PDA

View Full Version : Eestlased kaotasid pokkeri kevadfestivalil SCOOP üle 70 000 dollari



ranka
21.05.12, 20:43
6-20. mai toimusid PokerStarsi pokkeritoas kevadised meistrivõistlused netipokkeris (SCOOP). Kokku korraldati 40 erinevat tüüpturniiri, millest igaüks jagunes kolme alamklassi: madala, keskmise ja kõrge sisseostuga turniirid. Eestlastele ei olnud 2012. aasta SCOOP kõige edukam. Kai «naurits» Naurtis küll suutis võita SCOOP-15-L Fixed Limit Omaha Hi/Low turniiri, teenides sellega 10 500 taala aga kahjuks kokkuvõttes jäid eestlased festivalil üle 70 000 dollarit miinusesse.

Kokku osales SCOOP turniiridel esialgsel andmetel vähemalt 2842 eestlast, kes tegid festivali jooksul ca. 150 000 dollari eest sisseoste (148 635 aga statistika hulgas puuduvad rebuyd). Rahadesse jõudis 120 turniiri vältel 420 eestlast ja võite kogunes 77 387.75 väärtuses, mis üldkokkuvõttes tähendab ikkagi 71 000 dollarist miinust. Tõsi, võitude seas ei ole pearahasid (bountyd) ja mõned mängijad võisid pileti saada läbi kvalifikatsioonide aga pikemas perspektiivis antud statistilised tulemused peavad paika. Kui ollakse ilmselges kaotuse tedentsis siis satelliitidel osales ka teisi eestlasi, kes ka kaotasid seal raha jne.

PokerStarsile SCOOP oli väga edukas. Selle aasta kogu auhinnafond oli 65 332 179 dollarit ja see on ka ühtlasi uus rekord. Eelmine tipp pärineb 2011. aastast kui moodustati auhinnafond 64 230 010 taala. Samuti osalejate arvuga löödi maha uus verstapost: 2010. aasta mängijate arv tõusis 461 936 osalejalt 526 154-eni. Ühelgi turniiril overlayd ei olnud ja kokku teenis PokerStars festivaliga vähemalt 3.4 miljonit dollari reiki.

Tulemused
http://ranka.pokkeriprod.com/pildid/muu/SCOOP-2012-eestlaste-tulemused.jpg

Openoffice faili SCOOP.ods saab tõmmata SIIT (http://ranka.pokkeriprod.com/pildid/muu/SCOOP.ods).

Rage
21.05.12, 20:45
see bokker on ikka üks krdima õnnemäng ma ütlen... lähen ostan parem neid kraabitavaid lotosid, ikkagi iga kolmas võidab:)

K2okfor_Mey
21.05.12, 21:44
Hea töö tabeli koostamisel!

Codecci
21.05.12, 22:33
Satikad selles kontekstis suht ebaolulised ju? Vahet pole kust pilet saadud, kas SNG-lt kus esikoht $1000 ja sisse ostetud või SCOOP satikalt kus esikoht $1000 pilet.

kilu6
21.05.12, 22:44
Eestlaste ITM oli 13,8. Rahadesse saab Starsis ca 12,5. Seega vähemalt see oli üle keskmise.

See oleks ka huvitav stat, kui palju oli eestlasi, kes osales (3100 osaluskorda, siis ilmselt kuskil 1000?)

qbj0hn
21.05.12, 22:51
Aus uudis.
Polegi varem tglt siukest kaotus uudist näinud, kõik pokkeri meedia märgib alati aint võidud. Hubane, et siuke statistika sai ka üle vaadatud, wd.

ristijeesus
21.05.12, 22:56
See uudis võiks nüüd delfis ja õhtulehes ka ilmuda, saaks debiilikutest "aga kui palju ta kaotas" kommenteerijad oma orgasmilaksu kätte.

rasmer
21.05.12, 22:59
Eestlaste ITM oli 13,8. Rahadesse saab Starsis ca 12,5. Seega vähemalt see oli üle keskmise.


Võta KristjanLaas sealt maha ja oleme ilmselt miinuses lol.

ok2aa
21.05.12, 23:04
22,8k miinusest tuli >$700 buyiniga turnadest, mida mängisid kokku 21 eesti mängijat. kusjuures peale main eventi ei cashinud ükski eestlane suurtes buyinides. paar cashi sealt ja olekski nullis saldo.

ranka
21.05.12, 23:14
Satikad selles kontekstis suht ebaolulised ju? Vahet pole kust pilet saadud, kas SNG-lt kus esikoht $1000 ja sisse ostetud või SCOOP satikalt kus esikoht $1000 pilet.

Natuke on. Ütleme, et eestlane mängis $70 000 sisseostuga turniiri. Ta kvalifitseerus läbi $1 satika, siis me ei saa öelda, et ta kaotas 70,000 vaid pigem $1. Aga praegusel


Eestlaste ITM oli 13,8. Rahadesse saab Starsis ca 12,5. Seega vähemalt see oli üle keskmise.

See oleks ka huvitav stat, kui palju oli eestlasi, kes osales (3100 osaluskorda, siis ilmselt kuskil 1000?)

Seda 13.8% ära võta tõepähe, sest mul on sealne valem vale (just summa). Sest antud valem peaks liitma kõik prosed ja jagama 120-nega aga see ei ole tõsi, kuna eestlased ei osalenud kõikidel turniiridel.

ranka
21.05.12, 23:16
Ja üks asi veel. See summa tegelt ei ole eriti hirmutav, sest 3000 sisseost ukohta on keskmiselt 23.3 usdi miinust. Hobimänguritel see keskmine läheb alla, sest tõenäoliselt paremad mängijad mängivad kallimaid turniire.

Svenza
21.05.12, 23:37
Nice stats. Pokker on õnnemäng. Sajad perekonnad laostuvad sellepärast, tekib alkoholism ja narkomaania. 71K hävingut, kogu maailm on nüüd hukas. Ansip on süüdi, Eesti ei jõuagi top 5 rikkaima riigi hulka. Me oleme määratud hävingule, siit algas allakäik.

kilu6
21.05.12, 23:46
Seda 13.8% ära võta tõepähe, sest mul on sealne valem vale (just summa). Sest antud valem peaks liitma kõik prosed ja jagama 120-nega aga see ei ole tõsi, kuna eestlased ei osalenud kõikidel turniiridel.

Õige on 13.7 (425/3099), nii et enamvähem.

Codecci
22.05.12, 01:37
Natuke on. Ütleme, et eestlane mängis $70 000 sisseostuga turniiri. Ta kvalifitseerus läbi $1 satika, siis me ei saa öelda, et ta kaotas 70,000 vaid pigem $1. Aga praegusel
Kui keegi alustas hommikut $10 'ga, jõudis õhtuks cashis $70K teenida, ostis $70K turkale ja ei cashinud siis kaotas ainult $10? $70K 'se pileti ta võitis teiselt turniirilt mitte SCOOP-ilt, see ebaoluline kas turna nimi SCOOP satellite või Sunday Million.

ranka
22.05.12, 01:44
Kui keegi alustas hommikut $10 'ga, jõudis õhtuks cashis $70K teenida, ostis $70K turkale ja ei cashinud siis kaotas ainult $10? $70K 'se pileti ta võitis teiselt turniirilt mitte SCOOP-ilt, see ebaoluline kas turna nimi SCOOP satellite või Sunday Million.

Lähed kasinni €10 taskus. Tõmbad slotis €10k plussi, grindid rullis €50k peale, teed veel tiiru blackjacki enne ära minekut aga oh õnnetust, kaotad kõik raha. Koju jõudes naine küsib, et palju kaotasid. Mis sa ütled talle?

E: imo sinu jutt on praegu vastupidine: «But how much did u lose?» jutule. Kui ma investeerisin $10 siis ma kaotasin $10, olenemata palju ma vahepeal plussis oled.

Piltlik näide. Sa alustad sessi ja võitsid $10. Nüüd teed pausi ja ja võidad $70 000. Nüüd tuleb downer otsa ja lLõpetad päeva $10 peal. Sõber küsib: kuidas läks? Kas sa ütled: ma kaotasin $70 000 või ***** olin $70k plussis aga kaotasin kõik ära ja jäin nulli.

qbj0hn
22.05.12, 01:46
Ma ütleks, et 10€.
Ebaoluline mis vahepeal toimus ju. Session lõppes -10€ga overall, kui "how much did you lose?" ajaliseks ühikuks võtta session.

ranka
22.05.12, 01:49
Lisasin editi ka.

Fuzzy
22.05.12, 05:28
Eks see uudis koos viimase aja tulemustega PTR-i riikide edetabelis annab tunnistust, et Eestist on saamas rikas riik, kus jõukas tööline võtab õhtul paar õlut, maksab mõne valgevene grinderi üüri kinni ja nimetab seda meelelahutuseks ;)

dan3l666
22.05.12, 08:45
Loodame järgmine aasta paremaid tulemusi eestlaste poolt:) Äge tabel.

Maheaatom
22.05.12, 09:27
WOW - respect inimesele, kes viitsis sellise meeletu statistilise töö ära teha :)

Et eestlased kokkuvõttes miinustesse jäid, vastas kahjuks täiesti ootustele. See on turniiripokkeris üsna paratamatu kui mängitakse aktiivselt ja suuri hitte ei tule. Hoolimata mõnedest sähvatustest on eestlased korralikult miinustes nii EPT-l kui WSOP-l, omavahelisest kohalikust rahakeerutamistest rääkimata. Vaevalt teisedki (aktiivsed) riigid kokkuvõttes kasumis on.

Aga...kui pokkerimängijad ise saavad nendest numbrite tekkest aru, siis keskmisele Delfi lugejale jääks (kümneteks) aastateks meelde, et pokker on vastik gambling ja seal võita on veel ebatõenäolisem kui loteriis või kasiinos. Ja kõik ettevõtmised turniiripokkeri propageerimisel ja tutvustamisel jookseks suure tõenäosusega liiva, sest inimestel on kombeks jätta meelde ikkagi negatiivne.

"Cashgame on oskusmäng, turniirid mitte," ütles kogenud pokkerihai Kolk peale ETPF-i asutamist...

Rage
22.05.12, 09:36
"Cashgame on oskusmäng, turniirid mitte," ütles kogenud pokkerihai Kolk peale ETPF-i asutamist...
mõnes riigis on kohus hoopis vastupidist öelnud:)

privador
22.05.12, 10:20
Aga...kui pokkerimängijad ise saavad nendest numbrite tekkest aru, siis keskmisele Delfi lugejale jääks (kümneteks) aastateks meelde, et pokker on vastik gambling ja seal võita on veel ebatõenäolisem kui loteriis või kasiinos. Ja kõik ettevõtmised turniiripokkeri propageerimisel ja tutvustamisel jookseks suure tõenäosusega liiva, sest inimestel on kombeks jätta meelde ikkagi negatiivne.
hmmz..mõtlesin just, kes need propaganda meistrid on, kes uudiseid vorbivad. Kas see veidi kallutatud uudiste vorpimine pole?
Et laseme ainult neid uudiseid läbi, kus Mürka, Padar v Korobeinik kuskil cashivad mälus peaga
Sellega vabandada, et nuh see aasta oli ainult variatsioon, et me oleme ikka ilgelt kõvad vennad muidu, et polnud räigeid hitte vms tundub suht naljakas Ja poetakse nn sõltumatu ühingu ETPF taha.

Minu arust ju pole sel uudisel midagi viga iseenesest. 70k miinust ju ok-kui jagada see paarituhande pereisa peale, kes õhtuti pokekrit õlle kõrval toksisid ja on saanud mõnusa elamuse

peete82
22.05.12, 10:34
peris huvitav, kui samas lauses kasutatakse korduvalt "taala" ja "dollarit". Sobib Õhtulehte ja Delfisse küll.

adam_q
22.05.12, 10:52
...ja on saanud mõnusa elamuse

kui lugeda mõnusaks rihma saanud lapsi, lõhutud monitori ja sinise silmaga abikaasat!
70k miinust siiski!

Codecci
22.05.12, 13:43
Lähed kasinni €10 taskus. Tõmbad slotis €10k plussi, grindid rullis €50k peale, teed veel tiiru blackjacki enne ära minekut aga oh õnnetust, kaotad kõik raha. Koju jõudes naine küsib, et palju kaotasid. Mis sa ütled talle?

E: imo sinu jutt on praegu vastupidine: «But how much did u lose?» jutule. Kui ma investeerisin $10 siis ma kaotasin $10, olenemata palju ma vahepeal plussis oled.

Piltlik näide. Sa alustad sessi ja võitsid $10. Nüüd teed pausi ja ja võidad $70 000. Nüüd tuleb downer otsa ja lLõpetad päeva $10 peal. Sõber küsib: kuidas läks? Kas sa ütled: ma kaotasin $70 000 või ***** olin $70k plussis aga kaotasin kõik ära ja jäin nulli.
Tõsi selles kontekstis. Lihtsalt satikad pole minu jaoks "SCOOP", sinu jaoks on?

ranka
22.05.12, 13:57
Tõsi selles kontekstis. Lihtsalt satikad pole minu jaoks "SCOOP", sinu jaoks on?

Kui ma mängin neid SCOOP pileti saamiseks siis nad on. Saan ka viimaks sinu pointist aru aga sellel ei ole vahet. Long-runnis statistika taandab kõik. Mõni donk hittis, suurem ei hittinud satikalt/cashilt omale sisseostu. Mida iganes. Ligikaudseks see tulemus nii jääb v.a. kui ei olnud bountydel väga suuri väljavõtmisi aga see on ebareaalne, et see muudaks seda summat.

MagicFriend
22.05.12, 14:09
Tore on naha, et ka negatiivse sisuga uudiseid aegajalt "labi lastakse".
Ma siin jain aga m6tlema, et tegelikult kaotati ikka vaga vahe. Et siis keskmiselt kaotati umbes 100$ nao kohta (eeldan, et erinevaid kasutajaid oli ehk max 700), kes siis mangisid erinevaid, enamjaolt low turniire, a la 3 korda kogu sarja jooksul mis kestis tervelt 2 nadalat.
Mis te arvate, palju selle 2 nadalaga eetlased kasiinodes hakkama panevad? 7 000 000$? Sinna kanti peaks vist olema..

PS. Sellist statistikat oleks tore lugeda igal esmaspaeval, kus siis saaks adekvaatse ylevaate pyhapaevastest suurturniiridest. Keegi v6iks selle ara teha. Kasv6i paari kuu valtel - reality check v6i nii :)

rollkopter
22.05.12, 20:13
andsin omalt poolt ka k6ik et see statistika selline oleks, turniire kuskil 5-6 ja k6ik bustorisse, gg

isutuba
22.05.12, 20:30
Minuarust see summa peabki selline olema,ega siis elukutselised turniiri mängijad ei saa kogu riigi donkide,fishide ja hobimängurite miinuseid tasa teha.

kassike
23.05.12, 10:58
Polnud ise veel statistikat läbi töötanud. Hea, et see siin nii kenasti üldtabelina ära toodud! Kuid juba enne selle tabeliga tutvumist oligi jäänud mulje, et SCOOP 2012 oli eestlastele suur läbikukkumine.
Lugedes kilu6 tähelepanekut, et rahadesse tuleku mõttes oli tulemus üle keskmise, siis võib järeldada, et oskame küll "rahadesse peelotada", kuid kahjuks mitte finaallaudu võtta.
Kui keegi siin soovitas, et võta Kristjan Laas kompotist välja ja kõik muutub, siis jah ka see on tõsi (3099 osaluskorda/425 rahadesse jõudmist - iga inimene loeb). Selleks, et kogumina midagi saavutada, peab kõrgemaid tulemusi tegema! Lisa 1 turniirivõit ja olenevalt turniirist eestlaste miinus võiks isegi plussiks muutuda.
On karm tõsiasi, et turniiridel makstakse äratasuvalt vaid esimestele kohtadele ja neid me (ühe-kahe erandiga?) ei saavutanud.
Jääb loota, et järgmine kord :).

Svenza
23.05.12, 11:23
Ise tegin 5 cashi, kusjuures 2 olid suht deep runi. +$1500 ja ei kurda. Hobimängijad kaotasid keskmiselt umbes 100$, nii et pole hullu vast. Üks "Naxeri hitt" jäi puudu jah, siis oleks võinud kogu operatsioon plussis olla. Tulevad uued turniirid, uued võimalused.

ranka
23.05.12, 12:23
Tegelt selle artikli point ei ole üldse palju keegi võitis või kaotas vaid pigem nagu magicfriend ütles: reality check. Väsinud lugemast, eestlased võitsid nii ja niipalju kuigi tegelikult selle taga on suured kaotused. Maheaatomiga ma ei ole nõus. Keskmine inimene, kes ei saa aru, mis on numbrite taga jääb pika näoga seda artiklit vaatama aga see on vähemalt 100% objektiivne ja tõene artikkel.

Ma oleks võinud ju statistika teha nii: eestlased võitsid 77k SCOOP-ilt aga see ei ole enam tõsi ja sellist nippi ning numbritega manipuleerimist kahjuks paljud ajakirjanikud ja pressiteate edastajad harrastavad. See väga häirib.