PDA

View Full Version : NL100: Camtasia test video - Üldine möla, Preflop Betsizing, Ranged, paar kätt



ranka
07.10.08, 02:50
Tervist lojaalsed blogi lugejad, käemängu sõltlased, foorumi külastajad ja muidusööjad! Täna otsustasin teha oma esimese video, milles tõenäoliselt saab minu videode seeriade esimene nurgakivi. Video on 30 minutit pikk ning selle aja sees on mängu üli vähe ning rohkem teooriat ning kogu teooriaga käime läbi ülie kiirelt enamus pokkerimaailma ning seega algajad saavad aru, milissesse maailma nad sisenema hakkavad.

Video lõpus on ka 10 minutit mängu aga mänguline osa läks perse :( Seda sellepärast, et ei oska veel nii hästi samal ajal mängida ja oma käike lahti mõtestada :( Tegin strateegia osas paar suuremat apsakat -- näiteks 66 käes ütlesin isolate raise asemel open raise ja panin limperi rangeks AQ või siis preflop rangede juures seletasin väga keeruliselt. Samuti kokutasin ja jokutasin palju ning audio kvaliteet ei olnud ka kõige parem!

Aga see ei ole eesmärk ja mõte ning antud vead on ehk andestatavad, sest eelnev videode valmistamise kogemus puudub. Õigemini olen teinud videosid küll aga kahjuks kõik on lennanud otse prügikasti :( Aga vähemalt selle väikse praktikaga on läinud tulemused paremaks ning seega julgen esimest korda avalikuse ette tulla oma käkiga... Ühtlasi loodan, et tulevikus videode kvaliteet paraneb läbi kogemuste ning praktika.

Seega võtke seda videot, kui tutvustavat materiali minu videode seeriasse, kus täna alustasime preflop mänguga ja tõenäoliselt ma tulen siia preflop mängu juurde veel järgmisest videodes tagasi ning siis juba natuke konkreetsema jutuga. Nagu ma juba mainisin video pikkus on 30 minutit ja umbes 100 MB suur ning loodan, et Te ei sure igavusse ära. Ja ma tahaksin peale seda videot saada tagasisidet järgmistele asjadele:

a) kvaliteet (audio/video)
b) millest ma peaksin tegema järgmise video (mõtlen, kas mingi eraldi teema või lasen suvalt, et mängin ja vaatan, mis tuleb)
c) mitmes lauas ma peaks mängima
d) mis võrgus?
e) mis limiidis?
f) kui pikk peaks video olema
h) kas rohkem "online" videosid või läbi "replayerite"?
i) kas oleksite huvitatud ka programmide tutvustustest ala. holdem manageri seadistamine, AHK scriptid jne.

Nendele küsimustele ootan kindlalt vastusi. Samuti ootan muud tagasi-sidet antud video kohta ja tõenäoliselt lähitulevikus paneme tööle ka otse foorumis vaadatavad videod nn. flash versioonid.

Igastahes edu Teile laudades ja video vaatamises.

Downloadida videot saab aadresilt: http://arion.pri.ee/ranka/test.wmv (PAREM KLÕPS LINGIL JA SIIS SAVE LINK AS VÕI SAVE LINK):

Davy
07.10.08, 06:01
a) kvaliteet (audio/video)
Video kvaliteet oli parem kui cardrunneris 10/10
Audio ei häirinud, kõikidest sõnadest sai hästi aru , väike sahin taga 8/10
b) millest ma peaksin tegema järgmise video (mõtlen, kas mingi eraldi teema või lasen suvalt, et mängin ja vaatan, mis tuleb)
Muidugi tuleks korra läbi võtta starsi NL50, sest see koht peaks olema esimene , koht kus wannabe fishid (nagu mina) igasugustesse jamadesse satuvad.
c) mitmes lauas ma peaks mängima
4 on ok full ringi puhul, samas kui teed õppevideot, kus mängul ei ole tohtult suur osakaal, vaid seletad mingeid strateegiaid või player typesid analüüsid, siis võid ka kahte teha.
d) mis võrgus?
Suurt vahet ei ole, starsis peaksid oma br varjama...kuigi seal oleks vast huvitavam.
e) mis limiidis?
NL50+ enamasti
f) kui pikk peaks video olema
mitte alla 30ne minuti...50 mängusessi puhul on hea.
h) kas rohkem "online" videosid või läbi "replayerite"?
Mõlemat, onlines on hea jälgida mõtteprotsessi, läbi realplayeri saad pikemalt rääkida küll, aga hea oleks näha millest ja kui kiirelt otsused tulevad reaalajas.
i) kas oleksite huvitatud ka programmide tutvustustest ala. holdem manageri seadistamine, AHK scriptid jne.
AHK on huvitav. Ja kindlasti episood sellest, kuidas sa mingit vastast analüüsid. Ja oma mängu(kui see liigse info jagamine ei ole).


Huvitavad veel...squeeze, float(esimese video järgi sa eriti ei floadi, või sa ei kasuta floatimisel vastase cbet flop and turn% HUD displays).Mis videt võiks veel teha, et keegi teine lindistab mängusessi ja sina kommenteerid pärast peale a.k.a Leakfinder.

Hittlause: "MP võite avada ka emand mutt suited":)

Kui rangedest rääkisid jätsid asja poolikuks, väga palju CO ja BTN ei puutunud ja ei rääkinud mida callida, mida kust 3bettida jne.

Väga mõnus oli kuulata eestikeelset seletust, samas mõningaid asju oleksid võinud natuke pikemini seletada(testvideo ... võibolla sellepärast natuke kiirelt libisesid üle?). Näiteks miks mängida 22-55 UTG-lt või õigemini... kuidas neid mängida, minul on nad miinuses. Nende kahe viimase pärast paneks 4 , mis on ikkagi parem kui koolipoisi hinne:)

Lutzky
07.10.08, 12:39
Audio ja video oli ok.
Järgmine mäng - näiteks kuidas valid laudu, bet size jne.
Näiteks Triobetti võiks mäng jäädagi:)
Programmide seadistamisest. Kuidas nt Pokertracker Triobetis tööle saada? Igasugune progejutt oleks teretulnud.
Mingil määral võiks olla mängu ka alates NL10 kuni NL50. Mõned siin ju täiesti algajad (sh mina) - siis oleks kõik rahul.
Online mäng 50% ja replay 50%. Mõlemat oleks vaja.

L.

lebovend
07.10.08, 17:58
Väga huvitav oli jälgida.
Kindlasti vaatan ka edaspidi
Tasuta +EV ju, peab meeldima:p.

kilu6
07.10.08, 19:14
a) kvaliteet (audio/video)
Kuuldavusega ei olnud probleeme. Miski sirin oli taga, aga ma usun, et järgmine kord saadad õmblusmasinaga ema teise tuppa või ostad parema mikri.
Mu meelest võiks kas video kvaliteet suts parem olla või siis mängida toas, kus saad suured Numbrid ja Tähed kaartidele ja statsidele suuremad textsized.

b) millest ma peaksin tegema järgmise video (mõtlen, kas mingi eraldi teema või lasen suvalt, et mängin ja vaatan, mis tuleb)
Postflop oleks, aga mingist kindlast teemast või positsioonist.
Vt mõne cashgame raamatu sisukorda ja lase sealt järjest teemasid:)
Kõik oleneb ju sellest, kui suurt eeltööd sa tahad teha iga video puhul.

c) mitmes lauas ma peaks mängima
No esimesed 20 mintsi oleksid võinud näidata hermanni torni, sest see mis lauas toimus, segas su juttu.
Muidu live puhul 4 lauas ok, aga fondid, kaardid ja eriti statsid võiks suurema fondiga olla (kuigi kõik olid nähtavad).

d) mis võrgus?
Suva, aga kui plaanid seeriat, siis kõik võiks olla samas võrgus. Peaasi, et miskit virvendust võimalikult vähe on.

e) mis limiidis?
Seal kus oled parim ehk 100 ja võibolla 200

f) kui pikk peaks video olema
No sa suudad oma 30 minutiga rohkem ära rääkida kui Phil Hellmuth kahe nädalaga. Sellegipoolest oli nauditav ja ainult mõni kord oli vaja videot tagasi kerida. Kuskil 40-45 min oleks ok.

h) kas rohkem "online" videosid või läbi "replayerite"?
Replayerid oleks paremad. Põhjendus oleks see, et võtaksid läbi ühe kindla teema, näiteks paari mäng varases positsioonis ja siis lased 20 kätt järjest seda, kuni on pähe kulunud. See küll eeldab suuremat eeltööd, sest tuleb tükkidest kokku panna see video. Eks selle puhul muidugi tekib oht, et raske on kuulata kontsentreeritud juttu, aga siis aitab paljas tiss või emand mutt suited jälle mõtte erksamaks tagasi.

i) kas oleksite huvitatud ka programmide tutvustustest ala. holdem manageri seadistamine, AHK scriptid jne.
AHKi sctrpte kuulaks küll, hõmmi ma ei tea, aga ega ta keerulisem saa olla kui ptracker.

Kle kas see 22-44 UTG raise 100% kohta on mingi tõestus (loe võrdlev trackeri sample) ka vs variant kus ma madalaid paare näiteks 33% foldin ja 66% raisen vms, seda eriti agressiivse preflop mängijatega laua puhul.

Lutzky
07.10.08, 20:30
Mul tekkis üks küsimus:
Kas NL10-20 mängides on üldse mingi mõte Pokertrackerit kasutada (nagunii on mingi donkfest koos ja statide ei aita?)?

Tänx.

L.

ranka
07.10.08, 21:03
Kle kas see 22-44 UTG raise 100% kohta on mingi tõestus (loe võrdlev trackeri sample) ka vs variant kus ma madalaid paare näiteks 33% foldin ja 66% raisen vms, seda eriti agressiivse preflop mängijatega laua puhul.


Ei hakanud pikka quotet tegema aga tänan väga, et vaevusid kirjutama nii pika tagaside mu videole ning kindlasti järgmistes videodes (maybe järgmises mitte, kuna see on mul hetkel valmis ja vajab ainult ülevaatamist) võtan su nõuandeid ja soovitusi kuulda.

Aga küsimuse vastus: jah, 99,9% ajast.

Mul on 33+ ja suuremad pocket paarid kõik plussis UTG-lt (ja 99.9% open-raisen neid). 22 kõlgub väikse võidu ja kaotuse vahel ehk on break-even aga see on selleks, et mu postflop mäng ei ole maailma tasemel :) Seega võib Teil tekkida küsimus, et miks ma mängin situatsioone, kus ei saa võita raha (0EV situatsioon). Et lihtsam oleks ju foldida ning säästa oma aega ja närve. Aga alati tuleb mängida ka 0EV situatsioone, sest see ei anna sulle küll otseselt pappi aga kaudselt ta seda teeb, sest nii tõusevad su suurte paaride (ehk valubetting) väärtus ning mida loosem on Teie range, seda raskem on Teid käe peale panna ning seetõttu teevad vastased rohkem vigu -- ja lähtudes D. Sklansky kirjeldatud pokkeri põhiteoreemist - Te teenite pappi siis, kui vastased teevad vigu aga kaotate raha, kui vastased ei tee vigu ehk mängivad korrektselt. Ehk mida rohkem vigu Teie vastased teevad, seda rohkem klotsi Teie kontole lisandub :)

Üliharva oleks väikeste paaride fold korrektne, kui taga on mitu agresiivset mängijat, kes 3betivad või squeezevad ülitihti. Aga kahjuks NL200 või väiksemates laudades ma ei ole veel selliseid laudu näinud :) Ja tahaks veel lisada ,et vahetevahel võite mixida oma UTG range suited connectoritega, mis ei ole domineeritud - 89s, 67s. Ja vahevahel on kui on väga fishi laud võite avada ka QKs, QJs, ATs aga see eeldab kindlasti natukene paremat postflop mängu oskust, kui keskmiselt võitval mängijal.

ranka
07.10.08, 21:05
Audio ja video oli ok.
Järgmine mäng - näiteks kuidas valid laudu, bet size jne.
Näiteks Triobetti võiks mäng jäädagi:)
Programmide seadistamisest. Kuidas nt Pokertracker Triobetis tööle saada? Igasugune progejutt oleks teretulnud.
Mingil määral võiks olla mängu ka alates NL10 kuni NL50. Mõned siin ju täiesti algajad (sh mina) - siis oleks kõik rahul.
Online mäng 50% ja replay 50%. Mõlemat oleks vaja.

L.


Maybe peaks tegema seeria nagu tegi (oi mul nimi läinud meelest) keegi härra kas oli miski peppers või midagi, kus ta mängis kõik limiidid läbi alates NL10.

ranka
07.10.08, 21:06
Mul tekkis üks küsimus:
Kas NL10-20 mängides on üldse mingi mõte Pokertrackerit kasutada (nagunii on mingi donkfest koos ja statide ei aita?)?

Tänx.

L.


Kindlasti on mõtet kasutada, sest osad mängijad on väga tight, teised väga loose ning seega saad väga kiirelt eristada halva mängija paremast, loose tightis jne. Kõike infot saad ka nii, kui ise lauda jälgid aga kui mängid paljudes laudades siis oleks parem kasutada trackerit.

Svenza
09.10.08, 11:58
Ma ei ole veel vaadand videot, aga kohe hakkan. Kuule, kuidas sul selle uploadimisega oli? Ma igale poole proovinud ja kogu aeg läheb persse. Mul oleks ka oma SNG videod kuhugi üles panna

Tigrano
09.10.08, 12:03
Ranka magab nagu vana kott tal hea uni viimaselajal, 15h järjest ei ole mingi probleem ;D Loodan, et mõtleb unes, mitte naistele vaid koostab mõnda uut videot mida ootan huviga.

PokerDevil
09.10.08, 14:05
Esimese video kohta väga hea. Isiklikult panin hindeks 4, sest alati saab paremini.
Pos. oli see, et selge heli ja selged lauad kui ekraan suureks panna.
Järgmisi videosi ootan ikka pokerstarsis, NL100 või NL200, vahet pole ja soovin näha rohkem mängulisi situatsiooni jne.


Tubli ranka. Idee ja teostuse eest 5+. A :spade:

Svenza
09.10.08, 14:44
Ei, normaalne video oli. Aga mul on selline tunne, et pool tundi kisub pikaks. Veic uimane oli praegu, liiga palju infot ühe õppetunni jaoks. Võiks olla ilusasti jupitatud ma arvan, mingi 10-15 mindised, siis saab niimoodi ära vaadata , et ei hakka väsima.Teed eraldi topicu igast asjade kohta ja pärast topid youtube`i ka üles.

Ja nüüd aidake mind ka uploadimisega. Kuhu ja kuidas üles panna? Mul päris mitu SNG videot juba.

ranka
09.10.08, 15:39
Ei, normaalne video oli. Aga mul on selline tunne, et pool tundi kisub pikaks. Veic uimane oli praegu, liiga palju infot ühe õppetunni jaoks. Võiks olla ilusasti jupitatud ma arvan, mingi 10-15 mindised, siis saab niimoodi ära vaadata , et ei hakka väsima.Teed eraldi topicu igast asjade kohta ja pärast topid youtube`i ka üles.

Ja nüüd aidake mind ka uploadimisega. Kuhu ja kuidas üles panna? Mul päris mitu SNG videot juba.


võtan sinuga MSN ühendust ja seal räägime.

raunooo
11.10.08, 14:39
Tervist.

Vaatasin ka just ranka video ära.
a) kvaliteet (audio/video)
Mina ütlen küll, et väga hea video, audio ja video oli täiesti OK.
b) millest ma peaksin tegema järgmise video?
Mulle isegi meeldis seesugune formaat, et alguses teooria ja siis mäng. Arvan, et nii teooria videod kui ka lihtsalt mängu videod on mõlemad teretulnud.
c) mitmes lauas ma peaks mängima
Neli on sobilik. Üle nelja läheks juba raskeks, nii video vaatajale kui ka kindlasti Sinule kui video koostajale, arutamiseks jääks vähe aega imo.
d) mis võrgus? e) mis limiidis?
Prima suhteliselt OK, eelistaks muidugi Starsi. Imo perfect oleks Starsi NL25 6-max, kuna ma ise huvitun sellest momendil kõige rohkem. Et äkki tuleb kunagi mõni video ka sealt. :P
f) kui pikk peaks video olema
Pool tundi täiesti OK jällegi, minul näiteks küll ei tulnud tüdimust peale vms, et suudaks vabalt ka 45-50 minutilisi videosid vaadata.
h) kas rohkem "online" videosid või läbi "replayerite"?
Läbi replayerite on parem teooriat selgitada imo. Kuid online videod on jällegi praktilisemad ehk, sest nagu sa ka ise ütlesid, et sa ei saa ju valmistuda tulevateks käteks, vaatad mis tuleb ja sellest tulenevalt mängid. Seega online ehk. Tegelt mõlemaid võiks olla. lol.
i) kas oleksite huvitatud ka programmide tutvustustest ala. holdem manageri seadistamine, AHK scriptid jne.
Jah, üks video võiks küll olla näiteks HEM seadistamisest jms.

Esimese video kohta väga hea töö. Keep doing what You do! ;)

Timpz
11.10.08, 15:44
Millal sis järgmist videot oodata on :)?

ranka
11.10.08, 16:43
Millal sis järgmist videot oodata on :)?


LOL.

Quotemise asemel editisin su posti. Tahtsin 8elda:

Homme ehk pühapäev proovin teha, kui kõik hästi läheb siis pühapäeva õhtuks olemas.

Kui ei siis ei oska järgmist daatumi anda, sest järgmine nädal on ülikiire nädal ja võib-olla ei jõua ühtegi kättki mängida :(

Timpz
11.10.08, 16:51
ok :D

madman07
12.10.08, 20:37
Ten pointi minu poolt-väga kasulik vaatamine oli ja vaatan mõned korrad kindlasti veel(mõne turna taustaks hea käima lükata,parem ikka kui suvaline tümakas)...ja mis tahtsin öelda veel ,et video pikkus ei mängi mingit rolli -võib ka pikem video olla- kommentaaridega muidugi!

vsiu100
14.10.08, 19:38
a) kvaliteet (audio/video)
hea, ei kurda. rahulik jutt, enamus ingliskeelsied termineid kohe eesti keeles ka, et päris alustaja ka aru saab.
b) millest ma peaksin tegema järgmise video (mõtlen, kas mingi eraldi teema või lasen suvalt, et mängin ja vaatan, mis tuleb.
lase edasi.
c) mitmes lauas ma peaks mängima.
4 tundub kõige parem
d) mis võrgus? pole vahet
e) mis limiidis? NL50,100.
f) kui pikk peaks video olema. 30-45 min on hea.
h) kas rohkem "online" videosid või läbi "replayerite"?mõlemat.
i) kas oleksite huvitatud ka programmide tutvustustest ala. holdem manageri seadistamine, AHK scriptid jne.
jah.
igaljuhul kiidan. väärt töö.

privador
18.10.08, 17:25
Väga kasulik video.Äkki see paneb lõpuks mu aastasele downswingile lõpu!

Tigrano
18.10.08, 17:35
Väga kasulik video.Äkki see paneb lõpuks mu aastasele downswingile lõpu!


Tubli ülestunnistus privador, alati saab täiendada ja paremini, kui on tahtmist ;)

zyxxx
19.10.08, 19:56
Puhas kuld, ilmselt ma vaatan seda videot veel 10x enne kui kogu info mulle pealuu sisse jõuab :)

oben
20.10.08, 16:10
a) kvaliteet (audio/video)
normaalne
b) millest ma peaksin tegema järgmise video (mõtlen, kas mingi eraldi teema või lasen suvalt, et mängin ja vaatan, mis tuleb)
c) mitmes lauas ma peaks mängima
neli on paras jõuab jälgida ilusti
d) mis võrgus?
vahet pole eriti
e) mis limiidis?
nl 10 - 100
f) kui pikk peaks video olema
kuni tund
h) kas rohkem "online" videosid või läbi "replayerite"?
i) kas oleksite huvitatud ka programmide tutvustustest ala. holdem manageri seadistamine, AHK scriptid jne.
jah

farik666
31.10.08, 17:10
rääkisid midagi et või HEM'i configuration file saata, kui keegi huvi tunneb.... ehk viitsid mailiga teele panna?

ranka
31.10.08, 17:40
http://arion.pri.ee/ranka/Config.rar

Enne tee kindlasti backupid, sest ma ei ole kindel, kas seda nii saab vahetada :s

Rage
13.11.08, 16:54
UTG 100% raise any pocket pairiga.. minu jaoks oli see strateegia uudis :-[ äkki räägid veidi selle juurde ka postflopi mängu strateegiaid.. saad calli.. sul miski väike paar.. lauas kõrged kaardid jne.. mis teed.. kas siis on 100% ka cbet includitud..

või kui su utg pealt tulistatud beti reraisetakse.. millal callid, millal foldid?

ranka
13.11.08, 19:44
UTG 100% raise any pocket pairiga.. minu jaoks oli see strateegia uudis :-[ äkki räägid veidi selle juurde ka postflopi mängu strateegiaid.. saad calli.. sul miski väike paar.. lauas kõrged kaardid jne.. mis teed.. kas siis on 100% ka cbet includitud..

või kui su utg pealt tulistatud beti reraisetakse.. millal callid, millal foldid?


Loe seda ehk aitab: http://arion.pri.ee/foorum/index.php/topic,249.0.html

potreraiser
18.12.08, 22:57
Millal järge oodata on Ranka videote seeriale?

ranka
19.12.08, 01:27
*vaikus*

Skyline
19.12.08, 10:47
Väike keele viga, "MP1-3 pealt kindlasti queen-king suited ehk siis emand-mutt suited " :P

50CandyJoe
17.02.09, 21:18
Väga hea ja õpetlik video, aga tahaks juba uusi ja harivaid videosid näha :P

Koit
20.02.09, 00:20
a) kvaliteet (audio/video) - Väga hea minu arvates.
b) millest ma peaksin tegema järgmise video (mõtlen, kas mingi eraldi teema või lasen suvalt, et mängin ja vaatan, mis tuleb) - rohkem postflop mäng
c) mitmes lauas ma peaks mängima - 4 on hea
d) mis võrgus? Stars
e) mis limiidis? Nl 100-200?
f) kui pikk peaks video olema - 35-45 minutit
h) kas rohkem "online" videosid või läbi "replayerite"? mõlemat
i) kas oleksite huvitatud ka programmide tutvustustest ala. holdem manageri seadistamine, AHK scriptid jne.
jah