PDA

View Full Version : Teeme koos trenni?!



Leheküljed : 1 2 3 [4]

bluelite
26.07.13, 20:08
Omal ajal sai siit tellitud - http://www.mass.fi/

(http://www.mass.fi/)E: Eestisse ei saada :(

Char
01.08.13, 13:14
keegi pani nädal aega tagasi mingi urban trainingu saidi, aga ma ei leia seda enam üles
vist oli kellegi päeviku teemas

seal olid mingid kavad, mis näitasid, kuidas õues ja kodus trenni teha jne.

keegi saab anda uuesti?

alaska
01.08.13, 13:33
madbarz.com

nikitheone
01.08.13, 13:40
keegi midagi pulsikelladest jagab? on üldse mingit suuremat vahet? või soovitada kust osta, pigem netist ilmselt?

Godspeed_EJ
01.08.13, 14:10
keegi midagi pulsikelladest jagab? on üldse mingit suuremat vahet? või soovitada kust osta, pigem netist ilmselt?

Oleneb vajadustest. Harrastussportlasele piisab kõige tavalisemast 50-75€ kellast, kui teed tõsisemalt/spetsiifilisemalt trenni, siis obv kallimad kellad, kus saad ilusaid jooni kuvad ekraanile hiljem.

http://www.pulsikell.com/ seal suht ok valik, hindade kohta ei oska rääkida.

nikitheone
01.08.13, 14:21
Ei tahakski midagi küllalt lihtsat. ty lehe eest

Romka
01.08.13, 22:44
keegi midagi pulsikelladest jagab? on üldse mingit suuremat vahet? või soovitada kust osta, pigem netist ilmselt?

Juuli Digis oli suur ülevaade neist just, kui kuskilt ei leia siis mul kodus seisab laua peal.

inward
01.08.13, 23:17
Ütlen kohe ära, et ärge starsist tellige. See on täispa*k!

Strawberry
02.08.13, 19:48
Mingeid netipoode, kus toidulisandeid tellite peale fitshopi ? Siin olid mingid soome poe lingid, aga ei viitsi tervet teemat läbi lapata.

Bonsuna-s on suured 4kg potid, kus on valku ~16€/kg.

inward
02.08.13, 20:23
Bonsuna-s on suured 4kg potid, kus on valku ~16€/kg.

Lõpuks sealt ostsingi.

alaska
02.08.13, 20:43
Kui usa päritolu võtate, siis on suur tõenäosus saada valgupulbrit, milles väheke kasvuhormooni lisatud. Ei anna hinnangut, kas hea või halb, aga lihas kasvab kiiremini.

inward
02.08.13, 20:49
Kui usa päritolu võtate, siis on suur tõenäosus saada valgupulbrit, milles väheke kasvuhormooni lisatud. Ei anna hinnangut, kas hea või halb, aga lihas kasvab kiiremini.

Tegelt ka :p ? Kust selline info pärineb ?

Need tooted mis ma võtsin, maltodekstriin (jalka jaoks) ja proteiin - on mõlemad valmistatud põhjanaabrite poolt. Päris hea hinnaga sai 1kg ja 900g koti, 22€ kokku.

alaska
02.08.13, 21:37
Eesti sportlased lähevad usa ülikooli ja tulevad aasta pärast tagasi, 10 kilo puhast lihast lisandunud. Seal süüakse kasvuhormooni nagu putru juba alates põhikooli jõusaalist.
Mingi uus valgupulber turule tuleb, raudselt pannakse midagi sisse, et paremini toimiks ja rahvas ostaks. See on seal jõhkralt suur business. Info pärineb spordiringkondadest, nett on kah tõenäoliselt täis seda ja see pole mingi eriline saladus kellegi jaoks.

Vandalar
02.08.13, 23:52
Kasvuhormoon maru kallis ei ole või, et seda valgupulbrisse panna ja lihtrahvale jagada?

alaska
03.08.13, 00:20
Tegelt jah pannakse ikka rohkem steroide valkudele sisse, kasvuhormoon rohkem süstimise teema. Aga muu jutt peab paika. Räägitakse isegi, et suure tõenäosusega saab varsti kasvuhormooni apteegist ilma retseptita osta. Ise ma ei tea, mida sellest arvata, suht imeravim tundub tõesti olevat.

jasssass
03.08.13, 00:58
Huvitav, kuidas see kasvuhormoon ripplihasele mõjub? Seal kus kere kaheks läheb

alaska
03.08.13, 10:40
Selle jaoks on ikka sibul ja kala:-)

Strawberry
03.08.13, 11:36
Kasvuhormooni lisamine omab väga väikest mõju tervetele inimestele. Sellest on kasu põhiliselt ainult neile, kellel organismi enda kasvuhormooni tootmine on patoloogiaga.

alaska
03.08.13, 12:35
Miks see nüüd siis nii peaks olema? Ükskõik, mis teist hormooni juurde annad, on muutused koheselt näha, melatoniin, insuliin, testosteroon jne, aga kasvuhormoon järsku ei toimi?

Strawberry
03.08.13, 14:04
Miks see nüüd siis nii peaks olema? Ükskõik, mis teist hormooni juurde annad, on muutused koheselt näha, melatoniin, insuliin, testosteroon jne, aga kasvuhormoon järsku ei toimi?

Inimorganismis on erinevad tasakaalumehanismid selle jaoks. Üleliigne kasvuhormoon (kuid siiski mitte 100%) filterdatakse lihtsalt välja ja enamus sellest läheb wc potti.

Näite ilmestamiseks võib võrdluseks võtta D-vitamiini sünteesi. Ntx üks päev päikese käes toodab sama palju D-vitamiini kui paar pudelitäit Mölleri kalamaksaõli (mille päevane norm on 5ml). Samas päikese käest D-vitamiini üledoosi saada ei ole võimalik (miks täpselt nii, on pisut pikem teema).

Kasvuhormooni puhul võiks siis kasu olla kui sa erinevatest süsteemidest mööda hiilid (süstid otse lihasesse) või kasutad keerulisi sünteetilisi komplekse, mis organismi tasakaalumehanisme alla suruvad. Kumbagi neist ei pea kartma valgupulbrit süües.

alaska
05.08.13, 07:16
Ma juba ütlesin vahepealses postis, et pulbritesse lähevad steriodid, mitte kasvuhormoon. Seda süstid obv lihasesse otse.
Aga las see teema olla nüüd, sööme putru ja teeme trenni parem.

v@iko
05.08.13, 18:37
Kuu ajaga 1300km ratast. Sõiduriistaks venna ämma päevi näinud maastikujalgratas ja pedaalitud plätudes. Pikim ots Põlva - Rakvere 175km ja järgmine päev tagasi. Kevadel plaanin osta mingi maanteeratta . 1k eest saab enamvähem pilli?

Pythagoras
05.08.13, 18:54
Räägivad, et harrastaja jaoks esimese ratta kohta 1k on igati ok. Aga soovitaks osta ratta sügisel, tglt juba praegu on suht korralikud aled. Hooaja algusega võrreldes ~40-50% võib küll võit olla. Iseasi kui kuskil tutvus, siis saab niisama ka alet.

nikitheone
07.08.13, 19:54
Juuli Digis oli suur ülevaade neist just, kui kuskilt ei leia siis mul kodus seisab laua peal.
jõudsin nüüd alles korraliku poodi, seal augustinumber. viitsid tee pilti ja viska link?

Potsataja
07.08.13, 23:12
Kuu ajaga 1300km ratast. Sõiduriistaks venna ämma päevi näinud maastikujalgratas ja pedaalitud plätudes. Pikim ots Põlva - Rakvere 175km ja järgmine päev tagasi. Kevadel plaanin osta mingi maanteeratta . 1k eest saab enamvähem pilli?

Sul peab ikka erakordne mindset olema. Kaua muidu üks ots aega võttis?

v@iko
08.08.13, 16:25
Sul peab ikka erakordne mindset olema. Kaua muidu üks ots aega võttis?
Minek võttis aega 9h. Korralik vastutuul oli, 2 ujumispausi ja Jõgeval söögipaus. Viimased 15km sai sõidetud praktiliselt pilditus olekus, kuna vedelik sai otsa ja poodi enam tee peal ei olnud. Tagasi 7,5h. Oleks saanud kiiremini aga enne Tartut ca 30km esi kumm tühi ja pidin iga 5km tagant õhku juurde pumpama. Tartus lasin ära vahetada. Järgmine nädal plaanis Põlva-Pärnu-Haapsalu-Hiiumaa:)

alaska
08.08.13, 16:37
Pikema maa sõidul hakkab keha megalt endorfiine tootma, jumala kaif on olla enamuse ajast. Muidugi glükogeenivarud peavad täis olema ja põhi alla tehtud. Paras sõltuvus tegelt on, aga minuarust üsna tervisele kahjulik. Aga muud asjad kaaluvad selle üldjoontes üle enamuse jaoks. Kahjulikkuse all pean silmas liigset insuliinitootmist, pidevalt on keha täis stressihormoone, lisaks on rattasõit hooajaline ja tihti võetakse talvel väga palju kaalu juurde tänu sunnitud pausile. Aga eesmärgi seadmine ja selle suurte pingutustega täitmine- see on omaette kaif.

Vandalar
26.08.13, 22:59
Tegin jõutõmmet ja käed olid tiba soojendamata ja käisid tõmbe käigus vastu keha mingi hetk ning nüüd mitu tundi hiljem on käe siseküljel, seal kus veenid paistavad üks neljasentimeetrine lillakas valutav lätakas, mis jookseb mööda veresoont täpselt. Veresoonega siis mingi viga, kas peaks muretsema või tavaline asi, on kellegil teadmist/kogemust?

jrgn hell
27.08.13, 08:09
Tegin jõutõmmet ja käed olid tiba soojendamata ja käisid tõmbe käigus vastu keha mingi hetk ning nüüd mitu tundi hiljem on käe siseküljel, seal kus veenid paistavad üks neljasentimeetrine lillakas valutav lätakas, mis jookseb mööda veresoont täpselt. Veresoonega siis mingi viga, kas peaks muretsema või tavaline asi, on kellegil teadmist/kogemust?

Kui su jutust õigesti aru saan, siis lihtsalt verevalum. Sõber kunagi kukkus nii 10m pealt peakat üle ja terve reis ja säär oli lilla, kuna suht flatti maandus. See läks küll ajapikku ise üle.

Vandalar
27.08.13, 11:59
Kui su jutust õigesti aru saan, siis lihtsalt verevalum. Sõber kunagi kukkus nii 10m pealt peakat üle ja terve reis ja säär oli lilla, kuna suht flatti maandus. See läks küll ajapikku ise üle.
ok, praegu olen veel elus ja kõik paistab ok olema :)

Vandalar
10.09.13, 17:59
Vot, mis ma leidsin
http://www.youtube.com/watch?v=e_w9KFV8BZo
Hea video :D
http://www.youtube.com/watch?v=3HeQwKnVm_E

jrgn hell
15.09.13, 20:44
Keegi Tartus on huvitatud, et paneks mingi pundi kokku, ja käiks, kuni vähegi kannatab vähemalt üle päeva linnaujulas ujumas.

Ise olen käinud seal niisama ka trenni tegemas ja siis ujuma pärast, aga täna oli juba päris sügisene vesi. Varsti tuleks vast abiks, kui keegi ei taha see vend olla, kes vahele jätab.

Ainuke jama, et mingit ühist aega suht raske leida.

Ise vb homme, aga kindlasti ülehomme uuesti.

Vandalar
04.10.13, 22:30
Vahest on nii, et kui ma natukegi trenni teen, siis see teeb mind maru agressiivseks- kui palju võib trenni tegemine testosterooni taset tõsta või on mingi muu molekul kehas, mis vabaneb treenides ja võib agroks teha?

Strawberry
05.10.13, 07:40
Vahest on nii, et kui ma natukegi trenni teen, siis see teeb mind maru agressiivseks- kui palju võib trenni tegemine testosterooni taset tõsta või on mingi muu molekul kehas, mis vabaneb treenides ja võib agroks teha?

wat

Ermii
05.10.13, 07:50
Vahest on nii, et kui ma natukegi trenni teen, siis see teeb mind maru agressiivseks- kui palju võib trenni tegemine testosterooni taset tõsta või on mingi muu molekul kehas, mis vabaneb treenides ja võib agroks teha?
Mine siis trenni kus saab seda agresiivsust rakendada, ala poks, maadlus vms ala, siis tunned kuidas peale trenni oled vagur kui lambuke :D

alaska
05.10.13, 16:10
Vahest on nii, et kui ma natukegi trenni teen, siis see teeb mind maru agressiivseks- kui palju võib trenni tegemine testosterooni taset tõsta või on mingi muu molekul kehas, mis vabaneb treenides ja võib agroks teha?

Täpselt nii ongi, trenniga hakkavad erinevad hormoonid vallanduma.

bi0hazard
21.10.13, 12:56
Keegi ei taha mingit propbeti teha? Kätekad/trennid/distants kõik oodatud, aumeeste värk ja mingi väikse näraka võiks ka vahele panna :)
Vaja mingit lisamotti ning kellegagi konkureerides tuleb see väga kiiresti :p

Kakahirmutis
22.10.13, 00:43
Täpselt nii ongi, trenniga hakkavad erinevad hormoonid vallanduma.

Ma muutun just maru rahulikuks O.o

EestiAA
22.10.13, 16:12
Vahest on nii, et kui ma natukegi trenni teen, siis see teeb mind maru agressiivseks- kui palju võib trenni tegemine testosterooni taset tõsta või on mingi muu molekul kehas, mis vabaneb treenides ja võib agroks teha?

Ennast pole jõukas agroks muutnud ... aga jõuga koos on kasvand enesekindlus.
Kuigi tean küll juhtumeid kus tüübid muutuvad tänu jõukale agromaks ja ülbemaks.

inward
29.10.13, 16:01
Plaanis lähiajal koormustesti minna tegema. Vaatan teenusepakkujaid päris palju ja hinnadki väga erinevad. Myfitnessis saab 30€ga, seevastu Spordimeditsiini SA-s on hinnad alates 70€-166€. Harrastussportlasena ei maksa pilli ka lõhki ajada. Mida ise soovitaksite ja teie endi kogemused ?

Potsataja
29.10.13, 18:16
Palun soovitusi, kuidas 2-15kg hantliga võimalikult efektiivselt trenni teha. Poeg sai vanaisalt sellise hantli ja nüüd laseb esialgse vaimustuse toel 10kg-ga 3x10 seeriaid. Kui küsisin, et kas sooja ka teed, siis vaadati suurte silmadega otsa.

Char
29.10.13, 20:22
Palun soovitusi, kuidas 2-15kg hantliga võimalikult efektiivselt trenni teha. Poeg sai vanaisalt sellise hantli ja nüüd laseb esialgse vaimustuse toel 10kg-ga 3x10 seeriaid. Kui küsisin, et kas sooja ka teed, siis vaadati suurte silmadega otsa.

mis mõttes effektiivselt. googelda. dumbbell exercises home. saad hunnik harjutusi

raske öelda, kuidas effektiivselt teha. sama küsimus, et kuidas jalgpalli kõige effektiivsemalt mängida.

no enne trenni venitamine ei tee paha ja õige tehnika võiks ka olla

alaska
30.10.13, 06:59
Plaanis lähiajal koormustesti minna tegema. Vaatan teenusepakkujaid päris palju ja hinnadki väga erinevad. Myfitnessis saab 30€ga, seevastu Spordimeditsiini SA-s on hinnad alates 70€-166€. Harrastussportlasena ei maksa pilli ka lõhki ajada. Mida ise soovitaksite ja teie endi kogemused ?

Klubides peaks olema standard jalgratta sõtkumine, seega valiks kõige odavama.
Spordimeditsiini keskuses on suurem valik, aga seal peaks ettevaatlik olema, mida sa neile kõrvale räägid. Mul poiss käis, pärast lehelt loen- "nõrgad kõhulihased". Ta käib judos, kotib koolis kõik kõhulihaste-lõuatõmmete võistlused, sixpack on väljas. Siis meenus, et mainisin neile mingit seljavalu tal, millega arsti juures käis. Koheselt tuli ajuvaba diagnoos. Väga ebaproffessionaalne tundus.

Strawberry
30.10.13, 18:25
no enne trenni venitamine ei tee paha ja õige tehnika võiks ka olla

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22692125
"...concluded that if you stretch before you lift weights, you may find yourself feeling weaker and wobblier than you expect during your workout..."

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22316148
"...Together, the studies augment a growing scientific consensus that pre-exercise stretching is generally unnecessary and likely counterproductive..."

"...The numbers, especially for competitive athletes, are sobering. According to their calculations, static stretching reduces strength in the stretched muscles by almost 5.5 percent, with the impact increasing in people who hold individual stretches for 90 seconds or more. While the effect is reduced somewhat when people’s stretches last less than 45 seconds, stretched muscles are, in general, substantially less strong..."

Vandalar
30.10.13, 19:34
Venitamine venitamiseks, kuid soojaks tasuks ikka teha. Nt. kui oled päev läbi arvuti taga istunud, siis ei maksa kohe arvuti tagant tõustes ja kange selja ja külmade/kangete põlvedega kangiga kükke rassima hakata, sest see võib vigastusega lõppeda.

kardaanirist
30.10.13, 20:00
ei ole raske ju mõni minut hüppernööriga hüpata, et lihased soojaks saada.

//pluss igasugused käteringid jms.

inward
31.10.13, 12:18
Päris lahe stairs workout. Sisuliselt saad ka oma trepikojas seda teha.


http://www.youtube.com/watch?v=YQniBymSNMk

Jäämees
31.10.13, 13:05
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22692125
"...concluded that if you stretch before you lift weights, you may find yourself feeling weaker and wobblier than you expect during your workout..."

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22316148
"...Together, the studies augment a growing scientific consensus that pre-exercise stretching is generally unnecessary and likely counterproductive..."

"...The numbers, especially for competitive athletes, are sobering. According to their calculations, static stretching reduces strength in the stretched muscles by almost 5.5 percent, with the impact increasing in people who hold individual stretches for 90 seconds or more. While the effect is reduced somewhat when people’s stretches last less than 45 seconds, stretched muscles are, in general, substantially less strong..."

Static stretching, ehk staatilised venitused.

Mõlemates uuringutes.

Romka
01.11.13, 00:07
Päris lahe stairs workout. Sisuliselt saad ka oma trepikojas seda teha.


http://www.youtube.com/watch?v=YQniBymSNMk

Oh olen tükkaega korraliku trepikava otsinud, tänud, lähiajal panen käiku kindlasti.

Strawberry
01.11.13, 15:11
Not a big fan of stair workout. Kõlbab pulsi lakke ajamiseks, aga mitte eriti millekski muuks. Jalalihaste range of motion on liiga väike, et sealt head tulemust saada. Sisuliselt sama kui jõusaalis korralike full squatide asemel teeksid quarter-squate vms.

Pythagoras
01.11.13, 15:16
Mingeid teaduslikke uurimusi pole teinud, kuid enda kogemustele tuginedes, siis kergejõustiku trennis sai omal ajal treppe kasutatud, kuid seda siiski lisana põhitreeningule. Trenn ei koosnenud kunagi vaid treppide peal turnimisest. Pigem käisime jõuka harjutuste vahepeal kiiruslikke jõuomadusi harjutamas.

Junken
26.03.14, 19:19
tõstaks vana teema üles, keegi mingit ergomeetri challanget vms ei taha teha? ala mingi arenemise peale, tõmbad tulemuse ette ja suveks üle teha vms whatever.. tna sai lambist proovitud 2000m 7:27 täitsa huvitab kas suveks saaks alla 7 minuti ära

defqon1
26.03.14, 21:22
Mis oleks koefid ja palju panuseid on.Arvan et:

Jah saad- 1.10

Ei saa- 1.80

Potsataja
26.03.14, 21:33
Kui ma praegu suudaks midagi 7.27, siis piisava motvatsioonii puhul suudaks ma seda suveks alla 6.00

bi0hazard
26.03.14, 23:30
yeah ma Potsatajaga samal poolel, 27 sekki kärpida ei tohiks küll mingi probleem olla.
500m keskmine sul hetkel 7.27= 7x60+27= 447 447/4=112~ ehk 1.52
target on 7 minti ehk 420 420/4=105 ehk 1.45

Oleneb muidugi treenituse astmest ka jms, ma ise pole kunagi proovinud sellist maad tempo peale kütta, vb kehalises kunagi kildi panid aja peale. ma arvan, et see 7 minti ei tohiks probleem olla, suveni aega päris palju.

Tuul
27.03.14, 11:59
Junken, mitu harjutust õlale teed ka praegusel ajal?

Dnbftw
27.03.14, 14:44
Rattaga 15 km metsas velotud. Peni lasi 25km vabalt ära oma metsas ekslemiste ja lindude taga ajamistega. Peaks talle miskise counteri tegema, eks näis palju kevad-sügis ära jookseb :P Kui keegi tahab temaga betti teha siis palun väga.

Junken
27.03.14, 21:06
no sinna 1:50 peale väga varu ei jäänud, kunagi proovisin seda 1:45 tempot.. kildi suutsin siis andsin alla, kuna nägin et lõpuni seda nkn ei jaksa... alla 6 on ikka väga väga ebareaalne.. meestemaailmarekord peaks olema mingi 5:38 vms niiet jh...

Kakahirmutis
27.03.14, 21:39
no sinna 1:50 peale väga varu ei jäänud, kunagi proovisin seda 1:45 tempot.. kildi suutsin siis andsin alla, kuna nägin et lõpuni seda nkn ei jaksa... alla 6 on ikka väga väga ebareaalne.. meestemaailmarekord peaks olema mingi 5:38 vms niiet jh...



edit:
nvm , valet asja vaatasin

bi0hazard
27.03.14, 22:15
Ma leidsin ka, et meeste maailmarekord on 5.36,6. Nii et Potsataja suveks alla 6minuti on väga võimatu. Lugesin ühest foorumist, et kui alla 7me juba sõuad, siis võiksid endaga väga rahul olla. Mingi härra ütles, et 6.20 on juba selline koondiste tase.

bi0hazard
27.03.14, 22:32
btw Junken, mulle endale hirmsasti meeldiks see alla 7 mindi sõudmise katsumus, proovin ehk ära kui jala terveks saan, hetkel karkudel. Teen ka esimese sõudmise ja panen tulemuse siia. Peaks mõtlema, kuidas seda kuramit arendada :D

Junken
28.03.14, 18:03
huvitaks ka see et mis on nagu pikamaa sõudmise õige taktika, alguses rahulikult, lõpp kiirelt, kogu maa ühtlaselt, või kohe algusest suht hea tambiga? võimalusi mitmeid ei kujuta ette ka kuidas õige oleks, ise lasin suht terve aja ühtlaselt 1:50 kanti

aga jah... 1 tuttav tõmbab 6:40 kanti... aga tüüp eesti tasemel (vist euroopa ka) sõuda kergkaalus vist

atsetoon
28.03.14, 18:54
kergkaalus sõudja(Y)

Junken
28.03.14, 21:10
mis su postituse point on piiritus?

Kakahirmutis
28.03.14, 23:36
Peaks koju sõude aparaadi ostma...paarsada euri ja trenni küll :D

jrgn hell
29.03.14, 01:16
Põhikooli ajal käisin hulgim aastaid sõudmas ja 2004.a olin Narva ergomeetri Eestikatel mingis noorte või poiste klassis kolmas, kuna üks vend jättis tulemata. Mäletan, et püsti väga pärast ei seisnud ja nägu oli üks suur grimass. Aeg oli 6.53,3 mingit vana protokolli googledades.

Ma arvan, et normal vormiga on see 7 minti tehtav küll, kui suuremana jõud taga ja tehnika poolest tühja ei süga. Ei mäleta, kuidas täpselt oli, aga miski pärast eeldaks, et umbes iga 500 markis keerad keskmist tempot peale ja õige takistusastme valik peaks ka andma juurde. Mille järgi seda valida, ei oska öelda.

Godspeed_EJ
29.03.14, 10:13
Peaks koju sõude aparaadi ostma...paarsada euri ja trenni küll :D

korralik ergomeeter maksab 1k€+, 200 eest saad miski chuck norrise universaal köögikombaini.

bi0hazard
29.03.14, 12:59
korralik ergomeeter maksab 1k€+, 200 eest saad miski chuck norrise universaal köögikombaini.

LOL

Strawberry
02.04.14, 19:13
Magnet-induktsioon piduritega sõudurid on alates 400€. Mehaaniliste piduritega pole mõtet tänapäeval osta.

nikitheone
17.07.14, 21:10
head spordiarsti tallinnas? põlvejamad

ropka11
20.07.14, 15:16
head spordiarsti tallinnas? põlvejamad
Tahtsin ka hakata jooksmas käima, tegin 2 trenni ära ja kuu aega ei saanud enam normaalselt käia.Ühes põlves metsik valu.
Küll ma määrisin ja panin igasugu plaastreid peale, neelasin põletikuvastaseid tablette midagi ei aitanud.
Abi sain külmakotist.Päevas kuskil 6korda panin peale hoidsin 20 min.
Apteegis müüakse külmasoojakott-viskad sügavkülma enne pealepanemist kindlasti mingi rätik ümber.
Siin võid ka konsulteerida http://www.efysioteraapia.ee/.Kui abi ei saa siis soovitavad arsti kindlasti

inward
22.08.14, 14:52
Lasnamäel avati uus HC GYM jõusaal. Väga soodne hind on, lähen kaen täna üle.

http://forum.bonsuna.com/varia-koik-mis-sudamel-ja-ei-sobi-teistesse-teemadesse/hc-gym-linnamae-tee-91-projekt-valmis-062014/

ropka11
22.08.14, 21:24
Lasnamäel avati uus HC GYM jõusaal. Väga soodne hind on, lähen kaen täna üle.

http://forum.bonsuna.com/varia-koik-mis-sudamel-ja-ei-sobi-teistesse-teemadesse/hc-gym-linnamae-tee-91-projekt-valmis-062014/
Said läpakast lahti või.

redddman10
23.08.14, 01:13
:D

inward
23.08.14, 06:25
Said läpakast lahti või.

Kõva vend oled. Foorumis päris äge kõvatada eks ole ?
Tuled äkki ütled näkku ? Löön sulle selle läppari pähe kinni. Sitaauk oled.

ropka11
23.08.14, 08:10
Kõva vend oled. Foorumis päris äge kõvatada eks ole ?
Tuled äkki ütled näkku ? Löön sulle selle läppari pähe kinni. Sitaauk oled.
Et siis ikka ei saanud.On mida lüüa.

Cypher0
23.08.14, 12:44
In b4

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRqg4JJYo3hboo6_s4NOBZac5Q0HDljA eK1kYcVTTWBztyvje_j

Codecci
12.02.15, 19:45
Plaanis jõhkraks atleediks hakata ja paarkend kilo alla võtta, samas vahepeal väikse napsu peab tegema. Kas keegi oskab ja viitsib järgnevad alkohoolsed joogid järjekorda panna, et milline kõige halvem jms:

* Õlu
* Igasugused coolerid nagu Bacardi Breezer, Smirnoff Ice jms 5 vollised poisid
* Rumm-koola
* Džinn-toonik
* Bloody Mary
* Hotshot ja B52

Lisainfoks, et joon igakord palju ja täiesti mällerisse.

tafka31
12.02.15, 19:56
Lisainfoks, et joon igakord palju ja täiesti mällerisse.

:heart:

alaska
12.02.15, 21:23
igasugused 5-volised magusad joogid on kõige hullemad, kaloreid julmalt täis.
Mis kõige hullema pohmelli tekitab, see kõige parem, ei söö järgmine päev midagi ja ongi kalorid tasakaalus.

veeretas
12.02.15, 22:00
Plaanis jõhkraks atleediks hakata ja paarkend kilo alla võtta, samas vahepeal väikse napsu peab tegema. Kas keegi oskab ja viitsib järgnevad alkohoolsed joogid järjekorda panna, et milline kõige halvem jms:

* Õlu
* Igasugused coolerid nagu Bacardi Breezer, Smirnoff Ice jms 5 vollised poisid
* Rumm-koolazero
* Džinn-toonik
* Bloody Mary
* Hotshot ja B52

Lisainfoks, et joon igakord palju ja täiesti mällerisse.

ja anna minna :)

atsetoon
12.02.15, 22:15
Plaanis jõhkraks atleediks hakata ja paarkend kilo alla võtta, samas vahepeal väikse napsu peab tegema. Kas keegi oskab ja viitsib järgnevad alkohoolsed joogid järjekorda panna, et milline kõige halvem jms:

* Õlu
* Igasugused coolerid nagu Bacardi Breezer, Smirnoff Ice jms 5 vollised poisid
* Rumm-koola
* Džinn-toonik
* Bloody Mary
* Hotshot ja B52

Lisainfoks, et joon igakord palju ja täiesti mällerisse.

õlle võid ära unustada, samuti coolerid. B52 unusta ka ära, hotshot on suht suhkrune(eriti kui hotshotile õige vahukoore asemel seda poola paska pannakse, mis pihustis on)
Teravad(rumm, gin, viin jne) on kõik suht okeid ja loeb see mis sinna peale valad.

edit: kuiv valge vein peaks kõige safem bet olema + hommikul on kindlalt nii sitt olla, et söömisest mõneks ajaks juttu ei ole.

Codecci
12.02.15, 22:30
Kas kalorid on kõige A ja O? Pmst kui poolese Bombay Gini lasen naha vahele (1180kcal) koos 1.5L Schweppesi toonikuga (558kcal) teeb täpselt sama välja kui 12.5 0.33L Heinekeni (138kcal per pudel) ära juua? Või jätan joomata ja söön selle asemel 3 Big Mac burgerit ja 1 suure Coca ja teeb täpselt sama välja kaalukaotuse koha pealt, sest kalorid samad?

IsandJoberst
13.02.15, 08:43
Kas kalorid on kõige A ja O? Pmst kui poolese Bombay Gini lasen naha vahele (1180kcal) koos 1.5L Schweppesi toonikuga (558kcal) teeb täpselt sama välja kui 12.5 0.33L Heinekeni (138kcal per pudel) ära juua? Või jätan joomata ja söön selle asemel 3 Big Mac burgerit ja 1 suure Coca ja teeb täpselt sama välja kaalukaotuse koha pealt, sest kalorid samad?
Põhimõtteliselt kui tarbid vähem kui kulutad siis toimub kaalulangus ja vastupidi. Viimaste trendide kohaselt on väga OK teha kord nädalas cheat day, mis boostib ainevahetust. Ehk 5-6 päeva nädalas võiks ikka toitumine ja kaloraaž OK olla.

ranka
13.02.15, 09:21
Plaanis jõhkraks atleediks hakata ja paarkend kilo alla võtta, samas vahepeal väikse napsu peab tegema. Kas keegi oskab ja viitsib järgnevad alkohoolsed joogid järjekorda panna, et milline kõige halvem jms:

* Õlu
* Igasugused coolerid nagu Bacardi Breezer, Smirnoff Ice jms 5 vollised poisid
* Rumm-koola
* Džinn-toonik
* Bloody Mary
* Hotshot ja B52

Lisainfoks, et joon igakord palju ja täiesti mällerisse.

Alkohol on sul kõige väiksem mure. Kõige enne tutvu erinevate uuringutega ning tänasel päeval puudub kindel arvamus, kuidas alkohol kehakaalu mõjutab: http://en.wikipedia.org/wiki/Alcohol_and_weight.

Kõige parem nimekirjas tundub Bloody Mary, aga tõesti ma ei mõtleks alkoholile - eeldan, et sa alkohoolik ei ole ning kaalulangetus hakkab siiski toitumisest. See joodud rumm-koolaga või joomata jätmine, ei mõjuta kaalu niipalju, kui korralik toitumine.

Just kirjutasin ka kaalulangetamise artikli, kus peatusin ka eraldi alkoholil: http://www.pokkeriprod.com/2015/02/13/paksukese-paevaraamat-kuidas-ma-kaotasin-seitsme-kuuga-20-000-grammi/

alaska
13.02.15, 10:36
Pudeli Ginni ärajoonud inimene laseb enamasti järgmised 5 tundi ringi nagu energiajänes, 3 bigmacki ära söönu vedeleb liitumatult.
Kalorid ikka mängivad rolli, kulutuse ja sissesöödu vahe on tähtis, aga kalorite põletamine võib väga palju kõikuda. Täis peaga on südamelöögid kiiremad, kehatemperatuur tõuseb, tahtmatud liigutused (lööd jalaga rütmi, vehid kätega, naerad nagu lollakas) võtavad palju energiat.

ranka
13.02.15, 11:31
Pudeli Ginni ärajoonud inimene laseb enamasti järgmised 5 tundi ringi nagu energiajänes, 3 bigmacki ära söönu vedeleb liitumatult.
Kalorid ikka mängivad rolli, kulutuse ja sissesöödu vahe on tähtis, aga kalorite põletamine võib väga palju kõikuda. Täis peaga on südamelöögid kiiremad, kehatemperatuur tõuseb, tahtmatud liigutused (lööd jalaga rütmi, vehid kätega, naerad nagu lollakas) võtavad palju energiat.

Sinu loogika järgi peaks saun olema ka üks väga kõva kaalulangetaja - seda müüti usuvad paljud. Kõik on ju sama - kehatemperatuur tõuseb räigelt, samuti vererõhk, südamelöökide harv + räige higistamine. Jah, see põletab kaloreid, aga tohutult vähe. Peale sauna võib isegi kaal langeda, aga see on vedeliku kaotusest, mitte kalorite põletamisest.

Codecci
13.02.15, 11:35
Alkohol on sul kõige väiksem mure. Kõige enne tutvu erinevate uuringutega ning tänasel päeval puudub kindel arvamus, kuidas alkohol kehakaalu mõjutab: http://en.wikipedia.org/wiki/Alcohol_and_weight.

Kõige parem nimekirjas tundub Bloody Mary, aga tõesti ma ei mõtleks alkoholile - eeldan, et sa alkohoolik ei ole ning kaalulangetus hakkab siiski toitumisest. See joodud rumm-koolaga või joomata jätmine, ei mõjuta kaalu niipalju, kui korralik toitumine.

Just kirjutasin ka kaalulangetamise artikli, kus peatusin ka eraldi alkoholil: http://www.pokkeriprod.com/2015/02/13/paksukese-paevaraamat-kuidas-ma-kaotasin-seitsme-kuuga-20-000-grammi/
Tänud, väga asjalik kraam!

Eks 7 kuu pärast teen sulle siis Big Maci välja :)

alaska
13.02.15, 12:50
Sinu loogika järgi peaks saun olema ka üks väga kõva kaalulangetaja - seda müüti usuvad paljud. Kõik on ju sama - kehatemperatuur tõuseb räigelt, samuti vererõhk, südamelöökide harv + räige higistamine. Jah, see põletab kaloreid, aga tohutult vähe. Peale sauna võib isegi kaal langeda, aga see on vedeliku kaotusest, mitte kalorite põletamisest.

Ma küll sama loogikat ei näe. Saunas ei muutu sul mitte midagi, võibolla väga kuumas jah korraks, aga seal palju ei istu. Keha kulutab energiat väga erinevalt, olenevalt milliste tingimustega peab ta parajasti tegelema. Jood liitri külma vett sisse, keha kulutab kõvasti selle ülessoojendamiseks.
Purjus inimene linna peal möllates kulutab vähemalt 300 kcal tunnis lisaks, ööklubis tantsides veel rohkem. Diivani peal istuv burgeriund laskev mees ei kuluta midagi. Milles nüüd viga oli? Täis peaga lased lisa 1000 kcal kuludesse väga kergesti. Termodünaamika seadus ei muutu, valemis muutub ainult kulutatava energia hulk. Inimene võib kulutada poole rohkem, ise aru saamata, et ta midagi teisiti teeks.
Aju kulutab 20% kogu baasainevahetuse energiast, olles ise ainult 2% keha massist. Ma ei ole teadlane, võibolla seal on kah mingid seosed, võibolla täis peaga hakkab veel rohkem kulutama? Peab rohkem vaeva nägema motoorika säilitamiseks, mürkidega võitlemiseks jne.
Kui ma nüüd oma tuttavate peale mõtlen, siis paksud magavad laua ääres ja saledad möllavad ringi täis peaga. Sinna see alkoholi energia kaob, mitte nii, et alkohol ei saagi kehakaalu tõsta. Mulle tundub loogiline, aga ma ei ole teadlane.

ranka
13.02.15, 14:05
Ma küll sama loogikat ei näe. Saunas ei muutu sul mitte midagi, võibolla väga kuumas jah korraks, aga seal palju ei istu. Keha kulutab energiat väga erinevalt, olenevalt milliste tingimustega peab ta parajasti tegelema. Jood liitri külma vett sisse, keha kulutab kõvasti selle ülessoojendamiseks.


0,5 liitri 0 kraadise vee soojendamiseks 37 kraadini kulutatakse 17.5 kalorit. Ühes munas on 55-80 kalorit. Ei ütleks, et see 17,5 kalorit nüüd nii kõvasti on.


https://www.youtube.com/watch?v=DbUa10nJ3r4

Teist osa ma ei hakka kommenteerimagi - pole midagi lisada, öelda. Esimene osa kriipis küll silma.

Codecci
13.02.15, 16:41
Ühesõnaga, kui ma jooma lähen siis väldin õlut ja coolereid, joon mõnuga Bloody Marysid ja džinn-toonikut ja kui eriti tubli tuju siis rummi dieetcoca või Coca 0 'ga. Cool?

Ja shotte väldin või väike Jägermeister või tekiila on ok?

hotcocacola
13.02.15, 20:44
Ühesõnaga, kui ma jooma lähen siis väldin õlut ja coolereid, joon mõnuga Bloody Marysid ja džinn-toonikut ja kui eriti tubli tuju siis rummi dieetcoca või Coca 0 'ga. Cool?

Ja shotte väldin või väike Jägermeister või tekiila on ok?

Puhas viiin ilma pealekata pidi parim olema. Valge vein on ka OK, aga ära kogustega liialda

Codecci
13.02.15, 20:59
Selliseid valikuid mul kahjuks pole - viina (vähemalt puhtalt) ja veini ei seedi ja 2-4x kuus pean mällerisse tõmbama...

Godspeed_EJ
16.02.15, 15:12
Ei ole suurt vahet, kas jood viina, konni, rummi või viskit. Kaloraaz on neil 95% ulatuses sama. Kui jood kokteile, siis vali mõni lahjem variant, kui võimalik.

Üldiselt pole sellel ka suurt vahet, kui alko tarbimine on 2-4x kuus. Nagu Toktor mainis, siis oluline on igapäevane toitumine korda saada. Sealt tuleb kõige suurem progress.

Codecci
16.02.15, 16:12
Ok, aga õlu ja alcopopsid on veidi halvemad kui džinn-toonik või pole pmst vahet kui 2-4x kuus nottida?

Godspeed_EJ
16.02.15, 16:56
Tahad tina panna 2-4x kuus, siis pane - imo pole seal suurt vahet, mida siis juua. Olulisem on see, et igal õhtul four-packi alla ei kalla, sest see ei kuulu nö "joomise" alla.

Omast kogemusest võin öelda, et inimesed tijtilugu pingutavad räigelt üle oma toitumiste ja dieetidega. Oluline on aru saada, mis on real-food ja mis mitte. Baastoitumise paika panemine ei ole tegelikult väga raske, kui on natukene mõistust ja alguses kindlasti ka tahtejõudu. See sõltub, aga endal võttis ca 1-2 kuud aega, et teatud toitainedest/toitudest loobuda, peale seda keha enam ei taha seda s*tta saada. Siis pole enam tahtejõudu ka väga vaja, et teatud asjdest loobuda. Näiteks ülikooli ajal sõin vist 1-2x nädalas Maci/Hessi vms junki ja väga maitses. Vaikselt liikus lõpuks 1x kuu peale, siis 1x kvartali peale. Nüüd, viimane kord, kui pohmakaga ca kuu aega tagasi miski Maci eine ära sõin, siis hakkas reaalselt sellest paha olla.

Nii palju kui ranka blogi olen lugenud kaalulangetuse kohta, siis imo tabas ta suht naelapea pihta oma toitumisega.

leits
16.02.15, 17:24
http://www.upload.ee/files/4524739/LCHF-for-beginners-in-estonian-1.doc.html

Mul oli selline asi arvutis, imo ka päris mõistlik jutt. Peakski uuesti proovima taas, 2 aastat tagasi töötas ideaalselt (trenni ka pm eriti ei teind).

Vandalar
16.02.15, 18:07
Selliseid valikuid mul kahjuks pole - viina (vähemalt puhtalt) ja veini ei seedi ja 2-4x kuus pean mällerisse tõmbama...
Pead harjutama lihtsalt- harjutamine teeb meistriks :D

Fabulous
12.09.15, 18:32
Kas keegi oskab rääkida kuidas Tartu kesklinna MyFitnessis kükkide, jõutõmbe, surumise varustusega on? Vaatasin kodulehelt galeriid ja selle põhjal tundub meeletult kardio-masinaid ja igasugu isolatsioonharjutusteks mõeldud asju olevat, aga ühtegi surumispinki ega power rack-i ei näinud. Kuna selle koha hind on üsna korralik, siis täitsa põrsast kotis ka ei osta ei tahaks.

Kakahirmutis
12.09.15, 18:59
Kas keegi oskab rääkida kuidas Tartu kesklinna MyFitnessis kükkide, jõutõmbe, surumise varustusega on? Vaatasin kodulehelt galeriid ja selle põhjal tundub meeletult kardio-masinaid ja igasugu isolatsioonharjutusteks mõeldud asju olevat, aga ühtegi surumispinki ega power rack-i ei näinud. Kuna selle koha hind on üsna korralik, siis täitsa põrsast kotis ka ei osta ei tahaks.

Kas üldiselt esimest korda tasuta ei lasta saalides?

bluelite
12.09.15, 20:32
Proovitreening 3€

https://www.myfitness.ee/hinnakiri/?tartu

Blacktor
10.02.16, 07:58
Hei kindlasti teab keegi kedagi v keegi kes teaks kedagi kellelt leiduks Danaboli, Võite Pmida kel infot

karupoeg
10.02.16, 12:26
Hei kindlasti teab keegi kedagi v keegi kes teaks kedagi kellelt leiduks Danaboli, Võite Pmida kel infot

:D Sa HEMi kohta esitad küsimused perekooli foorumisse?

karupoeg
10.02.16, 12:28
p.s. tean, et pastilaal on uued sõbrad ja käib aktiivne treeningprotsess.

Blacktor
10.02.16, 13:43
Kui vaja siis võin teha, Noo kuule siin on piisavalt trenni ja jõuka kohta juttu nii ,et ma arvan ,et peaks sobima siia kül :D