PDA

View Full Version : Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus



Leheküljed : [1] 2 3 4 5

JaanusX
18.11.12, 22:37
Ütlen kohe alguses ära, et ma ei soovi selle teemaga reklaamida, soodustada ega ülistada mistahes narkootikume nii ebaseaduslikke kui seaduslikke.

See teema on lihtsalt selleks, et teavitada inimesi asjadest nagu nad on.
...ja ärge arvake, et ma tean nendest asjadest kõike. Lihtsalt hea on kui on koht kus ka selliseid asju saaks arutada ja selgeks rääkida. Parem on ennem teada kui pärast kahetseda;)

Toon huvitava ja lihtsa näite... avastasin ükskord, et mu lähedane inimene tarbib enda teadmata narkootikume.
Inimene tellis endale netist dieedi pillid - täiesti legaalsed ja igaüks saab osta ja vist isegi eesti saab neid tellida ning mingeid probleeme ei ole. Mida nad siis sisaldavad - amfetamiini derivaate!
Tegelikkuses on meie ümber väga palju aineid mida osad isegi tihedalt kasutavad - teadmata mida nad sisaldavad.

Siit ka laia ringi küsimus - Kui paljud teist trenni tegemisel toidulisandeid kasutavad?

ranka
18.11.12, 22:41
Ma räägin ühe stoori, mida ma olen poole sõnaga maininud ja kunagi ka OT teemas 2 aastat tagasi rääkisin, kui küsiti, et kuidas ma suudan nii pikki sesse pohmakaga teha. Samamoodi ma ei reklaami ega provotseeri kedagi kasutama.

Sex-shoppist saab vabalt popperist, mida müüakse "naha puhastajana" - ei tea miks, maybe seaduse pärast. Mõju kestab maksimum minut, reeglina mõnikümmend sekundit. Järgmine päev, kui oled alksi ja poppi pannud, siis pm sa oled nagu laip aga mõistus on kaine.

Igasugune vaimne töö on nauding ja 10h pokkerit arvuti taga lasta ei ole probleem. Pm. ei tõusekski toolist, kui kusehäda vms. peale ei tuleks.

Aga väga tugevalt tervist kahjustav kraam - eelkõige lõhub immuunsüsteemi ja seda ka esimesel kasutamisel. Nohud, köhad, kõik haigused on standard ja pärast kasutamist võid olla mitmeid päevi haige. Kindlasti rikub ka südant + ajuveresooni, kuna järgmisel päeval süda puperdab ja puusalt tulistades arvan, et kui seda jama kaua kasutada, siis infarkt või insult on aja küsimus.

Jeebus
18.11.12, 23:19
Siit ka laia ringi küsimus - Kui paljud teist trenni tegemisel toidulisandeid kasutavad?
mida sa täpsemalt silmas pead? mingisuguseid kahtlaseid tooteid või laialt levinud kraami?
ootan huviga

JaanusX
18.11.12, 23:19
Poppersit müüakse sex shopides tegelt seksuaal stimulandina... Aga üldiselt on ta isegi sama mis küünelakki nuusutada kuna sisu praktiliselt sama. Seda nuusutatakse 5-10sek sisse ja siis põhimõtteliselt hetkega lööks nagu pomm pähe. Ta lõdvestab muskleid (ka vaginaal ja anaal, seepärast ka sekspoed seda müüvad).
Võib tekkitada raskeid hingamis probleeme, vererõhu langust ja kohe kindlasti nõrgestab immuunsüsteemi nii, et jah külmetus ja muud asjad on kerged tulema... lisaks nahale sattudes põletab ning kui suhu satub on mürgistus oht suur.
Kui tõesti kellegil on vajadus seda tarbida siis teadke, et kaine peaga ei ole soovitav... saate jubeda peavalu.

JaanusX
18.11.12, 23:25
mida sa täpsemalt silmas pead?
ootan huviga

Ärge usaldage uusi tooteid pimesi... pigem vanu tuntuid ja enamlevinuid firmade tooteid.
Paljud uued tooted mis turule tulevad on sellised mida algul kiidetakse jah taevani... aga nad sisaldavad steroide, erguteid ja väga tihti täiesti keelatuid... kuna algul kõik kes tarbivad vaatavadki, et ohhoo mis tulemused... hiljem kui müük suureneb vähendatakse või kaotatakse need ained sealt vaikselt.

ranka
18.11.12, 23:29
Poppersit müüakse sex shopides tegelt seksuaal stimulandina... Aga üldiselt on ta isegi sama mis küünelakki nuusutada kuna sisu praktiliselt sama. Seda nuusutatakse 5-10sek sisse ja siis põhimõtteliselt hetkega lööks nagu pomm pähe. Ta lõdvestab muskleid (ka vaginaal ja anaal, seepärast ka sekspoed seda müüvad).
Võib tekkitada raskeid hingamis probleeme, vererõhu langust ja kohe kindlasti nõrgestab immuunsüsteemi nii, et jah külmetus ja muud asjad on kerged tulema... lisaks nahale sattudes põletab ning kui suhu satub on mürgistus oht suur.
Kui tõesti kellegil on vajadus seda tarbida siis teadke, et kaine peaga ei ole soovitav... saate jubeda peavalu.

Jutt jummala õige.

Kotkas1000
18.11.12, 23:43
Poppers paneb hetkeks sellise paugu et ma ei usu et see saab mitte kahjulik olla. Pilt must hetkeks, üle keha kuumatunne ja pärast peavalu ning südame puperdus. Igatahes ei soovita seda kellegile. Suitsetage kanepit, kui tahtmine pea urri ajada aga alkohol ei imponeeri parasjagu. Oht psühhoosi sattuda on olemas aga see väga individuaalne ja räägitakse, et see soodumus on kaasa sündinud. Pikas perspektiivis kindlasti kasulikum, kui alkohol, muust keemiast rääkimata.

ranka
18.11.12, 23:45
Poppers paneb hetkeks sellise paugu et ma ei usu et see saab mitte kahjulik olla. Pilt must hetkeks, üle keha kuumatunne ja pärast peavalu ning südame puperdus. Igatahes ei soovita seda kellegile. Suitsetage kanepit, kui tahtmine pea urri ajada aga alkohol ei imponeeri parasjagu. Oht psühhoosi sattuda on olemas aga see väga individuaalne ja räägitakse, et see soodumus on kaasa sündinud. Pikas perspektiivis kindlasti kasulikum, kui alkohol, muust keemiast rääkimata.

Üks vend, kes siin foorumis rääkis kaasasündinud kanepi psühoosi soodumustest ja ise tegi kanepit iga päev ning pm. propageeris lõpetas ise hullumajas. Sai küll välja, aga hetkel ma ei tea millega ta tegeleb - skype/msn ei ole teda enam pikalt näinud.

EDIT: täspustuseks - ta ise rääkis, et tal ei ole seda soodumust :) Kui minu arvamust teada tahate, siis absoluutselt kõik - isegi alkohol on totaalne pask (lol, kes räägib) ja Eesti riigis on ikka väga madalad aktsiisid ja alkohind. See on ebanormaalne, et sa saad €10 eest end süsikooma juua.

Riik muidugi magas maha toona Pärnu metanoolitragöödia ajal aktsiisi tõstsimise, kus isegi mitu korda kallim aktsiis ja viin ei ole tähendanud salaviina joomist.

JaanusX
19.11.12, 00:03
Tolleaegne metanooli tragöödia soodustas ka üht teist asja ja mitte vähe. Narkootikumide eriti ecstasy ja amfetamiini levikut ja tarbimist. Ainuüksi Pärnu piires ntx oli 3-4 kohta kus valmistati amfetamiini.

Lihtsam ja kohati isegi odavam oli osta üks komm alkoholi asemel. Mida paljud ka tegid... miks osta hunnik alkoholi kui järgmine päev pask olla jne selle asemel kui võtsid ühe pilli ja olid tunde üliheas meeleolus ja hommikul pohmakas oli palju talutavam.
Mäletan kooli (!) disko õhtuid kus noored tegelesid pigem kommi kui alkoholi muretsemisega... ja selle kätte saamine oli ikka kohutavalt lihtne.

Kotkas1000
19.11.12, 00:15
Eesti riigis on ikka väga madalad aktsiisid ja alkohind. See on ebanormaalne, et sa saad €10 eest end süsikooma juua.

+1. See oleks koht, kust riik võiks koorida rohkem. Sama lugu tubakatoodetega.

SanderT
19.11.12, 00:17
Tolleaegne metanooli tragöödia soodustas ka üht teist asja ja mitte vähe. Narkootikumide eriti ecstasy ja amfetamiini levikut ja tarbimist. Ainuüksi Pärnu piires ntx oli 3-4 kohta kus valmistati amfetamiini.

Lihtsam ja kohati isegi odavam oli osta üks komm alkoholi asemel. Mida paljud ka tegid... miks osta hunnik alkoholi kui järgmine päev pask olla jne selle asemel kui võtsid ühe pilli ja olid tunde üliheas meeleolus ja hommikul pohmakas oli palju talutavam.
Mäletan kooli (!) disko õhtuid kus noored tegelesid pigem kommi kui alkoholi muretsemisega... ja selle kätte saamine oli ikka kohutavalt lihtne.

Ma sinu asemel selles nii kindel ei oleks, et kanistrijook ja disainerdroogid ühele ja samale kontingendile huvi pakuvad. Märksõnaks siis ostujõud. Salaviina tarvitavad reeglina inimesed, kes poes müüdavat endale lubada ei saa/taha. Pole mina veel kuulnud taarakorjajatest, kes warmduscheril veepudeliga lõuga laksutavad...

fyte
19.11.12, 00:26
+1. See oleks koht, kust riik võiks koorida rohkem. Sama lugu tubakatoodetega.
Ei ole nõus eriti.
Kui arvestada keskmise palga ja alkoholi ühiku hinna suhet, siis Eestis on see juba piisavalt kallis (nt Soomes, Rootsis, Saksamaal jne on palgad 3-4x kõrgemad, aga alko hind pole kaugeltki nii palju kordi kõrgem).
Teiseks, nagu mainitud, hakkaks palju suurem osa rahvast narksi/salaviina vms sodi tarbima.

JohannesJ
19.11.12, 00:27
Ise olen ka suhteliselt roheline inimene aga sellega ongi nii, et umbes 15% inimestele see ei pidavatki sobima. Organism lihtsalt ei kannata millegipärast ors. Mitu sõpra kes seda proovinud ja hakkavad isegi oksele jne. nagu oleks mingi allergia või midagi taime vastu.
Midagi ei propageeri aga olen ka arvamusel, et kanep kindlasti parem lõõgastusvahend, kui alkohol.
Muidugi iga asjaga peab olema mõistlik ja ettevaatlik.

qbj0hn
19.11.12, 00:31
Kellegil krokodilli pohmakat on olnud?

ranka
19.11.12, 00:40
Ei ole nõus eriti.
Kui arvestada keskmise palga ja alkoholi ühiku hinna suhet, siis Eestis on see juba piisavalt kallis (nt Soomes, Rootsis, Saksamaal jne on palgad 3-4x kõrgemad, aga alko hind pole kaugeltki nii palju kordi kõrgem).
Teiseks, nagu mainitud, hakkaks palju suurem osa rahvast narksi/salaviina vms sodi tarbima.

Pidutsemine ja alkoholi tarbmise kulutused ei hakka pudeli avamisega. S.t. kui rootsis on 4x suurem palk, pudel on 4x kallim siis ei ole seost. Jah asi on võrdne aga kallis fyte - kui tihti sa ostad pudeli ja jood selle üksinda ära? Sa teed selle sõpsidega põhjani ja siis jooksed peole, kus hakkavad kulud: takso, klubi piletid, peokestvus jne. Tahan näha Rootsis ühte klubi, mis asub peatänaval ja sissepääs on tasuta.

EDIT: selle klubi nime vms. võiksid saata PM-iga või postitada siia. Alko hindadest ma ei oska klubis kommenteerida aga kahtlen, et sa €3 eest ühe õllegi saad. See on spekulatsioon ja võin eksida.

fyte
19.11.12, 01:16
Pidutsemine ja alkoholi tarbmise kulutused ei hakka pudeli avamisega. S.t. kui rootsis on 4x suurem palk, pudel on 4x kallim siis ei ole seost. Jah asi on võrdne aga kallis fyte - kui tihti sa ostad pudeli ja jood selle üksinda ära? Sa teed selle sõpsidega põhjani ja siis jooksed peole, kus hakkavad kulud: takso, klubi piletid, peokestvus jne. Tahan näha Rootsis ühte klubi, mis asub peatänaval ja sissepääs on tasuta.

EDIT: selle klubi nime vms. võiksid saata PM-iga või postitada siia. Alko hindadest ma ei oska klubis kommenteerida aga kahtlen, et sa €3 eest ühe õllegi saad. See on spekulatsioon ja võin eksida.
Mis see siia puutub? Kindlasti on klubipiletid & baarileti alko kallim, aga mitte nii palju kordi, kui seda on palk.
Eestis on mingi standardse odava koksi hind baaris kõrgem kui keskmise eestlase tunnipalk, ja sa tahad veel kallimaks neid teha. Oled kursis sellega, kuidas USA üritas alkokeeldu rakendada eelmise sajandi hakul? Lõppes õnnelikult?

ranka
19.11.12, 01:27
Mis see siia puutub? Kindlasti on klubipiletid & baarileti alko kallim, aga mitte nii palju kordi, kui seda on palk.
Eestis on mingi standardse odava koksi hind baaris kõrgem kui keskmise eestlase tunnipalk, ja sa tahad veel kallimaks neid teha. Oled kursis sellega, kuidas USA üritas alkokeeldu rakendada eelmise sajandi hakul? Lõppes õnnelikult?

Ei ma ei ole kursis sellega ja ma ei väidagi, et tänasel päeval sellise palga juures hindu kergitada on riigile +EV. Makse saab samapalju aga lokkama hakkab põrandaalune viinaäri. Kas seda siis ise villimisega või näiteks Venemaalt üle piiri tuues korraliku aga ilma Eesti maksumärkideta viina. Aga ma väidan, et Eesti riik oleks võinud pärast metanoolitragöödiat natuke jõhkramat vinti keerata aktsiistõstmisega.

Ilmselgelt seda ei saaks teha järgmine päev, või järgmine kuu aga aastake oleks paras olnud. Võib-olla ka keerati, ma ei ole sellega kursis aga minu arvates tänasel päeval on alkohol ikka megaodav võrreldes muude hindadega. Ei jää poest ostmata kellegil sai, leib, vorst, õlu ega pudel viina olenemata palgast.

Fabulous
19.11.12, 01:38
Viimaste aastatega on alkoholi hind tubli 30-40% küll tõusnud (inflatsiooni ei arvesta). Ma mäletan näiteks, et 2007 lõpp/2008 algus maksis poolene Laua viin umbes 50eek, aga nüüd maksab kusagil €4.5 kanti.

ranka
19.11.12, 01:40
Viimaste aastatega on alkoholi hind tubli 30-40% küll tõusnud (inflatsiooni ei arvesta). Ma mäletan näiteks, et 2007 lõpp/2008 algus maksis poolene Laua viin umbes 50eek, aga nüüd maksab kusagil €4.5 kanti.

Kui mina veel kooliõpilane olin, see oli 8 aastat tagasi siis 50 krooni eest sai lauaka + mahla. Täpselt 50 oli! See näitab, et alkoholi aktsiis on tõusnud väga vähe ja minu arvates see ei ole normaalne.

camu
19.11.12, 01:42
Sa teed selle sõpsidega põhjani ja siis jooksed peole, kus hakkavad kulud: takso, klubi piletid, peokestvus jne.

Alkoholi kui lõõgastusvahendi tarbmine kodus ei tähenda automaatselt klubides käimist. Usun, et enamik inimesi tarbib alkot just kodus. Kas peale tööd teleka ees paar õlut või naisega veini või klaasike viskit. Mis iganes.
See, et sa alkoholi võrdustad automaatselt peoga peatänaval on veidi meelevaldne.

ranka
19.11.12, 01:42
aa ja ma ise tarbin alkot väga palju, väga palju. See tähendab, et mu arvamus ei ole kuidagi mõjutatud ja €30 0.5l rummipudeli eest välja käia ei ole palju. Maybe mu arvamus niipalju mõjutatud, et ma jõuan seda omale lubada, mine sa tea.

ranka
19.11.12, 01:43
Alkoholi kui lõõgastusvahendi tarbmine kodus ei tähenda automaatselt klubides käimist. Usun, et enamik inimesi tarbib alkot just kodus. Kas peale tööd teleka ees paar õlut või naisega veini või klaasike viskit. Mis iganes.
See, et sa alkoholi võrdustad automaatselt peoga peatänaval on veidi meelevaldne.

Ei vaidle vastu. Ma ütlen, et ma võin eksida aga ma väidan, et alkohol on liiga odav.

camu
19.11.12, 01:54
Kui mina veel kooliõpilane olin, see oli 8 aastat tagasi siis 50 krooni eest sai lauaka + mahla. Täpselt 50 oli! See näitab, et alkoholi aktsiis on tõusnud väga vähe ja minu arvates see ei ole normaalne.
Hetkel on liviko poes lauaka hind umbes 72 krooni (4.75€) sinna mahl juurde, ütleme 1€ ja kogukulu 5.75 eurot, ehk u. 87 krooni.
Kui mu arvutused mind ei peta, teeb see hinnatõususuks 74%.

ranka
19.11.12, 01:58
Hetkel on liviko poes lauaka hind umbes 72 krooni (4.75€) sinna mahl juurde, ütleme 1€ ja kogukulu 5.75 eurot, ehk u. 87 krooni.
Kui mu arvutused mind ei peta, teeb see hinnatõususuks 74%.

IMO ma vaidlen hetkel teemas, kus mul ei ole fakte ega tõestusi ja olen suht fish. Mulle ei meeldi vaielda ega huupi pakkuda. Ma isegi ei oska öelda, kas see 74% on väike, keskmine või suur tõus kaheksa aasta peale! Ma ütlesin, et alko on IMO liiga odav aga seegi ei pruugi olla objektiive arvamus.

Seega ma taandun enne kui lolliks teen.

qbj0hn
19.11.12, 02:03
Ei tea, endal on küll tunne, et julmalt ikka tõusnud.
Vanasti sai 100.- eegiga solid võtt maha panna. Täna võib selle 6.50€ endale sisse istuda.

fyte
19.11.12, 02:09
IMO ma vaidlen hetkel teemas, kus mul ei ole fakte ega tõestusi ja olen suht fish. Mulle ei meeldi vaielda ega huupi pakkuda. Ma isegi ei oska öelda, kas see 74% on väike, keskmine või suur tõus kaheksa aasta peale! Ma ütlesin, et alko on IMO liiga odav aga seegi ei pruugi olla objektiive arvamus.

Seega ma taandun enne kui lolliks teen.
Point on selles, et alko ON juba piisavalt kallis. Cmon, standard linnaskäik läheb €50-100, kui täis juua. Mediaankeskmine palk on miski €26-27 päevas... Ehk kui inimene teeb nii 4-5x kuus, siis läheb kuskil pool kuu palka pidutsemise alla - on see odav või?

ranka
19.11.12, 02:10
Point on selles, et alko ON juba piisavalt kallis. Cmon, standard linnaskäik läheb €50-100, kui täis juua. Mediaankeskmine palk on miski €26-27 päevas... Ehk kui inimene teeb nii 4-5x kuus, siis läheb kuskil pool kuu palka pidutsemise alla - on see odav või?

Ma arvan tõesti, et ma vaidlesin vale koha peal ehk ma ei oska ennast panna inimese olukorda, kes saab mediaankeskmist.

EDIT: Ehk kogu mu arvamus oli liiga esnesekeskne ja egoistlik.

Vandalar
19.11.12, 02:50
Ma tahaks selle "hullarisse" sattumisega seoses ütelda, et sinna võib sattuda ka muude asjade pärast kui kanep. Pluss veel see asjaolu, et siiamaani on pmst. igale kanepiga vahele jäänud või sellega kokku puutunud inimesele konkreetselt peale surutud või "soovitatud" kuskile ravile minna. Sellega saavutatakse kaks eesmärki:
1)ravile läinud inimese toimikusse jääb kirje, mille pärast "ravile" mindi ning kui selleks on kanep kirja pandud, siis on ka ametlik statistika ka kohe olemas, millega on hea kõigi ees vehkida ja sellega kinnitada kanepi ohtlikkuse teooriat. Ehk ostke alkot ja kõike seda, mida apteegist kahe käega jagatakse usinalt edasi.
2)Inimene, kes on kuskil "hullaris" istunud võib üsna kergelt kaotada usaldusväärsuse või respekti inimeste silmis ning sellega summutatakse ka usinamad hääled üsna kerge vaevaga ära.
Suhtumine kanepi tarvitajasse ja selle eest karistatud inimesesse seaduse tasandil on meie Eestis selline nagu kunagi oli suhtumine neegerorja IMO. Teadus ütleb, et 2+2=4, riik ütleb, et 2+2=5 ja kogu lugu, nii lihtne ongi.

Provoker
19.11.12, 07:07
miilline see riigi suhtumine, siis peaks olema, kui sina (eks)kasvataja ja tarbijana ei saa arugi, et midagi valesti oleks teinud. Kõik teised on pahad.

N1x0n
19.11.12, 07:21
miilline see riigi suhtumine, siis peaks olema, kui sina (eks)kasvataja ja tarbijana ei saa arugi, et midagi valesti oleks teinud. Kõik teised on pahad.

A mida valesti üks kasvataja /tarbija teeb ?

Cash87
19.11.12, 09:01
ranka sa vaatad natuke liiga enda vaatenurgast seda alkoholi asja. Tegelikkuses on juba praegu näha, et inimesed ostavad odavamat ja väiksemates kogustes sööki, et saaks pudeli kõrvale. Kui alkoholi hinda tõsta veel rohkem ja veel kiiremini siis pudeli ja suitsuraha loetakse välja ning kui midagi peaks alles jääma siis ostetakse ka saia juurde.
Praegu minuteada tõstetakse 5% aastas seda aktsiisi

Provoker
19.11.12, 09:19
A mida valesti üks kasvataja /tarbija teeb ?

Kasvatab ja tarbib!

vennike
19.11.12, 09:30
enne-vanasti sai omale igasugu jama sisse söödud-joodud-tõmmatud. Pohmakad läksid nii koledaks, et kadus igasugune isu ära. Mai tea kuidas normaalsed narkarid suudavad. Sama juhtub mul varsti alkoholiga ka. Lihtsalt raiuks ise omal pea maha või laseks ajud mööda seina laiali igal teisel laupäeva hommikul, kui kirves või püss käepärast oleks. Pole raisk väärt enam.

rahulik
19.11.12, 10:16
Poppersi näol on tegemist amüülnitritiga, mida tarbitakse sissehingamise kaudu ja seetõttu mõjub koheselt ning kestab lühikest aega.Suhteliselt ebameeldiva lõhnaga ja toime samuti mõttetu imo.Nahale ei tasuks seda ajada, sest tekitab sellist ebameeldivat põletustunnet ning samuti mõjub halvasti immuunsüsteemile.Ühesõnaga pigem eemale hoida, sest see ''laks'' pole seda väärt.Amfetamiini derivaate kasutatakse üle maailma suhteliselt palju näiteks tähelepanu puudulikkuse ja hüperaktiivsuse häirete vastu(ADHD).Eestis minu teada mitte, siin kasutatakse alternatiive, kuid näiteks Austraalias on see väga levinud kooliõpilaste seas.

inward
19.11.12, 10:32
enne-vanasti sai omale igasugu jama sisse söödud-joodud-tõmmatud. Pohmakad läksid nii koledaks, et kadus igasugune isu ära. Mai tea kuidas normaalsed narkarid suudavad. Sama juhtub mul varsti alkoholiga ka. Lihtsalt raiuks ise omal pea maha või laseks ajud mööda seina laiali igal teisel laupäeva hommikul, kui kirves või püss käepärast oleks. Pole raisk väärt enam.

That pretty much sums it up. Tahtsin ennemgi mainida, et need alkoholi pohmakad on muutunud võrreldes varasemaga. Sellised kuradi vaimsed pohmakad: kass, ärritatuvus, ebamäärane olek jne.

alaska
19.11.12, 10:56
That pretty much sums it up. Tahtsin ennemgi mainida, et need alkoholi pohmakad on muutunud võrreldes varasemaga. Sellised kuradi vaimsed pohmakad: kass, ärritatuvus, ebamäärane olek jne.

Ma olen alati öelnud, et noored peaksidki palju jooma ja pidutsema, kuna tervised tugevad ja üldjuhul on ka seltskonda, kellega juua. Sel hetkel, kui joomaseltskonnaks saab perekond ja pohmakad muutuvad nädalasteks kassimisteks, tuleks alkoholist loobuda.

eddi
19.11.12, 11:05
Kasvatab ja tarbib!

Ning kuidas selline asi sind segada saab :-)? Kas oled kunagi rohelist suitseranud venna käest peksa saanud? või äkki naabrid kasvatavad ja iga õhtu on räige läbu tantsivad kui hõimupealikud taime ümber?
http://www.hot.ee/hempster/Kanep_kui_ravimtaim.htm

muruntau
19.11.12, 12:44
Ma pole küll väga palju kanepi tõmbajatega kokku puutunud, nii et see järeldus võib ka väär olla. Igatahes ka siinsete pooldajate jutust kõlab läbi, nagu kanep oleks üdini hea ja selle suitsetajad kuidagi rahulikumad, paremad inimesed, peetakse ennast eriliseks. Tagakiusamine pühitseb üritust veelgi ja nii võtabki kanep juba religioosseid mõõtmeid mõne (/paljude) jaoks. Teisest küljest ma ei tea ühtegi inimest, kelle jaoks alkoholi tarbimine midagi väga positiivset on. Imo need, kes peavad kuritegeliku ja destruktiivse tegevuse tõttu ennast kuidagi paremaks inimeseks peaksidki juba mainitud asutuse kunded olema.

vennike
19.11.12, 13:06
Ma pole küll väga palju kanepi tõmbajatega kokku puutunud, nii et see järeldus võib ka väär olla. Igatahes ka siinsete pooldajate jutust kõlab läbi, nagu kanep oleks üdini hea ja selle suitsetajad kuidagi rahulikumad, paremad inimesed, peetakse ennast eriliseks. Tagakiusamine pühitseb üritust veelgi ja nii võtabki kanep juba religioosseid mõõtmeid mõne (/paljude) jaoks. Teisest küljest ma ei tea ühtegi inimest, kelle jaoks alkoholi tarbimine midagi väga positiivset on. Imo need, kes peavad kuritegeliku ja destruktiivse tegevuse tõttu ennast kuidagi paremaks inimeseks peaksidki juba mainitud asutuse kunded olema.

eddi siin üleval just kaitseb üliidiootse statemendiga nagu poleks kanepitarbijad vägivaldsed ja mida veel.

a sa mõne krokodilli tarbinu käest nuga oled saanud ? ei ole - tähendab väga viisakas asi.

leits
19.11.12, 13:11
wtf is krokodill?

eddi
19.11.12, 13:17
eddi siin üleval just kaitseb üliidiootse statemendiga nagu poleks kanepitarbijad vägivaldsed ja mida veel.

a sa mõne krokodilli tarbinu käest nuga oled saanud ? ei ole - tähendab väga viisakas asi.

lol. ma ei öelnud, et viisakas asi (otse vähemalt mitte, kaudselt võib tunduda küll). eelnevalt mainiti, et see segas siin ühte isikut, ma tahtsingi lihtsalt teada, et kuidas sind saab häirida, kui keegi suitsetab/kasvatab. kas sind see häirib? mind küll mitte ja põhjus väga lihtne - ta ei tekita sellega mulle ebamugavust ega sega mind. sama ka krokodilli kohta. seni, kuni see inimene oma tegemistega mu ellu einsatu siis mul täiesti savi, las tarbib seda krokodilli, kui tahab.

nüûd situatsioon muutub aga erinevaks, kui keegi, kellest ma hoolin, peaks see isik olema. siis saab mu meelerahu häiritud, paneb mind mu sõbra tervisest muretsema, kuna ma ei soovi enda hoolivatavast ilma jääda ning et ta oma elu ära rikuks. aga kui mul on sõber, kes suitsetab rohelist, suudab enda kohustustega hakkama saada - palun väga, ma ei näe mingit probleemi, kuna tean, et see on võimatu, et ta end tapaks sellega. suitsetad end üledoosi lillest ja kõige suurem kannataja on suuretõenäosusega sinu külmkapp

loodan, et sain enda mõtte ilusti lahti seletatud :-)

Edit: lugege natuke seda uurimust, mida eelmine lk postitasin, kui teadmised küündivad ainult ühiskonna poolt peale surutud "faktidega"

VisaHing
19.11.12, 13:26
wtf is krokodill?

Sisaldab endas terve mendelejevi tabelit ja enamgi veel. Legendi kohaselt krokodilli tarvitanu on insta sõltlane ja sureb 3-4 kuu jooksul. Õigemini mädaneb surnuks.

http://m6ttekodu.wordpress.com/2011/11/17/norganarvilistel-mitte-vaadata-mida-teeb-krokodilli-nimeline-narkootikum/
Mõned videod.

minbetmillionaire
19.11.12, 13:47
Kasvatab ja tarbib!

Kui seadus on stiilis nagu ilma kummita pepuseksi kriminaliseerimine, siis ma ei mõista kuidas inimesed, kes tahavad elada vabas ühiskonnas saavad seda normaalseks pidada või isegi soosida.

See, kas ta on kahjutum või sama kahjulik kui alkohol ei mängi ju rolli või kas sulle maitseb või ei.

JaanusX
19.11.12, 13:51
wtf is krokodill?

Desomorfiin hüüdnimega krokodill on nö koduste vahenditega tehtud heroiin...

Hoiatan... väga kõhedust tekitav ja häiriv video
Ilma naljata väga häiriv st sisaldab kärbunud jäsemeid jne

http://www.youtube.com/watch?v=JsUH8llvTZo

PS.
Otsustasin õiget videot tulemustest mis see narkootikum teeb siia siiski mitte panna... kes tahab otsigu youtubest ise...

Strawberry
19.11.12, 13:52
Kui seadus on stiilis nagu ilma kummita pepuseksi kriminaliseerimine, siis ma ei mõista kuidas inimesed, kes tahavad elada vabas ühiskonnas saavad seda normaalseks pidada või isegi soosida.

See, kas ta on kahjutum või sama kahjulik kui alkohol ei mängi ju rolli või kas sulle maitseb või ei.

Enamus populatsioonist on loll kui saabas ja ei tohiks üldse omada nii palju otsustusõigust kui neil praegu on.
See on ühiskonnale igati kasulik kui ennasthävitavad tegevused on võimalikult piiratud.

minbetmillionaire
19.11.12, 13:58
Enamus populatsioonist on loll kui saabas ja ei tohiks üldse omada nii palju otsustusõigust kui neil praegu on.


vabas ühiskonnas

.

Strawberry
19.11.12, 14:00
vabas ühiskonnas

Ainuke vaba ühiskond on anarhia.

vsiu100
19.11.12, 14:03
That pretty much sums it up. Tahtsin ennemgi mainida, et need alkoholi pohmakad on muutunud võrreldes varasemaga. Sellised kuradi vaimsed pohmakad: kass, ärritatuvus, ebamäärane olek jne.

see läheb üle. olen paljudega rääkinud ja kinnitatakse järgmist väidet:
kui oled 15-22 on pohmakad väga kerged ja elad rahulikult üle. võid juua mitu päeva ja ei ole mingit probleemi.
23-29 FML kui vastikud on pohmakad. jood palju harvemini.
30 -(31, kuna rohkem pole samplet) pohmakad lähevad jälle kergemini. samas on lisandunud vilumust nende ärahoidmiseks ja rohkem on rõhk joomise kvaliteedil, kui kvantiteedil.

eddi
19.11.12, 14:04
Enamus populatsioonist on loll kui saabas ja ei tohiks üldse omada nii palju otsustusõigust kui neil praegu on.
See on ühiskonnale igati kasulik kui ennasthävitavad tegevused on võimalikult piiratud.

Tekitad endale illusiooni, kui arvad, et seadused selliseid inimesi piiravad... "mul pole enda mõistuse ja tervisega midagi teha, ööö süstiks hero, ah deem, seadus ei luba... )

:P

Lisan igaksjuhuks juurde, et keegi valesti aru ei saaks - muidugi peab see ikka keelatud olema, et kättesaadavus tapvatel ainetel oleks võimalikult keeruline v võimatu. aga no see ka ei takista selliseid inimezi (näide krokodill...)

karupoeg
19.11.12, 14:10
Poppersi näol on tegemist amüülnitritiga, mida tarbitakse sissehingamise kaudu ja seetõttu mõjub koheselt ning kestab lühikest aega.Suhteliselt ebameeldiva lõhnaga ja toime samuti mõttetu imo.Nahale ei tasuks seda ajada, sest tekitab sellist ebameeldivat põletustunnet ning samuti mõjub halvasti immuunsüsteemile.Ühesõnaga pigem eemale hoida, sest see ''laks'' pole seda väärt.Amfetamiini derivaate kasutatakse üle maailma suhteliselt palju näiteks tähelepanu puudulikkuse ja hüperaktiivsuse häirete vastu(ADHD).Eestis minu teada mitte, siin kasutatakse alternatiive, kuid näiteks Austraalias on see väga levinud kooliõpilaste seas.

eestis kasutatakse amfetamiini derivaate ka ADHD puhul, kuid see ei ole n.ö. esimene valik. USA-s ja aussies on a la adderall esimene asi, mis välja kirjutatakse kui lapsuke ütleb, et ei suuda hästi keskenduda.

rahulik
19.11.12, 14:38
Tundub, et mu väide oli veidi vale ning tõepoolest ka siin kirjutatakse amfetamiini derivaate sisaldavaid ravimeid välja.

Vandalar
19.11.12, 17:19
Ei ülista kanepit, kuid selle headest omadustest mööda vaadata ka ei saa (või no saab, aga seda nimetatakse juba eiramiseks).
Ning loomulikult ma kaitsen ennast ja kõiki teisi, kes kanepit tarbivad ja kasvatavad, sest nad ei vääri kriminaalseid karistusi selle tegevuse eest.
Samahästi võiks ranka kriminaliseerida kõik kaardimängudega seotud foorumid ja üleüldse kaardimängudest rääkimise ja lubada ainult enda foorumis nende üle arutleda.
Teaduslikust seisukohast lähtudes ja praegust keeluseadust arvestades peaks ka õlle libistav pereisa või kes iganes endale kriminaalkaristuse saama, sest ta kahjustab sellega enda organismi ja põhjustab ümbritsevale keskkonnale/inimestele moraalset kahju ja on moraalselt õõnestav. Mõtle, mis tunne oleks, kui sa oma lemmik õlle joomise eest lähed aastateks kinni? Pruulid õlut/veini ja lähed kinni?
Veel üks asi, mis häirib on see, et alles mõni aeg tagasi oli paljudes kohtades maailmas kanepi kohta faktiline info avaldamine keelatud. Kanepi kohta ei tohtinud tõtt rääkida ja see oli karistatav! Mis kuradi inimene see on, kes pooldab objektiivse info ja faktilise tõenduse, teadusliku lähenemise keelamist? See on sama tase, kui pidada maailma lapikuks ning hukka mõista kõik "ketserid", kes teisiti julgevad arvata, mõtelda. Praegune keeluseadus on oma tasemelt keskajas.

ranka
19.11.12, 17:20
http://forumserver.twoplustwo.com/34/other-other-topics/opiate-addiction-1268964/

Just päevakohane teema: markomaan(id) rääkimas.

kvaliteet
19.11.12, 17:38
http://forumserver.twoplustwo.com/34/other-other-topics/opiate-addiction-1268964/

Just päevakohane teema: markomaan(id) rääkimas.


http://www.youtube.com/watch?v=J7DHMqHFSB8

Oxy kohta üks dokumentaal

Huvitav vaatamine ka neile, kes sellist seriaali nagu Justified on näinud/vaatab.

nikitheone
19.11.12, 20:13
üks küsimus teadjatele - miks eestis on kanepihind nii kõrge? igal pool mujal (st mis ma tean - lääne-euroopas ja ka mujal ida-euroopas) on ta kordades odavam. miks?

Dnbftw
19.11.12, 20:27
Kas see hind just kordades odavam on mujal, kuid Eestis on küll hind lihtsalt idiootselt kõrgeks aetud. Prolly mängib siin suurt rolli eestlase kasumiahnus. Aastaid tagasi sai veel 150 eegu eest selle grammi kätte aga järk-järgult on hind sinna 20 euri kanti tõusnud (tho tihti saad grammi asemel pool või kolmveerand). Odavamalt ka müüa ei saa, siis tulevad suuremad müüjad tülitama, kõik ostavad nii et ei jäägi muud üle, kui maksta 20 euri. Suuremate kogustega ostes saab loomulikult alla, seda vast praktiseeritaksegi lääne-euroopas rohkem. Aga eestlasel üle grammi raha ju korraga anda pole :P

Vandalar
19.11.12, 21:42
Mida rohkem diilereid ja kasvatajaid kinni nabitakse, seda vähem jagajaid on ja seda suuremat turuosa vähesed järelejäänud kontrollivad ja seega saavad ka hinda dikteerida. Ja kui weed tuuakse kuskilt kaugelt välisriigist salaja, siis sellega kaasnevad ka igasugused kulud ning ongi hind kõrge. Kasvatajad jms isetegijad surutakse turult välja ning ellu jäävad need, kel on lihtsalt sittakanti palju kapitali, mida paigutada välismaise weedi massiliseks impordiks ja siin kõrge hinnaga jagamiseks. Kui sellega kaasneb ka mõningane ametnikepoolne katus, siis ongi bulletproof skeem koos.
See siis kõik puhtteoreetilisel tasemel, ilma kellegile näpuga näitamata.

Jeebus
19.11.12, 22:00
nii palju, kui ma olen kuulnud, siis kanepidiilerite puudus on tõsine teema, aastaid olen täheldanud mossis tuttavaid, kel pole nädalavahetusel söögiisu

JaanusX
19.11.12, 22:06
Ma sinu asemel selles nii kindel ei oleks, et kanistrijook ja disainerdroogid ühele ja samale kontingendile huvi pakuvad. Märksõnaks siis ostujõud. Salaviina tarvitavad reeglina inimesed, kes poes müüdavat endale lubada ei saa/taha. Pole mina veel kuulnud taarakorjajatest, kes warmduscheril veepudeliga lõuga laksutavad...

Saad asjast valesti aru natuke... Tol ajal oli noorte seas salakas ikka väga levinud kuna just oli hakkanud viina hind tõusma ja salaka said 20-25eekuga pooliku kätte no questions asked. Tean kuna sai isegi tarbitud seda... a siis tuli see metanooli jama peale ja rahvas mitte ainult ei lõpetanud silmapilgselt salaka joomise vaid suisa viinast üleüldiselt hakkati hoiduma ning see oli just see aeg kus kommid ja anfi levik sai täis tuurid sisse.
Ja kuna riigiasutus eriti ei hoomanud asja tõsidust ja tõkestamine oli nagu ta oli siis leviski kogu see värk metsiku kulutulena üle eesti. Asja tõsidusest saadi täiel määral alles hiljem aru ja isegi siis kulus veel väga palju aega ennem kui midagi tõsiselt ette võeti. Pöördepunktiks sai tol ajal kurikuulus 2004a Freedom Parade kus siis kogu eesti nägi kuhu on jõutud... seepärast see avalik üritus ka keelu sai.
Alles siis võeti tõsised meetmed ette selle tõkestamiseks...



Ma tahaks selle "hullarisse" sattumisega seoses ütelda, et sinna võib sattuda ka muude asjade pärast kui kanep. Pluss veel see asjaolu, et siiamaani on pmst. igale kanepiga vahele jäänud või sellega kokku puutunud inimesele konkreetselt peale surutud või "soovitatud" kuskile ravile minna. Sellega saavutatakse kaks eesmärki:
1)ravile läinud inimese toimikusse jääb kirje, mille pärast "ravile" mindi ning kui selleks on kanep kirja pandud, siis on ka ametlik statistika ka kohe olemas, millega on hea kõigi ees vehkida ja sellega kinnitada kanepi ohtlikkuse teooriat. Ehk ostke alkot ja kõike seda, mida apteegist kahe käega jagatakse usinalt edasi.
2)Inimene, kes on kuskil "hullaris" istunud võib üsna kergelt kaotada usaldusväärsuse või respekti inimeste silmis ning sellega summutatakse ka usinamad hääled üsna kerge vaevaga ära.
Suhtumine kanepi tarvitajasse ja selle eest karistatud inimesesse seaduse tasandil on meie Eestis selline nagu kunagi oli suhtumine neegerorja IMO. Teadus ütleb, et 2+2=4, riik ütleb, et 2+2=5 ja kogu lugu, nii lihtne ongi.

Õigus sinna võib sattuda ka selliste ainete tarbimisel nagu LSD, seened, PCP ja igast muud hallutsinogeenid ja mitte ainult.
Kui sul ikka psüühika sassis siis piisab vahest ka alkoholist...
Mul on isegi korra Paracetamool tekitanud veidra paranoia ja psühhoosi hetke mis kestis ca tunnike vms:S
Üldiselt ei soovita "hallukaid" üldse proovidagi kuna nendel on halb komme ka aastaid pärast tarvitamist tekitada täiesti lampi luulusid ja väga suur oht on ka pärast esimest tarvitamist saada püsiv sissekirjutus psühhiaatria kliinikusse. Eriti hull on see LSDga.
Kunagi tänu sellele, et võõrväed eesti pinnal asusid leidus igalpool ka väikeseid kapsleid mis sisaldasid tareeni... üldjuhul oli see mõeldud radiatsiooni mürgituse vastu kuid meil tarbiti seda lihtsalt alko peale 1-2 tabletti.... mõju sama mis seente või pigem LSDga kus sa ei jaga maast ega ilmast midagi ja näed luulusid.
Olen näinud kuidas ntx üks neiu pärast selle tarbimist mängis oma oksega ja joonistas sellega mingeid abstraktseid maale... teine mängis seina peal 3h telekamängu. Pidin isegi sõbra kord otsesest surma suust päästma kui ta jalutas talvisel ajal jääpeal otse lahtise vee poole ja ma sain talt kratist kinni tõesti viimasel hetkel... kui küsisin mis ta teeb siis vastas, et läheb mosset ostma (öösel kell 2) ja et ta ei anna mulle laenu jne.

Eks suhtumine seadusega pahuksisse läinud inimese suhtes on ikka nii nagu ta on ning on seda läbi aegade olnud, kuid ma ei näe praeguses eestis mingit põhjust selle pärast pead norgu lasta.
Millest me räägime kui Justiitsministri vend on süüdimõistetud suures koguses narkootilise aine käitlemises ja edasiandmises ja ta pole mitte ainus...



enne-vanasti sai omale igasugu jama sisse söödud-joodud-tõmmatud. Pohmakad läksid nii koledaks, et kadus igasugune isu ära. Mai tea kuidas normaalsed narkarid suudavad. Sama juhtub mul varsti alkoholiga ka. Lihtsalt raiuks ise omal pea maha või laseks ajud mööda seina laiali igal teisel laupäeva hommikul, kui kirves või püss käepärast oleks. Pole raisk väärt enam.

Kõike tarbitakse mõistusega... ega siis niisama öelda, et alkohol on tarkade jook. Miskipärast on meil see mentaliteet, et kui midagi on siis peab ikka põhjani jooma,sööma tarbima.
Kõiki ained st alkohol, narko jne tuleb tarbida mõistlikult ja et seda teha peab endale selgeks tegema kui palju ja miks ning mismoodi tarbida.
Kui sa jood kõike läbi segi või piiri ei pea siis obv on sul tuumakas järgmine päev. Samamoodi on narkootikumidega peab teadma palju ja mis moodi... ntx ei ole mõtet üle 3 kommi tarbida kuna juba esimesed 2tki kasutavad enamus su kehas oleva serotoniini ja dopamiini varud ära ja taastumine võtab ca nädala või isegi rohkem.


Ei ülista kanepit, kuid selle headest omadustest mööda vaadata ka ei saa (või no saab, aga seda nimetatakse juba eiramiseks).
Ning loomulikult ma kaitsen ennast ja kõiki teisi, kes kanepit tarbivad ja kasvatavad, sest nad ei vääri kriminaalseid karistusi selle tegevuse eest.
Samahästi võiks ranka kriminaliseerida kõik kaardimängudega seotud foorumid ja üleüldse kaardimängudest rääkimise ja lubada ainult enda foorumis nende üle arutleda.
Teaduslikust seisukohast lähtudes ja praegust keeluseadust arvestades peaks ka õlle libistav pereisa või kes iganes endale kriminaalkaristuse saama, sest ta kahjustab sellega enda organismi ja põhjustab ümbritsevale keskkonnale/inimestele moraalset kahju ja on moraalselt õõnestav. Mõtle, mis tunne oleks, kui sa oma lemmik õlle joomise eest lähed aastateks kinni? Pruulid õlut/veini ja lähed kinni?
Veel üks asi, mis häirib on see, et alles mõni aeg tagasi oli paljudes kohtades maailmas kanepi kohta faktiline info avaldamine keelatud. Kanepi kohta ei tohtinud tõtt rääkida ja see oli karistatav! Mis kuradi inimene see on, kes pooldab objektiivse info ja faktilise tõenduse, teadusliku lähenemise keelamist? See on sama tase, kui pidada maailma lapikuks ning hukka mõista kõik "ketserid", kes teisiti julgevad arvata, mõtelda. Praegune keeluseadus on oma tasemelt keskajas.

Kui Holland välja arvata ja nüüdseks ka Ameerika 2 osariiki siis miks soovitakse legaliseerida kanep ja miks on paljud narkootikumid ainult retsepti ravimid.... sest nad on mõeldud RAVI RAVI JA VEELKORD RAVI eesmärgil kuna arst suudab määrata optimaalse koguse mida sa võid tarbida ja selle eesmärk on sinu tervise parandamine.
Ma ei näe ühtegi võimalust kuidas mistahes narkootikum tava käitluses oleks selleks mõeldud ja veel enam isegi retsepti ravimeid kuritarvitatakse.... kõik anti deprekad ja rahustid jne....
Narkootikumid peavadki olema ebaseaduslikud FOREVER!!!
Kui me juba alkoholiga ei suuda piiri pidada ja see on pika puuga esirinnas ainetest mis põhjustavad surmasid ja tervise kahjustusi.... kujutage ette olukorda kus narkootikumid legaliseeritakse!

JaanusX
19.11.12, 22:13
Mida rohkem diilereid ja kasvatajaid kinni nabitakse, seda vähem jagajaid on ja seda suuremat turuosa vähesed järelejäänud kontrollivad ja seega saavad ka hinda dikteerida. Ja kui weed tuuakse kuskilt kaugelt välisriigist salaja, siis sellega kaasnevad ka igasugused kulud ning ongi hind kõrge. Kasvatajad jms isetegijad surutakse turult välja ning ellu jäävad need, kel on lihtsalt sittakanti palju kapitali, mida paigutada välismaise weedi massiliseks impordiks ja siin kõrge hinnaga jagamiseks. Kui sellega kaasneb ka mõningane ametnikepoolne katus, siis ongi bulletproof skeem koos.
See siis kõik puhtteoreetilisel tasemel, ilma kellegile näpuga näitamata.

Ei ole teooria vaid 100% reaalsus...
Üldiselt on kõigi narkootikumide hinnad kõrgemad... võibolla vaid fenta ja amfetamiini hind on enam vähem sama.
Kunagi oli amf ja komm suht soodne... siis kui seda veel eesti pinnal toodeti. Kommi omahind oli ca 1.5 - 3 eek/tk (ja müüdi 100ga tk).
Siiani toodetakse amfi ja komme ka kodumaa pinnal kuid oluliselt vähem kui varem samamoodi on kahanenud ka kanepi kasvatus... samas kasvanud metsikult GHB valmistamine.

Poke
19.11.12, 22:15
Colorados ja Washingtonis alles decriminalisatseeriti non-medical weedi omamine, see imho päris hea märk üle pika aja, kuigi see Eestit kahjuks ei puuduta.

Fabulous
19.11.12, 22:30
Üks aine, mis kindlasti seadusega reguleerimist vajaks on GBL. Seda saab praegusel hetkel täiesti legaalselt Internetist tellida, kuna tegemist on puhastusainega. Tarvitamisel on mõju täpselt sama nagu GHB puhul.

JaanusX
19.11.12, 22:38
Üks aine, mis kindlasti seadusega reguleerimist vajaks on GBL. Seda saab praegusel hetkel täiesti legaalselt Internetist tellida, kuna tegemist on puhastusainega. Tarvitamisel on mõju täpselt sama nagu GHB puhul.

Aga telli ja siis pane stopper käima...

...kui kaua läheb kuniks võimud sisse vajuvad.
Isegi juriidilise isikuna on sul silmad peal insta;)

Fabulous
19.11.12, 22:49
Aga telli ja siis pane stopper käima...

...kui kaua läheb kuniks võimud sisse vajuvad.
Isegi juriidilise isikuna on sul silmad peal insta;)
Umbes 2 aastat tagasi oli juhtum kus minule teadmatult seda minu nimele telliti(sain asjast teada alles siis kui tellimus oli juba teele pandud). Kuigi mingit jama sellest ei tulnud, on kusagil andmebaasis minu nimel kindlasti mingi märge juures.

Teistele ka õppetund siit, et ei tasu oma aadressit kõigile tuttavatele jagada.

inward
19.11.12, 22:54
Kust selline teadmistepagas Jaanus ? Recreational user või oled kuskil võimuasutuses varem töödanud ? ;)

JaanusX
19.11.12, 23:00
Kust selline teadmistepagas Jaanus ? Recreational user või oled kuskil võimuasutuses varem töödanud ? ;)

Sellest võime kunagi õlleklaasi taga rääkida...;)

vennike
19.11.12, 23:02
see läheb üle. olen paljudega rääkinud ja kinnitatakse järgmist väidet:
kui oled 15-22 on pohmakad väga kerged ja elad rahulikult üle. võid juua mitu päeva ja ei ole mingit probleemi.
23-29 FML kui vastikud on pohmakad. jood palju harvemini.
30 -(31, kuna rohkem pole samplet) pohmakad lähevad jälle kergemini. samas on lisandunud vilumust nende ärahoidmiseks ja rohkem on rõhk joomise kvaliteedil, kui kvantiteedil.

nah, ma ka 31 ja iga korraga lähevad järjest hullemaks need aparaadid. Ainuke koht kus kannatab juua on niiske kliima - aasia ja kuigipalju vahemere ääres ka. Peab omale mingi õhuniisutaja koju ostma :D

Ahjaa, ma ammu ei joo enam ühtegi värvilist asja. Tarbin ainult kvaliteetset viina või rummi.

Ints
19.11.12, 23:06
Üks aine, mis kindlasti seadusega reguleerimist vajaks on GBL. Seda saab praegusel hetkel täiesti legaalselt Internetist tellida, kuna tegemist on puhastusainega. Tarvitamisel on mõju täpselt sama nagu GHB puhul.

Hiljuti lisati ka see eestis narkootiliste ainete hulka

http://www.postimees.ee/830224/korgijoogi-toorained-lisatakse-narkootiliste-ainete-nimekirja/

JaanusX
19.11.12, 23:19
Hiljuti lisati ka see eestis narkootiliste ainete hulka

http://www.postimees.ee/830224/korgijoogi-toorained-lisatakse-narkootiliste-ainete-nimekirja/

Lisatakse.... hetkel ametlikult seda seal ei ole...

ja kui aus olla oleks see laus lollus seda tellida otse Eesti kuna naaber riikide selle alased seadused on hoopis teistsugused ning selle kui ka paljude teiste lähteainete transportimine eesti ei valmista tegelikkuses suuri probleeme.

Vandalar
20.11.12, 00:59
Viimati olin kasutaja kanep.info foorumis ja seal iga kord, kui sai dekriminaliseerimise või legaliseerimise teema lahti tehtud, tuli kohe mõni tegelane kes hakkas seda vaikselt ja viisakalt maha tegema, et: "kuule tead, ma olen ise ka tossumees, aga vot legaliseerimine küll õige asi pole jne jne." Esiteks, kui sa oled tossumees, aga ise väidad, et oled legaliseerimise põhimõtteline vastane, siis sa ei ole lihtsalt õige kodanik- sa rikud tahtlikult seadust ja tahadki, et see nii jääks.
Teiseks, kui sa ühest küljest väidad, et teed savu, kuid nii kui jutt läheb legaliseerimise peale ja sa hakkad blokkima, siis enamasti sa oled lihtsalt ment, kits. Iga mõistusega inimene ja savuvend peaks aru saama, et asi peaks olema lubatud ja sellisel moel, et tavainimene võiks oma nelja seina vahel seda muretult tarbida ja kasvatada.
Nüüd on kanep.info millegipärast maas... Vbl domeeninimi aegus, vbl aga oli midagi muud.
See, mismoodi inimesi kotitakse ja antakse paarile nö. mõnuainele eelis seaduse ees ja seda ilma põhjusliku seoseta on kriminaalne iseenesest. Mul on vastik vaadata poodi minnes, kui esimene asi, mis uksest sisse minnes ette jääb on tubakalett. Fking ajuvaba, vaadake mõnda dokki tubaka kohta, kus tuuakse välja, et 50% püsisuitsetajatest sureb suitsust põhjustatud haiguste, tüsistuste kätte. Poed on alkolette täis, kõik on lookas ja iga tohlakas võib ennast surnuks juua kui süda ainult ihkab. See kõik on toidupoes raisk- seal käivad väikesed nagad omale jäätist ostmas! See on väga tõsine asi ja ma ei saa aru, kuidas see võimalik on. Samas on uuringuid praegusest ajast ja ka varasemast, mis asetavad kanepi oluliselt madalamale oma tervistkahjustavuse ja riski poolest ühiskonnale kui seda on alko ja tubakas.
Kogu see keelamise kammajaa on suuresti majandusliku eelise loomine teatud toodetele. Loomulikult, et vaba inimene tahab valida ning ise otsustada ning kui valikuks on ohutum ja talle sobivam taim, siis ta peab saama ka seda seaduslikult teha.

Codecci
20.11.12, 01:27
Viimati olin kasutaja kanep.info foorumis ja seal iga kord, kui sai dekriminaliseerimise või legaliseerimise teema lahti tehtud, tuli kohe mõni tegelane kes hakkas seda vaikselt ja viisakalt maha tegema, et: "kuule tead, ma olen ise ka tossumees, aga vot legaliseerimine küll õige asi pole jne jne." Esiteks, kui sa oled tossumees, aga ise väidad, et oled legaliseerimise põhimõtteline vastane, siis sa ei ole lihtsalt õige kodanik- sa rikud tahtlikult seadust ja tahadki, et see nii jääks.
LSD on ka nt mõndadele inimestele recreational drugina hea, aga ma ei tahaks küll, et see legaliseeritakse.

Tegelikult ma ei ole su "legalize cannabis" põhimõttele vastu ja usun, et järgneva 20a jooksul see juhtub ka, aga need äärmuslikud kanepi ülistajad käivad küll pinda. Tõenäoliselt alkohol on kahjulikum (ei tea, pole väga süvenenud), aga kanep päris kahjutu ju ka ei ole.

Vandalar
20.11.12, 02:09
LSD on ka nt mõndadele inimestele recreational drugina hea, aga ma ei tahaks küll, et see legaliseeritakse.

Tegelikult ma ei ole su "legalize cannabis" põhimõttele vastu ja usun, et järgneva 20a jooksul see juhtub ka, aga need äärmuslikud kanepi ülistajad käivad küll pinda. Tõenäoliselt alkohol on kahjulikum (ei tea, pole väga süvenenud), aga kanep päris kahjutu ju ka ei ole.
Nõus loomulikult, et võib ka kahjulik olla. Aga ma usun ise, et see äärmuslik ülistamine on tihtipeale lihtsalt soov teadvustada selle taime olemasolu ja seaduse ebaõiglust. Pigem on nii, et kui legaliseerimine on toimunud, siis vaibub ka see kanepi "ülistajate" koor, sest pole vaja enam enda õiguste eest seista ja häält teha.

mikk2468
20.11.12, 02:55
Tükk aega mõtlesin kas midagi siia kirjutada või mitte. Isiklikult pooldaks ma kanepi legaliseerimist, kuna ta on ikkagi niivõrd populaarne ja selle hankimine ei valmista mitte mingit probleemi. Samas pooldaks ka kõikide muude narkootikumide legaliseerimist ja reguleerimist. Riigile oleks lihtsalt kergem, politsei ei peaks võitlema leviku vastu, saaks oma resursse ümber suunata muu kuritegevusega võitlemiseks. Hetkel nad minusilmis võitlevad sõda, mida nad elusees võita ei suuda. Narkootikumid olid, on ja jäävad. Aeg oleks tõesti uut lähenemist proovida, mida täpselt ei oska isegi öelda. Kangemate narkootikumide nagu heroiin, kokaiin jne legaliseerimine tundub küll natuke overkill, aga nende leviku vastu sama lähenemisega edasi võitlemine tundub ka jällegi mõttetu. Võib-olla legaliseerida ning hinnad kõrgena ikkagi hoida ja saadavad maksutulud omakorda suunata narkootikumide tarvitamise vastu võitlemiseks igasuguste sotsiaalprogrammide kaudu. Näiteks rohkem sõltlaste ravivõimalusi, rohkem ennetusprogramme, reklaamida veelgi rohkem kahjulikust jne.

Kahjuks elusees ükski erakond hetkel ei teeks sellist poliitilist enesetappu, kuna üldsusele on ikkagi tambitud pähe aastakümneid juba narkootikumide kahjulikkusest, mis muidugi vastab tõele ja vägagi suur % elanikkonnast ei pooldaks legaliseerimist. Samas surutakse peale, et narkootikumide vastu peab ikka samamoodi jõu ja karistustega võitlema, et see on ikkagi õige viis. Missest, et illegaalsuse tõttu on alaealisel näiteks kanepit lihtsam hankida kui alkoholi/suitsu. Vähemalt minul endal oli nii. Legaalsetest müügipunktidest saaks reguleerida müüki kellaaegadega, vanuse kontrolliga jne. Tõesti tundub mulle vähemalt, et aeg oleks suureks muutuseks. Ma tean, et kindlasti paljud foorumiliikmed minuga ei nõustu, aga loodan, et leidub mõni kes saab mu mõttestki vähemalt aru.

Ise olen tarvitanud ainult kanepit oma elus ja ma ei suitseta 24/7 peale. Samuti ei kanna fooliummütsi ega usu vandenõuteooriaid. Lihtsalt panin oma mõtted kirja. Vaielda ma ka ei viitsi kellegagi, jään oma arvamuse juurde, et praegune lähenemine ei tööta narkovastases võitluses. Ei ole vaatanud ühtegi propagnda filmi kanepi legaliseerimisest ja imelisest ravivõimest. Puhtalt minu isiklik arvamus.


EDIT: suhteliselt kindel, et selle posti peale keegi kirjutab kuidas hakkaks kõik inimesed tänaval süstima ja kuritegevus kasvaks meeletult, aga mõelge, kui kergesti tegelt kõik narkarid kes hetkel süstla otsas saavad osta näiteks heroiini, fentanüüli või midagi iganes nad tarvitavad. Ei ole ju neil nii, et korra aastas saavad ja ülejäänud aja ootavad, millal jälle Eestisse midagi smuugeldatakse. Iga kord kui raha koos on uus doos käes. Ja lisaks mõelge, et kas teie hakkaks siis legaliseerimise tõttu otsekohe heroiini süstima? Vaevalt. Ma näen, et sotsiaaltöötajad saaksid paremini neile läheneda ja aidata abi otsida kui nn "diiler" oleks riik, kes tahaks, et narkootikumide tarvitamine väheneks, mitte organiseeritud kuritegevus kes lihtsalt tahab aina rohkem ja rohkem oma taskuid täita.

rasmer
20.11.12, 03:27
Mikk su postitus on väga hea ja põhjalik. Kas kõik sellega nõustuvad või mitte on osaliselt ka maailmavaate küsimus, aga see osa


Vaielda ma ka ei viitsi kellegagi, jään oma arvamuse juurde, et praegune lähenemine ei tööta narkovastases võitluses.

on väga õige jah. Narkovastane sõda siiamaani on olnud ebaõnnestunud projekt. Lahendused on muidugi raske küsimus. Hea raport, kellel asja vastu suurem huvi.

http://www.globalcommissionondrugs.org/wp-content/themes/gcdp_v1/pdf/Global_Commission_Report_English.pdf

Eesti keeles ka üks pealiskaudne arvamusartikkel:

http://arvamus.postimees.ee/889404/mart-kalvet-eesti-erakondade-uimastipoliitika-nokk-kinni-saba-kinni

ranka
20.11.12, 03:27
Tükk aega mõtlesin kas midagi siia kirjutada või mitte. Isiklikult pooldaks ma kanepi legaliseerimist, kuna ta on ikkagi niivõrd populaarne ja selle hankimine ei valmista mitte mingit probleemi. Samas pooldaks ka kõikide muude narkootikumide legaliseerimist ja reguleerimist. Riigile oleks lihtsalt kergem, politsei ei peaks võitlema leviku vastu, saaks oma resursse ümber suunata muu kuritegevusega võitlemiseks. Hetkel nad minusilmis võitlevad sõda, mida nad elusees võita ei suuda. Narkootikumid olid, on ja jäävad. Aeg oleks tõesti uut lähenemist proovida, mida täpselt ei oska isegi öelda. Kangemate narkootikumide nagu heroiin, kokaiin jne legaliseerimine tundub küll natuke overkill, aga nende leviku vastu sama lähenemisega edasi võitlemine tundub ka jällegi mõttetu. Võib-olla legaliseerida ning hinnad kõrgena ikkagi hoida ja saadavad maksutulud omakorda suunata narkootikumide tarvitamise vastu võitlemiseks igasuguste sotsiaalprogrammide kaudu. Näiteks rohkem sõltlaste ravivõimalusi, rohkem ennetusprogramme, reklaamida veelgi rohkem kahjulikust jne.

Kahjuks elusees ükski erakond hetkel ei teeks sellist poliitilist enesetappu, kuna üldsusele on ikkagi tambitud pähe aastakümneid juba narkootikumide kahjulikkusest, mis muidugi vastab tõele ja vägagi suur % elanikkonnast ei pooldaks legaliseerimist. Samas surutakse peale, et narkootikumide vastu peab ikka samamoodi jõu ja karistustega võitlema, et see on ikkagi õige viis. Missest, et illegaalsuse tõttu on alaealisel näiteks kanepit lihtsam hankida kui alkoholi/suitsu. Vähemalt minul endal oli nii. Legaalsetest müügipunktidest saaks reguleerida müüki kellaaegadega, vanuse kontrolliga jne. Tõesti tundub mulle vähemalt, et aeg oleks suureks muutuseks. Ma tean, et kindlasti paljud foorumiliikmed minuga ei nõustu, aga loodan, et leidub mõni kes saab mu mõttestki vähemalt aru.

Ise olen tarvitanud ainult kanepit oma elus ja ma ei suitseta 24/7 peale. Samuti ei kanna fooliummütsi ega usu vandenõuteooriaid. Lihtsalt panin oma mõtted kirja. Vaielda ma ka ei viitsi kellegagi, jään oma arvamuse juurde, et praegune lähenemine ei tööta narkovastases võitluses. Ei ole vaatanud ühtegi propagnda filmi kanepi legaliseerimisest ja imelisest ravivõimest. Puhtalt minu isiklik arvamus.

EDIT: suhteliselt kindel, et selle posti peale keegi kirjutab kuidas hakkaks kõik inimesed tänaval süstima ja kuritegevus kasvaks meeletult, aga mõelge, kui kergesti tegelt kõik narkarid kes hetkel süstla otsas saavad osta näiteks heroiini, fentanüüli või midagi iganes nad tarvitavad. Ei ole ju neil nii, et korra aastas saavad ja ülejäänud aja ootavad, millal jälle Eestisse midagi smuugeldatakse. Iga kord kui raha koos on uus doos käes. Ja lisaks mõelge, et kas teie hakkaks siis legaliseerimise tõttu otsekohe heroiini süstima? Vaevalt. Ma näen, et sotsiaaltöötajad saaksid paremini neile lähendeda ja aidata abi otsida kui nn "diiler" oleks riik, kes tahaks, et narkootikumide tarvitamine väheneks, mitte organiseeritud kuritegevus kes lihtsalt tahab aina rohkem ja rohkem oma taskuid täita.

Ei. Legaliseerimise efekt tuleb välja järgnevate põlvede jooksul, kui uued tooted ei ole enam ühiskonna võõrkehad vaid täiesti tavaline nähtus. Lisaks mina ja sina oskame mõelda, tema ei oska ehk maailmas on tohutult retarde.

Ainuüksi süstla otsa sattumine on meie jaoks mõistmatu ja arusaamatu, eriti veel, kui see ebaseaduslik ning kättesaadavust on raskendantud. Mina küll puusalt tulistades ei oskaks öelda, kust ma saaks öösel kell 4:30 heroiini, isegi kui mul selleks tekiks soov. Reguleeritud ühiskonnas ma seda teaksin ja homsele mittemõtlevaid inimesi on palju, kes teevad seda mõttega, et proovin ainult korra.

Andsin siin ennem oopiumisõltlase lingi 2p2-sse, kus on viited ka heroiniisõltlasele. Täpselt samamoodi: ta läks korra proovima ja enam ei saanudki sellest lahti.

EDIT: Ma ei vaidle sulle vastu, aga ma ei kujuta mitte kuidagi ette, kuidas näiteks saaks kõik narko legaliseerida. Heroiin on hea näide. See peaks olema väga hästi, karmilt ja kindlalt reguleeritud, mis viib selleni, et ta ei ole siiski nii lihtsalt kättesaadav ja ma ei suuda mõelda, et miks peaks kaduma ära underground äri.

See oleks sama, kui sa saaksid poest osta alkoholi aga peaksid selle tarbima ära koha peal. Kui aga saaks viia nii karmi tooteid välja ja osta suvalisest kioskist, siis ma tõesti arvan, et see ei töötaks niipea. Inimkond ei ole niipalju veel arenenud.

Mõtle, kui heroiin oleks seaduslik juba viimased 300 aastat. Tehakse seda peol ja on suht "suvaline" droog ühiskonna mõistes, siis oleks see aja küsimus, kui sa ka ühekorra "prooviksid", aga nende puhul proovimine ei pruugi enam jääda proovimiseks vaid areneda väga tugevaks sõltuvuseks.

Codecci
20.11.12, 03:33
Btw, miks Holland kanepi veidi vähem legaliseeritumaks (afaik) tegi? Nüüd ju mingi seadus, et ainult kohalikele müüakse vms.

oohoh
20.11.12, 04:18
Btw, miks Holland kanepi veidi vähem legaliseeritumaks (afaik) tegi? Nüüd ju mingi seadus, et ainult kohalikele müüakse vms.
see seadus saadeti kukele uuesti

vsiu100
20.11.12, 08:16
ei ole mikuga nõus.

lugesin ranka jutu diagonaalis üle ja olen samal arvamusel. legaliseerida ei saa sellepärast, et see ei muutuks ühiskonnas standardiks ja soositud tegevuseks.
polistei narko vastu võitlemine on tegelikult eeskuju ühiskonna väärtushinnangute kujundamisel, kuna reaalselt suudetakse ju avastada vaid murdosa.

valgelendur
20.11.12, 08:37
Kas keegi oskab mingitele kindlatele faktidele/uuringutele välja tuua Holland vs muu euroopa arenenud riigid, kuidas on kanepi kasutamine kohalike seas (ei pea silmas turiste Hollandis)?
On jäänud aastate tagant meelde mingi fakt, et Hollandis kasutavad kohalikud vähem kanepit kui mujal euroopas, kuid võib olla mõni suvaline tossupea väljamõeldis.

(Olen ise nn. pühapäevasuitsetaja. Kuus korra, poole aastajooksul korra, nädalas 3korda, kuidas kunagi, muid keelatud narkootilisi aineid ei tarvita. Kokaiini paar korda proovinud, ei andnud mulle midagi erilist)

Eelnevalt siin veel räägitud popperist ja olen mitme eelkõnelelejaga nõus, soovitan hoiduda sellest mürgist. Sai ka ise seda kunagi kasutatud koos kanepiga, kui olin igapäeva suitsetaja ja ruttu keeras organismi väga segi. Ei soovita kellegile.
Peale üht korralikku kanepi/alko/poppersi tsükklit (ca nädal) veel 2-3päeva hiljem tulid tihti hood peale kus ei teinud reaalsusel ja ettekujutusel vahet, väga vastik tunne oli ja ei soovita kellegile, väga ohtlik võid väga valesid otsuseid teha(oleks ma deprekas olnud ei oleks mingi probleem olla kuskilt alla hüpata enesetapu eesmäregiga nt).

JaanusX
20.11.12, 10:43
Kas keegi oskab mingitele kindlatele faktidele/uuringutele välja tuua Holland vs muu euroopa arenenud riigid, kuidas on kanepi kasutamine kohalike seas (ei pea silmas turiste Hollandis)?
On jäänud aastate tagant meelde mingi fakt, et Hollandis kasutavad kohalikud vähem kanepit kui mujal euroopas, kuid võib olla mõni suvaline tossupea väljamõeldis.

(Olen ise nn. pühapäevasuitsetaja. Kuus korra, poole aastajooksul korra, nädalas 3korda, kuidas kunagi, muid keelatud narkootilisi aineid ei tarvita. Kokaiini paar korda proovinud, ei andnud mulle midagi erilist)

Eelnevalt siin veel räägitud popperist ja olen mitme eelkõnelelejaga nõus, soovitan hoiduda sellest mürgist. Sai ka ise seda kunagi kasutatud koos kanepiga, kui olin igapäeva suitsetaja ja ruttu keeras organismi väga segi. Ei soovita kellegile.
Peale üht korralikku kanepi/alko/poppersi tsükklit (ca nädal) veel 2-3päeva hiljem tulid tihti hood peale kus ei teinud reaalsusel ja ettekujutusel vahet, väga vastik tunne oli ja ei soovita kellegile, väga ohtlik võid väga valesid otsuseid teha(oleks ma deprekas olnud ei oleks mingi probleem olla kuskilt alla hüpata enesetapu eesmäregiga nt).

Polünarkomaania ehk siis erinevate ainete koos proovimine ja segamine on sama mis juua mitut erinevat alkoholi... kui sa ei tea mida sa teed siis on halb enesetunne garanteeritud ja halvimal juhul oled manalamees.

pikk28
20.11.12, 14:14
Kas keegi oskab mingitele kindlatele faktidele/uuringutele välja tuua Holland vs muu euroopa arenenud riigid, kuidas on kanepi kasutamine kohalike seas (ei pea silmas turiste Hollandis)?
On jäänud aastate tagant meelde mingi fakt, et Hollandis kasutavad kohalikud vähem kanepit kui mujal euroopas, kuid võib olla mõni suvaline tossupea väljamõeldis.

(Olen ise nn. pühapäevasuitsetaja. Kuus korra, poole aastajooksul korra, nädalas 3korda, kuidas kunagi, muid keelatud narkootilisi aineid ei tarvita. Kokaiini paar korda proovinud, ei andnud mulle midagi erilist)

Eelnevalt siin veel räägitud popperist ja olen mitme eelkõnelelejaga nõus, soovitan hoiduda sellest mürgist. Sai ka ise seda kunagi kasutatud koos kanepiga, kui olin igapäeva suitsetaja ja ruttu keeras organismi väga segi. Ei soovita kellegile.
Peale üht korralikku kanepi/alko/poppersi tsükklit (ca nädal) veel 2-3päeva hiljem tulid tihti hood peale kus ei teinud reaalsusel ja ettekujutusel vahet, väga vastik tunne oli ja ei soovita kellegile, väga ohtlik võid väga valesid otsuseid teha(oleks ma deprekas olnud ei oleks mingi probleem olla kuskilt alla hüpata enesetapu eesmäregiga nt).
sobiv nick siis sul "valgelendur"

eddi
20.11.12, 14:16
Ranka mõtteviis mulle meeldib. Mikk, sinu mõtteviis mulle ka meeldib, aga nõks teises suunas. Sellega ma nõustun, et peab teist lahendust otsima, aga rankal on hea point, mis mulje jääb järgmistele põlvkondadele...

Eriti veel see, et 14-16 aastastele nolkidele meeldib igasuguseid keelatuid asju proovida (nende jaoks keelatuid, vanuse tõttu). Siis ma kujutan ette, kuidas hakkavad tekkima 15-aastased scarface'd, ajavad pleki kokku sõpradega, lasevad kellelgi vanemal vennal endale koksi osta ja egolaks missugune.

Rohelise legaliseerimist ma pooldaksin, midagi muud küll mitte :-)
Ja droogivastaseid reklaame ma kindlasti ei pooldaks. Ka halb reklaam on hea reklaam... Kui tavapärane inimene ei mõtle igapäevaselt seal amfist jne, siis kui ta hakkab iga nurga peal nägema reklaami "don't do drugs mmkay, amf/hero is bad mmkay", siis see ikka mingil määral reklaamib ju toodet

Konso
20.11.12, 14:39
Tareeni tarvitanud sõbra vedasin raudtee pealt ära, kusjuures rong polnud enam väga kaugel. Oli plaan ka seda proovida aga see soov läks peale seda nagu niuhti üle. Sai ka tollel ajal igasugu sitta proovitud (üle 10ne aasta tagasi) alates salaviinast kuni pea tareenini välja ja ei soovita seda mitte kellelegi.

Minu arvates on selle JaanusX postiga kõik öeldud:

Saad asjast valesti aru natuke... Tol ajal oli noorte seas salakas ikka väga levinud kuna just oli hakkanud viina hind tõusma ja salaka said 20-25eekuga pooliku kätte no questions asked. Tean kuna sai isegi tarbitud seda... a siis tuli see metanooli jama peale ja rahvas mitte ainult ei lõpetanud silmapilgselt salaka joomise vaid suisa viinast üleüldiselt hakkati hoiduma ning see oli just see aeg kus kommid ja anfi levik sai täis tuurid sisse.
Ja kuna riigiasutus eriti ei hoomanud asja tõsidust ja tõkestamine oli nagu ta oli siis leviski kogu see värk metsiku kulutulena üle eesti. Asja tõsidusest saadi täiel määral alles hiljem aru ja isegi siis kulus veel väga palju aega ennem kui midagi tõsiselt ette võeti. Pöördepunktiks sai tol ajal kurikuulus 2004a Freedom Parade kus siis kogu eesti nägi kuhu on jõutud... seepärast see avalik üritus ka keelu sai.
Alles siis võeti tõsised meetmed ette selle tõkestamiseks...

( Click to show/hide )

Õigus sinna võib sattuda ka selliste ainete tarbimisel nagu LSD, seened, PCP ja igast muud hallutsinogeenid ja mitte ainult.
Kui sul ikka psüühika sassis siis piisab vahest ka alkoholist...
Mul on isegi korra Paracetamool tekitanud veidra paranoia ja psühhoosi hetke mis kestis ca tunnike vms:S
Üldiselt ei soovita "hallukaid" üldse proovidagi kuna nendel on halb komme ka aastaid pärast tarvitamist tekitada täiesti lampi luulusid ja väga suur oht on ka pärast esimest tarvitamist saada püsiv sissekirjutus psühhiaatria kliinikusse. Eriti hull on see LSDga.
Kunagi tänu sellele, et võõrväed eesti pinnal asusid leidus igalpool ka väikeseid kapsleid mis sisaldasid tareeni... üldjuhul oli see mõeldud radiatsiooni mürgituse vastu kuid meil tarbiti seda lihtsalt alko peale 1-2 tabletti.... mõju sama mis seente või pigem LSDga kus sa ei jaga maast ega ilmast midagi ja näed luulusid.
Olen näinud kuidas ntx üks neiu pärast selle tarbimist mängis oma oksega ja joonistas sellega mingeid abstraktseid maale... teine mängis seina peal 3h telekamängu. Pidin isegi sõbra kord otsesest surma suust päästma kui ta jalutas talvisel ajal jääpeal otse lahtise vee poole ja ma sain talt kratist kinni tõesti viimasel hetkel... kui küsisin mis ta teeb siis vastas, et läheb mosset ostma (öösel kell 2) ja et ta ei anna mulle laenu jne.

Eks suhtumine seadusega pahuksisse läinud inimese suhtes on ikka nii nagu ta on ning on seda läbi aegade olnud, kuid ma ei näe praeguses eestis mingit põhjust selle pärast pead norgu lasta.
Millest me räägime kui Justiitsministri vend on süüdimõistetud suures koguses narkootilise aine käitlemises ja edasiandmises ja ta pole mitte ainus...

( Click to show/hide )

Kõike tarbitakse mõistusega... ega siis niisama öelda, et alkohol on tarkade jook. Miskipärast on meil see mentaliteet, et kui midagi on siis peab ikka põhjani jooma,sööma tarbima.
Kõiki ained st alkohol, narko jne tuleb tarbida mõistlikult ja et seda teha peab endale selgeks tegema kui palju ja miks ning mismoodi tarbida.
Kui sa jood kõike läbi segi või piiri ei pea siis obv on sul tuumakas järgmine päev. Samamoodi on narkootikumidega peab teadma palju ja mis moodi... ntx ei ole mõtet üle 3 kommi tarbida kuna juba esimesed 2tki kasutavad enamus su kehas oleva serotoniini ja dopamiini varud ära ja taastumine võtab ca nädala või isegi rohkem.

( Click to show/hide )


Kui Holland välja arvata ja nüüdseks ka Ameerika 2 osariiki siis miks soovitakse legaliseerida kanep ja miks on paljud narkootikumid ainult retsepti ravimid.... sest nad on mõeldud RAVI RAVI JA VEELKORD RAVI eesmärgil kuna arst suudab määrata optimaalse koguse mida sa võid tarbida ja selle eesmärk on sinu tervise parandamine.
Ma ei näe ühtegi võimalust kuidas mistahes narkootikum tava käitluses oleks selleks mõeldud ja veel enam isegi retsepti ravimeid kuritarvitatakse.... kõik anti deprekad ja rahustid jne....
Narkootikumid peavadki olema ebaseaduslikud FOREVER!!!
Kui me juba alkoholiga ei suuda piiri pidada ja see on pika puuga esirinnas ainetest mis põhjustavad surmasid ja tervise kahjustusi.... kujutage ette olukorda kus narkootikumid legaliseeritakse!

mikk2468
20.11.12, 14:40
Miks sa arvad, et vanemad vennad oleksid huvitatud scarface'idele koka ostmisest? Ja see kuidas sa kirjeldad ei oleks minuarust tulevik, kui oleks legaliseeritud, vaid hetkel täiesti olevik. 14-16 aastased teavad narkootikumide olemasolust praegugi ja tarvitavad neid samuti. Ma lihtsalt näen, et siis on suurem võimalus riigil sekkuda ning oleks lisaraha kohe võtta narkootikumide vastu võitlemiseks. Tarvitajad maksaksid narkovastase võitluse kinni, mitte tavalised maksumaksjad.

vsiu100
20.11.12, 14:46
mikk, ma ei saa täpselt aru - tahad et narkootikumid legaliseeritakse ja siis nende vastu võideldakse?

eddi
20.11.12, 14:48
Miks sa arvad, et vanemad vennad oleksid huvitatud scarface'idele koka ostmisest? Ja see kuidas sa kirjeldad ei oleks minuarust tulevik, kui oleks legaliseeritud, vaid hetkel täiesti olevik. 14-16 aastased teavad narkootikumide olemasolust praegugi ja tarvitavad neid samuti. Ma lihtsalt näen, et siis on suurem võimalus riigil sekkuda ning oleks lisaraha kohe võtta narkootikumide vastu võitlemiseks. Tarvitajad maksaksid narkovastase võitluse kinni, mitte tavalised maksumaksjad.

Selles mõttes küll... aga väga keeruline protsess oleks, et kõik õigesti läheks... Aga miks ma arvan, et vanemad tüübid on nõus ostma - igal inimesel on oma hind. Ja need väiksed tüübid on nõus seda hinda maksma... rikkaid võsukesi on küll ja küll... Aga pole probleemi ilma lahenduseta - siis tuleks sellele vastu midagi mõelda ning kui üksipulgi kõik sellised asjad läbi võtta, siis annaks vist tulemusi ka.

Aga no ma ütlen ausalt, mul tekivad küll külmavärinad peale piltlikult öeldes, kui ma kujutaksin ette, et hero jne oleksid legaalsed...

EDIT: üldiselt mulle see idee ikka väga ei meeldi. majandusliku poole pealt juba, riigi maine jnejne. Mina ei julgeks nii suurt riski võtta....

mikk2468
20.11.12, 15:00
Üksi riik minu eluajal ma arvan seda ei tee. Aga lihtsalt kui reaalselt hakkad mõtlema, kui teha korralikku ennetustööd järgmise generatsiooniga, ei usu ma, et tarvitamine suureneks. Hetkel lähtudes Tervise Arengu Instituudi uuringutest on alaealiste narkokasutus ainult aastatega suurenenud ning alkoholi/tubaka tarvitamine vähenenud.

minbetmillionaire
20.11.12, 15:22
mikk, ma ei saa täpselt aru - tahad et narkootikumid legaliseeritakse ja siis nende vastu võideldakse?

Loogiline ju. Legaliseerimise eesmärk ei ole mitte see eet me kõik saaks hakata ennast pähe süstima, vaid et riik saab kontrolli terve turu üle, suunata suure ressursi ennetusse ja võõrutuseks, kontroll puhtuse üle, üledoosisurmade arvu langus/kadumine ja mida kõike veel..

Aga no eks see nii kerge ei ole ja ühekaupa oleks riikidel seda väga raske korda saata, see on pigem parema tulevikuühiskonna teema.

Portugali moodi kõikide uimastite dekriminaliseerimine oleks ju ka Eestis mõeldav variant, Eesti narkopoliitika on praegu nii feilinud, et midagi hullemaks eriti teha ei saaks, kui süstivate narkomaanide ja narkosurmade arvu vaadata. Täpseid numbreid ei tea/mäleta, kuid seal ollakse oma dekriminaliseerimisega küll väga rahul ja surmade ning süstivate narkomaanide arv peaks olema korralikult langenud.

vsiu100
20.11.12, 15:39
kas on liiga karm mõelda, et süstiva (parandamatu) narkari surm üledoosi on positiivne nähtus(st sellele ei tuleks hakata kätt ette panema), kuna oma pere/lähedaste ja ühiskonna jaoks on ta kadunud juba ammu ja pigem koormaks?

minbetmillionaire
20.11.12, 15:55
kas on liiga karm mõelda, et süstiva (parandamatu) narkari surm üledoosi on positiivne nähtus(st sellele ei tuleks hakata kätt ette panema), kuna oma pere/lähedaste ja ühiskonna jaoks on ta kadunud juba ammu ja pigem koormaks?

Moraalne küsimus, minu jaoks ei ole inimese surra laskmine mõeldav. Aga ei ole ju reaalne, et meditsiinitöötaja laseb inimesel surra? Surevale narkarile peale sattudes on sul see võimalus, kahtlen kas käituksid nii kui surev narkar oleks su lähisugulane.

Opiodisõltuvuse raviks kasutatakse Mehhikos, Kanadas, Hollandis Ibogaine (http://en.wikipedia.org/wiki/Ibogaine) üsna edukalt, tagurliku narkopoliitika tõttu aga kättesaadav suht vähestele

Vandalar
20.11.12, 15:58
See väide, justkui noored hakkaksid siis raha kokku ajama ja laseksid vanemal vennal või kellel iganes endale kokat osta kehtib juba praegugi ju- vahe on lihtsalt selles, et praegu ei saa mitte keegi sellest teada, riikliku kontrolli ja legaliseerituse korral, aga on oluliselt tõenäolisem, et varem või hiljem tuleb selline asi välja ja saadakse õigel ajal jaole. Mõelge- narkot saab ainult reguleeritud müügipunktist, apteegist, nimetage seda kuidas tahate. Sellise reguleeritud müügipunkti juurest sa saad ka tõenäoliselt mingi kaardi või retsepti alusel omale aine ning kui kellegil tekib mingi anomaalia, et ostab imelikul ajal, suuremaid koguseid või neid drooge, mida ta tavaliselt tarbinud ei ole, siis saab kohe asja uurida. Praegu selline kontrollmehhanism puudub.
To vsiu100: See on väga ebainimlik IMO niimoodi mõtelda. On olemas aineid ja teraapiaid, millega on ravimise tõenäosus täitsa arvestatav ja töötab. Ma ei usu, et enamus kange narkosõltuvuse käes olevatest inimestest seda ise lõpuni välja naudiks ja ei tahaks sellest välja tulla.
Ainuke suurem ja pika perspektiivi teoreetiline probleem legaliseerimise korral, mis mulle praegu ette tuleb on see, et kes iganes nende ainete legaalse leviku ja kontrolli üle vastutab võib seda mingil hetkel hakata kurjasti kasutama ja tegema käike, mis soodustavad tarbijate arvu kasvu- a la reklaam tv-s, plakatid tänavatel jne. Kui aga piirdutakse igasuguste infolehtedega, mis annavad teavet erinevate droogide mõjude kohta ning suunavad probleemsed inimesed professionaalse abi juurde.
St. legaliseerimine peaks ikka tähendama seda, et aine tarbimise eest ei karistataks ning abi saamine oleks paremini organiseeritud, mitte et neid aineid hakataks aktiivselt igas poes levitama.

lont
20.11.12, 16:05
kas on liiga karm mõelda, et süstiva (parandamatu) narkari surm üledoosi on positiivne nähtus(st sellele ei tuleks hakata kätt ette panema), kuna oma pere/lähedaste ja ühiskonna jaoks on ta kadunud juba ammu ja pigem koormaks?

Indiviidina võid nii mõelda, aga riik ei saa paraku nii mõelda, muidu võiks ju kusagile nende "koloonia" teha.
Aga lisaks kõigile eelnevatele VASTU argumentidele:
Ma saan aru, et kusagil metsas kanepit kasvatav/popsiv kunstihing ei sega võibolla kedagi, aga kui kanep riiklikult legaliseerida tekib meil lisaks boheemlastele massiline nö "kanepiturism" nagu Amsterdamis ja sellega kaasneb paratamatult liigsuur läbu, kuritegevus, öörahu massilised rikkumised jne. Ühesõnaga vähemalt Tallinna kesklinn muutub kohaks kuhu tavakodanik pimedas enam minna ei taha, isegi restorani mitte. Ma arvan sellist ühiskonda ei taha isegi tulihingelised kanepipooldajad!
Ja ärge rääkige et on positiivne raha sissevoof turismi arvelt, ei kaalu kohe kuidagi kahju üles päris kindlasti.
Õnneks ei ole meil täna mitte ühtegi parteid, kes isegi kaaluks arutada sellist teemat, seega ei legaliseerita seda 100%

Kellel on vaja seda ravimiks, küllap saab loa. Kes tahab seda omaette tarbida, no ega selle eest päris vangi ju ka ei panda.
Aga kui keegi suur kanepifänn pilves peaga rooli istub ja siit kellegi, ema, naise või lapse surnuks sõidab, siis on reaktsioon ühene ja arusaadav - selle narkomaani lööks küll maha! Ehk siin ei erista kas on kanep, heroiin, miski muu möga või alkohol!

qbj0hn
20.11.12, 16:09
Kuritegevus suureneb teistel aladel kui ntx igal pool maailmas tehakse legaalseks. Miljonid inimesed jäävad ilma tööta.
Kui kõik narks.
Samas inimestele meeldib nn. shady stuff. Kui legaalseks tehakse siis inimesed muutuvad oma keldris teadlasteks ja tehakse uued ja vägevamad asjad ja küsitakse rohkem raha.

vsiu100
20.11.12, 16:10
Moraalne küsimus, minu jaoks ei ole inimese surra laskmine mõeldav. Aga ei ole ju reaalne, et meditsiinitöötaja laseb inimesel surra? Surevale narkarile peale sattudes on sul see võimalus, kahtlen kas käituksid nii kui surev narkar oleks su lähisugulane.

Opiodisõltuvuse raviks kasutatakse Mehhikos, Kanadas, Hollandis Ibogaine (http://en.wikipedia.org/wiki/Ibogaine) üsna edukalt, tagurliku narkopoliitika tõttu aga kättesaadav suht vähestele

said valesti aru. ma ei laseks praegu ka sureval narkaril surra, isegi kui ta mu sugulane poleks.
aga kui narkar end on kuskil surnuks süstinud, siis pisarat ei vala.

minbetmillionaire
20.11.12, 16:16
Indiviidina võid nii mõelda, aga riik ei saa paraku nii mõelda, muidu võiks ju kusagile nende "koloonia" teha.
Aga lisaks kõigile eelnevatele VASTU argumentidele:
Ma saan aru, et kusagil metsas kanepit kasvatav/popsiv kunstihing ei sega võibolla kedagi, aga kui kanep riiklikult legaliseerida tekib meil lisaks boheemlastele massiline nö "kanepiturism" nagu Amsterdamis ja sellega kaasneb paratamatult liigsuur läbu, kuritegevus, öörahu massilised rikkumised jne. Ühesõnaga vähemalt Tallinna kesklinn muutub kohaks kuhu tavakodanik pimedas enam minna ei taha, isegi restorani mitte. Ma arvan sellist ühiskonda ei taha isegi tulihingelised kanepipooldajad!
Ja ärge rääkige et on positiivne raha sissevoof turismi arvelt, ei kaalu kohe kuidagi kahju üles päris kindlasti.
Õnneks ei ole meil täna mitte ühtegi parteid, kes isegi kaaluks arutada sellist teemat, seega ei legaliseerita seda 100%

Kellel on vaja seda ravimiks, küllap saab loa. Kes tahab seda omaette tarbida, no ega selle eest päris vangi ju ka ei panda.
Aga kui keegi suur kanepifänn pilves peaga rooli istub ja siit kellegi, ema, naise või lapse surnuks sõidab, siis on reaktsioon ühene ja arusaadav - selle narkomaani lööks küll maha! Ehk siin ei erista kas on kanep, heroiin, miski muu möga või alkohol!

Kirjutasin ka, et riigid üksinda ei saa narkootikume legaliseerida, Eestis kanepi legaliseerides tõenäolisel oleks kanepituristide läbivool päris suur.

Portugalis dekriminaliseerides oli ka hirmuks narkoturism, aga midagi sellist ei juhtunud.

Siin pikemalt Porugali kohta kui keegi tahab lugeda: http://www.cato.org/pubs/wtpapers/greenwald_whitepaper.pdf

Vandalar
20.11.12, 16:30
Seda väita, et nö. kanepituristid hakkaksid siin öösiti läbustama ja rahu rikkuma on IMO ikka väga elukauge arvamus. Ma tean kui kulunud see juba on, et kanepit tarvitanud inimene reeglina väga räuskama ikka ei kipu, reeglina, kuid seda lihtsalt ei saa ütlemata jätta. Miks peaksid seda turistid siis tegema äkki ja rahu rikkuma? Kui ka on mõni üksik turistist läbustaja, siis so what- nagu neid alkoturiste või muid räuskavaid turiste ei oleks? Ega mõne räuskava turisti ja öörahu pärast ei saa olulisemaid probleeme kuskile nurka visata ja oma õigustest loobuda.
Pigem toob see siia rahulikumat kontingenti, kes vaikselt kuskil omaette tossutavad või söövad kooki ja arutavad maailma asjade üle.
PS. Muidugi, kui legaliseerimine käiks mitmes riigis ühiselt ja korraga- nt. terves EL-s, siis ei tekiks ka mingit turisti-probleemi. Kuid karta on, et EL-i tasemel see võtaks jumal teab kui kaua aega (või ma eksin?)

Provoker
20.11.12, 19:43
ma ei taipa mille jaoks on üldse vaja seda kanepit ja legaliseerimist rääkimata muudest keemilistest ainetest. Ilma tõesti ei kannata oma elu ära elada? Ja et kiibitsevaid kommentaare vältida, siis jah ma aegajalt joon alkot ja teen ka paar sigaretti ja mul poleks mitte midagi selle vastu kui neid asju ei oleks maapeal olemaski.

alaska
20.11.12, 21:44
Ma kah mõtlen, et suund peaks olema ikka kõikide sõltuvusainete kasutusest eemaldamiseni, mitte järjest rohkem neid kasutama hakata. Kui kaine peaga sõpra kallistada või võõra naisega peol rääkida ei julge , siis ainuke lahendus ei ole kooma tõmmata, on ka muid viise enesekindluse tõstmiseks ja suhtlemisoskuse parandamiseks.

Potsataja
20.11.12, 21:57
Teemat edasi arendades, kallistamise ja rääkimisega on üks teema aga kuidas oleks kergel juhul ilma tuimestuseta hambaravi või raskematel juhtudel operatsioon ilma anestesioloogiata. Olete te piisavalt kõvad mehed selle jaoks?

Ei ole head ilma halvata. Ka siin foorumis on tõenäoliselt nii mõnedki isikud, kes on vähemalt piltlikult valu pärast mööda või piki seina üles roninud.

ranka
20.11.12, 22:01
Miks sa arvad, et vanemad vennad oleksid huvitatud scarface'idele koka ostmisest? Ja see kuidas sa kirjeldad ei oleks minuarust tulevik, kui oleks legaliseeritud, vaid hetkel täiesti olevik. 14-16 aastased teavad narkootikumide olemasolust praegugi ja tarvitavad neid samuti. Ma lihtsalt näen, et siis on suurem võimalus riigil sekkuda ning oleks lisaraha kohe võtta narkootikumide vastu võitlemiseks. Tarvitajad maksaksid narkovastase võitluse kinni, mitte tavalised maksumaksjad.

Kui ma olin 18, siis raha oli jube vähe aga, kui ma ostsin 16 aastasel suitsu ja võtsin maksuks 4 suitsu ning õhtuks oli mul alati suitsupakk täis, siis oli see liigagi hea äri, et mitte ei öelda.

E: sama tuleks ka narkoga.

jasssass
24.11.12, 16:14
V@iko miks triipu enam ei pane, kõik läks ju palju paremini?

v@iko
24.11.12, 16:24
V@iko miks triipu enam ei pane, kõik läks ju palju paremini?

Sest ülejäänud elu läks persse, kui muidugi jäi midagi üle

karupoeg
24.11.12, 17:08
v@iko, sa räägid triibu all amfetamiinist, kokaiinist või millestki muust?

Olles ise mingil määral kooliga seoses erinevate ainete mõju ning potensiaalseid ohufaktoreid-tagajärgi õppinud, siis tundub endale ka veidi vastumeelt ühiskonnas leviv tohutu vastumeelsus kanepi suhtes. Või vähemalt hoiak, kus kahe taime kasvataja saab reaalse vanglakaristuse (paarikuu tagune case tartus)

Samas nõustun provokeri ja alaskaga. Ei ole inimesele kuidagimoodi kasulik (v.a. meditsiinilistel juhtudel) ei kanep, alkohol, nikotiin, rääkimata kangematest opioididest.

Ei näe mina küll ühtegi reaalset põhjust, miks peaks kanep olema legaliseeritud. Mille jaoks ning mis eesmärgil? Võrdustamine alkoholi või tubakaga ei päädi. Ei ole loogiline süllogism stiilis alkohol ja tubakas on lubatud ergo peaks kanep ka lubatud olema. Ühed sitad mõlemad long term. Seega miks legaliseerida?

vsiu100
24.11.12, 17:20
mul poleks kanepi vastu mudagi, kui mul ei oleks kolme näidet tutvusringkonnast.
poisid tegid, diilisid ja 2 neist lõpetas hullaris. kolmas oli lihtalt buttheadi naeruga zombi peale paari aastat.
ah jaa 4. näide on meil ju foorumist võtta.......

Jeebus
24.11.12, 17:42
täpselt nagu on alkohol tarkade inimeste jook, on ka kanep õiges koguses tarvitades hea vaheldus
see, et kellegil on emmas kummas mõni halb juhtum, on ju loogiline

karupoeg
24.11.12, 17:45
kokaiin ja amfetamiin on ka hea vaheldus...

kallekusta
24.11.12, 17:59
jajah see veel puuduks, et kuskil matustel on pool seltskonda kanepi kõssi all butteheadi naeru lõgistamas.

rahvavaenlane
24.11.12, 18:07
lol ja väike herolaks jõuluõhtul.

isutuba
24.11.12, 18:12
http://www.youtube.com/watch?v=4TWGytdcz1s

Vandalar
24.11.12, 21:27
Kanep on kasulik, muidu tal meditsiiniline ja ajaviiteline- lõdvestav otstarve ju puuduks. Selles suhtes on mindud ikka täiesti mõttetult kaugele selle keelamisega. IMO kui endal pole seda kunagi vaja olnud (tervise tõttu) ja pole ka ise tarvitanud, siis ei pruugigi inimene mõista, miks mõnele kanep väga oluline on.
Ei näe mingit probleemi selle tarvitamises nö. meditsiinilistel eesmärkidel ehk enda elukvaliteedi parandamiseks või lihtsalt lõdvestuseks, sest ka see parandab elukvaliteeti. Lihtsalt tahaks näha nende onude ja tädide nägusid, kes inimesi on kinni pannud kui meil ükskord legaliseeritakse. Loodetavasti nad magavad rahulikult, ise ei usu, et need prokurörid jms tegelinskid puhta südametunnistusega õhtul magama saavad minna.

harryahven
24.11.12, 21:50
Lihtsalt tahaks näha nende onude ja tädide nägusid, kes inimesi on kinni pannud kui meil ükskord legaliseeritakse. Loodetavasti nad magavad rahulikult, ise ei usu, et need prokurörid jms tegelinskid puhta südametunnistusega õhtul magama saavad minna.

lol what? inimesed teevad oma tööd lihtsalt ja seda lähtuvalt seadustest, miks neid peaks kottima kui mingit seadust muudetakse ja hiljem sellepärast kassima?

Vandalar
24.11.12, 22:00
Sest nad on haledad robotid, kes ei vaevu midagi tegema ega mõtlema, vaid täidavad käske lihtsalt ja toovad teiste inimeste vabaduse ohvriks enda reputatsiooni ja maine säilitamise nimel. See, et sa oma tööd teed on ju tore, kuid kui su töö läheb su enda põhimõtetega vastu nii, et sa pead vabandama ja ütlema, et :"kle see on mu töö ja ma pmst teen kõike, mida mul teha kästakse, sest seadus ütleb (isegi kui see on vale)." IMHO on selline inimene nagu prostituut, kes on oma hinge ja keha maha müünud. Obviously nad teevad ka väga vajalikku tööd ja minu austus neile selle eest, kuid neil inimestel ei ole praktiliselt mingit vabadust oma peaga mõtelda ja tehakse seda, mida kästakse. Paras stagnatsioon ma ütleks. Kanepi keeluseadus on stagneerunud ja oma aja ära elanud.

kallekusta
24.11.12, 22:04
ja jah amfetamiin on ka hea ravim une vastu ja aitab lõdvestuda.

Wehrmacht kasutas seda laiadaselt tunnimeeste peal. Kunagi olevat Soomes venelaste suusapatrull talvesõjas sakslaste peale sattunud ja üks mees olevat terve rühma amfi sisse tõmmanud ja kui uuesti pilt ette tuli oli suuskadega põgenedes mingi paarsada kilti maha pannund

Codecci
24.11.12, 22:13
Sest nad on haledad robotid, kes ei vaevu midagi tegema ega mõtlema, vaid täidavad käske lihtsalt ja toovad teiste inimeste vabaduse ohvriks enda reputatsiooni ja maine säilitamise nimel. See, et sa oma tööd teed on ju tore, kuid kui su töö läheb su enda põhimõtetega vastu nii, et sa pead vabandama ja ütlema, et :"kle see on mu töö ja ma pmst teen kõike, mida mul teha kästakse, sest seadus ütleb (isegi kui see on vale)." IMHO on selline inimene nagu prostituut, kes on oma hinge ja keha maha müünud. Obviously nad teevad ka väga vajalikku tööd ja minu austus neile selle eest, kuid neil inimestel ei ole praktiliselt mingit vabadust oma peaga mõtelda ja tehakse seda, mida kästakse. Paras stagnatsioon ma ütleks. Kanepi keeluseadus on stagneerunud ja oma aja ära elanud.
Mingi 90%+ ameteid on sellised.

chain of command, bro

Jäämees
24.11.12, 22:15
Väga tore jutt, aga wtf on kanep sellega seotud?

Kurb lugu on see, et puht psühholoogiliselt on juba ca 60% inimestest täis lambad ja 30% vahepeal + siis 10% iseseisvad.

ok2aa
24.11.12, 22:15
Kanep on kasulik, muidu tal meditsiiniline ja ajaviiteline- lõdvestav otstarve ju puuduks. Selles suhtes on mindud ikka täiesti mõttetult kaugele selle keelamisega. IMO kui endal pole seda kunagi vaja olnud (tervise tõttu) ja pole ka ise tarvitanud, siis ei pruugigi inimene mõista, miks mõnele kanep väga oluline on.
Ei näe mingit probleemi selle tarvitamises nö. meditsiinilistel eesmärkidel ehk enda elukvaliteedi parandamiseks või lihtsalt lõdvestuseks, sest ka see parandab elukvaliteeti. Lihtsalt tahaks näha nende onude ja tädide nägusid, kes inimesi on kinni pannud kui meil ükskord legaliseeritakse. Loodetavasti nad magavad rahulikult, ise ei usu, et need prokurörid jms tegelinskid puhta südametunnistusega õhtul magama saavad minna.

härra vandalar,
minu kogemus kanepiga on selline, et peale kivis õhtut ma oma praegust päevatööd normaalselt teha ei suudaks (nagu ka peale viinajoomist või kuuspaki tarbimist). tegin kivi nooruses, kus mul oli töö, kus polnud väga palju mõelda tarvis - siis tõesti ei seganud. kui praegu peaksin end regulaarselt kivisse tõmbama, siis arvatavasti mu igapäevaelu kvaliteet päris kindlasti kannataks selle all.

Fabulous
24.11.12, 22:16
Lihtsalt tahaks näha nende onude ja tädide nägusid, kes inimesi on kinni pannud kui meil ükskord legaliseeritakse. Loodetavasti nad magavad rahulikult, ise ei usu, et need prokurörid jms tegelinskid puhta südametunnistusega õhtul magama saavad minna.


Sest nad on haledad robotid, kes ei vaevu midagi tegema ega mõtlema, vaid täidavad käske lihtsalt ja toovad teiste inimeste vabaduse ohvriks enda reputatsiooni ja maine säilitamise nimel. See, et sa oma tööd teed on ju tore, kuid kui su töö läheb su enda põhimõtetega vastu nii, et sa pead vabandama ja ütlema, et :"kle see on mu töö ja ma pmst teen kõike, mida mul teha kästakse, sest seadus ütleb (isegi kui see on vale)." IMHO on selline inimene nagu prostituut, kes on oma hinge ja keha maha müünud. Obviously nad teevad ka väga vajalikku tööd ja minu austus neile selle eest, kuid neil inimestel ei ole praktiliselt mingit vabadust oma peaga mõtelda ja tehakse seda, mida kästakse. Paras stagnatsioon ma ütleks. Kanepi keeluseadus on stagneerunud ja oma aja ära elanud.
Need kaks mõtet räägivad ju üksteisele vastu.

Muude sinu väidete vastu ei viitsi vaieldagi, sest need oleks just kui kusagilt "Potheadide seas üldlevinud argumendid kanepi kaitseks" raamatust otse ümber tsiteeritud.

//Sarnaselt ok2aa'le segaks minulgi kanep pigem normaalselt igapäevaelus funktsioneerimist, kui teeks midagi paremaks.

inward
24.11.12, 22:25
Vandalari filosoofia järgi morfiin on ka ju kasulik, et aitab operatsioone läbi viia tuimestab valu jne. Sellisel juhul miks mitte niisama tarbida. Mida v*** ühesõnaga. Mõtlen, kas siin võiks mingite ainete kogemusest ka lähemalt rääkida. Üks kõige haigemaid kogemusi, mis ma kunagi tõenäoliselt elu jooksul kogenud olen mõlgub mõttes momendil, aga ei tea kas on mõtet lähemalt rääkida sellest.

kardaanirist
24.11.12, 22:31
Mõtlen, kas siin võiks mingite ainete kogemusest ka lähemalt rääkida. Üks kõige haigemaid kogemusi, mis ma kunagi tõenäoliselt elu jooksul kogenud olen mõlgub mõttes momendil, aga ei tea kas on mõtet lähemalt rääkida sellest.

enam pääsu pole. nüüd juba pead. : D

lissavassa
24.11.12, 22:35
Wtf tõesti sa vandalar ajad?? Paned vägavillast juba nagu eht pothead. Mul tutvusringkonnas 4 vägahead sõpra tegid ka kanepit pea 1.5 aastat 4kesi koos igapaev, tool ei kaidud ning kutid olid juba vagavittu staadiumi joudmas. Kuid tänu teatud asjadele punt läks lahku ning see päästis nad hävingust. Kutid ei julgenud poodigi enam minna, rääkimatta linna soitmisest voi seltskonnas olemisest. Ja sa raagid, et see on hea? Toesti ajad kettasse oma ibaga. Ning ise proovisin samuti kanepikooki nende samuste sopradega ja lopetasin haiglas kohe. Koikidel sopradel kaed varisevad nagu joodikutel siiani ning akilised nagu maitea kes.

ok2aa
24.11.12, 22:41
Vandalari filosoofia järgi morfiin on ka ju kasulik, et aitab operatsioone läbi viia tuimestab valu jne. Sellisel juhul miks mitte niisama tarbida. Mida v*** ühesõnaga. Mõtlen, kas siin võiks mingite ainete kogemusest ka lähemalt rääkida. Üks kõige haigemaid kogemusi, mis ma kunagi tõenäoliselt elu jooksul kogenud olen mõlgub mõttes momendil, aga ei tea kas on mõtet lähemalt rääkida sellest.

on ikka

q_q
24.11.12, 22:43
Wtf tõesti sa vandalar ajad?? Paned vägavillast juba nagu eht pothead. Mul tutvusringkonnas 4 vägahead sõpra tegid ka kanepit pea 1.5 aastat 4kesi koos igapaev, tool ei kaidud ning kutid olid juba vagavittu staadiumi joudmas. Kuid tänu teatud asjadele punt läks lahku ning see päästis nad hävingust. Kutid ei julgenud poodigi enam minna, rääkimatta linna soitmisest voi seltskonnas olemisest. Ja sa raagid, et see on hea? Toesti ajad kettasse oma ibaga. Ning ise proovisin samuti kanepikooki nende samuste sopradega ja lopetasin haiglas kohe. Koikidel sopradel kaed varisevad nagu joodikutel siiani ning akilised nagu maitea kes.

ja mul 4 s6pra 1.5 aastat j6id igap2ev nyyd elu perses - miks alko banned pole?

ma ei komenteeri vandalari juttu aga point on see et sellep2rast sellised seadused ongi et retardid kellel common sense puudub ennast 2ra ei tapaks

k6ik narko v6iks legal olla kui inimestel oleks m6istust enne tarbimist research teha jne

Codecci
24.11.12, 22:53
Wtf tõesti sa vandalar ajad?? Paned vägavillast juba nagu eht pothead. Mul tutvusringkonnas 4 vägahead sõpra tegid ka kanepit pea 1.5 aastat 4kesi koos igapaev, tool ei kaidud ning kutid olid juba vagavittu staadiumi joudmas. Kuid tänu teatud asjadele punt läks lahku ning see päästis nad hävingust. Kutid ei julgenud poodigi enam minna, rääkimatta linna soitmisest voi seltskonnas olemisest. Ja sa raagid, et see on hea? Toesti ajad kettasse oma ibaga. Ning ise proovisin samuti kanepikooki nende samuste sopradega ja lopetasin haiglas kohe. Koikidel sopradel kaed varisevad nagu joodikutel siiani ning akilised nagu maitea kes.
Kanep põhjustab siukest paranoilisust? Mul üks tuttav kes oli eluaeg seltskonnas koguaeg põhivend jne, siis mingi 2a tagasi lihtsalt lambist kadus ära enam väljas ei käinud päevapealt ja siiamaani pole kordagi käinud. Tegi sitaks tossu koguaeg.

Mr_Kenny
24.11.12, 22:55
Kui ma viimati kanepit tõmbasin (alkost juba päris sodi) siis sõitis kata ikka totaalselt ära. Kuulsin mingeid hääli, püsti seista ei jõudnud mõtlesin et kärvan ära kah.. Ja peale seda 4-5 päeva ei saanud magada higistasin ja värisesin voodis ja aju absoluutselt ei töötanud. Bad trip i guess..

Vandalar
24.11.12, 23:01
Ma olen oma elu elanud nii nagu ta mul on. Ma ei ole just eriline winner ja pole kunagi tahtnud ollagi. Näidake fcking natukegi respekti inimese vaba valiku suhtes. Ma ei lähe kuskile baari ja ei tao sealseid elunautlejaid segi, kuigi võiks, sest mulle purjus inimesed ei istu eriti. Ma võiksin samahästi ka surnud olla praegu ja seda tõsiselt, nii et mind tõesti ei koti, kas kanep teeb mind pikas perspektiivis natuke uimasemaks või mitte. Sain täpselt samamoodi oma elu elatud ka pilves peaga kui seda praegu.

inward
24.11.12, 23:19
Okei, pohui. Absoluutselt ei propageeri sellega uimastite tarbimist. Siiamaani ei tea täpselt, mis aine seda tekitas. Sai rectreational useri raames proovitud paar kommi. (elu jooksul vb paar korda teinud ka). Ühesõnaga, tundub, et sattusin mingi lsd variandi peale. Üldiselt olek oli väga okei, eufooria jne, aga antud tripil oli lisakäik, mida meie seltskond oodanud ei olnud.

Väga tõetruu hallutsinatsiooniefekt käis sellega kaasas. Algas suhteliselt tavalistest asjadest, et taimed hakkasid elama ja sõprade näod moondusid (vampiirideks, silmadest jooksis verd, vahepeal olid päris koomilised näomuundused jne). Siis seinad olid täis kirjutatud verevärvides hieroglüüfidest. Tahtsin vannituppa minna, aga ukseesisel alla vaadates laius 8 korrust allpool liftisaht. Olime neljakesi, aga pidevalt elutuppa tuli mingit muud rahvast, täiega pinda käis, tra mis värk on, kust kurat see rahvas tekib siia. Põhitegelaseks oli neeger ja üks suusamaskis vend, kes korra ühe sõbra ajud pumppüssiga juppideks laskis. Igakord kui keegi sõpradest elutuppa tuli oli mingi ulme deformatsioon. Korra üks sõber oli muundunud lapsevanrit lükkavaks emaks.

Õnneks, meie taju selles osas kaine, et me saime aru, et see pole reaalne. Mõne aja pärast oli päris fun, lihtsalt jälgid mis sinu ümber toimub, olek okei jne. Aknast välja vaadates (8.korrusel), mingi limusiin ja inimesed kõnnivad aknast mööda. Siis vastasmaja rõdul mingi tüüp kammib rõdul ja lõpuks hüppab sealt aknast välja. Lõpuks hakkasime neid nö kontrollima, panime mingid väiksed mänguasjad kammima, räige safari käis, väiksed kaelkirjakud ja lõvid möllasid ringi. Siis köögis suitsu tehes sõber vaatas mingit lage, et tra mingi räiget sammalt katab. Mõtlesime sõpradega, et huvitav kui see vend seal lae all oleks ja selle köögist väljuva toru küljes ripuks, ja insta nii oligi. Aknast välja vaadates mingid kuradi raudlinnud lendasid, nagu taevas oli must nendest ja kui nad akna poole lendasid siis muutusid väikseks nagu sääsed ja lendasid tükkideks. Vahepeal need nö linnud moodustasid mingi massiive kraana, mis kokku kukkus.

Ühesõnaga väga haige seiklus. Ma ei kahetse, et seda kogesin. Mingit bad trippi ei olnud, sõpradega tegime ja olek oli üli fine. Tõsi, mingi nädal aega oli vaimne pohmakas, kass nö. Päris jube oli. Noorena sai proovitud igasugu asju. Ise ei põe, praegu pole ligi 3 aastat midagi teinud, isegi kanepit ei tee. Alkoholi tarbin küll. Teen sporti ja olen muidu tervislik.

Okei, lähen joon nüüd naistega edasi. Kiirelt sai valmis treitud. Mõtlesin lihtsalt, et peaksin seda kogemust jagama teiega, sest see oli lihtsalt midagi tõeliselt müstilist. Selle laadset full blown hallutsinatsiooniefekti ei ole keegi varem confriminud kommidest, Eestis.

e: Ja kanepit ei poolda üldse, ei meeldi selle mõju.

Jeebus
24.11.12, 23:19
//Sarnaselt ok2aa'le segaks minulgi kanep pigem normaalselt igapäevaelus funktsioneerimist, kui teeks midagi paremaks.
kindlasti mõjub kanep akadeemilisele arengule negatiivselt ... kui seda liigselt tarbida
ma ütlen siis välja (isikliku praktika põhjal) selle numbri, mida mina arvan liigtarbimiseks : tihedamalt, kui kord kuus ei soovita
eelmise nädalani polnud ma 1,5a suitsetanud
reedel tõmbasime, käisime söömas - väga positiivne õhtu, järgmine kord tuleb 2013. aastal
praegu funktsioneerin täiesti normaalselt :)

supernova66666
24.11.12, 23:27
Vandalar Sa keri ***** ja ära tule sealt enne tagasi kui mõistuse pähe võtad.
Ise vihkan popsu üle kõige. Ma ei saa aru kuidas keegi tahab maksta selle eest, et sa muutud hälvikuks? Naerad selle üle kui TV-s öeldakse " TERE " , õues näed mütsiga inimest või misiganes. See jutt, et pops on ohutu on BS. Kahjuks 3 head sõpra on igapäevased suitsetajad. Muidu head inimesed, aga idioodiks ennast tõmmanud. Nad naeravad absoluutselt iga pisema asja üle.
Legaliseeerida see sitt? Et poolväärakaid oleks veel rohkem meie riigis?
Minu meelest pigem nädalavahetusel väike triip, et jaksaks pidutseda ja olla, kuid perse see pops! Kindlasti ei tohi olla ka triip iga nädalaavahetuse teema.

Perssse, ma ei viitsi isegi sellest hetkel rääkida, aga seda mida jõudsin kirjutada, seda ka postitan!

kallekusta
24.11.12, 23:28
aga kanepi laksu all olevad tegelased autorooli GTAd mängima ?

kallekusta
24.11.12, 23:34
Vandalaril oleks küll viimane aeg abi otsima hakata sest see kanep ja pops kummaaritavad aeg ajalt ka tema postitustes.

supernova66666
24.11.12, 23:36
Vandalaril oleks küll viimane aeg abi otsima hakata sest see kanep ja pops kummaaritavad aeg ajalt ka tema postitustes.

Mulle tundub et iga ta post on laksu all tehtud

minbetmillionaire
24.11.12, 23:37
Okei, pohui. Absoluutselt ei propageeri sellega uimastite tarbimist. Siiamaani ei tea täpselt, mis aine seda tekitas.

Tareen ei olnud võinud olla v? Või nägi välja nagu päris komm

inward
24.11.12, 23:48
Tareen ei olnud võinud olla v? Või nägi välja nagu päris komm

Ausalt öeldes, ma ei tea. Välistada otseselt midagi ei saa. Tookord kunagi uurisin ka päris põhjalikult. MDA, seda teha ei saanud, liiga lahja. LSD-d kommi ei panda, liiga kallis. DMX vb, ei tea. Oopiumi baasil asjad sellist efekti ei anna.

supernova66666
24.11.12, 23:55
Ausalt öeldes, ma ei tea. Välistada otseselt midagi ei saa. Tookord kunagi uurisin ka päris põhjalikult. MDA, seda teha ei saanud, liiga lahja. LSD-d kommi ei panda, liiga kallis. DMX vb, ei tea. Oopiumi baasil asjad sellist efekti ei anna.

Komme on maailmas tuhandeid erinevaid, ning need koosnevad väga paljust erinevast sitast. Kui kellegile midagi ütleb, siis AP (kutsuti ka AutoPilotiks ja AlatiParim) on üks haigemaid hallukakomme mida mina tean.

kallekusta
25.11.12, 00:02
tareen oli nõukogude sõduri apteekkarbis ka olemas. Kui pommiga jalg otsas lendas siis ati tareeni ja nägid vähemalt enne surma jala otsas õunapuud.

Üks "tuttav" tõmbas ka kunagi tareenist rämedalt üle ja peale seda rääkis kodus pliidi uksega ja üritas pliidi uksest sisse ronida. Poisi ema kutsus mendid. Tüüp viidi hullarisse, kuna tareeni narkotest ka ei näita. Haiglas taastus 2 nädalat, millest esimesed 7 päeva kujutas ette, et tõmbab palatis suitsu ja kui arsti nägi siis hakkas "koni" peitma jne jne... Tareen on ikka suht creepy värk.

Nimedest ei räägi, aga üks Eesti ujumiskoondise andekas noor hüppas korteri läbul 8 ndalt korruselt alla paugu all. Tahtis sõpradele näidata kuidas päksi peab hüppama. Ei tulnud välja.

Potsataja
25.11.12, 00:04
3-4 ennast segi popsutanud sõpra paistab selle teema põhjal juba väikest viisi mingiks standardiks kujunema. ;) Minul ei ole isegi ükski tuttav seda teinud aga karjade kaupa ennast segi joodud on küll. Isegi aeg-ajalt seal kusagil piiri peal. Samas huvitab mind nende sõprade/tuttavate segi mineku puhul see, et kas tegu on ikka puhtalt rohelise tarbimisega või segatarbimisega?

See on ju teada, et eri jookide segamini joomine tekitab ikka oluliselt kõvema pohmaka jne. Lisaks on väga suur vahe, kas tarbida nurgatagust puskariõli täis salaviina või krt teab mitu korda destilleeritud kvaliteetkraami.

karupoeg
25.11.12, 01:10
Vandalar, anna andeks, aga sa oled ehe näide enda ajud ära suitsetanud indiviidist, kes ajab oma popsufoorumite ja teadusartiklite (arvatavasti viimaseid mitte) bläma saamata aru suuremast pildist.

Keegi ei vaidle sulle vastu, et kanepil on ka teatavad positiivsed mõjud nt. meditsiinilistel juhtudel, kuid overall ei ole see inimese funktsioneerimiseks vajalik asi. Saad sa sellest aru?

Inimese funktsioneerimiseks on vaja ajus nt teatav kogus kannabinoidi, inimese ajus on see anandamiin, mis takistab inhibitoorsete virgatsainete eraldumise ning seejärel vabastub aju närvirakkude vahel dopamiin. Dopamiini seostatakse motoorika säilitamise, rahulolu, motivatsiooni ja heaolutundega.

Mis juhtub siis kui Vandalar tõmbab kanepit? juhtub see, et kanepis sisalduv THC asendab anandamiini. Ehk siis selle tulemusel vabastub dopamiin.

Mis juhtub kui tõmbad liiga palju kanepit? dopamiini varud saavad otsa, sest aju ja keha ei saa dopamiiini vabanemist ise reguleerida. Ehk siis varasemalt toimis kehale ja organismile VAJALIKUL hetkel anandamiini toimel tagatud inhibiitorite eraldumine ning dopamiini vabastumine. Nüüd aga juhtub see igas olukorras kus herr vandalar soovib. See ei ole aga inimese üldise funktsioniseerimise jaoks jätkusuutlik.


Nii... kanepi kasulikkus tulebki välja meditsiinilistel juhtudel, kus inimese biokeemiline funktsionaalsus ei ole tagatud, sest ajus on vähe anandamiini, mis takistaks dopamiini liigset vallandumist. Seega kirjutatakse meditsiiniline Mary J, mis seal sisalduva THC abil kopeerib anandamiinide mõju.

Seega sinu poolt mainitud kasulikkus tuleb välja AINULT erandjuhtudel. Loe=meditsiinilistel juhtudel. (Ja muidugi ka kvartariaalsel lõõgastumisel :)

Sama case on ka absoluutselt iga muu narkootilise ainega. Loomulikult mõjutab iga narkootikum erinevat süsteemi, kuid point remains...

Nii et sorry mees aga sa oled nii full of shit ja su teadmised narkootikumidest või kanepist piirduvad prolly kellegi popsuliidri blogipostist.

Fabulous
25.11.12, 01:10
kindlasti mõjub kanep akadeemilisele arengule negatiivselt ... kui seda liigselt tarbida

Sama kehtib ka muude ainete kohta ja eriti tasuks seda meeles pidada ülikoolis, kus töömaht kõige suurem on.
Siin foorumiski on üks isik kes õppis juurat, tegi samal ajal palju kanepit ning lõpetas hullumajas.

q_q
25.11.12, 01:34
suht scary jutud siin

karupoeg kuidas komenteerid?

[02:18:46] x: hey
[02:18:47] x: is weed bad
[02:19:00] y: errr
[02:19:20] y: for most people it isnt
[02:19:35] x: can u end up in mental institution from smoking too much
[02:19:58] y: euhm, not really
[02:20:10] y: you can have latent psychosis and weed can trigger it
[02:20:21] x: are u completely sure
[02:20:28] y: yes
[02:20:31] y: I read a lot about it
[02:21:10] y: even people that smoked hardcore for several years usually dont have any problems once they quit
[02:21:38] y: but smoking can be bad for you in the way that it makes you lazy and forget things easily, mostly short term memory
[02:22:00] y: and it can trigger anxiety attacks etc
[02:22:09] y: panic attacks*
[02:22:51] y: but usually its fun and you just enjoy music and food a lot more and giggle about the stupidiest things
[02:23:11] y: most people never have any bad effects from it
[02:23:29] y: apart from the anxiety, that is quite common, esp the first time
[02:23:35] x: but i got a lot ppl
[02:23:43] x: telling their friends who were compltely normal
[02:23:51] x: ended in mental intitution after smoking for 1 year
[02:24:32] y: I never heard of that first hand, nor from research, and I live in amsterdam...
[02:24:47] y: I do know people who did a lot of different drugs and ended up in a mental institution
[02:24:58] x: yea but ppl say
[02:25:03] x: that his 3 friends
[02:25:11] x: all smoked 1~ year
[02:25:14] x: all ended up nuts
[02:25:29] y: and came out completely normal after a year, cuz you usually recover from that if its purely induced by drugs
[02:25:29] x: i thought it was harmless too
[02:25:34] x: but ppl telling scary shit
[02:25:38 | Edited 02:25:45] y: then your friend is an idiot
[02:25:55] y: maybe he didnt like the way they started acting or something
[02:26:08] y: also, I dont know whats on the weed those guys smoked
[02:26:13] y: but normal weed doesnt do that
[02:27:20] y: I know a lot of smokers, some very hardcore, and I read just about every major research done in that area so I feel I can safely say your friend is an indoctrinated idiot
[02:27:46] y: probably learned that in Estonian school or something

Vandalar
25.11.12, 01:49
Vandalar Sa keri ***** ja ära tule sealt enne tagasi kui mõistuse pähe võtad.
Ise vihkan popsu üle kõige. Ma ei saa aru kuidas keegi tahab maksta selle eest, et sa muutud hälvikuks? Naerad selle üle kui TV-s öeldakse " TERE " , õues näed mütsiga inimest või misiganes. See jutt, et pops on ohutu on BS. Kahjuks 3 head sõpra on igapäevased suitsetajad. Muidu head inimesed, aga idioodiks ennast tõmmanud. Nad naeravad absoluutselt iga pisema asja üle.
Legaliseeerida see sitt? Et poolväärakaid oleks veel rohkem meie riigis?
Minu meelest pigem nädalavahetusel väike triip, et jaksaks pidutseda ja olla, kuid perse see pops! Kindlasti ei tohi olla ka triip iga nädalaavahetuse teema.

Perssse, ma ei viitsi isegi sellest hetkel rääkida, aga seda mida jõudsin kirjutada, seda ka postitan!
Mulle ei sobi alkohol samamoodi nagu sa kanepist räägid. Vastastikune respekt nii-ütelda. Inimesed ei ole kõik ühte moodi ja see kui sulle brünetid ei meeldi, ei tähenda, et mina selle pärast ilma peaks jääma.

q_q
25.11.12, 01:51
ma kyll vandalariga n6us et pigem v6iks see alkohol banned olla

t2iesti retarded asi

inward
25.11.12, 02:04
Õige ja vale. Kokkuvõttes on see nii individuaalne, ma tean neid nö "4-5" inimest, kes suitsetavad siis kui nad tahavad ja teenivad 3x eesti keskmist palka, omavad lapsi, naist ja on muidu tublid pereisad. Ja keegi ei mölise. Ja miks peaks ?

karupoeg
25.11.12, 02:19
q_q-le

ha-ha. No see on ju samas stiilis jutt, mis Vandalar räägib. Kanepi üheks tagajärjeks on skisofreenia, mida ei ole võimalik täielikult ravida. Skisofreeniahaiget on võimalik n.ö. skisofreenset käitumist ja mõtteviisi tõkestada neuroleptikumite abil. Kuigi skisofreenia on muidugi põhjustatud eelkõige geneetilistest mõjutustest (nagu praktiliselt kõik), siis kanep on selle triggeriks (mitte kõigile).

Skisofreenikute hulk populatsioonis oli vististi 1%, seega meil kõnnib hetkel eestis ca 15 000 skiso ringi.

Eniveis fakt on see, et mitte ükski narkootiline aine ei ole long term inimesele kasulik. Juhul kui inimesel on teatav biokeemiliste ainete puudujääk, siis on neid teatud narkootikumidega (sellisel juhul nimetatakse neid ravimiteks :) võimalik lahendada. See aga ei tähenda, et aine ise ei oleks kahjulik. Kahjulikud on nad meile metabolismile jne, lihtsalt teatud olukorras on see õigustatud ja toob suuremat kasu. Nt opioidide valuvaigistav toime.

q_q
25.11.12, 02:34
ok

pole vaja "haha"-tada lihtsalt hakkas huvitama mis on myyt ja tegelikus

ise nkn ei t6mbaks weedi (tundub m6ttetu) niiet suht savi

karupoeg
25.11.12, 02:42
kuule... see "ha-ha" ei olnud mõeldud kuidagimoodi disrespectiga sulle vaid ma naersin selle peale, kui sarnane oli selle kuti jutt vandalari omaga. :)

peace

Kotkas1000
25.11.12, 03:18
Oijah...ma luban teile, et need jutukesed siin kanepisõltlaste hullumajas lõpetamisest on täielik bs. Olen kindel, et enamustel, kes siin sõna on võtnud selles võtmes, tegelikult igasugune kogemus puudub (mingi 5 aastat tagasi korra kvartalis ei ole kogemus) ja nad ei tea tegelikult asjast mitte midagi. Need kolm sõpra, kes siin kellegil hullaris lõpetasid, oleksid seda varem või hiljem nii ehk teisiti teinud, kuna kupli all ei olnud arvatavasti juba varem kõik korras. Olgu selleks detonaatoriks siis alkohol, kanep või palderjanitee.
Q_q postis on enamus ära öeldud ja vandalar on harilik smoker, kes on lihtsalt kuskilt teiselt planeedilt oma mõttemaailma ja arusaamadega :) Tema kanepilembusega ei ole siin midagi pistmist.
Kirjutasin tegelikult väga pika jutu valmis, kuid oma suurte sõrmedega suutsin selle nutikal eest ära kustutada ja enam ei viitsi uuesti pihta hakata.

Edit: krt, tegelt homme arvuti taha saan, siis kirjutan uuesti.

Vandalar
25.11.12, 03:23
karupoeg, kas sinu andmetel kanep soodustab dopamiini tugevat eritust ajus? I've got news for you young apprentice that you might want to look at.
http://stash.norml.org/study-cannabis-use-does-not-increase-dopamine-release
Cliffs:

Conclusion: In the largest study of its kind so far, we have shown that recreational cannabis users do not release significant amounts of dopamine from an oral THC dose equivalent to a standard cannabis cigarette. This result challenges current models of striatal dopamine release as the mechanism mediating cannabis as risk factor for schizophrenia.

ranka
25.11.12, 09:13
Mulle ei sobi alkohol samamoodi nagu sa kanepist räägid. Vastastikune respekt nii-ütelda. Inimesed ei ole kõik ühte moodi ja see kui sulle brünetid ei meeldi, ei tähenda, et mina selle pärast ilma peaks jääma.

Oijah. Kui sa vihkad alkoholi ja arvad, et see peaks olema bänned, siis sa peaksid ju võitlema just selle eest, et alko bännitaks, mitte tegema uue kaane lahti järgmisel narkootilise aine seadustamisel.

Oma ravimi jutuga mine kuu peale. Alkohol on ka sinu arvates ravim? Ala sa suhtled väikse auru all paremini, kui muidu, siis peaksid kogu aeg alkot laskma, mitte õppima kainelt suhtlema?

Loksutaja
25.11.12, 09:52
Siiamaani ei tea täpselt, mis aine seda tekitas

2CB on aineks

karupoeg
25.11.12, 15:56
Vandalar...
Teadus ei tööta viisil nagu sina arvad. Teadus algab hüpoteesist, mille paikapidavust on võimalik kontrollida teatud tingimustes. Aga see selleks. Mina olen saanud oma teadmised professor Jüri Allikult ja professor Jaanus Harrolt. Oma hinnangute andmisel ja teadmistel jagamisel usaldan ma allikatena rohkem neid kui Vandalari ja tema popsufoorumite linke.

Kotkas...
Kuna õpin psühholoogiat, siis olen mitmete ainete raames puutunud kokku ka skisofreeniahaigetega ning ma veidi vaidleks vastu su mõttekäigule: " need, kes satuvad sinna kanepiga, oleksid varem või hiljem sattunud sinna muu asjaga...". Nimelt imo toetabki see ju minu juttu, kus praktiliselt iga psühhootilise häire algpõhjused peituvad genofondis, kuid selle avaldamine sõltub suuresti meie eluvalikutest ning käitumisharjumustest (nature vs nurture). Seega kui isikul on geneetiliselt high risk skisofreenia tekkeks siis kanepisuitsetamine pikemas perspektiivis soodustab skisofreenia sümptomite ilmnemist.

Minu mõte ei ole see, et kanep tekitab skiso vaid see , et kanep soodustab seda teatud juhtudel teatud inimestel. Samamoodi nagu mõni võib suitsetada 60 aastat 2 pakki päevas, kuid teine saab peale 10 aastast suitsetamist kopsuvähi või nt mao ülehappesusest tingitud mäovähi. Sinu väide, et "oleksid sattunud sinna niikuinii" on puhas demagoogia.

eddi
25.11.12, 16:00
Karupoeg, õpid psühholoogiat? Kas on antud teemast (kas rohelisest või üldiselt droogide mõjust) midagi huvitavat ka õpitud? Pikaajalise tarbimise mõju psüühikale jne. Mis protsessid läbitakse jne. Kui palju baka õppes selliseid teemasi läbitakse?

Või on siin keegi teine, kes on antud valdkonda uurinud tõisisemalt, täitsa huvitab kohe.

Potsataja
25.11.12, 16:24
http://www.tarbija24.ee/1033368/teadlane-eesti-alkoholisurmades-on-suudi-alkoholi-tarbimise-viis/

Ülimalt teoreetiline küsimus. Kui võrdsustada 1g kanepit 0,5l kange alkoholiga ning viimane keelustada ning esimene lubada, kas siis analoogse tarbimise juures oleks eestlased samas või hullemas olukorras? Minu isiklik veendumus on, mis alko puhul põhineb isiklikul kogemusel ja kanepi puhul ainult netist loetud erinevatel artiklitel/arvamustel, et üldine olukord paraneks märgatavalt. Viina tarbitakse muidugi edasi ja suhtarvuna kindlasti kordi rohkem kui praegu kanepit.

Üldiselt pooldan ma siiski aga alkoholipoliitika karmistamist ja kanepi legaliseerimist meditsiinilistel eesmärkidel tarvitamiseks. Samuti tuleks dekriminaliseerida viimase tarvitamine ja omamine väikeses koguses (max. 3g?). Lastele müümise või vahendamise korral peaks miinimumkaristused mõlema aine puhul algama kuuajalisest reaalsest vanglakaristusest.

karupoeg
25.11.12, 16:34
eddi -
jup, TÜ, 3s kursus. Eks tegelt päris palju õpetatakse bakas, iseasi palju sellest meelde on jäänud. Isiklikult soovitan läbi lugeda Jaanus Harro "Uimastite ajastu". Tegemist ei ole niivõrd õpikuga kuivõrd uimastite siis sisulise poole, nende mõjude kui ka uimastite ühiskondlikust aspektist.

Kuna ma läksin õppima psühhi suhteliselt n.ö. puhtalt lehelt ehk siis keemiast, biukast, uimastitest üldiselt väga sittagi ei teadnud, siis kõige huvitavam ongi vast see, kuidas tegelikult ajus on need "compoundid", mida levinuimad uimastid mõjutavad (peamisteks serotoniin, dopamiin) olemas ning kuidas siis aine mõjutab nende vallandumist rakkude vahel, mis omakorda mõjutavad meie käitumist.

Kui isiklikust kogemusest rääkida, siis pärast loenguid amfetamiinist pidin suht sportlikust huvist asja ära proovima :)
Ei tea, kas tasub öelda, aga ca 1.-1.5 promilline joove ning siis amfetamiini triip peale = best time of my life. Kuna ma ise kohati suhteliselt hüperaktiivne, siis mõjub amfetamiin mulle n.ö. vastupidiselt tavalisele isikule (amfetamiinibaasil ravimid on üldtuntud hüperaktiivsuse ravimid). Põhimõtteliselt oli situatsioon selline, kus üsnagi tuntavas joobes oli mõte sõlmes, keel pehme ja tasakaal pekkis ja ümbruskonna tajumist väga ei biitinud. Peale triipu oli aga kõik justkui selge. Ülihästi sai aru, mis ümberringi toimub, kõne oli hästi artikuleeritud ja naistega oli julgust rohkem kui hundil lambaga.
Järgmisel hommikul aga on epic kass (ma arvan, et paljud seda siin kogendu :)). Midagi ei olnudki otseselt nagu viga, pohmelli ei olnud, peavalu ei olnud, kuid lihtsalt ülimelanhoolne oli olla.

totaldonk
25.11.12, 16:38
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=pNFSNmUVgeA hea laul :d

Vandalar
25.11.12, 17:10
Oijah. Kui sa vihkad alkoholi ja arvad, et see peaks olema bänned, siis sa peaksid ju võitlema just selle eest, et alko bännitaks, mitte tegema uue kaane lahti järgmisel narkootilise aine seadustamisel.

Oma ravimi jutuga mine kuu peale. Alkohol on ka sinu arvates ravim? Ala sa suhtled väikse auru all paremini, kui muidu, siis peaksid kogu aeg alkot laskma, mitte õppima kainelt suhtlema?
Kanep ongi ju alkoholile parem ja ohutum alternatiiv kuna see ei ole nii mürgine. Alkoholi mõju all inimene hukkub märksa suurema tõenäosusega kas otseselt alkoholi mürgituse kätte või oma agressiivsuse/uima tagajärjel põhjustatud õnnetuse läbi kui kanepit tarbinu, kes mürgituse läbi ei hukku ning kelle agressiivsuse tase on ikka oluliselt madalam kui samal inimesel see alkoholi tarbides oleks olnud. Mul ei ole alkoholi tarbimise vastu selles suhtes midagi- võta pits ja pea aru, mul on pohhui, mis sa teed. Küll aga olen ma tõesti selle vastu, et alkoholi reklaamitakse, et tubakat reklaamitakse ning et kõiki neid meelemürke ka massiliselt toidupoodides inimestele peale surutakse (kui juba toidupoes on ja sealt ei ole võimalik eriti kellelgi eemale hoida, siis ma loen seda ikka üsna korralikuks pealesunnitud valikuks).
Ma ei ole kunagi ühegi antidepressandiga nii häid tulemusi saavutanud, kui seda kanepiga ning kanepiga ma tean, et ma ei saa surma kui ma seda liiga palju teen.
Ise sa ranka veel ütlesid mulle, et sa saad minust aru ja oled minu poolt? Kas valetasid või on võimud ka sinu kapsaaeda tulnud ja paluvad teeneid?

ranka
25.11.12, 17:24
Kanep ongi ju alkoholile parem ja ohutum alternatiiv kuna see ei ole nii mürgine. Alkoholi mõju all inimene hukkub märksa suurema tõenäosusega kas otseselt alkoholi mürgituse kätte või oma agressiivsuse/uima tagajärjel põhjustatud õnnetuse läbi kui kanepit tarbinu, kes mürgituse läbi ei hukku ning kelle agressiivsuse tase on ikka oluliselt madalam kui samal inimesel see alkoholi tarbides oleks olnud. Mul ei ole alkoholi tarbimise vastu selles suhtes midagi- võta pits ja pea aru, mul on pohhui, mis sa teed.

Küll aga olen ma tõesti selle vastu, et alkoholi reklaamitakse, et tubakat reklaamitakse ning et kõiki neid meelemürke ka massiliselt toidupoodides inimestele peale surutakse (kui juba toidupoes on ja sealt ei ole võimalik eriti kellelgi eemale hoida, siis ma loen seda ikka üsna korralikuks pealesunnitud valikuks).

Ma ei ole kunagi ühegi antidepressandiga nii häid tulemusi saavutanud, kui seda kanepiga ning kanepiga ma tean, et ma ei saa surma kui ma seda liiga palju teen.
Ise sa ranka veel ütlesid mulle, et sa saad minust aru ja oled minu poolt? Kas valetasid või on võimud ka sinu kapsaaeda tulnud ja paluvad teeneid?


Ma ei ole kunagi narkootikumide poolt olnud s.h. ka kanepi. Olen siiralt veendunud, et nii alkoholi, kui ka tubaka hinnad on kohutavalt odavad, aga tead isegi, milleni viib kallis alko/tubakas - underground ärini.

Aga sinu toetavad faktid kanepi legaliseerimisele on minu arvates valed. Sa tahad, et kanep oleks legaliseeritud, kuna alkohol ja tubakas on ka. Samas sa ütled, et need ajavad sind oksele ja siis sa peaksid just võitlema:
a) alko/tubaka vastu
b) leidma paremad põhjendused, miks peaks olema kanep legaliseeritud

Põhjendus ei ole see, et alko-tubakas on :)

fyte
25.11.12, 17:29
Ma ei ole kunagi narkootikumide poolt olnud s.h. ka kanepi. Olen siiralt veendunud, et nii alkoholi, kui ka tubaka hinnad on kohutavalt odavad



Ma arvan tõesti, et ma vaidlesin vale koha peal ehk ma ei oska ennast panna inimese olukorda, kes saab mediaankeskmist.

EDIT: Ehk kogu mu arvamus oli liiga esnesekeskne ja egoistlik.

sup

ranka
25.11.12, 17:32
sup

Tean ju. Ma olen siiski selle vastu ja uskumusel, et see on kallis, aga seda ei saa ajada kõrgemaks.

Vandalar
25.11.12, 17:46
Ranka, kust sa võtad, et minu kanepi legaliseerimise argument rajaneks ainult sellel, et alkohol ja tubakas on seda (legaalsed)?
Pigem on nii, et kanepi ohutus on niivõrd palju madalam, et ma olen toonud näiteks alkoholi ja tubaka legaliseerituse ning selle vastuolu, mis on seaduses. See on põhimõtteline seaduslik vastuolu, millest mina olen rääkinud, kus legaliseeritud on mürgisem aine, mitte põhjus legaliseerimiseks iseenesest.
Ning absurdne olukord, kus naeruvääristatakse põhimõtteliselt inimest, kes tarbib ohutumat taime ja ainuke argument kipub olema see, et selline on seadus. Ning ma ei ole mitte ühtegi kuradi potheadi näinud, kes oleks ennast segi tõmmanud ja ei suudaks enam kuidagi reaalsust tajuda vms ja ei saa aru kust need hirmujutud tulevad.

Potsataja
25.11.12, 17:49
Isegi nõukaajal oli viin kallim, seega hetkel on tõusmisruumi veel küllaga.


Ning ma ei ole mitte ühtegi kuradi potheadi näinud, kes oleks ennast segi tõmmanud ja ei suudaks enam kuidagi reaalsust tajuda vms ja ei saa aru kust need hirmujutud tulevad.

Siin on imo sageli tegu analoogse olukorraga:

K: Palju joonud oled?
V(seisab vaevu jalul): Ainult kaks õlut!

Isegi haiglasse jõudes vassitakse reeglina, mis siin veel niisama tuttavatest ja ka sõpradest rääkida.

karupoeg
25.11.12, 17:57
lol... nagu lasteaias
Ma ka isiklikult ei ole näinud ühtegi inimest, kes oleks herolaksu all kellelegi nuga andnud või varastanud hiti saamiseks.

See ei tähenda, et seda ei tehta. Ergo täiesti mõttetu on arutleda sellistel teemadel inimesega, kelle 1) arutelu baseerub isiklikel kogemustel 2) kes on biased.

Tho nii palju on Vandalararil vähemalt õigus, et algtasandil pole kõige õigem, et alkohol on niivõrd kättesaadav ja kanep on full illegaalne ja toob krimmi. Aga nagu ranka ütles, pigem peaks olema suund (vähemalt ideeliselt) alkoholi kättesaadavuse piiramisele, mitte kanepi legaliseerimisele.

ranka
25.11.12, 17:58
Ranka, kust sa võtad, et minu kanepi legaliseerimise argument rajaneks ainult sellel, et alkohol ja tubakas on seda (legaalsed)?
Pigem on nii, et kanepi ohutus on niivõrd palju madalam, et ma olen toonud näiteks alkoholi ja tubaka legaliseerituse ning selle vastuolu, mis on seaduses. See on põhimõtteline seaduslik vastuolu, millest mina olen rääkinud, kus legaliseeritud on mürgisem aine, mitte põhjus legaliseerimiseks iseenesest.
Ning absurdne olukord, kus naeruvääristatakse põhimõtteliselt inimest, kes tarbib ohutumat taime ja ainuke argument kipub olema see, et selline on seadus. Ning ma ei ole mitte ühtegi kuradi potheadi näinud, kes oleks ennast segi tõmmanud ja ei suudaks enam kuidagi reaalsust tajuda vms ja ei saa aru kust need hirmujutud tulevad.

Räägin enda loo. Oli downswing, tegin siis üksinda paar mahvi. Tundus hea, lasin veel paar kössi ja tulid väga rämedad paanikahood peale. Ma ei ole elus sellist hirmu tundnud, jooksin üksinda mööda kodu ringi ja kartsin ning lõpus värisesin teki all, kuniks jäin magama. Terve nädal aega olin "outis" ja väga hirmul, et ehk need hood tulevad peale.

See juhtus 4-5 aastat tagasi ja alates sellest ajast on mul time-to-time õrnad paanikahood. Õigemini mitte paanikahood aga tekib hirm [lausa foobia], et see sama tunne tuleb tagasi.

***
Sõber tõmbas kivisse ja ei tundnud enam oma kätt ning oli täiesti paanikas. Lõpetas traumapunktis, kuna arvas, et hakkab surema.
***

Ära räägi lollusi, et kanep ei tee mitte midagi ja on ohutu. Kui juba harva kasutamisel tekitab tugevat sorti psühhikahäire, millega oled outis nädala ning annab tunda aastaid, siis tõesti ma ei taha teada, mis juhtub pikaajalisel tarvitamisels.

Lisaks kanepit on väga lihtne tarbida iga päev, alkoholi mitte. Isegi kõvemal kõril hakkab mingi aeg vastu.

pikk28
25.11.12, 18:30
kle ranka toetan su juttu 100%. Ise vist viimati tegin ka miski mhh maybe 15 aastat tagasi. Üldse elus vast 3x teinud ja igakord pmst paanikahäire ja reaalsustaju kadumine. Ulme. pole spets aga kas mingi vahe ka sellel nn õiel ja lehel vms. Me noorena minu arust lasime õit.

hoss23
25.11.12, 18:38
'Olen ka Ranka jutuga päri 110%.

Lol, endal oli mingi 7 aastat samasugune stoori. Et tõmbasime kambakesi mereka ühikas grupivenna kodukasvatatud kansat. Siis hakkasime kaarte mängima ja järsku üks kutt (kes oli mingi pikamaa jooksja) katsub lambist pulssi ja vaatab kella sekundi seierit. Siis ütleb järsku, et mu pulss ei löö. Ja siis jookseb lambist minema ühikast. Teine tont paneb ta järgi. Ja hiljem leiab venna kuskilt lasna vahelt kiirabi autost. Ise piilub auto akna tagant sisse :).

Ja mina värisesin teki alla ühika toas ja kordasin endamisi. Nüüd on perses, komandant sai kindlalt teada ja meid visatakse koolist välja......

phenomenon
25.11.12, 18:40
+1. endal tekkis jube hirm kõrguste eest
peale suitsetamist.6. korrusel oli jube raske elada , võisin vannitoas ka olla ,aga jube hästi kuidagi tunnetasin kõrgust ja hirm oli ikka peal.Samas oleneb inimesest ka , sõbrad suitsetavad juba aastaid aga pole häda midagi.

hoss23
25.11.12, 18:42
+1. endal tekkis jube hirm kõrguste eest
peale suitsetamist.6. korrusel oli jube raske elada , võisin vannitoas ka olla ,aga jube hästi kuidagi tunnetasin kõrgust ja hirm oli ikka peal.Samas oleneb inimesest ka , sõbrad suitsetavad juba aastaid aga pole häda midagi.



Tra, endal oli täpipealt samasugune tunne.

mikk2468
25.11.12, 18:43
Mul tundub, et ise pingutate üle. Pole mitte kunagi mingit sellist huumorit juhtunud.

JohannesJ
25.11.12, 18:46
http://www.youtube.com/watch?v=xiSBGKEEfus

Potsataja
25.11.12, 19:01
Mul tundub, et ise pingutate üle. Pole mitte kunagi mingit sellist huumorit juhtunud.

Minu põhiküsimus oleks, et ega alko ei olnud nende juhtumitega samal ajal mängus või midagi tsüklisarnast just hiljuti läbitud?

Muidu on tõesti omajagu halbade isiklike kogemustega isikuid lisaks nendele, kelle sõpradel katus ära sõitis.

inward
25.11.12, 19:04
Mul tundub, et ise pingutate üle. Pole mitte kunagi mingit sellist huumorit juhtunud.

See on naljakas. Igasuguse vaimse tajumisega - kas siis juua täis peaga olles, kivis või mu aine all või siis nö paanikahoogu kogedes, inimesed ei suuda seda mõista. Kuidas sul saab nii juhtuda, kui minul on okei olla ja mõnus pilves olek ? Need asjad ON väga individuaalsed, sõltub inimese psüühikast ja organismi iseärasustest, kuidas reageeritakse teatud ainetele jne. Minul isiklikult pole kivi tekitanud mingit ärevust või paanikahoogu, aga lihtsalt ei meeldi see trip. Liiga psühhotroopne jne. But thats just me.

JohannesJ
25.11.12, 19:17
See on naljakas. Igasuguse vaimse tajumisega - kas siis juua täis peaga olles, kivis või mu aine all või siis nö paanikahoogu kogedes, inimesed ei suuda seda mõista. Kuidas sul saab nii juhtuda, kui minul on okei olla ja mõnus pilves olek ? Need asjad ON väga individuaalsed, ja sõltub inimese psüühikast ja organismi iseärasustest, kuidas reageeritakse teatud ainetele jne. Minul isiklikult pole kivi tekitanud mingit ärevust või paanikahoogu, aga lihtsalt ei meeldi see trip. Liiga psühhotroopne jne. But thats just me.

Jep see väga individuaalne, osadele inimestele lihtsalt ei sobigi osad ained või ei suuda/taha seda nautida, mäletan kui ise kunagi esimest korda tegin rohelist siis oli ka korralik paanikahoog ja vandusin endale, et seda sit*a kunagi ei tee enam :D
Enam pole sellist asja olnud aga paljud sõbrad siiamaani ei seedi seda, siis jätan ise ka selle kõrvale, et mitte neis kiusatust tekitada, kui koos oleme. Ja endale ei meeldi ka seda pidevalt teha, sest kuidagi väga uimane oled hommikuti ja aju ei liigu õieti.
Samas olen siiski arvamusel, et vahest tehes on asi ohutu ja lõbus :D

mikk2468
25.11.12, 19:18
See on naljakas. Igasuguse vaimse tajumisega - kas siis juua täis peaga olles, kivis või mu aine all või siis nö paanikahoogu kogedes, inimesed ei suuda seda mõista. Kuidas sul saab nii juhtuda, kui minul on okei olla ja mõnus pilves olek ? Need asjad ON väga individuaalsed, ja sõltub inimese psüühikast ja organismi iseärasustest, kuidas reageeritakse teatud ainetele jne. Minul isiklikult pole kivi tekitanud mingit ärevust või paanikahoogu, aga lihtsalt ei meeldi see trip. Liiga psühhotroopne jne. But thats just me.

Õigus sul. Sorry tüübid! Lihtsalt enda tutvusringkonnas on üliharva midagi üldse juhtunud ja siin tundub, et igal teisel on mingi halb kogemus.

hoss23
25.11.12, 19:22
Mul tundub, et ise pingutate üle. Pole mitte kunagi mingit sellist huumorit juhtunud.

Ei tea, miks ma peaksin sulle sitta ajama?

qbj0hn
25.11.12, 19:24
Igas valdkonnas erandeid.
Kloostris kukub ka vbl mõnikord rist vms nunnale selga ja finito.

Vandalar
25.11.12, 19:49
Selle hirmuga seoses... Sa pead taime ja tema mõjusid teadma ning teadma seda, mida on oodata. Mõni inimene kardab kõrgust, mõni kardab ämblikke ja mõni ei saa aru miks mõnel on vaja jõusaalis tuimalt rauda tõsta, "sest see ju ei too mingit reaalset kasu" jne jne. Ma liigitaksin selle hirmu just sinna valdkonda- see on asi, mida sa pead oskama oodata ja sellega toime tulla. See võib olla osa tripist ja kogemusest. Ma võrdleksin seda luupainaja ehk õudusunenäoga pmst, kus sul on enda teha, kas sa usud seda painajat ja lased sel enda üle valitseda ja sind hirmutada või kasutad lucid dreaminguga seotud tehnikaid, et oma une üle kontroll võtta ja painajale selgeks teha, et see on sinu uni ja seda painajat ei ole olemas, vaid on sinu enda mõtete vili. Just niimoodi unes endale teadvustades, mis see painaja tegelikult on, saadakse üle hirmudest ja ka painajatest, mis on inimesi vbl isegi aastaid juba häirinud une ajal.
Ma arvan, et see hirm on sul lihtsalt sinu enda peas ja sa ei ole osanud seda seletada ja sellega toime tulla. Kanepi uimas olemine võib tõepoolest olla omajagu vaimne kogemus ja kui ei suuda teadvustada endale, mis parasjagu toimub, siis võib emotsioon (hirm) sinu ratsionaalse mõtte üle võimust saada. Minu meelest, kui sa tahad, siis taim õpetab sind ja teeb sind paremaks. Selle abil on võimalik mediteerida ja niiütelda vaimselt ennast avardada. See pole kõigi jaoks, aga kõik need, kes oma haige propagandistliku pasarahega kõike kanepiga seonduvat maha teevad, rikuvad oma ignorantsuse ja piiratud maailmapildiga paljude inimeste elusid. Ja ma ei loodagi, et iga kuradi mats sellest aru peaks saama hakkama.

karupoeg
25.11.12, 20:07
Selle hirmuga seoses... Sa pead taime ja tema mõjusid teadma ning teadma seda, mida on oodata. Mõni inimene kardab kõrgust, mõni kardab ämblikke ja mõni ei saa aru miks mõnel on vaja jõusaalis tuimalt rauda tõsta, "sest see ju ei too mingit reaalset kasu" jne jne. Ma liigitaksin selle hirmu just sinna valdkonda- see on asi, mida sa pead oskama oodata ja sellega toime tulla. See võib olla osa tripist ja kogemusest. Ma võrdleksin seda luupainaja ehk õudusunenäoga pmst, kus sul on enda teha, kas sa usud seda painajat ja lased sel enda üle valitseda ja sind hirmutada või kasutad lucid dreaminguga seotud tehnikaid, et oma une üle kontroll võtta ja painajale selgeks teha, et see on sinu uni ja seda painajat ei ole olemas, vaid on sinu enda mõtete vili. Just niimoodi unes endale teadvustades, mis see painaja tegelikult on, saadakse üle hirmudest ja ka painajatest, mis on inimesi vbl isegi aastaid juba häirinud une ajal.
Ma arvan, et see hirm on sul lihtsalt sinu enda peas ja sa ei ole osanud seda seletada ja sellega toime tulla. Kanepi uimas olemine võib tõepoolest olla omajagu vaimne kogemus ja kui ei suuda teadvustada endale, mis parasjagu toimub, siis võib emotsioon (hirm) sinu ratsionaalse mõtte üle võimust saada. Minu meelest, kui sa tahad, siis taim õpetab sind ja teeb sind paremaks. Selle abil on võimalik mediteerida ja niiütelda vaimselt ennast avardada. See pole kõigi jaoks, aga kõik need, kes oma haige propagandistliku pasarahega kõike kanepiga seonduvat maha teevad, rikuvad oma ignorantsuse ja piiratud maailmapildiga paljude inimeste elusid. Ja ma ei loodagi, et iga kuradi mats sellest aru peaks saama hakkama.


Ju ma siis olen mats ja ei saa aru, kuidas üks taim mind paremaks teeb. introspektsiooni või(ks)b inimene suuta teha ka ilma pilves olemata.

tänud diagnoosi eest.

eddi
25.11.12, 20:10
Kui olete märganud selliste juhtumitega, et need tekivad nendel, kelle varasemad sutisetamised küündivad "ala paar korda olen teinud" juurde. Kiputaksegi üle mõtlema,teadmatus. kui oled rohkem teinud, siis hakkad sellest "ülemõtlemisest" lahti saama ja ei tule sul enam elusees sellist asja. Alguses mõjub tugevamalt ka... mida vähem teinud oled seda tugevamalt mõjub, mida rohkem teinud oled, seda rohkem sa seda "high" kontrollida (juba kasvõi suitsetava koguse poole pealt)



Mind aitab kusjuures suitsetamine süveneda, kui pean midagi tüütut tegema ja kui ei viitsi muidu. Ja naljakas on see, et üldjuhul teed ka siis hästi, kuna siis on iga detail on nii oluline lihtsalt ja oled sellesse nii sügavalt süvenenud
Muidu üldiselt mul süvenemisega probleeme ei ole


Paar videot ka

http://www.youtube.com/watch?v=IJMvPU1a1vI

http://www.youtube.com/watch?v=qZqYV9KKOZQ

ranka
25.11.12, 20:12
Selle hirmuga seoses... Sa pead taime ja tema mõjusid teadma ning teadma seda, mida on oodata. Mõni inimene kardab kõrgust, mõni kardab ämblikke ja mõni ei saa aru miks mõnel on vaja jõusaalis tuimalt rauda tõsta, "sest see ju ei too mingit reaalset kasu" jne jne. Ma liigitaksin selle hirmu just sinna valdkonda- see on asi, mida sa pead oskama oodata ja sellega toime tulla. See võib olla osa tripist ja kogemusest. Ma võrdleksin seda luupainaja ehk õudusunenäoga pmst, kus sul on enda teha, kas sa usud seda painajat ja lased sel enda üle valitseda ja sind hirmutada või kasutad lucid dreaminguga seotud tehnikaid, et oma une üle kontroll võtta ja painajale selgeks teha, et see on sinu uni ja seda painajat ei ole olemas, vaid on sinu enda mõtete vili. Just niimoodi unes endale teadvustades, mis see painaja tegelikult on, saadakse üle hirmudest ja ka painajatest, mis on inimesi vbl isegi aastaid juba häirinud une ajal.
Ma arvan, et see hirm on sul lihtsalt sinu enda peas ja sa ei ole osanud seda seletada ja sellega toime tulla. Kanepi uimas olemine võib tõepoolest olla omajagu vaimne kogemus ja kui ei suuda teadvustada endale, mis parasjagu toimub, siis võib emotsioon (hirm) sinu ratsionaalse mõtte üle võimust saada. Minu meelest, kui sa tahad, siis taim õpetab sind ja teeb sind paremaks. Selle abil on võimalik mediteerida ja niiütelda vaimselt ennast avardada. See pole kõigi jaoks, aga kõik need, kes oma haige propagandistliku pasarahega kõike kanepiga seonduvat maha teevad, rikuvad oma ignorantsuse ja piiratud maailmapildiga paljude inimeste elusid. Ja ma ei loodagi, et iga kuradi mats sellest aru peaks saama hakkama.

Autoga sõitmise jaoks on vaja lube, sest muidu oled endale ja teistele ohtlik. Samal põhjusel ei tohi kanda relva lampi, on vaja luba - sa pead teadma, miks, milleks, kus ja kuidas seda võid kanda, kasutada jne.

Seega sa räägid oma jutule vastu. Kanepi kasutamiseks oleks siis pm. vaja koolitust ehk luba ehk kui sa kasutad seda valesti, on see ohtlik. Seepärast see sitt ongi illegaalne.

Tubakaga mindi sajanditega liiale ehk imbus nii tugevalt ühiskonda sisse, et seda ei saa enam nii lihtsalt välja juurida. Samal põhjusel on keelatud tubaka reklaamid, lisatud sigaretipakkitdele kirjed ja pildid tubaka kahjulikkusest, et vähendada ja teavitada tarbijaid ohtudest. Ilmselgelt, kui tubakas ei oleks inimkonda nii sisse söönuid oleks ta tänapäeval illegaalne nagu kanepki.

EDIT: ja ma pigem võitleksin tubaka bännimise, kui kanepi pooldamise vastu. Ise olen paadunud suitsetaja. Vot nii.

Vandalar
25.11.12, 21:01
Siis meie seisukohad lähevad natuke lahku, kuid ühes ma olen kõigiga siin päri, et noortele ja üldse ühiskonnale tuleks anda võimalus tervislikult elada ja anda inimestele võimalus mitte sõltuvusse sattuda igasugustest ainetest. Ainult, et mina leian, et ühiskonnale saab selle turvalisuse ja valikuvõimaluse anda just legaliseerimise ja teavitamise ja ennetamise kaudu, mitte aga inimeste hirmutamise, vangi paneku või muude jõuvõtetega.
PS. Sa kõigepealt tekitad ise mingi seose või paralleeli, antud näites siis relvaloa vajalikkuse ja kanepi tarbimise jaoks vajaliku loa vahel ja siis teed näo nagu minu väited oleksid just samadele alustele rajatud ja seega tühised.
Relvaga on sul võimalik kasvõi riigipööret teostada kui väga vaja, kuid kanepivartega sa seda vast tegema ei hakka? Relvaga võid inimese tappa ja sa tood selle paralleeli? Kanepiga sa ei tapa ennast ju, rääkimata teistest inimestest. Väga meelevaldne paralleel igatahes. See, et igal kanepitarvitajal on vastav luba tarvitamiseks, minugi poolest, tehke seda, see ei tee kellegile liiga, ma usun ning ühtlasi võimaldab ametlikku statistikat mingisugust pidada.

ranka
25.11.12, 21:40
Siis meie seisukohad lähevad natuke lahku, kuid ühes ma olen kõigiga siin päri, et noortele ja üldse ühiskonnale tuleks anda võimalus tervislikult elada ja anda inimestele võimalus mitte sõltuvusse sattuda igasugustest ainetest. Ainult, et mina leian, et ühiskonnale saab selle turvalisuse ja valikuvõimaluse anda just legaliseerimise ja teavitamise ja ennetamise kaudu, mitte aga inimeste hirmutamise, vangi paneku või muude jõuvõtetega.
PS. Sa kõigepealt tekitad ise mingi seose või paralleeli, antud näites siis relvaloa vajalikkuse ja kanepi tarbimise jaoks vajaliku loa vahel ja siis teed näo nagu minu väited oleksid just samadele alustele rajatud ja seega tühised.
Relvaga on sul võimalik kasvõi riigipööret teostada kui väga vaja, kuid kanepivartega sa seda vast tegema ei hakka? Relvaga võid inimese tappa ja sa tood selle paralleeli? Kanepiga sa ei tapa ennast ju, rääkimata teistest inimestest. Väga meelevaldne paralleel igatahes. See, et igal kanepitarvitajal on vastav luba tarvitamiseks, minugi poolest, tehke seda, see ei tee kellegile liiga, ma usun ning ühtlasi võimaldab ametlikku statistikat mingisugust pidada.

Tõin kõige lihtsamini arusaadavamad load. Toon siis veel parema näite: kanepi kasutamine ravimina - sa saadki selleks retspeti ehk loa tarvitada ning arst on sinuga ennem läbi rääkinud, andnud nõu ja täpsed juhised, kuidas sa seda pead tarvitama. Sina ju väitsidki oma kommentaarsid, et kanepi kasutamiseks pead teadma, tema mõjusid ja mida oodata :)

Teiseks, miks sa ajad nii tugevalt vastu. Siin teemaski on ju näiteid palju, kuidas inimestele on see kohutavalt mõjunud ja isegi üks meie foorumiliige lõpetas hullumajas. Tema jutt meenutas sinu juttu: kanep on hea ja ohutu, aga näed hiljem istus psühhoosis kuid hullaris ja hetkel ei tea temast mitte midagi. Oli tore noor poiss. Alkoga ma kahjuks sellist näidet tuua ei oska, veel vähem tubakaga, kus noor poiss oleks lõpetanud nii kurvalt.

Lisaks alkoholi tarbimiseks nii pikalt peab olema väga tugev soodumus, et tekiks noorena alkoholism ja aastaid hiljem tugev ning jäädav tervise kahjustus. Suhteliselt raske ülesanne, kui just ei sotsialiseeru väga põhjakihiga.

Poke
25.11.12, 21:57
ajuvaba juttu tuleb siit päris palju, elusees ei usu, et mingid kõrguse kartuse paranoiad krdi vannitoas või mingid hullumajja sattunud, kuna kanepit suitsetanud? wtfff
cracki suitsetasite/süstisite vb?

Spewmonkey
25.11.12, 21:57
Ranka sa unustad ühe kõige minimaalsema detaili ära kogu selle "issand, mul oli nii hirmus" näite juures. Kui kanep oleks legaliseeritud(mida ma ei poolda Eestis lähitulevikus), siis tänu kontrollile ja valikule sa saaksid ise valida letist, mis toodet sa tahad. Kas võtad õlut, viina või piiritust. Praegu suitsetad seda sitta, mis Vasja otsustab sulle anda ja on kogu lugu.Lisaks vanusepiirang on kergemini sätestatav, mis on ülitähtis aspekt tegelt.

PS. karupoeg, mis ayahuasca meeliavardavast toimest arvad? Ise jood/suitsetad(tubakat) btw? Biased oled Vandalari suunas või üleüldiselt narkootiliste ainete?

ranka
25.11.12, 22:04
Võib-olla küll. Ei ole legaalset kraami proovinud.

vennike
25.11.12, 23:21
Ma olen oma elu elanud nii nagu ta mul on. Ma ei ole just eriline winner ja pole kunagi tahtnud ollagi. Näidake fcking natukegi respekti inimese vaba valiku suhtes.


Kanep on kasulik

esmaspäevahommikune huumorinurk.

säti latt hästi madalale, siis ei pea kunagi pettuma lol.

rasmer
26.11.12, 01:32
Finally, A Politician Admits That Winning The Drug War Is "Impossible" (http://www.businessinsider.com/winning-the-drug-war-is-impossible-2012-11#ixzz2DK7UNnGX)


Mr Calderón’s comments sum up what seems to be a growing consensus: stopping or even seriously reducing drug consumption has so far proved impossible, so it is time to focus on ways of making that consumption less harmful. That sort of thinking has been fashionable for a long time on the demand side, with innovations such as needle exchanges and methadone replacement now common in many rich countries. The next step is to explore legal ways of managing the supply side, as Colorado and Washington have recently voted to do.

fyte
26.11.12, 01:46
A kui suur tõenäosus on, et diilerini oli jõudnud mingite "lisanditega" kraam, kui nii mõnigi koges paanikahooge?

k2snakalle
26.11.12, 02:09
A kui suur tõenäosus on, et diilerini oli jõudnud mingite "lisanditega" kraam, kui nii mõnigi koges paanikahooge?

olen kogenud paanikahoogu (see maailm pole reaalne) amsterdami coffe shopis ostetud-tõmmatud kraamiga. Ka ennem seda oli kanepiga kokkupuuteid olnud.

rahvavaenlane
26.11.12, 02:16
ausalt ma ei viitsi enam seda juttu siisa tagasi trükkida. olin oma arvamust väljendamas ca 2000 tähemärgiga kui kõik peresse läks ja koga teksti kustutasin. ühesõnaga tahtsin teid kõike perse saata. fakk. närvi ajab kui oma lollimatki mõttet ei suuda edasi anda.

k2snakalle
26.11.12, 02:18
järgmine kord vajuta ctrl+z ja tekst tuleb tagasi :)

vsiu100
26.11.12, 08:34
Oijah...ma luban teile, et need jutukesed siin kanepisõltlaste hullumajas lõpetamisest on täielik bs. Olen kindel, et enamustel, kes siin sõna on võtnud selles võtmes, tegelikult igasugune kogemus puudub (mingi 5 aastat tagasi korra kvartalis ei ole kogemus) ja nad ei tea tegelikult asjast mitte midagi. Need kolm sõpra, kes siin kellegil hullaris lõpetasid, oleksid seda varem või hiljem nii ehk teisiti teinud, kuna kupli all ei olnud arvatavasti juba varem kõik korras. Olgu selleks detonaatoriks siis alkohol, kanep või palderjanitee.
Q_q postis on enamus ära öeldud ja vandalar on harilik smoker, kes on lihtsalt kuskilt teiselt planeedilt oma mõttemaailma ja arusaamadega :) Tema kanepilembusega ei ole siin midagi pistmist.
Kirjutasin tegelikult väga pika jutu valmis, kuid oma suurte sõrmedega suutsin selle nutikal eest ära kustutada ja enam ei viitsi uuesti pihta hakata.

Edit: krt, tegelt homme arvuti taha saan, siis kirjutan uuesti.

krt, ei viici tervet teemat läbi lugeda, aga....
Olen ikka kursis küll asjadega. tegin isegi mingi periood - ca 6 kuud iga kuiselt st 3-4x kuus õit. see jääb ca 10a tagusesse aega.
Minupoolest kimugu edasi, kes tahavad aga legaliseerimine on BS. See, et alko on legaalne, ei ole agrument. Iga mõistusega inimene peaks sellest aru saama. Mingi potheadide nõrk argument.
Kui ma ütlesin ennist, et meil on näide siit foorumist, siis pidasin just Vandalari silmas. No WTF jutt see on, et ma ei tahagi raha/edukust jms, ma olen rahul oma "õielise" eluga? See on standard potheadi vabandus oma failimisele!!!
Igaüks tahaks tolmuahvi S AMG-d, andu graafikuid jms. See jutt, et oled rahul kuskil muldonnis ja kuulad linnulaulu ja FBI sind kätte ei saa on ehe näide et pot is good, mkay?

Spewmonkey
26.11.12, 11:23
krt, ei viici tervet teemat läbi lugeda, aga....
Olen ikka kursis küll asjadega. tegin isegi mingi periood - ca 6 kuud iga kuiselt st 3-4x kuus õit. see jääb ca 10a tagusesse aega.
Minupoolest kimugu edasi, kes tahavad aga legaliseerimine on BS. See, et alko on legaalne, ei ole agrument. Iga mõistusega inimene peaks sellest aru saama. Mingi potheadide nõrk argument.
Kui ma ütlesin ennist, et meil on näide siit foorumist, siis pidasin just Vandalari silmas. No WTF jutt see on, et ma ei tahagi raha/edukust jms, ma olen rahul oma "õielise" eluga? See on standard potheadi vabandus oma failimisele!!!
Igaüks tahaks tolmuahvi S AMG-d, andu graafikuid jms. See jutt, et oled rahul kuskil muldonnis ja kuulad linnulaulu ja FBI sind kätte ei saa on ehe näide et pot is good, mkay?

Sorry for OT, aga kui Vandalar kunagi poti ei oleks teinud, kas tal siis oleks S AMG ja andu graafikud :D?

Godspeed_EJ
26.11.12, 11:27
krt, ei viici tervet teemat läbi lugeda, aga....
Olen ikka kursis küll asjadega. tegin isegi mingi periood - ca 6 kuud iga kuiselt st 3-4x kuus õit. see jääb ca 10a tagusesse aega.
Minupoolest kimugu edasi, kes tahavad aga legaliseerimine on BS. See, et alko on legaalne, ei ole agrument. Iga mõistusega inimene peaks sellest aru saama. Mingi potheadide nõrk argument.
Kui ma ütlesin ennist, et meil on näide siit foorumist, siis pidasin just Vandalari silmas. No WTF jutt see on, et ma ei tahagi raha/edukust jms, ma olen rahul oma "õielise" eluga? See on standard potheadi vabandus oma failimisele!!!
Igaüks tahaks tolmuahvi S AMG-d, andu graafikuid jms. See jutt, et oled rahul kuskil muldonnis ja kuulad linnulaulu ja FBI sind kätte ei saa on ehe näide et pot is good, mkay?

Möh? Mina näiteks ei taha S AMG-d, kui see tähendaks 12-16h tööpäevasid. Ei taha ka kaatrit ja villat Hispaaniasse, kui see tuleb vaba aja ja tervise arvelt. Kas see teeb minust potheadi? Hälviku? Elus failinud kodaniku? Ma ei saa üldse aru, mis seos on sellel hetkel pistmist antud teemaga?

Inimesi on erinevaid ja kõik ei pea vajalikuks tervet oma elu tööga sisustada, et varakult hauas lõpetada. Mulle meeldib näiteks väga oma vaba aeg ja olen teadlikult lükanud tagasi paremaid pakkumisi, et säilitada seda vabadust. See ei tee minust laiska inimest ega elus failinud kodanikku. Ma võiks vastupidiselt väita, et enamik inimesi tänapäeval on keskendunud liigselt oma karjäärile ja mammona kokku krabamisele ja tänu sellele elus konkreetselt failinud, kuna ei suuda nautida enam linnulaulu ja muldonni rustikaalselt mugavust.

Sry for OT.

ranka
26.11.12, 11:33
Möh? Mina näiteks ei taha S AMG-d, kui see tähendaks 12-16h tööpäevasid. Ei taha ka kaatrit ja villat Hispaaniasse, kui see tuleb vaba aja ja tervise arvelt. Kas see teeb minust potheadi? Hälviku? Elus failinud kodaniku? Ma ei saa üldse aru, mis seos on sellel hetkel pistmist antud teemaga?

Inimesi on erinevaid ja kõik ei pea vajalikuks tervet oma elu tööga sisustada, et varakult hauas lõpetada. Mulle meeldib näiteks väga oma vaba aeg ja olen teadlikult lükanud tagasi paremaid pakkumisi, et säilitada seda vabadust. See ei tee minust laiska inimest ega elus failinud kodanikku. Ma võiks vastupidiselt väita, et enamik inimesi tänapäeval on keskendunud liigselt oma karjäärile ja mammona kokku krabamisele ja tänu sellele elus konkreetselt failinud, kuna ei suuda nautida enam linnulaulu ja muldonni rustikaalselt mugavust.

Sry for OT.

Siia sobiks too Dalai-Laama ütlus, mis kõlas umbes nii: inimesed hävitavad oma tervise, et saada raha. Raha investeerivad nad uuesti tervisesse. Pidevalt muretsevad tuleviku pärast ja unustavad oleviku ning kokkuvõttes nad ei ela tulevikus ega olevikus ning surevad nii nagu nad ei oleks elanudki.

Tundus su jutt kuidagi tema ütluse kopeering.

vsiu100
26.11.12, 11:45
Sorry for OT, aga kui Vandalar kunagi poti ei oleks teinud, kas tal siis oleks S AMG ja andu graafikud :D?

ei oleks. aga tal oleks võimalus(imepisike) midagigi saavutada. See aeg kui ringi "tripid" ei ole sa võimeline suurt midagi ära tegema/saavutama ning kui seda aega liialt palju tuleb, siis ei olegi aega elada. Elad oma rohelises mullis ja sulle tundub et elu on ilus. Mida rohkem sa seal mullis oled, seda vähem tahad tegelikust elust osa võtta.
Ma ei ütle, et ärge suitsetage. Olen isegi teinud ja vbolla teen kunagi veel. Aga selle propageerimine ja legaliseerimise pooldamine on idiootsus.

Vbolla leian kontakti selle endise diileri ja hullumaja kliendiga(vist on peale pikka ravi adekvaatne) ja lasen tal oma kogemustest rääkida, kui ta nõus on.

vsiu100
26.11.12, 11:49
Möh? Mina näiteks ei taha S AMG-d, kui see tähendaks 12-16h tööpäevasid. Ei taha ka kaatrit ja villat Hispaaniasse, kui see tuleb vaba aja ja tervise arvelt. Kas see teeb minust potheadi? Hälviku? Elus failinud kodaniku? Ma ei saa üldse aru, mis seos on sellel hetkel pistmist antud teemaga?

Inimesi on erinevaid ja kõik ei pea vajalikuks tervet oma elu tööga sisustada, et varakult hauas lõpetada. Mulle meeldib näiteks väga oma vaba aeg ja olen teadlikult lükanud tagasi paremaid pakkumisi, et säilitada seda vabadust. See ei tee minust laiska inimest ega elus failinud kodanikku. Ma võiks vastupidiselt väita, et enamik inimesi tänapäeval on keskendunud liigselt oma karjäärile ja mammona kokku krabamisele ja tänu sellele elus konkreetselt failinud, kuna ei suuda nautida enam linnulaulu ja muldonni rustikaalselt mugavust.

Sry for OT.

Jah, prioriteedid peavad paigas olemas ja keegi pole sind potheadiks kutsunud.
Sul on tõenäoliselt hea töökoht, naine(vbolla lapsed)/meessõber(?), oma kodu, auto jms. Ma väidan, et ühel tõsisel potheadil, kes igapäevaselt kimub, ei saa neid asju kunagi olema.

Jeebus
26.11.12, 11:54
See aeg kui ringi "tripid" ei ole sa võimeline suurt midagi ära tegema/saavutama ning kui seda aega liialt palju tuleb, siis ei olegi aega elada.
mis? see on meelelahutus ju!

vsiu100
26.11.12, 11:59
mis? see on meelelahutus ju!

yep, aga kui iga päev meelt lahutada, siis ei ole aega, võimekust ja võimalust head/normaalset elujärge saavutada ja järglasi saada.

Potsataja
26.11.12, 11:59
http://forte.delfi.ee/news/varia/kaks-usa-osariiki-on-nuudsest-kanepisobralikumad-kui-suurem-osa-euroopast.d?id=65318764

http://www.ultrafeel.tv/wp-content/uploads/image/humor/cannabis-legalized-new-york-cnn.jpg

Loodetavasti saab selle "legaliseerimise BS-i" osas lähiajal selguse majja.

Spewmonkey
26.11.12, 12:10
ei oleks. aga tal oleks võimalus(imepisike) midagigi saavutada. See aeg kui ringi "tripid" ei ole sa võimeline suurt midagi ära tegema/saavutama ning kui seda aega liialt palju tuleb, siis ei olegi aega elada. Elad oma rohelises mullis ja sulle tundub et elu on ilus. Mida rohkem sa seal mullis oled, seda vähem tahad tegelikust elust osa võtta.
Ma ei ütle, et ärge suitsetage. Olen isegi teinud ja vbolla teen kunagi veel. Aga selle propageerimine ja legaliseerimise pooldamine on idiootsus.

Vbolla leian kontakti selle endise diileri ja hullumaja kliendiga(vist on peale pikka ravi adekvaatne) ja lasen tal oma kogemustest rääkida, kui ta nõus on.

Asi on selles, et kõik inimesed, kes poti suitsetavad, ei ole automaatselt Vandalarid. Enamik Beavis & Buttheadi tüüpi stonereid on juba enne seda natuke udud olnud. Enamik mingil määral intelligentseid suitsetajaid teevad seda mõõdukalt, sest mõttetu on kogu oma aega pilves olemisele raisata ja nad saavad sellest aru. Pot ei ole kindlasti nii tugev droog, et selle kütkest vabaneda on üle mõistuse raske. Kes seda ei suuda, on lihtsalt nõrgad isendid(imho). Ma tean ka stonereid, kes peale aastaid suitsetamist on jätkuvalt ilmselt teravamad kui 99% siinseid foorumlasi, aga see ei tähenda, et sellest saab kohe üldistavaid järeldusi tegema hakata nagu sa negatiivsete näidetega üritad hetkel teha.

Legaliseerimist saab ka mõistlikult pooldada, sest sellel on tõesti omad olulised positiivsed küljed, aga obv on negatiivsed ja lõppkokkuvõttes sellest ei saa asja. Parima variandina võiks ilmselt hakata koolides näitama videosid hiirte peal tehtud katsetest erinevates vanustes. Kui näidata mingeid suvalisi persesuitsetand indiviide, siis on kerge mõelda, et "minuga seda ei juhtu nkn, ma olen palju kõvem vend", sest see on osaliselt tõsi, väikese osaga juhtubki midagi ränka. Aga kui näed reaalselt, et 14-aastaselt suitsetama hakates on ajukahjustus kordades suurem tulema kui see kui ootad vähemalt 18. eluaastani(parem oleks obv 21, aga seda on natuke optimistlik loota), siis võib seda juba progressiks pidada. Selle kõige juures on kõige kurvem see, et see ei lähe üleüldise anti-propagandaga kuidagi kokku ja tõenäosus, et selline asi lähiaastatel juhtub, on komakohtades. Vb on üldse halb idee, aga see kuidas hetkel asjadele lähenetakse ei vii ka kuskile...

eddi
26.11.12, 12:24
See on nii diip teema, et siin jääbki arutelu ilma kindla lõputa kestma... Üks ütleb ühte, teine teist ja nii see jääbki...
Ise tean inimesi, kes ca 10 aastat igapäevaselt suitsetanud. Istuvad väga korralikel töökohtadel, teevad oma tööd väga hästi ja üldiselt oma eluga väga heal järjel (harjumuseks saanud, et peale tööd üks pingeid maandav joint näiteks). Mis ma tahan öelda - kui sa oled udu, siis sa jääd ka uduks suitsetades. Kui sul mõistus peas, suudad oma kohustusi stabiilselt täita, siis seda suudad sa ka teha, kui sa oled regulaarne pothead. Simple as that.

Kõik on ikka sinu isikuomadustes kinni, kõikidele ei sobi see suitsetamine... See on nii individuaalne

vsiu100
26.11.12, 12:37
olen nõus, et kui mõistus peas ja harva teha, siis pole midagi hullu.
aga väita, et ju neil oli juba enne midagi viga, on vale.
üks oli väga geniaalne tegelane, teine samuti täiesti ok tüüp. kumbki polnud ennem uudu ja mõlemad olid ülikoolideski edukad(kumbki ei lõpetanud imo aga kindel pole). seega oleneb inimesest ja ei saa öelda, et enne tarvitamist midagi kellelgi viga oleks.

totaldonk
26.11.12, 12:52
i guess im lucky then :D

pikk28
26.11.12, 14:01
See on nii diip teema, et siin jääbki arutelu ilma kindla lõputa kestma... Üks ütleb ühte, teine teist ja nii see jääbki...
Ise tean inimesi, kes ca 10 aastat igapäevaselt suitsetanud. Istuvad väga korralikel töökohtadel, teevad oma tööd väga hästi ja üldiselt oma eluga väga heal järjel (harjumuseks saanud, et peale tööd üks pingeid maandav joint näiteks). Mis ma tahan öelda - kui sa oled udu, siis sa jääd ka uduks suitsetades. Kui sul mõistus peas, suudad oma kohustusi stabiilselt täita, siis seda suudad sa ka teha, kui sa oled regulaarne pothead. Simple as that.

Kõik on ikka sinu isikuomadustes kinni, kõikidele ei sobi see suitsetamine... See on nii individuaalne
sa ütled, et ma olen udu??????
:)

Godspeed_EJ
26.11.12, 14:36
Jah, prioriteedid peavad paigas olemas ja keegi pole sind potheadiks kutsunud.
Sul on tõenäoliselt hea töökoht, naine(vbolla lapsed)/meessõber(?), oma kodu, auto jms. Ma väidan, et ühel tõsisel potheadil, kes igapäevaselt kimub, ei saa neid asju kunagi olema.

fair enough.

Samas ma arvan, et Vandalarile pole mõtet siin nõiajahti pidada. Las suitsetab, kui tahab, mind see isiklikult ei häiri. Postitused on küsitava väärtusega, aga see selleks.
Palju häirivam on minu jaoks, kui rahvavaenlane tuleb peale kolmandat bocki ja teeb oma tavapärased 3-4 täiesti debiilset ja sisutühja postitust.
Kui nende kahe foorumiliikme põhjal teha üldistusi, siis tundub alkohol olevat inimese jaoks palju kahjulikum.

vsiu100
26.11.12, 14:45
fair enough.

Samas ma arvan, et Vandalarile pole mõtet siin nõiajahti pidada. Las suitsetab, kui tahab, mind see isiklikult ei häiri. Postitused on küsitava väärtusega, aga see selleks.
Palju häirivam on minu jaoks, kui rahvavaenlane tuleb peale kolmandat bocki ja teeb oma tavapärased 3-4 täiesti debiilset ja sisutühja postitust.
Kui nende kahe foorumiliikme põhjal teha üldistusi, siis tundub alkohol olevat inimese jaoks palju kahjulikum.

aga siinkohal saab vahet teha. ühe puhul on aru saada, et on juua täis ja sa ei võta sel hetkel tema juttu tõsiselt.
teine räägib oma jutte tõsine nägu peas ja mõtlebki nii. seda inimest ei saa mingil hetkel tõsiselt võtta.

ranka
26.11.12, 14:48
aga siinkohal saab vahet teha. ühe puhul on aru saada, et on juua täis ja sa ei võta sel hetkel tema juttu tõsiselt.
teine räägib oma jutte tõsine nägu peas ja mõtlebki nii. seda inimest ei saa mingil hetkel tõsiselt võtta.

Lisaks üks surub oma temaatikat ja ideaale peale, teine niisama lällab.

alaska
26.11.12, 14:52
Väga terve mindsetiga inimese ja skisofreeniku või põhjajoonud pumpsi vahel on pikk vahemaa. Iga joint, õlu, triip ja komm, pizza, energiajook jne. liigutavad tarbijat seda teed mööda natuke edasi. Kuna see toimub enamusel meist nii aeglaselt, siis suudame kohaneda iga uue olukorraga ja ei mäleta enam nii hästi eelmist. Võibolla alles pikema aja järel vaatame, et kunagised ambitsioonid elus on asendunud eneseõigustuste ja teiste süüdistamisega, terav mõistus ja hea eneseväljendusoskus on asendunud teiste jutu kordamise ja minevikuheietustega, trimmis keha on asendunud lodeva pekiga, värskus ja eluenergia on asendunud unetuse ja hommikuste rögahoogudega ja kassimistega.
Taustaks pidev enesele valetamine ja mingisuguse tuttava eeskujuks toomine, kes samasuguse elustiiliga 100 aastaseks on elanud. End kogemus on selline, peale aastast kommirallit varajases nooruses panin konkreetselt lahkumisavalduse lauale, sest 8-17 töö oli ajus nii mõtetuks muutunud. Eks mul on siiamaani lihtne ennast õigustada, aga kui mõelda, millise õhinaga ma seda tööd alguses tegema hakkasin ja kui kiiresti üles liikusin, siis ....

inward
26.11.12, 14:59
Möh? Mina näiteks ei taha S AMG-d, kui see tähendaks 12-16h tööpäevasid. Ei taha ka kaatrit ja villat Hispaaniasse, kui see tuleb vaba aja ja tervise arvelt. Kas see teeb minust potheadi? Hälviku? Elus failinud kodaniku? Ma ei saa üldse aru, mis seos on sellel hetkel pistmist antud teemaga?

Inimesi on erinevaid ja kõik ei pea vajalikuks tervet oma elu tööga sisustada, et varakult hauas lõpetada. Mulle meeldib näiteks väga oma vaba aeg ja olen teadlikult lükanud tagasi paremaid pakkumisi, et säilitada seda vabadust. See ei tee minust laiska inimest ega elus failinud kodanikku. Ma võiks vastupidiselt väita, et enamik inimesi tänapäeval on keskendunud liigselt oma karjäärile ja mammona kokku krabamisele ja tänu sellele elus konkreetselt failinud, kuna ei suuda nautida enam linnulaulu ja muldonni rustikaalselt mugavust.

Sry for OT.


Asi on selles, et kõik inimesed, kes poti suitsetavad, ei ole automaatselt Vandalarid. Enamik Beavis & Buttheadi tüüpi stonereid on juba enne seda natuke udud olnud. Enamik mingil määral intelligentseid suitsetajaid teevad seda mõõdukalt, sest mõttetu on kogu oma aega pilves olemisele raisata ja nad saavad sellest aru. Pot ei ole kindlasti nii tugev droog, et selle kütkest vabaneda on üle mõistuse raske. Kes seda ei suuda, on lihtsalt nõrgad isendid(imho). Ma tean ka stonereid, kes peale aastaid suitsetamist on jätkuvalt ilmselt teravamad kui 99% siinseid foorumlasi, aga see ei tähenda, et sellest saab kohe üldistavaid järeldusi tegema hakata nagu sa negatiivsete näidetega üritad hetkel teha.

Legaliseerimist saab ka mõistlikult pooldada, sest sellel on tõesti omad olulised positiivsed küljed, aga obv on negatiivsed ja lõppkokkuvõttes sellest ei saa asja. Parima variandina võiks ilmselt hakata koolides näitama videosid hiirte peal tehtud katsetest erinevates vanustes. Kui näidata mingeid suvalisi persesuitsetand indiviide, siis on kerge mõelda, et "minuga seda ei juhtu nkn, ma olen palju kõvem vend", sest see on osaliselt tõsi, väikese osaga juhtubki midagi ränka. Aga kui näed reaalselt, et 14-aastaselt suitsetama hakates on ajukahjustus kordades suurem tulema kui see kui ootad vähemalt 18. eluaastani(parem oleks obv 21, aga seda on natuke optimistlik loota), siis võib seda juba progressiks pidada. Selle kõige juures on kõige kurvem see, et see ei lähe üleüldise anti-propagandaga kuidagi kokku ja tõenäosus, et selline asi lähiaastatel juhtub, on komakohtades. Vb on üldse halb idee, aga see kuidas hetkel asjadele lähenetakse ei vii ka kuskile...


fair enough.

Samas ma arvan, et Vandalarile pole mõtet siin nõiajahti pidada. Las suitsetab, kui tahab, mind see isiklikult ei häiri. Postitused on küsitava väärtusega, aga see selleks.
Palju häirivam on minu jaoks, kui rahvavaenlane tuleb peale kolmandat bocki ja teeb oma tavapärased 3-4 täiesti debiilset ja sisutühja postitust.
Kui nende kahe foorumiliikme põhjal teha üldistusi, siis tundub alkohol olevat inimese jaoks palju kahjulikum.
Kirjutan kahe käega alla. Võtab kogu selle teema ja eriti kanepiga seonduva hästi kokku. Rohkem polegi nagu midagi öelda. Alkoholi teemast võiks samamoodi pikemalt jaurata. Häirib, millise pailapsena ja normina seda ühiskonnas kujutatakse. Teeme paar õlle ja kõik on fine. S***agi, minu puhul võib see lõppeda kuradi 2-3 päevase tsükliga. See on ka vist ainus lembus/pahe, millest isiklikult võitu ei saa kuni elu lõpuni välja, aga no ega ei morjenda ka väga. Samas eks samamoodi taandub see sellele, kuidas selle lembuse kõrvalt oma eluga hakkama saadakse jne, et liigselt ei sega. Eks ma kõlan vb silmakirjalikult, aga lihtsalt see nö ühiskondlik või sotsiaalse grupi surve alkoholi tarbimisel on alati hästi suur ja õigustatud, sügavalt sisse kodeeritud meisse.

Eks see ideaalne tasakaal taandub jälle sellele mõistlikule tarbimisele jne. Üldiselt lihtsalt, legaalsed uimastid nagu nikotiin ja alkohol teevad ikka kõvasti rohkem kurja kui mingi roheline piibutäis.

Godspeed_EJ
26.11.12, 15:10
Lisaks üks surub oma temaatikat ja ideaale peale, teine niisama lällab.

Võimalik, kuigi ma pole kunagi isiklikult tundnud, et Vandalar midagi otseselt peale suruks või agiteeriks.

Samas oletame, et ühel hetkel keelatakse alkoholi müük ära, tuleb uus kuiv seadus. Kui paljud kasutajad hakkaksid siis oma emapiimaga kaasa antud õigust taga ajama, et nad saaksid õlut ja viina edasi juua?

totaldonk
26.11.12, 15:21
olen veidike üle 2a pmst igapäevaselt suitsetanud, suurimaks probleemiks vb hommikuti vara ärkamine, peale 11ndat jätsin kooli pooleli (siis hakkasin ka suitsetama), et pokkerit mängida, järgmine aasta läksin 12ndasse tagasi, olin juba veidike üle 1a suitsetanud iga päev ja kartsin veidi, kas saan hakkama. võta aga näpust, tulemused olid väga head, kohal käisin ainult siis kui olid tööd või midagi. eesti keele riigieksam läks perse, sain vaid 57punkti, kuid tean, et olen kõvasti parem. Proovieksamid kõik 75p vähemalt. Üleüldse, kui oleksin tahtnud paremat, oleksin vabalt saavutanud (üleüldiste hinnete osas. See aasta läksin uuesti kooli Tarkvara arendust õppima, küll mitte kõrgharidus. Erialaseid aineid pole veel eriti olnud aga hinded muidu siiani veel ikka tublid 4-5. And still tokin' :)

Vandalar
26.11.12, 17:10
ei oleks. aga tal oleks võimalus(imepisike) midagigi saavutada. See aeg kui ringi "tripid" ei ole sa võimeline suurt midagi ära tegema/saavutama ning kui seda aega liialt palju tuleb, siis ei olegi aega elada. Elad oma rohelises mullis ja sulle tundub et elu on ilus. Mida rohkem sa seal mullis oled, seda vähem tahad tegelikust elust osa võtta.
Ma ei ütle, et ärge suitsetage. Olen isegi teinud ja vbolla teen kunagi veel. Aga selle propageerimine ja legaliseerimise pooldamine on idiootsus.

Vbolla leian kontakti selle endise diileri ja hullumaja kliendiga(vist on peale pikka ravi adekvaatne) ja lasen tal oma kogemustest rääkida, kui ta nõus on.

Tegelik elu? Please explain, sest elu ongi tegelik ja see, et sina tahad hommikul kell 7 tööle minna, laene võtta, naisele kasuka ostmise nimel rabanduse saada ja sõpradega iga nädalavahetus sünnipäevi tähistada, ei tähenda, et minu valik ei oleks kuidagi vähem elu.
Pealegi, ma võin julgelt ütelda, et ma olen väga heas vormis ja minu jõu näitajad olid nii ganja aegadel kui ka praegu tublisti üle keskmise. PS. Ühes postis ütled, et pothead ei saa järglaste tegemisega hakkama? Da fuck sul viga on mees, oled mingi spetsalist või, et nii julgelt sõna võtad? Tee kerge google ja uuri kui palju lapsi Bob Marley omale jõudis valmis treida ja uuri ka seda kui palju ta suitsetas kanepit.

muruntau
26.11.12, 18:10
Kas süüdimatu laste treimine peaks savupoisse heast küljest näitama? Või eesmärkide ja ambitsioonideta, ilma normaalse inimtegevuseta lihtsalt vegeteerimine? Valik on see kindlasti, aga ma seda positiivseks eeskujuks kindlasti ei peaks.

Rabanduse saamine on teine äärmus, edukas olla saab ka vägagi vabalt ilma liigse pingutuseta.

Loksutaja
26.11.12, 18:26
Ise tean inimesi, kes ca 10 aastat igapäevaselt suitsetanud. Istuvad väga korralikel töökohtadel, teevad oma tööd väga hästi ja üldiselt oma eluga väga heal järjel (harjumuseks saanud, et peale tööd üks pingeid maandav joint näiteks).

ilmselge liialdus või kellegil sõidab juba korrrrrrrrrrrrralikult

JohannesJ
26.11.12, 18:27
vsiu100 jättis küll väga halva mulje endast aga mida ma hälvikust pothead ikka tean. Vahet pole, et teen ise endale mitme nädalasi pause olen ikkagi elus feilinud, sest pokkerit mängin endiselt micros ja tööl käin soomes ehitmas.
Enesetapu mõtted tulevad kohe pähe :(

Potsataja
26.11.12, 18:45
Arvatavasti enam noortele kanepit ei müü ja oma kriminaalsed teod lõpetanud.

On ta tõesti seda teinud?


Muidu on aga liigagi palju ülemõtlemist, ehk teistsugusel arvamusel olekut võetakse automaatselt kui pealesurumist ja vahel koguni kui rünnakut enda arvamuse või isiku vastu.

karupoeg
26.11.12, 18:56
see noortele oli vast liialdus, aga kasvatanud ta on ja selle eest ka karistada saanud (imo ei ole ta seda ka kunagi varjanud).

Mu point oligi jah pigem see, et katsuks nüüd jääda mõistlikkuse ning topicu piiresse. praegu selline foorum vs vandalar madistamine, mis ei vii kuhugi. Tema arvamus on meile teada ning imo ei ole ta meile kellelegi seda peale surunud vaid lihtsalt oma vaateid kaitsnud ja so be it.

ja paremuse poole pealt vaadates.... vähemalt ei taha ta astmelist tulumaksu

karupoeg
26.11.12, 19:08
muuseas, tulles isikliku kogemuse juurde, siis üks periood viibisin pikemalt ca 5 kuud hawaiil. Ja no seal sai ikka kanepit tõmmatud küll rohkem kui peaks. Mäletan, et üks nädal läks 3 peale ligi 20g. Kuna see oli selline puhkuse aeg, siis vast võis lubada ning erilisi tagajärgi mu tervisele ei ole toonud (erinevalt alkoholist....)

Ühesõnaga erilist sõltuvust küll ei tekkinud (kanep ongi tegelt oluliselt vähem sõltuvusttekitav kui nt nikotiin või alkohol), kuid n.ö. huvi paljude asjade vastu tol perioodil kadus küll. Trenni ei viitsinud teha, maailmas toimuv ei kottinud. Samas sealne elulaad toetab meeletult sellist käitumist, sest lets face it, sa elad paradiisis, paljad naised 24/7. Inimestel raha on ja elu on nagu lill. Ehk siis see, mille nimel valge mees rabab 24/7 (nt ranka toodud dalai laama jutt) on nende reaalsus.

Provoker
26.11.12, 19:29
kanjamehed võiks samamoodi nagu vikerkaaremehed ennast tagaplaanil hoida mitte tormata paraadile. Kõik oleks rahul ja elu läheks edasi. Aga ikka on vaja mõnda kuulutajat kes nõuab legaliseerimist ja vaidleb, kui keegi ütleb, et narko on paha.

eddi
26.11.12, 20:11
sa ütled, et ma olen udu??????
:)

Haha, ei ütle. Said aru küll mis ma mõtlesin (?).

Edit: kogu mu jutt põhines pikaajalises regulaarses suitsetamises, mitte see, et korra kuus teen või paar korda elus olen teinud.

Spewmonkey
27.11.12, 02:27
http://www.youtube.com/watch?v=ToQ8PWYnu04

Oppa-oppa.

vsiu100
27.11.12, 08:27
ok, vbolla sai pisut üle reageeritud.
Oli mul samuti periood(17-18a), kus tegime sõperadega ca 2-3 kuud iga nv õit. Elu oli ilus ja nalja sai. Aga just sellise kogemuse pärast sain aru, et see on täielik bs. kõrvaltvaatajad juhtisid sellele tähelepanu ja õnneks oli oidu kuulda võtta.
Viimased aastad olen ca korra aastas teinud.
Hetkel tean, et ühe sõbra noorem vend(ca 20a) tegeleb ohtralt kimumisega. Tahaks näha, kus ta 3-4a pärast on. Praegu juba on tal mitte tõmmateski sellised poolvidused silmad peas. Noh igaüks teab ju neid savu-silmi.
Vandalarist. Mõnikord on mullegi jäänud mulje, et teda tümitatakse asjata ja tema luulud ei ole mulle korda läinud. Aga kui tõsimeeli kireda, et kanep peaks olema legaalne, siis ma ei suuda vait olla.
Vandalar, sinu füüsise kohta pole mul midagi öelda olnud. Lapsesaamise kohapealt pidasin silmas, et inimesel, kes koguaeg pilves on, peaks olema raskusi korraliku naise saamisel. Lisaks ei ole ta suuteline tagama lapsele korraliku elu, kasvatust ja koolitust. Kuidas sa seda suudaksidki, kui kogu aeg omas mullis olla? Lisaks pole minu teada veel vegeteerimise eest raha sülle viskama hakatud.
Sa ei peagi 24/7 rabama, nii et veri ninast väljas. Küll aga tuleb ennast niipalju liigutada, et oma perele ja lastele(!) inimväärne elu tagada, sest muidu on juures järjekordne perekond, kes on oma valikute tõttu(!) ühiskonnale koormaks.

Muruntau-le +1.

PlanetRJ
27.11.12, 08:30
80 % ameeriklastest arvab, et kanep ohutu narkootikum.Kas siis kõik need ca 400 miljonit inimest on udud ja failind inimesed elus.Ärge tulge nüüd rääkima, et ameerikas on kõk daunid ja keegi ei tea elust midagi.Imo on kanep vähem ohtlikum , kui isegi kohvi, mul pole peale pikaajalist tarbimist kunagi kanepist halb hakand,aga kohvist olen ma lausa mitu korda ropsi pand, kui sai päevas paar tassi rohkem joodud kui tavaliselt.

vsiu100
27.11.12, 08:34
ma olen enam, kui kindel, et kõik kahe käega pooldajad on 18-25a.
Ma arvan, et oleksin selles vanuses ja sel ajal sama tuliselt enda praegustele seisukohtadele vastu vaielnud.
Vaatame teie vaateid ja olukorda elus uuesti, kui olete 30.

pikk28
27.11.12, 09:21
+1 vsiule

nikitheone
27.11.12, 10:31
80 % ameeriklastest arvab, et kanep ohutu narkootikum.Kas siis kõik need ca 400 miljonit inimest on udud ja failind inimesed elus.Ärge tulge nüüd rääkima, et ameerikas on kõk daunid ja keegi ei tea elust midagi.Imo on kanep vähem ohtlikum , kui isegi kohvi, mul pole peale pikaajalist tarbimist kunagi kanepist halb hakand,aga kohvist olen ma lausa mitu korda ropsi pand, kui sai päevas paar tassi rohkem joodud kui tavaliselt.

really?

Strawberry
27.11.12, 10:35
80 % ameeriklastest arvab, et kanep ohutu narkootikum.Kas siis kõik need ca 400 miljonit inimest on udud ja failind inimesed elus.Ärge tulge nüüd rääkima, et ameerikas on kõk daunid ja keegi ei tea elust midagi.Imo on kanep vähem ohtlikum , kui isegi kohvi, mul pole peale pikaajalist tarbimist kunagi kanepist halb hakand,aga kohvist olen ma lausa mitu korda ropsi pand, kui sai päevas paar tassi rohkem joodud kui tavaliselt.

Tartu psühhiaatriakliiniku akuutosakonnas on kaks noormeest (üks 16, teine 17), kes on braindamaged for life sest nad tõmbasid regulaarselt kanepit 12-13 aastaselt.

Real life on natuke erinev propagandast.

Jäämees
27.11.12, 10:37
80 % ameeriklastest arvab, et kanep ohutu narkootikum.Kas siis kõik need ca 400 miljonit inimest on udud ja failind inimesed elus.Ärge tulge nüüd rääkima, et ameerikas on kõk daunid ja keegi ei tea elust midagi.Imo on kanep vähem ohtlikum , kui isegi kohvi, mul pole peale pikaajalist tarbimist kunagi kanepist halb hakand,aga kohvist olen ma lausa mitu korda ropsi pand, kui sai päevas paar tassi rohkem joodud kui tavaliselt.

Ameerikas elab natuke üle 300 miljoni inimese.

Kanep vähem ohtlikum kui kohvi? Kammoon.

Mina isiklikult ei oleks selle vastu kui kanep oleks legaalne teatud tingimustega + nii, et riik selle pealt korralikult teeniks, aga sellised jutukesed ei jäta väga head muljet seadustamise pooldajatest...

tolmuahv
27.11.12, 11:05
Narko legaliseerimisel, piirkiiruse kaotamisel, tulirelvade vabamüüki lubamisel jms on tegu sotsiaalse kokkuleppega, mis puudutab kõiki ühiskonna liikmeid. Seega argument „ei riku tervist“ või „rikub vähem kui mõni teine asi“ ei ole kogu tõde. Tubaka puhul hinnati mõned aastad tagasi kulu ühiskonnale 10 miljardile kroonile, samas kui maksudest laekus ca. 1.5-2 miljardit. Ülejäänud kahju kandsid ühiskonna liikmed võrdselt. Seda siis nii kaotatud tööaja, suitsetajate ravikulude jms arvelt.

Täpselt samasugune kulu kaasneks iga teise piirangu kaotamisega, s.h. kanep. Kuivõrd Eestis on ühiskonna riskikäitumine keskmisest samal arengutasemel riigist oluliselt kõrgem (alko tarbimine, narkomaanide osakaal, liiklussurmad jne), siis minu arvates pole mõtet antud teemal Eestis eksperimenteerida. Nagu meil ei saa rakendada „money back, no questions asked“ garantiid kaupade müügil või piirkiiruse puudumist headel maanteedel, samamoodi ei toimiks tõenäoliselt Hollandile sarnane osaline kanepi legaliseerimine. Ühiskond pole lihtsalt arenguga sealmail, et inimesed suudaks end ise piisavalt kontrollida ja mõistlikult käituda. Pole vaja oodata, et mingi 18-aastane narkojoobes tont teie lähedase autoga surnuks sõidab, et siis keelama hakata. Seda on võimalik ette näha ja ennetada. Täpselt nii täna tehaksegi.

Jeebus
27.11.12, 11:22
Pole vaja oodata, et mingi 18-aastane narkojoobes tont teie lähedase autoga surnuks sõidab, et siis keelama hakata.
kas ma võin küsida, millel see kõik põhineb? kas sul on mingisuguseid andmeid selle kohta, või tõmbad tagataskust?

tegin kiire google ja kohe tuli ette selline leht, ei usu, et vale data on, pärast võin kusagilt .gov lehelt ka otsida :
http://www.aviewfromthecyclepath.com/2011/04/netherlands-traffic-deaths-down-again.html
"With these figures the Netherlands holds its position in the leading group of the safest countries in Europe"

vsiu100
27.11.12, 11:39
Ühiskond pole lihtsalt arenguga sealmail, et inimesed suudaks end ise piisavalt kontrollida ja mõistlikult käituda.

täpselt minu mõte.

Jeebus - kas sulle jäi midagi selgusetuks osast" samamoodi ei toimiks tõenäoliselt Hollandile sarnane osaline kanepi legaliseerimine. Ühiskond pole lihtsalt arenguga sealmail, et inimesed suudaks end ise piisavalt kontrollida ja mõistlikult käituda."
et selliseid viiteid tood? Eestit ei saa võrrelda Hollandiga.

Tohib küsida, kuidas sul muidu läheb? Teen samuti regulaarselt?

Jeebus
27.11.12, 11:55
Jeebus - kas sulle jäi midagi selgusetuks osast" samamoodi ei toimiks tõenäoliselt Hollandile sarnane osaline kanepi legaliseerimine. Ühiskond pole lihtsalt arenguga sealmail, et inimesed suudaks end ise piisavalt kontrollida ja mõistlikult käituda."
et selliseid viiteid tood? Eestit ei saa võrrelda Hollandiga.

Tohib küsida, kuidas sul muidu läheb? Teen samuti regulaarselt?

Eestit ei saagi võrrelda Hollandiga aga kasvõi see näide on juba palju etem põhinedes faktidele.
Kitsarinnaline spekuleerimine, mida kõike "narkojoobes tondid" teevad ja korda saadavad, ei jäta head muljet imo.

Ma kirjutasin lehekülg tagasi, et polnud 1,5a suisetanud. Küll aga suitsetasin ma vanuses 14-18 pea igal nädalavahetusel, kokku ca 300 korda. Nende kolmesaja korra jooksul pole ma kordagi näinud kedagi vägivaldses meeleolus ega pole ma samuti näinud hüperaktiivset agressiivset käitumist. Seetõttu ongi hämmastav, kuidas siin luuakse erinevaid versioone pilves inimestest, puhtalt spekuleerides/nähes kedagi kusagil arvatavasti pilves, või kes teab mis kombo on sisse aetud.

Mina ei poolda legaliseerimist. Küll aga ei näe ma mingisugust ohtu ühiskonnale, kui mingi osa inimestest tõmbavad korra kuus kanepit. Mina leian, et kanep on palju parem alternatiiv alkoholile, kui eesmärk on nädalavahetusel lõõgastuda. Mul on turvalisem tunne kohates õhtuti tänava peal pilves inimesi, kui alkoholijoobes. Pilves inimesed on ettearvatava käitumisega, nad on passiivsed ning rahulikud, vastupidiselt joobes kodanikele.

peete82
27.11.12, 11:58
kas ma võin küsida, millel see kõik põhineb? kas sul on mingisuguseid andmeid selle kohta, või tõmbad tagataskust?

tegin kiire google ja kohe tuli ette selline leht, ei usu, et vale data on, pärast võin kusagilt .gov lehelt ka otsida :
http://www.aviewfromthecyclepath.com/2011/04/netherlands-traffic-deaths-down-again.html
"With these figures the Netherlands holds its position in the leading group of the safest countries in Europe"

hallooo, Hollandis ei ole mitte sellepärast turvalisem liiklus, et seal kanep lubatud on.
Seal on turvalisem liiklus, kuna ühiskond on arenenud, inimesed teadlikumad ja idiootide-põmmpeade osakaal kõvasti väiksem kui meil.

Jeebus
27.11.12, 12:09
hallooo, Hollandis ei ole mitte sellepärast turvalisem liiklus, et seal kanep lubatud on.
Seal on turvalisem liiklus, kuna ühiskond on arenenud, inimesed teadlikumad ja idiootide-põmmpeade osakaal kõvasti väiksem kui meil.
millal ma seda veel väitsin, et kanepi pärast on turvalisem liiklus? ma tõin välja, et Hollandis on kanep lubatud aga näed, liiklusõnnetuste arv kahaneb aasta-aastalt
mina arvan, et Eesti on piisavalt arenenud, kanepi legaliseerimine ei tõstaks liiklusõnnetuste arvu

siin tundub olevat levinud arvamus, et pilves inimesed kipuvad rooli ning rallima - sellele tahtsin vastu rääkida

Fabulous
27.11.12, 12:18
Kanep küll kiirust ületama ei pane. Pigem tekib juurde selliseid tüüpe, kes linnas/maanteel 30km/h tunnis "kruiisivad". Endale tundub kiirus loomulikult täiesti okei.

tolmuahv
27.11.12, 12:31
Kui 30 km/h läheb meelest sebra ees pidurdada, siis pole sel ka väga positiivseid tagajärgi. Aga on naljakas, kuidas diskussioon vajub kohe mingisse suvalisse roopasse, a la "kanep ei tõsta sõidukiirust". Pole vahet. Samahästi oleks võinud olla näites, et südamekirurg lõikas maksa, sest popsis enne ja maksalõikus tundus chill. Või ehitusmees kukkus surnuks. Või su 15-aastane vend kakerdas pilves peaga rongi ette. Vahet pole, üldine mõju ühiskonnale on ilmselt selge ja valdav enamus sellest, mis jääb tarbija enda mõnutundest väljapoole, on ühiskonna jaoks pigem kaotus.

Keelde pole välja mõeldud kellegi kiusamiseks. Neil on tavaliselt reaalsed põhjused. Kui need põhjused pole seotud võimuladviku püsimise, maksude korjamise või mõne kliki ärihuvidega, siis tõenäoliselt on nad ühiskonna enda hüvanguks. Narko piiramine on üks neist, minu arvates.

Fabulous
27.11.12, 12:35
Ma ei väidagi, et kanep liiklusohtu vähendaks. Pigem vastasin inimestele, kes on arvamusel, et kanep inimesed kihutama paneb.

Potsataja
27.11.12, 12:46
Narko legaliseerimisel, piirkiiruse kaotamisel, tulirelvade vabamüüki lubamisel jms on tegu sotsiaalse kokkuleppega, mis puudutab kõiki ühiskonna liikmeid. Seega argument „ei riku tervist“ või „rikub vähem kui mõni teine asi“ ei ole kogu tõde. Tubaka puhul hinnati mõned aastad tagasi kulu ühiskonnale 10 miljardile kroonile, samas kui maksudest laekus ca. 1.5-2 miljardit. Ülejäänud kahju kandsid ühiskonna liikmed võrdselt. Seda siis nii kaotatud tööaja, suitsetajate ravikulude jms arvelt.

Täpselt samasugune kulu kaasneks iga teise piirangu kaotamisega, s.h. kanep. Kuivõrd Eestis on ühiskonna riskikäitumine keskmisest samal arengutasemel riigist oluliselt kõrgem (alko tarbimine, narkomaanide osakaal, liiklussurmad jne), siis minu arvates pole mõtet antud teemal Eestis eksperimenteerida. Nagu meil ei saa rakendada „money back, no questions asked“ garantiid kaupade müügil või piirkiiruse puudumist headel maanteedel, samamoodi ei toimiks tõenäoliselt Hollandile sarnane osaline kanepi legaliseerimine. Ühiskond pole lihtsalt arenguga sealmail, et inimesed suudaks end ise piisavalt kontrollida ja mõistlikult käituda. Pole vaja oodata, et mingi 18-aastane narkojoobes tont teie lähedase autoga surnuks sõidab, et siis keelama hakata. Seda on võimalik ette näha ja ennetada. Täpselt nii täna tehaksegi.

http://www.ekspress.ee/news/paevauudised/eestiuudised/kas-paadunud-joodikud-suitsetajad-ja-paksud-peaksid-oma-ravi-ise-kinni-maksma.d?id=33509089

Aastane kulu riigile

■ Alkohol 2,2 mld krooni
■ Suitsetamine 1 mld kr
■ Liigsöömine 800 mln kr
■ Vähene spordi tegemine 00 mln kr
■ Vähene puu- ja juurviljade söömine 350 mln kr

Kanep ei ole minu arust riskikäitumist tõstev, vaid pigem vähendav. Alkoholitarbimises oleme me nkn maailma absoluutses tipus, seega asjad enam eriti hullemaks ei saa minna, välja arvatud juhul, kui legaliseeritaks heroiin, kokaiin. amf jms. Siiis saaks tõesti päris tihti lugeda, kuidas narkojoobes kedagi surnuks sõideti. Kanep vähendaks riskikäitumist just seetõttu, et osa hetkel ainsa legaalse ja risikikäitumist kordi tõstva narkootikumi ehk alkoholi tarbijaid läheks selle peale üle. Ettekujutus, et millegi keelamine lahendab või vähendab probleemi peaks olema ammu oma naiivsuse tõttu ajaloo prügikasti visatud olema. Erinevate keeluseaduste tulemused on ajaloost meile kõigile huvi korral kätte saadavad. Samuti on kasvõi sellest teemast näha, kui suur % inimestest tegelikult soovi korral kraami kätte saab, ainult riik ei teeni sentigi, vaid kulutab hoopis märkimisväärseid summasid tuuleveskitega võitlemisele.

E. Eile 12:59 minu poolt lingitud artiklist:

Imperial College Londoni neuropsühhofarmakoloogia professor, Ühendkuningriigi valitsuse uimastite väärkasutuse nõukoja ACMD juhatuse endine esimees David Nutt juhib tähelepanu asjaolule, et Colorados kahanes alkoholist johtuvate liiklussurmade osakaal pärast meditsiinilise kanepi legaliseerimist 14 protsenti.

Tähelepanu, jutt käib kõigest meditsiinilisest kanepist!

vsiu100
27.11.12, 13:06
http://www.ekspress.ee/news/paevauudised/eestiuudised/kas-paadunud-joodikud-suitsetajad-ja-paksud-peaksid-oma-ravi-ise-kinni-maksma.d?id=33509089

Aastane kulu riigile

■ Alkohol 2,2 mld krooni
■ Suitsetamine 1 mld kr
■ Liigsöömine 800 mln kr
■ Vähene spordi tegemine 00 mln kr
■ Vähene puu- ja juurviljade söömine 350 mln kr

Kanep ei ole minu arust riskikäitumist tõstev, vaid pigem vähendav. Alkoholitarbimises oleme me nkn maailma absoluutses tipus, seega asjad enam eriti hullemaks ei saa minna, välja arvatud juhul, kui legaliseeritaks heroiin, kokaiin. amf jms. Siiis saaks tõesti päris tihti lugeda, kuidas narkojoobes kedagi surnuks sõideti. Kanep vähendaks riskikäitumist just seetõttu, et osa hetkel ainsa legaalse ja risikikäitumist kordi tõstva narkootikumi ehk alkoholi tarbijaid läheks selle peale üle. Ettekujutus, et millegi keelamine lahendab või vähendab probleemi peaks olema ammu oma naiivsuse tõttu ajaloo prügikasti visatud olema. Erinevate keeluseaduste tulemused on ajaloost meile kõigile huvi korral kätte saadavad. Samuti on kasvõi sellest teemast näha, kui suur % inimestest tegelikult soovi korral kraami kätte saab, ainult riik ei teeni sentigi, vaid kulutab hoopis märkimisväärseid summasid tuuleveskitega võitlemisele.

E. Eile 12:59 minu poolt lingitud artiklist:

Imperial College Londoni neuropsühhofarmakoloogia professor, Ühendkuningriigi valitsuse uimastite väärkasutuse nõukoja ACMD juhatuse endine esimees David Nutt juhib tähelepanu asjaolule, et Colorados kahanes alkoholist johtuvate liiklussurmade osakaal pärast meditsiinilise kanepi legaliseerimist 14 protsenti.

Tähelepanu, jutt käib kõigest meditsiinilisest kanepist!

sellist jama on raske kommenteerida. sul tuleks see "sinu arvates" suurelt ja mustalt trükkida.
olen päri tolmuahvi kogu jutuga sealhulgas - Täpselt samasugune kulu kaasneks iga teise piirangu kaotamisega, s.h. kanep. Keelamine ei täida ainult karistuse otstarvet vaid on ka üldsuse hoiakute kujundamiseks.
Potsataja, äkki oskad arvata, mis kasu ühiskonnale tooks, kui inimesed saaksid legaalselt ja üldsuse poolt aktsepteeritult oma "paralleelmaailmas" vastavalt tujule aega veeta või elada?

totaldonk
27.11.12, 14:38
dekriminaliseerida võiks vähemalt :) veits arulage imo kui popsutaja kasvatab omale taime ja selle pärast krim karistuse saab. arusaadav siis kui ta jagab seda mõne alaealisega. kuigi ise proovisin esimest korda 16 aastaselt ning 18 aastaselt olin pea 2,5 kuud alko tsüklis (minu ainuke), et iga õhtu viina ja päeval lahjemat peaparanduseks. siis üks õhtu tegin weedi ja insta quit jooming ja start smoking, still tokin :D

karupoeg
27.11.12, 14:44
Jeebus..

Tolmuahv seletas ilusti ja pikalt ära, millistest põhjustest tulenevalt ei oleks eestis kanepi legaliseerimine mõeldav. Lühidalt kokkuvõttes on keskmine eestlane keskmise eurooplasega võrreldes palju suurema riskikäitumisega (faktidena välja tuues tõestavad seda suurem kogus tarbitud alkoholi võrrelduna keskmise eurooplasega, suurem hulk narkomaane protsentuaalselt ühiskonnas, rohkem autoõnnetusi, sellest kõigest tulenevalt ka madalam eluiga - islandis meestel nt avg80 eluaastat, eestis vist oli 63).
Ehk siis ühiskond tervikuna ei ole piisavalt arenenud ja legaliseerimiseks küps. Ehk siis tegemist oli ühe väga loogilise aruteluga, mis tugineb väga reaalsetel sotsiaalsetel ning ühiskondlikel tendentsidel, mille paikapidavust teab igaüks ilma google viiteta.

Ainuke, mida sina suutsid välja võtta oli lõpulause, mis oli veidike emotsionaalsem ning sinu vaatega võibolla vastuolus. Sellest piisas, et sul jookseks juhe kokku ja hakkaksid siin lampi lahmima tuginedes mingitele faktidele, mis ei oma põhjuslikku seost käesoleva aruteluga.

btw sinu toodud fakt kinnitab otseselt tolmuahvi poolt öeldut ning undermineb pigem sinu juttu. Kuna hollandi ühiskond on piisavalt arenenud ning esineb palju vähem riskikäitumist, siis on ka mõeldavam olukord, kus kanepi legaalseks muutmine teeniks rohkem hüve kui kahjustaks. Eestis see paraku nii ei ole.

Jeebus
27.11.12, 15:13
mul polnudki probleemi tolmuahvi arvamusega, et vähem arenenud ühiskonnas mõjuks kanepi legaliseerimine negatiivsemalt, kui rohkem arenenud ühiskonnas. siiski on see arvamus, sest me ei saa seda mõju ainult nende faktide põhjal piisavalt objektiivselt hinnata.

mis mind tõsiselt häiris, oli see, et korduvalt on siin teemas loodud väga piiratud informatsiooni põhjal pilves inimeste käitumistrende, igasuguseid väärtegusid või kuritegusid, mille põhjuseks arvatakse kanepit.

totaldonk
27.11.12, 15:20
:D nõus Jeebusega.
mul palju sõpru tuttavaid, kes suitsetavad, kes igapäevaselt, kes veidi vähem, kes mõni nv kuus aint jne.
kõikidest nendest inimestest ma tean ainult üht, kellel on tekkinud psühhoos, mis on ka kõige suurem risk ilmselt suitsetades. ning see tuleneb geenidest.
ma ei ole veel tähele pannud, et keegi mu sõpradest käituks nii nagu siin räägitakse :D
ise arvan, et weed on minu jaoks hea erinevatel põhjustel. ja kui keegi ütleb, et ei ole siis ma oskan selle peale öelda ainult my life my decisions. i love weed - helps me sleep, relax and enjoy life.
mul on isegi mitu tuttavat, kes on suitsetanud juba enda noorusest saadik, nüüdseks on 30+, neil on ilus naine, lapsed, elavad üsnagi jõukalt, kas nad siis mingid erandid v?

Vandalar
27.11.12, 15:25
Olen nõus Potsatajaga ning nõus totaldonkiga, ka mina kogesin, et kanepi olemasolul kahanes soov muude meelemürkide järele (eriti alkoholi) tunduvalt. Samuti kogesin, et mõju tervisele on mitmetes kordades vähem kahjulikum kui alkoholi või tubaka mõju. Samuti kogesin seda, et mul oli hea tuju, olin suhtlemisaldis ja sõbralik ning tundsin tõesti elust siirast rõõmu. Ma olen varem olnud uneprobleemidega ja ka deprekas on kallal olnud ning võin kinnitada, et kanep sõna otseses mõttes andis mu elule uue mõtte ja aitas edasi elada ja elust rõõmu tunda. Ma tunnen, et seadus teeb mulle liiga ja on ebaõiglane ja ma ei ole üksi. Ning ma ei ole kunagi soovinud kellegile kanepit peale sundida, ma lihtsalt vajasin kanepit, et ennast inimesena tunda- ma ei tahtnud antidepressante enam närida, sest tegin nendega üledoosi. Läks isiklikuks, aga midagi pole teha.

lont
27.11.12, 15:34
dekriminaliseerida võiks vähemalt :) veits arulage imo kui popsutaja kasvatab omale taime ja selle pärast krim karistuse saab. arusaadav siis kui ta jagab seda mõne alaealisega. kuigi ise proovisin esimest korda 16 aastaselt ning 18 aastaselt olin pea 2,5 kuud alko tsüklis (minu ainuke), et iga õhtu viina ja päeval lahjemat peaparanduseks. siis üks õhtu tegin weedi ja insta quit jooming ja start smoking, still tokin :D

päris huupi ei maksa lahmida, stonehead oma popsu eest ei saa krimkat!

Eesti seaduste järgi vastutab inimene alates 14. eluaastast ise oma tegude eest.

Narkootilise või psühhotroopse aine arsti ettekirjutuseta tarvitamist või väikeses koguses ebaseaduslikku valmistamist, omandamist või valdamist loetakse väärteoks. Selle eest karistatakse rahatrahviga kuni 200 trahviühikut või arestiga.

Väärteost saab kriminaaltegu, kui leitud uimastikogusest piisab narkojoobe tekitamiseks kümnele inimesele. Sõltuvalt uimastist ja selle kvaliteedist võivad need kogused teinekord olla väga väikesed.

Potsataja
27.11.12, 15:36
Tahaks, kust saab?

http://www.lennupiletid.ee/et/lennupiletite-broneerimine/s2

totaldonk
27.11.12, 15:39
lont, oled kursis, mis kogus tuleb ühe taime pealt kui kasvatad ? kas see pole mitte suur kogus?

edit: pole ise kunagi ühtegi taime kasvatanud, aga ühelt taimelt tuleb weedi kindlasti rohkem kui 10le inimesele 1ks suitsetamiseks :D

Potsataja
27.11.12, 15:39
päris huupi ei maksa lahmida, stonehead oma popsu eest ei saa krimkat!

Loe uuesti, mida ta kirjutas!

http://www.postimees.ee/467210/nelja-kanepitaime-kasvatamine-toi-noormehele-karistuse/

lont
27.11.12, 15:49
kui sa suures koguses kasvatad, siis loogish et saad krimka! Väga õige

Ma tõin seaduse näite et öelda et kui popsutaja endale kolme päeva noosi koju tassib, siis pole vaja ohkida et selle eest kohe krimka saab, ei saa!

Aga kui sa oled ennast nii pilve tõmmanud, et ei saa aru kas sa kasvatad "omatarbeks" kogust või "suurt kogust" (seaduse silmis) siis noh, sorry aga nii loll annab olla!

totaldonk
27.11.12, 15:52
omg what the fuck did i just read
ja mina tõin näite sellest, kuidas popsutaja kasvatab omale enda tarbeks ühe taime, säästab sellega sadu eurosid. ühelt taimelt tuleb dno, 25g, mis seaduse silmis suur kogus, oleneb kui hästi kasvatada ja oleneb sordist, võib raudselt 100+ g ka tulla

muruntau
27.11.12, 16:13
Olen teinud mõlemat, aga parimate elamuste ja emotsioonide saamiseks ei ole kumbagi vaja. Ka rahunemiseks või deprekast välja tulekuks pole kumbagi vaja. Nii et lõpetage palun narkootikumide ülistamine ära, see näitab ainult teie piiratust.

See, et ma vahest ikka veel alkoholi päris suurtes kogustes tarbin näitab lihtsalt seda, et ma loll olen. Vähemalt julgen seda tunnistada :p