PDA

View Full Version : Tõenäosuse küsimus



3verest
26.01.13, 11:12
Selline algaja küsimus, et kui mul on masti tõmme flopis ja tõenäosus on 4:1, et ma saan turnis masti ning vastane betib 3$ flopis (pank on 9$) ja seega mu võimalused panga võitmiseks on 3:1 ,siis kas ma peaksin foldima? panga võitmise võimalused peavad ju suuremad olema, nt 5:1. See tundub nii ebareaalne, et ma siin foldin, kuna ma lähen isegi siis kaasa, kui vastane betib üle poole pangast ja olen näinud, kuidas ka paremad mängijad kaasa lähevad.

udikaz
26.01.13, 11:26
ei. sa pead callima 3$ et võita 12$. ehk saad täpselt oma oddsid kätte. kuis ul mõni ülekaard ka flopile siis saad isegi soodsamad oddsid kui vaja :) samuti mõtle ka raise peale drawga. check calling ei ole alati parim variant;)

V4LDO
26.01.13, 11:34
Ja arvestama pead ka implied oddse ehk tõenäosust, et mastile pihta saades saad sa temalt veel kõvasti raha kätte. Näiteks kui oled positsioonist väljas ja villain väga agressiivne ei ole, ei pruugi olla kõige mõistlikum masti taga ajada, aga kui oled positsioonis ning villain on väga agressiivne, võid isegi mitte päris õigeid oddse saades kasumlikult callida.

Vandalar
26.01.13, 14:22
Masti hittimisel enamasti implied oddsidele väga kõrget rõhku ei maksa panna, sest mast on ikka väga obvious ja seda ei maksta nii kergesti naljalt välja. Kõik oleneb muidugi vastastest- kui head/kehvad nad on. Märksa suurem kaal implied oddsidel on reatõmmetel, eriti gutshot tõmbel, sest neid on natuke raskem readida ja makstakse vähemalt kehvemate vastaste poolt suurema tõenäosusega ka kinni.
Ning implied oddside osatähtsus tõuseb vastavalt effective stackide suurusele- mida deepim, seda suurem kaal on implied oddsidel ja reatõmbed, gutshot reatõmbed, floatimine, et seti hittida turnis?, backdoor flushid jne muutuvad nii-ütelda väärtuslikumaks.

ranka
26.01.13, 14:44
Ja arvestama pead ka implied oddse ehk tõenäosust, et mastile pihta saades saad sa temalt veel kõvasti raha kätte. Näiteks kui oled positsioonist väljas ja villain väga agressiivne ei ole, ei pruugi olla kõige mõistlikum masti taga ajada, aga kui oled positsioonis ning villain on väga agressiivne, võid isegi mitte päris õigeid oddse saades kasumlikult callida.

Lisaks tuleb arvestada ka sellega, et vastane ei cbeti 100% ajast turni ja seega investeeritud $3 ei näe sa mitte ühe kaarti vaid ala 1.5 kaarti (100% ajast turni, 50% ajast riverit). Seega, kui vastasel on raha taga ja $3 callida $12 potist, siis mitte ühegi vastase vastu ei ole see fold.

Sa teed oma mõttes ka ühe vea. Kui villain on passiivne ja ta betib, siis see tähendab, et ta range on reeglina tugev ja su mast makstakse välja suurema tõenäosusega.

RudiTurbo
26.01.13, 15:39
Pmst pead nii paljude asjadega arvestama, et oddsid polegi olulised :D

estkriz
26.01.13, 16:38
Starsi rake generaator võib sulle selle masti anda turni, aga tema saab omale maja.

E: Unustasin riveri! Kolmas jorss saab omale neliku riverisse. Ja stars saab jälle rohkem kopikaid, lisaks fish kes callis oma 22-ga riverini teeb kohe lisa depo sest stars on nii tore koht!

Edit2: Ja teie 2 regulari kes te saite omale masti ja maja lähete tilti! Lõppkokkuvõttes on jälle stars võitja.

E3: Ok ma tglt ise tiltis, sry!

Priidix
28.01.13, 12:31
Pmst pead nii paljude asjadega arvestama, et oddsid polegi olulised :D
jh. op kirjuta üles :$

turusolkija
28.01.13, 13:23
E: Unustasin riveri! Kolmas jorss saab omale neliku riverisse. Ja stars saab jälle rohkem kopikaid, lisaks fish kes callis oma 22-ga riverini teeb kohe lisa depo sest stars on nii tore koht!



Nagu liitmisel ei sõltu summa tegurite järjekorrast, ei sõltu PS potist võetav rake osalejate arvust.

mislinn
28.01.13, 13:52
Nagu liitmisel ei sõltu summa tegurite järjekorrast, ei sõltu PS potist võetav rake osalejate arvust.
Wrong.