PDA

View Full Version : (Muda)Liigad, sport, hobid ja muu random recreational.



jrgn hell
16.04.13, 03:23
Plaan oleks saada mingi asjalik ülevaade, et mis hobidega siinne community tegeleb.
Huvitavad igasugused liigad, nagu fc pokkeriprode jalka, lambi kardisarjad, koss, suvel rannas mingid teemad, kasvõi sõpradega traditisooniline mingi ise välja mõeldud imelik ala.

Kas keegi käib regulaarselt kalal mingi seltskonnaga, kus peale protsessi nautimise veel üritatakse parema saagiga üksteisele ära panna jne.

Pmst kõik, mis on tulemuslikult mõõdetav, ükskõik mis valdkonnast.


Tänud ette.

jrgn hell
16.04.13, 03:28
Kui keegi suvel pärnus, siis endal tekkis sõbraga tradistioon, kus paneme reiu vabaõhulava juures lestad jalga ja hakkame allavoolu ujuma lestadega.
Pole erilised spetsialistid, seega oli korralik pingutus ja tiksumine, aga tahaks ükskord muulini ära jõuda. Eelmisel suvel saime Visu tehaseni, aga kui keegi käpp suvel, siis kordaks taas.

Kõik mingi selline random.

rahvavaenlane
16.04.13, 07:19
mingi mälumängu mansa võiks kokku ajada ja kuskil osaleda. võistluseid toimub eestis üsna palju. mul on huvi olemas, aga üksi pole viitsinud midagi teha ja need tuttavad kes sellega tegelevad käivad ainult ülikõrge tasemega mängudel ja nendega võistlemine oleks mulle liig. sellise rahvaturka tasemel oleks huvi.

Provoker
16.04.13, 12:28
mina vean mingi random teema peale naisega kihla üsna tihti. Viimane oli teeotsas oleva lumehunniku sulamistähtaeg 1 kohukese peale :) kaotasin.

jrgn hell
17.04.13, 01:59
mina vean mingi random teema peale naisega kihla üsna tihti. Viimane oli teeotsas oleva lumehunniku sulamistähtaeg 1 kohukese peale :) kaotasin.

solid, rofl

vilistaja
17.04.13, 10:44
Ma hakanud ennast harima viimasel ajal POSE runningu teemal ja tahaks suve lõpus olla võimeline maratoni läbi jooksma phm paljajalu. Teine suvel tekkinud hobi, mille pärast ka jooksmisega sai tegelema hakatud ja igasugused pahed tahaplaanile jäetud on vabasukeldumine. Pole tükk aega basseini saanud vigastuse tõttu (kas siis enda või julgestaja) ja ei jõua oodata kuni jälle vette saab. Praegu põrandal sellili olles peaks 4,5 minti okei olla hingamata ja basseini rekord 50m ühe kopsutäie hapnikuga.

jasssass
17.04.13, 11:09
Ma hakanud ennast harima viimasel ajal POSE runningu teemal ja tahaks suve lõpus olla võimeline maratoni läbi jooksma phm paljajalu. Teine suvel tekkinud hobi, mille pärast ka jooksmisega sai tegelema hakatud ja igasugused pahed tahaplaanile jäetud on vabasukeldumine. Pole tükk aega basseini saanud vigastuse tõttu (kas siis enda või julgestaja) ja ei jõua oodata kuni jälle vette saab. Praegu põrandal sellili olles peaks 4,5 minti okei olla hingamata ja basseini rekord 50m ühe kopsutäie hapnikuga.

50 m ilma hingamata wow. Kuidas kopsumahu treenimine käib ja milliseid harjutusi teed, kui kiiresti tulemust märkad?

Pythagoras
17.04.13, 13:46
Praegu põrandal sellili olles peaks 4,5 minti okei olla hingamata ja basseini rekord 50m ühe kopsutäie hapnikuga.

Julm, kuidas selleni jõudsid? Kui esimest korda proovisid, mis see starting level oli? Pakun puusalt, et endal minutiga ka probleeme. Ei hakka kontoris kohe proovima ka.

vsiu100
17.04.13, 14:32
mulle tundub ka 50m väga palju, aga ca 13-14a-sena oli sõber, kes ujus kooliujulas(25m nagu ikka) 2,5 otsa e. siis ca 67m.
ohest otsast lükkas end vaikselt teele mööda basseini põhja ja suht vaises tempos ujus delfiini.

Strawberry
17.04.13, 14:42
Huvi pärast just vaatasin, guinessi rekord hinge kinnihoidmises vee all on 22 minutit (sukelduja tehtud).

jrgn hell
17.04.13, 15:13
Ma hakanud ennast harima viimasel ajal POSE runningu teemal ja tahaks suve lõpus olla võimeline maratoni läbi jooksma phm paljajalu. Teine suvel tekkinud hobi, mille pärast ka jooksmisega sai tegelema hakatud ja igasugused pahed tahaplaanile jäetud on vabasukeldumine. Pole tükk aega basseini saanud vigastuse tõttu (kas siis enda või julgestaja) ja ei jõua oodata kuni jälle vette saab. Praegu põrandal sellili olles peaks 4,5 minti okei olla hingamata ja basseini rekord 50m ühe kopsutäie hapnikuga.

50 vee all ikka solid.

Ise kunagi, kui rohkem ujusin, siis ujusin 50 ühe hingetõmbega ianult krooli ja pöördega. Kalevi pikas vast ei suudakski, kuna pöörde pealt saab nii palju plahvatust juurde.

Mis valemiga seda freedivingut teed ja, kus vabas vees harjutad.

Äntus oleks kuldne vist ja Roostal ka suht selge vesi.

jrgn hell
17.04.13, 15:15
Tuli veel meelde, et aastaid tagasi ühel suvel tegime sellist võistlust Pärnus autosilla juures Sauga jões, et kivi kätte ja üritasime ühelt kaldalt teisele jalutada.
Sama tüüp, kellega Reiust ujusime, käis nii ära, et teisel pool peanupp paistis vee alt, mis on päris impressive.

Pythagoras
17.04.13, 15:22
offtopic küll, aga kaua keegi umbes 2km 25ses basseisin ujub?

Rage
17.04.13, 15:31
offtopic küll, aga kaua keegi umbes 2km 25ses basseisin ujub?
48min :undecided: ja 25m pikkuse suudan vee all ära küll teha, kunagi suutsin ka veidi tagasi ujuda seega mingi 30-35m.. hiljem pole proovinud tagasi keerata otsa..

MrRiver
17.04.13, 16:06
Ameerika jalgpall Tartus. Mängijatest alati puudus, suvel vaja 5 korda lätlastele säru teha.

vilistaja
17.04.13, 16:39
50 m ilma hingamata wow. Kuidas kopsumahu treenimine käib ja milliseid harjutusi teed, kui kiiresti tulemust märkad?

Niipalju kui mina olen aru saanud, siis kopsumaht füüsiliselt ei olegi eriti treenitav maht on nii nagu ta sul sünniga kaasa tulnud on. Teine asi on see palju sa enda kopsust reaalselt kasutad, ehk siis enamus hingavad ainult kopsu ülemise osaga. Staatiliseks hinge kinni hoidmiseks on olemas nii öelda hapniku ja CO2 treeningu tabelid, mille järgi siis seeriatena hoiad hinge kinni ja puhkad. Ühel juhul siis hoiad puhkuse aja konsantse ja hoidmise aega suurendad, teisel juhul hoidmise aeg konstantne ja puhkust vähendad. Alguses on muidu areng suht kiire, phm õpid õigesti hingama peaks kohe mingi 1,5 minutit igale ühele tehtav olema. Ja kuskil 2 nädalat natukene harjutada peaks ka 4 minti reaalne olema. Muidugi ujudes on asi teine.


Julm, kuidas selleni jõudsid? Kui esimest korda proovisid, mis see starting level oli? Pakun puusalt, et endal minutiga ka probleeme. Ei hakka kontoris kohe proovima ka.

Alguse sai nii, eelmine suvi mõtlesin, et võiks ujuma rohkem hakata ning siis hakkas meres niisama ulpimine igav tunduma, tahaks ju põhja ka näha. Tollel hetkel katsetasin toa põrandal sellili suutsin hoida hinge kinni kuskil 2 minutit, aga vee all oli mingi 30 sec ja paanika. Ujulas sain ka mingi 20m ja see oli ka kõik. Hakkasin siis uurima kuidas asja paremaks saada ning hakkasingi käima rohkem ujulas ning alustuseks õppisin ujuma :D, ehk siis sain vee hirmust üle. Vett küll enne ei kartnud, aga ikkagi vee all välja hingamine oli problemaatiline ning keha ikkagi stressis kuna ei tundnud ennast väga mugavalt. Lisaks hakkasin läbi tegema kodus neid tabeleid ning sarnast asja ka jalutades. Hiljem basseinis hakkasin lihtsalt 25m kaupa vee all otsi ujuma, kui enesetunne oli hea siis lõpuks sai ka vahel 50 tehtud. Alguses üldiselt ongi kõige suuremaks takistuseks igasugune pinges oleks, mis tuleb just sellest, et pole harjunud vee all olema ning mitte hingama.

erplander
17.04.13, 22:42
mingi mälumängu mansa võiks kokku ajada ja kuskil osaleda. võistluseid toimub eestis üsna palju. mul on huvi olemas, aga üksi pole viitsinud midagi teha ja need tuttavad kes sellega tegelevad käivad ainult ülikõrge tasemega mängudel ja nendega võistlemine oleks mulle liig. sellise rahvaturka tasemel oleks huvi.

Pole nii suur huviline, et viitsiks kuskil mööda külakultuurimaju tuuritamas käia selleks. Pole sellega ka kunagi otseselt tegelenud, kuigi Kuldvillakut vaadates tean pea alati mõnele küsimusele vastust, millele seal kolmekesi ei teata. Ja ristsõnade lahendamise Eesti meistrikatel sain 9. koha. Samas kokkuvõttes on ükskõik milliste Eesti mälumängusarjade tase selline, et vastuseid tean umbes 15% küsimustele, niipalju kui kilb.ee lehelt neid vaadanud olen. Lisaks üldiselt need küsimused on ka liiga arhailised ja ajaloolised, võiks rohkem kaasaegsemaid teemasid olla.

--

Aga olen mõelnud teha mingi mälupokkeri (http://brainpoker.me/et/) turniiri, kui leidub huvilisi. Park kasiinos eelmine suvi tehti selle mängu väljatöötaja poolt üks näidisturniir, kus oli 16 osalejat, 2 laual eelvoorud ja lõpuks finaallaud. Osalesin ka ja oli üpris fun. Tundub, et kasiino programmi on seda mängu siiski raske võtta, sest kui tasuliselt seda pakkuda, siis lendaksid Salise-sugused mäluprod peale ja teeksid puhta töö. Hetkel saidil väljapakutud reeglite ja formaadiga on ka see liiga limit holdemi sarnane mäng, kus bluffimisruum pea olematu - aga seda peaks saama muuta.

Kui on huvilisi, siis teen ära selle järgmine nädalalõpp, kas reede 26. või laupäev 27. aprill kell 19. Nii et kel huvi osaleda, saatke mulle sõnum selle nädala jooksul, kus kirjas kumb päev neist sobib ja lisaks kumba varianti keegi eelistab:

A) Osalustasu 10 € ja igaüks koostab mängu jaoks ka 8 küsimust (4 valikvastusega, vt näiteküsimusi Brainpoker saidilt). Sel juhul kasutakse kordamööda kõigi küsimusi ja osalejad mängus oma küsimustele mõistagi ei vasta. Siis saan ka ise kaasa mängida.

B) Osalustasu 10+5 €, millest 10 läheb auhinnafondi ja 5 korraldajale. Siis koostan ise kõik küsimused ja mängus ei osale.

Teeks korraga 2 vooru, mis mõlemad võivad kesta 1-2 tundi ja mõlema vooru auhindadeks 50% üldfondist, kummagi võitja saab vastavalt 70% ja 2. koht 30% (8 osalejaga siis kummagi vooru võitja saab 25 € ja 2. koht 15 €). Vaja on 6-8 osalejat.

Annan esmaspäeval teada, kas on piisavalt huvilisi ja kas mäng toimub. Kui toimub, saadan ka koordinaadid (asukoht kesklinnas Narva mnt ja Pronksi nurga lähedal).

vsiu100
18.04.13, 13:56
kui vonkartoffeliga sööma satume(korra on forell ka olnud), siis flippame või laseme ettekandjal pangakaart valida/tõmmata, kes maksab.
seis 4:1 minu kasuks siiani. see kord, kus kaotasin, ei lasknud ettekandjal valida, vaid flippasime vonkartoffeli telefonis flippamise appiga. kahtlustan scammi.

karupoeg
18.04.13, 14:19
saalihoki, tennis (viimast nooruses Eesti mastaabis täitsa ok tasemel).

Tunneks huvi ka mingite võitluskunstide vastu, kuid ei tea Tartus kust alustada. Oskab keegi soovitada mingit head kohta, kus rõhk n.ö. enese füüsise arendamisel mitte vägivallal.

Nooruses sai palju kalal ka käidud, nüüd 6-7 aastat pm vahele jäänud, kuid plaan see suvi kätte võtta uuesti asi.

jrgn hell
18.04.13, 14:51
saalihoki, tennis (viimast nooruses Eesti mastaabis täitsa ok tasemel).

Tunneks huvi ka mingite võitluskunstide vastu, kuid ei tea Tartus kust alustada. Oskab keegi soovitada mingit head kohta, kus rõhk n.ö. enese füüsise arendamisel mitte vägivallal.

Nooruses sai palju kalal ka käidud, nüüd 6-7 aastat pm vahele jäänud, kuid plaan see suvi kätte võtta uuesti asi.


Does not compute.

1. Vägivald on sellisel juhul, kui puudub konsensus. Üheski normaalses trennis ei ole mingisugust vägivalda.
Suured sõprused sünnivad pärast sparri või võistluseid, olenemata sellest, kes võitis või kaotas.

2. Kui su mustvalge vägivalla definitsiooni kasutada, siis sa ei õpi mitte midagi ilma reaalse vastupanuta ja see on fakt, ükskõik kui palju idamaade butafooriat seintel on, või kui must ja kriipsutatud vöö mõnel vennal on.

Standard soovitus Elustreening Eesti, uue nimega Võimla. Saad "rahulikult" bjj-st, maadlusest ja lukumaaldusest MMA standupi juurde liikuda. Taipoks ka solid, aga lihtsalt võttes nii natuke "ohutum" algus ja all around kasulikum.
Samuti avastad üsna ruttu vägivalla asemel solid strateegiamängu.

Tennist või squashi tahaks ise osata. Tundub solid küte, aga vist sellised ajsad, mis on kõvasti raskemad, kui esmapilgul tundub.

karupoeg
18.04.13, 14:57
Does not compute.

1. Vägivald on sellisel juhul, kui puudub konsensus. Üheski normaalses trennis ei ole mingisugust vägivalda.
Suured sõprused sünnivad pärast sparri või võistluseid, olenemata sellest, kes võitis või kaotas.

2. Kui su mustvalge vägivalla definitsiooni kasutada, siis sa ei õpi mitte midagi ilma reaalse vastupanuta ja see on fakt, ükskõik kui palju idamaade butafooriat seintel on, või kui must ja kriipsutatud vöö mõnel vennal on.

Standard soovitus Elustreening Eesti, uue nimega Võimla. Saad "rahulikult" bjj-st, maadlusest ja lukumaaldusest MMA standupi juurde liikuda. Taipoks ka solid, aga lihtsalt võttes nii natuke "ohutum" algus ja all around kasulikum.
Samuti avastad üsna ruttu vägivalla asemel solid strateegiamängu.

Tennist või squashi tahaks ise osata. Tundub solid küte, aga vist sellised ajsad, mis on kõvasti raskemad, kui esmapilgul tundub.

ma vb väljendasin ennast valesti jah. eks see füüsiline kontakt on selle osa ning absoluutselt nõus. Pigem mõtlesin, et see kontingent võiks kuidas öelda..... :)


tennise puhul oleneb täiesti, mis on eesmärk. Rahulikult sõpradega päikese käes toksida toomel, pärast paar õllet, väga fun ma arvan.

isiklikult pm loobunud, sest ei biidi nii nagu vanasti ning see tekitab pigem frustratsiooni. Ei ole mõtet oma närvi rikkuda. Kuigi vahepeal tuleb ikka tuhin sisse.

aga tänud, tsekin selle võimla üle. Olen Matsist ainult head kuulnud

Strawberry
18.04.13, 17:52
Võimla jitsi trennid on väga head. Kui suvel rohkem vaba aega tekib, siis lähen ise ka sinna tagasi.

Codecci
19.04.13, 11:21
kui vonkartoffeliga sööma satume(korra on forell ka olnud), siis flippame või laseme ettekandjal pangakaart valida/tõmmata, kes maksab.
seis 4:1 minu kasuks siiani. see kord, kus kaotasin, ei lasknud ettekandjal valida, vaid flippasime vonkartoffeli telefonis flippamise appiga. kahtlustan scammi.
Ma kaotasin ühel õhtul €3-4K selle pasa appiga flipates :D

ma vb väljendasin ennast valesti jah. eks see füüsiline kontakt on selle osa ning absoluutselt nõus. Pigem mõtlesin, et see kontingent võiks kuidas öelda..... :)


tennise puhul oleneb täiesti, mis on eesmärk. Rahulikult sõpradega päikese käes toksida toomel, pärast paar õllet, väga fun ma arvan.

isiklikult pm loobunud, sest ei biidi nii nagu vanasti ning see tekitab pigem frustratsiooni. Ei ole mõtet oma närvi rikkuda. Kuigi vahepeal tuleb ikka tuhin sisse.

aga tänud, tsekin selle võimla üle. Olen Matsist ainult head kuulnud
Eesti MMA/jitsi rahvas on ikka ülichill, paremat treeningkeskkonda annab tahta. Või noh mul ainult Tallinna 3D Treeningu kogemus, aga usun, et Tartu suht sama :p

ok2aa
31.01.14, 21:59
Ma tahaks mai lõpus õige suurusega korvpalliga donki panna. Pikkust on 183-184 cm, praegu käin mängimas umbes 3 korda nädalas, võhma on päris hästi aga hüppevõime suht sitt. Rõnga hüppan hoo pealt ära. Coach me please?

Kakahirmutis
31.01.14, 22:18
Ma tahaks kickboxi tagasi minna , sai 1.5 kuud käidud aga 8h edasi - tagasi liikumist koos trenniga, pm 3 päeva nädalas oleks kinni sellega

lenC
31.01.14, 22:27
Ma tahaks mai lõpus õige suurusega korvpalliga donki panna. Pikkust on 183-184 cm, praegu käin mängimas umbes 3 korda nädalas, võhma on päris hästi aga hüppevõime suht sitt. Rõnga hüppan hoo pealt ära. Coach me please?
Ei oska sulle mingeid hüppeharjutusi anda, googelda.

Kui ma alguses ära panema hakkasin(kuskil põhikooli lõpp äkki, brag), siis ma suutsin ainult kahe käega - võtad hoogu vasakult elbowlt, viid palli parema käega üles ja lõpus tood teise käe appi ja surud sisse. Mind oli blown kui esimest korda nii proovisin.

Rõnga katsumisest ainuüksi on vähe tolku though, ma pakun, et sa pead terve randme üle rõnga saama enne kui sa donki paned.

sm112
31.01.14, 23:16
Vaata näiteks http://www.performbetter.com/webapp/wcs/stores/servlet/PBOnePieceView?storeId=10151&languageId=-1&pagename=59 või googelda plüomeetriline treening / plyometric training.

succiety
31.01.14, 23:50
Ma tahaks mai lõpus õige suurusega korvpalliga donki panna. Pikkust on 183-184 cm, praegu käin mängimas umbes 3 korda nädalas, võhma on päris hästi aga hüppevõime suht sitt. Rõnga hüppan hoo pealt ära. Coach me please?
Veideman rääkis, et tema tegi Air Alerti, nüüd peaks mingi 4 juba väljas olema. Vertical jump bible vms on ka.

pastilaa
01.02.14, 00:14
Ma tahaks mai lõpus õige suurusega korvpalliga donki panna. Pikkust on 183-184 cm, praegu käin mängimas umbes 3 korda nädalas, võhma on päris hästi aga hüppevõime suht sitt. Rõnga hüppan hoo pealt ära. Coach me please?

selles pikkuses valge mees laob distantsilt 8m pealt "higivabu" kolmeseid ikka
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/6/6d/White_men_cant_jump.jpg

ok2aa
01.02.14, 00:32
Esiteks - android ei näita spoilereid, pls repost
Teiseks - pff 8-10 meetri kolmesed, neid ma oskan une pealt. Tahaks end veits proovile panna.

pastilaa
01.02.14, 00:35
pls repost

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/6/6d/White_men_cant_jump.jpg