PDA

View Full Version : NL FR thread väikestele küsimustele mänguteooria kohta



jrgn hell
25.04.09, 20:00
Kuna vahel tekib igasuguseid väikseid küsimusi mänguteooria kohta ja muud teemad on muud juttu täis, siis oleks hea selline koht.

tee ise otsa lahti ja tean, et mul tuleb neid küsimusi veel kõvasti. Saab siin arutada, ilma et ära kaoks mingi boonuste ja muude probleemide vahele.

Kas on mõtet callida EP raisei, kes on nii short, et seti oodse sulle kokku ei anna väikeste pocketitega, kui sinust edasi on mõni LAGim korraliku stackiga vend umbes 40/11 stattidega lootuses, et ta oma stackiga annab sulle vajalikud oddsid, või on tema callimine ebaoluline, sest ta ilmselt kinni ei maksa ja ikkagi on call kahjumlik?

hugeego
26.04.09, 13:31
Väga hea küsimus, ootaks ka mõne targema mehe vastust?

Tigrano
26.04.09, 16:24
Mina ei calli kunagi, sest esiteks pole oddse ja callides ei pruugi üldse floppigi näha, sest mõni võib seljata shordi all in lükata ja meil ei ole midagi teha. Isegi, kui keegi calliks seljataga, siis oleme OOP ja pole eriti midagi head loota.

ranka
26.04.09, 16:57
Short-stäkk rikub absoluutselt seti oddsid ära, isegi kui sa tead, et üks tagaolevatest mängijatest 100% ajast callib.

Sest flopis sa floppad set, kui short paneb paugu, sa raised siis sa ütled ilmselgelt, et sul on väga tugev käsi, millel on SD value - top paar või parem või ülitugev tõmme ja isegi kõige fishimad mängijad annavad sellisele raisele respekti ning foldivad oma käe (s.h. ka tõmbe).

Kui sa aga callid shortie all-ini drawi boardil, siis sa annad tagaolijale head oddsid tõmbamiseks.

RudiTurbo
26.04.09, 23:26
Hakkan ka neid shortisi juba vihkama, nii tilti ajab, kui oled 99'ga vms raisenud ning üli fish on juba potis sees ja siis mingi shorter lendab all ini, rsk !!!!
Siis foldid ära ja vaatad kuda fish olex top paari Sinu seti vastu flopanud.

jrgn hell
27.04.09, 04:43
rudi viimane post viibki mind uue küsimuseni samas vallas, mis just praeguse sessi ajal tuli. Suht sama teema:

http://www.dgranthaynes.com/blogcfm/1/custom/bush_moron.jpg
Kas keegi pooldab sellist natukene kätt reetvat linei väikeste pocketitega vb isegi TTga, et olukord siis takoine:
Mulle on silma jäänud, et kui shortid limbivad, eriti EP, siis nad tihti tahavad raha kellegi raise näol sisse saada, et siis ise oma mingi enam-vähem käega järgi toppida. Mitte kogu aeg, aga seda näeb siiski piisavalt. Et kui näiteks short on EP ja limbib ja mul MP-l kuni hijackini small pocket, siis ma ei tee standard raise´i, et tema shove peale foldida, vaid alguses limbin kaasa, kuna mul on tema üle position ja taga veel piisavalt vendi.
Näen siin nii plusse kui ka miinuseid. Miinus oleks siis suuremate stackide vastu enamasti oop olemine, aga nagunii lähen set value peale, kuigi oop on imo raskem raha setiga sisse ajada. Ja käsi juba suht avalik.
Plussina näen seda, et minust edasi on kari kaasvõitlejaid, kes kamba peale kindlasti teevad shorti plaanid mulle selgemaks, kuna mul on enamvähem nagu antud olukorra nähtamatu Button, sest ma tahan teada, mis short plaanib ja tema üle on mul pf super positsioon. Full stackid mind niikaua ei huvita, kuni keegi ei 3beti. Viimaseta näen ilma shorti pushita floppi kindlasti.
Kui keegi LP või BLIND ise raiseb ja short shoveb, siis mulle käsi odavamalt läbi, kui ise peale shorti standard line võtta.
Kui short ei shove/foldib/callib ja raiseja oli LP, siis lihtsalt loodan setti ja suht tihti on shortil mõni pilt, mille ta kohe donkbetib. Mminu line on niigi juba ülinõrk ja kui ma callin selle ja pf raiseja otsustb mind välja priceda, siis saan nupud sisse ja kui ta ka isegi callib, siis suudan natuke ikka mingit valuet edasi pigistada, sest pot juba üsna suur ikka.
Kui short ei shove/foldib/callib ja raiseja oli BLiND või EP, siis olen ülimõnusas kohas, kus pf raiseja nüüd pihta sai, sisi ta üritab mingi valemiga mind välja käest saada, et shortiga Hu-s sente veertada ja pot juba piisavalt suur, et hea õnne korral saab stackid ka sisse kui hitin oma 2 oudise. Ja seda linei ma mõtlen nagu mixsimiseks, aga isegi näen ennast rohkem kasutamas, kui ise MP-lt kohe kütma hakata


On kellelgi midagi lisada/vastu vaidelda

bounce
27.04.09, 07:53
mul selline küsimus - oletame et valuebetid flopi ja turni ühe vastase vastu, suure tõenäosusega on tal kehvem käsi kui sul. Riveriks on pot 50 bb ning vastasel alles ütleme 48bb. kuidas nüüd bettida, kui sina oled OOP vastase suhtes ja riverikaart ei saanud teda tõenäoliselt aidata. põhiliselt on käed ala sinul overpair ning vastase paned top paari ja hea kickeri peale. kas teha mingi poole poti suurune bet lootuses, et seda callitakse tihedamini, või tuimalt all in panna vastane? mul selliseid olukordasid satub kohati suht palju, kus initsiatiiv on sinu käes ning riveriks on vastasel alles kas natuke rohkem, või natuke vähem stacki, kui enne sinu riveribetti potis raha.

Rahapada
27.04.09, 10:08
viimase küsimuse vastus huvitaks mind ka

esimese kohapealt ütleks, et pigem tundub see liiga suur nu** shordi vastu ja bigstackid v noh, mitte bigstackid, aga 100bb'sed enamasti väldivad seda, v.a juhul kui sa oledl impcallinud ja mõni tont veel on otsustanud seda teha, sest see annab tavamängijale jubaüldisetl oddsid callida...

aga enamasti tundub liialt suur nu**, õnnetuseks üsna väikse kasumi nimel.

pikk28
27.04.09, 12:05
mul selline küsimus - oletame et valuebetid flopi ja turni ühe vastase vastu, suure tõenäosusega on tal kehvem käsi kui sul. Riveriks on pot 50 bb ning vastasel alles ütleme 48bb. kuidas nüüd bettida, kui sina oled OOP vastase suhtes ja riverikaart ei saanud teda tõenäoliselt aidata. põhiliselt on käed ala sinul overpair ning vastase paned top paari ja hea kickeri peale. kas teha mingi poole poti suurune bet lootuses, et seda callitakse tihedamini, või tuimalt all in panna vastane? mul selliseid olukordasid satub kohati suht palju, kus initsiatiiv on sinu käes ning riveriks on vastasel alles kas natuke rohkem, või natuke vähem stacki, kui enne sinu riveribetti potis raha.

kui sa arvad, et vastane callib 100% ntx 25bb-d ära oma TPTK ning näiteks 60% 50bb-d ehk täispoti, siis on sul juba longrunnis kasumlikum panna täispot.
mõte on umbes selline siis. protsente muuda vastavalt vastasele.

jrgn hell
04.05.09, 01:51
Kas selline play on raha põletamine, kui mul vastase mängu kohta mingi ülevaade/read olemas?

MP2 ($7.96)
MP3 ($6.53)
Hero (CO) ($20)
Button ($27.14)
SB ($20.20)
BB ($29.27)
UTG ($4.74)
UTG+1 ($20.31)
UTG+2 ($8.90)
MP1 ($19.50)

Preflop: Hero is CO with 10http://www.flopturnriver.com/phpBB2/images/smiles/spade.gif, 10http://www.flopturnriver.com/phpBB2/images/smiles/heart.gif
6 folds, Hero bets $0.60, Button calls $0.60, 2 folds

Flop: ($1.50) Qhttp://www.flopturnriver.com/phpBB2/images/smiles/diamond.gif, 9http://www.flopturnriver.com/phpBB2/images/smiles/spade.gif, Qhttp://www.flopturnriver.com/phpBB2/images/smiles/heart.gif (2 players)
Hero bets $1, Button calls $1

Turn: ($3.50) 3http://www.flopturnriver.com/phpBB2/images/smiles/club.gif (2 players)
Hero bets $2, 1 fold

Ma mõtlen siin seda, et tolles käes vilain oli vilets suht loose vana. Ta callis mu cbeti, ja ma otsustasin, et praegu ma olen ees. Et väike tõenäosus, et tal Q on. Turn tuleb täiesti blank, mis ei saanud teda kuidagi aidata, kui ta just 33ga ei floatinud (unlikely). Kui ma nüüd ennast usaldan, siis imo ma siin tegelt bettida ei tohiks, kui tahan veel valuet saada sellest käest. Et checkin ja lasen tal bluffida. Sest eralier ma otsustasin, et ma olen ees. Kui ma turnil betin, siis ilmselt sitemad käed lähevad ära, seega bet tagantjärgi tundub vale.
Kuid: Kas võib olla, et turni cbet on ikkagi õigem, sest ku ta järgi checkib, siis ta võib välja tõmmata riveril. Kas see on lon run kasumile ohtlik. Et kas parem on turnil pot kohe cbetiga maha võtta, või loota, et tema üritab ja siis teda 3bettida. 3betiks ja 4betile foldiksma kuna otsustasin et olen ees, aga ma ei taha teda odavalt riverisse lasta. Kui ainult callin, võin käe ära kinkida lõpuks.
Ehk, millist linei peate analoogsetes olukordades kasumlikumaks sellise suht loose ja võib-olla ka passive vastase vastu?
CBET TURN
CHECK/RAISE TURN
CHECK/CALL TURN

Muidugi jääb võimlaus, et ta checkib järgi ja riveri puhul ei oska midagi kirjutada, sest see sõltub sitaks kaardist, mis maha tuleb. Ainuke, mida ma kindlasti teeks, oleks, kui ta järgi checkiks, siis väikse kaardi peale valuebetiks ja broadway va Q, check/calliks

ANY IDEAS?

alaska
04.05.09, 16:05
OOP on raske selle peale mängida, et betid flopi ja callid turni, et ta blufiks. Kui sa ta turnibeti callid, siis paneb ta suure tõenäosusega riveris kah litaka ja pot läheb liiga suureks sinu jaoks nii marginaalse käega. Tundub, et parem oleks panna flopis ja turnis, kui ta need callib, siis riveri check/call püüab küll palju bluffe kinni. Reraise peale muidugi fold. Loomulikult oleks parem, kui mastitõmme oleks lisaks flopis. IP on lihtne, bet flop, check turn ja kui donkab blank riveri, siis call. Mõne mängija vastu pole paha ka 3barrelit lasta, aga seljuhul pead vastast tundma rohkem.

bounce
29.09.09, 11:30
tekkis küsimus kuidas lahendada sellist olukorda:
oled buttonil, käeks on 22-TT.
mp3 pealt või co pealt short avab 4BB.
mida sellise väikese pokectpaariga teha, kas on üldse mõtet mõelda siin millegi muu peale kui foldimise?

McFoldberg
29.09.09, 14:56
Sõltub shorti avamisrangest.

pastilaa
29.09.09, 15:13
Mõnus teema, mul on tunne, et see thread "väikeste küsimustega" võib ajapikku kujuneda millekski suureks ja ilusaks.

Aga teemasse tagasi - kah väike küsimus gaystackerite kohta. Valus koht on sb kui CO või BTN on stealiv gaystacker. Osadel muidu vpip 8 gaydel on steal isegi 30+. Oletame, et btn teeb ta siis 3bb steali. BB-l olles on lihtne. Kütan nuppe K8o+, 55+ etc vastavalt stove`ile. Mida aga peaks tegema olles SB kui veel on järgi BB? Gayle blinde anda ei raatsi ja samas kehvas seisus pärast oma K8o vs fullstack seista samuti mitte. 3bet 8bb?

mark112
30.09.09, 11:53
gaystacker?

paluks tõlget

Rage
30.09.09, 11:55
gaystacker?

paluks tõlget
tõenäoliselt mõeldakse siin 40-50BB stackiga mängijat..

Tarmonator
30.09.09, 16:39
tõenäoliselt mõeldakse siin 40-50BB stackiga mängijat..

pigem standard shortstacker 20bb stackiga

nikitheone
30.09.09, 16:45
Mis teed, kui20 bb shortstacker on mp3 või co (fr lauas) ja teeb 2-3bb reisi. Sa oled buttonil (ülejäänud laud on foldinud) ja sul on käes
a) pocket paar (22-99)
b)AJs+

Tohman
30.09.09, 16:58
Siinkohal oleneb readist, ma arvan. Kui vastane on selline loose ja shortiks tõmmanud end, siis pole vist küsimustki - tiltab ja on üldjuhul nõrk loose mängija. Aga kui vastane on tightass shortie, siis tuleb au anda, üldjuhul on seal QQ+ või AQs+ või AKo. Ta betib nii vähe, et ilmselt tahab saada calli. Muidugi oleneb ka agressiivsusest ja eelkõige ka tüüpidest, kes on blindidel ja nende agressiivsusest, lauda tuleb ikka jälgida. Ma calliks AK+ ja kõik 22-QQ'd ning vaataks, mis ta flopil teeb.

rohelinekonn
02.10.09, 09:56
Mis teed, kui20 bb shortstacker on mp3 või co (fr lauas) ja teeb 2-3bb reisi. Sa oled buttonil (ülejäänud laud on foldinud) ja sul on käes
a) pocket paar (22-99)
b)AJs+


AK+ callin ainult vastasel juhul ei ole mingit mõtet callida seda juhul et räägid standart short stackeritest

Rage
02.10.09, 10:41
Mis teed, kui20 bb shortstacker on mp3 või co (fr lauas) ja teeb 2-3bb reisi. Sa oled buttonil (ülejäänud laud on foldinud) ja sul on käes
a) pocket paar (22-99)
b)AJs+
kõik pocketid lähevad foldi.. kuni JJ'ni kaasa arvatud.. setminemine ei tasu ära.. ja JJ on ka tihti taga ja kui hitid siis saad nii krdi väikese papi ainult..
KK+'ga callin, lootuses et keegi tagant tuleb kaasa ja maksab juurde.. AJ+ vist callin.. ja vaatan mis ta flopis teeb.. kui flopis teeb mingi sellise meelitava cbeti ja ma ei hittinud.. siis fold.. kui shoveb.. siis sõltuvalt boardist call või fold.. K-high flopil nad tihti shovevad suvalise paariga 99+.. kui nad hitivad, siis enamusel juhtudel nad ei shove.. sest on oma käe tugevuses kindlad ja tahavad valuet.. seega teevad mingeid gay cbete..

AK'ga ma pigem isegi 3betin ise preflopis..

Tarmonator
02.10.09, 10:55
AK'ga ajan nupud keskele PF ja sama ka JJ+
tuleb isegi üllatavalt palju folde nende poolt 3beti peale.

aga samas kui SS teeb sulle väikse 3beti, siis on head ainult AA KK, kui shoveb insta, siis callin maha TT+, AQ+

Pahvak
02.10.09, 11:10
Meh, osad kehvad shortstackerid on isegi 10/9 statidega. Arvan, et mingi QQ+, AK callimine/shovemine sellise vastu on liiga nit.