PDA

View Full Version : Teeme koos trenni?!



Leheküljed : [1] 2 3 4

Leemet
27.11.12, 07:34
Niisiis kallid pokkerimängijatest trennihuvilised!


Ma ei oska nüüd päris täpselt eeldada, millist elu elavad professionaalsed pokkerimängijad, ent mingisugune eelaimdus on mul olemas.Tahaksin teid kaasata projekti - parem elukvaliteet, ehk saa oma paganama õllekõhust lahti!

Niisiis, kuna arutasin seda teemat toitumisspetsialist Marek Kalmusega (sündinud atleet), oli ta nõus käed lööma ja projektis igati kaasa aitama. Eesmärgiks on - mitte süüa end detsembris ümmarguseks ja järgmisse aastasse veereda, vaid alustada oma treeninguid juba täna!

Online treeningud koos toitumisspetsialistiga on suunatud inimestele, kes viitsivad ja tahavad end vormi ajda.
Loomulikult ei sunni sind keegi midagi tegema - see igaühe enda valik!

Trenne teeb igaüks personaalselt - kui ei oska kuskilt alustada, telli toitumiskava ja treeningkava spetsialistilt.
tema õpetab sulle kuidas kodustes tingimustes edukalt keha voolida ja õigetele toitudele rõhku pannes oma rasvaprotsenti
vähendada.


Toitumise ja treeningkava on igati taskukohane igale inimesele - seda enam, et olete edukas pokkeriproff.
Tellimiseks võtke ühendust Marekiga emailil: marek@bonsuna.com

Nutma pole mõtet hakata ja selle pisikese väljamineku võite kirjutada oma jõulukingiks, sest tervis ja keha vajavad seda.
Toitumiskava tellides saatke Marekile vastav ankeet - ja palun ärge luisake, sest siis pole tulemus kaugeltki
nii positiivne, kui te soovite. Olge enda ja ka treeneri vastu ausad - ja ärge põdege, te pole kindlasti kõige
hullemate toitumisharjumustega inimene. Marek lubas teile mõned nipid ka anda, kuidas kodustes tingimustes,
ilma jõusaali külastamata end paremini trimmida.

Ankeet saatke üleval märgitud emailile ja lisage kirja pealkirjaks OMA NIMI ja "ONLINE TREENING".
Seda just seepärast, et Marek saab esmajärgus kohe nendega tegelema hakata.

Facebooki kommuni leiad siit: https://www.facebook.com/pages/Online-treening-koos-toitumisspetsialistiga/175428302601124


Pea püsti ja juba detsembri esimesel päeval alustame üheskoos treeninguid!

Kava tellimisel palun täita ära järgmised punktid:


SINU KONTAKTANDMED
Nimi
E-mail
Telefon

SINU PARAMEETRID
Sugu
Vanus (a)
Kaal (kg)
Pikkus (cm)
Rasva %
Kehatüüp
Tervis

LISAINFO
Mis kell ärkate?
Mis kell lähete magama?
Mis kell algavad treeningud?
Millist treeningkava jälgite praegu?
Kas treeningsaal on piisava inventariga?
Mitu päeva nädalas on võimalus treenida?
Kas treeningkava on puhtalt keha vormimise jaoks?
Koormus tööl
Kokkupuude spordiga (staaz, alad, mitu korda nädalas, treeningu kestvus)
Eesmärk treeningutel
Praegused toitumisharjumused (päeva lõikes)
Lisamärkused

Toidulisandid:

Võimaluse korral saatke endast vormipilt!

Küsimustele vastan meeleldi!

Leemet
27.11.12, 07:53
Tsekkige Facebooki kommuuni ja saate aru, mida ma kogu projektiga silmas pean!

peete82
27.11.12, 08:00
Kas steroide pakutakse ka ja õpetust nende osas?

Leemet
27.11.12, 08:10
lol

Miks sa sterodega treenida tahad?

Godspeed_EJ
27.11.12, 08:12
Teema pealkiri võiks olla ikka - Telli toitumis/treeningkava Marek Kalmuselt.

Trenn on muidugi väga tore!

Junken
27.11.12, 08:35
+1 godspeedile, aga trenni kohta niipalju, et kui uurite netis natuke tervisliku toitumise kohta ja võtate kasvõi kõige algelisema algajatele mõeldud treeninkava ja hakkate selle järgi tegema vaikselt mõned kuud saate juba üldise vormi omale ilusti paika. Alguses kui olete täiesti algajad, siis soovitan kohe päris väga vabalt võtta, pärast liigeseid ravima hakata on poole sitem, räägin enda kogemustest. Ise peaks ka varsti toitumis ja treeninkava tellima kuna peale vitamiinide ja valgu söömise(lisaks toidule muidugi) hakkas kehakaal langema jälle. Treeninkava tegin omale ise, ja 5 kuuga sain juurde 10kg, aga praegu vist jääb see kava nõrgaks juba või siis ebaefektiivseks.

Point on selles et kui alustate, ei ole mõtet kohe osta treening ja toitumiskava(jah kui olete baller pole raha probleem) aga semiballa vennad, mõelge enne sellele, et alguses saate omale algelised kavad, kui nö sisseelamise periood läbi ja tahate vähe võimsamaid kavasid, siis peate selle summa uuesti välja käima jne jne.

Leemet
27.11.12, 08:50
Nii segast juttu pole ma küll ammu lugenud! hihiii

Kirjuta see sama Mareki meilile ja ma usun, et ta lükkab su väited ümber.

Mina pole spetsialist ja ei hakka ka sel teemal argumenteerima.

Vahendan vaid võimalust ennast vormi timmida.

Peace

Jeebus
27.11.12, 09:44
kas selline asi ostu/müügi subfoorumisse ei peaks minema?
nagu ma aru saan, siis mingisugust abi siia ju ei postita (?) vaid puhas äri

Junken
27.11.12, 11:57
nja usun et seda oleks mõtekas karastusjookidele pakkuda. Arvan et enamustel foorumlastel ülekaalulisusega probleeme pole. On erandeid muidugi

peete82
27.11.12, 12:12
lol

Miks sa sterodega treenida tahad?

mina just tingimata ei taha, aga
mainitud härra maine on mõnevõrra... khmm... kaheldav

Jeebus
27.11.12, 12:13
mina just tingimata ei taha, aga
mainitud härra maine on mõnevõrra... khmm... kaheldav
+1 härra on liiga kant
aga kes teab

Leemet
27.11.12, 12:31
Te kahekesi vaatate seebikaid ka koos v? hehe.
Aga ok. Olen siiani uskunud, et pokkerimängijate hulgas on mõistlikud inimesed, kes ei loe kollast meediat, on pühendunud ja asjadega kursis. Teie kirjutiste põhjal on see kaheldav.
Te ei tea tausta vaid lahmite...
Ma kujutan ette et peale seda postitust on tulemas siia mingisugused delfi või õhtulehe lood, kus härra Kalmus tarvitas seda ja teist. :))

Keegi ei suru teile midagi peale ja te ei pea osa võtma. Küsisin Ranka käest, et kas see on mõistlik, et pokkerimängijad oma lisaks arenenud meeltele ka füüsiliselt heas vormis tahavad olla ja sain vastuseks, et pane muidugi teema ülesse.

Loodan, et huvilised, kes tõesti tahavad trenni teha ja end käsile võtta nüüd laiali ei jookse.

Kui arvate, et tegemist ostumüügi kuulutusega, siis palun härradel adminnidel see teema sinna tõsta.

Tänud!

-andres-
27.11.12, 12:37
Saan aru, et sul oli temaga projekt, kuskil Õhtulehes vms. Aga pole oluline.
Räägi parem miks just Kalmuselt, mille poolest ta parem kui teised? Hetkel tajun, et ta su sõber ja promo käib läbi sinu, kui promo nüüd teda kuidagi või las promob ise, kui juba selline teema teha lasti.

Junken
27.11.12, 12:41
aga leemet kuidas on su enda tulemused? palju kaalud, pikk oled,vanus, jõunäitajad jne?

mallikas
27.11.12, 12:46
Mõni aasta tagasi tellisin Hr. Kalmuselt toitumis- ja treeningkava!
Kõik tundus väga professionaalne, enne koostamist uuriti kõik andmed nii hetkeolukorra, mineviku, tervisliku seisundi jms. kohta.
Lisaks peale kavade saatmist ütles, et 6 kuud on tasuta konsultatsiooni.
Järgisin mõlemat kava 100% ning paari nädalaga olin juurde võtnud üle 4kg. (Kavade eesmärgiks oli kaalulangetus)
Saatsin meili, et konsulteerida, ning vastuseks tuli, et alguses võib nii juhtuda, kuid long term kava töötab.
Möödas oli alustamisest 6 nädalat, kui kaalunumber oli kerkinud 8.3kg, saatsin uuesti kirja, sellele vastas, et ta ei oska midagi öelda, kava järgides peaks kaal kaduma ja see oli viimane asi, mis ma temast kuulsin.
950 EEK eest sain 9 kg lisarasva, ning hea õppetunni :)

Strawberry
27.11.12, 12:56
Mõni aasta tagasi tellisin Hr. Kalmuselt toitumis- ja treeningkava!
Kõik tundus väga professionaalne, enne koostamist uuriti kõik andmed nii hetkeolukorra, mineviku, tervisliku seisundi jms. kohta.
Lisaks peale kavade saatmist ütles, et 6 kuud on tasuta konsultatsiooni.
Järgisin mõlemat kava 100% ning paari nädalaga olin juurde võtnud üle 4kg. (Kavade eesmärgiks oli kaalulangetus)
Saatsin meili, et konsulteerida, ning vastuseks tuli, et alguses võib nii juhtuda, kuid long term kava töötab.
Möödas oli alustamisest 6 nädalat, kui kaalunumber oli kerkinud 8.3kg, saatsin uuesti kirja, sellele vastas, et ta ei oska midagi öelda, kava järgides peaks kaal kaduma ja see oli viimane asi, mis ma temast kuulsin.
950 EEK eest sain 9 kg lisarasva, ning hea õppetunni :)

6 nädalaga +8,3kg tähendab, et sa sõid iga päev ~1350 kcal rohkem kui tarbisid.

Lol @ kaalulangetus menüü.

Pumper
27.11.12, 13:02
Ma pealkirja nägin mõtlesin et tuleb mingi korralik pundiga trennitegemine kuskil jõukas või pargis, aga selgus et hädine kodune treening ja üksinda söömine. Teades pokkerimängijate harjumusi, siis kodus ei hakka keegi end liigutama:D

Tulge parem jalkatrenni!

Pumper
27.11.12, 13:03
Te kahekesi vaatate seebikaid ka koos v? hehe.
Aga ok. Olen siiani uskunud, et pokkerimängijate hulgas on mõistlikud inimesed, kes ei loe kollast meediat, on pühendunud ja asjadega kursis. Teie kirjutiste põhjal on see kaheldav.
Te ei tea tausta vaid lahmite...
Ma kujutan ette et peale seda postitust on tulemas siia mingisugused delfi või õhtulehe lood, kus härra Kalmus tarvitas seda ja teist. :))

Keegi ei suru teile midagi peale ja te ei pea osa võtma. Küsisin Ranka käest, et kas see on mõistlik, et pokkerimängijad oma lisaks arenenud meeltele ka füüsiliselt heas vormis tahavad olla ja sain vastuseks, et pane muidugi teema ülesse.

Loodan, et huvilised, kes tõesti tahavad trenni teha ja end käsile võtta nüüd laiali ei jookse.

Kui arvate, et tegemist ostumüügi kuulutusega, siis palun härradel adminnidel see teema sinna tõsta.

Tänud!
Kalmus on ju ametlikult vahele jäänud, ERR spordiuudised kirjutasid sellest, ei ütleks, et väga kollane.

Jeebus
27.11.12, 13:51
"Teeme koos trenni" ehk igaüks saadab kuhugi raha ja hakkab kodus üksinda pusima

Siin foorumis on raudselt inimesi, kes teavad kas toitumisest või treenimisest midagi, paneme jõusaali/fitnessi teema püsti ja kõik jagavad oma teadmisi - tasuta

Ise toitumisest suurt midagi ei tea aga ABC + treeningnippe ja basic kava võin hea meelega jagada
samuti standard proteiin+kreatiin+bcaa+vitamiinid stuffi

Karelkorm
27.11.12, 13:56
"Teeme koos trenni" ehk igaüks saadab kuhugi raha ja hakkab kodus üksinda pusima


+1
:D pokkerimängijad ikka ei ole nii rumalad, et lasevad end igasugu reklaamnippidega ära osta

Jeebus
27.11.12, 14:09
no see on küll täielik müüt, et igaühele on spets kava vaja, spets kava on imo vaja ainult väga arenenud treenijatele

on täiesti abc põhilised vead, mille vastu enamus treenijaid eksib : näiteks imo #1 levinuim viga on ebasirge rüht. kui juba selle korda saad, saad supervormi.

pole vaja maksta abc eest, isegi jõusaalis instruktoritelt küsides saad põhivead selgeks.

nikitheone
27.11.12, 14:11
jeebus - viitsiksid sa siis postitada basic abc? oleks huvitav lugeda

muruntau
27.11.12, 14:13
Sellest, et tüüp lihaseid oskab ehitada ei järeldu automaatselt, et ta oskaks teistele soovitada kaalu alandamist ja tervislikku toitumist. On tal äkki sellekohane haridus või mõned läbitud koolitusedki ette näidata?

Leemet, mis on sinu roll selles bisnissis, palju vahelt saad? Eeldusel muidugi, et sa ise ei ole Kalmus.

Ja jutt on sul endal vastuoluline ja suht imal müügimehe ila.

camu
27.11.12, 14:17
Sellest, et tüüp lihaseid oskab ehitada ei järeldu automaatselt, et ta oskaks teistele soovitada kaalu alandamist ja tervislikku toitumist.
Kui sa oled nii kaua kulturismiga tegelenud, siis tegelt ikka saab küll järeldada. Olen näinud tema treening ja toitumiskava (sõber tegeleb kulturismiga ning Kalmus oli treener). Midagi röögatavat seal iseenesest pole ning googeldamisega saab endale üpriski normaalse kava kokku panna ma usun.

Tuul
27.11.12, 14:32
Omades kulturismi- ja fintessitreeneri kutsetunnistust, siis vast võin vast oma arvamuse öelda, et leidub sobivamaid treenereid, kellelt kava tellida.
Ja jutt, et Kalmus ei ole steroide tarvitanud... sama hästi võiks öelda, et ei ole õhku hinganud.

Rigged
27.11.12, 14:34
Kuhu ma oma raha saatma pean, tahaks ka tugevaks.

hoss23
27.11.12, 14:35
Tahaks ka teada, kuhu rahhi kandma pean, tahaks talveks saledaks..

TrvP
27.11.12, 14:38
Tulge parem jalkatrenni!

+1

Trenni lõpus teed mõned kõhulihase, seljalihase harjutused + kätekõverdusi ning suveks vormis.

"Toitumise ja treeningkava on igati taskukohane igale inimesele - seda enam, et olete edukas pokkeriproff."

Hetkel mängin nl5 limiidis ning ei ole edukas pokkeriproff, kas see tähendab, et taskukohasuse osas on toitumiskava mulle odavam kui näiteks nl100-t biitival mängijale?

Mis on umbkaudne toitumiskava hind?

Jeebus
27.11.12, 14:46
jeebus - viitsiksid sa siis postitada basic abc? oleks huvitav lugeda
kuna mul pole vastavat haridust, siis oleks parem, kui sissejuhatuse kirjutaks keegi tugeva teoreetilise baasiga inimene

kulturismi/fitnessi teemat tahaks küll, kuhu saaks postitada oma kava, saada tagasisidet, arutada erinevate harjutuste/venitamise/toitumise üle, postitada eesmärke, täita neid ning jagada motivatsiooniboosti


Omades kulturismi- ja fintessitreeneri kutsetunnistust
kui Tuul leiaks aega jagada meiega oma teadmisi, oleks väga lahe algus tehtud

Vandalar
27.11.12, 15:05
IMO on ikka vahe küll, kas hakkad kohe alguses valesti treenima või teed kõike nii hästi kui vähegi võimalik. Seega spetsialisti nõu on hindamatu (mis muidugi ei tähenda, et inimene enamuse trenniks vajaliku info ise otsida ei võiks netist). Lihtsalt enda kogemusest niipalju, et kunagi ammu kui esimesi katsetusi trenniga sai tehtud, tegin seda tohutust entusiasmist rohkem kui tegelikult tulemusteks vaja oleks. Selleks, et aega, närve ja raha säästa ning häid tulemusi näha tuleb targalt treenida ja selle jaoks sporditeadlaste väljatöötatud kavad ongi, aga eks see info on niikuinii ka netis üleval...

Codecci
27.11.12, 15:11
Miks üleüldse eestis jõusaalis enamus inimesed treenivad nagu kulturistid? Ma tahaks ikka efektiivsust ka, mitte aint kummis Rodrigo rinda millega Youtubesse videosid laadida.

camu
27.11.12, 15:12
Miks üleüldse eestis jõusaalis enamus inimesed treenivad nagu kulturistid? Ma tahaks ikka efektiivsust ka, mitte aint kummis Rodrigo rinda millega Youtubesse videosid laadida.
Defineeri efektiivsus?

Codecci
27.11.12, 15:18
et ikka purakat ka oleks ja 1km jooksu peale kopsu kokku ei tõmba

eddi
27.11.12, 15:33
Aga koos jõusaalitrenne võiks küll teha ju, mis te arvate? Ise hakkasin hiljuti uuesti saalis käima, jube hea ikka...

oohoh
27.11.12, 15:34
^^^funktsionaalsust

peete82
27.11.12, 15:35
Miks üleüldse eestis jõusaalis enamus inimesed treenivad nagu kulturistid? Ma tahaks ikka efektiivsust ka, mitte aint kummis Rodrigo rinda millega Youtubesse videosid laadida.

eks neid jooksjaid, rattureid ja suusatajaid leidub ka piisavalt, aga nemad on metsas :)
Jõusaalimehed paistavad klaasi tagant silma muidugi

Mr_Kenny
27.11.12, 15:37
et ikka purakat ka oleks ja 1km jooksu peale kopsu kokku ei tõmba

duhh, tee kardiot ja vastupidavustrenni siis..

camu
27.11.12, 15:38
Aga koos jõusaalitrenne võiks küll teha ju, mis te arvate? Ise hakkasin hiljuti uuesti saalis käima, jube hea ikka...
Ma käisin täna üle 2 kuu vist. Pole olnud üldse viitsimist. Aga kahjuks ei saa kõhu tõttu ühtegi triiksärki enam kanda, niiet peab vist veidi ikka liigutama ennast :D

eddi
27.11.12, 15:41
Ma käisin täna üle 2 kuu vist. Pole olnud üldse viitsimist. Aga kahjuks ei saa kõhu tõttu ühtegi triiksärki enam kanda, niiet peab vist veidi ikka liigutama ennast :D

:D mul suure kõhuga õnneks probleeme ei ole veel (21a). ma kipun lihtsalt kokku kuivama, kui end ei liiguta :D enesetunne on ka ikka sitaks hea, kui saab trennis käidud

aga inimesed, näidake natuke huvi välja, siis teeks topicu (või kärab see ka?) ja hakkaks arutama kus kuna kuidas

Jeebus
27.11.12, 15:43
vaja topicut tõesti, ise püüan praegu kilosid juurde saada, aasta lõpuks tahaks 90kg kaaluda, peaks ära tulema, praegu 82kg.

pikk28
27.11.12, 15:44
eddi sa käid viimsis kuskil?

Codecci
27.11.12, 15:44
Jõusaalil pole viga midagi, aga Eestis armastatakse kulturismikavade järgi treenida miskipärast...

Eesti kahevõitlejad arutlemas põhimõtteliselt samal teemal ehk siis mingi vend hakkab ükspäev treenima kulturisti juhendamisel:
http://raskesport.ee/foorum/viewtopic.php?f=4&t=6479

eddi
27.11.12, 15:45
eddi sa käid viimsis kuskil?

Kuidas kunagi, kõige alguses käisin pirita kooli jõusaalis, siis käisin viimsis (nuts komplekt ikka täiesti lõpp) ja nüüd uuesti pirital.
Aga krt seal pirital saun ei toimi :( nüüd mõtlengi viimsi spa poole uuesti

pikk28
27.11.12, 15:50
mhhh, uurin ka seda kaarti. krt kunagi Tarvil oli keegi tuttav ja sai kaardi odavamalt.....

siilu
27.11.12, 15:50
Kirjutasin herr Kalmusele huvi pärast, kuna FB fännilehe kaudu jagab pidevalt uskumatuid tulemusi. Selle hinna eest ausaltöeldes ostaks pigem treeningklubi kuukaardi. Mingi toitumisalane info peaks ju tegelikult biokeemiast ka kõrva taha olema jäänud. Tõenäoliselt sisaldavad tema kavad rohkelt köögivilju ja valku - no ma ju tean seda niigi, kas on vaja kellelegi kohe siis 30-40€ selle eest maksta...
Tähendab, kirjutasin talle juba eelmisel nädalal, antud teemaga lihtsalt tuletati meelde :)

virukunn
27.11.12, 15:51
:D mul suure kõhuga õnneks probleeme ei ole veel (21a). ma kipun lihtsalt kokku kuivama, kui end ei liiguta :D enesetunne on ka ikka sitaks hea, kui saab trennis käidud

aga inimesed, näidake natuke huvi välja, siis teeks topicu (või kärab see ka?) ja hakkaks arutama kus kuna kuidas

oleks käpp, endal ka triiksärkidega probleeme :D
PP jalkatrenni minekuks võtan ka mitu kuud hoogu juba.

eddi
27.11.12, 15:57
mhhh, uurin ka seda kaarti. krt kunagi Tarvil oli keegi tuttav ja sai kaardi odavamalt.....

Kas saaks kellelegi veel kaardi odavamalt või ainult sulle? :-) mul kadus endal pangakaart ära, mis tõendab, et ma olen üliõpilane. Ei raatsi väga 10-17eur maksta ühe visiidi eest (kuigi ütleme ausalt, kvaliteet on seal ikka super lux, suur saal, 5 erinevat sauna, kõik on ilus ja korralik). Selle käin hetkel Pirita saalis

Jeebus
27.11.12, 15:58
no minul oleks vaja abi kilode juurde saamisega, nimelt on mul kiire ainevahetus
muidu torso on vastupidav, sain webcamiga pildi tehtud :)
http://www.upload.ee/image/2861196/asd.PNG

Strawberry
27.11.12, 16:09
vaja topicut tõesti, ise püüan praegu kilosid juurde saada, aasta lõpuks tahaks 90kg kaaluda, peaks ära tulema, praegu 82kg.

4 nädalaga 8 kg lihast = impossible
4 nädalaga 8 kg rasva = ez, eat more donuts

Junken
27.11.12, 16:09
to cod- mõned tahavad vb lihtsalt kaalu suurendada, nagu minagi. Praegune eesmärk on saada kehakaal 95 kilo peale(normaalkaalu viimane piir) et normaalne välja näha, kui see saavutatud, hakkan lihastesse arendama alguses jõudu(seal ka omad eesmärgid paika pandud) ja kui see ka tehtud siis vastupidavust
kui juba vormide postitamiseks läks, panen enda tagasihoidlikku 4 kuu tulemi siis ka siis...

Pilt seisuga 1 kuu tagasi
http://www.upload.ee/image/2861249/desk.jpg
eesmärk siis +13kg lihast, mis loodan äkki saada... 2013 lõpuks??? vb varem, oleneb kuidas areneb, aga suure tõenäosusega saan varem kuna hetkel 10kg(72-82) tulnud peaaegu kõik ülakeha pealt, märtsis saan hakata ka alakeha tegema mille arvelt peaks tulema päris korralikult massi, hetkel ei saa alakeha teha seoses vigastusega.

jasssass
27.11.12, 16:13
Et siis PokkeriProde torsochallenge

Kes saavutab kevadeks kõige parema rannavormi (rinnakorvi)

muruntau
27.11.12, 16:16
Et siis PokkeriProde torsochallenge

Kes saavutab kevadeks kõige parema rannavormi (rinnakorvi)

Enne ja pärast pildid on kohustuslikud! Tulistage!

jasssass
27.11.12, 16:21
peaasi, et liiga geyparaadiks ära ei lähe siin, Ranka käib pidevalt piilumas :D

Strawberry
27.11.12, 16:22
Pilt seisuga 1 kuu tagasi
http://www.upload.ee/image/2861249/desk.jpg
eesmärk siis +13kg lihast, mis loodan äkki saada... 2013 lõpuks??? vb varem, oleneb kuidas areneb, aga suure tõenäosusega saan varem kuna hetkel 10kg(72-82) tulnud peaaegu kõik ülakeha pealt, märtsis saan hakata ka alakeha tegema mille arvelt peaks tulema päris korralikult massi, hetkel ei saa alakeha teha seoses vigastusega.

Täiesti absurdsed numbrid ja eesmärgid.

Selleks, et teada kui palju sa lihast oled kasvatanud, tuleb teha enne ja pärast rasva % mõõtmine. Soovitavalt vähemalt 2 erineva meetodiga. Et üldse saada aimu kui palju kasvanud kaalust on lihas, mitte muu kraam.

Kui su 82kg (180 pounds) oleks lihas, siis sa näeksid välja selline:

http://www.bodybuilding.com/fun/images/2012/chris-lawrence-after.jpg

Jeebus
27.11.12, 16:24
no minul oleks vaja abi kilode juurde saamisega, nimelt on mul kiire ainevahetus
muidu torso on vastupidav, sain webcamiga pildi tehtud :)
http://www.upload.ee/image/2861196/asd.PNG
no mõõtsin hetkel 5,5% body fat, pikkus 193cm, kaal 82kg
kas aasta lõpuks 90kg <6% body fat on impossible?

Junken
27.11.12, 16:26
straw tead sa kui pikk ma olen?
mul on sõber umbes taolises vormis ja ta on ala 170 pikk vms

eddi
27.11.12, 16:27
Kutsuge bentley tagasi, äkki saab trenni effektiivsust mingi 10x tõsta, kasutades mingeid algoritme

camu
27.11.12, 16:28
no mõõtsin hetkel 5,5% body fat, pikkus 193cm, kaal 82kg
kas aasta lõpuks 90kg <6% body fat on impossible?
Mille järgi sa mõõtsid?

Jeebus
27.11.12, 16:29
Mille järgi sa mõõtsid?
eile jõusaalis sellise asjaga mida sirgete kätega enda ees hoiad, ei tea kuidas kutsutakse

Strawberry
27.11.12, 16:29
straw tead sa kui pikk ma olen?
mul on sõber umbes taolises vormis ja ta on ala 170 pikk vms

Pildil olev mees Chris Lawrence on 180cm.

Junken
27.11.12, 16:30
jeeb kuu ajaga 8kg, ma arvan et suht võimatu
no ma olen jeebusega samma auku pikkuse poolest, ma olen 195

Mr_Kenny
27.11.12, 16:30
no mõõtsin hetkel 5,5% body fat, pikkus 193cm, kaal 82kg
kas aasta lõpuks 90kg <6% body fat on impossible?

impossibru jap

Provoker
27.11.12, 16:31
tavaliselt on ühekohalist rasvaprotsenti suht raske hoida. Õnnelik on see mees, kes saab ilma pingutamata sixpackiga eputada.

Strawberry
27.11.12, 16:31
eile jõusaalis sellise asjaga mida sirgete kätega enda ees hoiad, ei tea kuidas kutsutakse

See mõõdab keha elektritakistust. Ideaaltingimustes see meetod põhimõtteliselt töötab, aga käed peavad igal mõõtmisel täpselt sama kuivad/niisked olema. Käed higised või liiga kuivad, siis tulemus on mõjutatud.

Jeebus
27.11.12, 17:30
aga kas keegi oskab siis toitumisnõu anda, mida peaksin sööma, kui ainevahetus on nii kiire, et ma lihtsalt ei võta kilosid juurde.

praegu lasen lihtsalt julmalt proteiinisheike iga paari tunni tagant

kardaanirist
27.11.12, 17:46
enesetunne on ka ikka sitaks hea, kui saab trennis käidud

+1. ise hakkasin ka umb kuu aega tagasi jõusaalis käima. lasin endale treeningkava ka teha. anyway, trennist tulles alati selline "hea väsimus" ja üleüldse teeb tuju heaks. nagu olen aru saanud, siis paljud full time poker prod vist alustavadki oma päeva jõusaalist. vähemalt 2p2-st selline mulje jäänud.

alaska
27.11.12, 17:53
Kiivikase kava tellisin kunagi, oli täpselt sama, mida ta ise mingis saates sõi ja mida ta on sadadele saatnud. Mingit individuaalset lähenemist kindlasti polnud, ainult kalorikoguse poolest.
Hommik:
Puder moosiga, neli muna (vist mitte kõik kollastega), täisteraleib singiga, kurk, tomat
vahepala:
Kohupiim puuviljaga
Lõuna:
Pruun riis, keedetud kanarind, toorsalat külmpressitud oliivõliga, majoneesikastet maitseks
Peale trenni:
Shake proteiin+süskarid
Õhtu:
Kodujuust tomatiga (vist veel midagi), kui kaalu vaja tõsta, siis viil täisteraleiba.

Kokkuvõttes oli paari nädalaga tulemused näha, aga see on täiesti ebanormaalne eluviis niimoodi hommikuti süsikaid laadida. Peale igat söögikorda oli valus nälg varsti kallal, napilt tuli järgmine toidukord peale, et sai selle ära kustutada. Kui mingi toidukord jäi ära (ei viitsinud kaasa vaaritada) oli ülesöömine õhtul garanteeritud. Kui lavale minna ei taha, siis kava tellimine on raha raiskamine.

Mulle sobib väga palju rasva ja valku, vähe süsikaid ja ainult õhtu poole.

Jeebus
27.11.12, 17:55
igal hommikul 2 munakollast + 5 munavalget on must have spordipoisile

alaska
27.11.12, 18:01
aga kas keegi oskab siis toitumisnõu anda, mida peaksin sööma, kui ainevahetus on nii kiire, et ma lihtsalt ei võta kilosid juurde.

praegu lasen lihtsalt julmalt proteiinisheike iga paari tunni tagant

Kõik, keda tean ja kes on samasugust juttu rääkinud, söövad tegelikult vähe. Kui näiteks inimene kulutab 2000kcal päevas, siis enamuse meist nädal näeb välja selline:
E: 2300
T: 2300
K: 2300
Nädal kokku 16100kcal ja kõht kasvab.

Need, kes "võivad süüa palju tahavad ja juurde ei võta"

E: 3500
T:2500
K:1500
N: 1000
R: 3000
L: 1500
P: 1000
Kokku tuleb nädal napilt alla või üle vajaliku, aga suured õgimispäevad jäävad meelde, aga nälgimispäevad ei jää.

Jeebus
27.11.12, 18:15
tegelikult on täitsa tõsi lugu, jooksmas ei käi ma enam üldse, sest lihtsalt nii kiirelt põletan rasvu. geenid + 6-aastasest peale tegin stabiilselt iga päev trenni, eks see ainevahetus on niimoodi jäänud, natuke oli vb tervisega isegi probleeme, esimest korda rasva % vist 17-aastaselt mõõtes oli see 4% kui õigesti mäletan, alatoitumine ning rasked trennid, väga väsitav oli. nüüd olen natuke juurde võtnud aga trenni tehes kaob kõik kohe tagasi.
kcal on viimased 3 kuud 3500+ päevas tulnud, on tõesti olnud vb 1k-seid päevi aga samas ka 5k-seid.

/ praegu vaatasin proteiinipulbrist tuleb 250g valku + 1500kcal päevas

Strawberry
27.11.12, 18:25
aga kas keegi oskab siis toitumisnõu anda, mida peaksin sööma, kui ainevahetus on nii kiire, et ma lihtsalt ei võta kilosid juurde.

praegu lasen lihtsalt julmalt proteiinisheike iga paari tunni tagant

"kiire ainevahetus" on bullshit.

Variant 1 (kõige tõenäolisem) sa ei söö piisavalt palju.
Variant 2 (keskmise tõenäosusega) sa ei söö piisavalt köögivilju. Toidu lõhustamiseks ja seedimiseks kasutatakse selleks ettenähtud ensüüme, on võimalik, et sul kõhus neid lihtsalt ei ole piisavalt. Toidu seedimise ja imendumise soodustamiseks söö rohkem köögivilju ja võid proovida ka probiootikumide tablette(või probiootilist jogurtit kuigi seal on kasulikku kraami võrreldes kontsentreeritud tablettidega suhteliselt vähe).
Variant 3 (kõige vähem tõenäoline) sa oled geneetiline ectomorph. Ectod peavad teistsugust trennikava jälgima, et edukalt bulkida.

alaska
27.11.12, 18:34
Ainevahetuse kiirused on muidugi erinevad, aga üldiselt on see ikka kiirem paksematel, mitte vastupidi.
250g valku päevas proteiinipulbritest? Rikkalt elame:-)

inward
27.11.12, 18:36
Hea teema. Võikski esialgse teema (OP) unustada ja hakata edasi arendama omavahel, infot vahetama jne.

FC PP oleks endiselt tänulik võhmatrenni kava järele, et kes meist võistkonnast huvitatud on, siis saaksid efektiivselt võhma ehitada ja sprindikiirust arendada algavaks hooajaks. Ise momendil teen meie 2-le ametlikule trennile juurde veel ühe jooksutrenni. Ootaks kriitikat ja/või ettepanekuid.

Kogu kestvus: 45-50 minutit

1x soojendusring 250m + 5 min soojendus (standard, selline väikeste lõikude kaupa erinevad lihasharjutused nagu me trenni alguses teeme, põlve, sääretõste, ristijooksud jne)

6x ringi (250m) kiire tempoga.
Kerge paus ja venitus.
6x ringi (250m) kiire tempoga uuesti.

Venitus ja hakkan lõike jooksma, sprintides (60m)
10-16x kiirendused, sörgiga tagasi, natukene puhkust ja kohe uus lõik. Eelmine hooaeg jõudsin rohkem tegin 16+ isegi, praegu on 10 lõigu peal pääris keeruline juba ja kiirus pole ka veel päris see. Vorm ikka tagasi andnud.

Jeebus
27.11.12, 18:36
jep, köögivilju lihtsalt ei viitsi süüa, vahepeal panin rob riches tüübi järgi solid toitumiskava paika ... pidasin 2 kuud sellest kinni .. siis ikka läheb sellistele suvalistele aegadele see söömine, kalorid saan küll kätte, lihtsalt palju sellest tuleb küpsistest/krõpsudest/šokolaadist

Jeebus
27.11.12, 18:41
inward : käige ikka liiva peal ka paljajalu jooksmas. või kui liiva pole, siis muru peal. tugeva maastiku peal ärge koguaeg küll treenige.

Ghost0
27.11.12, 18:43
Miks üleüldse eestis jõusaalis enamus inimesed treenivad nagu kulturistid? Ma tahaks ikka efektiivsust ka, mitte aint kummis Rodrigo rinda millega Youtubesse videosid laadida.
Jõud pole efektiivsus? Las inimesed teevad ikka seda, mis endale meeldib. Samahästi ma võiks öelda, et miks te ringi jooksete, muud pole oma eluga peale hakata vms.


straw tead sa kui pikk ma olen?
mul on sõber umbes taolises vormis ja ta on ala 170 pikk vms
Vahet pole, sa ei kasvata nii palju lihast 1 aastaga.


igal hommikul 2 munakollast + 5 munavalget on must have spordipoisile
Miks mitte siis juba 5 tervet muna? :)

inward
27.11.12, 18:44
inward : käige ikka liiva peal ka paljajalu jooksmas. või kui liiva pole, siis muru peal. tugeva maastiku peal ärge koguaeg küll treenige.

Sellega olen nõus. Meil päris mitmed mängijad, k.a ise kasutavad geeltaldu põrutuse pehmendamiseks. Samas, momendil ilma arvestades ainus variant on hallis - sellise ilmaga ja varsti talvel lumega ei taha eriti väljas küll joosta.

Jeebus
27.11.12, 18:46
Miks mitte siis juba 5 tervet muna? :)
munakollane hakkavat südamele, liiga palju kolesterooli, see-eest munavalge valk on väga kasulik.

kardaanirist
27.11.12, 18:52
mida huvitavat nende munavalgetega teha siis saab? toorelt lased alla või millegagi kombineerides saab pannile ka panna vms?

alaska
27.11.12, 18:54
keedetud munavalged sööd ära.

Jeebus
27.11.12, 18:54
mina näiteks lasen lihtsalt keedumuna, eks tee kuidas ise tahad
aga seda saad küll igalt poolt lugeda, et üle 2 munakollase päevas lasta on kahjulik

kardaanirist
27.11.12, 18:56
keedetud munavalged sööd ära.

rofl ma olen retard. kuidas ma ise selle peale ei tulnud.

alaska
27.11.12, 19:04
Võibolla sellepärast, et Rocky pani need klaasi ja jõi sisse?:-)

Codecci
27.11.12, 19:05
Jõud pole efektiivsus? Las inimesed teevad ikka seda, mis endale meeldib. Samahästi ma võiks öelda, et miks te ringi jooksete, muud pole oma eluga peale hakata vms.
Jõudu ei tehta kulturismikava järgi. Rammumehed ei treeni nagu kulturistid.

eddi
27.11.12, 19:09
Jõudu ei tehta kulturismikava järgi. Rammumehed ei treeni nagu kulturistid.

Mhm. Eks kulturistidel natuke teised eesmärgid ka. Rammumehed eesmärkideks on jõu saavutamine. Kulturistide eesmärk on võimalikult palju lihasmassi, mida hinnaatakse vaatamisega.

NB! See on kõigest mu arvamus, selline mulje on mulle jäänud...

Ghost0
27.11.12, 19:09
munakollane hakkavat südamele, liiga palju kolesterooli, see-eest munavalge valk on väga kasulik.
See on müüt ja munakollane peaks isegi kasulikum olema :)

kardaanirist
27.11.12, 19:29
Võibolla sellepärast, et Rocky pani need klaasi ja jõi sisse?:-)

täitsa võimalik. : D

Ghost0
27.11.12, 19:42
Jõudu ei tehta kulturismikava järgi. Rammumehed ei treeni nagu kulturistid.
Ja siis? Inimestel on ka järelikult muid eesmärke peale jõu. Kulturistid ei ole nõrgad - jah nende areng ja jõunäitajad ei ole samasuured kui rammumeestel, aga ikkagi on neil jõudu omajagu...Ja kulturismi ja jõutõstmise vahe võib olla õhkõrn, leidub ju neidki, kes isegi mõlemal alal võistlevad.

Ja imo on täiestlik nonsense kritiseerida kedagi, kes teeb seda, mis endale meeldib.

Godspeed_EJ
27.11.12, 19:51
Hea teema. Võikski esialgse teema (OP) unustada ja hakata edasi arendama omavahel, infot vahetama jne.

FC PP oleks endiselt tänulik võhmatrenni kava järele, et kes meist võistkonnast huvitatud on, siis saaksid efektiivselt võhma ehitada ja sprindikiirust arendada algavaks hooajaks. Ise momendil teen meie 2-le ametlikule trennile juurde veel ühe jooksutrenni. Ootaks kriitikat ja/või ettepanekuid.

Kogu kestvus: 45-50 minutit

1x soojendusring 250m + 5 min soojendus (standard, selline väikeste lõikude kaupa erinevad lihasharjutused nagu me trenni alguses teeme, põlve, sääretõste, ristijooksud jne)

6x ringi (250m) kiire tempoga.
Kerge paus ja venitus.
6x ringi (250m) kiire tempoga uuesti.

Venitus ja hakkan lõike jooksma, sprintides (60m)
10-16x kiirendused, sörgiga tagasi, natukene puhkust ja kohe uus lõik. Eelmine hooaeg jõudsin rohkem tegin 16+ isegi, praegu on 10 lõigu peal pääris keeruline juba ja kiirus pole ka veel päris see. Vorm ikka tagasi andnud.

Ära seda 100% kullana võta aga ma soovitaks võhma arendamisel teha just pikemaid madala intensiivsusega treeningud. Näiteks 60min jooksu pulsiga kuni 140 bpm.
Sprindi treening peaks ikka eelkõige kiirust ja plahvatuslikkust arendama, mida on ka jalgapallis kahtlemata vaja.
Kuldne kesktee võib-olla siis sinu jaoks üks nädal teha sprinte/intervalle ja teine nädal madala intensiivsusega pikem jooks.

Ma ise treenin hetkel elu esimeseks maratoniks ja olen kava jaotanud selliselt, et teen mäkketõuse, intervalle, madala pulsiga pikkasi jookse ja keskmise tempoga jookse. Esialgu on nii kiirus kui võhm saanud korraliku arengu.

Codecci
27.11.12, 19:51
Ja siis? Inimestel on ka järelikult muid eesmärke peale jõu. Kulturistid ei ole nõrgad - jah nende areng ja jõunäitajad ei ole samasuured kui rammumeestel, aga ikkagi on neil jõudu omajagu...Ja kulturismi ja jõutõstmise vahe võib olla õhkõrn, leidub ju neidki, kes isegi mõlemal alal võistlevad.

Ja imo on täiestlik nonsense kritiseerida kedagi, kes teeb seda, mis endale meeldib.
Ma ei kritiseeri kedagi, kes teeb seda mis talle meeldib. Ma olen lihtsalt arvamusel, et enamus inimesed kes alustavad trenniga ei teagi täpselt mida nad teevad või teha tahavad ja kuna Eestis nö 'standard' treenimisviis on selline nagu kulturistidel siis teevadki enamus Average Joed trenni nagu kulturistid.

Kui keegi tõesti tahab treenida nagu kulturist - palun väga, mul ei ole midagi selle vastu ja respekt oma ala tippudele. Aga kui keegi lendab trenni sooviga "lihtsalt end veits liigutada ja trenni teha" siis ma ei arva, et kulturistide moodi treenimine see kõige õigem on.

Isegi sai esimesed paar aastat jõusaalis käies teadmatusest nii treenitud, ei tulnud pähegi, et muid viise ka üleüldse olemas on.

eddi
27.11.12, 19:59
Koduse trenni kohta. Mul oli eelmises elukohas ukse kohal lõuatõstmiskang külge kruvitud. Epic, peale selle peale panekut oli tulemust kõvasti märgata ikka.
Iga päev teed natuke. Lõpuks kui viitsisin, toppisin veel igast raskuseid ka külge :D aga jumala hea väiksemat sorti trenn kodus.

camu
27.11.12, 20:02
Kulturismi esmane põhimõte on siiski keha voolida. See, kas pärast rohkem joosta jõuad on teisejärguline.
Ise paar aastat tagasi läksin ka jõusaali ning esimese 3 kuuga toimus meeletu areng. Jõunäitajad tõusid ka kenasti, aga just kehakuju mõistes. Õlgade laius suurenes vist 8-10cm. Igatahes mingi hetk jäid kõik särgid õlgadest kitsaks.
Aga tugev ei ole ma kahjuks siiani.

Junken
27.11.12, 20:39
camu mis sinu mõistes tugev on? Mina ise arvan nii et kui ma korralikult üle keha treenin ja rinnalt vähemalt 100kg lükkan siis ma olen juba piisavalt tugev

eddi
27.11.12, 20:58
camu mis sinu mõistes tugev on? Mina ise arvan nii et kui ma korralikult üle keha treenin ja rinnalt vähemalt 100kg lükkan siis ma olen juba piisavalt tugev

Palju sa kaalud?

Jeebus
27.11.12, 21:01
pikad ei suru nii palju rinnalt, kõik pro surujad on mingi 175cm

Fabulous
27.11.12, 21:03
Hea, et siia foorumisse ka lõpuks mingi selline teema tekkis. Kasutan kohe võimalust ja küsin targematelt toitumise ning treeningkava kohta.

Hetkel olen kehaehituselt üpris kondine ja kiitsakas (62kg;183cm). Sellise kaalu on põhjustanud päritud geenid (ektomorf), palju kardiot (tegelen aastaringselt ujumise, rattasõidu ning jooksmisega), aga peamiselt siiski ilmselt halvad toitumisharjumused - söön kuna juhtub, mida juhtub. Sellepärast küsingi teadjamatelt abi toitumise organiseerimise suhtes. See tundub olevat kõige võti, aga ise olen selle kohta pealt täielik fish.
Eesmärk-kaaluks on 75kg. Selle kaalu sooviksin saavutada enamasti lean muscle arvelt. Ma tean, et seda eesärki ei saavuta paari kuuga ja isegi aasta on ilmselt üpris optimistlikult pakutud, aga kusagilt tuleb pihta hakata.

Loomulikult on oma osa ka jõusaalil. Minevikus olen perioodide kaupa üpris palju käinud, aga alati on see mingil põhjusel ära vajunud. Kui toitumise korda saaksin, leiaksin ka ilmselt motivatsiooni uuesti minna (kui Tartus huvilisi on, kasvõi juba detsembris koos trenni hakata tegema - see tõstaks ka kindlasti motivatsiooni).
Panen siia ka oma kava, mille järgi suhteliselt alati saalis treeninud olen. Parandused sellega seoses on äärmiselt teretulnud. Kavas pole kükki ja jõutõmmet, kuna kava on kokku pandud uja jaoks ning need harjutused avaldavad põlvedele ja seljale palju survet. Kas peaksin siiski ka need lisama?

Barbell Incline Bench Press 3x12
Standing Pull Downs 3x12
Narrow Grip Seated Row 3x12
Seated Shoulder Raises 3x12
One Arm Standing Tricep Press 3x12
Seated One Arm Curls 3x12
Wide Grip Lat Pull Downs 3x12
Seated Quad Extensions 3x12
Hamstring Curls 3x12
Seated Independent Calf Press 3x12
Seated Leg Press 3x12

Igasugune tagasiside on oodetud!

Jeebus
27.11.12, 21:05
Fabulous, jaga oma kava : erinevad päevad erinevad lihasgrupid
teed tõsisemalt igat lihasgruppi = lihased reageerivad, peavad suuremaks kasvama
eeldusel, et toitumise paika saad

Jeebus
27.11.12, 21:15
praegu on mul näiteks pandud endale selline 5-päevane kava kokku (kõht+küljed supersettidena suht-koht iga päev) :
http://www.upload.ee/image/2862326/iii.PNG

kuu aja pärast kavatsen üle minna raskele kavale :
http://www.upload.ee/image/2862357/ii.PNG

Strawberry
27.11.12, 21:16
Kavade koha pealt pole mõtet ratast leiutada.

http://www.fitness.ee/treeningkavad

have fun

Ingvar78
27.11.12, 21:21
mida head keegi hommikuks sööb? mul pudru ja shake kopa ette visanud, tahaks vaheldust.

Jeebus
27.11.12, 21:22
no pmst ainus reegel on ju see, et suured lihased saaks alguses trenni ning väiksemad pärast, et jõudu kogu aja vältel jätkuks.
edasi on imo juba suhteline, milliseid harjutusi suudad effektiivselt teha
eks see kõik tuleb praktikaga

e : ja obv sättimine nii, et lihased piisavalt taastuks

inward
27.11.12, 21:27
Ära seda 100% kullana võta aga ma soovitaks võhma arendamisel teha just pikemaid madala intensiivsusega treeningud. Näiteks 60min jooksu pulsiga kuni 140 bpm.
Sprindi treening peaks ikka eelkõige kiirust ja plahvatuslikkust arendama, mida on ka jalgapallis kahtlemata vaja.
Kuldne kesktee võib-olla siis sinu jaoks üks nädal teha sprinte/intervalle ja teine nädal madala intensiivsusega pikem jooks.

Ma ise treenin hetkel elu esimeseks maratoniks ja olen kava jaotanud selliselt, et teen mäkketõuse, intervalle, madala pulsiga pikkasi jookse ja keskmise tempoga jookse. Esialgu on nii kiirus kui võhm saanud korraliku arengu.

Midagi sarnast olen mõelnud ka jah. Tuleks selline 4 päevane cardio treening nädala peale. Üks anaeroobsem, arendaks sprinti ja plahvatust, teine aeroobsem, arendaks võhma + pallitrennid. Peab selle pulsikella ära ostma, üsna kirved on ainult.

Strawberry
27.11.12, 21:31
Midagi sarnast olen mõelnud ka jah. Tuleks selline 4 päevane cardio treening nädala peale. Üks anaeroobsem, arendaks sprinti ja plahvatust, teine aeroobsem, arendaks võhma + pallitrennid. Peab selle pulsikella ära ostma, üsna kirved on ainult.

Aeroobset ja anaeroobset korraga treenida ei soovita, sest nende kasvumehanismid on üksteisele vastukäivad. Miks täpselt nii on liiga peen science siinse foorumi jaoks.

inward
27.11.12, 21:38
Aeroobset ja anaeroobset korraga treenida ei soovita, sest nende kasvumehanismid on üksteisele vastukäivad. Miks täpselt nii on liiga peen science siinse foorumi jaoks.

Sprintimine, lõikude jooksmine on ju siis anaeroobne. No teoreetiliselt me jalkatrennis teeme ka kiirendusi ja mängu ajal samamoodi teed kiireid lühisprinte. Mis see kuldne kesktee siin oleks ? Ainult sellise madala intensiivsusega treening, just mängu iseloomu tõttu pole ka kõige parem, imo.

Provoker
27.11.12, 21:38
Hea, et siia foorumisse ka lõpuks mingi selline teema tekkis. Kasutan kohe võimalust ja küsin targematelt toitumise ning treeningkava kohta.

Hetkel olen kehaehituselt üpris kondine ja kiitsakas (62kg;183cm). Sellise kaalu on põhjustanud päritud geenid (ektomorf), palju kardiot (tegelen aastaringselt ujumise, rattasõidu ning jooksmisega), aga peamiselt siiski ilmselt halvad toitumisharjumused - söön kuna juhtub, mida juhtub. Sellepärast küsingi teadjamatelt abi toitumise organiseerimise suhtes. See tundub olevat kõige võti, aga ise olen selle kohta pealt täielik fish.
Eesmärk-kaaluks on 75kg. Selle kaalu sooviksin saavutada enamasti lean muscle arvelt. Ma tean, et seda eesärki ei saavuta paari kuuga ja isegi aasta on ilmselt üpris optimistlikult pakutud, aga kusagilt tuleb pihta hakata.

Loomulikult on oma osa ka jõusaalil. Minevikus olen perioodide kaupa üpris palju käinud, aga alati on see mingil põhjusel ära vajunud. Kui toitumise korda saaksin, leiaksin ka ilmselt motivatsiooni uuesti minna (kui Tartus huvilisi on, kasvõi juba detsembris koos trenni hakata tegema - see tõstaks ka kindlasti motivatsiooni).
Panen siia ka oma kava, mille järgi suhteliselt alati saalis treeninud olen. Parandused sellega seoses on äärmiselt teretulnud. Kavas pole kükki ja jõutõmmet, kuna kava on kokku pandud uja jaoks ning need harjutused avaldavad põlvedele ja seljale palju survet. Kas peaksin siiski ka need lisama?

Barbell Incline Bench Press 3x12
Standing Pull Downs 3x12
Narrow Grip Seated Row 3x12
Seated Shoulder Raises 3x12
One Arm Standing Tricep Press 3x12
Seated One Arm Curls 3x12
Wide Grip Lat Pull Downs 3x12
Seated Quad Extensions 3x12
Hamstring Curls 3x12
Seated Independent Calf Press 3x12
Seated Leg Press 3x12

Igasugune tagasiside on oodetud!

Mul oleks küll vaja trennikaaslast tartus. Oleks vähe rohkem motti äkki ennast kodust välja ajada. Pm huvi korral. Käin A Le Coqis sest seal kõige soodsam.

kardaanirist
27.11.12, 21:40
Peab selle pulsikella ära ostma, üsna kirved on ainult.

3750 FPP. : D

Strawberry
27.11.12, 21:44
Sprintimine, lõikude jooksmine on ju siis anaeroobne. No teoreetiliselt me jalkatrennis teeme ka kiirendusi ja mängu ajal samamoodi teed kiireid lühisprinte. Mis see kuldne kesktee siin oleks ? Ainult sellise madala intensiivsusega treening, just mängu iseloomu tõttu pole ka kõige parem, imo.

Kui palju jalgpalli on plaanis mängida, siis mina teeks eraldi trennis ainult sprinte.

Kui jalgpalli ei mängi (ala offseason vms), siis teeks ainult rahulikku pikamaajooksu.

inward
27.11.12, 21:46
3750 FPP. : D

:D. Fail, FTp-st sain 3k punkte üle kanda.


Kui palju jalgpalli on plaanis mängida, siis mina teeks eraldi trennis ainult sprinte.

Kui jalgpalli ei mängi (ala offseason vms), siis teeks ainult rahulikku pikamaajooksu.

Selge.

kallekusta
27.11.12, 21:55
Et siis spämmer Marek Kalmuse käest steroide, geratiine ja traksidega dildosid ostma?
http://no.spam.ee/?tag=annika-partel Eriti mahlane lugemine

http://no.spam.ee/?p=1200 siin ka üht teist

Jeebus
27.11.12, 22:07
"Hardcore lifestyle"
nuff said

alaska
27.11.12, 22:23
Üks väga hea leht on: http://www.leangains.com/
Nii toitumise kui trenni kohapealt.

jaagup17
27.11.12, 22:36
Kui jalgpallis head vormi tahate, siis jaanuar-veebruar jooksu ~140-150 pulsiga u 1h jooksu 3x nädalas + jõusaali ringtrenn 12 punkti minut igas punktis 2 ringi 50% max. raskusest. märtsist jooksud intervallidega e. u 170 pulsiga hoida ja teha mingeid 2km ringe 2-3 tk + siis mingi tund jalkatrenni peale, samuti kord-kaks nädalas treppe, tõkkeid või mäge to the max, aga kord nädalas pikem rahulik jooks jätta sekka. samuti jõukas juba 70% maxist raskustega. ja kui kuu-poolteist hooajani, siis juba spurdid, tõkked, trepid jne + tund mängu peale. kui selline trenn taga, siis jõuab min. esiliiga tempoga ilma mingisuguse probleemiga 90 min mängida.

Owner85
28.11.12, 00:09
Mul oleks küll vaja trennikaaslast tartus. Oleks vähe rohkem motti äkki ennast kodust välja ajada. Pm huvi korral. Käin A Le Coqis sest seal kõige soodsam.

ajouu,kuna ka enamvähem täiskohaga grinder ja kaal tõuseb raisk ja jalkast ei piisa siis oli ka plaan jaanuarist vms käima hakkata aga ilmselt võib varem ka alsutada ja koos on lahedam käia ja motti ka rohkem !

Strawberry
28.11.12, 00:12
Jõudu ei tehta kulturismikava järgi. Rammumehed ei treeni nagu kulturistid.

http://i.imgur.com/avIzc.png

Jäämees
28.11.12, 03:10
Sprintimine, lõikude jooksmine on ju siis anaeroobne. No teoreetiliselt me jalkatrennis teeme ka kiirendusi ja mängu ajal samamoodi teed kiireid lühisprinte. Mis see kuldne kesktee siin oleks ? Ainult sellise madala intensiivsusega treening, just mängu iseloomu tõttu pole ka kõige parem, imo.

Ei ole küll mingi ekspert, aga vb arvestades eesmärke ja sporti peaksid Tabata protocoli kasutama oma treeningutes.

@ Strawberry

Jõudu on mitmeid erinevaid tüüpe.

Provoker
28.11.12, 07:47
ajouu,kuna ka enamvähem täiskohaga grinder ja kaal tõuseb raisk ja jalkast ei piisa siis oli ka plaan jaanuarist vms käima hakkata aga ilmselt võib varem ka alsutada ja koos on lahedam käia ja motti ka rohkem !
muidugi hüppa punti.

Godspeed_EJ
28.11.12, 08:33
Aeroobset ja anaeroobset korraga treenida ei soovita, sest nende kasvumehanismid on üksteisele vastukäivad. Miks täpselt nii on liiga peen science siinse foorumi jaoks.

Palun seleta see liiga peen science lahti siiski. Ma saan aru, et PP liikmena olen natuke rumal, aga tahaks hirmsasti õppida.

Tänud!

Junken
28.11.12, 08:40
hüppaks ka punti, aga kuna ei ela päris tartus ja saan 200m eemal tasuta uues jõukas käia, siis jääb kahjuks ära

inward
28.11.12, 08:50
Kui jalgpallis head vormi tahate, siis jaanuar-veebruar jooksu ~140-150 pulsiga u 1h jooksu 3x nädalas + jõusaali ringtrenn 12 punkti minut igas punktis 2 ringi 50% max. raskusest. märtsist jooksud intervallidega e. u 170 pulsiga hoida ja teha mingeid 2km ringe 2-3 tk + siis mingi tund jalkatrenni peale, samuti kord-kaks nädalas treppe, tõkkeid või mäge to the max, aga kord nädalas pikem rahulik jooks jätta sekka. samuti jõukas juba 70% maxist raskustega. ja kui kuu-poolteist hooajani, siis juba spurdid, tõkked, trepid jne + tund mängu peale. kui selline trenn taga, siis jõuab min. esiliiga tempoga ilma mingisuguse probleemiga 90 min mängida.

Sina olidki see Meistriliigas/esiliigas mängiv foorumlane ? Tundub, et pisut kiirelt kirjutatud - selleta see jõusaali ringtrenn paremini lahti. "+" harjutused tähendab samal päeval ? Muidu tänud, annab enam-vähem suunised kätte.

Strawberry
28.11.12, 09:55
Palun seleta see liiga peen science lahti siiski. Ma saan aru, et PP liikmena olen natuke rumal, aga tahaks hirmsasti õppida.

Tänud!

Aeroobne ja anaeroobne lihastegevus ammendavad energiat erinevatest allikatest. Mõlemad tekitavad ka neile iseloomuliku hormoonvastuse. Kui suure hurraaga mõlemat korraga teha, siis lõpptulemuseks on lihaste lõhustamine (e. lihasmass langeb peale trenni, mitte ei kasva).

Jeebus
28.11.12, 09:57
kas keegi oskab näiteks sellele ülitervislikule kavale alternatiive pakkuda (mingeid toite asendada millegi muuga (natuke vähemtervislikuga most likely lol))
hommik:
2 munakollast, 5 munavalget, puder, espresso, õun
enne trenni:
150g kanarinda, mitmekülgne salat, õun, proteiin
pärast trenni:
250g kanarinda, pruun riis, mitmekülgne salat, veerand ananassi, banaan, 50g pähkleid, 35g kakaošokolaadi
õhtu:
tuunikala, maguskartul, porgand
öö:
kodujuust, proteiin

---
sellest on lihtsalt nii raske kinni pidada

Strawberry
28.11.12, 10:03
kas keegi oskab näiteks sellele ülitervislikule kavale alternatiive pakkuda (mingeid toite asendada millegi muuga (natuke vähemtervislikuga most likely lol))
hommik:
2 munakollast, 5 munavalget, puder, espresso, õun
enne trenni:
150g kanarinda, mitmekülgne salat, õun, proteiin
pärast trenni:
250g kanarinda, pruun riis, mitmekülgne salat, veerand ananassi, banaan, 50g pähkleid, 35g kakaošokolaadi
õhtu:
tuunikala, maguskartul, porgand
öö:
kodujuust, proteiin

---
sellest on lihtsalt nii raske kinni pidada

Rasva on kuidagi vähevõitu. Vähemalt 20-25% kaloraažist peaks rasvadest tulema.
Lisa koort või piima kohvi sisse.
Söökidele lisa kastmed, parandab oluliselt maitseelamusi. http://www.felix.ee/?op=body&id=15

jaagup17
28.11.12, 10:03
Hommik (8.00-9.00)
1. variant (parem)
2-3 praemuna või keedumuna maitseainetega, juurde hapukoort, tomatit, kurki, 1 viil leiba juustuga või vorstiga, jookgiks klaas piima või teed (tee soovitavalt 1 teelusika meega, suhkur ei ole hea)

2. variant (kehvem) (kehvem selles mõttes, et süsivesikud võivad une peale ajada ja võib tekkida tunne, et ei viitsi midagi teha, üldiselt sobiks see söök trennipäevale)
Veidi alla detsiliiteri (umbes 60-70g) neljaviljahelbeid (kui pole, siis ka kaerahelbed sobivad) keedad piimaga, klaas piima joogiks kõvale, pudrule peale mõnda jogurtit, aga mitte suures koguses (70-80g),
3. variant (kehvem) (sama jutt mis üleval)
60-70g puuvilja müslit, või neid maisihelbed. Piimaga, umbes 200g, kaks viilu juustu (20-30g), kõrvale tass teed meega või kass kohvi

Lõuna (12.00-13.00)
1. variant
250g 4% kodujuustu, sega sinna haktitud tomatit ja kurki natuke, 2 viilu leiba (parem oleks täistera leib just seemnetega, näiteks Jassi seemneleib)
2. variant (kui hommikul putru või müslit)
2-3 praemuna või keedumuna, juurde tomatit, kurki või mõnda rohelist salatit, viil leiba, joogiks sobib keefir, piim, minimaalselt vesi), hapukoort võib samuti lisada ning tomatikastet (aga mitte palju)
3. variant (kui hommikul sööd muna)
2-3 keskmise suurusega kartulit (selle asemel võid süüa ka tatart või riisi, kuivaine mass võiks jääda 60-70g juurde), 4% või rasvatut kodujuustu umbes 150g, mõnda rohelist salatit või kurki ja tomatit juurde ning veidi hapukoort kastme eest, joogiks sobib samuti piim/keefir

Söök enne või pärast treeningut:
Pakk kohupiima (soovitan osta 0.1% kohupiima, see on tavaliselt sinises pakendis, täiesti maitsetut ja lisada sinna peale näiteks endale meeldivat jogurtit, mis teeb selle kohupiima üpris normaalseks) Kui nii ei suuda süüa, siis osta maitsestatud kohupiima ning ära jogurtit juurde lisa. Parem oleks üldiselt esimene variant.
Õhtusöök:
Erinevaid juurvilju (külmutatud juurviljad) 200-300g, kanaliha 200-250g, hapukoort veidi kastmeks, joogiks sobib samuti piim/keefir/tee. (liha võid süüa erinevat, aga mitte väga rasvast, kana on ka mõttekam osta näiteks fileeliha ja ise kui võimalik praadida või ahjus teha on tervislikum)

Võib tekkida küsimus, et kuidas lõuna ajal süüa, kui oled koolis. Üks võimalus on karbida konkreetselt kaasa võtta söök või siis valida sööklast võimalikult sarnast sööki.

Üldiselt mida veel jälgida: Treeningu ajal oleks soovitatav tarbida vett, mitte magusaid jooke. Magusad joogid tuleks täielikult ära jätta, ka mahlad, limonaadid jne. Õhtul leib, sai, kartul jms ei tohiks kindlasti süüa, sisaldavad palju süsivesikuid. Süüa tuleks kusagil iga 4 tunni tagant ja söögikordade vahe ei tohi pikaks venida, see on samuti väga halb. Kui tekib kommi vms muu isu, siis parem on osta näiteks hoopis pähkleid (mitte soolaseid) metsapähkleid vms ning süüa üks peotäis, mitte rohkem. Suhkrut pole mõtet üldse osta ega tarbida, ei ole absuluutselt vajalik. Üldjuhul ongi tähtis , et sööksid vähem süsivesikuid, kuna see ongi põhiline juurdevõtmise ning vormi rikkumise mure inimestel, sest tarbitakse liiga palju ja valel ajal süsivesikuid (palju kartulit, magusat, magusaid jooke, saia, leiba). Üldiselt kui sa söö liha, juurvilju, kodujuustu, muna, kohupiima, siis su kehakaal mitte mingil juhul ei tõuse rasva arvelt. Jogurti asemel võid süüa ka puuvilju, näiteks ühe õuna või pirni
Ma ei usu, et sul 14-15 kilo vaja kaotada on, pigem võib-olla 10 maksimaalselt, sest kui trenni teed, siis ka lihas kasvab. 10 kilo kaotamiseks võid täiesti RAHUMEELI arvestada 2.5 – 3 kuud, st kui jaanuarist hakkad jälgima 100% kava, siis märtsi lõpuks võiks vorm käes olla. Esimese kahe nädalaga ära tee mingeid järeldusi kaalus, kaal ei pruugi kohe langeda, kolmandal nädala näed kindlasti muutusi. Kui märkad, et kaal ikka ei lange, siis vähenda hommikust pudru või müsli kogust või kartuli kogust või jogurti kogust.
Alkohol annab ka palju kaloreid muidu. Kui vahepeal on soov alkoholi tarbida, siis kõige mõistlikumad on puhas viin, mitte eriti magusa mahlaga või õlu. Muu alkohol sisaldab palju suhkrut ja magusaid aineid ja pole tervitatav. Muidugi alkoholi kõrvale ei maksa süüa palju.
Kõige suurem viga inimestel ongi see, et ei suudeta pidevalt jälgida toitumist ning vahepeal läheb see käest ära ja nii vingutaksegi, et pole võimalik vormi saada.

pikk28
28.11.12, 10:11
hea post jaagup! 2013 peaks hakkama midagi tegema rsk. krt jube raske on perega koos neid mune endale päevad läbi salatiga sisse ajada. Keegi võiks sellise menüü teha, mille võtab vastu nii 2 aastane laps, 10 aastane kui ka mina :)
raske on peale tööd miski 100 erinevat sööki teha :)

Jeebus
28.11.12, 10:17
Treeningu ajal oleks soovitatav tarbida vett, mitte magusaid jooke. Magusad joogid tuleks täielikult ära jätta, ka mahlad, limonaadid jne.
väga õige, ise kasutan trenni ajal BCAA pulbrit segatuna veega
http://en.olimp-supplements.com/?p=3&m=8&id=71

Godspeed_EJ
28.11.12, 10:53
Aeroobne ja anaeroobne lihastegevus ammendavad energiat erinevatest allikatest. Mõlemad tekitavad ka neile iseloomuliku hormoonvastuse. Kui suure hurraaga mõlemat korraga teha, siis lõpptulemuseks on lihaste lõhustamine (e. lihasmass langeb peale trenni, mitte ei kasva).

Minu teada on korraga aeroobset ja anaeroobset üldse võimatu treenida, kuna tegemist täiesti erinevate pulsisagedustega. Küll saab aga edukalt teha nädalas näiteks kaks aeroobset ja kaks anaeroobset treeningut.
Aeroobse treeningu eesmärk polegi lihast kasvatada vaid võhma ja vastupidavust arendada.

Jäämees
28.11.12, 10:53
kas keegi oskab näiteks sellele ülitervislikule kavale alternatiive pakkuda (mingeid toite asendada millegi muuga (natuke vähemtervislikuga most likely lol))
hommik:
2 munakollast, 5 munavalget, puder, espresso, õun
enne trenni:
150g kanarinda, mitmekülgne salat, õun, proteiin
pärast trenni:
250g kanarinda, pruun riis, mitmekülgne salat, veerand ananassi, banaan, 50g pähkleid, 35g kakaošokolaadi
õhtu:
tuunikala, maguskartul, porgand
öö:
kodujuust, proteiin

---
sellest on lihtsalt nii raske kinni pidada

Kas see ongi see toitumiskava millega su ''kiire ainevahetus'' ei taha kaalu juurde võtta?

Lisaks veel...

enne trenni:
150g kanarinda, mitmekülgne salat, õun, proteiin
pärast trenni:
250g kanarinda, pruun riis, mitmekülgne salat, veerand ananassi, banaan, 50g pähkleid, 35g kakaošokolaadi

Mis asi see ekstra ''proteiin'' selles enne trenni toidukorras on?

Ja, mis trenn seal vahel üldse käib?

EDIT:

Üldsegi tundub liigne süüa pea 100g valku ühes toidukorras...

Jeebus
28.11.12, 11:04
ma usun, et kui ma sellest toitumisest kinni peaksin, oleks ma palju suurem, praktikas ei viitsi pooled päevad korraliku salatikaussi teha, vaid lihtsalt mingisugune jääsalat/hiinakapsaas+tomat vms. ning pooled päevad ei söö kahte lõunat, sageli on 6h-sed perioodid, kui lihtsalt arvutis passin ja krõpse kõrvale lasen.
ma saan aru, et toitumises on probleem, kaloreid tuleb küll palju aga need on valed toidud.

toidulisanditest on standard whey proteiin, mida lasen 5 korda päevas, lisaks enne ning pärast jõusaali kreatiinikombo + bcaa ning liigestele glükosamiin + vitamiinikombo. thats it.

---
hetkel on hea toitumine + stabiilne treening, eks näis, milline aasta lõpuks tulemus on

Jäämees
28.11.12, 11:08
Ma ikkagi ei saa aru palju sa päevas valku tarbid? Ja palju kaloreid sa pulbritest ja shakidest saad?

Jeebus
28.11.12, 11:12
puhtalt pulbritest tuleb kokku 250g proteiini / 1500kcal
sinna otsa siis mingi volatiilne number toidust

samas mu trennid on sageli 2h

camu
28.11.12, 11:14
Kas see ongi see toitumiskava millega su ''kiire ainevahetus'' ei taha kaalu juurde võtta?


Mõtlesin sama!

Lisaks, kas 250g valku su kehakaalule mõttetult palju pole? Keha ei suuda seda niikuinii omastada.

Jäämees
28.11.12, 11:18
puhtalt pulbritest tuleb kokku 250g proteiini / 1500kcal
sinna otsa siis mingi volatiilne number toidust

samas mu trennid on sageli 2h

Kui sa tarbid iga päev pulbrist 250g proteeini ja sööd veel 400 grammi kana otsa lõpetavad su neerud enne keskiga töö.

Kaal ei hakka sul tõusma lihtsalt valgu tarbimist, see menüü on väga madala kaloriilsusega ja üritada võtta juurde lihtsalt ''lean muscleit'' on väga raske ja põhimõtteliselt täppis teadus. Ma ei ole mingeid numbreid jooksutanud, aga ma arvan, et selle menüüga on sul trennipäevadel kindlalt kalori defitsiit ja kui see defitsiit on liiga suur on üpris võimatu võtta juurde lihtsalt lihasmassi.

Jeebus
28.11.12, 11:21
väga tõenäoline, milline oleks lahendus?

Godspeed_EJ
28.11.12, 11:27
väga tõenäoline, milline oleks lahendus?

Söö rohkem rasvu, häid rasvu. Kanafilee pealt sa suureks ei saa. Veis, siga, kalkun jne menüüsse.

Jäämees
28.11.12, 11:30
väga tõenäoline, milline oleks lahendus?

Esiteks sea endale mingid kindlad eesmärgid.

Numbrilised eesmärgid
Ajalised eesmärgid

Edasi analüüsida on need eesmärgid reaalsed ning kuidas neid teostada nö ''teha plaani'' lähtuvalt sinust endast.

Kui piisavalt teadmisi on saab kõike seda ise teha, ainuke raske asi on oma kava kindlalt järgida, eriti toitumist, mis lõppude lõpuks määrab kogu kava edukuse.

Ma arvan, et keegi ei peaks maksma millegi eest mida nad ise saaksid teha eeldades, et neil on aega, tahtmist ja pole mingeid tervise probleeme, mis vajaksid tõelise professionaali poolset abistamist.

Ainult ''lean musclei'' arvelt kaalu tõsta on väga raske ja kindlalt võtab kauem aega kui traditsiooniline bulk up & cut.

jaagup17
28.11.12, 11:30
Täpsustan siis seda jalgpalli trenni asja:
omal ajal olid trennid umbes nii:
1)detsembri keskpaik-veebruari keskpaik
2-3 x nädalas oli jooks u. tund 140-160 pulsiga, pärast venitus 15min
2x nädalas jõusaalis ringtrenn - see on siis 12 punkti umbes(rind,tiib,biits,kükid,jalapress,säär,reie eesmised, tagumised,välimised,sisemised, kõht, rebimine) tegime paaris seda, 1 teeb minut aega järjest aeglase tempoga, siis teine ja siis uus punkt, umbes 2 ringi tegime kokku, raskus 50% maksimumraskusest.
1x nädalas saalitrenn tavaline, 1x väljas trenn.
2)veebruari keskpaik-aprilli algus
jooks oli 1x nädalas pikem umbes tund 20min samuti rahulik
2x nädalas jooksud u. 2km ring 170 pulsiga, iga ring mõõdad pulssi, kui kõrge võtad tempo alla ja vastupidi, umbes 3-4 ringi
2x nädalas jõusaalis sama asi, aga raskused 70% maxist.
2x trenn kas siis väljas või saalis.
3)aprill kuni hooaja algus
1 pikk jooks nädalas jäi samaks(laupäeviti oli)
2-3x välitrenn, iga välitrenniga soojendusjooks u 3-4km , siis kas treppi ühe jalaga hüpped, kellegi seljas vedamine, täisspurt vms, umbes 8 korda viljandi trepimäge, mis umbes 250m.
1-2x nädalas olid intervalljooksud väga mägise maastikuga, tõusud spurdiga, muu suht rahulikult.
jõusaal 1-2x jälle 70%ga

lisaks siis 1-2x nädalas kas tõkkeid 8 tõket järjest kahe jalaga u 8-10 korda kokku + tavatrenn peale või
ümbrik: suurel jalkaväljakul diagonaalid 80% spurdiga, väravate tagant sörk, kokku 8-12 spurdiosa.

4)kui hooaeg käib
iga tavatrenni keskel peaaegu tõkkeid samamoodi, või siis spurte vms
mängujärgsel päeval taastav jooks 45-60 min + venitus (taastab perfektselt)

++ enne igat trenni soojendus, ka enne jõusaali umbes 15 min jooksu.Kogu tiimiga nii teete, siis panete liiga kinni ka :D

Jeebus
28.11.12, 11:38
Esiteks sea endale mingid kindlad eesmärgid.

Numbrilised eesmärgid
Ajalised eesmärgid

Edasi analüüsida on need eesmärgid reaalsed ning kuidas neid teostada nö ''teha plaani'' lähtuvalt sinust endast.

Kui piisavalt teadmisi on saab kõike seda ise teha, ainuke raske asi on oma kava kindlalt järgida, eriti toitumist, mis lõppude lõpuks määrab kogu kava edukuse.

Ma arvan, et keegi ei peaks maksma millegi eest mida nad ise saaksid teha eeldades, et neil on aega, tahtmist ja pole mingeid tervise probleeme, mis vajaksid tõelise professionaali poolset abistamist.

Ainult ''lean musclei'' arvelt kaalu tõsta on väga raske ja kindlalt võtab kauem aega kui traditsiooniline bulk up & cut.
treenimisega probleeme pole, oskan venitada, taastun hästi, motivatiooniga probleeme pole (v.a. toitumisega siis)
arvad, et peaksin püüdma bulkida ja siis fitness-kava peale?
paneksin endale suured raskused, vähem reppe kava kokku ja süüa rasket toitu? näiteks kuu aega?

inward
28.11.12, 11:40
Super, tänud jaagup. Kleebin selle meie alafoorumisse. Isegi kui pooled meist mingil määral seda jälgiksid, oleks progress märkimisväärne. Kindlasti tuleb vastavalt oma võimekusele pisut kohandada ka, eks meestel vorm on erinev võistkonnas jne.

camu
28.11.12, 11:43
treenimisega probleeme pole, oskan venitada, taastun hästi, motivatiooniga probleeme pole (v.a. toitumisega siis)
arvad, et peaksin püüdma bulkida ja siis fitness-kava peale?
paneksin endale suured raskused, vähem reppe kava kokku ja süüa rasket toitu? näiteks kuu aega?
Midagi sellist jah. Vaata, et koos toiduga vähemalt 2g valku kg kohta saad. Ja lisa süsikad ka menüüsse!

Jeebus
28.11.12, 11:44
Midagi sellist jah. Vaata, et koos toiduga vähemalt 2g valku kg kohta saad. Ja lisa süsikad ka menüüsse!
valgud pole probleem, räägi süsikatest

e: tegelikult peaksin vist ööseks kaseiini hankima

Jäämees
28.11.12, 11:46
Huvi pärast küsin, kas teid pandi kunagi jooksulindil nö küljepidi jooksma?

Lisaks ka venituse teema kohta, et kõigil kindlasti selgeks teha milliseid erinevaid venitamis tüüpe on olemas ja millised sobivad soojenduseks ja millised nö cool downiks.

Staatilised venitused soojenduseks ei sobi.

@ Jeebus.

Ma arvan, et sul oleks kergem nii, eriti kui endale mingeid julme ajalisi piiranguid ei ole seatud + ma arvan, et sobib sulle ilusti kui sa oled juba preagu madala rasva % tulenevalt omaenda harjumustest poleks erilist hirmu, et rasva % kohutavalt palju tõuseks.

Raskused jah võiksid suuremad olla su kava järgi, vähemalt tundub nii settide ja repside arvu järgi.

2g kg kohta on täitsa ok nagu Camu ütles, praegu sa ainult shakeitest saad juba rohkemgii valku. Menüü peaksid ümber tegema ja kindlalt sinna süsivesikuid + rasvu kusagilt saama, et kaloreid tuleks piisavalt.

Võin natuke nõuga aidata kui tahad, mingeid lugemis materjale visata.

Jeebus
28.11.12, 11:49
Võin natuke nõuga aidata kui tahad, mingeid lugemis materjale visata.
abi igati oodatud, pane loomulikult lugemismaterjali, aitäh

Jäämees
28.11.12, 12:10
Mina olen isiklikult kõike Inglise keeles lugenud. Ei oska Eesti keelseid asju soovitada.

Lihtne alustus kalorite ja makrode teemal (rasvad, süsivesikud, valgud) http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=121703981

Kasulik tööriistake, saab sellega arvutada kaalu kaotamist/tõstmist http://bwsimulator.niddk.nih.gov/

Saab vaadata erinevate toitude ja toiduainete toiteväärtusi http://nutritiondata.self.com
Selliseid saite küll ja küll, ise lihtsalt kasutan seda.

Üldse soovitan kui tahtmist ja piisavalt keeleoskust uurida http://forum.bodybuilding.com/forumdisplay.php?f=13 sektsioonis ringi, eriti stickydes... Advanced Nutrition foorumis väga palju erinevaid arutelusid + lisatakse viiteid uuringutest jne. Ise alustasin sealt kunagi trenniga seonduvat toitumist lugeda. Kindlasti osadesse asjadesse suhtuda skepsisega ja alati kusagilt muust allikast otsida kinnitust kui huvitab, aga üldiselt inimesed foorumites, saitidel kes ajavad jama ei konstrueeri oma postitusti muljelt avaldavalt hästi, grammatiliselt korrektselt või erapooletult.

Kunagi alaska, vist oli, postitas ka väga hea sitei kus üldiselt kirjutati toitumisest, trennist jm tervisega seonduvast, aga ei leia seda praegu bookmarkidest üles.

alaska
28.11.12, 13:14
Võimalik, et olen promonud marksdailyapple.com, ise elan suuresti selle järgi, kuigi algus oli väga karm.

bauss
28.11.12, 13:19
suht unrelated küll, aga kas keegi air alert vms taolist kava on teinud, et verticali suurendada?
või oskab keegi soovitada midagi?

0ttt
28.11.12, 14:09
Jäämehe postile +1. Ei ole vaja asja keeruliseks ajada ning kellaaegadest täpipealt kinni pidada. Ei oma mingit tähtsust kas pekk läheb maha või lihas tuleb juurde.

Vandalar
28.11.12, 14:33
Ma saan aru, et kui tahad lihast kasvatada, siis tuleks energiat ja valku pidevalt peale laksida ja iga 4 tunni tagant vähemalt süüa. Kas tihedamini söömine on ka kuidagi tõestatud, et see on tervislikum kui harvemini söömine? Sessuhtes, et ma ei kujuta hästi ette kuidas nt. mingi isegi 100 aastat tagasi oleks veel selline iga 4 tunni tagant pugimine enamusele väga lihtne olnud, rääkimata veel kaugemast ajast ehk siis enamus inimese eksistentsist kujutan ette on inimene siiski suht juhuslikel aegadel söönud, siis kui on süüa. Nagu hunt, et kui saagi saab, siis tõmbab kõhu täis.
Enda arust ei ole suure lihasmassi kasvatamine ka kõige optimaalsem viis nö. survivaliks. Kuskil linnakeskkonnas jah, võib kena olla, kuid kui sa pead nt metsas ellu jääma, siis on sulle sitkusest ja liigeste-lihaste elastsusest rohkem abi kui suurest lihasmassist. Pealegi on pidev suurte koguste valgu ja energia tarbimine siiski mõeldav ainult heaoluühiskonnas nö. tehiskeskkonnas, kus saad poest pidevalt juurde võtta kui vaja peaks minema. Kui lihamägi näiteks metsa satub, siis esimene asi, mida tal vaja läheb on söök ja kui ta seda mõne tunni jooksul märkimisväärselt suurtes kogustes ei saa, siis läheb väga hapuks olukord ja ta hakkab väga kiiresti lihast põletama. Väike teoorianurk, vaielge vastu, lisage omi mõtteid jne.

kardaanirist
28.11.12, 14:40
Väike teoorianurk, vaielge vastu, lisage omi mõtteid jne.

palun ei. ärge hakake siin argumenteerima ja teemat p*tsi keerama nagu narkoteemaga juhtus. sorri vandalar, aga ausalt ei koti, kas lihamägi jääb metsas ellu või ei; milline oli toidukava/toiduajad 100 aastat tagasi või kas lihasmassi kasvatamine on kõige optimaalsem asi või ei. see teema võiks jääda ikka näpunäidete jaoks toitumis/trennikava osas ja üleüldiste trenniga seotud küsimuste/vastuste teemaks.

0ttt
28.11.12, 14:42
Ei ole vahet kas sööd 1 või 10 korda päevas. Valku 2g/kg (kui oled kaloritega plussis siis võib isegi tiba vähem), rasva 1g/kg, süskareid kõik mis üle jääb. Energiat 10-20% rohkem kui kulutad.

Strawberry
28.11.12, 14:50
Kas tihedamini söömine on ka kuidagi tõestatud, et see on tervislikum kui harvemini söömine?

See on keeruline küsimus.

Tegelikult tähtis ei ole mitte söögikordade arv, vaid ühtlane valgu omandamine.

Kui kehal tekib mingil hetkel vajadus valgu järgi, aga seda hetkel imendumas ei ole, siis hakkab keha enda lihased lõhustama, et sealt valku saada. (obv sportlased niimoodi lihasmassi kaotada ei taha).

Töötlemata liha seedib umbes 8-12 tundi. Seega on täiesti võimalik ka ainult 2 korda päevas süüa (hommikul ja õhtul), ilma et valgu omandamine katkeks.

Kui nüüd asja veidi keerulisemaks ajada, siis valgupulbrid (eriti eelseeditud valgupulbrid) imenduvad 2-4 tunniga (eelseeditud pulbrid isegi 30-60 minutiga). Kui su põhiline valguallikas on pulbrist, siis sa tõepoolest peaksid 5-6 korda päevas sööma, sest vastasel juhul tekivad valgu imendumises augud ja see lülitab keha enda lihaste lõhkumise režiimile.

Kui asja nüüd veelgi keerulisemaks segada, siis on faktoriks lisaks valgu imendumise ajale ka imenduva valgu hulk.
Töötlemata lihast nopib keha valku umbes 6g/h. Valgupulbrist umbes 20-30g/h.

Edasijõudnud sportlased (eriti suure lihasmassiga) vajavad edasiseks arenguks valgupulbrist saadavat kogust, sest tavalisest lihast saadav max 24*6=144g valku ööpäevas jääb neile lihtsalt väheseks.

Lühike vastus:
Nubletid võivad ka 2 korda päevas süüa.
Superstarid peavad 5-6 korda sööma.

Natuke pikem vastus:
Sõltub sellest mida sa sööd ja mis su eesmärgid on.

Jäämees
28.11.12, 15:01
Ma saan aru, et kui tahad lihast kasvatada, siis tuleks energiat ja valku pidevalt peale laksida ja iga 4 tunni tagant vähemalt süüa. Kas tihedamini söömine on ka kuidagi tõestatud, et see on tervislikum kui harvemini söömine? Sessuhtes, et ma ei kujuta hästi ette kuidas nt. mingi isegi 100 aastat tagasi oleks veel selline iga 4 tunni tagant pugimine enamusele väga lihtne olnud, rääkimata veel kaugemast ajast ehk siis enamus inimese eksistentsist kujutan ette on inimene siiski suht juhuslikel aegadel söönud, siis kui on süüa. Nagu hunt, et kui saagi saab, siis tõmbab kõhu täis.
Enda arust ei ole suure lihasmassi kasvatamine ka kõige optimaalsem viis nö. survivaliks. Kuskil linnakeskkonnas jah, võib kena olla, kuid kui sa pead nt metsas ellu jääma, siis on sulle sitkusest ja liigeste-lihaste elastsusest rohkem abi kui suurest lihasmassist. Pealegi on pidev suurte koguste valgu ja energia tarbimine siiski mõeldav ainult heaoluühiskonnas nö. tehiskeskkonnas, kus saad poest pidevalt juurde võtta kui vaja peaks minema. Kui lihamägi näiteks metsa satub, siis esimene asi, mida tal vaja läheb on söök ja kui ta seda mõne tunni jooksul märkimisväärselt suurtes kogustes ei saa, siis läheb väga hapuks olukord ja ta hakkab väga kiiresti lihast põletama. Väike teoorianurk, vaielge vastu, lisage omi mõtteid jne.

Teaduslikult on tõestatud küll, et tihedamad toidukorrad on tervislikumad.

Harvemad toidukorrad on tõestatud, et suurendavad rasvade sünteesimist ja kogumist.

See kuidas ja mida inimesed täpselt sõid enne inimkonna linnastumist on üldse natuke vaieldav teema, aga pigem enne linnastumis perioodi olid inimesed just sellised 4 või vähem tunni tagant sööjad.

Kus kohas pead sa tänapäeval metsas ellu jääma? Isegi kui peaksid loevad seal enamuses su teadmised keskkonnast ja oskused neid rakendada. Sinu keha on väga väike osa ellujäämis situatsioonist.

Juba linnastumisest peale oli heaoluühiskonna liikmetel valgurikas toit.

Linnastumis eelsel ajal esines ka teatud populatsioonidel üpriski valgurikkaid dieete tingituna nende elamiskohtade eripäradest (st toiduvalikust)

0ttt
28.11.12, 15:10
Teaduslikult on tõestatud küll, et tihedamad toidukorrad on tervislikumad.

Harvemad toidukorrad on tõestatud, et suurendavad rasvade sünteesimist ja kogumist.


Source? Tegin ise uurimuse ühe metaanalüüsi kohta kus olid uuringud 30 aasta vältel toidukordade sageduse teemal. Kindlasti esineb ka probleeme antud uuringutes (ei too neid välja hetkel), kuid üksmeelselt tõdeti, et sagedus ei oma mõju kehakaalule ja selle kompositsioonile.

Vandalar
28.11.12, 15:10
Kusjuures see on väga huvitav ja selle peale ma varem ei ole tulnud, et töötlemata liha nii pikalt imendub. Ehk siis võin näiteks toorest hakkliha süüa ja saan kena aeglaselt imenduva valgu ööseks omale?

IsandJoberst
28.11.12, 15:12
Ei ole vahet kas sööd 1 või 10 korda päevas. Valku 2g/kg (kui oled kaloritega plussis siis võib isegi tiba vähem), rasva 1g/kg, süskareid kõik mis üle jääb. Energiat 10-20% rohkem kui kulutad.
Kas tõesti pole vahet kas sööd 1 või 5 korda päevas? Julgen vastupidist väita.

Strawberry
28.11.12, 15:16
Kusjuures see on väga huvitav ja selle peale ma varem ei ole tulnud, et töötlemata liha nii pikalt imendub. Ehk siis võin näiteks toorest hakkliha süüa ja saan kena aeglaselt imenduva valgu ööseks omale?

Jah. Iseasi kas toore hakkliha söömine bakternakkuse tõttu tark idee on.
Lihtsam alternatiiv on enne magamaminekut kodujuustu süüa. See on ka aeglaselt imenduv valk.

alaska
28.11.12, 15:17
Söödud toidu koguse ja arvu reguleerivad inimese kehas erinevad hormoonid, nt leptiin ja insuliin. Kui on täiskõhutunne, siis ei taha juurde, kui on nälg, siis kaua ilma söömata ei kannata olla. Kui on rasvane kava, siis 3 söögikorda on maks päevas, kui süsivesikurikas, siis tekib näljatunne tihedamini ja 5-6 korda tuleb süüa. Tegelikult on häid vorme tehtud mõlema lähenemisega.

Vanasti oli standard, et kulturistid sõid hästi tihedalt, aga samalajal oli ka standard olla julmalt ülekaaluline selajal, kui võistlusi ei olnud lähenemas. Paar kuud aastas oldi ainult niiöelda rannavormis. Nüüd päris uued teooriad väidavad, et saab ka koguaeg sixpackiga ringi käia ja samal ajal lihast kasvatada. Panin enne lingi, leangains.com.

Fabulous
28.11.12, 15:24
Kas ma peaksin ka jaagup17 postitatud toitumiskava jälgima kui eesmärgiks pole mitte kaalu langetamine, aga juurde võtmine lean muscle arvelt ja palju seda jälgides keskmine sissesöödav kaloraaž on?
Selline küsimus ka, et lihatoidud on sellised, mida õhtusöögiks poest valmiskujul kohe osta saab ja kodus näiteks mikrolaineahjus soojaks lasta? Tudengina pole just väga kerge seda aega endale leida, et iga õhtu kana praadima hakata.

Jeebus
28.11.12, 15:33
Selline küsimus ka, et lihatoidud on sellised, mida õhtusöögiks poest valmiskujul kohe osta saab ja kodus näiteks mikrolaineahjus soojaks lasta? Tudengina pole just väga kerge seda aega endale leida, et iga õhtu kana praadima hakata.
prisma kuumtoiduletist kanarind + kardulad (mitte õlised) + salatikombo karbis on solid imo

0ttt
28.11.12, 15:34
Kas tõesti pole vahet kas sööd 1 või 5 korda päevas? Julgen vastupidist väita.
Ei ole vahet, kui toiduga saadav energia hulk on identne.


Kas ma peaksin ka jaagup17 postitatud toitumiskava jälgima kui eesmärgiks pole mitte kaalu langetamine, aga juurde võtmine lean muscle arvelt ja palju seda jälgides keskmine sissesöödav kaloraaž on?
Selline küsimus ka, et lihatoidud on sellised, mida õhtusöögiks poest valmiskujul kohe osta saab ja kodus näiteks mikrolaineahjus soojaks lasta? Tudengina pole just väga kerge seda aega endale leida, et iga õhtu kana praadima hakata.
Iga inimene ja tema kulutused on erinevad. Kõigepealt tuleb välja selgitada palju kulutad päevas ja siis alles edasi vaadata.

Fabulous
28.11.12, 15:42
Iga inimene ja tema kulutused on erinevad. Kõigepealt tuleb välja selgitada palju kulutad päevas ja siis alles edasi vaadata.
Kuni €20 päevas oleks minu jaoks okei.

camu
28.11.12, 15:43
Kuni €20 päevas oleks minu jaoks okei.
kaloreid

Jäämees
28.11.12, 15:44
Source? Tegin ise uurimuse ühe metaanalüüsi kohta kus olid uuringud 30 aasta vältel toidukordade sageduse teemal. Kindlasti esineb ka probleeme antud uuringutes (ei too neid välja hetkel), kuid üksmeelselt tõdeti, et sagedus ei oma mõju kehakaalule ja selle kompositsioonile.

Jep sul on õigus, vaatasin üle ja minu ''teadmine'' pärines 2008~ aastast...

Reaalselt pole ühtegi uuringut, mis tõestaks sellist väidet.

Ainuke asi mida uuringud näitavad on seotust toidukordade arvu ja nälja tunde vahel.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21123467

Fabulous
28.11.12, 15:50
kaloreid
Umbes 2300-2400 kalorit päevas.

Strawberry
28.11.12, 16:12
Kuni €20 päevas oleks minu jaoks okei.

lol-d.

0ttt
28.11.12, 16:28
wp sir :D
Kindel, et nii vähe? Sageli inimesed alahindavad oma kulutusi tänu sellele, et on oma ainevahetusel hea põntsu andnud pideva alatoitmisega. http://nutritiondata.self.com/tools/calories-burned See üsna täpne kalkulaator (isiklik kogemus)

Fabulous
28.11.12, 16:34
wp sir :D
Kindel, et nii vähe? Sageli inimesed alahindavad oma kulutusi tänu sellele, et on oma ainevahetusel hea põntsu andnud pideva alatoitmisega. http://nutritiondata.self.com/tools/calories-burned See üsna täpne kalkulaator (isiklik kogemus)
Enne tuli vale number kuna, et ma unustasin kardio sisse arvestada. Peale selle lisamist sain uueks numbriks 2960kcal.

0ttt
28.11.12, 17:20
Trenni teed iga päev? Kõige lihtsam on korrutada trennipäeva kaloraaž trennipäevade arvuga nädalas ja puhkepäevade arv puhkepäeva kaloraažiga ning mõlemad kokku liita ja jagada 7'ga. Saad nädala peale keskmise ja siis liida 10-20% otsa. 10% kui tahad väga aeglast kaalutõusu ja minimaalselt rasva ning 20% on veidi agresiivsem. Olenevalt palju hetkel kaalud ja kui pikk oled. Ise soovitaks pigem seda agressiivsemat varianti, et kindla peale minna. Rasv tuleb kergelt hiljem maha.

jasssass
28.11.12, 17:33
Jõhker kalorite ja protsentide arvutamine käib, päriselt ka teete seda kõike v?
Naudite ka sellist elustiili?
Ise olen 10 a aktiivselt liigutanud ennast treeningsaalides aga kui nii peensustesse laskuda siis kaoks küll huvi ära

BuildUp
28.11.12, 17:47
Ja kes treeningkava või toitumist tahab, siis pigem makske kasutajale "0ttt", kui algpostis soovitatud härrale. (ise tema kava ja soovituste peal)

Fabulous
28.11.12, 17:49
Trenni teed iga päev? Kõige lihtsam on korrutada trennipäeva kaloraaž trennipäevade arvuga nädalas ja puhkepäevade arv puhkepäeva kaloraažiga ning mõlemad kokku liita ja jagada 7'ga. Saad nädala peale keskmise ja siis liida 10-20% otsa. 10% kui tahad väga aeglast kaalutõusu ja minimaalselt rasva ning 20% on veidi agresiivsem. Olenevalt palju hetkel kaalud ja kui pikk oled. Ise soovitaks pigem seda agressiivsemat varianti, et kindla peale minna. Rasv tuleb kergelt hiljem maha.
Ühes eelmises postis siin teemas kirjutasin juba, aga 62kg ja 183cm.
Peale 20% liitmist sain tulemuseks 3500kcal. Kas Jaagupi postitatud kavaga on selline päevane kaloraaž saavutatav või tuleks midagi veel juurde lisada?

Strawberry
28.11.12, 20:46
Ühes eelmises postis siin teemas kirjutasin juba, aga 62kg ja 183cm.
Peale 20% liitmist sain tulemuseks 3500kcal. Kas Jaagupi postitatud kavaga on selline päevane kaloraaž saavutatav või tuleks midagi veel juurde lisada?

http://tap.nutridata.ee/

Toksi toit ja kogused sisse ja näed palju kaloreid tuleb.

Puusalt võin öelda, et süües iga päev +500 kcal rohkem kui tarbid = +0,5kg kehakaalu 1 nädalaga

P.S. Kehakaal ei võrdu lihasmassiga.

jrgn hell
28.11.12, 21:10
Ühes eelmises postis siin teemas kirjutasin juba, aga 62kg ja 183cm.
Peale 20% liitmist sain tulemuseks 3500kcal. Kas Jaagupi postitatud kavaga on selline päevane kaloraaž saavutatav või tuleks midagi veel juurde lisada?

Mul oli sama jama, et 186cm ja 65 kg enne gümnaasiumi lõppu. Siis hakakisn normaalselt trenni tegema ja 90 peale saamine oli ilgelt pikk protsess, kuna need "kulturismi" kavad tundusid liiga tuimad ja igavad ja tõele au andes pole rinnalt surumisest ka midgai arvanud, ning minu max on teise venna ühe käe soojendus.
Küll aga mulle meeldib see ütlus, et treenib 50ste hantlitega aga lõuatõmbe kangi peal ripub nagu märk kalts, mida ilmselt Coddeci ka silmas pidas funktsionaalsusega. Aga to each his own
Endale ilgelt meedlivad igausgused kükid, sangpommidega kompleksid ja raskustega lõuatõmbed.

Lemmikharjutus oli lõuatõmbed 5 x 10 seeriat või 6 x 5 hantlid lisaraskusteks jalge vahel. Enne kui graafikuga treenimise suuretsi quitisin, siis selle raskustega seeria max hantel oli kas 18 või 20 midagi.

Koos trennis käimine just jõukas on ilgelt hea. Olen kokku 3 sõbraga nii koos käinud, et keegi hakkab suht nullist. Kahe puhul ajas ilgelt tilti see, et enamus aega läks mölisemise niisama seismise või viilmise peale, aga rankaga oli ilgelt hea käia, kes lasi mõnuga ka kohe kükke ja asju. Päris tugev moti vahe.

Mida siiamaani ei oska, on kaalu hoida. Nii kui trenni ei tee, siis hakkab kohe kolinal kukkuma. Kunagi oli vaja saada kokkuleppe kaalu 88 ja olin 93 või 94. Menüüs paari asja vahetusega kukkusin 2 nädalaga 83ni nii et trenni režiimis ei muutnud midagi.
Praegu ei taha üldse kaalu peale astuda, sest alla 80 kukkumine oleks ilge fail.

Seda olen varem postiatnud, aga see ka ülilahe kava, kui jooksmine välja arvata:

http://www.flowrestling.org/coverage/235532-Arizona-State-Hell-Week/video/200195-ASU-Insane-Plate-Workout

BuildUp
28.11.12, 21:15
Hakkasin ise suvel käima ja tõmbasin 1,5 kuuga +12kg. Puhtalt baasharjutustega ja kükk oli põhiline. Obv suur osa kaalust tuli rasvana ja väike kõht tekkis ka ette. Üritan hetkel 95-100kg peale lasta ja siis rasva maha põletada.

0ttt
28.11.12, 21:57
Hetkeseisuga tundub, et võib veits puudu tulla. Valkudega veits üle ja süskareid ning rasvu ehk vähevõitu. Kõige lihtsam on katsetada ning anda 2 nädalat aega 3500kcal peal. Isiklikult arvan, et see võib veidi paljuks osutuda aga igaüks on erinev. Ise kasutan fitday.com programmi, kuhu olen oma "Eesti" toidud ise sisse pannud mida tavaliselt söön. Nutridata on Eesti omadest suht asjalik, kuid sinna peab panema toidukordadega (pole eriti mugav) ning annab seal soovitusi väga lampi (sobivad heal juhul normaalkaalulisele post-menopausis kontorirotist naisele, kelle "treeninguks" on heal juhul kord või kaks korda päevas trepist kõnd)

Junken
28.11.12, 21:59
keegi kunagi tark mulle rääkiski et lihtsam nii teha et koos rasvaga mass üles ja siis rasva maha võtta. Pidi paremini lihasmassi saama kui niisama puhast üritada treenida. Correct me if im wrong

Tuul
28.11.12, 22:23
Teoorias võib ka ainult lihasmassi arvelt kaalu kasvatada, aga kaloraaži on sellisel juhul väga raske täpselt jälgida. Kergem on natukene üle süüa ja paratamatult koguda ka mõningast rasva kehale.
Üleüldine reegel on ligikaudu 1 kg kuus kaalutõusu, millest loodetavasti üle poole on lihasmass.

Codecci
29.11.12, 05:34
Selline küsimus, et trennis käies mul nt läheb 15kg rohkem rinnalt kui sõbral, aga trenni teeme siis samade raskustega teeme seeriaid ja mingit 3-ndat korda tegema asudes juba ma ei jõua plaanitult lõpuni teha, aga sõber paneb ilusti probleemideta ära. Ja iga asjaga täheldanud seda, nt lõuatõmbamine, kui ma 3x üritan teha niipalju kui torust tuleb näeb see välja umbes 10-6-4, samas sõbrad lasevad 10-8-6 vms, ehk siis iga kordusega ma kõvasti lahjemaks muutun teistega võrreldes, kuigi maksimum vb isegi parem.

Millest see oleneb?

0ttt
29.11.12, 09:05
Lihase ning lihaskiudude omadustest ning kindlasti ka närvisüsteemi "treenitusest". Kindlasti vajad pikemaid puhkepause sel juhul. Sest suuremalt jaolt maksimaaljõu kasv treeningu alustades esimesel 6-8 nädalal tuleb närvisüsteemi kohanemise arvelt.

peete82
29.11.12, 09:46
Selline küsimus, et trennis käies mul nt läheb 15kg rohkem rinnalt kui sõbral, aga trenni teeme siis samade raskustega teeme seeriaid ja mingit 3-ndat korda tegema asudes juba ma ei jõua plaanitult lõpuni teha, aga sõber paneb ilusti probleemideta ära. Ja iga asjaga täheldanud seda, nt lõuatõmbamine, kui ma 3x üritan teha niipalju kui torust tuleb näeb see välja umbes 10-6-4, samas sõbrad lasevad 10-8-6 vms, ehk siis iga kordusega ma kõvasti lahjemaks muutun teistega võrreldes, kuigi maksimum vb isegi parem.

Millest see oleneb?
Võib-olla sööd vähe? Kaalukaotuse perioodil ka sama asi, et ei jõua seeriaid lõpuni teha.

Jeebus
29.11.12, 10:13
Selline küsimus, et trennis käies mul nt läheb 15kg rohkem rinnalt kui sõbral, aga trenni teeme siis samade raskustega teeme seeriaid ja mingit 3-ndat korda tegema asudes juba ma ei jõua plaanitult lõpuni teha, aga sõber paneb ilusti probleemideta ära. Ja iga asjaga täheldanud seda, nt lõuatõmbamine, kui ma 3x üritan teha niipalju kui torust tuleb näeb see välja umbes 10-6-4, samas sõbrad lasevad 10-8-6 vms, ehk siis iga kordusega ma kõvasti lahjemaks muutun teistega võrreldes, kuigi maksimum vb isegi parem.

Millest see oleneb?
tundub, et sul on "siselihased" nõrgad, püüa natuke akrobaatikat teha, samuti joogat.
ära tee koguaeg samu harjutusi, kasuta erinevaid variatsioone + varieeri kangi ja vabade raskustega, et erinevad lihased areneksid.

0ttt
29.11.12, 10:22
Süvalihaste nõrkusega pole siin midagi pistmist ning pidevalt ei tasu harjutusi ka vahetada, sest esmalt pead uue liigutuse sooritamisega harjuma ning progress tuleb liigutusvilumuse täiustumise arvelt. Kui liigutus selge siis alles saab öelda, kas toime lihasele on parem kui mõnda muud harjutust sooritades. Aga jah Codecci veendu et sööd korralikult, kui juhuslikult dieedil pole.

Junken
29.11.12, 10:24
ottt kle, viitsid seletada seda närvisüsteemi kohanemist rohkem, kuidas toimib ja milles avaldub jne?

Jeebus
29.11.12, 10:34
Süvalihaste nõrkusega pole siin midagi pistmist ning pidevalt ei tasu harjutusi ka vahetada, sest esmalt pead uue liigutuse sooritamisega harjuma ning progress tuleb liigutusvilumuse täiustumise arvelt. Kui liigutus selge siis alles saab öelda, kas toime lihasele on parem kui mõnda muud harjutust sooritades. Aga jah Codecci veendu et sööd korralikult, kui juhuslikult dieedil pole.
millest siis sinu arvates vastupidavus tuleb?
toitumisel on kidlasti olulisim roll aga imo alternatiivseid harjutusi võiks just palju teha, nii ma olen käitunud + enamik kordadest teen trepina, tõstes raskusi ning tavaliselt kaks viimast seeriat väsimuseni ning loomulikult väga kontrollitud liikumine = mul pole küll probleeme sama raskusega 3x8 väsimuseni teha, minutilise taastumisega

Strawberry
29.11.12, 10:42
ottt kle, viitsid seletada seda närvisüsteemi kohanemist rohkem, kuidas toimib ja milles avaldub jne?

Raskusi tõstes ei tõmbu kõik lihaskiud korraga kokku. Treenimata inimesel umbes 20-25% lihasest, treenitud inimesel kuni 35% lihasest.

Algajatel kasvavad jõunäitajad alguses meeletu kiirusega, kuid see ei tule mitte lihasmassi kasvust vaid sellest, et närvisüsteem õpib olemasolevat lihast effektiivsemalt kasutama.

alaska
29.11.12, 10:58
Närvisüsteemi arendamiseks sobivad intervalltreeningud hästi. Ise käin pühapäeviti sprinte tegemas, 3-4 x mäest üles kopsu täiega kotti.

Rage
29.11.12, 11:46
mm.. ok erinevad treeningud vist.. aga mind pani Codecci puhul imestama.. et wat, ei jõua seeriaid lõpuni teha.. ma lihtsalt võtan sellised raskused ja seeriad mida siis jõuan iga ringiga lõpuni teha.. kui mingi nädal hakkan tundma, et jõuaks rohkem, siis panen kas seeriale otsa või kaalule lisakilo.. ma näen päris palju jõusaalis mehi, kes rebivad maksimaalse raskusega mida liigutada jõuavad harjutusi teha paar korda seerias aj neid ka superkiirelt kolksuga lõppu lastes.. imho oleks õigem teha harjutust õige tehnikaga, mitte kiiresti ja asend õige hoida ja never seeria keskel liigeseid lukku lükata või raskust maha lasta ja pigem väiksema raskusega.. ja ma jõuaks rinnalt ka vast maitea mitukendkilo lükata.. aga reaalselt teen ma muude harjutuste käigus rinnalt seeriaid mõne väikese raskusega kangi peal.. aga tehniliselt õigesti ja aeglaste tõugetega ja pikad seeriad.. 12-20x

p.s. mu treening siis selline ringtreeningu stiilis.. 20min soojenduseks kardiot, siis 7-8 erinevat harjutust 30seciste vahedega, peale ringi 2min puhkust ja järgmine ring, sedasi siis 2-3 ringi ja lõpetuseks 20min kardiot.. keskendub siis pideva koormuse hoidmisele ja pulsi üleval hoidmisele.. kardio peal on pulss seal 140-155 vahel.. seeriaid tehes pole mõõtnud, pole viitsinud pulsikella osta..

Jeebus
29.11.12, 11:53
imho oleks õigem teha harjutust õige tehnikaga, mitte kiiresti ja asend õige hoida ja never seeria keskel liigeseid lukku lükata või raskust maha lasta ja pigem väiksema raskusega..
täpselt, pead tunnetama, et lihas töötab ning on pingul. kui nii ei tunne, teed valesti.
varieeri kiiruseid, vahel aeglasemalt vahel kiiremini, kasuta alternatiive = saad ilusti välja arenenud vastupidavad lihased

camu
29.11.12, 12:55
mm.. ok erinevad treeningud vist.. aga mind pani Codecci puhul imestama.. et wat, ei jõua seeriaid lõpuni teha.. ma lihtsalt võtan sellised raskused ja seeriad mida siis jõuan iga ringiga lõpuni teha.. kui mingi nädal hakkan tundma, et jõuaks rohkem, siis panen kas seeriale otsa või kaalule lisakilo.. ma näen päris palju jõusaalis mehi, kes rebivad maksimaalse raskusega mida liigutada jõuavad harjutusi teha paar korda seerias aj neid ka superkiirelt kolksuga lõppu lastes.. imho oleks õigem teha harjutust õige tehnikaga, mitte kiiresti ja asend õige hoida ja never seeria keskel liigeseid lukku lükata või raskust maha lasta ja pigem väiksema raskusega.. ja ma jõuaks rinnalt ka vast maitea mitukendkilo lükata.. aga reaalselt teen ma muude harjutuste käigus rinnalt seeriaid mõne väikese raskusega kangi peal.. aga tehniliselt õigesti ja aeglaste tõugetega ja pikad seeriad.. 12-20x

p.s. mu treening siis selline ringtreeningu stiilis.. 20min soojenduseks kardiot, siis 7-8 erinevat harjutust 30seciste vahedega, peale ringi 2min puhkust ja järgmine ring, sedasi siis 2-3 ringi ja lõpetuseks 20min kardiot.. keskendub siis pideva koormuse hoidmisele ja pulsi üleval hoidmisele.. kardio peal on pulss seal 140-155 vahel.. seeriaid tehes pole mõõtnud, pole viitsinud pulsikella osta..
Võibolla peaks siis endale selgeks tegema, mis on erinevate raskuste ja korduste põhimõte ning miks tehakse seeriates 4-6 kordust või 10-12 kordust või mis iganes arv?

alaska
29.11.12, 13:09
Raga, sellise trenniga treenid sa südant, kui see on eesmärk, siis teed kõik õigesti. Lihast nii ei kasvata, pekki ei eemalda.

0ttt
29.11.12, 13:53
millest siis sinu arvates vastupidavus tuleb?
toitumisel on kidlasti olulisim roll aga imo alternatiivseid harjutusi võiks just palju teha, nii ma olen käitunud + enamik kordadest teen trepina, tõstes raskusi ning tavaliselt kaks viimast seeriat väsimuseni ning loomulikult väga kontrollitud liikumine = mul pole küll probleeme sama raskusega 3x8 väsimuseni teha, minutilise taastumisega

Vastupidavus tuleb vastava eesmärgipäraselt treenides. Vastupidavusel on samuti mitmeid komponente mis enne mainitud. Süvalihesed võivad vastupidavad olla aga kui pindmised lihased mis liigutust sooritavad on nõrgad siis sellest väga asja ei saa. (Sellist situatsiooni päriselus 99% juhul ei esine). Süvalihaste eesmärk muidugi ei olegi maksimaaljõudu taga ajada vaid liigutustegevusel koostöö pindmiste lihastega tagamaks optimaalset liigutust ja tegevust.


ottt kle, viitsid seletada seda närvisüsteemi kohanemist rohkem, kuidas toimib ja milles avaldub jne?


No ehedaim näide on see, et kaalus juurde ei võta ning isegi kui sööd vähem kui kulutad siis jõudu tuleb juurde. Närvisüsteemi osakaal on just tähtsaim maksimaaljõu arendamises. Ega lihased üksi ei tööta vaid vajavad närviimpulssi. Mida kiirem, kompaktsem ning adekvaatsem see on seda kiirem/tugevam on lihasvastust.

Godspeed_EJ
29.11.12, 14:23
Millest see oleneb?

Soojenduse teed korraliku? Kui ei, siis võid end kergelt "kinni" tõmmata esimeste seeriatega.

Rage
29.11.12, 14:59
Raga, sellise trenniga treenid sa südant, kui see on eesmärk, siis teed kõik õigesti. Lihast nii ei kasvata, pekki ei eemalda.
mulle on neid ringtreeningu kavasid tükki kolm kokku pannud tellitud eratreener... eesmärgiks on olnud jusht rasva põletamine ja võhma kasvatamine... tema väitel on vaja jusht hoida sellist järjest koormust, mitte vahepeal kangi tõsta, siis paar minutit sõbraga juttu lobiseda ja siis jälle kangi tõsta.. samas ma ei tea asju niipalju, ma olen kindel, et lihase kasvatamise puhul räägime tõesti hoopis teistest kavadest..


Võibolla peaks siis endale selgeks tegema, mis on erinevate raskuste ja korduste põhimõte ning miks tehakse seeriates 4-6 kordust või 10-12 kordust või mis iganes arv?
oli see nüüd soovitus või küsimus vms?

Godspeed_EJ
29.11.12, 15:03
mulle on neid ringtreeningu kavasid tükki kolm kokku pannud tellitud eratreener... eesmärgiks on olnud jusht rasva põletamine ja võhma kasvatamine... tema väitel on vaja jusht hoida sellist järjest koormust, mitte vahepeal kangi tõsta, siis paar minutit sõbraga juttu lobiseda ja siis jälle kangi tõsta.. samas ma ei tea asju niipalju, ma olen kindel, et lihase kasvatamise puhul räägime tõesti hoopis teistest kavadest..


Ja töötab?

Rage
29.11.12, 15:05
Ja töötab?
jah.

parim näide mu enda jaoks on see kuidas ma paar aastat tagasi lumelauaga lauluväljakul ukerdasin ja ei suutnud jusht kuigi palju laskumisi ja uuesti mäkke ronimisi korda saata ilma nö verd köhimata, siis praeguseks olukord on kordades muutunud..

aga loomulikult ma ei pea ennast asjatundjaks ja olen erinevatele mõtetele avatud..

0ttt
29.11.12, 16:50
Rasva põletab ikkagist negatiivne kaloraaž mitte spetsiifiline treening. Kaalulangetamise ajal soovitatakse pigem kasutada madalamaid kordusi ja jõukavasid, et säilitada lihasmassi ja jõudu.

inward
29.11.12, 19:50
Kas kellelgi jooksutrenne tehes varem päkad pole valutama hakanud ? Mul ammune probleem oli päkadega, sai ristvõlviga sisetallad ostetud ja lõpuks ka geeltallad. Mõjus küll, vähehaaval valu kadus täielikult. Ainult vasak jalanukk ikka pisut liiga tegi, ent ei seganud trenni tegemist. Paraku viimasel ajal joostes jälle rohkem valu hakkanud tegema ja isegi nukk suuremaks läinud. Tilt peal, standard ortopeedi juurde saab 2 kuu pärast.

pastilaa
29.11.12, 19:54
Kas kellelgi jooksutrenne tehes varem päkad pole valutama hakanud ? Mul ammune probleem oli päkadega, sai ristvõlviga sisetallad ostetud ja lõpuks ka geeltallad. Mõjus küll, vähehaaval valu kadus täielikult. Ainult vasak jalanukk ikka pisut liiga tegi, ent ei seganud trenni tegemist. Paraku viimasel ajal joostes jälle rohkem valu hakkanud tegema ja isegi nukk suuremaks läinud. Tilt peal, standard ortopeedi juurde saab 2 kuu pärast.

mis jalatsiga jooksed?

inward
29.11.12, 19:55
mis jalatsiga jooksed?

No putsadega. Aga ega ma nendega pole väga palju jooksmas käinud veel, paar korda. Jalkatrennis ka hakanud tunda andma.

pastilaa
29.11.12, 20:19
obv selles ongi põhjus. korraliku toestusega jooksujalats ja ka seal võib geeltalda kasutada veel lisaks.

inward
29.11.12, 20:24
obv selles ongi põhjus. korraliku toestusega jooksujalats ja ka seal võib geeltalda kasutada veel lisaks.

Ma olen vahepeal teinud ~3 jooksutrenni vb. Muidu olen nõus, iga ala jaoks oma varustus. Siiski, jalkatrennides kanname ikkagi putsasid ja liiga ajal 3x nädalas. Eks peab need lähiajal soetama jah, nii ei saa. Lihtsalt see jalanukk niimoodi suuremaks või paiste pole varem läinud, kuigi kergelt tunda on andnud.

estdonk
29.11.12, 20:27
Kas ainult jalg valutab või muid kohti ka mis valusad. Käed jms. Tuttaval sama jama, päka alt pidevalt valutas ja mõnel päeval rohkem teisel vähem. Läks arstile ja avastati et reuma. Nüüd tabletid peal elu lõpuni, öeldi et isegi liiga hiljaks jäi tulekuga. Eriti nalja pole nende liigestega.

inward
29.11.12, 20:31
Kas ainult jalg valutab või muid kohti ka mis valusad. Käed jms. Tuttaval sama jama, päka alt pidevalt valutas ja mõnel päeval rohkem teisel vähem. Läks arstile ja avastati et reuma. Nüüd tabletid peal elu lõpuni, öeldi et isegi liiga hiljaks jäi tulekuga. Eriti nalja pole nende liigestega.

Ainult joostes annab tunda, ja mitte ka koguaeg. Metatarsal bone, kus järgnev luu osa on juba varbaluu.

Fabulous
29.11.12, 23:30
Mõned küsimused toitumise kohta:
*Mida kavas piimaga asendada? Mul pole laktoositalumatust, aga piima tarbimine rikub alati näonaha ära.
*Kas juurviljad võib menüüs asendada suvalise toorsalatiga, mis juurviljadest tehtud on?
*Kas näiteks kana võib olla paneeritud või on see liiga rasvane?

Jäämees
30.11.12, 01:37
Mõned küsimused toitumise kohta:
*Mida kavas piimaga asendada? Mul pole laktoositalumatust, aga piima tarbimine rikub alati näonaha ära.
*Kas juurviljad võib menüüs asendada suvalise toorsalatiga, mis juurviljadest tehtud on?
*Kas näiteks kana võib olla paneeritud või on see liiga rasvane?

Kefiir, jogurt...

Ei oska pakuta midagi muud, mis sisaldaks korralikult valku.


Mis on suvaline toorsalat :D ? Ja kui on juurviljadest see suvaline asi tehtud, siis kuidas sa sellega juurvilju asendad?


Oleneb paneeringust, kanal on suurim osa kaloritest nahas... Mingi riivsaia + muna paneering annab kindlasti korralikult kalorit juurde, riivsai tühi süsivesik põhimõtteliselt, aga seda saad sa umbes kalkuleerida ja arvestada kas tohib või mitte sinu eesmärke silmas pidades.

Poke
30.11.12, 04:19
õllekõhust vaja lahti saada, jube magu on ette tulnud.

e: pole vaja saada top vormi, ega pole vaja ka mägesid liigutama hakata, jõusaalis ka käima ei viitsi hakata, mida saaksin kodus teha mis harjutusi vms.
1.87 pikk ja 95kg raske

Fabulous
30.11.12, 04:37
Mis on suvaline toorsalat :D ? Ja kui on juurviljadest see suvaline asi tehtud, siis kuidas sa sellega juurvilju asendad?

Ma tahtsin põhimõtteliselt seda küsida, kas on mingi vahe sellel kui kaalikat ja kapsat "puhtalt" söön ning sellel kui ma juurviljadest salati teen ja seda muu toidu kõrvale taldrikule panen.

Supsti
30.11.12, 04:41
Mõned küsimused toitumise kohta:
*Kas näiteks kana võib olla paneeritud või on see liiga rasvane?

Paneering on ju puhas sai, mis = süsivesikud. Rasva sisaldus on saias paar grammi saja grammi kohta max.

Jäämees
30.11.12, 06:02
Ma tahtsin põhimõtteliselt seda küsida, kas on mingi vahe sellel kui kaalikat ja kapsat "puhtalt" söön ning sellel kui ma juurviljadest salati teen ja seda muu toidu kõrvale taldrikule panen.

Ei ole seal mingit vahet peaasi, et juurvilju sööd. Vaata, et sa lihtsalt oma salatit ei dresseeri suure koguse õli vm kõrge kalorsusega vedelikuga.

Paneering on millegi katmine erineva jahu, riivsaia ja/või munaga või, siis juba mingi taignaga, kuid, siis läheb asi kindlalt edasi fritüüri.

alaska
30.11.12, 10:21
õllekõhust vaja lahti saada, jube magu on ette tulnud.

e: pole vaja saada top vormi, ega pole vaja ka mägesid liigutama hakata, jõusaalis ka käima ei viitsi hakata, mida saaksin kodus teha mis harjutusi vms.
1.87 pikk ja 95kg raske

Millestki pead ikka loobuma, mis su sõltuvus on? Jahu, suhkur, alko (siider, õlu)?

Strawberry
30.11.12, 10:58
Ei ole seal mingit vahet peaasi, et juurvilju sööd. Vaata, et sa lihtsalt oma salatit ei dresseeri suure koguse õli vm kõrge kalorsusega vedelikuga.


Minu kogemus on näidanud, et OLULISELT lihtsam on dieedil püsida kui sa kasutad maitsvaid kastmeid. Kastme kalorite arvelt tõmbad põhitoidu koguse lihtsalt väiksemaks, et kcal number kokkuvõttes ikkagi samaks jääks.

Strawberry
30.11.12, 11:11
õllekõhust vaja lahti saada, jube magu on ette tulnud.

e: pole vaja saada top vormi, ega pole vaja ka mägesid liigutama hakata, jõusaalis ka käima ei viitsi hakata, mida saaksin kodus teha mis harjutusi vms.
1.87 pikk ja 95kg raske

Kaalulangetamisel on söök rohkem tähtis kui trenn. Inimesed ülehindavad seda kui palju energiat trenn kulutab (eriti võrreldes baasainevahetusega). Puusalt võin öelda, et sinu puhul basic life sustain võtab umbes 2000-2100 kcal päevas ja füüsiline tegevus 400-800 kcal päevas.

Lihtsam on söögikogust vähendada kui trenniga kalorite kulutamist suurendada.

Loe oma söök kokku ja vali millise tempoga kaalu langetada tahad. 500kcal defitsiit iga päev = 0,5kg kaalulangust nädalas.

Godspeed_EJ
30.11.12, 11:53
Kas kellelgi jooksutrenne tehes varem päkad pole valutama hakanud ? Mul ammune probleem oli päkadega, sai ristvõlviga sisetallad ostetud ja lõpuks ka geeltallad. Mõjus küll, vähehaaval valu kadus täielikult. Ainult vasak jalanukk ikka pisut liiga tegi, ent ei seganud trenni tegemist. Paraku viimasel ajal joostes jälle rohkem valu hakkanud tegema ja isegi nukk suuremaks läinud. Tilt peal, standard ortopeedi juurde saab 2 kuu pärast.

Standard ortopeed?

Ma sain eile Mardna juurde aja 18 detsembriks.

pastilaa
30.11.12, 12:00
unustage jah ära need saatekirjaga eriarstid. minge otse spordikliinikusse - see €25 vms on nohu ikka selle eest, et saad kiirelt parima hinnangu/nõu oma jama kohta

Junken
30.11.12, 12:21
lugedes siin neid kokkamise jutte vtab küll facepalmima, asi pole ainult selles mis komponentidega sa seda toiduainet valmistad vaid ka seda kuidas sa seda valmistad. Ma tahaks näha venda kes praeb midagi ilma õli lisamata.

Poke
30.11.12, 12:21
Millestki pead ikka loobuma, mis su sõltuvus on? Jahu, suhkur, alko (siider, õlu)?
söön saia etc päris palju, sellest võib loobuda, magusat väga ei söö, suhkrut suht niipalju, kui kohvi sisse ja õllest ei loobu:D


Kaalulangetamisel on söök rohkem tähtis kui trenn. Inimesed ülehindavad seda kui palju energiat trenn kulutab (eriti võrreldes baasainevahetusega). Puusalt võin öelda, et sinu puhul basic life sustain võtab umbes 2000-2100 kcal päevas ja füüsiline tegevus 400-800 kcal päevas.

Lihtsam on söögikogust vähendada kui trenniga kalorite kulutamist suurendada.

Loe oma söök kokku ja vali millise tempoga kaalu langetada tahad. 500kcal defitsiit iga päev = 0,5kg kaalulangust nädalas.
ma ei oska seda sööki kokku lugeda, ei söö kindlatel aegadel va õhtusöök ja muidu suht erinevatel aegadel suht seda mis ette juhtub.

Junken
30.11.12, 12:30
Mõned küsimused toitumise kohta:
*Mida kavas piimaga asendada? Mul pole laktoositalumatust, aga piima tarbimine rikub alati näonaha ära.

http://www.google.ee/url?source=imglanding&ct=img&q=http://24.media.tumblr.com/tumblr_lezj3w3mGW1qb6t6wo1_500.jpg&sa=X&ei=TZi4UJOuNc2Gswa_8oCAAw&ved=0CAkQ8wc&usg=AFQjCNHf_np3Px-R7q-IZNbrUKu_79TUEQ

cmn, 1st world problems, kui tahad omale normaalset, tervet keha ja pingutad selle nimel, siis sa ei usu ise ka mis sitta sa pead omale sisse ajama ja hakkadki. Piim on kõige selle kõrval veel luksus.

Strawberry
30.11.12, 12:30
söön saia etc päris palju, sellest võib loobuda, magusat väga ei söö, suhkrut suht niipalju, kui kohvi sisse ja õllest ei loobu:D


ma ei oska seda sööki kokku lugeda, ei söö kindlatel aegadel va õhtusöök ja muidu suht erinevatel aegadel suht seda mis ette juhtub.

http://tap.nutridata.ee/

have fun

inward
30.11.12, 12:43
Standard ortopeed?

Ma sain eile Mardna juurde aja 18 detsembriks.

Perearstilt said saatekirja ja eraldi nõudsid ortopeedia kliinikusse (http://www.ortopeediaarstid.ee/arstid) aega?

unustage jah ära need saatekirjaga eriarstid. minge otse spordikliinikusse - see €25 vms on nohu ikka selle eest, et saad kiirelt parima hinnangu/nõu oma jama kohta

Kahe otsaga asi mõneti. Kui see spordiarst saadab sind põlveuuringule, mis maksab lisaks 80€, siis kokku tuleb tore 105€. Kuivõrd polikliiniku kaudu saaks sisuliselt ilma rahata.

Godspeed_EJ
30.11.12, 12:46
Perearstilt said saatekirja ja eraldi nõudsid ortopeedia kliinikusse (http://www.ortopeediaarstid.ee/arstid) aega?


http://www.sportmed.ee/Ortopeedi-vastuvott

Ei mingit saatekirja, helistasin küsisin esimest võimalikku aega. 32€

pastilaa
30.11.12, 12:47
no see €100 ma maksaks küll kohe, selle asemel, et 2 kuud ortopeedi oodata ja 3 kuud uuringuid. selle ajaga võib asi palju hullemaks minna + endal ebameeldiv. teinekord aitavad lihtsad harjutused - raviseansid jms ja asi korras.

inward
30.11.12, 12:52
http://www.sportmed.ee/Ortopeedi-vastuvott

Ei mingit saatekirja, helistasin küsisin esimest võimalikku aega. 32€
Selge. Nojah sellisel juhul edasised uuringud ja ravi tulebki ise kinni maksta.

no see €100 ma maksaks küll kohe, selle asemel, et 2 kuud ortopeedi oodata ja 3 kuud uuringuid. selle ajaga võib asi palju hullemaks minna + endal ebameeldiv. teinekord aitavad lihtsad harjutused - raviseansid jms ja asi korras.

Kui plekki on, miks mitte. Eks sõltub väga vigastusest ka. Iga väiksema asjaga ei läheks.

Jäämees
01.12.12, 02:47
lugedes siin neid kokkamise jutte vtab küll facepalmima, asi pole ainult selles mis komponentidega sa seda toiduainet valmistad vaid ka seda kuidas sa seda valmistad. Ma tahaks näha venda kes praeb midagi ilma õli lisamata.

Vaata see täiesti oleneb mida sa süüa teed ja mis harjumused sul endal on...

Mingit asja hästi mõnusalt krõbedaks ja kuldpruuniks praadida kulub mõnel inimesel 5x rohkem õli kui teisel. Lõpp kokkuvõttes kui sa arvestad nende kaloritega võid sa ükskõik kuidas süüa teha kui eesmärk on kaalu langetada/hoida samal tasemel.

alaska
01.12.12, 10:47
Oleneb ka millega praadida. Ise praen ainult või ja kookosrasvaga, mingit rapsiõli ei pane eales kuhugi pannile.

Strawberry
01.12.12, 10:56
300€ keraamilise kvaliteetpanniga võid ükskõik mida praadida, ka ilma õlita.

jrgn hell
03.12.12, 15:44
Millist jõusaali keegi siit soovitada oskab, kus ei ole kõik maisnaid täis topitud, on normaalselt ruumi ja saab üsna vabalt suvaliselt aegadel käia.

Vaatasin et spartas mingi jõutõstmise trenn ka, et siis seal peaks vist peale blokkide olema normaalslet vaba pinda ja vabasid raskuseid.

Küsin, sest ühekorra sattusin mingisse saali, kus lagi oli nii madal, et ei saanud isegi ketast pea kohale tõsta, ilma et oht oleks srpinkler laest alla lüüa.

Provoker
03.12.12, 15:53
mis linnas?

Strawberry
03.12.12, 15:56
Millist jõusaali keegi siit soovitada oskab, kus ei ole kõik maisnaid täis topitud, on normaalselt ruumi ja saab üsna vabalt suvaliselt aegadel käia.

Vaatasin et spartas mingi jõutõstmise trenn ka, et siis seal peaks vist peale blokkide olema normaalslet vaba pinda ja vabasid raskuseid.

Küsin, sest ühekorra sattusin mingisse saali, kus lagi oli nii madal, et ei saanud isegi ketast pea kohale tõsta, ilma et oht oleks srpinkler laest alla lüüa.

http://www.osta.ee/sangpomm-16kg-30817069.html

http://www.youtube.com/watch?v=nhZgNKII4rw

Kodus treenimisel on palju väiksem tõenäosus, et sa jätad trenni tegemata. See on päris oluline.

Edit: st. ma ei ütle, et ära mine jõusaali, aga lihtsalt, alternatiive on ka olemas.

tonis
03.12.12, 16:17
Millist jõusaali keegi siit soovitada oskab, kus ei ole kõik maisnaid täis topitud, on normaalselt ruumi ja saab üsna vabalt suvaliselt aegadel käia.

Vaatasin et spartas mingi jõutõstmise trenn ka, et siis seal peaks vist peale blokkide olema normaalslet vaba pinda ja vabasid raskuseid.

Küsin, sest ühekorra sattusin mingisse saali, kus lagi oli nii madal, et ei saanud isegi ketast pea kohale tõsta, ilma et oht oleks srpinkler laest alla lüüa.

Sparta väga norm. Ruumi päris palju ja neid tõste põrandaid vms on ka mingi 4

nikitheone
03.12.12, 16:21
Kristiine kandis mingit ujulat/jôusaali keegi oskab soovitada?

Romka
03.12.12, 19:08
Tulbi jõusaali on üks kulturistist tuttav soovitanud siin Kristiines.

jasssass
04.12.12, 00:10
300€ keraamilise kvaliteetpanniga võid ükskõik mida praadida, ka ilma õlita.

Juhul kui õliga praadida, siis millist õli kasutada? Rapsi, päevalille, oliivi, nendel on veel mingid extra virgin variandid....või siis nagu alaska ütles võiga, margariin ilmselt kõige jubedam asi.

Spewmonkey
04.12.12, 07:39
Juhul kui õliga praadida, siis millist õli kasutada? Rapsi, päevalille, oliivi, nendel on veel mingid extra virgin variandid....või siis nagu alaska ütles võiga, margariin ilmselt kõige jubedam asi.

Või, pähkliõli(kookos) või searasv. Rapsi, päevalille on solk ja oliiviõli pole praadimiseks kõige parem(kõrgetel temperatuuridel), eriti extra virgin versioon, mis on rohkem salatitele.

ristijeesus
04.12.12, 07:54
Rapsiõlil pole häda midagi.
http://f.postimees.ee/f/2010/08/02/412601t55h10f6.jpg

Codecci
04.12.12, 08:19
Sooviks nõu.

Kaalun hetkel ca 72kg, eesmärk oleks kaaluda 65kg, pikkus 170cm. Enne suve kui trenni tegin ja ülisitasti ei söönud kaalusin ka kuskil nii, paar kilo rohkem, suve algusest saati pole trenni teinud nüüd ja täiesti kohutavalt söönud.

Sooviks oma elustiili natukene tervislikumaks nüüd muuta. 3x nädalas käia jõusaalis ja hakata paremini sööma-jooma, samas ei soovi hulluks minna selle koha pealt, a'la mingeid kaloreid mõõtma jne. See ei töötaks minu puhul (vähemalt mitte niimoodi üleöö), elu sees ei suudaks kinni pidada sellest.

1) Snäkid. Obviously tuleks quittida krõpsud ja karastusjoogid. Aga on mingeid enam-vähem ok snäkke olemas? Olen kuulnud nt, et maapähklid. Kas porgandi ja kurgi viilud dipikastmega on halb?

2) Söön hetkel nii, et hommikusööki teen ise, enamasti röstitud saiad/rukkipalad merevaigu, juustu, singi, kurgiga. Sai vist väga hea ei pidavat olema, aga kui teen seda combot rukkipalaga, on see ok? Ja mida veel hommikusöögiks võiks vahest teha, keedu- ja praemunad, omlett on ok?

3) Lõunasööki käin väljas söömas või toon valmistoitu. Ma ise arvan, et normal variant oleks väljas süües midagi koolilõuna sarnast, a'la keedukartul ja kaste, kõrvale mingi kotlet jms nagu TTÜ-des ja kohtades on ja valmistoidust mingi pasta, natuke halvem variant kartulivorm, ahjukartul kanaga või mingi kartulisalat ja saiakesed. Mõistlik?

4) Õhtusööki kas teen kodus või söön väljas. Enamasti kodus tehes mingi lõhe/sealiha/kanaliha prae- või ahjukartuliga, väljas süües Vapiano pasta (prolly väga hea variant?), Mack BBQ ribi kartuliga (prolly halb?), mingi hiinaka nuudlid kanafileega (dunno?). Kas kodus tehes peaks proovima õhtuti kartulit vältida liha/kala kõrvale, selle asemel mingi lillkapsas/brokoli vms? Ja öösel 2 aeg magama lähen, siis õhtusöök tuleks süüa mingi 8-9 aeg ehk 5-6h enne magamaminekut?

5) Päevas 1 Latte/Cappuccino on ok?

6) Kui halb on päevas 1 250ml Red Bull ära juua? Ilmselgelt hea ta ei ole, aga kui väga halb ei ole siis see habit ju iseenesest võib olla, grindides mulle meeldib. Samas suudan ka suure vajaduse korral sellest kombest loobuda.

7) Kui täis end tankida süües? Täiskõhutunne hakkab tekkima siis aitab?

8) Kas peale trenni mingit jama ka sisse juua, nt valgu ja süsivesiku sheiki?

9) Millal võib lubada omale pitsat/burgerit? Jorgen Matsi blogist (Eesti MMA võitleja) meelde jäänud, et kord nädalas võiks olla 1 patupäev mil võid lubada endale kõike. Thoughts? Ja millisesse järjekorda paneksid sellised toidud (alustades halvimast): McDonald'si eine, Statoili kabanoss, pizza, burger ja friikad viineritega sellistest nö. "küla" putkast (nagu nt Räägupesa).



SUURED TÄNUD kes vastata viitsib, ja kui ei viitsi kõigele siis kasvõi mõnele punktile, ehk lõpuks saab pildi kokku :)

Provoker
04.12.12, 08:49
Kui suhkruga joogid suudad asendada puhta veega või äärmisel juhul maitseveega, siis peaks juba paar kilo minema paari kuuga ilma midagi muutmata. Igasugused saiad asendad leivaliste (täistera) toodetega ning samamoodi on asi kohe parem, kuna süsikaid saad vähem ja kiudaineid rohkem, seega kõht on kauem täis. Viimase küsimuse viimane osa on suht naljakas. Kõik on jama ainult hind erinev.

Kohvi kohta ootaks ise ka arvamusi. Hetkel mingi 4-5 tassi päevas on standard.
Snackidena pähklid ei ole hea variant kuna nad sisaldavad energiat sitaks palju ja sul eesmärk on pigem defitsiit tekitada mingiks ajaks. Peotäis on ok aga ma ise ntx ei suuda peatuda enne kui pakk otsas :)

Godspeed_EJ
04.12.12, 09:25
Sooviks nõu.

Kaalun hetkel ca 72kg, eesmärk oleks kaaluda 65kg, pikkus 170cm. Enne suve kui trenni tegin ja ülisitasti ei söönud kaalusin ka kuskil nii, paar kilo rohkem, suve algusest saati pole trenni teinud nüüd ja täiesti kohutavalt söönud.

Sooviks oma elustiili natukene tervislikumaks nüüd muuta. 3x nädalas käia jõusaalis ja hakata paremini sööma-jooma, samas ei soovi hulluks minna selle koha pealt, a'la mingeid kaloreid mõõtma jne. See ei töötaks minu puhul (vähemalt mitte niimoodi üleöö), elu sees ei suudaks kinni pidada sellest.

1) Snäkid. Obviously tuleks quittida krõpsud ja karastusjoogid. Aga on mingeid enam-vähem ok snäkke olemas? Olen kuulnud nt, et maapähklid. Kas porgandi ja kurgi viilud dipikastmega on halb?

Pähklid on OK, kui ei ole soolatud ega kaetud igast jamaga. Kurgi ja porgandi viile võid süüa, aga ega need kõhtu väga ei täida, loomulikult kordades parem valik, kui krõpsud/karastusjoogid. Poe dipi kohta ei oska öelda, aga kodune hapukoor/küüslauk/sidrunimahl dipp on väga bueno.

2) Söön hetkel nii, et hommikusööki teen ise, enamasti röstitud saiad/rukkipalad merevaigu, juustu, singi, kurgiga. Sai vist väga hea ei pidavat olema, aga kui teen seda combot rukkipalaga, on see ok? Ja mida veel hommikusöögiks võiks vahest teha, keedu- ja praemunad, omlett on ok?

Hommikusöögiks peekon ja muna väga hea valik, midagi rohelist kõrvale. Süsivesikuid väga hommikul ei soovita tarbida, ajad veresuhkru korraks kõrgele ja siis lõunaks tõmbab uimaseks ära.
Merevaigu asendaks taluvõiga.

3) Lõunasööki käin väljas söömas või toon valmistoitu. Ma ise arvan, et normal variant oleks väljas süües midagi koolilõuna sarnast, a'la keedukartul ja kaste, kõrvale mingi kotlet jms nagu TTÜ-des ja kohtades on ja valmistoidust mingi pasta, natuke halvem variant kartulivorm, ahjukartul kanaga või mingi kartulisalat ja saiakesed. Mõistlik?

Saiakesed jätaks siit välja, üldse enamus süsivesikuid - pasta, kartul. Asendaks rohelisega või mõne piima/koore baasil tehtud magustoiduga.

4) Õhtusööki kas teen kodus või söön väljas. Enamasti kodus tehes mingi lõhe/sealiha/kanaliha prae- või ahjukartuliga, väljas süües Vapiano pasta (prolly väga hea variant?), Mack BBQ ribi kartuliga (prolly halb?), mingi hiinaka nuudlid kanafileega (dunno?). Kas kodus tehes peaks proovima õhtuti kartulit vältida liha/kala kõrvale, selle asemel mingi lillkapsas/brokoli vms? Ja öösel 2 aeg magama lähen, siis õhtusöök tuleks süüa mingi 8-9 aeg ehk 5-6h enne magamaminekut?

Süsikaid söö just õhtul enne magamaminekut, sest tõstavad serotoniini taset, mis teeb uimasemaks ja tuleb parem uni. Kui trenni teed õhtuti, siis sama lugu, tarbi süsikaid peale trenni.


5) Päevas 1 Latte/Cappuccino on ok?

OK. Veel parem kui ilma suhkruta.

6) Kui halb on päevas 1 250ml Red Bull ära juua? Ilmselgelt hea ta ei ole, aga kui väga halb ei ole siis see habit ju iseenesest võib olla, grindides mulle meeldib. Samas suudan ka suure vajaduse korral sellest kombest loobuda.

Halb. Ma pigem jooksin juba latte/cappuchino selle asemel. Turiin+kofeiin kombo pole pikemas perspektiivis kehale hea.

7) Kui täis end tankida süües? Täiskõhutunne hakkab tekkima siis aitab?

Jah.

8) Kas peale trenni mingit jama ka sisse juua, nt valgu ja süsivesiku sheiki?

Kaalu langetades pole selleks mingit otsest vajadust, kui regulaarne toitumine on korras. Samas kui trennid on üliintensiivsed ja korralikult ära ei taastu, siis võid alati teha väikse shake.

9) Millal võib lubada omale pitsat/burgerit? Jorgen Matsi blogist (Eesti MMA võitleja) meelde jäänud, et kord nädalas võiks olla 1 patupäev mil võid lubada endale kõike. Thoughts? Ja millisesse järjekorda paneksid sellised toidud (alustades halvimast): McDonald'si eine, Statoili kabanoss, pizza, burger ja friikad viineritega sellistest nö. "küla" putkast (nagu nt Räägupesa).

1xnädalas cheat day on normal.

SUURED TÄNUD kes vastata viitsib, ja kui ei viitsi kõigele siis kasvõi mõnele punktile, ehk lõpuks saab pildi kokku :)

Ülidselt soovitaks piirata süsivesikute söömist just hommikul/lõunal. Kõik jahust tehtud tooted menüüst välja. Süüa rohkem tervislikke rasvu ja rohelist.

Edu!

Ecuador13
04.12.12, 09:35
Üldiselt proovi asendada kiireid süsivesikuid aeglasematega (ala kartulid asenda ubadega jms). Väldi dairy producte (hapukoored, majoneesid jne you get the picture) ja sai samamoodi eemaldada menüüdest. Hommikuks omletid ja värgid on totally fine.
Mingist jahust ja crapist tehtud vorstikesi ja sardelle proovi vältida ja asendada puhtama lihaga (kanafilee on nuts). Totally fine on ühel päeval nädalas natuke rihma lõdvemaks lasta ja süüa midagi keelatut:)

Junken
04.12.12, 09:40
kallulangetamine on üks keeruline teema, ei oskagi selle toitumise kohta midagi öelda, tervislik toitumine, negatiivne kaloraas ja trenn, ega siin muud polegi. red bulli jätaks kindlalt ära. Täiesti mõttetud joogid, kuigi ise kasutan ka vahest kui on vaja ööd jutti lasta, kuigi tglt on see räme keha abuse. Mida ta teeb on see et toob kehast energia välja, mitte ei anna seda juurde ja lõpuks kui mõju kaob, siis oled täiesti fucked up.

Strawberry
04.12.12, 10:24
Juhul kui õliga praadida, siis millist õli kasutada? Rapsi, päevalille, oliivi, nendel on veel mingid extra virgin variandid....või siis nagu alaska ütles võiga, margariin ilmselt kõige jubedam asi.

Oliiviõli molekulid lagunevad ja tekivad uued struktuurid kui kuumutada teda üle 180 kraadi (celsius). (halb)
Teiste õlide kohta peast hetkel kommenteerida ei oska.

Strawberry
04.12.12, 10:36
Sooviks nõu.


Snäkid:

Pähklid ~570kcal 100g. Isegi rohkem kui õliga röstitud.
Kurk 10kcal 100g
Porgand 33kcal 100g
Kartulikrõpsud 550kcal 100g.

Kastmed:

Hapukoor (20%) 216kcal 100g
Ketshup 92kcal 100g
Sinep 140kcal 100g

Edit: Jorgen Matsi toitub väga paleolikult (high fat, low carbs) ning sellisel juhul on tõesti mõistlik korra nädalas "cheat day" teha ja keha glükogeenivarud uuesti taastada. Tema puhul palju süsivesikuid sel päeval, pizza, hamburger, friikartulid jms.

Spewmonkey
04.12.12, 11:49
Üldiselt proovi asendada kiireid süsivesikuid aeglasematega (ala kartulid asenda ubadega jms). Väldi dairy producte (hapukoored, majoneesid jne you get the picture) ja sai samamoodi eemaldada menüüdest. Hommikuks omletid ja värgid on totally fine.
Mingist jahust ja crapist tehtud vorstikesi ja sardelle proovi vältida ja asendada puhtama lihaga (kanafilee on nuts). Totally fine on ühel päeval nädalas natuke rihma lõdvemaks lasta ja süüa midagi keelatut:)

Miks hapukoor halb on? Kuidas majonees dairy on?

Ecuador13
04.12.12, 15:43
My bad, juust, jogurt, jäätis siis, panin puusalt, ise mayot ka ei söö. Hapukoores palju rasvu.

Jäämees
04.12.12, 15:49
Rasvad ei tapa sind kohe paugupealt ära.

Godspeed_EJ
04.12.12, 15:58
My bad, juust, jogurt, jäätis siis, panin puusalt, ise mayot ka ei söö. Hapukoores palju rasvu.

Hapukoores ja juustus leiduvad rasvad on head!

Spewmonkey
04.12.12, 16:02
My bad, juust, jogurt, jäätis siis, panin puusalt, ise mayot ka ei söö. Hapukoores palju rasvu.

Tahad siis öelda, et kõiki kõrge rasvasisaldusega tooteid tuleks vältida?

Üldiselt piimatooteid ei tule vältida sellel põhjusel, et seal rasvu palju on. Juust ja hapukoor ei lähe kindlasti mitte kuidagi samasse kategooriasse kui jogurt ja jäätis. Kui inimesel on üldine piimatoodete talumatus, siis on teine lugu.

camu
04.12.12, 16:05
Tahad siis öelda, et kõiki kõrge rasvasisaldusega tooteid tuleks vältida?
I think, he just did!

Ecuador13
04.12.12, 17:09
Kokkuvõtlik põhimõte on selline. Kui tahad kaalus alla võtta rasva arvelt, siis kõige lihtsam moodus selle saavutamiseks on piirata süsivesikute kogust. Teine asi mida jälgida on glükeemiline indeks. Lihtsustatult seletades: Kui glükeemiline indeks on toiduainel kõrge siis see seedib su kõhus kiirelt ära, mis omakorda tähendab kahte asja: 1)kõht läheb kiiresti tühjaks 2)lihased ei suuda seda nii kiirelt omastada ja organism teeb süsikad rasvaks.

Ehk siis süsikatest tuleks süüa madala glükeemilise indeksiga toiduaineid e. siis aeglaseid süsivesikuid.

see ka imo hea teema:


http://www.youtube.com/watch?v=yK2m-kjhhQM

Potik
04.12.12, 19:23
Godspeedi tekstist jäi üks lõik silma, millele vastanduks. Nimelt süsivesikud ja millal neid rohkem tarbida. Minu nägemus ja teadmine on olnud, et pigem päeva teises poolest järkjärgult süssarite hulka vähendada, kui just hilisõhtul trenni ei plaani teha. Kui õhtul ajad palju süsivesikuid sisse, siis suure tõenäosusega need jäävad keha poolt kulutamata ning ladestuvad rasvana. Eriti kui tegu on kiirelt seeduvate ning veresuhkrut järsult tõstvate süsivesikutega.
Nagu Ecuador juba mainis, tuleks eelistada aeglaselt imenduvaid süsivesikuid ning seda just hommikuti - (täistera)kaerahelbepuder on üks parimaid hommikusööke. Ja kuna iga toidukord võiks (kompleks)süsivesikutele ja (kvaliteet)rasvadele lisaks sisaldada valku (pikendab seedeprotsessi - hoiab kõhu kauem täis), siis veidi kodujuustu kõrvale.
Ainus aeg, mil kiirelt imenduvaid süssareid tarbida, on pärast trenni, kui keha glükogeenivarud on otsas.

Godspeed_EJ
04.12.12, 20:07
Sa võid loomulikult süüa süsivesikuid hommikul ja ka lõunal, kui sa teed päevad läbi rasket tööd. Kulutad ilusti selle energia päeva peale ära. Üldiselt aga inimesed ärkavad, söövad ja lähevad istuvad tooli peale maha järgmiseks 4 tunniks. Siis lõuna, jälle kõht süsikaid täis ja uuesti istuma 3 tunniks. Kogu seda energiat ei kuluta keskmine inimene päeva jooksul ära. Mulle meeldis alaska ütlus kunagi toitumise teemas, et ega me kõik päevad otsa betooni ei vala, et me nii palju süsikaid tarbime ja energiat vajame. Keskmine pokkeripro istub päevas samavõrd palju, kui kontoritööline, kui mitte rohkem.

Ma ise söön hommikul/lõunal minimaalselt süsikaid ja suurema koguse õhtul peale trenni tatra või kartuli näol. Viimased aasta sellel reziimil olnud ja pole kunagi end paremini tundnud. Peale lõunat ei teki enam "ära kukkumisi" kus tahaks tunniks pikali visata. Üldine energi tase on läbi päeva palju ühtlasem jne.

Ei apelleeri selle jutuga absoluutsele tõele, aga julgustaks inimesi proovima natuke teist lähenemist, kui seda, mis emapiimaga kaasa on antud ja mida vanakooli toitumisspetsialistid siiani tervisliku toitumise egiidi all meile pähe määrivad. Loomulikult, kui süsikad maitsevad, päästerõngast ei teki ja tervis korras, siis sööge putru nii kuidas mahub.

Junken
04.12.12, 20:19
mis te seletate, minge trenni