PDA

View Full Version : Pokker, söök ja tervislik eluviis.



Leheküljed : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11

nikitheone
26.10.09, 21:21
maeitea, ma ei usu seda taimetoidu värki. ainult selle pärast, et tänapäeva maailmas ei saa millegi peale kindel olla. iga natukese aja tagant ilmub uudis, et kohvi tapab ja siis, et kohvi on kasulik su x-asjadele. niimoodi iga asjaga.
samamoodi ka taimetoitluse ja lihaga.
aga liha maitse on ületamatu, seega ma ei lõpeta selle söömist kunagi. parem elada hästi ja 70 aastat, kui kopitada ja 90 aastat (ei käi otseselt ainult liha ja taimetoid kohta, vaid üldse mu elu kohta)

lähen kana sööma

Potsataja
26.10.09, 21:27
maeitea, ma ei usu seda taimetoidu värki. ainult selle pärast, et tänapäeva maailmas ei saa millegi peale kindel olla. iga natukese aja tagant ilmub uudis, et kohvi tapab ja siis, et kohvi on kasulik su x-asjadele. niimoodi iga asjaga.
samamoodi ka taimetoitluse ja lihaga.
aga liha maitse on ületamatu, seega ma ei lõpeta selle söömist kunagi. parem elada hästi ja 40 aastat, kui kopitada ja 60+ aastat (ei käi otseselt ainult liha ja taimetoid kohta, vaid üldse mu elu kohta)

lähen kana sööma

FYP

vonkartoffel
26.10.09, 21:30
oot aga miks räägitakse et kana ja kala on hea?? Ja ma olen ar usaanud et seened on ainult mingi mass muud midagi. Harige lolli palun

alaska
26.10.09, 21:31
See on muidugi kahetsusväärne, et meil saavad meedias toitumisküsimustes sõna sügavalt oma oma stagnaaegsetes teadmistes kinni oleva tegelased nagu TÜ biokeemikud Mihkel Zilmer ja Urmas Kokassaar, kes ei tunnista absoluutselt uuemaid teadustulemusi toitumise alal. Nad korrutavad väsimatult, et eestlased toituvad üldiselt väga hästi ja tervislikumalt kui muud rahvad, samas faktid räägivad vastupidist: eestlased on maailmas tipus nii südame-veresoonkonnahaiguste, vähijuhtumite, diabeedi, osteoporoosi jpt haiguste osas. Eestlaste eluiga on 10-kond aastat madalam kui lääneeurooplastel jne. Nii et sellised ongi meie "toitumisteadlased", propageerivad endiselt oma segatoitumist, rõhutades eelkõige liha- ja piimatoodete vajalikkust.


Sellega peab nõustuma.

Räägi rasvadest kah natuke, kui viitsid...

erplander
26.10.09, 21:32
kas sa vihkad lihasööjaid?


Ei, tunnen kaasa pigem. Kui kedagi vihkan, siis loomafarmide ja lihatööstuste omanikke.

Ei püüa ka siin mingit jehoovakuulutajat mängida, nagu mõnele võis mulje jääda, vaid lihtsalt jagada mõningaid teadmisi, mida selle aja jooksul, mis taimetoitlane olnud, on kogunenud. Igaüks peab selle muutuseni ise jõudma, kui selleks valmis on, peale suruda midagi ei saa. Tean, et harjumuse jõud on väga suur ja mida vanem oled, seda raskem on harjumusi muuta. Ise läksin ka üle järk-järgult, mitte päevapealt, algul loobusin lihast, siis munadest ja lõpuks ka piimatooteist.

2001. suveperioodil olin pool aastat ka toortaimetoitlane. Mingi 3-4 aastat ei tarbinud ka mingeid jahutooteid ega praetud toitu. Samuti mitte mingit alkoholi :) Siis aga Inglismaale kolides polnud võimalik oma menüüd nii pingsalt jälgida ja hakkasin taas leiba, pastat jms sööma, lisaks avastasin järjest ahvatlevaid tooteid, millest Eestis kuulnudki polnud (nisu- ja sojavalkudest vorstid, singid, burgerid, falafelid, hummus, sojajäätised jne). UK-d võibki pidada taimetoitlaste paradiisiks, samas elab ka Eestis ära, kui tahab, ise peab rohkem söögiga vaeva nägema. Kui kokkamine huvi pakub, ei saa kurta ;)

erplander
26.10.09, 21:47
oot aga miks räägitakse et kana ja kala on hea?? Ja ma olen ar usaanud et seened on ainult mingi mass muud midagi. Harige lolli palun


Headuse/tervislikkuse skaala: sealiha < veiseliha < kana < kala < taimsed valgud

Nii et kana ja kala on head üksnes sea- ja veiselihaga võrreldes.



Räägi rasvadest kah natuke, kui viitsid...


Rasvadega on täpselt sama teema, mis valkudega. Et kasulikud on üksnes taimsetest allikatest pärit rasvad. Taimsed rasvad sisaldavad head kolesterooli, loomsed halba. Kõik vajalikud rasvad saab ülimalt edukalt kätte mitmekesisest taimsest toidust, ei mõtle siin üksnes taimseid õlisid, vaid rasvu sisaldavad pea kõik taimed. Samas salatites ja mõnedes muudes toitudes on hea kasutada õli, mis aitab paremini omastada vitamiine. Õlidest on loomulikult kasulikumad külmpressitud ehk neitsiõlid. Ka praadimisel.

leits
26.10.09, 22:17
kartulikrõpse sööd? Taimne shit u ..

alaska
26.10.09, 22:37
Rasvadega on täpselt sama teema, mis valkudega. Et kasulikud on üksnes taimsetest allikatest pärit rasvad. Taimsed rasvad sisaldavad head kolesterooli, loomsed halba.


Nagu siin öeldakse, sellist jama on raske kommenteerida. Tänu sellise jama uskumisele ongi kolesterooliravimid USA-s miljardibusiness ja inimesed näevad välja nagu pirnid. Kas sa gr. Mercola uurimustega oled kokku puutunud? Kui ei ole, vaata üle, äkki leiad midagi.

www.mercola.com (http://www.mercola.com)

ja youtubes on palju tema videosid. Otsi mercola nime alt.

rohelinekonn
26.10.09, 22:42
maitsevad taimetoidud küll väga aga kurat ühest pooltoorest grillitud veise-sise fileest küll ära ei ütle kunagi.


hakkliha ma ei söö ja sealiha valikuliselt, üldsielt ainult siis kui tean kes teeb sest vastasel juhul on üldiselt suht saast inimesed ei oska seda eriti teha.

kanaliha on ok

kala kui peab sööma siis lõhet

tuunikala salat meeldib kah

leits
26.10.09, 22:54
maitsevad taimetoidud küll väga aga kurat ühest pooltoorest grillitud veise-sise fileest küll ära ei ütle kunagi.


hakkliha ma ei söö ja sealiha valikuliselt, üldsielt ainult siis kui tean kes teeb sest vastasel juhul on üldiselt suht saast inimesed ei oska seda eriti teha.

kanaliha on ok

kala kui peab sööma siis lõhet

tuunikala salat meeldib kah


kus trtus seda pooltoorest asja voiks saada? ple kunagi proovind .. motsin ehk oleks aeg

sm112
26.10.09, 23:14
Igas restoranis, kus veise sisefileed pakutakse, saab paluda see pooltooreks jätta. Ise teen seda alati. Vahel olen seda ka täiesti toorelt söönud :P (mitte restos obv).

Ning jah, see rasvade jutt veenis mind täielikult - lihtsalt fanatism.

erplander
26.10.09, 23:37
Ei teagi, kuis seda kõige õigem nimetada oleks, mida viimati tegin, kas paella, risotto või hoopis biryani riis (soja grillkotletiga), joogiks tomatimahl:

http://img8.imageshack.us/img8/4636/2710i.jpg

rohelinekonn
26.10.09, 23:40
kus trtus seda pooltoorest asja voiks saada? ple kunagi proovind .. motsin ehk oleks aeg


La Dolce vitas peaks ok olema ja kui ei eksi siis Crepis ülemises osas kah (seal pole ise söönud)
Vanasti oli ka Vildes väärt kraam aga seda siis 4 aastat tagasi. Mujal ei mäelta et oleks söönud. Tihti peale rikuvad kokad selle ära isegi kui nõuad pool toorest suudavad nad selle kuivaks käkiks küpsetada. Kergem on alati kana võtta seda on raske ära rikkuda. Samas see olen mina, mul on toidu suhtes väga kõrged ootused alati mille tõttu väljas süües tuleb tihti palju pettuda.


EDIT: Aga kõiksugu soja asjad mulle üldse ei maitse

ActionJackson
27.10.09, 01:01
Kergem on alati kana võtta seda on raske ära rikkuda.


Mina näiteks just kana ei julge tellida, sest tihtiliugu on see mingiks kuivaks käkiks kokku lastud. :) Ilmselt sõltub, kes mida sööma ja ka ise kokkama on harjunud.

rohelinekonn
27.10.09, 01:28
Mina näiteks just kana ei julge tellida, sest tihtiliugu on see mingiks kuivaks käkiks kokku lastud. :) Ilmselt sõltub, kes mida sööma ja ka ise kokkama on harjunud.


olen halba kana vähem saanud kui veise fileed. Vahepeal tundus et keegi ei suuda seda normaalselt teha. On olnud olukord kus restos pauguti vastu et ei saa pool toorelt et nii õhukesed viilud on et kohe küpsed. Lõpuks sain jutule et kokk laseb panni tuliseks ja paneb ainult hetkeks mu liha pannile ja siis pöörab ja mulle seejärel taldrikule.

Keiss
27.10.09, 02:50
Ma arvan, eestlaste keskmine eluiga on seetõttu nii all, et Eestis on lihtsalt depressiivne elu ja see omakorda toob kaasa massiliselt enesetappe, alkoholismi, õnnetusi ja muud jama. Jaapanlased vist peaks ühe kõrgeima elueaga inimesed olema ja vaevalt nad seal kõik taimetoitlased nüüd on. Kala ja linnuliha ei tohiks küll midagi paha teha ja samuti metsloomade söömine. Ma saan aru, et kuskil tänapäevases farmis, kus antakse peale vitamiinide ja jõusööda ka spets hormoone, mis loomad ja linnud kiirelt kasvama panevad on tõesti inimestele kahjulik mõningal määral. Mitmekülgne toitumine võiks ikka kõige alus olla ja kõige tähtsam on mõtlemine. Ma tean isiklikult inimesi, kes elu aeg liha söönud ja alkoholi tarvitanud, aga ikka üle 90a elanud. Samas tegemist ka maainimestega, kes oma elu rahulikult ilma liigse tõmblemiseta mööda saatsid. Ei oleks aidanud ainult tatra ja salati söömine kauem või paremini elada ma usun.

Aga eks igal inimesel olla ikka omad tõekspidamised ja tuleks toimida oma parema äranägemise järgi ja sisetunnet kuulata. Mina näiteks ei joo enam lehmapiima ja ei tarbi valget suhkrut naljalt. Samuti on tavalise soola asemel pan sool kasulikum just nagu oliiviõligi tavalise rapsiõliga võrreldes. Igasugused taimeteed on väga head. Ja on veel muidki nippe kuidas tervislikult toituda.

Aga päris äärmuslikuks ka ei tasu minna, arvan.

Codecci
27.10.09, 02:56
Olen ka uurinud, kes tuntud pokkerimängijatest on veganid või taimetoitlased, selline nimekiri hetkel:

Veganid - Daniel Negreanu, Prahlad Friedman, Ed Miller (pokkeriraamatute autor)

Taimetoitlased - Cyndy Violette, Shannon Elizabeth, Howard Lederer, Steve Zolotow

enamus on fishid... kokkusattumus?

Codecci
27.10.09, 02:58
erplander plz ära postita neid toidupilte, mulle täiega meeldib kui on 100 erinevat asja taldriku peal, pärast lähen ka taimetoiduliseks kätte ära... seda jama veel vaja

ma siiani arvanud, et taimetoidu värk aint selle eetika värgi pärast vms, selle pärast ma küll ei jätaks liha söömata, aga tervislikult sööks küll hea meelega... juba erplanderi ajupesu töötab mu peal, fuck :(

Pahvak
27.10.09, 07:20
Vastupidi, pls postita. Mu sõbranna ei söö liha ja olen tema pool söönud mõningaid taimsemaid toite ja need on olnud ikka päris maitsvad!

nikitheone
27.10.09, 07:51
A kuule, kas taimetoitlus tuleb siis Eestis kallimm kui nn normaalselt söömine?

bounce
27.10.09, 08:14
tilt tekib selle taimetoitluse promo peale.
ofc on see vaba valik, keda või mida sa sööd, ise ainult silo sisse ajada ei suudaks.

Lutzky
27.10.09, 08:51
http://static.howstuffworks.com/gif/potatoes-1.jpg
http://www.nami-nami.ee/recipe/image/7291hapukapsasNAMINAMI.jpg
http://www.faqs.org/photo-dict/photofiles/list/408/777meat.jpg
http://www.naisteleht.ee/files/images/olu-helin.thumbnail.jpg

mmmm...fucking delicious

Rage
27.10.09, 08:58
inimene on aegade algusest saati olnud nii liha kui juurika sööja.. ja mingi ebaloomulikul viisil liha omastamise juttu ma lihtsalt ei usu.. lihast saame me lihtsalt oluliselt kiiremini energia kätte kui juurikast.

MM
27.10.09, 11:17
tore vaadata kohe, et arutelu käib. selliseid asju peab mõtlema jah.

ise arvan järgmist:
- ega kui liha ei maitseks niivõrd, siis hakkaks kohe taimetoitlaseks.(teine jama on sellise toidu kättesaadavus - otsi tiku ja tulega, kui kuskil väljas sööd nt -EV rsk)
- taimne toit on keskmiselt tervislikum, kui loomne.
- samas on võimalik tervislikult toituda ka olles lihasööja. (süüa niipalju, kui sa kulutad. süüa mitmekülgselt. hoiduda rasva ja suhkrurohketest toitudest)
- väidan, et ei ole vahet kas sa oled taimetoitlane või lihtsalt tervislik toituja. taimetoitlase nn "eelised" (kui neid on) jäävad kindlasti piisavalt tühisteks. näiteks alkohooli tarbimine, millest ma(enamus) iialgi ei loobuks, on kordades kahjulikum tervisele, kui mõõdukas liha, piima, misiganes söömine. asja tuleb arvutada ikka risk vs reward vaatevinklist. (btw alkoholiga on reward ikka tummine)
- eetikaga on selline lugu, et kui asja evolutsiooniliselt võtta, siis on eetika ja moraalitunne arenenud välja liigisiseselt. st et põhimõtteliselt eetika ega moraal ei ole "mõeldud" väljaspool oma liiki kasutamiseks :). miks me aga tunneme kaasa loomadele on mõnesmõttes aju möödapanek - talle on lihtsalt sisse programmeeritud tundma kaasa igasugustele liigutavatele asjadele - samamoodi nagu kõik loomapojad tunduvad eriti armsad (evolutsioonilist kasu saad ju ainult sellest, et oma liigi loomapojad tunduksid armsad ja sa neid hoiaksid).
teisalt on selge, et see ei ole piisav argument :P. kui aju selline fishine juba on, siis on teda vaja ka piisavalt rahuldada.
kolmas point on see, et enamus loomi keda me sööme on just inimeste poolt disainitud. nad ei saaks ise looduses hakkama, nad vajavad hooldajat ja söötjat. kas taimetoitlased väidavad, et kõik sellised loomad peaksid nö välja surema? mõnesmõttes on just need loomad ühed maailma edukamad imetajad(lehmad) või linnud(kanad), kui pidada silmas koguarvu. mis neil viga - kõik tehakse ette-taha ära, röövloomi ei ole. easy life :P. just sellepärast ei koti mind niiväga need pudulojused keda me sööme. vastupidiselt tunnen ma liikide vastu, kes on metsikud. kui mingi liik välja sureb siis on natuke kass küll, kui just minu pärast mõni neist välja sureb.
- looduse säästmine on minu arvates kõige pädevam argument taimetoitlaseks hakkamiseks. teadagi, kui palju läheb 1kg liha tootmiseks loodust ja loodus on enivei nii üles songitud, et kaua ei saa enam lasta normaalselt. plus see, et liigid hävivad rsk.

LuuK
27.10.09, 17:06
Natuke OT vbolla, aga kes sul seal avatari peal on? Võiksin vanduda, et nägin seda tüüpi täna Pirital palja ülakehaga ringi jooksmas.

Oliverk
27.10.09, 18:22
hakkasin mõtlema, et oleme ju ahvidest pärinenud, vähemalt arvatakse nii, ahvid liha ei söö , või söövad?

Ahvid söövad kõike kuhu käpad külge saaavad. Hiiri, konni, putukaid kõike sorti rohelist otseloomulikut.. Üksteist ka mõnikord.

erplander
27.10.09, 18:31
Natuke OT vbolla, aga kes sul seal avatari peal on? Võiksin vanduda, et nägin seda tüüpi täna Pirital palja ülakehaga ringi jooksmas.


Bombay ülikooli audoktor, rahvusvaheliste astroloogiaühingute liige, Tema Kõrgeausus Maharishi Ayurveda Tagore juunior (http://www.postimees.ee/290308/esileht/ak/320485.php)

Madis Very
27.10.09, 21:46
Taimetoitlusest nii et iga inimene ikka teab ise mis teeb ja pole teise asi kedagi arvustada :).

But ... Beer+Meat dam kui hea. Kahjuks sai otsa.

Liha on/oli öko ja poega võrreldes ikka teistmoodi maitsega küll ! Kuid ilma lihata ei kujutaks söömist siiski ette. Kuid harjumusi saab muuta kui vaid põhjus/vajadus tuleb.

jrgn hell
27.10.09, 22:10
hakkaisn täna kalamaksaõli võtmisega peale ja kuanma ei viitsi lusikaga kurku kallata ja joon otse pudelist seda, siis pean tunnistama, et ääretult pask asi

alaska
27.10.09, 22:16
hakkaisn täna kalamaksaõli võtmisega peale ja kuanma ei viitsi lusikaga kurku kallata ja joon otse pudelist seda, siis pean tunnistama, et ääretult pask asi


Nädalaga harjub ära.

jrgn hell
27.10.09, 22:22
Nädalaga harjub ära.


ei noh, ma enne ka seda söönud ohtralt, aga suvel ei viitsi võtta. aga eks harjub ära jh

kivisaba
27.10.09, 22:36
võta seda sidruniga varianti mingi mülleri oma rohelises pudelis
väiksena laksisin suht reaalne oli

ranka
27.10.09, 23:34
hakkaisn täna kalamaksaõli võtmisega peale ja kuanma ei viitsi lusikaga kurku kallata ja joon otse pudelist seda, siis pean tunnistama, et ääretult pask asi


Seda ainult apteegist saab?

kivisaba
27.10.09, 23:36
Seda ainult apteegist saab?

seal kõige suurem valik
saad kapslit pudelit ja erinevaid maitseid

MM
27.10.09, 23:38
hakkasin mõtlema, et oleme ju ahvidest pärinenud, vähemalt arvatakse nii, ahvid liha ei söö , või söövad?

neid ahvi sarnaseid loomi, kellest me pärinenud oleme, tänapäeval ei eksisteeri.
šimpansid, kes ei on inimesele lähim liik sööb igatahes igal võimalusel liha. osad jahivad nt väikseid ahve jne.
teada on ka see, et üks suurimaid tegureid inimaju arengus on just liha ja eriti küpsetatud liha menüüsse tulek. tol ajal oli valida, kas nälg või ebatervislik lihakäntsakas, mis suutis toita üha rohkem energiat kulutavad inimaju. risk vs reward oli eellastal paigas! meie liik on osanud tuld kasutada vähemalt 800 000 a - järelikult on meie liigil olnud piisavalt aega praelihaga kohastuda.
sama ei saa öelda piima kohta, mille taluvus on suht hiljutine teema: "Researchers at University College London have found evidence that the milk-digesting gene emerged in Europe more recently than 5000 BC. The gene spread quickly across Europe, conferring a giant survival advantage in those who had it, because they could live on milk through cold, hard winters."


ma loodan, et ma ei pea kuulma jutte, et "meie kehad pole liha jaoks "loodud"" - inimese keha talub liha täiesti normaalselt(isegi, kui liha targimine maksab kätte kui sa oled 70 või 80 - evolutsioonilisel mõttes, keda kotib kas sa vegeteerid 80nda või 88 eluaastani - reprodutseerijat sust ikka pole :P). inimese kehe pole millegi jaoks loodud, kui sama sama analoogiat kasutada. silmad, mis ei näe, luud mis lähevad kergelt katki jne.

ranka
27.10.09, 23:38
seal kõige suurem valik
saad kapslit pudelit ja erinevaid maitseid


Palju maksab, käin homme ära.

kivisaba
27.10.09, 23:41
Palju maksab, käin homme ära.

pakun mingi 70-80 eest peaks lapiku ära saama

erplander
28.10.09, 01:57
Sedapuhku sattus menüüsse kapsa-kartuli hautis, lisaks oranži paprika ja punase sibula stir-fry soja grillkotletiga, joogiks tomatimahl:

http://img3.imageshack.us/img3/1016/2810k.jpg

Igati maitsev silo jällegi.

Booyaka
28.10.09, 02:03
http://www.liquidpoker.net/poker-forum/811313/Post_pictures_of_your_favorite...html
kellel kõht tühi siis ei soovita seda teemat vaadata! jooksed instalt külmkapi juurde.

k1ly
28.10.09, 02:48
http://www.liquidpoker.net/poker-forum/811313/Post_pictures_of_your_favorite...html
kellel kõht tühi siis ei soovita seda teemat vaadata! jooksed instalt külmkapi juurde.


pigem jooksed järka burksi :D

jrgn hell
28.10.09, 10:20
Kes Pärnusse satub, siis minge jahtklubi restosse ja sööge Grillitud maks barbeque kastmes praekartuli ja mees keedetud porganditega. Tra see on nuts.

See umbes nagu Matso´s Brewery mingi well done stake + monsoonal blonde õlu kõrvale

ja miellegi pärast stocksi viienda need wokid on ka mulle ülimaitsvad

leits
29.10.09, 18:25
erplander ehk viidsid siia vastata või pmäi panna mulle mingi lihtne kava, mida syya vms

'Kuna olen kuu ajalisel kainus perioodil, siis motlesin, et proovin olla kuu aega taimetoitlane (mune ja juustu jms jama ikka sööks), et liha ei tarbiks siis :D Vüi 2kki viidsid mingi lingi anda ... Eksperimendi mõttes võib ju ära proovida .. Kõigepealt peab vaatama, kui paljusid asju ma üldse nendest söön :D Aga ok ..

erplander
29.10.09, 22:38
Tekib kohe küsimus, et mis oleks selle eksperimendi mõte. Kui võimalikult tervislikult toituda, siis peaks peale liha miinimumini viima ka muude loomsete asjade tarbimise. Sest nagu mainisin, on lehmapiim ülimalt kontsentreeritud toiduaine, mis pole inimtoiduks mõeldud ja juust, mis sisaldab üliraskesti seeduvat piimavalku kaseiini, on tervisele ohtlikumgi kui ükskõik milline liha.

Mingit üldist kava on raske anda, kui ei tea, kas oled valmis ise ka toite valmistama retseptide järgi või oled harjunud ainult valmistoite sööma. Aga kõige lihtsam nõuanne on asendada lihatooted saadavalolevate alternatiividega, leia supermarket, kus on sojatooted jm tervisetooted kõik olemas ja tee oma valik. Tallinnas on parim valik Prismades. Sa vist oled Tartust, aga Tallinnas saab taimetoitu ka tellida:
http://www.maitsevtervislik.ee/pood/index.php?language=ee

Eestikeelsed retseptid:
http://www.taimetoit.net/
http://kadri10.pri.ee/veg/retseptid.php
http://www.nami-nami.ee/recipe.php?q=browse&headline=Vegan-toidud&category=liik&code=48

alaska
29.10.09, 22:40
Mina alustaks teraviljatoodetest loobumisega ja piimaga tõmbaks samuti koomale.

Lutzky
29.10.09, 22:43
http://www.youtube.com/watch?v=f8Mw2R66PGc

alaska
29.10.09, 22:44
No seda ma silmas pidasingi, teraviljatoodetega läheb alati jamaks...

Provoker
29.10.09, 22:45
Mina alustaks teraviljatoodetest loobumisega ja piimaga tõmbaks samuti koomale.


Ma miskipärast usun, et piima armastus on mul üks põhjus miks ei ole 24 aastat juba vajadust olnud hambaarsti järele. Nooruses jõin seda ikka väga palju. Nüüd tiba harvemini.

leits
29.10.09, 22:47
Piima ma joon v2he yldse .. korra kuus vms, a juust on nuts :D .. Krt see soja on jube asi .. seda tofut olen proovind ... see ei l2inud kuidagi alla :D

Eks ma m,otlen ja vb proovin .. Tho hiinakapsa + tomati + sibua salat on nuts, seda voiks terve kuu järada kui vaja :D
Leib on paha v .. tean et sai on

jrgn hell
29.10.09, 22:48
ma puusalt tulistan, aga kas soja liigen tarbimine ei olnud ka kahjulik. Et liiga plaju östrogeeni. Ja miks kaseiin on kahjulik?

jrgn hell
29.10.09, 22:49
ja krt, kuidas juust saab kahjulik olla, aegalselt imenduv valk ju. Jällegi puusalt

alaska
29.10.09, 22:51
Nii see on, aga organism küllastub mingiks hetkeks teatud ainetest ja muutub allergiliseks. Näiteks inimene ei muuda oma söögiharjumusi ja elustiili, aga kaal hakkab järjest tõusma. Kui noorem organism sai kergemini hakkama piimas leiduvate organismile kahjulikumate ainetega, siis mingil hetkel enam nii hästi ei saa. Ise olen kah eluaeg piima joonud, ühtegi luud pole kunagi murdnud, aga viimasel ajal on kuidagi kergem ilma piimata.

alaska
29.10.09, 22:55
Teravili on tohutu energiaallikas ja kui just betoonivalaja ei ole, siis on see liiast. Eriti igasugused makaronid ja pastad. Pealegi on leiva ja saia valmistamise protsess nii per**e keeratud, et see mis välja tuleb, pole leib. Ma käisin mägedes kuu aega ja Tallinna peenleib oli 4 nädala pärast sama värske, kui ostes.

donkament
29.10.09, 23:02
Teravili on tohutu energiaallikas ja kui just betoonivalaja ei ole, siis on see liiast. Eriti igasugused makaronid ja pastad. Pealegi on leiva ja saia valmistamise protsess nii per**e keeratud, et see mis välja tuleb, pole leib. Ma käisin mägedes kuu aega ja Tallinna peenleib oli 4 nädala pärast sama värske, kui ostes.
Säästu sai on õige sai, 2 päevaga muutub kivikõvaks.

Ise olen kõigesööja, üritan siiski võimalikult vähe säilitusaineid sisse süüa endale(no mac jne). Olen vähem sööma hakanud, sest leian, et iga kord kui kõht läheb tühjaks, aga koormus puudub ja passin niisama tühja, siis pole vaja üleliigset energiat tekitada endale. Nt öösiti läheb kõht mingi 23.00 tühjaks, siis enne hommikut ei söö. Kaalu niigi palju :D

ActionJackson
29.10.09, 23:22
Teravili on tohutu energiaallikas ja kui just betoonivalaja ei ole, siis on see liiast.


Nagu mis mõttes? Saadav energia sõltub ikka söödavast kogusest.

Toitumist ei saa kunagi vaadata mustvalgelt hea/halb vaatevinklist.

erplander
30.10.09, 00:01
Piima ma joon v2he yldse .. korra kuus vms, a juust on nuts :D .. Krt see soja on jube asi .. seda tofut olen proovind ... see ei l2inud kuidagi alla :D

Eks ma m,otlen ja vb proovin .. Tho hiinakapsa + tomati + sibua salat on nuts, seda voiks terve kuu järada kui vaja :D
Leib on paha v .. tean et sai on


Tofusid on väga erinevaid (tavalised, suitsetatud, marineeritud jne) ja paljalt ta enamasti pole eriti hea jah, aga teatud muude toitudega võib sobida. Seda Eestis toodetud tofut polegi proovinud. Aga hakk-soja, soja grillkotlet (http://www.uusalgus.ee/tootevalik/index.php?pid=25), soja hakk-kotlet (http://www.uusalgus.ee/tootevalik/index.php?pid=26), sojapallid (http://www.uusalgus.ee/tootevalik/index.php?pid=24), tofuvõie tilliga (http://www.uusalgus.ee/tootevalik/index.php?pid=16), tofuvõie küüslauguga (http://www.uusalgus.ee/tootevalik/index.php?pid=17), soja salatikaste (http://www.uusalgus.ee/tootevalik/index.php?pid=23), on asjad mida pidevalt toidus kasutan.

Tavaline hommikusöök on Jassi seemneleib tofuvõidega ja selle peale siis veel kurgi-, tomati-, paprikaviilud, oliivid või eraldi salat nendest koos soja salatikastmega. Joogiks viljakohv või tee. Mõnikord harvem ka müsli mahlaga või sojajogurtiga.

Päeva jooksul midagi eriti suurt ei söö, ainult puuviljad või mingi kergem snäkk või salat. Õhtusöögiks on siis mingi supp, hautis või praad. Põhiliselt riis, tatar, rohelised läätsed, kartul, täisterapasta, väga erinevad supid ja hautised. Seened ja oliivid sobivad iga toidu juurde :)

Suuremate marketite külmlettides on saadaval erinevaid köögiviljadest wok- ja praadimissegusid, nii idamaiseid kui kodumaiseid, mida soovitan ka proovida.

rohelinekonn
30.10.09, 02:04
eile oli pizza päev

http://img252.imageshack.us/img252/1685/pa280063.jpg

erplander
30.10.09, 22:06
Mingi Leedu päritolu purgi seenesupp, millele lisasin punast sibulat, lisaks täisteraleivad küüslaugu sojavõidega, kurgi ja paprikaga:

http://img22.imageshack.us/img22/6556/3010zw.jpg

kivisaba
30.10.09, 22:08
aint täissuitsuvorst on puudu leibadelt :D

Provoker
30.10.09, 22:12
Teraleivad on nuts. Eriti meeldib mulle Jussi seemneleib.

erplander
30.10.09, 22:27
Teraleivad on nuts. Eriti meeldib mulle Jussi seemneleib.


Jassi seemneleib on üks parimaid jah, aga viimasel ajal tarbin väga palju ka Karja terviseleiba ja Karja külaleiba:

http://www.karjapagar.ee/bin/images/Picture.jpg

http://www.karjapagar.ee/bin/images/Rosina-%20K%FCla%20001.jpg

leits
31.10.09, 14:29
see onii fancy shit et isegi rimist ei saa?
ma ei leid kyll >:d

Potsataja
31.10.09, 14:41
see onii fancy shit et isegi rimist ei saa?
ma ei leid kyll >:d


Prisma on selline fancy pood, kust igasugu stuffi leida võib aga leiva pärast vist tln-a ei sõida. ::) Mingid Karja tooted on igatahes suuremates selverites ja hyperrimides ka.

Lutzky
31.10.09, 14:45
naine küpsetab praegu kartulit ja kanaliha. joogiks võtan coca-cola. nämm.

leits
31.10.09, 14:55
naine küpsetab praegu kartulit ja kanaliha. joogiks võtan coca-cola. nämm.


ma l2hen ostan operast selle kreveti pizza ja tõmban kõrvael coca-cola zero räigelt palju jääga ja laimiga .. vat see on nuts .. parem kui sitt kepp

Lutzky
31.10.09, 14:56
ma l2hen ostan operast selle kreveti pizza ja tõmban kõrvael coca-cola zero räigelt palju jääga ja laimiga .. vat see on nuts .. parem kui **** kepp


vot see on solk

rohelinekonn
31.10.09, 15:00
vot see on solk


nõustu kui juua cocat siis ikka korraliku

leits
31.10.09, 19:59
nõustu kui juua cocat siis ikka korraliku


ei mulle meeldib

BuildUp
31.10.09, 20:14
vot see on solk


+100 tuhat.

Pahvak
01.11.09, 10:22
Erplander, ma ei tea kas sa saia/leiba tarbid, aga mida sinna peale määrid? Ise olen ainult oapasteeti ja pestot saanud.

leits
01.11.09, 10:30
mis kuradi sitt see tofu on, millest tehakse mingeid kotlette, määdejuustu, jäätist ja sada muud asja? like wtf

Provoker
01.11.09, 12:40
Leivalistest veel see, et Porgandi Pille kuklid on ka üleprahi kraam. Müüakse kõikides suuremates poodides leivariiuli läheduses.

erplander
01.11.09, 13:29
Erplander, ma ei tea kas sa saia/leiba tarbid, aga mida sinna peale määrid? Ise olen ainult oapasteeti ja pestot saanud.


Saia mitte, täisteraleibasid ainult ja leivakatteks sobivad mitmed asjad:

- tofuvõie tilliga (http://www.uusalgus.ee/tootevalik/index.php?pid=16) või tofuvõie küüslauguga (http://www.uusalgus.ee/tootevalik/index.php?pid=17)
- hummus (kikerhernevõie) (http://www.videojug.com/film/how-to-make-hummus)
- isetehtud oapateet (http://www.veg.ee/retseptid/soolased-toidud#retsept-1388) või mõni muu ökopoodides müüdav taimne pasteet

Lemmikasi neist on hummus, kahju et seda veel Eesti kaubanduses saada pole, ise ei viitsi alati teha, palju möllamist sellega (kikerherned vaja keeta jne). UK-s on see aga laialt saadaval igas poes, suuremates marketites on isegi kuni kümmekond erinevat sorti, erinevate lisandite ja maitsetega (punase paprikaga, sibulaga, küüslauguga, koriandriga, oliividega, pestoga, jalapenoga jne), mõned pildid: http://www.tastespotting.com/tag/hummus

erplander
02.11.09, 00:46
Täisterajahust spagetid hakitud soja, oliivide, porru ja punase sibulaga, kurgi-tomati-paprika-jääsalati-päevalilleseemnete salat soja salatikastmega ja apelsinimahl:

http://img5.imageshack.us/img5/5176/0211i.jpg

ranka
02.11.09, 00:47
Täisterajahust spagetid hakitud soja, oliivide, porru ja punase sibulaga, kurgi-tomati-paprika-jääsalati-päevalilleseemnete salat soja salatikastmega ja apelsinimahl:

http://img5.imageshack.us/img5/5176/0211i.jpg


Seda sööks juba isegi.

erplander
02.11.09, 00:49
Seda sööks juba isegi.


varsti sööte kõik silo ;D

Dogers
02.11.09, 01:24
Mul nii praegu, et kui söön midagi siis hakkab kolmnurga piirkonnast räigelt valutama, magu ptsis, jah?

Provoker
02.11.09, 10:40
Mul nii praegu, et kui söön midagi siis hakkab kolmnurga piirkonnast räigelt valutama, magu ptsis, jah?


Pigem tühja kõhuga valu peaks mao probleemidele viitama. Vb kuskile ulluks juba arenenud ja paneb söömise ajal ka valud sisse. Mul endal on olnud maohaavandid ning piima joomine aitab alati. Neelasin ka ohtralt tablakaid mingi periood. Sõjaväkke minnes oli ka see jama küljes ning tablakad peal ja esimesel päeval oli wismarisse sõit kuna mingid proovid näitasid naq ma oleks narko võõrutusravil. lol

leits
02.11.09, 20:45
tervislik: roheline sibul, hapukurk,tomat,hiinakapsas,ahju kana ... delizi kastet salati oma ja soola .... njuuts

leits
02.11.09, 20:46
mis vahe on tavalisel spagetil ja t2istera spagetil .. t2istera oma on 100x kallim?

marxiku
02.11.09, 21:26
tervislik: roheline sibul, hapukurk,tomat,hiinakapsas,ahju kana ... delizi kastet salati oma ja soola .... njuuts

:-* kodune hapukurk on ikka üle kõige. Parimaid "snäkke" üldse. Ja eriti veel pohmelliga.. ohhh.. :)
marineeritud ei kõlba.

leits
02.11.09, 22:03
:-* kodune hapukurk on ikka üle kõige. Parimaid "snäkke" üldse. Ja eriti veel pohmelliga.. ohhh.. :)
marineeritud ei kõlba.


see oligi marineeritud kodune .. äädikane .. NUUTS

erplander
02.11.09, 23:29
mis vahe on tavalisel spagetil ja t2istera spagetil .. t2istera oma on 100x kallim?


Täisterajahu

inglise keeles: Wholemeal flour

Täisterajahu võib olla nii Nisu-, Kaera- või Rukkijahu. Terad on jahvatatud koos kestade ja iduga. Tänu rikkalikule kiudainetesisaldusele on jämeda jahvatusega jahu tunduvalt tervislikum kui peenike jahu.

Laenasin seletuse siit: http://nammy.pbworks.com/T%C3%A4isterajahu

Ja ei ole 100x kallim, umbes 2x ainult.

erplander
03.11.09, 00:33
Rohelised läätsed hakitud soja, seente, porru ja punase sibulaga, kurgi-tomati-paprika-jääsalati-oliivide salat soja salatikastmega ja apelsinimahl:

http://img33.imageshack.us/img33/544/0311uc.jpg

Dogers
03.11.09, 00:42
Kus on alles viitsimist kokata :D

BuildUp
03.11.09, 01:10
Ma ei viitsi endale võileibugi teha.

taipupole
03.11.09, 13:22
Mulle meeldis väga üks lõik Neeme Korvi tänasest arvamusloost (http://www.postimees.ee/?id=182946) üks lõik:

"Ma ei ole toidu osas kuigivõrd radikaalsete vaadetega. Mulle on alati meeldinud professor Mihkel Zilmeri seisukoht, kes oma avalikes esinemistes ikka ja jälle ütleb, et süüa võib kõike, peaasi, et ei laskutaks äärmustesse. Toidusedel võiks olla mitmekesine."

Nõustun.

alaska
03.11.09, 13:58
Mulle meeldis väga üks lõik Neeme Korvi tänasest arvamusloost (http://www.postimees.ee/?id=182946) üks lõik:

"Ma ei ole toidu osas kuigivõrd radikaalsete vaadetega. Mulle on alati meeldinud professor Mihkel Zilmeri seisukoht, kes oma avalikes esinemistes ikka ja jälle ütleb, et süüa võib kõike, peaasi, et ei laskutaks äärmustesse. Toidusedel võiks olla mitmekesine."

Nõustun.


Selles ongi kogu point, nagu inimene saaks ise valida, kas ta laskub äärmustesse või mitte. Kiired süsivesikud panevad veresuhkru kõikuma ja sealt hakkabki pidev näljatunne ja ülesöömine pihta. Mihkel Zilmeri jutt kõlab mõistlikult 80 aastatel poest toitu ostes, mitte praegu, kus enamus tooteid on paksult suhkruid täis ja vajalikud rasvad välja võetud. Iga toiduaine müüja tahab, et tema toodet rohkem ostetakse ja ta teeb kõi mis võimalik, et seda saavutada. Alates suhkrute lisamisest, mis tekitab lühiajalise heaolutunde ajus, aga peagi suurema näljatunde, ja transrasvade lisamisest, mis teevad toote odavamaks, aga rikuvad ainevahetuse, kuna keha pole harjunud sellise jamaga hakkama saama ja midagi muud ei oska sellega peale hakata, kui puusadele varuda.

Vähemalt on meil koolitoiduga asjad veel korras siin eestis, mingit lootust on.

taipupole
03.11.09, 14:21
Mihkel Zilmeri jutt kõlab mõistlikult 80 aastatel poest toitu ostes, mitte praegu, kus enamus tooteid on paksult suhkruid täis ja vajalikud rasvad välja võetud. Iga toiduaine müüja tahab, et tema toodet rohkem ostetakse ja ta teeb kõi mis võimalik, et seda saavutada.

Kõlab nagu vanasti ei tahtnud ükski kaupmees kasumit teenida. Muidugi taheti ja on alati tahetud, lihtsalt meetodid on erinevad. See ei tähenda aga kuidagi, et sa ei saa poes olles või välja sööma minnes valikuid teha. Alati saab. Ja selleks ei pea isegi eriti viitsima.

Ehk ma pole absoluutselt nõus, et peaks sööma ainult rohtu ja sojat ning meeletu häda korral strassivabalt elanud lehmi ja juua tuleb orgaaniliselt kasvatatud ploomide mahla. Vabalt võib süüa ka mäkki ja juua kõige kalorirohkemat kokat. Seda ei pea lihtsalt iga päev tegema.

Lisaks ei usu ma iialgi, et ainult rohust toituv inimene, kes toitub maru tervislikult, kuid persetab kodus, on minust, kes ma söön kõike, mida ma soovin, kuid teen ka trenni, a) paremas vormis ja b) tervem.

Ehk küsimus pole ainult toidus, vaid teisteski tegevustes.

variatsioon
04.11.09, 06:49
mis te arvate spordijookidest?

variatsioon
04.11.09, 07:34
ja mineraalvesi VS kraanivesi ? :D

suht tüütu on googledada..
mõni sait räägib täpselt risti vastupidiselt teisega ;)

(lihtsalt huvi pärast küsin)

wedoit
04.11.09, 11:11
ja mineraalvesi VS kraanivesi ? :D

Evian ;D rohvel..

ranka
04.11.09, 16:39
ja mineraalvesi VS kraanivesi ? :D

suht tüütu on googledada..
mõni sait räägib täpselt risti vastupidiselt teisega ;)

(lihtsalt huvi pärast küsin)


Mulle meeldib kraanivesi sitaks rohkem ja Pärnus, kus ei olnud kloorimaitset sai seda päevas isuga joodud - üle mitme liitri. Tallinnas oli pask vesi nagu basseinikas aga nüüd see maitse kadunud või olen maitsega ära harjunud ja jälle alati kompu kõrval veepudel, mida pidevalt täidan.

Provoker
08.11.09, 12:24
http://www.upload.ee/image/253960/Pilt027.jpg

Telefoniga tehtud ning kehvake pilt, kuid kirjutan lähemalt. Pratud munad,vinkud ning värske kurk ja ketsup. Lisana Täisteraleib ning 3-1 nescafe :) Pühapäeva hommikul ei oska muud tahtagi.

valmistamine võtab 5 mintsa.

K2snakas
08.11.09, 12:31
arvuti kõrval ei sööda ::)

Provoker
08.11.09, 12:49
Süüakse küll. Pudistada ei tohi lihtsalt.

pohhui
08.11.09, 12:52
Ketsup maitseb sulle vist väga.

Koit
08.11.09, 12:57
Need pulbri kohvid mega halvad ju ???.

nikitheone
08.11.09, 12:57
pühapäeva hommikusöök - kompressori pannkook. mmm

ranka
08.11.09, 13:08
http://www.upload.ee/image/253960/Pilt027.jpg

Telefoniga tehtud ning kehvake pilt, kuid kirjutan lähemalt. Pratud munad,vinkud ning värske kurk ja ketsup. Lisana Täisteraleib ning 3-1 nescafe :) Pühapäeva hommikul ei oska muud tahtagi.

valmistamine võtab 5 mintsa.


Mu pühapäeva hommikune lemmiksöök pärineb sõjaväest. Keedetud muna, hapukurgid, majonees, sink, sai ja või ning lõpetuseks kohvi.

ranka
08.11.09, 13:08
pühapäeva hommikusöök - kompressori pannkook. mmm


See ka nuts.

Provoker
08.11.09, 13:49
Ketsup maitseb sulle vist väga.




tõsi. Teeb kõik toidud heaks ;D

kuco
08.11.09, 18:32
pühapäeva hommikusöök - kompressori pannkook. mmm


Oli seda vaja nüüd meelde tuletada? oli või?

Kompressori pannkoogid on üks väheseid põhjuseid üldse, miks Tallinnas käia...

jrgn hell
09.11.09, 16:56
Hea ketsupiga võib pappkarpi ka süüa.

Ja mind hullult häirib, kui mingi kokk keelab ketšupi serveerimise, sest see on talle solvang.

nikitheone
09.11.09, 18:25
karja keldri päevapraed on ka enamjaolt nutsid

Provoker
09.11.09, 18:47
Hea ketsupiga võib pappkarpi ka süüa.

Ja mind hullult häirib, kui mingi kokk keelab ketšupi serveerimise, sest see on talle solvang.


Mu eelistuseks on Helmans ja felix. Kaks parimat. Miskid liitrised potid mis kümpsi maksavad ei kõlba kuhugi.

Rage
09.11.09, 18:49
Mu eelistuseks on Helmans ja felix. Kaks parimat. Miskid liitrised potid mis kümpsi maksavad ei kõlba kuhugi.
parim ketsup on Heinzi regular (ärge teravaga sassia ajage)

Helmansi ketsup on ka hea. Felixil on see grillketsup hea

jrgn hell
09.11.09, 18:51
heinzi omad on ka head

Provoker
09.11.09, 18:53
krt ma vist ajasin heinzi segamini helmansiga. Kui aus olla siis nüüd pole kindel kas hellmans miskit peale majoneesi ka teeb. Aga too purgis tihke variant on ka suht nuts, eriti keedumunaga.

variatsioon
09.11.09, 19:59
kas ma olen fish kui ma arvan et felixi tavaline ketsup on kõige parem?

Oliverk
09.11.09, 20:03
kas ma olen fish kui ma arvan et felixi tavaline ketsup on kõige parem?

Tundub nii, sest Heinz on parem igal juhul.

pikk28
09.11.09, 20:15
Tundub nii, sest Heinz on parem igal juhul.

+1. varem olin ka felixi mees, kuid õnneks oli kunagi kuskil Selveris Heinzi kampaania ja peale seda ainult Heinzi tarbingi

variatsioon
09.11.09, 20:24
+1. varem olin ka felixi mees, kuid õnneks oli kunagi kuskil Selveris Heinzi kampaania ja peale seda ainult Heinzi tarbingi

okokok.. järgmine kord ostan ka seda krdima heinzi -.-
:)

edit: väga rõve disain on sellel pudelil

Codecci
09.11.09, 20:31
okokok.. järgmine kord ostan ka seda krdima heinzi -.-
:)

edit: väga rõve disain on sellel pudelil

ALATI PUHAS KORK!

Heinz on nii nuts, et kui ma linnas käisin õli vahetamas, käisin ekstra selleks toidukas, et Türile 3 pudelit Heinzi kaasa osta... Nüüd õnneks stagnaaeg siin mööda läinud ja saab siit ka osta :P

mihkel88
09.11.09, 23:31
parim ketsup- salvesti terav tomatikaste.

K2snakas
10.11.09, 01:08
majoneesi-ketsupi kaste on k6ige nutsim!

vsiu100
10.11.09, 09:03
vene vanakooli ketsup klaaspudelis(miski naise pildiga) on nuts. olen vahel harva kuskil müügil nüüdki näinud.
Heinz on ka hea. kunagi olid kõik ketsupid klaaspudelis, aga Heinz oli esimene, kes hakkas ketsupit plastmass pudelisse toppima.
seda siis selleks, et ketsupi põhilistel fanaatikutel(lastel) oli loll komme pudelist ketsupit juues pudeleid maha puruks pillata.
üldse tundub mulle, et kõik asjad on klaaspakendis parema maitsega, kui plastikus....ketsup, õlu, karastusjook jne........

Maheaatom
10.11.09, 09:16
vene vanakooli ketsup klaaspudelis(miski naise pildiga) on nuts. olen vahel harva kuskil müügil nüüdki näinud.

Õige jutt - nõukaaegse ketšupi vastu ei saa miski! Praegu on sellele kõige lähedasem "чумак" - vähemasti Rimis seda müüakse.

Codecci
10.11.09, 11:02
üldse tundub mulle, et kõik asjad on klaaspakendis parema maitsega, kui plastikus....ketsup, õlu, karastusjook jne........

nii on jah, plastik annab maitset vms vist

edit: v.a. Blond Ice 2L plasmassovis... see on omaette klass

jrgn hell
10.11.09, 21:24
sõin just talle maksast tehtud kasted värske keedukartuliga. Tallemaks on ikka teine asi kohe. Suht tervislik ka, kui üle ei söö



ja blond ice suht normaalne ikka

variatsioon
11.11.09, 09:25
Mis on teie lemmik Taverna pizza?

Mina olen alati tellinud Al Capone (sink, suitsuvorst, ananass, paprika, juust)
aga täna tuli sinihallitusjuustu isu :)
ehk keegi oskab kommenteerida järgmisi pitsasi:

Caribica (grillsealiha, ananass, pärlsibul, paprika, chilli, hallitusjuust, juust)
Salme Fungo(salami, keeduvorst, hallitusjuust, juust)

kuco
11.11.09, 09:35
Mis on teie lemmik Taverna pizza?

Mina olen alati tellinud Al Capone (sink, suitsuvorst, ananass, paprika, juust)
aga täna tuli sinihallitusjuustu isu :)
ehk keegi oskab kommenteerida järgmisi pitsasi:

Caribica (grillsealiha, ananass, pärlsibul, paprika, chilli, hallitusjuust, juust)
Salme Fungo(salami, keeduvorst, hallitusjuust, juust)


Al Capone is teh nuts - söön tihtipeale topeltjuustuga või sinihallitusega
Salme Fungo on 2nd best pizza seal üldse

variatsioon
11.11.09, 09:38
Al Capone is teh nuts - söön tihtipeale topeltjuustuga või sinihallitusega
Salme Fungo on 2nd best pizza seal üldse

krt miks ma selle peale ei ole tulnud et Al Capone sinihallitusega tellida. >:( aga tihti tellin ilma annanasita :P


ty :) proovime siis Salme Fungot :)

Provoker
11.11.09, 10:13
Taverna nimeliine pitsa ongi parim. Krevetid ja hallitusjuust ning rohke juust....

variatsioon
11.11.09, 10:13
Taverna nimeliine pitsa ongi parim. Krevetid ja hallitusjuust ning rohke juust....

nojah aga (krevetid, sink, virsik, hallitusjuust, juust ) sucks.

Provoker
11.11.09, 10:17
virsiku jätad välja,.

MarxVoss
11.11.09, 10:19
Mina olen avastanud, et RIMI pizza-d on hämmastavalt maitsvad. Taverna omadest meeldis mulle Francescana (sink, šampinjonid, paprika, juust). aga see ei olnud viimane kord enam see, mis vanasti.

Provoker
11.11.09, 10:38
Rimi pitsad on jõhkralt rasvased. Maitse on hea

MarxVoss
11.11.09, 10:56
Seda küll. Aga siis ongi peale hea maitseelamuse saamist paras minna trebbi pekki võbistama.

vsiu100
11.11.09, 11:02
Mina olen avastanud, et RIMI pizza-d on hämmastavalt maitsvad. Taverna omadest meeldis mulle Francescana (sink, šampinjonid, paprika, juust). aga see ei olnud viimane kord enam see, mis vanasti.



kuigi pizzadega on reeglina selline asi, et neid on ka kõige sitemal wannabe-kokal raske p*rse keerata, siis rimi pizzad imevad vilinal, niipalju kui mina neid tln-s söönud olen(kuigi näevad head välja)
põhi tihti liiga taignane, mõni koostisosa on vana või annab liialt maitset jne.

mihkel88
11.11.09, 11:09
taverna carribicca on minu isiklik lemmik sealsetest pitsatest. Pärlsibulat on tavaliselt seal liiga palju, aga no need saab kõik vabalt välja korjata :)

MarxVoss
11.11.09, 11:09
Siis on ikka Tallinnas elu täitsa p....is. Tartu omadel ei ole täheldanud, et ahju juurde oleks sattunud mingi poole toobine kokk-kondiiter-keevitaja. Siiamaani on suht valmis ja head olnud. Aga eks neid teegi erinevad kokad.

nikitheone
11.11.09, 11:10
pizzadega on see, et nende tegemine ei ole tegelt üldse raske ja sitaks head tulevad. ostad selle koduse pärmilehttaigna, rullid natuke ja lihtsalt viskad igat manti peale. tund-poolteist läheb ja sitaks hea tuleb.

wedoit
11.11.09, 11:13
+1. varem olin ka felixi mees, kuid õnneks oli kunagi kuskil Selveris Heinzi kampaania ja peale seda ainult Heinzi tarbingi


Heinz on väärt kraam! Kusjuures huvitav, et Eestis sellel ühtegi masiivset agressiivset kampaaniat polegi olnud. Kui, siis ainult poes mingi soodushinnad aeg-ajalt. Lääne Euroopas on suured plakatid majade peal, metroopeatustes, ajalehtedes. Krt, rahvusvahelises New York Timesis isegi olid raisad terve lehe suuruse ketšupi reklaami teinud. Seega neil raha on... kahju ainult, et seda Eestis magama ei raatsita panna.

wedoit
11.11.09, 11:15
Al Capone is teh nuts - söön tihtipeale topeltjuustuga või sinihallitusega


+1

vsiu100
11.11.09, 11:49
pizzadega on see, et nende tegemine ei ole tegelt üldse raske ja sitaks head tulevad. ostad selle koduse pärmilehttaigna, rullid natuke ja lihtsalt viskad igat manti peale. tund-poolteist läheb ja sitaks hea tuleb.


mul on igasuguse söögiga nii, et kõige parem on see siis kui pole seda ise teinud(mitte et ma ei oskaks).
sest tühja kõhuga tahan süüa, mitte süüa teha.

rohelinekonn
12.11.09, 00:14
mul on igasuguse söögiga nii, et kõige parem on see siis kui pole seda ise teinud(mitte et ma ei oskaks).
sest tühja kõhuga tahan süüa, mitte süüa teha.


mul on just nii et ise tehtud on alati hea teiste tehtus ei saa kunagi kindel olla ja pigem ei ole nii hea kui ise teeks.




kuigi pizzadega on reeglina selline asi, et neid on ka kõige sitemal wannabe-kokal raske p*rse keerata, siis rimi pizzad imevad vilinal, niipalju kui mina neid tln-s söönud olen(kuigi näevad head välja)
põhi tihti liiga taignane, mõni koostisosa on vana või annab liialt maitset jne.



Ma ei tea mis pizzad on rimis ja tavernas on vist paksu põhjaga (eelistan õhukesega) Aga pizza tegemine pole nii kerge kui sa arvad, töötasin 4 aastat itaalia restoranis kus tehti kivi ahjus pizzasi ja selle aja jooksul käis sealt läbi palju tüüpe kes üritasid vähesed suutsid enam vähem selgeks saada üldse.

bounce
12.11.09, 08:47
Mis on teie lemmik Taverna pizza?

corsaro ilma oliivideta.

erplander
16.11.09, 02:02
Kinoa (http://www.nami-nami.ee/componentshow.php?act=edit&pID=785) brokkoli ja šampinjonidega, köögiviljaburgerid, praetud punane sibul ja apelsinimahl:

http://img4.imageshack.us/img4/2563/1611b.jpg

variatsioon
16.11.09, 02:55
Kinoa (http://www.nami-nami.ee/componentshow.php?act=edit&pID=785) brokkoli ja šampinjonidega, köögiviljaburgerid, praetud punane sibul ja apelsinimahl:

http://img4.imageshack.us/img4/2563/1611b.jpg

kahvle on valetpidi....

nikitheone
16.11.09, 09:48
hommikuks kartulisalat lihapirukate ja mõnusa teega

dener89
17.11.09, 19:22
superkebab pizza.( peal on kebab,kaste,salat,friikad,tomat,kurk ja sibul)
suht hea.

Sass
17.11.09, 19:28
kahvle on valetpidi....


see on 6igetpidi.. se selline kahvel mis otsast kõver

variatsioon
17.11.09, 23:09
ALATI PUHAS KORK!

Heinz on nii nuts, et kui ma linnas käisin õli vahetamas, käisin ekstra selleks toidukas, et Türile 3 pudelit Heinzi kaasa osta... Nüüd õnneks stagnaaeg siin mööda läinud ja saab siit ka osta :P

confirmed!

aga suht raske on sellise korgiga väikest tilka võileiva peale lasta :)

Ghost0
17.11.09, 23:19
superkebab pizza.( peal on kebab,kaste,salat,friikad,tomat,kurk ja sibul)
suht hea.

kust saab?

dener89
17.11.09, 23:38
Rootsi
elan siin.
väga nuts asi

erplander
18.11.09, 01:36
Keedukartul, seenekaste, kapsa-, porru-, ja kurgisalat oliiviõliga, mädarõigas ja õunamahl:

http://img692.imageshack.us/img692/8495/1811x.jpg

K2snakas
18.11.09, 01:37
variatsiooni heameeleks on kahvel teist pidi nüüd:D

kollane
18.11.09, 01:43
su söögid tunduvad jube isuäratavad, keegi võiks iga õhtu valmis teha siis sööks küll.

kivisaba
19.11.09, 16:02
Makaronivorm hakkliha, sibula, ohtra juustu ja värskete tomatitega.

http://img121.imageshack.us/img121/1307/pb190864.jpg


kõrvale morss õunamahlast ja hapukurk (ketsup optional)

http://img684.imageshack.us/img684/4334/pb190866.jpg


beats the vegfood imo

$$$
19.11.09, 16:19
TAHAN KAAAAAAAAAAA!!!!!!!!! =/ .

nikitheone
19.11.09, 16:21
kõht läks jumala tühjaks rsk.

hoss23
19.11.09, 17:22
Makaronivorm hakkliha, sibula, ohtra juustu ja värskete tomatitega.






beats the vegfood imo
100% beats

Fortune`i käsilane
19.11.09, 20:27
Suveks vabanesin kaitseväest ja hakkasin pokkerit mängima, suhtkoht vormi sai end väes aetud ja kolme kuuga muutis pokker pm kõik treenitu nulliks. Kerge õllekas oli ette istutud mugavast eluviisist. Nüüd taasavastasin enda jaoks spordi, sigahea enesetunde annab ikka treening, iga päev kerge trenn ja masedus biitidest palju väiksem =)

Ja mis sööki puudutab, siis sellele rõhku ei pane, ma arvamusel, et kui trenni teha, siis võid üksküik mida süüa, ei juhtu hullu midagi, söök liiga tähtis asi elus, et selle pealt kuidagi tagasi hoida.

rohelinekonn
19.11.09, 21:12
Keedukartul, seenekaste, kapsa-, porru-, ja kurgisalat oliiviõliga, mädarõigas ja õunamahl:

http://img692.imageshack.us/img692/8495/1811x.jpg



mis seened on?

Oliverk
19.11.09, 21:13
Kukekad paistavad.

rohelinekonn
19.11.09, 21:16
Kukekad paistavad.


mulle kah aga kõik ühe suurused ja siis igaks juhuks küsin

ok2aa
19.11.09, 21:29
roccas avati mack. gg figuur. lõunapausid venivad veel pikemaks

vsiu100
19.11.09, 22:47
roccas avati mack. gg figuur. lõunapausid venivad veel pikemaks


sama mack, mis tartu mnt?

ok2aa
19.11.09, 22:51
jes

erplander
20.11.09, 00:58
mis seened on?


Marineeritud seeneassortii "Posolskie". Koostis: kännuseened, austerservikud, shampinjonid. Lisaks panin kastmesse ka marineeritud küüslauku.

rohelinekonn
20.11.09, 01:10
Marineeritud seeneassortii "Posolskie". Koostis: kännuseened, austerservikud, shampinjonid. Lisaks panin kastmesse ka marineeritud küüslauku.


selge tänud ma arvasin et ei saa kukeseened olla kõik täpselt ühe suurused. Kui küsida võib siis millega kaste on tehtud? Kas kasutasid koort või midagi muud, kui koort siis millist. Ise tegin täna endale vanat head kukeseene kastet ja keedu kartulit tilliga. Kastmes kasutasin vahukoort. See selline kõige rammusam ja parem.

erplander
20.11.09, 01:16
Kastmes kasutasin veel nisujahu, soja salatikastet ( http://www.uusalgus.ee/tootevalik/index.php?pid=23 ), tilli jm maitseaineid.

KeRRRt
20.11.09, 04:03
Vaatasin pmst. terve selle teema läbi. Ma ei ütle, et taimnetoit on halb, aga ma ei suuda süüa eriti makaroone või kartult, ilma et mul oleks liha kõrval. Salatitega on see jama, et ise ei viitsi neid teha, aga muidu parim salat iga toidu kõrvale on tomati-kurgi-punase sibula-paprika salat. Ja sinna veel Felixi mingit salati kastet.
Tavaliselt eelistan ma kana mõnele teisele lihale. Aga muidu minu silmis on kana ja sealiha üks ja see sama.
Aga ma arvan, et ma veel noor ka, et peaks juba tervisele mõtlema. KAsvav organism ikkagi ju. Söön kõike. Va oliive ja ube.
Hakkan ka siia teemase siis pilte panema 8)

leits
20.11.09, 09:30
rimi seljanka = nuts kui oliivid nahhui saata

$$$
20.11.09, 14:21
selge tänud ma arvasin et ei saa kukeseened olla kõik täpselt ühe suurused. Kui küsida võib siis millega kaste on tehtud? Kas kasutasid koort või midagi muud, kui koort siis millist. Ise tegin täna endale vanat head kukeseene kastet ja keedu kartulit tilliga. Kastmes kasutasin vahukoort. See selline kõige rammusam ja parem.


Koor on ju loomne ;) .

rohelinekonn
20.11.09, 14:33
Koor on ju loomne ;) .


ma ei ole taimetoidu peal ;)

$$$
20.11.09, 15:01
Njh, küsisid ju erplanderilt, kes on :P .

CTXrix
20.11.09, 15:53
Marineeritud seeneassortii "Posolskie". Koostis: kännuseened, austerservikud, shampinjonid. Lisaks panin kastmesse ka marineeritud küüslauku.


Marineeritud küüslauk on ülihea, eriti grillitud sealihaga...krt see teema on siin nii haige, mul läks kõht insta tühjaks :-[

marxiku
20.11.09, 16:06
marineeritud küüslauk päikesekuivatatud tomatitega on ülim.

erplander
20.11.09, 19:06
Tegin pastasalatit (makaronsarvekesed, kurk, oranž paprika, konservšampinjonid, mustad oliivid, marineeritud küüslauk, till, maitseained, soja salatikaste):

http://img5.imageshack.us/img5/9913/2011b.jpg

Provoker
20.11.09, 19:12
Maitse asi, aga ma jätaks oliivid ja paprika kõikidest söökidest välja.

Booyaka
20.11.09, 19:47
Maitse asi


just! instalt kütaks sisse!

ranka
23.11.09, 10:01
Küsimus - kas mesi on loomne või taimne toit?

Toots_x
23.11.09, 10:07
Kui peaksin pakkuma, siis pakuksin taimset.

-andres-
23.11.09, 10:10
Küsimus - kas mesi on loomne või taimne toit?

Taimne.
Lol :D.

ranka
23.11.09, 10:14
Taimne.
Lol :D.


Mis siin naljakat on? Ma lihtsalt tahaks teada definitisooni, mille järgi on asi taimne või loomne. Miks on piim ja muna loomsed toidud aga mesi ei ole?

Googeldasin ka mett ja leidsin lause:
Õitelt ja okastelt kogutud mesi on taimse päritoluga, valmistatud mesilaste poolt õitest kogutud nektarist või kuumade ilmadega okka pinnale erituvast "kastest". Lehemesi võib olla nii taimse kui loomse päritoluga.

http://et.wikipedia.org/wiki/Mesi

Seega taimetoitalsed ei tohiks üleüldse mett süüa?

Helmps
23.11.09, 10:14
http://www.eeva.ee/ul/siga_240x370.jpg + http://www.ekspress.ee/thumbs/2008/03/12/l2_t155503_nuga_jpg.jpg

=

http://www.bbqcatering.ee/files/grillliha.jpg
::)

väike meeldetuletus sellele taimetoidule siin!!

-andres-
23.11.09, 10:33
Mis siin naljakat on? Ma lihtsalt tahaks teada definitisooni, mille järgi on asi taimne või loomne. Miks on piim ja muna loomsed toidud aga mesi ei ole?

Googeldasin ka mett ja leidsin lause:
Õitelt ja okastelt kogutud mesi on taimse päritoluga, valmistatud mesilaste poolt õitest kogutud nektarist või kuumade ilmadega okka pinnale erituvast "kastest". Lehemesi võib olla nii taimse kui loomse päritoluga.

http://et.wikipedia.org/wiki/Mesi

Seega taimetoitalsed ei tohiks üleüldse mett süüa?

Võivad ju, oled sa lehemett söönud kunagi? Õiemett sööme ju koguaeg.

Pahvak
23.11.09, 11:10
Mu arust erplander mainis, et ei söö mett ja üks sõbranna ütles ka, et mitmed hardcore taimetoitlased ei söö mesilaste korjatud mett.

Ja helmps võiks bänni saada - liiga nunnu notsu. :D

masterpuppet
23.11.09, 11:14
Mesi ikka loomne, sest Mesilane ju korjab nektarit ja siis t&#246;&#246;tleb seda &#252;mber vms. Samamoodi ju piimaga jne.

andu_andu
23.11.09, 11:16
Mesi pidi väga tervislik ja kasulik olema. Soovitan.

-andres-
23.11.09, 11:18
Mu aju ei taju eriti vist, huvipärast googeldasin ka, aga võin ka retard olla.


Õitelt ja okastelt kogutud mesi on taimse päritoluga, valmistatud mesilaste poolt õitest kogutud nektarist või kuumade ilmadega okka pinnale erituvast "kastest". Lehemesi võib olla nii taimse kui loomse päritoluga. See tähendab, et sarnaselt okkameega võivad mesilased lehemett toota kuumade ilmadega lehe pinnale erituvast "kastest" või putukate eritistest.

Enamik meest (sealhulgas puuliikidelt kogutud meest) on õiemesi ning enamik lehemeest on taimse päritoluga. Lehe- ja okkamee tootmine Eestis on marginaalne ning võimalik vaid väga palavatel suvedel, kui läheduses ei ole piisavalt mesilaste jaoks atraktiivseid õisi.

masterpuppet
23.11.09, 11:19
Mesi pidi väga tervislik ja kasulik olema. Soovitan.


Mitte ei pidanud, vaid ON! Ja mee mittesöömine väitel, et see on loomast päris on suurim BS ever.

masterpuppet
23.11.09, 11:22
Mu aju ei taju eriti vist, huvipärast googeldasin ka, aga võin ka retard olla.



Õiemesi on siis see, mida mesilased toodavad ise, võtavad õiest nektari ning teevad selle enda sees meeks. Lehemett nad lihtsalt korjavad, ehk siis mesi on eraldunud taimest on valminud taime sees või looma sees. Näiteks võid ka ise palaval suvepäeval lehti lakkuma minna või siis sipelgaid lakkuda. :D

marxiku
23.11.09, 11:32
Mitte ei pidanud, vaid ON! Ja mee mittesöömine väitel, et see on loomast päris on suurim BS ever.


100% nõus. Ei saa nii äärmustesse laskuda. Olge normaalsed. (Inimene on siiski loomult kiskja. Te ei saa muuta seda.)

Pahvak
23.11.09, 11:36
100% nõus. Ei saa nii äärmustesse laskuda. Olge normaalsed. (Inimene on siiski loomult kiskja. Te ei saa muuta seda.)


Inimene on segatoiduline, sest kiskjad ei söö taimi.

Helmps
23.11.09, 15:52
Ja helmps võiks bänni saada - liiga nunnu notsu. :D


siga on siga

Marek K.
23.11.09, 15:55
midagi taimetoitlastele:


http://www.youtube.com/watch?v=vQooYaRexiE

Helmps
23.11.09, 15:58
http://www.youtube.com/watch?v=heCg28fW3Qg

Marek K.
23.11.09, 15:58
grillvorstide teema v :)

dener89
27.11.09, 21:14
selline küsimus, et kas erplander ise pokkerit ka mängib või tegeleb ainult söömisega : D?

hea küsimus :D

vapsik
27.11.09, 21:39
Eks see kui inimene harvemini kui kord päevas oma söögist pildi postitab näitab kindlasti seda, et ta kogu aeg söömisega tegeleb.

Provoker
29.11.09, 18:47
enne maitsestamist (sry sita pildikvaliteedi eest jätkuvalt)

http://www.upload.ee/image/279566/Pilt027.jpg

peale maitsestamist

http://www.upload.ee/image/279572/Pilt028.jpg

ja peale küpsetamist

http://www.upload.ee/image/279574/Pilt029.jpg

mmmmmmm...

variatsioon
29.11.09, 20:47
:D
n1

tdx
02.12.09, 20:14
http://www.upload.ee/image/283551/kreeka.jpg

Reisimine on kasulik ka sellepärast, et õnnestub oma maitsepaletti avardada. Tuli jälle isu üks normaalne kreeka salat teha. Kanafilee + eesti leib on oma modifitseering, lisaks veel punane vein.

Huvitav on see, et poest ostes maksab selline salat kahele rohkem kui mingi praad kuskil kuradi pubis süüa.

rohelinekonn
02.12.09, 20:30
mulle meeldib see salat aga üldsielt ei panda sinna pool kilo fetat eeldan sealt see hind tuleb. Ja kas vastu ei hakka kui ühe söömaga nii palju feta juustu süüa?

edit: kas sul on kahte sorti salatit seal? Tundub et on roheline salat ja miski tumedamat kah sekka pandud. Või jääb mulje pildil lihtsalt selline

Oliverk
02.12.09, 20:50
Feta on jah nihuke kaval asi et kui teda vähe on siis on väga hea aga kui palju siis hakkab kole ruttu vastu. Nagu kondenspiim :D

Koit
02.12.09, 20:58
indeed, kui fetat vähe, siis hea, parem kui üldse poleks lol. Endale üldse ei maitse see :( .

Pahvak
02.12.09, 21:06
Kolm rooga.
Antipasti (ciabatta, tomat, küüslauk, basiilik, oliiviõli, mozzarella).
Nigella sidrunipasta lõhega.
Magustoiduks oli alguses plaanis tiramisu, aga kukkus välja mingi eksperiment.


http://images54.fotki.com/v556/photos/7/1273777/8175111/DSC06345-vi.jpg
http://images52.fotki.com/v304/photos/7/1273777/8175111/DSC06389-vi.jpg
http://images32.fotki.com/v1045/photos/7/1273777/8175111/DSC06402-vi.jpg

Oliverk
02.12.09, 21:07
god dam. Mõni ikka jaksab vaaritada. Nüüd ära salga et naine tegi ja sa ainult pilte klõpsutasid :D

kivisaba
02.12.09, 21:11
Kolm rooga.
Antipasti (ciabatta, tomat, küüslauk, basiilik, oliiviõli, mozzarella).
Nigella sidrunipasta lõhega.
Magustoiduks oli alguses plaanis tiramisu, aga kukkus välja mingi eksperiment.


http://images54.fotki.com/v556/photos/7/1273777/8175111/DSC06345-vi.jpg
http://images52.fotki.com/v304/photos/7/1273777/8175111/DSC06389-vi.jpg
http://images32.fotki.com/v1045/photos/7/1273777/8175111/DSC06402-vi.jpg


krdi hea fotokas sul

Koit
02.12.09, 21:13
god dam. Mõni ikka jaksab vaaritada. Nüüd ära salga et naine tegi ja sa ainult pilte klõpsutasid :D

+1 viitsiks ise ka jamada sellise teemaga väljaspool kooli :/ .

/aga lootus ei sure kunagi, küll mõni pilt ka minu poolt jõuab siia teemasse :D .

masterpuppet
02.12.09, 22:12
Aga mina sõin täna korjatd kukeseentest ja kodukasvatatud kartulitest tehtud kukeseenekastet. Söögiaeg kahele läks maksma 2.90. Nii palju läks maksma kastme tegemiseks koor. Salatiks kodukootud kõrvitsad. Vot see oli üle aja parimaid toite, mis saanud.

Pahvak
02.12.09, 23:34
god dam. Mõni ikka jaksab vaaritada. Nüüd ära salga et naine tegi ja sa ainult pilte klõpsutasid :D


Päris üksi ei teinud jah. Teamwork :)

Oliverk
03.12.09, 00:03
Aga mina sõin täna korjatd kukeseentest ja kodukasvatatud kartulitest tehtud kukeseenekastet. Söögiaeg kahele läks maksma 2.90. Nii palju läks maksma kastme tegemiseks koor. Salatiks kodukootud kõrvitsad. Vot see oli üle aja parimaid toite, mis saanud.



Clubi Tallinn kõrval käisid seeni korjamas?

masterpuppet
03.12.09, 01:06
jeeesh. Hõõgusid veel roheliselt ka.

Oliverk
04.12.09, 14:02
Kuna NV hakkab kohe pihta, siis jumal teab millal jälle süüa saab. Arvatavasti mitte enne pühapäeva, nii et tegin natuke rämpstoitu endale. 500 g friikaid ja pakk viinereid ka. http://www.upload.ee/image/285626/04122009.jpg

alaska
04.12.09, 14:03
Kus ketsup on?!!!

Oliverk
04.12.09, 14:05
Kus ketsup on?!!!

Polnd jõudnud veel legendaarset Heinzi peale puristada.

variatsioon
04.12.09, 14:34
Kuna NV hakkab kohe pihta, siis jumal teab millal jälle süüa saab. Arvatavasti mitte enne pühapäeva, nii et tegin natuke rämpstoitu endale. 500 g friikaid ja pakk viinereid ka. http://www.upload.ee/image/285626/04122009.jpg

beat that taimetoitlased

nomerlot
04.12.09, 14:46
beat that taimetoitlased


Jah, arvestades, kui vähe liha viineri sisse jõuab, on sisuliselt tegu taimetoiduga :D

Oliverk
04.12.09, 14:48
Jah, arvestades, kui vähe liha viineri sisse jõuab, on sisuliselt tegu taimetoiduga :D

Vale fish. Need kõikse kallimad viinerid eestis vist liha tervbelt 60 prossu :D Ülejäänd tõsti jahu seakamar ja soja.

nomerlot
04.12.09, 14:49
Ja üldse, kes siin kurdavad, ei oska/viitsi süüa teha - paljud road on päris lihtsad, ainult tahtmist on vaja, erilisi oskusi küll mitte.

Näiteks kanakoivad sulajuustuga, retsepti leiate siit: http://www.toidutare.ee/retsept.php?id=8856
http://www.toidutare.ee/img/retsept/651e76ed1d2b223.jpg

doublemint65
04.12.09, 22:40
erplander räägi joomisest söögi kõrvale. Kas sa jood enne, pärast või söömise ajal? On seal vahet?

jrgn hell
04.12.09, 22:42
erplander räägi joomisest söögi kõrvale. Kas sa jood enne, pärast või söömise ajal? On seal vahet?


parim pidavat olema, peale sööki juua, siis ei lahjenda oma seedevedelikke ja kõhule mõjub paremini
pead pakule ei pane, aga ise söögi ajal enamasti ei joo


P.S. Ma ei ole tegelikult erplander!

K2snakas
04.12.09, 22:45
Ja üldse, kes siin kurdavad, ei oska/viitsi süüa teha - paljud road on päris lihtsad, ainult tahtmist on vaja, erilisi oskusi küll mitte.

Näiteks kanakoivad sulajuustuga, retsepti leiate siit: http://www.toidutare.ee/retsept.php?id=8856
http://www.toidutare.ee/img/retsept/651e76ed1d2b223.jpg



kui see nii ez on, siis oleks v6inud oma tehtud pildi sellest samast toidust teha, mitte netist võetud:P

Godspeed_EJ
04.12.09, 22:48
parim pidavat olema, peale sööki juua, siis ei lahjenda oma seedevedelikke ja kõhule mõjub paremini
pead pakule ei pane


nii ta on jah.

tdx
04.12.09, 23:34
mulle meeldib see salat aga üldsielt ei panda sinna pool kilo fetat eeldan sealt see hind tuleb. Ja kas vastu ei hakka kui ühe söömaga nii palju feta juustu süüa?

edit: kas sul on kahte sorti salatit seal? Tundub et on roheline salat ja miski tumedamat kah sekka pandud. Või jääb mulje pildil lihtsalt selline


Seal on nii jääsalat kui ka tavaline roheline salat. Ja fetat tuleb ikka korralikult panna, siis toidab.

nomerlot
05.12.09, 09:32
kui see nii ez on, siis oleks v6inud oma tehtud pildi sellest samast toidust teha, mitte netist võetud:P


See oli vaid kiireks näiteks, kust saada lihtne retsept ja milline see toit välja näeks.

Usu mind, minul ei ole perele igapäevase toiduvalmistamisega mingeid raskusi:)
Teinekord kui kokaraamatust midagi keerulisemat katsetan, siis jah, vahel ikka läheb veidi untsu, aga seda juhtub ka parimatel.

Pilte ei ole jaganud siin sellepärast, et mobiiliga pildistatud toit ei näe eriti ilus välja.

vapsik
05.12.09, 19:46
Kahjuks fotokat kaasas ei olnud ja pilte pole, aga täna oli siis selle aasta parim söömiselamus ehk siis sai käia vanaema juures sünnipäeval ja päris palju häid asju sai mekkida. Näiteks jäneserulaad, seakeel, juust (suht tavaline asi, aga kuskilt meiereis saadud ja IMHO 10 korda parem kui tavaline). Tavaline praad (sealiha + jäneseliha + ahjukartulid ning hapukapsad) oli muidugi nuts nagu alati ja nii head napoleoni kooki pole ammu saanud ja tavalisest natukene teistsugune Charlotte kook oli ka üsna hea.

masterpuppet
05.12.09, 20:06
Aga mina hetkel vaaritan koos Andresega ahjulõhe, ahjukartulitega. Hell jeah.

jrgn hell
05.12.09, 20:08
Aga mina hetkel vaaritan koos Andresega ahjulõhe, ahjukartulitega. Hell jeah.

ma soendasin üleeilset magedat suppi
hell yeah!

kivisaba
05.12.09, 20:30
ma söön praetud räime ja joon kohvit
hell yeah

alaska
05.12.09, 20:57
Ma söön kartulisaltit ja joon õlut peale, kapis ootab LaYs ja õllesnack.

Godspeed_EJ
05.12.09, 22:51
mul on suitsuliha, marineeritud sibulad, marineeritud kurk, suitsuvorst ja valge viin.

ilus laupäev.

K2snakas
07.12.09, 21:58
ei tea kaua tervis nii vastu peab, kui sööd pmts kord päevas ja päevläbi pmts suits ja kohv?Viimased päevad on küll kahtlane valu kõhtu tekkinud kui söönud olen...

Oliverk
07.12.09, 22:01
Saad nii veel maohaavad ja terve elu p***is.

Provoker
07.12.09, 22:21
Saad nii veel maohaavad ja terve elu p***is.


maohaavad on ravitavad. Aga kord päevas söömine ei ole tõesti hea. Esiteks keerab ainevahetuse tuksi ning teiseks kui suitsetad ja kohvitad palju, siis hakkab suht lühikese ajaga maole. Proovi kasvõi mõni pirukas päeva peale vahepalaks sebida ning asi peaks paranema. Kui juba maos imelik tunne sees, siis jookse apteeki ning Ranisan on ilma retseptita ravim mis peaks maovalusid leevendama. Proovimise küsimus. Kui ei aita on kindlasti vaja arsti poole pöörduda. Mul on mohaavandid mitmel korral olnud kuna ma pole kunagi korralikult neid välja ravinud ja kinnita, et suht tüütu on.

ok2aa
07.12.09, 22:34
ei tea kaua tervis nii vastu peab, kui sööd pmts kord päevas ja päevläbi pmts suits ja kohv?Viimased päevad on küll kahtlane valu kõhtu tekkinud kui söönud olen...


sul on varsti tervis ******......mul algas mingi värk juba 17 aastaselt kui sügiseti ilged valud tekkisid. peale sõjaväge kadusid ära ja õnneks pole siiamaani uuesti tekkinud.

ok2aa
07.12.09, 22:36
maohaavad on ravitavad. Aga kord päevas söömine ei ole tõesti hea. Esiteks keerab ainevahetuse tuksi ning teiseks kui suitsetad ja kohvitad palju, siis hakkab suht lühikese ajaga maole. Proovi kasvõi mõni pirukas päeva peale vahepalaks sebida ning asi peaks paranema. Kui juba maos imelik tunne sees, siis jookse apteeki ning Ranisan on ilma retseptita ravim mis peaks maovalusid leevendama. Proovimise küsimus. Kui ei aita on kindlasti vaja arsti poole pöörduda. Mul on mohaavandid mitmel korral olnud kuna ma pole kunagi korralikult neid välja ravinud ja kinnita, et suht tüütu on.


soe piim, tilk viskit põhja ja mesi - selline kompott aitab ka. samuti porgandimahl. mõlemad rõvedad aga valu käes piinelda veel hullem.

leits
07.12.09, 22:39
parim ravi pohmelli vastu on hesi juustuburges .. kehva on kui a´ta sees ei pysi :D

Provoker
07.12.09, 22:46
soe piim, tilk viskit põhja ja mesi - selline kompott aitab ka. samuti porgandimahl. mõlemad rõvedad aga valu käes piinelda veel hullem.


Hetkel on mul täitsa ok kuna söön korrapäraselt 3x päevas naq sõjaväes. Seal olles ei olnud ka probleeme kuna söömine aitab :D

jrgn hell
07.12.09, 22:47
soe piim, tilk viskit põhja ja mesi - selline kompott aitab ka. samuti porgandimahl. mõlemad rõvedad aga valu käes piinelda veel hullem.

võtsin viinaga tee asemel ette praegu sooja piima meega, et äkki tõmbab une peale, sest mul unehäired tagasi jälle. Kuskilt läks graafik sassi vist. Ei ole sellest ka, et väsinud ei oleks. Trennist ikka keel iga kord vesti peal, aga ikka vähkren 4-5jani ja siis maganumbes 7ni mõnikord või lõunani. Ise kahtlustan, et rütm läks sassi lugemise pärast, kuna voodis lasen raamatuid turboga. mitut korraga ja segamini. Siis uneaeg äkki nihkunud edasi, aga pole jälginud. Aga ei viitsi lampi öösel üleval paasida küll.

leits
07.12.09, 22:49
soepiim on täitsa hea meega i gess ... kehv on et mul pole praegu kumbagi :D

jrgn hell
07.12.09, 22:55
mine võta statist seda sooja latepiima ja pane mingit magusat möksi, mida kohvi sisse seal pakutakse piima hulka. Annab hädajuhul mõõdu välja.

erplander
08.12.09, 01:10
erplander räägi joomisest söögi kõrvale. Kas sa jood enne, pärast või söömise ajal? On seal vahet?


Söömise ajal joon täpselt niipalju kui janu on, mitte üleliia. Suppide kõrvale ei joo üldse, kui on vürtsikas supp, siis joon pärast söömist veidi hiljem.

Aga mida püüan jälgida, et ühe söögi ajal ei sööks korraga puuvilju, mis seeduvad kõige kiiremini ja juurvilju/köögivilju, mis seeduvad kõige aeglasemalt, sest siis võib organismis tekkida käärimisprotsess.
Seda on hästi seletatud siin videos, alates 29:30: http://video.google.com/videoplay?docid=-8338717945410415042

Siin on jagatud taimsed toiduained 3 gruppi:
1) puuviljad - õunad, banaanid, apelsinid, sidrunid, arbuus, marjad - need seeduvad kõige kiiremini;
2) neutraalsed - teraviljad, kaunviljad, pähklid, seemned, mõningad köögiviljad nagu kurk, tomat, roheline salat, ürdid - need seeduvad keskmise kiirusega;
3) juur- ja köögiviljad - kapsas, porgand, kartul, sibul, paprika, lillkapsas, seller - need seeduvad kõige aeglasemalt.

Koos võib süüa esimese ja teise grupi asju ning samuti teise ja kolmada grupi asju, aga mitte esimese ja kolmanda grupi asju.

Samas videos veidi eelpool räägitakse ka soola teemadel, et kasulik on üksnes mere- või kaljusool, mis sisaldab kõiki 84 mineraali, mitte nagu tavaline lauasool, kust on eraldatud kõik peale Na ja Cl. Mõnel pool müüakse ka jodeeritud soola ja pan-soola, millele on lisatud ka mõningaid muid mineraale, kuid siiski on need pea sama kahjulikud kui tavaline lauasool. Nii et üksnes mere- või kaljusool on ok.

sm112
08.12.09, 14:44
Mind aitab hästi magada ZMA ehk tsink-magneesium-b6 kompleks. Ma ei ole kindel, kas ta nüüd konkreetselt uinuda aitab, aga uni on sügavam ja puhkab ka lühema ajaga väga hästi välja.

leits
09.12.09, 18:24
suvel enda lakboxitud angerjad võrtsust on ikka nutserid kyll praegusel talvel ..

ranka
10.12.09, 00:40
parim ravi pohmelli vastu on hesi juustuburges .. kehva on kui a´ta sees ei pysi :D


Jube asi ju. See seisab kõhus nagu telliskivi ning algul ei taha liikuda edasi ega tagasi :)



soepiim on täitsa hea meega i gess ... kehv on et mul pole praegu kumbagi :D


Ainus, mida tuleb jälgida on see, et piim (või ükskõik, mis soe jook) ei ole üle 40 kraadi, sest kui panna mett üle 40 kraadi vedelikku siis mesi kaotab oma põhi raviomadused.

kivisaba
10.12.09, 02:03
Jube asi ju. See seisab kõhus nagu telliskivi ning algul ei taha liikuda edasi ega tagasi :)

Ainus, mida tuleb jälgida on see, et piim (või ükskõik, mis soe jook) ei ole üle 40 kraadi, sest kui panna mett üle 40 kraadi vedelikku siis mesi kaotab oma põhi raviomadused.
srlsy ?
ma tavaliselt teed teen siis panen tee paki ja lusika meega kohe sisse,kui vesi valmis kohe peale, et valesti siis ?

ranka
10.12.09, 02:09
srlsy ?
ma tavaliselt teed teen siis panen tee paki ja lusika meega kohe sisse,kui vesi valmis kohe peale, et valesti siis ?


http://et.wikipedia.org/wiki/Mesi

Äsja valminud mesi on alati vedel, mõnikord veidi viskoossne. Aja jooksul mesi kristalliseerub ehk muutub kõvaks. Mee kristalliseerumist kiirendab madal temperatuur. Kristalliseerunud mett on võimalik üles sulatada kuni 40°C juures. Kõrgemal temperatuuril sulatades hävivad mitmed mees leiduvad kasulikud ained ning halveneb mee kvaliteet.

http://www.terviseleht.ee/200001/1_karromesi.php

Fermendid ja ensüümid ei talu kõrgeid temperatuure. Et mee väärtus säiliks, tuleb vältida selle kuumutamist üle +40oC, samuti ei tohi mett hoida külmkapisl.

nikitheone
10.12.09, 08:39
mina joon mett tee sees maitse pärast.

Helmps
10.12.09, 09:13
ma määrin mett moka peale.

Pahvak
10.12.09, 09:22
ma määrin mett moka peale.


http://photos.e46fanatics.com/data/500/medium/Dirty_Mind_04.jpg

kilu6
10.12.09, 22:14
Hehe, sealiha sööjatele söögiisu tekitavad videod:)

http://www.sikatehtaat.fi/kampanja

K2snakas
10.12.09, 22:17
Hehe, sealiha sööjatele söögiisu tekitavad videod:)

http://www.sikatehtaat.fi/kampanja

haha kerged kasvajad:P

tra sick :D
m6ni asi on ikka r6ve:D

kilu6
10.12.09, 22:18
kellegil on aimu palju tavaline sool siis võrreldes mere ja kaljusoolaga odavam on? Ja miks siis seda tavalist lauasoola eelistatakse? ainult hinna pärast?


Lauasoola kasutatakse, sest on kindla sisaldusega, ilus valge ja mugav kasutada, jookseb hästi soolatoosist välja.
Meresool ja jämesool (kaljusool?) on hallid ja pole täpselt teada, mis seal sees on (aga see müüt obv, 98% ikka NaCl).

Erp, kas sul on soolapurustaja? Või paned kahe suupoolega jämedat meresoola?
Mulle meeldib meresool siiski kala puhul ainult, muidu lauasool ikka puhtama maitsega ja mugavam ka kasutada.

Põhiline probleem on küll see, et inimesed tarbivad liiga palju soola, eestis kuskil 15g päevas, kuigi norm on 5g päevas, hakkama saaks isegi 2g päevas. Liigne soolasöömine põhjustab kõrget vererõhku. Leivas 1%, vorstis 2% jne. Eks te ise tea, palju neid asju sööte.


Meresoola tootmine (päikese käes kuivatatakse soolasest veest välja, pärast ei puhastata):
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/bb/MaraisSalant.JPG
http://www.invemar.org.co/redcostera1/invemar/images/260SalinaManaure.jpg
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/7f/Salt_collector_in_Lake_Retba.jpg/739px-Salt_collector_in_Lake_Retba.jpg
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/a/a0/Sea-salt-minemaio.jpg/800px-Sea-salt-minemaio.jpg
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/2c/Sea_salt-e-dp_hg.svg

Soolakaevandus (ekskavaatorid tõstavad vagunisse, obv pärast ei puhastata)
http://www.geo.uw.edu.pl/SOLNO/iv.jpeg
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/a/a2/Salt_mine_0096.jpg/800px-Salt_mine_0096.jpg

Pansool:
http://www.pansuola.fi/Image/pansuola_piirakat.gif

Soolaturism:
http://disc.sci.gsfc.nasa.gov/oceancolor/images/Uyuni_salt_surface1.jpg

----------
http://www.toitumine.ee/index.php?id=10816
Tootmisviisi järgi võib soola jagada kolme põhigruppi: meresool, jämesool ja peensool ehk keedusool. Lisaks tuntakse veel mitmeid lisanditega sooli. Soolale võib anda täiendavaid omadusi erinevate lisandite nagu näiteks joodi abil. Lisanditega soolade alla võime liigitada ka vähendatud naatriumi-sisaldusega soola ehk pan-soola.


Meresool

Meresoola saadakse merevee aurutamisel spetsiaalsetes vannides või tiikides päikeseenergia toimel. Seejärel soola ladestus kogutakse, vajadusel ka sõelutakse, peenestatakse ja pakendatakse. Meresoolal on üldjuhul madal puhtuseaste, see sõltub ümbritseva merevee koostisest ja puhtusest. Soolal on suured ja ebaühtlased kristallid. Peale naatriumkloriidi sisaldab meresool ka joodi, magneesiumi ja kaaliumi.


Jämesool ehk kivisool

Tegelikult pärineb kogu maakeral leiduv sool kunagi maa pinda katnud maailmamerest. Kuna suur osa iidsest merepõhjast on nüüdseks kuivale jäänud, on võimalik rääkida jäme- ehk kivisoolast, mida saadakse enamasti maa-aluse soolalademe kaevandamisel ning mis on meresoolast tunduvalt suuremate kristallidega ja määrdunud halli värvusega. Üldjuhul tootmisel jämesoola ei puhastata või kui, siis vaid mehaanilisel teel. Seetõttu leidub jämesoolas samu lisandeid, mis sisalduvad konkreetses kaevandatavas soolalademes. Kuna soola koostis erinevates soolalademe osades võib olla üsna erinev, on peaaegu võimatu saada ühtlase puhtusega ja/või ühtlaselt väga puhast jämesoola.


Keedusool ehk lauasool

Soola, kui vees hästi lahustuvat ainet, saab maa-alustest soolalademetest "kaevandada" ka puhta vee abil. Soolalahusest eraldatakse keetmise (aurutamise) teel enamus veest ning võimsate tsentrifuugide abil eraldatakse soolalahusesse jäänud vesi nii, et protsessi lõpus on soola niiskusesisaldus vaid 3% (kuivatamata sool). Täiendavate kuivatamistel saadakse kuivatatud sool. Selliselt toodetav keedusool on ühtlase puhtusastmega ning kvaliteetne, kuid samas ka väga kõrge NaCl sisaldusega


Jodeeritud sool

Globaalse ökoloogilise saastatuse tagajärjel on tänaseks üles kerkinud joodipuuduse probleem väga paljudes riikides. Umbes 1 miljard inimest üle maailma kannatab joodi puuduse all. Organismile vajalikku joodikogust on kõige täpsemalt võimalik doseerida koos soolaga. Soola jodeerimine on suhteliselt odav ja mugav. Maailma Tervise Organisatsioon (WHO) soovitab jodeeritud soola kasutada kõigis tööstuslikult, põllumajanduslikult ning toitlustamise ja kodumajapidamise käigus valmistatavate toiduainete tegemisel. Vältida võiks seda soola aga hoidistamisel, kus ta võib anda kõrvalmaitseid ja vallandada ootamatuid keemilisi protsesse.


Pan-sool

Vähendatud naatriumisisaldusega soola ehk pan-soola on lisatud tavaliselt umbes 25–40% kaaliumkloriidi ja umbes 10% magneesiumsulfaati. Lisaks on pan-soolas aminohapet lüsiini, mis võtab ära metalse maitse ja joodi. Selle soola põhiliseks eesmärgiks on vähendada naatriumi tarbimist. Ameerikas on kasutusel pan-soolaga sarnane kardia- ehk südamesool.

Pan-sool on tavalisest keedusoolast märksa kergem. Kahes teelusikatäies pansoolas sisaldub sama kogus naatriumi, mis ühes teelusikatäies keedusoolas. Lisaks väidavad väga mitmed selle soola kasutajad, et toidule harjumuspärase maitse, soolasuse saavutamiseks tuleb vähendatud naatriumisisaldusega soola lisada toidule märgatavalt rohkem ehk tarbitav naatriumi kogus tuleb kokkuvõttes sarnane tavalise soola kasutamisele. Seega muutuvad rohkel tarbimisel pan-soola head omadused küsitavaks.

erplander
10.12.09, 23:44
Erp, kas sul on soolapurustaja? Või paned kahe suupoolega jämedat meresoola?


Sooja toidu valmistamisel pole see jämedus ju probleemiks ja vähemalt see meresool, mida ise hetkel kasutan (http://www.taproban.ee/pak/mere05BIG.jpg - 1kg maksis 10-15 kr ringis ja sellest jätkub mul aastaks ajaks), on peenem kui tavaline jäme sool.
Aga salatite jaoks ja kui külmalt vaja lisada, siis jah panen meresoola klaasist/plastikust maitseaineveskitesse ja jahvatan ära kas koos muude maitseainetega või eraldi, oleneb kuis soovi on. Neid veskeid müüakse paljudes poodides: http://www.santamaria.ee/static/newsletter/13/

rohelinekonn
11.12.09, 11:05
soe salat veise filee ja küpsetatud köögiviljadega balsamico kastmes. Päris hea oli.

http://img27.imageshack.us/img27/7082/pb250093.jpg

Sass
12.12.09, 16:00
miks peakski imo seda soola puhastama.. obv kui seal mingi sitt sees on aga soolas ju anyways mingi bakter ei ela