PDA

View Full Version : Kas NL5 või NL10



Cash87
07.05.09, 21:44
Tervist rahvas :)

Sooviks teie arvamust ja nõuannet, kas vastab tõele et NL10 on kergem mängida TAG stiili ütleme 14/12 kui NL5 kus on väga väga palju mängijaid, kes no kohe üldse ei oska mängida või on väga loose mängijad. Bluffimine (teades et mängijal on nõrk käsi ei pane ta niikuinii seda maha) on täiesti mõttetu. Et äkki NL10 on mängijad targemad ja teavad kus foldi nupp asub, või on täitsa kama nende mõlema puhul?

Soovitusi tahaks siis saada nimelt kas pigem kasvatada bankroll ohutult üles ja siis liikuda edasi NL10sse või mida rutem seda parem sealt NL5 ära kolida? Ütleme et 25BI oleks juba piisav edasi minekuks?

Olen lugenud, et inimesed saavad väga hästi hakkama NL5 aga kas on siin inimesi kes seal kohe kuidagi hakkama ei saanud aga edasi minnes asi paranes kohe tohutult?

camu
07.05.09, 21:54
Ma arvan, et see on müüt, et madalamal limiidil on raskem mängida, sest inimesed ei leia fold nuppu üles. Bluffimine on ka NL10 täiesti kasutu tegevus.
Kasvata rahulikult bankrolli ning ole vajaduse korral nõus tagasi alla liikuma.

levis
07.05.09, 22:25
...kas vastab tõele et NL10 on kergem mängida TAG stiili ütleme 14/12 kui NL5 ....

Aga miks sa tahad kindlasti 14/12 stiilis mängida? Parim oleks see kui kohandad mängu vastavalt konkreetsele lauale/vastastele. Ise ma arvan, et seal NL5 peal võiks pigem ~14/7 statsidega lasta, sest vastased sind eriti ei loe ning pole mõtet väga laia rangega poti suureks ajada. Kindlasti tasub esmalt õppida totaalsetelt fishidelt raha kätte saama ja alles siis liikuda edasi.

Cash87
07.05.09, 23:23
Et siis NL5 peaks raise ainult pocket paaridest ja AK AQ tulema?

ActionJackson
07.05.09, 23:26
Olen lugenud, et inimesed saavad väga hästi hakkama NL5 aga kas on siin inimesi kes seal kohe kuidagi hakkama ei saanud aga edasi minnes asi paranes kohe tohutult?


Ise olen ka microgrinder, et päris puusalt ei tulista.

See on vale mõtlemine, et NL10 on lihtsam või kergem kui NL5. Kergem on ainult bustoks minemine, eriti kui roll lühike. BRi kohasel tasemel fishidelt raha kätte ei saa siis ega üleval keegi seda lihtsamalt ei anna. Võites võib rahanumbrit vaadates jääda näiv mulje, et voh kus nüüd võitsin aga pannes selle bb'desse (ja veel ajalisse perspektiivi - bb/hands) on kontekst hoopis teine. Seega on tark oodata kuniks alumist taset beadid ja BR ka liikumist kannatab.

P.S. Loe ranka preflop artikkel läbi. AK AQ on juba mingi SSi vendade stiilist 4/4 laskmine.

levis
07.05.09, 23:41
Et siis NL5 peaks raise ainult pocket paaridest ja AK AQ tulema?

Ma pakkusin 14/7
7% on pokerstove järgi 88+,ATs+,KTs+,AQo+, aga mängus tuleb käituda siis vastavalt positsioonile ja olukorrale.

muhkLionu
08.05.09, 08:05
Mina ei suutnudki NL10 biitima hakata. Peale kümmendkond tuhat kätt kui sai villand break-even mängimisest kolisin NL25 peale.
Alguses shortstäkina, ja siis kui BR lubama hakkas täisstäkiga. Siiani pole põhjust olnud kahetseda.

Rahapada
08.05.09, 08:24
kaheotsaga asi, aga üldiselt kuna ei nl10nes ega allpool eriti üles ei leita fold nuppu, siis pm selles limiidis võib ... kaasatuna halvast jooksust... vajaliku br'i kättesaamine muutuda frustreerivalt pikaks (mul läks ... kuna vahepeal tuli ~20k käeline swong peale) aega ~55-60k kätt, aga ma ronisin ka 24$'st üles, ja mängisin siis kui aega oli... swong oli ikka väga kole... 700'lt kukkusin tagasi 300 peale vms

Tigrano
08.05.09, 10:26
Aga miks sa tahad kindlasti 14/12 stiilis mängida? Parim oleks see kui kohandad mängu vastavalt konkreetsele lauale/vastastele. Ise ma arvan, et seal NL5 peal võiks pigem ~14/7 statsidega lasta, sest vastased sind eriti ei loe ning pole mõtet väga laia rangega poti suureks ajada. Kindlasti tasub esmalt õppida totaalsetelt fishidelt raha kätte saama ja alles siis liikuda edasi.



Väga õige mängu tuleb alati kohandada vastavalt lauale ja vastastele, küll nees statid ise paika loksuvad.

Samas hakkasin naist õpetama ja kandsin talle unibetti raha 50eurot. Hakkas mängima nl04 ja seal tõesti on mõttetu mängida, sest mängitakse nagu mängurahaga. Lõpetasin kohe pulli ära ja panen ta nüüd Ongame nl10 mängima, kus on igasugu vastaseid ja saab ka normaalset pokkerit õppida..

pikk28
08.05.09, 10:30
unibetis mängis vanasti mul vend hoss23. NL4 - NL5 SH.
mängis stiili 17/9
töötas sigahästi.
agresiivsus oli 1 :)
70k käega sai bb/100-le 30+
võib kõutshida kui otsid naisele kõutshi :)

Tigrano
08.05.09, 10:42
unibetis mängis vanasti mul vend hoss23. NL4 - NL5 SH.
mängis stiili 17/9
töötas sigahästi.
agresiivsus oli 1 :)
70k käega sai bb/100-le 30+
võib kõutshida kui otsid naisele kõutshi :)


Seal ei olegi agressiivsusega midagi teha, ainult siis kui vaja valuet võtta. Ainult oota ja panusta.

Cash87
08.05.09, 10:55
Tänud ülevaate eest, eks ma installin endale nädala lõpus HEMi ära ja proovin uuesti siis NL5. Ja noh kui ma seda biitima ei hakka taon paar korda peaga vastu seina ja proovime uuesti ;) :D

camu
08.05.09, 17:39
jup, madalamal limiidil (nl5, kohati ka nl10) on märksõnad kindlasti weak/tight ja positsioon.