PDA

View Full Version : Eestis iga viiekümnes Interneti kasutaja on aktiivne pokkerimängija



Toimetaja
09.07.13, 12:10
Eestis iga viiekümnes Interneti kasutaja on aktiivne pokkerimängija, seisab rahandusministeeriumi
hasartmängumaksu seaduse muutmise eelnõu seletuskirjas (http://www.koda.ee/?id=19415).

Loe edasi: http://www.pokkeriprod.com/2013/07/09/eestis-iga-viiekumnes-interneti-kasutaja-on-aktiivne-pokkerimangija/

Fuzzy
10.07.13, 13:42
Ai kurivaim. Ei teadnudki et litsentsi mitteomavate saitide puhul peab tulumaksu maksma. Arvasin, et on selline hägune maa. Ei tea, kas maksuamet moneybookersi andmetele pääseb ligi ja kui palju tagasiulatuvalt, oskab keegi kommenteerida?

Char
10.07.13, 13:50
ei usu, et nad su moneybookersit vahivad, aga kui su päris kontole suured summad liiguvad, siis võib küll silma paista

aga moneybookersil oma kaart ka, ehk pmst ei peagi õigele kontole kandma, samas seal on withraw limit 250 taala vms + 1.80 iga kord maks

Fabulous
10.07.13, 14:00
Kui sa just raha Eestis tegutsevatesse pankadesse ümber ei kanna, pole EMTA-l mingit võimalust teada saada mis summad su MB kontol liiguvad.

qbj0hn
10.07.13, 14:06
http://www.upload.ee/image/3436493/wat23333.jpg

Fuzzy
10.07.13, 14:12
Ok, aga oletame, et väiksemaid kandeid olen teinud MB-st panka, siis on tegelikult MB konto ikkagi identifitseeritud, mõtlen, kas on variant, et maksuamet saab MB-le esitada infopäringu millele nood on kohustatud vastama. Keegi asjaga kursis olev inimene võiks ka valgustada, kui kaugele minevikku maksuamet on võimeline sonkima ja milline tavaline praktika on. Üpris ebameeldiv üllatus, kui tullakse ühel päeval 3 aasta võitude eest tulumaksu küsima.

P.S. Ma tean, et tegu on ebatõenäolise stsenaariumiga ja ilmselt maksuamet eraisikutest mängureid sedasi kottima ei hakka, aga lihtsalt teoreetiliselt tahaks teada, mis siis et 1-outer.

ranka
10.07.13, 14:22
Ok, aga oletame, et väiksemaid kandeid olen teinud MB-st panka, siis on tegelikult MB konto ikkagi identifitseeritud, mõtlen, kas on variant, et maksuamet saab MB-le esitada infopäringu millele nood on kohustatud vastama. Keegi asjaga kursis olev inimene võiks ka valgustada, kui kaugele minevikku maksuamet on võimeline sonkima ja milline tavaline praktika on. Üpris ebameeldiv üllatus, kui tullakse ühel päeval 3 aasta võitude eest tulumaksu küsima.

P.S. Ma tean, et tegu on ebatõenäolise stsenaariumiga ja ilmselt maksuamet eraisikutest mängureid sedasi kottima ei hakka, aga lihtsalt teoreetiliselt tahaks teada, mis siis et 1-outer.

Teoreetiliselt saab kõike. Praktikas läheb Sinu pealt saama jäänud maksutulu tõestamine ja uurimine kallimaks, kui see väärt on. Erandiks, kui summad on tõesti suured, aga kardan, et mitte ühegi Eesti pokkerimängija tulud ei küündi nii suureks, et langeda otseselt maksuameti huviorbiiti.

Tõestamine, kus on vahel illegaalne pokkerituba ja reeglina raha vahendaja (MB, NETELLER) on peaaegu võimatu. Seega niikaua kui Iveyks ei hakka, on kõik fine ja proovi mitte võita näiteks Partys nädalaturniiri kümnel korral aastas.

E: Legaalsel saidil mängides on kõik fine ja tänapäeval on väga vähe pokkerimängijaid, kes mängivad illegal saidil. Reeglina HU mängijat või mõni üksik hulkuv mikrogrinder.

privador
10.07.13, 16:19
klge, Ma, kohtutäiturid ja muud asutused ei saa raha kätte isegi soomes, rootsis legaalsel viisil töötavalt isikult, kes on võlgu ja kel rahad laekuvad pangakontole
Võlgades firmasi müüakse,kanditakse maha. Seadusandlus on aeglane ja mittetoimiv

Teoreetiliselt pead underground live cashgamest ka tulumaksu maksma....

whippit
14.07.13, 22:44
Selle maksustamise puhul peaks kahte asja arvestama:
a) kas evil litsentsita tuba on EL-i ettevõtja (topeltmaksustamise küsimus)
b) see "litsentsita korraldaja" säte tuli seadusesse alles paar aastat tagasi, seega enne selle jõustumist kus iganes kohast teenitu peaks igal juhul safe olema
c) what privador said