PDA

View Full Version : Pokker, söök ja tervislik eluviis.



Leheküljed : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11

jrgn hell
15.04.10, 17:35
erplander, kuidas muiud ainult taimetoitu süües tervis on?

Mõnda pilti pole endast netis

vb mul mingi eelarvamus, aga nii palju kui ma tean täis taimetoitlasi, on kõik suht kidurad.
Ei ürita ilkuda ka kuidagi, lihtsalt ei kujuta ise ette ilma lihata

Godspeed_EJ
15.04.10, 18:39
Pakk hapukoort päevas hakkab ajudele imo.

Kui sa oma kogemusest räägid, siis pean nõustuma. Endal on kõik korras. Tänan!

k1ly
15.04.10, 20:10
Palju õnne, et kannad vapralt edasi seda ilmselt Mihkel Zilmerilt ja Urmas Kokassaarelt pärinevat segatoitumise teooriat, iseküsimus on mida nende tegelaste sügavalt stagnaaegsetel teadmistel põhinevate teooriatega tänapäeval peale hakata?

Ei tea ma ühtegi Zilmerilt ega Kokassaaret ning samuti ei ole ma ise just kõige tervislikum toituja aga lugeda sellist BS-i viskas mul lihtsalt üle. Sa vaatad asja liiga kitsalt , oma vegeni põhimõtete seisukohast ning see on vale , sest sa võid siin mõned inimesed ära ehmatada oma "artiklitega" ning "uurimustega" .

leits
15.04.10, 20:17
kui ma peaks meranni pastast loobuma, siis ma parem ei elaks :D

ristijeesus
15.04.10, 20:44
Kui ma peaks suved mööda saatma ilma grill-liha ja šaslõkita, siis ma ka parem kärvaks.

rasmer
15.04.10, 21:23
Kui ma peaks suved mööda saatma ilma grill-liha ja šaslõkita, siis ma ka parem kärvaks.

+1

Ise ei ole tervislikult toituja ja ei jaga seda asja väga, aga nii palju küll, et oskan seda blogi (http://jorks.wordpress.com/tag/toitumine/) soovitada.

nomerlot
15.04.10, 21:48
Peaasi, et toitumine on mitmekülgne, ei kaldu liialdustesse ja äärmustesse ning võimalikult puhtast toorainest. Muu on juba teisejärguline.

inward
15.04.10, 21:58
Noja, minu kartulid on kõik enda maalt mahepõllundusest. Peab meeldima.
Iseasi, kui tervislik praetud kartul on :D, noh tegelt tihti peale ikka keedetult...

leits
15.04.10, 23:50
prae kartul on rõve rasvane ... mu lemmik .. keeda kartulid ja 15min ahjuu ei ilma rasvata jms .. kordi parem ja sama tervislik :) isegi vegeritele ehk maitseb

dener89
16.04.10, 00:35
tulen tagasi coca-cola jne. jookide juurde,sisaldavad jube palju suhkurt. Väga kahjulikud joogid.Ise viimasel ajal proovinud vähem juua neid.
suhkur annab sulle hetkelise energia,kuid kui see kaob,hakkad tundma väsimust,nõrkust jne.trenni inimestel mitte tihedalt tarbida neid jooke.

leits
16.04.10, 00:54
big peni pool toore veiseliha eiole hea, oleme ausad :D

-andres-
16.04.10, 01:04
Väike küsimus veel sulle erplander. Kui niisama seigelda ja lihtsat elu elada, siis organism saab hakkama.
Küsimus aga selles, kui teha stabiilselt tugevat trenni, võistlussportlane/tugev harrastaja ca~6-8 trenni nädalas. Kas organism suudab ainult vegenite toidu peal sel juhul ka taastuda?

rohelinekonn
16.04.10, 08:17
big peni pool toore veiseliha eiole hea, oleme ausad :D

olgem ausad big benis on kõik toit crap

variatsioon
16.04.10, 08:22
olgem ausad big benis on kõik toit crap

+mil

VA. hommikumenu

Rage
16.04.10, 09:11
minu arvamus miks eestlased vaikselt paksuks lähevad on igapäevastes asjades.. süüakse stiilis liha-kartul-salat aga valedes proportsioonides.. lihatükk.. siis suurem enamus kartulit ja väike sorts salatit.. kõrvale läheb peenleib või kirdesai.. tulemus on see, et nimetatud toit on hea kõhutäide... magu täis hea olla.. aga vajalikke aineid seal on vähe, kõik seeditu läheb suuremas enamuses lihtsalt energia ladustamiseks ehk pekiks. Mis põhiline, kui keha ei saa oma kiudained, vitamiine jms kätte, siis üsna kiirelt peale sellist kartulikuhja vajub veresuhkur madalale ehk kõht on tühi.. ja laed taaskord sellise kartulikuhja peale. Õige oleks süüa selliselt, et 1/2 taldrikust on salat, 1/4 liha ja 1/4 kartul/riis/pasta vms.

Mis Kirde saia ja peenleibadesse puutub, siis need kõik on tehtud valdavalt püülijahust, ehk viljatera säsist/keskosast, kus taaskord on põmst ainult energia, kasulikke aineid ei ole, läheb kõik see kraam ikka lihtsalt pekki salvestamisele
Täistera saiad ja leivad on head ja kasulikud, keskmiselt peaks üks inimene sööma päevas 3-5 viilu täisteraleiba/saia. Tehke vahet ka täistera ja lihtsalt teraleibadel.. need mis mingit peoga viljateri täis visatud ja hamba all krõbisevad leivad on, ei ole täisteraleivad, vaata pakendi pealt, kui leib on tehtud täisterajahust või kroovjahust, siis on juba ok.

sama asi näiteks ka makaronidega, tavalised valged makaronid on mõttetud, täisteramakaronid (Y)

piimatoodetest ma suurt rääkida ei oska, aga ma tean et poolest liitrist piimast päevas ära juues ikka ei piisa, tegelikult peaks kohupiima, kodujuustu või tavalist juustu lisaks tarbima.

ristijeesus
16.04.10, 09:24
Liha ja kartul ei sobi üldse kokku. Copy-pasten ka põhjenduse: valgud vajavad seedumiseks happelist keskkonda, mis aktiveerib valkude lõhustamiseks vajaliku ensüümi pepsiini. Tärklise või suhkru juureolek neutraliseerib keskkonda ja valgud ei seedu täielikult. Süsivesikud aga vajavad seedimiseks aluselist keskkonda; tärkliste lõhustumise protsess algab suus amülaasi osalusel. Happeline toit (loomsed valgud, hapud puuviljad) takistab seda. Mittetäielik seedimine võib kaasa tuua jääkainete ja toksiinide kuhjumise organismis ning mitmeid terviseprobleeme. Vale toitumine tekitab ülemäära happelise keskkonna ning kurnab liigselt keha loomulikku paranemis- ja taastumisressurssi.

Rage
16.04.10, 09:29
jep.. ise lõunaks söön tihti liha ainult salatiga..

alaska
16.04.10, 13:38
jep.. ise lõunaks söön tihti liha ainult salatiga..

See on väga õige lähenemine ja ma usun, et tulevikus näevadki päevapraed sellised välja kontoriinimestele.

HU grinder
16.04.10, 14:16
Kas sa pead hüdrogeenitud ehk tahkestatud taimerasva organismile piimarasvast kasulikumaks (vähem kahjulikumaks)?
BTW, hüdrogeensed rasvad on tervisele kõige kahjulikumad rasvad.

HU grinder
16.04.10, 14:24
World famous track star Carl Lewis wasn't always a vegetarian. But he eventually went even further: he adopted a vegan diet to prepare for the World Championships in 1991, where he says he ran the best meet of his life. And he wasn't the only one who held that opinion--after seeing the results of his race, Track & Field magazine remarked, "It had become hard to argue that he is not the greatest athlete ever to set foot on track or field." He won ABC's Wide World of Sports Athlete of the Year in 1991 as a result. Carl Lewis earned a total of 10 Olympic medals over his career, nine of them gold medals.

Kunagi oli saade steroididest-puhastest-tipptähtedest vms, kus oli C.Lewis toodud näitena, siis aga öeldi, et see on tegelikult irooniline, kuna hiljem avastati uuringutega, et Lewis oli ka ainete peal. Kui oled puhas poiss, siis vaevalt suudad taastuda taimse toiduga vaid.
Erplander, mitte et mul oleks midagi isiklikku su suhtumise vastu, pean ma nõustuma Kily-ga

nomerlot
16.04.10, 14:28
Tippspordis pole enivei mitte midagi loomulikku, üks tervisetapmine kõik :)

ristijeesus
16.04.10, 15:41
BTW, hüdrogeensed rasvad on tervisele kõige kahjulikumad rasvad.

Jah, mina tean seda ning väldin nii palju kui võimalik, aga taimetoitlased vist mitte kui söövad koorevaba jäätist ja juustulaadseid tooteid.

leits
16.04.10, 21:33
ostsin seda godua juustu, eesti teema, peaks olema parimatest ainetest ja tohutult seisnud jms .. . 200g oli 40-50 eeki .. imo teh crap ... rove korvalmaitse, gurmaanide pask ... oige poltsamaa lambi juust ikka parim

ok2aa
16.04.10, 21:52
ostsin seda godua juustu, eesti teema, peaks olema parimatest ainetest ja tohutult seisnud jms .. . 200g oli 40-50 eeki .. imo teh crap ... rove korvalmaitse, gurmaanide pask ... oige poltsamaa lambi juust ikka parim

see on sauna kõrvale täitsa ok, viilutatuna ja leiva peale ei kujutaks ettegi.

leits
16.04.10, 21:54
tra ma joon ka tuborgi .. aga no ei eta, krt ei sobi mulle .. leivaga ei kujuta samuti ette :D .. parim on rsk ikka saarema kadakjuust küüslauguga :D

ranka
17.04.10, 00:22
Siit teemast ma ei usu mitte ühtegi postitust. Kui tahate tõesti tervislikku sööki ja proffide nõuandeid siis fitness.ee on parim IMO.

alaska
17.04.10, 00:29
hea nali. Ajage 200g valku päevas sisse ja jooge 4 liitrit vett vähemalt, et neerud üles ei ütleks ja kõik mürgid ikka välja saaks kusetud...Segage hommikuse pudru sisse valgupulbrit, hommikul sööge hästi palju süsivesikuid, sest te olete ju kõik betoonivalajad ja vajate jubedalt energiat päev läbi...
Enamus ambaalide soovitusi on seal puhas jama tavainimese seisukohalt.

Fred Antsoni ja oldmani nõuanded on siiski väga head.

ranka
17.04.10, 00:34
See on nagu pokkerifoorumgi, et sa pead eristama head kommentaarid halbadest (halbu reeglina rohkem)!

Godspeed_EJ
17.04.10, 08:31
Fred Antsoni ja oldmani nõuanded on siiski väga head.

this!

Ülejäänud on enamasti BS. A'la Kiivikase jutt, kuidas hommikuputru tema turustatavaid valgupulbreid on vaja segada, et lihas ikka kasvaks. Pulbrimeeste foorum.

erplander
17.04.10, 18:13
erplander, kuidas muiud ainult taimetoitu süües tervis on?

Mõnda pilti pole endast netis

vb mul mingi eelarvamus, aga nii palju kui ma tean täis taimetoitlasi, on kõik suht kidurad.
Ei ürita ilkuda ka kuidagi, lihtsalt ei kujuta ise ette ilma lihata

Tervis on võrreldamatult parem võrreldes omni-perioodiga, eks seda kinnitavad pea eranditult kõik kes vastava muutuse läbi teinud.

Samas kehakaal pole muutunud pea üldse pärast üleminekut. Olin juba omni-perioodil üpris kõhnapoolne ja olen nüüd.

See nomerlot väide vastab üpris tõele:

Patrick, inimesed ja nende ainevahetus on väga erinevad. Mõni võibki 30 aastat soolast, rasvast ja magusat sisse kütta, aga on ikka nagu hambaork, teine võib meeleheitlikult kaloreid lugeda ja trenni kütta, aga ikka on pontsakas. That's life.

Samas kaotasin kehakaalust selgelt ühel suvel, kui proovisin eksperimendi korras toortaimetoitlane olla, see kestis ligi 6 kuud. Kunagi on plaan uuesti sellist asja teha.

Tegelt ma pole mingi hull tervisefriik, sest tean et tänu loomsete toitude vältimisele toitun nagunii kordi tervislikumalt kui omnid. Ja kuna tarbin võimalikult mitmekesiseid toite, polegi põhjust muretseda. Täna näiteks sõin korraga 0,75 liitrise mustika-sojajäätise, mis andis kokku 857 kcal:

http://www.ingmanglass.se/public/ean/resize_lightbox/7313112050119.jpg

Söön ka praetud toite, kartulikrõpse, soolapähkleid õllega jms. Kalorite hulk, mida tarbin, ei ole sugugi väiksem kui keskmisel omnil. Samas ma saan tervislikust toidust kõik vajalikud ained kätte ja ei tunne kunagi nälga toidukordade vahel. See on omane vaid rämpstoidusööjatele, kes ei saa neid aineid oma toidust ja seega satuvadki nõiaringi, söövad üha rohkem ja rohkem, aga kuna vajalikke aineid ei saa, tunnevad end pidevalt näljasena ja kilod kogunevad.

erplander
17.04.10, 18:28
Väike küsimus veel sulle erplander. Kui niisama seigelda ja lihtsat elu elada, siis organism saab hakkama.
Küsimus aga selles, kui teha stabiilselt tugevat trenni, võistlussportlane/tugev harrastaja ca~6-8 trenni nädalas. Kas organism suudab ainult vegenite toidu peal sel juhul ka taastuda?

Tegelikult on kõik vastupidavusalade tegijad, eriti tippmaratoonarid ja triatlonistid pea eranditult vegetaarlased (http://www.jivdaya.org/vegetarian_athletes.htm), vähemalt võistlusperioodil.

Aga on olemas ka vegan-kulturistid (http://www.veganbodybuilding.com/) jne.

Lisaks siia veel mõned lõigud Gunnar Aarma raamatust "Saada õnnelikuks", kus ta räägib liha- ja taimetoitude erinevustest:

Õige vegetaarlus on toitumine kõige väiksema jõukuluga. Ideaalse toidusedeli saab koostada puu- ja köögiviljadest, kusjuures vajalikud valgud saab pähklitest ja mandlitest. Puuviljaga toitumine jätab kehasse kõige vähem jääkaineid ja ei koorma meie seedeorganeid. Väide, nagu peaksime lihast loobumisel oma keha koormama suure hulga taimetoiduga, on vananenud ja ei pea vähimalgi määral paika. Puuvilja saab toiduks kasutada, ilma et peaksime seda keetma või küpsetama. See omakorda tõstab toidu väärtust ja hoiab kokku jõu- ja ajakulu. Taimetoitlase toiduhulk ei tarvitse olla suurem kui lihasööjal; vastupidi, see võib olla isegi väiksem, kui oma toidusedeli õigesti koostame ja iga suutäit piisavalt mälume.

Lihasööjad võivad küll kiidelda oma toore jõuga, kuid neil puudub taimetoitlase vastupidavus. Jõud peitub taimeriigis, mitte lihas ega veres. Tapetud looma liha on juba molekulaarse lagunemise olukorras, mistõttu see ei püsi kuigi kaua meie kudedes. Energia, mida sellest saame, ammendub kiiresti ja sööja tunneb varsti nälga. Hästi toidetud lihasööja võib lühikese aja vältel palju tööd ära teha. Ta väsib aga kiiresti ja on varsti jälle näljane. Taimne toit seevastu assimileerub aeglaselt. See annab inimorganismile üle energiavarud, milles puuduvad mürkained. Sellise toidu molekulaarlagunemine on aeglasem kui lihaosakestel, sest regressiooniprotsess on antud juhul alles algstaadiumis. Taimsed produktid toidavad seega organismi aeglasemalt ja väiksemate kadudega. Vegetaarlased on raske töö juures vastupidavamad, ka siis, kui tuleb kannatada ajutiselt toidupuuduse all.

Taim akumuleerib energiat. Puu, süsi, nafta – kõik olulisemad energiaallikad on taimse päritoluga. Taimeriigist saavad ka kõik loomad otseselt või kaudselt energiat. Taim kogub, loom aga kulutab energiat. Looma koed saavad aint siis õigesti funktsioneerida, kui veri neid pidevalt puhastab. Vereringe toidab iga rakku ja uhub kõik tekkivad mürkained minema. Tapetud looma liha sisaldab suure hulga laguaineid, sest nende eemaldamine kudedest lõpeb looma surmaga. Mürkained tekivad looma organismis aga veel mõnda aega pärast surma.

Iga inimene peab sisimas ise vastavale äratundmisele jõudma. Kui ikka valitseb ületamatu tung 'egiptuse lihapottide' järele, siis kedagi neist vägisi eemale rebida ei saa. Inimesel, kes terve eluaeg on liha söönud, on vaimse ettevalmistuseta raske korraga taimetoidule üle minna. Järk-järguline vaimne areng ja teadlikkuse kasv koos loomuliku vastikustundega tapetud loomade korjuste vastu juhivad lõpptulemusena inimese ise õige toitumiseni. Edasipüüdja ja uute tõdede otsija peab ennast oma isiklikest kogemustest juhtida laskma. Üha arenev tõetunnetus on veenvam kui teiste inimeste dogmaatilised seisukohad.

Üldiselt peab kõik, mida me oma kehale pakume, olema puhas ja rikas. Hingatav õhk peab olema puhas ja rikas hapnikust. Söödav toit peab olema puhas ja rikas organismile vajalikest ainetest. Sellest sõltub meie tervis, õnn, edu ja elu pikkus ning sellepärast peaks seda õpetama rohkem juba varasest noorusest peale. Kunagi ei ole hilja elada õige toitumisprogrammi järgi. Hetkest, mil inimene alustab loodusliku toitumisega, hakkavad tema keha, mõistus ja vaim täiustuma. 1-2 kuuga võib ehitada endale uue keha, luua uued elujõulised rajud. Inimene saab terve keha ja terava mõistuse.

Toit mõjutab ka mõtlemist. Veri oleneb toidust, mida me sööme. Aju omakorda sõltub verd toitvast hapnikust. Veri toidab aju. Kui veres on palju valest toitumisest tekkinud toksiine, ei saa aju kvaliteetselt töötada ja selge mõtlemine on siis võimatu. Et aju oleks kristalselt puhas, elav, liikuv ja terav, tuleb hoida verd kõige paremas seisus. Inimesed pööravad küll igati tähelepanu oma välimusele, aga see, milliseid mürke iga päev endale lihaga sisse ahmitakse, ei huvita pea kedagi. Looma korjused, mille liha me toiduks kasutame, on läbi imbunud surmahirmust, vihast ja valust, mida need loomad enne tapmist tundsid. Looma meeleolud, kired ja tunded jätavad oma jäljed tema kehasse. Kõik see aga segab inimeses uinuvate psüühiliste võimete arenemist.

jrgn hell
17.04.10, 18:28
selge pilt


edu

LuuK
17.04.10, 18:37
Kõik see aga segab inimeses uinuvate psüühiliste võimete arenemist.

Kuidas sul kui pikaajalisel veganil nende psüühiliste võimetega on? On miskit juba avaldumas ka?

erplander
17.04.10, 19:00
Otseselt pole midagi avaldunud, eks nende võimete arendamisega peab ka pidevalt tegelema, kui mingeid erilisi tulemusi soovid.
Aga eks taimetoitlus aitab sellele kaasa ja kaudselt on ka maailma tajumine mingil määral muutunud, näiteks ei muretse enam niipalju mingite pateetiliste maiste ja materiaalsete probleemide pärast :p

Pahvak
17.04.10, 19:49
Üldse enam ei mäleta, kas juba küsisin, aga kuidas veganitel meega on? Kas Sina sööd mesilase korjatud mett?

erplander
17.04.10, 20:08
Üldse enam ei mäleta, kas juba küsisin, aga kuidas veganitel meega on? Kas Sina sööd mesilase korjatud mett?

Kuna olen vegan, siis loomulikult mett ei söö. Pole nagu vajadust ka, kuigi mesi oli viimane loomne produkt, millest loobusin. Kõik vajalikud suhkrud saab edukalt puuviljadest, rosinatest, juurviljadest. Maiustustest sobivad sojajäätised ja piimavabad šokolaadid.

pikk28
17.04.10, 20:38
sojajäätis FTW (N)
muidu respect sulle ja su elustiilile!

leits
17.04.10, 20:59
Ohtune 2km ujumist. ja nyyd suitsukana, apelsini, kurgi, tomati, hiinakapsa salat ... nämm .. tra ananass oli k22rima l2ind .. mudu oleks eriti nuts

kõrvale punane liptoni j22 tee

kilu6
17.04.10, 22:56
Tegelikult on kõik vastupidavusalade tegijad, eriti tippmaratoonarid ja triatlonistid pea eranditult vegetaarlased, vähemalt võistlusperioodil.


Ei, ainult maratoonarid ja triatlonistid ehk tava mõistes supervastupidavusalade esindajad. Teiste puhul ei ole küll kuulnud. Kellel vähegi jõuvastupidavust vaja, need ei ole veganid. Näiteks pole kuulnud, et orienteerujad oleks veganid (kuigi võistlustel jooksevad ka 10-15 km). Neil vaja ennast ka mäest üles vinnata ja üle takistuste hüpata, puhta vastupidavusega seda ei tee.

Ühte asja tahaks küll su käest küsida. Kuidas põhjendada seda, et lastele juba üsna noores vanuses maitseb liha ja ei maitse juurikad enamasti. Pean silmas eelkooliealisi lapsi vanuses 2-6, kellest osa ka lasteaias ei käi ja seega kooli-lasteaia nö lihasöömisele kallutavat mõju ei oma. Seda olen kuulnud ka nendes peredes, kus süüakse väga vähe liha ja püütakse lastele juurviljaharjumust kujundada suht häid taimetoite tehes (päris veganitega ei ole rääkinud). Eks siin on ka erandeid muidugi, aga ma räägin enamikust.

PS. Ma veganite vastane pole, lihtsalt tundub, et kellelegi sobib see paremini ja teistele ei avalda söömisharjumused tervisele olulist mõju. Osad näiteks ei talu piima ja siis kohe hea võimalus öelda, et piim on paha. Teine on elu aeg joonud ja joob edasi ning kui sellega ei liialdata, siis ei peaks sellest ju midagi juhtuma.

erplander
18.04.10, 01:29
Lastele on peamisteks autoriteetideks nende vanemad ja eks vanemad on oma lastes kujundanud sellise "lihahimu" juba maast-madalast. Nendes peredes, kus vanemad ei tarbi üldse liha, ei oska ka lapsed selle järele mingit vajadust tunda ja kui neile siis anda mingi hetk seda, oksendaksid nad selle kindlasti välja. Vorsti ja viinerid võibolla mitte, kui seal on liha nii tagasihoidlikult.

Samas mina olen kuulnud just sellistest lastest, kellele küll on püütud igal moel liha(tooteid) sisse sööta, aga edutult, need lapsed (või nende organism) tunnevad ära, et liha ei ole sobiv toit ja lihtsalt ei võta vastu seda.

Kooliealisena on juba autoriteetideks koolikaaslased ja kui ülekaalus juhtuvad olema sellised, kellesse vanemad on sisendanud ületamatu "lihahimu", siis võib see üle kanduda ka nendele lastele, kes varem lihast suurt ei hoolinud.

Eesti koolides kahjuks ei osata pakkuda tervislikke ja maitsvaid koolilõunaid, Soome omades on näiteks suurepärane valik ka taimetoitlastele.

leits
18.04.10, 09:00
ma ei tea yhtegi last kellele ei meeldui juustuburger or big mac

kilu6
18.04.10, 10:35
Lastele on peamisteks autoriteetideks nende vanemad ja eks vanemad on oma lastes kujundanud sellise "lihahimu" juba maast-madalast. Nendes peredes, kus vanemad ei tarbi üldse liha, ei oska ka lapsed selle järele mingit vajadust tunda ja kui neile siis anda mingi hetk seda, oksendaksid nad selle kindlasti välja.

Vastupidi just. Mul naine eriti liha ei söö ja lapsele oli ka plaanis lihavaene toit. Aga sai ta kaheaastaseks ja hakkas tahket toitu sööma, siis sai korra liha, pärast seda ainult liha nõudiski. Mitte mingit Big Maci, seda pole kunagi saanud, vaid maitsestamata supiliha vms. Mingeid mõjutajaid justkui ei olnud. Sama olen mujalt ka kuulnud.

Võib-olla jah, kui kunagi ei näeks liha, siis ei tahaks. Aga nii kui maitse suhu saab, hakkab tahtma.

Aga sellega olen küll nõus, et suhkur, kommid, viinerid, mingid chipsid, limonaad jne on saatanast. Tekitavad sõltuvust lastel ja nõrgestavad tervist. Samuti enamik mähkmeid ja pesupulbreid tekitavad osadel lastel allergiat jne.

Huvitav, ega keegi pole katset teinud, et kui vasikatele sealiha sisse sööta väiksest peast, kas harjuvad ka liha sööma?

ristijeesus
18.04.10, 10:56
Erplander võib ju süüa ainult taimetoitu, aga inimene on siiski omnivoor ehk kõigetoiduline ja just liha on see, mis tegi ahvist inimese.

erplander
18.04.10, 12:19
Erplander võib ju süüa ainult taimetoitu, aga inimene on siiski omnivoor ehk kõigetoiduline ja just liha on see, mis tegi ahvist inimese.

Inimene on omnivoor, kuna ta eelistab olla omnivoor. Inimene on oma maitsete ja harjumuste vang. Sajandeid kehtinud dogmade vang. Ja see, et liha tegi ahvist inimese, on lihtsalt üks populaarne teooria :)

Teatud ajajärkudel teatud regioonides võis liha aidata inimestel raskeid aegu üle elada, aga muidu pole selles teoorias vähimatki loogikat.

leits
18.04.10, 12:33
vanasti polnud enamus taimetoite imo saadagi, mis t2nap2eval on .. ala tofudest tehtud peekonid jms .. siis oligi põhi teema lihta ja mingi kartul kuna paljusid kultuure ei tuntudki veel :D

dener89
18.04.10, 12:45
vanasti lasti magustoiduks soja jäätist vms.

BuildUp
18.04.10, 13:23
Inimene on omnivoor, kuna ta eelistab olla omnivoor. Inimene on oma maitsete ja harjumuste vang. Sajandeid kehtinud dogmade vang. Ja see, et liha tegi ahvist inimese, on lihtsalt üks populaarne teooria :)

Teatud ajajärkudel teatud regioonides võis liha aidata inimestel raskeid aegu üle elada, aga muidu pole selles teoorias vähimatki loogikat.

Ma ei tea kas sa oled juba sellest rääkinud, aga mind täitsa huvitab millest sai alguse sinu suur toitumise tähtsustamine ning muutus ja mis see kaasa on toonud?

Dogers
18.04.10, 13:46
ma ei tea yhtegi last kellele ei meeldui juustuburger or big mac

Minu 10 aastane õde ei söö burgereid, talle lihtsalt ei maitse need, mcdonaldsis ta ei võta lasteeinet ka kunagi, sest seal on see burger ja temameelest on see rõve, ta on proovinud ampsu neist kõigist, aga süüa ta neid ei taha. :)

erplander
18.04.10, 14:06
Ma ei tea kas sa oled juba sellest rääkinud, aga mind täitsa huvitab millest sai alguse sinu suur toitumise tähtsustamine ning muutus ja mis see kaasa on toonud?

http://foorum.pokkeriprod.com/showpost.php?p=106353&postcount=226

http://foorum.pokkeriprod.com/showpost.php?p=193393&postcount=744

http://www.rada7.ee/?s=f&k=3&id=14225&p=4#926514

alaska
18.04.10, 14:15
Ise tunnen ühte inimest, kes ainult toortoitu sööb mingi aja aastast, see on siis kõik, mis on küpsetamata, puuviljad juurviljad, õlid, salatid jne. Olles ise näinud kõrvalt muutust mis inimesega niimoodi juhtub, suhtun ma väga positiivselt sellesse.
Teine teema on aga taimetoitlased, kes ainult liha ei söö, aga pole probleemi süüa saia rama margariiniga, mingeid sojakotlette ja transrasvadega sojajäätist, suhkrut täis mahlalaadseid jooke...See tundub mulle vähem tervislik, kui lõhefilee hapukoore ja munaga.

inward
18.04.10, 15:12
Erplander, aga mis su seisukoht alkoholiga on ? Õlu, vein, viin. Väikestes kogustes on needki nö tervislikud :p

erplander
18.04.10, 15:19
Taimetoitlased on siiski keskmisest omnivoorist kordi terviseteadlikumad ja naljalt ei söö saia rama margariiniga, pigem söövad nad täisteraleiba soja- või kikerhernevõidega või mingi taimse pasteediga.

Mis puutub sojakotletti, siis see on kordi tervislikum ükskõik mis lihast valmistatud kotletist, kuna see on vaba loomsetest mürkidest, kahjulikust kolesteroolist jne.

Mis puutub sojajäätisesse, siis neid ei valmistata transrasvadest/hüdrogeniseeritud taimerasvadest, vastasel juhul terviseteadlikud taimetoitlastest inimesed lihtsalt ei ostaks neid :)
Nii et kokkuvõttes on ka sojajäätis tervislikum nii tooraine (sojapiim vs lehmapiim) kui muude komponentide osas võrreldes tavaliste jäätistega.

Suhkrut täis mahlalaadseid jooke, samuti aspartaamil ja muudel keemilistel magusainetel põhinevaid väldin samamoodi kui loomsetest eritistest valmistatud jooke.

Alkohoolsetest tarbin ainult õlut, üliharva ka vahuveini, veinisõber pole, kanget alkoholi pole tarbinud 12 aastat ehk umbes sama periood kui olen olnud taimetoitlane.

leits
18.04.10, 15:25
otsisin yksp2ev rimis soja peekonit, ei leidnud. on neid eestis yldse? tahaks ka soja kotletti proovida ja soja jäätist? Kust poest neid saab .. mul rimides/selverites pole silma hakand, vb ei otsi ka piisavalt

mis miatse sellel sojakotletil on yldse, nagu mingi kohupiim v :D eesti pealt rääkis yksp2ev et soja ongi nagu kohupiim vms, aga mis tra moodi neist kotletid tekivad :D

erplander
18.04.10, 15:35
otsisin yksp2ev rimis soja peekonit, ei leidnud. on neid eestis yldse? tahaks ka soja kotletti proovida ja soja jäätist? Kust poest neid saab .. mul rimides/selverites pole silma hakand, vb ei otsi ka piisavalt

Parim valik on Prismades, seal on kõike. Kaubamaja Toidumaailmas on ka üsna laialt. Selverites on saadaval soja grill-kotletid, sojapallid, tofukroketid, võibolla ka muud, pole ise eriti leidnud. Kõige närusema valikuga on Rimid, sealt võib leida aint Ingmani sojajäätiseid.

Tofud on võibolla kohupiima maitsega, aga sojakotletid ja sojapallid on ikka rohkem liha maitsega :)
Midagi kanaliha moodi ehk. Aga UK-s saada olevaid erinevaid soja- ja nisuvalgust tooteid on maitsestatud nii, et neid müüakse Chicken Style, Turkey Style, Beef Style jne nime all:
http://www.redwoodfoods.co.uk/products/cheatin/index.php

... ja need ka maitsevad vastavalt :)

Oliverk
18.04.10, 17:59
no nah ennast petta vaja on. Kui siga maitseb siis söö sealiha mitte mingit seaaroomiga vetikat.

variatsioon
18.04.10, 18:23
http://whiskeydick.net/drupal5/files/vegan-carnivore-keep-being-awesome.jpg

masterpuppet
18.04.10, 19:00
Ja kuidas on võimalik saada sojakotletile sealiha maitse?

Oliverk
18.04.10, 19:08
Keemia abil kindlasti. Jumala tervislik arvatavasti.

leits
18.04.10, 19:14
jeez, ma tahan lihtsalt proovida, pole never yhtegi soja asja söönd :D

räim
18.04.10, 20:59
Tofud on võibolla kohupiima maitsega, aga sojakotletid ja sojapallid on ikka rohkem liha maitsega :)



Ma kunagi keetsin ja praadisin ka neid sojakotlette, aga hiljaaegu sain maitsta ühe taimetoilase valmistatud varianti, mis muutis mu maailmapilti:) No see oli megahästi tehtud. Täilik elamus, ei jäänd alla parimale lihatoidule, pigem vastupidi. Nii et asi on selles, kuidas valmistada. Kui liha koguaeg ühtemoodi keeta, siis vist kaoks liha isu kiiresti.
Kahjuks ei saand ma seda valmistamisõpetust, oli nagu mingis kerges marinaadis tehtud või kastmes või midagi. Ei tea, kas sojaõpradel on ka kuskil netis omad retsepitkogumid?

erplander
18.04.10, 22:52
Ma kunagi keetsin ja praadisin ka neid sojakotlette, aga hiljaaegu sain maitsta ühe taimetoilase valmistatud varianti, mis muutis mu maailmapilti:) No see oli megahästi tehtud. Täilik elamus, ei jäänd alla parimale lihatoidule, pigem vastupidi. Nii et asi on selles, kuidas valmistada. Kui liha koguaeg ühtemoodi keeta, siis vist kaoks liha isu kiiresti.
Kahjuks ei saand ma seda valmistamisõpetust, oli nagu mingis kerges marinaadis tehtud või kastmes või midagi. Ei tea, kas sojaõpradel on ka kuskil netis omad retsepitkogumid?

Ma kahtlustan, et tegu võis olla selle Bon kaubamärki kandva soja grill-kotletiga, mis on juba tootja poolt mingis vastavas marinaadis töödeldud:

http://uusalgus.ee/tootevalik/admin/pildid/grill.png

Teine variant on neil soja hakk-kotlet:

http://uusalgus.ee/tootevalik/admin/pildid/hakk.png

Siis on saadaval veel mingid kuivatatud sojakotletid (vist Tšehhi päritolu), neid saaks küll tahtmise korral mingis oma marinaadis teha.

Sojasõprade kohta ei tea, aga üldised taimetoidu retseptikogud:
http://www.taimetoit.net/
http://kadri10.pri.ee/veg/retseptid.php
http://www.nami-nami.ee/recipe.php?q=browse&headline=Vegan-toidud&category=liik&code=48

jrgn hell
18.04.10, 23:05
niikaua ei hakka ilma argumentideta vaidlema ,kuni sa rohkem ei räägi mingitest psüühilistest võimetest, mida aju peidab

nastja moodi segast pole mõtet peksta


muidu edu! ilma irooniata

räim
19.04.10, 17:34
Andsin endale uueaasta lubaduse selle aasta lõpuks liha söömine lõpetada, nii et see inf kulub ära. Mõtlesin, et peab ennast kurssi viima ja harjutama uue menüüga, ei saa nii, et lihtsalt jättad liha ära ning sööd kartuleid ja makarone jahukastmega edasi.

nomerlot
19.04.10, 17:52
Andsin endale uueaasta lubaduse selle aasta lõpuks liha söömine lõpetada, nii et see inf kulub ära. Mõtlesin, et peab ennast kurssi viima ja harjutama uue menüüga, ei saa nii, et lihtsalt jättad liha ära ning sööd kartuleid ja makarone jahukastmega edasi.

http://i365.photobucket.com/albums/oo99/sopsataja/chirac-eff.jpg

leits
22.04.10, 19:15
ostsin t2na siis soja grill kotlette neid boni omasid, huivatv maitse minu meelest. mulle maitsevadki :D .. nagu minig kihiline kook vms aga liha maitse meenutusega :D

jrgn hell
22.04.10, 19:25
neljast ärkasin siis tegin 4viljahelbe putru ja sõin seda õunamoosiga
ja kõrvale suitsutatud räimed õlis mis olid leiva peal, mis oli rösteris maximum auru saanud

kurgi/avokaadosalat ka kõrvale paar ampsu

leits
22.04.10, 19:26
avokaado .. grose

jrgn hell
22.04.10, 19:43
kusjuures arvasin samamoodi, kuni sõin baklažaani
vot see on s*tt!

nomerlot
22.04.10, 19:49
mmmm... baklažaan, aus köögivili

leits
22.04.10, 19:52
mesistel kanavarrastel bigpenis on minu meelest grillitud baklazaan vahel .. see oukei

nomerlot
22.04.10, 19:58
ega ta ei olegi põhitoit, lisandina ja hästi tehtuna väga ok

erplander
21.05.10, 00:56
Et siis tänane silo: kuskus, tomatikaste, tofukroket ürtidega, punase sibula/porru/šampinjonide stir-fry, metsik rukkola, apelsinimahl

http://img101.imageshack.us/img101/3527/2105n.jpg

inward
21.05.10, 01:30
Kus kartul ja liha on ? :(

nomerlot
21.05.10, 01:35
Kus kartul ja liha on ? :(

ära kurat küsi sellist lolli asja, erplander on nii tark mees, et ei saa vastamisega enam pidama :D

inward
21.05.10, 01:36
Unustasin lisada...
Piim ?

nomerlot
21.05.10, 01:38
Unustasin lisada...
Piim ?
oi rsk, nüüd on p****s

variatsioon
21.05.10, 01:38
Et siis tänane silo: kuskus, tomatikaste, tofukroket ürtidega, punase sibula/porru/šampinjonide stir-fry, metsik rukkola, apelsinimahl

http://img101.mageshack.us/img101/3527/2105n.jpg

veider kahvel/nuga aga ilus taldrik

tonis
21.05.10, 11:46
Et siis tänane silo: kuskus, tomatikaste, tofukroket ürtidega, punase sibula/porru/šampinjonide stir-fry, metsik rukkola, apelsinimahl

http://img101.imageshack.us/img101/3527/2105n.jpg

kaua sul päevas ntks õhtusöögi valmistamisele aega kulub?

alaska
21.05.10, 14:06
erplander, kuidas sa PH-toitumisse suhtud?

nomerlot
21.05.10, 14:10
kaua sul päevas ntks õhtusöögi valmistamisele aega kulub?

kusjuures selle toidu tegemine ei võta üldse kaua aega. pakun lambist kuni 20 min.

atsetoon
21.05.10, 14:50
veider kahvel/nuga aga ilus taldrik

no offence, aga gay? :D

masterpuppet
21.05.10, 15:02
No offence, aga su avatar`? :D

erplander
21.05.10, 15:27
kusjuures selle toidu tegemine ei võta üldse kaua aega. pakun lambist kuni 20 min.

Ei eksi suurt, kulubki 20-30 min. Kuskus ongi üks kõige kiiremini valmivaid toite, vaja vaid keeva vette panna ja veidi segada aeg-ajalt, kui paisub, lisada maitseained. Nii et selle valmistamiseks kulub 10 minutit. Siis stir-fry jaoks ja tofupallide soojendamiseks ka mingi 20 min. Muidugi teed kõiki asju korraga läbisegi. Salat oli pmst valmiskujul.


erplander, kuidas sa PH-toitumisse suhtud?

Suhtun hästi, sest tean, et aluseline toit = tervislik toit. Mida happelisem, seda kahjulikum. Kõige happelisemad toidud on loomset päritolu (ülekaalukalt happelisim on juust), seega ühtib PH-toitumine väga suures ulatuses täistaimetoitlusega.

pikk28
21.05.10, 15:54
erp mine maale elama, saad enamuse söögist tasuta

flipmachine
21.05.10, 15:56
erp mine maale elama, saad enamuse söögist tasuta

Ja ei tea kuidas ? see, et sa ei pea nende eest kassas maksma ,ei tähenda, et kasvatamine 0 eek maksma läheb.

pikk28
21.05.10, 15:57
lol, ma niisama lõõpisin, ise olen ka maalt pärit ja eks ma neid asju veidi jaga ka.

flipmachine
21.05.10, 16:00
lol, ma niisama lõõpisin, ise olen ka maalt pärit ja eks ma neid asju veidi jaga ka.

Ok... Ma olen lihtsalt varem ka selliseid avaldusi kuulnud ja ei suuda end tagasihoida vahest. Peace !

pikk28
21.05.10, 16:10
peace

erplander
21.05.10, 16:14
Kunagi kindlasti lähengi maale elama või siis hangin kuskil äärelinnas elamise, kus saab ise asju kasvatada. Olen ka teatud perioodidel elanud sellistes kohtades ja teatud aiandushuvi on olemas, olen isegi aianduskoolis käinud, õppisin küll keskkonnakaitset seal.

Londonis elades sai näiteks alati suvel rõdul kasvatatud kobartomateid, paprikaid, tšillisid, sekka ka kanepit, seda küll rohkem korterikaaslase tarbeks, aga seda oli lahe kasvatada :p

k2snakalle
21.05.10, 16:16
Kui ikka hästi saada, siis läheb kasvatamine küll maksma vaid seemneraha ;)
vesi tasuta, traktori kasutamine tasuta (teene-teene vastu), naturaalset väetist võta kõrvallaudast palju tahad. Aga oma aeg ja vaev on see, mille pärast mässata ei viitsi.

alaska
21.05.10, 16:53
Suhtun hästi, sest tean, et aluseline toit = tervislik toit. Mida happelisem, seda kahjulikum. Kõige happelisemad toidud on loomset päritolu (ülekaalukalt happelisim on juust), seega ühtib PH-toitumine väga suures ulatuses täistaimetoitlusega.

Katsetan kah seda natuke, sain just oma esimese avokaadosupiga hakkama, päris harjumatu, aga vaatab, ehk leiab mingi parema retsepti netist. Täna sõin tofukroketeid, üllatavalt head.

nomerlot
21.05.10, 18:27
Ostsin eelmisel nädalal Keskturul maitsetaimi, Selverist lillemulda ning nüüd ongi rõdukastis ürdid kasvamas. Basiilik, rukola, till ja lehtpetersell.

Kastmiseteemat pean veel timmima, mõni tahab rohkem, mõni vähem. Basiilikut ja rukolat võib lahke käega kasta, petersell väga ei taha, kipub juba servast kolletama.

Aga ilgelt äge tunne on ise midagigi kasvatada.

Provoker
21.05.10, 19:14
Ostsin eelmisel nädalal Keskturul maitsetaimi, Selverist lillemulda ning nüüd ongi rõdukastis ürdid kasvamas. Basiilik, rukola, till ja lehtpetersell.

Kastmiseteemat pean veel timmima, mõni tahab rohkem, mõni vähem. Basiilikut ja rukolat võib lahke käega kasta, petersell väga ei taha, kipub juba servast kolletama.

Aga ilgelt äge tunne on ise midagigi kasvatada.

click'n'grow aitab asjast jagu saada :)

nomerlot
21.05.10, 19:27
click'n'grow aitab asjast jagu saada :)

mis see on?:redface:

atsetoon
21.05.10, 20:19
No offence, aga su avatar`? :D

;)

Provoker
21.05.10, 20:23
mis see on?:redface:

miljoni idee jahti ei vaadanud siis we? võitja selles saates

nomerlot
21.05.10, 20:55
ei, mis saade see on?

kilu6
21.05.10, 23:33
click'n'grow aitab asjast jagu saada :)

Siit saab vaadata -- Click & Grow
http://www.elu24.ee/?id=265603

Minu jaoks on küsimus, et kui mingit kasvumulda müüakse poes, siis see on ju väetisi täis. Seega see maitseroheline pole kah just keemiavaba. Võiks ikka mingit puhast kompostimulda kasutada selleks ikka:)

Samuti linnakeskkond on suht saastunud, et see selline poolik asi ikka võrreldes maal kasvatatud toiduga (aga no kus sa linnas saad sellist) :)

nomerlot
22.05.10, 09:56
See on õige, et peaks edaspidi kasutama väetisevaba mulda, ma lihtsalt ei teadnud, et see eelväetatud juba on. Ostsin esimese mulla, mis kätte sattus.
Minu esmane eesmärk oli, et mul oleks värske ürt alati käepärast, mitte see, et võimalikult öko oleks. Poeürdid on igal juhul väetisevee peal kasvatatud, see on ka ühe ürditaluniku sõnul põhjus, miks poest ostetud potiürti tihti ei kannata edasi kasvatada.

Aga see linnakeskkonnas kasvatamine... neid teste on minu teada tehtud küll, märgatav saasteainete koguse suurenemine taimedel on ainult vahetult tiheda liikluse ääres, lihtsalt linnakeskkond ei ole midagi hullu.

Vandalar
22.05.10, 15:20
Siit saab vaadata -- Click & Grow
http://www.elu24.ee/?id=265603

Minu jaoks on küsimus, et kui mingit kasvumulda müüakse poes, siis see on ju väetisi täis. Seega see maitseroheline pole kah just keemiavaba. Võiks ikka mingit puhast kompostimulda kasutada selleks ikka:)

Samuti linnakeskkond on suht saastunud, et see selline poolik asi ikka võrreldes maal kasvatatud toiduga (aga no kus sa linnas saad sellist) :)
Ma mõtlesin, et taimed vajavad ikka igasuguseid väetisi- muidu pole neil ju midagi süüa!

ristijeesus
22.05.10, 15:41
Ainus väetis mida eluks vaja:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/8/8f/Priit_Pärn_Sitta_kah.jpg

inward
24.05.10, 13:20
Laupäeval sai u 5kg haugi püütud.

Grilli peale: fooliumisse soola ja võid, kõhtu sidruniviilud, sibulat, soola, kergelt sidrunipipart ja kalaürte.

Fucking nuts maitse oli :).

erplander
25.05.10, 02:54
Spinati-tagliatelle hakitud sojaga, oliivide ja tomatikastmega, salat kurgist, tomatist, jääsalatist, rukkolast, päevalilleseemnetest soja salatikastmega:

http://img143.imageshack.us/img143/5711/2405.jpg

rrrr
25.05.10, 08:55
Ei tohi nii ilusaid pilte panna, erplander! Olen hetkel 24h vee peal kuna sees keerab ning 24 tundi saan pärast vaid hautatud riisi ja juurikaid süüa ning keefiri juua. Sihuke pilt võib kergesti mindseti ära murda ja panna mind 20 meetri kaugusele ettevõtte sööklasse päevapraadi rabama minna :D

ok2aa
25.05.10, 14:24
eww

HU grinder
25.05.10, 19:23
No offence, aga su avatar`? :D

Don't hassel the Hoff.

leits
05.06.10, 16:29
fileerisin elus esimest korda forelli, suht ****** on seda kööginoaga teha .. tra ma lendasin lampi kallale, pinsetiga tombasin luid v2lja jne .. no idea .. eks näis homme/ylehomme, mis mekk fileel oli. panin 3:1 sool vs suhkur. valget pipart polnd.

Ahjaa kala supp tuli sitaks pro, selgroost + kalapeast puljong, porru, kartul, porgand ja nats vahukoort .. ja hiljem nats filee tykke juurde ... tra vat see obn yks tummisemaid suppe mis ma olen saanud

supi järel põhiroog on forellifilee (see pool tuli p2ris h2sti v2lja) erinevate yrtidega ja sidrunimahlaga + paprika porru tomati kurgi salat .. meeleolu loob henry westonsi 8.2 violline siider :D

täna puhkan .. homme hydrogrindiks hea algus

masterpuppet
05.06.10, 20:21
Ma tegin täna asuud. Kunagi ammu algkoolis sai seda väga tihti söödud ning ikka ylinuts söök!

kivisaba
05.06.10, 22:04
Ma tegin täna asuud. Kunagi ammu algkoolis sai seda väga tihti söödud ning ikka ylinuts söök!

pildid retsept kirjeldus ?

leits
05.06.10, 22:06
asuu retsept kalale.ee foorumist... parim mis ma saand:

Valmis olla. Läks! Vaja läheb.. Sealiha, või loomaliha, hapukurki, paar suuremat sibulat, tomatipastat( võib- olla ka purustatud tomat, aga sellest tuleb kehvem maitse ja seemned on mõnel juhul sees). Prae kuubikuteks või ribadeks lõigatud liha pruuniks, lisa sinna sibul ja siis hapukurk ja kõige lõpuks tomatipasta. See läbi praetud, lisa sool, peen pipar, veidi vett ja kui oled hautanud tasasel kuumusel vast 15-20 min, lisa kartulilõigud. Selliselt lõigatud, kuis free kartul. Mina teen seda kõike haudepotis, ka praadimist, siis on maitsvam. Nüüd kaas peale, mõni terve küüslauguküüs, ja oota valmimist. Ära kuivaks jäta, kartul tõmbab üsna palju vedelikku endasse.Hapukurk lõika poolratasteka. Küsi, kui mul miski kahe silma vahele jäi! Head lustimist!

mu lemik söök... no jube pro

masterpuppet
05.06.10, 22:40
Põmst antud retsept jah, aga ma ennem praadisin kartulid läbi, kui patta panin.

Tegin antud retsepti järgi.
http://www.toidutare.ee/retsept.php?id=7150

sm112
06.06.10, 01:56
Ostsin päeval hunniku sushit - makid ja mingi sashimi grand deluxe. Tuli välja, et see viimane on lihtsalt ports erinevat sorti toorest kala ja muid mereelukaid ning mingeid vetikaid vms. Enam-vähem kõik oli õnneks söödav, kuid edaspidi jään siiski makide juurde ja pimesi ei eksperimenteeri.

leits
06.06.10, 11:41
krt ma toitusin 4x nädalas sushit mingi aeg .. isu l2ks ikka nii yle, kuigi v2ga tummine asi imo ..

kjmrc
06.06.10, 14:13
Põmst antud retsept jah, aga ma ennem praadisin kartulid läbi, kui patta panin.

Tegin antud retsepti järgi.
http://www.toidutare.ee/retsept.php?id=7150





Azuu on nii fucking nuts, kui hästi välja tuleb :)

inward
06.06.10, 14:45
Soovitage mõnda lihtsat maitsvat sööki :D.

ROTT RUUDI
06.06.10, 14:54
Soovitage mõnda lihtsat maitsvat sööki :D.

GAMBURGER

Lowry
06.06.10, 14:59
Soovitage mõnda lihtsat maitsvat sööki :D.

Mannapuder

Vaja läheb: mannat ja piima

leits
06.06.10, 15:11
Azuu on nii fucking nuts, kui hästi välja tuleb :)

mul täna ei tulnd :D

qbj0hn
06.06.10, 15:13
Ok... Ma olen lihtsalt varem ka selliseid avaldusi kuulnud ja ei suuda end tagasihoida vahest. Peace !

Kartulitega ntx.Esimene kord paned maha pead jah natuke maksma kui neid mulda lükkad.Aga edasised aastad juba kui kartulit võtad siis seemne kartulid lähevad uuesti sisse kui kartulipaneku aeg.Ühesõnaga kasutad samu koguaeg pmst ja freerollid.Ainuke mis kulub on muidugi aeg ja kütus mis traktoril läheb.

inward
06.06.10, 15:40
Just, ise ei mäletagi, millal viimati kartulit poest ostsin, kõik tuleb maalt ja imo oma kasvatatud kartul sitaks parem, kui poe oma.

Eriti nuts on oma kasvuhoone tomatid, mahlased ja pehmed, reaalse tomati maitsega võrreldes sellega, mis talvel poes on.

leits
06.06.10, 15:47
rimis ka p2ris mahlased imo ..

variatsioon
06.06.10, 16:45
Just, ise ei mäletagi, millal viimati kartulit poest ostsin, kõik tuleb maalt ja imo oma kasvatatud kartul sitaks parem, kui poe oma.

Eriti nuts on oma kasvuhoone tomatid, mahlased ja pehmed, reaalse tomati maitsega võrreldes sellega, mis talvel poes on.

saad talvel ka kasvhoonest tomateid?

inward
06.06.10, 17:07
Seda jah tomatid nii kaua ei säili , aga no sügise lõpuni ala novembrini säilib ikka.
Põhipoint oligi kasvuhoonetomat vs poetomat.

alaska
06.06.10, 17:30
suvel mina küll poetomatil ja oma kasvuhoone tomatil vahet ei tee.

inward
06.06.10, 17:33
Nujah mõni ei tee maapiimal ja poepiimal ka vahet :biggrin:

qbj0hn
06.06.10, 17:35
Nujah mõni ei tee maapiimal ja poepiimal ka vahet :biggrin:

No osade arvates poe piim ei tule ju lehmalt.
Et nemad maapiima ei joo,et joovad ainult poe piima.

Äki osad kodanikud peaksid vorsti tehases ka ära käima siis ma arvan,et nad ei söö vorsti enam kunagi.

leits
06.06.10, 17:37
maapiim sucks ka imo .. ma ei suuda seda juua. poe piim on h22

inward
06.06.10, 17:45
maapiim sucks ka imo .. ma ei suuda seda juua. poe piim on h22

-1


Endale meeldib maapiim kõvasti rohkem, rammusam võrreldes selle vesisema poepiimaga. Aga noh iga inimese enda asi....

leits
06.06.10, 17:45
mul mingi alleriga tekib pastöriseerimata piima vastu vms ..

inward
06.06.10, 17:48
Siis on täiesti arusaadav :D

K2snakas
06.06.10, 19:08
-1


Endale meeldib maapiim kõvasti rohkem, rammusam võrreldes selle vesisema poepiimaga. Aga noh iga inimese enda asi....

imo on see t2itsa harjumise asi..väiksena sai kah ainult maapiima joodud, aga kui hakkasin seda poe lurri jooma ja sellega ära harjusin ja p2rast maapiima proovisin tundus suht BS ikka:)

inward
06.06.10, 19:48
Jah, väiksena oli sama asi. Nüüd pole nii saada maapiima, aga ega ma ei ütlegi, et poe piim halb oleks. Muidugi joon, aga kui mõnikord saan maapiima, siis see on minu jaoks ikka väga mahe.:)

Potsataja
06.06.10, 20:58
Seda jah tomatid nii kaua ei säili , aga no sügise lõpuni ala novembrini säilib ikka.
Põhipoint oligi kasvuhoonetomat vs poetomat.

Põhipoint on hoopis see, kust ja mis hinnaga aedvilju sa poest ostad. Suvel pole absull minit vahet, enamus nkn kodumaine. Talvel on obv säästust/maximast ostetu reeglina saast. Õiges poes 3+ korda kallimat hinda makstes saab aga hoopis teise toote.

inward
06.06.10, 21:13
Eino, suvel ma ei ostagi poest aedvilju, kõik tuleb oma aiast ja peenardelt maalt :D.

-andres-
06.06.10, 21:23
Kuid poes on samamoodi Eesti toodang ju, muidugi miski spets effekt endal kui ise nopid, aga muidu küll väga vahet pole.

inward
06.06.10, 21:48
Vahe ongi selles, et kas sa ostad poest või võtad oma aiast. Ega maitse võibolla jah väga vahet pole(imho on), väljaarvatud oma kartulitel talvel võrreldes poe omadega. Lihtsalt hea, kui on võimalus enda kasvatatud köögivilju süüa suvel thats all.

ranka
06.06.10, 21:50
Ma võtan mugavuse.

leits
06.06.10, 21:50
Ma võtan mugavuse.

ehk siis kasvatad ise jah:D?

alaska
06.06.10, 21:54
võtab burksi obv.

leits
06.06.10, 22:22
tra oma soolatud forelli filee tuli ikka sitaks h2sti v2lha ... v2ga tummine on saiaga :D

variatsioon
06.06.10, 22:30
tra oma soolatud forelli filee tuli ikka sitaks h2sti v2lha ... v2ga tummine on saiaga :D

+21

inward
06.06.10, 22:32
tra oma soolatud forelli filee tuli ikka sitaks h2sti v2lha ... v2ga tummine on saiaga :D

+2012 :D

adam_q
06.06.10, 22:38
vähemalt viimsi säästukas on kõige värskem aia- ja köögiplära, võrreldes Grossiga, Comarketiga ja mingite teistega.

qbj0hn
06.06.10, 23:41
Räägu burksi

taipupole
07.06.10, 13:18
Kell 17 saab tööpäev läbi, sealt Mäkki, sealt kotti Suur Maitsev ja siis sõbraga koju teleka ette NBA teist finaalmängu vaatama.

Elu nigu lilleke.

leits
07.06.10, 13:35
suur maitsev = big t2sti v2

inward
07.06.10, 13:36
Imho Big tasty oli vanasti suurem ja parem ka....

Oliverk
07.06.10, 13:37
Logiisssh

kjmrc
07.06.10, 14:37
Eitea kuidas vanasti oli Big Tasty, aga hetkel kiidan ikkagist seda. :)

variatsioon
07.06.10, 14:42
kuidas mäcis need uued wrapid on?

miksnii
07.06.10, 14:51
Mai tia....mulle enam uus Big Tarty absull ei meeldi. Kõige mahedam burx on sirka maxi burger.

leits
07.06.10, 14:52
kuidas mäcis need uued wrapid on?

grill kana oli p2ris hea

kjmrc
07.06.10, 14:58
Sirka grillburger pidi üle prahi olema, ise pole kahjuks söönud.

miksnii
07.06.10, 15:32
Grill oma on ka hea....aga ise ikka maxi fän

inward
07.06.10, 16:40
Hessi tortila on nuts (kui on hästi tehtud).

leits
07.06.10, 16:57
ostsin taco manti, hea viina kõrvale lammitada

pastilaa
07.06.10, 17:10
Kell 17 saab tööpäev läbi, sealt Mäkki, sealt kotti Suur Maitsev ja siis sõbraga koju teleka ette NBA teist finaalmängu vaatama.

Elu nigu lilleke.

Ka kuskilt netist ka saab vaadata muidu?

MrRiver
07.06.10, 18:10
Ka kuskilt netist ka saab vaadata muidu?

www.atdhe.net

taipupole
07.06.10, 20:40
Ka kuskilt netist ka saab vaadata muidu?

Või kui mäng ära olnud, siis torrent või ostad NBA League Passi nagu aus inimene.

leits
07.06.10, 22:13
pokkeri m2ngija ei ole aus inimene as u knwo

adam_q
08.06.10, 07:52
misse sirka on? ja vana big tastee oli parem küll

Kloonike
08.06.10, 08:52
Subway on nuts. Meatball marinara + juust + tomat + kurk + sibul = win.

taipupole
08.06.10, 09:21
Jeesus, ärge pange mind käima! Subway. Kuradi rotid, et nad ei julge Eestisse esindusõigust müüa. Subwayl pole väidetavalt maailmas ühtegi esindust, mis oleks kahjumis ja nad kartvat, et Eesti oleks esimene. FUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU!

Muidu aga tuunikalaga röstitud sub!

kuco
08.06.10, 09:59
Jeesus, ärge pange mind käima! Subway. Kuradi rotid, et nad ei julge Eestisse esindusõigust müüa. Subwayl pole väidetavalt maailmas ühtegi esindust, mis oleks kahjumis ja nad kartvat, et Eesti oleks esimene. FUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU!

Muidu aga tuunikalaga röstitud sub!

Tartus on selline koht nagu Metroo, mis teeb sarnaseid saiu.
Minu käest saavad iga tööpäeva hommikul 38 krooni kätte ja kunagi pole ma näinud, et see koht oleks olnud tühi.

variatsioon
08.06.10, 12:23
Tartus on selline koht nagu Metroo, mis teeb sarnaseid saiu.
Minu käest saavad iga tööpäeva hommikul 38 krooni kätte ja kunagi pole ma näinud, et see koht oleks olnud tühi.

+1.. hea koht

taipupole
08.06.10, 13:28
Tartus on selline koht nagu Metroo, mis teeb sarnaseid saiu.
Minu käest saavad iga tööpäeva hommikul 38 krooni kätte ja kunagi pole ma näinud, et see koht oleks olnud tühi.

Ma tean ja viimati mainisin neile ka, et võiks tuunikala olla. Seal ma austan muidugi rohkem wrappe kui poolt kilo saia.

vsiu100
08.06.10, 13:50
Macki grillribi friikate ja külma õluga......nuts. tihti on soodukad ka sellele.......

Godspeed_EJ
08.06.10, 13:52
Jeesus, ärge pange mind käima! Subway. Kuradi rotid, et nad ei julge Eestisse esindusõigust müüa. Subwayl pole väidetavalt maailmas ühtegi esindust, mis oleks kahjumis ja nad kartvat, et Eesti oleks esimene. FUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU!


LOL!
Been there, done that

Lowry
10.06.10, 19:48
mmmm
Ei midagi pidulikku, lihtsalt kerge õhtuoode.

http://www.upload.ee/image/628673/IMG_3219.jpg

lenC
10.06.10, 19:50
ise tehtud? Kui jah, siis mitu korda odavam see välja tuleb, võrreldes poest nende karbikeste ostmisega(ühes karbis mingi ~6 rulli ja maksab mingi ~85-100 krooni äkki).

leits
10.06.10, 19:53
see punane asi ja wasabi imeb jubedalt :D Aga tra neid ise jube raske imo teha .. mingi riisi keeda ja m2ssa + vetikaid osta + koostisosad .. ma ise teekin l2heks ilmselt kallimaks kui ostes ... ja see poe sushi ei kolba karu pepsi ka imo.

Lowry
10.06.10, 20:01
ise tehtud? Kui jah, siis mitu korda odavam see välja tuleb, võrreldes poest nende karbikeste ostmisega(ühes karbis mingi ~6 rulli ja maksab mingi ~85-100 krooni äkki).


Ise tehtud jah.
Ps. täna kui tegin või õigemini neid rulle tükkideks lõikasin ( 4 rulli keerasin ca' 35 tk) siis mõtlesingi, et TUNDUVALT odavam tuleb(vähemalt tundub).

No täna ostsin ainult soolaforelli fileed paar lõiku(20 eeku), toorjuustu(15 eeku vast maksis). Kurk ja makra oli olemas.
Ps. Lehed maksavad 50eeku 10lehte, et 1 leht 5 eeku. 4 lehte 20 eeku.

No alla saja eegu läheb 35tk tegemisele:)

No need ülejäänud mant: wasaabi ja soja kaste ja ingver need ostad ära ja neid jätkub tykiks ajaks.

Täna tegin 3-s kord ja hindeks panen 9/10-st

Lowry
10.06.10, 20:05
see punane asi ja wasabi imeb jubedalt :D Aga tra neid ise jube raske imo teha .. mingi riisi keeda ja m2ssa + vetikaid osta + koostisosad .. ma ise teekin l2heks ilmselt kallimaks kui ostes ... ja see poe sushi ei kolba karu pepsi ka imo.


mmmm täiesti FAIL.

Riisi viskad lihtsalt vette keema ja volaa ja ülejäänu mant on ka easy money.
Esimene kord vast on veits tundmatu +keeramine. Aga, kui teine või kolmas kord teha siis nii easy nagu mannapudru tegemine.
Tänane valmistamisaeg ca 40 min.

Godspeed_EJ
10.06.10, 20:06
500g lõhefileed // 1punane tsillipipar // 1 porrulauk // 4tl oliiviõli // 3tl ketsupit //2tl sojakastet // 1tl fariinisuhkrut // 1 purustatud küüslauguküüs // 1tl veiniäädikat

Lõhe neljaks tükiks
Oliiviõli+ketsup+soja+suhkur+küüslauk+äädikas marinaadiks kokku segada
Marinaad peale ja külma vähemalt tunniks
Haki porru ja pipar, pruunista pannil ja pane kõrvale.
Prae/pruunista kala ca 3min pannil
Lisa tsilli/porru ja ülejäänud marinaad, kuumuta 3min
Serveeri riisiga.

Nuts!

leits
10.06.10, 20:08
on sama hea ka kui sushi baaris? kirjuta ehk t2psemalt, kuda valmis. mõtlen teha migni aeg ise ja proovida. see riis peab ju mingi special riis olema kuskilt meelde j22nd, ja kui kaua keeta jne jne?

Godspeed_EJ
10.06.10, 20:17
Ma ei tea, pole sushi baaris seda söönud, aga kodune sai väga hea.
Valmiski suht lihtsalt, hoidsin marinaadis 2h, pannile (nahk ülespoole), lasin 3min kuuma panni peal, siis flippasin ümber, panin tsilli/porru ja allesjäänud marinaadi peale, 3min kaane all ja taldrikule.

Ise tegin basmati riisiga. Kui valge basmati, siis 11min, pruuniga läheb umbes 2x kauem.

edit: Tegelt võiks marinaadi olla 2x rohkem, enda maitse järgi

Lowry
10.06.10, 20:33
Esimesed 2 korda ei olnud kindlasti paremad kui sushi baaris.
Aga tänased olid küll võrdväärsed.

Valmistamisest:
Mina lähen kööki ja viskan siis riisi keema(15 min). Samal ajal teen ribadeks kala, makra, kurgi, paprika.
Siis riis sõelale ja külma vee alt läbi ja nõrutad vähe. Edasi läheb leht bambusmatile. Tõstad lusikaga riisi peale ja lisad reana oma mandi(lõhe, toorjuust, kurk). Teisele rullile panen makrat, paprikat ja määrin peale toorjuustu. Ning keerad rulli ja tükeldad. Kõik. Minuarust jumala lihtne ikka. Ajakulu kokku 40min.

leits
10.06.10, 20:39
riis peab migni lödiks keetma vms? te peaks nagu yhtseks massiks minema ju vms? ma muidu riisi vbapsjee ei söö, ainult sushis.

Lowry
10.06.10, 20:46
riis peab migni lödiks keetma vms? te peaks nagu yhtseks massiks minema ju vms? ma muidu riisi vbapsjee ei söö, ainult sushis.

Pakendi pealt vaatad kaua keeta vaja on ja saad selle järgi keeta.
Aga no lusikaga maitsed ja kui pehme siis volaa. No väga kaua ei tohi sealt vee alt ainult läbi lasta. Nats peab kleepuma jääma. Ah tegema hakkad siis kyll ta tulema hakkab. Ega ei saa siin midagi eriti nihu minna. 1, 2, 3 korda teed ja siis on käpas kah.

leits
10.06.10, 21:35
Tra seda sushi keeramis matti vms ka vaja ju:D Ja neid lehti keetma ei pea vetikaid vms .. liht toorelt kohe ?

Lowry
10.06.10, 22:18
Tra seda sushi keeramis matti vms ka vaja ju:D Ja neid lehti keetma ei pea vetikaid vms .. liht toorelt kohe ?

Lehti ei keeda. Matti vaja jah. No aga see jääb alatiseks alles. Ühekordne investeering.

Tegelt see sushi tegemine on ikka hullult lihtne. Nagu võileiva tegemine ainult sa keerad rulli selle stafi ja tükeldad ära:)
Võileiva peale mõtled ka mida paned ja sama selle sushiga. Mõtled ja vaatad mida külmikus on ja.....

low-flow
10.06.10, 23:34
Kinnitan, et sušhi valmistamine on äärmiselt lihtne. Võtad kasvõi esimest korda paberi peal samm-sammult juhendi ja no ei saa miskit nihu minna eriti. Väga maitsvad tulevad ja oluliselt odavamad loomulikult kui väljas tellides (lol, millega poleks siis nii).

rahvavaenlane
10.06.10, 23:47
mmmm
Ei midagi pidulikku, lihtsalt kerge õhtuoode.

http://www.upload.ee/image/628673/IMG_3219.jpg


ärge seda all paremas nurgas olevat rohelist sitta sööge - liiga keemiline. muu on hea ja odav.

Lowry
10.06.10, 23:51
ärge seda all paremas nurgas olevat rohelist sitta sööge - liiga keemiline. muu on hea ja odav.

Tänapäeval on keemiaravi täiesti saadaval:)

hotcocacola
11.06.10, 04:52
sushiprod.com

kuco
11.06.10, 07:56
mmmm
Ei midagi pidulikku, lihtsalt kerge õhtuoode.

http://www.upload.ee/image/628673/IMG_3219.jpg

Peaks hakkama proovima seda asja.
Sushikohtades söömine on ikka väga kallis lõbu imho.

Dogers
11.06.10, 08:07
Peaks hakkama proovima seda asja.
Sushikohtades söömine on ikka väga kallis lõbu imho.

isegi pokkeriprole? :D
ma pole kunagi söönud sushit tbh.

rohelinekonn
11.06.10, 08:16
olen mõned korrad maitsnud üksgi kord ei meeldinud

leits
11.06.10, 13:22
olen mõned korrad maitsnud üksgi kord ei meeldinud

valet sushit oled proovind ..

Potsataja
11.06.10, 13:35
isegi pokkeriprole? :D
ma pole kunagi söönud sushit tbh.

Mulle meeldib see sõna.


Kõigi maade pokkeriproled ühinge !!! :biggrin:

leits
11.06.10, 13:37
isegi pokkeriprole? :D
ma pole kunagi söönud sushit tbh.

siis sa ei saagi pokkeripro olla kui sa pole sushit söönd :D

inward
11.06.10, 13:39
Pole isegi saanud mahti proovida sushit kuigi väga tahaks. Lähiajal peaks venna ära suruma, pidavat väga hästi tegema seda. Ei hakka esimene kord enda katseeksitus meetodi kohaselt proovima :biggrin:

leits
11.06.10, 14:29
Kokkasin ka veits. Kana koib maitsestatud, nahk nahhui saadetud. Jube rõve see nahk imo. Kõrvale hiinakapsa, tomati kurgi salat itaalia kastmega ja apelsinimahl .. suht bro. Iisi teha ka

http://www.upload.ee/image/629978/11062010378.jpg

K2snakas
11.06.10, 14:37
Kokkasin ka veits. Kana koib maitsestatud, nahk nahhui saadetud. Jube rõve see nahk imo. Kõrvale hiinakapsa, tomati kurgi salat itaalia kastmega ja apelsinimahl .. suht bro. Iisi teha ka

http://www.upload.ee/image/629978/11062010378.jpg

tundub isuäratav tõesti:)

rohelinekonn
11.06.10, 14:51
hull kokkamine ostis valmis kana koiva lõikas salatit juurde ning ketsup (leits kutsub itaalia kastmeks) kõrval

leits
11.06.10, 14:54
Lol, saa kaineks for real

ristijeesus
11.06.10, 15:59
Kananahk on see kõige parem asi kana juures. Ebatervislikult rasvane, aga sitta sellest.

leits
11.06.10, 17:10
Kananahk on see kõige parem asi kana juures. Ebatervislikult rasvane, aga sitta sellest.

kinda maitseasi i suppose .. jube imo

Dogers
11.06.10, 19:08
hull kokkamine ostis valmis kana koiva lõikas salatit juurde ning ketsup (leits kutsub itaalia kastmeks) kõrval

ROFL, tra kus võttis naerma :biggrin:

Dogers
11.06.10, 19:12
Lähen hakkan valmistama.

http://img295.imageshack.us/img295/4099/11062010049.jpg (http://img295.imageshack.us/i/11062010049.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

leits
14.06.10, 20:49
keegi mingit sokolaadikoogi retsepti teab. voimalikult iisi ja hea .. need poe omad sitad

nomerlot
14.06.10, 20:51
keegi mingit sokolaadikoogi retsepti teab. voimalikult iisi ja hea .. need poe omad sitad

http://www.toidutare.ee/retsept.php?id=7361

alaska
14.06.10, 20:54
tee küpsisetorti. 5 kihti küpsiseid, iga kihi vahele paksult hapukoort ja pealt valad sulatatud shokolaadiga üle. Väga maitsev.

nomerlot
14.06.10, 20:55
tee küpsisetorti. 5 kihti küpsiseid, iga kihi vahele paksult hapukoort ja pealt valad sulatatud shokolaadiga üle. Väga maitsev.

küpsisetort siis ka :)
http://www.toidutare.ee/retsept.php?id=7163

leits
14.06.10, 20:58
tavalist hapukoort`:O?

alaska
14.06.10, 20:58
ma olen kah teinud erinevate magusate kohupiimapastadega, lõpuks olen ikka hapukoore juurde jäänud. Magusaga läheb liiga läägeks.

leits
14.06.10, 20:59
ma olen vahukoorega teind .. see liiga l2ila .. lihtsalt hapukoort vahele .. seda voib p2ris proovida

Relamz
15.06.10, 06:29
Kui mul ema küpsisetorti teeb siis ta kastab iga küpsisejupi kohvi sisse. Juba oma ~10 aastat teinud küpsisetorte :).

H2O
15.06.10, 13:00
Kui mul ema küpsisetorti teeb siis ta kastab iga küpsisejupi kohvi sisse. Juba oma ~10 aastat teinud küpsisetorte :).

LOL

Aga olen kuulnud midagi jah siis pidi hea maitse tulema, osad kastavad piima sisse vist.

leits
15.06.10, 13:03
Rumm annab ka hea meki

Rage
15.06.10, 13:13
kohvi ja vana tallinna sisse kastmine on ka bro

low-flow
15.06.10, 13:15
Nende boonussüsteemidega tordi tegemine on ohtlik, tord võib järsult teisejärguliseks muutuda ja läheb sujuvalt läbuks hoopis :D

leits
15.06.10, 17:17
amreenia köök võru mnt ääres p2ris tummine. käisime fortunega just

variatsioon
15.06.10, 17:23
amreenia köök võru mnt ääres p2ris tummine. käisime fortunega just

kes maksis?

bauss
15.06.10, 21:01
amreenia köök võru mnt ääres p2ris tummine. käisime fortunega just
kurat sõidan sealt ikka väga tihti mööda ja pole kunagi käinud

leits
16.06.10, 19:55
keegi teab kaua see soola lõhe s2ilib karbis suygavas? rimis oli lõhe odav, ostsin 2 tykki. mõtlesin peaks yhe ära fileerima ja soolama ning külma .. aga kuradi palju tuleb .. mingi nädal+ seisab ?

Oliverk
16.06.10, 22:19
Usun et säilib kauemgi vabalt.

variatsioon
16.06.10, 23:29
Usun et säilib kauemgi vabalt.

+1

inward
17.06.10, 15:04
Maal oma tehtud suitsusink suitsuahjus on ikka nuts leiva peal rsk :)

g00000se
17.06.10, 15:14
Soolatud kala soovitaks vb purki panna. Niimoodi peaks säilima ikka päris korralikult. 2-3 päev saab kala alles õige maitse .D

leits
17.06.10, 15:16
Mulle see purgi v2rk ei maitsend, seal mingi õli ka ju? Ma lihtsalt fileerin, panen valgepipra, suhkur soola segu .. Ja hommikuö ärkad .. Tõmbad yhe kylma nestea kõrvale ja selle kala filee saia .. Siis mõtled kyll, et on ikka 2ge asi v2lja mõeldud

Lowry
17.06.10, 15:21
keegi teab kaua see soola lõhe s2ilib karbis suygavas? rimis oli lõhe odav, ostsin 2 tykki. mõtlesin peaks yhe ära fileerima ja soolama ning külma .. aga kuradi palju tuleb .. mingi nädal+ seisab ?

Minu teada üle nädala ei seisa tavalises külmas. Kui mõtled sügavkülma siis vist suht suva kaua seal on. Aga Sügavkülmast pärast võtta....mmm kahtlane. Siis vist pole enam see. Ise pole sügavkülma kunagi pannud.
Ps. Lisan ka ühe lehekülje. Palju häid retsepte leiab blogidest:)
http://kokkamine.wordpress.com/

leits
17.06.10, 15:26
uqVCk2oDpSE

Lowry
17.06.10, 21:25
rimis oli lõhe odav, ostsin 2 tykki. mõtlesin peaks yhe ära fileerima ja soolama ning külma ..

Ajasid isu peale ning läksin ja ostsin ka endale. Soolasin ära ja nyyd ootan hommikut:)

wousha
17.06.10, 21:35
hmm, kaua see kampaania seal kestab ? Käin ka vast homme läbi. Soolatud filee on ikka ütlemata hea asi pehme saia peal. Ma olen tavaliselt sidrunit ka ostnud ning pigistanud iga viilu peale veidi.

obv ka tilli natuke.

Lowry
17.06.10, 21:46
hmm, kaua see kampaania seal kestab ?

No arvan, et nädalalõpuni.

obv till ja sidrun

variatsioon
17.06.10, 21:49
obv tilli, sidrunit ja valget pipart.

wousha
17.06.10, 21:55
praegu lasen õlle kõrvale: kaussi ära puhastatud suitsulatikas, keedetud muna ning majonees ja see siis segamini segada, mmmmm

nikitheone
17.06.10, 22:02
õlle kõrvale: 2 peetri pizzat ja roheline lays.

leits
17.06.10, 23:05
kohafille täidetud toorjuustu ja soolalõhega .. ka suht bro
esimest korda ja yber h2sti tli v2lha

wousha
17.06.10, 23:31
koha püük lubatud nüüd alates 15ndast juunist, arvatavasti see nv minek kaatriga alguses peipsile, kui seal ahven ei võta, siis emajõele koha püüdma. Äkki saab ka koha maitse suhu üle pika aja.

leits
18.06.10, 00:16
rimi

miksnii
20.06.10, 12:49
Hea ikka, et annelinna keskuse kõrval ka sirka avati...ommikune äratus....kohe väike burger, kohv ja grind võib alata :)

inward
20.06.10, 16:33
Mozzarella fänn.

Lihtne, aga nuts.


http://www.upload.ee/image/645645/P8230101.JPG

Oliverk
20.06.10, 16:36
A kus toit on?

inward
20.06.10, 16:40
See ongi kerge suupiste, mitte roog :)

Spewmonkey
22.06.10, 17:28
2 karpi sushit jalka kõrvale sisse kühveldatud. Viimase nädala jooksul juba mingi viies kord vist. Enne sõin korra nädalas(või harvem) kui õhtul enne poe sulgemist 50% soodukaga viimaseid karpe märkasin. Tundus kohustuslik osta kui karbi hind 10 eeki on.

Sass
22.06.10, 18:28
mis see mozzarella on? hapukoor tomat rohi ja 6li?

inward
22.06.10, 18:30
Basiilik.

Ghost0
22.06.10, 18:43
Mozzarella fänn.

Lihtne, aga nuts.


http://www.upload.ee/image/645645/P8230101.JPG

Kinda gay söök :D

Rando
23.06.10, 18:53
vesistage nüüd kutid
http://www.upload.ee/image/651731/s66k.jpg

Pahvak
24.06.10, 13:13
Wow, kas tõesti tegid ise võileiba?

ranka
24.06.10, 13:34
Mille peale ma vesistama peaks? Võileib sama mõttetu kui päevadega chickid :P

dener89
24.06.10, 13:45
haha. võileib

imthcplant
24.06.10, 14:22
Kellelgi mingit nuts retsepti pole :P MIdagi lihtsat ja üli head...:P:D??

Rando
24.06.10, 16:44
Wow, kas tõesti tegid ise võileiba?
palju energiat ja ressurssi kulus.
üks selline võileib on sama hea kui seapraad :)

K2snakas
24.06.10, 16:47
palju energiat ja ressurssi kulus.
üks selline võileib on sama hea kui seapraad :)

mida hekki sa sonid???? tomat, salatileht jne<seapraad!!!!!!!!!!

g00000se
24.06.10, 16:52
mida hekki sa sonid???? tomat, salatileht jne<seapraad!!!!!!!!!!

tomat, salatileht...üligay :D. Seapraad - ürgmehe instinktid lööb tööle :D Haukad seakooti ja võtad peale seda vägisi naist peale

Rando
24.06.10, 17:01
mida hekki sa sonid???? tomat, salatileht jne<seapraad!!!!!!!!!!
Omg lol obv, et ei ole ju..

Provoker
25.06.10, 07:49
Kellelgi mingit nuts retsepti pole :P MIdagi lihtsat ja üli head...:P:D??


Ostad kanafilee, tükeldad ning pruunistad võis ning seejärel potti, lisad 4-6 tükeldatud tomatit ning 0,3l Lihapuljongit ja ühe purustatud küüslaugu küüne, keedad ~20 minutit. Vahepeal praed pannil seened võiga ning lisad ka potti. Kui 20 minutit on asi keenud lisad valmis segatud hapukoore ja jahu segu ning lased veel keevana hoides ~5 minutit. Maitsestamiseks piisab tavalisest soolast ja piprast kuid ettevaatlik tuleb olla kuna lihapuljong on mõne inimese jaoks juba isegi liiga soolane. Kui asi valmis süüa koos riisi või spagettidega. Valmimis aeg ~30 minutit.

Edu katsetamisel