PDA

View Full Version : Teeme koos trenni?!



Leheküljed : 1 2 [3] 4

camu
13.01.13, 22:00
http://forums.fitness.ee/index.php?/topic/36769-massilisaja-votmine-kui-trenni-ei-tee/page__p__360915#entry360915
Siin päris huvitav diskussioon teemal mitu korda päevas peaks sööma, õigemini 1-2 korda vs iga kolme tunni tagant söömine, et kumb õige, kumb vale.

Strawberry
13.01.13, 23:25
http://forums.fitness.ee/index.php?/topic/36769-massilisaja-votmine-kui-trenni-ei-tee/page__p__360915#entry360915
Siin päris huvitav diskussioon teemal mitu korda päevas peaks sööma, õigemini 1-2 korda vs iga kolme tunni tagant söömine, et kumb õige, kumb vale.

Värskeimad uuringud ütlevad, et vahet pole. Tähtis on hoopis, et regulaarselt sööksid.

Kui sööd 3 korda päevas, siis söö iga päev 3 korda päevas (mitte 4, mitte 2) ja samal kellaajal.
Kui sööd 6 korda päevas, siis söö iga päev 6 korda päevas.

Kui on rütm olemas, siis keha kohendab hormoonregulatsiooni vastavalt sellele.

alaska
13.01.13, 23:36
Jällegi, mis on eesmärk. Minu eesmärk on näiteks viia keha sinnani, et ta ütleks mulle täpselt õigel hetkel, et nüüd on süüa vaja ja siis ma söön. Ilma igasuguseid kaloreid lugemata ja portsione kontrollimata. Seljuhul oleks ajuvaba süüa kindlatel kellaaegadel, kuna kõht võib vabalt täis olla. Nii peaks olema inimene ka aastatuhandete jooksul välja kujunenud, koopamehed vaevalt kella järgi lauda istusid, ikka isude järgi.

EestiAA
13.01.13, 23:47
Värskeimad uuringud ütlevad, et vahet pole. Tähtis on hoopis, et regulaarselt sööksid.

Kui sööd 3 korda päevas, siis söö iga päev 3 korda päevas (mitte 4, mitte 2) ja samal kellaajal.
Kui sööd 6 korda päevas, siis söö iga päev 6 korda päevas.

Kui on rütm olemas, siis keha kohendab hormoonregulatsiooni vastavalt sellele.




Ei taha nii.

Spewmonkey
14.01.13, 07:08
http://forums.fitness.ee/index.php?/topic/36769-massilisaja-votmine-kui-trenni-ei-tee/page__p__360915#entry360915
Siin päris huvitav diskussioon teemal mitu korda päevas peaks sööma, õigemini 1-2 korda vs iga kolme tunni tagant söömine, et kumb õige, kumb vale.

Wat.


Jällegi, mis on eesmärk. Minu eesmärk on näiteks viia keha sinnani, et ta ütleks mulle täpselt õigel hetkel, et nüüd on süüa vaja ja siis ma söön. Ilma igasuguseid kaloreid lugemata ja portsione kontrollimata. Seljuhul oleks ajuvaba süüa kindlatel kellaaegadel, kuna kõht võib vabalt täis olla. Nii peaks olema inimene ka aastatuhandete jooksul välja kujunenud, koopamehed vaevalt kella järgi lauda istusid, ikka isude järgi.

Kasutas valet sõnastust, aga mõte oli tegelikult õige. Kui ärgata samal ajal ja süüa sama koostisega toitu, siis kõht lähebki tühjaks samal kellaajal iga päev. Yes, no, maybe?

alaska
14.01.13, 10:05
Sada küll jah, kui on enamvähem kinda suurusega portsionid. Aga kui on eelmisel päeval olnud mingi suurem sööma, pidu või midagi, siis võiks organism nii terve olla, et järgmine päev sööki juurde ei küsigi.

Strawberry
14.01.13, 10:10
Kui sul on söömisrütm välja kujunenud, siis tekib näljatunne ka minutipealt samal ajal iga päev.

Spewmonkey
14.01.13, 10:13
Sada küll jah, kui on enamvähem kinda suurusega portsionid. Aga kui on eelmisel päeval olnud mingi suurem sööma, pidu või midagi, siis võiks organism nii terve olla, et järgmine päev sööki juurde ei küsigi.

Sain praegu tõenäoliselt valesti aru, aga järgmine päev ei söögi?

Godspeed_EJ
14.01.13, 10:32
Alaska mõtles vist seda, et kui eelmisel päeval oled näiteks õhtul söönud tavapärasest rohkem (sünnipäev, jõulud, pidu, etc) siis järgmine päev ei pea hakkama hommikul peekonit ja muna praadima lihtsalt sellepärast, et oled harjunud seda tegema, vaid tuleb kuulata oma keha.

Minul see praktikas ka nii toimib. Näiteks laupäeval käisin naisega õhtul väljas söömas, sai söödud tavapärasest rohkem ja ka hilisemal kellaajal ning tänu sellele tundsin pühapäeva hommikul, et kõht täis ja ei näinud mingit põhjust/vajadust süüa. Eilse päeva esimene ja ainuke toidukord oligi alles 18 paiku õhtul ja rohkemaks polnud ka vajadust. Täna hommikul olin nö vanas rütmis tagasi.

Spewmonkey
14.01.13, 10:47
Alaska mõtles vist seda, et kui eelmisel päeval oled näiteks õhtul söönud tavapärasest rohkem (sünnipäev, jõulud, pidu, etc) siis järgmine päev ei pea hakkama hommikul peekonit ja muna praadima lihtsalt sellepärast, et oled harjunud seda tegema, vaid tuleb kuulata oma keha.

Minul see praktikas ka nii toimib. Näiteks laupäeval käisin naisega õhtul väljas söömas, sai söödud tavapärasest rohkem ja ka hilisemal kellaajal ning tänu sellele tundsin pühapäeva hommikul, et kõht täis ja ei näinud mingit põhjust/vajadust süüa. Eilse päeva esimene ja ainuke toidukord oligi alles 18 paiku õhtul ja rohkemaks polnud ka vajadust. Täna hommikul olin nö vanas rütmis tagasi.

Krt, see küll enda järgi võttes subjektiivne praegu, aga alla 5k kalori päevas süües küll järgmine hommik ärgates üle 2h söömata ei suuda olla. Kui teki all vegeteerida, siis venitab kauem ka, aga kui midagi asjaliku vaja teha on, siis ei lase küll nälg enam istuda ega astuda.

alaska
14.01.13, 12:05
No päris päeva vast vahele ei jäta, aga juba praegu on nii, et kui hommikul väga näljas, siis keeran endale umbes 1500kcal korraga sisse (rasva ja valku põhiliselt) ja kui füüsiliselt ei liiguta, siis päris hilja õhtul tekib alles uuesti nälg.
Kui ma sööks palju süsivesikuid, siis on kogu see teooria kadunud, siis sööks niipalju, kui kapist leidub. Rasvase toiduga seda muret pole. Paleo, Primal ja need teooriad siis põhiliselt, mida järgin.

Strawberry
14.01.13, 12:15
No päris päeva vast vahele ei jäta, aga juba praegu on nii, et kui hommikul väga näljas, siis keeran endale umbes 1500kcal korraga sisse (rasva ja valku põhiliselt) ja kui füüsiliselt ei liiguta, siis päris hilja õhtul tekib alles uuesti nälg.
Kui ma sööks palju süsivesikuid, siis on kogu see teooria kadunud, siis sööks niipalju, kui kapist leidub. Rasvase toiduga seda muret pole. Paleo, Primal ja need teooriad siis põhiliselt, mida järgin.

Süsikate laadimise päevi ka teed ?

alaska
14.01.13, 14:32
Üldiselt ei tee, aga mul ei ole kah mingit ülikindlat kava, eks mõnda kuuspakki õlut või torti aegajalt võib ka niimoodi nimetada. Kui mingi kõrgema pulsiga aeroobne satub, siis vahest söön kartulit või tatart, aga üldiselt piisab ühest puuviljast päevas ja juurviljadest.

inward
30.01.13, 12:26
Elustamisaparaadid spordikompleksidesse (http://sport.err.ee/varia/04eeef6e-d6bc-4e72-b264-5d6111ad5fd3)

Mulle meeldib see lõik kõige rohkem: Eestis on aastas ligikaudu 3000 äkksurma (Sipria 2006). Äkksurm võib tabada peaaegu igaüht. Sport tõstab äkksurma riski 2-3 korda. Meditsiinilise kontrolliga ei ole võimalik seda varem diagnoosida.

Mõnusalt kontekstist välja rebitud statistika, et 2006. aasta seisuga on Eestis ligikaudu 3000 äkksurma, mis kõik on "kindlasti" seotud spordi tegemisega. Tõstab 2-3 korda ? WTF.

Iseenesest tore uudis. Üsna standard, et selline aparaat suuremates spordikeskustes olemas on.

jasssass
30.01.13, 12:43
LOL lugesin ka seda teksti ja jäi silma
Elustamisaparaadid on paigaldatud järgmistesse spordikompleksidesse üle Eesti: Jõgeva Spordihoone Virtus (Jõgeva) ja Jõhvi Spordihalli (Jõhvi).

Teen mõned korrad aastas Jõgeval Virtuses trenni ja niipalju kui olen näinud siis seal peale Jõgeva Tähe saalihokipundi pole teisi treenijaid ollagi, keda nad seal elustavad krt.

Ei tea kas spordisaalides on äkksurma oht suurem kui ööklubides või on seal juba aparaadid olemas....alkohol ja pulbrid peaks tõstma seda riski oluliselt.

Vandalar
30.01.13, 13:25
Kas sa tahaksid päästa ühe dope'i täistopitud klubilise või ühe sportlase?

alaska
30.01.13, 13:30
Ma päästaks mõlemad.

Strawberry
30.01.13, 13:41
Ma arvan, et praktikas saaksid elustamisega siiski ainult elukutselised kiirabitöötajad hakkama. Saalivalvur Masha ei jõuaks täislastud püksegi piisavalt kiiresti ära vahetada kui midagi juhtub.

Vandalar
30.01.13, 13:46
Arvad, et kiirabi jõuab nii kiiresti kohale, et veel midagi päästa? Ma pole küll ekspert, aga tundub, et selliste äkk juhtumite juures on iga minut kriitilise tähtsusega. Muidu vbl selleks ajaks kui kiirabi kohale jõuab ja sind elustama hakkab on sul aju juba vegetable.

Strawberry
30.01.13, 13:54
Arvad, et kiirabi jõuab nii kiiresti kohale, et veel midagi päästa? Ma pole küll ekspert, aga tundub, et selliste äkk juhtumite juures on iga minut kriitilise tähtsusega. Muidu vbl selleks ajaks kui kiirabi kohale jõuab ja sind elustama hakkab on sul aju juba vegetable.

Jah, kui süda seiskub siis on umbes 5 minutit kuni ajukude hapnikupuuduses surema hakkab.

Elustamine siiski ei ole niisama lihtne, et vajuta paar nuppu ja valmis. Seal on kümneid ja kümneid asju vaja teada, jälgida ja korraga teha. Tavainimesed ei saa sellega hakkama ainec.

P.S. Sellest mida esmaabi kiirkursustel õpetatakse (autokool ntx) ei piisa.

inward
30.01.13, 13:56
Maasikas on meil jah kõiketeadja siin foorumis. Selle seadme kasutamine on lihtne. Kiirabi võib sul jõuda 15 minuti pärast. Kuigi idee poolest südame seiskumise korral, peaksid nad kiiremini kohale jõudma.

Strawberry
30.01.13, 14:01
Maasikas on meil jah kõiketeadja siin foorumis. Selle seadme kasutamine on lihtne. Kiirabi võib sul jõuda 15 minuti pärast. Kuigi idee poolest südame seiskumise korral, peaksid nad kiiremini kohale jõudma.

Ma olen arstiteaduse tudeng ja ma olen kõiki neid seadmeid ise näppinud ja "päris" elustamise koolitust samuti saanud. Millal sina seda seadet aktiveerisid, et selle kasutamine "lihtne" on ?

Here's a fun fact, väljaspool haiglat/kiirabi, tavainimese poolt tehtud elustamine õnnestub ainult 6% ajast.
("Resuscitation Council Comment on CPR study". Resuscitation Council UK, April 2007)

inward
30.01.13, 14:05
Ja see 6% pole midagi väärt sinu jaoks ? Ma olen nõus, et kiirabitöötajad on tõhusamad inimeste elustamisel. Aga 6% on parem kui 0%.

Godspeed_EJ
30.01.13, 18:33
Jah, kui süda seiskub siis on umbes 5 minutit kuni ajukude hapnikupuuduses surema hakkab.

Elustamine siiski ei ole niisama lihtne, et vajuta paar nuppu ja valmis. Seal on kümneid ja kümneid asju vaja teada, jälgida ja korraga teha. Tavainimesed ei saa sellega hakkama ainec.

P.S. Sellest mida esmaabi kiirkursustel õpetatakse (autokool ntx) ei piisa.

Mitut inimest oled elustanud irl, et selliseid väiteid loobid?

IsandJoberst
30.01.13, 20:10
Ma olen arstiteaduse tudeng ja ma olen kõiki neid seadmeid ise näppinud ja "päris" elustamise koolitust samuti saanud. Millal sina seda seadet aktiveerisid, et selle kasutamine "lihtne" on ?

Here's a fun fact, väljaspool haiglat/kiirabi, tavainimese poolt tehtud elustamine õnnestub ainult 6% ajast.
("Resuscitation Council Comment on CPR study". Resuscitation Council UK, April 2007)
Äkksurma puhul peale kiirabi välja kutsumist mida sa siis välja pakuksid kui meil on olemas AED? Loomulikult šokk anda, vähemasti proovida. Kasutamine pole küll keskmisele inimesele ülejõu käiv kui just adrenaliin väga ei mölla. AED puudumisel omal kohal kindlasti ka prekordiaalne löök, kuid ilma kogemuse/väljaõppeta kaheldava väärtusega. Muidugi südamemassaaž on alati omal kohal.
Ei saagi eeldada tavainimeselt suurepärast elustamist. Mannekeeni peal on kõik super elustajad, kuid isegi meditsiinitöötajad (kardioloogia osakond, kogemustega õed) ei suuda kõik teha väga head massaaži, seega ei saa ka tavainimeselt eeldada midagi.
Küll aga kui vähegi mingeid teadmiseid on siis peaks neid rakendama, sest see võib päästa inimese elu. Näide suviselt rattamaratonilt. Keskeas meesterahvas tegi soojendust. Sõitis linnast välja suunal ja sai äkksurma, noored ratturid sattusid läheduses olema ja tegid mehele ~30min südamemassaaži, hiljem võttis kiirabi üle. Õhtul rääkis sama mees haiglas juba juttu ja püsivaid kahjustusi ei tekkinud.

IsandJoberst
30.01.13, 20:15
Hetke teemas kui spordisaalis peaks äkksurma juhtum olema siis reeglina seal ei olda üksi. Sellel ajal kui üks teeb südamemassaaži, saab teine juba AED peale paigaldada. Valesti seal midagi väga teha ei saa, halvimal juhul rikud elektroodid ja shokk jääb andmata.

nikitheone
30.01.13, 20:39
veits ot, aga kas tallinnas on mingit jõusaali, kus ei ole mingit liitumistasu ja mis ei ole väga kallis (ala 50€ kuus). odavamlt ei saagi enam midagi?

IsandJoberst
30.01.13, 20:43
veits ot, aga kas tallinnas on mingit jõusaali, kus ei ole mingit liitumistasu ja mis ei ole väga kallis (ala 50€ kuus). odavamlt ei saagi enam midagi?

www.bonsuna.ee

Matu
01.02.13, 18:38
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=X0tv6mid3GU

Romka
03.02.13, 18:26
So sick
http://www.facebook.com/photo.php?v=10151393440761294&set=vb.322921811293&type=2&theater

Matu
03.02.13, 18:33
väga sick vana indeed

Vandalar
03.02.13, 19:10
Sattusin videost nii innustusse, et hüppasin peaga lambikupli peaaegu pooleks ühte harjutust tehes.

Strawberry
03.02.13, 19:13
Ühe käega plaksuga kätekõverdused. Pean tunnistama, et seda küll ei jaksa teha.

Romka
03.02.13, 19:15
Kolme plaksuga jõuad?

Junken
03.02.13, 19:16
maasikas kas sul treeningkavade koostamisega on palju kogemusi ?

Strawberry
03.02.13, 19:20
Üldist teooriat tean, ei ütleks et just palju kogemust though.

Rage
08.02.13, 14:41
sihuke küsimus, et kui tahaks õllelihast vähemaks saada, siis peaks kõvasti kõhulihaseid treenima või lihtsalt üldtreening millega kaalust alla võtta? Kas mingi piirkonna treenimine mõjub selle piirkonna pekile rohkem?

tonis
08.02.13, 15:15
Korralik toitumine vähendab kõige kiiremini.

pastilaa
08.02.13, 15:47
http://www.wrestling-fun.co.uk/russia1.gif

Rage
08.02.13, 16:05
no mu küsimus oli ikkagi, kas konkreetse piirkonna treenimine mõjutab rohkem seal olevat rasva või mitte

karupoeg
08.02.13, 16:10
imo kui teed aeroobset ning pärast aeroobset kõhulihast nt peale, siis see veidi parandab. aga üldiselt on ikkagi rasvapõletuseks vaja aeroobset treeningut.

(muidugi nendel teleshopivendadel on teistmoodi)

karupoeg
08.02.13, 16:12
eelmine aasta oli endal 20 jaanuar kaal ca 94. 30mai kaalusin 78. ehk 16kg alla 4 kuuga ning pikkuseks 185.

Midagi erilist teha ei tulnud tegelikult. nädalas 3x aeroobset jooksu (ca 1h kord), 2x jõusaal. + parem toitumiskvaliteet ning vähem alkoholi.

Aga see peab olema püsiv tegevus, muidu kellad. suvel lõpetasin ära, sest läksin tööle ning nüüd tagasi 86kg ja michelin küljes

Strawberry
08.02.13, 16:21
no mu küsimus oli ikkagi, kas konkreetse piirkonna treenimine mõjutab rohkem seal olevat rasva või mitte

ei

Vandalar
08.02.13, 16:48
Päris hästi peaks HIT treening ka saledamaks tegema? Ei võta ilmatu palju aega ka kui õeti aru olen saanud.

alaska
08.02.13, 16:49
Rasva ei mõjuta, aga kehahoiakut parandab, mis visuaalselt vähendab küll rippuvat kõhtu.

Provoker
08.02.13, 19:57
ei

ma olen peaaegu kindel, et olen vastupidist kuskilt kuulnud. Allikat ei viitsi hetkel otsida.

Strawberry
08.02.13, 20:09
ma olen peaaegu kindel, et olen vastupidist kuskilt kuulnud. Allikat ei viitsi hetkel otsida.

Rasva paikselt põletamine on ajutine. Hiljem keha ise tõstab kõik rasvavarud ümber, nii et igal pool oleks ühtlaselt (mis täpselt on keha arvates ühtlane sõltub geenidest).

Seega big picture vastus on ikkagi ei, rasva ei saa ainult kindlast kohast põletada.

virukunn
08.02.13, 20:10
ma olen peaaegu kindel, et olen vastupidist kuskilt kuulnud. Allikat ei viitsi hetkel otsida.

See ei ole võimalik ju. Rasv ei digimuutu lihaseks. Ma ise obv mingi ekspert pole, aga nii palju kui lugenud, siis see on põhilisi müüte üldse kaalulangetamise juures.

Jäämees
08.02.13, 22:17
''Spot fat reduction'' on müüt.

Maxi
08.02.13, 22:55
Tegelt? the fuck, ma olen aasta aega pekki kogunud et saaks lihaseks pumbata ja te tahate öelda, et ilmaasjata?

Vandalar
08.02.13, 23:02
Saad panni peale pigistada vähemalt, kui kartuleid praed

Maxi
08.02.13, 23:08
Lasen välja imeda ja keedan seepi sellest, hea sokke pesta

Rage
09.02.13, 10:25
ok gut.. ma tean väga hästi aeropobsest treeningust ja kuidas seda teha ja kuidas kaalu langetada jms.. võrreldes augustiga olen 11kg kergem.. lihtsalt visuaalselt mulle tundub et igalt poolt mujalt on asi paremaks läinud aint õllekõht mitte... sellest mu küsimus tingitud.. mõtlesin, et jõusaalis teen kõhulihaseid suht vähe, et äkitse peaks kõhulihaseid rohkem treenima, aga tundub, et vahet pole seega egas midagi.. vehin siis aeroobset edasi...

alaska
09.02.13, 10:41
Ma kirjutasin eile pika vastuse, kuidas aeroobsega põhiliselt lihast maha võtab, aga millegipärast kustutasin ära. Põhimõtteliselt on nii, et kui oled ülekaaluline mees, siis omad tegelikult üldiselt ka tavainimesest rohkem lihaseid. Kui nüüd kaalu kaotada rasva arvelt, siis võib päris hea visuaalse tulemuse saada. Kahjuks on see üsna pikaajaline protsess ja kaalunumber muutub aeglasemalt. Kui aeroobset vihtuma hakata, siis sulab lihas nagu kevadine lumi ja väga tihti on tulemuseks traditsiooniline skinny fat keha, isegi kui kaotatud on tohutu kogus kaalu.
Et mitte kaotada lihast, tuleb süüa vähemalt 2g valku rasvavaba kehakaalu kohta, nii 200g on juba väga hea.
Teiseks tuleks tõsta suuri raskuseid. Inimese lihaste suurus on adaptsioon keskonnale, kui vehkida madala raskusega ja pikad seeriad 6 harjutust lihasele, siis keha kohanemine on üldjuhul kasvatada lihast, mis peab vastu sellisele pikaajalisele vehkimisele. Ühesõnaga väike ja sitke lihas. Seda me enamus ei vaja, kui me just ehitajad või laotöölised ei ole.
Et meie närvisüsteem suurte raskuste tõstmisega kohaneks, tuleks ettevaatlikult alustada ja korralikult puhata. Lisaks tuleks treenida südant.
Või midagi sellist.

Spewmonkey
09.02.13, 10:41
ok gut.. ma tean väga hästi aeropobsest treeningust ja kuidas seda teha ja kuidas kaalu langetada jms.. võrreldes augustiga olen 11kg kergem.. lihtsalt visuaalselt mulle tundub et igalt poolt mujalt on asi paremaks läinud aint õllekõht mitte... sellest mu küsimus tingitud.. mõtlesin, et jõusaalis teen kõhulihaseid suht vähe, et äkitse peaks kõhulihaseid rohkem treenima, aga tundub, et vahet pole seega egas midagi.. vehin siis aeroobset edasi...

Kõht ongi lihtsalt viimane osa kust pekk ära kaob.

Strawberry
09.02.13, 10:52
Tavaliselt läheb rasv kõigepealt distaalsetest kehaosadest nagu käed/jalad, siis kõht/rind ja lõpuks siseelundite vahelt.

Tagasi tuleb vastupidises järjekorras, võib vabalt olla ka juhuseid kus ülikuiva kehaehitusega kulturist võtab 6-7 kilo juurde aga väliselt pekki nagu juurde ei tule.

virukunn
09.02.13, 14:05
Ma kirjutasin eile pika vastuse, kuidas aeroobsega põhiliselt lihast maha võtab, aga millegipärast kustutasin ära. Põhimõtteliselt on nii, et kui oled ülekaaluline mees, siis omad tegelikult üldiselt ka tavainimesest rohkem lihaseid. Kui nüüd kaalu kaotada rasva arvelt, siis võib päris hea visuaalse tulemuse saada. Kahjuks on see üsna pikaajaline protsess ja kaalunumber muutub aeglasemalt. Kui aeroobset vihtuma hakata, siis sulab lihas nagu kevadine lumi ja väga tihti on tulemuseks traditsiooniline skinny fat keha, isegi kui kaotatud on tohutu kogus kaalu.
Et mitte kaotada lihast, tuleb süüa vähemalt 2g valku rasvavaba kehakaalu kohta, nii 200g on juba väga hea.
Teiseks tuleks tõsta suuri raskuseid. Inimese lihaste suurus on adaptsioon keskonnale, kui vehkida madala raskusega ja pikad seeriad 6 harjutust lihasele, siis keha kohanemine on üldjuhul kasvatada lihast, mis peab vastu sellisele pikaajalisele vehkimisele. Ühesõnaga väike ja sitke lihas. Seda me enamus ei vaja, kui me just ehitajad või laotöölised ei ole.
Et meie närvisüsteem suurte raskuste tõstmisega kohaneks, tuleks ettevaatlikult alustada ja korralikult puhata. Lisaks tuleks treenida südant.
Või midagi sellist.



Palju siis valku tuleks süüa kui lihast kasvatada tahan ? Ma olen nagu väiksemaid numbreid kuulnud kui see 2g.
Ise üritan kaalust alla võtta (rasva arvelt obv) ja samal ajal lihast kasvatada, aga kui ma 200g+ valku päevas sisse hakkaks ajama, siis ilmselt tõuseks kaal ka, sest see kogus on kcalides nii suur ja 3x nädalas jõusaal on pmst mu ainus liigutamine hetkel. Või on kuskil mu mõtlemises viga ?

alaska
09.02.13, 14:33
200g on muidugi palju sisse süüa, aga siis on kindel, et lihas on toidetud. 800kcal siis. Keskimine mees vajab u 3000 kcal päevas, rasva võiks olla 1g kilo kohta, see siis u 900kcal ja ülejäänud 1300 siis sellest, kumb rohkem maitseb ja mis trenni tehakse, rasv või süsikas.

Aga vaevalt sa väiksemaid numbreid kuulnud oled, kui 2g RASVAVABA kehakilo kohta, see on isegi suht väike number traditsioonilisi lihasekasvatamise teooriad arvestades. Arvestama peab seda, et ka siis, kui sixpack juba paistab, on kehas ikka 10% rasva, mis 80 kg mehe puhul teeb 8 kg. Niiet puhas mass 72, korrutame kahega, saame 144g valku, mis on suhteliselt sissesöödav kogus.

virukunn
09.02.13, 14:53
800kcal siis.

Kust sina valku ammutad ?

Selleks, et süüa 200g+ valku päevas ja jääda alla 3000kcal peabki ju aint kodujuustu ja kohupiima ja tunakonserve sööma, muud ei tohi.

alaska
09.02.13, 16:27
95% visuaalselt kuivi lihaseid omavaid meesterahvaid just seda päevad läbi söövadki. Kanarind kah juurde ja valgupulbrid. 5% paneb siis keemiat.

Strawberry
09.02.13, 16:45
Praktikas inimkeha ei tarbi üle 1,3-1,4g/kg kohta valku. 2g/kg on soovitus stiilis, et las olla pigem rohkem kui, et puudu jääb, mis iseenest ei ole halb, lihtsalt peldikus kangi laskmas pead rohkem käima.

alaska
09.02.13, 20:03
Tegelikult ei pea, kuna keha ei jäta midagi nii kergesti omastamata. Palju valku süües hakkab keha eritama spetsiaalseid hormoone, mis aeglustavad ainevahetust, niiet kõik jõuab ilusasti imenduda. Aga muidu on sul õigus, see on siiamaani vaieldav teema, kui palju valku on piisav või palju.

virukunn
20.02.13, 18:47
Ma ei tea kui õige teema see on, aga kas keegi oskab soovitada mingeid harjutusi vms, mis aitaks selga sirgemaks saada ? On see üldse võimalik ? Või peaks arstile minema ? Mu diivanil passimise ja x-olekus grindimise eluviis hakkab jubedalt seljale. Terve elu tegelt imo väike küür seljas olnud mis on noore mehe kohta päris kurb. Sirge seljaga istumine tundub väga ebaloomulik ja väsitab kiirelt ära. Terve elu olen nö lebo asendis istunud.

Vandalar
20.02.13, 19:00
Deadlift ehk jõutõmme teeb IMO selja vägagi sirgeks ja tugevaks. Sellega on aga üks aga- seda tuleb korralikult osata teha ja see on ka harjutus millega on valesti tegemise korral võimalik seljale palju halba teha.

Godspeed_EJ
20.02.13, 19:12
Ma ei tea kui õige teema see on, aga kas keegi oskab soovitada mingeid harjutusi vms, mis aitaks selga sirgemaks saada ? On see üldse võimalik ? Või peaks arstile minema ? Mu diivanil passimise ja x-olekus grindimise eluviis hakkab jubedalt seljale. Terve elu tegelt imo väike küür seljas olnud mis on noore mehe kohta päris kurb. Sirge seljaga istumine tundub väga ebaloomulik ja väsitab kiirelt ära. Terve elu olen nö lebo asendis istunud.

Kui sirge seljaga istumine väsitab, siis ilmselt alaselja lihased kergelt mandunud :)

Kõige kergem lahendus. Osta koju exercise ball ja harjuta end selle peal istuma. Alusta ntx 30min ja ürita 2 tunnini viia vaikselt. See muidugi imeloom ei ole, ehk pead ikka ise oma rühti jälgima istudes, aga aitab kindlasti.

Sama palliga saad back extensione ja muid häid harjutusi teha, mis keha keskosa tugevdavad.

http://www.nudgefitness.com/images/Exercise%20Ball.jpg

virukunn
20.02.13, 19:17
Jap ma olen ise ka sellele mõelnud, kunagi oli ka see pall. Ja sellega ka nõus et selja alaosa võib nõrk olla, aga hetkel tegelen sellega jõukas.

joker
20.02.13, 19:51
Kodus, arvuti taga istudes proovi hoida õlad tahapoole, tooli seljatugi võiks kumer olla, et toetab alaselga. Samuti see pall on väga hea valik. Spordiarst võibolla soovitaks sul natuke minna ja lasta ennast väänata (endal oli ka selgroo ülemise osaga probleeme, selline närvivalu, käisin nädal aega järjest iga päev ja pärast jube kerge olla) Jõutõmbe osas ürita treeneri käest abi saada kui saalis selline inimene olemas. Kõrvalt vaatav inimene on alati pädevam vastama mis valesti.

virukunn
20.02.13, 19:59
Arvuti taga ma olen diivanil l2pakaga, ehk siis mingi 4-5h päevas pmst lamavas leboasendis, nii et l2ppar kõhu peal ja selg suht kõveras. Seda just sp, et tooli peal laua taga väsisin kiirelt ära ja ei saanud nii pikki sesse teha. Mõtlesin omale selle lebotugitooli osta, seal vähemalt selg vist oleks sirgemas asendis.

alaska
20.02.13, 20:19
Arvuti taga ma olen diivanil l2pakaga, ehk siis mingi 4-5h päevas pmst lamavas leboasendis, nii et l2ppar kõhu peal ja selg suht kõveras. Seda just sp, et tooli peal laua taga väsisin kiirelt ära ja ei saanud nii pikki sesse teha. Mõtlesin omale selle lebotugitooli osta, seal vähemalt selg vist oleks sirgemas asendis.

Sa oled juba suures võidus, et sa kusagil seljaopi järjekorras ei ole. Sul on alaselja süvalihased nii nõrgad, et iga hetk võib mõni disk minema panna. Jõusaalis, kummardades, köhides. Pall on hea, piisab ka tegelt ilma seljatoeta toolist. Ära riski, hakka kohe tegelema asjaga.

virukunn
20.02.13, 20:36
Viimased paar nädalat olen jah jõukas selga teinud. Ega ma päris sant ka veel pole, enda arust ikka tugev mees, käed-jalad-selg vb nõrgad ainult :D
See peaks alaseljale kõige efektiivsem olema ? http://www.fitness.ee/exercise_show.php?groupID=1&lang=1

joker
20.02.13, 21:04
On hea harjutus alaseljale, aga kindlasti ära jäta välja jõutõmmet, isegi kergete raskustega, õigesti sooritatuna aitab just see harjutus su selga.

Keegi tartust ka kõvasti jõusaalis madistab (otsib hea vormi ?) Kas järgite treeneri koostatud kava ja sööte korralikult või niisama liigutate rauda ?

Vandalar
20.02.13, 21:07
Mul ka seljaga natuke jamasid olnud ja peaks ütlema, et vähemalt mulle tundus see harjutus natuke räigena ja käis liiga julmalt alaseljale (see kõhuli üles kaardumine siis).

joker
20.02.13, 21:13
Alguses võib alustada lihtsalt maast. Kõhuli lamades tõsta üles vastaskäe-ja jala. Sealt edasi võid liikuda põlvili asendisse ja teha sama asja.

Provoker
20.02.13, 21:31
mina olen teinud hantlid käes sirgete jalgadega ette kummardusi. Sisuliselt ranane jõutõmbega aga raskused ei ole nii suured.

virukunn
20.02.13, 21:40
Mul ka seljaga natuke jamasid olnud ja peaks ütlema, et vähemalt mulle tundus see harjutus natuke räigena ja käis liiga julmalt alaseljale (see kõhuli üles kaardumine siis).

Esimene kord tõmbas jah selja räigelt verd täis ja valusaks, aga teised korrad enam pole üldse hull. 25kg-ga teen seda.

Codecci
21.02.13, 04:45
Osta omale korralik ergonoomiline arvutitool, alla €500 vast kätte ei saa.

Harjutusteks ja ettepanekuteks maa isiklikult võtaks ühendust eratreener Jass Murutaluga, sest tean, et inimene on oma ala fanaatik ja kindlasti teab, millest räägib: http://ristouuk.wordpress.com/2011/11/02/ideed-paremaks-treeninguks-treener-jass-murutalu-seminarilt/

Aga tasuta abi saab ka arstidelt, kunagi oli rüht sitt vms siis sai mingeid harjutusi tehtud.

tolmuahv
21.02.13, 11:08
Tellisin ka endale selle standardse isikliku toitumis- ja treeningkava mõni aeg tagasi. Proovin seda jõudumööda trennis järgida, aga kõige probleemsem on just seljapäev. Kavas on jõutõmme, istudes kukla taha tõmme, istudes ette tõmbed kitsa ja laia haardega, kitsa haardega ülevalt ette istudes, hantlid külgedele, kangiga ja hantlitega õlgade tõsted.

Selja poolest kannataks kenasti ära, aga lihtsalt haare väsib ja ei suuda enam piisava raskusega teha. Kõiki asju pean vähemaks võtma paari seeria järel, sest muidu lihtsalt läheb kang või hantel käest lahti. Kuidas adjustida oleks mõistlik?

Kas jõutõmbele on mõni hea alternatiiv? Endale tundub, et see väsitab küünarlihast kõige rohkem, samas on mõned aastad tagasi olnud ka üsna tõsine diskivigastus alaseljas, seega end üleliia mugavalt ei tunne kui max raskust maast lahti venitan. Üritan küll korralikult teha, aga fuckup ei hüüa tulles. Mõni alternatiiv kuluks hädasti ära.

-andres-
21.02.13, 11:12
Haaret saad samamoodi treenida või siis vajadusel saad ju rihmi kasutada, mis aitavad hoida.

Strawberry
21.02.13, 11:15
Tellisin ka endale selle standardse isikliku toitumis- ja treeningkava mõni aeg tagasi. Proovin seda jõudumööda trennis järgida, aga kõige probleemsem on just seljapäev. Kavas on jõutõmme, istudes kukla taha tõmme, istudes ette tõmbed kitsa ja laia haardega, kitsa haardega ülevalt ette istudes, hantlid külgedele, kangiga ja hantlitega õlgade tõsted.

Selja poolest kannataks kenasti ära, aga lihtsalt haare väsib ja ei suuda enam piisava raskusega teha. Kõiki asju pean vähemaks võtma paari seeria järel, sest muidu lihtsalt läheb kang või hantel käest lahti. Kuidas adjustida oleks mõistlik?

Kas jõutõmbele on mõni hea alternatiiv? Endale tundub, et see väsitab küünarlihast kõige rohkem, samas on mõned aastad tagasi olnud ka üsna tõsine diskivigastus alaseljas, seega end üleliia mugavalt ei tunne kui max raskust maast lahti venitan. Üritan küll korralikult teha, aga fuckup ei hüüa tulles. Mõni alternatiiv kuluks hädasti ära.

See kõlab nagu 10a kogemusega bodybuilderi kava. Kui kaua sa ise jõusaalis trenni oled teinud ? Algajale on selline kava ilmselge overkill.

tolmuahv
21.02.13, 11:55
Pikalt ja regulaarselt pole kunagi käinud. Olen hooti käinud kuu-paar, niisama tühja pannud ja siis jälle pool aastat või aasta vahele jäänud. Aga selle kava tegi professionaalne treener ja toitumisnõustaja, kellele kirjutasin füüsilise aktiivsuse kohta:

"Vahelduv. Suvel 1-2 korda nädalas aeroobne (jalgpall), talvel 1-2 korda nädalas jõusaal või sisetingimustes aeroobne treening (1h ellipsil vms)."

Kava tundub endale päris raske jah, aga samas saab hetkel hakkama. Olen kuu aega teinud, ca 3 korda nädalas, valikuliselt kombineerides treeneri kirjutatud soovitusi ja võimalusi. Nimelt on kavas 4 erinevat päeva, aga ma üritan neist 3 teha. Enda jõusaalis on mõned seadmed puudu (jalapress, jala tagapea lihase trenazöör, rinnalihase harjutuse trossid) ja sellepärat kõike ei saaks ka soovi korral täpselt teha.

Kuigi kuu aja pealt ei saa veel järeldusi teha, siis arengut on tunda küll. Rinnalt surumises on see vast kõige selgemalt mõõdetav. 72 kg kehakaalus juures oli kuu aega tagasi max 75 kg, nüüd 95 kg (enda varasem rekord oli 85). Kükke jms asju ei taha üksi trennis max raskuse peale teha.

Aga see kuradi haare raisk rikub pool rõõmu ära, seriously.

lont
21.02.13, 12:25
jõusaali kindaid võid ka proovida, osadele sobivad, osadele mitte.

-andres-
21.02.13, 12:35
Pikalt ja regulaarselt pole kunagi käinud. Olen hooti käinud kuu-paar, niisama tühja pannud ja siis jälle pool aastat või aasta vahele jäänud. Aga selle kava tegi professionaalne treener ja toitumisnõustaja, kellele kirjutasin füüsilise aktiivsuse kohta:

"Vahelduv. Suvel 1-2 korda nädalas aeroobne (jalgpall), talvel 1-2 korda nädalas jõusaal või sisetingimustes aeroobne treening (1h ellipsil vms)."

Kava tundub endale päris raske jah, aga samas saab hetkel hakkama. Olen kuu aega teinud, ca 3 korda nädalas, valikuliselt kombineerides treeneri kirjutatud soovitusi ja võimalusi. Nimelt on kavas 4 erinevat päeva, aga ma üritan neist 3 teha. Enda jõusaalis on mõned seadmed puudu (jalapress, jala tagapea lihase trenazöör, rinnalihase harjutuse trossid) ja sellepärat kõike ei saaks ka soovi korral täpselt teha.

Kuigi kuu aja pealt ei saa veel järeldusi teha, siis arengut on tunda küll. Rinnalt surumises on see vast kõige selgemalt mõõdetav. 72 kg kehakaalus juures oli kuu aega tagasi max 75 kg, nüüd 95 kg (enda varasem rekord oli 85). Kükke jms asju ei taha üksi trennis max raskuse peale teha.

Aga see kuradi haare raisk rikub pool rõõmu ära, seriously.

Kirjutasin ju enne, kuid võin uuesti.
http://fitshop.fitness.ee/treeningvarustus/3/readmore/362/Power%20Wrist%20Straps/

Strawberry
21.02.13, 12:36
http://www.amazon.com/Fat-Gripz-EIRON001/dp/B005FIS14Y

http://www.littleblokefitness.com.au/wp-content/uploads/wpsc/product_images/fat%20gripz%20pair.jpg

http://www.roguecanada.ca/media/catalog/product/cache/2/image/0dc2d03fe217f8c83829496872af24a0/3/i/3inch-fat-gripz-4.jpg

http://www.fortiusfitness.com/blog/wp-content/uploads/fatgripz1.jpg

http://imgc.classistatic.com/cps/blnc/130211/229r1/3808fh7_20.jpeg

bluelite
21.02.13, 12:47
Kirjutasin ju enne, kuid võin uuesti.
http://fitshop.fitness.ee/treeningvarustus/3/readmore/362/Power%20Wrist%20Straps/

Soovitan soojalt, need on seljapäeval suhteliselt asendamatud.

veeretas
21.02.13, 13:03
need rihmad ülimalt solid asjad jep, aga saab ka talk kasutades
soovitud efekti ja käed arenevad ka rohkem. Ja Tolmuahvile küsimus, et kuna tundud suht alga ja ei pruugi teada aga kas jõutõmmet tehes kasutad sellist haaret, et üks käsi pealthaare ja teine althaare?

oohoh
21.02.13, 13:52
treenige haaret & ostke magneesiumiklotsid parem rihmade asemel

joker
21.02.13, 14:26
Pikalt ja regulaarselt pole kunagi käinud. Olen hooti käinud kuu-paar, niisama tühja pannud ja siis jälle pool aastat või aasta vahele jäänud. Aga selle kava tegi professionaalne treener ja toitumisnõustaja, kellele kirjutasin füüsilise aktiivsuse kohta:

"Vahelduv. Suvel 1-2 korda nädalas aeroobne (jalgpall), talvel 1-2 korda nädalas jõusaal või sisetingimustes aeroobne treening (1h ellipsil vms)."

Kava tundub endale päris raske jah, aga samas saab hetkel hakkama. Olen kuu aega teinud, ca 3 korda nädalas, valikuliselt kombineerides treeneri kirjutatud soovitusi ja võimalusi. Nimelt on kavas 4 erinevat päeva, aga ma üritan neist 3 teha. Enda jõusaalis on mõned seadmed puudu (jalapress, jala tagapea lihase trenazöör, rinnalihase harjutuse trossid) ja sellepärat kõike ei saaks ka soovi korral täpselt teha.

Kuigi kuu aja pealt ei saa veel järeldusi teha, siis arengut on tunda küll. Rinnalt surumises on see vast kõige selgemalt mõõdetav. 72 kg kehakaalus juures oli kuu aega tagasi max 75 kg, nüüd 95 kg (enda varasem rekord oli 85). Kükke jms asju ei taha üksi trennis max raskuse peale teha.

Aga see kuradi haare raisk rikub pool rõõmu ära, seriously.
jala taguosa saad treenida nt hantlid käes väljaasted, või kang turjal sama. rinnalihase harjutused trossidel asenda lendamistega pingil, saad kallet muuta ju (positiivne kalle ja tasapinnal, samuti negatiivse kaldega surumine) leia endale rihmad, 5-15€ ja elu aeg kasutad (kui just väga üüratuid raskuseid ei kasuta) ei pea mõtlema enda haardele vaid liigutuse õigele sooritusele.

Vandalar
21.02.13, 15:13
Selline küsimus, et kui ilma spetsiaalsete jalanõudeta tõsta, eriti just jõutõmmet teha- kas see võib jalatalla, pöia, varba vms piirkonna ära rikkuda? Endal on peale tõmbe tegemist teinekord pöid ja suur varvas alt haigeks läinud.

Junken
21.02.13, 15:43
+1oohohile ja veeratas mis vahet sel on kas sa kasutad seda haaaret mida sa nimetasid v lihtsalt pealthaaret. Mugavuse asi...

jaagup17
21.02.13, 16:23
Tolmuahv, olen täpselt samas kaalus ja täpselt sama probleem. Varem tegin seljapäeval 1. asjana jõutõmmet, aga kuna see võtab nii läbi randmed ja käed, siis lõpus turja ei suuda teha lihtsalt. Nüüd olen nii teinud, et teed näiteks jõutõmmet üle nädala vms. Ilma jõutõmbeta suudan kõik ülejäänu normaalselt ära teha. Ilmselt ostan strapsid ka mingi aeg ära ja vaatab mis kasu on.

tolmuahv
21.02.13, 17:56
Tänud, ma otsin need strapsid üles. Veeratas - jah, olen teinud üks käsi pealt ja teine alt haardega.

tolmuahv
21.02.13, 17:59
Tegelt on üks praktiline küsimus veel: Päris tihti on nii, et avastan end õhtul peale tööd 5-6 paiku olukorras, kus kõht on täiesti tühi (viimati 12-paiku mingi rääbis söök) ja tuleb valida, kas koju või trenni minna. Seni olen võtnud mingi lame-ass võileiva kontori köögist ja läinud trenni. Kas jõusaali on sel juhul mõtet üldse minna või on see pigem kahjuks kui kasuks?

Obv kõige mõistlikum vastus on, et mõtle ette ja söö korralikult. Aga töö ja päevakava on selline, et alati ei ole võimalik või ei suuda piisavalt ette planeerida.

Strawberry
21.02.13, 18:02
Tegelt on üks praktiline küsimus veel: Päris tihti on nii, et avastan end õhtul peale tööd 5-6 paiku olukorras, kus kõht on täiesti tühi (viimati 12-paiku mingi rääbis söök) ja tuleb valida, kas koju või trenni minna. Seni olen võtnud mingi lame-ass võileiva kontori köögist ja läinud trenni. Kas jõusaali on sel juhul mõtet üldse minna või on see pigem kahjuks kui kasuks?

Obv kõige mõistlikum vastus on, et mõtle ette ja söö korralikult. Aga töö ja päevakava on selline, et alati ei ole võimalik või ei suuda piisavalt ette planeerida.

Kui on tühja kõhuga trenni minek, siis võta 10 tabletti 15-20 min enne trenni. Hoiab ära lihaste kataboolseks mineku.

http://fitshop.fitness.ee/kompleksid/0/readmore/20/BCAA/

tolmuahv
21.02.13, 18:10
Ma pole kunagi ühtegi toidulisandit kasutanud. Loll küsimus, aga kas nad on täiesti loodusliku sisuga ja samad ained saaks tavapärasest toidust? S.t. hea meelega mingeid eksootilisi kemikaale ei sööks, aga mingeid eelarvamusi ka pole lisandite suhtes.

alaska
21.02.13, 18:18
Söök segab trenni siis, kui veresuhkur on madal trenni ajal. Üldiselt juhtub see siis, kui oled süsivesikuid söönud enne trenni u 1-2h. Siis ei jõua eriti teha.

Strawberry
21.02.13, 20:38
Ma pole kunagi ühtegi toidulisandit kasutanud. Loll küsimus, aga kas nad on täiesti loodusliku sisuga ja samad ained saaks tavapärasest toidust? S.t. hea meelega mingeid eksootilisi kemikaale ei sööks, aga mingeid eelarvamusi ka pole lisandite suhtes.

Jah, valku, glutamiini, BCAA-d ja aminohappeid, kreatiini, arginiini, beeta-alaniini. Kõike saab ka kas toidust või ka keha ise sünteesib.

Strawberry
21.02.13, 20:39
Võib ka toidukorra asemel mõnda batooni mugistada.

http://fitshop.fitness.ee/batoonid/1/readmore/707/Giant/

Godspeed_EJ
22.02.13, 09:28
Tolmuahv, esmamulje on, et oled saanud endale suvalise kulturisti "riiuli" kava, mida müüakse kõigile.

Kui sa Kiivikasega kevadel võidu lavalaudadele võimlema ei taha minna, siis võid vabalt oma kavast enamus isoleerivad harjutused välja jätta ja keskenduda baasharjutustele. Enamus tavakodanike viga ongi, et tellitakse kava mõne kulturisti käest ja hakatakse mõtetult palju isoleerivaid harjutusi tegema ja sellega raisatakse ainult aega.


Kava võid vabalt jaotada 2 päevaks - alakeha ja ülakeha ning mõlemal päeval teha lisaks alaselga+kõhulihaseid. Kui teed 3 trenni nädalas siis 3 trenn võiks olla aeroobne. Vaheldumisi üle nädala pikk rahulik aeroobne kuni 150 pulsiga ja teine HIIT formaadis.

Mis haardetugevusse puutub, siis rihmasid võid kasutada, aga see on probleemi eiramine, mitte sellega tegelemine. Haaret annab ka edukalt treenida. Võid iga trenni lõpus hoida mõlemas käes 10kg raskusega ketast. Kinni hoiad ainult näppudega ja hoiad kuni enam ei jõua. Teine võimalus on trenni lõpus rippuda lõuatõmbekangi küljes kuni haare järgi annab.

Toitumise koha pealt nii palju, et ma ise trenni ei lähe kui pole 6-7 tundi korralikult söönud, kuna lihtsalt pole energiat. BCAA tablettide asemel söö 2h enne trenni kasvõi batoon või osta valgupulber ja tee shake. Kõige parem on muidugi süüa normaalne lõunasöök.

tolmuahv
22.02.13, 10:34
Selle "riiuli" osas on sul vist õigus. Arutasin seda ühe sõbraga, kelle toitumiskava oli sõna-sõnalt sama, koguseid me peast ei mäletanud kui arutasime. Aga font, lauseehitus jms olid 100% samad. Eks saan isegi aru, et ega seda kullana võtta ei saa. Aga ma pole piisavalt haritud, et teada, millised on isoleerivad harjutused ja millega neid asendada võiks.

Teine üllatav aspekt selle kava juures oli, et kõhulihastel oli väga vähe rõhku. Kõik kokku ühel päeval neljast ja 3 erinevat harjutust (1 seeria kõiki). Varem olin kuulnud, et kõhtu võib iga trenni lõpus teha. Seni ebaselge, kumb mõistlikum on.

joker
22.02.13, 10:53
sa võid iga päev teha kõhtu, aga kui sa ühel päeval kõhu korralikult läbi treenid (nt. ei suuda enam ühtegi istessetõusu sooritada, peaks sul kõht järgmine päev korralikult tunda andma) endal piisab 2. harjutuset kumbagi 3 seeriat ja 12-15 kordust seerias, et 2-3 päeva kõhtu valutada. sa pead ise tundma kuidas sinu lihas mingile harjutusele reageerib ja kui harjutus ei toimi küsi endalt miks.

Strawberry
22.02.13, 10:54
Mina sinu asemel teeks seljale ainult kahte harjutust. Deadlifti ja lõuatõmbeid. Pole üldse mõtet teiste harjutuste poole vaadatagi enne kui sa ei ole võimeline 4x10 lõuatõmmet tegema. Basics first.

Kõhulihaseid uuema teaduse põlvkond enam eraldi ei treenigi. Kõhulihased on füsioloogiliselt pisut teistsugused ja üldiselt nad saavad koormust ka peaaegu kõiki muid harjutusi tehes. Suurte raskustega kükid näiteks treenivad samaaegselt kõhulihaseid väga hästi. Välimuse vaatepunktist on 6-pack madala rasvaprotsendi, mitte igapäevaste kõhuharjutuste tulemus.

BMA
22.02.13, 12:04
Tavaline treenija tõesti ei peaks aega raiskama isoleerivate harjutustega ja lihaste isoleerimisega muude meetmetega, v.a selja lailihas, mis muudmoodi kasvama ei hakka.

Isoleerivad harjutused on siis sellised, mis püüavad rakendada töösse üksnes konkreetset lihasgruppi. Näiteks biitsepstõste pingil
http://www.youtube.com/watch?v=3XGAAS48x1c Samas tehes näiteks biitsepsile seistes kangiga harjutust saavad ka kõrvalised lihasgrupid(õlg, rind, selg jne) suure koormuse.

Täiesti välja jätta isoleerivaid harjutusi ka ei pea, kuid eelistada muid.
Lihtsustatult ja maakeeli - vaba raskus + treenimisel efektiivne kasutatav raskus on suurem, kui muudel sama lihasgruppi jaoks mõeldud harjutustel = harjutus, mis rakendab töösse võimalikult palju lihaseid.
Kuid rõhk peab olema baasharjutustel - kükil, lamades (ja ka seistes surumisel), jõutõmbel.

Kuna selja lailihas on suurim lihasgrupp, mille areng ka visuaalse pildi mõttes on väga tähtis, siis:
Lõuatõmbe puhul kasutada erinevaid haardelaiusi, aga lõuatõmme laia pealt haardega on lausa kohustuslik.
Kuna selja lailihas on lihasgrupp, mida töösse efektiivselt rakendada on raske, tuleks selja lailihast treenides püüelda lihase isoleerimise suunas. S.t. on vaja leida lailihase tunnetus ja püüelda sooritustel selle poole, et koormus ei langeks kätele, vaid ikka selja lailihasele. Soovitan lisaks
http://www.channels.com/episodes/show/15492108/One-Arm-Bent-Over-Row-Back-Exercise

Godspeed_EJ
22.02.13, 12:19
Selle "riiuli" osas on sul vist õigus. Arutasin seda ühe sõbraga, kelle toitumiskava oli sõna-sõnalt sama, koguseid me peast ei mäletanud kui arutasime. Aga font, lauseehitus jms olid 100% samad. Eks saan isegi aru, et ega seda kullana võtta ei saa. Aga ma pole piisavalt haritud, et teada, millised on isoleerivad harjutused ja millega neid asendada võiks.

Teine üllatav aspekt selle kava juures oli, et kõhulihastel oli väga vähe rõhku. Kõik kokku ühel päeval neljast ja 3 erinevat harjutust (1 seeria kõiki). Varem olin kuulnud, et kõhtu võib iga trenni lõpus teha. Seni ebaselge, kumb mõistlikum on.

Isoleerivad on harjutused, mis treenivad ühte lihasgruppi. Näiteks enamus biitsepsi harjutusi on isoleerivad, kuna muud lihasrühmad tööd ei saa. Kõik trossidega tehtavad harjutused on samuti isoleerivad. Need on head harjutused kulturistidele, sest laval hinnatakse lihase detailsust. Lisaks ei soovita kasutada masinaid vaid treenida vabade raskustega. Masinatel on liikumiseks fikseeritud trajektoor, mis tähendab, et keha ei kasuta väikseid lihaseid, mis on mõeldud stabiliseerimiseks. Vabade raskuste puhul annad ka neile lihastele koormust.

Mina soovitaksin keskenduda harjutustele, mida sooritades kasutad 2 või enamat lihasrühma.

Kätekõverdused / Rinnalt surumine (rind, triitseps, õlg)
Lõuatõmbed. (selg, biitseps)
Jõutõmme (selg, tuharad, jalg)
Kükk (jalg, tuharad)
Rööbaspuudel surumine (rind, õlg, triitseps)

Kui täpsemat ja tõsisemat nõu soovid saada, siis mina julgen soovitada Kristjan Koiki. On väga kompetentne inimene rääkima nii toitumisest, kui funktsionaalsest treenimisest.
Veel üks kodanik on Fred Antson, kellel väga head teadmised antud valdkonnast.

tolmuahv
22.02.13, 14:10
Mina sinu asemel teeks seljale ainult kahte harjutust. Deadlifti ja lõuatõmbeid. Pole üldse mõtet teiste harjutuste poole vaadatagi enne kui sa ei ole võimeline 4x10 lõuatõmmet tegema. Basics first.

Kõhulihaseid uuema teaduse põlvkond enam eraldi ei treenigi. Kõhulihased on füsioloogiliselt pisut teistsugused ja üldiselt nad saavad koormust ka peaaegu kõiki muid harjutusi tehes. Suurte raskustega kükid näiteks treenivad samaaegselt kõhulihaseid väga hästi. Välimuse vaatepunktist on 6-pack madala rasvaprotsendi, mitte igapäevaste kõhuharjutuste tulemus.

Kas lõuatõmme on selja jaoks parim? Ma ise olen eelistanud pigem laia haardega kukla taha tõmmet pingil. Muidu 4x10 lõuga ükskõik mis haardega tuleb suht kergelt vanalt rasvalt. Keskkoolis harjutasin iga päev ja tuli puhtalt max 25 ja nõksuga 60+. Kusjuures nõksuga tõmmates sai just selg koormust. Max numbri kasvatamine jäi selgelt vaid haarde taha juba siis. Ma olen vist mingi küünarlihase-kusik eluaeg olnud.

Kõhulihaste treenimisega on mul vanast ajast ka pask kogemus. Sai sedagi kunagi liiga palju tehtud. Eesmärgiks oli mingi kooli istesse tõusude rekord üle teha. Jäi vist 30 sec jooksul 48 korda. Korraga järjest võis vabalt teha 1000. Samal ajal selga ei treeninud ja asi lõppes jalgpalli mängides tõsise diskivigastusega, sest lihased olid ebaühtlaselt treenitud. Hea näide, kuidas agar loll võib endale liiga teha.

Vandalar
22.02.13, 14:22
Alaseljale võib lõuatõmme mõjuda küll enda kogemusest. Ise pean väga hästi kontrollima oma lõuatõmbeid, et ühtegi liigset jõnksu sisse ei tuleks ja mingeid ülikarme ja kiireid liigutusi ei teeks. Siis vast on enamvähem. Näiteks mul lihtsalt kangil selline rippumine kus ma ennast nö. välja venitan ja pikalt ripun- see teeb seljale ära.

Strawberry
22.02.13, 14:26
Alaseljale võib lõuatõmme mõjuda küll enda kogemusest. Ise pean väga hästi kontrollima oma lõuatõmbeid, et ühtegi liigset jõnksu sisse ei tuleks ja mingeid ülikarme ja kiireid liigutusi ei teeks. Siis vast on enamvähem. Näiteks mul lihtsalt kangil selline rippumine kus ma ennast nö. välja venitan ja pikalt ripun- see teeb seljale ära.

Alaseljale on deadlift.

Strawberry
22.02.13, 14:28
Kas lõuatõmme on selja jaoks parim? Ma ise olen eelistanud pigem laia haardega kukla taha tõmmet pingil. Muidu 4x10 lõuga ükskõik mis haardega tuleb suht kergelt vanalt rasvalt. Keskkoolis harjutasin iga päev ja tuli puhtalt max 25 ja nõksuga 60+. Kusjuures nõksuga tõmmates sai just selg koormust. Max numbri kasvatamine jäi selgelt vaid haarde taha juba siis. Ma olen vist mingi küünarlihase-kusik eluaeg olnud.

Kõhulihaste treenimisega on mul vanast ajast ka pask kogemus. Sai sedagi kunagi liiga palju tehtud. Eesmärgiks oli mingi kooli istesse tõusude rekord üle teha. Jäi vist 30 sec jooksul 48 korda. Korraga järjest võis vabalt teha 1000. Samal ajal selga ei treeninud ja asi lõppes jalgpalli mängides tõsise diskivigastusega, sest lihased olid ebaühtlaselt treenitud. Hea näide, kuidas agar loll võib endale liiga teha.

Igasugused kukla taha tõmbed ja kukla tagant tõukamised lõhuvad õlaliigeseid ja selliseid harjutusi ei soovitaks üldse teha.

Vandalar
22.02.13, 14:28
Ma pidasin seda silmas, et võib valu alaseljas tekitada mul :D Seega pidasin halba mõju silmas. Tekstist võis selline mulje jääda küll.

BMA
22.02.13, 14:43
Kas lõuatõmme on selja jaoks parim? Ma ise olen eelistanud pigem laia haardega kukla taha tõmmet pingil. Muidu 4x10 lõuga ükskõik mis haardega tuleb suht kergelt vanalt rasvalt.

Parim. Kergelt tuleb, kuid oluline on proovida tõmbe puhul rakendada üha rohkem selga ja vähem käsi. Korraliku lailihast kohtab harva just seetõttu, et suur koormus ilma õige tunnetusega läheb kätele. Lailihas on lihasgrupp, mille efektiivne treenimine pole kerge.

Junken
26.02.13, 10:34
Kas lõuatõmme on selja jaoks parim? Ma ise olen eelistanud pigem laia haardega kukla taha tõmmet pingil. Muidu 4x10 lõuga ükskõik mis haardega tuleb suht kergelt vanalt rasvalt. Keskkoolis harjutasin iga päev ja tuli puhtalt max 25 ja nõksuga 60+. Kusjuures nõksuga tõmmates sai just selg koormust. Max numbri kasvatamine jäi selgelt vaid haarde taha juba siis. Ma olen vist mingi küünarlihase-kusik eluaeg olnud.

Kõhulihaste treenimisega on mul vanast ajast ka pask kogemus. Sai sedagi kunagi liiga palju tehtud. Eesmärgiks oli mingi kooli istesse tõusude rekord üle teha. Jäi vist 30 sec jooksul 48 korda. Korraga järjest võis vabalt teha 1000. Samal ajal selga ei treeninud ja asi lõppes jalgpalli mängides tõsise diskivigastusega, sest lihased olid ebaühtlaselt treenitud. Hea näide, kuidas agar loll võib endale liiga teha.
video or gtfo

Codecci
26.02.13, 10:49
Ma tatikana vennaga tegin ka, ise vist mingi 300-400 jäi rekord, vend tegi mingi 2x rohkem ja siis edasi ei lubatud teha lihtsalt, läks ulmeks ära :D

Praegu hea kui 70 ära punnib.

Matu
26.02.13, 12:27
30 seciga 48 korda on ikka suht unreal
ise tegin mingi 34 vb 36 aga ise olen suht pikka kasv olnud kogu aeg ja tegema pidi pmst ikka nii et lasid 6lad vastu maad

Godspeed_EJ
26.02.13, 13:00
video or gtfo

Sa tee oma "8 harjutust õlale" trennipäevast video or gtfo. Võid boonusena lisada lõdvarandmega sõudmistrenni ka. Ootan huviga.

Sinusugune übermensch ei saa ometi kahelda, et 1000 istulitõusu impossibru on

tolmuahv
26.02.13, 14:13
video or gtfo

Eriti agressiivne. Aga fine, võime teha ju. Bet €1k-€5k sinu valitud summale, escrow mõnele foorumis tuntud liikmele, erapooletu vahekohtunik ja läheb lahti. Put your money where your mouth is.

nikitheone
26.02.13, 14:16
Nice, action!

Strawberry
26.02.13, 14:17
Google ütleb, et 30 minuti world record on 1430. Sama mehe 5 minuti rekord 268.
Osaleja võib ise puhkepause teha millal tahab, aga aeg seisma ei jää.


http://www.youtube.com/watch?v=7EyqkkHHEJk

Strawberry
26.02.13, 14:21
Ülaltoodud videos maailmarekordi omanik teeb minutiga 54.

Kui keegi väidab, et ta teeb 30 sekundiga 48 (^^), siis see on obv bullshit.

tolmuahv
26.02.13, 14:22
Strawberry, kui mul õnnestub seda piisavalt credibly tõestada, siis palju oled nõus bettima selle peale?

Strawberry
26.02.13, 14:25
Strawberry, kui mul õnnestub seda piisavalt credibly tõestada, siis palju oled nõus bettima selle peale?

Kui ma ise olen escrow, siis niipalju kui tahad.

tolmuahv
26.02.13, 14:27
Aga keegi teine peab olema vahekohtunik, kas tõendusmaterjal on piisavalt credible. Ja ma pean v.o. beti tegema 47 peale, sest 48 osas pole 100% kindel.

Junken
26.02.13, 14:27
tolmuahv teeb obv nii et reied on 90kraadi maapinnaga ja küünardega puudutab reisi. Ehk liikumine minimaalne...

Strawberry
26.02.13, 14:31
Tehnika ja asend peab obv olema nõuetekohane, ehk selline nagu seal youtube videos.

tolmuahv
26.02.13, 14:35
tolmuahv teeb obv nii et reied on 90kraadi maapinnaga ja küünardega puudutab reisi. Ehk liikumine minimaalne...
Pakkumisele sa ei vastanud, hädaldasid ainult selle üle, et tehnika on ilmselt halb.

Muuseas, meil koolis ei lubatud nii teha, nagu videos on näidatud, sest nii sai tugeva maapõrkega teha, mis oli lihtsam.

Strawberry
26.02.13, 14:38
Ma ei saa aru, kas sa tõsimeeli arvad, et sa teed 30 sekundiga 48 ? Ehk samas tempos 60 sekundiga 96 tõstet, mis oleks 42 tõstet rohkem kui maailmarekordi mees teeb ?

alaska
26.02.13, 14:40
Mis lollus see on? Sul on mingid valed numbrid...

Potsataja
26.02.13, 14:44
Ülaltoodud videos maailmarekordi omanik teeb minutiga 54.

Kui keegi väidab, et ta teeb 30 sekundiga 48 (^^), siis see on obv bullshit.

Ma hakkasin ennem mõtlema, et see 48 oleks mulle nagu millegipärast nagu tuttav arv. Igatahes mingi sarnase tulemusega (48-52) olin ma imo gümnaasiumi lõpuklassi parim (3 paralleeli), kuid ajaks oli siiski minut. Põhja sain alla põhikooli ajal, kus jalad kušeti all tegin 500 kanti jäävaid seeriaid.

Codecci
26.02.13, 14:46
Hmm me koolis lasime ka 60+ minuti jooksul, aga obv jalad võisid nii koos olla kui tahtsid ja hea põrkega võis teha...

Aga kui 5 minutiga tegi 268 ja 1 minutiga 54, siis 268 / 5 = 53.6, ehk 5 minutiga ei lähe tempo üldse alla, lihtsalt korrektne tehnika ei võimalda rohkem teha minutis?

tolmuahv
26.02.13, 14:49
Ma ei saa aru, kas sa tõsimeeli arvad, et sa teed 30 sekundiga 48 ? Ehk samas tempos 60 sekundiga 96 tõstet, mis oleks 42 tõstet rohkem kui maailmarekordi mees teeb ?

Ta teeb seda 30 minutit. Minu number on 30 sekundi kohta. Samamoodi suudan ma joosta 100m tunduvalt kiiremini kui maailmarekordiomanik hoiab maratonitempot. See pole just overly impressive, kui aus olla.

Üldiselt, siit mingit betti vist ei tule. Kui tahad tõendusmaterjali, siis meil koolis (HTG) peeti all-time rekordite tabelit, mis oli ka seinal üleval. Ma väga kahtlen, kas keegi mu tulemuse üle on teinud, seega võid kahtluse korral minna ja sedasama tabelit vaadata. Seda pidas ka õpetaja, kes on Eestis mõistes olnud pikka aega tippsportlane ja kes sohki teha ei lasknud.

Strawberry
26.02.13, 14:50
Ta teeb seda 30 minutit. Minu number on 30 sekundi kohta. Samamoodi suudan ma joosta 100m tunduvalt kiiremini kui maailmarekordiomanik hoiab maratonitempot. See pole just overly impressive, kui aus olla.

Üldiselt, siit mingit betti vist ei tule. Kui tahad tõendusmaterjali, siis meil koolis (HTG) peeti all-time rekordite tabelit, mis oli ka seinal üleval. Ma väga kahtlen, kas keegi mu tulemuse üle on teinud, seega võid kahtluse korral minna ja sedasama tabelit vaadata. Seda pidas ka õpetaja, kes on Eestis mõistes olnud pikka aega tippsportlane ja kes sohki teha ei lasknud.

Ma ei räägi 30st minutist, ma räägin 30st sekundist, 60 sekundist ja 5st minutist.
Kas sa videot üldse vaatasid ?

alaska
26.02.13, 14:52
Seal videos teeb ju jumala aeglaselt mees. Ma usun küll tolmuahvi, täiesti teostatav see 30 sek 47tk.

Matu
26.02.13, 14:57
teebki aeglaselt ja tal tuleb migni 26 tki 30 sekiga

Strawberry
26.02.13, 14:57
Aga poisid tehke video, ma saadan recordholders.org-i ja saate oma nime interneti forver

tolmuahv
26.02.13, 14:58
Ma näen seal videos 1 minutit korraliku tehnikaga harjutust. Kas midagi jääb kahe silma vahele? Üldiselt numbrite kohta: 30-35 kordust 30 sek jooksul on norm tulemus (meil oli koolis 5+ norm vist 36), 37-40 tk tegi meil koolis vast 10-15 inimest kindlasti. Mäletan, et Reiniku Gümnaasiumis (Tartus) tehti minuti peale ja üks seal õppiv sõber ütles, et tegi 78 ja kooli parima tulemuse. Ma pakkusin talle, et teeks v.o. 90+, ta arvas obv, et bullshit. Peaaegu oleks kihla vedanud, aga keegi rikkus ära, seega jäi proovimata. 85+ oleks väga easy olnud, 90+ ei oska hinnata, tookord olin optimistlik. See harjutus ei väsita poole minuti jooksul eriti imo, seega minutiga tempo ei tohiks drastiliselt langeda.

Godspeed_EJ
26.02.13, 15:03
Aga poisid tehke video, ma saadan recordholders.org-i ja saate oma nime interneti forver

Sa võiksid Sassiga video teha, kuidas koos trenni teete ja puhkehetkedel maailma parandate oma geniaalsete sõnavõttudega. Ma saadan youtube.com-i ja saate oma näod interneti foreva.

Strawberry
26.02.13, 15:38
Sa võiksid Sassiga video teha, kuidas koos trenni teete ja puhkehetkedel maailma parandate oma geniaalsete sõnavõttudega. Ma saadan youtube.com-i ja saate oma näod interneti foreva.

Miks sa nii kuri oled ? Hiljuti just oli meedias uudis, et rõõmsamatel inimestel on veres karoteenide tase kõrgem. Go eat your veggies.

karupoeg
26.02.13, 15:59
http://news.google.com/newspapers?nid=1298&dat=20010923&id=yzAzAAAAIBAJ&sjid=SAgGAAAAIBAJ&pg=6698,6359409 ei tea kui tõsiseltvõetav see on, kuid selle kohaselt tegi vend 1h jooksul 4181 kõhulihast, mis teeb 69,1 per minute.

Peaks olema ruumi küll, et 48 ära teha per 30 sek ju.

Strawberry
26.02.13, 16:20
Sick vend, 18 aastat järjest iga päev kõhulihaseid teinud.

karupoeg
26.02.13, 16:28
loll küsimus ja sorry, kui läbi käinud kuskilt, kuid

millise tehnikaga oleks kõige parem kõhulihaseid treenida? Jõusaalis ringi vaadates kohtab igasugu imenippe. On neid, kes lasevad seina ääres ulmetempos umbes 30 kraadilise ulatusega liigutusi. Samal ajal ka neid, kes teevad kaldpingil üliaeglase tempoga, lastes selg korra ka täielikult puhkeasendisse.

Ning kui keegi teab tartus head jõusaalitreenerit soovitada, võib ka teada anda. Aga tõesti head, sellist, kes oskaks arvestada individuaalsete eripäradega ning valida õige treeningmeetodi, mitte ei pakuks random treeningkava. Kuna noorena mängisin omajagu tennist, siis on üks kehapool märgatavalt tugevam kui teine (loomulikult ei viitsinud tasakaalustavaid harjutusi teha) ning selja ja rühi puhul on vahe osati ka silmaga nähtav. Kehvast rühist ka sagedased seljavalud jne.
Arvatavasti asi selles ka, et ise jõusaalis käies olen siuke standard biitsa/rinna/kõhuvend olnud ning seljale vähe tähelepanu pööranud. Samas üksinda üritada ka ei julge, sest kardan liiga teha.

tolmuahv
26.02.13, 17:26
Kui ma kunagi seljavigastusega kompetentset abi otsisin, siis füsio selgitas, et seesama istessetõus on tegelikult üks halvemaid kõhulihaste harjutusi. Pigem treenib ta jala sirutajalihast ja mõjub alaseljale halvasti. Praegu teen ise pigem pehmel alusel "jalgratast" ja istessetõusu nii, et alla ei lase ja lihas on pidevalt pingul. Aga mul pole aimugi, kas need soovitud lihase treenimise mõttes ka efektiivsed on.

Godspeed_EJ
26.02.13, 18:07
Miks sa nii kuri oled ? Hiljuti just oli meedias uudis, et rõõmsamatel inimestel on veres karoteenide tase kõrgem. Go eat your veggies.

Kulla inimene, ma olen kurja vastand.

Junken
26.02.13, 19:21
loll küsimus ja sorry, kui läbi käinud kuskilt, kuid

millise tehnikaga oleks kõige parem kõhulihaseid treenida? Jõusaalis ringi vaadates kohtab igasugu imenippe. On neid, kes lasevad seina ääres ulmetempos umbes 30 kraadilise ulatusega liigutusi. Samal ajal ka neid, kes teevad kaldpingil üliaeglase tempoga, lastes selg korra ka täielikult puhkeasendisse.

Ning kui keegi teab tartus head jõusaalitreenerit soovitada, võib ka teada anda. Aga tõesti head, sellist, kes oskaks arvestada individuaalsete eripäradega ning valida õige treeningmeetodi, mitte ei pakuks random treeningkava. Kuna noorena mängisin omajagu tennist, siis on üks kehapool märgatavalt tugevam kui teine (loomulikult ei viitsinud tasakaalustavaid harjutusi teha) ning selja ja rühi puhul on vahe osati ka silmaga nähtav. Kehvast rühist ka sagedased seljavalud jne.
Arvatavasti asi selles ka, et ise jõusaalis käies olen siuke standard biitsa/rinna/kõhuvend olnud ning seljale vähe tähelepanu pööranud. Samas üksinda üritada ka ei julge, sest kardan liiga teha.
mina olen see kes teeb ubes 30 kraadi kaldes kõhulihasepingil kõhtu rahulikus temps ja lasen peaaegu täiesti puhkeasendisse keha ja siis rullin ennast järjest üles ülevalt poolt jalgadeni välja ja rahulikult tagasi jällle

E: keskmises tempos, mitte väga rahulikult

karupoeg
26.02.13, 19:26
mina olen see kes teeb ubes 30 kraadi kaldes kõhulihasepingil kõhtu rahulikus temps ja lasen peaaegu täiesti puhkeasendisse keha ja siis rullin ennast järjest üles ülevalt poolt jalgadeni välja ja rahulikult tagasi jällle

E: keskmises tempos, mitte väga rahulikult

see tundubki õigem. sellepärast küsisingi, et saada selgust. "imenipi" all mõtlesingi pigem seda esimest varianti.

igastahes osad räägivad, et tee kiiresti ja ilma selga toetamata, teised räägivad, et just rahulikult, laskudes iga kord täiesti alla jne. võta sa kinni siis milline viis õigem.

alaska
26.02.13, 20:04
Kui ma kunagi seljavigastusega kompetentset abi otsisin, siis füsio selgitas, et seesama istessetõus on tegelikult üks halvemaid kõhulihaste harjutusi. Pigem treenib ta jala sirutajalihast ja mõjub alaseljale halvasti. Praegu teen ise pigem pehmel alusel "jalgratast" ja istessetõusu nii, et alla ei lase ja lihas on pidevalt pingul. Aga mul pole aimugi, kas need soovitud lihase treenimise mõttes ka efektiivsed on.

See kõhulihasepink on jah viimaselajal palju kriitikat saanud ja mina kah seda ei soovitaks.
Midagi sellist on palju seljasõbralikum:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=IepFONBy8ZU

Näites on küll naine, aga meestel kasvab veelgi väiksema trenni peale lihas poole rohkem.
http://s48.radikal.ru/i119/1301/f7/40cc85317856.jpg

Cheating
28.02.13, 18:58
Kas keegi oskab soovitada mõnda head Taastajat jõualadele?

Kakahirmutis
28.02.13, 19:32
Keegi jalgadele head selja ja põlve sõbralikku kava oskab soovitada jõusaali? ma ntx. tava kükke eriti ei taha teha,põlvedel hakkab valus :)

mait47
04.03.13, 16:28
Pole küll fitness teemal aga,
Keegi ujumisprillide kohta oskab midagi rääkida?
Käisin üle pika aja ujumas ja selgus et vanadel lasevad tihendid läbi. Kuna lõikumisest paranemine pole läinud soovitult ja hetkel tuleb ainult ujumine kõne alla siis mõtlesin uued soetada. Kuna tahaks ainult ühe korra osta, siis korralikud.

Mõtlesin võibolla swedish tüüpi (ilma tihendita) proovida.

inward
14.03.13, 19:45
Enda teema lõpetuseks sain arstid ja kardioloogi läbi käidud ning öeldi, et kõik näitajad on väga head. Veres hemoglobiini tase on tavatust kõrgem, aga see on geneetiliselt nii koguaeg olnud (vanamees tegi kõvasti noores eas sporti ja tal oli ka). Põhiline, et saan ka nüüd trenni tegema jälle hakata. Päris vastik kogemus oli see ületreening.

Strawberry
06.04.13, 15:03
http://www.apollo.ee/toidurevolutsioon.html

High fat, low carb nüüd ka eesti keelde tõlgitud.

Olen ise proovinud ja rasva põletamise viisidest by far kõige tõhusam kogemus.

sm112
06.04.13, 16:30
Keegi jalgadele head selja ja põlve sõbralikku kava oskab soovitada jõusaali? ma ntx. tava kükke eriti ei taha teha,põlvedel hakkab valus :)

Tee 3-kuuline glükoosamiini kuur (näiteks arthrostop plus), võttes 1 tableti 3 korda päevas peale sööki (soovitatav kogus on 1 tbl päevas, aga sellest ei piisa). Peale 3 kuud pausi võib uue 3-kuulie kuuri teha.

Tee täiskükke ja jõutõmmet, lase asjatundjal tehnika paika panna. Lisaks otsi netist mingi hea kava põlve tugilihaste tugevdamiseks ja tee vabal päeval seda.

Saad nii jalad, selja kui põlved tugevaks, kui õigesti teed.

Lihtne kava jalgadele:

4x10 kükki
3x10 istudes masinal reie nelipealihasele (reie eesmine lihas)
3x10 kõhuli pingil reie kolmpealihasele (reie tagumine lihas)
3x10 püsti sääremasinal
3x10 istudes sääremasinal

Ja näiteks seljapäeval jõutõmme, et alaselg tugevaks saada. Ilma küki ja jõutõmbeta tugevaks ei saa, johnnybravosid on meil piisavalt.

inward
10.04.13, 14:46
Sai trenni lõpus proovitud selle laadset kõhuka trenni. Päris korralikult hammustab kõhtu ning samas ei nu**i nii palju jalgu ja selga. Hakkangi seda kasutama.


http://www.youtube.com/watch?v=cfY_4m3RVRc

Romka
10.04.13, 20:43
Sai trenni lõpus proovitud selle laadset kõhuka trenni. Päris korralikult hammustab kõhtu ning samas ei nu**i nii palju jalgu ja selga. Hakkangi seda kasutama.


http://www.youtube.com/watch?v=cfY_4m3RVRc

See ka üks hea video:


http://www.youtube.com/watch?v=BsaD-BadB9M

Matu
22.04.13, 18:53
keegi sellist asja proovinud?

http://www.youtube.com/watch?v=1W-aNTrq_a4

pikk28
22.04.13, 20:23
otsin jooksu kaaslast Viimsis. FR cashi mehed eriti oodatud.

Potik
22.04.13, 20:30
keegi sellist asja proovinud?

Eelmine suvi tegin muudele trennidele lisaks nädalas keskmiselt paar korda. Väärt asi. Sai pärast trenni isegi alukatest higi välja väänata :D
Plaanis ka lähiajal täies mahus 60-päevane programm läbi teha. Muidu arvutis kõik failid olemas, kuid olen kindel, et internetiavarustest leiad isegi ühtteist.

hoss23
22.04.13, 21:10
otsin jooksu kaaslast Viimsis. FR cashi mehed eriti oodatud.

Cool story bro!.


Ma otsin joomakaaslast Toilas. FR mehed oodatud.

Pythagoras
23.04.13, 11:00
keegi Tartus normaalsel tasemel erinevaid ujumisstiile valdab? mul mingi kala rinnuli ujumisega, teen vist midagi jalgade töös valesti, ühe puusa juurest jääb mingi x lihas julmalt valusaks, peab mingi jama olema

inward
02.05.13, 12:56
Vastuoluline küsimus, aga kuidas reaalselt lihasmassi arvelt kaalu tõstmine võiks välja näha? Seda eeldusel, et ma tahan kõhu pealt rasva edasi põletada või vähemalt mitte rasva arvelt massi kasvatada. Viimase kuu ajaga olen 3-4kg maha võtnud treeningutega, ehkki visuaalselt lihasmass tundub kasvavat. 70-71 kg on kuidagi vähe, võiks iseenesest 74kg peal olla.

e: Tegelikkuses ega ma üle 3x jõukat ei saaks kuidagi teha, sest jalka on ka. 8x nädalas trenni teha ei kavatse. Võibolla sellise treeningkavaga see polegi võimalik.

Cremer
03.05.13, 08:45
Keera valku tugevalt peale, ideaalis 2-4gr per kilo. Süsivesik jäta suures enamuses pärast trenni. Ja need võiks enamasti tulla brokkolist, bataadist ja lillkapsast. Korralikult vett, 40ml per kilo. Kava võiks olla jaotatud rind+käed, jalad, selg+õlg. Ideaalis vahetaks harjutusi iga 3nädala tagant (3x jõusaali nädalas puhul), ja iga trenn keerad raskusi peale. Trenni aeg ei tohiks ületada tundi, ideaal 45min-60min.

Pmst on asi kinni pisikestes detailides; korduste arv, tempo, distsipliin, no alko jne. Kui täpsemalt huvi, siis PM.

Strawberry
03.05.13, 08:56
Keera valku tugevalt peale, ideaalis 2-4gr per kilo. Süsivesik jäta suures enamuses pärast trenni. Ja need võiks enamasti tulla brokkolist, bataadist ja lillkapsast. Korralikult vett, 40ml per kilo. Kava võiks olla jaotatud rind+käed, jalad, selg+õlg. Ideaalis vahetaks harjutusi iga 3nädala tagant (3x jõusaali nädalas puhul), ja iga trenn keerad raskusi peale. Trenni aeg ei tohiks ületada tundi, ideaal 45min-60min.

Pmst on asi kinni pisikestes detailides; korduste arv, tempo, distsipliin, no alko jne. Kui täpsemalt huvi, siis PM.

In b4 kidney failure.

Cremer
03.05.13, 09:14
Straw, see pole soovitus eluks vaid maksimaalselt vormi saavutamiseks, ideaalis kestusega kuni 3 kuud. Kui me räägime rasva arvelt lihase kasvatamisest, siis midagi toimivamat mina ei tea.

Cremer
03.05.13, 09:23
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16174292

While protein restriction may be appropriate for treatment of existing kidney disease, we find no significant evidence for a detrimental effect of high protein intakes on kidney function in healthy persons after centuries of a high protein Western diet.

Strawberry
03.05.13, 11:01
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16174292

While protein restriction may be appropriate for treatment of existing kidney disease, we find no significant evidence for a detrimental effect of high protein intakes on kidney function in healthy persons after centuries of a high protein Western diet.

Üldiselt võiks ise ka lugeda asju, mida suure hurraaga tsiteerid.
Selles artikli aluseks võetud 2 uuringut defineerisid "high protein":
#1 107,8g valku päevas (citation 65, "Changes in renal function during weight loss induced by high vs low-protein low-fat diets in overweight subjects.")
#2 1,4-1,9g valku per kg (citation 93, "Do regular high protein diets have potential health risks on kidney function in athletes?")

4gr valku kg kohta päevas viib neerude hüpertroofiani ja tekitab ebamõistlikult kõrge rõhkude erinevuse "filtratsioonisüsteemis".
Tasuks ka lisada, et suur enamus populatsioonist pole isegi võimeline rohkem kui 1,5g per kg valku päevas omandama ja ülejääk suunatakse lihtsalt peldikusse.

Cremer
03.05.13, 11:05
Ja sinu parim füüsiline vorm oleks?

Cremer
03.05.13, 11:14
http://www.jissn.com/content/9/1/42

http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0031938410003422


Viskan veel ühe kivi kapsaaeda :) Tegelt on jube hea, et meil on oma ekspert võtta, kes kõike seda ümber lükkab :) Tunnistan ausalt, pole hariduselt üldse asjaga kokku puutunud.

Pigem pean ennast praktikuks, minu jaoks töötab ja töötab ka paljude teise jaoks, kes selle nimel nõus tööd on tegema. 2 kuu pärast võin avaldada ka kõik ennem ja pärast pildid, et asi töötab.

Strawberry
03.05.13, 11:52
See on study, mis võtab aluseks kümmekond teist study ja siis püstitab hüpoteesi, millega neid kõiki ühendada võiks.

Raske on kommenteerida, ilma kõiki neid sügavamalt uurimata.

Mõjutavaks faktoriks (mida miskipärast tihti arvesse ei võeta) on ka see, et 100% sisse söödud valgust ei lähe ehituskivideks. Sõltuvalt ülejäänud toidust võib osa valgust ka lihtsalt energiavajaduse täitmiseks minna. Teisisõnu, ainult valk ei aita, kogu toitumine terviklikuna peab korralik olema.

Cremer
03.05.13, 12:42
Nõus!

Vandalar
03.05.13, 14:13
Kui korralikult steroide sisse ei mugi, siis 4 g valku päevas läheb kaduma IMO

alaska
03.05.13, 19:17
Enamus inimesi oleks tegelikult ülirahul vormiga, mida korralik trenn ja 1,5 g valku kehakilo kohta annab.

Strawberry
03.05.13, 20:51
Sellise koguse peaks inimene iga päev ära sööma, et saada 1,5g valku per kg (olles ise ~80kg).

http://www.cheapbasket.com.cy/assets/images/products/221128000592.jpg

bi0hazard
03.05.13, 20:52
Keegi maiks mingit aumeeste propi ei taha käima tõmmata ? Võib olla kasvõi minu ja sinu vahel... mingi sümboolne summa ja mingid tingimused, mida tuleb täita.

Esimeste mõtetena:

x Alkoholile EI
x 15 trenni( any type - cardio, jõukas, vutt mida iganes )
x 500 kätekõverdust by the end of month.


Ma ei taha cardiole mingit distantsi vms külge panna, sest keeruline mõõta, käin jalkat mängimas samuti ja ülikooli sõudeergomeeter on hetkel persses... samuti on rattatrenažöör ilma displeita.


Hit me up !

Potsataja
03.05.13, 20:55
"x 500 kätekõverdust by the end of month." ?!?

Palju praegu teed?

bi0hazard
03.05.13, 20:59
Mismõttes palju praegu teen ? Eee, ma mõtlesin selle all seda, et kuu lõpuks võiks olla 500 tehtud, alates tänasest, nullist :)
Mitte seda, et kuu lõpus olla 500 vormis :D vb misspellisin!?

Vandalar
03.05.13, 21:49
iga päev 17 kätekat ja ongi 500 koos. Liiga lihtne paljudele. Prop betil peaks ikka katsumuse ja väljakutse lõhna tunda olema. Ma saan aru, et tegu oli näitega küll :)

Godspeed_EJ
13.05.13, 11:19
Kas meil rattaproffe ka siin on?

Plaanis osta uus MTB, aga valik on poes nii kirju, et ei tea, mida osta. Põhiline küsimus on, kas harrastajal on üldse mõtet vaadata carbon raamiga MTBd? Müüjad kõik soovitavad, aga seee tundub tavalise müügijutuna, et kallimat kraami maha parseldada. Alu ja carboni hinnavahe tundub ca 2x olevat, aga ma kahtlen, kas seal kasutegur ka nõnda suur on.

Soovitusi?

inward
13.05.13, 16:05
Kas meil rattaproffe ka siin on?

Plaanis osta uus MTB, aga valik on poes nii kirju, et ei tea, mida osta. Põhiline küsimus on, kas harrastajal on üldse mõtet vaadata carbon raamiga MTBd? Müüjad kõik soovitavad, aga seee tundub tavalise müügijutuna, et kallimat kraami maha parseldada. Alu ja carboni hinnavahe tundub ca 2x olevat, aga ma kahtlen, kas seal kasutegur ka nõnda suur on.

Soovitusi?

Küsiks mõned küsimused esmalt:

* Kui palju sõita kavatsed ?
* Võistlustel kavatsed osaleda ?
* Metsas sõitma/retsima kavatsed hakata (küngastest üles ja alla jne) ?
* Kui ekstreemseks tahad asja ajada ?



E: Carbon raamiga rattad maksavad seal 1000 euri kanti. Need ennekõike võistlemiseks, nende rataste kaal jääb sinna 10 kg kanti.

Alu raame on ka kergemaid ja raskemaid, rasked raamid kaaluvad mingi 2kg. Hea aluraam on mingi 1,6 kg, aga samas aluraamid vastupidavad ja kui ei võistle, siis ei pea ostma carbonit.
Ja siis veel üks asi on jupid, mis selle rata küljes on. On siis rattajuppe, mis on sisuliselt võistlusklassi omad ja on need, mis on tavaharrastajale.

Kui raha on, siis pmts miks mitte. Carbon raamiga ratas on hea, aga sõltub sellest, kuidas ja mil määral sa kavatsed ratast ekspluateerida. Kui võistlustel ei käi, siis seda potentsiaali sa ära ei kasuta ja ratsionaalselt võttes oleks mõtekam osta mõni vastupidavam alu raamiga ratas.

Godspeed_EJ
13.05.13, 18:48
Küsiks mõned küsimused esmalt:

* Kui palju sõita kavatsed ? ca 500km kuus
* Võistlustel kavatsed osaleda ? Pole eesmärk. For fun võin mõnel osaleda
* Metsas sõitma/retsima kavatsed hakata (küngastest üles ja alla jne) ? Peamiselt kavatsengi metsas sõita, muidu vaataks hybriidi poole
* Kui ekstreemseks tahad asja ajada ? Mis mõttes?



E: Carbon raamiga rattad maksavad seal 1000 euri kanti. Need ennekõike võistlemiseks, nende rataste kaal jääb sinna 10 kg kanti.

Ma pole veel ühtegi carbon raamiga ratast leidnud, mille 1000€ kätte saaks. 1000€ maksavad korralikud alu raamiga rattad. Carbonid alates 1700-1800€.

Alu raame on ka kergemaid ja raskemaid, rasked raamid kaaluvad mingi 2kg. Hea aluraam on mingi 1,6 kg, aga samas aluraamid vastupidavad ja kui ei võistle, siis ei pea ostma carbonit.
Ja siis veel üks asi on jupid, mis selle rata küljes on. On siis rattajuppe, mis on sisuliselt võistlusklassi omad ja on need, mis on tavaharrastajale.

1k€ alu raamiga ja 2k€ carboni jupid (amordid, käiguvahetajad) tunduvad suht samad olevat. Küsimus ongi mul, kas see carbon raam annab peale kaalu ka veel mingi eelise?!

Kui raha on, siis pmts miks mitte. Carbon raamiga ratas on hea, aga sõltub sellest, kuidas ja mil määral sa kavatsed ratast ekspluateerida. Kui võistlustel ei käi, siis seda potentsiaali sa ära ei kasuta ja ratsionaalselt võttes oleks mõtekam osta mõni vastupidavam alu raamiga ratas.

...

inward
13.05.13, 19:01
Carbon on jäigem veel kui on aluraam: sitkem, ei paindu jõu ülekandel läbi, ehk nagu ei ole vibu all. Unustasin mainida, et foorumist (http://velo.clubbers.ee/foorum/viewforum.php?f=45) saaks carbon juppidega ratta ~1000 euro eest küll, aga poes jah kallim. Seal on igast rattafännid koos, et 2x odavamalt saab korraliku isendi küll. Võimalusel saaks ka ratta Rademari ülevaatusele tuua (kursavend töötab seal).

Näiteks: http://velo.clubbers.ee/foorum/viewtopic.php?f=143&t=42553

e: Enda pikkuse järgi tuleb vastav raam ka valida.

Potsataja
14.05.13, 14:22
Ma küsiks teistmoodi. Kui nüüd minusugune, kes hetkel kaalub 106kg ja kelle ideaalkaal oleks 90kg+ kanti, kuigi olen kaalunud ka 73kg tahaks jalgratast osta, siis kas õigem oleks carbon või alu?

Muidu mingit ratast tahaks kohe väga, kuid selleks peaks kohe mitu kuud kaine olema.

inward
14.05.13, 16:43
Alu ikka alu. God on eelduste kohaselt arvestatavas vormis ja tunneb huvi ka harrastajana vähe tõsisemalt asjaga tegeleda. Sestap tema puhul võiks tulla kaalumisele carbon raamiga ratas. Sa peaksid ikka väga rahulikult asjaga alustama.

nikitheone
24.06.13, 16:43
Keegi vingub Marek Kalmuse üle - http://minajakutid.blogspot.com/2013/06/marek-bonsuna-kalmus-personal-approach.html
Seal all ka tema toitumiskava ja kodune trennikava. just sayin'

ranka
26.06.13, 04:20
Keegi vingub Marek Kalmuse üle - http://minajakutid.blogspot.com/2013/06/marek-bonsuna-kalmus-personal-approach.html
Seal all ka tema toitumiskava ja kodune trennikava. just sayin'

Miks sa kutsud enda tuttavat kui «Keegi» ?

nikitheone
26.06.13, 07:28
e: ebaoluline, arvasin, et see kallutab teksti vms

tolmuahv
26.06.13, 09:33
Pean tunnistama, et ka mina olen leidnud enda tellitud "personaalse treening- ja toitumiskava" täpselt sama sõnastusega (ja rohkete kirjavigadega) kellegi teise käes. Lisaks tundus, et ette antud treeningkava oli pigem elukutselisele kui harrastajale tehtud, seda vist sai eespool kusagil arutatud ka juba. Tänaseks on esimesest kontaktist möödas 6 kuud, seni pole ise uuesti ühendust võtnud ja pole ka treener kordagi huvi tundnud, kuidas läheb või kas küsimusi on. Mitte et ta peakski, aga 'personaalne treeningkava' on antud kontekstis selge liialdus. Pigem paistab, et pakutakse müügiks üht valmis treitud toitumiskava ja treeningkava, kus tellija nimi ära vahetatakse.

Godspeed_EJ
26.06.13, 09:40
Tolmuahv, täpselt nii see ongi. Personaalset pole nendes kavadest mitte midagi.

ok2aa
26.06.13, 11:10
keegi on nõus sellisele vennale toitumiskava eest maksma? artikli viimased 3 lõiku on lol http://sport.postimees.ee/62086/kulturist-marek-kalmus-jai-taas-dopinguga-vahele

bluelite
26.06.13, 11:53
Kui toitumiskava toimib, siis miks mitte.

Ghost0
26.06.13, 13:10
Tolmuahv, täpselt nii see ongi. Personaalset pole nendes kavadest mitte midagi.
Alatu laimamine. Vahetatakse ainult nimi ära? See on loomulik, et treener ei hakka kava igakord nullist tegema. Staazikal treeneril võib sadu kavasid olla. Ja kui tuleb tüüpline klient, kes tahab kaalu langetada ala 70kg pealt 60kg peale või massi kasvatada 80to90kg siis, miks peaks igakord jalgratast leiutama hakkma? Suht arusaadav ju, et v6etakse mõni varasem kava, muudetakse seda vajadusel veits, arvutatakse toidukogused uuesti jne.

Ja kui te tahate PERSONAALSET kava siis öelga ise treenerile mida te tahata - millised toiduained peaks kindlasti sees olema, millised välistatud on või mitu toidukorda päevas olema peaks jne jne. Samamoodi treeningkavaga - millised lemmik harjutused on, mida üldse ei salli või mingi vigastused tõttu teha ei saa. Kui ise küsida, siis saab pmst alati täpselt seda, mida tahad. Kui juhtub, et ei ole nõus mõne asjaga siis vali lihtsalt teine treener, lihtne.

Pythagoras
26.06.13, 13:40
Alatu laimamine. Vahetatakse ainult nimi ära? See on loomulik, et treener ei hakka kava igakord nullist tegema. Staazikal treeneril võib sadu kavasid olla. Ja kui tuleb tüüpline klient, kes tahab kaalu langetada ala 70kg pealt 60kg peale või massi kasvatada 80to90kg siis, miks peaks igakord jalgratast leiutama hakkma? Suht arusaadav ju, et v6etakse mõni varasem kava, muudetakse seda vajadusel veits, arvutatakse toidukogused uuesti jne.

Ja kui te tahate PERSONAALSET kava siis öelga ise treenerile mida te tahata - millised toiduained peaks kindlasti sees olema, millised välistatud on või mitu toidukorda päevas olema peaks jne jne. Samamoodi treeningkavaga - millised lemmik harjutused on, mida üldse ei salli või mingi vigastused tõttu teha ei saa. Kui ise küsida, siis saab pmst alati täpselt seda, mida tahad. Kui juhtub, et ei ole nõus mõne asjaga siis vali lihtsalt teine treener, lihtne.

Aga probleem ju selles, et mees ise REKLAAMIB seda kui PERSONAALSET toitumiskava, seda see ei ole ju?

adam_q
26.06.13, 14:17
e: Enda pikkuse järgi tuleb vastav raam ka valida.

true. kehtib ka muudel elualadel.

Godspeed_EJ
26.06.13, 14:28
Alatu laimamine. Vahetatakse ainult nimi ära? See on loomulik, et treener ei hakka kava igakord nullist tegema. Staazikal treeneril võib sadu kavasid olla. Ja kui tuleb tüüpline klient, kes tahab kaalu langetada ala 70kg pealt 60kg peale või massi kasvatada 80to90kg siis, miks peaks igakord jalgratast leiutama hakkma? Suht arusaadav ju, et v6etakse mõni varasem kava, muudetakse seda vajadusel veits, arvutatakse toidukogused uuesti jne.

Ja kui te tahate PERSONAALSET kava siis öelga ise treenerile mida te tahata - millised toiduained peaks kindlasti sees olema, millised välistatud on või mitu toidukorda päevas olema peaks jne jne. Samamoodi treeningkavaga - millised lemmik harjutused on, mida üldse ei salli või mingi vigastused tõttu teha ei saa. Kui ise küsida, siis saab pmst alati täpselt seda, mida tahad. Kui juhtub, et ei ole nõus mõne asjaga siis vali lihtsalt teine treener, lihtne.

Kuidas alatu laimamine? Personaalne treening ja toitumiskava eeldab seda, et võetakse arvesse inimeste spetsiifikat - olgu selleks siis suur ülekaal, tsöliaakia, vale rüht, lihaste vale proportsionaalsus vms. Enamikel juhtudel vajab see treeneri ja treenitava kohtumist, mitte ei tehta kavasid läbi veebikeskkonna.

Need "kavad" mida massiliselt läbi FB promotakse on kõige algelisemad abivahendid, mis mõeldud eelkõige hõlptulu teenimiseks. Personaalsest lähenemisest on asi kaugel. Üldiselt, mis puudutab kulturistide müüdavatesse kavadesse, siis soovitan neisse suhtuda paraja annuse skeptisisimiga.

Ma võin ise anda tasuta nõu, kuidas oma menüüd tervislikumaks muuta:
* Ärge sööge liigselt süsivesikuid - eemaldage enamus lihtsüsivesikud oma menüüst.
* Sööge palju värsket hooajalist kaupa
* Vältige poolfabrikaate
* Hoiduke alkoholist ning limonaadidest/mahladest

Ghost0
26.06.13, 15:44
Aga probleem ju selles, et mees ise REKLAAMIB seda kui PERSONAALSET toitumiskava, seda see ei ole ju?
Kuna tolmuahvi kava oli kellegi teise k2est tellitud siis eeldasin, et jutt on üldine. Mareki asjaga ei olnud kursis ja ausalt öeldes kava temalt väga ei telliks. Aga mulle tundub, et antud naisterahvas on lihtsalt vihane, et keegi tema raha eest päeva otsa tööd ei teinud.
"Sinu toitumisest tekkis mul b12 vitamiini puudus mis on imetavatel emadel suurem ja tänu sellele ka päris ohtliku olukordi"
Juba see näitab imo, et probleeme otsitakse tikutulega taga. Kava telliti vähem kui kuu tagasi ja juba sellised järeldused...

Ghost0
26.06.13, 15:47
Kuidas alatu laimamine? Personaalne treening ja toitumiskava eeldab seda, et võetakse arvesse inimeste spetsiifikat - olgu selleks siis suur ülekaal, tsöliaakia, vale rüht, lihaste vale proportsionaalsus vms. Enamikel juhtudel vajab see treeneri ja treenitava kohtumist, mitte ei tehta kavasid läbi veebikeskkonna.

Need "kavad" mida massiliselt läbi FB promotakse on kõige algelisemad abivahendid, mis mõeldud eelkõige hõlptulu teenimiseks. Personaalsest lähenemisest on asi kaugel. Üldiselt, mis puudutab kulturistide müüdavatesse kavadesse, siis soovitan neisse suhtuda paraja annuse skeptisisimiga.

Need võivad algelised olla, aga viivad enamasti eesmärgini ja imo ei saa kuidagi öelda, et see maha visatud raha on. Hind on ka ju vastav, ma kujutan ette, et mingi eksperdi tehtud kavad+kohtumine jne on 2-5x kallim. Ja ma ei saa nõustuda sellega, et skeptiliselt tuleks kulturistide kavadesse suhtuda. Miks? Sest ma arvan, et keskmise kava tellija senine toitumine on olnud üsna halb. Aga kui rahast kahju pole, siis kindlasti on paremaid variante.

Ma ei väida, et kõik kavad oma raha väärt on ja kindlasti tasuks enne tellimist erinevaid võimalusi uurida.

alaska
26.06.13, 22:18
Kõik need kavad on täielik kräpp, kuna tellijatest heal juhul 1% suudab seda järgida. Ei mõista, kas neil treeneritel endal imelik ei ole neid niimoodi printida ja müüa. Lisaks on veel hull saladus nende sisu ja kui keegi kusagil avaldab, siis hakkab mingi ohkimine pihta. Kui paljud oma kavad üles paneks, siis oleks varsti sellel äril kriips peal. Lisaks on mingi kaasakoogutajate seltskond igalpool, kes iga toitumisalase küsimuse peale postitab "telli endale korralik toitumiskava".
Kes lavale tahab minna, see leiab paari minutiga netist selle puder-täisteraleib-tomat-kurk-pruun riis-kanarind-kohupiim-kodujuust-salat-oliivõli-pähklid kava, selleks pole vaja 30 Euri raisata.

Ja kui kellelgi tuli nüüd tahtmine öelda, et lollidelt tulebki raha ära võtta, siis ega ikka ei tule küll. Kui me ei aktsepteeri seda, et füüsiliselt tugevam endast nõrgemalt raha ära võtab, miks me peaksime aktsepteerima seda, kui vaimult tugevam nõrgemalt raha ära võtab?

tolmuahv
27.06.13, 04:55
Kuna tolmuahvi kava oli kellegi teise k2est tellitud siis eeldasin, et jutt on üldine. Mareki asjaga ei olnud kursis ja ausalt öeldes kava temalt väga ei telliks. Aga mulle tundub, et antud naisterahvas on lihtsalt vihane, et keegi tema raha eest päeva otsa tööd ei teinud.
"Sinu toitumisest tekkis mul b12 vitamiini puudus mis on imetavatel emadel suurem ja tänu sellele ka päris ohtliku olukordi"
Juba see näitab imo, et probleeme otsitakse tikutulega taga. Kava telliti vähem kui kuu tagasi ja juba sellised järeldused...

Ma tellisin kava just M.K-lt, sest üks tuttav pokkerimängija soovitas teda soojalt. Kirjeldasin esialgses tekstis üsna detailselt oma harjumusi, s.h. seda, et nädalavahetusel liigub graafik kuni 12h pöördesse ja R+L õhtud mööduvad tihti alkoga koos. Või kasvõi seda, mis on eelnev taust, mida varem teinud trennis jms. Kui kõige selle tulemuseks on täpselt sama jutt, nagu mõnel teisel mehel, siis minu järeldus on, et minu jutt oli kusagile recycle bin'i tarbeks kirjutatud. Mistõttu ma enam ise ka nimetatud inimesega täpsustavat kontakti ei otsinud. Ilmne, et personaalne lähenemine pole siiski see, mida ta müüa soovis. Minu viga, et valet asja ostsin, kirjutan kerge südamega €50 korstnasse ja rohkem kellegi aega ei raiska. Aga soovitada küll ei julge.

Lähiajal proovin ka päris personaalse treeneri ära. Tema hind on küll mitte €50 kogu kava eest, vaid €50 tunni eest. Aga tundub sellevõrra ka usutavam, et lähenemine võiks olla personaalsem ja minu teadmistest ja vajadustest lähtuv.

Tuul
27.06.13, 10:31
Enne igasugustelt kulturistidelt toitumis- ja treeningkavade kirjutamist võtke arvesse, et neil inimestel ei pruugi olla pea mittemingisugust põhjalikku ja teaduslikku teadmist ei toitumisest ega treenimisest. Soovitatakse lihtsalt seda, mida ise ollakse mõnest kulturismi ajakirjast või foorumist lugenud ja seda, mida ise süüakse ja kuidas ise treenitakse.

Treeneripaberi saamiseks peab paar päeva koolitustel magamas käima ja lõpuks tegema valikvastustega testi.

Kalmusest rääkides, siis temal pole üldse mingisugust paberit.

Junken
27.06.13, 16:40
Pean tunnistama, et ka mina olen leidnud enda tellitud "personaalse treening- ja toitumiskava" täpselt sama sõnastusega (ja rohkete kirjavigadega) kellegi teise käes. Lisaks tundus, et ette antud treeningkava oli pigem elukutselisele kui harrastajale tehtud, seda vist sai eespool kusagil arutatud ka juba. Tänaseks on esimesest kontaktist möödas 6 kuud, seni pole ise uuesti ühendust võtnud ja pole ka treener kordagi huvi tundnud, kuidas läheb või kas küsimusi on. Mitte et ta peakski, aga 'personaalne treeningkava' on antud kontekstis selge liialdus. Pigem paistab, et pakutakse müügiks üht valmis treitud toitumiskava ja treeningkava, kus tellija nimi ära vahetatakse.
EL OU EL
sa ostad treening ja toitumiskava, mitte personaalset treenerit omale jumard...

tolmuahv
27.06.13, 17:36
Junken, võta veits tooni maha. Jumardiks võid oma järeltulijaid nimetada, kui soovid.

Ma kirjeldasin olukorda nagu see oli. Ostsin justnimelt treeningkava ja toitumiskava, aga seal ees olev "personaalne" oli eksitav. Kogu lähenemises ei olnud mitte midagi personaalset, ei näpunäiteid kuidas enda välja toodud kitsaskohti ületada ega ka mingit muud aspekti, mida võiks kuidagigi käsitleda personaalse lähenemisena, s.h. tavaline müügiinimeste tehtav follow-up e-mail stiilis "Kuidas läheb, kas on küsimusi või probleeme tekkinud?". Sealjuures pole mul müüjale etteheiteid, aga järgnevad ostjad võiksid teada, mida teenus tegelikult endast kujutab.

pokkerisheriff
27.06.13, 20:11
ma ei saa üldse aru, miks peab eesti suurima pokkerifoorumi sportimisteema esimene post olema mingi mitmekordse keskmise eestlase egoga aferist-valemängija teenuse reklaam? isegi kui administraatorid-moderaatorid pool aastat tagasi ei teadnud kalmusest midagi, siis praeguseks peaks ju selge olema, et sellest mehest ja tema teenustest käib normaalne inimene kaarega mööda ja tema promomine siin spordiarutelus on üks paras häbiplekk.

timz0333
27.06.13, 21:46
Kui enamus inimesi muudkui langetavad kaalu siis ise sooviksin just vastupidist kava, et kaalu tõsta. Kui keegi oskab soovitada
või arvab, et o0skab ise teha just mulle sobiva kava siis võib PM-ida

Olen kehatüübilt Ektomorf ja ära on tüüdanud juba ammu sellised viited et mis sa sööd sa raiskad toitu või mis sul viga ise nii peenike, sa võid kõike süüa.

Aga eelkõige tahan ikkagi enda pärast seda obv. Olen korra suutnud ennast käsile võtta ja siis koduse treeninguga + isemõeldud tervislik toitumine śain +6 kg.

Nüüd istuv töö pm ja jõusaalis käimiseks regulaarset aega kindlasti lubada ei saa. Trenn jääks õhtul kella seitsme ringi. Õigeks toitumiseks on aega "terve" päev :D aga rahakotti ei tohiks päris lõhki ajada.

Samuti kui keegi teab või on saarnase juhtumiga kokku puutunud või omab mingit head materjali siis võiks selle siia postitada

Mõõdud jätan enda teada aga panen spoilerisse pildi. Long run tahaks juurde saada 25kg Aga kardan, et see pole võimalik :/

Hint: asun vasakul
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/400056_103355256451638_1476163411_n.jpg

alaska
27.06.13, 22:00
Juurde saab ikka ainult rohkem süües ja kuna sa tahad ikka lihast juurde, mitte pekki, siis tuleb valku süüa. Kuna üle isu naljalt keegi süüa ei suuda pikalt (samuti alla isu), siis tuleb isu tõsta kuidagi. Üks võimalus on veresuhkur kõikuma saada, aga see keerab tervise perse lõpuks.
Olen kuulnud sellist nippi, et õhtuti juua isekeedetud puljongit, pidi isu parandama. Samuti aitab paar korda nädalas teha lühikesed intervalltreeningud, tõmbab ainevahetuse korralikult käima.

Üldiselt need, kes vähese kaaluga hädas on, söövad mingil perioodi palju ja siis mingil perioodi jällegi väga vähe. Sellel nälgimisperioodil on mingid põhjused, näiteks ebakorrapärane uni või päevakava, mis ei soodusta söömist. Näiteks nädalasees tööl ja korralik söömine, reedel jook ja pidu ja nädalavahetus pohmell ja mittesöömine. Siis tuleks üldine režiim paika saada või leppida olukorraga. Mingil hetkel muutub elustiil paratamatult ja siis enamasti vähese kaalu probleem kaob. Ja asendub vastupidisega üldiselt:-)

ranka
28.06.13, 19:33
ma ei saa üldse aru, miks peab eesti suurima pokkerifoorumi sportimisteema esimene post olema mingi mitmekordse keskmise eestlase egoga aferist-valemängija teenuse reklaam? isegi kui administraatorid-moderaatorid pool aastat tagasi ei teadnud kalmusest midagi, siis praeguseks peaks ju selge olema, et sellest mehest ja tema teenustest käib normaalne inimene kaarega mööda ja tema promomine siin spordiarutelus on üks paras häbiplekk.

Kui inimene loeb paar kommentaari edasi, siis ta saab sellest isegi aru. Eeldan, et päris pimesi treeningkava ei osteta ning seega eeldan, et loetakse edasisi kommentaare, nägemaks teiste kasutajate tagasisidet. Pärast mõne kommentaar lugemist saab iga inimene ise otsustada, kas ta ostab kava või mitte.

Posti kustutamisel tuleks kustutada poole postitused ning Marek Kalmuse nime Googeldades ei leiaks seda teemat. Mina isiklikult arvan, et see oleks just halb.

Ainult esimese posti kustutamine ei muudaks midagi, vaid tekiks imelik arutelu tagantjärgi lugejatele. Mida ma võiksin teha - panna OP spoilerisse ja lisada juurde punaselt kiri: LUGEDA KA JÄRGNEVAID KOMMENTAARE PAREMA TAGASISIDE SAAMISEKS.

Aga mina ei ole kohtumõistja ja seega objektiivsuse eesmärgil ma siiski teemas ühtegi postitust ei muudaks/kustutaks, kui ta vastab täielikult foorumi reeglitele.

sm112
28.06.13, 21:13
alaska, tegelikult on nii, et valgu kogus peaks ikkagi olema konstantne ja kaalu lisada/vähendada tuleks vastavalt süsivesikute lisamise/vähendamise teel. Mida väiksem on keha loomulik rasvaprotsent, seda suurem osa toidus peaks olema süsivesikutel ja väiksem rasval ning vastupidi.

timz, endal täpselt sama "mure", aga lahendus teada - aastaid viis-kuus tagasi tõstsin kehakaalu 58kg -> 73kg pooleteise aastaga (pikkus 178cm), rasvaprotsent jäi umbes samaks. Tipphetkel oli kükirekord 120kg x 5 ja jõutõmme 150kg 5x5 (maksimumi proovimisega ei hakanud ennast lõhkuma). Kahjuks jäi trenn pooleli ja ennasthävitava elustiili tulemusena langes kaal endisele tasemele. Nüüd aasta alguses alustasin uuesti ja kaal tõusnud 58kg -> 66kg ca poole aastaga ning eesmärgiks 80kg, loodetavasti järgmise aasta lõpuks enam-vähem sealmaal.

Võin pm-ida oma toitumiskava (ise koostanud) ja anda nõu, millest on jõusaalis just meie kehatüübiga inimesele kõige suurem kasu ning jooksvalt nõu anda. Seda juhul, kui sul on motivatsiooni sellest kinni pidada :) Lootusetut ei ole siin midagi, aga vaeva peab nägema, +25kg on täiesti võimalik, lihtsalt veidi pikemaajalisem projekt, aga järjepidevuse korral saavutatav.

karupoeg
28.06.13, 21:24
godspeedi nõuanded kaalulangetamise puhul head.

Isiklikult arvan, et sellise avg joe toitumisega piisab ka alkoholikoguse vähendamisest ning regulaarsest trennist. Omast kogemusest võin näite tuua, kus eelmise aasta alguses kaalusin 88 kg. 5 kuuga sain kaalu 77-78 peale. Toitumises väga midagi ei muutnud (v.a. hilisõhtune süsivesikutest loobumine), kuid nädalas lisandus ca 7-8h trenni, mis koosnes u 25 jooksukilomeetrist ning 3x jõusaalist. Alkoholi jõin 5 kuu peale kokku max 3 korda. Elus esimest korda oli six pack väljas ja uhkusega võis särgi seljast võtta. Ei olnud mingit pro treening/toitumiskava vaja ning piisas täiesti talupoja mõistusest.

Sügisel läksin täiskohaga tööle, millele lisandus statsionaarne õpe. Treeninguteks ei olnud enam aega ning alkohol hakkas ka uuesti maitsema. Alates augustist kuni praeguseni on kaal tõusnud 92 peale..
Suur osa oli ka muidugi sellel, et periood märts-juuni keskpaik sai joodud ca liiter red bulli päevas ning pakun, et avg 2 õlut per päev. Lisad juurde vähese trenni ja boom.

Seega kui su lifestyle ei toeta treening/toitumiskava järgimist, siis piisab ka täitsa väikestest piirangutest ja tulemus on silmaga märgatav.

timz0333
28.06.13, 21:44
Nice suport sm. Ainus mure on, et jõusaali lihtsalt ei ole võimalik hetkel külastama hakata. Tööpäev 9-19. Et peaksin kokku panema ka koduse treening kava. Siin ehk oskab ka keegi aidata mis harjutused seal võiks olla. Aeroobset vist ei ole tarvis sest see viib kaalu ikka alla?
Samas peaks saama kodus ka piisavalt harjutusi tehtud, küsimus on ainult selles milliseid ja kuidas alustada, et asi oleks efektiivne.

timz0333
28.06.13, 21:47
Olen ka tarbinud varasemalt rohkem alkot ja tarbin siiani väga palju süsikaid aga kaalu ei võta kuskilt juurde :/

Kuidas saada teada keha rasva protsent?

sm112
28.06.13, 21:57
Kirjutan parem varsti siiasamasse oma toitumiskava, saavad teised ka kommenteerida ja soovitusi anda.

Väga palju süsikaid on suhteline mõiste, tähtis on keskmine päevane üldkaloraaž ja et kaalu tõsta just lihasmassi arvelt, on tähtis piisav päevane valgukogus ning jõutrennist ei pääse ka üle ega ümber. Esialgu paariks kuuks piisab kahest korrast nädalas jõusaalist, selle aja ikka leiad, kui tahtmist piisavalt :) Üks trenn võib olla nädalavahetusel ja teine millalgi nädala keskel, kas enne või pärast tööd. Kui tulemused paranevad, tekib ka lisamotivatsioon ja tahad juba ise rohkem trenni teha ning võid kolmanda trennikorra lisada ja kava vastavalt sellele muuta.

Keha rasvaprotsendi saab ka lihtsalt peeglisse vaadates öelda :) Niikuinii on erinevad rasvaprotsendi mõõtmistehnikad ükshhaval üsna ebatäpsed ning täpse tulemuse saab mitme erineva meetodiga mõõdetud tulemusest keskmist võttes. Pildi järgi pakuks ca 20% +/- väike mõõteviga :)

ranka
28.06.13, 22:01
Olen ka tarbinud varasemalt rohkem alkot ja tarbin siiani väga palju süsikaid aga kaalu ei võta kuskilt juurde :/

Kuidas saada teada keha rasva protsent?

Viitsid viska link usaldusväärse allikast, mis kinnitab, et alkohol tõstab kehakaalu. Ja mõtlen, et just ALKOHOL, mitte alkoholi kõrvale käivad ebatervislikud toidud ja eluviisid.

timz0333
28.06.13, 22:17
Nii palju kui ma olen erinevaid toitumiskavasid uurinud mis kaalulangetamiseks mõeldud siis nendes pole üheski alkoholi. ja ärme räägi mõõdukast kogusest vaid ikka korralikust joomisest NV pidudel ja suvel grillides. Treener tõmbab esimese asjana maha su menüüst alkoholi kui kaalu tahad langetada. Ma ei tea mis viiteid siin veel vaja on?

IsandJoberst
28.06.13, 22:25
Viitsid viska link usaldusväärse allikast, mis kinnitab, et alkohol tõstab kehakaalu. Ja mõtlen, et just ALKOHOL, mitte alkoholi kõrvale käivad ebatervislikud toidud ja eluviisid.
Selle alkoholi kaloritega on keeruline teema jah, sest alkohol küll sisaldab palju kaloreid, aga organism samuti kulutab alkoholi lõhustamiseks/vastu võitlemiseks palju kaloreid. Usun, et suht minimaalne kalori hulk lõpuks, kui sedagi.

IsandJoberst
28.06.13, 22:30
Nii palju kui ma olen erinevaid toitumiskavasid uurinud mis kaalulangetamiseks mõeldud siis nendes pole üheski alkoholi. ja ärme räägi mõõdukast kogusest vaid ikka korralikust joomisest NV pidudel ja suvel grillides. Treener tõmbab esimese asjana maha su menüüst alkoholi kui kaalu tahad langetada. Ma ei tea mis viiteid siin veel vaja on?
1) alkoholi kalorid on kahtlase väärtusega
2) maks eelistab alkoholi põletamist teiste toitainete asemel ehk rasvapõletus jääb tahaplaanile
3) alkohol tõstab söögiisu

ranka
28.06.13, 22:35
Nii palju kui ma olen erinevaid toitumiskavasid uurinud mis kaalulangetamiseks mõeldud siis nendes pole üheski alkoholi. ja ärme räägi mõõdukast kogusest vaid ikka korralikust joomisest NV pidudel ja suvel grillides. Treener tõmbab esimese asjana maha su menüüst alkoholi kui kaalu tahad langetada. Ma ei tea mis viiteid siin veel vaja on?

Suitsetamine vähendab näljatunnet ja seega võiks seda kasutada kaalulangetamisel. Eriti efektiine võiks olla inimestel, kellel on suur isu ja see on probleemiks. Miks seda ei ole kavades? Tõenäoliselt ka Heroiin kurnab räigelt organismi ja nii kaotad kaalu. Miks ei ole seda kavades? Või paneme sulle sisse 100 paelussi elama ja kaotad ka kaalu. Miks seda ei ole kavades?

VASTUS: See ei ole tervislik ja seepärast seda ei ole kavas. Kaaluga ei ole see kuidagi seotud. Isegi, kui alkohol langetaks kaalu, siis ei pandaks seda kavasse ja oleks väga naljakas, kui kavas oleks: enne hommikusööki üks õlu, lõunaks pudel veini ning õhtusöögi kõrvale pudel viina.

timz0333
28.06.13, 22:38
Selge.

sm112
28.06.13, 23:00
Alkohol, nagu ka mistahes muu toit/jook, ei tõsta iseenesest kehakaalu. Kõik oleneb kogusest ja sellest, kui hea/halb insuliinitundlikkus sul on. See ei ole ehk üks-üheselt otseses seotud, aga üldiselt viitab kõrge rasvaprotsent madalale insuliinitundlikkusele ja vastupidi. Mida madalam on insuliinitundlikkus, seda lihtsamalt muudab keha tühjad/üleliigsed kalorid keharasvaks ning sellepärast võib suurel hulgal alkoholi tarbides madala insuliinitundlikkusega inimese kehakaal tänu liigsetele kaloritele tõusta. Lisaks halvendab liigne alkoholitarbimine unekvaliteeti jms. Alkoholi liigtarbimine võib mõnel juhul alandada kaalu, kui sellega kaasneb väiksem toiduhulk, kuna pidevalt on paha olla, aga alkohol iseenesest ei alanda kindlasti kaalu. Alkoholi liigtarbides on raske kasvatada lihasmassi, kuna keha taastumine trennist halveneb oluliselt.

Lühidalt - kui on suur rasvaprotsent, võib alkoholi liigtarbimine kaasa aidata kaalu tõusule, madala rasvaprotsendiga inimesel see pigem takistab kaalu tõstmist, eriti lihasmassi arvelt.

See on minu enda loogika, mitte kuskilt uuringust võetud. Võin ka puusse panna sellega.

nikitheone
29.06.13, 13:55
Õlles on keskmiselt ca 120 kalorit

bi0hazard
30.06.13, 18:52
btw, tegin ka kalmuse kava järgi, mitte küll selle, aga enamvähem identse ja ütleme nii, et töötab metsikult hästi ka ikka. korraliku trenniga koos ja tulemused on väga head, nüüd jaanipäeval lasin korraks käest ära, aga plaanis kindlalt samale režiimile minna :)

codeblack
30.06.13, 23:02
Häid laule jõukasse/jooksmiseks?

http://www.youtube.com/watch?v=lauG9JK2Xcw Endal käib hommikuse jooksmise ajal see hetkel, eks näeb millal ära tüütab.

nikitheone
01.07.13, 09:29
keegi roccalamare myfitnessis käib? üksi igav

inward
01.07.13, 15:25
http://www.jissn.com/content/9/1/42

http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0031938410003422


Viskan veel ühe kivi kapsaaeda :) Tegelt on jube hea, et meil on oma ekspert võtta, kes kõike seda ümber lükkab :) Tunnistan ausalt, pole hariduselt üldse asjaga kokku puutunud.

Pigem pean ennast praktikuks, minu jaoks töötab ja töötab ka paljude teise jaoks, kes selle nimel nõus tööd on tegema. 2 kuu pärast võin avaldada ka kõik ennem ja pärast pildid, et asi töötab.

Kuidas tulemused on ?

ranka
04.07.13, 00:22
Niisama väike huvitav edulugu Pokerstars Team Pro liige Eugene Katchalovist.

http://www.mensfitness.com/training/success-stories/success-story-in-it-to-win-it

Enne & Pärast

http://www.mensfitness.com/sites/mensfitness.com/files/imagecache/node_page_image/article_images/eugene-success-main_0.jpg

bi0hazard
04.07.13, 06:45
oh so sick, peaks veits päikest ka lisama tho :)

inward
04.07.13, 13:00
Niisama väike huvitav edulugu Pokerstars Team Pro liige Eugene Katchalovist.

http://www.mensfitness.com/training/success-stories/success-story-in-it-to-win-it

Enne & Pärast

http://www.mensfitness.com/sites/mensfitness.com/files/imagecache/node_page_image/article_images/eugene-success-main_0.jpg

Pole paha progress jah. Huvitav, et vend kaalub 82kg aga näeb välja suht lean, isegi liiga lean. Pikkus on tal 185 cm samas. Mul endal on nö sarnane keha ehitus, liiga lean olen ja kaalun vähe. Tahaks kätest oluliselt jämedam olla, aga tulemust viimaste kuudega pole eriti olnud.

Tundub, et söön liiga vähe ja rassin liiga palju. 181 cm pikk ja pikka aega olin 69-70kg. Nt. see 2gr valku per kg on ikka korralik persetäis, mida sisse süüa päeva jooksul. Praegu on 72 kg, aga võiks vabalt mingi 78kg. Proovin nüüd rohkem valku süüa ja erinevaid harjutusi teha, vaatab kuidas minema hakkab.

Eesmärk võiks midagi sellist olla: http://www.upload.ee/image/3423941/How-to-Increase-Lean-Body-Mass-287x400__1_.jpg

Char
04.07.13, 13:02
söö rohkem süsivesikuid, ega muidu sul kaal ei tõuse.

ranka
04.07.13, 13:06
Pole paha progress jah. Huvitav, et vend kaalub 82kg aga näeb välja suht lean, isegi liiga lean. Pikkus on tal 185 cm samas. Mul endal on nö sarnane keha ehitus, liiga lean olen ja kaalun vähe. Tahaks kätest oluliselt jämedam olla, aga tulemust viimaste kuudega pole eriti olnud.

Tundub, et söön liiga vähe ja rassin liiga palju. 181 cm pikk ja pikka aega olin 69-70kg. Nt. see 2gr valku per kg on ikka korralik persetäis, mida sisse süüa päeva jooksul. Praegu on 72 kg, aga võiks vabalt mingi 78kg. Proovin nüüd rohkem valku süüa ja erinevaid harjutusi teha, vaatab kuidas minema hakkab.

Eesmärk võiks midagi sellist olla: http://www.upload.ee/image/3423941/How-to-Increase-Lean-Body-Mass-287x400__1_.jpg

Sul oli ju see kehapilt siin foorumis üleval. Kõik kiitsid, et sitaks hea keha ning isegi siiani kuma ja kaja kuulda.

EDIT: vaatasin pilti ka, mis spoileris sul. selline su keha ei olnud :S

EDIT2: aa ei mäleta ka. Kas kellegi lon seda inwardi keha pilti? pangu siia üles, siis hea võrrelda, et mis oli täpselt :) :) :)

inward
04.07.13, 13:07
Enda arust söön korralikult, ei jõua süüa nii palju :D :D. Aga eks jalka kulutab ka sitaks palju süskareid ja kaloreid.´

e: Käi pe*se ranka! :D

Godspeed_EJ
04.07.13, 13:31
Enda arust söön korralikult, ei jõua süüa nii palju :D :D. Aga eks jalka kulutab ka sitaks palju süskareid ja kaloreid.´

e: Käi pe*se ranka! :D

Kui kaloraaž on miinuses, ega siis ei saagi kaal tõusta. Simple math.

ps: mis pildist ranka jahub? panid miski torsotiger pildi üles siia? :)

LordC
04.07.13, 13:40
Ma kaalun täpselt samamoodi vähe. (Ei liigu ka palju) Kuid paljud, on öelnud et normaalne kaal. Eriti veel, kui inimene tahabki kõhna olla LOL. (54-55kg). Sellepärast pole mingit trenni tegemist ka endale eesmärgiks võtnud. :D

pastilaa
04.07.13, 13:41
kle inward, sa oled juba paras hulk ju. ausalt - ületreenitud ahvina on oht karuteene naistes teha endale :D

nikitheone
04.07.13, 18:04
Jep, nõus. Aitab lauri

Rigged
05.07.13, 20:55
http://i.imgur.com/CPGUZYB.gif

Hakkasin ka trenni tegema üle pikema aja. Raske on.

Strawberry
06.07.13, 18:24
Nice suport sm. Ainus mure on, et jõusaali lihtsalt ei ole võimalik hetkel külastama hakata. Tööpäev 9-19. Et peaksin kokku panema ka koduse treening kava. Siin ehk oskab ka keegi aidata mis harjutused seal võiks olla. Aeroobset vist ei ole tarvis sest see viib kaalu ikka alla?
Samas peaks saama kodus ka piisavalt harjutusi tehtud, küsimus on ainult selles milliseid ja kuidas alustada, et asi oleks efektiivne.


Lisa olemasolevasse menüüsse hommikune vedel söögikord.

Mina massiperioodidel teen ntx niimoodi:
1 terve klaasitäis(kuivalt) Veskimati jämedaid kaerahelbeid (Veskimatil on head puhtad kaerahelbed, kindlasti ära osta mingeid Selveri Säästu helbeid, seal on nii palju paska sees et jube)
*kuivad kaerahelbed lase mikseris puruks (kuivalt on neid lihtsam purustada kui hiljem märjalt)
2 scoopi valgupulbrit (50gr)
2 klaasitäit piima
1 terve banaan
5gr kreatiini
maitseks panen vastavalt tujule vahest lisaks ka marju või kakaopulbrit

Mikseris lase kõik segamini ja joo hommikul esimeseks söögikorraks. (Kui õhtul on prep tehtud, siis hommikul võtab koos joomisega umbes 2 minutit aega ainult).

Kogu mix on umbes 1000kcal. Ülejäänud päeva toitud nii nagu ikka.

Point on selles, et sellist kogust on kiirelt vedelana kurgust alla kallata oluliselt lihtsam kui pudruna pool tundi järada, samuti võtab oluliselt vähem aega, mis on hommikul enne tööle minekut suur pluss.

Kodune trennikava on ka lihtne.

3xMax kätekõverdused (kui liiga kergeks läheb, siis asendad ühe-käe kätekõverdustega)
3xMax lõuatõmbed (kui mingil põhjusel ei saa lõuatõmbe pulka paigaldada, siis osta sangpomm ja tee sellega selga/bicepsit)
3xMax ühe-jala kükid (kui alguses liiga raske on, siis toeta käega vastu tooli või lauda niikaua kuni suudad ilma toeta vähemalt 3 kükki ära teha)

Junken
07.07.13, 12:59
ja saage sellest ükskord aru, et kui te lahmite siin oma valku 2gr per kilo, puhtalt sellest ei aita kui sul kohas pole muid aineid mis aitaks seda valku ka siduda ja omastada. Lisaks nagu eelnevalt mainitud, kui kaloraaz on negatiivne polegi mingit kaalutõusu oodata

inward
07.07.13, 19:15
Straw, mis su näitajad on pikkus/kaal, max rinnalt jne ? Võid pildi ka panna kui ei pelga.

Huvitav palju muidu toiteväärtus umbkaudu maapiimal -ja kohupiimal võiks olla ? Piimas peaks kindlalt 5% rasva olema ja kohupiimas ma ei teagi 10% kanti vb. Aga palju just valgu kontsentratsioon on ? Maitse on ikka hoopis teine kui poe tootel.

timz0333
08.07.13, 16:15
Mis seal kaerahelvestes on, et see igas toitumiskavas sees on? Saan õigesti aru, et tegelt on kaalu langetavad ja tõstvad kavad suhteliselt sarnased? kui tahad langetada siis lihtsalt vähem valke sisaldavaid tooteid tarbima?

Char
08.07.13, 16:20
Mis seal kaerahelvestes on, et see igas toitumiskavas sees on? Saan õigesti aru, et tegelt on kaalu langetavad ja tõstvad kavad suhteliselt sarnased? kui tahad langetada siis lihtsalt vähem valke sisaldavaid tooteid tarbima?

pigem vähem süsivesikuid. nendega reguleerid oma kaalu

Kotkas1000
08.07.13, 16:32
Kaerahelvestes on kiudained ja aeglaselt imenduvad süsiveskud.

timz0333
08.07.13, 16:34
Praegune päeva menüü siiani välja näinud mul keskmiselt selline.

Hommikul saiad/leivad 4 viilu: vorsti singi kurgi tomati või juustuga, + tass kohvi

tööle jõudes veel kohvi ja paar lihapirukat.

Lõuna: praad, pool rimi pizat või hessist mingi burks + friikad

Vahepeal tööjuures shokolaad või jäätis, jogurt

Kodus: õhtuks uuesti võikud, või supp, vahel ka praad.

Mainin ära, et kartul on põhikoostisosa mis peab söögi sees olema ükskõik mis kujul. Kartul ja liha

Pastat väga harva, ja kaerahelbeid ei söö tegelt üldse aga nüüd plaanin sööma hakata :D

Söögi kogused on üldjuhul suht väikesed sest pole nagu suurt isu. Sain ühelt foorumlaselt kava kus oli 1 variant hommikusöök selline:


50-60g neljavilja, tatra, tatrahelbe või riisi, riishelbe putru, (
kuivainena kaalutult) Keeda piimaga. (võib ka veega või
vesi piim pooleks) 4 keedetud muna, võib olla ka omletina.
2 viilu mitte kõige rasvasemat juustu (umbes 20g). Neljaviljapudru
peale 50g maitsestamata jogurtit või
kõige lahjemat hapukoort. Miks mitte ka või ja natukese soolaga.
Pluss siis see õli millest eespool juttu oli.

Proovisin ühe korra ja pidin lõhki minema kui selle kõik sisse olin ajanud :D

Eks ma proovin edasi pingutada.

nikitheone
08.07.13, 16:50
panen siis siia ka enda tagasihoidliku toitumiskava

hommik:
puder, paar muna, kodujuustu või kohupiima, puuviljad, activia vms. Obv mitte kõike, a midagi sealt. Kohvi joon ka
Lõuna - pmst ükskõik mida, korralik praad või salat lihaga.
õhtusöök - sama mis lõuna, pigem salatimanti

vahpeal ka kaks näksikord, kus söön puu-või juurvilju, või muna/activia vms.

ei söö absoluutselt (ei maitse - sai), poolfabrikaadid (valmispihvid, vorstid, kotletid jms)
söön vähem - sealiha (rohkem kana, kalkunit), pelmeenid, mingid iks kastmed vms



trennikava

jalkat enam ei saa/ei taha teha, seega 4-5x nädalas aeroobset. vahel 3x, kui kiire ja vahel 7x, kui aega on
vaheldumisi kas ujumine 2-3km/jooks 6-10 km või jõusaalis tervele kehale trennikava aeroobset trenni. kui huvi on, võin pildi kavast üles laadida.



eesmärgiks on suures osas kaalu langetada ehk õllekast lahti saada ja tulevikus võiks musklit ka olla.
pidevalt rikun kava alkoholiga tho.

Godspeed_EJ
08.07.13, 17:00
Praegune päeva menüü siiani välja näinud mul keskmiselt selline.

Hommikul saiad/leivad 4 viilu: vorsti singi kurgi tomati või juustuga, + tass kohvi

tööle jõudes veel kohvi ja paar lihapirukat.

Lõuna: praad, pool rimi pizat või hessist mingi burks + friikad

Vahepeal tööjuures shokolaad või jäätis, jogurt

Kodus: õhtuks uuesti võikud, või supp, vahel ka praad.

Mainin ära, et kartul on põhikoostisosa mis peab söögi sees olema ükskõik mis kujul. Kartul ja liha

Pastat väga harva, ja kaerahelbeid ei söö tegelt üldse aga nüüd plaanin sööma hakata :D

Söögi kogused on üldjuhul suht väikesed sest pole nagu suurt isu. Sain ühelt foorumlaselt kava kus oli 1 variant hommikusöök selline:


Kogust on normaalselt, asenda nüüd tühjad kalorid korraliku toiduga ja peaks trenni tehes kaalu tulema küll.

timz0333
08.07.13, 17:02
Selline sangpommi kava, tundub päris solid ja alguses kindlasti piisavalt raske. Kui tihedalt oleks normaalne alguses teha?
Siia juurde lisaks siis veel kätekõverdused ja kükid?

Kuskilt peab pihta hakkama uuesti, eks see algus on kõige raskem.


http://www.youtube.com/watch?v=2waVex8EUfc

Strawberry
08.07.13, 19:07
Praegune päeva menüü siiani välja näinud mul keskmiselt selline.

Hommikul saiad/leivad 4 viilu: vorsti singi kurgi tomati või juustuga, + tass kohvi

tööle jõudes veel kohvi ja paar lihapirukat.

Lõuna: praad, pool rimi pizat või hessist mingi burks + friikad

Vahepeal tööjuures shokolaad või jäätis, jogurt

Kodus: õhtuks uuesti võikud, või supp, vahel ka praad.

Mainin ära, et kartul on põhikoostisosa mis peab söögi sees olema ükskõik mis kujul. Kartul ja liha

Pastat väga harva, ja kaerahelbeid ei söö tegelt üldse aga nüüd plaanin sööma hakata :D

Söögi kogused on üldjuhul suht väikesed sest pole nagu suurt isu. Sain ühelt foorumlaselt kava kus oli 1 variant hommikusöök selline:


50-60g neljavilja, tatra, tatrahelbe või riisi, riishelbe putru, (
kuivainena kaalutult) Keeda piimaga. (võib ka veega või
vesi piim pooleks) 4 keedetud muna, võib olla ka omletina.
2 viilu mitte kõige rasvasemat juustu (umbes 20g). Neljaviljapudru
peale 50g maitsestamata jogurtit või
kõige lahjemat hapukoort. Miks mitte ka või ja natukese soolaga.
Pluss siis see õli millest eespool juttu oli.

Proovisin ühe korra ja pidin lõhki minema kui selle kõik sisse olin ajanud :D

Eks ma proovin edasi pingutada.

Ma ka nägin aastaid kurja vaeva suure hommikusöögiga. Ma ei oska öelda, kas see on tingitud inimeste mao suuruse erinevusest või mao kuju erinevusest vms., aga osadele lihtsalt on suur hommikusöök suureks probleemiks. Mina lahendasin selle enda jaoks hommikusöögi vedelaks tegemisega (nagu eespool kirjas).

Kui kunagi kreatiini tarbima hakkad, siis arvesta, et sellest on tolku ainult siis kui sa iga päev vähemalt 2,5l või soovitavalt rohkemgi vett ära jood.
Mainin sellepärast, et kohv on diureetikuna veebilansis neutraalne või isegi negatiivne vedelik (sõltuvalt kangusest).

Strawberry
08.07.13, 19:08
Straw, mis su näitajad on pikkus/kaal, max rinnalt jne ? Võid pildi ka panna kui ei pelga.



179, 82. Rinnalt pole viimased kaks aastat surunud. Ma harrastan funktsionaalset fitnessi ja sellest tulenevaid harjutusi ainult.

tonis
08.07.13, 21:46
Praegune päeva menüü siiani välja näinud mul keskmiselt selline.

Hommikul saiad/leivad 4 viilu: vorsti singi kurgi tomati või juustuga, + tass kohvi

tööle jõudes veel kohvi ja paar lihapirukat.

Lõuna: praad, pool rimi pizat või hessist mingi burks + friikad

Vahepeal tööjuures shokolaad või jäätis, jogurt

Kodus: õhtuks uuesti võikud, või supp, vahel ka praad.

Mainin ära, et kartul on põhikoostisosa mis peab söögi sees olema ükskõik mis kujul. Kartul ja liha

Pastat väga harva, ja kaerahelbeid ei söö tegelt üldse aga nüüd plaanin sööma hakata :D

Söögi kogused on üldjuhul suht väikesed sest pole nagu suurt isu. Sain ühelt foorumlaselt kava kus oli 1 variant hommikusöök selline:


50-60g neljavilja, tatra, tatrahelbe või riisi, riishelbe putru, (
kuivainena kaalutult) Keeda piimaga. (võib ka veega või
vesi piim pooleks) 4 keedetud muna, võib olla ka omletina.
2 viilu mitte kõige rasvasemat juustu (umbes 20g). Neljaviljapudru
peale 50g maitsestamata jogurtit või
kõige lahjemat hapukoort. Miks mitte ka või ja natukese soolaga.
Pluss siis see õli millest eespool juttu oli.

Proovisin ühe korra ja pidin lõhki minema kui selle kõik sisse olin ajanud :D

Eks ma proovin edasi pingutada.
Ega ei peagi jõudma kohe kõike süüa, kui hommikuti isu pole. Hakka vaikselt koguseid suurendama ning varsti ärgates tunned, et kõht tühi ja süüa vaja.

Junken
12.07.13, 10:30
keegi tartus ratast ka sõidab? trenni otstarbel, mitte väga kõrge tempoga?

Provoker
12.07.13, 13:42
ma aegajalt sõidan, aga kahjuks ei ole leidnud veel normaalset trajektoori kus rullitajad ei ukerdaks jalus. Metsaradasi ka ei tea kahjuks kuigi need oleks vist kõige paremad isegi. Maanteele ei kipu

Junken
12.07.13, 16:42
ma ise sõidan Tartu lennujaam- võru riia rist- külitse -lennujaam, linnas vahest on inimesi aga väga ei sega... samuti ülenurme-tartu tartu-elva poole suunduv kergliiklustee minu sõitude ajal suht tühjad olnud... mingi 20km ring tuleb.. varsti peab vaatama ringi suurendama hakkama

Jäämees
12.07.13, 23:47
Rämedalt uhke enda üle praegu.

Olin töölt puhkusel paar nädalat ja sain tunda jälle ujumas käies jne, et võhma njetu... Otsustasin, siis esmaspäeval, et jooksen Reedel töölt koju, kasvõi jooksen, kõnnin, jooksen, kõnnin kuni jõuan kohale.

Iseendale üllatuseks sain 5 km joostud töölt koju ilma ühegi kõndimis pausita, lõpus ilusa kiirendusega ka veel.

Viimane kord jooksin 3 aastat tagasi.

Nüüd peab lihtsalt järgmine Reede ka nii tegema jne.

Dnbftw
13.07.13, 00:03
Vot maal on lill elu, veloga läbi metsade, koer ratta kõrval. Lammaskoer üle 15 km väga ei jõua ainult. Aga kuradi mõnusad on need 15 km. Kui jalad läbi ei oleks, käiks jooksmas kah.

inward
26.07.13, 12:39
Mingeid netipoode, kus toidulisandeid tellite peale fitshopi ? Siin olid mingid soome poe lingid, aga ei viitsi tervet teemat läbi lapata.

Char
26.07.13, 16:01
Mingeid netipoode, kus toidulisandeid tellite peale fitshopi ? Siin olid mingid soome poe lingid, aga ei viitsi tervet teemat läbi lapata.

bulkpowders

inward
26.07.13, 16:52
Päris mõistlik leht. BCAA on seal pea kaks korda odavam kui fitshopis + aminohapete konsentratsioon on ka suurem. Shipping on 10€ lisaks. Keegi sarnastelt lehtedelt lähiajal tellida ei taha ? Saaks shippingu ka veel odavamaks, võin ka ise tellida.

e: Bonsunas ka praegu hea hind proteiinil. Võtsin seda Whey 100 (sisaldab ka BCAA aineid) + süskareid.