PDA

View Full Version : SB unopened - raise / fold ?



rrrr
15.04.09, 10:51
Limiit ja laud kus mängin tuleb seda situatsiooni väga sageli ette, seepärast oleks vaja pisut nõuannet.
Konkreetset kätt tuua ei taha kuna käe tugevus, board jms võiks mõjutada arutelu. Aga asjade käik on tavaliselt järgmine:

Tower NL10 5-max olen SB ja minuni on folditud. Käes pole päris rääbis aga noh ütleme nii, et A+crap, K9+, QT+, suited connectors 45+. Mida teha?

Põhiline mure on see, et ei istu OOP mängimine. Hittimise puhul ma üldse ei pabistaks. Aga kui ei hiti (enamjaolt) või hitid nõrgalt. Näiteks nõrga ässaga on oht saada kergelt domineeritud.

Minu statistika 15K käe kohta ütleb, et sihukest situatsiooni on mul esinenud 912-l korral kuigi valin loose laudu. 2/3 käsi pole mänginud ja sellest 1/3 mis mängin natuke üle poole tõstan. Ehk siis minu SB unopen VPIP/PFR on 32/18. Kui raisen, siis vastu on raisetud ainult 9-10% ja maha callitud 35% juhtudest. Vot nendel juhtudel on väga raske edasi tegutseda isegi kui ei hiti täpselt kümnesse.

Ja tulemused on sellised, et kui olen PFR teinud, siis olen 44BB/100 plussis samas callides olen teinud 133BB/100 miinust. Samas kuna mu PFR SB unopened on ainult 18, siis peangi plussis olema, kuna käsi on keskmisest stealerist kõvem. Kas tasuks antud situatsioonis PFR laiendada?

Ja kuidas tavaliselt käitute flopis kui olete preflop saanud 3x raise või siis saate maha callitud ja "ei hiti kümnesse"?

ranka
15.04.09, 14:22
Raise või fold!

Kui sa raised, siis tee peaaegu alati cbet ja nüüd pead ka hakkama päris palju turnil bluffima, kuna blind vs blind olukordades vastased ei taha eriti cbetile foldida.

your_naked_mom
15.04.09, 15:19
fuck hand charts ja fuck vpip ja fuck muud numbrid. alguses tõesti on lihtsam alustada chartide ja muu sellise järgi mängimist, kuid:

6-maxis sõltub väga palju laua dünaamikast, kellega sa lauas istud, mis positsioon sul on(st ma mõtlen fishide ja regide suhtes), keda on just stackitud, kes on spewmonkeyultradonk jne jne jne.
st sinu mõttesuund peaks liikuma hoopis sellises suunas, et sa hakkaksid asjasse suhtuma järgmiselt: kuidas ma mängin oma SB-d, kui BB on loose passive donk(või regular või kesiganes kolmas tegelene)? [mitte nii, et kuidas ma mängin ntx TT sb-lt, kui bb on agrodonk]

näitena võin tuua, et kui blindides on 2 ultraagrodonki ja neil on raha palju, siis mu UTG raise% tõuseb lakke juba puhtalt sellepärast, et ma tahan ahvidega võimalikult palju potte mängida in position(regid tavaliselt respektivad mu utg raise, sest see on ca 12% juures)

või järgmine näide: kui buttonil on reg, kes 3betib 9% v rohkem v veits vähem, siis mu MP range läheb äärmiselt tightiks(obv lisanduvad sellele 4bet bluffid jms) lihtsalt selle pärast, et mul pole mõtet pre foldimisega raha bleedida, vaid tugevate kätega floppi vaadata.

yldiselt SB kohta: mängi sealt võimalikult vähe kuni skill suureneb jms. kui bb-l on nit siis raise any 2 ja cbet any flop, kui ta fold% on kõrge. kui on donk, kes cbettidele palju foldib, siis raise any two ja cbet flop. kui on aga callingstation siis sb-lt soovitan mängida ainult strong hande, millel on postflop value.

poker is ez