PDA

View Full Version : Kas flopis on võimalik tabeli järgi mängida?



sada
18.04.09, 16:30
Tekkis selline mõte ,et teeks ühe suure exeli tabeli kus oleks kõik käes olevate kaartide kombinatsioonid nagu AA,AK,AKs,AQ j.n.e ja teistpidi võimalik hittimine nagu rida, mast, mastitõmme,kahepoolne reatõmme, aukureatõmme,set, trips kõrge,trips madal,top paar, 2.paar,3.paar, ülepaar,2ülekaarti, 1 ülekaart,kaks paari,kaks paari(paardunud board) j.n.e Hiljem täidaks kastid siis fold,call,raise kirjadega.Hiljem vaataks siis mis kaartidega mida teha :D Sest tüüpilisel kahe mehe raisetud flopil on meil sisuliselt ainult 2 varjanti callijana,kas oleme positsioonis või mitte.Agressorina on nagunii 99% bet.
Võibolla on see jalgratta leiutamine, et midagi sellist juba olemas, võibolla lihtsalt loll idee ;D Aga ootaks siis asja kohta kommentaare.
Tegelikult alustasin juba tabeli tegemist ja mõtlesin ennast 100bb stäkiga tundmatu raiseja vastu cold callijaks ja "juhe jooksiski kokku" juba selle peale, et millal peaks üldse reraisema?

CTXrix
18.04.09, 16:39
Kahtlane ettevõtmine - flopist alates läheb juba väga situatsioonispetsiifiliseks ära...nii detailset tabelit aga teha ei anna. Samas, eks see mingil määral oleks algajale ka hea, ükskõik kui algeline tabel.

EGERT
18.04.09, 16:47
Seda ei tuleks üldse mitte excelis teha. Kui sa veidike programmerida oskad, võiksid üritada Javas või C's kirjutada kõikide kaartide kohta, mida mingis positsioonis mängitakse, simulatsiooni kõikide võimalike lahenditega. Ehk siis maakeeli teha Monte Carlo simulatsiooni.

Selle järgi võiks klassifitseerida standardolukorrad (sest 100% sa ei suuda katta), millest arvutatakse juba tõenäosused ja matemaatilised ootused, mille järgi tuleks tegutseda. Implied oddsid peaksid just sisse tooma raisemisega. Ja selle järgi on teha raske tabelit, aga mingi "loogiline puu" näiteks?

Või no miskit umbes sellist. Ma ei oska hetkel päris täpselt mõelda.

Kunagi ju on keegi üritanud teha programmi, mis mängiks pokkerit, aga kuna see oli 100% matemaatilisele ootusele ja pidi mängima "õiget" mängu, oli seda üsna lihtne ära kasutada ja ei töötanud.

Pahvak
18.04.09, 16:59
Egert, ma ise teen vahel harva MC simulatsioone R-ga, kuna seal on kood selliste asjade tarvis imo lihtsam ja graafikuid väga mugav teha. Maitse asi muidugi :)

Egert oled TÜ mat-infi inimene või Tallinlane?

sada
18.04.09, 17:49
Ok situatsiooni taha pugemist kartsin kohe ;D, aga hakkame siis algusest pihta oletame flopis tundmatu agressor ja me hittisime mille?Et raiseda?Või ei ole kasulik mitte millegagi raiseda?

alaska
18.04.09, 18:01
Ma teen algust, pane kirja. 55, preflop raise UTG, kaks callijat, board 7 :heart: 8 :heart: T :heart:, meie tegevus check fold. ;D

EGERT
18.04.09, 21:00
Egert, ma ise teen vahel harva MC simulatsioone R-ga, kuna seal on kood selliste asjade tarvis imo lihtsam ja graafikuid väga mugav teha. Maitse asi muidugi :)

Egert oled TÜ mat-infi inimene või Tallinlane?

Mkai. Ma ise olen tükk aega mõelnud, et peaks seda R'i uurima. Matlab on oluliselt levinum ja selline meinstriim värk, võiks ka alternatiive uurida. Aga R'iga saaks nö interaktiivse puu ehitada, või ei toeta see UI loomist?

Ma olen Pärnust pärit TÜ esimese kursuse majandaja :)

lenC
18.04.09, 21:02
mõttetu idee, bidiid maksimaalselt nl5-e ja kujutan ette et üle 3-e laua mängida ei saa korraga?

Investeeri aeg mujale.

Pahvak
18.04.09, 23:07
Mkai. Ma ise olen tükk aega mõelnud, et peaks seda R'i uurima. Matlab on oluliselt levinum ja selline meinstriim värk, võiks ka alternatiive uurida. Aga R'iga saaks nö interaktiivse puu ehitada, või ei toeta see UI loomist?

Ma olen Pärnust pärit TÜ esimese kursuse majandaja :)


Teine mulje jäänud :). Aga R-l vist mingit UId küll ei anna teha. Ta on jah rohkem statistikaprogramm.

Tigrano
19.04.09, 00:19
Isegi exel jookseb selle tegemise peale kokku kindlalt ;)

Fortune
19.04.09, 04:24
Mõttetu ja põhimõtteliselt võimatu, sest kui pokkerit saaks mingi tabeli järgi mängida, siis oleks see sama ebapopulaarne nagu male.

sada
19.04.09, 08:49
Ma teen algust, pane kirja. 55, preflop raise UTG, kaks callijat, board 7 :heart: 8 :heart: T :heart:, meie tegevus check fold. ;D

algus oli "tundmatu betib 4bb" millega raisida ? Ometi te ju käemängus annate mingeid vastuseid?

Pahvak
19.04.09, 10:03
Mõttetu ja põhimõtteliselt võimatu, sest kui pokkerit saaks mingi tabeli järgi mängida, siis oleks see sama ebapopulaarne nagu male.


Äkki peaksid maletajad raha peale hakkama mängima, siis poleks nii ebapopulaarne.

EGERT
19.04.09, 17:16
Teine mulje jäänud :)

Milline ? ;D

EGERT
19.04.09, 17:17
Äkki peaksid maletajad raha peale hakkama mängima, siis poleks nii ebapopulaarne.

Chess-hustlerid pool maailma täis :) Ylon Schwartz on ehk üks neist, kes ka kaardisõpradele teada :)

Pahvak
19.04.09, 19:24
Milline ? ;D


Postidest on mulje jäänud, et oled matat või mingit arvutiteadust õppinud ;)

Aga seda maletajate asja ei teadnudki.

Fortune
20.04.09, 03:35
Äkki peaksid maletajad raha peale hakkama mängima, siis poleks nii ebapopulaarne.


Asi pole selles kas mängida raha peale või mitte, vaid hoopis selles, et õpid, õpid, õpid seda malet ja siis paned põhimõtselt kõigile vendadele ära, kes sinust vähem on õppinud. Algajad males ei saa kunagi tugevamatele mängijatele vastu, sest males pole õnnega midagi pistmist. Pokkeris seevastu on aga fishil alati vähemalt mingigi võimalus võita ja see toob ta alati lauda tagasi, sest kellele siis ei meeldiks võita? Fishile jääb pettekujutelm võitmisest ja kui ta kaotabki, siis saab alati kõik bad lucki kaela ajada, males pole sul mingit bad lucki.

Mulle iseenesest male meeldib ja olen ka veits uurinud avanguid ja värke, aga pole lihtsalt viitsind süveneda rohkem, sest mida ma taon sinna alla seda aega, kui sealt mingit erilist tulemust niikuinii vastu ei tule, pokker on selles suhtes kordades üle malest.

Edit: ma pole selles chess hustlerimisega eriti kursis, keegi kes teab, võiks öelda mismoodi neil asi käib? Kujutan ette, et mingi 2 minutit kummalegi ja läheb lahmimiseks või midagi umbes sellist, selliselt juhul ei pruugigi parim vend alati võita.

muruntau
20.04.09, 04:14
male on jah kuradi keeruline, siin pole seda värki, et hõumgeimis jood ennast ära ja river toob soodsa lahenduse. Vähemalt mitte enamasti ;D Tundub selline tõsiselt tarkade meeste ja wannabe-intelligentide, kes kõrtsis üritavad tarka muljet jätta mäng olevat.

Ainus eestlasest tüüp, kes elatas ära ennast malega peale nõukogude aega on vist Ehlvest, tema kohta on päris huvitav olnud artikleid lugeda.

EGERT
20.04.09, 13:58
Edit: ma pole selles chess hustlerimisega eriti kursis, keegi kes teab, võiks öelda mismoodi neil asi käib? Kujutan ette, et mingi 2 minutit kummalegi ja läheb lahmimiseks või midagi umbes sellist, selliselt juhul ei pruugigi parim vend alati võita.

Ei ole, tavaliselt 15 minti näkku või rohkem :)
Tehakse ka selliseid kaheminutilisi, aga siis juba suht by-the-book mäng. Standard on sel juhul kasutada neljakäigulist šahh-matti ja loota, et juhm vastane ära ei taba.

tdx
07.05.09, 13:15
Põmst saab teha küll ju sellise 'tabeli', mis ilmselt võtaks ca 150 lehekülge, kuna näiteks situatsioon kus sa oled raisinud CO'st TJs preflop ja oled headsup QT3r flopil vs villan (BTN), siis su action sõltub täielikult vastase stattidest. Ilmselt 60/2/2 tyypi vastase vastu me vbetime, 18/17/6 vastu, kellel cbet raise%=35 potcontrollime etc. Reaalselt me räägime boti ehitamisest siin juba, millele ehitamisele PLUSS maintainimisele kulub nii palju aega, et sa võiksid selle asemel juba 3 limiiti kõrgemal crushida.

ESTPatrick
07.05.09, 22:21
lihtsam on mängima õppida, kui kulutad sama aja mängu õppimisele