PDA

View Full Version : *Ametlik taksoteema*



eddi
04.09.12, 16:11
Taksobiznes, aga ise ei sõida. Olnud üks taksofirma lühikest aega ja hetkel töötan ühes keskmise suurusega taksofirmas. Tööülesandeks - omaniku abi pmst. Turundus, arved ja muud nipet-näpet. Oman kontakte ja teadmisi enamustes Tallinna taksofirmades ja olen turuga läbi ja lõhki kursis.

Kui kellelgi mingi küsimus taksoturu kohta, laske käia. Samuti, kui keegi soovib investeerida antud turgu (taksoturg on väga tootlik investeerijaele), siis see võimalus on ka olemas (10k-100k eur).

Edit: Samuti, kui kedagi huvitavad kliendi õigused taksoga sõitmisel, siis andke teada. Olen aru saanud, et kliendid ei tunne väga hästi enda õiguseid, kui taksojuht hakkab näkku panema.

privador
04.09.12, 16:18
Kui kellelgi mingi küsimus taksoturu kohta, laske käia. Samuti, kui keegi soovib investeerida antud turgu (taksoturg on väga tootlik investeerijaele), siis see võimalus on ka olemas (10k-100k eur).
Taksoturg on tootlik? Ehk seletaksid lähemalt? Olen aru saanud, et suht kiratsev äri

tolmuahv
04.09.12, 16:18
Taksobiznes, aga ise ei sõida. Olnud üks taksofirma lühikest aega ja hetkel töötan ühes keskmise suurusega taksofirmas. Tööülesandeks - omaniku abi pmst. Turundus, arved ja muud nipet-näpet. Oman kontakte ja teadmisi enamustes Tallinna taksofirmades ja olen turuga läbi ja lõhki kursis.

Kui kellelgi mingi küsimus taksoturu kohta, laske käia. Samuti, kui keegi soovib investeerida antud turgu (taksoturg on väga tootlik investeerijaele), siis see võimalus on ka olemas (10k-100k eur).

Edit: Samuti, kui kedagi huvitavad kliendi õigused taksoga sõitmisel, siis andke teada. Olen aru saanud, et kliendid ei tunne väga hästi enda õiguseid, kui taksojuht hakkab näkku panema.

Kui taksondus hea äri on, siis miks taksojuhid nii vaesed on või miks Tallink Takso nii palju raha põletab? Ma ei küsi pahatahtlikult, tegelikult ka huvitab.

BuildUp
04.09.12, 16:26
Kas sa eddi ei ajanud mitte koos madis veryga takso bisnessit, mis kõrbema läks?

VisaHing
04.09.12, 16:27
Taksobiznes, aga ise ei sõida. Olnud üks taksofirma lühikest aega ja hetkel töötan ühes keskmise suurusega taksofirmas. Tööülesandeks - omaniku abi pmst. Turundus, arved ja muud nipet-näpet. Oman kontakte ja teadmisi enamustes Tallinna taksofirmades ja olen turuga läbi ja lõhki kursis.

Kui kellelgi mingi küsimus taksoturu kohta, laske käia. Samuti, kui keegi soovib investeerida antud turgu (taksoturg on väga tootlik investeerijaele), siis see võimalus on ka olemas (10k-100k eur).

Edit: Samuti, kui kedagi huvitavad kliendi õigused taksoga sõitmisel, siis andke teada. Olen aru saanud, et kliendid ei tunne väga hästi enda õiguseid, kui taksojuht hakkab näkku panema.

Üks natuke OFT küsimus, kas sa tegid Madis Veryga koostööd kui ta ka mingit taksobissnesit ajas?

inward
04.09.12, 16:29
Kui taksondus hea äri on, siis miks taksojuhid nii vaesed on või miks Tallink Takso nii palju raha põletab? Ma ei küsi pahatahtlikult, tegelikult ka huvitab.

Korralik taksist küll vaene ei ole. Need on ühed haigemad orgunnijad ju :D. Sõltub jälle, millises taksos töötad. Eks need taksojuhid, kes sandikopikate eest sõidavad (Inter, IR jms) kindlasti eriti palju ei teeni. Peamine klientide osakaal ongi kodumaalt pärit ning jootraha ka eriti ei jäta + nö muid teenuseid vaevalt tarbivad :D.

Seevastu Tulika, Tallink nt. kirves hind + lepingud, et saavad seista magusamates kesklinna kohtades (hotellid, sadam, lennujaam, raudteejaam jne). Hoopis teine kliendi kontingent. Turistid, kellel on pappi, mida kulutada.

tolmuahv
04.09.12, 16:32
Ma sõidan taksoga päris tihti, s.h. mitte IR-i või Interiga. Tavaliselt räägin juhiga juttu ka kui viitsin. Ikka päris tihti kurdavad väikese teenistuse ja raske elu üle. Eriti kurdavad Tulika juhid just. Aga ega ma konkreetseid numbreid ei tea.

eddi
04.09.12, 16:32
Kui taksondus hea äri on, siis miks taksojuhid nii vaesed on või miks Tallink Takso nii palju raha põletab? Ma ei küsi pahatahtlikult, tegelikult ka huvitab.

Taksojuhid ei ole üldse vaesed. Kui oled kogemustega taksojuht (ehk tunned tänavaid), töötad vähemalt keskmise liiklusega taksofirmas, siis 1k eur kätte saada ei ole mingi probleem. Kui sul enda auto olemas ehk rendimaksu ei pea maksa, küündib see summa veel suuremaks.

Tallink Takso teenib väga väga palju (aga mitte kõige rohkem taksofirmadest). Selle ta nii pallju seda raha ka põletab, kuna tuleb palju sisse :D.

Taksondus on hea äri, kui sa suudad firma käima lükata. Kui tutvusi pole, siis raske, kuna turule sisenemisbarjäär on suur. 100% kindel, et teised taksofirmad üritavad reeglina uued tulijad välja pressida (ja hiljem näiteks need ise välja osta).

Tulususe kohta, taksofirma saab tulu kolmest suunast:
1) Kuurent - iga taksojuht maksab firmale 100-150eur kuumaksu
2) Dispetseri tasu - iga taksojuht maksab dispetserile 0,2-0,5eur iga tellimuse pealt (ja tellimusi on kuus väga väga palju), siit ka see kõige magusam osa, taksojuhid maksavad dispetserite palgakulu täielikult ise kinni.
3) Kui juhil pole autot (enamus juhtudest), siis maksab ta ka autorendi eest ja seda väga palju. Oleneb, mis diiliga saadud, kuni 400eur kuus.

Toon ekstreemse näite - Euro ja IR Takso (üks omanik), neil kokku 250autot, neil on kõige suurem tükk turust. Tehke nüüd oma arvutused, siis saate teada, kui palju omanik teenib igakuiselt puhat tulu. Ainukesed kulud, mis tal on, on hoone, tehnika (suhteliselt ühekordne kulu), paar üksikut kulu veel ja kõik.

tolmuahv
04.09.12, 16:36
Sa jätsid adresseerimata küsimuse, miks Tallink Takso nii palju raha põletab. S.t. nad on alates firma asutamisest olnud suures kahjumis ja omanikud on järjest raha juurde pidanud panema. What's the catch?

inward
04.09.12, 16:39
Ma sõidan taksoga päris tihti, s.h. mitte IR-i või Interiga. Tavaliselt räägin juhiga juttu ka kui viitsin. Ikka päris tihti kurdavad väikese teenistuse ja raske elu üle. Eriti kurdavad Tulika juhid just. Aga ega ma konkreetseid numbreid ei tea.

Huvitav. Eks ajad vb kehvemaks ka muutunud, mingid kraanid on kinni jne. Mingi aeg tagasi sai Tulika omadega tihedalt suheldud, siis tundus üsna korralikult neil minevat keskmise inimese mõistes. Samas nad ajavad seda sitta ka nii palju ja imo koguaeg kurdavad millegi üle.

eddi
04.09.12, 16:56
Sa jätsid adresseerimata küsimuse, miks Tallink Takso nii palju raha põletab. S.t. nad on alates firma asutamisest olnud suures kahjumis ja omanikud on järjest raha juurde pidanud panema. What's the catch?

Sorry, pika teksti kirjutamisega ununes ära. Tallink Takso juhatuste tegemistega ma kursis ei ole. Ma garanteerin sulle, et praktikas kahjumis nad kindasti ei ole. Eks neil omad põhjused arvatavasti, miks nad näitavad kahjumit.
Põhjus, miks nad 100% kindlat teenivad kasumit on juba see, et neil on väga palju autojuhte palgaliselt tööl (reeglina FIE ja taksojuht saab kogu kassa endale jätta pmst). Aga kui oled palgaline, siis saad sa meibi 30% kogu kassast ja ülejäänud läheb taksofirmale.

Üdsiselt olen aru saanud, et Tallinki korporatsioon üldiselt oskab väga hästi enda kasumeid ära peita.

Üks suur kulu, mis neil on, on nende GPS ja Eesti turul võib öelda, et tipptasemel tehnoloogia taksojuhi ja dispetseri vaheliseks suhtluseks (sama ka tulikal), see võib mingi aeg kahjumisse viia, aga see ühekordne kulu ja aja küsimus, kuna august välja tullakse ja kasumis jälle.

eddi
04.09.12, 16:59
Ma sõidan taksoga päris tihti, s.h. mitte IR-i või Interiga. Tavaliselt räägin juhiga juttu ka kui viitsin. Ikka päris tihti kurdavad väikese teenistuse ja raske elu üle. Eriti kurdavad Tulika juhid just. Aga ega ma konkreetseid numbreid ei tea.

Interi omad võivad tõesti õnnetud olla. IR juhid kindlasti mitte. Neil voolab tellimusi nagu muda ja hind ka nende jaoks OK.


Kas sa eddi ei ajanud mitte koos madis veryga takso bisnessit, mis kõrbema läks?

Yep. Aga meil polnud endal autosi, strateegia oli natuke teine ja ärimudel täiesti erinev tavapärasest taksofirmast. Vahendasime tellimusi. Vahepeal nädalavahetustel saatsime mõne enda poolt auto välja, aga muidu mitte.
Nagu näha, jäi meie koostöö Madisega üpriski lühikeseks.

Potsataja
04.09.12, 17:27
Kohtulahendi leidsin vähemalt üles.

Eddi aga kas nüüd on siis tõesti nii kindel bisness, et võid hea tootlikusega investeerimist soovitada?

eddi
04.09.12, 17:34
Kohtulahendi leidsin vähemalt üles.

Eddi aga kas nüüd on siis tõesti nii kindel bisness, et võid hea tootlikusega investeerimist soovitada?

Mhm. Mitte ainult nüüd, vaid varem oli ka. See, mida me ennem tegime, ei olnud taksofirma (plaan oli küll selleni välja areneda). Risk on kindasti, kuid kui sisened turule heade teadmistega, tutvustega ja korraiku strateegiaga siis on risk väga väike.
Kõik taksofirma omanikud elavad väga hästi. Euro&IR, Reval (kolm omanikku, kõik saavad toidetud), Saksa, isegi Eestimaa Takso juhatajad elavad hästi enda ettevõtmisega. "Isegi" sellepärast, kuna Eestimaa Takso on kergelt öeldes väga jube ja kvaliteedist ei saa üldse rääkida.

See Taksoabi, mis me härra Madisega tegima, ütlen ausalt, idee ja strateegia oli hea, aga lõppkokkuvõttes varises antud ettevõte täie pasaga vastu maad, tehes kahju paljudele inimestele, kes olid sellega seotud. Siiamaani tegelen selle ettevõtte "koristamisega"

Lisan ka juurde, miks antud turul tegutsemine hea on, kuna tulu on suhteliselt passiivne. Et kasumit teenida, sa ei pea midagi tootma vms. Pead muretsema kahe asja pärast - et inimesed helistaksid sinu numbrile (arvestades keskmise hinnaga taksofirmade kvaliteeti, siis see ei ole raske) ning teiseks, et sul oleks autojuhte.

Lisaks väga suur riskimaandaja on see, et seitsmest päevast 3 päeva nädalas on garanteeritud väga tihe liiklus (reede/laupäev), nüüd pead muretsema lihtsalt selle üle, kuidas ülejäänud 4 päeva telllimusi saada.

Üritage nädala lõpus taksot saada, ei ole väga lihtne. Turul on ruumi küll

Lisaks: kui saab alustada nii, et juba tegutsev taksofirma võtab sind enda katuse alla, on risk peaaegu olematu läbikukkumiseks, kui vähegi mingid ressursid taga on.

karupoeg
04.09.12, 18:01
päris hea ja osav müügijutt tundub ( No offence)

ütled "Samuti, kui keegi soovib investeerida antud turgu (taksoturg on väga tootlik investeerijaele), siis see võimalus on ka olemas (10k-100k eur)" ja üleüldine jutt on ka selline ,et sky is the limit (jällegi no offence :)).

Kuna räägid investeerimisvõimaluste kohal siiski üsnagi suurest summast (10-100k), siis tekkis paar küsimust.

1)kuna tahad kuni 100k, siis arvatavasti on plaan panna üles oma bisnis (sest käimasoleva asja püsikulud olid sinu hinnangul käivet võrreldes minimaalsed)?
sellest tulenevalt ka teine küsimus:
2) Pank pakub hea äriplaani puhul 100% parema intressiga laenu kui eraisik (madise äriga tehtud diilid eraisikutega teil vaevalt enam õnnestuksid), seega miks küsida eraisiku käest?
Põhjus miks ma seda küsin on see, et kui ma era - või juriidilise isikuna annaksin laenu, siis küsiks a) kas väga kasumliku intressiga või b) osalusega firmast (nagu reaalselt pigem ka tehakse). Seega ülihea tootlikkusega ja kasumlikkusega äris, miks on vaja võtta enda jaoks mitterentaabel laenu kui pangast saaksid parema diili.

eddi
04.09.12, 18:12
päris hea ja osav müügijutt tundub ( No offence)

ütled "Samuti, kui keegi soovib investeerida antud turgu (taksoturg on väga tootlik investeerijaele), siis see võimalus on ka olemas (10k-100k eur)" ja üleüldine jutt on ka selline ,et sky is the limit (jällegi no offence :)).

Kuna räägid investeerimisvõimaluste kohal siiski üsnagi suurest summast (10-100k), siis tekkis paar küsimust.

1)kuna tahad kuni 100k, siis arvatavasti on plaan panna üles oma bisnis (sest käimasoleva asja püsikulud olid sinu hinnangul käivet võrreldes minimaalsed)?
sellest tulenevalt ka teine küsimus:
2) Pank pakub hea äriplaani puhul 100% parema intressiga laenu kui eraisik (madise äriga tehtud diilid eraisikutega teil vaevalt enam õnnestuksid), seega miks küsida eraisiku käest?
Põhjus miks ma seda küsin on see, et kui ma era - või juriidilise isikuna annaksin laenu, siis küsiks a) kas väga kasumliku intressiga või b) osalusega firmast (nagu reaalselt pigem ka tehakse). Seega ülihea tootlikkusega ja kasumlikkusega äris, miks on vaja võtta enda jaoks mitterentaabel laenu kui pangast saaksid parema diili.

No offence - Non taken.
Müügijutu kohta, kui räägid turust, milles ise tegeled, siis automaatselt tuleb kirjutades "müügijutt" välja :-) ei ole tahtlik ega plaani midagi müüa. Ei lootnud nii suurt arutelu antud teemal.

Panga kohta - uus ettevõte neile ei kõlba ja vaevalt, et sellele laenu annavad. Teiseks, pangad tahavad tihtipeale tagatist.

Laenu ma ei sooviks võtta, juhul, kui panen ise midagi veerema (kuid ei ole välistatud). Pigem, kui kedagi võtta, siis reaalset partnerit, kes omab osalusi antud ettevõttes.
See, et ma ise plaanin teha - mingi idee mul pikka aega olnud. Aga kuna hetkel lõpetan ülikooli, siis on jäänud lihtsalt ideeks, kus hoian silmad lahti igasugustele võimalustele ja vajadusel üritada startida. Hetkel prioriteet ülikool ära lõpetada.

Ning investeerimise kohta ma tegelikult ei mõelnudki otseselt just taksofirma avamist. Saab investeerida ka olemasolevatesse taksofirmadesse (autode näol)

privador
04.09.12, 19:03
Taksod koos juhtidega. Mõte liikus selle peale, et kui suur on risk, et juht paneb osa raha mustalt kõrvale-firmale näitab teist numbrit
Kui palju on taksonduses nn katusepakkumist St peab mingi autoriteedi Vasja nõusolek olema. Või need ajad juba ammu läinud?

eddi
04.09.12, 19:21
Taksod koos juhtidega. Mõte liikus selle peale, et kui suur on risk, et juht paneb osa raha mustalt kõrvale-firmale näitab teist numbrit
Kui palju on taksonduses nn katusepakkumist St peab mingi autoriteedi Vasja nõusolek olema. Või need ajad juba ammu läinud?
Risk, et juht paneb osa raha mustalt kõrvale - 0. Põhjus: tal pole seda mõtet teha, kuna ta saab nii või naa kogu summa edale (kui ta on FIEna tööl, nagu enamus). Taksojuht peab maksma lihtsalt kindla kuutasu firmale, olenemata sellest, kui palju ta töötab. Mida ta peab tellimuste pealt maksma on dispetseritasu, aga see on kõik kirjas, kuna tellimine käib läbi keskuse.

Siis võib ta hakata mustalt kõrvale panema, kui ta on töölepinguga tööl. Aga sellisel juhul on autodes tehnoloogia, mis salvestab täpselt, kui palju on sõidetud. Muidugu saab ta siis kliendiga kokku leppida, et taksomeetrit tööle ei pane ja lepivad ise hinna kokku, aga see pole ka väga kasulik, kuna kui klient küsib tsekki taksojuhi käest, siis taksojuht seda ei saa anda (kui sõitis mustalt) ja kui taksojuht ei saa tsekki anda, ei ole klient kohustatud taksojuhile maksma.

Sellest Vasja katusepakkumist enam väga ei eksisteeri jah. Kuid kogemuste järgi võin öelda, et taksofirmade omanikud on väga konkreetsed ja kavalad ja kui nad näevad sinus konkurentsi, siis nad teevad kõik, mis neil võimuses, et uuel firmal oleks võimalikult raske.

Eksisteeriva firma katuse alla minemise all mõtlesin seda, et sul olemas siis autoriteet. Jällegi nagu ma mainisin, siis taksofirmade omanikud on vägagi konkreetset ja kui mingi juht või keegi väline isik hakkab sulle käru keerama, siis on lihtsam probleeme lahendada pluss saab siis kasutada ka olemasoleva taksofirma ressursse (näiteks dispetserikeskust, ei pea ise palkama töötajaid telefoni taha)

BuildUp
04.09.12, 19:36
Kuidas see asukohtade jagamine käib? Näiteks viru hessi juures kõik ainult tulika ja tallink. Hollyka juures ka lambimaid taksosid, aga tundub, et sinna ka igaüks niisama lihtsalt ei saa. Eile käisin korra linnas, siis holly juures seisis 7nda seeria buumer, kes seisab seal pidevalt. See tundub olevat küll vähe autoriteetsem vend. Huvi pärast vaatasin hinda - sisse istumine 6.50 ja km 3.50.

eddi
04.09.12, 19:43
Kuidas see asukohtade jagamine käib? Näiteks viru hessi juures kõik ainult tulika ja tallink. Hollyka juures ka lambimaid taksosid, aga tundub, et sinna ka igaüks niisama lihtsalt ei saa. Eile käisin korra linnas, siis holly juures seisis 7nda seeria buumer, kes seisab seal pidevalt. See tundub olevat küll vähe autoriteetsem vend. Huvi pärast vaatasin hinda - sisse istumine 6.50 ja km 3.50.

Tallinkil ja Tulikal on lepingud antud kohtadega. Hollywood on balla-balla rajoon, kus käivad taksojuhid, kellega sõidad sealt viimsisse mingi 40-50 euriga (ja ürita ainult maksmata jätta). Põhjus, miks nad seal on - kõige rohkem mälus tüüpe.

Väike soovitus ka, kui soovite reede-laupäeva öösel taksot saada, siis ärge taco ega hollywoodi ette tellige. Dispetserid kipuvad kohati valima kliente ja sealt tulevad kõige problemaatilised kliendid. Kõige suurem win on siis, kui tundud kaine telefonis ja kuskile restorani juurde (kui oled vanalinnas).

vsiu100
07.09.12, 11:30
Hollywood on balla-balla rajoon, kus käivad taksojuhid, kellega sõidad sealt viimsisse mingi 40-50 euriga (ja ürita ainult maksmata jätta).

mis siis juhtub?

Pumper
07.09.12, 11:33
Mul mingi junn tassis ukse ette (öösel) ja olin sama firmaga enne sõitnud (päeval kui ummikud), vahe oli ca 30% päevase kasuks (odavam), ütlesin et maksan niipalju kui päeval maksin ja kõik, Järgmine hetk lükati gaasipüstol kõhtu:D

hoss23
07.09.12, 12:05
Mul mingi junn tassis ukse ette (öösel) ja olin sama firmaga enne sõitnud (päeval kui ummikud), vahe oli ca 30% päevase kasuks (odavam), ütlesin et maksan niipalju kui päeval maksin ja kõik, Järgmine hetk lükati gaasipüstol kõhtu:D

Ja kõik see juhtus Komeedi tänaval? Krt oleks võind mu siis appi kutsuda ju...

Pumper
07.09.12, 12:15
See juhtus nac varem ja Õismäel.

privador
09.09.12, 14:49
mis siis juhtub? Mõtlen ka, et kui prillidega nohkar siis küll, aga kui võetakse peale 3 purjus bõkki, siis tahas näha, kuda taksojuht oma raha kätte saab

ranka
09.09.12, 14:51
Mõtlen ka, et kui prillidega nohkar siis küll, aga kui võetakse peale 3 purjus bõkki, siis tahas näha, kuda taksojuht oma raha kätte saab

Taksosid lastakse suhteliselt harva üle, vähemalt niipalju, kui taksojuhtidelt olen küsinud.

Kui sa oled kalli taksojuht siis sa peaksid suutma ise evaluteda, et kui tuleb ikka ohtlik-lällav seltskond peale, et siis selgitad neile, et sinna läheb maksma just see summa.

EDIT: ja need kallid taksod tegelt ei ole üldse kallid. enamus ajast passivad holly ees ja kui vaja koju saada, siis ütled kuhu tahad ja pakud oma hinna ning saad suhteliselt sama hinnaga, mis odava taksoga. ala miski Amigoga läheb hind €4.50 siis sellega saab €5-ga vabalt. Tal mõtekam see suts ära teha kui passida päev otsa.

inward
09.09.12, 16:07
Hollyka ees seisvate taksodega on küll 5 euriga raske saada imo. Ükskord käisin mingi 10 taksot läbi, kõik ütlesid kõrgema hinna. Lõpuks sain kuidagi mingi odavama ala IR jms endale telefonitsi tellitud.

ranka
09.09.12, 16:23
Hollyka ees seisvate taksodega on küll 5 euriga raske saada imo. Ükskord käisin mingi 10 taksot läbi, kõik ütlesid kõrgema hinna. Lõpuks sain kuidagi mingi odavama ala IR jms endale telefonitsi tellitud.

Ma olen alati saanud aga ma olen väga hiline peolt lahkuja, siis kui päike juba kõrgel taevas ja neil lootus null omale ohver leida :) Tipptunnil nad never ei sõida meepoti juurest eemale.

KristjanLaas
09.09.12, 17:00
Hollyka ees seisvate taksodega on küll 5 euriga raske saada imo. Ükskord käisin mingi 10 taksot läbi, kõik ütlesid kõrgema hinna. Lõpuks sain kuidagi mingi odavama ala IR jms endale telefonitsi tellitud.

Meil läks codecci ja kellegagi veel, hetkel ei meenu, ükskord parki eest vanalinna €20 lol.
Mingi rootslane maksis, tho.

hotcocacola
09.09.12, 17:15
Taksosid lastakse suhteliselt harva üle, vähemalt niipalju, kui taksojuhtidelt olen küsinud.

Kui sa oled kalli taksojuht siis sa peaksid suutma ise evaluteda, et kui tuleb ikka ohtlik-lällav seltskond peale, et siis selgitad neile, et sinna läheb maksma just see summa.

EDIT: ja need kallid taksod tegelt ei ole üldse kallid. enamus ajast passivad holly ees ja kui vaja koju saada, siis ütled kuhu tahad ja pakud oma hinna ning saad suhteliselt sama hinnaga, mis odava taksoga. ala miski Amigoga läheb hind €4.50 siis sellega saab €5-ga vabalt. Tal mõtekam see suts ära teha kui passida päev otsa.

Tulin Gaga kontserdilt taksoga ära. Teadsin, et Oru hotelli juures seisavad kallid taksod, kuid samas tahtsin sealt kiiresti minema pääseda. Suutsin valida maximaalselt kõige kirvema takso, Global Takso vms. Lauluväljakult kuni Kreutzwaldi hotellini: 18€........sellised asjad võtavad pisara silma :D

Loll saab isegi kirikus peksa.

BuildUp
09.09.12, 17:36
Taksojuht välja ei kukkunud taksost?

eddi
10.09.12, 02:04
Tulin Gaga kontserdilt taksoga ära. Teadsin, et Oru hotelli juures seisavad kallid taksod, kuid samas tahtsin sealt kiiresti minema pääseda. Suutsin valida maximaalselt kõige kirvema takso, Global Takso vms. Lauluväljakult kuni Kreutzwaldi hotellini: 18€........sellised asjad võtavad pisara silma :D

Loll saab isegi kirikus peksa.

Hollika kallide balla taksode all pidasingi eelkõige Global Taksot silmas :D :D.

Kunagi ammu mitte kõige kainemas olekus astusin ka lolli peaga kesklinnas Global Takso peale, et Viimsisse sõita (mingi 9km). Võtsin tee peal sõbra ka peale, kes järsku mainis, et vaata taksomeetrit, siis ei teadnudki, kas nutta või naerda

Maheaatom
10.09.12, 07:39
Ma olen kohati mõelnud, et miks lastakse näiteks Pargi ees üsna segamatult tegutseda kahel Globali bankovtšikul (üks muuseas veel naine)? Ok, nad mängivad suure osa teenitust vist hommikul aparaatidel maha ning võimalik, et ka maksavad kellelegi, kuid kas Olympic ei mõika, et nendegi mainele ei mõju hästi kui pahaaimatuid turiste kasiino otse ukselt üsna krõbeda raha eest linna viiakse?

Veidi OT, kuid kui juba jutt taksodele läks, siis äkki mõni asjas pädev inimene ütleb oma arvamuse?

tolmuahv
10.09.12, 07:50
Siinkohal võiks küll väheke vaba turumajandust solkida ja panna taksotariifile mingi ülempiiri. Võib kasvõi taksofirmad kokku võtta ja nende endi käest küsida, mis see piir peaks olema. Pole ühtegi põhjust, miks peaks taluma mingeid tegelasi, kelle ainus mõte on turiste, joobnuid ja tähelepanematuid inimesi nöörida.

Sealjuures on Taco ette tekkinud mingid tegelased, kelle logo on väga sarnane Tulikaga, autod ka valged Toyotad/Skodad vms. Ma ühe korra võtsin selle, autosse istudes ütlesin veel naisele, et 'Siit võib ainult Tulika või Tallinki võtta, teised varastavad vigaseks'. Juht ei ütelnud midagi. Poolel teel sain aru, et ikkagi oli rip-off ride. Seletasin siis naisele taksojuhi kuuldes, et 'sa oled kainem, jäta auto number meelde, selle Tulika teesklemise skeemi peale peab kaebama'. Kohale jõudes küsis tüüp mitte taksomeetri järgi, vaid umbes sama summa, mida Tulika/Tallinkiga maksaks. Ta mõte töötas, ma ei kaevanud ka kusagile.

ristijeesus
10.09.12, 08:17
Tariifi ülempiir jäeti küll panemata, aga sellest kuust alates on taksojuht kohustatud reisijat teavitama sõidu võimalikust maksumusest juba enne sõidu alustamist.

vsiu100
10.09.12, 08:21
Sõitsin venna ja ta sõbrannaga mingi aeg tagasi(eeki aeg) linnast Kakumäe poole öösel peale pidu. Haabersti Statoilis tegime peatuse ja siis märkasime ka arvet, 300+eek(tavaliselt keksklinn-kakumäe ca 100-120eek). Mõtlesime, et maksame ära ja tellime uue takso. Õnneks oli tüdrukul aru tsekki küsida. Seda aga taksojuhil anda polnud. Kukkus lõugama, ärplema. Napistanud nagu olime, saatsime ta siis ilma tseremooniata v...., vaatamata, et ta suht priske tagis koll oli ja lõime ukse kinni. Pisut passis ja sõitis minema.
EPT ajal sõitis meedia juht Mad Harper Pirita kloostri juurest Swissi. Hind 500 eek. Ta oli teadlik palju maksma peaks, kuid siiski keegi tasus ta eest selle arve ära, kuna tal polnud nii palju eek kaasas. Talle muidu väga meeldis Eestis aga selline spoiler rikub üldmuljet palju.
Lisaks on uued piraadid väga tugevalt linnapilti tunginud, Tallinn takso, kes jäljendab Tallink taksot. Samat värvi autod- mustad ja kollased ja logod ka sarnased. Iga kord kui näen siis ikka võimalusel nõelan, et oleks vaja sõita, aga piraadiga ei sõida.

adam_q
10.09.12, 08:34
Talle muidu väga meeldis Eestis aga selline spoiler rikub üldmuljet palju.


oh teda õrnakest küll. igal maal võib selliseid asju juhtuda ja vahel veel hullemaidki. Või nagu uudisteski, kui keegi kullapoeröövel-eestlane võetakse Norras kinni, sis terve kommentaarium haliseb, et Eesti saadik ja mis mulje nüüd eestlastest jääb jne - kokkuvõttes vaevalt kedagi kotib sealmail.

vsiu100
10.09.12, 08:44
tõesti ??? sa ei saanud mu mõttest vist aru. no worrys.
see, et seda juhtub, ei tähenda, et meil peaks siin pohh olema. kui juhtub siis ütleme, et mujal juhtub ka, ära virise?
või siis meile ei olegi vaja, et mingid turistid siin tilbendavad, röövime 7 nahka neilt?
ja no wtf, kellele seda EPT-d siia vaja on? (see ei olnud peamine põhjus, miks enam ei toimu, aga sellised asjad mõjutavad tugevalt)
ma olen päris kindel, et soomes, rootsis, norras, taanis, inglismaal sellist asja ei juhtu.

adam_q
10.09.12, 08:49
ma tahan öelda, et me ei peaks muretsema sellise väikse scami pärast, kui mujal maades juhtub kordi hullemaid asju. Aga Saksamaal juhtus ju, EPT-d enam Berliinis ei toimu?

Rage
10.09.12, 08:57
Heh, reedel olin linnas ja püüdsin mingi 4 paiku öösel Viru tänaval taksot saada.. no ei saanud.. mingi 10 firmat helistasin läbi.. ja siis vaatasin kohapeal Tallinn taksode jms liba taksode hindasid.. kilomeetrihind oli 3.50 kui nt Revalil on 0,47... siis üks välismaalane hakkas sisse istuma.. ma pikalt hüüan talle, et ärgu ronigu sellesse taksosse.. isegi õlale koputasin, ta ei hoolinud.. aga nohh.. lollidelt tulebi raha ära võtta...

vsiu100
10.09.12, 09:02
toimub berliinis, kuna see on ülimalt rahvarohke alati olnud, Saksamaal on buum ning PS tahab kohal olla, obv.
kindlasti me peaks muretsema, kuna see rikub mainet. lisaks peaks muretsema eriti, kuna seda on äärmiselt kerge reguleerida aga seda tehakse väga vaevaliselt.
eriti kummaline tundub ütlus, et miks muretseda, mujal toimub hullemaid asju......miks võrrelda ennast halvematega, mitte parematega?

adam_q
10.09.12, 09:12
ma arvan et ilusad naised (võimalik, et ka odavamad võrreldes teiste riikidega) parandasid taksosõidust jäänud sita üldmulje Eestist kiiresti :)

vsiu100
10.09.12, 09:15
kahtlen, et 60a daami puhul ilusatest naistest üleliia palju abi oli......

adam_q
10.09.12, 09:17
kahtlen, et 60a daami puhul ilusatest naistest üleliia palju abi oli......

lol, ma millegipärast arvasin et mees ja 35+

KristjanLaas
10.09.12, 10:07
Lisaks on uued piraadid väga tugevalt linnapilti tunginud, Tallinn takso, kes jäljendab Tallink taksot. Samat värvi autod- mustad ja kollased ja logod ka sarnased.

Jaa, WTF is this ish. Täpselt üks-ühele sama muster, logo sama paigutusega ja selle vahega, et sloganis on märkamatult vahel "Meie sõidame ka kogu aeg".

Kuidas selline asi lubatud saab olla?

mislinn
10.09.12, 11:09
Kus sa treenerina töötad?

Bc Stars, naiste koondisega on ka seotud

Codecci
10.09.12, 11:52
Mingi FB petition vms ehk nende taksode teemal teha, ehk on v2ike v6imalus inimesed taha saada, meediasse p22seda ja poliitikute t2helepanu k8ita?

privador
10.09.12, 12:02
Ma ei tea, aga need peavad ikka tõelised idikad olema, kes neid taksosi jäljendavad. Samahästi võiks teha panga SwedPulk v
Samut ei saa aru, miks seda ei reguleerita piisavalt. Võtku seadused vastu, pange inspektorid liikvele. Need, kel paberid pole korras trahvid ja inkassod peale
Kui äri on pettusega loodud, siis see kaua ei kesta anyway

ESTPatrick
10.09.12, 12:07
Sa jätsid adresseerimata küsimuse, miks Tallink Takso nii palju raha põletab. S.t. nad on alates firma asutamisest olnud suures kahjumis ja omanikud on järjest raha juurde pidanud panema. What's the catch?

pole eriti tallinkiga sõitnud kuid sellest paarist korrast mis olen on 1-2 korda kohe mustalt pakkumine mulle tehtud. äkki tallink maksab ametlikku palka juhile ja see laseb omaniku üle?

Kotkas1000
10.09.12, 12:12
pole eriti tallinkiga sõitnud kuid sellest paarist korrast mis olen on 1-2 korda kohe mustalt pakkumine mulle tehtud. äkki tallink maksab ametlikku palka juhile ja see laseb omaniku üle?

Jep, nii ongi. Tallinki taksojuhid on tööl fikseeritud kuupalgaga.

vsiu100
10.09.12, 12:19
Tallink maksab jah kuupalka.

Aga see piraadiäri ajab närvi küll. Järgmine kord kui on aega ja juhtub mõni läheduses olema, vestlen selle juhiga pikemalt.
Lihtsalt, et aru saada tema aju-ehitusest.

Fabulous
10.09.12, 12:26
Tallink maksab jah kuupalka.

Aga see piraadiäri ajab närvi küll. Järgmine kord kui on aega ja juhtub mõni läheduses olema, vestlen selle juhiga pikemalt.
Lihtsalt, et aru saada tema aju-ehitusest.
In b4 piraattakso juht lükkab gaasipüstoli kõhtu kui ta töö kohta pärima hakkad.

vsiu100
10.09.12, 12:37
lol. lihtsalt tahan küsida, miks ta sellel kohal töötab?
vaevalt ta rohkem teenib, kui muidu taksot sõites. samuti ei ole see ju selline töökoht nagu lehma seemendaja, et keegi PEAB seda tööd ka tegema.

tolmuahv
10.09.12, 12:42
lol. lihtsalt tahan küsida, miks ta sellel kohal töötab?
vaevalt ta rohkem teenib, kui muidu taksot sõites. samuti ei ole see ju selline töökoht nagu lehma seemendaja, et keegi PEAB seda tööd ka tegema.

Teenivad vist rohkem küll. Tassivad litsimajadele ette, sebivad öösel alkoholi ja v.o. muud kraami, ripivad paar korda kuus rämedalt mõnd purjus turisti paarisaja euro ulatuses jms. Sealjuures auto hoolduskulu ja kütusekulu on väike. Osa seltskonda pidid ka sellised olema, kes muidu on ausad inimesed, aga nädalalõpul ajavad oma pilli välja ja tulevad lolle jahtima.

adam_q
10.09.12, 13:19
Lihtsalt, et aru saada tema aju-ehitusest.

huvitav mis seal nii viltu saab siis olla, kui inimene soovib raha teenida ja on keskmisest leidlikum ja seadust ei riku (enamasti) :)

vsiu100
10.09.12, 13:41
kõik ongi jokk. enamasti. lihtsalt nn korralikelt taksodelt võetakse töö ära. ja seadust rikutase ka, kuna enamasti ei ole tsekki anda.
kui nv linna lähen, siis teen eskperimentaal-sõidu mööda linna. kui tsekki ei tule, siis ei maksa.
eks paista, mis kaliiber kõhtu suunatakse. ;)

"
Taksojuht on kohustatud andma taksoteenuse kasutajale taksomeetri printeril trükitud kviitungi (kindlasti küsige sõidu lõppedes taksojuhilt taksomeetri printeri väljatrükki).

Rikkis taksomeetri ja printeri puhul on sõitjal õigus arve maksmisest keelduda (taksojuhil on keelatud teenindada sõitjat rikkis taksomeetri või printeriga).
"

eddi
10.09.12, 16:57
Mingi FB petition vms ehk nende taksode teemal teha, ehk on v2ike v6imalus inimesed taha saada, meediasse p22seda ja poliitikute t2helepanu k8ita?

Idee on hea kusjuures. Soomes peaks olema väga kõvasti reguleeritud taksoturg (fixed price). Sellise reguleerimise tagajärg - kvaliteet tõuseb lakke, kuna hinnaga nad enam endale eelist luua ei saa ja siis muutubki kvaliteet esmatähtsaks. Eestis annab kvaliteet kõvasti soovida (räägime siis ikka keskpäraste hinnakirjadega taksofirmadest)

Vsiu, Tallinn takso kohta, ripoff takso täielik ning kui rahvas veel ei tea, siis antud takso on koostöös Tulika Taksoga. Ei tea nüüd, mis seos neil omanikega on (kas samad omanikud või lihtsalt teevad koostööd), aga tihti olnud, et helistad Tulikasse ja saadavad sulle Tallinna Takso järgi.

Ning sellised ripoff taksojuhid teenivad ikka kõvasti rohkem keskmise hinnaga taksojuhtidest ning kusjuures usu või mitte - enamus rip off taksojuhtidel ei ole mingi probleem tseki väljastamisega (kui taksomeeter on sees, mis on siiski enamustel olemas).

EDIT: Äkki teeme eraldi taksoteema? :-)

isutuba
10.09.12, 17:19
taksod taksod,mis on Tallinna odavate taksode numbrid....

KristjanLaas
10.09.12, 17:24
www.taksod.net

Poke
10.09.12, 18:33
fixed price oleks üli eht tallinnas, ise ka tallinnas sõitmisega suht taha saanud, ka selle global takso käest parki eest
viljandi norm väike koht, siin on suht igal firmal enam vähem sama hind ja on hea mugav, ei pea ever põdema, et mingi idi00t tsurka sul ette sõidab või 20eur pead maksma paari kilomeetrise otsa eest. taksojuhid on enamused normaalse jutuga lahedad vanad.

Mrt1989
10.09.12, 19:01
Viljandis on üldse väga vajalik see takso teema ju :D igalepooel viskad jala . Männale , paala , uuekale . Vb jah kui mingi viiratsi noormees või kuskilt holstrest.

KristjanLaas
10.09.12, 19:03
Peale pidu vms ei ole küll mõnus üksinda jalgsi isegi 15-20min bussijaama kõndida, tho.

Mrt1989
10.09.12, 19:08
No jah , viimati sõitsin rongijaamast Uuekale 4 € eest . Beat that Tallinn :D Autojuhid on ka sõbralikud ja räägivad juttu .

privador
10.09.12, 19:16
Peale pidu vms ei ole küll mõnus üksinda jalgsi isegi 15-20min bussijaama kõndida, tho. turvalisuse kaalutlustel?

Dogers
10.09.12, 19:23
turvalisuse kaalutlustel?

no mäsa võib olla samadel radadel.

Loksutaja
10.09.12, 19:23
No jah , viimati sõitsin rongijaamast Uuekale 4 € eest . Beat that Tallinn :D Autojuhid on ka sõbralikud ja räägivad juttu .

Ega kui õige takso tellida siis sõidad ka lasnamäelt mustakale 6-7 euriga.

Codecci
10.09.12, 23:43
Idee on hea kusjuures. Soomes peaks olema väga kõvasti reguleeritud taksoturg (fixed price). Sellise reguleerimise tagajärg - kvaliteet tõuseb lakke, kuna hinnaga nad enam endale eelist luua ei saa ja siis muutubki kvaliteet esmatähtsaks. Eestis annab kvaliteet kõvasti soovida (räägime siis ikka keskpäraste hinnakirjadega taksofirmadest)

Vsiu, Tallinn takso kohta, ripoff takso täielik ning kui rahvas veel ei tea, siis antud takso on koostöös Tulika Taksoga. Ei tea nüüd, mis seos neil omanikega on (kas samad omanikud või lihtsalt teevad koostööd), aga tihti olnud, et helistad Tulikasse ja saadavad sulle Tallinna Takso järgi.

Ning sellised ripoff taksojuhid teenivad ikka kõvasti rohkem keskmise hinnaga taksojuhtidest ning kusjuures usu või mitte - enamus rip off taksojuhtidel ei ole mingi probleem tseki väljastamisega (kui taksomeeter on sees, mis on siiski enamustel olemas).

EDIT: Äkki teeme eraldi taksoteema? :-)
Miks just fixed price? See oleks ka jama imo, aga mingi ülemine piir võiks olla.

ranka
11.09.12, 00:22
Miks just fixed price? See oleks ka jama imo, aga mingi ülemine piir võiks olla.

Fixed price, mis kõikidele taksodele kehtib on sitaks hea ja ilma taksomeetrita veel parem. Kui on kindel summa, et hollywood to lasnamägi on €8, mustamaägi €8, õismaägi €12, nõmme €16 jne. siis sa tead täpselt oma taksoraha arvestada või kui tuleb kanada onu ja ütled, et ou, võta suvaline takso, kesklinnast minu juurde on €8 on asi klaar.

Ja nagu öeldi kvaliteet tõuseks meeletult. Hetkel miskid sitased vanad mersud + umbkeelsed idioodid, kellele teinekord juhata teed. Suve alguses olin taksos reede õhtune selline 22:00 aeg, siis taksojuht keeras vilde teelt sõpakale, et kesklinnapoole uhada - idioot keeras vastasuunda. Hea, et kedagi ei tulnud ning rahulikult tagurdas ristmikule ja ajas siis õigesse suunda.

Selliseid lohve sitaks.

EDIT: siit teemat edasi arendades võiks olla vana-linnas absoluutselt kõikidel pärast 00:00 lahtiolevatel asutustel küsida piletihinda miinimum €5 (nädalavahetuseti). Siis tõuseks pidude kvaliteet + kaoks igasugu urkakohad ning kahtlased seltskonnad :)

hotcocacola
11.09.12, 00:30
Fixed price töötaks natukene paremini, kui igal taksojuhil oleks väike raamat/märkmik, kus oleks iga linnaosa ja tuntumate kohtade sõiduhinnad. Olen sarnast asja näinud mitmes riigis (Hispaania, Dominikaan, Praha)

kallekusta
11.09.12, 00:33
Fixed price, mis kõikidele taksodele kehtib on sitaks hea ja ilma taksomeetrita veel parem. Kui on kindel summa, et hollywood to lasnamägi on €8, mustamaägi €8, õismaägi €12, nõmme €16 jne. siis sa tead täpselt oma taksoraha arvestada või kui tuleb kanada onu ja ütled, et ou, võta suvaline takso, kesklinnast minu juurde on €8 on asi klaar.

Ja nagu öeldi kvaliteet tõuseks meeletult. Hetkel miskid sitased vanad mersud + umbkeelsed idioodid, kellele teinekord juhata teed. Suve alguses olin taksos reede õhtune selline 22:00 aeg, siis taksojuht keeras vilde teelt sõpakale, et kesklinnapoole uhada - idioot keeras vastasuunda. Hea, et kedagi ei tulnud ning rahulikult tagurdas ristmikule ja ajas siis õigesse suunda.

Selliseid lohve sitaks.

EDIT: siit teemat edasi arendades võiks olla vana-linnas absoluutselt kõikidel pärast 00:00 lahtiolevatel asutustel küsida piletihinda miinimum €5 (nädalavahetuseti). Siis tõuseks pidude kvaliteet + kaoks igasugu urkakohad ning kahtlased seltskonnad :)

Vaata ranka, kui pileti hind oleks 5 euri siis ei jätkuks maalt linna tulnud tibinatel raha urkakoha buyinni teha. Sinul ei oleks kellegile jooke välja käristada ja peale pidu peaksid panema lakas omaette ona.

jasssass
11.09.12, 00:47
Vaata ranka, kui pileti hind oleks 5 euri siis ei jätkuks maalt linna tulnud tibinatel raha urkakoha buyinni teha. Sinul ei oleks kellegile jooke välja käristada ja peale pidu peaksid panema lakas omaette ona.


Maa tibid on nagunii juba 10 kilomeetrit traktoristi m.unni imenud, asi see 2 kilomeetrit taksojuhi vorsti imeda pole siis

ranka
11.09.12, 00:52
Vaata ranka, kui pileti hind oleks 5 euri siis ei jätkuks maalt linna tulnud tibinatel raha urkakoha buyinni teha. Sinul ei oleks kellegile jooke välja käristada ja peale pidu peaksid panema lakas omaette ona.

Naistele võib alati erandi teha - tasuta :)

KristjanLaas
11.09.12, 01:01
Fixed price, mis kõikidele taksodele kehtib on sitaks hea ja ilma taksomeetrita veel parem. Kui on kindel summa, et hollywood to lasnamägi on €8, mustamaägi €8, õismaägi €12, nõmme €16 jne

Tellimiskeskus (endine kadaka takso) on sellise süsteemiga. Kõige soodsam pikaks tripiks (õismäe-park €5.2). Ainus miinus, et ei tea millise auto luckid (Inter jne. regidel savi) ja autodel pole plafooni, seega ei saa BUS rajal sõita. Ummiku ajal lamp seega.

Simmo
11.09.12, 02:44
Mul siin riigis on ka fixed price taksodel. Short drop within 3km 1.5$ 4-7km 2.5$ 8-15km 5$ ja ~80km on 25$ :cool:

valustyng
11.09.12, 06:15
kus riigis nii head hinnad on?

hotcocacola
11.09.12, 06:33
Dubai?

vsiu100
11.09.12, 08:32
Guyana.

aga ise kasutan taksodest 17888(eestimaa, logo, ...) või 6 38 0000(euro, IR,...), kuna hind+kvaliteet on enam-vähem.
Kui vaja kindlaks ajaks autot ette tellida(a la hommikul kl 6 lennujaama), siis usaldan ainult Tulikat.

kuco
11.09.12, 08:50
Kahju, et teema on läinud valedele radadele. Jätkame teema.
Enda ametikoht programmeerija

eddi
11.09.12, 10:42
No nüüd siis taksoteema. Go wild.


Tellimiskeskus (endine kadaka takso) on sellise süsteemiga. Kõige soodsam pikaks tripiks (õismäe-park €5.2). Ainus miinus, et ei tea millise auto luckid (Inter jne. regidel savi) ja autodel pole plafooni, seega ei saa BUS rajal sõita. Ummiku ajal lamp seega.

Selle tellimuskeskuse kohta. Olen selle organisatsiooni ettevõtjaga korra kohtunud ja rääkinud. See on päri huvitav süsteem. Tüüp ostab väiksed pankrotistunud taksofirmade numbrid ära ja vahendab tellimusi. Annab näiteks euro taksojuhile ühe telefoni, kuhu hakkavad talle läbi GPS tellimused tulema. Taksojuhil on siis 2 tellimiskeskust pmst - euro tellimiskeskus ning lisaks saab ta läbi selle telefoni tellimusi.
Taksofirma omanikele see üldse ei meeldi - aga mis sa teed? Taksojuhil on õigus ka teisi tellimusi võtta, kui tahab (kui ta on ikka FIEna tööl). Pluss ta tegutseb suhtelselt vaikselt ehk enamu taksofirma omanikest isegi ei tea, et mingi osa nende autojuhtidest teeb ka sellele tellimuskeskusele töid.

Põhimõtteliselt sama, nagu Taksoabi teema, aga võib öelda, et efektiivsem ja väiksemate kuludega.

vsiu100
11.09.12, 11:10
pokker on lihtsalt taksojuhtide seas väga pop

yep.
sõitsin kunagi parki cashi mängima. taksojuht küsis, et noh poja, lähed gamblima?
tegin saatusliku vea, kui vastasin, et eip,pokkerit mängima.
terve tee sain bad beat lugusi kuulda nii livest, kui PS-st ca 40a vene mehe käest. Ta tõmbas ennast nii käima, et vahepeal tagus käega vastu rooli ja unustas jala gaasile liialt pikaks ajaks.....
oleks vastanud, et jah, ruletti mängima, oleks ilma higiste peopesadeta kohale jõudnud.............

eddi
11.09.12, 11:24
yep.
sõitsin kunagi parki cashi mängima. taksojuht küsis, et noh poja, lähed gamblima?
tegin saatusliku vea, kui vastasin, et eip,pokkerit mängima.
terve tee sain bad beat lugusi kuulda nii livest, kui PS-st ca 40a vene mehe käest. Ta tõmbas ennast nii käima, et vahepeal tagus käega vastu rooli ja unustas jala gaasile liialt pikaks ajaks.....
oleks vastanud, et jah, ruletti mängima, oleks ilma higiste peopesadeta kohale jõudnud.............

Haha, ma reeglina ei viitsi kunagi taksojuhtidega rääkida (kui pole just hea tuttav - sõber taksojuht). Selle tõttu istun ma alati tahaistmele. Isegi, kui juht hakkab mingit pläma ajama, on siis palju kergem olukorda ära handlida.


Miks just fixed price? See oleks ka jama imo, aga mingi ülemine piir võiks olla.

Imo võiks olla 2 hinnataset. Keskmine ehk tavaklientide jaoks ning kallim (aga kõva kontrolli ja reguleerimise all) nagu näiteks Tallink ja Tulika.
Kui tulekski täielik fixed price, siis oleks see jällegi Tallinki ja Tulika vastu ebaaus, kuna nendel on olemas enda klientuur, kes on hea meelega nõus seda summat maksma, kuna kvaliteet ja organiseeritus on ikkagi hinnale vastav.

Rage
11.09.12, 11:28
. Annab näiteks euro taksojuhile ühe telefoni, kuhu hakkavad talle läbi GPS tellimused tulema..möhh? läbi GPSi? wat?


Haha, ma reeglina ei viitsi kunagi taksojuhtidega rääkida (kui pole just hea tuttav - sõber taksojuht). Selle tõttu istun ma alati tahaistmele. Isegi, kui juht hakkab mingit pläma ajama, on siis palju kergem olukorda ära handlida.
p.s. see ongi eestis vabsee imelik, et kõik sinna ette istmele ronivad.. normaalne ongi mitte taksojuhi külje alla pugeda.. ameerikamaal ju vabsee sein vahel ja ainult taga saab sõita..

ühesõnaga ma istun alati võimalusel taga va kui seltskonda on rohkem kui kaks inimest..

eddi
11.09.12, 11:32
möhh? läbi GPSi? wat?

Ostad telefoni, millel on GPS küljes. Installid sinna ühe spetsiaalse äppi (vist oli tal custom made app, aga pole kindel). Dispetser istub kodus, tuleb kõne - dispetser vaatab arvutisse, tal seal programm kaardiga, mis näitab kõikide telefonide asukohta, kui kaart näitab, et mingi telefon (ehk autojuht) on antud rajoonis, saadab teate edasi, taksojuhi telefon annab märku, et tuli tellimus ja siis ta peab seal vajutama, kas võtab tellimuse või ei võta. Kui võtab, siis vajutab telefonis mingile nupule, dispetser saab kohe info kätte ja ütleb siis kliendile mitu min ja mis auto.

See tellimuskeskus, millest jutt käib, on kusjuures vägagi innovaatiline lahendus ja mis teeb ta nii efektiivseks - minimaalsed tegutsemiskulud tellimuste vahendamisel ja lihtsus.

inward
11.09.12, 11:35
p.s. see ongi eestis vabsee imelik, et kõik sinna ette istmele ronivad.. normaalne ongi mitte taksojuhi külje alla pugeda.. ameerikamaal ju vabsee sein vahel ja ainult taga saab sõita..

ühesõnaga ma istun alati võimalusel taga va kui seltskonda on rohkem kui kaks inimest..

This. Vanamees autosse ronides ütleb alati, et ministrid istuvadki taha ja sätib ennast mugavalt taga istmele. ;)

tolmuahv
11.09.12, 14:12
Näiteks Skandinaavias ka üksi taksoga sõites on täielik no-no esiistmele istuda. See on nagu taksojuhi private zone ja sinna istutakse, kui taha ei mahu enam.

Global Takso kohta ei saa mainimata jätta: Reede öösel 3-paiku tulin autoga koju. Ülemiste ristis sõitis minu ees üks Global. Seal viadukti ehitustööde juures kiirendas veits ja rebis otse vastassuuna vööndisse, mis oli veel tugevalt tardega eraldatud ka. Lendas seal 70-ga umbes, õnneks kedagi Tartu või Järvevana poolt ei tulnud, muidu oleks üks piraat vähem.

KristjanLaas
11.09.12, 14:20
pokker on lihtsalt taksojuhtide seas väga pop

Kunagi linnast koju sõites võttis mind peale P. Grünthal isiklikult.


Appr. mitu taksojuhti Eestis umbes on?

privador
11.09.12, 14:23
P. Grünthal sõidab taksot-ei teadnudki

Aga see esiistme jutt. Äkki istutakse esiistmele, et mitte mingit pinget tekitada. St taksojuhil on palju kergem rünnakuid tõrjuda, kui isik on kõrval istmel. Harilikult tapmised ongi toime pandud nii, et nolgid istuvad taksojuhi taha ja neil seal hea toimetada...

Oliverk
11.09.12, 14:24
Ostad telefoni, millel on GPS küljes. Installid sinna ühe spetsiaalse äppi (vist oli tal custom made app, aga pole kindel). Dispetser istub kodus, tuleb kõne - dispetser vaatab arvutisse, tal seal programm kaardiga, mis näitab kõikide telefonide asukohta, kui kaart näitab, et mingi telefon (ehk autojuht) on antud rajoonis, saadab teate edasi, taksojuhi telefon annab märku, et tuli tellimus ja siis ta peab seal vajutama, kas võtab tellimuse või ei võta. Kui võtab, siis vajutab telefonis mingile nupule, dispetser saab kohe info kätte ja ütleb siis kliendile mitu min ja mis auto.

See tellimuskeskus, millest jutt käib, on kusjuures vägagi innovaatiline lahendus ja mis teeb ta nii efektiivseks - minimaalsed tegutsemiskulud tellimuste vahendamisel ja lihtsus.
Läbi GPS-iei saa mitte midagi saata. GPS on positsioneerimisüsteem.

Pumper
11.09.12, 14:31
Ma sain ükskord istuda taksos kus juhiks oli Farmi Gabrile, hullult shikilt oli riides ja mingi suht ok auto oli, hullult edev oli ka, a siis saabusid neiud ka autosse kes hakkasid räigelt irwitama ja mõnitama ja välja juba visatigi meid, ilma meetritki sõitmata.

vsiu100
11.09.12, 14:38
Gabriel sõidab nüüd limuga(taksot). Kohe tuli meelde film "Ohtlik reisija" ja "Alfie" kus osalised unistasid ka oma limu-bisnisist.

pikk28
11.09.12, 14:38
mis mõttes P.Grünthal ja Farmi gABRIEL. Mõlemad on bustos või?

vsiu100
11.09.12, 14:47
Peeter sõidab juba ammu. Ta kühveldas kunagi live cashist stabiilselt ikka kokku, aga 2005a durrr ei ole juba mitu-mitu aastat durrr.......samas auto, maja viimsis(vist?) jms jooksvad kulud tahavad katmist ju.........

pikk28
11.09.12, 14:59
lihtsalt naljakas, et temasuguse IQ-ga inimene sõidab taksot. Ma kujutasin ette, et taksojuhid ikka sellised tyybid, kes muud midagi teha ei oska/ei viitsi. Ilmselt taksojuht rohkem oma aja peremees kui kontorirott.
Keegi võiks talle öelda, et samal ajal kui ta taksoga raha kokku kühveldab (reede-laupäeva öösel), siis on lauad kõige FISHISEMAD.

privador
11.09.12, 15:15
Peeter kühveldas 2000 alguses cashis suht hästi. Nüüd uued durrid cashis ilmselt

vsiu100
11.09.12, 15:52
Ilmselt taksojuht rohkem oma aja peremees kui kontorirott.

sellepärast ta sellel tööl ongi + ta harjunud öise eluviisiga.


Peeter kühveldas 2000 alguses cashis suht hästi. Nüüd uued durrid cashis ilmselt

olen samuti nii kuulnud.

pikk28
11.09.12, 15:53
ok, riid oli paigas

qbj0hn
11.09.12, 16:25
Vanaisa oli Tallinnas mingi 5a taksojuht kunagi. Peale seda quitis ära kui lasnamäel sai mingilt kliendilt pussitada kaela ja veenidesse. Vend midagi ei röövinud ka, lampi lihtsalt lendas peale ja siis pani jooksu.

Seoses takso sõiduga tuleb veel humoorikas lugu meelde kui Ghost0-iga kunagi linnas mälus olime ja sadama ligidal võtsime takso. Tahtsime kuhugi hotelli saada (vist ütlesime koha ka, täpselt ei mäleta), üllatus oli suur kui vend pani meid literally samas kohas maha kust peale võttis, arve oli ka semi-kirves. Umbes tiirutas lihtsalt ja tõi samma kohta tagasi :D.

Loksutaja
11.09.12, 17:14
Meil siin foorumis üks nö crusher ka endine taksist :)

Simmo
11.09.12, 18:13
vsiu vastas ära jah juba, et Guyana. Siin on 60% autodest taksod, unustasin mainida tunnihind on neil 7.5$. :D

Spewmonkey
11.09.12, 18:34
vsiu vastas ära jah juba, et Guyana. Siin on 60% autodest taksod, unustasin mainida tunnihind on neil 7.5$. :D

Bangkoki taksode hulk ja hinnad suht samasse auku :).

Simmo
11.09.12, 21:35
jah Spewmonkey aga riisi süüakse siin rohkem LOL.

hotcocacola
12.09.12, 01:49
wtf, mida sa seal guijaanas teed :D? miks just selline valik ?

metsnik
12.09.12, 04:04
millegipärast Hong Kongis ja Singapuris suudetakse stabiilse kvaliteediga ja SOODNE taksoteenus käima panna, aga meil on mingid Globalid ja muu pornograafia

noname
12.09.12, 05:36
wtf, mida sa seal guijaanas teed :D? miks just selline valik ?


http://www.youtube.com/watch?v=g2nCOOm0qeA

Simmo
12.09.12, 06:48
http://www.youtube.com/watch?v=g2nCOOm0qeA

Mystery solved.

eddi
12.09.12, 17:37
Lihtsalt infona taksosõitjatele, et juhul, kui teil tekib mingi probleem/vaidlus taksojuhiga, siis kõige efektiivsemalt saab sellised probleemid lahendada sellega, et helistate dispetserile. Taksojuhtidele see ei meeldi (kui nad on ise mingis asjas süüdi), kuna kui dispetser saab teada, et taksojuht rikkus reegleid (küsib rohkem raha, jõudis üle viie minuti hiljem kohale, ilma, et sulle oleks teada antud), siis dispetseril on õigus taksojuhil eeter karistuseks kinni lükata.

Endal olnud nii, et sõidad sõbraga, viskad sõbra ära ja siis taksojuht pani taksomeetri kinni ja siis pärast sõitsime edasi, siis ta pani uuesti sõidualustus tasu ehk 2x sõidualustustasu ühel sõidul. Sellistel juhtudel hea dispetserile helistada ja ta klaarib ise taksojuhiga probleemi ära.

K2snakas
12.09.12, 17:53
endal oli selle takso värgiga eelmine nädal naljakas juhtum, pmts istusin lambi taksosse ei mäleta firmat isegi, igatahes oli mingi vana mesa ja ütlesin talle aadressi sõle27a, kus ma polnud ise varem käinud ja siis see pmts küsis minult, et kas see asub ennem sünnitusmaja. Mul oli like dafuq, kas mina olen taksojuht? Siis ta vedas mind kuskile elumajade vahele, kus asus sõle27c vmt, siis ma ütlesin, et see ei saa mingi elumaja olla, et see peab ala mingi garaas olema vmt, siis tajus vist ära kuhu minema peame...Paljudel taksodel seal tallinnas üldse gepsi pole ?

eddi
01.12.12, 15:47
saksa taksos otsib üks 2007 aasta toyota avensis 1.6 endale juhti. pm, kui on huvi (koos ees- ja perekonnanimega & tel nr ning kui varasemad kogemused olemas siis need ka). töögraafik vaba ning auto jääb juhi valdusesse (kui täiskohaga hakkab sõitma). tööd saaks alustada tulevase nädala jooksul

privador
01.12.12, 21:04
Tulles teema juurde tagasi, olen mõelnud selle peale et kui palju taksojuhid ütlevad sõidule EI. A la tuleb 2 tätoveeriud venekeeles kõnelevat tüüpi, kes paluvad viia kuskile pärapõrgu

eddi
31.01.13, 18:27
Üks kasulik uudis rahvale

Saksa Takso korraldab happy hour -50% kampaania. Saab kopikatega sõita :-)
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/819428_581543778541687_1178662688_o.png
tingimused
Saksa Takso käivitab HAPPY HOUR -50% kampaania!

Terve veebruari kuu -50% järgmistel päevadel:

- esmaspäev kuni neljapäev 01:00-04:00
- esmaspäev kuni neljapäev 12:00-15:00

Kampaania tingimused:
-Kampaania korraldajaks on Saksa Takso OÜ, äriregistri kood 11519432, juriidiline aadress Risti 7a-7 Tallinn (edaspidi „Korraldaja”).
- tellimuse peab edastama läbi numbri 1316 või 53035035
- arve peab jääma vähemalt 2,5 eur (näiteks kui arve on 4,6 eur tuleb tasuda vähemalt 2,5 eur aga kui arve on 5,2 tuleb tasuda 2,6eur)
- kampaania kehtib ainult eraklientidele
- HAPPY HOUR kestab veebruari lõpuni aastal 2013
- Lisainfot kampaania kohta saab telefonidelt 1316; 53 035 035
- 50% allahindlusega saab kasutada taksot sõitudeks E-N kella 01:00st-04:00ni ja 12:00-15:00ni Eesti Vabariigis, Tallinna linna halduspiirkonna piires vaba takso olemasolul.
- Kellajalistele tellimustele kampaania ei kehti
- Kampaania korraldaja jätab endale õiguse muuta kampaania tingumisi sellest ette teatamata. Sel juhul informeeritakse sellest klienti takso tellimisel, juhul kui sellekohast infot ei ole https://www.facebook.com/SaksaTakso lehel.

Oliverk
02.02.13, 03:42
tra see takso teema. Tellisin vabakale takso. Istume sõbraga sisse ja suund Kristiine keskuse juurde. Sõber läheb seal maha ja ma ütlen taksojuhile et nüüd Keilasse. Kohe hakkas venekeeles nahhuitama. Ühegi sõnaga enam edasi ei sõida. Saatsin koos arvega persse ja ütlesin et ei maksa ja sõitis lihtsalt minema. Tellisin uue takso ja niikui sisse istusin ja Keilat mainima siis kohe kukkus jälle venekeeles joppima. Seekord võtsin oma kõik 5 venekeele sõna kasutusse ja leppisin summa millega ära tõi. Terve tee ikka ketras et tal tühi sõit ja tee libe. Vana teada asi et Keilat taksot tellides mainida ei tohi aga nihukest jama pole enne veel olnud ja ikka taksomeetri järgi koju ära saanud tavaliselt.

Matu
02.02.13, 03:54
sitad hakkavad juba siis ulguma kui viimsisse sõitma peavad

fyte
02.02.13, 06:38
Sai paar päeva tagasi peole sõidetud amigo taksoga (saadeti see maksi-variant, mille tariif on taksomeetri omast reaalselt 2x madalam). Olles pärale jõudnud, ulatasin siis kahekümneka, et sealt miski €12+ euri tagasi saada, kuna näit oli ca €15 ja siis venelasest taksojuht andis algul 5 eurise ja alles mõne seki pärast, kui küsisin, et kus ülejäänud raha on, siis hakkas selle järgi sobrama. Ilmselt mõtles, et oli hea võimalus üle lasta proovida, kuna sõidu ajal lobisesime tagaistmel sõpsiga. Kuradi nahhaal.

rahvavaenlane
02.02.13, 09:15
ma olen umbes 10000x nende munnidega vaielnud kas Tähetorni tänav on tallinn v mitte. värdjad raisk, nii kui tähetorni jõuavad kangutavad oma faking 5nda taksi peale ja mõtlevad, et nii on lahe. tra see on täiesti ametlikult tallinn

ristik
02.02.13, 11:58
taksod tallinnas jah suht naljakad imo. Korra tahtsin tipptunnil Kristiine juurest takso peale saada - 3 numbrit tuimalt ei vastanud kõnedele ning 2 ütlesid et neil ei ole taksot selles piirkonnas..

eddi
02.02.13, 12:30
Ongi väga palju selliseid juhte, kes ainult mölisevad ja vinguvad. Juhtide kvaliteet on suht pask veel siin Eestis :( (muidugi on ka häid juhte, aga suur osa on kahjuks halvad)

Mäletan ka kuidas varem pidi taksojuhtidega kauplema, nagu oleks kuskil laadal/turul. Viimsisse ei tahtnud mitte keegi minna, aga see tavaliselt aitas, et mis hinna eest nõus olete ja siis reeglina mingi kümpa eest olid nõus.


taksod tallinnas jah suht naljakad imo. Korra tahtsin tipptunnil Kristiine juurest takso peale saada - 3 numbrit tuimalt ei vastanud kõnedele ning 2 ütlesid et neil ei ole taksot selles piirkonnas..

See suht standard tipptunni ajal. Tipptunni ajal väga vähe juhte tööl, sest ummikus passimine jne, keegi ei viitsi sel ajal sõita, ajakulu on liiga suur.


Tulli ka meelde lol. Eelmine nv sõitsin Revaliga koju, olin väsinud, kuulasin autost muusikat ja olin omaette, siis juht hakkas järsku rääkima. Terve tee viimsisse vend seletas, kui mugavad on ta Saabi istmed ja kui kahju, et Saab pankrotti läks. Poole tee peal pani muusika ka kinni, et ma ikka tema jutule keskenduksin, see oli insta tilt

kjmrc
02.02.13, 12:44
Mis teema Viimsi ja Keilaga on siis, et taksojuhid nii ähkima-puhkima võtab??

Ise Tallinnas ei ela :D

Oliverk
02.02.13, 12:46
Keegi ei taha nii pikka otsa sõita, kui sama ajaga saavad 5 klienti vabaka-mustaka vahel vedada.

Matu
02.02.13, 12:47
jep, suht raudne laks et peavad sealt tyhja autoga lihtsalt tagasi tulema

Potsataja
02.02.13, 12:53
Kui reaalne see on, et taksojuhid sõidavad Tallinnas regulaarselt 10 000km+ kuus?

eddi
02.02.13, 12:57
Kui reaalne see on, et taksojuhid sõidavad Tallinnas regulaarselt 10 000km+ kuus?

Päris 10k vist täis ei tule (kui just räme grinder pole). tean näiteks 2 taksoautot 2006 aasta omad, millel mingi 600k läbisõitu :-) avensis ja opel astra mõlemad 06 aasta omad

Nägin paar kuud tagasi Tulika taksoautot müügis auto24. Kleepsud ja platfoonid muidugi maha võetud, polnud sõnagi, et oli olnud taksoauto ja läbisõit ka alla keritud, valge opel.
Väga õnnetu oleks ikka niimoodi taksoauto peale sattuda (kui ostad turu õige hinnaga)

qbj0hn
02.02.13, 13:09
Igakord tuleb see vid meelde kui taksodest ja umbkeelsetest jutt, http://www.youtube.com/watch?v=R9SbHiIIAcw

eddi
02.02.13, 15:05
Igakord tuleb see vid meelde kui taksodest ja umbkeelsetest jutt, http://www.youtube.com/watch?v=R9SbHiIIAcw

Haha, see päris hea :D

LuuK
02.02.13, 15:07
Päris 10k vist täis ei tule (kui just räme grinder pole). tean näiteks 2 taksoautot 2006 aasta omad, millel mingi 600k läbisõitu :-) avensis ja opel astra mõlemad 06 aasta omad


kas autodele tehakse üldiselt korralikult hooldust või laseb vasja kuskil garaasis haamriga kui miski asi otsad annab?

eddi
02.02.13, 15:22
kas autodele tehakse üldiselt korralikult hooldust või laseb vasja kuskil garaasis haamriga kui miski asi otsad annab?

Üldiselt hoolitsevad ikka ilustil. Mõistlikud juhid (kellel enda auto, aga neid vähe) lasevad ikka ilusti kõik korda teha ja regulaarselt hooldavad.

Enamus juhtidest rendivad autosi ehk auto omanikeks on siis kindlad investorid (kas taksofirma omanik või keegi muu) ja nemad ikka jälgivad ja sunnivad juhte iga väiksema loksuga garaazi tulema, kuna taksoauto saab ikka korralikult vatti. Eriti veel, kui auto on kahe peale (12h vahetustega) ehk auto sõidab 24/7 aasta läbi, siis peab väga täpselt ja hoolikalt hooldama, muidu üks hetk viskab auto sussid püsti ja siis passib nädal aega remondis ja kõik kaotavad raha (taskojuht, rendileandja ja taksofirma) et üldiselt ikka üritatakse sellist juhtumit vältida.

Aga jah muidugi on juhte, kes ei saa aru, et see on nende põhitöövahend ja kui tahad, et see töövahend hoolitseks sinu eest ja tooks sulle sisse siis sa pead ikka tema eest ennem hoolitsema.

Ints
02.02.13, 16:25
http://www.youtube.com/watch?v=dcwjrJM9ktQ

alaska
02.02.13, 16:48
Igasugustes parima auto testide toppides on alati tugevalt esindatud sellised autod, mida tavainimesed üldjuhu vastupidavaks ei pea, nagu koreakad ja prantslased. Taksode hulgas jällegi mitte nii väga esindatud mudelid. Et pole ikka nii head autod?

Strawberry
02.02.13, 16:50
Igasugustes parima auto testide toppides on alati tugevalt esindatud sellised autod, mida tavainimesed üldjuhu vastupidavaks ei pea, nagu koreakad ja prantslased. Taksode hulgas jällegi mitte nii väga esindatud mudelid. Et pole ikka nii head autod?

Testijal ja testijal on vahe.

Eesti parima auto võitis vist Opel vms, no tule taevas appi.

leits
02.02.13, 16:51
imo enamus testid on rigged, olgu need rehvi, auto, viirusetõrje vms testid .. Alati on kallutatud sinna poole kes tellis testi..

eddi
02.02.13, 18:27
Testijal ja testijal on vahe.

Eesti parima auto võitis vist Opel vms, no tule taevas appi.

Opelid on kusjuures väga head taksoautod.
Toyotad on väga vastupidavad, tublid tööloomad, aga kui midagi läheb, siis ikka maksad ka.
Kui kolm kõige efektiivsemad autofirmat võtta taksonduses, siis opel, WV ja toyota imo (järjestus suvaline)

timz0333
02.02.13, 18:38
Aga mersu?

kardpleier
02.02.13, 18:43
daciad ka teemas

eddi
02.02.13, 19:23
Aga mersu?

Mersu ka hea yep. Kui neli kõige paremat firmat taksonduses siis oleks mersu see neljas kindlasti (järjestus suvaline). Aga mersudega kui saad endale natuke ebaõnnetu mersu siis käib see sul ikka väga tihti paranduses pluss mersul elektroonika nii high tech, et kui see jupsima hakkab siis probleeme küllaga.

Aga kalli hinna tõttu reeglina taksofirmad ei taha väga uuemaid mersusi võtta. Saksa Taksos siin ainukesena vist keskmise hinnaklassi taksofirmana ostetakse 2007+ aasta mersusi, mujal mitte. Seda siis kvaliteedi ja promo mõttes.Saksas peaks olema mingi 5tk 07 aasta mersut (viiest üks on väga problemaatiline näiteks, koguaeg käib paranduses. pluss on veel 2tk 2010 aasta E klassi ning 1tk 2011 aasta E, nende obv pole mingeid probleeme veel tekkinud

eddi
02.02.13, 19:38
ma ei tea millest te räägite, viimase poole aasta jooksul olen iga kuu vähemalt 2x Tallinn---> Viimsi, taksot tellin KUTSU TAKSO äppiga (superstuff, soovitan), niiet seinast seina on firmad olnud JA mitte kordagi ei ole keegi ohkinud. Eile öösel oli arve 7.70 Kesklinnast, sihtkohaks 3km Viimsi keskusest edasi. :heart:

Selle äppiga sellised lood, et said nii odavalt, kuna see äpp promob ainult odavamaid taksofirmasid, kuna keskmise hinnaklassiga ei ole nõus neile reklaamiraha maksma (mingi 5-10senti iga kõne pealt küsivad taksofirma käest). Selle kui sa seal nüüd lappad, siis märkad, et kõik taksofirmad, mis seal üleval on, on odavad kõik. Ehk kui tahad neiuga sõita ja muljet avaldada autoga, siis keri heaga kõige lõppu seal

kallekusta
02.02.13, 19:53
See peab küll level olema, et neiule TAKSOGA muljet avaldada.

http://acidcow.com/pics/20130201/gifs_11.gif

eddi
02.02.13, 20:05
See peab küll level olema, et neiule TAKSOGA muljet avaldada.

http://acidcow.com/pics/20130201/gifs_11.gif

Lol, mis gif :D no see oli jah naljaga pooleks

adam_q
02.02.13, 20:47
Lol, mis gif :D no see oli jah naljaga pooleks

odav odavaks, aga miski kell 4 öösel ei ole küll vahet mis auto on, peaasi et põhku saab :) ja see äpp on ikka üks kasulikumaid äppe mul küll.
Taksopaha on rõve ainult, see tekib alati vanemates autodes, aga õnneks saab akna alla kerida kui ilusti küsid

harryahven
03.02.13, 04:42
taksopaha lol, mäletan kui tatina tondi viadukti peal 30ne krooni eest ketti panin kenasti tagauksest välja, taksojuht oli väga mõistev õnneks ja itsitas teistega kaasa autos :)
http://clutch.mtv.com/wp-content/uploads/2011/03/bison_barf.gif

Strawberry
03.02.13, 07:03
taksopaha lol, mäletan kui tatina tondi viadukti peal 30ne krooni eest ketti panin kenasti tagauksest välja, taksojuht oli väga mõistev õnneks ja itsitas teistega kaasa autos :)


Kas eesti keeles saaks ?

adam_q
03.02.13, 12:42
taksopaha lol, mäletan kui tatina tondi viadukti peal 30ne krooni eest ketti panin kenasti tagauksest välja, taksojuht oli väga mõistev õnneks ja itsitas teistega kaasa autos :)
http://clutch.mtv.com/wp-content/uploads/2011/03/bison_barf.gif

ot mis, 30 eeki on oksepaneku tasu?

eddi
03.02.13, 16:21
ot mis, 30 eeki on oksepaneku tasu?

Haha, peaks selle hinnakirja juurde lisama :D paned roopi, siis taksomeetrisse tiksub automaatselt x summa peale :D

Edit: mind ajab alati naerma, kui näen plaza ees feik tallink taksot. Kollast värvi, mingi FIE ükssarv on ukse peal ja all on slogan "Mina sõidan koguaeg" (Tallink takso slogan - "Meie sõidame koguaeg")
vend pidevalt seal jahib kliente

harryahven
03.02.13, 17:41
taksomeeter jooksis 30 eegu jagu sel ajal edasi, eraldi hinnakiri oleks päris solid lol

BuildUp
25.02.13, 12:25
http://www.tarbija24.ee/1149100/taksofirma-protesteerib-neid-leivata-jatnud-tasuta-uhistranspordi-vastu

eddi
25.02.13, 14:59
http://www.tarbija24.ee/1149100/taksofirma-protesteerib-neid-leivata-jatnud-tasuta-uhistranspordi-vastu

Läks korralikuks actioniks meedias sellega. Lähiajal tuleb veel Saksa Takso poolt pressi väljaandeid, kaasaarvatud telekas. Mida Saksa Taksot kõige rohkem häirib on see, et Tallinna linn pakub tasuta teenust, kuigi selle jaoks raha ei ole. Selle asemel, et põletada raha tasuta teenuse alla, võiks Tallinn ennem enda teed korda teha, mis lõhuvad autosi ikka väga ulmeliselt.

Aga jah, pole esimene kord, kui Saksa Takso protesteerib Tallinna Linnaosa vastu :-)

vsiu100
25.02.13, 15:19
Jutt jumala õige ju.
Sõidan iga päev läbi kesklinna. See ei ole normaalne. Lisaks sellel, et see lõhub autosid, lõhub see ju ka busse/tramme väga jõhkralt.
Ükspäev nägin mitut autot järjest tee ääres, kõigil juhipoolne esirehv tühi. wft is this shit???

karupoeg
25.02.13, 15:34
eddi, mis selline ühekordne reklaamikampaania Saksa Taksole maksma võib minna umbes?

vsiu100
25.02.13, 15:39
puusalt - ca 10k.

eddi
25.02.13, 15:45
Eks see üks päev mingi 6-7k kanti läheb umbes

Kampiaaniapilt ka siis ST poolt tasuta teisipäeva jaoks:
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/858004_597350016961063_2097135383_o.png

EDIT: pigem jääb see kulu ikka mingi 5k juurde.
NB! see on kõigest minu arvamus, eks homse päeva populaarsus ja tootlikkus otsustab, kui suur kulu firma jaoks tuleb

vonkartoffel
25.02.13, 16:13
dafuq, saksa takso teeb miski 2k sõitu 12 tunni jooksul? Kui suur see autopark neil on?

eddi
25.02.13, 16:25
dafuq, saksa takso teeb miski 2k sõitu 12 tunni jooksul? Kui suur see autopark neil on?

2k sõitu 12h jooksul ei tule küll. autopark ca 40 autot ST'l

tolmuahv
25.02.13, 16:51
Suhteliselt riskantne liigutus. TLV vargaid avalikult kritiseerides võib arvestada, et edaspidi mupod ja muud loomad kotivad sind eriti hoolega. Ma pole küll detailideni kursis, mida TLV teha saab täpselt, aga tõenäoliselt on neil piisavalt vabad käed.

See teede teema hakkab muidu vaikselt meediast juba ära kaduma. KE-d ju absoluutselt ei koti, teed on taotluslikult sitad. Kui ikka sinu valitsusajal 80% rahast sellelt eelarverealt maha läheb, siis on ju lõpptulemus prognoositav ja taotluslik. Muuseas, 2013 aastal kärbiti teede hoolduse raha võrreldes eelmise aastaga veel 20%. Sai vist eelmisel aastal liiga palju parandatud.

tolmuahv
25.02.13, 16:53
puusalt - ca 10k.

Sõltub, kuidas korraldada. Kuivõrd tung saab olema meeletu, peab ilmselt 90%+ tellimusi nagunii ära ütlema. Ja kui 90% asemel 100% ära üteldakse ("Pole praegu vaba autot"), siis ega keegi seda ka kinni ei võta. Siis on lihtsalt tasuta meediakampaania.

eddi
25.02.13, 17:14
Sõltub, kuidas korraldada. Kuivõrd tung saab olema meeletu, peab ilmselt 90%+ tellimusi nagunii ära ütlema. Ja kui 90% asemel 100% ära üteldakse ("Pole praegu vaba autot"), siis ega keegi seda ka kinni ei võta. Siis on lihtsalt tasuta meediakampaania.

Oleneb nüüd nõudlusest jah, päris suur osa jääb täitmata kindlasti, kuna nõudlus võib olla meeletu. Kuid enamus juhid on pandud selleks päevaks tööle ja keegi passima ei jää, et pigem on eesmärk anda klientidele proovida (saksa takso tahab uut kvaliteedistandardit luua keskmise hinnaklassi taksofirmadega võrreldes), mitte kuiva reklaami teha.

kallekusta
25.02.13, 18:58
Saksa Takso poolt mingi pseudo probleem. Nagu need puudu olevad 25% sõitjaid oleks olnud õpilased ja penskarid, kes nüüd tänu tasuta ühistranspordile enam nendega ei sõida.

Ma ei ole kunagi vaadanud sellele, kui reklaami otsitakse endale sellisel viisil

Matu
25.02.13, 19:24
see on jah suht lol teema sest miks peaks need kes enne taksoga s6itsid nyyd yhistrantsporti kasutama hakkama
kui enne taksoga s6ideti siis pidi midagi seal bussis v trollis mitte meeldima ja nyyd kui pilet pmst 2ra kaotati siis peaks olukord veel hullem olema
palju rahvast, mingi prykkar haiseb k6rval v6i mida iganes
ilmselt asi ikka milleski muus

kivisaba
26.02.13, 17:51
6 minuti pärast kohal nagu naksti

eddi
27.02.13, 01:39
6 minuti pärast kohal nagu naksti

Mis auto saadeti ja kuidas oli?

Muide, naised saunas on rääkinud, et 12h jooksul said 400 inimese ringis endale tasuta auto. Pmst sama palju töödest (nõks rohkem) jäid ka tegemata, kuna polnud vabat autot pakkuda.

http://www.tarbija24.ee/1151156/protestiaktsioon-osutus-taksofirma-reklaamikampaaniaks/ :-)

nikitheone
27.02.13, 07:45
See artikkel tundus palju mõistlikum - http://www.tallinnapostimees.ee/1150964/tasuta-uhistransport-pole-taksofirmadele-moju-avaldanud/

eddi
27.02.13, 10:55
See artikkel tundus palju mõistlikum - http://www.tallinnapostimees.ee/1150964/tasuta-uhistransport-pole-taksofirmadele-moju-avaldanud/

Mhm. Ma ise isiklikult ka arvamusel, et tasuta ühistransport ei mõjuta küll taksondust oluliselt (kui üldse).

"Tallinna transpordiameti linnatranspordi osakonna juhataja Ruth Pärna sõnul pole Saksa Takso OÜ näol üldse tegemist taksofirmaga. «Arvatavasti nad müüvad kaubamärgi kasutusõigust ja tellimusi. Nad omavad kaubamärki Saksa Takso ja ma eeldan, et nad pakuvad taksodele tugiteenust, näiteks dispetšer vahendab tellimusi. Meil puudub selle kohta igasugune ülevaade,» lausus Pärn."

Njaa, sellega pandi täppi. Kuigi enamus taksofirmadest ei olegi juriidiliselt ise taksofirmad, vaid pakuvad lihtsalt frantsiisi taksojuhtidele. Logo ja tellimiskeskust pmst.
Arvatavasti loetakse siis taksofirmaks seda, kellel juhid endal ise palgaliselt töölepinguga tööl (ala tallink)

nikitheone
27.02.13, 11:12
Aga see bussiradade teema?

jrgn hell
27.02.13, 11:15
Mis auto saadeti ja kuidas oli?

Muide, naised saunas on rääkinud, et 12h jooksul said 400 inimese ringis endale tasuta auto. Pmst sama palju töödest (nõks rohkem) jäid ka tegemata, kuna polnud vabat autot pakkuda.

http://www.tarbija24.ee/1151156/protestiaktsioon-osutus-taksofirma-reklaamikampaaniaks/ :-)

Imo see kampaania oleks palju rohkem saavutanud, kui Saksa takso poleks tasuta sõitu jaganud tavalise ärimudeli järgi, vaid oleks linnas ringi sõitnud ja ise valikuliselt kuhugi suunduvaid inimesi peale võtnud.

Oleks olnud positiivne üllatus ja inimene, kellele oleks tasuta sõit kingitud, oleks nõus ka kuulama taksojuhi muret, sest sai just väga positiivse üllatuse.

Aga praegu ilmselt teenindati karja inimesi, kes tundis juba eos , et on entitled tasuta sõidule ja aktsiooni mõte lihtsalt vajus ära.

eddi
27.02.13, 11:28
Aga see bussiradade teema?

Pärn selgitas, et kui taksos on klient, siis tohib takso sõita ühissõidukirajal. Aga kui on tegemist ettevõttega, mis juriidiliselt ei ole taksofirma ja mille sõidukid ei ole seaduse mõistes taksod, siis neile ühissõidukiraja kasutamise õigus ei laiene. - Mõtled seda?

See on küll suht BS. Sellesmõttes õigus, et firmal endal ei ole litsentsi, aga tal polegi seda vaja.

Taksofirma AINUKESED töötajad ongi pmst dispetserid ja mõni üksik kontoritöötaja veel. Taksojuhid on lihtsalt juriidilised isikud, kes omavad ise taksolitsentsi ja kasutavad taksofirma logo ja tellimuskeskust. Kas taksofirmal, kui frantsiisipakkujal endal on litsents või mitte, see ei puutu kuidagi asjasse. Juhil ikka peab litsents olema.

ja mille sõidukid ei ole seaduse mõistes taksod, siis neile ühissõidukiraja kasutamise õigus ei laiene. - No wtf, kui sõiduk ei ole seaduse mõistes takso, siis see on tavaline sõiduk ja obv, et ühissõidukirajal sõita ei tohi. Aga kui autol on sees taksomeeter, siis tegu on taksoga.


Üldse see ühistranspordirada pigem pärsib taksoliiklust, kui aitab kaasa. Põhjus on selles, et kui takso sõidab kliendi järgi, siis ta ei tohi ühisrajal sõita. Ühisrajad aga suurendasid ummikuid ja taksojuht ei tule lihtsalt tipptunni ajal sõitma, kuna tal läheb 15-20min, et kliendini jõuda. Ta tohib ühistranspordirajal ainult siis sõita, kui ta on kliendi peale korjanud

eddi
27.02.13, 11:33
Imo see kampaania oleks palju rohkem saavutanud, kui Saksa takso poleks tasuta sõitu jaganud tavalise ärimudeli järgi, vaid oleks linnas ringi sõitnud ja ise valikuliselt kuhugi suunduvaid inimesi peale võtnud.

Oleks olnud positiivne üllatus ja inimene, kellele oleks tasuta sõit kingitud, oleks nõus ka kuulama taksojuhi muret, sest sai just väga positiivse üllatuse.

Aga praegu ilmselt teenindati karja inimesi, kes tundis juba eos , et on entitled tasuta sõidule ja aktsiooni mõte lihtsalt vajus ära.

Idee hea, aga teostada oleks olnud väga väga keeruline, kuna reaalsuses suurem osa taksojuhte oleksid ära viilinud, aeglaselt otsinud ja siis 423 asemel oleks suure tõenäosusega olnud mingi 100-150 heal juhul.

Pluss tekib küsimus, mis saab nendest, kes läbi tel tellivad? Kas nemad saavad ka tasuta? Kui ei saa, siis mis arvad, kumma töö taksojuht võtab, kas otsib tänavalt kedagi, keda tasuta kohale viia (talle küll kompenseeritakse midagi, aga mitte täies ulatuses) või võtab eetrist tellimuse ja saab selle eest rohkem raha? :-)

Ja kui läbi telefoni tellijad saavad ka tasuta, siis ei jätku lihtsalt aega, et tänava pealt kedagi peale korjata ja tasuta sõitu pakkuda kuna telefon on pmst 12h järjest punane

jrgn hell
27.02.13, 11:44
Idee hea, aga teostada oleks olnud väga väga keeruline, kuna reaalsuses suurem osa taksojuhte oleksid ära viilinud, aeglaselt otsinud ja siis 423 asemel oleks suure tõenäosusega olnud mingi 100-150 heal juhul.

Pluss tekib küsimus, mis saab nendest, kes läbi tel tellivad? Kas nemad saavad ka tasuta? Kui ei saa, siis mis arvad, kumma töö taksojuht võtab, kas otsib tänavalt kedagi, keda tasuta kohale viia (talle küll kompenseeritakse midagi, aga mitte täies ulatuses) või võtab eetrist tellimuse ja saab selle eest rohkem raha? :-)

Ja kui läbi telefoni tellijad saavad ka tasuta, siis ei jätku lihtsalt aega, et tänava pealt kedagi peale korjata ja tasuta sõitu pakkuda kuna telefon on pmst 12h järjest punane


Hea põhjendus!

Telefoni koha pealt arvan, et kui kutsud takso kohale ja siis taksojuht teatab, et on tasuta, oleks ka väga positiivne.

Aga, jh, reaalse elu unustasin ära, et kui mõni oportunist, oleks ikkagi kliendile arve kaela määrinud tuginedes kliendi teadmatusele, siis halb kuvand oleks suurem olnud, kui praegu teeenindamata klinetide hulk, kellele see ka ilmselt üllatus ei olnud.

Codecci
27.02.13, 12:31
[I]Aga kui autol on sees taksomeeter, siis tegu on taksoga.
Plafoon ikka loeb, ei? Saksa Takso rendiautodel ka taksomeeter sees, aga need ju ei tohi ühissõidukirajal sõita.

Platinum
27.02.13, 14:12
Imo see kampaania oleks palju rohkem saavutanud, kui Saksa takso poleks tasuta sõitu jaganud tavalise ärimudeli järgi, vaid oleks linnas ringi sõitnud ja ise valikuliselt kuhugi suunduvaid inimesi peale võtnud.

Oleks olnud positiivne üllatus ja inimene, kellele oleks tasuta sõit kingitud, oleks nõus ka kuulama taksojuhi muret, sest sai just väga positiivse üllatuse.

Aga praegu ilmselt teenindati karja inimesi, kes tundis juba eos , et on entitled tasuta sõidule ja aktsiooni mõte lihtsalt vajus ära.


Mina sain tasuta sõita. Olin ennem varastanud sõbra laualt 3 eur raha kuna teadsin, et neil 50-st tagasi anda nagunii pole. Rääkisime maast ja ilmast ja kordagi ei kurtnud ta oma muret. Kohale jõudes mainis, et sõit oli tasuta ja kõik. Kuna mul oli võõrast raha laialt käes, siis arvasin, et tasuta ikka vedama ei pea ja andsin oma vast röövitud 3 eurikut talle.

vonkartoffel
27.02.13, 14:13
Intress jookseb

eddi
27.02.13, 16:10
Plafoon ikka loeb, ei? Saksa Takso rendiautodel ka taksomeeter sees, aga need ju ei tohi ühissõidukirajal sõita.

Platfoon on väline taksotunnus. Rendiautodel on taksomeeter sees koos kviitungiprinteriga, aga midagi muud pole jah ehk välised taksotunnused puuduvad ehk ühistranspordirajal sõita ei tohi.

Need rendikad polegi päris taksoautod. Kuigi taksomeetris on kellegi litsents sees, aga juhil endal suure tõenäosusega litsentsi pole. Seaduses mõned punktid, mis lasevad rendikatel praktikas tegutseda. Aga muidu rendiautod ei tohi jah ühistranspordirajal sõita, kuna tegu on "juhiga autorendiga" mitte taksoga.

Rendiautod Saksa Takso poolt said kunagi ammu protesti käigus loodud, kui TLV nimelt venitas taksoveoavaldustega ja lükkas neid edasi (mõned õnnetud pidid terve aasta ootama, muidu normaalne on ca 1 nädal ja litsents käes).
Siis Saksa Takso avalikult meedias ka kuulutus, et ok, teie teete nii, siis meie teeme nii ja lõi rendiautod. Kohtus ka käidud ja Saksa Takso on võitnud need juhtumid.

Põhjus, miks Saksa Taksol veel rendikad elus on, on see, et ST reguleerib ise tugevalt seda. Ühistranspordi seaduses tingimused, et juht peab olema puhas, auto puhas, eesti keelt peab oskama jne ja ST rendiautodel on väga tugev nõue, et korralikud autod ainult, puhtad, korralikult viisakalt riides juhid jne ehk teeb selle regulatsiooni ise ära (näiteks üldiselt terve firma peale pole ühtegi juhti, kes ei oskaks eesti keelt. ja kui auto on määrdunud või juht peaks autos suitsetamisega vahele jääma, väänatakse kohe trahv firma poolt)

Nüüd viimasel ajal TLV hakanud ikka ilusti ja ausalt avaldusi rahuldama ja ST on hakanud ka rendiautosi vähendama. Kuna paljudele klientidele meeldibki pigem rendiautoga sõita, siis uuemad mersud ja skodad jäetakse rendiautodena alles, kuid kõik teised rendiautod lähevad aasta lõpuks ikka platfooni alla.

Muidu mupod saaksid isegi trahvi teha küll neile, kuid eraautot nad ei tohi kinni pidada. Nad enam ei kepi ST rendiautosi nii väga, kuna teavad, et seal kõik juhid on kursis, et neil ei ole õigus autosse siseneda, autot kontrollida jne kuna autol puuduvad välised taksotunnused. Oleks platfoon peal - väline taksotunnus ja neil on õigus kontrollida.

Väike viidik ka - http://www.tallinnapostimees.ee/354865/mupo-puuab-juhiga-autorendi-pakkujaid/

Üritasin lühikese postituse teha, aga ei tulnud välja :confused:

eddi
08.03.13, 16:44
Foorumi ärimehed. Sebige Kienze taksomeetreid kuskilt. Nõudlus on suur ja stabiilne. Lähevad, kui soojad saiad. Kui keegi saab kuskilt mingi kanali, PM.

karupoeg
08.03.13, 17:07
miks ei telli saksast?