PDA

View Full Version : AK CO-l, 4bet AI - call?



cthd
05.04.09, 03:14
20NL 6max, ca 100BB stackid, minu esimene orbiit lauas, CO-l saan AK, avan 3.5bb, BB tõstab (pot), 3betin (ca 3x tema tõste,) BB shoveb.
Mina teen mida?

edit: kirjutasin miskipärast esialgu mõlemas kohas "button" BB asemel, võitegi tegelikult vastata mõlemat või ükskõik kumba pidi, abiks ikka (aga tegelt oli BB, seega ajaloolise tõe huvides parandatud)

cthd
05.04.09, 07:30
Veel üks AK-spot: olen buttonil AK-ga, enam-vähem fullstacked jälle nii villain kui mina, 25NL 6max.
CO tõstab tavalise, reraisen, CO 3betib, callin (correct?)
flop: all suited rags (Mul sama masti A), CO betib pisut üle poole poti.
Mina ... ?

tdx
05.04.09, 10:10
Esimeses käes sa raised, BB 3betib, sa 4betid ja ta pushib. 100bb stäkkidega ei saa peale 4betti enam foldida (kuna sul oddse callimiseks alati), seega sa oled commited igal juhul. Pealegi see on supermega +EV spot, kuna paljud kaitsevad väga lightilt oma blindi seal.

Teine käsi sa callid 4beti preflop, mis on sitt, sest et 2/3 juhtudest sa pead flopil foldima ja oled juba ~37BBd investeerinud, seega pushi preflop, et näha kõike viite kaarti boardil. Kui tegu mingi ybernitiga, siis võib ju ta openit pre callida, et 3.5BB eest floppi IP näha ja edasi mängida, aga push on standard.

As played, flopil pushi, sul on ylekaardid + nut flush, ehk sitaks equityt.

cthd
05.04.09, 11:07
Ootoot reraise=3bet? Ma mõtlesin alati, et 3bet on kolmas tõste ehk re-re-raise?
Eriti loll tunne nüüd. Lähen otsin termini-teemat. ::)

Ise mõtlesin esimese kohta, et ilmselt fold, sest väga tõenäoliselt QQ+ vastas ehk parimal juhul coinflip ja halvemal juhul olen selgelt taga, 20NL-s blindi kaitsmine preflop shoveni välja tundub kuidagi ekstreemne?

Teise käega pm nõus.

ESTPatrick
05.04.09, 11:36
unreal kui segane topic

tdx
05.04.09, 13:51
Unknowni vastu AKga preflop raha sisse saada on instafistpump imo, eriti steal olukorras. Kui ta oleks UTG, siis oleks teine lugu.

cthd
06.04.09, 04:08
Ok, oskate äkki laiendada mille vastu ma seal AK-ga callides tõenäoliselt jooksen siis? Selles limiidis või mujal.
Blindi kaitsmine lightilt rahalauas 100bb shoveni tundub mulle absurdikas - blindid samad ju kogu aeg, mis motivatsioon peab olema, et hakata eriliselt võitlema oma blindi eest ebasoodsas spotis. Ok, kuskil mid to high stakesis, et mitte lasta endast üle sõita, aga 20-sendise bb juures ma ei näe nagu mõtet olulise vastupanu korral väga kaitsta midagi, kui just ei tea, et olen vastase rangest kindlalt ees, keskmiste pocketsitega ilmselt villaini asemel vahel calliks küll seal kus ta shoves, vbla lausa mingi connectoriga ja loeks selle blaindi kaitsmise ürituse kordaläinuks - kui hitiks, laseks edasi, kui ei hitiks siis vaataks, mis saab. Aga miks shove? Et kaotada ära postflop mäng ja mu positsioonieelis seal?

Aga tema tõenäoline range?

(edit: Mulle tundub, et ma ilmselt mingis olukorras teeks sama liigutuse AQ-ga, aga pole kindel kui hea see on. AK-ga ka muidugi. Ja eelkõige selleks, et teha kõik marulihtsaks ja jätta igasugune postflop dominated?-not dominated? kõhklemine ära. JJ-QQ(KK)-ga prob. ka.)

antnx
06.04.09, 08:00
unreal kui segane topic


+1

Ak mängimine 6maxis pole raketiteadus. Küll aga kui vaadata vastase statse saaks niimõndagi teada ja saaks edasi arutada kelle vastu täpselt pushida ja kelle vastu mitte. Ehk siis sa ei hiti A või K 66% ajast.. Kui sa tõstad preflop AK ja hitid A siis Nl20 vähemalt peaks see olema suht nuts. Aga kõik sõltub laua tekstuurist jne jne jne. Ja kolmandaks ma ei nimetaks sellist mängu ( sina open - tema 3bet, sina 4bet tema shove) blindi kaitsmiseks.

cthd
06.04.09, 16:49
Ma ei tea, mind ei huvita põhjendamata jutt.
Soovitused, a la nupud sisse, sest vahet pole mis tal on, AK on tugev käsi, tunduvad veitsa lihtsameelsed, palun vabandust. Any two vastu jah, aga ilmselt agressoril mingi põhjus on ja väga bloody likely on see just niisugune käsi, mis AK-d õrnalt (any PP) või oluliselt (KK nt) domineerib ja preflop shove CALLLIMine on v krdi kahtlane sellisel juhul. Paistis, et ma eeldan seda vbla valesti, ootasin ümberveenmist, aga ilmselt seda tulemas ei ole.

Samas limiit obv ei ole väga inspireeriv ja "tee nii, vahet pole miks" vastused suht ootuspärased. Aga noh. Aitäh, I guess.

ps:
antx: lauas uus, hudi ei kasuta, readi pole. Laua tekstuuri jutt on liigne, sest action preflop all in. jne jne.

Lutzky
06.04.09, 17:02
Minu kogemus: olen allinni niimoodi läinud ca 4 korda. Alati on vastas olnud AA.

antnx
06.04.09, 17:36
Minu kogemus on jällegi teistsugune. Olen läinud AI ja on olnud vastas nii 22-QQ. Olen näinud ka AJ, AQ, KQ käsi

tdx
06.04.09, 17:44
Minu arust sai p2ris h2sti p6hjendatud - nagu 6eldud, kui sa 4bettisid (standard 3x t6stmistega), siis sa oled sisse pannud juba ~33% oma stackist ja et ta pushi +EV resultaadiga callida, on sul vaja ca v2hemalt 33% equityt ($17 callida, et v6ita $33 pot). Isegi kui sa paned ta rangeks QQ+,AKs,AKo, on sul ~38% equity selle range vastu, s.t AK crushib meeletult oma equitiga.

Kui sa foldid siin peale 4bettimist, siis sa kaotad raha alati, callimine on igal juhul parem.

cthd
06.04.09, 18:13
Ok, see kõlab nagu usutav jutt juba. Tänan. 8)
Kui see seal kusagil ridade vahel juba eespool ka kirjas oli, siis minu jaoks liiga "ridade vahel". Vbla ise küündimatu. Sry.

volde
08.04.09, 13:21
20NL 6max, ca 100BB stackid, minu esimene orbiit lauas, CO-l saan AK, avan 3.5bb, BB tõstab (pot), 3betin (ca 3x tema tõste,) BB shoveb.
Mina teen mida?

edit: kirjutasin miskipärast esialgu mõlemas kohas "button" BB asemel, võitegi tegelikult vastata mõlemat või ükskõik kumba pidi, abiks ikka (aga tegelt oli BB, seega ajaloolise tõe huvides parandatud)


Miks sa siis veel otsa tõmbad kui ise otsa saad?? Otsa viskad ju ainult siis kui ennem sind on raisetud, mina lihtsalt calliks ja mitu korda sul seda A või K floppi tuleb. Ei ole mõtet top kaartidega ennast commitida.
Ja kui paned litaka ja keegi tõstab siis järjelikult vastane on oma käes vägagi kindel..(Arvatavasti suur pocket sul vastas) Niiet miks variatsiooni tekitada..
Callid maha ja jääd ootama mis ta teeb, kuna sa oled ju temasuhtes positsioonis..