PDA

View Full Version : odds ja implied odds



2ssapaar
04.02.13, 19:22
see käsi on random näide, preflop misclick, ei küsi konkreetselt selle käe kohta. Küsimus seisneb selles kuidas ja mille järgi otsustada kas flopil on piisavalt oddse et raise callida.

Antud käes pole vist küsimust, villain tegi liiga väikse c/r ja saame callida (minu liin tundub tugev, seega tema range on ka ainult strong value hands). Kuid mis oleks see piir kust maalt fold oleks parem. Kui ta oleks teinud 3x? 3.5x-4x?

Antud olukorras on oddsid, et turnil hitime, 4.9:1. Pank pakub meile 3.1:1 oddse. Kui arvestada implied oddse ning lisada kogu tema stäkk panka (arvestame, et kui hitime, saame 100% ajast kogu tema stäki), siis saame oddsid 7.9:1. Obv, et nii tihti me tema stäkki ei saa, seega peaks mängu ajal kiiresti mingi pakkumise tegema kui palju ta oma stäkist annab keskmiselt kui hitime (?). Kui juba see liiga raske pole, siis peab arvestama kui tihti ta turnil tasuta kaardi annab ning kui tihti ta alla annab (veel midagi, mida peab arvestama, mille unustasin?).

Anyway, kuidas te selle kõik mängu ajal lahendate? Ja konkreetne küsimus ka: Kui suur vastase c/r oleks sind foldima pannud?

btw villain mängib 20/20, 15 kätt

PokerStars - $0.10 NL (6 max) - Holdem - 6 players

BTN: $9.97
SB: $10.80
BB: $10.00
UTG: $10.15
MP: $14.01
Hero (CO): $11.73

SB posts SB $0.05, BB posts BB $0.10

Pre Flop: ($0.15) Hero has T:diamond: J:diamond:

UTG raises to $0.30, fold, Hero raises to $0.60, fold, fold, fold, UTG calls $0.30

Flop: ($1.35, 2 players) K:diamond: 7:heart: Q:club:
UTG checks, Hero bets $0.90, UTG raises to $2.40, Hero calls $1.50

tiigrikutsu
04.02.13, 20:57
Oleneb ka sellest kus sa mängid. Starsis on sul sitaks vähem oute, pooled kaardid pakist on kadunud kui sa ise hittima pead midagi.

q_q
04.02.13, 21:50
easy call

2ssapaar
04.02.13, 22:02
easy call
jah, aga loe tekst ka läbi

q_q
04.02.13, 22:09
ei oska täpselt öelda

99% ajast ei ole c/r siin nii suur, et foldima pead clean outidega bdfga oesd ip siin

saugakarel
04.02.13, 23:02
Kui kõik suudaks need mängu ajal lahendada poleks bokker nii keeruline.
Alati on võimalus ka fold equity peale mängida. :D Äkki seda on lihtsam lahedada

2ssapaar
05.02.13, 00:02
99% ajast ei ole c/r siin nii suur, et foldima pead clean outidega bdfga oesd ip siin
nojah....sellepärast mainisin, et ei küsi konkreetse käe kohta vaid üldiselt. Mõnes olukorras on see % hulga väiksem.


Kui kõik suudaks need mängu ajal lahendada poleks bokker nii keeruline.
Word! Sellepärast panigi see käsi mõtlema. Kui oleks mingi lihtne "protseduur", mida kasutada sellistes olukordades.

Ise mõtlesin midagi sellist. Nt teen mingi rough estimate mitu % tema stäkist saan kui hitin, keskmiselt. Seejärel panen otsa sinna kui ta võib tasuta kaardi anda või võib alla anda. Nt antud käes tegutsen niimoodi: pakun, et 70% tema stäkist on minu kui hitin (keskmiselt). Arvan, et tasuta kaarte ta mulle ei anna arvatavasti ja alla ka ei anna, seega ei lisa midagi. Tal on alles turnil $7.15, 70% sellest on $5. Liidan selle potile, saan 9.65, jagan 1.5-ga (callimiseks vaja minev summa) ja saan implied oddsid 6.4:1, mis on piisav, et tõmmata kaheksat outi.

võib tunduda tülikas, aga tglt need arvutused käivad kiiresti kui oled harjunud tegema neid.

q_q
05.02.13, 00:18
lihtsalt mängi ja ajapikku sa oskad "tunnetada" kas call/raise/fold erinevates olukordades

no limitis kui vähegi reade/dünaamikat tekib siis oddsid lendavad aknast välja

nt sa võid callida kui tead, et puhtalt oddsidega see -ev aga sa saad riverit bluff raiseda kui sulle hea kaart tuleb jne jne

2ssapaar
05.02.13, 00:34
olen mänginud küll natuke, tunnetada võin ka, aga mis siis kui jääb kripeldama kui see "tunnetus" on mööda. Kuidas oskad öelda kas tunnetus on enam-vähem õige? Selle jaoks peab ikkagi numbrid välja võtma ja kodutööd tegema. Tegelt ma tahangi lõppkokkuvõttes selle "tunnetuse" väga heaks tuunida, aga selle jaoks peab need oddsid ka selgeks tegema endale väga hästi, mida ma teha üritangi praegu.

kardaanirist
05.02.13, 02:08
olen mänginud küll natuke, tunnetada võin ka, aga mis siis kui jääb kripeldama kui see "tunnetus" on mööda. Kuidas oskad öelda kas tunnetus on enam-vähem õige? Selle jaoks peab ikkagi numbrid välja võtma ja kodutööd tegema. Tegelt ma tahangi lõppkokkuvõttes selle "tunnetuse" väga heaks tuunida, aga selle jaoks peab need oddsid ka selgeks tegema endale väga hästi, mida ma teha üritangi praegu.

no kui enamvähem tead oddse, siis juba hea. nagu q_q ütles, siis oleneb mängudünaamikast. ei saa alati pot oddse/implied oddse arvestada. antud käes oled IP, mis tähendab, et saad vajadusel turne ja rivereid bluffida jne. antud käes väga easy call, sest turnis võime mastitõmbe ka hittida jne.