PDA

View Full Version : HEMi ja PT andmebaas netiavarustes



Rage
27.04.12, 14:54
Võtsin ette ja hakkan siis tegelikult ka uurima, kas ja kui raske oleks oma HEMi PostgreSQLi andmebaasi hoida kuskil normaalse teenusepakkuja juures näiteks zone.ee või netpoint.ee või virtuaal.com vms, mis ja kui raske oleks seda teha, kui suur on hind ja mis on piirangud...

hetkel tundub et andmebaasi suurus on põhilaks.. seega vaadake kodus oma andmebaaside suuruseid ja andke siia mahud teada, siis oskaks miskit standardpaketti vaadata.. lõpuks kui asjad ühele poole saaks, siis kirjutaks siia kena juhendi ja õpetuse koos piltidega ka, kuhu ja kuidas ja mida teha, et oma pokkeribaas kolida interneti..

Miks on mõtet oma andmebaasi kolida internetti? Aga juba puhtalt selle pärast, et poleks nussimist ja segadust sellega, et kuidas oma ebastabiilsetes läptopides või surevate kõvaketastega arvutites olevatest andmetest backupi teha, et ei oleks vaja kuu lõpus mõelda, kuidas läpaka ja koduse arvuti HEMide andmeid sünkida, et ülevaadet saada jne.. sest lihtsalt oma erinevates arvutites sa lihtsalt konfid ühenduse localhosti ehk 127.0.0.1 aadressi asemel oma netis asuva aadressi vastu ja kõik kohad sul kasutavad sama andmebaasi. Ma kusjuures imestan, miks holdemmanageri kodukas pole siiani selle idee peale tulnud.. litsentside müügile lisaks saaksid nad igakuist kuutasu postgre teenuse pealt.

Oliverk
27.04.12, 15:30
500 mega aga mul uus baas ka. Hea oleks kui saaks oma baasi planet.ee-sse panna. 9gb seisab seal tühja. dunno muidugi mis piirangud seal on ja arvatavasti ikka mingi tpremium teenust vaja selleks.

emmimees
27.04.12, 22:55
419mb lifetime käed

camu
27.04.12, 23:00
Mis kausta vaatama peaksid andmebaasi suuruse osas?

ristijeesus
28.04.12, 06:24
C:\Program Files\PostgreSQL\8.4\data\base

kuco
28.04.12, 11:25
HM Sync, 20 taala aasta.

Pakud paremat?

Rage
30.04.12, 21:24
HM Sync, 20 taala aasta.

Pakud paremat?
möhh.. misasi kus? linki?

Loksutaja
01.05.12, 14:41
http://blogs.holdemmanager.com/hm-sync-explained/

Rage
02.05.12, 10:13
njahh.. peaaegu seesama mis mina siin taga ajan.. jama on ainult selles, et sa pead muudkui syncima oma käsi sinna Cloudi, aga ma ei saa aru miks ei võiks kohe otse Cloudi ühenduda ja selle andmebaasi pealt mängida/salvestada. Esitasin HEMi meestele selle kohta ka küsimuse.

Aga nende hind selle teenuse eest on absurdselt väike:)

kuco
02.05.12, 12:12
Aga nende hind selle teenuse eest on absurdselt väike:)

True

Aga, et miks otse ühendada ei võiks? Pudelikaelaks saab olema sinu enda serverite võimsus. Mõtle ise kui 20k kasutajat istuvad sinu serverite taga ja jooksutavad pidevalt oma päringuid ja tahavad tulemusi saada. 40k taala aastas tähendab, et sul peab olema meeletu serveripark taga. Samas kui sa hoiad ainult HH'de andmebaasid siis on oluliselt lihtsam ja kokkuhoidlikum.

Rage
02.05.12, 16:13
nohh.. vähemalt ma sain 9 euri eest omale üheks kuuks virtuaalse serveri CentOSiga.. hetkel sinna postgresql installitud, tulemüürist ligipääsud lubatud, kohe-kohe konfin ka kasutajad jms settingud ära.. ja siis testin kui hästi HEM sellise baasi peal jookseb.

Rage
02.05.12, 16:34
puuhh.. toimib... hetkel impordin oma viimase aja omaha käsi.. homme saan testida kuidas performib niisama mängides ja kasutades, kui keegi tahab testimise eesmärgil proovida, siis võib PMida, teen siis kasutaja ja jagan vajalikud IP'd ja pordid ja paroolid millega ühenduda..

p.s. kui keegi siin kasutab HM2 syncimise featuret, siis võiks jagada kogemusi kui kaua ta like 1000 või 10000 kätt syncib sinna HMi cloudi.

ranka
03.05.12, 02:08
see idee oleks siis juba hea kui näiteks saad 4-5 venda, kes mängivad samasid limiite ning mänge ja kõigil jooksevad käed ühte andmebaasi. saaks väga suured readide kogumid.

kuco
03.05.12, 08:17
see idee oleks siis juba hea kui näiteks saad 4-5 venda, kes mängivad samasid limiite ning mänge ja kõigil jooksevad käed ühte andmebaasi. saaks väga suured readide kogumid.

TOC vastu ei käi juba selline asi?

Rage
03.05.12, 10:06
mhm.. huvitav fenomen.. niisama kasutada ja graafikuid vaadata jms kraam.. superhea ja kiire.. aga mingi mujalt baasist ethtud expordi importimine andmebaasi on räämedalt aeglane:/

ristijeesus
05.05.12, 10:01
Teoreetiliselt peaks midagi sellist saama teha ka dropboxi või google drive kasutades. Et siis installid andmebaasi dropboxi kausta läpakas ja lauaarvutis, mis tekitab andmebaasi ka dropbox.com servusse ja süngib kahe arvuti vahel selle automaatselt ja on alati up to date. Tasuta mahud on dropboxil 2GB ja google drive annab 5GB. Või ei tuleks sellest midagi välja?

Rage
09.05.12, 08:40
liiga keeruline lahendus, sa pead igasse kohta siis installima postgresi ja panema andmebaasi dropboxi ketta pealt lugema, keeruline ja segane lahendus juhul kui üldse ongi nii võimalik teha. Hetkel mängingi oma virtuaalserveris asuva postgre baasi pealt.. toimib mängimiseks väga hästi.. plaanin mingi aja edasi kasutada..

ristijeesus
09.05.12, 09:12
Tegingi lihtsamalt. Ei hakanud postgresiga jamama, vaid panin mõlemas arvutis hh salvestama dropboxi kausta ja sealt ka autoimportima ning nii ongi mõlemas arvutis sama andmebaas. Ja ega mul muud vaja polnudki :D Arhiivi teeb ka dropboxi ning nii on käed netis kah igaksjuhuks olemas kui kõvakas crashima peaks.

Rage
09.05.12, 16:19
Tegingi lihtsamalt. Ei hakanud postgresiga jamama, vaid panin mõlemas arvutis hh salvestama dropboxi kausta ja sealt ka autoimportima ning nii ongi mõlemas arvutis sama andmebaas. Ja ega mul muud vaja polnudki :D Arhiivi teeb ka dropboxi ning nii on käed netis kah igaksjuhuks olemas kui kõvakas crashima peaks.
(Y) pole paha lahendus, probleem ehk tekib ainult siis, kui sa emb-kummas arvutis ei kasuta HEMi pikema aja jooksul kui sul HH on pandud salvestuma.. a la defaultina vist 30 päeva vms.. HEM vist niisama huvi pärast arhiivi kataloogis midagi surfamas ei käi... ja nii võib ühte baasi tekkida teatav auk sisse...

ristijeesus
09.05.12, 17:15
Default jah 30, aga mul 300 pandud, selle aja jooksul ikka midagi toimub :D Olen nüüd mõned päevad katsetanud, toimib kenasti. Ükskõik kus mängin, hudis olemas teises arvutis mängitud käed ja graafikud-reportsid õiged. Saaks nüüd noted ka kuidagi teineteist täiendama, oleks nuts. Pean mõtlema, xml failide updatemine (et mitte ülekirjutaks, vaid lisaks) pole lihtne, aga ka mitte midagi võimatut.

ranka
12.05.12, 11:13
Kui HEM liigutab käsi sinna serverisse siis peaks ju saama panna ka nii, et PokerStars automaatselt salvestab käed sinna serverisse.

Rage
16.05.12, 11:09
Kui HEM liigutab käsi sinna serverisse siis peaks ju saama panna ka nii, et PokerStars automaatselt salvestab käed sinna serverisse.

emm.. mis sa silmas pead?

p.s. mul hetkel toimetab siis virtuaalserveris postgresi baas ja olen ka rahul, väga mugav on, ükskõik mis arvutist pääsen kohe oma graafikutele ja statistikale ligi, ainukene mure on jah notede jms asjadega.. need jah ei kandu edasi.. peaks ka tetsima kuidas dropboxiga oleks, kui paneks cliendid notesid salvestama dropboxi, imho nad ei tohiks ju appendida.. ikka pidevalt peaks uuendama..

jasssass
16.05.12, 18:27
Peaks ka vist midagi ette võtma, ehkki sellest maailmast ma eriti midagi ei jaga, vaatasin, et võtab 16GB ruumi juba see postgre SQl, päris pirakas elukas.

ranka
16.05.12, 19:50
emm.. mis sa silmas pead?

p.s. mul hetkel toimetab siis virtuaalserveris postgresi baas ja olen ka rahul, väga mugav on, ükskõik mis arvutist pääsen kohe oma graafikutele ja statistikale ligi, ainukene mure on jah notede jms asjadega.. need jah ei kandu edasi.. peaks ka tetsima kuidas dropboxiga oleks, kui paneks cliendid notesid salvestama dropboxi, imho nad ei tohiks ju appendida.. ikka pidevalt peaks uuendama..

No kui sul on andmebaas serveris kuhu sa saad ühenduda üle maailma ja importides ta liigutab käed sinna serveri andmebaasi. Kas siis analoogselt ei saaks, et PokerStarsi notde fail asub täpselt samaskohas ning suvalises maailmanurgast connectides ei loadi ta PokerStarsi notede faili mitte sinu kõvakettal vaid nüüd tollelt serverist.

Rage
16.05.12, 20:43
Kas siis analoogselt ei saaks, et PokerStarsi notde fail asub täpselt samaskohas ning suvalises maailmanurgast connectides ei loadi ta PokerStarsi notede faili mitte sinu kõvakettal vaid nüüd tollelt serverist.ma pole päris uurinud kus pokerstarsil vms on notefaili settingud ja kuidas neid muuta saab, aga ma kahtlustan, et vähemalt osadel pokkeriklientidel ei saa faili asukohta muuta, teine asi on see, et kuskil weebiserveris on raske serveerida failide hoidmist ja muutmist nagu tavalisel kettal failisüsteemina, sel juhul peaks kasutama tõenäoliselt samba või nfs kettasheeri (ehk a la installid arvutisse smb cliendi ja siis see käib ja mountib automaatselt iga arvuti käivitus serverist smb ketta külge), põmst dropbox katab selle funktsionaalsuse ära kasutaja jaoks veidi lihtsamalt. Ole nüüd ainult mees ja konfi oma stars notede faili salvestama/lugema dropboxi kataloogist ja nii igas oma arvutis.

ranka
16.05.12, 21:14
Starsis saab notefaili asukohta muuta.

Teiseks harjuta end ümber HEMi notesid kirjutama ning kaob automaatselt märkmete probleem ära, sest siis salvestuvad märkemd HEMI andmebaasi.

Rage
16.05.12, 21:45
Starsis saab notefaili asukohta muuta.

Teiseks harjuta end ümber HEMi notesid kirjutama ning kaob automaatselt märkmete probleem ära, sest siis salvestuvad märkemd HEMI andmebaasi.ma olengi algusest peale notesid kirjutanud HEMi koguaeg ja need on ka obv igas arvutis kohe küljes kui serveri külge ühendun.. ainuke asi mida ma HEMi ei pane on värvimärgid, sest krdi HEMil on need fishi jms ikoonid nii krdi pervod et segavad muude statide vaatamist + lobbys laudu valides ei näitaks ta ju kes fish on ja kes regular, nii et värviikoone panen ikkagi veel saidil endal.. ja need lähevad notes.xmli

ranka
16.05.12, 22:21
Kas HEMis värviikoone muuta ei saa?

mortalvombat
17.05.12, 06:41
Saab, HEM2 teeb ilusti tervele statside kastile joone ümber, aga sellisel juhul ei ole lobbys laudu valides näha.

Rage
21.05.12, 22:40
kodust panin siis Merge networki cliendi salvestama notesid dropboxi, tegin seda siis symbolic linkiga, siis ei pidanud minema kuskilt cliendi kõhust midagi muutma, homme siis teen sama töö juures ja põmst peakski siis mõlemad cliendid kasutama samu notesi faile.


D:\Dropbox\PivMerge>mklink /J D:\Games\PivMerge\users\Rage D:\Dropbox\PivMerge\Rage
Junction created for D:\Games\PivMerge\users\Rage <<===>> D:\Dropbox\PivMerge\Rage

p.s. dropboxi kataloogis peab olema siis Rage nimeline kataloog, cliendi \users\ kataloogist pidin Rage kataloogi koos notefailidega minema liigutama, siis tegin lingi ja seejärel kopeerisin note failid tekkinud \users\Rage kataloogi, kust nad ilmusid dropboxi.

Rage
22.05.12, 08:16
Jep toimib, tööl sai nüüd tehtud käsk:

C:Dropbox>mklink /J C:\Games\PivMerge\users\Rage C:\Dropbox\PivMerge\Rage
Junction created for C:\Games\PivMerge\users\Rage <<===>> C:\Dropbox\PivMerge\Rage

ja kõik tagid ja noted jms on ka tööarvutis samad mis kodus, panete tähele, et kettad jms on tööl teised kui kodus, see ei oma tähtsust, oluline on suunata lihtsalt samasse Dropboxi kataloogi. Ma vahepeal kartsin, et kui user.dat on ka ühine, siis seal äkki on midagi ketta asukohaga kirjas, aga ei olnud, seega kui nüüd cliendil ka mingeid setinguid muudan, siis need toimivad kohe kahes kohas..