on ikkagi heaks juhiks saamisel ka eelduseks vaja teatavaid isikuomadusi.. kõik ei ole õpitav..

sven
20.02.12, 21:14
Eesmärgid inimestel on erinevad ja eneseteostuse vajadused on ka seega erinevad...

Pokker võib ju raha teenida, aga tõelist eneseteostust ei usu, et paljud sealt leiavad.

Olen vaga nous sellega. Vahemalt minu puhul sellest saigi koige suurem probleem et tegelikku eneseteostust ei olnud ja kuna tuli piir ette(mis ikkagi ilmselt tuleb ette enamustel), siis ka voistlus moment mingil hetkel kadus ja jaigi vaid rutiine grindimine.

TrvP
28.02.12, 14:22
Samuti ja õiguseerialaga (omandamisel)... Iga aasta lõpetab mitusada juristi, aga kuhu edasi? Pidevalt on väidetud, et turg kinni ja konkurents tihe... Leian, et kui endal piisavalt tahtmist ja suudad millegagi teistest esile kerkida, siis avanevad ka võimalused. Eesmärgid ja sihid peavad paigas olema, mille poole pürgida.

junkman
24.03.12, 20:55
Küsimus siis laiemale ringile, mida teie antud hetkel isiklikult õppima läheksite(jutt käib TTÜst), kas õpiksite majandust või siis õpiksite ehitusinseneriks( seal muidugi veel erinevad valikuvõimalused)? Pean silmas õppimise käigus tööle asumist ning kuidas on võimalused pärast ülikooli lõpetamist tööd leida.

fyte
24.03.12, 21:07
Tööpõllu suuruse seisukohast on kindlasti inseneril paremad väljavaated, kuid nii palju kui kuulnud tuttavatelt olen, siis soliidne tamp on pidevalt peal ka, vähemalt esimesel kursusel.

Codecci
24.03.12, 22:00
Jup, mul sõber õpib TTÜ-s inseneriks 4-ndat aastat, JULM õppimine käib koguaeg. Aga no ta oma kursusel üks parimaid, keskkooli hinnetega tasuta kohta kätte ei saanud, aga näitas miski aeg häid tulemusi ja sai tasuta koha ikka kätte :p

junkman
24.03.12, 22:02
Aga kuidas tööturuga hiljem, sellest pole rääkinud?

Potsataja
24.03.12, 22:08
Ümber kvalifitseeruda saab ju ka mingi aeg?

Ma mingil määral kahetsen elu lõpuni, et ma tehnilist füüsikat ei valinud omal ajal, sinna oleks ülilihtsalt sisse saanud ja hiljem muu ala valida. Kas praegu on üldse selline eriala olemas?

inward
24.03.12, 22:10
Kui sa TTÜ-s inseneri või mõne tehnilise ala lõpetad normaalsete hinnetega, siis sa oled ikka väga konkurentsivõimeline tööturul. Ja siis tasub ka vaadata Eestist välja poole, kui on soovi. Terve maailm avatud.

junkman
24.03.12, 22:14
Tehniline füüsika peaks päris karmilt raske olema TTÜs. On olemas ikka.
Inseneri või tehnilise ala lõpetades peaksid ju palgad ka päris soliidsed olema, mõtlen just muud maailma.

masterpuppet
24.03.12, 22:20
Küsimus siis laiemale ringile, mida teie antud hetkel isiklikult õppima läheksite(jutt käib TTÜst), kas õpiksite majandust või siis õpiksite ehitusinseneriks( seal muidugi veel erinevad valikuvõimalused)? Pean silmas õppimise käigus tööle asumist ning kuidas on võimalused pärast ülikooli lõpetamist tööd leida.

Majandusharidusega oled üks tuhandest jorsist. Inseneriharidusega ei jää sa never töötuks.

Väike hint: http://www.siemens.ee/wwwas/mainpage.nsf/all/9F62D3A7396FE425C225746C0035727E ja http://www.eures.ee/22593

junkman
24.03.12, 22:29
Päris huvitav.

Potsataja
24.03.12, 22:35
Mis seal huvitavat. Lihtsalt solukorras, kui majandusinimesi on rohkem, kui insenere on asi juba ammu p****s. :p

Natuke lugemist ka:

http://rahvahaal.delfi.ee/news/uudised/oppejoud-kas-me-tahame-tulevast-arsti-kes-tunneb-vaid-poolt-inimese-kehast.d?id=64084295

WTF meil toimub ?

kjmrc
10.05.12, 19:52
Küsimus järgmine - kas keegi oskab midagi rääkida Mainori kõrgkoolist? Olen kuulnud palju halba ja natuke head, et kas kellelgi on kogemusi selle kooliga või oskab miskit rääkida? Hetkel seisan valiku ees, kas on siis mõtet sinna minna kui olen negatiivset kuulnud, et pidavat "mõttetu" kool olema..

leits
10.05.12, 20:11
Küsimus järgmine - kas keegi oskab midagi rääkida Mainori kõrgkoolist? Olen kuulnud palju halba ja natuke head, et kas kellelgi on kogemusi selle kooliga või oskab miskit rääkida? Hetkel seisan valiku ees, kas on siis mõtet sinna minna kui olen negatiivset kuulnud, et pidavat "mõttetu" kool olema..

võid minna ka harvardi .. kui ei huvita ja oppida ei taha pole vahet

kjmrc
10.05.12, 20:14
Huvitab ikka ja õppida tahan! Lihtsalt tahaks kuulda arvamusi koolist, enne kui raha maksan!

Oliverk
10.05.12, 20:48
Kui õppida tahad, siis miks normaalse kooli eest maksta ei taha?

kjmrc
10.05.12, 20:49
Ma ei saanud aru nüüd - kas sa mõtlesid, et Mainor on ebanormaalne kool ja miks selle eest maksan või oskad öelda, et Mainor on normaalne kool ja miks ma selle eest maksta ei tahaks?

E: Imo ei saa olla Mainor halb kool. On ainult halvad ja laisad õppijad :D

Toomasl
10.05.12, 21:09
Mainoris pidavat olema lihtne, liiga lihtne.

kjmrc
10.05.12, 21:19
Mainoris pidavat olema lihtne, liiga lihtne.

Palun põhjenda.

Fabulous
10.05.12, 21:19
Kui plaanis on õppimise eest maksta, siis tasub pigem Tartu Ülikool võtta IMO. Õppemaks on sisuliselt ju sama.

Pumper
11.05.12, 08:51
Kui tahad õppida, siis võta suvaline ülikool, mis on atesteeritud. Sest ise sa pingutad ja õpid ju seal ning hoolitsed oma tuleviku eest. Osades ülikoolides, eriti tasulistes lastakse tavaliselt eksamitest kergemini läbi ja paljud ei pinguta, kuid on ka inimesi kes pingutavad ja saavad samalaadse mahvi kui tunnustatud ülikooli lõpetajad. Seega mina leian, et vahet ei ole, kui tunned et oled laisk siis võta parem mingi adekvaatsem kool. Samas hiljem võib see Mainori diplom ka kättemaksta, sest see on levinud ghost story, et seal antakse kergelt diplom ja pigem eelistatakse muude koolide diplomitega inimesi.
Kõige parem on sinna kooli minna siis kui töötad samal erialal, siis on hea end täiendada ja mis põhiline sul on ka huvi ja hiljem ei saa keegi õelda, et said sita hariduse, kuna sa olid juba varem töötades spetsialist valmis.

Rage
11.05.12, 10:58
Mu neiu kohe-kohe kaitseb Mainoris lõputöö ära, seega 4 aastat kogemust kooliga, tema jutu põhjal ei soovita kellelegi.. pidev jura õppekavade ja ainete ja loengute toimumisega, pidev nuss sellega, et aine alguses pole isegi selge, kas ja millised tingimused ojn aine sooritamiseks, mis ja kuidas mõjutab hinnet jne.. loenguid ja tunde jäetakse ära mingi paaritunnise ette teatamisega.. selelks et üldse õppekava kokku saada, peab rämedalt nussima kattuvate aegade jms sitaga... võrreldes TTÜga kus mu neiu ja mina oleme käinud on ikka see kool täielik pardakk.. kedagi ei huvita, õppejõud emailidele ei vasta, hindeid õigeks ajaks välja ei panda.. mu neiu oli juba eelkaitsmisie ära teinud, enne kui viimaste ainete punktid kätte sai..

minu hinnangul täiesti mõttetu kool, mis võtab raha, aga selle eest midagi vastu ei anna.. maja ise ka paras peldik..

adam_q
11.05.12, 11:00
TTÜ ja Mainor? Cardrunners / Deuces Cracked ikka hariduse omandamiseks siin

kjmrc
11.05.12, 11:22
Mu neiu kohe-kohe kaitseb Mainoris lõputöö ära, seega 4 aastat kogemust kooliga, tema jutu põhjal ei soovita kellelegi.. pidev jura õppekavade ja ainete ja loengute toimumisega, pidev nuss sellega, et aine alguses pole isegi selge, kas ja millised tingimused ojn aine sooritamiseks, mis ja kuidas mõjutab hinnet jne.. loenguid ja tunde jäetakse ära mingi paaritunnise ette teatamisega.. selelks et üldse õppekava kokku saada, peab rämedalt nussima kattuvate aegade jms sitaga... võrreldes TTÜga kus mu neiu ja mina oleme käinud on ikka see kool täielik pardakk.. kedagi ei huvita, õppejõud emailidele ei vasta, hindeid õigeks ajaks välja ei panda.. mu neiu oli juba eelkaitsmisie ära teinud, enne kui viimaste ainete punktid kätte sai..

minu hinnangul täiesti mõttetu kool, mis võtab raha, aga selle eest midagi vastu ei anna.. maja ise ka paras peldik..

Aitäh! No siit tuli küll nüüd terve aasta jagu negatiivsust :D

Fuzzy
11.05.12, 12:00
See ei ole nagu eriline vastuargument, et post on negatiivne. Kui sa ei nõustu, kritiseeri posti sisu. Kui väitluses oleksid kõik postid positiivsed siis ei oleks enam tegu väitluse, vaid Rainbow Pony kokteilipeoga.

kjmrc
11.05.12, 12:03
No mina ei oska Mainori koha pealt midagi rääkida, kokkupuuted selle kooliga on olematud.

Rage
11.05.12, 12:27
nohh.. see oli lihtsalt minu isiklik arvamus, kindlasti on see veidi kallutatud, aga ma ise olen käinud nö pärisülikoolis ja mul on piisavalt olnud tuttavaid või neidusid vms, kes on käinud Mainoris või EABSis vms Euroülikoolides.. ja kõik mis ma nende kohta olen kuulnud.. siis ma ikka olen ülimalt skeptiline..

kjmrc
11.05.12, 12:32
Mis on "pärisülikool"? Kas EMÜ on pärisülikool? :D

Fuzzy
11.05.12, 12:44
Selleks, et kõrgemat õppeasutust saaks nimetada nn pärisülikooliks ehk Universityks peab ta vastama reale nõuetele,mis puudutavad erialade valikut, doktoriõpet jne jne. Täpselt neid nõudeid ei tea, aga tean, et Maaülikool ja Peda näiteks jäävad nende nõuete täitmisest väga kaugele. Kes viitsib, võib täpsemalt otsida ja uurida. Ülejäänud kõrgemate õppeasutuste näol on tegu kolledžitega. Ma ei üritagi sellega väita, et kolledžis käimine häbiasi on. Üks tuttav ikka armastas öelda, et parem tütar lipakas kui poeg epakas, aga mina arvan see asi nii hull pole.

peete82
12.05.12, 10:21
. Üks tuttav ikka armastas öelda, et parem tütar lipakas kui poeg epakas, aga mina arvan see asi nii hull pole.

Ja paluks ausalt öelda, millega see su tuttav tegeleb ja kui kaugele elus jõudnud?

Maheaatom
12.05.12, 11:19
Ärijuhtimist on mõtet ka praegu õppida, kuid eeskätt ikkagi siis kui näed ennast tulevikus ettevõtjana ning tunned, et saad sellega hakkama ning see sind tõsiselt huvitab. Jama on selles, et Eestis on vähemalt baka tasemel võimalused üsna piiratud (riiklikud ülikoolid on liiga akadeemilised, enamus erakoolidest aga üsna ebastabiilsed äriprojektid).

Kui eesmärgiks on lihtsalt "juhiks saada", leida mingi soe töökohta vms., siis tuleb esmalt saada aru, et samasugusest roosast mannast unistab kümneid tuhandeid sinusuguseid ning võimalus läbi lüüa on väike. Sama käib ka teiste pehmete erialade kohta. Üle poole "ärijuhidest" pole tegelikult suutelised isegi burskiputkat püsti panema ega oma peaga midagi kuigi andekat välja mõtlema, vaid nende oskused piiduvad kuiva käsutäitmisega. Enamus edukatest ettevõtjatest keda ma tunnen, ei oma seejuures majandusalast haridust; veelgi enam - paljud pole üldse kõrgemat õppeasutust lõpetanud.

Selleks, et olla edukas, tuleb osata midagi sellist, mida oskab üldiselt vähe inimesi ning mis on ühiskonnale vajalik. Loomult on inimene laisk ja tahab võimalikult kerge vaevaga võimalikult palju pappi teenida. Õppida arstiks on kordi raskem kui ärijuhiks või näiteks pokkerimängijaks, mistõttu peavad viimased kaks leppima tahes tahtmata oluliselt suurema konkurentsiga.

Samas ma usun,et on täielik lollus minna TTÜ-sse inseneriks õppima kui puudub näiteks igasugune ruumiline mõtlemine, tehniline taip ja huvi asja vastu. Ainuüksi tõenäosus lõpetamiseks on väga väike.

Fuzzy
12.05.12, 11:33
Ja paluks ausalt öelda, millega see su tuttav tegeleb ja kui kaugele elus jõudnud?

Ja paluks ausalt öelda, kuidas see asjasse puutub?

oohoh
12.05.12, 12:03
Kavatseb sügisel siit veel keegi õpinguid 3. korda alustada:rolleyes:?

sm112
12.05.12, 12:10
Kerge plaan on magistrikraad omandada TTÜ majandusteaduskonnas.

nikitheone
12.05.12, 13:25
kerge plaan on aastal 2013 oma baka ära lõpetada (viies aasta hakkab minema)

pastilaa
12.05.12, 13:32
magister mitu a tagasi tehtud ja elu nigu ernes :)

harryahven
12.05.12, 17:03
Ja paluks ausalt öelda, millega see su tuttav tegeleb ja kui kaugele elus jõudnud?

Seda vanarahva mõtetera peaks küll terve eesti kuulnud olema ju

privador
12.05.12, 23:27
Selleks, et olla edukas, tuleb osata midagi sellist, mida oskab üldiselt vähe inimesi ning mis on ühiskonnale vajalik. Loomult on inimene laisk ja tahab võimalikult kerge vaevaga võimalikult palju pappi teenida. Õppida arstiks on kordi raskem kui ärijuhiks või näiteks pokkerimängijaks, mistõttu peavad viimased kaks leppima tahes tahtmata oluliselt suurema konkurentsiga. +1
Kui sa teed midagi sellist, mida teised ei suuda, oska-siis pm supled rahas
Võtame kasvõi hea potsepa vms v hea kirurgi-nõudlus on tohutu
Kui sa teed massitarbe asju, siis keegi ei taha eriti midagi maksta
Pokkerimängijatel on ka tegelikult ka räme konkurents. Öelge, mis töökohal on võimalik teenida raha, kust haridust ei nõuta, piisab 100$ "rollist"ja saad kodus arvuti ees nokitseda ükskõik mis ajal