PDA

View Full Version : Pokkeriprode foorumite liikme PokerStarsi konto langes häkkerite ohvriks



ranka
15.08.12, 17:07
Eelmise nädalavahetusel muugiti lahti tuntud, kuid anonüümseks soovida jäänud pokkeriprode foorumite kasutaja PokerStarsi konto. Kurikaeltele satuti peale suhteliselt kiirelt ja seetõttu suurem kahju suudeti ära hoida.

Insident leidis aset reede õhtul 18:00 kuni laupäeval 13:00 vahel. Suure tõenäosusega, kuid siiani veel kinnitamata andmetel püüdsid häkkerid raha maha mängida oma varikontodele läbi Omaha Hyper-Turbo turniiride. Õnneks kontole oli seatud nii rahalaua kui turniiri sisseostude piirangud ja kahju ulatus 600 dollarini. Piirangute puudumisel oleks kahju võinud ulatuda mitmetesse tuhandetesse dollaritesse.

Hetkel on konto suletud ja käib PokerStarsi poolne uurimine ning uurimise huvides ei soovitud rohkem kommentaare anda ega nime avalikustada. Küll aga lubas konto omanik anda kommentaare pärast uurimise lõppu. Lisaks lubas konto omanik tellida omale security tokeni.

Viimast soovitame kasutada absoluutselt igal pokkerimängijal, kes hoiab pokkerikontol suuremaid summasid, mille kaotamist ta lubada ei saa. Security token on sarnane pankade PIN-kalkulaatorile - iga natukese aja tagant genereeritakse uus kuuekohaline PIN-kood, mida tuleb kasutada sisselogimisel. See muudab PokerStarsi konto häkkimise suhteliselt võimatuks.

Paroolide varastamine ja nende kurjasti kasutamine ei ole haruldane. TwoPlusTwo pokkerifoorumites leiab sadu, isegi tuhandeid postitusi, kus kurikaelad on varastanud mängijate pokkerikontode paroolid, rahad maha mänginud või edasi kandnud oma varikontodele. Kahjuks enamlevinud praktika on see, et väga tihti hooletu konto omanik peab ise kahjud kandma.

pikk28
15.08.12, 17:17
tuntud ja ilma tokenita?

ranka
15.08.12, 17:24
tuntud ja ilma tokenita?

Jup. Imo luckboxis ära, et limiidid olid teatud põhjustel peal. Nõks varem ja oleks kaotus võinud viiekohaline olla aga rohkem ma infot anda ei saa.

Potsataja
15.08.12, 17:26
Security tokeni tellimine ja kasutamine on obv tasuta, sest kõik toimub PS-i usaldusväärsuse nimel?

ranka
15.08.12, 17:29
Security tokeni tellimine ja kasutamine on obv tasuta, sest kõik toimub PS-i usaldusväärsuse nimel?

Security tokeni tellimine on tasuta ainult Supernova Elitele. Mida nõrgem on VIP level, seda kallim see on.

hotcocacola
16.08.12, 08:04
Soovitan kõigil Security token tellida, sest hind sellel on väga-väga väike ja kasu väga-väga suur!
Esialgu on seda natuke ebamugav kasutada, kuid mõelge, kui +ev see on!

Kotkas1000
16.08.12, 08:10
Mina olen jällegi üllatunud, et kas tõesti kellegil, kes mängib juba tasemel, kus kontol numbrid 4-5 kohalised, ei ole tokenit? See ju elementaarne. Kuigi mul token olemas, siis turvalisuse huvides näiteks ei jäta ma ka kunagi Starsi sisse logituna arvutis omapead. Kui lähen ise eemale, siis login starsist välja.

hotcocacola
16.08.12, 08:25
Mina olen jällegi üllatunud, et kas tõesti kellegil, kes mängib juba tasemel, kus kontol numbrid 4-5 kohalised, ei ole tokenit? See ju elementaarne. Kuigi mul token olemas, siis turvalisuse huvides näiteks ei jäta ma ka kunagi Starsi sisse logituna arvutis omapead. Kui lähen ise eemale, siis login starsist välja.

+ ziljon!