PDA

View Full Version : MUUR Money talli offtopic



muruntau
14.04.14, 13:24
Igasugune arutelu, soovitused, küsimused jne palun siia

ropka11
14.04.14, 15:33
kasumijaotuse eelselt üle $700 000 plussis mängija
Mmmmm mõtle kui oleks ainult oma rahade eest mänginud:p:p:p
Edit.See oleks üle 10miljoni krooni ulllllll

muruntau
14.04.14, 17:17
Ma olen rahul. Need turniirid ka sellise osalusega olid ikka jõuliselt üle br'i gämblimised, shot enda 15 min kuulsusele. Piisavalt on olnud mängijaid kes live või online turkaseeria(te)ga ennast kas bustoks on tõmmanud, viiekohalisse MU'sse või nt üle poole br'ist lihtsalt auku pannud, kuna lihtsalt "+EV" on ju. Sellises kohas peaks alati vaatama ka jätkusuutlikkuse aspektist, et see edaspidist teenistust ei mõjutaks. Mul läks lihtsalt hästi. Oleks poleks... Oleks nt Panka vastu viimase 36-64 olukorra võitnud oleks mu equiti seal turniiril milku kandis olnud ja oleks diili teinud. Ei läinud nii, olen rahul ikkagi. Ega rahulolematu ei saakski olla, enamus mängijaid ei jõuagi nii kaugele, mul juba kaks deepi jooksu olnd EPT'del. Luckbox vist.

ropka11
14.04.14, 20:08
Arusaadav.Ma niisama lõõbin.

muruntau
15.04.14, 11:34
Päris kirju seltskond on staket tahtnud. Kõige värvikam vast on ka petturite nimekirjas figureeriv Toomas "tuneunes" "kutsikas" Hunt, kes jäi siin foorumis paljudele meelde kuldse tsitaadiga "nonii misasja te siplete siin foorumis." Oh jah. Soovitasin tal varasemad jamad heastada ja avalikult vabandada, enne ei anna keegi talle staket. Olevat oma jutu järgi kellelegi ära maksnud ja püüdvat asja heastada. Äkki teeb mingi kasutaja ka ja räägib ise kuidas seis on, lihtsalt tundsin, et peaks seda jagama.

tafka31
15.04.14, 11:35
Eesti meister ikkagi ju

Narrator
15.04.14, 11:47
Aga kui saladus pole, siis umbes mitu sellist persooni on kandideerinud, keda pead kõlbulikuks ja heaks stake kandidaadiks.

s1990n
15.04.14, 12:58
Sellele tuneunesele stake küll mõtet pole anda.Mina pole senini mingeid rahasid tema käest saanud nii et... Ja kui stake peaks ka küsima kunagine kasutaja tristano,ei mäleta tema nime kuskil petturite teemas kirjas.Tema käest pole ka mingeid rahasid senini kätte saanud,kuigi olen kasutajat näinud turniire mängimas.

privador
15.04.14, 13:54
Kui palju huiareid on ühendust võtnud?

muruntau
15.04.14, 15:42
Aga kui saladus pole, siis umbes mitu sellist persooni on kandideerinud, keda pead kõlbulikuks ja heaks stake kandidaadiks.

Neid ikka on, 5-6 inimest praeguseks, kaks juba mängivad.

s1990n, tuneunest kindlasti ei stakeks ka juhul kui ta kõigile ära maksaks. Selleks oleks ikka pikka perioodi vaja, kus ta mõistlikult mängiks ja ka avalikult mõistlik inimene oleks, et teda julgeks ja tahaks üldse stakeda.

Privador, huiareid ei ole või äkki ei ole praeguseks veel selgunud, et oleks. Tuneunes oli ainus selline värvikam kuju.

reggie
15.04.14, 15:52
Talli liikmed hoiad saladuses? Oleks huvitav teada, kes mida jne.

muruntau
15.04.14, 16:01
Iseenesest ei hoia, aga esimese päeva järal avalikustama ka ei tõttaks. Eks mõne aja pärast võivad nad ise patu üles tunnistada.

eddi
16.04.14, 21:59
Sellele tuneunesele stake küll mõtet pole anda.Mina pole senini mingeid rahasid tema käest saanud nii et... Ja kui stake peaks ka küsima kunagine kasutaja tristano,ei mäleta tema nime kuskil petturite teemas kirjas.Tema käest pole ka mingeid rahasid senini kätte saanud,kuigi olen kasutajat näinud turniire mängimas.

sry, et petturite teema peal peatuma jään, aga visake siis pic ka juba, et ka teised ära tunneksid, kui selline pettur samas lauas figureerib

timz0333
16.04.14, 22:59
sry, et petturite teema peal peatuma jään, aga visake siis pic ka juba, et ka teised ära tunneksid, kui selline pettur samas lauas figureerib

http://www.tulevik.ee/uus/wp-content/uploads/2012/03/Maadlus-1024x833.jpg

sinises

muruntau
17.04.14, 13:16
Esimene promo meil: kõik kes korralikult käsi arutavad, kontoseisust ülevaadet teevad, õpivad ja volüümi annavad saavad $109 scoop ME'le 50-50 ühekordse diili peale. Parim nende kategooriate peale kokku saab €330 Unibet openi side evendile 50-50 diili

muruntau
21.04.14, 11:34
Teeks veelkorra reklaami. Meil on tall imo korralikult käima läinud, mitusada kätt on analüüsitud, ühe deep runni foorumis üle vaadanud, neid tuleb veel. Kõikidel on motti mängida ja areneda. Päris kõva töö käib, sellise tempoga saaks vast iga mikromehe low stakesi crushima 1-2 kuuga. Eks eesmärk oleks muidugi kaugemale jõuda, kuni EPT'deni välja, sõltuvalt kes palju tööd teeb ja mida saavutada tahab. Meid on hetkel kuus, aga tahaks saada mängijate arvu 10-15 vahele esialgu. Enamus mängijaid on ka esimese(d) ft(d) saanud, enamus plussis, mis hetkel küll väga tähtis ei ole. Äkki keegi mängijatest confirmib ka, et päris reklaamjutuna ei kõlaks :D

romario
21.04.14, 22:16
See ei ole küll asja eesmärk, aga kui see üritus juba oma alasektsiooni siin foorumis sai, siis oleks tavalugejate jaoks huvitav, et mis, kuidas ja kas üldse toimub? Või soovivad tallis olijad privaatsust? Nagu ka postituste hulk siin alateemas näitab, siis jätab inimesi selline ainulaadne projekt Eestis (?) suhteliselt külmaks hetkel.

redddman10
21.04.14, 22:30
See ei ole küll asja eesmärk, aga kui see üritus juba oma alasektsiooni siin foorumis sai, siis oleks tavalugejate jaoks huvitav, et mis, kuidas ja kas üldse toimub? Või soovivad tallis olijad privaatsust? Nagu ka postituste hulk siin alateemas näitab, siis jätab inimesi selline ainulaadne projekt Eestis (?) suhteliselt külmaks hetkel.

+1

valustyng
22.04.14, 07:33
kui hobused suu lahti teeksid, siis muutuks elavamaks

muruntau
22.04.14, 08:19
Pole nagu väga midagi kirjutada, töö käib, õppimine ja mängimine. Skype grupis enamus actionit. Algus ka, tulemuste poolest pole ka veel midagi väga huvitavat juhtunud. Ega ma õpilasi tagasi ei hoia siia kirjtuamast, võivad kõike rääkida.

ropka11
22.04.14, 10:38
Vanda võtsite ikka punti.

muruntau
22.04.14, 17:09
Vanda võtsite ikka punti.

Jah, võtan seda kui väljakutset proovida eluaegne mikromees mikrost välja aidata. Usun küll, et saame koos hakkama. Ta juba õpib hoolikalt, esimesed mängud tehtud ja sai ühel väiksel 90 man'il hu'sse ka. Siit saab paremaks minna veel küll.

rasmer
22.04.14, 17:12
Hakkad vanusega vaikselt kapitalistist sotsialismi poole liikuma jah. :cool:

muruntau
22.04.14, 17:40
:D Ma ei teeks seda puhtaltruistlikel kaalutlustel. Ma tõesti usun, et see on minu jaoks ka +ev. Tallis ei kulu iga mängija peale individuaalselt nii palju aega, teised saavad ka arutatust õppida ning see on ka omamoodi challenge, vaadata kuidas erinevate õpilasetüüpidega hakkama saan. Usun, et see tuleb kogemusena tuleb igal juhul kasuks.

BlackWerewolfGenie
23.04.14, 06:33
Ma võin kellegiga $25 'se sidebet'i teha, et Vanda hakkab biitima. ;)

overbet
23.04.14, 15:48
Ma võin kellegiga $25 'se sidebet'i teha, et Vanda hakkab biitima. ;)

defineeri "biitima"

timz0333
23.04.14, 16:05
Obv hakkab ja paneb heiteritel silmad punni oma tulemustega.

BlackWerewolfGenie
23.04.14, 21:41
defineeri "biitima"

nitpickid vä

või tahad bet'i?

quentince
24.04.14, 15:00
Kirjutan siis hobuste nimel. Olen ise tallis kolmandat päeva. Kokku peaks meid seal hetkeseisuga koos Madisega olema kümme. Tundub mõnus ja asjalik seltskond. Alafoorum + Skype'i grupivestlus + isiklik töö käte analüüsimisel on kindlasti juba praegu pisut targemaks teinud. Kuid mis peamine mulle isiklikult - kogu see atmosfäär ja arutelu lisab tublisti motivatsiooni mängimisele, aitab keskenduda ning mõelda pikas perspektiivis ja analüütiliselt, hoiduda liigsetest emotsioonidest. Eks näis muidugi, et mis juttu kuu või paari pärast räägin. Tulemustest on veel muidugi väga vara rääkida, ent paar neljakohalist summat on juba hititud.

Vandalar
25.04.14, 12:46
HRC-s ühes käes millegipärast BB villainit ei kuva ja tundub, et näha, mis positsioonil oled olnud, selleks peab iga kord hh-st järgi vaatama? Pluss veel see, et iga kord, kui kätt vaadata (open basic hand), siis paistab, et ei kuva pos kaupa (kord on ülemine mängija UTG, siis BB jne kui HH-st järge pidada), et nagu maru veider IMO.
Edit: ok, algses imporditud käes on enda pos. vähemalt näha, kuid mugavam oleks, kui kõik pos. oleks ka 'open hand: basic' alt näha.

trasadonkad_vana
25.04.14, 20:19
Mis see stakemine on? :D

anatoli grinder
26.04.14, 03:19
Eks näis muidugi, et mis juttu kuu või paari pärast räägin.

Matkamas.

atsetoon
26.04.14, 03:38
Ma võin kellegiga $25 'se sidebet'i teha, et Vanda hakkab biitima. ;)

praegu on nii aga varsti on nii


https://www.youtube.com/watch?v=mf58RAPR8Ws

muruntau
09.05.14, 18:30
Bumpiks veel, meil 11 õpilast koos hetkel, aga võiks veel. Paar kutti juurde ja talli liikmete foorum oleks juba aktiivsem kui pp'de foorum eraldi, analüüsi ja materjali ka juba foorumi mitme kuu jagu kogunenud. Korralik fast-track variant hakata low- ja mid stakesi biitima. Tulemustest midagi väga erilist veel ei ole, kuna kõik alustasid küllaltki madalal ja keskmiselt on mängitud äkki veidi üle 2 nädala, aga arengut on näha.

tiigrikutsu
12.05.14, 00:21
oot oot, möla mölaks aga palju prohvit on?

muruntau
12.05.14, 09:51
Ma jooksvat arvepidamist ei pea ja +10 mängijaga raske midagi öelda, kõik pole updatenud ka. Umbes 1k äkki on tall plussis hetkel, võin ka +1k jagu eksida. Ega ma esimesed 1-2 kuud väga midagi ei oota, praegu on õppimise aeg. Küll tulemused tulevad.

sm0ntaan
13.05.14, 11:05
Palju volüümi on antud?

muruntau
13.05.14, 11:19
Ei viitsi taas kuigi täpselt arvutada, 3-5k MTT'd + SNG'd vast koos. Teine kuu tahaks juba 10k mängu kamba peale. Eks meid nüüd rohkem ka ja peaks ära tulema küll. Eile tuli ka esimene +$3k hitt ära ja talli mängijate kasumite summa enam kui duublis.

Mr_Kenny
16.05.14, 11:35
lol

Rens-
16.05.14, 11:42
Solid management.

muruntau
16.05.14, 12:19
? kui see on vihje kehvale raamatupidamisele siis jah, praegu on seis sellega nagu on. Teised aspektid on hetkel tähtsamad, tähtsam on asi käima saada kui hakata kohe taala pealt arvet pidama. Paraku tahan ise ka mängida ja väga palju üle 60h nädalas tööd teha ei viitsi, ju ma siis olen laisk. Küll saab selle aspekti ka korda.

Ma usun küll, et te teeks oma ühemehe firmas kohe esimesel kuul raamatupidamisega PWC'le ja EY'le silmad ette ja mitu meuri kasumit on ka lumme kusta, igaüks nii andekas pole. Proovin kuidagi hakkama saada.

Rens-
16.05.14, 12:58
Kukkus vist natuke nõmedalt nõelavalt välja see "solid management". Hea näha, et tall umbkaudsete arvutuste kohaselt plussis on, gl MUUR Money hobused ja kohtume 180-manidel. :D

muruntau
16.05.14, 15:55
Eks jah netis on vahest raske aru saada mis teine mõtleb. Edu sullegi!

privador
18.05.14, 15:34
Kas süüa ikka hobustele annad?Elada ka vaja kuskil...

muruntau
18.05.14, 16:51
Kas süüa ikka hobustele annad?Elada ka vaja kuskil...

Kui sa pead silmas et kas mu tingimused on konkurentsivõimelised, siis ma usun küll. Stake + coaching ning võimalik saada kuni 70-30 mängija kasuks diil on igati head, kusjuures ma panen coachimise alla päris palju töötunde ka. Olin cashi diilis 50-50 jaotusega kui mängisin oma raha eest ja sain 1-2h coachi nädalas, sellise pakkumisega võrreldes on minu oma väga kuradi hea. kusjuures ma ei teagi, et kusagil oleks paremaid tingimusi.

Kui sa tahad edasi arendada amburi teooriat, et ma peaks lisaks sellele kõigele veel palka ka maksma, siis palun väga, pane ise selliste tingimustega tall püsti ja ürita seda käimas hoida. Pakuks et mõne kuuga on pankrott.

Ambur99
19.05.14, 15:37
Mismõttes amburi teooriat, pole öelnud et sa oma hobustele palka maksma peaksid. Tallis olijate enda mure kuidas ära elavad. See, et sina minu arvamusest sellised järeldused tegid on sinu probleem. Tallis olijatele soovitan lisaks tallis olemisele omale poole kohaga kindel töökoht otsida enne kui teatava tõenäosusega leib laualt otsa lõppeb.

Edu talliga ja tallis olijatele.

muruntau
19.05.14, 16:11
Su arvamus oli midagi sellist, et mängijate huvid on oluliselt tähtsamad ja ma peaks esmajoones vaatama, et nemad ilusti ära elatud saaks. Kõige realistlikum ja laialdaselt kasutusel olevam rakendus sellisele arvamusele on palga maksmine või siis mingisugune mustem stabiilne papp. Paraku mängijale palga maksmine mõjub imo motivatsioonile pärssivalt, mõistlikum on anda lihtsalt võimalikult hea diil ja võimalused biitima hakata. Stabiilne kuumakse kas palgana või mustalt vähendaks oluliselt mängija vajadust ja ehk isegi motti õppida. Privadori arvates ma peaks mängijale pappi maksma selle eest, et ma neid õpetan ja neile mängimiseks raha annan, edu sulle elus ja ettevõtluses sellise arusaamaga. Praegune olukord on mõlemale osapoolele pikas perspektiivis kasulikum, paar kuud püksikummi pingutamist tulevase edu nimel tuleb ainult kasuks. Minul oli makaronidel oldud periood palju pikem kui see siin tallis olema saab.

muruntau
19.05.14, 16:12
Et näidata et tallis ikka elu edasi läheb, siis meid hetkel juba 13, neljateistkümnes mängija peaks liituma õhtul ja täna liitus ka talliga teine coach. Mattias Tikerpe, ta nimi ei peaks vajama tutvustamist turniirimängijatele. Vägagi asjalik noor kutt ja deep stäkk mängu analüüsib minust kindlasti paremini.

privador
19.05.14, 16:25
Ei pea ju süüa andma ja pinna otsima-selge see, et õpe maksab ka midagi. Aga lihtsalt alguses võib olla eufooria, aga kui kopikaid pole(low stakes mõtlen) süüa pole, pruta tahab ka mõne lilleõie, spaa külaskäigu..., rent jne võib see eufooria üle minna ja ostitakse asisem töö, kus maksud makstud ja 30+ päeva aastas puhkust

muruntau
19.05.14, 16:31
Kui pruta regulaarselt spakäike ja muid suuremaid kulusid eeldab, siis on juba hilja pokkeriga algust teha. Ma selgitan igale liitujale ära, et esimesed 2-3 kuud ei maksa teenistusega arvestada ja püüan välja selgitada, kas selle aja mängija vastu peaks. Erandkorras võin väikse laenu teha, aga üldiselt tuleb ikka omade varudega hakkama algperioodi. Muidu pakuks, et keskmine pokkeripro saab võrreldes keskmise siinse palgatöötajaga prutale veidi rohkem lubada ja puhkust ka rohkem võtta.

WeThePeople
19.05.14, 16:34
Ei pea ju süüa andma ja pinna otsima-selge see, et õpe maksab ka midagi. Aga lihtsalt alguses võib olla eufooria, aga kui kopikaid pole(low stakes mõtlen) süüa pole, pruta tahab ka mõne lilleõie, spaa külaskäigu..., rent jne võib see eufooria üle minna ja ostitakse asisem töö, kus maksud makstud ja 30+ päeva aastas puhkust

mul kehalise õpetaja ütles ikka et: endale teeme endale teeme. millegipärast ei usu et muru kurb on kui keegi kellel pole viitsimist töötada tallist ära läheb. ja kui oleks neid töökohtigi siis selliseid mille pärast ära minna.

pastilaa
19.05.14, 17:37
lol - mis krdi töökoht? mis palk? igaühe enda asi, millal, miks pokkerit mängib ja stake all mängija jääb ja peabki jääma nö "orjaks". stake on laen nagu iga teine - oma tingimustega. laen võetakse omal soovil ja omal vastutusel. ma ise olen ka panga ori ja igasugune laen on orjus. muru ettevõtmine niigi läheb juba oma softide tingimustega sotsiaalse ettevõtluse valdkonda ja edu talle selle eest ja respekt!

Platinum
19.05.14, 17:50
+1 pastilaa
Tulemuspalka saavad ja ainuke õige formaat ka sellisel alal. Palka hakata maksma siis on tall peagi ülerahvastatud töötutest lontrustest.
Kadetate jutt kõrvale lükata tuimalt ja oma asja edasi arendada! jõudu

tiigrikutsu
19.05.14, 21:01
Võiksid rentida mingisuguse büroopinna vms, kus kõik nolaks pokkerit vms, mul kodus on suht raske motivatsiooni leida, tekivad onapausid ja söön ka liiga palju jms. :S

privador
19.05.14, 22:41
hea mõte kesklinnas kuskil viimane korrus( ala nagu kauplemisplace), külmkapp alati täidetud. Svenza vist tegi mingit sarnast projekti st svenza tall. Õhtul saab sukeduda Tallinna ööellu...

muruntau
20.05.14, 10:38
Mida see büroopind aitama peaks? kui mängijal motti pole siis büroo küll ei aita, lihtsalt lisakulu nii rahaliselt kui ajaliselt. Meil siin võimalused oma kodust ka biitima hakata on peaaegu ideaalilähedased imo, väga palju paremaks minna ei saa. Raamatukogu isegi olemas, shipin kuttidele nt Tendleri ja Leatherassi raamatud postiga koju kätte. Kõik võimalused olemas kiirelt biitima hakata. Kui sellest veel vähe siis unreg pre ja otsi teine ala. Privador, sul kuldseid ideid nii palju, ettevõtjaks pole mõelnud hakata? Penthouse pleiss startupile sobib nagu rusikas silmaauku.

Ma päris ei nõustuks pastilaaga, et lepinguga kogustuste võtmine automaatselt orjaks teeb, kuigi see vist rohkem semantika küsimus. Vastastikuste kohustuste võtmisel ei saa eeldada, et ühe poole (ehk enda) omad vähetähtsad või lausa ülelastavad on, kui kõik selliseid kohustusi kergekäeliselt üle laseks oleks meil hullem kui ukraina, anarhia põhimõtteliselt. Somaalia. Seal on savi kas lepingulisi kohustusi täidad, veel enam, seal keegi ei pakugi lepingut. Mõned algelised lepingud stiilis sina röövid mulle laeva muidu löön su pere maha võib-olla toimivad, aga need tõenäoliselt kirjalikud pole. Omavahel võetud kohustustest kinnipidamine on tsivilisatsiooni üks aluseid, ilma selleta ei saaks ühiskond toimida.

Tegelt ma ei usu, et see ka sotsiaalne ettevõtmine on. Esialgu ettevõtja taobki mitu kuud või isegi aastat oma vahendeid ettevõttesse sisse eriti midagi vastu saamata, alles aja möödudes hakkab asja saama. Päris suurest osast alustavatest ettevõtetest muidugi ei saagi asja. Eks vaatan siin mõned kuud kuidas välja tuleb, MTT variatsioon just kasuks ei tule. Loodetavasti paari kuuga saab asja kasumisse, muidu ei teagi kaua veel punnitada viitsin. Enda mängu arendamine oleks hetkel rohkem +ev, aga loodan talli pikas perspektiivis rohkem +ev'ks teha. Ega kasum väga kaugel nurgataga ka ei ole, esimene kuu oli ka väike pluss. Igatahes loodaks win-winni sellest kõikidele osapooltele.

tiigrikutsu
20.05.14, 18:08
No, see büroo värk aitaks kindlasti volüümi suurendada. Mõnel vb kodus pere vms segavad jne. Pealegi saaks live arutelusid teha ja saaksid silma peal hoida kohe otse mängul ja küsida, miks mingeid liigutusi tehakse seal jms. Saaksid LAN-e korraldada, millega teeniks juba büroopinna raha tagasi maybe?

Dzuu
21.05.14, 10:11
No, see büroo värk aitaks kindlasti volüümi suurendada. Mõnel vb kodus pere vms segavad jne. Pealegi saaks live arutelusid teha ja saaksid silma peal hoida kohe otse mängul ja küsida, miks mingeid liigutusi tehakse seal jms. Saaksid LAN-e korraldada, millega teeniks juba büroopinna raha tagasi maybe?

Usu või ära usu, aga kõik inimesed ei ela Tallinnas.

muruntau
21.05.14, 10:31
Meil jah Tallinnast ainult paar kutti, ülejäänud üle Eesti laiali (mingis mõttes on pokker päris hea karjäärivalik väiksemate kohtade elanikele, kus töökohtade valik niikuinii kitsam). Ma ei tea kuidas teistega on aga ma ei kujutaks küll ette kontoris grindimist, kodus palju mugavam mitmel põhjusel. Täitsa asjalikud screensharemis programmid vabalt tasuta saadaval, nii et teise mängu jälgimise eelist ka ei tule. Pigem jääksid kontorisgrindi juurde just segavad faktorid, kodus üksi parem keskenduda. Büroopinna üürimisega kaasneb veel päris palju muud jamamist, millega lihtsalt ei viitsiks ega poleks aegagi tegeleda.

tiigrikutsu
21.05.14, 13:43
Nja, mõtlesin üle maybe jep, töötaks vb jah ainult siis, kui enamus Tallinnas elaksid.

muruntau
21.05.14, 16:08
Uus coach tundub olevat hästi lisandunud meeskonda ja võiks iseenesest mängijaid lisada. Teeks väikse free preview posti, et näeks mida saate. Spoileris on osa sellest materjalist, mis täna foorumisse lisatud, reaalselt tuleb päevas ikka rohkem infot peale kogu talli peale. Iga päev õppevideot obv ei tule, proovime hoida 1-2 videot nädalas.


Vastane 3 kätt 33/33 100, vast ei ütle midagi. Natuke alla 8bb http://www.handconverter.com/hands/2507701
17/8, 12 kätt. http://www.handconverter.com/hands/2507709 HRC näitab, et isegi 15% range vastu call.
Kuna HEM kuvab mingeid uudseid statse siis, 16/19, 77 kätt http://www.handconverter.com/hands/2507717 Ise mõtlesin selles käes, et liiga palju tegelasi mul järgi veel ja vähe paremat vaja siin AT-AJ, KQs vms
http://www.handconverter.com/hands/2507719 HRC soovitab 35,1% T8s seal sees SB on 43/43, 58 käe peale,
http://www.handconverter.com/hands/2507724 HRC soovitab 59,9%
http://www.handconverter.com/hands/2507728 HRC soovitab 62,3% ja näitab, et 64s F on viga?
Villain on 8/4 Rock, 74 kätt, FT http://www.handconverter.com/hands/2507729
Raiseja 9/8, 118 kätt, BU 32/30, 35 kätt http://www.handconverter.com/hands/2507732
25/11, 37 kätt, http://www.handconverter.com/hands/2507734, Eeldades, et ta range jääb 20 kanti sb-lt, siis on fold, kui ta on loosem üle 30% smth siis on call
17/15, SB raise 20, 99 kätt, http://www.handconverter.com/hands/2507741 Paistis tightimapoolne ja 20% vastu on A8o+, A7s+
http://www.handconverter.com/hands/2507745


88 ei foldi 8bb shovele kuidagi peale mr'i.
97o piiripealne, pigem vist fold. Kõik sõltub kui lai ta 3x range on. HRC seda situatsiooni väga hästi ei näita. Või tegelt seda saaks vaadata nii, et paned mõlemad seal AI selliste rangedega, millega arvad btn 3x tegevat ja sb 3x callivat, nii peaks saama küll õige tulemuse millega bb'lt callida/sisse ajada. Hetkel ilma stattideta ja mängu nägemata ei oska midagi öelda.
A3o vs utg 1bb shipp ma shipiks üle. 8bb on see sealt shipp enivei, sellises kohas utg range päris lai, tema stäkk ka nii väike et see pmst surnud raha võrreldes potiga ja nüüd tundub shove mikros tagumistele isegi natuke tihkem olevat kui muidu. Lihtne shipp.
T8s kui sb on väga 3bethäppi, siis ei minraiseks. Samas ta peaks seal sinu shove peale väga suure osa rangest foldima, shipp võib vabalt +ev olla. Ilma hh'ta ja auhinnajaotuseta mul raske täpsemalt öelda, shipp võib vabalt parim olla.
87o Kui vastane enam-vähem jagab push-foldi, siis lase hrc soovitatava rangega, bvsb peaks väga loose olema ka rahades ja üle keskmise stäkiga. Kui vastane callib lighitmalt, siis fold, kui pigem tihkemalt oleks shove õige seal.
64s enne suuri icm hüppeid tuleb pushida palju lightimalt küll, eelmises käes väiksed stäkid tõid pushimisranget koomale, siin seda ei ole. Kusjuures vastane peab päris tihke olema kuna temast on 2 väiksemat stäkki veel järel, ma pakuks, et mikros on seal push any 2 ka +ev, kuigi 52 ja 62o tüüpi käed suudaksin vast foldida hea tahte märgiks (72 oleks valueshove juba põhimõtte pärast siin :p).
TT päris sick spot siis nii niti vastu. Mina foldida ei suudaks, kuigi sellise range võib olla küll piisavalt tihke, et seal fold oleks. Proovi hrc's järgi AQ+ ja 88+ range vastu, mis see callimisrangeks annaks sellises kohas.
88 puhul sul on 7,5bb ja vastasest on ainult üks stäkk suurem, effective shove tal pmst napilt üle 10bb, calliks lebolt. Ta ei shove seal 15bb shovemisrangega, peaks ikka 10bb rangega lükkama ja selle vastu oleks 88 call küll. Ta küll nitisem, aga calliks ikka, sul väike stäkk. Btn range ei huvita enam üldse kuna ta peale hero't ja hero otsused tehtud tema actimise ajaks.
Q7s vähegi jagava vastu call bvsb 6bb, peab päris nitt olema, et fold oleks. Selline passiivne võib olla küll piisavalt nitise shovemisrangega, et peaks foldima.
A3o calliks ikka bvsb. Ta 20% sb raisingrange on ka varasemate levelite pealt kogutud tõenäoliselt, siis ollaksegi tihkem OOP bvsb. 10bb shovemisspotis on ta range kindlasti palju laiem kui 20%, ta statid juba näitavad et tegu on mängumehega mitte 13/11 nitiga, kes shoveks ka bvsb laiemalt ja reksid ikka teavad, et sealt peab laialt lükkama. Päris nitti vastast on vaja, et 10bb bvsb foldida A high käsi.
A5o oleks napp fold seal, aga kui lauas tihkemapoolsed reksid enamuses, shipiks ikka, mikros shipiks veidi laiemalt ja A5o'l on juba päris hea equity arvestades stäki suurust ja surnud raha.



http://youtu.be/UzNMW221dNQ

Xavi
21.05.14, 21:58
lol - mis krdi töökoht? mis palk? igaühe enda asi, millal, miks pokkerit mängib ja stake all mängija jääb ja peabki jääma nö "orjaks". stake on laen nagu iga teine - oma tingimustega. laen võetakse omal soovil ja omal vastutusel. ma ise olen ka panga ori ja igasugune laen on orjus. muru ettevõtmine niigi läheb juba oma softide tingimustega sotsiaalse ettevõtluse valdkonda ja edu talle selle eest ja respekt!
+1
Minuarust väga viis ettevõtmine see Tall. Hea meel, et leidub eestlasi, kes aitavad teisi ka järjepeale. Pastilaal on õigus. Igaüks peab ise teadma, palju saab mängida ja kuidas ta mängib. Algaja pro elu pole kindlasti meelakkumine. Ja kas tasubki olla töötu ja päevad otsad pokkerit taguda? Tulevikus, töövestlusel jätab parema mulje ju ikka, kui töötu pole olnud. Ja see on loll jutt, kes ütleb, et töökohti ei ole. Elan Pärnus ja no krt tööandja ei leia inimesi tööle. Pidev põud ja nii on ka paljudel siinsetel ettevõtetel. Ei ole küll pealinna palk aga siin linnas elab kenasti ära. Igalühel ei ole kindlasti kohusetunnet, et krt nüüd ma annan endast 110% tallis ja vastutan stake eest. Selline kohusetunne peab juba lapsepõlvest inimesele tulema. Ja veel vähem oleks seda siis, kui keegi selle eest peale maksaks. Niiet niiet, edu ja õppige hoolega need, kellele see võimalus on antud! Aga siiski tehke muud tööd ka :)

bi0hazard
27.05.14, 12:13
Muru, kas keegi mängib 18/45 man turbosid sul ka? ma 1.5stes kahte eestlast näinud, kes mängivad regulaarselt, sinu hobud? :p

PeeeeeK
27.05.14, 17:14
Mina mängin :)
PS:PeeeeeK

bi0hazard
27.05.14, 18:02
ya, sind korduvalt näinud :D

IHI
29.05.14, 21:26
Ja ma olen ilmselt see teine, kes regulaarselt seal mängib ja näeb sind tihti laudades bio. gl.

muruntau
12.06.14, 20:12
Teeks väikse update'i

Paari päeva pärast on tall juba kaks kuud tegutsenud ja hetkel on meil kuusteist õpilast kes kõik ka usinalt arenevad. Paar mängijat on hetkel küll miinuses, samas kõikide mängijate plusside-miinuste summa on kokku umbes €6,5-7k, mille seas ka üks Triobet Live’i võit. Tegime juba esimese rüüsteretke laivi ja võtsime võidu ära. Üldiselt jään talli eestvedajana seniste tulemustega rahule arvestades, et mängijad on keskmiselt veidi üle kuu olnud, paljud alustasid väga madalalt ja endalgi oli õpetamiskogemust vähevõitu alustades. Nüüdseks on asjad palju edasi liikunud, õppematerjali kogunenud, kogemust lisandunud ja oleme paremini valmis uusi mängijaid vastu võtma.

Online graafik ka, tõenäoliselt umbes mõnesajase täpsusega:

http://www.upload.ee/image/4102317/muur_money.JPG

muruntau
12.06.14, 20:24
Tegin intervjuu ka kahe mängijaga, Paul Koppega, kes mitmed talli senistest suurimatest hittidest koju toonud ja võitis Triobet Live'i ära nädal tagasi ja Sven R.'ga, keda foorumlased teavad Vandalarina. Sven on teinud läbi muljetavaldava arengu, alustas kuni $1,5stest SNG'dest ja juba on üle $600 profitit, on silma paistnud väga usina ja teadliku õpilasena. Intervjuud siis:


Tere, Paul, räägi natuke endast ja oma pokkeriteekonnast, mida enne pokkerit tegid, kuidas pokkerini jõudsid ja mida mänginud oled?

Paul Koppe: Tervist, enne pokkeri mängimist mängisin suhteliselt palju malet. Lehest olin lugenud pokkerikohta küll, et võimalik teenida raha sellega, siis üks päev vaatasin mis vend arvutis teeb ja ta mängis ka pokkerit, tundus kohe väga huvitav. Alguses sai Triobetis natuke mängitud ja õllekõrvale hakkasime ka külapoistega esialgu tikkude peale mängima, edasi juba sentide. Nüüd juba pea 5 aastat mänginud. Kõige rohkem olen mänginud nl holdem turniire ja sngsid,
algusaastatel rohkem cashi ja fixed limitit ka üpris palju.

Madis: Oled olnud Muur Money talli liige ligi kaks kuud, miks otsustasid liituda?

Paul: Tundus, et ilma coachita ja ilma korraliku õppimiseta on väga keeruline limiitidest edasi liikuda, kuna pokker areneb kiiresti, siis tuleb olla sellest arengust ees, et sellel alal jätkusuutlik olla.

Madis: Võitsid hiljuti Triobet Live’i ära, räägi sellest natuke?

Paul: Sain kohe alguses duubli kätte ja siis läks asi lihtsalt juba, kaart jooksis ja tundsin ennast lauataga ka hästi. Oli võimalik mängida head agressiivset mängu, kuna vastased olid üpris kinnised. See oli esimene live turniiri võit ja ega polegi live turniire palju rohkem mänginud, paar korda.

Madis: Mida arvad Muur Money Tallist? Kas see on ootustele vastanud? Kas arvad, et on mõtet talliga liituda ja osa oma kasumist ära anda õpetuse eest?

Paul: Muur Money Tall on väga hea koht, kus arendada oma pokkerioskusi. Kindlasti on vastanud ootustele ja isegi rohkemgi veel, ise ei oleks osanud ega saanudki samasuguseid õppemeetodeid kasutada. Tunnen, et iga päevaga tuleb oskusi juurde. Ma olen 100 protsenti kindel, et kui muur money tallis õppides ja andes ära kasvõi pool kasumist teenid selle poole kasumiga ka rohkem, kui ilma tallis õppimatta 100 protsendise kasumiga, kohe alustades mitte, aga kui vähegi vaeva näha on see kuude küsimus.

Madis: Kas soovitaksid Talli ka teistele mängijatele?

Paul: Jaa, kindlasti!

Madis: Tänud!

............

Madis Müür: Tere, Sven, räägi oma pokkeriteekonnast, kuidas pokkerini jõudsid ja mida mänginud oled?

Sven R.: Hakkasin mängima, sest mul oli natuke gamblimisega probleeme - aegajalt mängisin oma vähese raha kasiinos ja pokker oli hea alternatiiv rakendada oma gambleri loomust alal, milles on võimalik eelis saavutada ja võiks raha ka sisse tuua. Mänginud olen nl2-nl25 Holdem cashi ja mikro sng-sid, enda arust pole kaotav mängija olnud.

Madis: Oled olnud Muur Money talli liige ligi kaks kuud, miks otsustasid liituda?

Sven: Olen juba pikemat aega otsinud võimalust mõne talliga liitumiseks, kuid seni on takistanud nii vähene sample kui ka Eesti Starsi softis puuduolev player to player transfer rahade liigutamiseks. Tallis olemine on hea variant taas biitima hakkamiseks

Madis: Mida arvad Muur Money Tallist? Kas see on ootustele vastanud? Kas arvad, et on mõtet talliga liituda ja osa oma kasumist ära anda õpetuse eest?

Sven: Tallis on head võimalused nii õppematerjalide ja -programmide näol, lisaks jagavad nii õpetajad kui kõrgemal mängivad mängijaid oma teadmisi. Mulle meeldib, et Madis otsustas mind usaldada ja võttis talli vastu - see on hea võimalus minu jaoks ja isegi, kui midagi väga suurt sellest ei tule, siis on see olnud väga hea võimalus õppimiseks, olla motiveeritud ja püüelda paremuse poole. Kasumiosa jagamisest teadmiste eest ei pääse - see on paratamatus ja mul ei ole selle vastu midagi- inimeste aeg ja töö ju maksab.

Madis: Paljud foorumlased ei uskunud, et pikaaegne mikromees enam sealt välja roniks. Tallis olles on progress olnud märgatav. Mis põhjustas arengu?

Sven: Mikrosse kauaks jäämise põhjusteks on olnud vähene motivatsioon õppida, ei võtnud seda teenimisvõimalusena kuigi tõsiselt ja samuti ilma kapitali ehk bankrollita oli raske hakata korralikult teenima.
Nö. läbimurre on vast tänu heale keskkonnale – tallis on ees õpetajad-mentorid, kes teavad oma ala ja saab vastused sisuliselt koheselt kätte. Omal käel on raskem leida kvaliteetset infot, õigeid programme, kasulik info on suure hunniku keskpärase sees, trollitakse jne ja ei pruugi kasulikku üles leida. Tuleb osata küsimusi esitada, tuleb osata tööd teha, pingutada. Küsimuste esitamine on üks olulisemaid asju IMO- olgu küsimus nii rumal kui tahes, seda enda teada jättes ei teki diskussiooni ja diskussioonis selgub tõde, mitte vaidluses :D
Siiamaani on olnud hea kogemus- mul on olnud tegevust, olen saanud tegeleda asjaga, mis mulle meeldib, olen saanud süstemaatiliselt töötada eesmärgi nimel, et saada paremaks, et liikuda üles, et teenida ja seejuures teha seda, mis mulle meeldib. Mulle isiklikult on juba teekond ise ja õppeprotsess see, mis on asja väärt. Kui see ei meeldi, siis tasub teha midagi sellist, mis rohkem meeldib.

Madis: Kas soovitaksid Talli ka teistele mängijatele?

Sven: Kindlasti soovitaksin teistele mängijatele, kuid ei maksa ära unustada, et põhiline on siiski enda soov õppida ja tööd teha, mitte loota, et tallis kõik kandikul ette kantakse.

Madis: Tänud!

Majandaja
12.06.14, 21:51
Väga head postid, Muru!

rasmer
13.06.14, 01:49
Respect Vandalarile, täiesti tõsiselt. Edu samas vaimus edasi liikumisel.

qbj0hn
13.06.14, 01:54
wd, +1
5+ postid ka, edu

BlackWerewolfGenie
13.06.14, 02:01
overbet viska fiddy

pikk28
13.06.14, 07:47
Gl kõigile !

ropka11
13.06.14, 10:30
Mulle meeldis see küsimus::)
Kas soovitaksid Talli ka teistele mängijatele?
Ja miks Vandaga kanepist ei rääkinud.
Aga muidu gl gl MUUR Money.

timz0333
13.06.14, 10:52
Mulle meeldis see küsimus::)
Kas soovitaksid Talli ka teistele mängijatele?
Ja miks Vandaga kanepist ei rääkinud.
Aga muidu gl gl MUUR Money.


Nõus!

muruntau
13.06.14, 11:08
Me tegeleme siin pokkeri õpetamisega, inimese eelnevad valikud mind ei huvita, seni kuni need ei suurenda ülelaskmisriski nagu varasemad pettused, makseprobleemid või muu taoline. Kõik alustavad päris madalalt ka, väikse br'iga ja peavad ennast õppimisega enne tõestama kui üles liikuda saavad, riskide vähendamiseks ja ka korraliku põhja alla saamiseks.

Kujuures võtame vastu ka küllaltki algtasemel mängijaid. Mitmed mängijad on alustanud ka €25 (algselt vist 30'ga) ja 25 sendiste SNG'dega, praeguseks on esimene 25sendiste pealt alustanu juba 3,5seid shottimas. Ei pea olema tingimata juba ennast tõestanud mängija talliga liitumiseks, ootame küllaltki algtasemel mängijaid ka. Algajamaid ma ise otseselt ei coachi, nemad lähevad õpilaste alla, ise tegelen nendega vähem.

Mingi hetk on plaanis ka suurem laienemisvoor, kus ka ilma varasema kokkupuuteta inimesed on oodatud liikuma, teeme oma päris algajate grupi. Paar asja on vaja enne korda ajada, loodetavasti saab juba paari nädala jooksul suuremalt ette võtta.

ropka11
14.06.14, 18:26
Veel kord gl.Ja respect, et viitsid tegeleda Muru.Mõne jaoks võib Sinu tall ka totaalselt elu muuta.Vähemalt loodan seda::)

muruntau
14.06.14, 18:57
Heh, räägid nagu ma teeks seda suurest altruismist vms :D Ma loodan sellega ikka profitit geneda, see on esmane eesmärk. Samas eks ikka Eesti ja eestlaste saatus ka huvitab, kui saab mõnele inimesele õpetada tasuva töö siin eestis selgeks selle asemel, et ta nt välismaale tööle läheb, siis see on ka hea. Üks talliliige oli peaaegu minemas, sain ümber veenda. Annab siin ka hästi teenida, kui pea lõikab ja tööd viitsib teha. Ma usun, et kui keegi tahab korralikult tööd teha saaks tallis ka päris nullist poole aastaga inimese tasemele, kus ta teenib juba +€1k kuus, äkki kiireminigi. Lisaks on siin veel võimalus ka tulevikus coachimisega lisa teenida, sest plaan on asi ettevõtte alla tõmmata lähinädalatel ja laiendada talli oluliselt, ka täitsa nullist inimesi vastu võtma hakata. Praegu veel nii algajaid ei võta, aga tahaks õige pea sinnamaani jõuda. Tegelikult on plaan pakkuda õpet päris nullist kuni high stakesi ja EPT tasemeni välja, mitmetasemeline süsteem, erinevate sisseostutasemete coachid jne. Ise siis enam õpetamise põhiraskust ei kannaks, siis on ülesaned ära jaotatud, ise coachiks edasijõudnumaid. Kui meil on juba mitmeid mid-stakesi biitijaid võib ka mõne välismaise high-stakes crusheri või high stakes coachiga teha lepingu ja tuua coachiks. Aga see on veel kauge tulevik, praegu esimesed võtavad mid-stakes shotte.

privador
14.06.14, 20:33
Teed nalja v, mis ettevõtet sa teed?Mis pointi on ettevõtet teha?Milleks sulle sellist juriidilist keha vaja läheb?

muruntau
14.06.14, 20:39
Eelistaks ise ka eraisikuna teha, aga kui ikka mitukümmend õpilast ja summad ka suuremad vahel, siis paratamatult võtab asi juba äritegemise mõõtmed ja mingi hetk lendaks maksuamet peale. Plaan on talli kasvatada veel omajagu, pole võimalik, et maksuamet huvi tundma ei hakka.

alaska
22.06.14, 15:00
Ma ei ole algusest peale lugenud, aga mis hoiab inimesi mitte üle laskmast stakejat? Ainult enda maine või ka mingi paber?

muruntau
24.06.14, 16:34
Koristasin natuke siinset "läbu." Tänud kõigile, kes kaasa mõtlesid.

Alaskale vastuseks, et algselt alustavad kõik küllaltki madalalt, arvestatavama summa saavad alguses ainult mängijad, kellel käimasolevast aastast korralikke tulemusi ja soovitustega ning nemadki peavad senistele limiitidele tagasi jõudmiseks enne mõned asjad selgeks tegema. Päris mehed metsast alustavad täismikrost, mõnekümpa ja 0,25ste 45mannidega. Esialgu peab ennast tõestama ja tööd tegema, et arvestatavamat summat kätte saada. Tallis olles juba mängijad näevad, et on palju rohkem +ev mängima õppida kui mõne sota pärast skämmida. Talli kaudu saab ka (hetkel küll ainult madalale) laivile staket, laiendab seda ka, nii et mtt mängijatel on igal juhul pointi hoida talliga häid suhteid, kui tahta turkasid long runnis mängida ja edasi jõuda. MTT'de puhul on suurt br'i vaja ja vist enamus MTT mängijaid otsib aeg-ajalt ikka staket, talli üle lastes on see negatiivne info küllaltki kiirelt levinud ja edasised võimalused diili saada oluliselt kehvemad.

Et mitte võimalikke liitujaid ära hirmutada, siis olgu öeldud, et korralikult õppides ja kiirelt arenedes on edasiliikumine limiitides ka kiire, kõik on enda kätes. Mitmed mängijad on juba mitu limiiti üles liikunud.

Edit: leping on obv ka sõlmitud, aga see pole tõenäoliselt hetkel veel legaalselt kuigi siduv.

Majandaja
24.06.14, 19:58
Muru, lugesin, et sa staked ka live-le. Kas oleksid huvitatud ka Olympicu live cashile stakemisest? Ma oleks sellisest asjast küll väga huvitatud. Usun, et suudaksin seda väga arvestatavalt biitida.

muruntau
24.06.14, 20:47
staken ainult turniiridele ja ainult talliliikmeid praegusel hetkel. Live cashi tulemusi ei anna kuidagi träkkida, seetõttu ei stake isegi talliliikmeid sellele. Olympsis annab €50'ga sisse osta ka 2-2le nv'del, pole probleemi selle jaoks shortstäkkimise mõned sisseostud rolli netis kokku grindida. Algul lauda istudes nitid kuni duublini ja siis lased juba mõistlikumat mängu.

Majandaja
24.06.14, 21:28
staken ainult turniiridele ja ainult talliliikmeid praegusel hetkel. Live cashi tulemusi ei anna kuidagi träkkida, seetõttu ei stake isegi talliliikmeid sellele. Olympsis annab €50'ga sisse osta ka 2-2le nv'del, pole probleemi selle jaoks shortstäkkimise mõned sisseostud rolli netis kokku grindida. Algul lauda istudes nitid kuni duublini ja siis lased juba mõistlikumat mängu.

Tänud kiire vastuse eest. Eks ma õigel hetkel teen seda. SS-mine ei tundunud seal väga mõistlik ja seal võib 10-15 BI-d ühe õhtuga kõikuda isegi 1/1-s. Suhtlesin osade liverexidega seal ja endal läks 3BI-d ka üpris kiirelt. Korralikku rolli sinna ikka vaja teiste kogemuste põhjal.

hakkameimema
25.06.14, 08:37
Pigem võib minna 1500bb, aga mitte 15bi. Ja sedagi juhul, kui ostad koguaeg suht topelt sisse. Üldiselt ikka paari bi-sed kõikumised seal, oleneb su stiilist ka muidugi.

Majandaja
25.06.14, 10:51
Pigem võib minna 1500bb, aga mitte 15bi. Ja sedagi juhul, kui ostad koguaeg suht topelt sisse. Üldiselt ikka paari bi-sed kõikumised seal, oleneb su stiilist ka muidugi.

Viimane OT. Sorry Muru. Aga no seal ideaalis peakski vaalaga ju võrdselt sisse ostma ja seal oli kohati triple straddle ja isegi rohkem ja stackid suht tihti 500bb+ ja siis on ikka suht raske mängida 100bb-ga isegi, kui vaal teeb suht iga käsi 60bb-d squeeze jne. Ala ta blindil ja ma BTN triple straddle peale avan KJos 16bb ja ta kütab jälle 50-60bb peale. Siis kuivab stack sellistes olukordades ülikiiresti. Viimane kord ei tulnud ma üldse sellise vaala agrotsemisega toime. Aga eks ma kosun bankrolliga ja lähen uurin maad jälle. Eks ma peaks netis ka nl100-sse ennem jõudma. Siis oleks talutavad need 3-4BI kaotused live 1/1-s. Eelmine kord ajas küll ropsima, sest ligi 5BI-d läks 3 korraga auku, mis oli kolmandik mu neti br-st.

Codecci
25.06.14, 15:58
Üks lihtsamaid mänge ju kui sul 100BB ja vaal teeb suht iga käsi 60BB squeeze - mängi kaasa ainult käsi millega nupud sisse paned ja ongi kogu strateegia.

privador
26.06.14, 22:56
+1 peaksid ju megahappy olema kui oma KJ shoveda saad ta 100% vastu...

Majandaja
26.06.14, 23:30
+1 peaksid ju megahappy olema kui oma KJ shoveda saad ta 100% vastu...

Scared money. Polnud 1/1-ks valmis veel ja tegingi kehva mängu lives.

Ambur99
04.07.14, 22:39
Kuidas on tallil juuni kuus läinud?

muruntau
11.07.14, 12:28
Väike update. Mõni mängija on taas juures, kusagil 20 on kokku. Praeguseks on Pocketfivesi top 10 Eesti turnamängijatest 5 talli all ja näiteks kamba peale top 20 hitist ainult viimased kolm on veel alla 1k. Kamba peale kasumite kahjumite summa on äkki kusagil +$10k kandis. Pole just väga palju arvestades, et mängijad on keskmiselt ligi poolteist kuud olnud. Eks põhjuseid ole palju, turniirid on siiski imo keerukamad kui cash, kuigi cashimängijad kipuvad teisiti arvama. Turniiridel on palju erinevamaid situatsioone, deepstäkk, shortstäkk, icm kaalutlused, palju erinevamate aspektidega tuleb arvestada. Turniirimängijad kipuvad ka oma võimeid kõige enam üle hindama. Hiiteri pealt tulnud mängijad võivad olla päris illusioonides oma oodatava teenistuse suhtes, eeldada kuus paarisaja mängu pealt mitmekilost variatsioonivaba teenistust ja muud jura. Tegelikult on väga kõva tööd vaja teha. Enam ei piisa sellest, et lekkeid oleks mängus võimalikult vähe, korralikuks crushimiseks peab olema tegelikult mitmekülgselt väga hea mängija, ka karmis seltskonnas oskama lauast üle sõita, vastaste mängijatüüpe ära kasutada ja seda targalt, põhjendatult. Paari aasta tagused hitid tunduvad pigem isegi miinuseks olevat, jätavad inimesed mugavustsooni, ja illusiooni oskustest, kust neid tuleb nüüd välja kangutada. Paljudel polnud üldse mingisugust õpperutiini ega korralikku arusaamagi miks mida teha, mäng oli päris kaootiline. Kui vastase fold to flop cbet on 20% ja turni oma on 70%, siis ühe barreli panemine on kuritegu sellise vastu. Kas ära cbeti õhuga või siis pane alati kaks barrelit, kusjuures tuleks väga laialt sellise vastu panna mitu mitte liiga suurt barrelit. See on veel lihtsustatud näide, asju tuleb põhjusega teha ja põhjused peavad põhjendatud olema. Osad aga ei kasutanud hudigi, mis tänapäeval pole enam vabatahtlik, see on kohustuslik.

Pole halba ilma heata, sellised asjad on väljakutsed, millest üle saada, üritamegi seda siin muuta. Mõned juba õpivad täitsa asjalikult, aga pikk tee on veel käia. Osadel on MTT'dega tulnud mitusada ABI miinust juba. Seetõttu suunangi paljud MTT mängijad hetkel 180mannidele, meil on üks vägagi asjalik 180mannide spets tallis, tahaks panna mängijad 180manne crushima, saaks nendel põhja alla, saaks lasta MTT'sid edaspidi nende kõrvalt. MTTSNG'des on variatsioon väiksem, saaks mingi semistabiilse teenistuse käima saab MTT'sid ka väiksema variatsiooniga edasi lasta. Edaspidi ei saa keegi enam otse MTT'dele, kui just ei crushi neid see aasta +5k sämpli peale, MTTSNG'dega tuleb skillid üles ehitada.

timz0333
11.07.14, 12:34
Väga hästi ja samas lühidalt kokku võetud reaalne olukord pokkeri maastikul. Kas on olnud peale vandalari veel katkestajaid?

muruntau
11.07.14, 12:46
Vandalar on seni ainus. Oma sõnade kohaselt hakkas variatsiooni kartma, kui esimene üle sajataalane miinuspäev tuli. Ju polnud mikromees selliste kõikumistega harjunud, nl kahes või viies seda ette ei tule. Turniirimängijal ongi tegelikult kolme-neljakohaline miinuspäev standard kui midagi ära ei hiti, sellist asja ei saa karta. Teistel ei tundu sellega probleeme olevat, püüame ka mental game'i arendada. Mul on miniraamatukogu talli peale, nt mental game 1 raamatut on 4 tükki, mängijad saadavad postiga edasi järgmisele kui läbi on loetud.

donkament
11.07.14, 13:40
turniirid on siiski imo keerukamad kui cash
umm...päris mitmed high stakes cash regid beadivad ka turnasid, aga praegu ei tule ühtegi turnaregi meelde, kes high stakes cashi beadiks (bummimine ei loe). Kui võtta näiteks ette RIO coachid, siis cashi videod on pea alati palju rohkem in depth strateegiaga kui turna omad. Turniiristrateegia suurem primitiivsus tuleneb muidugi osalt ka sellest, et MTT hilises faasis lineupid on harva korduvad ning puudub mõte vastaste vastu balanced olla.

muruntau
11.07.14, 15:05
Pole päris see koht kus vaielda. Turniirimängija ei peagi nii palju aega pühendama sellele, et mis boardil mis rangega millise reksi vastu panna 3 barrelit 100bb deep, selliseid spotte on palju vähem. Ma tahaks näha ühte high stakes cashimeest, kel oleks kasvõi $33 starsi tavaturka reksise f2-f3 laua ees eelis mõnekilose sämpli peale puhtalt cashi teadmiste pealt. Paarikümne bb'ga mäng on veidi teine siiski. Või kes need high stakes cashimängijad on, kes turniire biidivad mingi vähegi tähendusliku sämpli, nt 5k mängu peale, neil enamasti polegi sellist sämplit. Ma ei väidagi, et turkamängija peaks automaatselt cashi biitima, väide oli see, et sarnase limiidi biitima õppimiseks kulub turniiride puhul rohkem aega. Kasvõi seetõttu, et teenistuspotentsiaal on MTT puhul kordades suurem, ka SNG'de puhul sama keiss. Lisaks on ka BRi vaja kümnetes kordades rohkem.

Kakahirmutis
11.07.14, 15:25
Ja siis pane turniirimängija puhtalt turka teadmistega cashi mängima :)

muruntau
11.07.14, 15:28
Lisaks on neid cashimängijaid ikka omajagu nähtud, kes on (ka korduvalt) jõudnud tõdemusele, et turniirid on homodele. Pole näinud ühtegi, kes ilma turniire õppimata on näidanud arvestata sämpli peale mõistlikku kasumit. Ruditurbo argument ei loe, keegi JJ metsavahelt tegi paremagi tulemuse, sellegi poolest ei soovitaks algajatele sunday milli mängida. Cashimängijad lihtsalt ei talu variatsiooni. Päris lol on vaadata 5-15 bi svonksi üle nutmist päevikutes. Turniirides on +100 ABI svonks igakuine külaline. Ela üle 500 BI langus oma papiga ja siis räägime, mis formaat on lihtsam jätkusuutlikuks mängimiseks. Si.t aeg ja si.t jooks on see kus karakter välja tuleb.

Edit: Kui turniirid on homodele, siis cash on pussydele.

Tegelikult on mõlemas lihtsalt erinevaid skillsette vaja, pole mõtet väita, et turkad lihtsamad on lihtsalt seetõttu, et ise cashi mängid. Kui turnades on lihtsam raha, tõesta seda enda tegudega ja biidi neid turniire suure kaarega siis.

Codecci
11.07.14, 15:32
Kasvõi seetõttu, et teenistuspotentsiaal on MTT puhul kordades suurem, ka SNG'de puhul sama keiss.
Huh?

Aga antud kontekstis ma sain aru, et mõtlesid, et alustajaid on lihtsam õpetada cashi beatima kui MTT-sid - sellega võib vast isegi nõus olla, sest mitme erineva faasi ja stacksize õppimine algajale on tõenäoliselt ikka keerulisem kui cashi puhul 100BB mängu põhitõed algul selgeks teha.

Aga kui nüüd sügavuti lahkama hakata, siis pole ikka võrreldav - deepim mäng on lihtsalt by default keerulisem, rohkem otsuseid ja mänguruumi.

muruntau
11.07.14, 15:35
Huh?

Aga antud kontekstis ma sain aru, et mõtlesid, et alustajaid on lihtsam õpetada cashi beatima kui MTT-sid - sellega võib vast isegi nõus olla, sest mitme erineva faasi ja stacksize õppimine algajale on tõenäoliselt ikka keerulisem kui cashi puhul 100BB mängu põhitõed algul selgeks teha.

Aga kui nüüd sügavuti lahkama hakata, siis pole ikka võrreldav - deepim mäng on lihtsalt by default keerulisem, rohkem otsuseid ja mänguruumi.

See argument ei päde, turniirides on nii deep osa täitsa olemas, lisaks keskmine ja shallow osa kui ka osades spottides ICM mõjutamas. Seega turniirimängija peab oskama ikkagi rohkemaid ja erinevamaid situatsioone hästi mängida.

donkament
11.07.14, 15:37
Kasvõi seetõttu, et teenistuspotentsiaal on MTT puhul kordades suurem, ka SNG'de puhul sama keiss. Lisaks on ka BRi vaja kümnetes kordades rohkem.

See on huvitav teema. Ütleme, et mikromees beadib basic abc nittamentsiga nl25 fr tehes koos rb-ga 15-20$/h (1k kätt tunnis ja 5-6bb/100). Milline võiks olla reaalne samal levelil ja samal tasemel mikro MTT turnamängija hourly? Ma ise ei väga ei taju, mis võiks olla reaalne MTT grinderi $/h, eriti kuna ühel-kahel saidil mängides ei saa 24/7 schedule tõttu volüümi anda.

Codecci
11.07.14, 15:40
See ei tähenda muidugi, et cashimängijad on paremad kui turnamängijad või vastupidi - Eesti parim (või äärmisel juhul paremuselt teine) pokkerimängija alustab igat oma mängu 25BB stackiga. Ja sama ka maailmatasemel - maailma parim turnamängija võib olla arenenum kui maailma parim cashimängija, see tähendab lihtsalt seda, et cashimängija on sitem ja vähem tööd teinud - kui mõlemad viljeleks GTO-d, siis ilmselgelt cashimängija on rohkem tööd teinud ja omab suuremaid teadmisi, sest cashimäng iseenesest on mänguna keerulisem.

timz0333
11.07.14, 15:43
Linnade põletamine on lihtsam kui turakas.

muruntau
11.07.14, 15:44
Ma lasin eelmine aasta 4,65k turniiri ABI $26 ja profit $70k Starsis. Kusjuures turniire hakkasin taas tõsisemalt mängima alles sügisel, enne seda oli aasta algusest 200-500 mängu sämpel. $/h oli kusagil $100 kandis. See aasta on seis nutusem tho, madalal on ilus print aga kõrgemal ikaldus ja be kokku. Prolly olen PCA eest lõivu maksnud :D

Edit: selle pulli jaoks oli mul BR enamasti kusagil $20k kandis, turniirides on lihtsalt 1000 ABI vaja.

Codecci
11.07.14, 15:47
See argument ei päde, turniirides on nii deep osa täitsa olemas, lisaks keskmine ja shallow osa kui ka osades spottides ICM mõjutamas. Seega turniirimängija peab oskama ikkagi rohkemaid ja erinevamaid situatsioone hästi mängida.
Jah, perfektne turniirimäng ongi raskem kui 100BB cash kuni momendini millal antud turniir on vähem deep kui keskmine cashilaud... Mis ei ole eriti pikk aeg paraku.

Need otsused ja situatsioonid on siiski kollektiivselt lihtsamad kui cashis erinevate käte mängimine isegi samas situatsioonis (100BB deep, no ICM) - vaata nt mõnda Sauce hilist mathi-videot, see on f*cked up sh*t mis toimub.

muruntau
11.07.14, 15:58
Jah, perfektne turniirimäng ongi raskem kui 100BB cash kuni momendini millal antud turniir on vähem deep kui keskmine cashilaud... Mis ei ole eriti pikk aeg paraku.

Need otsused ja situatsioonid on siiski kollektiivselt lihtsamad kui cashis erinevate käte mängimine isegi samas situatsioonis (100BB deep, no ICM) - vaata nt mõnda Sauce hilist mathi-videot, see on f*cked up sh*t mis toimub.

Ma olen täitsa kindel, et samal tasemel turkamängija peab asjalikul tasemel mataga palju rohkem jamama kui cashimängija. Alla 20bb mäng ongi puhas matemaatika, igasugune shovemine, shovede callimine, re-reshovemine, kogu range vs range värk. Ma eelmine aasta sellise eelise saingi, et matemaatiliselt enda shortstäkk mängu kallal palju tööd tegin. Low ja mid stakes MTT'des on tõenäoliselt päris vähe mängijaid, kellel kuni 20bb mäng minust parem on.

Edit: see, et paar cashimängijad kõval tasemel mataga tegelevad ei tähenda midagi. Olen täiesti kindel, et SNG mängijatel on see kõvemalgi tasemel. MTT omadel obv ka võrreldes sama sissetuleku EV'ga cashimängijaga.

Codecci
11.07.14, 16:06
Ma olen täitsa kindel, et samal tasemel turkamängija peab asjalikul tasemel mataga palju rohkem jamama kui cashimängija. Alla 20bb mäng ongi puhas matemaatika, igasugune shovemine, shovede callimine, re-reshovemine, kogu range vs range värk. Ma eelmine aasta sellise eelise saingi, et matemaatiliselt enda shortstäkk mängu kallal palju tööd tegin. Low ja mid stakes MTT'des on tõenäoliselt päris vähe mängijaid, kellel kuni 20bb mäng minust parem on.

Edit: see, et paar cashimängijad kõval tasemel mataga tegelevad ei tähenda midagi. Olen täiesti kindel, et SNG mängijatel on see kõvemalgi tasemel.
Jep, sellega olen nõus. Aga põhjus ei ole mitte selles, et cashimäng lihtsam oleks vaid selles, et cashimängijad pole mängu lahendamisega veel nii kaugele jõudnud kui turniirimängijad.

Point, mis ma tahtsin selle Sauce näitega edasi anda - maailma absoluutselt parimad mängijad lahendavad ühte suhteliselt tavalist kätt, tavalist situatsiooni videos 1h. See annab aimu sellest kui keeruline on tegelikult perfektne lahendus.

muruntau
11.07.14, 16:28
Ega perfektsele mängule lähedane tase ei jõua tõenäoliselt kunagi alla ~nl1k teenimispotentsiaali ekvivalentset taset, äkki jääb ka veel kõrgemale see piir. Lihtsalt kuna sel tasemel mängu selgeks saamiseks nõuaks liiga palju tööd vs tulu. Mängud lähevad veel raskemaks küll, aga varsti tuleb see piir ette, kust enam raskemaks ei lähe, sest töö vs tulu ei ole enam proportsioonis.

Praegu on veel mängud lihtsad. Ülikoolis tuleb käia 5 aastat, et saada €2,5k kanti teenistust (läänest rääkides), praegu saab pokkeris korralikult õppides vähem kui aastaga sarnasele tasemele. Ütleme, et pokkeris peaks sissetulek olema 2-3x suurem kui tavatööl, et kompenseerida kõikide sotsiaalsete garantiide puudumist, pangalaenu mitte saamist, teenistuse kõikumist kehvemat staatust ühiskonnas jne. Seni on veel pokkeril pointi areneda, kui 2,5x ülikoolilõpetanust kõrgema teenistuse tasemele saamine võtab sama palju aega kui ülikooli lõpetamine. Tegelt vast nii palju ei arene ka, nii ebastabiilset teenistust pole pointi nii pikalt õppida. Ütleme pokker peaks arenema seni, kuni teenib 2,5x rohkem vs keskmine ülikoolilõpetaja peale 2-3 aastat õppimist.

Edit: koos palgataseme tõusu ja arenevate riikide järgi jõudmisega hakkab mingi hetk pokkeris tase ka langema, pole pointi mängida pokkerit kui €2,5k palga, kasvõi 1,5k elatustaseme saab ka küllaltki väheste oskustega kätte nagu nt Norras või Šveitsis. Selleni on aga pikk maa veel

Suvaline2000
14.08.14, 18:57
Tervist, olen lugenud et talli oodatakse ka noori mängijaid. Tahaks teada mis vanusepiirang on. Tean et eestis on pokker lubatud 21+ (enda vanust ei taha praegu avaldada :D) ise olen juba ammu mänginud ja kuigi olen ise õppinud tahaks veel targemaks sel alal saada.

quentince
14.08.14, 19:10
Mina olen küll juba tallis, aga tahaksin igaks juhuka küsida, mis on vanuse ülempiir? :)

Suvaline2000
14.08.14, 19:13
Kas on üldse võimalik et noorem kui 21 saab talli?

kjmrc
14.08.14, 19:22
Hobusetalli võib-olla küll..

Suvaline2000
14.08.14, 19:33
Eks see 21+ seadus eestis veits hale ole...

Maxi
21.08.14, 09:39
Tervist, olen lugenud et talli oodatakse ka noori mängijaid. Tahaks teada mis vanusepiirang on. Tean et eestis on pokker lubatud 21+ (enda vanust ei taha praegu avaldada :D) ise olen juba ammu mänginud ja kuigi olen ise õppinud tahaks veel targemaks sel alal saada.


Kas on üldse võimalik et noorem kui 21 saab talli?

underage b&

Ambur99
30.08.14, 15:49
Kas millalgi update'i ka oodata on, nüüd juba omajagu aega möödas viimasest säutsust?

muruntau
30.08.14, 16:21
Lühidalt 60k mängu on täis, mängijate plusside miinuste summa on ligi $25k plussi hetkel, 180mannidega oleme asja käima saanud. Osadel suurem pluss, mõni ka paar kilo miinuses, mõni päris madalal veel, nagu ikka. Grand Live'ile läheme väikse pundiga. Õige pea on uus laienemisvoor ees. Plaane ja ideid on palju, millalgi tulevikus pikemalt.

Suvaline2000
01.09.14, 17:07
underage b&
????

VisaHing
01.09.14, 21:22
Päris tublid kui 25K$ profitit leiutanud. Kas on mõne talliliikmega diili rikkumisi ka ette tulnud?

privador
02.09.14, 17:15
jubdealt pritsib pappi jah. Scammereid ka on?

LuuK
02.09.14, 17:33
pokker ju

muruntau
02.09.14, 18:27
Diilidel väiksemaid poolkogemata rikkumisi on olnud, umbes et satikalt saab peale turniirile mis jääb kokkulepitud limiitidest väljapoole ja see juba käib, maha regada ei saa. Sellised punktid lepingus kirjas aga küllap kõik pole mõttega läbi lugenud. Otsest pahatahtlikku skämmimist pole olnud. Ma ei saa veel ka papi pritsimisest rääkida, sest tall saab võitudest keskmiselt 35-40% ja kaotustest 100% ning teatud kulusid ka on olnud. Pakuks, et tall hetkel veel miinuses. Eks õpitud on palju ja edaspidi enam kedagi MTT'dele otse ei lase kui tal just see aasta solid profitit pole, kusjuures profit ei tohi ainult ühest hitist tulla, see ka kahtlane. Jätab mängijatele mulje biitimisest kuigi reaalsuses lihtsalt luckboxis ära midagi. Paar sellist kutti pole tahtnud madalal SNG'dega tööd teha, et põhiskillid korda saada, ei pea seda enda kaotuseks, ongi hea et selliste "rikutud" mängijatega jagelema ei pea. Pigem võtaks puhtalt lehelt noori õpihimulisi kui mõne aasta(te)taguse hitiga egovendi. Viimastega võib alguses lihtsam olla aga pikas perspektiivis nende BE mängu (loe massiivse variatsiooniga BE mängu) arenema saada on liiga palju jamamist. Üldiselt olen optimistlik siiski, tööd on väga palju, aga küll see end ära tasub.

Potsataja
02.09.14, 19:33
Päris tublid kui 25K$ profitit leiutanud. Kas on mõne talliliikmega diili rikkumisi ka ette tulnud?

2,5K€ kuuteenistuseni on on hetkel alla miinimumpalga jäävast summast siiski pikk tee minna.

kallekusta
03.09.14, 20:23
Kas mõni juba 7 seid ka biidib?

muruntau
04.09.14, 12:20
Keegi väga palju 7seid ei mängi, praegune strateegia on meil 180mannidega edasi liikumine enamuse puhul, nendes on progressi küll näha ja mitmed biidivad 8seid, 3,5 rebuysid ja ka 15seid. Osad jälle 2,5stes ja mõni ka madalamal. Otseselt suure sämpli peale 7seid keegi vist ei biidi aga ega see polegi eesmärk või siht, 7ste biitimine annab parimal juhul semipro mõõdu välja in my book. Seitsmeste biitimise ainuõiguse ja treidmargi jätame hea meelega privadorile :D


2,5K€ kuuteenistuseni on on hetkel alla miinimumpalga jäävast summast siiski pikk tee minna.

Ei saa niimoodi üldistada, et kuna keskmine on selline, siis igaüks saab kuhugi sinnakanti. Ilmselgelt väga individuaalne värk sõltuvalt kaua keegi tallis on olnud, palju mängimiseks aega (mõni teeb töö kõrvalt), varasematest teadmistest ja muust. Näiteks sõltub ka varasemast õppimise oskusest palju, kes oskab teadlikult enda mängu arendada, nende areng on kiirem, kelle varasem õppimise kogemus on olnud koolis kolmed-neljad, neil obv aeglasem. Õnneks on õppimine ka õpitav, kirjutasin selle kohta ka artikli hiljuti.

Kusjuures peaks talli vastuvõtmisel hakkamagi varasemat õppimist kuidagi kontrollima. Kui kellelgi on olnud koolis kahed-kolmed, siis sellisega on nii palju jamamist et pole vaeva väärt, kui kandidaat on varasemalt näiteks koolis hästi õppinud või peale seda mingi asja korralikul tasemel selgeks teinud, siis on tal eelsoodumust rohkem. Obv päris üks-ühele ei saa võtta nt kooli hinnetega, need väga palju ka ei näita, aga midagi siiski. Any ideas kuidas õppimis ja arenemisoskust testida?

muruntau
04.09.14, 12:27
Kokkuvõtvalt potsataja murekohale vastates siis ma usun et paaril mängijal juba on €2,5k oodatav teenistus ja mõned on sellele päris lähedal. On võimalik küll meie tallis mõne kuuga seda saavutada varasemate teadmistega. Kõik sõltub endast, kedagi spoonfeedida sellise teenistuseni ei saa. Kuni nt $2,5steni on õppimine küllaltki mehhaaniline meelde jätmine, ehk sinnani on õpetatav, edasi tuleb osata juba ise seoseid luua. Tall ja coachid saavad ainult need seaduspärasused ja muutujad ette näidata, kuidas miski asi mõjutab. Kuna osad on juba meiega edu saavutanud siis julgeks pakkuda et väga kehvasti me ei õpeta.

Edit: elukutseliseks saamiseks tuleb osata õppida. Kooli paralleele kasutades kolmedele õppimisest pole mingit kasu, neljadele õppimine annab heal juhul semipro mõõdu välja, tuleb viitele õppida, korralikult selgeks teha kõik aspektid ja järjest süvendatult nendega tööd teha. Highstakes sickod ongi enda mängu arendanud nendes aspektides näiteks doktorandi tasemele samas kui 7ste reksi oskuseid võiks võrrelda põhikooli lõpetaja omadega näiteks. Tuleb korralikuks õppimismasinaks saada, õppimine peab saama vabatahtlikuks tegevuseks, mida õpilane ise tahab regulaarselt teha. Ise ei tule midagi kätte.

ropka11
04.09.14, 18:15
Mul olid ka keskoolis enamus kolmed mõned kahed -neljad-viied ka hulgas.Eksamid tegin kõik neljadele-viitele, käru keeras klassijuhataja kes otsustas kolme-nelja vahel hinde ikka ära keerata kuigi nägi mis seis on.
Puzzle on siis lõpuhinded ja tähtsamad eksamihinded.

Koit
05.09.14, 00:03
Any ideas kuidas õppimis ja arenemisoskust testida?
Mul olid koolis nt kohutavad tulemused(kuna ma lihtsalt ei hoolinud+ööd veetsin micro donkamente mängides), aga läbisin selle vaid tänu sotsiaalsetele oskustele. Tallis oleku ajal olen alles aru saanud, et to succeed you have to nerd much. Kõige parem viis oleks, et anda igale kandidaadile video või artikkel ning lasta see lahti mõtestada, nii saaks mingisugusegi eelvaate, kuidas kandidaat asjale läheneda võib. Just my 2c.

Codecci
05.09.14, 01:35
See kooliteema pigem jah selline, et kui sul 2 võrdset kandidaati ja 1 oli koolis lohh ja teine viieline, siis võtaks ikka viielise.

Samas kui kandidaadid on kuldmedaliga lõpetanu ja Eesti parimad mängijad males, WoW-is, LoL-is ja mänguritel kõigil aint põhiharidus, siis kuldmedalipoiss oleks minu jaoks kandidaatidest kõige nõrgem :p

For the record - ise lõpetasin napilt keskkooli. Käisin max 3 päeva nädalas koolis ja üritasin teha as little as possible, et lõpetada, sest tundus debiilne õppida mõttetuid asju ilma olulise rewardita (reward siis tasuta õppimine ülikoolis heal erialal metsiku 3a nolife eest kui tasuline maksab/maksis alla €10K 3a eest).

Pokkeri ja asjalike asjade õppimine samas hoopis teine tera - tead, et reaalselt kasu asjast ja motivatsioon hoopis teine seetõttu.

yolpa
05.09.14, 06:30
Imo see kooli teema ka väga kudne. Mul sai samamoodi kogu kooli tee "läbi veetud" tänu "sotsiaalsetele oskustele". Aga nüüd paar aastat hiljem kui sihid silme ees ja motivatsioon vähe kõrgem, ning nagu codecci mainis- reward suurem, siis olen suutnud 3 aastat ühes töökohas(4x palgakõrgendus ja projekti juhi koht- alustades vilja korjajana) ennast kõvasti tõestada ja kõrgemale pürgida+ sai tehtud täiskohaga töökõrvalt aastane ärijuhtimis kursus- sertifikaaat IV ja diplom. Selle põhjal ei ütleks küll, et mitme aasta tagune kool mingit rolli mängiks.

Vandalar
05.09.14, 12:12
Mul oli kooliga nii, et mingi hetk sain aru, et need asjad, mis mind ei huvita ei kipu eriti meelde jääma- õppisin ära mõned meeldejätmis tehnikad ja aitab kõvasti igasuguse info meeldejätmisel. Nt. talliliikmed võiksid ära õppida elementaarsed asjad- kuidas jätta meelde numbreid, sealt edasi kaartide meeldejätmine järjestuse alusel jne. Mälutehnika aitab sisuliselt ajus vajalikke seoseid luua, et asjad paremini meelde jääksid. Ma usun, et on suur vahe, kas mängija suudab kaardipaki kõik kaardid korra üle vaadata ja siis meelde tuletada nende järjekorra või mitte. Sellise harjutuse tegemine aitab vajalikke seoseid luua ajus ja hiljem lauas kõikvõimalike kombode arvutamine ja laua tekstuuri automaatne äratundmine muutuvad sujuvamaks ja loomulikumaks- Tendleri kontsept unconscious confidence. Ja samu tehnikaid saab rakendada ükskõik mille õppimise lihtsustamiseks edaspidi.

privador
05.09.14, 12:15
wtf

atsetoon
05.09.14, 12:32
Ma usun, et on suur vahe, kas mängija suudab kaardipaki kõik kaardid korra üle vaadata ja siis meelde tuletada nende järjekorra või mitte.

kvaliteetaeg

pastilaa
05.09.14, 13:03
miskipärast seda "kool on savi" juttu kipuvad ikka ainult need rääkima, kes ise pole viitsinud/ suutnud õppida ja pingutada lihtsalt :D. ülikoolis käimine iseenesest ei tee imet ja igalpool jobusi, aga loodrite ja muidu yolomeeste % nende seas ikka väiksem. pokkeri biitimise kohapealt kindlasti aga codecci jutt õige - pokker ongi lihtsalt üks mäng ja tipp arvutimängur on ilmselt tunduvalt paremate eeldustega kui matemaatikadoktor.

Karelkorm
05.09.14, 13:07
Matemaatikadoktoril on umbes lõpmatu kord lihtsam pokkeris tippu jõuda kui wowimehel. Ühel lihtsalt aju ei küündigi vajaliku tasemeni :P nl50 hands/hour teeb arvutimängur rohkem.

muruntau
05.09.14, 13:09
See kooliteema pigem jah selline, et kui sul 2 võrdset kandidaati ja 1 oli koolis lohh ja teine viieline, siis võtaks ikka viielise.

Samas kui kandidaadid on kuldmedaliga lõpetanu ja Eesti parimad mängijad males, WoW-is, LoL-is ja mänguritel kõigil aint põhiharidus, siis kuldmedalipoiss oleks minu jaoks kandidaatidest kõige nõrgem :p

For the record - ise lõpetasin napilt keskkooli. Käisin max 3 päeva nädalas koolis ja üritasin teha as little as possible, et lõpetada, sest tundus debiilne õppida mõttetuid asju ilma olulise rewardita (reward siis tasuta õppimine ülikoolis heal erialal metsiku 3a nolife eest kui tasuline maksab/maksis alla €10K 3a eest).

Pokkeri ja asjalike asjade õppimine samas hoopis teine tera - tead, et reaalselt kasu asjast ja motivatsioon hoopis teine seetõttu.

Arvan ise ka sama, et kes on mõnes mõttemängus või strateegilist mõtlemist vajavas arvutimängus väga tasemele saanud neil on head eeldused ka heaks pokkerimängijaks saada. Imo kehtib spordi kohta ka, kui nt keegi on jalkas heaks saanud, siis tal teoreetiliselt peaks seda edasipürgimisinstintki ja oskusi enda mängus erinevaid aspekte arendada juba olemas olema. Natuke ette näidata kuidas neid oskuseid pokkeri peal rakendada ja peaks olema sellise taustaga inimesel ka veidi kiirem edasiliikumine. Öeldakse küll, et sportlased olid trennis kui mõistust jaotati, aga nt nurgalöögi ajal liikumiste ja katmiste/avanemiste arendamine on tegelikult vaimse protsessina küllaltki sarnane näiteks push-fold mängu arendamisele. Spordis tuleb osata seoseid luua sama moodi nagu pokkeriski. Näiteks Lampardil on IQ üle 150, väga tasemel mängijaks saamiseks peab oskama ka korralikult seoseid luua. See et ta ei pruugi mõnel või ühelgi akadeemilisel alal väga tasemel kaasa rääkida ei oma tähtsust, enamus väga kaugele omal alal jõudnud inimesi ei oma teistel aladel kuigi ekspert arvamusi. Vaimne resurss on lihtsalt oma ala peal ära kasutatud.

Pole vaja öelda mulle seda, et kooli hinded palju ei näita, see on common sense teadmine :D Mõtlesin rohkem, et äkki keegi teab mõnda head küsimust või väikest testi. Obv oleks võinud googeldada. Väga hea küsimus on näiteks selline. "Saad viis minutit. Vali midagi keerulist, mida sa tead hästi ja siis seleta mulle see lahti." või näiteks "mis oleks kolm omadussõna, millega kirjeldaks sind inimesed, kes sind väga hästi ei tunne?" (need pole üldjuhul meeldivad omadussõnad). Googeldamine on huvitav :D Taolised küsimused annavad inimese asjadest arusaamisest päris hea pildi. Lähengi uurin edasi, päris palju kandidaate on uksele koputamas praegu.

Vandalari mälu treenimise koha pealt ei ole eriti nõus. Mul on tõenäoliselt joomise tõttu suht haugi mälu, enamus asjades ei püsi mul peaaegu midagi meeles, ometi õppimisvõime on täitsa olemas.

muruntau
05.09.14, 13:21
Matemaatikadoktoril on umbes lõpmatu kord lihtsam pokkeris tippu jõuda kui wowimehel. Ühel lihtsalt aju ei küündigi vajaliku tasemeni :P nl50 hands/hour teeb arvutimängur rohkem.

Kusjuures tõenäoliselt tipp wowimehe ja keskmise matadoktori IQ ei ole niiväga erinev. Ei ole nii, et kõrgema IQ'ga inimesed ainult akadeemilist karjääri valivad, kõrge IQ'ga inimesi on igal elualal.

Edit: seega olen rohkem nõus pastilaaga, asjaliku wowimehe võtaks enne kui matadoktori.

Karelkorm
05.09.14, 13:32
Kuidas sa saad arvata, et wowi mängija suudab ligilähedaselt keerulisi seoseid matemaatikadoktoriga luua? Ta ei arene peaaegu kunagi edasi oma õpetaja tasemest ja tõenäoliselt ei ole see mees, kes kõige kõrgemas limiidis lauda maha istub ja rexid ära hirmutab. Mitte, et ma doktorantuuris käinud oleks, aga iga mees, kes raamatust õppida oskab, seda ära ei tee. Kui sul kunagi võimalus tekib mõnda sellist inimest coachida õnnestub, siis saad aru kuidas möödaminnes kõigest aru saab. Mitte, et mõni geimer ei oleks potentsiaalne doktor, aga keskmine korea sc2 pro on keskmiselt tark, aga töökas ja järjekindel.

nikitheone
05.09.14, 13:36
Äkki leiad endale siit midagi miskit - http://www.udel.edu/CSC/pdf/behav_interview.pdf
http://www.hr.az.gov/Employment/EMP_StructuredBehavioralInterview.asp

Karelkorm
05.09.14, 13:38
Vihjad sellele, et võiksin end paremini esitada/väljendada? :P Minu jaoks pole tõesti 2tablemise kõrvalt lihtne esseed kirjutada.

pastilaa
05.09.14, 13:41
Kuidas sa saad arvata, et wowi mängija suudab ligilähedaselt keerulisi seoseid matemaatikadoktoriga luua? Ta ei arene peaaegu kunagi edasi oma õpetaja tasemest ja tõenäoliselt ei ole see mees, kes kõige kõrgemas limiidis lauda maha istub ja rexid ära hirmutab. Mitte, et ma doktorantuuris käinud oleks, aga iga mees, kes raamatust õppida oskab, seda ära ei tee. Kui sul kunagi võimalus tekib mõnda sellist inimest coachida õnnestub, siis saad aru kuidas möödaminnes kõigest aru saab. Mitte, et mõni geimer ei oleks potentsiaalne doktor, aga keskmine korea sc2 pro on keskmiselt tark, aga töökas ja järjekindel.

seda on suht paljud crushijad ju öelnud, et matemaatika pole just tugevaim külg. equityga mõned % siia-sinna on savi vs mängu tunnetus, töökus ja järjekindlus. arvutimängur on tõestanud, et suudab volüümi anda, tundide viisi ekraani jõllitada ja level -levelilt edasi liikuda. nahhaalsus, võidutahe jms on ka üliolulised.

Karelkorm
05.09.14, 13:45
Järelikult ma pean ise pokkerit liiga keeruliseks ja geimingut (mõtlemise ja otsuste seisukohast) liiga lihtsaks.

Codecci
05.09.14, 13:52
Ma ise WoW-i pole mänginud, aga nt LoL (League of Legends) saab ju pokkeriga päris palju paralleele tõmmata - pead teadma sitaks erinevaid strateegiaid/counter-strateegiaid karakteri valikul; vaatama, mis itemeid vastane ostab ja vastavalt sellele adjustima (nagu HUD); üleüldse välja nuputama mis on head asjad osta, mis on halb (nagu stardikäed); mõtlema mitmeid samme ette ja muidugi üleüldine arvuti taga friikimine, teistega strati arutamine foorumites/chattides jms, väga sarnane kohati.

Mindseti treening ka, mäng nii üles ehitatud, et ~ 50% mängudest võidad (vb prode kohta ei kehti) :D

Edit: ja põhiasi, mängimine + kompetitiivsus. Selleks pead ikka päris võiduhimuline olema, et Eesti parim LoL-i mängija olla.

Karelkorm
05.09.14, 14:14
Igati nõus. Ja usun, et enamik progamereid lööksid pokkeris hästi läbi. Aga keda oleks lihtsam õpetada ja kes enne tippu jõuaks? Tegelikult pole vastus just eriti oluline, kuna moneytalli on elukutselisi arvutimängijaid oluliselt lihtsam värvata.

Fabulous
05.09.14, 14:18
Kusjuures tõenäoliselt tipp wowimehe ja keskmise matadoktori IQ ei ole niiväga erinev. Ei ole nii, et kõrgema IQ'ga inimesed ainult akadeemilist karjääri valivad, kõrge IQ'ga inimesi on igal elualal.

Edit: seega olen rohkem nõus pastilaaga, asjaliku wowimehe võtaks enne kui matadoktori.
Olles olnud WoW-is maailma top 50 guildis, siis julgen üsna kindlalt väita, et tööeetika ja intelligentsus ei ole kuidagi korrelatsioonis sellega kui kõrgel tipus sa selles mängus oled. Strateegiaid ja theorycrafting tehakse tavaliselt ära mingi ühe või paari inimese poolt (kellel on ka tavaliselt kõrgem reaalharidus) ja kõik teised lihtsalt kopeerivad seda. Palju parem mäng milles vajalikud oskused pokkerisse üle kanduks oleks male.
Ma kusjuures coachin hetkel hyper husng-des ühe TÜ matemaatilise statistika magistranti ning ma võtaksin tema all day mingi mingi tipus oleva League of Legendsi mängija vms asemel. Tegemist on varasemalt absoluutselt pokkerist mitte midagi teadva inimesega ning sellest hoolimata suutis inimene kohe aru saada, et tegemist on nullsumma mänguga ning mõelda omal käel välja EV teoreemi ning valemi. Mida aeg edasi on läinud, siis on veel näha olnud mitmeid olukordi kus õpilane on äärmiselt kerge vaevaga suuteline mõtestama endale lahti mõne raskema konseptsiooni või tänu oma matemaatilisele mõtlemise oskusele võimeline (osaliselt) selle ise välja tuletama. Kui ma võtaksin aga mingi vaevu koolist läbi vedanud, aga võrdlemisi hea gameri, siis ma ilmselt peaksin teda palju rohkem spoonfeedima ning võime peas seoseid luua poleks kindlasti nii kõrgel tasemel. Coachimise eesmärk ei peaks IMO olema õpetama 24 lauda NL25 grindima, millega arvutimänge mängiv inimene oma vastupidavuse tõttu tõesti paremini hakkama saaks vaid kõrgemad limiidid kus tuleb rohkem osata mõelda, mitte ainult nuppe vajutada.
Kummal isikul oleks sinu arvates kergem näiteks selliseid õppematerjale endale selgeks teha, kas vastava taustaga inimesel või paljudest kontseptsioonidest isegi mitte kuulnud isikul:
http://i.imgur.com/RhWtDl6.jpg

Codecci
05.09.14, 14:27
Ma gameri jutuga mõtlen mingit midstakesi jep või mõne aasta tagust tipptaset. Praegu ma ei kujuta ette mida mingi top 10 saavutamiseks vaja läheb, see GTO jms jama käib üle mu pea. See pilt mis postitasid, mul no f*cking idea mis seal toimub.

Pokkeri lahendamiseks peab jah matemaatik olema, aga logic-based mängimiseks ja aastas mõnesajatuhande taala teenimiseks pole oluline. Mul üks sõber, HU cashi mängija kes lifetime ~ $1M teeninud. Tüüp sel ajal kui mingi pool milli oli juba teeninud ei teadnud nt seda valemit, et kui keegi betib $100 ja keskel $150, siis kui tihti protsentuaalselt meil õigus peab olema. Ja polegi oluline, enam-vähem tead mis õige käik on videodest või railimisest või sõpradega arutamisest ja sellest täiesti piisab :P

virukunn
05.09.14, 14:39
Erinevates formaatides ilmselt erinevaid oskusi vaja ka. Turnad = math, PLO = balls jne.

E: Turnade kohta ei tea, aga nlhe cashis on ju olemas programmid, mis teevad mathi sinu eest.

timz0333
05.09.14, 14:45
NL 6max=:heart:

nikitheone
05.09.14, 14:49
Vihjad sellele, et võiksin end paremini esitada/väljendada? :P Minu jaoks pole tõesti 2tablemise kõrvalt lihtne esseed kirjutada.
Sorri Karel, ei olnud üldse sulle mõeldud. See oli Müürile, sealt saab häid nippe kuidas küsida inimestelt küsimusi nii, et nad peaksid mõtlema ja vastama. suht sarnane tema kolme omadussõna näitega.

Ambur99
05.09.14, 15:26
http://i.imgur.com/RhWtDl6.jpg[/QUOTE]

Mis raamatuga on tegemist?

Relamz
05.09.14, 15:27
http://i.imgur.com/RhWtDl6.jpg

Mis raamatuga on tegemist?[/QUOTE]

Vastus on pildil olemas.

kjmrc
05.09.14, 15:30
http://www.amazon.com/Expert-Heads-Limit-Holdem-Exploitative/dp/1904468942

muruntau
05.09.14, 15:34
Olles olnud WoW-is maailma top 50 guildis, siis julgen üsna kindlalt väita, et tööeetika ja intelligentsus ei ole kuidagi korrelatsioonis sellega kui kõrgel tipus sa selles mängus oled. Strateegiaid ja theorycrafting tehakse tavaliselt ära mingi ühe või paari inimese poolt (kellel on ka tavaliselt kõrgem reaalharidus) ja kõik teised lihtsalt kopeerivad seda. Palju parem mäng milles vajalikud oskused pokkerisse üle kanduks oleks male.
Ma kusjuures coachin hetkel hyper husng-des ühe TÜ matemaatilise statistika magistranti ning ma võtaksin tema all day mingi mingi tipus oleva League of Legendsi mängija vms asemel. Tegemist on varasemalt absoluutselt pokkerist mitte midagi teadva inimesega ning sellest hoolimata suutis inimene kohe aru saada, et tegemist on nullsumma mänguga ning mõelda omal käel välja EV teoreemi ning valemi. Mida aeg edasi on läinud, siis on veel näha olnud mitmeid olukordi kus õpilane on äärmiselt kerge vaevaga suuteline mõtestama endale lahti mõne raskema konseptsiooni või tänu oma matemaatilisele mõtlemise oskusele võimeline (osaliselt) selle ise välja tuletama. Kui ma võtaksin aga mingi vaevu koolist läbi vedanud, aga võrdlemisi hea gameri, siis ma ilmselt peaksin teda palju rohkem spoonfeedima ning võime peas seoseid luua poleks kindlasti nii kõrgel tasemel. Coachimise eesmärk ei peaks IMO olema õpetama 24 lauda NL25 grindima, millega arvutimänge mängiv inimene oma vastupidavuse tõttu tõesti paremini hakkama saaks vaid kõrgemad limiidid kus tuleb rohkem osata mõelda, mitte ainult nuppe vajutada.
Kummal isikul oleks sinu arvates kergem näiteks selliseid õppematerjale endale selgeks teha, kas vastava taustaga inimesel või paljudest kontseptsioonidest isegi mitte kuulnud isikul:


Pole väga kursis nende mängudega tegelikult. Proovisin võrrelda võrreldavat, matemaatikadoktorant on oma ala pro ja tõenäoliselt top 0,1% matemaatika rakendajate seas, ilmselgelt pole mõtet võrrelda temaga kedagi keda tiim kaasa veab, vaid ikka mängijat kes on ka top 0,1% või taolise seas mängijatest. Seda mängus kus on elukutseliste individuaalne konkurents ja ikka rahad mängus mis andekaid inimesi motiveeriks ka. Ma julgeks pakkuda et nii matemaatikarakendajate top 0,1% kui ka mõne sellise mängu top 0,1% on küllaltki sarnase õppimisvõimega. Keskpärase, nt kuuenda detsiili mängija õppimisvõimet peaks võrdlema pigem kuuenda detsiili matemaatikarakendaja omaga, näiteks poemüüjaga. Rakendab ka igapäevatöös matemaatikat, aga see pole kuigi keeruline, enamasti ei pea ise arvutamagi tänapäeval. Mata doktoranti peaks võrdlema mängude ikka päris tipuga ja nende kahe vahel valides paneks oma panuse mänguri peale.

reggie
05.09.14, 15:48
Mis puudutab õppimisvõimet siis minu näide suht sama, mis Codeccil. Esimesest neljanda klassini oli nn. pikapäeva rühm, kus sa ikka natuke õppisid, sest mitte essigi ei olnud teha. Põhikooli esimesed klassid aga saab niisama läbi jalutada ning kui see on võimalik siis ei tunne inimene vajadust pingutada, klassis on 30 õpilast, iga vähegi oluline teema nämmutatakse maakooli metsanurga uduse pilgu ja aeglase taibuga tegelaste jaoks läbi nagu mannapuder, kui sulle hakkab pakutav kiiresti külge siis enamus aega vaevled igavuse käes. Sellega kaasneb teadmine, et pingutada pole vaja, võime õppida kaob ja ühel hetkel kui vahid Lotmani loengu materjale nagu loll lammas, sest keegi ei nämmuta enam teksti ära ja õppimisvõime on kadunud kuskile ajaloo hämarustesse. Sama kandub edasi ka pokkerisse, oddsid, audid jne. lihtsam osa mängust jääb ja tuleb ise kui aga peaks kasvõi seda sama GTO asja läbi töötlema hakkama siis on mökk mökk ja keskpärasus kuubis ongi olemas. Kokkuvõtteks on nii, et see, kes on harjunud tööd tegema, võibolla pole parimate vaimsete eeldustega, teeb endale tuima tuupimisega asja selgeks, samas see,kellel hea pea, saab kyll lihtsamatest asjadest kiiremini aru aga kokkuvõttes näitab kehvemaid tulemusi.

Fabulous
05.09.14, 19:51
Pole väga kursis nende mängudega tegelikult. Proovisin võrrelda võrreldavat, matemaatikadoktorant on oma ala pro ja tõenäoliselt top 0,1% matemaatika rakendajate seas, ilmselgelt pole mõtet võrrelda temaga kedagi keda tiim kaasa veab, vaid ikka mängijat kes on ka top 0,1% või taolise seas mängijatest. Seda mängus kus on elukutseliste individuaalne konkurents ja ikka rahad mängus mis andekaid inimesi motiveeriks ka. Ma julgeks pakkuda et nii matemaatikarakendajate top 0,1% kui ka mõne sellise mängu top 0,1% on küllaltki sarnase õppimisvõimega. Keskpärase, nt kuuenda detsiili mängija õppimisvõimet peaks võrdlema pigem kuuenda detsiili matemaatikarakendaja omaga, näiteks poemüüjaga. Rakendab ka igapäevatöös matemaatikat, aga see pole kuigi keeruline, enamasti ei pea ise arvutamagi tänapäeval. Mata doktoranti peaks võrdlema mängude ikka päris tipuga ja nende kahe vahel valides paneks oma panuse mänguri peale.
Mulle tundub, et see on selline "kellele ema, kellele tütar" vaidlus. Matemaatikataustaga inimene suudab enda jaoks mängu kindlasti palju kergemini ära kvanfitseerida, LoLi/CS-i mängiv inimene oleks ilmselt aga pigem tuginev kvalitatiivsetele aspektidele nagu näiteks gameflow, kas vastane tiltab, jms. Selles kumb lähenemine nüüd õige on, võibki vaidlema jääda. Minu enda arvamus on ilmselgelt matemaatika poole biased, sest mind huvitab olukordade analüüsimine läbi numbrite ning sealt mingi kindla järelduse tegemine. Mõnele teisele inimesele sobib ka asjade tunnetuse järgi tegemine palju paremini.

Fabulous
05.09.14, 20:00
http://i.imgur.com/RhWtDl6.jpg
Mis raamatuga on tegemist?

Kui keegi nüüd mõtleb, et see on raamat mis ütleb teile kuidas GTO pokkerit mängida, siis ei soovita lugeda. See raamat õpetab mitte kuidas näiteks TAG vastase vastu mängida vaid milliseid aspekte peaks arvesse võtma, et ise mingi strateegia välja töödata. Lisaks nõuab raamat ärmiselt intensiivset tööd ja mõttega lugemist. Ma olen esimest osa kaks korda läbi töödanud ning teist osa ühe korra ning endiselt on hetki kus ma täpselt mõnest kontseptsioonist aru ei saa.

Dnbftw
06.09.14, 10:09
Paar õhtut tagasi jälgisin, kuidas üks tuttav miskit nolifes(Dota äkki?). Hiir käis käes turbokiirusega nii et ei saanud talle mainimata jätta, et poiss võiks pokkeris päris lahedalt biitida(kas või madalal 24tabledes). Muidu tiksub miskil turvatööl 12h vahetusi, 350 neto saavad vist? Oli vist kunagi isegi pokkerit proovinud aga tundus tema jaoks igav. Vb vaja pokkeri graafilist poolt rohkem arendada ja seda "mängulisemaks" teha, et geimereid rohkem püüda. Imo päris suur hulk geimereid hakkab pokkerit mängima lõppude-lõpuks :)

Kakahirmutis
07.09.14, 05:41
Paar õhtut tagasi jälgisin, kuidas üks tuttav miskit nolifes(Dota äkki?). Hiir käis käes turbokiirusega nii et ei saanud talle mainimata jätta, et poiss võiks pokkeris päris lahedalt biitida(kas või madalal 24tabledes). Muidu tiksub miskil turvatööl 12h vahetusi, 350 neto saavad vist? Oli vist kunagi isegi pokkerit proovinud aga tundus tema jaoks igav. Vb vaja pokkeri graafilist poolt rohkem arendada ja seda "mängulisemaks" teha, et geimereid rohkem püüda. Imo päris suur hulk geimereid hakkab pokkerit mängima lõppude-lõpuks :)

et nagu level 99 flush drawing ja siis drawid nl2s flushe et saada level kõrgeks ja kõrgemal luckboxima hakata?

overbet
07.09.14, 10:47
Mul üks sõber, HU cashi mängija kes lifetime ~ $1M teeninud. Tüüp sel ajal kui mingi pool milli oli juba teeninud ei teadnud nt seda valemit, et kui keegi betib $100 ja keskel $150, siis kui tihti protsentuaalselt meil õigus peab olema. Ja polegi oluline, enam-vähem tead mis õige käik on videodest või railimisest või sõpradega arutamisest ja sellest täiesti piisab :P

Kohutav näide imo, sama hästi ma võiks püstitada siin hüpoteesi, et kui tüüp oleks endale basic matemaatika paari tunniga selgeks teinud, siis oleksid lifetime winningsid 1,5M.

Codecci
07.09.14, 11:49
Point selles, et matemaatika on pokkeris niivõrd ebaoluline normaalse raha teenimiseks.

Mängu lahendamiseks on tähtis, aga raha teenimiseks sa ei pea seda mängu lahendama - kasuta lihtsalt teiste tehtud tööd ja copy-paste nende mängu. Maailma parimaks nii ei saa vast 2014 enam, aga väga korralikku pappi saab sellegipoolest teenida.

Võimalik jah, et 1M asemel oleks 1.5M teeninud ja matemaatika oleks winratele juurde andnud, ei vaidle üldse vastu.

Edit: täpsustuseks, et see käib HU cashi kohta siis. SNG-de, turniiride jms puhul ei oska öelda, ei oska neid mänge heal tasemel.

Fabulous
07.09.14, 14:23
Point selles, et matemaatika on pokkeris niivõrd ebaoluline normaalse raha teenimiseks.

Mängu lahendamiseks on tähtis, aga raha teenimiseks sa ei pea seda mängu lahendama - kasuta lihtsalt teiste tehtud tööd ja copy-paste nende mängu. Maailma parimaks nii ei saa vast 2014 enam, aga väga korralikku pappi saab sellegipoolest teenida.

Võimalik jah, et 1M asemel oleks 1.5M teeninud ja matemaatika oleks winratele juurde andnud, ei vaidle üldse vastu.

Edit: täpsustuseks, et see käib HU cashi kohta siis. SNG-de, turniiride jms puhul ei oska öelda, ei oska neid mänge heal tasemel.
Aga tegelikult tuleks ju mõelda ka tuleviku peale ja ei tohiks sellega rahul olla mis hetkel on. Küllalt ju selliseid mängijaid kes 4-5 aastat tagasi pokkeriga elatist teenisid, aga mingil hetkel õppimiskurvist maha jäid (sest raha ju tuleb, miks peaks õppima) ja nüüd ikalduvad. Veidi ekstreemne näide, aga kas arvad, et selle peatüki abil mis HU cashi kohta sellesse Eesti pokkeriraamatuse kirjutasid, oleks võimalik tänasel päeval kasvõi NL50 bumhuntida?
Selle koha pealt ma samas nõustun, et mida sügavamad stackid seda vähem on tänapäeval mõtet optimaalse lahendi poole liikuda ja pigem peaks keskenduma maximally exploitable strateegiate ja üldlevinud trendide rakendamisele. See väide võib küll tunduda veidi vastuolus teise väitega, et perfektse mängija win-rate on seda suurem mida suuremad on stackid, aga põhjuseks on pigem see, et mitte keegi tea kuidas isegi ligilähedane GTO 100bb juures välja näeb. Mida suuremaks stackid lähevad seda suuremaks kasvab ka decision tree. Kujuta ette, et oled SB ja sul on PF valida ükskõik milline bet-size 2bb-100bb vahel, igale suurusele lähevad omakorda alla kõikvõimalikud flopid, nendele omakorda kõikvõimalikud actionid mis võimalik sooritada on ja nii edasi. HU cashis ei saa ka teha selliseid lihtsustusi nagu väga väikese effective stacki juures tänapäeval tehakse, sest leidub palju rohkem suurema EV-ga otsuseid. HUSNG-des on mõned standardolukorrad juba tänapäeval ära lahendatud, kus otsusepuu väga raske ja mahukas pole. Näiteks 8-17bb deep on väga palju selliseid olukordi kus SB minraiseb, BB kas shoveb või foldib ja SB saab omakorda kas callida või foldida. Sellistes lihtsamates ja tihtiesinevates olukordades tasuks kindlasti optimaalse lahendi poole püüelda, sest pikas perspektiivis annab see WR-le korraliku osa juurde.

Codecci
07.09.14, 20:54
Aga tegelikult tuleks ju mõelda ka tuleviku peale ja ei tohiks sellega rahul olla mis hetkel on. Küllalt ju selliseid mängijaid kes 4-5 aastat tagasi pokkeriga elatist teenisid, aga mingil hetkel õppimiskurvist maha jäid (sest raha ju tuleb, miks peaks õppima) ja nüüd ikalduvad.
Jah, aga selleks ei ole vaja mingit rämedat matti. Minu teada näiteks Phil Galfond ja jungleman ka mängivad üldiselt logic-based ja exploitable mängu ja mingit lihtsamat matti ja rangede arvutusi kindlasti teevad, aga mingit rämedat GTO-matti mitte nagu mõned teised top prod. Ma loodan südamest, et ma selleks ajaks mingi muu elukutse leian kui asjad sinnamaale jõuavad, et aastas $100K+ teenimiseks peab seda tegema. Samas ma usun, et see jääb siiski liiga kaugesse tulevikku - NL-is võib-olla juhtub mõne aasta jooksul, aga õnneks NL pole ainuke mäng pokkeris.


Veidi ekstreemne näide, aga kas arvad, et selle peatüki abil mis HU cashi kohta sellesse Eesti pokkeriraamatuse kirjutasid, oleks võimalik tänasel päeval kasvõi NL50 bumhuntida?
Minu mäletamist mööda sai sinna ikka üsna vähe kirjutatud, põhiliselt preflop ranged ja preflop mäng. Aga tundub, et palju SSNL HU (50-200NL) suurelt võitvad regularid umbes sellist preflop stiili harrastavadki. Midstakes mängitakse tänapäeval tunduvalt loosemalt, aga bumhuntida saab muidugi - ega 2014 fish pole parem kui 2008 fish, fish jääb fishiks.

muruntau
08.09.14, 18:47
Pokker imo ei saagi GTOni areneda. Alati on mängus nõrgemaid rekse ja fishe kelle vastu pole pointi GTO'd harrastada. GTO'd võiksid teoreetiliselt harrastada 2-10 tipptasemel reksi omavahel ühes lauas, aga siis mis mott neil on selleni arendada enda mängu? teenistust ju ei tõsta. Matageekidele huvitav, aga teenistuse mõttes pointless rabelemine.

Minu arust on see ka hoopis vale suund kuhu poole mängija peaks oma oskuseid arendama. Mängijad peaks enda sotsiaalseid oskuseid arendama hoopis, et teha see mäng nii pealtvaatajatele kui ka harrastusmängijatele huvitavamaks. Noore netinohikuga laivis lauas istumine 10h on üks igavamaid asju, hullem saaks vist olla ainult toomaspaloverlik turtsuv reks, kes kolmanda 60-40 olukorra kaotamise peale hullub ja teisi süüdistama asub. Nt EPT'l olin lauas Martin Fingeriga, ülimuhe sell, uuris hobimängijatelt millega tegelevad, ajas sel teemal juttu, proovis rohkem teada saada, kui keegi küsis andis strati alal ka vabalt nõu. Tõeline professionaal. Sellisega on mõnus mängida, sellisele kaotaks fishid palju meelsamini pappi kui urisevale nitile või vanduvale wannabe reksile, kelle vaimne mäng on hullem kui sõjaveteranil.

Solid sotsiaalsete skillidega reks võib näiteks rääkida end ärimeeste kodumängudesse sisse. Sellega annab teenistust tõsta oluliselt rohkem kui nt vaadata paarkümmend videot ja oodata Tallinna laivis neid nädala 2-3 suuremat kalakest. Pole aimugi kui reaalne BIlzeriani värk on, aga see oleks pmst see teooria täide viiduna, enterteinment value on tüübil väga suur, ei imestaks et temaga käivadki mängimas inimesed kel on poh.ui talle kaotada mitusada kilo või paar milli kuus.

Kusjuures see on ka vajalik pokkeri kokkukuivamise tõkestamiseks ja uuele kasvule viimiseks. Netis 8 reksi vastu 10 minutiga papp ära kaotada pole hobimängijale fun. Laivis võiks saada enterteinmenti, aga netinohikud seda ei paku. Imo me peaks mängijatena kõik mõtlema kuidas seda osa ka arendada. Tuimalt kalake tühjaks teha ja järgmist oodata teeb sama inimese tagasituleku ka vähemtõenäoliseks. See tähtsam laivis, netis obv max value peale. Näiteks kui igas spotis ei võta laivis max valuet, soovitad vahest kalakesel foldida ja näitad paremat kätt, näeb hobimängija ka, et reks pole ainult ta papi järel. Selline zhest võib long run vabalt rohkem +ev olla kui tahta sama inimesega edaspidi ka mängida.

GTO arendamine on imo nagu päris paljud ülikoolis tehtavad asjad. Vaimselt haarav, suur väljakutse jnejne, aga küllaltki vähese reaalse kasutusega. Tänapäeval tehakse teadust ikka igasugustel absurdsetel teemadel, aga see pole teema praegu. Annab muud teha enda teenistuse tõstmiseks, mis on ka muudes eluvaldkondades rakendatav ja kasulik muukski. Nt saad mõne ärimehega tuttavaks/sõbraks, võib saada uusi väljakutseid, ideid, tööd, osalust äris (obv tuleks välja teenida). Võib avaneda hoopis suurem maailm. Andeka inimese jaoks enda väljakutseid ainult pokkeriga piirata on päris kitsas lähenemine ja seab ka sissetulekule solid piirid ette. Pokkeris vähesed teenivad üle paarisaja kilo aastas, ettevõtluses on see kommiraha. Vabalt väärt paar sotti valuet võtmata jätmist.

Kokkuvõte: arendage sotsiaalseid skille, suhtuge hobimängijaisse normaalselt (mitte fish, vaid harrastusmängija) ja tõmmake neid mängu juurde, kokkuvõttes palju rohkem +ev.

-andres-
08.09.14, 20:13
Kas ennast pead netinohikuks või mitte?

muruntau
08.09.14, 20:30
Kas ennast pead netinohikuks või mitte?

Suuremas osas küll, mingit progressi on olnud suu lahti tegemise koha pealt lauas, aga arenguruumi on omajagu.

tiigrikutsu
08.09.14, 22:02
Mis matemaatikast te jahute, loevad ju kaardid ning ega keegi ei tea ju mis floppi tuleb.

Fabulous
09.09.14, 01:21
Pokker imo ei saagi GTOni areneda. Alati on mängus nõrgemaid rekse ja fishe kelle vastu pole pointi GTO'd harrastada. GTO'd võiksid teoreetiliselt harrastada 2-10 tipptasemel reksi omavahel ühes lauas, aga siis mis mott neil on selleni arendada enda mängu? teenistust ju ei tõsta. Matageekidele huvitav, aga teenistuse mõttes pointless rabelemine.

Minu arust on see ka hoopis vale suund kuhu poole mängija peaks oma oskuseid arendama. Mängijad peaks enda sotsiaalseid oskuseid arendama hoopis, et teha see mäng nii pealtvaatajatele kui ka harrastusmängijatele huvitavamaks. Noore netinohikuga laivis lauas istumine 10h on üks igavamaid asju, hullem saaks vist olla ainult toomaspaloverlik turtsuv reks, kes kolmanda 60-40 olukorra kaotamise peale hullub ja teisi süüdistama asub. Nt EPT'l olin lauas Martin Fingeriga, ülimuhe sell, uuris hobimängijatelt millega tegelevad, ajas sel teemal juttu, proovis rohkem teada saada, kui keegi küsis andis strati alal ka vabalt nõu. Tõeline professionaal. Sellisega on mõnus mängida, sellisele kaotaks fishid palju meelsamini pappi kui urisevale nitile või vanduvale wannabe reksile, kelle vaimne mäng on hullem kui sõjaveteranil.

Solid sotsiaalsete skillidega reks võib näiteks rääkida end ärimeeste kodumängudesse sisse. Sellega annab teenistust tõsta oluliselt rohkem kui nt vaadata paarkümmend videot ja oodata Tallinna laivis neid nädala 2-3 suuremat kalakest. Pole aimugi kui reaalne BIlzeriani värk on, aga see oleks pmst see teooria täide viiduna, enterteinment value on tüübil väga suur, ei imestaks et temaga käivadki mängimas inimesed kel on poh.ui talle kaotada mitusada kilo või paar milli kuus.

Kusjuures see on ka vajalik pokkeri kokkukuivamise tõkestamiseks ja uuele kasvule viimiseks. Netis 8 reksi vastu 10 minutiga papp ära kaotada pole hobimängijale fun. Laivis võiks saada enterteinmenti, aga netinohikud seda ei paku. Imo me peaks mängijatena kõik mõtlema kuidas seda osa ka arendada. Tuimalt kalake tühjaks teha ja järgmist oodata teeb sama inimese tagasituleku ka vähemtõenäoliseks. See tähtsam laivis, netis obv max value peale. Näiteks kui igas spotis ei võta laivis max valuet, soovitad vahest kalakesel foldida ja näitad paremat kätt, näeb hobimängija ka, et reks pole ainult ta papi järel. Selline zhest võib long run vabalt rohkem +ev olla kui tahta sama inimesega edaspidi ka mängida.

GTO arendamine on imo nagu päris paljud ülikoolis tehtavad asjad. Vaimselt haarav, suur väljakutse jnejne, aga küllaltki vähese reaalse kasutusega. Tänapäeval tehakse teadust ikka igasugustel absurdsetel teemadel, aga see pole teema praegu. Annab muud teha enda teenistuse tõstmiseks, mis on ka muudes eluvaldkondades rakendatav ja kasulik muukski. Nt saad mõne ärimehega tuttavaks/sõbraks, võib saada uusi väljakutseid, ideid, tööd, osalust äris (obv tuleks välja teenida). Võib avaneda hoopis suurem maailm. Andeka inimese jaoks enda väljakutseid ainult pokkeriga piirata on päris kitsas lähenemine ja seab ka sissetulekule solid piirid ette. Pokkeris vähesed teenivad üle paarisaja kilo aastas, ettevõtluses on see kommiraha. Vabalt väärt paar sotti valuet võtmata jätmist.

Kokkuvõte: arendage sotsiaalseid skille, suhtuge hobimängijaisse normaalselt (mitte fish, vaid harrastusmängija) ja tõmmake neid mängu juurde, kokkuvõttes palju rohkem +ev.
Nõustun selle osaga, et live-is peaks mängima rohkem entertainmenti peale, ei nõustu aga väitega, et netis ei peaks püüdlema optimaalse strateegia poole.
Kuna pokker on komplekssem mäng kui näiteks kivi-paber-käärid (kus GTO-d mängides alati 0EV oled ja võita või kaotada võimalik pole) siis isegi exploitable vastaste vastu mängides annab see tihti korraliku eelise kuna GTO liinid erinevad tihti väga tavalistest trendidest, ei osata nende vastu mängida ning tehakse suuri vigu. Nagu ma aga samas oma eelmises postis ütlesin, siis praegusel hetkel pole mõtet püüelda täieliku GTO poole (isegi kui tahaks, on see reaalselt võimalik alles mingi 20 aasta pärast kui Moore seadus ikka paika peab). Ainukesed olukorrad mida on ajaliselt kasulik lahendada on tihtiesinevad standardolukorrad nagu näiteks BB pealt SB minraise vastu shovemine. Mingi riveris kindlal boardil GTO bluffing frequency arvutamine vms on pigem ebaotstarbekas, sest sellist kindlat olukorda juhtub võib-olla korra mingi 15k käe jooksul. Isegi neid tihtiesinevaid olukordi optimaalselt mängides kaotad ilmselt mingi osa EV-st mis saaksid kui suudaksid vastast maksimaalselt exploitida, aga ma arvan, et selline ühekorne kindla strateegia leidmise ajakulu on lühem kui iga erineva vastase vastu võimalikult exploitable range arvutamine ning selle aja saab pigem kulutada sellele, et maksimaalselt volüümi anda.
Aga noh, nagu ma juba varem maininud olen, siis minu arvamus on selles osas üsna biased ja ma leian, et netis mängimisel peaks keskenduma võimalikult kõrgele tõusmisele ning mingil hetkel väga heade regularidega mängima hakkamisele, mitte igavesti halbade mängijate tagaajamisele.

Codecci
09.09.14, 09:32
Aga noh, nagu ma juba varem maininud olen, siis minu arvamus on selles osas üsna biased ja ma leian, et netis mängimisel peaks keskenduma võimalikult kõrgele tõusmisele ning mingil hetkel väga heade regularidega mängima hakkamisele, mitte igavesti halbade mängijate tagaajamisele.
Kõrgel sa ise mängid?

Kunagi arvasin ka nii, aga sellist asja pmst ei eksisteeri - KÕIK bumhundivad mingil määral (peale Isilduri). Pmst ükski laud ei lähe pea kunagi käima midstakesis ja kõrgemal kui pole lauas ühte targetit. Ja target lahkub siis laud laguneb ka. Target võib olla ka sitem regular (nt Gus Hansen nosebleedis).

Pmst selline asi nagu reg-hunting on müüt. Ainukesed olukorrad kus see toimib ongi a'la Gus Hansen, kunagi oli solid võitja ja nüüd ei suuda leppida, et enam pole ja mängib ikka edasi. Kõik tavalised regularid panevad insta sit out ja ei mängi enam sinuga kui taipavad, et edget pole. Terve pokker keskendub halbade mängijate tagaajamisele, lihtsalt WCG|Rideri jaoks mina olengi halb mängija, aga temal minult actionit saada on sama raske ja harv kui minul Abramovitšilt kui mitte raskem.

muruntau
09.09.14, 09:56
Nõustun selle osaga, et live-is peaks mängima rohkem entertainmenti peale, ei nõustu aga väitega, et netis ei peaks püüdlema optimaalse strateegia poole.
Kuna pokker on komplekssem mäng kui näiteks kivi-paber-käärid (kus GTO-d mängides alati 0EV oled ja võita või kaotada võimalik pole) siis isegi exploitable vastaste vastu mängides annab see tihti korraliku eelise kuna GTO liinid erinevad tihti väga tavalistest trendidest, ei osata nende vastu mängida ning tehakse suuri vigu. Nagu ma aga samas oma eelmises postis ütlesin, siis praegusel hetkel pole mõtet püüelda täieliku GTO poole (isegi kui tahaks, on see reaalselt võimalik alles mingi 20 aasta pärast kui Moore seadus ikka paika peab). Ainukesed olukorrad mida on ajaliselt kasulik lahendada on tihtiesinevad standardolukorrad nagu näiteks BB pealt SB minraise vastu shovemine. Mingi riveris kindlal boardil GTO bluffing frequency arvutamine vms on pigem ebaotstarbekas, sest sellist kindlat olukorda juhtub võib-olla korra mingi 15k käe jooksul. Isegi neid tihtiesinevaid olukordi optimaalselt mängides kaotad ilmselt mingi osa EV-st mis saaksid kui suudaksid vastast maksimaalselt exploitida, aga ma arvan, et selline ühekorne kindla strateegia leidmise ajakulu on lühem kui iga erineva vastase vastu võimalikult exploitable range arvutamine ning selle aja saab pigem kulutada sellele, et maksimaalselt volüümi anda.
Aga noh, nagu ma juba varem maininud olen, siis minu arvamus on selles osas üsna biased ja ma leian, et netis mängimisel peaks keskenduma võimalikult kõrgele tõusmisele ning mingil hetkel väga heade regularidega mängima hakkamisele, mitte igavesti halbade mängijate tagaajamisele.

Ma ei ole väitnudki, et õppimine ja limiitides edasi liikumine liigne on. Seda peaks tõestama ka see, et esimesena siinsetest online turniirimängijatest teatava regulaarsusega EPT'del käin, et see jätkusuutlik oleks müün osalust jne. Online'is siiski valin kõrgemaid mänge, kuna tase on raskem ja highstakes turniiridel võivad ka paarisaja kilosed swingid olla. Päris õnne pealt sinnamaani ei jõudnud, ikka õpitud ja tööd on tehtud kõvasti. Olles sinnamaani jõudnud leian ikkagi, et GTO on üleliigne, pointless. Ma pole sellele kordagi keskendunud ja olen taalades üle $700k plussis lifetime, peale profiti jagamis u 400k. Ma pakuks, et kui oleks oma mängimisele ja õppimisele kuluvast ajast mingi osa, nt 15% kulutanud GTO arendamiseks oleks mu teenistus väiksem, mitte suurem. Way rohkem +ev on leida mänge kus tuleb kasutada mitte-GTO ehk ekspluateeritavaid liine ja osata neid võimalikult hästi kasutada. Samas see ei tähenda ka igapäevaselt CREV'ga otsusepuude joonistamist ja läbi aruvtamist või HRC'ga igapäevast müramist. Algul obv peab neid rohkem tegema, hiljem paar korda kuus ja õpid mängus, õppevideotega, arutad teiste heade mängijatega stratti. Teistega mängu arutamine on way rohkem +ev õppimismeetod kui püüdmatu GTO püüdmine. Võid ju pikalt arvutada mingit konkreetset 50bb spotti, selles isegi teoreetiliselt leida GTO lahenduse, aga so what? Situatsioone, boarde, gameflow'd, vastaseid, kõiki muutujaid kokku on konkreetselt lõpmatus, isegi elueast ei piisa selle lahendamiseks. Mõistlikum on mitte üle mõelda ja üle õppida, kasulikum on õpitut rakendada õiges kohas.

Mingi hetk õpitu hakkab andma vähenevaid tulemusi õpitud aja kohta, arvuta see piir välja pigem. Äkki GTO välja töötamine mängijal ei olegi +ev püüdlus üldse. Vihjeks: Oppertunity cost (ei mäleta eestikeelset vastet), selle asemel oleks mõistlik mängida. Ja mänguteoreetilisest aspektist, kui kõik mängijad arendakski kokku GTO mängu ära, muutudes/jäädes selle juures igavateks arvutinohikuteks, siis õige pea oleks pokkeris sama palju raha kui males, lihtsalt nii igavaks läheks. Kui pokker pole meelelahutus, siis pole tal üldse pointi.

muruntau
10.09.14, 13:09
Grandi satikalt said eile pileti talliliikmetest Ott ja Tarmo S. Kusjuures mullimeheks jäi Kalle ja koht enne teda langes Lauri, mõlemad 3oudisega. Kokku tallist siis neli mängumeest põhiturniiril peal: Ott ja Tarmo, Tikerpe ja mina. Loodetavasti toome midagi koju ka.

muruntau
25.09.14, 19:51
Nuputasin keda võtta suurematest nimedest kampa mingi papi eest, kalliks minna võib jne, aga siis tuli pähe, et võiks kõigepealt tasuta proovida. Olengi mõnda tuttavat pommitanud ja ka niisama crushijaid googeldanud ja siis fb's peale lennanud. Päris maailma tippe veel ei proovi sebida, aga sinna lähedal kutte. Praeguse seisuga on liitunud kolm leedukat: merceko, Sajanas171 ja merfinis ja lubaduse liituda või suurt huvi liitumise vastu on näidanud Lauris91, Kimmo Kurko (EPT Barca 2. 2013) ja Paul vas Nunes (pvas2 Starsis). Viimased kõik üle poole milli plussis. Ütleks, et päris asjalik seltskond. Tahaks veel mõned regiooni asjalikumad kutid lisada.

Seetõttu on meil ka uus inglisekeelne skype grupp. Sinna saavad ligipääsu edasijõudnud, kes $8seid biidivad meil.

Hetkel paar nädalat uusi vastu ei võta, ei jõua hetkel üle käia kogu actionist.

Rigged
26.09.14, 11:01
Merfinis on väga solid, TPE coach kah :)

muruntau
16.10.14, 17:49
Väike update üle mõne aja. Ingliskeelne turkagrupp pole väga hästi käima pole läinud. Me seal ise arutame omakeskis inglise keeles, saab keelt harjutada :D tegelt kaks leedukat ja üks siinne venelane on ka poolaktiivsed. Muidu on päris asjalik punt välismaalasi juba juures, üks võitis nt Londonis ühe kõrvalturka ära ja see oli ikkagi ca 3% ainult tema laiv hittide summast. Aga pole mõtet täpsemalt rääkida kui nad veel aktiivselt töös ei osale. Proovime ise omade edasijõudnumatega seal asjalikult tasemel vestlust hoida ja peame veel nuputama kuidas välismaalasi rohkem kaasa tõmmata, ega nad päris niisama kuldmune munema ei hakka.

Muidu aga on solid hiiter lõpuks peale tulnud: $66k on player group plussis hetkel, laivist ka mõned kilod juures jne. Päris ühtlaselt see obv ei jaotu ja tulemusi on eri suundades, aga proovime asjad paremini käima saada. Mõne aja pärast hakkame jälle uusi vastu võtma, tõenäoliselt järgmise nädala keskel.

On ka erinevatel põhjustel lahkunuid, näiteks kaks kutti pidid tööle/õppimisele/perele rohkem keskenduma ja ei saanud piisavalt õppimisele pühenduda. Hakkame ka vaatama regulaarselt üle arengut ja kui ikka arengut ei toimu siis oleks mõlemale poolele mõistlikum asi ära lõpetada. Mikros breakeven nühkimine on massohism mitte hobi, pokker ei tohiks selline olla, kui ei võida peaks pokker vähemalt fun olema. Ei usu, et on palju selliseid inimesi kes naudiks mikros breakeven nühkimist.

Tegime ka ühe laivi promo talliliikmetele, lausa kahetasemelise: edasijõudnud kandideerivad Praha EPT kõrvalturniiride paketile ja algajamad Trio €300 paketile. Mõlemal reisiraha ka, praha omal lend + öömaja talli poolt + aitab paketti koostada ning omafinantseeringu nõuet ei ole. Kuttidel kohe mott laes ja $3-5k hitte tuleb ülepäeviti :D

Sai ka tallisiselt veidi restruktureeritud ja kuttidele ülesandeid jaotatud, üksi ei käiks igast aspektist üle. Eks tööd on kõvasti, aga tore näha, et hakkab käima minema.

pikk28
17.10.14, 12:59
kuidas enril ja kaadril cashi festivalil läks?

muruntau
17.10.14, 14:45
Enri oli €15k kanti plussi jäänud, actionit ja laudu oli palju olnud, ülekanded popid ja nii ABC kui ka Olympic jäid rahule igatahes. Teiste seisude kohta ei tea. Loodetavasti teevad nad mingiks ajaks 45min-1h kokkuvõtte ka, suuremad ja põnevamad käed, kes rohkem plussi jäi, äkki veel midagi. Ise ootan igatahes.

Selliseid hästi orgunnitud asju peaks rohkem olema ja järgmine kord saaks suuremaltki teha. Mingi hetk teeme oma turka või turkafesti ka ja kunagi äkki ka SNG festi. eks näis.

muruntau
21.10.14, 15:53
homme hakkame uuesti uusi vastu võtma, kel huvi see tulistagu. Olgu vaikselt öeldud, et talli mängijagrupp on $93k plussis hetkel, midagi vast peame siis õigesti tegema.

timz0333
21.10.14, 16:19
Pealtnägijasse ka millalgi?

V4LDO
04.12.14, 15:09
Pigem Reporterisse või siis saatesse "Kaua võib!" nendega, kes veel mikrot ei biidi

ranka
04.12.14, 16:18
Pigem Reporterisse või siis saatesse "Kaua võib!" nendega, kes veel mikrot ei biidi

Kas minutit enne sinu kommentaari OT teemas:


Kuidas saab selline saatejuht nagu Ain Allas juba mitu aastat oma saadet teha, see vend konkreetselt ei oska normaalselt rääkida.

(kes ei jaga biiti lahti, siis Ain Allas on Kaua võib! saatejuht.

Kakahirmutis
04.12.14, 16:31
Kas minutit enne sinu kommentaari OT teemas:



(kes ei jaga biiti lahti, siis Ain Allas on Kaua võib! saatejuht.

Mõtlesingi et kes see Ain Allas on , aga see teadmine ei anna ikka midagi sest pole seda saadet näind :S

ranka
04.12.14, 17:46
Mõtlesingi et kes see Ain Allas on , aga see teadmine ei anna ikka midagi sest pole seda saadet näind :S

Võsareporteri koopia, aga seal miskite pensionäride probleemidega tegeletakse.

Ala, kellegi 10-euroste kummikute tallad katki ja pood ei tunnista oma viga. Siis tuleb Ain Allas kohale ja teeb ultimate 30-minutilise saate ning pensionärid kodus plaksutavad, et meie hero.

Tõsijutt ning arvan, et hinna ja temaatikaga isegi liialdan. Seal tunduvalt väiksemate probleemide pärast jahutakse. Omamoodi õhtune komöödia.

E: ja selliste saadete pärast ma TV3 ei vaatagi.

Kakahirmutis
04.12.14, 20:22
Võsareporteri koopia, aga seal miskite pensionäride probleemidega tegeletakse.

Ala, kellegi 10-euroste kummikute tallad katki ja pood ei tunnista oma viga. Siis tuleb Ain Allas kohale ja teeb ultimate 30-minutilise saate ning pensionärid kodus plaksutavad, et meie hero.

Tõsijutt ning arvan, et hinna ja temaatikaga isegi liialdan. Seal tunduvalt väiksemate probleemide pärast jahutakse. Omamoodi õhtune komöödia.

E: ja selliste saadete pärast ma TV3 ei vaatagi.

Televiisor suht sakib ja , discovereid kannatab vaadata , nüüd neiski ainult pandikunnid ja vihmavarjude ehitamised :S

widescreen
04.12.14, 22:01
Televiisor suht sakib ja , discovereid kannatab vaadata , nüüd neiski ainult pandikunnid ja vihmavarjude ehitamised :S

Mis sul pandikunnide vastu on?? :D
Endale meeldivad ka rohkem teadus ja ajaloo saated.

Sry offtopicu eest, offtopicus.

timz0333
04.12.14, 22:05
"Saladused", "Padjaklubi" (jah tõsi teine hooaeg pole nii hea) "naistevahetus", ja need on ainult mõned väärt saated. Norm ving siin, et pole midagi vaadata.

Kotkas1000
04.12.14, 22:25
Võsareporteri koopia, aga seal miskite pensionäride probleemidega tegeletakse.

Ala, kellegi 10-euroste kummikute tallad katki ja pood ei tunnista oma viga. Siis tuleb Ain Allas kohale ja teeb ultimate 30-minutilise saate ning pensionärid kodus plaksutavad, et meie hero.

Tõsijutt ning arvan, et hinna ja temaatikaga isegi liialdan. Seal tunduvalt väiksemate probleemide pärast jahutakse. Omamoodi õhtune komöödia.

E: ja selliste saadete pärast ma TV3 ei vaatagi.

Tuli kohe see humorist meelde..


https://www.youtube.com/watch?v=DF6Ta_n0gGc

privador
04.12.14, 22:35
Kõige lahedam oleks siis kui teha reality show, kus abcpokkeri team hakkab õpetama neid, kes on vanglast välja saanud, sest kuskile tööle neid ei võeta-alternatiiv pokker

Kakahirmutis
04.12.14, 22:51
Kõige lahedam oleks siis kui teha reality show, kus abcpokkeri team hakkab õpetama neid, kes on vanglast välja saanud, sest kuskile tööle neid ei võeta-alternatiiv pokker

kodutuid imo

ranka
05.12.14, 06:20
Panen selle teema lukku ära, kuna siin tegevust ei toimu ja jätkame ikka õigest OT-s:

http://foorum.pokkeriprod.com/showthread.php/14031-***-DeTsEmBrI-OFFTOPIC-***-Tere-Talv-!