PDA

View Full Version : Rootsi ametivõimud käivitasid laiaulatusliku kampaania pokkerimängijate vastu



ranka
22.11.12, 17:07
http://www.pokkeriprod.com/wordpress/wp-content/uploads/2012/11/future-of-online-poker-players.png (http://www.pokkeriprod.com/wordpress/wp-content/uploads/2012/11/future-of-online-poker-players.png)
Pilt: Katkend PPA reklaamvideost «The Future of Online Poker Players»

Rootsi maksuamet (Skatteverket) käivitas koostöös politseiga laiaulatusliku kampaania Rootsi elukutselisete pokkerimängijate vastu. Nõutakse pokkerimängu tulemuste deklareerimist ja maksmata maksude tasumist, vahendab pokerfuse.com (http://pokerfuse.com/news/law-and-regulation/swedish-tax-authority-launches-coordinated-campaign-against-poker-players-21-11/).

Operatsioon algas teisipäeval, mille käigus otsiti läbi mitmete mängijate kodud, konfiskeeriti arvuteid ja telefone ning saadeti välja kirju, kus nõutakse täielikku ülevaadet viimase nelja aasta tulemuste kohta.

Mitmed mängijad on saanud juba kirja, milles nõuatakse, et nad deklareerikisid oma mängu tulemused aastatel 2008-2011 pokkeritubades, mis asuvad väljaspool Euroopa Liidu Majandusala.

Deklareerimisele kuuluvad nii online kui ka live võidud. Online pokkeritubade puhul eelkõige Bodogi, Absolute Pokeri, Full Tilt pokkeri tulemusi ning PokerStarsi tulemusi enne 2012. aasta veebruari.
Ülejäänud pokkeritoad, mis kuuluvad Euroopa Liidu Majandusalasse on Rootsis maksuvabad. Näiteks 888, Ongame, PartyPoker ja SvenskaSpel.

Lisaks nõuab Rootsi maksuamet panga ja krediitkaarti väljavõtteid, millega on tehtud mistahes tehinguid online makseoperaatoritega nagu näiteks Moneybookers, Neteller ja PayPal.

Video «The Future of Online Poker Players»

Päevakohane video, mis sobib antud teemaga


http://www.youtube.com/watch?v=-XjP3nSE2r0

q_q
22.11.12, 17:37
kuidas nad teada saavad et keegi pokkerit m2ngib?

ranka
22.11.12, 17:40
Lõik Pokerfuse.com artiklist:

«In an interview with Poker Magazine, Day Hardyson, said to work for the Skatteverket and involved in yesterday’s campaign, stated that they had been “working for a few months … to produce data on profits from those involved.”»

Potsataja
22.11.12, 17:42
Imo väga lihtne ja loogiline käik ametivõimude poolt. Järsku jõuavad ka meie omad kunagi nii kaugele?

Codecci
22.11.12, 17:45
Vahepeal olid mingid jutud, et Rootsis peaks maksu maksma iga poti pealt... Vähemalt see ajuvabadus kadunud.

ranka
22.11.12, 17:49
Imo väga lihtne ja loogiline käik ametivõimude poolt. Järsku jõuavad ka meie omad kunagi nii kaugele?

Kas just niikaugele, aga hetkel on käimas ka meie riigis «väikene» kampaania, mis küll ei puuduta pokkerimängijaid, vaid pigem portaalide omanikke. Rohkem kommenteerida ei saa.

Fabulous
22.11.12, 18:03
Vahepeal olid mingid jutud, et Rootsis peaks maksu maksma iga poti pealt... Vähemalt see ajuvabadus kadunud.
Jep. Isildur oleks pidanud ~$11mil maksudeks maksma selle järgi.

masterpuppet
22.11.12, 18:21
Kõik tahame heaoluühiskonda, kuid maksma selle eest valmis ei ole. Las riik annab raha!

Vandalar
22.11.12, 18:41
Kõik tahame heaoluühiskonda, kuid maksma selle eest valmis ei ole. Las riik annab raha!

Ära peale tee.

Jeebus
22.11.12, 18:45
kas see hakkaks kehtima kõigile, nii pro kui ka recreational mängijatele?

masterpuppet
22.11.12, 19:17
Ära peale tee.

Sina, argumenteeritud vastustega härra, langed labasustesse. Mis on juhtunud?

Vandalar
22.11.12, 19:58
Nagu küla koerale, nii koer külale.

Codecci
22.11.12, 20:09
kas see hakkaks kehtima kõigile, nii pro kui ka recreational mängijatele?
Ei, kui ütled, et recreational mängija oled siis maksma ei pea.

JumalSander
22.11.12, 20:29
Jep. Isildur oleks pidanud ~$11mil maksudeks maksma selle järgi.
150 miljonit
http://www.pokertime.eu/blog/Swedish-Tax-Man-After-Isildur1/

ranka
22.11.12, 20:55
kas see hakkaks kehtima kõigile, nii pro kui ka recreational mängijatele?

Mis asi hakkaks kehtima?

Kui mõtled Rootsi maksustamist siis jah: see kehtib nii PRO-le, kui ka fishile, aga tulemusi võetakse aastase perioodiga kaupa ehk maksustatakse kogukasumit, mitte tulu, millest ei ole maha võetud kulu. Aa ja maksustakse ka pokkeritubade kaupa.

S.t. kui PokerStarsis võitsid $100k, FTP-s kaotasid $110k, siis ei saa teise pokkeritoa kaotusi võitudest maha võtta ning maksad Starsi võidu kinni.

Jeebus
22.11.12, 21:00
ma mõtlesin selliseid, kes on ametlikult tööl ning nädalavahetusel paar mtt-d toksivad

ei viitsi otsida aga iirc kusagil riigis peaks olema selline süsteem, et ainult prod maksavad

VisaHing
22.11.12, 21:31
ma mõtlesin selliseid, kes on ametlikult tööl ning nädalavahetusel paar mtt-d toksivad

ei viitsi otsida aga iirc kusagil riigis peaks olema selline süsteem, et ainult prod maksavad

Tulu on tulu ju. Mängid sa freerolle 1xaastas ja võidad mingi summa, või lased igapäevaselt.

-

Aga kui ma laen sisse 10k dollarit, mängin 3 kuud, võtan välja 10k dollarit. Kas siis ka kuulub midagi maksustamisele?

alaska
22.11.12, 21:34
Pension pannakse kah jooksma või?

ranka
22.11.12, 21:55
Aga kui ma laen sisse 10k dollarit, mängin 3 kuud, võtan välja 10k dollarit. Kas siis ka kuulub midagi maksustamisele?

Enne küsimist loe eelmised postid läbi:


Mis asi hakkaks kehtima?

Kui mõtled Rootsi maksustamist siis jah: see kehtib nii PRO-le, kui ka fishile, aga tulemusi võetakse aastase perioodiga kaupa ehk maksustatakse kogukasumit, mitte tulu, millest ei ole maha võetud kulu. Aa ja maksustakse ka pokkeritubade kaupa.

S.t. kui PokerStarsis võitsid $100k, FTP-s kaotasid $110k, siis ei saa teise pokkeritoa kaotusi võitudest maha võtta ning maksad Starsi võidu kinni.

Poke
22.11.12, 23:06
täitsa ******.
tõesti lasku elada.

see video esimeses potis oli väga hea näide, et mida ***** toimub maailmas praegu.

privador
22.11.12, 23:19
Loogiline oleks, et kui võidad starsis 100k ja ft kaotad 100k siis netokasumina arvestatakse 0, aktsiatega vähemalt nii on.
Maksustamine üldiselt bs sest mängu korraldaja maksab jube makse. BS ta poleks siis, kui mängukorraldaja mingi x-skeemidega üritab maskudest kõrvale hiilida. Samamoodi on portaalid toiduahelas sees ja maksuamet varem või hiljem hakkab pitsitama

hotcocacola
22.11.12, 23:26
Pension pannakse kah jooksma või?

Mul tekkis sama küsimus.

Ja ma ei tea, kas ma olen ainuke, keda see uudis maximumtilti ajab, eriti see, et peab võitude pealt makse maksma.
For fuck sakes, sama hästi võiks riik mingi kindla protsendiulatuses kaotused kinni maksta.

hotcocacola
22.11.12, 23:27
inb4 aastal 2020 on EU seadused fucked ja pokkerimängijad kolivad Aasiasse, Macau kanti või Austraaliasse, Uus-Meremaale :)


Igaxjuhuks: http://www.immigration.govt.nz/

rahvavaenlane
22.11.12, 23:29
üldjuhul on nii, et kui oled firma pankrotti ajanud siis riik sulle toetust ei maksa

Jeebus
23.11.12, 00:25
sportlikust huvist hariks veel ennast selle koha pealt : kas mitteresidendid peavad ka % loovutama?

rahvavaenlane
23.11.12, 00:33
kui sa pole ennast ametlikult rootsi elanikuks registreerinud siis mitte. aga kui sa tahad mitteresidendina rootsile oma makse maksta, siis ma kardan et isegi sellisel juhul ei võta nad sinu makse vastu kui sa seal maksuameti eest ennast põlema panna lubad.

Fabulous
23.11.12, 00:48
150 miljonit
http://www.pokertime.eu/blog/Swedish-Tax-Man-After-Isildur1/
Veidi valesti mäletasin.

Kas temalt oleks reaalselt seda summat välja ka hakatud nõudma, kui ta Inglismaale ümber poleks kolinud?

Vandalar
23.11.12, 00:57
üldjuhul on nii, et kui oled firma pankrotti ajanud siis riik sulle toetust ei maksa

Pokkerimängija ei ole mingi firma.

ranka
23.11.12, 01:59
Mul tekkis sama küsimus.

Ja ma ei tea, kas ma olen ainuke, keda see uudis maximumtilti ajab, eriti see, et peab võitude pealt makse maksma.
For fuck sakes, sama hästi võiks riik mingi kindla protsendiulatuses kaotused kinni maksta.

Jeesas. Kui sa oled palgatööline ja saad palka siis teoreetiliselt võid sa sellega tuua paralleeli pokkerimängija võiduga ehk mõlemad said tulu ja maksavad ka makse.

Nüüd kõige huvitavam osa. Too sama palgatööline oli merel kuus kuud ning palga pidi kätte saama kuue kuu pärast. Jõudis siis kodu sadamasse, palk ($10 000) nagu niuhti käes. Olgu võttis sõbralt kuu kuu jooksul $2000 võlgu aga ikka suures plussis ja mõtles, et maksab hiljem ära. Tõmbas baltijaamas tähistuseks nina täis aga kurat läks liiale ning ärkas hommikul kopli trammibeatuses. Kukrut pole, pappi pole aga -$2000 võlgu. $10 000 pealt krt juba maksud ka makstud, riik sentigi tagasi ei anna.

HCC grindib kuus kuud, teenib ka $10 000. Tõmbab ka nina täis ja läks koomas peaga flippama, kaotas kõik $10 000 laudades ära ja kogutul $0. Ühtegi senti ei ole riigile maksnud ja mitte kumbki ei peaks riigilt midagi tagasi saama, kui ehk esimesel juhul palgatööline, kes reaalselt ka kopika riigile teenis.

EDIT: ehk rääkisin aiaaugust aga makse makstakse KASUMI, mitte võitude pealt. Ehk: võidud-kaotused ja kui see on aasta lõikes plussis, siis maksad makse. Kui on miinuses, siis mitte.

Vandalar
23.11.12, 02:18
Riik on siis umbes nagu "hea sõber", kes palgapäeval alati välja ilmub.

Pumper
23.11.12, 02:51
HCC grindib kuus kuud, teenib ka $10 000. Tõmbab ka nina täis ja läks koomas peaga flippama, kaotas kõik $10 000 laudades ära ja kogutul $0. Ühtegi senti ei ole riigile maksnud ja mitte kumbki ei peaks riigilt midagi tagasi saama, kui ehk esimesel juhul palgatööline, kes reaalselt ka kopika riigile teenis.

EDIT: ehk rääkisin aiaaugust aga makse makstakse KASUMI, mitte võitude pealt. Ehk: võidud-kaotused ja kui see on aasta lõikes plussis, siis maksad makse. Kui on miinuses, siis mitte.

Natuke valesti kirjeldad asja, iga riik on oma seadusega reguleerinud, millal ta makse võtab - kindlasti ei võta ta palgalt makse peale iga palgasaaja Balti jaama külastust. Maksustamine toimub juba palju varem, enne töötaja palga kättesaamist.

Ja pokkerimängijat võrrelda palgatöölisega on ka natuke liig, üks on riigi silmes aus kodanik ja teine on hasartmängur, ehk üks viimaseid põhjakihte ühiskonnas.

ranka
23.11.12, 02:54
Natuke valesti kirjeldad asja, iga riik on oma seadusega reguleerinud, millal ta makse võtab - kindlasti ei võta ta palgalt makse peale iga palgasaaja Balti jaama külastust. Maksustamine toimub juba palju varem, enne töötaja palga kättesaamist.

Ja pokkerimängijat võrrelda palgatöölisega on ka natuke liig, üks on riigi silmes aus kodanik ja teine on hasartmängur, ehk üks viimaseid põhjakihte ühiskonnas.

Whatever. Point oli, et Rootsis maksustakse pokkerimängijaid aastase perioodi suhtes, kus lahutatakse võitudest maha kaotused. See tähendab maksustatakse tulu, mitte võite.

Majandaja
23.11.12, 15:54
Whatever. Point oli, et Rootsis maksustakse pokkerimängijaid aastase perioodi suhtes, kus lahutatakse võitudest maha kaotused. See tähendab maksustatakse tulu, mitte võite.

Su esimene ja teine väide räägivad üksteisele vastu. 1. väites tood sa välja sealse olukorra, kus ütled, et maksustatakse kasum ehk tulude ja kulude vahe, kui mängija on muidugi kasumis mitte kahjumis. Teises lauses räägid sa vastupidist, kus ütled, et maksustatakse tulu, mis on loogika viga.

ranka
23.11.12, 16:02
Su esimene ja teine väide räägivad üksteisele vastu. 1. väites tood sa välja sealse olukorra, kus ütled, et maksustatakse kasum ehk tulude ja kulude vahe, kui mängija on muidugi kasumis mitte kahjumis. Teises lauses räägid sa vastupidist, kus ütled, et maksustatakse tulu, mis on loogika viga.

Ma olen alati öelnud, et maksustatakse 1. aasta perioodil tulu ehk maksustakse ülejääv positiivne osa: võidud-kaotused. Ma ei viitsi siin nitpickida sõnade tulu ja kasum osa - ei mäleta kumb oli see, mis tasku läheb ja kumb see, millelt tuleb kulu maha lahutada.

Majandaja
23.11.12, 18:55
Ma olen alati öelnud, et maksustatakse 1. aasta perioodil tulu ehk maksustakse ülejääv positiivne osa: võidud-kaotused. Ma ei viitsi siin nitpickida sõnade tulu ja kasum osa - ei mäleta kumb oli see, mis tasku läheb ja kumb see, millelt tuleb kulu maha lahutada.

Ei tahtnud norida ega miskit. Lihtsalt öelda, et tulu ja kasum on erinevad asjad.

ranka
23.11.12, 21:33
Ei tahtnud norida ega miskit. Lihtsalt öelda, et tulu ja kasum on erinevad asjad.

Jup. Olen sellega kursis, kunagi Priit tegi selgeks, aga siiani ajan sassi.

OT-na küsin üle: Tulu on summa, millest ei ole maha arvestatud kulud ja kasum on tulu ja kulu vahe?

Majandaja
23.11.12, 21:46
Jup. Olen sellega kursis, kunagi Priit tegi selgeks, aga siiani ajan sassi.

OT-na küsin üle: Tulu on summa, millest ei ole maha arvestatud kulud ja kasum on tulu ja kulu vahe?

Täpselt nii on.

OT: Olen lihtsalt lõpetan bakalaureusekraadi majandusteaduses Tartu Ülikoolis ja seetõttu jäi see silma ja mõtlesin oma teadmisi sinuga jagada.

Ints
23.11.12, 22:39
Rootsi maksuamet teeb kõva tööd. Hiljuti oli just mingi teema, kuidas rootsi maksuamet käskis Šveitsi jms pankadel avaldada rootslaste pangarveid ja siis läbi selle rootsi rikkurid pidid oma rahadelt makse maksma. Ei leia seda uudist praegu kahjuks.

Siiski - http://www.e24.ee/1000118/rootsi-votab-oma-rikkad-pihtide-vahele/

lont
24.11.12, 08:53
Ja pokkerimängijat võrrelda palgatöölisega on ka natuke liig, üks on riigi silmes aus kodanik ja teine on hasartmängur, ehk üks viimaseid põhjakihte ühiskonnas.

Hmm, aga kas mitte enamik pokkeri entusiaste ei soovi, et nendesse suhtumine oleks ka nagu ausatesse kodanikesse?
Slooganiga "Pokkerimängija makse ei maksa!" sinna just ei jõua...

lont
24.11.12, 09:08
inb4 aastal 2020 on EU seadused fucked ja pokkerimängijad kolivad Aasiasse, Macau kanti või Austraaliasse, Uus-Meremaale :)


Igaxjuhuks: http://www.immigration.govt.nz/

Aga kui sa (mitte isiklikult) riigile sentigi makse maksta ei taha, siis miks peaks riik sind siia üldse tahtma?
Arsti juures käid? Kui maja läheb põlema, siis tahad et tuletõrje tuleks appi? Kui sind röövitakse, siis tahad et politsei sekkuks? Kui su vanematest saavad kunagi pensionärid, siis tahad et neil oleks inimväärne toetus ja soodustused? Kui lapsed saad, siis tahad et oleks olemas kool, ülikool, soodustused? Autoga tahad sõita korras teel? jne. Aga kes selle kinni peaks siis maksma sinu meelest?
Kui aastaks 2020 saaks kõik freerollijad asendatud makse maksvate kodanikega võiks Eesti ka kungi Euroopa riigiks saada!

Pumper
24.11.12, 09:30
Hmm, aga kas mitte enamik pokkeri entusiaste ei soovi, et nendesse suhtumine oleks ka nagu ausatesse kodanikesse?
Slooganiga "Pokkerimängija makse ei maksa!" sinna just ei jõua...

Kusjuures nii tuleb välja, et meie lobistide kaugem idee ongi selline? (pm siis internetipokkeri tapjad) ja promovadki oma turniiripokkerit. Tulevik ongi selline, a la nagu NAK-i kokkutulekud, kuskil kasinnis loobivad kaarte üksteisele Olympicus jne ning vahel tehakse lõbus kokkutulek ja ongi kogu Eesti pokker.

Edit: Hetkel muidugi on toredad seadused ja kõik tiptop.

jrgn hell
24.11.12, 09:30
Aga kui sa (mitte isiklikult) riigile sentigi makse maksta ei taha, siis miks peaks riik sind siia üldse tahtma?
Arsti juures käid? Kui maja läheb põlema, siis tahad et tuletõrje tuleks appi? Kui sind röövitakse, siis tahad et politsei sekkuks? Kui su vanematest saavad kunagi pensionärid, siis tahad et neil oleks inimväärne toetus ja soodustused? Kui lapsed saad, siis tahad et oleks olemas kool, ülikool, soodustused? Autoga tahad sõita korras teel? jne. Aga kes selle kinni peaks siis maksma sinu meelest?
Kui aastaks 2020 saaks kõik freerollijad asendatud makse maksvate kodanikega võiks Eesti ka kungi Euroopa riigiks saada!

All true, aga kui moraalsed värdjad oma prioriteedid natuke ümber arvestaks, ei peaks seda 2020. aastani ootama.
Viimase selles listis oleva pikaajalisuse vist seletas tolmuahv kuskil teemas juba ära.

Pumper
24.11.12, 09:34
Aga kui sa (mitte isiklikult) riigile sentigi makse maksta ei taha, siis miks peaks riik sind siia üldse tahtma?
Arsti juures käid? Kui maja läheb põlema, siis tahad et tuletõrje tuleks appi? Kui sind röövitakse, siis tahad et politsei sekkuks? Kui su vanematest saavad kunagi pensionärid, siis tahad et neil oleks inimväärne toetus ja soodustused? Kui lapsed saad, siis tahad et oleks olemas kool, ülikool, soodustused? Autoga tahad sõita korras teel? jne. Aga kes selle kinni peaks siis maksma sinu meelest?
Kui aastaks 2020 saaks kõik freerollijad asendatud makse maksvate kodanikega võiks Eesti ka kungi Euroopa riigiks saada!
Aga vot selline jutt pane kohe kiirelt suhu tagasi, kõik Eesti pokkerimängijad on riigile maksud maksnud (kes mängivad litsenseeritud toas). Sisuliselt kui pokkerimängu staatus muutuks hasartmängust millekski muuks, siis võiks ka sots maksu sinna juurde aretada ja saab ka ravikindlustuse jne.

Recon
24.11.12, 10:04
Päris hea huumor. Kui need mõnikümmend (lambinumber, aga vaevalt et neid tuhandetes on) normaalse sissetulekuga pokkeriprod surnuks maksustada, siis saaks kindlasti miinimumpalga kreeka omast mööda ja tippptasemel politseijaoskonna/tuletõrjedepoo igasse metsakülla?? Kui kõik fishid ja dongid ka rämedalt ära maksustada+slotimeeste hiigelkasumid, siis lõhnab juba päris tugevalt 5 rikkama riigi unistuse täitumise järgi?

pastilaa
24.11.12, 10:10
kitsa silmaringiga yolode % on päris kõva siin...

hotcocacola
24.11.12, 10:25
In b4 Olympic või Pokerstars saadab mulle ühel ilusal päeval kirja:"Palju õnne Raigo Aasmaa, olete maksnud 100 000$ raket ning nüüdsest omate tasuta ravikindlustust, haigekassat ning hambaravi"

http://25.media.tumblr.com/tumblr_lmi97mM6VJ1qdcyw6o1_500.gif

The_Meer
24.11.12, 10:51
LOL at 2 last posts

lont
24.11.12, 11:08
Jesus. Mu point oli suhtumises, mitte summades ja asi puudutas üldsegi Rootsit. Aga kui osad inimesed arvavad, et tulumaksust makstakse pensione ja meeletu käibe genemine on kuidagi seotud maksustatava tuluga, siis on natuke kurb.

alaska
24.11.12, 15:42
Makse on igasuguseid, aktsiisid, käibmaksud, luksusmaksud, tulumaksud. Keegi ei ole parasiit, kui ta mõnda neist ei maksa.