PDA

View Full Version : mõtlesin siin, et paneks internetti veits rahhi ja mängiks pokkerit



your_naked_mom
06.05.09, 15:15
http://www.tarbija24.ee/?id=115807

tervist, mina olen manfred ja mina olen sõltlane

Codecci
06.05.09, 15:24
Tõsi ta on... Türil pool linna lohhgämblib ::)

Tigrano
06.05.09, 15:30
Ei oska kohe konkreetselt midagi tarka öelda, sest pole uurinud või polegi väga kuulnud, et paljud noored oleks sõltuvuses ja mängiks netis raha maha.

Arvan, et keegi on lihtsalt natuke teemat liiga suureks puhunud, et mingeid hääli kuskil jälle võita. Samas peaks tõesti uurima, mis on tegelik olukord ja näiteks neid noori, kellel suuremad probleemid, võiks foorumi suunata, et tarkusi omandaks, mitte raha lihtsalt maha ei mängiks, kui keegi tõesti nii teeb.

andu_andu
06.05.09, 15:34
Probleem on äärmiselt tõsine. Sõltuvuses on paljud noored kaasa-arvatud mina. Hetkel peaksin õppima homseks bioloogia proovieksamiks, aga ei suuda arvuti tagant grindimast ära tulla. Tean väga paljusid, kes mängivad lihtsalt päevad läbi - osad võidavad, osad kaotavad ja osad mängivad lihtsalt freerolle :)

marguzz22
06.05.09, 15:35
tunnen kaasa teile, ei ole vaja pasundama minna oma sõltuvusest siis et jälle midagi ära keelataks mina jällegi ei viitsi eriti mängida, pokker nagu kohustus rohkem, grindin motivatsiooni pärast et kunagi raha teenida aga mingit erilist naudingut ja sõltuvust mul küll ei tekida see

kollane
06.05.09, 15:37
tunnen kaasa teile, ei ole vaja pasundama minna oma sõltuvusest siis et jälle midagi ära keelataks mina jällegi ei viitsi eriti mängida, pokker nagu kohustus rohkem, grindin motivatsiooni pärast et kunagi raha teenida aga mingit erilist naudingut ja sõltuvust mul küll ei tekida see


+1

Tigrano
06.05.09, 15:40
Probleem on äärmiselt tõsine. Sõltuvuses on paljud noored kaasa-arvatud mina. Hetkel peaksin õppima homseks bioloogia proovieksamiks, aga ei suuda arvuti tagant grindimast ära tulla. Tean väga paljusid, kes mängivad lihtsalt päevad läbi - osad võidavad, osad kaotavad ja osad mängivad lihtsalt freerolle :)


Hmm, see paneb mõtlema, kas saaksime omaltpoolt (PokkeriProd.com foorum) kuidagi aidata või nõustada, teha mingi postitus, mõistliku sisuga sõltlaste aitamiseks või midagi sellist. Kasvõi aidata aparaadisõltlasi, online pokkerisõltlasteks ;D

Uniquest
06.05.09, 15:41
tunnen kaasa teile, ei ole vaja pasundama minna oma sõltuvusest siis et jälle midagi ära keelataks mina jällegi ei viitsi eriti mängida, pokker nagu kohustus rohkem, grindin motivatsiooni pärast et kunagi raha teenida aga mingit erilist naudingut ja sõltuvust mul küll ei tekida see

Ei taha kohe räuskama hakata, igaks juhuks küsin, et kas sa arvad tõesti, et need inimesed, kellel probleem on, peaksid sellega isiklikult hakkama saama ja mitte abi otsima? Ja kui probleem muutub laiemaks, ei peaks sellega tegelema ühiskondlikul tasandil?

your_naked_mom
06.05.09, 15:44
tunnen kaasa teile, ei ole vaja pasundama minna oma sõltuvusest siis et jälle midagi ära keelataks mina jällegi ei viitsi eriti mängida, pokker nagu kohustus rohkem, grindin motivatsiooni pärast et kunagi raha teenida aga mingit erilist naudingut ja sõltuvust mul küll ei tekida see


no offence margus, aga pokker pole siis ilmselt sulle. lihtsam on hea töökoht leida:p

RudiTurbo
06.05.09, 15:47
Mulle meeldib, et neil probleemid on. Ostavad mulle Bemmi kamba peale!

marguzz22
06.05.09, 15:49
EI! Ma leian, et kui inimene satub millestki sõltuvusse on ta nõrk. Abi võib otsida, tehke seda anonüümselt. Aga selle all,et Teie olete nõrgad(sõltlased) kannatan ju otseselt mina. Pokker näiteks. PRaegu pokker legaalne eestis alla 21.a. Nüüd tuleb kuskilt palju sõltlasi ja riik vaatab, et kurat see interneti mängurlus on täiesti ebareguleerimata. Paneme piiriks 21, kehtestame maksud, keelame üldse ära vms. Seega mind puudutab see. Sõltlase otsene nõrkus puudutab mind. MIKS peab normaalne inimene kannatama sõltlase pärast?Sest mingi loll ei suuda ennast kontrolliga, on nagu loom, kes käitub ihade järgi ning ei suuda ratsionaalselt mõelda?Mul on kahju neist, aga no tõesti, võtku ennast kokku.


Sama ka kanepiga. Seda ei legaliseerita kuna osad inimesed ei suuda piiri pidada, alkohol ja tubakas samamoodi. Kuna osad inimesed joovad ennast surnuks müüakse alkot 10-10. Et vähendada nende tarbimist. Nüüd, kui mina tahan veini osta öösel kell 1, ei ole mul seda võimalust. (Ma olen tegelikult karmi alkoholipoliitika poolt, aga lihtsalt näiteks tuues)

Miks pokker ei ole minu jaoks, kui ma ei mängi nagu sõltlane 24/7 mu pulss ei tõuse kui ma all in lähen ja ei karju nagu segane kui bad beati saan? Ma mängin kainelt, kaalutletult, teen oma käed täis niipalju kui vaja ja ongi kõik. Ma ei saa sattuda sõltuvusse toas nuppude klõpsimisest, kui väljas on naised, elu, söögid jne. MÕELGE kui väärtuslik on aeg, mida me kulutame iga sekund. Me sureme 60-70 a siin Eestis. Päevas 8h nuppe klõpsida ja 0 kasumit näidata on natuke jama ju? Ma arvan, et pokker ei ole teie jaoks kui te olete kaotavad mängijad ja selle peale aega raiskate 5+ h päevas. Pokker peaks olema VAHEND elamiseks, mitte EESMÄRK omaette. Vahend, et teenida kunagi raha, et elada. :) Ma leian, et just hea, et ma nagu segane silmad punnis ei taha koguaeg arvuti taga istuda. 2-3h päevas lasta ja 30K kätt kuus on piisav.

Need vennad kes päevas 50 freerolli lasevad ja aega kulutavad, ma ei mõista. MIKS? Loe parem selle aja jooksul 10 raamatut läbi ja saad võibolla natuke paremaks.



AGA pokkeris mulle meeldib et neil sõltuvus on, viivad palgad, majad autod sisse ja mina võtan ära. Kahju muidugi et pered ja värki , aga inimene ise ju teeb seda. Ei saa öelda, et loodus on nii teinud vms. Nüüd mul dilemma, et miks ma pahasti ei tunne ennast sellepärast,et nad sõltlased on :S TRA

your_naked_mom
06.05.09, 16:02
enivei, seal artikli lõpus oli number ka: 15410, nõuandla number. 2rge tyydake oma sõpru badbeat juttudega, helistage ja rääkige prohvidega ;) "so, i limped under the gun with aces"

Davy
06.05.09, 16:22
enivei, seal artikli lõpus oli number ka: 15410, nõuandla number. 2rge tyydake oma sõpru badbeat juttudega, helistage ja rääkige prohvidega ;) "so, i limped under the gun with aces"

"and this moron in BB raises to 5bb", "..."

jrgn hell
06.05.09, 16:32
mamrguzzz, kas sa ususd, et suudad tõesti mingiks megaks grinderiks saada, kui mängid, seda kohusetundest, et kunagi pappi saada, ilma et see sulle mingit naudingut pakuks?
Ma julgen arvata et nii on sul väga raske üle elada suuri swonge, kui sulle ei meeldi mängida

ok2aa
06.05.09, 16:52
marguzz räägib tüüpilist 18 aastase juttu. MINA-MINA-MINA. saad natuke vanemaks ja mõistad, et kõik pole must-valge

ESTPatrick
06.05.09, 16:53
kui nii ei mõtle siis heaks mängijaks ei saa ka samas.

iseasi on kas liigaüle ei mõtle

mcbethk
06.05.09, 17:01
AGA pokkeris mulle meeldib et neil sõltuvus on, viivad palgad, majad autod sisse ja mina võtan ära. Kahju muidugi et pered ja värki , aga inimene ise ju teeb seda. Ei saa öelda, et loodus on nii teinud vms. Nüüd mul dilemma, et miks ma pahasti ei tunne ennast sellepärast,et nad sõltlased on :S TRA


Ma ei teagi mida selle pihta öelda.. Kui sulle see tõesti meeldib ja eriti veel nende suureliste näidete põhjal siis sul lihtsalt puudub südametunnistus..

muhkLionu
06.05.09, 17:08
Ma ei saa sattuda sõltuvusse toas nuppude klõpsimisest, kui väljas on naised, elu, söögid jne.



So what? Mõni on naistest või söögist ja joogist, spordist sõltlane. Lõpuks oleme me kõik millestki sõltlased. Teisiti ei saagi normaalne elu eksisteerida. Ravige inimesest kõik tema sõltuvused välja ja mis sealt järele jääb?

andu_andu
06.05.09, 17:43
Mina olen sõltuvuses ja ei põe sellepärast ( nagu enamus sültlasi vist ;D ), sest olen stabiilselt võitev mängija ja 100% naudin pokkerit ja mängulist arenemist/ õppimist,samas ega mul siis sellepärast elu (peod,naised,pere,sõbrad jne.) elamata ei jää. Arvan, et igal alal kuhugi jõudmiseks on vaja olla ala fanaatik, sest kui sa ise ei taha teha tegevust ja veel vähem ei naudi seda siis tekib kiirelt tüdimus ja kas raha, mis sealt tasku paned kompenseerib seda ebameeldivustunnet ja stressi, mis sellest tekib. Paljud, teades, et ma mängin pokkerit, uurivad asja kohe. Enamustele vastan, et on mõttetu mängida seda ja ei soovita, sest see nõuab palju õppimist ja mingil määral andekust ( loomulikku intelligentsi) , ühesõnaga näen, et inimesel ei ole eeldust saada võitvaks mängijaks - ja annan talle omast arust head nõu.

See, et meie tegeleme sellega ja oleme võitvad mängijad ei tähenda, et me peaks probleemi eest peitu pugema või isegi seda downima ( probleemi käsitlust) . Kuigi pokkeriga on lugu keerulisem ( kaotajad sõltlased on pmst meile otsene raha-allikas ja põhjus, miks me seda teeme ), siis näiteks kui inimene on alkohoolik, siis oleks ju imelik jätta ta abita sellepärast, et vahest ise pruugime alkoholi ja naudime selle mõju.

Potsataja
06.05.09, 17:51
Sõltlane on see, kes oma sõltuvuse rahuldamiseks teeb ebaratsionaalseid otsuseid ja varem või hiljem reeglina ka midagi kuritegelikku. See, kui kellelegi pokker tõsiselt meeldib ja pinget pakkub ei tee temast veel sõltlast.


Üks kõigile arusaadav näide: Sõltuvus on NÄLG. Kaua te söömata suudate olla ja mida te nälja kustutamise nimel oleksite lõpuks tegema ???

muruntau
06.05.09, 17:59
Selles suhtes ma ka ei näe nagu põhimõttelist vahet, mille peale raha kulutada. Kas tüüp läänes lükkab 100 taala nädalas enda lemmikvõistkonna mängude nägemisse või pokkerisse pole nagu mingit vahet. Karjuda koos veel mitmekümne tuhande inimesega kooris vs võimalus enda oskuseid reaalselt proovile panna... ma ei tea, mina valiks nagu viimase. Kulutab selle raha poes mõne mõtetu tehnikavidina või muude asjade peale või siis pokkerisse kust see samamoodi edasi ringlusesse läheb ja samamoodi majandusse tagasi jõuab ei ole majanduse seidukohalt mingit vahet (ehk regionaalselt siiski on).

Ja kui peakski juhtuma et mõni eriline eesel peaks oma pere vaesusesse mängima/enesetapu tegema, well, sama hästi võiks panku süüdistada inimeste lollides laenuotsustes ja autotootjad kõik mättasse lööma, et liiklusõnnetusi juhtub. Elus ongi ohte, igas asjas. Kui täiskasvanud inimene nendega toime ei tule, noh, ega ta ise siis ju selles süüdi ei ole, ikka välised tegurid on. Pinnu ja palgi teema. Süüdistage mind või südametunnistuses, aga mul on samamoodi täiesti pohhui kui mingid väiksed murjanid kusagil nälgivad või kui mõni tüüp ennast lõhki laenab. Las ema Teresa teeb selle muretsemise, jobud jobutamise ja mina pokkerimängu. Seda nimetatakse tööjaotuseks ;D

andu_andu
06.05.09, 18:42
Sõltlane on see, kes oma sõltuvuse rahuldamiseks teeb ebaratsionaalseid otsuseid ja varem või hiljem reeglina ka midagi kuritegelikku. See, kui kellelegi pokker tõsiselt meeldib ja pinget pakkub ei tee temast veel sõltlast.


Üks kõigile arusaadav näide: Sõltuvus on NÄLG. Kaua te söömata suudate olla ja mida te nälja kustutamise nimel oleksite lõpuks tegema ???


et siis võitev mängija pokkeris ei saa olla sõltlane ?

Tigrano
06.05.09, 18:54
et siis võitev mängija pokkeris ei saa olla sõltlane ?


See ei ole ju siis üldse paha sõltuvus või mis ;D

Provoker
06.05.09, 22:05
Ma usun, et kui sõltuvus kellelegi kahju ei tooda, siis sõltlane ei saa ise arugi, et ta sõltuvuses millestki on.

Codecci
06.05.09, 22:17
Pokker on just sellepärast sõltlastele mõeldes jama, et ei saa öelda nagu kasiino puhul, et pole võimalik võita ja paljudele ei jõua kohale, et tegelikult nad mängida ei oska. On enda tutvusringkonnas selliseid ja leidub ka siin foorumis.

marguzz22
07.05.09, 11:21
Kas ma ütlesin,et mulle ei meeldi pokker? MA armastan pokkerit, lihtsalt ei satu sellest sõltuivusse kui väljas on 30 kraadi ja ma toksin nuppe arvutis sry. Ma arvan, et paremaks mängijaks saab inimene, kes on kaine mõistusega ning mängib küll mõnust aga mitte, et ta hull oleks pokkeri järgi. Paljud high stakes grinderid elavad rohkem kui mängivad, mitte ei istu toas 24/7. Miks teie siis pokkerit mängite kui mitte selleks et raha kunagi teenid/või juba teenite? Nii väga meeldib, et lihtsalt isegi kui raha mängus ei oleks toksiksite? Ma loen päevas tööl olles koguaeg strateegiaid, vaatan videosid jms. Jah muidugi tekitab põnesvust 2-3h mängida aga mitte et ma sõltuvuses oleks. Ja tõesti lõpuks viskab ikka kopa ette ka.

Ja mis 18a juttu, ma olen 20 aastane ning tõepoolest pooldan sellist maailmavaadet, et ika INIMENE peab ise enda eluga hakkama saama, mitte olema koormaks teistele ning oma jamadega kogu ühiskonda mõjutama. Sry. Meile kõigile antakse ju sündides võrdsed võimalused ning kaastunne tõesti on,aga mitte nende inimeste jaoks, kes ise endale sitta keerava(surnuks joovad, süstivad, mängivad pere raha maha. Mul pole kahju sellest mängurist vaid Tema pere pärast, kes selle värdja läbi kannatab). Inimene on mõtlev olend ning peaks nagu enda emotsioone/kirgi/ihasid kontrollima. See muudabki meid inimeseks mitte loomaks. Kui me käituks instinktiivseks, rahuldaks igal võimalusel oma kirge, soove ja soodumisi oleksime me loomad - mida ka osad inimesed on. Nad muutuvad loomaks läbi joomise, söömise, pokkeri mängimise vms. muu mängurluse, narkootikumide. Need inimesed muutuvad NAUDINGU orjaks ning hakkavad üha rohkem ja rohkem seda naudingut taga ajama - tegelikult võibolla kunagi mitte seda naudingut uuesti enam tundes. Selle läbi muutuvad nad orjaks. Nad on naudingute orjad, samamoodi nagu osad staarid on oma fännide orjad, kaotades seeläbi osakese endast. (püüdes meeldida vms)


Nii,et ma olen väga hea inimene, ma tunnen kaasa loomadele, lastele, kodutule, kes sinna pole ise oma käe läbi sattunud, vaestele perdele jne. Põlgan aga narkomaane, mängureid, joodikuid - inimesi, kes ISE oma tahtliku ja suunitletud tegevuse tulemusena sinna on jõudnud. Ei saa öelda, et kogematta juhtus nii. Või olin nõrk? Milline oleks siis õige lähenemine? Jah said narkomaaniks, väga kahju küll. PROOVI midagi siis ette võtta, ma ei leia ,et oma südant peaksin selle peale raiskama. Pigem mõtlen sellele, kuidas maailmas näljahäda leevendada, paljulapselisi peresid, vigaseid, invaliide, haigeid aidata. Inimesi, kes on sattunud saatuse hammasrataste vahele. MÄNGUR ja NARKAR ning JOODIK on seda ise põhjustanud ning toovad oma tegevusega valu ning kahju oma lähedastele, sugulastele ning kogu ühiskonnale. Neile ma kaasa ei tunne.

ok2aa
07.05.09, 11:24
Ja mis 18a juttu



Meile kõigile antakse ju sündides võrdsed võimalused

marguzz22
07.05.09, 11:30
Kas narkomaaniks ja mänguriks sünnitakse sinu arvates või on tegemist inimese suunitletud ja tahtliku tegevusega? Võrdsete võimaluste all ei mõelnud ma seda, et ühe isa on miljonär ja teise isa tehasetööline ning miljonäril võimalus paremini hakkama saada. Vaid seda et üldjuhul 70% inimestest on võimalik minna kooli, seal õppida, minna ülikooli ning ennast nii üles töötada. See kui endale keegi süstla veeni lükkab või satub kasiinost sõltuvusse no see on ju tema enda süü. See on minu maailmavaade ning mul selleks õigus. KUi sina tunned tänaval narkomaanile kaasa, et nii kahju et "jumala" pärast on ta selliseks muutnud või sõltlane "raske elu pärast mänguriks hakanud" siis ka selleks on sul õigus.

Codecci
07.05.09, 12:38
Inimesed on erinevad. Mõned jäävad kergesti sõltuvusse igast asjast, mõned ei jää.

leho57
07.05.09, 12:46
ega sõltuvus ei olegi ainult see, et sa ilmtingimata ei suudaks ilma olla üldse. näiteks suitsetamine - mina olen suitsetaja ja sõltuvuses, aga see ei tähenda, et ma külma ilmaga, vihmahoos peaks kindlasti õue ronima suitsetama, sest ma olen sõltuvuses.
äkki see mingi kergem level

anyway - in soviet russia, poker plays YOU!