PDA

View Full Version : Turniiripokkeri Eesti koondis asub Küprosel jahtima Rahvaste Karikat



Toimetaja
12.04.13, 10:09
Sel nädalavahetusel osaleb turniiripokkeri Eesti koondis Küprosel Rahvusvahelise Pokkeriföderatsiooni (IFP) poolt esmakordselt korraldataval Euroopa Rahvaste Karika finaalturniiril.

Eelmise aasta detsembris tagasid eestlased Viinis toimunud kvalifikatsiooniturniiri võiduga koha 12.-15. aprillini toimuvale Euroopa Rahvaste Karika finaalturniirile Küprosel. Turniir toimub seni veel vähemlevinud, oskusi enim esile tõstvas match play formaadis, kus määrav ei ole konkreetse mängija tulemus eraldiseisvana, vaid võrdluses vastasvõistkondade mängijatega, kes teistes laudades mängivad läbi täpselt samad kaardijaotused.

Eesti Turniiripokkeri Föderatsiooni presidendi Marek Reinaasi sõnul on paljud riigid esindatud väga nimekate ja pärjatud mängijatega. «Eestis ühtegi pokkeri superstaari ei ole, mistõttu saab meie trumbiks olla stabiilsus ehk ühtlaselt tugev sooritus,» näeb ETPFi president ka Eestil võimalusi. «Olen kindlasti optimistlikult meelestatud ja arvan, et Eesti võistkonnal on eeldusi konkureerida kõrgeimatele positsioonidele,» ütles ETPFi president Marek Reinaas, kes lõi ka ise kvalifikatsiooniturniiril kaasa.

Eesti võistkond osaleb Küprosel koosseisus Kelly Limonova, Katti Järvsoo, Marko Kolk, Herli Olop, Laur Sibold ning kolmekordne Eesti meister Henri Käsper. Finaalis võtavad omavahel mõõtu 14 riigi esindajad: Küpros, Bosnia ja Hertsegoviina, Taani, Eesti, Prantsusmaa, Ungari, Iirimaa, Leedu, Holland, Poola, Venemaa, Serbia, Hispaania ja Suurbritannia.

Live-videoülekanne turniirist on nähtav sel laupäeval ja pühapäeval ajavahemikul 12-20 Eesti Turniiripokkeri Föderatsiooni kodulehel www.etpf.ee/ifp (http://www.pokkeriprod.com/www.etpf.ee/ifp). Võistluse kulgemisest ja vahetulemustest saab infot ETPFi Facebooki lehelt (https://www.facebook.com/pages/Eesti-Turniiripokkeri-F%C3%B6deratsioon/238649189558532?fref=ts).

Rahvusvaheline Pokkeriföderatsioon(IFP) on asutatud 2009. aastal ja sinna kuulub lisaks Eestile veel 43 riiki.

Eesti Turniiripokkeri Föderatsioon asutati 2010. aasta märtsis ning võeti samal aastal ka Rahvusvahelise Pokkeriföderatsiooni (IFP) liikmeks. Tänaseks koondab ETPF kaheksat pokkeriklubi, kes ühendavad ligi 200 aktiivset mängijat. ETPFi tegevust toetavad Olympic Poker Club, Paf, PokerStars ja Triobet.

donkament
12.04.13, 12:43
Eesti Turniiripokkeri Föderatsiooni presidendi Marek Reinaasi sõnul on paljud riigid esindatud väga nimekate ja pärjatud mängijatega. «Eestis ühtegi pokkeri superstaari ei ole, mistõttu saab meie trumbiks olla stabiilsus ehk ühtlaselt tugev sooritus,» näeb ETPFi president ka Eestil võimalusi. «Olen kindlasti optimistlikult meelestatud ja arvan, et Eesti võistkonnal on eeldusi konkureerida kõrgeimatele positsioonidele,» ütles ETPFi president Marek Reinaas, kes lõi ka ise kvalifikatsiooniturniiril kaasa.

Eesti võistkond osaleb Küprosel koosseisus Kelly Limonova, Katti Järvsoo, Marko Kolk, Herli Olop, Laur Sibold

solid huumor :D

vsiu100
12.04.13, 12:52
njaa, kui vaatasin teiste riikide esindajaid, jäi suu lahti.
starsi prod, wsop me ja muidu võrude võitjad, erinevad miljoneid kokku lükanud tuntud nimed jne jne.

aga hoian ikka pöialt.

vonkartoffel
12.04.13, 13:18
vsiu100 is jelly

pikk28
12.04.13, 13:22
ok, muru ilmselt ei saanud saata alkoholiprobleemide pärast lives?
aga Lardo?
Ka jooma hakkanud lives?

ranka
12.04.13, 13:24
njaa, kui vaatasin teiste riikide esindajaid, jäi suu lahti.
starsi prod, wsop me ja muidu võrude võitjad, erinevad miljoneid kokku lükanud tuntud nimed jne jne.

aga hoian ikka pöialt.

Mille alusel tiimi saadi?

Pumper
12.04.13, 13:30
mingid kvalifikatsiooni turkad olid vist, kui mäletan

vsiu100
12.04.13, 13:48
vsiu100 is jelly


miks? või mis, ei saa aru...



Mille alusel tiimi saadi?

ei tea.

Tuul
12.04.13, 13:51
Tõesti huvitav, kas eesti parimad live mängijad saadeti? :D

Maheaatom
12.04.13, 14:22
Mille alusel tiimi saadi?
Kõik ETPFi klubidesse kuuluvad liikmed, keda asi huvitas, võisid kandideerida. Lõpliku valiku tegi ETPFi juhatus.

Niipalju kui mina tean, siis kuigi palju kandidaate just polnud. Keda ei huvitanud, kel polnud aega. Lisaks oli tingimuseks ka see, et vähemalt kvalifikatsiooniturniirile Viinis tuli sõita oma raha eest (ehk osta lennukipilet; kohapealsed kulud küll kaeti).

Aga ma küsiks, et millise mõõdupuu alusel siis peaks "õiglase" Eestis koondise kokku panema. Kõige loogilisem oleks vist Hendoni põhjal Eesti läbi aegade Top5? Kuid...Imrele ei sobinud aeg, Marek ei olnud huvitatud, Cocat ma ei tea aga ju siis teda ka ei huvitanud, Henri ON AINUKESENA koondises, Janarile ei sobinud.

Kokkuvõttes valiti esindajad ikkagi nende seast, kes ise soovi avaldasid ning kuna eelvoorus Viinis Eesti teadupärast võitis, ei saa see sats just kehv ka olla ;).

ranka
12.04.13, 14:39
Tänud. Ma lihtsalt küsisin, sest ei teadnud.

Homset live-ülekannet näeb: http://www.pokkeriprod.com/2013/04/12/rahvasta-karikas-live-ulekanne/

privador
12.04.13, 15:14
Miks te sinna donke saadate? Nt kas parima live mängijale Lardole tehti ettepanek osaleda?
Kõige aegade top 5? Nad on kõik vanad peerud juba ja parajad fishid. Ilma teevad noored ja vihased low 20-ndates kutid. Leheste, Koplimaa,Tikerpe, Sikk jne

Kotkas1000
12.04.13, 17:44
Erit Madis, muide, üsna osav crusher.

VisaHing
12.04.13, 19:46
solid huumor :D

Hehe. Nja Ühtegi Iveyt, Negranut, durri meil pole kahjuks jah :(

pafka666
12.04.13, 22:22
Kõik ETPFi klubidesse kuuluvad liikmed, keda asi huvitas, võisid kandideerida. Lõpliku valiku tegi ETPFi juhatus.

Marek Reinaas (president)
Henri Käsper (All-linn)
Imre Leibold (PokerNews)
Madis Birnbaum (Viljandi Mõttemängude Klubi)
Villu Metsur (PokkeriProd)
Laur Sibold (Wismari)

Tundub siiski et juhatus ise sõitis pooles koosseisus ja teine pool lihtsalt ei saanud minna. See ise kandideerimine ja iseenda valimine kõlab lihtsalt kuidagi naljakalt:)

ranka
13.04.13, 11:55
Tänud. Ma lihtsalt küsisin, sest ei teadnud.

Homset live-ülekannet näeb: http://www.pokkeriprod.com/2013/04/12/rahvasta-karikas-live-ulekanne/

Reklaamisin välja küll, et 19:00, aga tegelt peaks hakkama varem (12:00?).

Organiseerijad on väheke saapad või vähemalt live-stream vennad - reklaamides välja, et algab Sat Apr 13, 2013 12:00 pm EDT, mis on teadagi Eastern Daylight Time ja 7 tundi meist maas. Tegelt tõenäoliselt peetakse silmas 12:00 pm. Küprose aja järgi.

Hetkel on veel live-stream kahjuks maas, aga annan teada, kui olemas.

ranka
13.04.13, 12:02
Hakkas: http://www.pokkeriprod.com/2013/04/12/rahvasta-karikas-live-ulekanne/

Foux
13.04.13, 12:27
Kaartide asemel nutitelefonid ja tahvelarvuti? :D

udikaz
13.04.13, 12:28
omg kui mõttetuks on live pokker tehtud. not fun at all.

E: aa seal on vist see värk, et iga laud mängib läbi täpselt samad jaotused samade hole kaartidega? sellepärast ka digitaalne süsteem.

ranka
13.04.13, 12:30
omg kui mõttetuks on live pokker tehtud. not fun at all.

E: aa seal on vist see värk, et iga laud mängib läbi täpselt samad jaotused samade hole kaartidega? sellepärast ka digitaalne süsteem.

Jeah.

E: jeah selleks, et nad samasid jaotusi mängivad ja seepärast on tehnika

runnar
13.04.13, 13:09
http://imageshack.us/a/img832/6894/20557875.jpg

runnar
13.04.13, 13:31
http://img694.imageshack.us/img694/6136/67666125.jpg

-andres-
13.04.13, 15:12
Koondise liikme Marko Kolgi kommentaar peale seda, kui Andu talle Pokernewsi foorumis ütles, et 83o BBlt tema EP 2.5x avangu vastu completeda pole hea.

See käsi oli siiski situatsioonis, kus stackid piisavalt sügavad improviseerimiseks. Sa röövisid juba kolmas kord EP pealt minu blindi, järelikult polnud röövid samuti väga konstruktiivsed (antud korral vist ) . Flopist oli Sul 3 outi, mistõttu sain korraliku lisaväärtuse. Seega turniiri varases faasis, kus arvatavasti minu any two stiili ei kahtlustatud, oli palju võimalusi mul flopis-turnis improviseerida. Mängisin ka küllalt korralikke käsi sama looselt, seega pokkeri põhiolemus, tekitada vastases ebakindlust, sai täidetud. Aga loomulikult olen nõus, et 8-aastane pidev mängukogemus pole tipptasemel printimiseks veel piisav.
Luban, et sügiseks õpin tähestiku lõpuni selgeks ja loen paar lehekülge mõnest pokkeri teooriaraamatust ning olen tuleval aastal üleüldse parem inimene. Tänan muidugi teemaarenduse eest.

Loe veel: http://ee.pokernews.com/pokkerifoorum/topic6414/2.htm#readable
Ei hakka ma teiste kohta sõna võtma, pole minu asi, aga lihtsalt see viimane teema ning see vastus oli veel hästi meeles ning ei suutnud postitamata jätta.

Kifaraa
13.04.13, 17:54
Kas keegi teab kas 100 punni on suur vahe või mitte?

Owner85
14.04.13, 14:09
Lollus kuubis see turna,diiler on ipläädiga ja mängijad saavad kaardid telefoni,wtf is this

ranka
14.04.13, 14:23
Lollus kuubis see turna,diiler on ipläädiga ja mängijad saavad kaardid telefoni,wtf is this

Nagu öeldi - sellepärast, et saaks samasid jaotusi anda. Kui teha seda päris pakiga, siis läheb väga keeruliseks ju ja ei saa kontrollida, et kas oli nii nagu reeglites kirjas.

totaldonk
14.04.13, 15:18
1. Iirimaa 1441.5p
2. Prantsusmaa 1440p
3. Venemaa 1400p
4. Eesti 1438.5p

Vahe päris väike :D

ranka
14.04.13, 15:44
Jup hetkel neljas koht ja eilset punktiarvestus korrigeeriti

Kifaraa
14.04.13, 16:13
Hetkel vist oluline kuue hulka joudmine

K2okfor_Mey
14.04.13, 16:26
Mitu vooru veel?

ranka
14.04.13, 18:41
Ei tea.

Mängijatel kuidagi tülpinud näod peas.

Romka
14.04.13, 18:58
Presidendi härra vist annab hetkel intervjuud mängu kõrvale ja kommenteerib?

ranka
14.04.13, 19:08
Presidendi härra vist annab hetkel intervjuud mängu kõrvale ja kommenteerib?

Jah. Reinaasi intervjuu oli.

Romka
14.04.13, 19:35
Komenteerijad ajavad küll tilti, omavahel üldse suhelda ei oska, üks hakkab millestki rääkima ja teine sõidab koguaeg oma jutuga sisse.

Romka
14.04.13, 20:19
Nice setup, Eestile AK ja villain KK, telelauas vähemalt mindi pf all-in. Floppi A ja double up.

ranka
14.04.13, 23:59
Tulemused

http://www.pokerfed.org/wp-content/uploads/2013/04/Scores_FINAL.jpg

http://www.pokerfed.org/news/2013-european-nations-cup-final-results/

Romka
15.04.13, 00:45
Millal Grand Finale on?

Cash87
15.04.13, 08:28
Kas seal keegi välja ei langegi? Või kui chipid otsa saavad antakse uued? Kuidas muidu saavad kõik samad käed läbi mängida?

Spewmonkey
15.04.13, 08:37
Kas seal keegi välja ei langegi? Või kui chipid otsa saavad antakse uued? Kuidas muidu saavad kõik samad käed läbi mängida?

Pole täpselt süvenenud, aga äkki iga käe alguses alustatakse võrdselt pinnalt, sest siis saab mõõta kui edukas keegi on võrreldes teise lauaga.

Tuul
15.04.13, 08:49
Põhimõtteliselt on tegu cash game'iga, iga käe algul on kõigil 200bb-d.
Seetõttu kummaline, et sinna üldse turniirimängijaid saadeti. Samas tegid seda võib-olla kõik riigid, sest otseülekandest vaadates tundus üldine tase halb.

ranka
16.04.13, 19:12
Väike kokkuvõte ka toimunust: http://www.pokkeriprod.com/2013/04/16/eesti-pokkerikoondis-saavutas-euroopa-rahvaste-karikal-viienda-koha/

rasmer
16.04.13, 19:59
Palju rahhi said ?

WeThePeople
17.04.13, 10:27
Palju rahhi said ?

kirjas ju et splitivad omavahel 126k

ranka
17.04.13, 11:56
kirjas ju et splitivad omavahel 126k

Kus kohas see kirjas on?

WeThePeople
17.04.13, 17:13
Kus kohas see kirjas on?

relevel
Web definitions
To level again; to restore an even surface or distribution.

rasmer
17.04.13, 17:46
Ma mõtlesin täitsa tõsiselt, et ikka raha oli ka mängus peale mingi MM-i koha ?

ranka
17.04.13, 17:49
Ma mõtlesin täitsa tõsiselt, et ikka raha oli ka mängus peale mingi MM-i koha ?

Nope. Raha ei olnud mängus (vähemalt minu teada).

K2okfor_Mey
17.04.13, 19:28
Its not all about money :D... Its about Fame and Money :D

henri72
17.04.13, 19:40
Tere. Ma lühidalt klaariks, kuidas koondis kokku pandi. Tegemist on IFP üritusega, mille liige on ETPF. ETPF sai kutse ning soovis, et iga klubi pakuks välja huvilised, et siis nende vahelt valik teha. Ütleme nii, et huvi oli leige - kas oli asi rahas (auhindu ei pakutud ning osaliselt tuli katta ise reisikulusid) või milleski muus, seda ma kommenteerida ei oska. Mitmed klubid ei esitanud ühtegi kandidaati. Kõige aktiivsem kandidaatide esitaja oli Pokernewsi klubi. Ise nõustusin osalema ka peamiselt seepärast, et All-linnast teisi huvilisi sel hetkel ei olnud, aga soov, et rohkem klubisid oleks esindatud, oli olemas. Selleks, et Küprosele EM-ile pääseda pidi Eesti koondis osalema kvalifikatsiooniturnal Viinis, kust sai edasi 6 paremat tiimi ja Eesti võitis selle turniiri. Olid eestlased (muide, haigestunud Käsperi asemel mängis Viinis kogu turniiri kaasa Reinaas) nii head või vastased nii kehvad, aga see on fakt.

Lühidalt ka Küprosel toimunust - kuna tegemist oli võistkonnavõistlusega, siis iga vooruga täiustus ka meie strateegia ja taktika ning vähenes oluliselt personaalse ego ning oma isikliku mängustiili osakaal. Sooritust saab tagantjärgi suhteliselt täpselt (käsi haaval) analüüsida, kuid nö võõrale pilgule võib see jääda suht segaseks - miks peaks normaalne mängija shovema preflop 200bb AKga või hoopis 94off-iga, samas foldima 6-maxis A9 või mingid normaalsed suited-connectorid. Kui kedagi meie seiklused ja mänguplaan rohkem huvitavad, siis vahetul kohtumisel - näituseks mõnel järgmisel live turnal või ETPF suvepäevadel - võin selgitada.

Pumper
17.04.13, 23:01
Võiksid selgitada turniiri struktuuri või mitut erinevat mängu seal mängiti? Hetkel kõik kuidagi segane.

Samuti milles seisnes "võistkonnamäng". Ma lugesin seda teemat, natuke ka railisin, aga suurt sotti ikkagi ei saanud.

herlio
18.04.13, 08:47
Võiksid selgitada turniiri struktuuri või mitut erinevat mängu seal mängiti? Hetkel kõik kuidagi segane.

Samuti milles seisnes "võistkonnamäng". Ma lugesin seda teemat, natuke ka railisin, aga suurt sotti ikkagi ei saanud.

http://ee.pokernews.com/pokkerifoorum/topic7009/

Pumper
18.04.13, 09:35
http://ee.pokernews.com/pokkerifoorum/topic7009/

Tänud!