PDA

View Full Version : Kelly betting - Mathematics of Poker



EdgarP
06.05.09, 17:45
Tere,

tekkis siis selline küsimus, et kas keegi teist on selle raamatu läbi juba lugenud ja oskab sellest natuke rääkida ?

Edit: tekst oli liiga laiai valguvning hõlmas erinevaid üeatükke läbi segi.Katsun ise kuskilt raamatu leida ja siis asja ümber sõnastada ja mõelda.

Pahvak
07.05.09, 14:33
Damn, mõtlesin, et loen selle postituse kunagi hiljem läbi ja juba lännu. :P

EdgarP
07.05.09, 16:55
Damn, mõtlesin, et loen selle postituse kunagi hiljem läbi ja juba lännu.* :P


sry ;D
Õnneks sa ei jäänud ilma millestki konkreetsest,vaid erinetavest teemdest kokku haaratud informatsioonist,mis oli väga laiali valguv ja ilmselt segane :)
Kui ma selle raamatu kuskilt saaks,siis annaksin ka lubaduse sellel teemal pikemalt peatuda* ::) Vabatahtlikke ?

Pahvak
07.05.09, 17:40
Pole hullu, lihtsalt tahaks ise ka seda raamatut lugeda ja mõtlesin, et saan vähe aimu ;)

Pahvak
31.05.09, 23:00
Kelly Criterion'st on raamatus väheke juttu küll (lugesin lõpust selle peatüki ette ära).

Teoorias saab selle kriteeriumi kasutamisel:
*Tagada optimaalseim (kiireim) BR kasv (100BI reegel kindlasti pole optimaalseim, aga teisalt mõjub mindsetile väga hästi näiteks.)
*Bustooht viia nulli (praktikas muidugi võid sa liikuda limiidis kogu aeg allapoole ja ikkagi NL2s bustoks minna ;D)

Praktilise poole pealt oli raamatus üks lihtne valem, millega arvutada piiri, kust maalt liikuda limiidis alla ja kust ülesse. Minu jaoks tundub valemi praktiline väärtus olevat väikene, sest see eeldab kahe limiidi winratede ja standardhälvete teadmist (mida enamasti ei teata või on sample liiga väikene). Kuna me kahte viimast näitajat ei tea kunagi täpselt, siis minu arust võib kasutada ka mõnda lihtsat lähendit stiilis "20BI hüpata uude levelisse ja 15BI peale langedes alla tagasi" või muud sarnast.

Aga kui oled mathguy, siis raamat on huvitav, iseasi kui praktiline ta on, aga intuitsiooni peaks ikka arendama (Pahvak@100lk).