PDA

View Full Version : Vaimne vastupidavus, energiatase päeva jooksul



con
08.02.12, 04:53
Ma pole ainuke mängija, kes suudab heal päeval max 8-9h 100% keskenduda. Mõne tuttavaga rääkides tundub, et see on veel isegi hästi. Samas mõned suudavad ka 12-14h päevas ainuüksi grindida.

Pmselt 8-9h pärast ärkamist olen braindead. Ei suuda keskenduda, et isegi E-game teha. Energia jaotub päeva jooksul liiga ebaühtlaselt vms.

Ehk on keegi probleemiga tõsisemalt tegelenud ja midagi avastanud. Mis siin aidata võiks?

yolpa
08.02.12, 08:20
Parimatel päevadel sai deep rune tehes, isegi 13-14h jutti head mängu tehtud, aga viimasel ajal üle 3-4-5h ei tule üldse, seepärast ei mängigi pokkerit enam, cashi nagunii ei biidi.

kjmrc
08.02.12, 09:20
Mul umbes sama teema, maximaalselt 8 tundi ehk jõuaks päevas mängida, siis olen nagu tühi, kokkukukkunud "kott" :D Väsimus jms asjad sajaga peal. Tahaks väga seda energiat juurde, suuteline võiks olla 12h päevas grindida, see oleks juba (Y). Kuigi trenni teen jms, ei vedele ainult arvutitooli peal, et seda energikadu peaks nii palju olema.

alaska
08.02.12, 13:17
lol, 2h on max, siis on siil udus.

LuuK
09.02.12, 01:52
+1, aga mul kippus see 2h pigem kuu, kui nädala kohta käima.
Olen tõsisemalt tegelenud, käisin eelviimase abinõuna isegi psühholoogi juures ära.
Praegu on viimane abinõu käsil - kellast kellani töö kontoris - tundub aitavat, grindiks hea meelega 20h päevas, kui ainult enam minema ei peaks.

Pumper
09.02.12, 11:13
Aga kuidas seda treenida, tean et jalutus värskes õhus aitab, mingi muu toiming pokkerimängu vahepeal ja puhkus.

pastilaa
09.02.12, 11:54
Aga kuidas seda treenida, tean et jalutus värskes õhus aitab, mingi muu toiming pokkerimängu vahepeal ja puhkus.

Üks hea variant on Pokkeriprode jalkatrenn. Seal korralik treener, kes paneb arvutisõltlastele sellise mahvi peale, et varsti saavad mehed meistriliiga ja pokerstarsi lepingu.

Pumper
09.02.12, 16:45
Üks hea variant on Pokkeriprode jalkatrenn. Seal korralik treener, kes paneb arvutisõltlastele sellise mahvi peale, et varsti saavad mehed meistriliiga ja pokerstarsi lepingu.

Mingi muu tegevus vahepeal=treening. Aga jah peab sinna trenni ka piiluma, enne tuleb mindset korda ajada.

con
09.02.12, 16:57
Poleks sellist tagasisidet oodanud. Ise paar h kindasti juurde saanud üpris väikse vaevaga:

Iga päev 20-30m aeroobset. 3x nädalas korralikult.

ca iga 4h tagant toidukord, et veresuhkur ühtlane oleks. Võimalikult palju värsket. Mõned lisandid ja piisav vedeliku tarvitamine. Hommikusöök on kohustuslik.

Mediteerimine 2x päevas ca 20m. Esimene hommikul ja teine pärast esimese väsimuse ilmnemist.

Mindsetiga tuleb tegeleda, et vaimset energiat ei lekiks(lähed nt närvi või muretsed jne mis on ilma mingi poindita energiat hävitavad emotsioonid). Energia on elus kõige tähtsam ressurss mitte aeg.

Time-managment ise annab juba 2h kindlasti.

Üldiselt iga päev tuleb pingutada, et natuke tugevamaks saada. Sessid pikemaks, väsinuna veel õppida jne. Ma harjunud veel nädalas 2-3 raamatut lugema e-game ajal ja tunnen, et järjest rohkem on teravust ka sellel ajal. Ka leatherass treenis end selliseks nagu ta täna on.

Kui iga päev endast pmst maksimum anda siis võiks nädalas üks päev taastumiseks ka olla. Sel päeval nt ainult trenn ja raamat, päris tühja pole mõtet ka passida. Sobib tavalisse elurütmi suht hästi. Pole mingi vaev vaid pigem lihtsalt normaalne viis elamiseks.

Pumper
09.02.12, 17:21
No see on juba ulmeline roboti elurütm, eeldan et noor inimene tahab pidu panna, sõpradega ka suhelda. Sinu graafiku järgi eladki nagu omas mullis, muudeks asjadeks jääb vähe aega, arvestades et magad ca 8-10h.

kjmrc
09.02.12, 17:25
No see on juba ulmeline roboti elurütm, eeldan et noor inimene tahab pidu panna, sõpradega ka suhelda. Sinu graafiku järgi eladki nagu omas mullis, muudeks asjadeks jääb vähe aega, arvestades et magad ca 8-10h.

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Ise kaa lugesin ja imestasin, et con on asja päris tõsiselt kätte võtnud :D

BuildUp
09.02.12, 17:36
Kõik oleneb ju eesmärkidest ja sihist, kuhu elus jõuda tahetakse. Olen ise ka mõistnud, et rakendan oma aega väga ebaratsionaalselt ning soovin seda väga tõsiselt muuta. Harris Kern kirjutas oma raamatus "Discipline: Take control of your life", et täiesti tavaline on see, et inimestel on kombeks lükata oma asju edasi 4h päevas. See 4h päevas teeb aastas 2 kuud. Kui sealt välja jätta veel magamine, siis on see aeg veel pikem. Mõne inimese jaoks tundub see kindlasti täiesti ajuvaba, et miks peaks nii räigelt pingutama ja igast asjast viimast võtma, aga tavaliselt on nii, et need inimesed oma elus väga kaugele ei jõua ka.

Distsipliin ongi see, mis viib sihile. Pokkerimängijate seas on see veel eriti oluline. Kindla korra ja ajagraafiku järgi tegutsedes (kindel kellaaeg mängimiseks, õppimiseks etc) on kordades suurem võimalus saavutada oma eesmärgid, kui iga päev lambi kella ajal ärgata ja magama minna ning mängida nii kuidas tuju on.

con
09.02.12, 17:41
nr 1 on sõbrad/pere ikka. Ülejäänd aega tuleb lihtsalt effektiivselt kasutada. Alguses kõlab ehk veits keerulisena aga reaalselt end kokku võtad siis tuleb absoluutne enesekindlus ja motivatsioon kõige tegemiseks.

Elukvaliteedi tõus on meeletu. Varem sai 5h päevas lihtsalt foorumites surfatud. Selle ajaga jõuab 100 asja ära teha enda heaks.
Kui võrrelda seda, kui palju võiks elus reaalselt jõuda/saavutada ja kui palju me oma nö tavarežiimil teeme siis vahe on päris suur. Mõelge selle viimase lause peale.

k2snakalle
09.02.12, 23:53
Poleks sellist tagasisidet oodanud. Ise paar h kindasti juurde saanud üpris väikse vaevaga:

Iga päev 20-30m aeroobset. 3x nädalas korralikult.

ca iga 4h tagant toidukord, et veresuhkur ühtlane oleks. Võimalikult palju värsket. Mõned lisandid ja piisav vedeliku tarvitamine. Hommikusöök on kohustuslik.

Mediteerimine 2x päevas ca 20m. Esimene hommikul ja teine pärast esimese väsimuse ilmnemist.

Mindsetiga tuleb tegeleda, et vaimset energiat ei lekiks(lähed nt närvi või muretsed jne mis on ilma mingi poindita energiat hävitavad emotsioonid). Energia on elus kõige tähtsam ressurss mitte aeg.

Time-managment ise annab juba 2h kindlasti.

Üldiselt iga päev tuleb pingutada, et natuke tugevamaks saada. Sessid pikemaks, väsinuna veel õppida jne. Ma harjunud veel nädalas 2-3 raamatut lugema e-game ajal ja tunnen, et järjest rohkem on teravust ka sellel ajal. Ka leatherass treenis end selliseks nagu ta täna on.

Kui iga päev endast pmst maksimum anda siis võiks nädalas üks päev taastumiseks ka olla. Sel päeval nt ainult trenn ja raamat, päris tühja pole mõtet ka passida. Sobib tavalisse elurütmi suht hästi. Pole mingi vaev vaid pigem lihtsalt normaalne viis elamiseks.

Suudaks ma sellest kasvõi pool enda graafikusse pista oleks hää.. aga no tra ma olen nii laisk, et sellele mõtlemine juba väsitab. Tean, et suudaks seda kõike teha..aga no max 2-3nädalat ja hakkan otsima põhjendusi, et miks mitte ühte või teist asja teha.

Nozzu
10.02.12, 16:04
Mediteerimine 2x päevas ca 20m.

Kuna trenni väga ei viitsi teha, siis enda jaoks arvasin kah meditatsiooni olevat heaks lahenduseks. Just nagu vaimsest pingest vabanemiseks ja lõõgastumiseks. Aga ei oska nagu kuidagi pihta hakata selle asjaga. Youtubes olen mingeid suvalt valitud klippe kuulanud aga...äkki on sul mingeid soovitusi, kirjandust, videosi jagada.

Ideaalis võiks olla mingi selline meditatsiooni fast-food ehk kiire lahendus, mida saaks kohe praktiseerima hakata. Seitsmeks aastaks Tiibetisse minna ei ole võimalik.

jrgn hell
10.02.12, 16:29
kui kiirelt tahad pead tühjaks saada, siis puuduta ühe käe pöidlaga väikest sõrme ja teise käe pöidlaga nimetissõrme ja hakka sõrmi tappides vastupidises suunas mõlema käega laskma.

Clearib hästi, kuna nii ebaloogiline liigutuste jada, et muud väga mõelda ei saa.

ROTT RUUDI
10.02.12, 17:52
meditation is teh shiit

numnuts
10.02.12, 18:04
con kaua sa oled tegelenud mediteerimisega?
1. sa oled suht skilled selles, et suudad snapida kõigest eemale ja 20min puhast sügavat mediteerimist teha
1.2 see skilled viiks aga selleni, et 20min päevas ei piisaks never sulle. pigem 1x päevas teeksid sa 1h

2. sa olehs suhtkoht nuubs ja ca 20min tundub sulle väljakutsena aga sellest 10min sa pungutad alles et lainele tulla ja kõik liigse mõtetest eest ära saada.

Need kes siin mediteermimisest räägivad tahaks paar sõna kuulda nende tegevusprotsessist ja thoughtprotsessist sellal...

k2snakalle
10.02.12, 21:59
kui kiirelt tahad pead tühjaks saada, siis puuduta ühe käe pöidlaga väikest sõrme ja teise käe pöidlaga nimetissõrme ja hakka sõrmi tappides vastupidises suunas mõlema käega laskma.

Clearib hästi, kuna nii ebaloogiline liigutuste jada, et muud väga mõelda ei saa.

Ma isegi ei saa sellest, et mis mõttes hakkan sõrmi tappides vastupidises suunas mõlema käega laskma? Äkki seletad vähe täpsemalt

jrgn hell
10.02.12, 22:15
pmnst tahad pöidlaga järjest kõik näpuotsad läbi puudutada ja tagasi, aga mõlemal käel vastupidine suund.

Kui see ükskord liiga lihtne on, siis hakakd pattermneid tegema. Üle ühe jne.

Pmst lihtsal lased nii edasi tagasi, mõlemal käel vastupidine suund.

Ei oska hetkel kuidagi adekvaatsemalt seletada.

numnuts
10.02.12, 22:16
Kvaliteet>Kvantiteet

con
12.02.12, 00:32
Kuna trenni väga ei viitsi teha, siis enda jaoks arvasin kah meditatsiooni olevat heaks lahenduseks. Just nagu vaimsest pingest vabanemiseks ja lõõgastumiseks. Aga ei oska nagu kuidagi pihta hakata selle asjaga. Youtubes olen mingeid suvalt valitud klippe kuulanud aga...äkki on sul mingeid soovitusi, kirjandust, videosi jagada.

Ideaalis võiks olla mingi selline meditatsiooni fast-food ehk kiire lahendus, mida saaks kohe praktiseerima hakata. Seitsmeks aastaks Tiibetisse minna ei ole võimalik.

Googlesse "how to meditate" ja saad juba esimestest vastetest kõik, et alustada.


con kaua sa oled tegelenud mediteerimisega?
1. sa oled suht skilled selles, et suudad snapida kõigest eemale ja 20min puhast sügavat mediteerimist teha
1.2 see skilled viiks aga selleni, et 20min päevas ei piisaks never sulle. pigem 1x päevas teeksid sa 1h

2. sa olehs suhtkoht nuubs ja ca 20min tundub sulle väljakutsena aga sellest 10min sa pungutad alles et lainele tulla ja kõik liigse mõtetest eest ära saada.

Need kes siin mediteermimisest räägivad tahaks paar sõna kuulda nende tegevusprotsessist ja thoughtprotsessist sellal...

Ei saa päris hästi aru, et mida sa küsisid:P

Sõrme harjutus on täitsa huvitav. Isegi lihtsam oleks nt numbreid lugeda ülevalt alla 2sek intervallidega või hingamisele keskenduda. Saab ka esialgu väikseid pause.

Üldiselt googlest stuff väga kergesti kättesaadav ja nii õppisin ka mina. Edaspidi siin teemas sõna ei võta, kuna pole väärine, et kedagi õpetada:)

nikitheone
12.02.12, 09:52
mediteerimine on päris põnev asi küll. ise olen tegelenud ca aprillist vaheldumisi ja varsti on plaanis asi uuesti tõsisemalt kätte võtta. tegelen eelkõige chi värkidega

Vandalar
12.02.12, 11:53
Mind huvitab ka mediteerimine and stuff. Üks võimalus on nt. keskenduda hingamisele- lihtsalt teadvustada endale "hingan sügavalt sisse, hingan sügavalt välja" ning samas tunnetad seda kuidas sa hingad ja kuidas õhk sisse välja käib- keskendud ainult sellele, mõne hingetõmbega võtab juba pinget maha ja aitab kuidagi jalad maa peale tagasi tuua.

bluelite
12.02.12, 12:16
Edaspidi siin teemas sõna ei võta, kuna pole väärine, et kedagi õpetada:)
Miks sa siis selle teema tegid? Olen kindel, et tead antud valdkonnast rohkem, kui enamus siinseid lugejaid, seega usun, et oled ka piisavalt vääriline, et õpetada. Mina sain sinu posti lugedes küll väikse motivatsiooni boosti.

con
13.02.12, 05:38
Võin veel soovitada selliseid teoseid:

Angelo eightfold
Poker mindset
Treat you poker like a business

The power of now
Brian tracy - eat that frog


Pole üldiselt selline teema, millest avalikult foorumis rääkida. Pole üleüldse teema, millest oleks vaja kellelegi rääkida. Ela oma elu suht. Andsin juba enda rutiini ja nüüd ka elementaarsed mindset'i alased teosed.

Üldiselt nagu iga parem pokkerimängija aru on saanud siis areng tuleb iseseisvast tegevusest. Selle asemel, et foorumites nõu küsida tuleks mõelda oma peaga. Nii on elus kõigega. On need, kes lähevad tundmatusse ja teised, kes järgivad.

Ühel hetkel, kui mängija enam foorumitest vastuseid ei otsi ja iseseisvalt hakkab vaeva nägema muutub teadmiste väärtus tema jaoks. Ta ei soovi neid teadmisi enam jagada. Nende hind on aeg. Tuttavatele on loomulikult kõik kättesaadav aga avalikus foorumis mingite soovituste jagamine on iseendale kahjulik. Tekib küsimus, et milleks? Siin on inimesi, kes mind juba mõistavad ja inimesi, kes ehk hakkavad.

Üldiselt elufilosoofiast avalikult rääkimine pole kuigi tänuväärne tegevus. Esiteks isiklik ning teiseks on alati neid, kes võtavad hoogu maha. Üleüldse ka oma teadmiste jagamine on pointless ainsa erandiga, milleks on win-win. Ühel hetkel, kui ego enam oluliselt ei sega, ei ole vaja ka kellelegi oma teadmisi demonstreerida. The one who speaks does not know, the one who knows does not speak.

Mingisuguste iidolite võtmine on halb. Ole iseenda iidol, ela iseenda elu. Ära võrdle end kellegagi, vaid ole parim versioon iseendast. Mingisugustest mendi või andu graafikutest motivatsiooni ammutamine pole jätkusuutlik. Point pole üleüldse raha. Neil meestel on distsipliin ja eesmärgid. Raha on lihtsalt boonus.


Kuna sa bluelite küsisid siis ka vastasin pikemalt. Mul pole siin rohkem midagi lisada ja ma parema meelega jääks edasisest sõnelusest välja. Kui keegi pole suuteline ise minimaalselt vaeva nägema siis pole mõtet ka minu aega raisata oma küsimustega. Need vastused ei annaks sellisel juhul midagi.

jrgn hell
13.02.12, 11:24
kõik õige muidu, aga mis sa sellest teemast üldse tegid siis?
Ise ka ju küsid esimeses postis, kuidas rohkem keskenduda.

väga imelik teema

alaska
13.02.12, 13:40
Egovaba olemise ego pidi üks hullemaid olema. Kõige raskem identifitseerida ja lahti saada. :-)

jasssass
13.02.12, 14:05
Egovaba olemise ego pidi üks hullemaid olema. Kõige raskem identifitseerida ja lahti saada. :-)

minu suurim soov on erineda massist ja sarnaneda kõikide erilistega :D

BuildUp
13.02.12, 14:23
Egovaba olemise ego pidi üks hullemaid olema. Kõige raskem identifitseerida ja lahti saada. :-)

Paistad päris hästi biiti jagavat. :)

Codecci
13.02.12, 15:20
Ära võrdle end kellegagi, vaid ole parim versioon iseendast. Mingisugustest mendi või andu graafikutest motivatsiooni ammutamine pole jätkusuutlik. Point pole üleüldse raha. Neil meestel on distsipliin ja eesmärgid. Raha on lihtsalt boonus.

Vb tõlgendan konteksti valesti, aga minu jaoks just ülitähtis end konkurentidega võrrelda. Nt. olen midstakes NLHE HU bumhunter - kui teenin $100K/aastas, aga teised sama mängu regularid teenivad $300K teen midagi üsna valesti/halvasti.

Pokkeri strateegias ka - kui ma mängin 70% buttoneid ja kaotan non-showdowniga ja ei võrdle end teistega, samas lasen mingi 10bb/100 olen vb rahul - tundub hea. Samas teised mängivad 85-100%, võidavad non-showdowniga ja teevad 20bb/100. Sellist asja pole võimalik ise välja nuputada kui just mingi semi-geenius pole, isegi HSNL kogukonnal läks sellega aastaid, 2007 pmst keegi ei avanud 85%+ ja minraisega.

Cashmer
13.02.12, 16:54
sa võid mediteerida, juua tohelist teed, lugeda ainult kasulikke ja häid raamatuid, teha joogat jne.
aga
kui sa teed seda kõike ainult selle pärast, et see on kasulik, siis on kasu vähe. mõtestatud peab olema tegevus ja mitte ainult pelamine, absoluutselt kõik, mida sa teed.

con, su viimane post on kuidagi kurb ja tundub, et mõruda meelga kirjuatud. sa tegid antud teema. see, mis neil kahel lehel on, on selle tagajärg. öelda, et elufiloosfiast räääkimine ei ole tänuväärne ning alati on neid, kes hoogu maha võtavad - siis, millest rääkimine on alati tänuväärne ja kuangi pole neid, kes hoogu maha võtaks?

veel üks asi, miks pollis on 0-7 ja järgnevad variandid paaritunniste vahedega? kuskilt on meelde jäänud, et inimene suudab täielikult keskenduda poolteisttundi ühele tegevusele ning selleks parim aeg oli vist 2-3h pärast ärkamist?

see on ka minu jaoks maksimum, siis vaja puhkust - süüa, konti sirutada.

con
13.02.12, 17:16
kõik õige muidu, aga mis sa sellest teemast üldse tegid siis?
Ise ka ju küsid esimeses postis, kuidas rohkem keskenduda.

väga imelik teema

Küsiti konkreetselt mediterimise kohta. Sellele teemale ei saa normaalselt vastata. Kes asjaga tegelenud, see teab, et see asi mõjutab varem olnud arusaami omajagu. Sellest tulenevalt pole mul mingit mõtet seda teemat lahata, kuna võidakse väga valesti aru saada. Ma pole(ks) ise ka saanud. Kõige lihtsam on võtta googlest esimene tutorial ja pihta hakata. See on nii individuaalne ja samas ilma mingite reegliteta, et pole vaja millegi pärast oodata.

Kogu see mindseti teema on üpris erinev ratsioonalsest maailmast. Ebamugav sellest siin rääkida. Kes tahab see leiab kõik materjalid ise ilma mingi vaevata.


Egovaba olemise ego pidi üks hullemaid olema. Kõige raskem identifitseerida ja lahti saada. :-)

Jep, on... Jällegi ebamugav sulle siin pikemalt vastata. Lisan skype.


Une poolelt tundub päris hea teooria(Never oversleep):
http://www.k-state.edu/counseling/topics/life/sleep.html

con
13.02.12, 17:25
sa võid mediteerida, juua tohelist teed, lugeda ainult kasulikke ja häid raamatuid, teha joogat jne.
aga
kui sa teed seda kõike ainult selle pärast, et see on kasulik, siis on kasu vähe. mõtestatud peab olema tegevus ja mitte ainult pelamine, absoluutselt kõik, mida sa teed.

con, su viimane post on kuidagi kurb ja tundub, et mõruda meelga kirjuatud. sa tegid antud teema. see, mis neil kahel lehel on, on selle tagajärg. öelda, et elufiloosfiast räääkimine ei ole tänuväärne ning alati on neid, kes hoogu maha võtavad - siis, millest rääkimine on alati tänuväärne ja kuangi pole neid, kes hoogu maha võtaks?

veel üks asi, miks pollis on 0-7 ja järgnevad variandid paaritunniste vahedega? kuskilt on meelde jäänud, et inimene suudab täielikult keskenduda poolteisttundi ühele tegevusele ning selleks parim aeg oli vist 2-3h pärast ärkamist?

see on ka minu jaoks maksimum, siis vaja puhkust - süüa, konti sirutada.

Ei teagi, mida ma ootasin sellest teemast. Olin ise teinud juba kõik võimaliku ja lootsin, et äkki oskab veel keegi midagi lisada. Arvasin, et mu 9h on väga kehv tulemus. Arvasin, et alla 9-10 ei vasta eriti keegi(üldiselt sellistest asjadest ei räägita ning seetõttu puudus igasugune ettekujutus)
Mõruda meelega jep, sest ma lähen ülitilti, kui ma tahaks midagi vastata aga ei saa. Pole oma teadmistega kunagi kitsi olnud, lihtsalt ebamugav teema.

Vandalar
13.02.12, 17:52
Njah, tuleb tunnistada, et täielikult keskendumine ei ole piisavalt hästi lahti mõtestatud ja defineeritud.

Codecci
13.02.12, 18:00
Kõige lihtsam on võtta googlest esimene tutorial ja pihta hakata. See on nii individuaalne ja samas ilma mingite reegliteta, et pole vaja millegi pärast oodata.
Kui ma tahan midagi tõsist õppida, siis never ma ei googeldaks lihtsalt "how to X" ja hakkaks pihta. Netis leidub niipalju crappi, see ei ole mu aega väärt, et jõuda iseseisvalt mingis teemas nii pädevaks, et aru saada mis nõuanded on bullshit ja mis mitte. Alati parem kogemustega inimeste arvamust küsida. Kas see mediteerimine on siis mingi special värk, et tavalised õppimisreeglid ei kehti?

con
13.02.12, 18:45
Kui ma tahan midagi tõsist õppida, siis never ma ei googeldaks lihtsalt "how to X" ja hakkaks pihta. Netis leidub niipalju crappi, see ei ole mu aega väärt, et jõuda iseseisvalt mingis teemas nii pädevaks, et aru saada mis nõuanded on bullshit ja mis mitte. Alati parem kogemustega inimeste arvamust küsida. Kas see mediteerimine on siis mingi special värk, et tavalised õppimisreeglid ei kehti?

Mis puutub mediteerimisse siis kõik tutorialid on laias laastus samad ja mingid misjonärid jne seda teemat ei solgi. Point on täieliku vaikuse saavutamises oma peas iga kell. Seda saab saavutada vaid iseseisva harjutamisega.

siin on esimene google tutorial:
http://www.wikihow.com/Meditate
Kindlasti soovitaks hommikust aega(kohe pärast ärkamist), kuna õhtuti on mõtetest vabanemine kordades raskem. Alguses on raske(esimesed paar kuud) aga distsipliin ajab asja ära. Tuleb võidelda iseendaga ja võtta oma aju sellelt üleanalüüsivalt parasiidilt tagasi. Endal muutusid mõtted juba ahistavaks.

Mina teen nt üldse lamades ja ei kasuta mingeid mantraid. Paljud ütleksid kindlasti, et see on vale. Kindlasti pole see asi nii võimas aga puhkuse/selguse saan ma kätte. Mingeid reegleid imo pole. Samas võib tulla järgmine ja öelda, et ma eksin.
Soovitan lihtsalt proovida ja saate ise aru.

Dogers
13.02.12, 20:42
Tahaks lihtsalt küsida, kuidas ntx peod ja sünnipäevad Sinu päevadesse mahuvad ja kas need ei löö elurütmi sassi?
Minu probleem on pigem selles, et kui 2 reedet kuus käia väljas, siis on laupäev ja pühapäev nii tühjad päevad, et lööb koguni uue magamisgraafiku paika.

Potsataja
13.02.12, 20:49
Con, võta rahulikumalt. Sul on piisavalt aega, et jõuda sinna, kuhu sa jõudma pead. Rabeleda pole mõtet, see muudab asja ainult raskemaks.

con
13.02.12, 22:08
dodgers:
Mul tulid pohmellid joomisest. 3p minimaalselt, lõpus juba nädal jne. Alustasin ca 14 ja lõpetasin 20. Ei oska väga enam kommenteerida. Viimasel ajal käin kaine peaga, saab endiselt naised sebitud ja probleemid tekitatud. Joomine ei anna nagu midagi, mis kaaluks need negatiivsed küljed üles. Kõik on mõtlemises kinni.

/Vabandan, kui jätsin üleoleva mulje vms. Point selles, et kui sa oled midagi õppinud igapäevasel nt pool aastat siis sa ei taha seda foorumis ette vuristada 15-minutiga inimestele, keda sa ei tunnegi. Umbes sama teema, et teed 3h endale spikrit ja siis pool klassi tahab seda sinult saada. See pole kadedus aga sellel pole mingit pointi. Kes mul skypes/msnis on, neile on kogu mu teadmistepagas kättesaadav ka ilma küsimata.

See on kuradi sitt olukord ning ajab mind haigelt tilti juba mõnda aega. Mind mõistavad ka ranka ja teised, kes on end ise raske vaevaga üles töötanud. Siin pole vähe inimesi, kes oskaks igas strateegiateemas öelda kuidas pmselt igat kätt mängida vähemalt paari reaga, kui mitte terve leheküljega. Ometigi seal paremad mängijad tihti sõna ei võta. Pole isegi midagi häbeneda, lihtsalt nii on. Kes teavad, need mõistavad. Elus on konkurents. Kellel on parem info, see liigub ka paremini edasi. Ma hakkasin seda mõistma alles hiljuti.

Ei hakka siin mingit jama ajama, ütlen ausalt välja nagu mõistan. Sama ka seal püramiidi teemas. Ma tean liiga palju ja ma teatud asju ei tohiks üldse jagada(küidas hüpnotiseerida/manipuleerida) jne. Teadmistega ei kaasne ainult hea, tuleb suu kinni hoida vahepeal.

Kui kedagi huvitaks elus edasi jõudmine see oleks ammu juba paar raamatut läbi lugenud. Keda huvitab mediteerimine, see oleks ammu google lahti võtnud. Siin foorumis kellegi teise peale lootmine ei vii elus kusagile. Paremat free advice pole olemas.

Andsin juba mitmel korral oma rutiini ja step-by-step ma kedagi õpetada siin teemas ei kavatse. See polnud selle teema mõte. Märksõnad>google.

Lisaks foorumis sellistest asjadest rääkimine jätab mulje nagu inimene oleks ära keeranud. Enamik ei räägigi. Sel pole pointi. Minu eesmärk on tippu jõuda. Ilmselgelt on mul tulevikus pere ja puhkuste jne jaoks rohkem aega ja resursse, kui average joel. Eks kõigel ole ka hind, igaüks peab need valikud ise tegema. Eks mu plaanis ole ka kitsaskohti ja saan aru inimestest, kes teevad valiku, mida peavad endale paremaks.

Nozzu
13.02.12, 22:43
dodgers:
Keda huvitab mediteerimine, see oleks ammu google lahti võtnud. Siin foorumis kellegi teise peale lootmine ei vii elus kusagile. Paremat free advice pole olemas.


Ma ei tea, äkki ma võtan asju liiga iskiklikult. Aga kui see oli nüüd mulle suunatud, siis jah, juba nädalaid enne oma tagasihoidliku palve esitamist siin teemas, olin ma juba tõepoolest, googlest mediteerimise kohta artikleid otsinud, erinevaid lehekülgi lugenud. Youtubest juhendavaid videosid vaadanud, nende seast ka oma lemmikud leidnud ja praktiseerinud. Samuti muusikamängijasse vastavasisulisi audioraamatuid tõmmanud ja neid kuulanud.
Nõu ei küsinud ma mitte sellepärast, et ma ise millegiga hakkama ei saa. Lootsin vaid veel mõne tarkusekillu lisaks saada. Aga noh, tegid üsna veenvalt selgeks, et sinu teadmised on sinu omad ja neid sa ei jaga (mõistetavatel põhjustel). Mis siis ikka.

con
13.02.12, 22:56
Nozzu: ei ütleks never sulle halvasti, isegi kui provotseeriksid. liiga mõistlik inimene oled, respekt.

Mediteerimise võti on järjepidevus. Proovi nt voodis lamada, lõdvesta ükshaaval iga jäse, kujuta end kusagile rahulikku kohta ning siis hakka minema sügavustesse. Loe numbreid 100st alla ja ca 2 sek vahedega. hinga sügavalt aga mitte nii sügavalt, et sa vaeva peaksid nägema. hinga kõhuga ning ninast sisse, suust välja, kui võimalik. Võid hoida silmi mitte otse ette suunatuna vaid ca 20 kraadise nurga all üles suunatuna.

Rohkem pole sel teema mul tõesti mõtet midagi lisada. Tuleb olla järjepidev ja need pausid hakkavad järjest pikemaks minema. Kui tuled sellest välja siis ära anna alla, alusta nullist. Kui sa kusagil paar kuud seda teed siis sa võid lõpuks end pmselt paari sekundiga välja lülitada. Sind saadab kõikjal täielik rahu. Su pea kuulub ainult sulle ja suudad 100% keskenduda.

Nozzu
13.02.12, 23:05
Palun vabandust. Sellepärast ma abiotsivalt meditatsiooni poole pöördusingi, et viimasel ajal ei ole mu psüühikaga enam kõik korras. Kujutan ette, et mind rünnatakse, kogun negatiivseid emotsioone endasse ja siis prahvatan (käeluugi läks selle raisku). Ja ma saan aru, et selline teguviis on mulle endale ohtlik ja teiste suhtes ebaõiglane.
Täpselt nagu nüüdki - tulin siia plärtsuma. Veelkord, anna andeks. Kui see on võimalik.

con
13.02.12, 23:23
np, ei pannud tähelegi:) Saatsin PM'i.

Jäämees
14.02.12, 13:28
Lisaks, et soovitan ka lihtsalt mediteerimise asemel kui teete oma arvuti vahtimisest pausi lamada pikkali kõva pinna peale ja üritage lõdvestada oma lihased, see kõlab vb kergelt, aga kui tähelepanelikud olete seda tehes avastate, et pole sugugi nii kerge lasta oma keha korralikult lõdvaks. See on hea terapeutiline harjutus nagu meditatsioon lihtsalt võtab vähem aega ja kergem alustada sellest, sest kui oskate lõdvestada ennast füüsiliselt on teil ka kergem meditatsiooni harjutada.

Teemast ise tekib ka tahtmine mingit päevakava arendada, sest endal on enamus ajast kõik magamised sassis ja see on jama.. Ise ongi see probleem kavadega, et ei saa magamist mingi rütmi sisse kuna minevikus oli aastaid probleeme magamis probleemidega mis tegelikult vist siiamaani eksisteerivad väiksemal kujul... Selle taha kaob ikka korralikult tunde mida saaks produktiivsemalt kasutada :/

$Lauri$
15.02.12, 19:47
Olen märganud, et kui iga 1,5 tunni tagant kas või 30 minutine paus teha siis see mõjub mängule väga hästi. Kui ma järjest mängin üle 2 tunni siis pärast järele mõeldes saan alles aru, et mängu kvaliteet oli väga halvaks muutunud. Kui pidevalt pause teha iga 1-2h tagant siis võin päevas 7 tundi küll normaalset mängu näidata, aga järjest mängides head mängu üle 2 tunni küll ei suuda teha.

Cashmer
16.02.12, 07:59
jäämehe soovitatud rahu asend on hea viis pingetest vabaneda, kui on võimalik kuhugi pikali visata. jooga raamatutest soovitaks stella welelri joogateraapiat.
alustuseks sobib, sest seal ka toitimisest juttu, lisaks hingamisharjutustele, mediteerimisele ja asanatele.

raamatu puhul härib, et see on nagu wc-paberile trükitud nagu paljud tänapäeva raamatud.

taipupole
16.02.12, 09:53
Eriti hea on pikali visata, kui keegi on veel all või peal. Siis paari minuti pärast tuleb täielik rahu (brag).

lenC
16.02.12, 09:55
paar minutit küll brag ei ole

Cashmer
16.02.12, 10:00
kui, sa, taipupole paari minutiga hakkama saad ja sellega ise rahul oled, siis, mida kuradit su naine pärast teeb?

taipupole
16.02.12, 10:05
Teoorias oleme siin kõik tugevad, noored, proovige enne ikka praktikas ka. Töö olgu kiire ja korralik!

leits
16.02.12, 10:06
kui, sa, taipupole paari minutiga hakkama saad ja sellega ise rahul oled, siis, mida kuradit su naine pärast teeb?

koob sokke ..

Cashmer
16.02.12, 10:08
Teoorias oleme siin kõik tugevad, noored, proovige enne ikka praktikas ka. Töö olgu kiire ja korralik!

:D
mis sa arvad, et mul kodus on jessuke kasvamas või? ikka sweet sweet love oli see, mida vaja läks.

Cashmer
16.02.12, 10:08
koob sokke ..

või vahib lakke

taipupole
16.02.12, 10:13
Mina pole sinu kodus käinud, ei tea, mis seal kasvab või kus nurgas dünamo pesitseb. Võrrelda tuleb ikka kangelastega.


http://www.youtube.com/watch?v=4pXfHLUlZf4

Cashmer
16.02.12, 10:21
Mina pole sinu kodus käinud, ei tea, mis seal kasvab või kus nurgas dünamo pesitseb. Võrrelda tuleb ikka kangelastega.

hakkasin su lingitud videot vaatama - hääleta - aga pilt oli ka nii kole, et panin pmt kohe kinni. ehk siis su point jääb võtmata.

p.s. taipupole sul võhma ka pole?

taipupole
16.02.12, 10:21
paar minutit küll brag ei ole

Ahjaa, video või pics timeline or did not happen.

Potsataja
16.02.12, 10:27
Eriti hea on pikali visata, kui keegi on veel all või peal. Siis paari minuti pärast tuleb täielik rahu (brag).

http://www.albundy.net/temp/419_036.jpg

lenC
16.02.12, 10:31
Ahjaa, video või pics timeline or did not happen.
küsi ema käest

Cashmer
16.02.12, 10:36
küsi ema käest

seda lauset saab nüüd küll kahte moodi mõista.

taipupole
16.02.12, 10:38
seda lauset saab nüüd küll kahte moodi mõista.

Momma still ballin!


http://www.youtube.com/watch?v=X0DeIqJm4vM

leits
16.02.12, 10:40
tra kui retarded video :D