PDA

View Full Version : AKs 3-way pot



sniffer_33
27.09.12, 13:49
UTG on halb regular, väga light caller, opening range UTG'lt umbes 16%(natuke alla 1k käe, nii et mitte väga täpne), BTN keskmiselt hea regular (natuke tightass 17/12, aga mängib selle hästi välja).
Callin AKs'iga pre,kuna tagant oli light squeezereid tulemas mitu ja UTG'ga mingi kerge meta oli kah käimas.

Poker Stars $0.05/$0.10 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 1921423 (http://www.handconverter.com/hands/1921423)

BB: $10.00
UTG: $8.31
Hero (MP): $11.15
CO: $11.05
BTN: $10.00
SB: $14.89

Pre Flop: ($0.15) Hero is MP with A :diamond: K :diamond:
UTG raises to $0.40, Hero calls $0.40, 1 fold, BTN calls $0.40, 1 fold, BB calls $0.30

Flop: ($1.65) 9 :diamond: 5 :heart: 4 :diamond: (4 players)
BB checks, UTG bets $1.10, Hero calls $1.10, BTN raises to $5, BB folds, UTG raises to $7.91 all in, Hero folds, BTN calls $2.91

Turn: ($18.57) 8 :diamond: (2 players - 1 is all in)

River: ($18.57) 2 :club: (2 players - 1 is all in)


Final Pot: $18.57
UTG shows Q :heart: Q :diamond: (a pair of Queens)
BTN shows 9 :heart: 9 :club: (three of a kind, Nines)
BTN wins $17.73
(Rake: $0.84)


Küsimus on posflop käitumise kohta, kas shoveda kohe peale UTG cbeti või mitte. HU oleks otsus suht lihtne ja saab varieerida kord nii ja kord naa, aga 3-way kogu oma stack sisse ajada, siis callib BTN'ilt ainult set ja UTG'lt ainult setid( mida tema ranges hetkel ainult 1 ehk) ja QQ+.
Seega väga -EV liigutus. Kas see on õige loogika?
Antud käe puhul on fold minu jaoks ainuõige otsus, sest nende rangede vastu olen kergelt taga vist.

pikk28
27.09.12, 13:59
mul tuleb sellega deja vu tunne. Kas see käsi kordus pole?

sniffer_33
27.09.12, 21:08
See käsi toimus täna 27.09.12.
No ja seda parem ju, kui deja vu, siis oled saanud läbi seedida ja mis mõtteid mõlgutasid?

kardaanirist
27.09.12, 23:44
mängi pokerstovega. kui ühele paned rangeks setid ja teisele setid ja QQ+, siis on meie käel 26% eq. nüüd arvuta kas saad shove callida või ei.

ESTPatrick
28.09.12, 11:54
suht lollus on 2 vastase vastu A high FD foldida. esiteks sa tahad et oleks rohkem vastaseid kui 1, seda paremad oddsid saaksid ja kui mõlemal set siis vähemalt ei ole neil maja oute eriti. kui ülepaarid siis on sul A ja ehk ka K lisaoudid, mis oleks ju super. sul peaks olema way head oddsid siin. arvesta sellega et on väga suur erinevus kas sul on siin K high või A high fd. K high ma vist foldiks siin, sest võid lennata A high vastu ja siis oled omadega surnud, aga A high domineerib aegajalt ka väiksemaid drawsid ja siis teed kõvasti raha

ja see teema et sind callib ainult set on ju just põhjuseks miks raisida, sest setti on väga raske saada!!!! ma calliks nagu sinagi flopi, et saada ka 3s mängija sisse ja kui keegi raisib siis raisiks üle kuni allinnini välja

ja arvesta sellega et sul ei ole siin vaja 33% equityt, kuna sul on juba 15bb sees. peast arvutades ütleks et sul on vaja saada konkreetsete stäkkdie vastu ca 29-30% equityt mis peaks sul olema BE olemiseks küll ja kui foldid siis teed kahjumit 15% stäkist, callides aga teeksid ca 2-3% kasumit. see on suur erinevus. sisuliselt viskasid 18% stäkki minema

sniffer_33
28.09.12, 13:29
No kui võtan QQ+,99 UTG'le ja 99,55,44 setid BTN'ile, peaks see olema -EV liigutus.
Koos implied oddsidega (mida btn'i käes veel $1.69) tuleb poti suurus $20.26. (equity 25,85%)
Seega win 26% = $20.26 ja loose 74% = $-10
EV= 0.26x20.26 + 0,74x10 = 5,27 - 7,4 = $-2,13

ESTPatrick, kas sa väidad, et villaste nende rangede peale panemine on liiga tight? Mul on tunne, et 99,99% täpne pigem.
BTN ei tee JJ,TT'ga ju sellist liigutust UTG vastu ja ühtegi muud ülepaari siia poti sisse ei limbi. No mingi kreatiivsem vend oleks siin ehk 67s'iga, millega ta tahaks shoveda, aga thats it, QJs, JTs ei shoveks ju siin.
Stackist sees oli mul enne BTN'i shove $1.5, seega ikka väiksem kahjum kui EV järgi muidu oleks!

ESTPatrick
28.09.12, 14:09
no kui sul on selline read olemas mis on 99,99% täpne siis saad ehk foldida, kuid oled sa kindel, et mitte mingi muu mooviga nii ei tehta? ma olen igasuguseid lolluseid näinud ja küll nii väita ei julgeks. sul peab ikka olema neagranu read, et seda foldida

sniffer_33
28.09.12, 15:18
no kui sul on selline read olemas mis on 99,99% täpne siis saad ehk foldida, kuid oled sa kindel, et mitte mingi muu mooviga nii ei tehta? ma olen igasuguseid lolluseid näinud ja küll nii väita ei julgeks. sul peab ikka olema neagranu read, et seda foldida

No 99,99% kiskus vähe ninakaks jah, aga oli pigem illustreerimaks, kuidas see action mulle tundus. Postitasin just sellepärast, et saada teisi arvamusi või aru saada, millist range ma siin tähele ei pane või kuidas mu mõttekäik ekslik võiks olla. Mis sa BTN'i rangeks juurde pakuksid siis, kui ta 50bb raiseb 3-way potis või siis UTG'le, kes selle reraiseb?

ESTPatrick
28.09.12, 19:04
No 99,99% kiskus vähe ninakaks jah, aga oli pigem illustreerimaks, kuidas see action mulle tundus. Postitasin just sellepärast, et saada teisi arvamusi või aru saada, millist range ma siin tähele ei pane või kuidas mu mõttekäik ekslik võiks olla. Mis sa BTN'i rangeks juurde pakuksid siis, kui ta 50bb raiseb 3-way potis või siis UTG'le, kes selle reraiseb?

mida suurem on raise seda vähem on kätt mis kannatab suurt actionit ja see tähendab nõrgemat range keskmiselt või tahab fold equityt saada drawga. see ei tundu eriti suure tugevusena ja kui utg on vähegi pädev siis ta saab sellest aru ja see kõik öeldud tunduvad nad mulle keskmiselt kas nõrgad või väga kehvad regularid. igaljuhul ilma tugeva readita ei saaks siin foldida. ma muidugi ei ole nl10 väga palju aastaid tõsiselt võtnud, kuid hiljutine nl25 kogemus mis ei tohiks nii palju sellest erineda ütles küll, et see olukord mis sul praegu oli, on jäämäe tipp, seda juhtub üliharva et su equity nii kehv siin oli. pikas perspektiivis ei näe sa nii tugevat range enda vastas. vabalt oleks võinud olla vastas ka JJ ja QQ või QQ ja KK, mille vastu sul juba oleks equity

ranka
28.09.12, 19:56
Kui UTG on halg regular ja light caller ning meta käimas siis püha jumal - 3bet preflop. As played fine IMO.

HerrJanks
29.09.12, 11:28
Kui UTG on halg regular ja light caller ning meta käimas siis püha jumal - 3bet preflop. As played fine IMO.

Oleneb mis ta foldto3bet on ja kas flatib OOP 3beti vastu, kui foldib palju 3betile on vast mõtekam mitte 3bettida ja domineeritud range sees hoida, AKs mängib postflop ikka päris hästi ka(iga paar on top pair + kõik draw'd on to the nuts)

sniffer_33
29.09.12, 20:37
Fold to cbet 57% ja 4b 29% ja minu vastu ta oleks kohe shovenud UTG'lt QQ+ ja AKs, seetõttu ma ka seda metat mainisin.

ranka
30.09.12, 16:43
Oleneb mis ta foldto3bet on ja kas flatib OOP 3beti vastu, kui foldib palju 3betile on vast mõtekam mitte 3bettida ja domineeritud range sees hoida, AKs mängib postflop ikka päris hästi ka(iga paar on top pair + kõik draw'd on to the nuts)

ei, ei ja veelkord ei!

Mis oleneb? Ei olene ju! Kui readides on kirjas, et light-caller ja meta käimas siis see fold to 3bet on ebaoluline! Olgu või 100% fold to 3bet aga kui ta meid lightil callib, siis see stat on ju mõttetus.

HerrJanks
01.10.12, 00:57
ma ei tea kuda ma sain meta jutust mööda vaadata :/
nõus...