PDA

View Full Version : Kuda käituksid sina?



privador
06.04.09, 17:04
Nt istud elektrirongis mugavalt,et Tallinna jõuda.Loed Hilgeri "Mindseti" või võtad lapaka lahti lahti ja üritad grindida.Kuulad ipodi-ga mugavalt enda valitud musa kui järsku kuulad mingit lärmi ja "võnkeid rongis"
Pöörad pilgu enda taha ja näed kuidas 2 pingirida tagant 2 venda madistavad omavahel ja ühel on nuga ja on teist venda "mõnusalt " pussitanud.Rong ei ole täis ,kuid mitte ka tühi.Vagunis on paar last,paar täisjõulist mees ja paar pensionäri.Kõik vaatavad kaugusse ja hoopis seda,mis akna taga sünnib...
Tõmbad rahulikult hinge ja avastad,et rong on keset 2-t jaama ja peatumiseni läheb veel mõnda aega.
Kuda reageeriks sina?Ajendatuna siis sellest teemast http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=323399

masterpuppet
06.04.09, 17:56
Kui oleks käeulatuses midagi rasket, millega lüües teise liikumisvõimetuks ajutiselt teeb, siis annaks pussitajale sellega pikki kuppu. Muidu üritaks eemale hoida, ilmselt ei saaks midagi teha, et teist inimest päästa.

Lutzky
06.04.09, 17:59
võtaksin enda plekist munadest kinni ja läheksin insta abivajajale appi...alla ei anna...

andu_andu
06.04.09, 20:06
Raske öelda, kuna pole selletaolises olukorras olnud varem. Sellistel ekstreemsetel juhtudel, ma kujutan ette, lööb veres adrenaliini nii ülesse et raske ennustada mis toimuma hakkab . Taolistel juhtudel saab nii mõnestki varblasest kotkas ja ka vastupidi. Loodan, et ei satu sellisesse olukorda !!!

leits
06.04.09, 20:11
ma yritaks aidata nii, et nuga ei saaks

ESTPatrick
06.04.09, 20:13
saaksin nuga ilmselt

privador
06.04.09, 21:02
Samas ega tegelikult ju isegi on telelfoniga suht raske abi kutsuda,kui sa vennaga samas vagunis oled....
Muud pole teha kui edasi grindida...

Tarmonator
06.04.09, 21:15
No tavaliselt, kui tegu pole just mingi erilise maniakiga, kes plaanib tervel vagunitäiel vere välja lasta, siis aitab kõva kisa ka. ei tea muidugi kas endal sellises olukorras piiksugi suust tuleks, aga telefoni ilmselt haaraks ja abi kutsuks. Vahele just ei kipu, sest pole eriline kakupunn ja kui olekski, siis noa vastu on raske saada. Esimesel võimalus ilmselt abistaks kannatanut.

antnx
06.04.09, 21:18
Suht sick olukord. Just oli tartus teema kus abivajajale appi tõttanud mees sai nuga ja suri.

alaska
06.04.09, 21:19
Orgunniks lapsed kiiresti kaugemale ja üritaks neid suuremaid mehi appi saada. Ma loodan.

Tarmonator
06.04.09, 21:21
Suht sick olukord. Just oli tartus teema kus abivajajale appi tõttanud mees sai nuga ja suri.


Exäktly...ja see mees ei olnud pildi järgi just väiksemate killast. Tubli 100+kg ja pikkust oli ka. Nii et väiksematel poistel pole tavaliselt mõtekas ette kujutama hakata ja vb lihtsalt telefoni otsas politseid juhendada kuhu pätt liigub vms.
Lisaks on alati võimalus, et sa saadki pätist jagu, aga kas siis tahtlikult või tahtmatult teed talle liigselt haiget/tapad ta ja siis on jama rohkem kui asi väärt. Eesti õiguspraktikas on kahjuks selliseid pretsedente liiga palju...

Tigrano
06.04.09, 21:29
Võtaks tulekustuti ja vana oleks KO, pärast paneks jalaga näkku paar korda.

Tarmonator
06.04.09, 22:36
Võtaks tulekustuti ja vana oleks KO, pärast paneks jalaga näkku paar korda.


ja see "paar korda jalaga näkku" ületaks kohtus juba hädakaitse piiri ja saad täie rauaga. ilmselt isegi tulekustuti oleks juba liig eesti kohtu jaoks ;D

lenin
06.04.09, 23:06
ega jah, lehed muudkui pasundavad et "näed, keegi midagi ei tee ja vahivad aknast välja jne"

samas mõistetakse kohtus järjest sellised inimesed vangi kes midagi ette võtavad ja appi lähevad. Või siis tapetakse need inimesed ära ...

igastahes juba mõnda aega on teiste inimeste aitamine - EV

jrgn hell
06.04.09, 23:28
ma ei leia noa vastu mineku tegelikkusse videot praegu üles, aga nsee ei lähe otseselt teemasse, aga miks mingi pask aiki do, wing tsun ja karate ei toida, ja tekivad illusioonid et keegi oskab midagi:
http://www.youtube.com/watch?v=PoFwwxnM5QM
http://www.youtube.com/watch?v=H3r-G33oKHc&feature=related


edit: Leidsin video aadressid ülesse, aga youtubeist kadunud.
Aga ise ei kujuta ette, aks tarduks paigale, või üritaks ka mingi tulekustuti varjanti kasutada. Vähemalt mingi asi, millega mu reach pikem oleks, kui noaga sellil. Mingi aiamaalt tuleva mammi rehavars oleks hea asi.

privador
06.04.09, 23:30
ega jah, lehed muudkui pasundavad et "näed, keegi midagi ei tee ja vahivad aknast välja jne"

samas mõistetakse kohtus järjest sellised inimesed vangi kes midagi ette võtavad ja appi lähevad. Või siis tapetakse need inimesed ära ...

igastahes juba mõnda aega on teiste inimeste aitamine - EV

Nu nii hull see vast siiski pole,aga tõenäoliselt mingi tingimisi saad hädakaitse piriide ületamise eest.

lenin
06.04.09, 23:35
Nu nii hull see vast siiski pole,aga tõenäoliselt mingi tingimisi saad hädakaitse piriide ületamise eest.


huvitav mis see hädakaitse on? Lased ennast läbi peksta ja seeläbi säästad seda esimest ohvrit?

Vanasti tähendas enese ja teiste kaitsmine seda et lihtsalt nii kaua äsasid kui vastane hakkas elu pärast paluma või jooksis minema. Ja kui ei hakanud siis sai nii kaua peksa kui hakkas.

Nyyd on elu nii perses et kui juba yhe hamba kogemata tal välja lööd siis on vaja juba kuivikuid kuivatama hakata.

Lutzky
06.04.09, 23:36
huvitav mis see hädakaitse on? Lased ennast läbi peksta ja seeläbi säästad seda esimest ohvrit?

Vanasti tähendas enese ja teiste kaitsmine seda et lihtsalt nii kaua äsasid kui vastane hakkas elu pärast paluma või jooksis minema. Ja kui ei hakanud siis sai nii kaua peksa kui hakkas.

Nyyd on elu nii pe**es et kui juba yhe hamba kogemata tal välja lööd siis on vaja juba kuivikuid kuivatama hakata.



hit and run aitab...

jrgn hell
06.04.09, 23:39
mingi ülikooli õiguse aluste õppejõud ütles, et kui oled 1 1le ja teine kallale mingi relvaga tuleb, siis lihtsam maha tappa, kui mingi ime kombel relva enda kätte saad. Kui enda maine ikka parem on, kui ründajal.
Ja seda soovitatakse ka,e t kui keegi peksma andma tuleb ja ise ära taod, siis soovitatav ment kohale kutsuda, sest pidavat selliseid lohhe sitaks olema, kes peale tohlakat hoopis sinu peale avalduse teevad.

lenin
06.04.09, 23:40
Aga ise ei kujuta ette, aks tarduks paigale, või üritaks ka mingi tulekustuti varjanti kasutada. Vähemalt mingi asi, millega mu reach pikem oleks, kui noaga sellil. Mingi aiamaalt tuleva mammi rehavars oleks hea asi.


noa vastu kasuta jopet või midagi - yrita sellega nuga isoleerida.

EGERT
07.04.09, 00:03
Ma keska lõpuni poksis käinud (ca 5a), ilmselt läheks tilti, paneks PLO lauad sitout ja kütaks lõuksi ilmselgelt. ei ole siin midagi ;D

Aga,
tegelikult on nii, et eks see adrenaliin ikka mõnel välja lööb ja kui pussitaja purjus, siis on sul ka mingisugune eelis. Joped ja asjad aitavad kindlasti noa vastu, aga targem on mitte nüüd üritada mingeid blokke välja mõelda (nuga käib näos kiiremini, kui aru saad), vaid lihtsalt selga lennata ja loota, et usin väitsavälgutaja ehmub ja noa pillab.

obv ei tea, kuidas see reaalselt välja näeks.

inimesi propageeriks ka appi. ei tasu mingit heerost mängida.

mihkel88
07.04.09, 00:27
Kui tüübil nuga on ja sa ta tulekustutiga teadvusetuks lööd sis sa ei ületa hädakaitsepiire ning kasutatav vahend vastab ründe ohtlikkusele. Kui ta juba tegutsemisvõimetu on ja sa ikka teda jalaga näkku peksad, siis on teine lugu. Ise poleks sellisel hetkel ilmselt julgend midagi teha, aga kindel ei või olla kuna kogemus puudub.

Tarmonator
07.04.09, 00:31
ähh, s*ttagi...kohtus hakkab pätile määratud advokaat seletama, et äkki oleks piisanud ikkagi ainult kustutiga ähvardamisest ja pätt kiidab muidugi takka, et jah tema juba siis kartis ja ongi asi korras. kinni ehk ei panda, aga kui tingimisi saad, siis võid asisemast töökohast tulevikus suu puhtaks pühkida.

ma ei väida, et see nii juhtuma peab ja et selle pärast peaks alati 100% kõrvale hoidma, aga kahjuks see nii kipub olema ja nagu vanarahvas ütles...9 korda mõõda ja 1 kord lõika

RudiTurbo
07.04.09, 00:32
Mind pani ka see uudis mõtlema, et mida krdit teeks sellises situatsioonis. Mina ei hakkaks küll mingisuguse noavehkijaga võitlema ja oma eluga riskima. Olen küll sportlane ning mul on suht hea kiirus ja vastupidavus, kuid sellegipoolest olen kõigest 65 kilone mehike ning kui sel tegelasel vähegi raskem käsi on, siis ei ole mul selle noa vastu palju shansse. Minu selliste olukordade lahendus on kiired jalad, kuid rongis pole kuhugi suurt joosta krt!

Aga kui mingi olukord tekiks, kus sõbrale kallale tullakse vms, siis on küll pael, põgenemine pole siis valikuks.

Irw, tuli mingi olukord häguselt meelde, Paldiski bussis üxkord võitlesid mingid sõjaveteranid istekoha pärast :D Aga noh, seal toimus võitlus suht aegluubis ning nuge kah polnud ;D

EGERT
07.04.09, 00:50
Irw, tuli mingi olukord häguselt meelde, Paldiski bussis üxkord võitlesid mingid sõjaveteranid istekoha pärast :D Aga noh, seal toimus võitlus suht aegluubis ning nuge kah polnud ;D


Kui kalašnikovat käepärast pole, ega siis neil miskit teha polegi, kui sloumousjonit

lebovend
07.04.09, 01:03
Ma ei saa ka aru, mida te Internetis ette kujutate endale, inimesed, olgem realistid...


Ma kindlasti vahele ei läheks. Kakelda ei oska. Arvutada oskan küll ja arvan, et oddsid nuga saada on liiga suured.

Lutzky
07.04.09, 01:04
Ma tean, mida Pätmasta selle teema kohta ütleks...

BuildUp
07.04.09, 01:08
Ma tean, mida Pätmasta selle teema kohta ütleks...




saaksin nuga ilmselt

Lutzky
07.04.09, 01:16
vale vastus

ranka
07.04.09, 01:22
Kõike muud aga mitte seda, et teen oma eelmist tegevust edasi näoga nagu poleks midagi juhtunud.

Tõenäoliselt kõige õigem vastus on:



Raske öelda, kuna pole selletaolises olukorras olnud varem. Sellistel ekstreemsetel juhtudel, ma kujutan ette, lööb veres adrenaliini nii ülesse et raske ennustada mis toimuma hakkab . Taolistel juhtudel saab nii mõnestki varblasest kotkas ja ka vastupidi. Loodan, et ei satu sellisesse olukorda !!!

Lutzky
07.04.09, 01:24
Antud teema puhul õiget vastust ei ole, imo

Codecci
07.04.09, 01:30
Ma ei saa ka aru, mida te Internetis ette kujutate endale, inimesed, olgem realistid...

Nõustun. Ise ilmselgelt situks täis.

ranka
07.04.09, 01:36
Seda polegi keegi väitnud ja ma arvan, et mitte keegi ei saa öelda, mis ta reaalses olukorras teeks. Kõik võivad väita, et hakkavad kangelast mängima ja noa vennale 5 aastat õpitud maadluse või Kung-Fu nippe tegema aga reaalselt sellistel hetkedel ei pruugi ükski õpitud nipp meelde tulla.

Ise pole ligilähedal olukorraski olnud aga näiteks oleme jooksnud miski 7-kesi kahe venna eest ära, kuigi oleks pidanud kaklema hakkama sest meil oli ilmselge ülekaal ja võim. Teise näitena tooks - aastaid tagasi, kui gümnaasiumi lõpetasin siis sai ühele bandiidile, kes oli must 3x suurem pudeliga pähe pandud kuna tungis pool-sõbrale kallale ja räigelt läbi pekstud. Seal oleksin võinud rahulikult ära kõndida kaklemise asemel.

leho57
07.04.09, 01:36
ega jah seal rongis ukerdada pole ka teab mis lihtne. Kõigub ju nagu siga ja kui seal suuremaid mehi appi kutsuma hakata siis ega nad ka kohe reageeri... kõigile ole segadus.

privador
07.04.09, 01:40
Reaalne olukord on selline,et on ka veica ebavõrdne olukord.Sel kaabakal on tõenäoliselt savi,sest ta elu on p-ses.Ja kui lähebki sitasti ja nuga läheb valesse kohta,siis pääseb ta jälle oma semude juurde.
Sul vb kes on vägisi sellisesse olukorda kistud on plaanid ja elu paigas ja vb ka juba paar väikest last.
Seega see on sisuliselt HU,kus vatsasel on algstack 2x suurem!Seega inimlik reaktsion ongi aknast välja vaatamine jne Vahest isegi naljakas nt kui mingi vend trollis hakkab tyli norima ja igas bussi nurgas on 4 tursket venda,kel pole jõudude kopereerudes tülinorijast mingi probleem jagu saada,aga ei tehta midagi.


Pealegi elu pole nagu film,noa kandjal on tohutu eelis
Panen siia lõigu http://www.youtube.com/watch?v=UAWhiuJf_Y0 noavõitlusest

Lutzky
07.04.09, 02:56
mmm...järeldus lihtne - ära sõida ühistranspordiga.

leits
07.04.09, 03:00
mmm...järeldus lihtne - ära sõida ühistranspordiga.


siit tulenev järeldus .. osta bmw

Lutzky
07.04.09, 03:08
siit tulenev järeldus .. osta bmw


mõtlesin, aga unustasin mainida. vabandan oma "mõtteviivituse" pärast...

RudiTurbo
07.04.09, 05:13
Ega need rongid tihtipeale eriti toredad ei ole jah. Ma olen kõvasti Paldiskist Keilasse trenni sõitnud rongiga, seal ikka tihtipeale liigub erilisi tegelasi.

Üxkord oli mingi tore Kung fu onu, ühed sellised suht pätid tüübid, keda tean tulid istusid rongi ja käisid vist vahepeal kuskil vaheruumis suitsetamas, mingi onu läks arvas, et tore oleks nende koha peal istuda, tõstis asjad teise kohta ja istus rahulikult sinna :D Siis üks tüüp, kes ise suht väike, aga pidevalt kakleb, see natuke nügis ja ajas ta ära sealt, onu läks vaheruumi ja hakkas soojendusvõimlemist tegema :D Aga see oli lõppude lõpuks nii uimane vend siiski, et asja temast ei saanud, rongist väljumisel veel natuke nügiti üxteist, aga seekord muud ei juhtunud ;D

EGERT
07.04.09, 07:38
Ega need rongid tihtipeale eriti toredad ei ole jah. Ma olen kõvasti Paldiskist Keilasse trenni sõitnud rongiga, seal ikka tihtipeale liigub erilisi tegelasi.

Üxkord oli mingi tore Kung fu onu, ühed sellised suht pätid tüübid, keda tean tulid istusid rongi ja käisid vist vahepeal kuskil vaheruumis suitsetamas, mingi onu läks arvas, et tore oleks nende koha peal istuda, tõstis asjad teise kohta ja istus rahulikult sinna :D Siis üks tüüp, kes ise suht väike, aga pidevalt kakleb, see natuke nügis ja ajas ta ära sealt, onu läks vaheruumi ja hakkas soojendusvõimlemist tegema :D Aga see oli lõppude lõpuks nii uimane vend siiski, et asja temast ei saanud, rongist väljumisel veel natuke nügiti üxteist, aga seekord muud ei juhtunud ;D


Let's face it, kui korra aastas esinevad pussitamised välja arvata, on rongiga siiski fun sõita, eriti sellise vahejuhtumite puhul :D

marguzz22
07.04.09, 09:44
püstol TT on siin märksõna

RudiTurbo
07.04.09, 10:15
Ma loodan, et kunagi ei ole mingit sellist jama, et Eestis hakatakse relvi kandma nagu ameerikas. Ma ei kujuta ette, mis tunne võib olla, kui mingi vene lohh peaks kuskil rongis relva välja tõmbama.

ok2aa
07.04.09, 10:22
püstol TT on siin märksõna


um, ei?

Tigrano
07.04.09, 11:44
Relva tegemine ei ole mingi probleem ka siin riigis. Samuti on relvad siga odavad. Ise kavatsen küll soetada ;D


Ning see jutt, et kui ma paar korda jalaga näkku ja pärst endal jama tuleb on kahtlane. Esiteks ostan normaalse advokaadi ja rongis on miljon tunnistajat, et läksin appi, mis iganes ma ka edaspidi ei teeks, peaks kõik minu kasuks rääkima.

Aga jah, eks kohapeal tegelt ikka selguks, kas on mune või mitte ;D

ranka
07.04.09, 11:48
Relva tegemine ei ole mingi probleem ka siin riigis. Samuti on relvad siga odavad. Ise kavatsen küll soetada ;D


Ning see jutt, et kui ma paar korda jalaga näkku ja pärst endal jama tuleb on kahtlane. Esiteks ostan normaalse advokaadi ja rongis on miljon tunnistajat, et läksin appi, mis iganes ma ka edaspidi ei teeks, peaks kõik minu kasuks rääkima.

Aga jah, eks kohapeal tegelt ikka selguks, kas on mune või mitte ;D




Mis sellest advokaadist kasu on, kui sa surnud oled? Teiseks on ennegi enesekaitseks kasutatud relva aga kahjuks (minu arvates õnneks - relv ei ole tsiviilisiku enesekaitse vahend) on saanud need inimesed ka karistada, kui on teinud väiksegi vea.

Tsiviilenesekaitse vahendiks soovitan ikka pisargaasi, mis sellistel hetkedel aitab ideaalselt ning võib anda isegi parema tulemuse, kui relva või jõu kasutamine.

RudiTurbo
07.04.09, 13:06
Pepper sprayga läheb niimoodi

http://www.youtube.com/watch?v=N8vco50UBf8 :D

vsiu100
07.04.09, 15:32
näide elust, olime siis 18-19a.
sõber tuleb koos teise sõbra ja naisega linnast kodu poole. vastu tuleb ca 13-15 liikmeline venelaste kamp(purjus). norivad tüli ja annavad molli. mis seal ikka. olime suurema seltskonnaga teise sõbra pool ja asjast teada saades oli ju obv vaja minna tagasi ja "õiglus" jalule seada. läksime. ca 10-kesi. noh sitt lugu, poisid olid meist ikka suuremad ja paljud said uuesti molli. mõned väga valusalt(otse trauma punkti).me ei tahtnud ikka veel olukorda minna lasta. tuli pisut organiseeruda. 10 min-ga olid raskemalt haavatud välja vahetatud,kuigi olime endiselt vähemuses. toodi jooksujalu kodust pesapalli kurikad ja muud kaikad. läksime uuesti tagasi. katki läks mitu pead ja jalaluud aga seekord mitte meil. peale seda ei ole õnneks sellistesse olukordadesse sattunud.
näide 2
samuti sellest ajast.
paar sõpra-tuttavat suvel joovad linnas. miski pärast läks konfliktiks jällegi venelastega. 1 venelane võtab välja relva ja suunab ühe poole.
teine astub vahele ja haarab relva torust. nädala aja pärast käisin vahelemineja matustel.


loo point:
sellistes olukordades ei tea kunagi ette, kuidas keegi käitub või kuidas ise käitud. läbimõeldud mõtlemisega on siin väga vähe pistmist. kogu tegevus tuleb sekundite jooksul adrenaliinist, emotsioonidest lähtuvalt.
igasugu abivahendid(kurikad, noad, relvad jn) annavad lisaks füüsilisele väga suurele eelisele veel suurema psüholoogilise eelise.
teiseks. kõige tähtsam ja olulisem inimene sinu jaoks oled sina ise. enda turvalisuse pärast muretsemine on loomulik ja sellest lähtuvalt esmase asjana ka tegutsetakse(reeglina).
kui 1 mees on teisele juba nuga andnud, siis sinu vaheleminek ei võta seda lööki tagasi. ründaja ei mõtle peaga, ta on kõigeks võimeline ja ettearvamatu. ma tõenäoliselt läheksin antud kohast turvalisse kaugusesse. aga tõesti ei tea, mis teeks.
olen ka varasemalt aastaid poskis käinud(eestikatel jne),aga mingid trikid - ei usu.

selliste olukordade vältimiseks ei sõida juba peale keskkooli ühistranspordiga, ei käi sassis peaga kahtlastes kohtades, hoidun igasugustest konfliktidest jne.

RudiTurbo
11.04.09, 14:58
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/article.php?id=22772297&l=mail

Selline olukord ka vist päris jama, kui tänaval keegi relva Sinu poole suunab ning jama on selles, et kunagi ei tea, kas on päris relv või lihtsalt mingi prank ning kui ongi pärisrelv, siis kas järgmisena tuleb mingi ähvardus, nõue või hoopis kuul :(

timukasr
11.04.09, 17:30
Nihkuksin kaugemale või väldiks ühistrantsporti.