PDA

View Full Version : Teeme koos trenni?!



Leheküljed : 1 [2] 3 4

Potik
04.12.12, 20:37
Aga kui õhtul trenni ei tee, siis endiselt päeva suurim kogus süsivesikuid sisse? Ega sa neid süsikaid magades ka ju ei põleta (mingil määral küll, aga enamik jääb ju kasutamata)
Lõunased ärakukkumised tekivad üldjuhul liialt suurtest portsjonitest (too much carbs). Kohati on sööklates ka poolene eine suur (4+ kartulit). Igat asja tuleb teha/süüa mõõdukalt - ka liigsuurtest pudrumägedest saad omale kena päästerõnga. Keskmisel inimesel ongi tükk tegu portioncontrolliga; toidukordade vahed lähevad liialt pikkadeks ja einelauas laaditakse end kenasti täis (crash).

Strawberry
04.12.12, 21:33
mis te seletate, minge trenni

+1

Rohkem praktikat, vähem teooriat seltsimehed.

Romka
04.12.12, 21:52
Kas majonees on väga halb tõesti? Mul nagu lõuna ajal ei ole toidu peale vöga sooja kastme võimalust ja kuiva toitu ka ei suuda süüa.

Ja kas toorjuustu/kohupiima süües peaks just maitsestamata variante sööma või pole sellel vahet?

Strawberry
04.12.12, 22:15
Kas majonees on väga halb tõesti?

Ei ole.

Jäämees
05.12.12, 07:44
Ainuke asi, mis majoneesiga on, on lihtsalt see, et võib olla väga kaloririkkas, muud midagi.

Jeebus
05.12.12, 08:25
no nii, see on nüüd esimene kord, kui ma stabiilse toitumisega raskelt treenin, esmalt praegu kuu aega
ei jäta ühtegi päeva vahele, igaks päevaks on planeeritud 5000 kcal (võimalik, et vajan rohkem), teen kaks trenni päevas : üks kardio/rühmatreening , teine raskustega (kava on muutuses, kõik oleneb taastumisest, püüan võimalikult optimaalselt tegutseda), uneaega 10h
eks ma siis raporteerin, palju on võimalik lihast kuu ajaga juurde punnitada

Godspeed_EJ
05.12.12, 08:34
Aga kui õhtul trenni ei tee, siis endiselt päeva suurim kogus süsivesikuid sisse? Ega sa neid süsikaid magades ka ju ei põleta (mingil määral küll, aga enamik jääb ju kasutamata)
Lõunased ärakukkumised tekivad üldjuhul liialt suurtest portsjonitest (too much carbs). Kohati on sööklates ka poolene eine suur (4+ kartulit). Igat asja tuleb teha/süüa mõõdukalt - ka liigsuurtest pudrumägedest saad omale kena päästerõnga. Keskmisel inimesel ongi tükk tegu portioncontrolliga; toidukordade vahed lähevad liialt pikkadeks ja einelauas laaditakse end kenasti täis (crash).

Kui trennivaba päev, siis ei tarbi õhtul süsikaid - pole lihtsalt vajadust.

Cremer
05.12.12, 09:02
Godspeed_EJ, kas sinust pilti ka näeb? Ja parameetrid, keharasv jne.? Tahaks lihtsalt teada, mis vormi on võimalik sellise teadmistepagasiga teha.

Strawberry
05.12.12, 09:04
no nii, see on nüüd esimene kord, kui ma stabiilse toitumisega raskelt treenin, esmalt praegu kuu aega
ei jäta ühtegi päeva vahele, igaks päevaks on planeeritud 5000 kcal (võimalik, et vajan rohkem), teen kaks trenni päevas : üks kardio/rühmatreening , teine raskustega (kava on muutuses, kõik oleneb taastumisest, püüan võimalikult optimaalselt tegutseda), uneaega 10h
eks ma siis raporteerin, palju on võimalik lihast kuu ajaga juurde punnitada

14 trenni nädalas on rohkem kui olümpiasportlased teevad.

Ülekoormuse üks esimesi tundemärke on nõrk pidev närvivalu liigestes.
Sellise tempoga ma ennustan, et sina jõuad sinna 6.-10. päeval.

Jeebus
05.12.12, 09:09
14 trenni nädalas on rohkem kui olümpiasportlased teevad.

Ülekoormuse üks esimesi tundemärke on nõrk pidev närvivalu liigestes.
Sellise tempoga ma ennustan, et sina jõuad sinna 6.-10. päeval.
pooled on kerged kardiod, lisaks on mul taastujad ning liigestele kahed erinevad tabletid

kevadel treenisin niimoodi kuu aega : kehakaal 74>82 , tol korral oli halvem toitumine
ega kõik olenebki taastumisest, seetõttu ongi mu kava lahtine, püüan hästi palju venitada ning magada

Godspeed_EJ
05.12.12, 09:24
Godspeed_EJ, kas sinust pilti ka näeb? Ja parameetrid, keharasv jne.? Tahaks lihtsalt teada, mis vormi on võimalik sellise teadmistepagasiga teha.

Vorm on elu parim. Rasva % ei oska öelda, pole seda kunagi mõõtnud. Jaanuar-veebruar plaanis terviseuuringu kompleks teha, siis olen targem.

Torso pilte ei hakka netti riputama, pole nii edev mees.

Cremer
05.12.12, 09:25
Hoia raha kokku, ma ütlen pildi järgi % ära :)

altzie
05.12.12, 09:30
Mida ja mis koguses oleks kõige kasulikum süüa peale õhtust (korvpalli)trenni (~20-21.30), kui plaan 1-2h pärast magama minna? Long run eesmärk ka kaalu veidi kärpida.

Godspeed_EJ
05.12.12, 09:32
Hoia raha kokku, ma ütlen pildi järgi % ära :)

Kui sa kõik need näitajad mulle pildid järgi ära ütled, siis on diil - EKG, vere kliiniline analüüs, spirograafia, keha rasvaprotsendi määramine, bkoormustest, laktaadi määramine (4-5), maksimaalse hapniku tarbimise test.

Junken
05.12.12, 09:50
Mida ja mis koguses oleks kõige kasulikum süüa peale õhtust (korvpalli)trenni (~20-21.30), kui plaan 1-2h pärast magama minna? Long run eesmärk ka kaalu veidi kärpida.

saate aru, need mida, kui palju, kuidas küsimused, need on kõik nii individuaalsed küsimused, et neile ei saagi vastata.

ranka
05.12.12, 11:10
Küsimus: kui hakkaks tegema PokkeriProde tervisepäevi. Näiteks ala 10km jooks, ujumine, rattasõit, suusatamine, miks mitte ka poks (?) seda alates kevadest. Panna koheselt paika aeg. Tegu oleks sõbraliku võistlusega.

pikk28
05.12.12, 11:30
n1 ranka. Kui vähegi aega siis kohal. Poks oleks overkill :)

ranka
05.12.12, 11:31
n1 ranka. Kui vähegi aega siis kohal. Poks oleks overkill :)

Kilkonna kostüümis küll mitte. Ei mõelnud brutaalset lol :)

pikk28
05.12.12, 11:53
teeme 3 erinevat gruppi kus võisteldakse. narkomehed, alkomehed ja söögipeded.

LuuK
05.12.12, 12:07
Sellise asja peale viitsiks isegi kohale tulla (võitleks viimase koha eest obv) :)

mait47
05.12.12, 12:38
no nii, see on nüüd esimene kord, kui ma stabiilse toitumisega raskelt treenin, esmalt praegu kuu aega
ei jäta ühtegi päeva vahele, igaks päevaks on planeeritud 5000 kcal (võimalik, et vajan rohkem), teen kaks trenni päevas : üks kardio/rühmatreening , teine raskustega (kava on muutuses, kõik oleneb taastumisest, püüan võimalikult optimaalselt tegutseda), uneaega 10h
eks ma siis raporteerin, palju on võimalik lihast kuu ajaga juurde punnitada

Kui eesmärk on lihast juurde saada siis küll selline lähenemine minu arvates hea ei saa olla. Kui võtta juba see, et lihas areneb tegelikult puhkeajal ja sina ju lihastele eriti puhkust ei võimalda. Nädalas üks päev tuleks kindlasti puhata. Kui juba selline profisportlase mahus lähenemine siis peab ka taastumine olema vastav (massaaž jms)

Jeebus
05.12.12, 13:40
Kui eesmärk on lihast juurde saada siis küll selline lähenemine minu arvates hea ei saa olla. Kui võtta juba see, et lihas areneb tegelikult puhkeajal ja sina ju lihastele eriti puhkust ei võimalda. Nädalas üks päev tuleks kindlasti puhata. Kui juba selline profisportlase mahus lähenemine siis peab ka taastumine olema vastav (massaaž jms)
lihas arenebki puhates aga keha kasvab suuremaks ainult siis, kui saab aru, et seda on vaja
pikad rasked täieliku väsimuseni trennid murravadki selle barjääri
---
taastumine on hästi planeeritud, spordimassaaž on must have tõesti

camu
05.12.12, 13:42
No Jeebuse kava on ilmselge overkill.

Jeebus
05.12.12, 13:47
Küsimus: kui hakkaks tegema PokkeriProde tervisepäevi. Näiteks ala 10km jooks, ujumine, rattasõit, suusatamine, miks mitte ka poks (?) seda alates kevadest. Panna koheselt paika aeg. Tegu oleks sõbraliku võistlusega.
+ takistusraja läbimine
+ igasugused tiimimängud (sellised 4-5-liikmelised teamid)
+ pallivise
+ darts : )

Jeebus
05.12.12, 13:50
No Jeebuse kava on ilmselge overkill.
kevadel seda proovides ma failisin pärast esimest nädalat, pidin lihasgrupp per weekile üle minema, kava oli alguses sama, mis praegu : treenin samu lihasgruppe üle päeva
aga mul on motivatsioon praegu nii laes, et tunnen kaht nädalat vastupidavust küll
peab sellest läbi murdma !
http://www.upload.ee/image/2862357/ii.PNG

ranka
05.12.12, 13:56
Sellise asja peale viitsiks isegi kohale tulla (võitleks viimase koha eest obv) :)

Üritus peaks paraleelselt toimuma nii Tartus, kui ka Tallinnas ja ehk ka väiksemates linnades ning stabiilselt. Näiteks alustada kevadel mai kuus ja nii iga kuu. Kõigil on 5 kuud enne aega harjutada ning saaks ka tulemusi jälgida, kui vaja. Raha ma ei tea, kas mõtet vahele panna, sest tegu peaks olema sõbraliku võistlusega. Võib-olla ainult nii, kes ei tule kohale, jääb bi-st ilma, et rohkem motiveerida.

camu
05.12.12, 13:59
Kas selline kava pigeb liiga intensiivne pole? Selline kava võiks olla pigem siis, kui trennis 2 korda nädalas käid, et kõik lihasgrupid saavad nädalas koormuse peale.
Sõber, kes kulturismiga tegeles ja 6 korda nädalas trennis käis, keskendus igal päeval ühele lihasgrupile.

Äkki oleks mõttekam see kava kaheks lüüa?

Rage
05.12.12, 14:03
linki mis räägiks raskuste ja setide ja seeriate ja kordajate suhetest, millised mille jaoks.. a la kas 50kg ja 2 seti kus 5x rebida või a la 10kg 3 seti ja seerias 10-15x

Junken
05.12.12, 14:04
samu lihasgruppe üle päeva- ära nüüd üle ka treeni, mõned lihasgrupid vajavad taastumiseks juba vähemalt 3 päeva

Jeebus
05.12.12, 14:05
Kas selline kava pigeb liiga intensiivne pole? Selline kava võiks olla pigem siis, kui trennis 2 korda nädalas käid, et kõik lihasgrupid saavad nädalas koormuse peale.
Sõber, kes kulturismiga tegeles ja 6 korda nädalas trennis käis, keskendus igal päeval ühele lihasgrupile.

Äkki oleks mõttekam see kava kaheks lüüa?
mul on taoline kava olemas, backupina
praegusel hetkel aga püüan ma nii optimaalselt treenida, kui võimalik
hetk, millal ma enam planeeritud ajaga ära ei taastu, ei ole imo praegu nii täpselt prognoositav
seni panen täiega, täna nautisin juba seda võrratut tunnet, kui lõpus hakkab pilt sõitma ning longid kuidagi minema

Junken
05.12.12, 14:09
linki mis räägiks raskuste ja setide ja seeriate ja kordajate suhetest, millised mille jaoks.. a la kas 50kg ja 2 seti kus 5x rebida või a la 10kg 3 seti ja seerias 10-15x

reeglina lähevad need asjad ikka niipidi et mida rohkem kordusi seerias seda vähem seeriaid, alal 6x6, 4x6, 3x12
jõudu rohkem seeriaid vähem kordusi, massi 8-12 kordust seerias( ise teen 3 seeriat harjutus, 3 harjutust grupile) edasi juba vastupidavus,
slow twitsching fiber lihastele tuleb kordusi rohkem teha et lihast täielikult koormata, ala kõht, käsivarred, sääremarjad kordusi vist massi kasvatamiseks oli 15-20 (või rohkem obv, kõht ntx, või siis raskusi peale) kui õigesti mäletan, võin selles osas ka eksida.

Linki pole anda

Strawberry
05.12.12, 14:13
lihas arenebki puhates aga keha kasvab suuremaks ainult siis, kui saab aru, et seda on vaja
pikad rasked täieliku väsimuseni trennid murravadki selle barjääri

Treeningust tulenev lihaste hüpertroofiat tekitav hormoonvastus püsib kehas 48-72 tundi.
Algajad saavutavad maksimaalse kasvukiiruse juba 3 trenniga nädalas.

Nagu keegi eelpool juba mainis, lihas kasvab puhkuse ajal. 14 trenni nädalas pärsib oluliselt su arengut, halvematest tagajärgedest rääkimata.

Jeebus
05.12.12, 14:13
massi jaoks seerias kordusi vähemaks, raskusi juurde
a la 1x10@10kg , siis 2x8@12kg , 1x6@14kg

edit : massi jaoks jääb 4 seeriat väheks, alguses neli, siis 5-6 imo

Jeebus
05.12.12, 14:20
Treeningust tulenev lihaste hüpertroofiat tekitav hormoonvastus püsib kehas 48-72 tundi.
Algajad saavutavad maksimaalse kasvukiiruse juba 3 trenniga nädalas.

Nagu keegi eelpool juba mainis, lihas kasvab puhkuse ajal. 14 trenni nädalas pärsib oluliselt su arengut, halvematest tagajärgedest rääkimata.
keha šokeerimine teeb imet, ma olen seda korra kogenud
ja fyi mul pole ime kombel olnud kunagi ühtegi vigastust
ning need aeroobikatrennid on kerged, kõik taandub ikkagi sellele ühele raskele trennile päevas, milleks olen ette valmistunud
eks näis, kaua vastu pean aga praegu tundub 2 nädalat suht kindlana
tulem on seda väärt

alaska
05.12.12, 14:34
Üldjuhul peab ületreeningu igaüks ise ära proovima, ega teisi kuulda ei võeta tavaliselt. Sellist kava järgides saad haamri 100% hiljemalt 5-6 nädalaga, su keha läheb stressihormoone täis, mis loovad kataboolse keskonna e. lihas hakkab mõnusalt hävinema. Kui sul juba varasem kogemus olemas ja oskasid õigel ajal lõpetada, siis nii hull ei ole, väga tihti saab südameprobleemid kaasa hilisemaks eluks.

Edit. See, et stressihormoonid sulle mõnusa fiilingu ja jõu tunde annavad, ei korva seda, mis nad samalajal su lihaste ja ainevahetusega teevad.

Jeebus
05.12.12, 14:52
mina toimin selle järgi, kuidas enesetunne on. kui ikka liigesed on korras ning lihasvalu pole siis on kindlalt roheline tuli.
imo täpselt samuti on settide vahel puhkamisega ning üleüldse puhkamisega, igaüks taastub erineva kiirusega.


Edit. See, et stressihormoonid sulle mõnusa fiilingu ja jõu tunde annavad, ei korva seda, mis nad samalajal su lihaste ja ainevahetusega teevad.kõigil on oma mürk

ok2aa
05.12.12, 14:55
kari hullumeelseid on siin koos, ütleks mina.

Junken
05.12.12, 14:58
. vahet pole

Rage
05.12.12, 15:02
reeglina lähevad need asjad ikka niipidi et mida rohkem kordusi seerias seda vähem seeriaid, alal 6x6, 4x6, 3x12
jõudu rohkem seeriaid vähem kordusi, massi 8-12 kordust seerias( ise teen 3 seeriat harjutus, 3 harjutust grupile) edasi juba vastupidavus,
slow twitsching fiber lihastele tuleb kordusi rohkem teha et lihast täielikult koormata, ala kõht, käsivarred, sääremarjad kordusi vist massi kasvatamiseks oli 15-20 (või rohkem obv, kõht ntx, või siis raskusi peale) kui õigesti mäletan, võin selles osas ka eksida.

Linki pole andaOK, ma ise sebin praegu ringtreeningut ikkagi sedasi, et 2 ringi, iga ring kõiki harjutusi 1x, 1 seerias 10 tõuget/tõmmet vms.. iga lihasgrupi jaoks enamasti kaks harjutust.. raskused on pigem väikesed..

kui mu eesmärgiks on selline väike lihase kasvatamine ja pigem rohkem pekki põletada.. siis kas ma peaks ringide arvu suurendama/vähendama, seerias tõukeid suurendama/vähendama või raskusi suurendama/vähendama?

Rage
05.12.12, 15:04
p.s. tegelt võiks keegi asjatundjam rääkida pulsikelladest.. ma üha rohkem mõtlen, et tahaks kogu oma treeningu puhul jälgida kus ja kuidas mul pulsi rütm on.. tahaks mingit asisemat kella, mida saaks kasutada ka ujumises, millel oleks mingid lisaandurid ja mida saaks arvutiga ühendada ja oma treeningud ja graafikud jms sodi sisse laadida koos treeninkavade jms kraamiga... tänu siinsele topicule hakkasin mõtlema, et võibolla tõesti hetkel oma intensiivse trenniga koorman südant liiga palju.. käisin täna EKG'd tegemas ja arst ütles ilma küsimatagi, et näha on, et treenitud südamega tegemist ja et tõenäoliselt on mul võhma palju..

Junken
05.12.12, 16:06
OK, ma ise sebin praegu ringtreeningut ikkagi sedasi, et 2 ringi, iga ring kõiki harjutusi 1x, 1 seerias 10 tõuget/tõmmet vms.. iga lihasgrupi jaoks enamasti kaks harjutust.. raskused on pigem väikesed..

kui mu eesmärgiks on selline väike lihase kasvatamine ja pigem rohkem pekki põletada.. siis kas ma peaks ringide arvu suurendama/vähendama, seerias tõukeid suurendama/vähendama või raskusi suurendama/vähendama?
ei oska ringtreeningu kohta eriti rääkida, pole tegelenud

Jeebus
05.12.12, 16:23
jõudu rohkem seeriaid vähem kordusi, massi 8-12 kordust seerias( ise teen 3 seeriat harjutus, 3 harjutust grupile) edasi juba vastupidavus,
räägi veel, kas sa oled ainult stabiilselt teinud 3 seeriat ning mis sa täheldanud oled

mul on kombeks teha u. 5 seeriat 10>8>8>6>4 vms, tõstes iga seeria raskusi, siis kui olen nädala nii teinud, tõstan reppe, samad raskused, näiteks 14>12>10>10>8
pärast seda tõstan algset raskust ja uuesti 10 8 8 6 4

Junken
05.12.12, 16:38
stabiilselt tegin 4x6 4 kuud vist? vb oli 5 ja siis massi tuli enamvähem ja jõunäitajad rinnalt näiteks, alustasin 45kg lõpus 70kg-ga jne, mida sa teada tahtsid täpsemalt saada?

alaska
05.12.12, 16:47
http://www.upload.ee/image/2862357/ii.PNG

Vaatasin tähelepanelikumalt seda kava ja see on ajuvaba. Tõsiselt, jäta see ajuvabadus, kui su eesmärk on massi kasvatada.
Võta mingi äraproovitud programm ette algajatele, näiteks "starting strenght" ja mass hakkab kohe tulema. Las need barbell curls ja leg curls jäävad teistele.

Practical Programming Novice Program:
Monday
3x5 Squat
3x5 Bench press / Press (Alternating)
Chin-ups: 3 sets to failure or add weight if completing more than 15 reps

Wednesday
3x5 Squat
3x5 Press / Bench Press (Alternating)
1x5 Deadlift

Friday
3x5 Squat
3x5 Bench Press / Press (Alternating)
Pull-ups: 3 sets to failure or add weight if completing more than 15 reps

LuuK
05.12.12, 17:25
harjutada

Mina kui gentleman sellise pettusega ei tegele

Jeebus
05.12.12, 17:37
Vaatasin tähelepanelikumalt seda kava ja see on ajuvaba. Tõsiselt, jäta see ajuvabadus, kui su eesmärk on massi kasvatada.
Võta mingi äraproovitud programm ette algajatele, näiteks "starting strenght" ja mass hakkab kohe tulema. Las need barbell curls ja leg curls jäävad teistele.

Practical Programming Novice Program:
Monday
3x5 Squat
3x5 Bench press / Press (Alternating)
Chin-ups: 3 sets to failure or add weight if completing more than 15 reps

Wednesday
3x5 Squat
3x5 Press / Bench Press (Alternating)
1x5 Deadlift

Friday
3x5 Squat
3x5 Bench Press / Press (Alternating)
Pull-ups: 3 sets to failure or add weight if completing more than 15 reps
tõsi on, et bench press ja squats on basic massikava, nagu näed teen ma ka neid ju.
kui ainult pressida ja squattida, on tulemuseks proportsioonist väljas kolge.
väga paljud jõusaalivennad on proportsioonist väljas ... seda just tänu pidevale rinnalt pumpamisele, triitseps on liiga suur või midaiganes muud, igatahes silma hakkab.

0ttt
05.12.12, 19:27
Alaska kavale +1 ning pigem igat lihast üritades isoleerida saad ebaproportsionaalse keha. Baasharjutused hõlmavad väga paljusid lihaseid korraga ning seetõttu on ebaproportsionaalsus kaheldav.

Strawberry
05.12.12, 19:40
Alaska kava on väga hea. Sellega peaks kõik algajad häid tulemusi saama.

Fabulous
05.12.12, 19:43
tõsi on, et bench press ja squats on basic massikava, nagu näed teen ma ka neid ju.
kui ainult pressida ja squattida, on tulemuseks proportsioonist väljas kolge.
väga paljud jõusaalivennad on proportsioonist väljas ... seda just tänu pidevale rinnalt pumpamisele, triitseps on liiga suur või midaiganes muud, igatahes silma hakkab.
Surumine, kükk, jõutõmme, lõuatõmme treenivad põhimõtteliselt ju kogu keha. Kuidas siis proportsioonist välja saab minna?

Junken
05.12.12, 19:53
nojah, surumine, kükk, jõutõmme lõuatõmme, algajale võib olla hea aga kes natuke juba rohkem teinud selle jaoks suht mõttetu. Algajatele vahetaks välja lõuatõmbe plokil alla tõmbamisega rinnale, kuna tavaliselt algajad ei jaksa ÜLDSE lõuga tõmmata

Potik
05.12.12, 20:04
Säärast jäärapäisust pole tükk aega näinud...
Kõik kenasti mitu korda teaduslikult ära seletatud, kuid ikka sama rada edasi.

Edu.

Junken
05.12.12, 20:17
kellele sa seda ültesid?

jrgn hell
05.12.12, 20:55
Keegi talisuplusest pirital oleks varsti huvitatud, et nii kambaga käia kidnlatel aegdale või kokkuleppe korras?

Jeebus
05.12.12, 20:59
kas just teaduslikult aga selle vastu ma ei vaidle, et see tundub ajuvaba.
samas ei tee ma midagi muud füüsilist ning saan maksimaalselt taastuda, praegu käisin joogas ning magama, homme virk ja kraps.
kui ma selle kava peal suudan kaks nädalat vastu pidada, siis tundub 4kg lisa sama rasvaprotsendi juures väga reaalne.

e: salatit lasen nüüd reaalselt : spinat , seller , greip , kurk , tomat , hiinakapsas , paprika , laim , ananass ... küll see ära tuleb

1 down 13 to go

Junken
05.12.12, 21:12
2 nädalaga 4 kilo :D WOW

Jäämees
05.12.12, 21:20
Põhimõtteliselt võtab inimene aastas max 5kg lihast, kui oled noor, siis kuni 10kg.

Jeebus
05.12.12, 21:20
ma võtsin kunagi sama moodi vist 6-7 kg kuu ajaga, tundub tehtav, lihtsalt süüa täiega ja treenida täiega
aga noh eks aeg näitab

Jeebus
05.12.12, 21:25
aga selle treenimise koha pealt küll, ma ei saa aru mis siin super ajuvaba on :
-lihased taastuvad ca 48-60h, mina olen füüsiliselt väga heas vormis ning vastupidav, seega on mul see aeg madalamas otsas
-ma ei tee peale treenimise midagi füüsilist, olen konkreetselt voodis, läppar kõhu peal
-venitustrennid, taastumispulbrid, liigestele tabletid, pidev proteiinisheik - conditions are perfect

Strawberry
05.12.12, 21:33
nojah, surumine, kükk, jõutõmme lõuatõmme, algajale võib olla hea aga kes natuke juba rohkem teinud selle jaoks suht mõttetu.

Sa tahtsid öelda, et need on põhiharjutused elu lõpuni.

Jäämees
05.12.12, 21:35
Kesknärvi süsteem võib taastuda palju kauem kui 48h

6-7kg ei olnud never ever sul puhas lihas, kui sa just stereoide ei armasta süüa.

Jeebus
05.12.12, 21:37
Jäämees, võimalik, sest mul polnud täpset mõõtmist, sel korral ajan selle korda
ma mäletan seda, et ma võtsin vist 7kg isegi kuuga ja seda, et mu nahk oli kõhu piirkonnas ülislim nagu 1-2mm näppude vahel

igatahes vaatan, mis number siis ette tuleb, tühja kõhuga ilma tossudeta tuli täpselt 78 eile, kahe nädala pärast vaatan, mis saanud on, body fat % niikuinii langeb sellise tivoli peale.

Strawberry
05.12.12, 21:39
kui ma selle kava peal suudan kaks nädalat vastu pidada, siis tundub 4kg lisa sama rasvaprotsendi juures väga reaalne.

4 kg 2 nädalaga = iga päev 2000kcal rohkem söömist kui ära kulutad

Jeebus
05.12.12, 21:46
pole õrna aimugi palju raske 1,5h-ne trenn kulutab aga täna õgisin ma natuke üle 5000kcal

Junken
05.12.12, 21:57
Sa tahtsid öelda, et need on põhiharjutused elu lõpuni.

ei harjutused on head, aga elu lõpuni ainult nende 3 harjutuse peal elada on absurd
harjutused on isegi väga head, kükk ja tõmme... nuts

Ghost0
05.12.12, 22:05
ei harjutused on head, aga elu lõpuni ainult nende 3 harjutuse peal elada on absurd
lol

Vandalar
05.12.12, 22:14
ei harjutused on head, aga elu lõpuni ainult nende 3 harjutuse peal elada on absurd
harjutused on isegi väga head, kükk ja tõmme... nuts
Poeg, nende kolme harjutuse peal sa ära ei ela.

Codecci
05.12.12, 22:39
Jeebus, mis eesmärgil sa üldse sellist hullu lühiajaliselt paned? Kus sul kiire on?

Junken
05.12.12, 22:43
Poeg, nende kolme harjutuse peal sa ära ei ela.

and you wanna say is...?

Vandalar
05.12.12, 22:49
and you wanna say is...?
Tegin nalja omastarust ;)

Spewmonkey
06.12.12, 00:00
ma võtsin kunagi sama moodi vist 6-7 kg kuu ajaga, tundub tehtav, lihtsalt süüa täiega ja treenida täiega
aga noh eks aeg näitab

Kuuga ei ehita ükski kehaehitaja ilma steroidideta üle 2kg(ühekuulised erandid välja jättes) lihast juurde. Isegi see on üsna optimistlik number.


p.s. tegelt võiks keegi asjatundjam rääkida pulsikelladest.. ma üha rohkem mõtlen, et tahaks kogu oma treeningu puhul jälgida kus ja kuidas mul pulsi rütm on.. tahaks mingit asisemat kella, mida saaks kasutada ka ujumises, millel oleks mingid lisaandurid ja mida saaks arvutiga ühendada ja oma treeningud ja graafikud jms sodi sisse laadida koos treeninkavade jms kraamiga... tänu siinsele topicule hakkasin mõtlema, et võibolla tõesti hetkel oma intensiivse trenniga koorman südant liiga palju.. käisin täna EKG'd tegemas ja arst ütles ilma küsimatagi, et näha on, et treenitud südamega tegemist ja et tõenäoliselt on mul võhma palju..

Ringtrenn ei koorma keskmisel inimesel midagi liigselt, ära selle pärast muretse. Selle järgi peaks kõik (pool)professionaalsed sportlased surnud olema.

Kosmonaut
06.12.12, 00:02
p.s. tegelt võiks keegi asjatundjam rääkida pulsikelladest.. ma üha rohkem mõtlen, et tahaks kogu oma treeningu puhul jälgida kus ja kuidas mul pulsi rütm on.. tahaks mingit asisemat kella, mida saaks kasutada ka ujumises, millel oleks mingid lisaandurid ja mida saaks arvutiga ühendada ja oma treeningud ja graafikud jms sodi sisse laadida koos treeninkavade jms kraamiga... tänu siinsele topicule hakkasin mõtlema, et võibolla tõesti hetkel oma intensiivse trenniga koorman südant liiga palju.. käisin täna EKG'd tegemas ja arst ütles ilma küsimatagi, et näha on, et treenitud südamega tegemist ja et tõenäoliselt on mul võhma palju..

väga täpselt rääkida ei oska, aga vaata polari (http://www.polar.com/en) kodukal ringi ja sealt vali mingi, mis funktsioonide poolest parim tundub. Firma koha pealt muud soovitada ei julge. Ise kasutan suht vana s725x - töötab perfektselt peale 8t aastat korralikku kasutamist.

Godspeed_EJ
06.12.12, 08:23
Kuuga ei ehita ükski kehaehitaja ilma steroidideta üle 2kg(ühekuulised erandid välja jättes) lihast juurde. Isegi see on üsna optimistlik number.


Jeebus on korduvalt öelnud, et tema saab. Pole mõtet vaielda.

Jeebus
06.12.12, 08:59
Jeebus, mis eesmärgil sa üldse sellist hullu lühiajaliselt paned? Kus sul kiire on?
lihtsalt hüperaktiivne olen, ma olen varem ennast haigelt vormi ajanud, siis selle kuudega tagasi lebonud, siis uuesti.

Jeebus on korduvalt öelnud, et tema saab. Pole mõtet vaielda.
ma ei midagi kindlat väitnud, ma mäletan omast kogemusest, et 6-7 kg kuuga juurde võtta on võimalik, ja tookord panin ma pigem 2 nädalat hullu, 2 nädalat tavalist trenni. pead ei anna aga rasva pealt see enamik küll tulla ei saanud.

---
ma käin veel täna kaalu ja body fat % üle, et saada võimalikult täpne ülevaade

Godspeed_EJ
06.12.12, 09:25
ma ei midagi kindlat väitnud, ma mäletan omast kogemusest, et 6-7 kg kuuga juurde võtta on võimalik, ja tookord panin ma pigem 2 nädalat hullu, 2 nädalat tavalist trenni. pead ei anna aga rasva pealt see enamik küll tulla ei saanud.

---
ma käin veel täna kaalu ja body fat % üle, et saada võimalikult täpne ülevaade

Max 2kg lihast. Ülejäänud rasv + vesi.

Muidugi on kaduvväike võimalus, et oled unicorn ja võtad 5kg puhast lihast kuus ilma roidideta. :)

nothing personal, aga sa ei lähene sellele küsimusele adekvaatselt

Jeebus
06.12.12, 09:34
ma vaatan, palju praegu 2 nädalaga tuleb aga eks see peabki suur number olema, sest sellist kava ei ole võimalik üle paari nädala järjest lasta
siis liigun edasi jaotatud kavale ja näeb, palju kuuga tuleb
ma ei taha biased numbrit, püüan samal kellaajal kaalu mõõta, muidu siin oli juba kolme päeva tagant kolme kilone muutus aga eks see oli tänu mu salatipäevale ja ringitrippimisele

Junken
06.12.12, 09:38
+1 6-7kg lihast on võimatu, kuuga, nagu GJ ütles, suur osa rasva, vett. Üldiselt on väga raske puhast lihast kasvatada, alati tuleb rasva.

Jäämees
06.12.12, 10:07
Vesi, rasv + veel võimalik organite ümber olev rasv...

Ja kõige lõpuks lihas.

2kg 1 kuuga puhast lihast ka ei usu naturaalselt.

alaska
06.12.12, 10:55
Lihas koosneb kah 75% ulatuses veest. Kulturististid, kes on end võistlusteks kuivaks ajanud, võivad isegi 20 kg juurde võtta peale võistlusi paari päevaga ja visuaalselt mingit väga hullu pekki ei paista. Kui Jeebus on nii kuiv, nagu siin pildipeal, siis juba mõni kreatiini sisaldav proteiinipulber võib selle 6-7 kg vett lisaks kinni hoida ja visuaalselt paistab, nagu oleks lihast ehitatud. See sama teema, kuidas naised dieetidega 10 kg kahe nädalaga maha võtavad.
Trenniga lõhud lihaskiude, mis puhates peavad kokku (suuremaks) kasvama. See on ilma roidideta pikaajaline protsess.

Õige trenn peab olema valitud selline, mida teed aastaid stabiilselt ja rõõmuga. Sa võid arvata, et need vahepealsed lebotamisperioodid on su vaba tahe, aga ma usun siiski, et su ekstreemi saanud keha kirjutab sulle need mõtted ette enda kaitsmiseks.

ok2aa
06.12.12, 11:02
lihtsalt hüperaktiivne olen, ma olen varem ennast haigelt vormi ajanud, siis selle kuudega tagasi lebonud, siis uuesti.

ma ei midagi kindlat väitnud, ma mäletan omast kogemusest, et 6-7 kg kuuga juurde võtta on võimalik, ja tookord panin ma pigem 2 nädalat hullu, 2 nädalat tavalist trenni. pead ei anna aga rasva pealt see enamik küll tulla ei saanud.

---
ma käin veel täna kaalu ja body fat % üle, et saada võimalikult täpne ülevaade

miks sa sellist asja teed? kas ei oleks rohkem rahuldust pakkuv pidev mõõdukas liigutamine (a'la 2 korda nädalas kivipalli)?

Oliverk
06.12.12, 11:06
miks sa sellist asja teed? kas ei oleks rohkem rahuldust pakkuv pidev mõõdukas liigutamine (a'la 2 korda nädalas kivipalli)?
No sõnavõtte lugedes ja põikpäisust lugedes on kindel et kivipall seal kardiokavas ka igapäevaselt sees on.

Jeebus
06.12.12, 11:21
Lihas koosneb kah 75% ulatuses veest. Kulturististid, kes on end võistlusteks kuivaks ajanud, võivad isegi 20 kg juurde võtta peale võistlusi paari päevaga ja visuaalselt mingit väga hullu pekki ei paista. Kui Jeebus on nii kuiv, nagu siin pildipeal, siis juba mõni kreatiini sisaldav proteiinipulber võib selle 6-7 kg vett lisaks kinni hoida ja visuaalselt paistab, nagu oleks lihast ehitatud. See sama teema, kuidas naised dieetidega 10 kg kahe nädalaga maha võtavad.
Trenniga lõhud lihaskiude, mis puhates peavad kokku (suuremaks) kasvama. See on ilma roidideta pikaajaline protsess
väga hästi seletatud!

Õige trenn peab olema valitud selline, mida teed aastaid stabiilselt ja rõõmuga. Sa võid arvata, et need vahepealsed lebotamisperioodid on su vaba tahe, aga ma usun siiski, et su ekstreemi saanud keha kirjutab sulle need mõtted ette enda kaitsmiseks.
see on imo nii ja naa, mul lihtsalt vahelduvad füüsilised huvid vaimsetega

miks sa sellist asja teed? kas ei oleks rohkem rahuldust pakkuv pidev mõõdukas liigutamine (a'la 2 korda nädalas kivipalli)?
mul on vaja raskusi ületada, et tunda midagi, stabiilne trenn jätab täiesti tuimaks.
ei ole paremat tunnet, kui teha midagi, mida sa arvasid mitte suutvat.

jasssass
06.12.12, 14:49
4. aasta pärast on muidu Olümpiamängud jälle, peaksid jõudma küll tõestada foorumikaaslastele, et jõuad mingil alal sinna

hakkameimema
06.12.12, 16:21
Hakkasin ka siis trenni tegema, mõtlesin, et teeks kohe koos videopäevikuga, et hakkaks salvestama treeninguid.

Trenniks ise ninja-karatee ja jalaga pöörded(pöördelt löögid)... Tulevikus plaanis kindlasti ka mõõgad ja chakud osta...

Ahjaa esialgu siis plaanis, või noh eesmärgiks võtan 10kg alla võtta ca jaanuari lõpuks, et mis arvate (hetkeseisu saab siis videost)

Lisan siis esimese video ka treeningust:
http://www.youtube.com/watch?v=DEXPSrcw8X4

Jeebus
06.12.12, 16:21
k, eesmised õlalihased läksid :( poleks pidanud 45 kraadi alt rinda suruma, õnneks jõudsin just rinnaga lõpule
põhjus oli selles, et tõstsin eile hantleid ette, need jätan pigem siis tegemata
muidu rind oli hästi taastunud, arvestades, et ma lasin ta üleeile sodiks ja täna samuti (alati kaks viimast seeriat failini ja kuna igal korral jääb natuke üle, siis paned peopesad kokku ja surud lihtsalt selle viimase jõu välja)

sain asisemat masinat kasutada, mille peal seisin ning tõmbasin kangi ette : see näitas 79kg ja 7% BF
igal juhul tahan sel kuul pressida massi juurde, ning kui midagi ette võtan, siis ei quiti.
söön palju, see jääb aga eks siis tuleb mõelda, kas panna hullu edasi, või nittida.

inward
06.12.12, 16:35
Keegi korralikku õlg+selg, treeningpäeva jaoks kava oskab koostada ? Mul on tunne, et mu enda oma pole just kõige parem. Panen ta siia kirja ka.

Õlg+selg:

4x10 - Seated pully rows
4x10 - 90 behind press
4x10 - Pull downs (kukla taha)
4x10 - Püsti, hantlitega lendamine
4x15 - Cable (nii, et alt kinnitatud, üks käsi korraga, vastava tehnikaga hammustab õlga küll).

Vahele kõhuka set, aga see selleks. Mida arvate, üldiselt ? Nädalas teen ühe korra selg+õlg, seega võiks võimalikult efektiivne olla. Üldiselt kõige ebameeldivam treeningpäev, raske ja igatipidi vägistab lihaseid. :p

Provoker
06.12.12, 16:47
mul selline
Ettekallutatud kangi tõmbed vastu kõhtu 3 x 6 – 10
Ploki tõmbed ülalt lai haare v. Lõuatõmbed 3 x 8 – 10
Ploki tõmbed istudes vastu kõhtu 3 x 8 – 10
Istudes hantlite surumine 3 x 6 – 10
Lendamine küljele hantlitega 3 x 8 – 10
Jalgade tõsted toengus või rippes 4 x max.
Keretõsted kõhupingil või põrandal

Alaselg saab jalapäeval harjutusi

Junken
06.12.12, 16:52
inward, see kava küll eriti hea pole, 5 harjutusega sa selg ja õlga ära ei treeni. ise teen õlgadele juba 8 harjutust + selg, hetkel liiga väsind et midagi pikelt soovitada/kirjutada

Jeebus
06.12.12, 16:55
4x10 - Seated pully rows
4x10 - 90 behind press
4x10 - Pull downs (kukla taha)
4x10 - Püsti, hantlitega lendamine
4x15 - Cable (nii, et alt kinnitatud, üks käsi korraga, vastava tehnikaga hammustab õlga küll).
seated pulley rows tahapoole, see pole harjutus, mida maxiga teha, alaselga võiks rahulikumalt võtta, seetõttu pole tal ka kohta esimese harjutusena
press ja deltoid raises ongi effektiivseimad, pulldowns seljale
küsimus nüüd selles, kas oled valmis harjutusi juurde lisama=?

inward
06.12.12, 17:01
seated pulley rows tahapoole, see pole harjutus, mida maxiga teha, alaselga võiks rahulikumalt võtta, seetõttu pole tal ka kohta esimese harjutusena
press ja deltoid raises ongi effektiivseimad, pulldowns seljale
küsimus nüüd selles, kas oled valmis harjutusi juurde lisama=?

Ega järjekorda võib kritiseerida ka. Paar tükki ju võib iseenesest.

Jeebus
06.12.12, 17:05
Ega järjekorda võib kritiseerida ka. Paar tükki ju võib iseenesest.
siis vaata oma õlga külje pealt, millest sul puudus on
ideaalis peaks välja olema arenenud eesmised, keskmised ja tagumised õlalihased :
http://www.muscleandstrength.com/sites/default/files/images/articles/articles/shoulders-2.jpg

Tuul
06.12.12, 17:06
inward, see kava küll eriti hea pole, 5 harjutusega sa selg ja õlga ära ei treeni. ise teen õlgadele juba 8 harjutust + selg, hetkel liiga väsind et midagi pikelt soovitada/kirjutada

lol @ viie harjutusega ära ei treeni.

1 harjutusega ja paari seeriaga võib ka ära treenida, kui korralikult teha.

Godspeed_EJ
06.12.12, 17:11
inward, see kava küll eriti hea pole, 5 harjutusega sa selg ja õlga ära ei treeni. ise teen õlgadele juba 8 harjutust + selg, hetkel liiga väsind et midagi pikelt soovitada/kirjutada

8 harjutust ainult õlgadele? Tahad sellest pikemalt rääkida?

Jeebus
06.12.12, 17:15
4x10 - Püsti, hantlitega lendamine
suht standard on, et tagumised õlalihased pole arenenud, seega lihtsalt tee seda harjutust ettepoole kaldu

inward
06.12.12, 17:32
suht standard on, et tagumised õlalihased pole arenenud, seega lihtsalt tee seda harjutust ettepoole kaldu

Okei. Ühesõnaga seated pully rows kuhugi keskele paigutada ning 6nda harjutuse ka lisaks võtta ja oleks okei suures plaanis ?

e: Tänud, Jeebus.

Jeebus
06.12.12, 17:35
Okei. Ühesõnaga seated pully rows kuhugi keskele paigutada ning 6nda harjutuse ka lisaks võtta ja oleks okei suures plaanis ?
jep, pulley rows kindlalt tahapoole
praegu on juba okei, kõik tähtsad harjutused on olemas
kui tahad, siis üks hea harjutus seljale on (aga hea tehnika peab sel olema) :

http://www.youtube.com/watch?v=jglY7g7wzp4

urr100
06.12.12, 18:10
Mina fännan sangpomme. Mul on kodus 2x16kg, 2x24kg ja 2x32kg sangpommi. Sooja teen 16kg pommidega, enamus põhiharjutustest 2x24kg pommidega, mõned kergemad harjutused nagu 2 pommi rinnaletõste (double clean) teen 32kg pommidega. Treenin 3 korda nädalas ca 1h. Vormis hoiab see hästi ning algul toodab hästi nii lihast kui jõudu, kuid hiljem hakkab arengut pidurdama asjaolu, et raskusi ei saa järk-järgult suurendada...24kg pommidelt 32kg pommidele üleminek on osade harjutuste puhul liiga järsk (nt kahe käega kahe sangpommi rebimine või surumine), seega tõsisele lihasekasvatajale see teema väga ei sobi.
Kaheteistnädalane kolmest programmist koosnev treeningtsükkel:

Kettlebell Variant 1, weeks 1-4:

Monday:
A1: Double Military Press, 5x5
A2: Double Kettlebell Clean, 5x5
B1: Double Kettlebell Front Squat, 5x5
B2: Double Kettlebell Swing 5x5
Double Windmill 5x5 L,R (left and right):
Abs : Bicycle 3x25 or Plank on elbows and toes 5x 20 -60 sec
Wednesday:
A1: Double Floor Press, 5x5
A2: Double Bent-over Row, 5x5
B1: Double Front Squat, 5x5
B2: Double Snatch, 5x5

Abs : Bicycle 3x25 or Plank on elbows and toes 5x 60 sec
Friday
A1: Double Seated Military Press, 5x5
A2: Kettlebell Double Clean, 5x5
B-1: Double Kettlebell Front Squat, 5x5
B-2: Double Kettlebell Swing, 5x5
Guard Sit-up 5x5 L,R:
Abs : Bicycle 3x25, Plank on elbows and toes 5x 60 sec

Kettlebell Variant 2 (German Volume Training), weeks 5-8 :

Day 1
A: Double Front Squat 10x5
B: Double Swing 10x5, 24kg
C: Double Windmill 3x5 L,R
D: Abs Bicycle 3x25
Day 2
A1: Double Military Press 10x5
A2: Renegade Row 10x5
C: Double Windmill 3x5 L,R
D: Abs, Plank on elbows and toes 3x60

Kettlebell variant 3, HIT, weeks 9-12

Monday
A1: Double Kettlebell Military Press, 2x5 + 1xMax reps
A2: Double Kettlebell Bent-over Row, 2x5 + 1xMax reps
B1: Double Kettlebell Front Squat, 2x5 + 1xMax reps
B2: Double Kettlebell Swing, 2x5 + 1xMax reps
Abs Bicycle, 3x25
Wednesday
A1: Double Kettlebell Floor Press, 2x5 + 1xMax reps
A2: Double Kettlebell Bent-over Row, 2x5 + 1xMax reps
B1: Double Kettlebell Front Squat, 2x5 + 1xMax reps
B2: Double Kettlebell Snatch, 2x5 + 1xMax reps
Abs: Planking on elbows, 3x60 sec
Friday
A1: Double Military Press, 2x5 + 1xMax reps
A2: Double Kettlebell Bent-over Row, 2x5 + 1xMax reps
B1: Double Kettlebell Front Squat, 2x5 + 1xMax reps
B2: Double Kettlebell Swing, 2x5 + 1xMax reps
Abs Bicycle 3x25

Strawberry
06.12.12, 18:54
8 harjutust õlale ? wat ?

Kasutu ajaraiskamine.

Junken
06.12.12, 20:56
3 harjutust eesmistele, 3 külgmistele/pealmistele, 2 tagumistele

Jeebus
06.12.12, 22:04
3 harjutust eesmistele, 3 külgmistele/pealmistele, 2 tagumistele
ustest käid külg ees läbi?

Fabulous
06.12.12, 22:26
Ma pole sellel alal eriti pädev inimene, aga mis mõte on sellisel moel treenimisel kui just kulturismiga ei tegele? Kui soov on lihtsalt õlgadest laiemaks saada poleks mõtekam seistes surumist teha?

Potik
06.12.12, 22:38
e: salatit lasen nüüd reaalselt : spinat , seller , greip , kurk , tomat , hiinakapsas , paprika , laim , ananass ... küll see ära tuleb


Üllatav, et keegi teine polegi uurinud... Ju siis olen ainuke rumaluke, kes ei teadnudki, et salatiga musklit ehitatakse.
Ja see, et oma õlale viga tegid. Kahju muidugi, aga... who didn't see that coming?

Junken
06.12.12, 22:51
Ma pole sellel alal eriti pädev inimene, aga mis mõte on sellisel moel treenimisel kui just kulturismiga ei tegele? Kui soov on lihtsalt õlgadest laiemaks saada poleks mõtekam seistes surumist teha?

vaata, mu eesmärgid ei ole lihtsalt ala , saada õlgadest laiemaks ja siis teen aint mingi 1 harjutust, et seda saavutada. Tulemus on mingi väärakas kehaehitus. Keha tuleb treenida üle keha, mitte ainult mõnda lihast. Kui tahan õlgadest laiemaks saada, siis treenin üle keha niikaua kuni soovitud tulemus käes ning siis on ka lõpptulemus palju parem

pole küll näide õlgadest aga ebaproportsionaalsest kehast.

http://www.google.ee/url?source=imglanding&ct=img&q=http://training.fitness.com/attachments/weight-loss/3892d1263350250-how-decrease-body-fat-photo.jpg&sa=X&ei=pxPBUMWzHM754QTo3oCwDA&ved=0CAoQ8wc&usg=AFQjCNEgqfAeMpkr-rAxcO8geDHJBWW4nQ

Fabulous
06.12.12, 23:07
vaata, mu eesmärgid ei ole lihtsalt ala , saada õlgadest laiemaks ja siis teen aint mingi 1 harjutust, et seda saavutada. Tulemus on mingi väärakas kehaehitus. Keha tuleb treenida üle keha, mitte ainult mõnda lihast. Kui tahan õlgadest laiemaks saada, siis treenin üle keha niikaua kuni soovitud tulemus käes ning siis on ka lõpptulemus palju parem

pole küll näide õlgadest aga ebaproportsionaalsest kehast.

http://www.google.ee/url?source=imglanding&ct=img&q=http://training.fitness.com/attachments/weight-loss/3892d1263350250-how-decrease-body-fat-photo.jpg&sa=X&ei=pxPBUMWzHM754QTo3oCwDA&ved=0CAoQ8wc&usg=AFQjCNEgqfAeMpkr-rAxcO8geDHJBWW4nQ
Võib-olla ma olen ise rumal, aga see postitus ja sinu eelmine räägivad üksteisele vastu. Kõigepealt väidad, et sinu kavas on kolmele õlalihasele 8 isolatsiooniharjutust. Nüüd väidad aga, et keha tuleb treenida üle keha.

Seistes surumise kohta suvaline esimene google link: http://www.livestrong.com/article/449121-what-muscles-does-a-military-press-work-out/
Nagu näha treenib konkreetne harjutus põhimõtteliselt kogu ülakeha, mitte ainult õlga. Milleks hakata jalgratast leiutama, kui saab ka palju lihtsamalt ja efektiivsemalt?

Junken
06.12.12, 23:11
üle keha mõtlengi kõiki lihaseid, mitte ala et 1 harjutus peab treenima kõike, muidugi kasutab see harjutus mitte ainult 1 lihast vaid mitut, nagu ka enamus teisi harjutusi, aga põhirõhk on igal harjutusel ikkagi teatud konkreetsel lihasel

aga whatever, ma teen oma asja edasi, pole mõtet siin üritada maailma parandada
teie aga seniks minge trenni ja reaalselt tehke ka midagi

Tuul
07.12.12, 00:43
Tüüpiline algajate väärarvamus, et mida rohkem harjutusi teha, seda uhkem. Küll aeg parandab... loodetavasti.

Junken
07.12.12, 01:51
nop, 3 per lihas is ok
cmn, kalmuse kava
lisaks ma arvan et see vend kes mind veel nõustab(eesti 2. jõutõstmises oma kaaluklassis) ei ole ka päris loll

like i said, im out

alaska
07.12.12, 02:20
Siin on mees, kes biitsepsit spetsiaalselt kunagi ei treeni:
http://1.bp.blogspot.com/_dtaWqzV6d7M/SuMnkSG25wI/AAAAAAAAAfQ/UnEvBeUW5Zc/s320/DSC00329+b_edit.jpg
Teeb ainult jõutõmmet, kükke, pingilt surumisi, tõmbab lõuga ja veel eraldi säärt ja triitsepsit.
Ta on Phil Galfondi personaaltreener samuti kusjuures.

Väga hea lugemine tema trennifilosoofiast, eriti soovitan kõigile 8-harjutust õlgadele meestele.

http://www.leangains.com/2011/09/fuckarounditis.html

tonis
07.12.12, 03:03
Panen kõige parema kava, mis elus teinud olen.

Workout A
Squat 5×5
Bench Press 5×5
Barbell Rows 5×5

Workout B
Squat 5×5
Overhead Press 5×5
Deadlift 1×5

Enne seda tegin ka neid kulturistide kavasi jne mitu aastat ning peale seda kava ei hakka neid enam kunagi tegema. Peale selle kava kasutusele võtmist arenesin umbes 3 kuuga rohkem kui eelneva 2 aastaga.
Kava põhimõte lihtne, jõusaali päevi nädalas 3 ja teed kordamööda A ja B päeva. Alustad väikestest raskustest ja lisad iga trenn igale harjutusele 2,5kg, et lihtas raskustega ära ei harjuks. Koos korraliku toitumisega pekk kaob ja lihas kasvab nii, et ei jõua ära imestada. Ja väga suur pluss veel see, et iga trenn võtab aega alla tunni, ei pea aega raiskama paar tundi saalis, et teha 8 harjutust õlale jne.
http://stronglifts.com/stronglifts-5x5-beginner-strength-training-program/

Fabulous
07.12.12, 03:19
Panen kõige parema kava, mis elus teinud olen.

Workout A
Squat 5×5
Bench Press 5×5
Barbell Rows 5×5

Workout B
Squat 5×5
Overhead Press 5×5
Deadlift 1×5

Enne seda tegin ka neid kulturistide kavasi jne mitu aastat ning peale seda kava ei hakka neid enam kunagi tegema. Peale selle kava kasutusele võtmist arenesin umbes 3 kuuga rohkem kui eelneva 2 aastaga.
Kava põhimõte lihtne, jõusaali päevi nädalas 3 ja teed kordamööda A ja B päeva. Alustad väikestest raskustest ja lisad iga trenn igale harjutusele 2,5kg, et lihtas raskustega ära ei harjuks. Koos korraliku toitumisega pekk kaob ja lihas kasvab nii, et ei jõua ära imestada. Ja väga suur pluss veel see, et iga trenn võtab aega alla tunni, ei pea aega raiskama paar tundi saalis, et teha 8 harjutust õlale jne.
http://stronglifts.com/stronglifts-5x5-beginner-strength-training-program/
+1
Stronglifts leht on üleüldse väga heade artiklitega. Soovitan arhiivist need kõik läbi lugeda.

//Jõutõmbele tuleb raskust juurde lisada 5kg kaupa, kuna muidu jääb see kükist mingil hetkel maha.

Junken
07.12.12, 09:31
Siin on mees, kes biitsepsit spetsiaalselt kunagi ei treeni:
http://1.bp.blogspot.com/_dtaWqzV6d7M/SuMnkSG25wI/AAAAAAAAAfQ/UnEvBeUW5Zc/s320/DSC00329+b_edit.jpg
Teeb ainult jõutõmmet, kükke, pingilt surumisi, tõmbab lõuga ja veel eraldi säärt ja triitsepsit.
Ta on Phil Galfondi personaaltreener samuti kusjuures.

Väga hea lugemine tema trennifilosoofiast, eriti soovitan kõigile 8-harjutust õlgadele meestele.

http://www.leangains.com/2011/09/fuckarounditis.html

mine soovita siis jõutõstjatele seda :D
aga ma küsiks sult, kas sinu arvates selline kehaehitus on ilus v?

Jeebus
07.12.12, 10:45
Junken, kas sa kasutad siis väikseid raskusi? milline su üleüldine plaan on?
sest õlad ei pea küll kaheksat harjutust vastu ju, ma teen 2-3 ja imo 3 on küll max, õlad täiesti läbi.

Junken
07.12.12, 11:40
ma kasutan selliseid raskusi et ma enda seeriad ja kordused täis saan, kuidas sa 2 harjutusega õlad läbi saad? õlg koosneb kolmest eri osast ja sa teed 2 harjutusega õlad läbi?

ma kujutan ette et sa rinna treenid ka 1 harjutusega läbi, kuigi tegelikult rind koosneb vähemalt 4jst eri osast

Jeebus
07.12.12, 11:49
jep, sest niikuinii on standard algus press, mis juba hõlmab eesmisi ning keskmisi
ja pressida imo alati kukla taha, juba sellepärast, et näiteks rinda treenides treenid eesmisi õlgu ka, seega nendele on küll ja veel
nüüd teise harjutusena läheb standard deltoid raises/lendamine , kui seda teed ettepoole kaldus olles, treenid keskmisi ning tagumisi ... ja voila ongi olemas, vähemalt mina tunnen küll, et terve õlg on läbi
aeg-ajalt teen külgedele tõstmisi aga neid pole niiväga vaja, saab ilma ilusti hakkama

Jeebus
07.12.12, 11:54
ma kujutan ette et sa rinna treenid ka 1 harjutusega läbi, kuigi tegelikult rind koosneb vähemalt 4jst eri osast
loomulikult mitte, rinnaga on hoopis teine lugu, ära mõtle lugusid välja
rind :
1.incline press vaheldub decline pressiga - 6 seeriat
2.bench press vaheldub kang - hantlid - 5 seeriat
3.flys vaheldub kaabliga - 3 seeriat
4.pullovers - 3 seeriat

Junken
07.12.12, 12:58
eesmised ja tagumised sul küll piisavalt koormust ei saa

Jeebus
07.12.12, 17:07
supertrenn oli, hästi vaimselt ette valmistunud, lihased ilusti 48h-ga taastunud, natuke eesmised õlalihased valutasid ... tegin rohkem tagumisi
pressin ikka kindlasti 2 nädalat iga päev trenni, vaimne pool on palju raskem, taastumine küll korras.

toitumise hoian stabiilselt 5000kcal peal päevas

Vandalar
07.12.12, 17:31
Kui paljudel on ühel hetkel tulnud teha valik trennitegemise ja millegi muu vahel? Mingist hetkest alates nagu tekib selline küsimus, et kas sa elad selleks, et treenida või sa treenid selleks, et elada- olla tervem, vormis jne. Mingi hetk peadki nagu valima, et kas oled nö. hardcore või siis pühapäeva treenija.

alaska
07.12.12, 17:35
Inimene on nädalas üleval 112h. Kui ei jää aega 4h sellest oma tervise eest hoolitsemiseks, siis teeb see inimene midagi väga valesti.

Fabulous
07.12.12, 20:49
mine soovita siis jõutõstjatele seda :D
aga ma küsiks sult, kas sinu arvates selline kehaehitus on ilus v?
Artikli autoril on lihtsalt rasvaprotsent väga madal ning seetõttu ka säärane kehaehitus. Samas artiklis on pilt isikust kelle rasvaprotsent veidi suurem on ja kes samasid harjutusi tehes näeb välja selline:
http://3.bp.blogspot.com/-0i3i3w_M8kg/ToIdhTBWWvI/AAAAAAAABTk/s0vhw2HAr9I/s320/Leangains+Intermittent+Fasting+vs+Brad+Pitt.png
Nagu näha on lihased arenenud ja kehaosad proportsioonis. Seda kõike viie-kuue erineva harjutusega.

alaska
07.12.12, 21:14
Täpselt nii, Fabulous, ja kui vaadata veel youtubest videosid, kus kutid kusagil mänguväljakutel ainult torude küljes harjutusi teevad, ghetto workout jne, siis need on kah kõik hea kujuga (väljaarvatud jalad muidugi), kuigi pole ühtegi õlamasinat puutunud.

Junken
07.12.12, 22:41
küsiks et mis harjutusega need vennad omal kõhtu treenivad?
väga huvitav kõhu ehitus, nagu 1 paar lihaseid oleks puudu

alaska
07.12.12, 22:45
Mis jama sa ajad, kõhulihaste kuju on nii individuaalne, täiesti võimatu trenniga muuta. Mis sa arvad, et treenid endale ühe rea lisaks sinna? Tee siis juba kaks biitsepsit omale.

Junken
07.12.12, 23:31
mine õpi kõhulihaste anatoomiat ja siis räägime uuesti
pildil on 3 paari kõhulihaseid + küljed, mis aga on tegelikult
http://www.google.ee/url?source=imglanding&ct=img&q=http://www.medicalook.com/systems_images/Muscles_of_the_Abdominal_Wall.jpg&sa=X&ei=im7CULDEHLOK4gSG3IHwAg&ved=0CAkQ8wc&usg=AFQjCNGXnjG7Nib3udN_xH7HFw1Y4R6-Ww

alaska
07.12.12, 23:41
Heaküll, mine küsi Brad Pitti käest, kus ta neljas rida on.

jasssass
07.12.12, 23:46
hahahaaa tra küll enne ööd veeel maotöie naerda siin, laske edasi :D

Pittil üks rida lihast puudu 8=)

Junken
07.12.12, 23:54
pittil täiesti 4 olemas
aga eino laske käia, tehke seda 5 harjutust ja saage tugevaks ainult teatud suundades, minu eesmärk ikkagi igast otsast tulemusi parandada.
mõttetu siin üldse aretada, nkn on inimestel nii erinevad eesmärgid et teie tohlakatega mõttetu vaielda siin :d

Potsataja
08.12.12, 00:08
mine soovita siis jõutõstjatele seda :D
aga ma küsiks sult, kas sinu arvates selline kehaehitus on ilus v?

Seda peaks naiste käest imo küsima. Eriti aktuaalne on see teema siis, kui ööklubi "afterpartyl" mingi jõusaali kunn suvalise Kalevipoja poolt emakese maaga tutvuma suunatakse.

Kas nimi Fedor Emelianenko ütleb teile midagi ja kus temal need lihased on, mida teie taga ajate? Codecci ja Co on muidugi teemaga oluliselt rohkem kursis, aga millegipärast on see tüüp minu jaoks eriti sümpaatne.

Junken
08.12.12, 00:11
kui ma teeks seda selle nimel et kakelda, siis ma ei käiks sellises trennis, vaid mingis muus... obv???

Fabulous
08.12.12, 00:11
pittil täiesti 4 olemas
aga eino laske käia, tehke seda 5 harjutust ja saage tugevaks ainult teatud suundades, minu eesmärk ikkagi igast otsast tulemusi parandada.
Soovid prop bettida, kummal meist aasta pärast jõunäitajad ja füüsis paremad on? Mina teen neid viit-kuut harjutust Stronglifts kava järgi, sina teed oma "8 harjutust õlgadele" stiilis kava selliste raskustega, et kõik harjutused ja seeriad ära jõuad teha. Selline bet peaks sulle no-brainer olema, sest ma alustasin nädal tagasi sisuliselt algusest, ma kaalun ainult 62.5kg ning mul pole geene, mis kehaehitusele eriti omalt poolt kaasa aitaks. Täiesti tõsiselt räägin.

Nendest harjutusest treenivad kõhulihaseid kükk, jõutõmme, seistes surumine ja lõuatõmme. Ükski mitte küll otseselt (Reverse Crunch on lõhulihaste jaoks minu teada kõige parem), aga kui ikka keharaskuse seistes ära surud või 1.5x keharaskust kükid ja korralikul toitumisel oled, vaevalt kõhulihased nähtavale ei tule.

Junken
08.12.12, 00:16
võtaks hea meelega pakkumise vastu, aga alates jaanuari keskelt ma ei saa enam jõusaaliga nii tihedalt tegeleda(liigese op) ja ka elu läheb kiiremaks, mingeid geene mul ka pole, olen ka 1 neist kes arvuti taga istudes ja süües kaalu kaotab

Potsataja
08.12.12, 00:23
kui ma teeks seda selle nimel et kakelda, siis ma ei käiks sellises trennis, vaid mingis muus... obv???

Mingis muus ehk iseenda peeglis imetlemises või naiste rajalt maha võtmises?

Junken
08.12.12, 00:25
äkki hoopis kuskil võitluskunstide trennis?
to fab, aga mis sa arvad et ma olen nii loll et enda praeguse kavaga, mis on mõeldud rohkem massi kasvatamiseks, hakkan jõunäitajate suurendamiseks mõeldud betti vastu võtma v :D siis ma lähen juba enda vana kava juurde tagasi, siis võiks ilusti teha

E: kiivika lehelt midagi... ma ei ütle et ma selle järgi teen, aga neile kes ütlevad et nii palju harjutusi on vale... obv on ta ainult 3n aga siiski.

Märkused:
Massitsükkel (Järgmised kolm nädalat, keha jaotatud 5-ks. Treenitakse nädalas ühe korra keha läbi, alustatakse eelisarendamist soovivatest lihasrühmadest, soovituslikult suured lihased rind, selg. Suurtele lihasrühmadele 4 harjutust 3 - 4 seeriat, väikestele 3 harjutust 3 - 4 seeriat, korduste arv jääb vahemiku 8 - 12. Aeroobset teha massi tsükli ajal 3 - 4 x nädalas 30 - 40 min. Peale jõutreeningut, enne trenni alati soojendus 10min. võimlemine . Trenni lõpus kindlasti venitusharjutused.

alaska
08.12.12, 00:40
Kuule Kiivikal on aort nagu balti kett, loomulikult ta saab selliste kavade järgi möllata. Üksasi on lihase koormamine, lihasevalu näitab ära, millal uuesti saab valu anda, teine asi on igasugused ligamendid ja kõõlused, närvisüsteem, verevarustus, ainevahetus jne, mis tavainimese pole mingil juhul valmis 8 harjutust õlgadele vastu võtma.

Tuul
08.12.12, 00:56
Kõik kes soovivad jõusaalis käima hakata või sellega juba tegelevad ja lisainfot siit teemast otsivad, siis ärge mitte mingil juhul ühtegi asja, mida junken välja mõtelda ja valmis trükkida suudab, uskuge.

jaagup17
08.12.12, 00:59
Panen siia diskussiooniks oma kava ka, päris algajatele ei soovita, aga sellega on 2 kuu areng olnud tunduvalt parem kui kunagi varem. Saadud sõbralt, koostatud M.Kalmuse poolt. Veidi minu poolt muudetud asju kah.

Esimene päev

RIND

1. kangisurumine horisontaalpingil 4s. 8-10x
2.Kaldpingil kangi surumine 2s. 10x
3. Horisontaalpingil hantlitega lendamine 2s 12x (üle trenni plokil seiste trosside ristamine, ehk sama liigutus nagu teeks negatiivse nurga peal hentlitega lendamist)
4.Ploki peal lendamine tagurpidi 3x8

BIITS

1. Istudes hantlitega vaheldumisi 3s. 12x
2. Seistes kangiga 2s. 10-12x
3. Istudes Scotti pingil KANGIGA 3s. 10-15x

SÄÄR
Püsti masinal 4x20 iga kord raskus suuremaks
Säärepingil(istudes) 2-3x20





Teine päeve SELG+TRAPETS

SELG
0.Jõutõmme-soojendus kergematega + tööseeria 4x8
1.plokil laiahaardega kangi kukla taha tõmbed 4s. 6-12x või sama asi rippes kui masin puudub
2. Hantlitõmbed küljelt 3s. 12 ühe käega
3. Istudes ploki tõmbed laia haardega vastu kõhtu 2s. 10x kui masin puudub siis tee seda kangiga, keha ette kallutatult
4. Istudes ploki tõmbed kitsa haardega vastu kõhtu 3s. 8-12x sama mis eelmine ainult kangist võta kinni alt haardega ja võimalikult kitsalt
5. Istudes ploki tõmbed kitsa haardega ülevalt vastu rinda 3s. 12x kui masin puudub siis alt haardega , kitsalt rippes lõua tõmbed

Harjutused varieeruvad tihti.

TRAPETS

1. Seistes kangiga õlgade tõsted 4s. 12x
2. Istudes hantlitega sama asi 2s. 15x




Kolmas pave ÕLG+TRIITSEPS

ÕLG.
0.Seistes kangiga 4x8
1. Istudes seljatoega pingil kangi või hantlite surumine, kui surud kangi siis kindlasti eest 4s. 8-12x
2. Ettekallutatult hantlite tõsted küljele ehk õla tagumine osa 4s. 12x. Seda soovitan teha seljaploki juures kus toetad põlved nendele patjadele kuhu selga tehes põlved alla paned. Nii on seljal kergem hoida ja harjutus on fikseeritum ja mõju parem, samuti saad kasutada suuremaid hantleid kui tavaliselt
3. Seistes hantlitega lendamine 3s. 12x , üle nädala plokil sama
4. seistes hantlite tõsted vaheldumis ette 2s. 15x, üle nädala plokil sama

TRIITSEPS

1. Selili prantsuse surumine kangiga, mitte otsaeest vaid pea tagant ( et saaksid kasutada suuremat raskust ) 3s. 8x
2. Rööbaspuudel surumine lisaraskusega 3s. 6-12x
3.plokipeal allatõmbed+plokil alt nööriga selja tagant ette tõmbed(nagu jalgpallis autimine)

Neljas päev:

JALG

1.Kükid-soojendus + töö 4x8
2.Väljaasted 3-4x12 mõlemale jalale või jalapress tuned järgi 3-5x8-15
3.Reie eesmised 3x8-20
4.Reie tagumised 3x8-20

Iga kord 5-15 min soojendus jooks v ratas v sõudmine olenevalt trennist + pärast venitus ja kõht

Junken
08.12.12, 01:17
Kõik kes soovivad jõusaalis käima hakata või sellega juba tegelevad ja lisainfot siit teemast otsivad, siis ärge mitte mingil juhul ühtegi asja, mida junken välja mõtelda ja valmis trükkida suudab, uskuge.
inimene peab üldse päris segi olema kes siit üldse mingit infot tahab võtta :D kõik te olete siin suht tohlakad. Ainuke inimene kelle soovitusi ma kuulaks on vist Strawberry, ülejäänud te olete siin kõik sellised kes kuskilt guuglest mingit pealiskaudset infot leidnud ja arvate et just see on kõige jaoks õige :D

Strawberry
08.12.12, 07:36
Keegi teist siin ei ole Kalmus, ega Kiivikas.

Täielik delusion on teha trenni sama kava järgi, mida kasutavad mehed kes on 15+ aastat jõusaalis veetnud.

Spewmonkey
08.12.12, 08:52
E: kiivika lehelt midagi... ma ei ütle et ma selle järgi teen, aga neile kes ütlevad et nii palju harjutusi on vale... obv on ta ainult 3n aga siiski.

Märkused:
Massitsükkel (Järgmised kolm nädalat, keha jaotatud 5-ks. Treenitakse nädalas ühe korra keha läbi, alustatakse eelisarendamist soovivatest lihasrühmadest, soovituslikult suured lihased rind, selg. Suurtele lihasrühmadele 4 harjutust 3 - 4 seeriat, väikestele 3 harjutust 3 - 4 seeriat, korduste arv jääb vahemiku 8 - 12. Aeroobset teha massi tsükli ajal 3 - 4 x nädalas 30 - 40 min. Peale jõutreeningut, enne trenni alati soojendus 10min. võimlemine . Trenni lõpus kindlasti venitusharjutused.

Sa sellest saad aru, et selle kava(ja kõikide teiste) all "3-4 harjutust lihasRÜHMALE" tähendab kokku õlale, mitte õla eraldi osadele?

Seda tahaks ka küsida, et kui üks inimene saab õla täis 3 harjutusega ja sinul läheb 8 vaja, kas sinu lihasvastupidavus on nii palju võimekam või teine inimene oskab paremini pingutada?

Kuna rind on suurem lihas ja koosneb vähemalt 4'st osast, kas sellele on vaja siis teha 10-11+ harjutust?

Kui ma Kalmusele meili saadan, et sa oma teadmisi tema omade pähe jagad, kas ta siis on nõus kõige sellega, mida siiani rääkinud oled?

Jäämees
08.12.12, 11:30
inimene peab üldse päris segi olema kes siit üldse mingit infot tahab võtta :D kõik te olete siin suht tohlakad. Ainuke inimene kelle soovitusi ma kuulaks on vist Strawberry, ülejäänud te olete siin kõik sellised kes kuskilt guuglest mingit pealiskaudset infot leidnud ja arvate et just see on kõige jaoks õige :D

Arvestades, mis jama sa siin kõhulihastest ajasid on ilmselt kõige targem inimestel kes mingit informatsiooni tahavad just sind mitte eriti tõsiselt võtta.

EDIT: Ja jääb väga totter mulje sellest, kuidas sa siin räägid, et ma ei tea 2 harjutusega ei saa õlga treenida, sest seal on 3 lihast.

Et selleks on vaja teha su 8 harjutust or something ja eraldi neid 3 lihast treenida... Põhimõtteliselt sa räägid proportsionaalsusest, aga samal ajal ajad mingit jura isolatsioon harjutustest ja ka kompleks harjutustest (igas suunas tugev)...

Junken
08.12.12, 12:14
igas suunas tugev ma mõtlen seda, et kui sa mõtled välja kõige ebardima harjutuse/liigutuse mis olla saab, milles sa oled näiteks kõige nõrgem, et ka selline liigutus areneks, mitte ainult mingi lõua tõmbamise liigutus.

To spew, ma ei tee enda harjutusi nii et kõik harjutused 1 raskusega, ma panen esimese niimoodi peale et jaksan sellega teha 3x12 ära, kui lähen teise harjutuse peale, ilmselgelt ei jaksa enam niipalju teha kui eelmisega ja selletõttu panen sinna väiksema raskuse peale et jaksaks jälle 3x12 ja viimasega veel väiksem et saaks 3x12 mitte nii et panen kõigile sama raskuse et jaksaks krdi 9x12 laksida jutti.
Pingutan alati viimase seeria failini ja hoian failis niikaua pinget peal kui jaksan, mis lõppeb tavaliselt lihasvaluga. Küll aga ei tunne ma peale trenne mingit lihasvalu, vaid lihased on lihtsalt läbi.

Jeebus
11.12.12, 16:34
praktikas jõudsin siis kokku 8 päeva treenida, üks päev tegin rind+selg+jalad , teine õlad+käed , kokku siis mõlemat 4 korda
täna käis poole trenni pealt klikk, särts kadus ära ja jätsin pooleli
muidu taastuvad lihased küll ( panin isegi paar kilo raskustele juurde ), kuid vaimne pinge on liig
sõin igal päeval 5000kcal, tuli see peamiselt kanarinnast, pruunist riisist, pähklitest ning proteiinipulbrist, ei suutnud rasvast sisse ajada
numbreid ei tea, polnud treenereid kohal, kuid samas pole ka need tähtsad. muidu lihased on väga pingule tõmbunud, parem enesetunne on, kasu oli küll. kõvasti sain jõudu juurde, nüüd jaotan rahulikult kava nädala peale ära.

kokkuvõttes tõmbas õigesse perspektiivi

Junken
11.12.12, 16:40
kui sul klikk käis, siis pigem keha ei pea vastu, vaimne jama on BS, sellest saab üle olla.

Jeebus
11.12.12, 16:46
ma ütlesin, et särts kadus ära, ei tundnud midagi, lihtsalt tuimalt tegin kaks seeriat lõpuni.
polnud fun enam.

Junken
11.12.12, 16:48
siis oled küll suht weak enda eesmärkide täitmisel

Strawberry
11.12.12, 16:50
Ära muretse, selliseid suure hurraga hullumeelseid ülekoormuskavasid teed kindlasti veel.
5-10 aastat hiljem vaatad tagasi ja hoiad pead kinni.

Edit:

Soovitaks sul trenni füsioloogia teooriasse rohkem süveneda. Võta eksternina ülikoolis mõni kursus vms.

Maksimaalse kasvu saavutamiseks ei pea ennast ribadeks treenima. Lihaste ribadeks laskmine pigem isegi aeglustab kasvu, sest taastumisperiood pikeneb ja sellega pikeneb ka aeg millal sa saad uuesti samu lihaseid treenida.

Jeebus
11.12.12, 17:00
tegelikult ma pealiskaudselt mõistan seda teoreetilist poolt, lihtsalt selline lähenemine pole minu jaoks.
ma treenin siis, kui tuju tuleb ning täiega. see, et mul pole elus ühtegi vigastust olnud tõestab mulle, et ikkagi tajun seda, millal lõpetada.

Jeebus
11.12.12, 17:11
Soovitaks sul trenni füsioloogia teooriasse rohkem süveneda. Võta eksternina ülikoolis mõni kursus vms.
harida võiks ennast küll aga ülikoolis on liiga pikad kursused, pigem mõni 1-2 päevane seminar, kui mõni tuleb ning tead ... anna aga teada, lähen kindlasti kohale

inward
11.12.12, 17:27
Jeebus sa tegid 2x päevas trenni ?
Muidu kas iga päev tehes võib ka ületreenida ? Tehes 7x nädalas, millest 3x jõukas ja 4x tugev kardiotrenn. Vaikselt olen jaagupi võhmakava käima lükkanud, aga ei tahaks ainult 2x nädalas ka jõukas käia. Eks see on individuaalne ja sõltub treeningu koormusest. Lihtne ei ole. Peale korralikku jalkatrenni, teha järgmine päev 45min-1h 150~ pulsiga jooks on ikka päris raske raisk.

Teatud nädalad tegema vb 6x. Nii ehk naa, ega osadel nädalatel iga päev ei saa käia (joomise või mõne muu ürituse tõttu).

Jeebus
11.12.12, 17:37
inward, ma tegin jõusaalitrenni kella 12 paiku , niimoodi, et ma pärast roomasin minema ... ning siis käisin õhtuti nendes naiste joogades jms hingamis ning venitustrennides
samas olid mul perfektsed tingimused, st. puhkasin ülejäänud aja + kasutasin Joint+ , vitamiinid , kreatiin , bcaa kombod

kuna inimesed ei pressi endast igal korral maksimumi välja, siis ma leian, et iga päev rahulikult trenni teha saab vabalt, kui plaanid 3x jõusaali ning 4x kardiot, siis pigem muudaks selle 4x kardiot -> 3x kardio ning sul on olemas üks puhkepäev, mil võiks lihtsalt venitamas (naistekas) käia, need on täiega lahedad, idamaine muusika mängib + lõhnaküünlad : )

Vandalar
11.12.12, 17:40
Kas ületreening on see, kui energianivoo enam ei taha taastuda peale trenni? St. et suure treenimisega ajad taga superkompensatsiooni, kuid kui liiga kaua hoiad ennast seisus, kus energia taastumine on pidevalt langevas trendis, et ei lase energianivool üle treeningu eelse taseme tõusta pikka aega, siis mingist hetkest enam organism ei suuda sellest välja tulla ja taastumine võtab kauem juba?

Strawberry
11.12.12, 17:45
Ideaalne trenn on selline, mis on piisavalt raske, et triggerida keha hormoonvastus, kuid on samas nii kerge kui vähegi võimalik, et taastumisperiood oleks võimalikult lühike.

Junken
11.12.12, 17:46
inw seda on palju, ise tegin kunagi 3x jõukas ja 2x kardio laup pühap puhkus ja isegi siis hakkas paari kolme nädala pärast suht väsimus peale tulema. aga vb oli see lihtsalt magamatusest

nikitheone
11.12.12, 17:48
muidu üks päris hea eestikeelne materjal on leitav siit - olen ise ka selle läbinud.
EOK spordi üldained - I tase (http://treener.eok.ee/oppematerjal_vaata.php?id=37), seletab hästi ära treenimise, ained jms. võib ka teist-kolmandat taset vaadata, kes tahab. mul kodus raamatu kujul esimesed 2 taset ka olemas, kui keegi tahab

inward
11.12.12, 18:02
inw seda on palju, ise tegin kunagi 3x jõukas ja 2x kardio laup pühap puhkus ja isegi siis hakkas paari kolme nädala pärast suht väsimus peale tulema. aga vb oli see lihtsalt magamatusest

Ma ei usu eriti, et 4x kardiot selle nädalakavaga palju oleks. Imo 3x nädalas kardiot jääks väheks, et korralikult võhma arendada. Võin vajadusel ka jõuka 3x pealt 2x peale lasta, sest suures plaanis olen oma kehaga rahul. Põhieesmärk ongi nüüd viia võhm ja kiirus uuele tasemele.

Junken
11.12.12, 18:12
ja 150 pulss on ka tglt nats palju, 120-150, aga see ei tähenda et peab seal 150 hoidma

Jeebus
11.12.12, 18:12
Põhieesmärk ongi nüüd viia võhm ja kiirus uuele tasemele.
kasuta BCAA-d, see vähendab stressihormoonide teket ning testosterooni taseme hoiab kõrgel
ma panen seda treeningvee sisse, imo vägev effekt on
http://fitshop.fitness.ee/kompleksid/0/readmore/47/BCAA%20Xplode%E2%84%A2/
(võta ananassimaitseline)

alaska
11.12.12, 18:56
siis oled küll suht weak enda eesmärkide täitmisel


Ületreeningu sümptomid:

Väsimustunne
Treeningtahte langus
Sportlike tulemuste langus
Kiirenenud rahuoleku pulsid
Aeglane pulsi taastumine koormusjärgselt
Depressioon
Peavalud
Kontsentratsioonihäired
Sagedane haigestumine
Kehakaalu kaotus
Kõhulahtisus
Sagenenud vigastused

Mis sa siis soovitad? Mees jõudis ootuspäraselt teise staadiumini, sinu arvates tuleks edasi panna?

Junken
11.12.12, 19:06
mida sa seletad siin jälle? Dafuq su vigastus on, mees selgelt ütles et ta lihased on nii korras, lihtsalt ei viitsi enam trenni teha. Mentally on nõrk siis. Kui sul juba väsimustunne ja treeningtahte langus tuleb, siis see on juba ilmselgelt lihasväsimuse tulemus.
Mitte et sul kõik korras, "särts" kadus ära aint
Ära nüüd erutu ja mine onaneeri teki all edasi

alaska
11.12.12, 19:49
Mis kuradi mentally nõrk? Kas sa inimene saad aru, et jõusalli ületreeningutest taastutakse vahest aastaid, vahest saadakse püsivaid kahjustusi. See kui mingi 16 aastane suudab oma pähklisuurust biitsepsit 6x nädalas 8 harjutus 3 kuud järjest teha, ei tähenda, et ta kõigile teistele seda võiks soovitada. Mõni tuleb siin lugema seda teemat, loeb su lollakaid soovitusi ja lõpetab mingi südamerikkega. Kui palju siin räägiti, et selline trenn ei ole jätkusuutlik, aga ei kuulata ju. Mul on 2 ületreeningu kogemust, üks läks kergelt, teine annab siiamaani aastaid hiljem tunda. Tean, mida räägin.

Junken
11.12.12, 19:53
**** sa ei saa isegi aru mida ma seletan sulle. ole parem vait. ma räägin et kui tal oleks nii nagu ta räägib, et lihased nii korras aint ei viitsi trenni teha, siis ta on mentally weak, aga ilmselgelt on ta keha juba nii läbi et keha ise annab mõista väsimuse näol, et pole vaja edasi teha.

Vandalar
11.12.12, 20:02
Mul on väga palju treenides tekkinud perioode kus uni kaob ära, aga see võis ka olla ilmselt mingi toitumise puudujääk. Sitt tunne igatahes- absull trenni teha ei taha enam, und ei ole, väsinud ja sitt olla ja tõesti kaua läheb enne kui saad sinnamaani kus on hea särts sees.
Ma olen lugenud, et puhas anaeroobne trenn, kui seda liiga palju teha, siis mõjutab rohkem närvisüsteemi (võid natuke lolliks treenida ennast) ja aeroobne ületreening mõjutab pigem kehalist poolt. Ma ei tea kui täpselt see mul meeles on, keegi targem võiks seletada, millega tegu võib olla.

Jeebus
11.12.12, 20:16
lihased on korras (aga ma ei propageeri kindlasti midagi taolist tegema, sest nagu ma juba kirjutasin, siis toidulisandid aitavad palju ning veetsin kõik päevad puhates), mul oli jõudu küll samu raskusi maxini lükata, lihtsalt tahtejõud kadus sekundiga, kangi lükkamine muutus minu peas mõttetuks tegevuseks
teen ühe puhkepäeva ning siis treenin normaalselt tavalise kava järgi
treenisin liiga raskelt, see mõjus suure šokina ning puhkeperioodil polnud midagi/kedagi, mis seda vaimselt tasakaalustaks

E: selles mõttes, et see, et teen jälle max trenni ning siis olen terve päeva voodis, püüdes taastuda sellest pingutusest, see hakkas lihtsalt mõttetuna tunduma


Mul on väga palju treenides tekkinud perioode kus uni kaob ära, aga see võis ka olla ilmselt mingi toitumise puudujääk. Sitt tunne igatahes- absull trenni teha ei taha enam, und ei ole, väsinud ja sitt olla ja tõesti kaua läheb enne kui saad sinnamaani kus on hea särts sees.
imo kindel toitumise probleem
e: võib ka olla halb tehnika -> oled halva rühi omale kinni treeninud ja nüüd vaevled

kavalrebane
12.12.12, 14:30
http://www.bodybuilding.com/fun/shortcut-to-size.html

Päris avsum kava.
Sissejuhatus ning kõik harjutused videote abil ette näidatud.
Sobib rohkem edasijõudnutele, kuna iga trenn on korralik tamp taga.
Saab endale netist iga päeva kohta eraldi paberi välja printida, kuhu on võimalik progress üles kirjutada.
Ise tegin kava lõpuni ja väga rahul.


"The key to the program is periodization, a method that involves changing up your training at specific times to maximize results. You begin with light weights for high reps and progressively change to heavier weights and lower reps. Continued cycling of those rep ranges keeps muscles confused, so they don't stagnate, and you keep making progress as you go through each of the three phases. The end result is an athlete who is both stronger and more muscular."

Jeebus
12.12.12, 15:45
http://www.bodybuilding.com/fun/shortcut-to-size.html
toitumine on nii sick, olen viimased kaks nädalat niimoodi toitunud ja tbh on see ikka paras piin

Post-Workout (Within 30 Minutes After Workouts)
Gummy Bears
30 bears

will do that : )

jasssass
13.12.12, 02:33
Keegi oskab öelda, kas Eestist on võimalik osta snuukeri kii-d?

Netist saab tellida küll väga erinevaid aga ilma proovimata ei taha osta
.....

Provoker
13.12.12, 07:04
jõukahuntidele küsimus. Mismoodi te kangi turjal hoiate? Kas rohkem raskust turjal ja kätega ainult tasakaalu hoidmine või kätega ka koguaeg surute vastu, et vähendada koormust. Mul hetkel veel mingeid meeletuid raskuseid ei ole kahel harjutusel, aga kuidagi kinni soonib turja ja päris pikalt triip järgi kangist. Seda krdi patja ka pole mis ümber kangi käib pehmenduseks.

0ttt
13.12.12, 07:09
jõukahuntidele küsimus. Mismoodi te kangi turjal hoiate? Kas rohkem raskust turjal ja kätega ainult tasakaalu hoidmine või kätega ka koguaeg surute vastu, et vähendada koormust. Mul hetkel veel mingeid meeletuid raskuseid ei ole kahel harjutusel, aga kuidagi kinni soonib turja ja päris pikalt triip järgi kangist. Seda krdi patja ka pole mis ümber kangi käib pehmenduseks.

Suru abaluud kokku ja turjale ikka. Kangist võta tugevalt kinni aga otsene surumine pole ka mõistlik. Kui näiteks 100kg turjal siis ega sa ei jõuagi kuhugi seda kangi suruda. Triip kangist kannata ära ja selle pehmenduse nimi on "pussy pad" :D Harjumise asi.

0ttt
13.12.12, 07:12
Sry double posti pärast aga mõned youtube kanalid kus liigub hea info

http://www.youtube.com/feed/UCyFjLgx8KwCx7RXKBbnphpg
http://www.youtube.com/feed/UCpJzlyBdPgGrArwn6Ov6MaA
http://www.youtube.com/feed/UCYvInCvFq9mYzn6YsB5zsZQ/u - seal muud soga ka aga ka asjalikke videosid. Eriti Q&A Erick Helmsiga

jaagup17
13.12.12, 10:27
Mõnda aega kang turjal teinud oled, siis ei tunne enam midagi ja jutte ei jää. Samuti kätega läheb suht tasakaalu hoidmiseks - kang peab ise juba suht hästi.

kardaanirist
16.12.12, 20:06
sai just trennist tuldud ja tegin seda esimest päeva. poole trenni peal tuli üks inimene juurde ja uuris, et kas teen trenni mingisuguse kava järgi või teen suvalt harjutusi. näitasin talle siis seda kava ja pehmelt öeldis naeris selle välja. rinda ja õlga ühel päeval ei tohiks teha ja biitsa jaoks ainult üks harjutus jne. kas keegi oskaks veel kommenteerida? kava on järgmine:

1 päev: rind, õlg, biitseps

lamades surumine kangiga 3x12
kaldpingil surumine hantlitega 3x12
ristivedu plokil 3x12
hantlitega lendamine ette 3x12
hantlitega lendamine kõrvale 3x12
küünarvarre kõverdused EZ kangiga 3x12
biitsepsile hantlitega vaheldumisi pöördega 3x12
kõht trenažööril 3xmax

II päev: jalg, säär

jalapress 4x12
jalgade sirutamine ette pingil 4x12
jala taguosa pingil 4x12
väljaasted käsikutega 3x12
pöialetõus istudes pingil 3x12
kõht trenažööril 3xmax

III päev: selg, triitseps, trapets

ploki tõmbed ülalt rinnale 3x12
ploki tõmbed kitsalt ülalt 3x12
ploki tõmbed eest 3x12
alaseljatõsted pingil 4x20
hantli surumine kukla tagant 3x12
ploki surumine alla 3x12
õlgade kehitamine hantlitega 3x12
kõht trenažööril 3xmax

Tuul
17.12.12, 08:56
Eks see Junken oli, kes naeris. Tuli juurde ja ütles, et tuleks biitsepsile vähemalt 7 harjutust teha.

Mina näen biitsepsile kahte harjutust ja kava on ok, kui 5-6 korda nädalas jõusaalis käia.

Junken
17.12.12, 09:27
mina see ei olnud aga olen ka sellist juttu kuulnud et õlga ja rinda pole hea samal päeval teha, tõsta õlg jala päeva peale.
Endal : E: Rind Triits Kõht K: Selg, Biits R: Õlg jalg, kõht
jah biitselel ma 1 harjutust ei tee vaid teen vist... 3-4

Ghost0
17.12.12, 09:57
Rind+õlg on igaljuhul ok, aga ise eelistaks jalg+õlg. Kui nädalas 4+ korda trennis käia paneks kindlasti eraldi päevale.

Üldiselt kaval ei ole midagi viga, aga jalapressi vahetaks küll küki vastu:rolleyes:

Provoker
17.12.12, 10:02
ma teen jalapressi ja kükki mõlemat jalapäeval :)

Ghost0
17.12.12, 10:24
ma teen jalapressi ja kükki mõlemat jalapäeval :)
Jah, nii kõige mõistlikum ilmselt. Ma ise teen 6-7 seeriat kükki ja ei näe mõtet jalapressil peale selle. Aga kui vähem kükki teha, siis paneks kindlasti jalapressi otsa :)

Strawberry
17.12.12, 11:18
Jalapressi üldiselt ei soovitaks teha. Kuna selg ja puus on fikseeritud asendis ja ei saa liikuda, siis harjutuse keskosas läheb väga suur pinge selgroole, mis long-term on halb.
Korrektse tehnikaga kükid all the way.

Ma teeks jalapressi ainult siis, kui on mingi konkreetne põhjus miks kükki teha ei saa. A la käsi vigastatud vms.

Romka
19.12.12, 23:24
Keegi siin Tehnika tänava kandis või Kristiine keskuse lähedal head ujulat oskab soovitada (oleks hea kui saunaga)?
Tegelt vist KalevSpa oma kõige lähemal aga sinna saan ainult jala ja parema meelega väldiks seda hetkel.

eluvend
19.12.12, 23:39
Ei tea täpselt seda kohta, aga Endla tänaval on selline: www.kesksport.ee

Ja veel lähemal tehnika tn-le peaks olema ju www.meritonsport.ee

Romka
19.12.12, 23:40
Tean jah, olen kunagi iidammu seal kooliga käinud ka aga seal pole eriti vabu aegu peale laupäeva ja pühapäeva.

EestiAA
19.12.12, 23:58
Terv.

Kas keegi oskab öelda kus oleks jõusaalis poksikotid ka ka üleval ?.
Mõtlen nii ,et nagu ise saan taguma minna ilma ,et peaks mingisse trenni vms minema. =).

Tallinnas siis.

Codecci
20.12.12, 00:54
Reval Sport

vsiu100
20.12.12, 09:11
Arctic Sport, Arigato, My Fitness? Haaberstis. Miks?

Godspeed_EJ
20.12.12, 09:23
Arctic Sport, Arigato, My Fitness? Haaberstis. Miks?

Arcticusse võid minna, kui on ropult aega oodata, millal keegi mõne aparaadi vabastab. Korralikult ülerahvastatud.
Arigatost ei tea midagi öelda.
MyFitnessis korralik bassein, soome saunale lisaks aurukad. Korralik personal. Ise läheksin sinna.

Tarmonator
20.12.12, 10:39
Hääkene küll, ma räägin siis oma loo ära. Võtsin pikalt hoogu, aga it must be done!

Ütlen kohe ausalt ära, et mul on meest vaja! Ei, ei, mitte selles mõttes. Aga mul on vaja kedagi, kes võtaks mul kõrvadest kinni ja veaks saali ja näitaks puust ja punasest ette kuidas ja mis ja kui palju. Ütleme mingi esimesed mõned nädalad. Üksi ma ei viitsi kohe kindlalt ja ilmselt quitiks paari nädala jooksul, kui ma üldse saali jõuaks kunagi.
Olen ülikooli ajal jõusaali kuuvarjutuse kombel külastanud, aga mul pole kunagi olnud harjumust seal käia. Aga aeg on edasi läinud, keha vanemaks jäänud ja massi kõvasti juurde kogunenud. Sellega seoses ka jõud suhteliselt nulli lähedale vajunud.
Seega minu eesmärk olekski lihtsalt toorest jõudu treenida. Pekk mind ei sega. Jah ma tean küll, et miski ei treeni paremini jõudu kui üks korralik maa töö jne...
Maksimaalselt saan saalis olla 3 korda nädalas. 2 korda nädalas mängin võrkpalli ja neid trenne ma ära ei plaani/saa jätta.
Viitsib keegi Tartus minuga tegeleda?

Ja kes narrima hakkab on ise loll!

Fabulous
20.12.12, 11:07
Mina ja Provoker käime koos esmaspäev-kolmapäev-reede kell 19 A Le Coq'is. Kui need päevad ja aeg sobivad, siis minugi poolest võid meiega koos käia.

Tarmonator
20.12.12, 17:12
Pakkumine ok, võrkpall mul teisipäev ja neljapäev.
Aga kui te rinnalt raskemaga kui 30kg teete, siis ma jään häbisse :biggrin:

Vandalar
20.12.12, 17:50
Jõusaalis natuke nõme, kui kellegi järgi ootama pead, niimoodi võib ju set tegemata jääda korralikult. Teine natuke nõme (kui jõusaali ikka trenni lähed tegema) asi on see, kui sa näiteks parasjagu rinnalt surud ja siis mingi eit sinu vastas kohe ajab seal oma jalgu kokku-laiali.

Fabulous
21.12.12, 10:42
Pakkumine ok, võrkpall mul teisipäev ja neljapäev.
Aga kui te rinnalt raskemaga kui 30kg teete, siis ma jään häbisse :biggrin:
Pole hullu midagi, meist kumbki ei lase mingeid ulme-seeriaid. Hetkel teeme poolteist nädalat pühade tõttu pausi, aga kui soovi siis uue aasta alguses võid liituda.

Jeebus
21.12.12, 11:10
Arctic Sport, Arigato, My Fitness? Haaberstis. Miks?
Arcticus liiga palju tüüpe
Arigatos vähe inimesi aga näiteks seljatõmbeid pead mingi imeliku masina peal tegema + alumisi kõhulihaste jaoks pole masinat, myfitnessis on olemas,millel veel pall seljatoeks
samuti pole Arigatos enam basseine ning järel on üks närune soome saun
Myfitness on paremini organiseeritud, lisaks on bassein+aurusaun+mullivann ning näiteks ka poksikott

myfitness ainec

pastilaa
21.12.12, 12:22
Arctic Sport, Arigato, My Fitness? Haaberstis. Miks?

easy

obvFC POKKERIPROD

inward
29.12.12, 12:07
Kust lehelt muidu veel tellite toidulisandeid peale fitness.ee ? See BCAA tundub suht kirves seal lehel.

Tuul
29.12.12, 12:31
Arcticus liiga palju tüüpe
Arigatos vähe inimesi aga näiteks seljatõmbeid pead mingi imeliku masina peal tegema + alumisi kõhulihaste jaoks pole masinat, myfitnessis on olemas,millel veel pall seljatoeks
samuti pole Arigatos enam basseine ning järel on üks närune soome saun
Myfitness on paremini organiseeritud, lisaks on bassein+aurusaun+mullivann ning näiteks ka poksikott

myfitness ainec

selliseid asju, nagu "alumised kõhulihased" pole olemas, seega on väga raske eraldi nende treenimiseks ka masinat teha.

hakkameimema
29.12.12, 13:04
Kust lehelt muidu veel tellite toidulisandeid peale fitness.ee ? See BCAA tundub suht kirves seal lehel.

www.stronger.ee

Jeebus
29.12.12, 13:12
selliseid asju, nagu "alumised kõhulihased" pole olemas, seega on väga raske eraldi nende treenimiseks ka masinat teha.
sa väitsid, et see on sinu eriala.
sa pole siia teemasse midagi informatiivset postitanud. kui sa ei soovi oma teadmisi teistega jagada, siis lõpeta vähemalt trollimine.

inward
29.12.12, 13:13
www.stronger.ee

See (http://www.stronger.ee/eng/products/pumbad/sci-mx-x-plode-hardcore/) vist vastab sellele BCAA-le kõige paremini sel lehel. Mingi 100% glutamiin on ka, aga seal ainult seda ongi.

Jeebus
29.12.12, 13:15
inward, mul kestab see fitness.ee BCAA kaks kuud, ikka 40 trenni saab küll sellega

Godspeed_EJ
29.12.12, 14:42
sa väitsid, et see on sinu eriala.
sa pole siia teemasse midagi informatiivset postitanud. kui sa ei soovi oma teadmisi teistega jagada, siis lõpeta vähemalt trollimine.

Tuulel õigus, alumisi kõhulihaseid pole olemas, seega pole nende treenimiseks spetsiaalset masinat olemas.

Milles trollimine seisnes?

jasssass
29.12.12, 14:59
Kas see BCAA mingit füüsilist effekti ka annab? tarvitasin ca 2 kuud ja pmst ei märganud mingit toimet. (BCAA-XTRA) Activlab-i toode vist. Tegin korralikud treeningud ja tarvitasin ka Whey Gold protekat ja NO-muscle pump-i vahel enne raskemaid treeninguid.

Mis kogemused teil BCAA-ga?

Strawberry
29.12.12, 15:03
ma tarbin seda kui tühja kõhuga trenni teen http://fitshop.fitness.ee/kompleksid/0/readmore/20/BCAA/
10% saab soodustust ka kui püsiklient oled + saad FIT pointse mis ka on ka vist 10% rakeback equivalent vms.

Oluliselt parema hinnaga BCAA-d on raske leida.

Strawberry
29.12.12, 15:04
Kas see BCAA mingit füüsilist effekti ka annab? tarvitasin ca 2 kuud ja pmst ei märganud mingit toimet. (BCAA-XTRA) Activlab-i toode vist. Tegin korralikud treeningud ja tarvitasin ka Whey Gold protekat ja NO-muscle pump-i vahel enne raskemaid treeninguid.

Mis kogemused teil BCAA-ga?

Valgu kõrvale BCAA-d krõbistada ei ole mõtet.

Junken
29.12.12, 15:12
http://www.sciteconline.com/language/en/scitec_amino_acid.php?ver=1

inward
29.12.12, 15:55
ma tarbin seda kui tühja kõhuga trenni teen http://fitshop.fitness.ee/kompleksid/0/readmore/20/BCAA/
10% saab soodustust ka kui püsiklient oled + saad FIT pointse mis ka on ka vist 10% rakeback equivalent vms.

Oluliselt parema hinnaga BCAA-d on raske leida.

Eelistaksin pulbri kujul vist. Niigi läheb päevas 5 tabletti (glükosamiin+D-vit). Päris 10 tableti ei tahaks päevas sisse õgida :p.

jasssass
29.12.12, 17:59
Eelistaksin pulbri kujul vist. Niigi läheb päevas 5 tableti (glükosamiin+D-vit). Päris 10 tableti ei tahaks päevas sisse õgida :p.

Mjah see tablade sisse ajamine on üks tüütus, Üks tuttav sööb Animal Pack-i.Lükkab 8 -10 tbl kurku omale, suht ränk, suured ka veel. pmst on tablakaid palju mida võiks ise neelata. Hommikul alustuseks söök, vitamiinid, glükosamiin, kalamaksa õli ka tbl, siis päeva peale enne ja peale trenni PCAA, siis veel kroomi jne jne......täis tabletivant

Junken
29.12.12, 18:41
pole see tablakate neelamine midagi hullu, mindfuck on teil lihtsalt. Ise sõin 13 suur kapslit päevas ja pole see midagi, suuremad mis umbes 2cm pikad 8mm läbimõõduga paned 2 korraga ja väiksemad mingi 1.5cm x 6mm paned 3 korraga. Lähevad alla ilusti kui endale mingit mental blokki ei tekita

inward
29.12.12, 19:11
Kas kellelgi on varem ärevust vms ka jõusaalis tekkinud ? Täna kuidagi ärgates oli juba kahtlane, eile oli raske intervalltreening. Kuidagi lainetena käib kodus olles. Momendil resting heart beat on nagu 70-80 kandis. Hommikuti mingi 59-63.
See nädal treeningud toimunud - E pohmas, T ja K murdmaa suusk, N jõukas, R intervall, L jõukas, P jalka trenn. Kas võib olla, et stressi hormoon möllab ning ise mõtlen veits üle ? Esimesed ületreeningu sümptomid? Pole sellist asja varem olnud. Ükskord oli peale esimest ujumist midagi sarnast, siis sai küll toorelt üle pingutatud. Päris õudne oli.

E: Väga veider, justkui paar ärevushoogu olnud, siis pulss 120 ja jalad hakkavad surisema jne. Üliveider.

Godspeed_EJ
29.12.12, 19:50
Ilmselgelt üle treeninud

inward
29.12.12, 20:03
Veider. Ma olen aastaid trenni teinud jne. Ja ka üldiselt ikka mingi 4x nädalas. Selliseid 6 päevaseid tsükleid sellest alates teinud kui Pokkeriprodega liitusin, 1.5a tagasi. Tra küll ma ütlen. Kutsusin sõbra igaks jaoks siia. Mis nüüd edasi teha ? Suhteliselt ebareaalne, et pulss püsti tõustes 2x sama kiireks läheb. Kiirabi just in case.

Godspeed_EJ
29.12.12, 20:10
Mis see kiirabi sinuga teeb? :)

Heida pikali ja ole rahulikult. Mitte mingil juhul ära tee suitsu, tarbi alksi, kohvi ja teisi erguteid.

Kui väga hulluks läheb võid alati helistada kiirabisse, aga vaevalt sinnani jõuab, kui rahulikult puhkad.

alaska
29.12.12, 20:48
Ilmselged ületreeningu tunnused. Kui ärevus kallal, siis ära pulssi küll mõõda, kammid väga sassi ennast muidu.

Strawberry
29.12.12, 20:51
Kas kellelgi on varem ärevust vms ka jõusaalis tekkinud ? Täna kuidagi ärgates oli juba kahtlane, eile oli raske intervalltreening. Kuidagi lainetena käib kodus olles. Momendil resting heart beat on nagu 70-80 kandis. Hommikuti mingi 59-63.
See nädal treeningud toimunud - E pohmas, T ja K murdmaa suusk, N jõukas, R intervall, L jõukas, P jalka trenn. Kas võib olla, et stressi hormoon möllab ning ise mõtlen veits üle ? Esimesed ületreeningu sümptomid? Pole sellist asja varem olnud. Ükskord oli peale esimest ujumist midagi sarnast, siis sai küll toorelt üle pingutatud. Päris õudne oli.

E: Väga veider, justkui paar ärevushoogu olnud, siis pulss 120 ja jalad hakkavad surisema jne. Üliveider.

Ülekoormus

inward
29.12.12, 21:04
Ilmselged ületreeningu tunnused. Kui ärevus kallal, siis ära pulssi küll mõõda, kammid väga sassi ennast muidu.

Seda ma ilmselgelt ju tegingi. Äärmiselt kummaline pool tundi oli igatahes. Nüüd olek okei õnneks. Peab hakkama neid glutamiine ja asju võtma igal juhul.

Junken
29.12.12, 21:38
jep ikka rohkem keemiat vaja :D

inward
29.12.12, 21:44
jep ikka rohkem keemiat vaja :D

Eino ses mõttes muidugi, peaks rahulikumalt võtma. Ehhki ma ei arva, et tegemist täieliku ületreeninguga on seetõttu, et loetelust üks sümptom klapib. Praegu on mul okei olla. Pulss normaalne jne. Vb osade toidulisandite toel annab koormusi hoida, ja ennetada ületreeningut vms. Mind huvitab, millised sümptomid Alaskal olid, eriti alguses ?

Isegi momendil on mul 15-20 pügala võrra madalam pulss kui mu kahel suitsetaval sõbral :p. Aga jah, võtan 2-3 vaba päeva vist küll.

Strawberry
29.12.12, 22:00
Kui minul viimati ülekoormus oli, siis mul lõi küünarnukki kõdistava närvivalu, mis ära ei läinud. Lihasnõrkus ka, pudelist joomiseks pidi kahte kätt kasutama.

Godspeed_EJ
29.12.12, 22:07
Eino ses mõttes muidugi, peaks rahulikumalt võtma. Ehhki ma ei arva, et tegemist täieliku ületreeninguga on seetõttu, et loetelust üks sümptom klapib. Praegu on mul okei olla. Pulss normaalne jne. Vb osade toidulisandite toel annab koormusi hoida, ja ennetada ületreeningut vms. Mind huvitab, millised sümptomid Alaskal olid, eriti alguses ?

See, et hetkel on hea olla, ei näita kahjuks midagi. Ärevus, kiire pulss, südamepekslemine - võid ühe sümptomi alla liigitada, aga see on juba TÕSINE sümptom. Ilmselgelt ületreeninud ja vähemalt nädala peaksid kõigist trennidest loobuma. Tean, et kõlab blablabla jutuna ja sisimas tahaksid ülehomme juba trenni minna, aga ma olen selle ise üle elanud ja soovitan tõsiselt puhata.

don't be an exercise junkie.

alaska
30.12.12, 09:11
Mind huvitab, millised sümptomid Alaskal olid, eriti alguses ?



Mu trenn oli umbes selline, et 1 päev jõusaal, teine päev ujumine 1,5h. Ei mäleta, kas puhkepäeva kah oli. Kõigepealt kadus trenniisu (pushisin edasi obv), siis uni, siis tuli ärevus ja paanika. Ärevus algas tavalisest südamekloppimisest, siis tuli surmahirm ja lõpus oli pool ajast selline pilt ees, nagu Frodol, kui ta sõrmuse oli sõrme pannud. Totaalne kehaväline kogemus.

sepik
02.01.13, 11:34
Siin ennist mainiti magusaid jooke. Kas nende hulka kuulub ka nt Isostar jms (nt Arctic)? Kui jah, siis kas trenni ajal tasub ainult vett lürpida või tuleks seda ise kuidagi soolade/mineraalidega kokku miksida? Kuidas?

Mulle meeldib õhtuti mandariine nosida. Kuidas üldse selliste asjadega on - eriti just õhtuti? Mida tasuks? A'la pomeelo ja pirn hea, viinamari ja pohl paha vms? Päeval mida?

Rage
02.01.13, 15:01
õhtu pigem siiski köögiviljade pärusmaa, puuviljades ikkagi suhkruid liiga palju õhtuseks näksiks.. aga parem ikka kui võileiba vms asja nosida...

Strawberry
04.01.13, 14:08
Sain hiljuti sellist riistapuud proovida:


http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=99ixJ7Qig5E

http://fitshop.fitness.ee/46/0/readmore/501/Iron%20Gym/


Täiesti legit. Ilma igasuguse puurimise ja lisakinnitusteta üks mugavamaid lõuatõmbamispulki mida ma olen näinud.

Kes tahab kodus trenni teha, siis soovitan.

Esmaspäev, Kolmapäev, Reede:
3x max kätekõverdused
3x max kükid
3x max lõuatõmme

Kätekõverdused vastavalt arengutasemele (max=15 ehk kui jaksad 3x15 teha siis teed raskemat versiooni):
*tavalised
*sügavad(rind vastu maad)
*jalad tooli peale tõstetud (raskuskese langeb ette ja teeb raskemaks)
*ühe käega kätekõverdusesd

Kükid (max=15, kui jaksad 3x15 teha siis teed järgmist raskemat versiooni):
*Sügavad (sügav kükk tähendab, et puus langeb põlvedest madalamale, võid peeglist külje pealt vaadata)
*Kükist üleshüpped, nii kõrgele kui võimalik (kui on lagi sobiva kõrgusega, siis käega lae puudutamise võib orientiiriks võtta, et viilima ei hakka)
*Ühe jalaga kükk (otsi youtubest videot tehnika kohta, pistol squat)

Lõuatõmme 3x max (3x15 tasemeni jõudmine võtab ikka veits aega)

Ez kava, saab kodus teha, võtab ~20 min aega, kõik suured lihasgrupid saavad tööd.

Edit:
Kätekõverduste progression video

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=hCiMScUXTp0

Lõuatõmbe progression video

http://www.youtube.com/watch?v=mRznU6pzez0

Vandalar
04.01.13, 15:07
Kas sellel tüübil on rinna implantaadid või on need päris lihased?

Strawberry
04.01.13, 16:07
Kas sellel tüübil on rinna implantaadid või on need päris lihased?

Peaksid päris olema, kuigi proportsioonist väljas on küll

inward
04.01.13, 20:28
Kuidas ma määran kaua ma peaks pausi tegema, ületreeningu korral ? Ilmselgelt individuaalne, aga kas peaks spordiarstiga konsulteerima või EKG koormustesti minema tegema ?

Tegin 5 päeva pausi, aga no ei aita. Eile jõukas, täna intervall (170-180ga) ja 3h pärast trenni hakkas jälle ära kammima, lõi pulsi 90-100 peale + muutis ärevaks ja kehvaks oleku. Mitte küll nii hullusti kui laupäeval, aga no siiski. Päris üllatav, aastaid intensiivselt trenni teinud, nüüd selline jama.

IsandJoberst
04.01.13, 20:46
Kuidas ma määran kaua ma peaks pausi tegema, ületreeningu korral ? Ilmselgelt individuaalne, aga kas peaks spordiarstiga konsulteerima või EKG koormustesti minema tegema ?

Tegin 5 päeva pausi, aga no ei aita. Eile jõukas, täna intervall (170-180ga) ja 3h pärast trenni hakkas jälle ära kammima, lõi pulsi 90-100 peale + muutis ärevaks ja kehvaks oleku. Mitte küll nii hullusti kui laupäeval, aga no siiski. Päris üllatav, aastaid intensiivselt trenni teinud, nüüd selline jama.
Kuidas su toitumine üldse välja näeb?

inward
04.01.13, 20:58
Kuidas su toitumine üldse välja näeb?

Enda arust tundub okei. Trenni päevadel kindlasti söön tihti, tervislikku ja külluslikku toitu. Kartulid, kana, sealiha, kala, kama, piim, jogurt, omlett, muna, toorsalatid, puuviljad jne. Hommikul pudru, võileivad. Toidulisandeid (MASS; Kreatiin, BCAA jms) näol ei tarbi küll. Kalori kalkulaatori järgi vajan 3.3k-3.9k kalorit päevas. Nii täpselt pole arvutanud, kas tuleb kõik kenasti kokku. Pohmas peaga trenni ei tee, ülejärgmisel päeval alles naasen.

Vandalar
04.01.13, 21:15
Enda arust tundub okei. Trenni päevadel kindlasti söön tihti, tervislikku ja külluslikku toitu. Kartulid, kana, sealiha, kala, kama, piim, jogurt, omlett, muna, toorsalatid, puuviljad jne. Hommikul pudru, võileivad. Toidulisandeid (MASS; Kreatiin, BCAA jms) näol ei tarbi küll. Kalori kalkulaatori järgi vajan 3.3k-3.9k kalorit päevas. Nii täpselt pole arvutanud, kas tuleb kõik kenasti kokku. Pohmas peaga trenni ei tee, ülejärgmisel päeval alles naasen.
Nii rallit ei sõideta. Ma läksin ükskord huvi pärast tõelise pohmakaga jooksma ja peale mingit 800 meetrit oli pulss 180 peal ja süda tahtis kurgu kaudu välja tulla, selline tunne nagu hakkaks surema. See, et sa mõni päev peale pohmakat juba rasket trenni teed on fcking ridiculous. Nii võib surma saada IMO

ranka
04.01.13, 21:25
Nii rallit ei sõideta. Ma läksin ükskord huvi pärast tõelise pohmakaga jooksma ja peale mingit 800 meetrit oli pulss 180 peal ja süda tahtis kurgu kaudu välja tulla, selline tunne nagu hakkaks surema. See, et sa mõni päev peale pohmakat juba rasket trenni teed on fcking ridiculous. Nii võib surma saada IMO

Aga kommenteerige pohmelliga ujumist. Ise olen käinud ja räigelt on meeldinud.

E: pärast ujumist veel mullivannis, aurusaunas või/ja soome saunas.

Spewmonkey
04.01.13, 21:48
(Soome) saun ei ole ka tegelikult pohmakaga hea, hakkab samamoodi südamele.

Codecci
04.01.13, 23:21
Sain hiljuti sellist riistapuud proovida:


http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=99ixJ7Qig5E

http://fitshop.fitness.ee/46/0/readmore/501/Iron%20Gym/


Täiesti legit. Ilma igasuguse puurimise ja lisakinnitusteta üks mugavamaid lõuatõmbamispulki mida ma olen näinud.

Kes tahab kodus trenni teha, siis soovitan.

Esmaspäev, Kolmapäev, Reede:
3x max kätekõverdused
3x max kükid
3x max lõuatõmme

Kätekõverdused vastavalt arengutasemele (max=15 ehk kui jaksad 3x15 teha siis teed raskemat versiooni):
*tavalised
*sügavad(rind vastu maad)
*jalad tooli peale tõstetud (raskuskese langeb ette ja teeb raskemaks)
*ühe käega kätekõverdusesd

Kükid (max=15, kui jaksad 3x15 teha siis teed järgmist raskemat versiooni):
*Sügavad (sügav kükk tähendab, et puus langeb põlvedest madalamale, võid peeglist külje pealt vaadata)
*Kükist üleshüpped, nii kõrgele kui võimalik (kui on lagi sobiva kõrgusega, siis käega lae puudutamise võib orientiiriks võtta, et viilima ei hakka)
*Ühe jalaga kükk (otsi youtubest videot tehnika kohta, pistol squat)

Lõuatõmme 3x max (3x15 tasemeni jõudmine võtab ikka veits aega)

Ez kava, saab kodus teha, võtab ~20 min aega, kõik suured lihasgrupid saavad tööd.

Edit:
Kätekõverduste progression video

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=hCiMScUXTp0

Lõuatõmbe progression video

http://www.youtube.com/watch?v=mRznU6pzez0
Ma ostsin selle, 5-st korterist ainult 1-l kus proovinud olen on sobivad uksepiidad selle kasutamiseks.

LuuK
05.01.13, 01:03
Miks ei sobi siis?

Codecci
05.01.13, 04:55
Enamus uuemad uksepiidad on liiga õrnad ja ühes vanemas korteris liiga jämedad.

Godspeed_EJ
05.01.13, 10:59
Kuidas ma määran kaua ma peaks pausi tegema, ületreeningu korral ? Ilmselgelt individuaalne, aga kas peaks spordiarstiga konsulteerima või EKG koormustesti minema tegema ?

Tegin 5 päeva pausi, aga no ei aita. Eile jõukas, täna intervall (170-180ga) ja 3h pärast trenni hakkas jälle ära kammima, lõi pulsi 90-100 peale + muutis ärevaks ja kehvaks oleku. Mitte küll nii hullusti kui laupäeval, aga no siiski. Päris üllatav, aastaid intensiivselt trenni teinud, nüüd selline jama.

Mis kaine mõistus ütleb, kas peale ületreenimist on kohe mõtet hakata intervalle tegema? Sa oled oma organismi üle koormanud ja peale minimaalset pausi hakkad kohe uuesti rapsima.

Nüüd tee jälle nädal (veel parem kui kaks) pausi ja kui uuesti trenni hakkad tegema, siis max pulss 140-150 ja intervallid võid unustada märtsini ära.

LuuK
05.01.13, 11:23
Siis jääb ära. Mingit kolmandat varianti veel, puurima ei tahaks hakata?

Romka
05.01.13, 13:31
Siis jääb ära. Mingit kolmandat varianti veel, puurima ei tahaks hakata?

Ei oska kommenteerida kuidas töötab aga http://www.popsport.ee/mod_shop_a8c88a0055f636e4a163a5e3d16adab7_Luatmbek ang-Chinning-Bar_est

Strawberry
05.01.13, 14:00
Siis jääb ära. Mingit kolmandat varianti veel, puurima ei tahaks hakata?

Tee pilti oma uksepiidast ja postita siia.

LuuK
06.01.13, 12:04
Tee pilti oma uksepiidast ja postita siia.
ei ole mõtet, mingi pressitud mass, 3-e 1mm paksu naelaga kipsplaadi küljes. surve läheks kipsi, peaks vist teada olema kui hästi see vastu peab.
Peab vist selle ühe sirge pulgaga leppima, kahju, oleks tahtnud neid teisi harjutusi ka proovida.

Godspeed_EJ
06.01.13, 12:10
Ei oska kommenteerida kuidas töötab aga http://www.popsport.ee/mod_shop_a8c88a0055f636e4a163a5e3d16adab7_Luatmbek ang-Chinning-Bar_est

Mul on selline kodus. Töötab väga hästi. Max kandevõime oli 100kg vist. Töötab keermelati põhimõttel, keerad lahti pingesse ja pärast uuesti maha. Kui keegi plaanib osta, siis soovitan peale igat kasutamist kang kindlasti ka maha võtta - pikaks ajaks jääb pinge alla seisma, siis jätab lengile jäljed sisse.

Provoker
07.01.13, 08:44
Kas kellelgi on sellist asja olnud, et mingi närv vms jääb kuskile roiete vahele seljalt just. Krt mul mitu korda olnud viimase paari kuu jooksul ja peab ütlema, et ei ole just kõige meeldivam tunne. Ei teagi millest see tuleb. Vb lösutan vales asendis kohati arvuti ees vms.

alaska
08.01.13, 02:46
Kuidas ma määran kaua ma peaks pausi tegema, ületreeningu korral ? Ilmselgelt individuaalne, aga kas peaks spordiarstiga konsulteerima või EKG koormustesti minema tegema ?

Tegin 5 päeva pausi, aga no ei aita. Eile jõukas, täna intervall (170-180ga) ja 3h pärast trenni hakkas jälle ära kammima, lõi pulsi 90-100 peale + muutis ärevaks ja kehvaks oleku. Mitte küll nii hullusti kui laupäeval, aga no siiski. Päris üllatav, aastaid intensiivselt trenni teinud, nüüd selline jama.

Praegu on mingid lollakad haigused kah liikvel, päris hästi rikuvad vormi, ise ei saa arugi, et organismil kulub enamus energiat mingi viiruse tapmiseks ja trenni jaoks ei jagu.

ussdoktor
09.01.13, 15:00
keegi tallinna piires ja sisetingimustes sellisel külmal ajal jalkat ei käi tagumas?

Rage
09.01.13, 15:03
sõudeergomeeter näitab mingeid kulutatud kaloreid.. kui tõsiselt neid võtta saab.. arvestades, et ta vist arvestab mingit keskmist kehakaalu millest ma olen tugevasti priskem..

enivei.. ma vaatasin et sõudekas ja ellips ja jooksulint jms asjad näitavad + harjutuste puhul pakun, et veidi väiksem rate kangidega.. kokku arvutasin et mul 1,5h jõukas läheb 800-1000kcal, on realistlik?

Strawberry
09.01.13, 15:14
sõudeergomeeter näitab mingeid kulutatud kaloreid.. kui tõsiselt neid võtta saab.. arvestades, et ta vist arvestab mingit keskmist kehakaalu millest ma olen tugevasti priskem..

enivei.. ma vaatasin et sõudekas ja ellips ja jooksulint jms asjad näitavad + harjutuste puhul pakun, et veidi väiksem rate kangidega.. kokku arvutasin et mul 1,5h jõukas läheb 800-1000kcal, on realistlik?

ei, 1000 kcal on pool maratoni

Edit: või noh, oleneb kui palju sa sellest ajast sõuad ja kui palju sellest ajast muid harjutusi teed

veeretas
09.01.13, 15:17
keegi tallinna piires ja sisetingimustes sellisel külmal ajal jalkat ei käi tagumas?
Fc Pokkeriprode teema silmist mööda läinud? :) Hetkel ise veel haige ja see aasta pole veel trenni jõudnud aga peaks olema ikka vanaviisi K ja P kel 20:30 Männiku hallis(kunstmuru väljak mis kaetud teisaldatava presendi-ga vms). Arvan, et hetkel mängumeestest suht puudus ehk mine vaata täna nt ära, eks hiljem saab vaadata, et kas üldse ja mis plaanidega meil mängimist jätkad.

Rage
09.01.13, 15:31
ei, 1000 kcal on pool maratoni

Edit: või noh, oleneb kui palju sa sellest ajast sõuad ja kui palju sellest ajast muid harjutusi teed
mm.. hetkel ma vaatasin veel netis ringi leidsin miski kaloripõletuse kalkulaatori.. seal panin siis sisse enda kaalu ja ellipsi ja 20min nagu ma seda tavaliselt teen.. sain vastuseks 430 kalorit (segadusse ajab see, et kas siis on kalorid või kilokalorid?)

sõudeergomeetrit teen umbes nii 5km 20 minutiga, raskustasemega 8-10, 500m keskmine aeg tikub sinna 1.57m kanti.. ehk suhtkoht annan hagu.. masin ise enamasti näitab selle perioodi peale ~350 kalorit

Strawberry
09.01.13, 15:49
Kui sa 40 minutit korraliku raskusega uhad, siis on isegi reaalne.

Rage
09.01.13, 22:56
no ma teen soojenduseks 20min sõudekat ja hiljem peale trenni teen 20minutit ellipsit või jooksulindil mäkke tõusu.. seega ikkagi kipun arvama, et 800 on suht realistlik..

Godspeed_EJ
10.01.13, 09:31
ei, 1000 kcal on pool maratoni


Jah, kui sa oled 60kg meesterahvas, siis on selline number reaalne. Tutvusringkonnas palju sellised mehi?

75-80kg mehe puhul jääb see 1500-1800 vahele.

Romka
10.01.13, 22:13
Kohukeste söömine? Y/N?

alaska
10.01.13, 22:25
Mis eesmärk on? Liiga palju suhkrut ja ega see rasv kah seal kõige kvaliteetsem alati pole, kui maiusena sööd siis ok, kui valku tahad saada lihase kasvuks, siis võta parem tavaline kohupiim ja pane magusaid marju hulka. Mida kallim kohuke, seda vähem saasta sisaldab üldiselt, need päris odavad on raudselt mingite maisiõli jääkidega tehtud.

Romka
10.01.13, 23:10
Hommikuti söömiseks mõtlen.

Rage
13.01.13, 21:50
Hommikuti söömiseks mõtlen.kiirelt veresuhkur üles ja sama kiirelt alla.. ei ole hea imho..