PDA

View Full Version : Pokker, söök ja tervislik eluviis.



Leheküljed : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11

miksnii
03.07.10, 12:36
Enda lemmik on siitsamast teemast võetud:
Panna pasta keema, pannil panna praadima kanafilee tükid, hakkida sibul ning seened ning lisada pannile pruunistuma koos kanaga. Väikesesse potti valada kohvikoor, merevaiku ning hästi natukene sinihallitus juustu. lasta sulada koore ja juustude segul ühtlaseks massiks. Lisada pasta pruunistatud kanaliha, sibula ja seene teemale, valada peale koore juustu vedelik ning lasta natukene seista....Head Isu.

nikitheone
03.07.10, 12:48
c'mon. praetud pelmud hapukoorega on nuts. üks nipp, mis teeb malhasemaks - poole peal lisage vett pannile, awesome tuleb.

nalg
03.07.10, 13:51
algul keedad pelkud läbi, vees olles lisad soola+pipart, enne pannile panemist paned margariini, pelkud pannile, lased praadida natuke, siis pipart+mingit hakkliha maitseainet vms, kuidas endale meeldib...siis lased praadida, siis paned jälle margariini, lased praadida ning siis jälle maitseainet ning natukese aja pärast võtad ära ja paned hapukoort peale ja pista nahka, piim kõrvale :)

Oliverk
03.07.10, 13:56
Margariini ikka ei kasutaks mitte kuskil. Taluvõid või oliiviõli a la Leits.

nalg
03.07.10, 14:14
maitse asi

inward
03.07.10, 17:52
Enda lemmik on siitsamast teemast võetud:
Panna pasta keema, pannil panna praadima kanafilee tükid, hakkida sibul ning seened ning lisada pannile pruunistuma koos kanaga. Väikesesse potti valada kohvikoor, merevaiku ning hästi natukene sinihallitus juustu. lasta sulada koore ja juustude segul ühtlaseks massiks. Lisada pasta pruunistatud kanaliha, sibula ja seene teemale, valada peale koore juustu vedelik ning lasta natukene seista....Head Isu.

Oi oi kui hää see on :)


c'mon. praetud pelmud hapukoorega on nuts. üks nipp, mis teeb malhasemaks - poole peal lisage vett pannile, awesome tuleb.

Lihtne ja nuts tõesti rsk.

variatsioon
03.07.10, 17:56
c'mon. praetud pelmud hapukoorega on nuts. üks nipp, mis teeb malhasemaks - poole peal lisage vett pannile, awesome tuleb.
:D level?

või kuidas su poole peal vett kuuma õli sisse valad?

Oliverk
03.07.10, 17:58
8aw8IRqoE8Q

Nii :D

leits
03.07.10, 18:00
k2isi dolce vitas I korda .. ilgelt heaõ

nikitheone
03.07.10, 18:06
mis level? fritüüri sees ei pea pelmusi praadima, paned niisama natuke õli alla ja vahepeal lisad vett.

leits
03.07.10, 18:09
prae krevetti

g00000se
03.07.10, 18:20
Enda lemmik on siitsamast teemast võetud:
Panna pasta keema, pannil panna praadima kanafilee tükid, hakkida sibul ning seened ning lisada pannile pruunistuma koos kanaga. Väikesesse potti valada kohvikoor, merevaiku ning hästi natukene sinihallitus juustu. lasta sulada koore ja juustude segul ühtlaseks massiks. Lisada pasta pruunistatud kanaliha, sibula ja seene teemale, valada peale koore juustu vedelik ning lasta natukene seista....Head Isu.

**** oli seda nüüd vaja... aaaaaaarhrhrhrh suu tatti täis ><

leits
03.07.10, 21:10
ty kuco kes n2itas mulkle dolce vita ette .. ma ei ete elusees ise enam pastat ... fruti di mare .. omg lakuks nende opanni ka üuhtaks

nali ka .. helistan kucole ommiku l2he jooma ... mul obv pangakaard koju j22nd ... hea n voora reaha eest juua

rohelinekonn
03.07.10, 21:44
võta mereandidega salat järgmine kord seal peraks kah igast kahtlast kraami sees olema. Kui see veel menüüs muidugi on

taipupole
04.07.10, 12:30
ty kuco kes n2itas mulkle dolce vita ette ..

mine perse

Spewmonkey
04.07.10, 15:13
Shawarma chicken sandwich ja lamb kebab, kõrvale delikatessid hapukoor ja hapukurk, ideaalne hommikusöök.

Madis Very
07.07.10, 12:06
Ja minu iga hommik hakkab sellega:

Parim müsli üldse mida piimaga süüa.
Eriti head on maasika/šoko/pähkli omad.

Suht igas suuremas poes saadaval paar erinevat.

http://axaclub.com/storie/editor/image/axa-musli/cr/muesli_2009_strawberry.jpg http://axaclub.com/storie/editor/image/axa-musli/cr/muesli_2009_chocolate.jpg

kilu6
07.07.10, 18:40
Ja minu iga hommik hakkab sellega:

Parim müsli üldse mida piimaga süüa.
Eriti head on maasika/šoko/pähkli omad.

Suht igas suuremas poes saadaval paar erinevat.

http://axaclub.com/storie/editor/image/axa-musli/cr/muesli_2009_strawberry.jpg http://axaclub.com/storie/editor/image/axa-musli/cr/muesli_2009_chocolate.jpg

Lätlased on jah hästi ära tabanud inimeste maitsemeeled.

Aga arvestada tuleb, et sellistel toodetel on ca 20% suhkrut sees, nii et tervisetootest on asi kaugel selles mõttes.

alaska
07.07.10, 18:43
20% on väga optimistlik, enamasti on hommikuhelvestes kuskil 80%.

leits
07.07.10, 18:45
Kilu voileib ja keedetud muna .. tervis kuubis

inward
07.07.10, 19:03
Ja sibulat kindlasti peale. Mmm.

Godspeed_EJ
07.07.10, 20:22
20% on väga optimistlik, enamasti on hommikuhelvestes kuskil 80%.

Wow, 80% suhkruid. Ega sa süsikaid ei mõtle üldiselt?

Need, mis endal kapist leidsin oli vastavalt 17g ja 10g suhkrut 100g kohta.

kilu6
07.07.10, 21:04
Wow, 80% suhkruid. Ega sa süsikaid ei mõtle üldiselt?

Need, mis endal kapist leidsin oli vastavalt 17g ja 10g suhkrut 100g kohta.

Heh, poes just vaatasin, AXAl polnud suhkrute % toodud, rasva on 16%.

erplander
07.07.10, 22:11
Lätlased on jah hästi ära tabanud inimeste maitsemeeled.

Aga arvestada tuleb, et sellistel toodetel on ca 20% suhkrut sees, nii et tervisetootest on asi kaugel selles mõttes.

Enamust poes müüdavaid müslidest ja müslitahvlitest on tõesti raske tervisetoodeteks pidada nende ülemäärase suhkrusisalduse tõttu. Siiski on nad mõnevõrra tervislikumad kui muud nn hommikuhelbed (Kellogs jm kräpp).

Kui süüa neid koos lehmapiimaga, siis see on veel muidugi topeltpõnts tervisele.

Täitsa vabalt võib müslisid segada ka ükskõik millise puuviljamahlaga või taimset päritolu piimaga (soja-, kaera-, pähkli-, riisi- jne, valikut on).

Tegelikult on ükskõik millist müslit ka lihtne ise kokku segada endale sobivatest komponentidest ja seega vältida suhkurt üldse. Näiteks rosinad annavad niigi piisavalt magusust ja kui sellest ei piisa, siis võib lisada mett või mõnda naturaalset/tervislikku suhkruvaba siirupit.

Üks ülilihtne variant on kaerahelbed + rosinad segada mingi mahlaga või taimse piimaga. Suveperioodil võib lisada ka maasikaid või muid marju.

Potsataja
07.07.10, 22:13
Kui süüa neid koos lehmapiimaga, siis see on veel muidugi topeltpõnts tervisele.



Lehmapiim on siis saatanast ?

erplander
07.07.10, 22:14
Kilu voileib ja keedetud muna .. tervis kuubis

hehe, neljast komponendist vaid üks on enam-vähem tervislik ;)

erplander
07.07.10, 22:15
Lehmapiim on siis saatanast ?

Sa vist pole seda teemat eespoolt sirvinud :cool:

Potsataja
07.07.10, 22:23
Sa vist pole seda teemat eespoolt sirvinud :cool:

Tegelikult olen ma isegi teadlik piimavastase religiooni olemasolust. Lihtsalt minu jaoks on naljakas, kuidas saab midagi elu jätkumiseks hädavajalikku olla kellegi arust hoopis kahjulik ;)

inward
07.07.10, 22:25
Tegelikult olen ma isegi teadlik piimavastase religiooni olemasolust. Lihtsalt minu jaoks on naljakas, kuidas saab midagi elu jätkumiseks hädavajalikku olla kellegi arust hoopis kahjulik ;)

+1

Inimene on nii ma ei tea deformeerunud tänapäeval, et mingeid x asju mõeldakse välja.

ristijeesus
07.07.10, 22:33
TLihtsalt minu jaoks on naljakas, kuidas saab midagi elu jätkumiseks hädavajalikku olla kellegi arust hoopis kahjulik ;)

Ei teadnudki, et lehmapiim on inimsoo jätkumiseks vajalik. Arvasin siiani, et see ikka vasikatele on mõeldud.

Potsataja
07.07.10, 22:37
LOL, kuskohast sa sõna inimsugu välja lugesid:rolleyes:

Madis Very
07.07.10, 22:41
Müslist edasi rääkides siis ma ei ole öelnudki, et see nüüd best health product of the year.
Lihtsalt on hea asi ja reklaamisin, kuid nii suurt suhkrusisaldust antud tootes nüüd küll pole nagu siin arutletud. Ja müsli piimaga on ja jääb. Awesome

Head söömist.

alaska
07.07.10, 22:48
Wow, 80% suhkruid. Ega sa süsikaid ei mõtle üldiselt?

Need, mis endal kapist leidsin oli vastavalt 17g ja 10g suhkrut 100g kohta.

süsivesikud ongi suhkrud. Minu müslipaki peal oli 66%.
80% oli mingites pruunides helvestes, mida igalpool hästi odavalt müüakse.

ristijeesus
07.07.10, 22:49
LOL, kuskohast sa sõna inimsugu välja lugesid:rolleyes:

Aga mida sa siis oma lausega silmas pidasid? Et lehmapiim on lehmade elu jätkumiseks vajalik? Täiesti nõus. Aga miks inimesed seda jooma peaksid? Isegi vasikas joob seda ainult kuni 14 nädalat ja ongi kõik. Kui mul lapsed sündisid, siis oleks saanud inimestele mõeldud piima ka juua, aga millegipärast polnud soovi ja ei ole täiskasvanuna erilist soovi ka tarbida teiste imetajate lastetoitu. See aeg on möödas. Nüüd joon õlut :)

Potsataja
07.07.10, 22:55
http://www.tarbija24.ee/?id=135367

http://www.kaaluabi.ee/news/health/noorte-saledus-peitub-piimas

Ehk nii ja naa, kuid Erplanderi poolt varem viidatud piimatoodete tarbimise seos osteoporoosiga kuulub siiski pigem huumorinurka, kui kuhugile mujale.

erplander
07.07.10, 23:09
http://www.kaaluabi.ee/news/health/noorte-saledus-peitub-piimas


Seepärast peaksid lapsed ja täiskasvanud jooma vähemalt pool liitrit piima päevas, kirjutab www.mjolkframjandet.se.

heh, polnud just kõige õnnestunum viide... ehk tegu on siis otseselt Rootsi piimapromo saidiga, sisuliselt sama, mis http://www.piimaliit.ee/

Godspeed_EJ
07.07.10, 23:15
süsivesikud ongi suhkrud. Minu müslipaki peal oli 66%.
80% oli mingites pruunides helvestes, mida igalpool hästi odavalt müüakse.

Jah, süsikad on suhkrud, aga kõik ei ole kahjulikud. Kiudained on näiteks väga kasulikud.

Potsataja
07.07.10, 23:21
Eks viita siis mõnele tõsiseltvõetamale lingile, mis väidab vastupidist. Tõsiseltvõetav tähendab muidugi seda, et seda saiti aksepteerib 50%+ inimesi, mitte 50%+ taimetoitlasi.

Üldiselt on minu arust niimoodi, et praktiliselt igal taimel/loomal/jne. meie maailmas on midagi hingelaadset (sounds grazy ???). Seega ei ole taimetoitlane olemises midagi vastutusest vabastavat. Iga suutäis, mida enamus inimesi sööb on võetud reeglina kellegi teise arvelt, olgu see teine siis loomse või taimse päritoluga.

alaska
07.07.10, 23:33
Jah, süsikad on suhkrud, aga kõik ei ole kahjulikud. Kiudained on näiteks väga kasulikud.

Kiudained on ikka väga minimaalne osa sellest. Näiteks teraviljas leiduvate kiudainete kasulikkuses enam väga kindel ei olda, kui palju süüa, viib vajalikud vitamiinid organismist välja.

erplander
08.07.10, 00:06
Eks viita siis mõnele tõsiseltvõetamale lingile, mis väidab vastupidist. Tõsiseltvõetav tähendab muidugi seda, et seda saiti aksepteerib 50%+ inimesi, mitte 50%+ taimetoitlasi.

Eespool olen andnud neid viiteid lademes, kel huvi, eks see uurib. Aga see on igaühe enda mõttemaailma avatuse ja analüüsioskuse küsimus, mida ta võtab uskuda ja mida mitte. Kas ta suudab kahelda mingeid sajandeid kehtinud dogmaatilistes teadmistes või on need dogmad nii võimsalt tema ajudesse sööbinud ja ta sisuliselt automaatselt blokib kõik uued teadustulemused ja kinnitused, mis vanad dogmad ümber lükkavad.

Paraku need piima tervislikkusega seotud dogmad on tõesti nii kõvasti veel ühisteadvuses ja on täiesti mõistetav, et ega üleöö neid ei murra. Millest me räägime, kui see ajublokk ilmneb eriti ehedalt just meie meedias kõige enam figureerivate toitumisteadlaste (Zilmer, Kokassaar, Vokk, Maser) puhul, kes on nii kõvasti oma stagnaaegsetes teadmistes kinni, et neid ei kõiguta miski...


Üldiselt on minu arust niimoodi, et praktiliselt igal taimel/loomal/jne. meie maailmas on midagi hingelaadset (sounds grazy ???). Seega ei ole taimetoitlane olemises midagi vastutusest vabastavat. Iga suutäis, mida enamus inimesi sööb on võetud reeglina kellegi teise arvelt, olgu see teine siis loomse või taimse päritoluga.

Nii loomal kui taimel on muidugi üksnes neile omane teadvus olemas, aga hoopis eri tasanditel. Üldiselt on see hoopis eraldi teema, piirduks siin ehk ainult tervislikkusega.


Tegelikult olen ma isegi teadlik piimavastase religiooni olemasolust. Lihtsalt minu jaoks on naljakas, kuidas saab midagi elu jätkumiseks hädavajalikku olla kellegi arust hoopis kahjulik ;)

Samahästi võib piimapooldajaid pidada piimareligiooni järgijateks, nii et oleme täiesti võrdsel tasemel ;)

taipupole
08.07.10, 18:01
http://www.youtube.com/watch?v=c0zJSgHDnpw

ja

http://rlv.zcache.com/bacon_tastes_good_pork_chops_tase_goood_tshirt-p235906778650859473trlf_400.jpg

kilu6
08.07.10, 19:51
meie meedias kõige enam figureerivate toitumisteadlaste (Zilmer, Kokassaar, Vokk, Maser) puhul, kes on nii kõvasti oma stagnaaegsetes teadmistes kinni, et neid ei kõiguta miski...


Siinkohal küsiks su arvamust Soomes tuntud dietoloogi, arsti ja mitmete raamatute autori Antti Heikkilä ideoloogia kohta, kelle üks põhiteese on:

*** Piira otsustavalt süsivesikute tarbimist, söö selle asemel kvaliteetset looma-või linnuliha, köögivilju ja kala.

Muud asjad ikka samad, nagu tervisliku toimumise misjonäridel ikka, aga jah taimetoitlaste meelehärmiks soovitab hoopis liha, rasvast piima, muna jne ja seda lausa suhkruhaigetele, kõrge kolesteroolitasemega inimestele jne.

Nädalavahetusel üks vend tutvustas seda ideoloogiat:) Ta on keskealine mees, ülekaaluline, suhkruhaige ja järginud Heikkilä dieeti juba pool aastat. Ütles, et tunneb ennast oluliselt paremini kui enne, kui oli põhimõtteliselt veggie.

http://www.anttiheikkila.com/

alaska
08.07.10, 20:29
Kui ühes ääres on tüüpilise ameeriklase toitumine ehk enese aeglane tapmine ja teises ääres on taimetoitlus ehk organismi puhastumine, siis see anttiheikila teooria on suur samm paremuse poole ja kui inimene on harjunud endale igast saasta sisse ajama ja siis hakkab tema soovituste järgi sööma, on tulemused ilmsed. Aga alati saab paremini. Tervise seisukohalt on see pool maad, aga ega igaüks ei tahagi lõpuni minna.

leits
08.07.10, 20:35
Jess sian kodu ... v2rske kartul, guljašš, tomari-kurgi salat on ikka bro

Godspeed_EJ
08.07.10, 20:38
Kui ühes ääres on tüüpilise ameeriklase toitumine ehk enese aeglane tapmine ja teises ääres on taimetoitlus ehk organismi puhastumine, siis see anttiheikila teooria on suur samm paremuse poole ja kui inimene on harjunud endale igast saasta sisse ajama ja siis hakkab tema soovituste järgi sööma, on tulemused ilmsed. Aga alati saab paremini. Tervise seisukohalt on see pool maad, aga ega igaüks ei tahagi lõpuni minna.

Taimetoitlus on lõpuni minek?

alaska
08.07.10, 20:46
tervise seisukohalt küll.

kilu6
08.07.10, 20:51
Taimetoitlus on lõpuni minek?

Heikkilä ütleb, et ärge sööge üldse viljatooteid, sest see on paha paha. Samas veggie erp sööb kuskusi (nisutoode, enamikus süsivesikud) ja ütleb, et see on hea.

St et siin on ideoloogiate erinevus.

Ja ma ei tahagi öelda, kellel õigus on, lihtsalt päris huvitav, et eri koolkonnad.

Godspeed_EJ
08.07.10, 20:56
Ei saa sellega nõus olla

Tigrano
08.07.10, 20:57
Taimetoitlus on lõpuni minek?

Taimetoit on loodud inimesele, nii on kirjas juba 5000 aastat tagasi Veda raamatutes, mis on absoluutne tõde ehk Jumala poolt kirjutatud. Toitu on vaja inimese keha elushoidmiseks ja selleks toiduks ei ole liha. Liha on lihtsalt meie enda poolt tekitatud lisa nagu alkohol ja muud rõõmud. Me ei peaks jooma, sest seda ei ole vaja keha elushoidmiseks aga ikka teeme sest see on ju fun ;) Mõelge ise kuidas lapsed kasvavad, kas neil on vaja liha? Nad võiks rahulikult tõmmata tissi ja pudru peal üles kasvada.

Tegelikult oleks vaja täpselt niipalju toitu, et oma materiaalselt keha üleval hoida ei vähem ega rohkem, kõik see üleliigne tilu lilu mida me näost sisse ajame on enda meelte rahuldamiseks ja kõik need teadlased võivad igaüks oma teooriaga lagedale tulla aga niipalju kui on teadlasi on ka erinevaid arvamusi :biggrin:

Samuti läbi aegade kõik arukamad inimesed ja teadlased olid taimetoitlased ja praegused staarid ja muusikud on ka enamus kõik taimetoitlased.

Youtubes sada linki kuulsustest, kes on taimetoitlased. Näiteks see link: http://www.youtube.com/watch?v=iOG3b5vnIgk&feature=related

kjmrc
08.07.10, 21:00
Taimetoit on loodud inimesele, nii on kirjas juba 5000 aastat tagasi Veda raamatutes, mis on absoluutne tõde ehk Jumala poolt kirjutatud. Toitu on vaja inimese keha elushoidmiseks ja selleks toiduks ei ole liha. Liha on lihtsalt meie enda poolt tekitatud lisa nagu alkohol ja muud rõõmud. Me ei peaks jooma, sest seda ei ole vaja keha elushoidmiseks aga ikka teeme sest see on ju fun ;) Mõelge ise kuidas lapsed kasvavad, kas neil on vaja liha? Nad võiks rahulikult tõmmata tissi ja pudru peal üles kasvada.

Tegelikult oleks vaja täpselt niipalju toitu, et oma materiaalselt keha üleval hoida ei vähem ega rohkem, kõik see üleliigne tilu lilu mida me näost sisse ajame on enda meelte rahuldamiseks ja kõik need teadlased võivad igaüks oma teooriaga lagedale tulla aga niipalju kui on teadlasi on ka erinevaid arvamusi :biggrin:

Samuti läbi aegade kõik arukamad inimesed ja teadlased olid taimetoitlased ja praegused staarid ja muusikud on ka enamus kõik taimetoitlased.

Youtubes sada linki kuulsustest, kes on taimetoitlased. Näiteks see link: http://www.youtube.com/watch?v=iOG3b5vnIgk&feature=related

+1 .. Puhas kuld :)

nomerlot
08.07.10, 21:00
Taimetoit on loodud inimesele, nii on kirjas juba 5000 aastat tagasi Veda raamatutes, mis on absoluutne tõde ehk Jumala poolt kirjutatud. Toitu on vaja inimese keha elushoidmiseks ja selleks toiduks ei ole liha. Liha on lihtsalt meie enda poolt tekitatud lisa nagu alkohol ja muud rõõmud. Me ei peaks jooma, sest seda ei ole vaja keha elushoidmiseks aga ikka teeme sest see on ju fun ;) Mõelge ise kuidas lapsed kasvavad, kas neil on vaja liha? Nad võiks rahulikult tõmmata tissi ja pudru peal üles kasvada.

Tegelikult oleks vaja täpselt niipalju toitu, et oma materiaalselt keha üleval hoida ei vähem ega rohkem, kõik see üleliigne tilu lilu mida me näost sisse ajame on enda meelte rahuldamiseks ja kõik need teadlased võivad igaüks oma teooriaga lagedale tulla aga niipalju kui on teadlasi on ka erinevaid arvamusi :biggrin:

Samuti läbi aegade kõik arukamad inimesed ja teadlased olid taimetoitlased ja praegused staarid ja muusikud on ka enamus kõik taimetoitlased.

Youtubes sada linki kuulsustest, kes on taimetoitlased. Näiteks see link: http://www.youtube.com/watch?v=iOG3b5vnIgk&feature=related

no offence, aga see on lihtsalt padupropaganda, mis pigem tõukab eemale kui huvi tekitab. Minul ei ole midagi taimetoitlaste vastu, aga absoluutse tõe jutlustamise vastu küll.

Tigrano
08.07.10, 21:04
no offence, aga see on lihtsalt padupropaganda, mis pigem tõukab eemale kui huvi tekitab. Minul ei ole midagi taimetoitlaste vastu, aga absoluutse tõe jutlustamise vastu küll.

Eks sarnane seisukoht ongi 99% inimestel, kergem on ju nii öelda, et elan üks kord elus, kui uurida näiteks Veda kirjandust jne..;)

g00000se
08.07.10, 21:06
Tra kustutage see teema ära, tõsiselt. Iga teine vend targutab ja kõik läheb nii mööda...tra tõsiselt, tehke teema selgeks ja tulge rääkimda. Tilti ajab

Godspeed_EJ
08.07.10, 21:12
Tra kustutage see teema ära, tõsiselt. Iga teine vend targutab ja kõik läheb nii mööda...tra tõsiselt, tehke teema selgeks ja tulge rääkimda. Tilti ajab

Valgusta meid

Tigrano
08.07.10, 21:14
Tra kustutage see teema ära, tõsiselt. Iga teine vend targutab ja kõik läheb nii mööda...tra tõsiselt, tehke teema selgeks ja tulge rääkimda. Tilti ajab

See on väga tähtis teema, tegelikult tähtsam teema, kui seda on pokker aga igaüks peabki sööma mida ta ise õigeks peab ja tahab, see ongi ainuke õige lahendus.

nomerlot
08.07.10, 21:21
Eks sarnane seisukoht ongi 99% inimestel, kergem on ju nii öelda, et elan üks kord elus, kui uurida näiteks Veda kirjandust jne..;)

siin ei ole küsimus selles, kui ignorantne ma olen (mis on täiesti võimalik), vaid selles, et ma pole sellise ülima tõe jutlustamise fänn. Taimetoitlusel on kindlasti palju häid külgi, on ka ohte ning sellest kõigest tuleb rahulikult rääkida, kui huvi on. Erplander on väga veendunud pooldaja, aga tal on kodutöö tublisti tehtud ja suudab väga hästi ja emotsioonivabalt argumenteerida, seega ilmselt on suutnud mitmeid inimesi veenda. Mul pole sellega mingit probleemi.

Aga öelda, et nii on ja nii peab, sest tuhandeid aastaid tagasi osad inimesed nii kirjutasid (sest kogu lugupidamisega, igasugune maa peal eksisteeriv jumalasõna on tegelikult ikkagi inimeste välja mõeldud ja kirja pandud) ja sellepärast, et superstaarid ja "maailma arukaimad inimesed" nii teevad.... needsamad staarid on fännanud ka Atkinsi dieeti, saientoloogiat, ilukirurgiat ja nii edasi, mitte just ülima kirkuse märk.

Tõesti, see pole enam diskussioon, see on ukselt-uksele Vahitorni jagamine. Kes lihtsalt sellise jutluse peale taimetoitlaseks hakkab, ostab ka ilmselt 20K tolmuimejaid, herbalife toidulisandeid ja loodab Nigeeriast meili kaudu miljoneid saada. Ehk siis veidi naiivsed ja kergestimõjutatavad.

kvaliteet
08.07.10, 21:28
...

Ja seda oled sa siin vist kolm korda raiunud sama pimesi, et Zilmer ja Kokassaar on oma stagnaaegsetes teadmistes kinni. Oled sa nendega isiklikult diskuteerinud? Miks sa arvad, et oma igapäevases töös ei tutvu nad uute teadustööde ja uuringutega ja ei suuda analüüsida?

Godspeed_EJ
08.07.10, 21:30
Eks sarnane seisukoht ongi 99% inimestel, kergem on ju nii öelda, et elan üks kord elus, kui uurida näiteks Veda kirjandust jne..;)

Miks on vaja uurida Veda kirjandust, kui ma olen erinevaid toitumisi proovinud enese peal juba viimased 9-10 aaastat ja tean väga hästi, milline toitumine mulle sobib?

Mina tahan väita, et ei ole olemas absoluutset tõde toitumise seisukohast. Mul ei ole taimetoitlaste vastu mitte midagi - õde on mul ka taimetoitlane ja igati tore inimene.
Mis aga häirib siin, on pidev äärmustesse laskumine a'la piimatooted on saatanast ja neid ei tohiks tarbida. Sama teema lihaga.

Okei. Mõni 60kg kaaluv õbluke meesterahvas võib-olla tõesti suudab toituda vaid taimedest, kui ta füüsiliselt eriti aktiivne ei ole.
Ma kunagi proovisin lihast loobuda, aga paraku tõi see kaasa kõike muud peale parema tervise. Trenni ei jõudnud enam teha sama intensiivselt kui varem ja üldiselt olin ka uimasem.

kjmrc
08.07.10, 21:36
Mina võin öelda kohe, et ma ei hakka kunagi taimetoitlaseks :D Ma ei suudaks grill-liha taldriku peal niisama vaadata :D

hotcocacola
08.07.10, 21:38
Mina võin öelda kohe, et ma ei hakka kunagi taimetoitlaseks :D Ma ei suudaks grill-liha taldriku peal niisama vaadata :D

+1 :D

grill-liha, mitte tervislik toit ftw
sellesmõttes, et aegajalt peab "rämpsu" sööma, ma ei suudaks never päevast päeva süüa rohelist, juurikaid ja muud kräppi. Arvan, et kõike peaks võrdselt olema :)

Tigrano
08.07.10, 22:01
siin ei ole küsimus selles, kui ignorantne ma olen (mis on täiesti võimalik), vaid selles, et ma pole sellise ülima tõe jutlustamise fänn. Taimetoitlusel on kindlasti palju häid külgi, on ka ohte ning sellest kõigest tuleb rahulikult rääkida, kui huvi on. Erplander on väga veendunud pooldaja, aga tal on kodutöö tublisti tehtud ja suudab väga hästi ja emotsioonivabalt argumenteerida, seega ilmselt on suutnud mitmeid inimesi veenda. Mul pole sellega mingit probleemi.

Aga öelda, et nii on ja nii peab, sest tuhandeid aastaid tagasi osad inimesed nii kirjutasid (sest kogu lugupidamisega, igasugune maa peal eksisteeriv jumalasõna on tegelikult ikkagi inimeste välja mõeldud ja kirja pandud) ja sellepärast, et superstaarid ja "maailma arukaimad inimesed" nii teevad.... needsamad staarid on fännanud ka Atkinsi dieeti, saientoloogiat, ilukirurgiat ja nii edasi, mitte just ülima kirkuse märk.

Tõesti, see pole enam diskussioon, see on ukselt-uksele Vahitorni jagamine. Kes lihtsalt sellise jutluse peale taimetoitlaseks hakkab, ostab ka ilmselt 20K tolmuimejaid, herbalife toidulisandeid ja loodab Nigeeriast meili kaudu miljoneid saada. Ehk siis veidi naiivsed ja kergestimõjutatavad.

Irw, ära pane pahaks, sest ma tegin ka täiest emotsioonivabalt ning kodutöö on samuti tehtud, sest olen juba pikemat aega uurinud Veda kirjandust ja filosoofiat ning tõin ka lihtsalt näite sealsetest tarkustest, mis väga ei ole euroopas ja usas levinud, sest kogu teos on sanskriti keeles ja selle läbitöötamine ei oleks isegi mitme elu jooksul mõeldav, siis rääkimata nii nimetatud osade inimeste poolt kirjutamisest :) Lihtsalt see on üks põhjusi miks enamus rahvastikust on Indias taimetoitlased ja kindlast läks teemasse.

Ning staaride ilukirurgia, narko jne on teine teema ja samuti Veda kirjanduse tõdede võrdlemine ei ole kuidagi võrreldav mingi vahitorniga, igasuguste kirikute teemadega, mis on inimeste poolt välja mõeldud, sest sealsed põhimõtted on täielik vastand meie ühiskonna arusaamadele ja ei ole üldse seotud Nigeeriast meili kaudu miljonite saamise ja muu stuffi soetamisega.

Aga see selleks jutt oli ikkagi toitumisest ja ma parem rohkem ei räägi :cool:

alaska
08.07.10, 22:05
Siin on arusaamades väga suur lõhe 20 aastaste ja 30 aastaste inimeste vahel. 20 aastane võib endale ükskõik mida sisse ajada, kui ta aktiivselt trenni teeb ja liigub, on tal enesetunne ikkagi hea, pohmakas kestab pool päeva olenemata ärajoodud kogusest, kui pekk ka vöökohale tuleb, kaob see kiiresti, kui rohkem liigutada. Mingi 20ndate lõpus hakkab elu mugavamaks minema, tekivad pered ja õhtused telekaees passimised, trennikaart tolmab kapipeal, jalgratas seisab nurgas. Siis hakkab inimene tundma, mida üks või teine toit teeb, kuidas mõni asi mõjub halvasti tervisele. Pohmakas kestab kolm päeva ja lisaks 3 päeva kassi, kuigi joodud sai 6 õlut ja veits kangemat. paari kuuga on võimalik 20 kilo juurde võtta, alla ei lähe midagi kusagilt. Teatud söögi järel (paljukiidetud grillliha ja vorstikesed ja õlu) on selline tunne, nagu oleks ajuloputus tehtud, mõte ei liigu, mälu ei toimi.
Siis hakkadki otsima erinevaid võimalusi, jätad ära piimad, teraviljatooted, suhkru, mõne päeva pärast oled täiesti uus inimene, energiat on tohutult, varsti muidugi mõtled, et mis see väike grillvorst ikka teeb, ja nii see nõiaring käib. Mõni valetab endale eluaeg, et mul on jumala hea olla, ega see kõht mind ei häiri, samas ei jõua lapsega mängida, naine läheb minema ja midagi tehtud ei jõua. Mõnel käib mingil hetkel klõps ära ja muudab oma harjumusi. Oh pikaks läks.

Tigrano
08.07.10, 22:09
Miks on vaja uurida Veda kirjandust, kui ma olen erinevaid toitumisi proovinud enese peal juba viimased 9-10 aaastat ja tean väga hästi, milline toitumine mulle sobib?

Mina tahan väita, et ei ole olemas absoluutset tõde toitumise seisukohast. Mul ei ole taimetoitlaste vastu mitte midagi - õde on mul ka taimetoitlane ja igati tore inimene.
Mis aga häirib siin, on pidev äärmustesse laskumine a'la piimatooted on saatanast ja neid ei tohiks tarbida. Sama teema lihaga.

Okei. Mõni 60kg kaaluv õbluke meesterahvas võib-olla tõesti suudab toituda vaid taimedest, kui ta füüsiliselt eriti aktiivne ei ole.
Ma kunagi proovisin lihast loobuda, aga paraku tõi see kaasa kõike muud peale parema tervise. Trenni ei jõudnud enam teha sama intensiivselt kui varem ja üldiselt olin ka uimasem.

Nagu ütlesin, igaüks peabki sööma seda, mis talle meeldib ja keegi ei pea ega tohi kellegile midagi peale sundida ;) Korra veel nimetan Veda kirjandust, sest seal on piimatooted jälle väga tähtsad :biggrin: sellepärast ka Indias on lehm pühaloom irw. Söövad seal taimetoitu ja piimatooteid.

Üks video on youtubes, kus mingi taimetoitlasest kulturist mässab http://www.youtube.com/watch?v=YvEH7W_w1NA

Godspeed_EJ
08.07.10, 22:26
Ei läinud pikaks, ilus jutt :)

Ma olen sellega enam-vähem ka nõus. Loomulikult, mida vanemaks saame, seda kauem taastub keha igasugustest ületarbimistest ja traumadest.
Aga on suur erinevus, kas sa sööd grillvorste ja rasvast sealiha või kvalitseetset loomaliha ja kanafileed.

leits
08.07.10, 22:40
ma voiks taimetoitlust proovida kui kuskilt saaks oste neid sööke valmis kujul ja mis on söödavad ka .. ala grillitud tofu on imo jube bro .. kuigi olin ennem ka arusaamal, et see tofu on ikka paras sitt

oskaks neid asju kõiki ise kodus teha (viidsiks) oleks elu bro ilmselt .. koige hullem ongi see viidsimine .. ostad mingid pihvid ja friikad saad 10 minutiga toiudu valmis .. easy ju .. aga kui hakka mingite taimedega mässama jne .. tra teed seda sööki tund aega ..

saaks kuskilt neid valnis kujul kohe söömiseks teeks ma kyll proovi, et mis tunne on

erplander
09.07.10, 00:22
Siinkohal küsiks su arvamust Soomes tuntud dietoloogi, arsti ja mitmete raamatute autori Antti Heikkilä ideoloogia kohta, kelle üks põhiteese on:

*** Piira otsustavalt süsivesikute tarbimist, söö selle asemel kvaliteetset looma-või linnuliha, köögivilju ja kala.

http://www.anttiheikkila.com/

Järjekordne Atkins, ei midagi uut, seda me teame, millesse Atkins suri.

Süsivesikud on oluline toitainete grupp, mida ei peaks sugugi vältima, vaid vastupidi, süsivesikute piiramisega tehakse endale märksa enam kahju kui valkude või rasvade piiramisega. Peamine asi, mida siin peaks tähele panema, et tarbitaks kvaliteetseid ja tervislikke süsivesikuid. (Vt seesama Tigrano postitatud video vahemikus 1:20-1:40 http://www.youtube.com/watch?v=YvEH7W_w1NA .) Ja nendeks on eranditult taimset päritolu süsivesikud, võimalikult vähetöödeldud/väherafineeritud kujul. Valge nisujahu ja ülipleegitatud riis pole eriti hea valik. Veelgi halvem valik on aga liha, ükskõik missugusest loomsest allikast. Liha on taimse toiduga võrreldes äärmiselt vitamiinivaene, kiudainetevaene jne. Samas sisaldab lademes kõikvõimalikke toksiine, kusihapet, lojustele sissesöödetud kasvuhormoone, antibiootikume jm keemiat.

Edit: Ja ennetamaks nüüd mõnda tegelast väitmast, et aga ka taimi pritsitakse igasuguse keemiaga, siis nii see on, ent mürkainete kogused pole mingil moel võrreldavad ja sisuliselt väljutatakse ikkagi taimse toidu abil organismist lihaga sissesöödud toksiinid.

erplander
09.07.10, 00:33
Heikkilä ütleb, et ärge sööge üldse viljatooteid, sest see on paha paha. Samas veggie erp sööb kuskusi (nisutoode, enamikus süsivesikud) ja ütleb, et see on hea.

St et siin on ideoloogiate erinevus.

Ja ma ei tahagi öelda, kellel õigus on, lihtsalt päris huvitav, et eri koolkonnad.

Kuskus pole ka kindlasti parim valik, aga näed, ei viitsi ka iga päev tatart süüa või köögiviljasuppi lürpida. Ei ole mingi hull tervisefriik. Kuigi vahepeal olin pool aastat ka toortaimetoitlane, lihtsalt sai see asi ära proovitud ja kindlasti võib seda ka teistele soovitada, selle aja jooksul organism lihtsalt puhastub täielikult kõigist mürkidest ja pärast seda võib jälle mõnevõrra vähemtervislikku kraami lubada.

Godspeed_EJ
09.07.10, 00:40
Veelgi halvem valik on aga liha, ükskõik missugusest loomsest allikast. Liha on taimse toiduga võrreldes äärmiselt vitamiinivaene, kiudainetevaene jne. Samas sisaldab lademes kõikvõimalikke toksiine, kusihapet, lojustele sissesöödetud kasvuhormoone, antibiootikume jm keemiat.

Edit: Ja ennetamaks nüüd mõnda tegelast väitmast, et aga ka taimi pritsitakse igasuguse keemiaga, siis nii see on, ent mürkainete kogused pole mingil moel võrreldavad ja sisuliselt väljutatakse ikkagi taimse toidu abil organismist lihaga sissesöödud toksiinid.

Sa ühesõnaga väidad, et kuna kodanik X sööb liha ja kodanik Y ei söö, siis kodanik Y on palju parema tervise juures?

inward
09.07.10, 00:41
Selle jutu peale tahaks öelda, et hessi niivõrd kuivõrd uus toode kebab on nuts :biggrin:

erplander
09.07.10, 01:07
Ja seda oled sa siin vist kolm korda raiunud sama pimesi, et Zilmer ja Kokassaar on oma stagnaaegsetes teadmistes kinni. Oled sa nendega isiklikult diskuteerinud? Miks sa arvad, et oma igapäevases töös ei tutvu nad uute teadustööde ja uuringutega ja ei suuda analüüsida?

Need tüübid on lihtsalt nii valusad tondid, totaalsed ignorandid kõige selle põhjal, mis nad meedias rääkinud ja avaldanud on. Kusjuures Zilmeril on veel eriline komme kõiki ja kõike automaatselt naeruvääristama hakata, mis tema kivinenud ja kõigutamatute seisukohtadega kokku ei lähe. Seega võtan ka mina endale vabaduse teda ja tema seisukohti täpselt samal moel naeruvääristada.

Ja ma ju näen mis toimub. Kõigi nende paarikümne aasta jooksul pole nad oma arvamusi grammi võrragi muutnud ja lasevad oma vana joru edasi, ülistades nii liha- kui piimatooteid, pidades neid asendamatuteks toiduainteks ning väites, et eestlased toituvad üldiselt väga hästi võrreldes muude rahvastega, samas faktid räägivad absoluutselt vastupidist keelt: eestlased on maailmas tipus kõigi nende haiguste poolest, mis on eriti levinud liha- ja piimatooteid ülemääraselt tarbivate rahvaste juures: südame-veresoonkonnahaigused, erinevad vähi vormid, suhkrutõbi, osteoporoos jne. Eestlased on endiselt üks Euroopa madalaima elueaga rahvaid.

erplander
09.07.10, 01:10
Sa ühesõnaga väidad, et kuna kodanik X sööb liha ja kodanik Y ei söö, siis kodanik Y on palju parema tervise juures?

Ja millest ma siis kogu selle pika teema vältel rääkinud olen? Järjekordne ignorant.

Godspeed_EJ
09.07.10, 01:13
Ja millest ma siis kogu selle pika teema vältel rääkinud olen? Järjekordne ignorant.

I call BS.

Mina söön liha, sina mitte.

Väidad, et oled parema tervise juures.

Kuidas/millega mõõdame?

Ja kui sa võtad vabaduse mind ignorandiks kutsuda, siis mulle meenutad sa hobust, kel klapid ees.

erplander
09.07.10, 01:19
I call BS.

Mina söön liha, sina mitte.

Väidad, et oled parema tervise juures.

Kuidas/millega mõõdame?

Ja kui sa võtad vabaduse mind ignorandiks kutsuda, siis mulle meenutad sa hobust, kel klapid ees.

Söö või sitta (minupoolest kasvõi pullisitta), vaba maa, vaba valik.

low-flow
09.07.10, 01:20
See "tervisliku toitumise" teema on nii sürr. Igaüks paneb omamoodi tarka ja enamus seisukohti on tugevalt vastuolulised teineteisega. Kui mul, toitumisvõhikul, peaks üks hea päev isegi tekkima suur soov hakata paremini ja tervislikult toituma, siis kust fakki ma peaks teadma, kes õiget juttu räägab? See, kes teisi kõvema häälega idikateks kutsub? Selles suhtes, et kui pole aega sadu või isegi tuhandeid tunde pühendada erinevate seisukohtade uurimisele, siis on praktiliselt võimatu ennast veenda, et toitumisharjumused A on märgatavalt paremad kui toitumisharjumused B. Nii lähebki vähemalt 90% inimestest seda teed, et süüakse lihtsalt seda, mida on mugav ja soodne kätte saada. Infosulg missugune.

Godspeed_EJ
09.07.10, 01:23
Söö või sitta (minupoolest kasvõi pullisitta), vaba maa, vaba valik.

Väga hästi argumenteeritud.

Söö natuke liha, äkki tuled mõistuse juurde tagasi.

erplander
09.07.10, 01:39
See "tervisliku toitumise" teema on nii sürr. Igaüks paneb omamoodi tarka ja enamus seisukohti on tugevalt vastuolulised teineteisega. Kui mul, toitumisvõhikul, peaks üks hea päev isegi tekkima suur soov hakata paremini ja tervislikult toituma, siis kust fakki ma peaks teadma, kes õiget juttu räägab? See, kes teisi kõvema häälega idikateks kutsub? Selles suhtes, et kui pole aega sadu või isegi tuhandeid tunde pühendada erinevate seisukohtade uurimisele, siis on praktiliselt võimatu ennast veenda, et toitumisharjumused A on märgatavalt paremad kui toitumisharjumused B. Nii lähebki vähemalt 90% inimestest seda teed, et süüakse lihtsalt seda, mida on mugav ja soodne kätte saada. Infosulg missugune.

On internetiajastu, me ei ela enam NL-is või Põhja-Koreas, pole see teema nii hull ka. Kel vähegi mõtlemisvõimet ja analüüsioskust, see peaks ikkagi suutma olulise info ebaolulisest välja sõeluda. Tuhandeid tunde kindlasti pole vaja. Aga mugavuse mõttes eelistatakse muidugi silmaklappe edasi kanda.

Ma panen taaskord need 5 kahetunnist videoloengut Amazing Discoveries sarjast, mille läbivaatamise järel peaks nii mõndagi selgemaks saama:

Life At Its Best: http://video.google.com/videoplay?docid=9014552245997479572

Your Health Your Choice: http://video.google.com/videoplay?docid=-8090174775164673892

Sitting on a Time Bomb: http://video.google.com/videoplay?docid=9014552245997479572

Udderly Amazing: http://video.google.com/videoplay?docid=9014552245997479572

Health and Happiness: http://video.google.com/videoplay?docid=9014552245997479572

Võib laadida ka audio podcastina: http://itunes.apple.com/us/podcast/life-at-its-best-by-walter/id286058669

erplander
09.07.10, 02:43
Veel mõningaid klippe:

TJvrlwnEqbs

mdxVfi632Xw

FOWSc8VvOl4

bW2D5a7XL4c

fWVq5cKyXxY

wxb7XPm_SxU

yfsT-qYeqGM

YNeWCvLZaFM

AYTf0z_zVs0

5VWi6dXCT7I

b8emYaO9lW4

ebOTxkpRGWg

Spewmonkey
09.07.10, 03:26
Sa suudad päris edukalt oma põhimõtteid maha teha. Taimetoitlased vahel jätavadki külahullu mulje, saad andeks, osad ained on ikkagi puudu ajul.
Toitumisest tulenevad haigused/probleemid on enamus põhjustatud liigsest tärklise- ja jahutoodangute tarbimisest, mitte liigsest lihast ja piimast. Millegagi liialdamine ei ole obv hea. Äkki näed järgmine kord natuke rohkem vaeva ja kontrollid üle, mis põhjustab su väljatoodud haigusi.
Hetkel oma idiootsete võrdlustega ei jõua sa kuhugi, aegunud toitumispüramiidid on muidugi halvad, aga maailmas on aegunud teadmiste ja taimetoitluse vahel väga palju "tühja" maad. Fakt on see, et põhjamaade inimene ei saa piisavalt D vitamiini toidust kätte, isegi kui ta liha sööb. Kui ta kala/mune ei tarbi, siis ta ei saa seda kuskilt ilma lisandeid söömata. Lisandite söömine kuna sul jäävad toidust ained saamata ei saa ju 100% tervislik ja omg maailma parim olla, võimis?
Taimetoitlus sobib hästi naistele ja inimestele, kes tahavad kaaluda max 70kg.

erplander
09.07.10, 03:41
Sa suudad päris edukalt oma põhimõtteid maha teha. Taimetoitlased vahel jätavadki külahullu mulje, saad andeks, osad ained on ikkagi puudu ajul.
Toitumisest tulenevad haigused/probleemid on enamus põhjustatud liigsest tärklise- ja jahutoodangute tarbimisest, mitte liigsest lihast ja piimast. Millegagi liialdamine ei ole obv hea. Äkki näed järgmine kord natuke rohkem vaeva ja kontrollid üle, mis põhjustab su väljatoodud haigusi.
Hetkel oma idiootsete võrdlustega ei jõua sa kuhugi, aegunud toitumispüramiidid on muidugi halvad, aga maailmas on aegunud teadmiste ja taimetoitluse vahel väga palju "tühja" maad.

Auline härra äkki annab teadust, kust ma seda saaks üle kontrollida, mida siin väitsid ("haigused/probleemid on enamus põhjustatud liigsest tärklise- ja jahutoodangute tarbimisest" etc.). Näeks heameelega su rõõmuks seda vaeva ja vaataks, kui tõsise allikaga tegu. Või äkki mõtlesid ise selle välja? ::)

Spewmonkey
09.07.10, 04:01
Kurat, ma ei tea kuidas mul transrasvad välja jäid sealt loetelust, põhiline kurjajuur siiski. Kõik eelpool nimetatud haigused on hakanud vohama 20. sajandi teisest poolest. Otseselt seotud inimeste rasvumise, kõrge vererõhu ja halva kolesterooliga, mille peamised põhjustajad on liigne halbade süsivesikute ja transrasvade tarbimine, mitte piima- ja lihatooted. Kvaliteetsed süsivesikud kombineeritud lihatoodete ja heade rasvadega ei põhjusta mingeid haigusi.
Ma ei väida, et taimetoitlus halb on, parem kindlasti kui Zilmer ja muud loomad. Aga võrdlus taimetoitlus vs. Zilmer ja co ning väide, et halbade! süsivesikute vähendamine on automaatselt Atkins on rumal peale surumine, täpselt samasugune, mis Härrale ei meeldinud Zilmeri ja co puhul.

macroTilt
09.07.10, 04:52
Vot see paar posti tagasi mainitud "naised/70kg" on aga big LOL.
Mul mitmeid tuttavaid, kes aastaid taimetoitlased. Ntx naaber, 56a India mees, elukutseline ex s6javaelane (taimetoitlane terve elu). Piima joob c 2liitrit per paev. Silma jargi ytleks, et kuskil 90kg ja kindlasti paremas vormis kui seda on any 20a noormees. Enda ex elukaaslane oli samuti taimetoitlane. Tema puhul oli tegemist elustiiliga, olles ise jooga professor (fyysiline/vaimne vorm rohkem kui suureparane).

Konsensust siit teemast ei leia ega saagi kunagi leidma, mis on igati normaalne, eks :)
Pigem saab iga teemast huvitatu (eel)infot erinevate toitumisharjumuste kohta.
Sygavama huvi korral puurib igamees teemat enda j6ududega edasi ja kyllap leiab just temale sobivaima lahenduse. Eelinfona on antud teema kindlasti SUPER!

Tofu on p6nev, proovige! Ok, s66n grillvorsti edasi :)

alaska
09.07.10, 07:32
Toitumisest tulenevad haigused/probleemid on enamus põhjustatud liigsest tärklise- ja jahutoodangute tarbimisest, mitte liigsest lihast ja piimast. Millegagi liialdamine ei ole obv hea. Äkki näed järgmine kord natuke rohkem vaeva ja kontrollid üle, mis põhjustab su väljatoodud haigusi.


Selle ma olen omal nahal ära katsetanud ja nõustun 100%, jahutoodete menüüst väljajätmine muutis tervise järsult paremaks. Kui 3 kuud hiljem jälle saia-leiba-makaroni sööma hakkasin, oli jällegi väga järsk langus, kehakaalu kiire tõus, põletikud, liigesevalud. teravili on mürk, vähemalt selles vormis, mis ta siin poes saadaval on. Aga ma usun ka, et see on individuaalne, kõigile ta kindlasti niimoodi ei mõju.

Tigrano
09.07.10, 07:40
I call BS.

Mina söön liha, sina mitte.

Väidad, et oled parema tervise juures.

Kuidas/millega mõõdame?

Ja kui sa võtad vabaduse mind ignorandiks kutsuda, siis mulle meenutad sa hobust, kel klapid ees.

Kas Erplander on öeldnud sulle, et söö taimetoitu ei ole ta on lihtsalt selgitanud oma teadmisi ja ootaks natuke viisakust, sest teda ei huvita mida sina sööd ja meid ei huvita mida sina sööd, sest meid kedagi ei koti sinu söömised ja tervis.

Hakkame mõõtma, kes on parema tervise juures on ka väga lahe lähenemine ;)

Potsataja
09.07.10, 07:43
Usk (http://www.skeptik.ee/index.php/2008/01/17/platseeboefekt-imeravim-voi-misasi/) on võimas asi ja taimetoitlastel seda juba jagub.

leits
09.07.10, 07:45
Ma ei saa yhest aru .. k taimetoitlased loobusid lihast .. kanad, kalkunid, veised, sead jne .. aga mis **** moodi te suudate loobuda mereandidest .. vähid, kalmaarid, krevetid .. forllid, lõhed .... need kyll mingit "pahad" ei ole ju ..

Tigrano
09.07.10, 07:48
Vot see paar posti tagasi mainitud "naised/70kg" on aga big LOL.
Mul mitmeid tuttavaid, kes aastaid taimetoitlased. Ntx naaber, 56a India mees, elukutseline ex s6javaelane (taimetoitlane terve elu). Piima joob c 2liitrit per paev. Silma jargi ytleks, et kuskil 90kg ja kindlasti paremas vormis kui seda on any 20a noormees. Enda ex elukaaslane oli samuti taimetoitlane. Tema puhul oli tegemist elustiiliga, olles ise jooga professor (fyysiline/vaimne vorm rohkem kui suureparane).

Konsensust siit teemast ei leia ega saagi kunagi leidma, mis on igati normaalne, eks :)
Pigem saab iga teemast huvitatu (eel)infot erinevate toitumisharjumuste kohta.
Sygavama huvi korral puurib igamees teemat enda j6ududega edasi ja kyllap leiab just temale sobivaima lahenduse. Eelinfona on antud teema kindlasti SUPER!

Tofu on p6nev, proovige! Ok, s66n grillvorsti edasi :)

See postitus võtab kogu teema kokku, konsensust ei leita, inimene sööb edasi mis talle meeldib ja on harjunud läbi eluetappide sööma ning sügavama huvi korral saab igaüks uurida lähemalt ja leiab just igaüks omale sobivaima toitumise.

Potsataja
09.07.10, 07:50
Muide, kas keegi teab mõnda taimetoitlasest tippsportlast ?

Tigrano
09.07.10, 07:54
Muide, kas keegi teab mõnda taimetoitlasest tippsportlast ?

Carl Lewis (9 olümpiakulda kergejõustikus, 8-kordne maailmameister kergejõustikus)

Vaata seda linki näiteks, ise ka imestasin kui palju neid on:
http://malediv10island.bravehost.com/vegan3.html

g00000se
09.07.10, 08:03
Soovitaks lugeda Hr. Fred Antsoni artikleid

Potsataja
09.07.10, 08:04
Carl Lewis (9 olümpiakulda kergejõustikus, 8-kordne maailmameister kergejõustikus)

Vaata seda linki näiteks, ise ka imestasin kui palju neid on:
http://malediv10island.bravehost.com/vegan3.html


Carl Lewis on nüüd küll väga vale näide ja üldse kogu see nimekiri tekitab minus tõsiseid kahlusi. Lihtsalt osade nimekirjas olevate isikute välimus ei sobi minu arust absoluutselt kokku taimetoitlase välimusega.

Mida rohkem ma seda teema veebist uurin ja vaatan, seda rohkem näen ma otseseid seoseid suvalisse ususekti kuulumisega. Usk iseenesest on hea aga selle äärmuslikud variandid on juba ohtlikud.

Tigrano
09.07.10, 08:07
Carl Lewis on nüüd küll väga vale näide ja üldse kogu see nimekiri tekitab minus tõsiseid kahlusi. Lihtsalt osade nimekirjas olevate isikute välimus ei sobi minu arust absoluutselt kokku taimetoitlase välimusega.

Ma ise ka ei usuks aga mis mõttes välimus, taime toitlasel saab olla ju sama välimus nagu lihasööjal?

g00000se
09.07.10, 08:15
Ma ise ka ei usuks aga mis mõttes välimus, taime toitlasel saab olla ju sama välimus nagu lihasööjal?

ei saa :)

E: ja taimetoitlastele, kes peale suruvad oma meetoid, siis pole mõtet. Ei ole mingeid eeliseid segatoitluse ees ja pealegi, et saada oma kaloraaž kätte, peab sööma suht korralikult seda silo, mis omakorda koormab soolestikku päris korralikult, mis omakorda suurendab soolevähkkasvaja teket. (See siis kehtib täisvegidele, kes piimatooteid ka ei söö)

Tigrano
09.07.10, 08:18
ei saa :)

Jep need rasvunud ja tsellus beibed rannas, selliseks vist tõesti võimatu :biggrin:

Jubedus ikka mida nende ilmadega randa kohale tuuakse :biggrin:

Potsataja
09.07.10, 08:21
Tegelikult on sul õigus, taimetoitlane, kes tarbib narkootikume ja joob üsna kõvasti võib tõesti välja näha nagu lihasööja ;)

Toon välja mõned minu jaoks üllatavad nimed: Pamela Anderson, Danny DeVito, Steven Seagal, Ozzy Osburone (http://publik.delfi.ee/news/inimesed/teadlased-uurivad-kuidas-ozzy-osbourne-ikka-veel-elus-on.d?id=31644817), Whitney Houstun, Michael Jackson jne.

Tigrano
09.07.10, 08:26
Tegelikult on sul õigus, taimetoitlane, kes tarbib narkootikume ja joob üsna kõvasti võib tõesti välja näha nagu lihasööja ;)

Toon välja mõned minu jaoks üllatavad nimed: Pamela Anderson, Danny DeVito, Steven Seagal, Ozzy Osburone (http://publik.delfi.ee/news/inimesed/teadlased-uurivad-kuidas-ozzy-osbourne-ikka-veel-elus-on.d?id=31644817), Whitney Houstun, Michael Jackson jne.

Jep, ise ka imestasin, kui leidsin nimekirjast pamela jne, milleks neil veel see taimetoit, ise joovad tõmbavad ninast sisse kõike ehk mingi moe pärast vist :biggrin:

Potsataja
09.07.10, 09:04
Viin (taimejook) on tugeva tervise ja pikaealisuse alus: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/paevapilt/article.php?id=32053729

Godspeed_EJ
09.07.10, 09:43
Kas Erplander on öeldnud sulle, et söö taimetoitu ei ole ta on lihtsalt selgitanud oma teadmisi ja ootaks natuke viisakust, sest teda ei huvita mida sina sööd ja meid ei huvita mida sina sööd, sest meid kedagi ei koti sinu söömised ja tervis.

Hakkame mõõtma, kes on parema tervise juures on ka väga lahe lähenemine ;)

Ära peksa segast nüüd.

Mina olen omi põhimõtteid seletanud ja kuna sellest tekkis väitlus, siis tahtsin teada, kuidas siis tervist mõõta. Selle peale jooksis erplanderil juhe kokku ja asi kaldus viisakusest eemale.

Mind ka ei huvita kui sa oma piibleid ja muid ilukirjandulikke raamatuid loed, lihtsalt viisakusest ei maininud seda ::)

Tigrano
09.07.10, 09:56
Ära peksa segast nüüd.

Mina olen omi põhimõtteid seletanud ja kuna sellest tekkis väitlus, siis tahtsin teada, kuidas siis tervist mõõta. Selle peale jooksis erplanderil juhe kokku ja asi kaldus viisakusest eemale.

Mind ka ei huvita kui sa oma piibleid ja muid ilukirjandulikke raamatuid loed, lihtsalt viisakusest ei maininud seda ::)

Rofel kui tiltis vend :biggrin: kuldne pokkeri mindset on sul kindlasti ;)

Godspeed_EJ
09.07.10, 10:07
Rofel kui tiltis vend :biggrin: kuldne pokkeri mindset on sul kindlasti ;)

lol@tilt

kilu6
09.07.10, 10:08
http://www.cartoonstock.com/newscartoons/cartoonists/pju/lowres/pjun725l.jpg


http://www.offthemarkcartoons.com/cartoons/2006-06-26.gif

http://www.cartoonstock.com/newscartoons/cartoonists/rcl/lowres/rcln81l.jpg

leits
09.07.10, 10:10
Bah mottetuks kisub see jahumine juba :D mõni sööb peekonit, teine ingveri juurikat .. peas et molemad h2pyd on:)

Uniquest
09.07.10, 12:41
Ma ei saa yhest aru .. k taimetoitlased loobusid lihast .. kanad, kalkunid, veised, sead jne .. aga mis **** moodi te suudate loobuda mereandidest .. vähid, kalmaarid, krevetid .. forllid, lõhed .... need kyll mingit "pahad" ei ole ju ..

+1 siia.

Pole räägitud sellest, kuidas söövad jaapanlased ja vahemerelisest dieedist. Sea-, looma- ja linnuliha minimaalselt, palju värsket taimetoitu, vähe jahutooteid. Aga kala ja muid mereande kindlasti.
Mis kala halvad küljed siis on taimetoitlaste arvates?
Ärge rääkige elavhõbedaühenditest, need oleme meie ise keskkonda pannud ja seda riski peaks saama vältida toiduahelas madalamal olevaid liike tarbides.

Potsataja
09.07.10, 12:56
Uniquesti postitusega seoses.

Jaapanis on minu mäletamist mööda kõige kõrgem keskmine eluiga maailmas. Mis juhtuks aga siis, kui tuua jaapanlased Skandinaaviasse (nende söögiharjumusi 100% säilitades) , kus on teadupärast samuti kõrge keskmine eluiga ?


Näiteks Tigrano lingi kaudu jõudsin lehele http://www.teaduselust.ee/taimetoitlusest.html ,kus oli 4 punkti all lõik, mis pani peast kinni haarama ja hüüdma ´´Tule taevas appi !!!``

Keskmine eluiga nendel inimestel, kes tarvitavad toiduks suuremalt jaolt ainult liha, nagu näiteks eskimod, gröönimaalased, lapimaalased ja kirgiisid, on umbes 40 aastat

Saadaks õige kõik taimetoitlased elama eskimode/gröönimaalaste/lapimaalaste juurde ja vaataks, mis nende keskmine eluiga seal tuleb ? ;)

Uniquest
09.07.10, 13:03
Kas sa vihjad, et optimaalne toitumine on suures osas seotud keskkonna ja kliimaga? Tundub loogiline küll, et külmal maal elades on natuke kõrgem rasvaprotsent eelistatud, isegi kui südamehaiguste risk selle võrra tõuseb. ;)
Tänapäeval on siiski võimalik ennast niivõrd-kuivõrd keskkonnast sõltumatuks muuta/eraldada. Aga minu meelest pole see hea vahetus elukvaliteedi mõttes.

Tigrano
09.07.10, 13:04
Kui nii võtta, siis loogiliselt seal külmas ju ei saagi taimset kasvatada ja keha vajab rohkem rasvakatet, pakun ehk sõltub toitumise harjumused või kuidas seda nimetada mingil määral ka asukohast ehk toidu kättesaadavusest jne. Põhjamaa rahvas natuke rohkem liha tarbib on selles mõttes normaalne nähtus, kui võrrelda Indiaga kus aasta otsa saad taimset kasvatada.

mislinn
09.07.10, 13:06
Hetke seisuga mu lemmik teema. Aga, et liiga ot-ks ei läheks, siis ise pooldan tasakaalustatud toitumist.

KraindOnMaind
10.07.10, 16:57
instatilt teema
lugege veidi biokeemia raamatuid enne kui targutama ja teisi maha tegema ning sitta sööma saadate.

inward
10.07.10, 17:36
Söök, mis enamusele kindlasti ei maitse, aga mul viib keele alla.

Keedetud kartulid, maksa ja maksakastmega :)

K2snakas
10.07.10, 17:42
Söök, mis enamusele kindlasti ei maitse, aga mul viib keele alla.

Keedetud kartulid, maksa ja maksakastmega :)

sinna kõrvale veel praetud sibulat ja ülinuts asi!!!!!

inward
10.07.10, 17:49
Ja piima :D :D

ristijeesus
10.07.10, 18:07
instatilt teema
lugege veidi biokeemia raamatuid enne kui targutama ja teisi maha tegema ning sitta sööma saadate.

On vast natuke palju tahta, et tavaline, ilma igasuguse sellesuunalise hariduseta inimene biokeemia raamatuid loeks. Kuid vähemalt mina oleks tänulik kui Sa lühidalt edasi annaks mida Sa sealt teada oled saanud ja mida Sa sitaks söögiks pead. Siis teaks millest hoiduda.


Söök, mis enamusele kindlasti ei maitse, aga mul viib keele alla.

Keedetud kartulid, maksa ja maksakastmega :)

Nuts värk muidugi. Kuigi loomamaksa peetakse maitsvamaks, meeldib isiklikult sea oma rohkem.

totaldonk
11.07.10, 13:51
On vast natuke palju tahta, et tavaline, ilma igasuguse sellesuunalise hariduseta inimene biokeemia raamatuid loeks. Kuid vähemalt mina oleks tänulik kui Sa lühidalt edasi annaks mida Sa sealt teada oled saanud ja mida Sa sitaks söögiks pead. Siis teaks millest hoiduda.



Nuts värk muidugi. Kuigi loomamaksa peetakse maitsvamaks, meeldib isiklikult sea oma rohkem.

siga mingi eraldi elusolendite riik vä

IamAllin
11.07.10, 13:57
siga mingi eraldi elusolendite riik vä

imo loomamaksa ja loomaliha all mõeldakse ikkagi lehmalt tulnud liha;)

ristijeesus
11.07.10, 14:11
Jah, totaltonk, seal on neli käppa, mis ulatuvad maani kui ta jookseb.

paradigmlost
11.07.10, 18:39
Tegin täna siis korralikult süüa. Imo väga tervislik ja maitsev.
http://www.upload.ee/image/681558/11072010.jpg

Kartulipuder(isetehtud), ahjus küpsetatud sashlõkk(korteris muud võimalust pole paraku), marineeritud peedisalat, praetud värskekapsas, herne-, kollase kirsstomati-, värskekurgi ja kapsa toorsalat. Joogiks piim. :P

rohelinekonn
11.07.10, 21:24
võid sa küll ei oska leiva peale määrida

Fortune
12.07.10, 11:24
tee parem grill liha ahjus .. saslokki tehes j22b rove 22dika korvalmaitse imo ahjus ..

MissLiz
12.07.10, 20:08
Hihi väga hea kui burkside asemel selline toidulaud oleks meestel :)

Aga kui ma endale sellise toidu teeksin, siis saaksin sellest arvatavasti pool oma päevasest vajadusest, sest piim ja leib on palju rammusamad, kui sa arvad. Ning kartul ja liha kaalulangetamisega kokku ei sobi.

Ma muidugi ei tea mis soost kasutajaga tegemist on - olen siis suht uus. Aga respekt kõigile meestele muidu, kes sellise toiduga esiteks hakkama saavad, ning kes peale mäki burkside muud maitsvat ka söövad :)

inward
12.07.10, 20:11
Ennäe, õrnem sugupool ka foorumisse pöördumas :)

paradigmlost
12.07.10, 23:30
Hihi väga hea kui burkside asemel selline toidulaud oleks meestel :)

Aga kui ma endale sellise toidu teeksin, siis saaksin sellest arvatavasti pool oma päevasest vajadusest, sest piim ja leib on palju rammusamad, kui sa arvad. Ning kartul ja liha kaalulangetamisega kokku ei sobi.

Ma muidugi ei tea mis soost kasutajaga tegemist on - olen siis suht uus. Aga respekt kõigile meestele muidu, kes sellise toiduga esiteks hakkama saavad, ning kes peale mäki burkside muud maitsvat ka söövad :)


Tänud.. Ma mees jah. Pmst ma sööngi nii, et hommikuks (kell 14:00-15:00) midagi kergemat: paar kiivit/banaan/õuna, kohv, võileib vms ja siis mingi kl 8-9 üks korralik lõuna. öösel enne magama minekut ka ehk midagi. Rahul:)

erplander
13.07.10, 11:30
Paksud inimesed on tegelikult näljas

Armastatakse rääkida sellest, et paksud inimesed on täissöönud. Tegelikkuses ei vasta see tõele - paksus on nälja tunnus.

Nälgiv inimene ahmib meeleheitlikult toitu, et saada toitaineid, ent kaasaegne tsivilisatsioon ei paku inimesele täisväärtuslikku toitu. Suurem osa toidust, mis inimesele ette satub, on oma olemuselt rämps, nagu saepuru, mis heal juhul läheb ühest otsast sisse, ja teisest välja, halvemal juhul aga ladestub organismis, kuna organism jääb jänni selle saasta töötlemisega. Ning nõnda on järjest rohkem pakse inimesi, kes ahmivad pidevalt toitu, aga kõht kunagi täis ei saa, kuna nad on pidevas näljas. Sest ei saa kätte toitaineid.

Kuidas näljast jagu saada? Kahtlemata pole see lihtne, sest tervislik ja täisväärtuslik on kallis, inimene eelistab paraku osta rämpstoitu, mis on odav. Ilmselt on lahendus selles, et riik juhib senisest enam tähelepanu täisväärtuslikule toidule, või maksab sellele vajadusele peale, näiteks puu- ja juurviljadele, et inimestel oleks võimalik oma näljast jagu saada.

http://innojairja.blogspot.com/2010/06/paksud-inimesed-on-tegelikult-naljas.html


Öelge, palun, Margus Oopkaup'ile, et ta jätaks piimatooted ära!

http://1.bp.blogspot.com/_y1HYoZ6ElrM/TDgJBy6MLyI/AAAAAAAASNQ/GBODfQFs8Vo/s1600/oopkaup.jpg

Väljavõte viimasest Naistelehest.

Ega muud polegi, et kel võimalik, öelge Margus Oopkaupile edasi, et ta jätaks ära piimatooted.

Irjal oli täpselt sama asi, mis Oopkaupil (kelle hädadest kirjutab viimane Naisteleht), ja teda ootas juba ratastool, sest jalg tõmbus kangeks ja valutas, nii et käimine muutus põrgupiinaks. Irjat uurinud arstid nii Eestis kui Portugalis ei osanud mingit lahendust leida, ainult hoiatasid, et asi läheb aastatega üha hullemaks. Irja ei saanud vahel 50 meetritki kõnida, jalutuskäikudest rääkimata. Siis aga jättis ta paar aastat tagasi ära piimatoodete söömise ja jalavalu kadus nagu imeväel. Loetud päevadega. Nüüd teeb mitmekümne kilomeetri pikkuseid jalutuskäike ja ei mingit probleemi.

Piimatooted tekitavad inimestel, vähemalt osal neist väga tõsiseid põletikke. Ka nüüd, kui Irja vahel piimatoodetega patustab, tekib jalga põletik ja see teeb valu.

Omalt poolt soovitan (oma kogemusele tuginedes): kui on tervisega probleeme, minge üle värskele taimetoidule (NB! Toit olgu rangelt taimne!!!), ning märkate positiivseid muutusi juba nädalatega. Võib ka nii öelda, et rohi (roheline) on sõna otseses mõttes rohi (tervendavate omadustega). Täiskasvanud inimesed peaks terviseprobleemide korral ära jätma piima ja piimatooted (milleks üldse täiskasvanud inimesele vasikatoit???), kui see ei aita, siis ka liha, ja kui see ei aita, siis ka jahutooted.

http://innojairja.blogspot.com/2010/07/oelge-palun-margus-oopkaupile-et-ta.html


lihtsalt 2 artiklit, millele kirjutan 100% alla.

kuco
13.07.10, 11:34
^^
Pidevalt arvanud, et piimatoodete tarbimine peaks olema kohustuslik osa toidulaual. Kaltsium änd staff. Nüüd nagu väga ei muretsegi :)

Vandalar
13.07.10, 11:41
Ei tea kas on kokkusattumus aga pmst peaaegu alati kui ma olen piima joonud, siis ajab köhima?

alaska
13.07.10, 11:52
Ei tea kas on kokkusattumus aga pmst peaaegu alati kui ma olen piima joonud, siis ajab köhima?

Raamatus "PH ime" nimetab autor seda limaks, mis ongi organismi omamoodi kaitsereaktsioon, kuidas takistada organismile kahjulikeid aineid imendumast. Mõnel on saiaga samamoodi, nina läheb kinni.
Ja kui kellelgi on "krooniline nohu", siis tasub oma toidulaud üle vaadata, mitte nohuravimeid massiliselt osta.

Vandalar
13.07.10, 12:35
Pole see piim siis mingi imeasi ja ülivajalik? Piim ongi sissydele.

Provoker
13.07.10, 16:00
Tänud.. Ma mees jah. Pmst ma sööngi nii, et hommikuks (kell 14:00-15:00) midagi kergemat: paar kiivit/banaan/õuna, kohv, võileib vms ja siis mingi kl 8-9 üks korralik lõuna. öösel enne magama minekut ka ehk midagi. Rahul:)

Kellaajad on kyll paigast ära sul. Ja hommikusöök peaks just tugev olema mitte kerge.

kardaanirist
13.07.10, 23:48
Ja kui kellelgi on "krooniline nohu", siis tasub oma toidulaud üle vaadata, mitte nohuravimeid massiliselt osta.


huvitav. mul viimased kaks aastat juba ninaga probleemid. lihtsalt nagu pidevalt oleks nohu, ei jõua ära nuusata. uurin natukene veel. tänud igatahes.


muidu, kui kellelgi supi isu, siis kerge "retsept"..

kanamaitselised nuudlid + knorri guljaši supp tuleb ülinuts supp. kellele vürtsikad toidud ei meeldi, siis see ei ole teile (kuigi saate neid maitseainete vahekordi seal kombineerida), aga kellele vürtsikad toidud meeldivad, siis proovige kindlasti ära. nuudlid + knorri supp on ka mingi kokku 10.- umb.

erplander
13.07.10, 23:49
maasika-sojajäätis, koos ise metsast korjatud mustikatega ja koduaiast metsmaasikatega:

http://img444.imageshack.us/img444/8242/002up.jpg

Kloonike
14.07.10, 00:28
Imetlen inimesi, kes leiavad aega, et endale korralik toit valmistada. Ise just tellisin suure pizza -.- Vähemalt parema tervise nimel olen alkoholist ajutiselt loobunud ning varsti läheb ka suitsetamisest loobumine uuele katsele.

miksnii
14.07.10, 02:48
Kas see soja on tõesti nii hea ja tervislik asi, et ainult sellest toituda ???

erplander
14.07.10, 10:49
Kas see soja on tõesti nii hea ja tervislik asi, et ainult sellest toituda ???

Kes ütles, et ainult sellest toituda?

Ent tõesti, soja on alternatiivina nii piima- kui lihatoodetele täiesti hindamatu allikas. Ja kuigi teatud grupid püüavad halvustada soja omadusi ja seada kahtluse alla selle tervislikkust, on sellised katsed täiesti läbi kukkunud.

Fakt on, et soja on üks väheseid taimseid allikaid, mis sisaldab inimorganismile sobivat täisvalku ehk siis kõiki vajalikke aminohappeid.

Fakt on, et sojal on terve rida positiivseid mõjusid tervisele:
http://naistekas.delfi.ee/tervis/tervis/koikvoimas-soja.d?id=1228750
http://naistekas.delfi.ee/archive/article.php?id=12369866
http://www.terviseleht.ee/200016/16_taimsed.php
http://en.wikipedia.org/wiki/Soybean#Health_benefits

pastilaa
14.07.10, 11:26
Mulle Erplanderi jutt siin teemas tundub väga huvipakkuv ja põnev. St "peavoolust" kõrval tegutsemine, asjadele teise pilguga vaatamine on alati värskendav ja hariv.

Siiski olen ettevaatlik äärmuslikke ja ülemuslike seisukohtade suhtes, mis ei seisa just kõige tugevamatel jalgadel (ebapiisav argumenteeritus, allikate vähesus ja kaheldavus allikate pädevuses). Piima teema puhul minu piimavastaseks veenmiseks sinu esitatud allikatest ja väidetest kindlasti ei piisa. Pigem vastupidi - google appi võttes leiab igaüks kiiresti posu artikleid risti vastupidiste seisukohtadega. Paljuski sõltumatud erapooletud tervisliku toitumise alased artiklid. Kuidagi nüri oleks uskuda, et piimatootjad teadlastele üle ilma alati ümbriku ulatavad ja ütlevad, et "kirjuta nüüd piimast ikka ilusat valet mees". See, et mõni teadlane on "avastanud" piimas saatana, ei muuda tuhandete teiste teadlaste seisukohta. Pigem ajalugu on näidanud, et 99% juhtudest eksib see üksik hull.

Mõned esimesed meelevaldsed lingid kiirotsingust:

Piima vandenõuteooriatest: http://www.msnbc.msn.com/id/22349307/

http://naistekas.delfi.ee/tervis/figuur/piim-kui-toit-kuid-mitte-ainult.d?id=29775641

Kõigile tuttav püramiidipoiss - http://www.toitumine.ee/toidupuramiidi-pohimotted/

http://www.eestitoit.ee/?page_id=48&language=et

Tervisliku toitumise kampaania viiakse läbi koos ELi kavadega jagada koolidele puuvilja ja piima , mis on tähtsad algatused laste tasakaalustatuma toitumise ja tervislikumate söömisharjumuste kujundamisel. http://europa.eu/rapid/pressReleasesAction.do?reference=IP/09/1366&format=HTML&aged=0&language=ET&guiLanguage=en

...jne.

Tervislik toitumine on üks asi, aga radikaalsed äärmuslikud seisukohad midagi muud. Kuni veenvalt pole tõestatud vastupidist, usaldan mina üldlevinud teaduslikke seisukohti. votxmJOChr4

Viski
14.07.10, 11:40
Erplander on kõige targem taimetoitlane keda ma tean.

Spewmonkey
14.07.10, 21:48
Iga kord kui ma seda tuttavat "kuldset" toidupüramiidi näen, mul läheb süda lollusest pahaks.
Erplander ootan pikemat aega fakti, kust saab põhjamaade taimetoitlane piisava koguse D-vitamiini. Vabandan kui see mul endal kahe silma vahele jäänud on.

Potsataja
14.07.10, 21:57
Erplander on kõige targem taimetoitlane keda ma tean.

Teor võiks mingi tõsisema väitluse korraldada Erplander vs tõeline lihasööja aga kes see lihasööja olkes ?

taipupole
17.07.10, 21:29
Tais elades oli päris äge, et ei pidanud ise süüa tegema, kuid natuke tundsin puudust kah.

Igatahes võtsin täna vaevaks tehtut pildistada.

Maasikate, kanafilee ja sibula pasta
http://img228.imageshack.us/img228/4539/pilt002.jpg

Vaarikate, maasikate ja mustikatega mascarpone juustu kook brändis immutatud küpsiste põhjal
http://img25.imageshack.us/img25/9159/pilt006y.jpg

nomerlot
17.07.10, 22:20
pasta paistab väga mõnush, maasikad on lahe nüanss!

paradigmlost
17.07.10, 23:21
oi kuidas tahaks praegu vaarikaid, maasikaid ja mustikaid (piimas, rohke suhkruga), aga kuskilt pole võtta. 13,3eeku kaardil, 8 eeku laua peal taaras:D 2 päeva tuleb veel vastu pidada makaronide ja neljaviljapudru peal. Õnneks lähen mingi nädala pärast maale, söön mustikatest siniseks end.

hotcocacola
18.07.10, 00:01
kook on hea, pasta ka, aga noo rsk...ei suudaks süüa pastat, kus on maasikad...väkk :D

taipupole
18.07.10, 00:24
ei suudaks süüa pastat, kus on maasikad...väkk :D

Oled söönud või teoretiseerid?

hotcocacola
18.07.10, 02:24
söönud pole, a lihtsalt tõenäoliselt ta annab liiga tugeva maitse pastale

Lowry
18.07.10, 03:07
söönud pole, a lihtsalt tõenäoliselt ta annab liiga tugeva maitse pastale

"Õhtusöök viiele" saatesse soovitan kiri saata!!!

MissLiz
18.07.10, 08:47
Vähe tuus kook ju :D

nomerlot
18.07.10, 08:50
"Õhtusöök viiele" saatesse soovitan kiri saata!!!

See on saade, millel pole söögitegemisega suurt pistmist, mingi suvaline riäälitilora.

taipupole
18.07.10, 17:09
söönud pole, a lihtsalt tõenäoliselt ta annab liiga tugeva maitse pastale

naer, okei, ma korraks juba arvasin, et sa räägid tõsiselt

qbj0hn
19.07.10, 13:34
Sõjaväes anti mingit soja jogurtit.Ma pole hullemat pläusti kunagi söönud vist.Tavaliselt k6ik j2tsid j2rgi selle.
Aga see jäätisega ja marjadega tundub kyll ylimaitsev.

nomerlot
25.07.10, 13:53
Täna lõunaks külmsupp. Keefir, hakitud kurk, tomat, paprika, keedetud muna ja värske kartul. Tilli, peterselli lisaks, maitsetäienduseks veidi Põltsamaa kanget sinepit, läbi segada ja ongi valmis. Nüüd on külmkapis paar tundi maitsestunud, peagi löön lusika sisse.

ristijeesus
25.07.10, 14:57
Ent tõesti, soja on alternatiivina nii piima- kui lihatoodetele täiesti hindamatu allikas. Ja kuigi teatud grupid püüavad halvustada soja omadusi ja seada kahtluse alla selle tervislikkust, on sellised katsed täiesti läbi kukkunud.


Juhtusin kodusoleva sojaõli pudeli pealt lugema, et õli valmistatud geneetiliselt muundatud sojaubadest. Lausa 70% sojatoodetest olla GM-sojast.
Mida Sa arvad sellest uuringust http://www.responsibletechnology.org/utility/showArticle/?objectID=4888#
Ja sellest jutust http://www.naturalnews.com/026334_soy_Roundup_GMO.html

Tervislikkusest paistab asi väga kaugel olema.

k2snakalle
25.07.10, 15:07
parem rääkige kust tallinnast saab head pizzat? Mingi lihaga ikka (või singiga)... suurus/hind ei oma väga tähtsust

alaska
25.07.10, 15:15
RIMI kreeka pizza on päris hea, kui kaasa tahad osta.

k2snakalle
25.07.10, 15:17
RIMI kreeka pizza on päris hea, kui kaasa tahad osta.
Usaldan sind ja lähen proovin järgi..rimi mul siit 5minti kaugusel. Polegi vist varem rimist pizzat ostnud :D

nomerlot
25.07.10, 15:27
Juhtusin kodusoleva sojaõli pudeli pealt lugema, et õli valmistatud geneetiliselt muundatud sojaubadest. Lausa 70% sojatoodetest olla GM-sojast.
Mida Sa arvad sellest uuringust http://www.responsibletechnology.org/utility/showArticle/?objectID=4888#
Ja sellest jutust http://www.naturalnews.com/026334_soy_Roundup_GMO.html

Tervislikkusest paistab asi väga kaugel olema.

GMO sojauba ruulib kogu maailmas, v.a. euroliidus. Viimases GEO-s kirjutab sellest, Argentiinas on 50% põllumaast GMO-soja all kinni, nii metsikult läheb kaubaks.

ristijeesus
25.07.10, 15:43
Argentina 50% on isegi hea veel. USAs on 91% see näitaja.

-andres-
25.07.10, 15:45
parem rääkige kust tallinnast saab head pizzat? Mingi lihaga ikka (või singiga)... suurus/hind ei oma väga tähtsust

New York Pizza ja Pizza Americana on head.

nomerlot
25.07.10, 15:51
New York Pizza ja Pizza Americana on head.

ja kui Itaalia moodi pizzat tahad, siis Vapianodes ning Da Vincis Aia tänaval.

k2snakalle
25.07.10, 15:57
kreeka pizza ongi päris hea...natukene kuiv ainult ja oliividega :D muud probleemi pole

Godspeed_EJ
25.07.10, 16:23
ja kui Itaalia moodi pizzat tahad, siis Vapianodes ning Da Vincis Aia tänaval.

Kõige paremad Itaali moodi pizzad Tallinnas ja üldse Eestis on Attimos.

Kui pole seal käinud, siis soovitan soojalt - Peterburi tee 49, Tallinn.

Sisustus annab soovida, aga maitseelamus on garanteeritud.

edit: Pastad samuti head

leits
25.07.10, 16:26
americana .. oli kuskil mustamäel .. kunagi k2isin .. jube hea oli..

rohelinekonn
25.07.10, 17:48
Kõige paremad Itaali moodi pizzad Tallinnas ja üldse Eestis on Attimos.



päris nii ei ole Tartus on La Dolce Vita nimeline koht olemas

leits
25.07.10, 17:52
ja sain t2na elu parima pizza kogmuse cambodias shinaoukvilles (ilmselt kirjutan siiani valesti) .. normal taldriku t2is nagu standard praad ilmselt v2iksem .. vegeterian pizza 3.75 usd maksis ... ja mahlasemat, parema põhjaga pizzat ei ole ma saanud ei eestis, ei itaalias ei mujal euroopas ... NUUUUTS

roheline pipar (suured tykid), seened, mõni oliiv, tomat, porgand, sibul, paprika ja midagi veel ja juust obv ,,, NÄMM NÄMM .. tavernale voik insta selle korval tuld anda

nomerlot
25.07.10, 21:40
Kõige paremad Itaali moodi pizzad Tallinnas ja üldse Eestis on Attimos.

Kui pole seal käinud, siis soovitan soojalt - Peterburi tee 49, Tallinn.

Sisustus annab soovida, aga maitseelamus on garanteeritud.

edit: Pastad samuti head

Attimo on päris akuraatne koht, ei vaidle vastu. Absoluutseid üldistusi ise ei julge teha, pole teabmis tihe pizzasööjagi. Aga kui, siis ikka head, mitte selveri suvalist või mingit sügavkülmaasja.

Godspeed_EJ
25.07.10, 21:54
päris nii ei ole Tartus on La Dolce Vita nimeline koht olemas

Jah, ma ei saa üldistada. Ütlen siis nii, et mina pole paremat mujalt saanud.

Kui Tartu satun, siis külastan La Dolce Vitat.
Kesklinnas asub?

rohelinekonn
26.07.10, 08:37
Jah, ma ei saa üldistada. Ütlen siis nii, et mina pole paremat mujalt saanud.

Kui Tartu satun, siis külastan La Dolce Vitat.
Kesklinnas asub?

Jah tartus asub kõik kesklinnas pms :P
Aga kui sulle Attimo meeldib söökide poolest siis usun tasub külastada ka dolce vitat. Ma ise pole Attimos käinud aga tahaks kunagi minna kindlasti Olen juba aastaid mõelnud selle peale aga tlns pole meeles olnud ja nüüd olin sootuks unustanud

Madis Very
26.07.10, 13:35
Mida keegi targem ütleks veregrupi järgi söögi valimisest nd stuff ?
Sattus selline huvitav raamat kätte, kuid ei tea kas võtta tõena või mingi bullshit :D. Põhinenud küll uurimistöödel aga ikkagi.
Nt: 0 grupi veri peaks hoiduma maapähklitest aga soovitatud kreeka omad. Ning sööma rohkelt loomaliha, kuid hoiduma täisterviljadest jms. jneeee väga põhjalikult ikka kõik lahti räägitud lihtsalt tõin paar näidet.

/Out of curiosity, erplander ega sa äkki A grupp pole ? (:

Godspeed_EJ
26.07.10, 13:41
Mida keegi targem ütleks veregrupi järgi söögi valimisest nd stuff ?


Olen proovinud seda kunagi. Suutsin seda järgida ca ku aega. Probleemseks osutus asjaolu, et raamatu info puhul olid paljud endale maitsvad asjad nö vastunäidustatud. Lisaks sellele ei näinud kuu möödudes mingit tervise boostimise toimet.

Tasakaalustatud toitumine ftw!

Enne kui keegi jälle kisama kukub, siis ütlen, et kindlasti see dieet sobib osadele.

Rage
26.07.10, 14:11
suht savi oled sa kaalujälgija või veregurpi diiedi pidaja.. tasakaalustatud toitumine viib nii ehk naa sihile.

Ski
26.07.10, 14:12
RIMI kreeka pizza on päris hea, kui kaasa tahad osta.

Kreeka pizzat proovinud küll pole, aga Rimi singi-šampinjoni on küll tublisti üle keskmise hea kraam.

erplander
26.07.10, 14:18
Mida keegi targem ütleks veregrupi järgi söögi valimisest nd stuff ?
Sattus selline huvitav raamat kätte, kuid ei tea kas võtta tõena või mingi bullshit :D. Põhinenud küll uurimistöödel aga ikkagi.
Nt: 0 grupi veri peaks hoiduma maapähklitest aga soovitatud kreeka omad. Ning sööma rohkelt loomaliha, kuid hoiduma täisterviljadest jms. jneeee väga põhjalikult ikka kõik lahti räägitud lihtsalt tõin paar näidet.

/Out of curiosity, erplander ega sa äkki A grupp pole ? (:

Type O Negative :)

Aga ei suuda eriti tõsiselt võtta seda. Neist nn dieetidest ainus tõsiseltvõetav ja soovitatav on pH-dieet.

Ja muidugi loomulik toitumine on täistaimetoitlus, seda ei oska isegi dieediks pidada :)

nomerlot
26.07.10, 14:22
suht savi oled sa kaalujälgija või veregurpi diiedi pidaja.. tasakaalustatud toitumine viib nii ehk naa sihile.

Ma arvan ka, et kui püüad üldlevinud tervisliku toitumissoovituste raames enam-vähem püsida, biidid sa juba jõhkralt eesti meeste liferate'i. Igasugu ekstreemsed ja kummalistel alustel põhinevad dieedid on väljatöötatud tooted, mis lähtuvad kellegi ärihuvidest, mitte inimeste tervisest.

Tervise Arengu Instituudi uus toitumisportaali programm on toitumise tasakaalustamisel päris abiks, tõsine töö on ära tehtud. Tasuta ka, riigi rahastusel ja teaduslikel alustel, ei ole mingid soolapuhujad ja kerge raha otsijad.

http://tap.nutridata.ee/

Madis Very
26.07.10, 14:29
Ty, seda arvasin minagi, et tasakaalustatud toitumine ftw ja see veregrupi oma suht BS.

kilu6
26.07.10, 14:42
Järjekordne piimapropaganda lastele tuli just välja:)

http://www.lastekas.ee/index.php?go=web&t=1&id=3571

kilu6
26.07.10, 14:45
Juhtusin kodusoleva sojaõli pudeli pealt lugema, et õli valmistatud geneetiliselt muundatud sojaubadest. Lausa 70% sojatoodetest olla GM-sojast.
Mida Sa arvad sellest uuringust http://www.responsibletechnology.org/utility/showArticle/?objectID=4888#
Ja sellest jutust http://www.naturalnews.com/026334_soy_Roundup_GMO.html

Tervislikkusest paistab asi väga kaugel olema.


Bump - nõuab asjatundja erp kommentaare:)

Ja küsiks veel, et sojapood.ee promob sojapiimamasinat - maksab "ainult" 1800.- . Kas sa ka kasutad seda?

(ise ma veel soja puutund pole:)

HBHmDRy49Ao

Potsataja
26.07.10, 14:46
Ja muidugi loomulik toitumine on täistaimetoitlus, seda ei oska isegi dieediks pidada :)

No kuidagi ei jõua pärale, kuidas täistaimetoitlus just see ainuõige loomulik toitumine on :mad:

erplander
26.07.10, 15:27
No kuidagi ei jõua pärale, kuidas täistaimetoitlus just see ainuõige loomulik toitumine on :mad:

Harivat materjali sel teemal on lademes, kui huvi, siis anna ainult minna :)

http://foorum.pokkeriprod.com/showpost.php?p=193339&postcount=736

http://foorum.pokkeriprod.com/showpost.php?p=156141&postcount=560

http://foorum.pokkeriprod.com/showpost.php?p=228698&postcount=1087

http://foorum.pokkeriprod.com/showpost.php?p=228715&postcount=1088

http://foorum.pokkeriprod.com/showpost.php?p=154788&postcount=531

sm112
26.07.10, 15:34
Sa muudkui korrutad seda, et piimatooted on kahjulikud ja siis tood ainsa "õige" alternatiivina välja taimetoitluse. Lisaks piimatoodetele on veel muide loomaliha, kala, linnuliha, munad jms, või tõmbad varrukast mõne neid maatasa tegeva uuringu ka välja? Minu jaoks kuulub taimetoitlus samasuguse vaimse kõrvalekalde valdkona nagu paduusklikkus ja homoseksualism.

macroTilt
26.07.10, 15:39
Sa muudkui korrutad seda, et piimatooted on kahjulikud ja siis tood ainsa "õige" alternatiivina välja taimetoitluse. Lisaks piimatoodetele on veel muide loomaliha, kala, linnuliha, munad jms, või tõmbad varrukast mõne neid maatasa tegeva uuringu ka välja? Minu jaoks kuulub taimetoitlus samasuguse vaimse kõrvalekalde valdkona nagu paduusklikkus ja homoseksualism.

hahahaahahahahahahahaha, see on raudselt selle aasta parim nali!
:biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::biggrin:

unreal storys ;)

ok2aa
26.07.10, 15:48
keegi võtab veel erplanderi juttu tõsiselt?

Potsataja
26.07.10, 15:50
Minu jaoks kuulub taimetoitlus samasuguse vaimse kõrvalekalde valdkona nagu paduusklikkus ja homoseksualism.

Erlplanderi stiilis taimetoitlus ongi paduusklikus, sest uskuda võib igasugu stuffi, mitte ainult konkreetsesse jumalusse. Homoseksualism on aga natuke teine teema, sest homoks reeglina sünnitakse, mitte ei areneta.


Erplander, ma vaatasin kiire pilguga kõik sinu antud teema postitused läbi ja SINU enda arvamust kohtasin ülivähe, ikka link siia ja sinna, tsitaat sellelt ja teiselt jne. Tood ehk välja 5-10 punkti, miks SINU arvates on taimetoitlane parem/võimekam/õigem/jne ???


PS. Jätame mängust välja sinu isikliku enesetunde jms. peale taimetoitlaseks muutumist, usk teeb imesid ja ka klaasist veest võib purju jääda.

erplander
26.07.10, 15:50
Sa muudkui korrutad seda, et piimatooted on kahjulikud ja siis tood ainsa "õige" alternatiivina välja taimetoitluse. Lisaks piimatoodetele on veel muide loomaliha, kala, linnuliha, munad jms, või tõmbad varrukast mõne neid maatasa tegeva uuringu ka välja? Minu jaoks kuulub taimetoitlus samasuguse vaimse kõrvalekalde valdkona nagu paduusklikkus ja homoseksualism.

Ma ikka olen korrutanud seda, et KÕIK loomne on kahjulik, paistab, et sa pole eriti tähelepanelikult jälginud seda teemat :)


Lisaks piimatoodetele on veel muide loomaliha, kala, linnuliha, munad jms, või tõmbad varrukast mõne neid maatasa tegeva uuringu ka välja?

Poleks uskunud, et mõni vajab selleks ka veel uuringuid :)
Suitsetamise kahjulikkuse kohta ei vaja uuringuid?


Minu jaoks kuulub taimetoitlus samasuguse vaimse kõrvalekalde valdkona nagu paduusklikkus ja homoseksualism.

Ja täpselt samuti on minu jaoks ülim perverssus süütute loomade pidamine totaalselt haigetes tingimustes, nende killimine nii nagu see toimub ja siis nendest roiskuvatest korjustest toidu tegemine, sickness. Omaette klass on ülirasvase ja kontsentreeritud loomaeritise ehk piima kasutamine toiduks. Ja sellest põhjustatud lugematute allergiate ja seedeprobleemide, rääkimata tõsisematest haigustest, käes vaevlemine.

erplander
26.07.10, 16:01
Erlplanderi stiilis taimetoitlus ongi paduusklikus, sest uskuda võib igasugu stuffi, mitte ainult konkreetsesse jumalusse.

Ja täpselt nii ongi, uskuda võib ka laibatoodete ja lehmaeritiste tarbimise vajalikkusesse, nii et oleme täpselt võrdsel tasemel :)


Erplander, ma vaatasin kiire pilguga kõik sinu antud teema postitused läbi ja SINU enda arvamust kohtasin ülivähe, ikka link siia ja sinna, tsitaat sellelt ja teiselt jne. Tood ehk välja 5-10 punkti, miks SINU arvates on taimetoitlane parem/võimekam/õigem/jne ???

PS. Jätame mängust välja sinu isikliku enesetunde jms. peale taimetoitlaseks muutumist, usk teeb imesid ja ka klaasist veest võib purju jääda.

Siinkohal tõingi välja eelkõige postitused välistele allikatele, et saaksid end harida, kui selleks soovi on. Oma arvamusi ja kogemusi olen ikka omajagu kirjeldanud kogu teema jooksul, selleks pead siiski kogu teema läbi vaatama, kui seda veel teinud pole.

Aga omnivoorluse usk on tõesti üks võimsamaid uske tänapäeval ;)

rrrr
26.07.10, 16:03
Erp, aga garantiid ju ei ole, et ma kõigist (või vähemalt enamustest) ihuhädadest lahti saan kui sinu usku pööran? Tahaks jälle mitu korda öö jooksul põmmutada (ja sealjuures ka mõnu tunda) ning maratoni joosta...

taipupole
26.07.10, 16:04
Ja täpselt samuti on minu jaoks ülim perverssus süütute loomade pidamine totaalselt haigetes tingimustes, nende killimine nii nagu see toimub ja siis nendest roiskuvatest korjustest toidu tegemine, sickness. Omaette klass on ülirasvase ja kontsentreeritud loomaeritise ehk piima kasutamine toiduks. Ja sellest põhjustatud lugematute allergiate ja seedeprobleemide, rääkimata tõsisematest haigustest, käes vaevlemine.

Ma tõesti väga loodan, et sa sööd vaid Eestis kasvatatud toitu, vastasel juhul on sinu hingel looduse tapmine, sest toit tuuakse kuskilt lennuki või autoga jne ;)

Ehk ma pigem arvan, et liigne agarus on ogarus.

Siinkohal on õige aeg selle lingi jaoks: http://www.gq.com/food-travel/alan-richman/201007/alan-richman-ethical-eating?printable=true. Kuigi selle teksti loeb lõpuni läbi umbes kolm inimest, siis kirjutatud on ikka hästi.

g00000se
26.07.10, 16:05
Ja poelettidel roiskuvat paprikat järad kahe suu poolega jah :P Istu vaikselt edasi ja söö oma taimekesi. Ära propageeri siin lollusi, pliis noh. Meestele on liigses koguses sojavalk kahjulik. Puskle vastu, mul savi :P

Potsataja
26.07.10, 16:12
Ja täpselt samuti on minu jaoks ülim perverssus süütute loomade pidamine totaalselt haigetes tingimustes, nende killimine nii nagu see toimub ja siis nendest roiskuvatest korjustest toidu tegemine, sickness.

Selle osaga olen nõus, sest enamjaolt on teekond, kuidas liha meie toidulauale jõuab päris rõve.


Ja täpselt nii ongi, uskuda võib ka laibatoodete ja lehmaeritiste tarbimise vajalikkusesse, nii et oleme täpselt võrdsel tasemel :)

Liblikaefektist oled kuulnud ? Sinu taimetoitluse tõttu võib maailma teises otsas 10 süütut looma surra, samas lihatoidu puhul sureks ehk 10 taime ;)


Edit: Taipupole tõi välja väga õige poindi: vastasel juhul on sinu hingel looduse tapmine, sest toit tuuakse kuskilt lennuki või autoga jne

Eestis tapetud loomaliha söömine kahjustab keskkonda lõppkokkuvõttes kordi vähem, kui välismaalt samas koguses taimetoidu importimine.

taipupole
26.07.10, 16:16
Mul on tegelt erplanderile tõsised küsimus ka. Läbi aastakümnete on inimeste eluiga tõusnud ja seda süües liha ning juues piima. Isegi Eestis ja niimoodi on elatud mitmeid põlvkondi. Sinu esitletud elustiilil järgi pole sisuliselt (nokitsejaid on alati olnud) üks põlvkond veel läbivalt lõpunigi elanud, sest nii vegan kui ka taimetoitlus on pigem 20. sajandi suunad.

Sellest küsimused: kust tuleb veendumus, et niimoodi on elu parem, kui me ei saa mõjusid (veganite osakaal veel ka alla protsendi või tsipa üle USAs ja UKs) veenvalt mõõta? Mis saab siis, kui viiekümne aasta pärast selgub, et veganite eluiga on lühem kui näiteks piimajoojatel ehk miks peaks siis vegani valima?

erplander
26.07.10, 16:19
Erp, aga garantiid ju ei ole, et ma kõigist (või vähemalt enamustest) ihuhädadest lahti saan kui sinu usku pööran? Tahaks jälle mitu korda öö jooksul põmmutada (ja sealjuures ka mõnu tunda) ning maratoni joosta...

Kui võtad vaevaks tutvuda viidatud materjalidega, siis saad teada, et potentsile mõjubki eriti halvasti just liha- ja piimatoodetega liialdamine.

Ja tegelikult on kõik vastupidavusalade tegijad, eriti tippmaratoonarid ja triatlonistid pea eranditult (täis)taimetoitlased, vähemalt võistlusperioodil:
http://www.jivdaya.org/vegetarian_athletes.htm
Kui nad seda poleks, annaksid nad lihtsalt ülisuure eelise oma vastastele :)

Potsataja
26.07.10, 16:21
Siinkohal tasuks ehk sisse tuua Jaapani näide, neil kõrgeim keskmine eluiga ja liha süüakse minimaalselt (kala obv sedavõrd rohkem) ?

Potsataja
26.07.10, 16:23
Kui võtad vaevaks tutvuda viidatud materjalidega, siis saad teada, et potentsile mõjubki eriti halvasti just liha- ja piimatoodetega liialdamine.

Ja tegelikult on kõik vastupidavusalade tegijad, eriti tippmaratoonarid ja triatlonistid pea eranditult (täis)taimetoitlased, vähemalt võistlusperioodil:
http://www.jivdaya.org/vegetarian_athletes.htm
Kui nad seda poleks, annaksid nad lihtsalt ülisuure eelise oma vastastele :)

Jälle lingid, räägi enda kogemustest. :p

erplander
26.07.10, 16:23
Ja poelettidel roiskuvat paprikat järad kahe suu poolega jah :P Istu vaikselt edasi ja söö oma taimekesi. Ära propageeri siin lollusi, pliis noh. Meestele on liigses koguses sojavalk kahjulik. Puskle vastu, mul savi :P

Liigses koguses on tõesti iga asi kahjulik, midagi tarka ka su suust.

Muidu mul ka savi neist, kellel tõsine ajublokk mingi dogma suhtes, mis sellistega ikka teha.

erplander
26.07.10, 16:24
Jälle lingid, räägi enda kogemustest. :p

Enda kogemused on super-suurepärased.

taipupole
26.07.10, 16:26
Ja tegelikult on kõik vastupidavusalade tegijad, eriti tippmaratoonarid ja triatlonistid pea eranditult (täis)taimetoitlased, vähemalt võistlusperioodil:http://www.jivdaya.org/vegetarian_athletes.htm
Kui nad seda poleks, annaksid nad lihtsalt ülisuure eelise oma vastastele :)

Naer.

Dave Scott, Edwin Moses, Paavo Nurmi. Hea, et keegi neid nimesid veel mäletab. Kuhu jäävad Michael Phelps, Usain Bolt ja teised? Või polegi kedagi esile tõsta viimasest kümnendist?

flipmachine
26.07.10, 16:27
Ja täpselt samuti on minu jaoks ülim perverssus süütute loomade pidamine totaalselt haigetes tingimustes, nende killimine nii nagu see toimub ja siis nendest roiskuvatest korjustest toidu tegemine, sickness. +1

Omaette klass on ülirasvase ja kontsentreeritud loomaeritise ehk piima kasutamine toiduks. Ja sellest põhjustatud lugematute allergiate ja seedeprobleemide, rääkimata tõsisematest haigustest, käes vaevlemine. -1 Camon.. loll jutt

Täpselt nagu nende " rohelistega" ainult vinguvad ja nutavad. Tra kui oled nii roheline siis võta ahv kaissu ja koli puu alla elama. Sama ka taimetoitlastega.. võta kapsas kaissu .

KristjanRawk
26.07.10, 16:27
Aga kuidas lastel siis emapiimaga on, et tegelt ei tohikski neile rinnast piima anda, sest see on kahjulik vaid peaks äkki mingit soja kraami sisse lükkama? Seda sesuhtse et sina väitsid, et taimetoitlus on inimesele loomulik, aga piimatooted, absull kõik imetajad ju toidavad oma järglasi piimaga.

Potsataja
26.07.10, 16:29
Sportlaste puhul on point pigem selles, et nende nimede puhul ei vaevugi keegi uurima, kuidas täpselt asjad tegelikult olid.

erplander
26.07.10, 16:54
Mul on tegelt erplanderile tõsised küsimus ka. Läbi aastakümnete on inimeste eluiga tõusnud ja seda süües liha ning juues piima. Isegi Eestis ja niimoodi on elatud mitmeid põlvkondi. Sinu esitletud elustiilil järgi pole sisuliselt (nokitsejaid on alati olnud) üks põlvkond veel läbivalt lõpunigi elanud, sest nii vegan kui ka taimetoitlus on pigem 20. sajandi suunad.

See massiline liha- ja piimatoodete kultus on (tänu põllumajanduslikule masstootmisele) üksnes viimase sajandi teema, enne seda tarbiti ka meie aladel loomseid toite vägagi tagasihoidlikus koguses. Samas eluiga on keskmiselt kasvanud kogu aeg, aga mitte tänu loomsete toitude osakaalu kasvule, vaid üldisete elu- ja sanitaartingimuste paranemise tõttu. Inimesed ei pea enam orjama 10-12 tundi tehases või põllul ja ennast tööga tapma.

Enamik rahvaid on läbi ajaloo olnud taimetoitlased, on seda muide ka tänapäeval. Vastasel juhul ei jätkuks lihtsalt ressursse. Sest kõigele muule lisaks on lihatootmine äärmiselt ressursse (maad, vett, kütust jne) raiskav tööstus. Kordi ja mõningate ressursside puhul kümneid kordi loodusele kahjulikum kui taimsete saaduste tootmine.


Sellest küsimused: kust tuleb veendumus, et niimoodi on elu parem, kui me ei saa mõjusid (veganite osakaal veel ka alla protsendi või tsipa üle USAs ja UKs) veenvalt mõõta? Mis saab siis, kui viiekümne aasta pärast selgub, et veganite eluiga on lühem kui näiteks piimajoojatel ehk miks peaks siis vegani valima?

Seda veendumust kinnitavad arvukad uuringud, eelkõige maailma suurim terviseuuring The China Study (Hiina Uuringut/Terviseprojekt), millest nähtub et need rahvagrupid, kes tarbivad enim loomseid tooteid, neil esineb ka enim kõikvõimalikke kroonilisi haigusi (erinevad vähi vormid, südamehaigus, suhkrutõbi, osteoporoos jne).

Hiina Uuringut peetakse maailmas seni märkimisväärseimaks ja ulatuslikemaks toitumisega seotud uuringuks, mida aitasid korraldada USA ja mitmete Euroopa riikide teadlased 1989. aastal. Hiina sobib ideaalselt kohaks, kus taoline terviseuuring läbi viia, kuna riigi eri piirkondades on levinud väga erinevad toitumistavad. Mõnedes külades valitseb peaaegu täielik taimetoitlus, teisal pannakse aga suurt rõhku lihatoitudele. Uuring hõlmas kokku üle 10 000 inimese, kellest igaühe kohta koguti üle 1000 ühiku kõikmõeldavat infot toitumise, elustiili ja keskkonna kohta. Selle andmeid analüüsitakse veel tänapäevalgi, kuid ühe peamise järeldusena on välja toodud, et hiinlastel, kes söövad vähim loomseid tooteid, on oluliselt madalamad vähi, südameatakkide jt krooniliste haiguste näitajad.

Avastati, et sarnased haigused esinevad kindlates geograafilistes ja majanduslikes piirkondades. Vähemjõukates maapiirkondades olid levinud haigused, mis arenenud riikides enam probleemiks pole, nagu tuberkuloos jt nakkushaigused. Samas esines maarahvastiku hulgas märksa vähem nn rikka ühiskonna haigusi nagu diabeeti, südamehaigusi, käärsoole-, rinna- ja kopsuvähki. Viimased tulid palju sagedamini esile jõukamates linnaregioonides, kus elustiil võimaldas tarbida enam liha, õli ja loomseid valke. Tuvastati, et kõrge verekolesterooli tase oli tihedalt seotud paljude vähkide – leukeemia, maksa-, käär- ja pärasoole-, kopsu- ja ajuvähi esinemisega. Uuringu tulemused näitasid, et isegi väikeses koguses loomsete toodete tarbimine põhjustab oluliselt haiguste sagenemist.

Loeng China Study tulemuste kohta:
yfsT-qYeqGM

Siin olen ka kirjutanud:
http://foorum.pokkeriprod.com/showpost.php?p=106414&postcount=243

erplander
26.07.10, 17:09
Aga kuidas lastel siis emapiimaga on, et tegelt ei tohikski neile rinnast piima anda, sest see on kahjulik vaid peaks äkki mingit soja kraami sisse lükkama? Seda sesuhtse et sina väitsid, et taimetoitlus on inimesele loomulik, aga piimatooted, absull kõik imetajad ju toidavad oma järglasi piimaga.

Nojah, ikka keegi jõudis ka selle küsimuseni välja :)

Kui sa nüüd natukene püüad loogiliselt mõelda, siis kuidas on võimalik jõuda järelduseni, et emapiim on kahjulik? Ei ole kahjulik, vastupidi, see on tõesti AINUS funktsioon, milleks piim on looduse poolt ette nähtud: rinnalaste toit.

AGA looduse poolt on ette nähtud ka see, et iga liik toidab ise oma järeltulijaid ja ei pea kasutama selleks ühegi võõrliigi piima, sest vastavalt iga liigi järglaste kasvukiirusele, kehamassile ja muudele omadustele on iga liigi piim absoluutselt erineva koostisega. Ja kui nüüd mõni liik, nt inimene, otsustab kasutama hakata mõne võõrliigi, nt lehma piima, siis sellega kaasnevad ka vastavad tagajärjed.

Lehma piim on looduslikult kohandatud ainult vasikate toitmiseks, kes kahekordistavad oma kaalu 47 päevaga (imikud 180 päevaga - nii et arvutage ise, mitmekordne on erinevus), kasvatavad neli magu ja kaaluvad üle 500 kilo kahe aasta pärast. Lehmapiim on kolm korda valgurikkam kui inimese piim ja sisaldab ligi 50% enam rasva. Mitte ükski liik peale inimese ei joo piima pärast imikuea lõppu, v.a kodukassid ja koerad, kuid nemadki on selle harjumuse omandanud inimese mõjul.

Inimese ja lehma piim on täiesti erineva koostisega. Lehmapiim on inimesele ebaloomulikult kõrge toiteväärtusega ja samas ei sisalda piisavas koguses kõiki inimese arenguks vajalikke aineid. Lehmapiimast tulenevad terviseriskid on suurimad just inimese esimesel eluaastal, mil lehmapiim võib põhjustada mitmete toiteelementide, nt raua, oluliste rasvhapete ja E-vitamiini defitsiiti. USA Lastearstide Akadeemia (The American Academy of Pediatrics) on soovitanud mitte anda alla ühe aasta vanustele lastele lehmapiima.

Lojuste piimas on väga vähe rauda. Imikud peaksid saama piimast iga päev 15 mg rauda, kuid lehmapiima peab selleks jooma vähemalt 3 ämbrit päevas (üle 30 liitri). Piim võib ka põhjustada verekadu seedetraktist, mis kahandab keha rauavarusid veelgi. Arvatakse, et verekadu võib olla reaktsiooniks lehmapiima liigsele valgusisaldusele. Piima pastöriseerimine siin ei aita. Iowa Ülikooli teadlased kirjutasid ajakirjas Journal of Pediatrics: "Suurele osale lastest põhjustab lehmapiimaga toitmine olulist hemoglobiinikao tõusu. Osa lapsi on ülitundlikud lehmapiima suhtes ja võivad kaotada suuri verekoguseid." Kuigi ohud on suurimad esimesel eluaastal, kaasnevad piima tarbimisega seotud terviseriskid ka vanematel lastel.

Potsataja
26.07.10, 17:11
a:

Siin olen ka kirjutanud:
http://foorum.pokkeriprod.com/showpost.php?p=106414&postcount=243

Saad ikka aru, et võrdled täiesti võrreldamatuid rahvuseid ? Ma teeks 100:1 last man standing beti eskimo peale, kui 100 eskimod vahetaksid elukohta 100 ühega sinu poolt mainitud rahvustest.

Tigrano
26.07.10, 17:13
Mul on tegelt erplanderile tõsised küsimus ka. Läbi aastakümnete on inimeste eluiga tõusnud ja seda süües liha ning juues piima. Isegi Eestis ja niimoodi on elatud mitmeid põlvkondi. Sinu esitletud elustiilil järgi pole sisuliselt (nokitsejaid on alati olnud) üks põlvkond veel läbivalt lõpunigi elanud, sest nii vegan kui ka taimetoitlus on pigem 20. sajandi suunad.

Sellest küsimused: kust tuleb veendumus, et niimoodi on elu parem, kui me ei saa mõjusid (veganite osakaal veel ka alla protsendi või tsipa üle USAs ja UKs) veenvalt mõõta? Mis saab siis, kui viiekümne aasta pärast selgub, et veganite eluiga on lühem kui näiteks piimajoojatel ehk miks peaks siis vegani valima?


Näiteks India elanikkonnast peaks olema umbkaudu 60-80% taimetoitlased, kes tarvitavad enamus ka piimatooteid ja see ei ole mingi 20 sajandi suund vaid taimetoitlased on nad olnud seal läbi aegade. Muidugi ilma piimata nad seal elu ette ei kujutaks, sest lehm ja piim on nende jaoks püha ja toitumiskultuuris väga tähtsal kohal.

Seal elab rohkem, kui miljard inimest, kes on väga terved ja õnnelikud ehk pean silmas seda, et ei ole vaja tõestada, et taimse toidu ja piima peal saab ideaalselt ja väga hästi keha üleval hoida ;)

Kuna olen uurinud India kirjandust, siis panen korra kirja kiirelt ehk kedagi huvitab miks niipaljud inimsed seal söövad taimset toitu.

Miks Indias toitutakse nii? Toidu otstarbeks on pikendada eluiga, puhastada mõistust ning anda kehale jõudu. See on ainuke toidu otstarve. Minevikus elanud suured autoriteedid valisid välja toidud, mis on parimad tervisele ning mis pikendavad eluiga. Sellisteks toitudeks on piimatooted :biggrin:, suhkur, riis, nisu, puuviljad ja juurviljad. Kõik need toidud on oma olemuselt puhtad ja kõike võib tarbida ehk ei pea olema ainult soja jne :biggrin:, sellepärast ka enamus vanaajastu kuulsaid teadlseid olid taimetoitlased.

See on täiesti teistsugune toit kui liha ja alkohol, mis on tarbimiseks kõlbmatud. Loomset vajalikku rasva saab piimast, mis on imelisim kõikidest toitudest. Tsiviliseeritud viis vajaliku loomse rasva saamiseks on tarvitada piimatooteid, loomade tapmine ei kuulu inimlike kommete hulka ja proteiini võib saada piisavalt näiteks hernestest, nisust jne

Nii on kirjas India tarkades raamatutes :biggrin:

Oliverk
26.07.10, 17:20
Indias ei sööda liha,sest selleks pole raha. Ei midagi rohkemat. Samuti on rahvaarv liiga suur et et üldse liha hulgi pakkuda saaks.

erplander
26.07.10, 17:20
Saad ikka aru, et võrdled täiesti võrreldamatuid rahvuseid ? Ma teeks 100:1 last man standing beti eskimo peale, kui 100 eskimod vahetaksid elukohta 100 ühega sinu poolt mainitud rahvustest.

lol, ja ise kavatsed siis 150-aastaseks elada, et tulemused ära oodata?

Ja mis mõttes võrreldamatuid? Oli ju öeldud, et kõik välja toodud rahvad elasid üsna äärmuslikes tingimustes. Et nende eluea pikkuse määras toit, mitte karmid elutingimused.

ok2aa
26.07.10, 17:22
saan ma õigesti aru, et kõige usaldusväärsem uuring on 89 aastal läbi viidud hiinas 10 000 inimese valimiga?
:) :)

Potsataja
26.07.10, 17:22
Indias ei sööda liha,sest selleks pole raha. Ei midagi rohkemat. Samuti on rahvaarv liiga suur et et üldse liha hulgi pakkuda saaks.

Ehk targad olid tõesti targad oma soovituste jagamisel.


lol, ja ise kavatsed siis 150-aastaseks elada, et tulemused ära oodata?

Ja mis mõttes võrreldamatuid? Oli ju öeldud, et kõik välja toodud rahvad elasid üsna äärmuslikes tingimustes. Et nende eluea pikkuse määras toit, mitte karmid elutingimused.

Võrrelda saab ikka +/- 20% erineva keskmise õhutemperatuuriga rahvuseid, kes muus osas on üsna sarnased va. see, et ühed on vegenid ja teised omnivoorid. Sinu näites toodud rahvused paneksid eskimode karmides tingimustes elades pillid kotti väga kiiresti, kuid eskimod peaksid kordi kauem vastu.

Tigrano
26.07.10, 17:22
Indias ei sööda liha,sest selleks pole raha. Ei midagi rohkemat. Samuti on rahvaarv liiga suur et et üldse liha hulgi pakkuda saaks.

Kahjuks vale vastus, sest isegi kui neil oleks liha, siis juba uks ei lubaks süüa ;)

Oliverk
26.07.10, 17:24
Kahjuks vale vastus, sest isegi kui neil oleks liha, siis juba uks ei lubaks süüa ;)

Usk ei luba süüa veiseliha minuteada. Kui ka midagi muud siis siis olen avatud täiendustele.
Muidugi on Indias ka palju moslemeid, need jälle ei söö sealiha. Sitt usk anyway mis liha süüa ei luba :D

taipupole
26.07.10, 17:26
Samas esines maarahvastiku hulgas märksa vähem nn rikka ühiskonna haigusi nagu diabeeti, südamehaigusi, käärsoole-, rinna- ja kopsuvähki. Viimased tulid palju sagedamini esile jõukamates linnaregioonides, kus elustiil võimaldas tarbida enam liha, õli ja loomseid valke.

Kas palju lihtsam vastus pole keskkond, kus nad elavad (a'la istuv töö, vilets õhk jne...)?

ok2aa
26.07.10, 17:30
Kas palju lihtsam vastus pole keskkond, kus nad elavad?

mu ettepanek oleks trolli söötmine lõpetada, seinaga ei ole mõtet vaielda ning allikate nagu innoirja.com ja ultravegan.info väidetega vaidlemine on mõttetus kuubis.

Godspeed_EJ
26.07.10, 17:30
Minul on ikka küsimus erplanderile, millele pole vastust saanud

Mina söön liha, sina mitte.

Väidad, et oled parema tervise juures.

Kuidas/millega mõõdame?

kardaanirist
26.07.10, 17:36
Samas esines maarahvastiku hulgas märksa vähem nn rikka ühiskonna haigusi nagu diabeeti, südamehaigusi, käärsoole-, rinna- ja kopsuvähki. Viimased tulid palju sagedamini esile jõukamates linnaregioonides, kus elustiil võimaldas tarbida enam liha, õli ja loomseid valke.


see on küll bs. igasugused südamehaigused on suurema tõenäosusega põhjustatud ikkagi istuvast elustiilist (autoga sõitmine, istuv töö jne), mis maakohtades ei ole väga võimalik, sest muidu ei elatataks endid ära. samuti usun, et kopsuvähki tekitab suurema tõenäosusega siiski suitsetamine, õhusaaste jne, mis jällegi maakohtades on harvemini esinev nähtus.

erplander
26.07.10, 17:49
see on küll bs. igasugused südamehaigused on suurema tõenäosusega põhjustatud ikkagi istuvast elustiilist (autoga sõitmine, istuv töö jne), mis maakohtades ei ole väga võimalik, sest muidu ei elatataks endid ära. samuti usun, et kopsuvähki tekitab suurema tõenäosusega siiski suitsetamine, õhusaaste jne, mis jällegi maakohtades on harvemini esinev nähtus.

Igaüks usub seda, mida tahab, samas faktid räägivad kõige selgemat keelt.

Potsataja
26.07.10, 17:56
Igaüks usub seda, mida tahab, samas faktid räägivad kõige selgemat keelt.

Just nimelt, seepärast ei kõlagi kogu sinu jutt eriti usutavalt.

kardaanirist
26.07.10, 17:56
Igaüks usub seda, mida tahab

ei oleks ise osanud paremini öelda. :)



samas faktid räägivad kõige selgemat keelt.

allikate nagu innoirja.com ja ultravegan.info väidetega vaidlemine on mõttetus kuubis.

erplander
26.07.10, 18:05
Minul on ikka küsimus erplanderile, millele pole vastust saanud

Mina söön liha, sina mitte.

No söö pealegi, igast asju süüakse, Koreas ja Hiinas mitmesuguseid tõuke jne. Ega's mina lihtne inimene saa kätt ette panna.



Väidad, et oled parema tervise juures.

Ikka väidan, kuidas muidu.



Kuidas/millega mõõdame?

Ei tea, äkki härra mõtleb välja? Kas mõõdame mõõdulindiga või hoopis margapuuga? Ja mida me siis mõõdame, kolesteroolitaset? Kui vana oled, paistad olevat 10-15 aastat noorem, kas need tulemused üldse võrreldavad? Jah, küsimusi on palju.

erplander
26.07.10, 18:08
mu ettepanek oleks trolli söötmine lõpetada, seinaga ei ole mõtet vaielda ning allikate nagu innoirja.com ja ultravegan.info väidetega vaidlemine on mõttetus kuubis.

Ise mõtlesid selle ultravegan.info välja? Päris andekas tüüp, ma vaatan.

Kahjuks millekski enamaks peale trollimise sa tõesti ei küündi.

leits
26.07.10, 18:14
Ma ei tea, kas siin kuskil see olnud, kuid kysin ikka. Milleks taimeetoitlased mereandidest loobuvad. Ala kalad, ok lõhedes jms on mingeid rasvu jms aga need on ju kõik kasulikud inimesele (omega jne jamad), siis veel vähid, kalmaarid, krevetid jne jne .. Peaksid nad ju kõik vähe kcal sisaldama ning tervisele head olema?

Potsataja
26.07.10, 18:15
No söö pealegi, igast asju süüakse, Koreas ja Hiinas mitmesuguseid tõuke jne. Ega's mina lihtne inimene saa kätt ette panna.



Ikka väidan, kuidas muidu.



Ei tea, äkki härra mõtleb välja? Kas mõõdame mõõdulindiga või hoopis margapuuga? Ja mida me siis mõõdame, kolesteroolitaset? Kui vana oled, paistad olevat 10-15 aastat noorem, kas need tulemused üldse võrreldavad? Jah, küsimusi on palju.

Lihtne, tänapäeval saab raha eest kõike ehk kaotaja (viletsamas seisundis olija) maksab mõlema testid kinni. Koormustest+veretest+jne.

g00000se
26.07.10, 18:21
See massiline liha- ja piimatoodete kultus on (tänu põllumajanduslikule masstootmisele) üksnes viimase sajandi teema, enne seda tarbiti ka meie aladel loomseid toite vägagi tagasihoidlikus koguses. Samas eluiga on keskmiselt kasvanud kogu aeg, aga mitte tänu loomsete toitude osakaalu kasvule, vaid üldisete elu- ja sanitaartingimuste paranemise tõttu. Inimesed ei pea enam orjama 10-12 tundi tehases või põllul ja ennast tööga tapma.

Enamik rahvaid on läbi ajaloo olnud taimetoitlased, on seda muide ka tänapäeval. Vastasel juhul ei jätkuks lihtsalt ressursse. Sest kõigele muule lisaks on lihatootmine äärmiselt ressursse (maad, vett, kütust jne) raiskav tööstus. Kordi ja mõningate ressursside puhul kümneid kordi loodusele kahjulikum kui taimsete saaduste tootmine.



Seda veendumust kinnitavad arvukad uuringud, eelkõige maailma suurim terviseuuring The China Study (Hiina Uuringut/Terviseprojekt), millest nähtub et need rahvagrupid, kes tarbivad enim loomseid tooteid, neil esineb ka enim kõikvõimalikke kroonilisi haigusi (erinevad vähi vormid, südamehaigus, suhkrutõbi, osteoporoos jne).

Hiina Uuringut peetakse maailmas seni märkimisväärseimaks ja ulatuslikemaks toitumisega seotud uuringuks, mida aitasid korraldada USA ja mitmete Euroopa riikide teadlased 1989. aastal. Hiina sobib ideaalselt kohaks, kus taoline terviseuuring läbi viia, kuna riigi eri piirkondades on levinud väga erinevad toitumistavad. Mõnedes külades valitseb peaaegu täielik taimetoitlus, teisal pannakse aga suurt rõhku lihatoitudele. Uuring hõlmas kokku üle 10 000 inimese, kellest igaühe kohta koguti üle 1000 ühiku kõikmõeldavat infot toitumise, elustiili ja keskkonna kohta. Selle andmeid analüüsitakse veel tänapäevalgi, kuid ühe peamise järeldusena on välja toodud, et hiinlastel, kes söövad vähim loomseid tooteid, on oluliselt madalamad vähi, südameatakkide jt krooniliste haiguste näitajad.

Avastati, et sarnased haigused esinevad kindlates geograafilistes ja majanduslikes piirkondades. Vähemjõukates maapiirkondades olid levinud haigused, mis arenenud riikides enam probleemiks pole, nagu tuberkuloos jt nakkushaigused. Samas esines maarahvastiku hulgas märksa vähem nn rikka ühiskonna haigusi nagu diabeeti, südamehaigusi, käärsoole-, rinna- ja kopsuvähki. Viimased tulid palju sagedamini esile jõukamates linnaregioonides, kus elustiil võimaldas tarbida enam liha, õli ja loomseid valke. Tuvastati, et kõrge verekolesterooli tase oli tihedalt seotud paljude vähkide – leukeemia, maksa-, käär- ja pärasoole-, kopsu- ja ajuvähi esinemisega. Uuringu tulemused näitasid, et isegi väikeses koguses loomsete toodete tarbimine põhjustab oluliselt haiguste sagenemist.

Loeng China Study tulemuste kohta:
yfsT-qYeqGM

Siin olen ka kirjutanud:
http://foorum.pokkeriprod.com/showpost.php?p=106414&postcount=243

Hetkel ei mõtle nokkida, vaid lihtsalt uurida, kas mul on mõni fakt teadmata. Märgistasin boldiga. Et kuidas saab loomse toidu tarbimisega olla suurem oht haigestuda suhkrutõvesse. Missugune loomne toit tõstab insuliini taset niivõrd palju, et pikapeale tekitada suhkrutõbi? Piimas on süsivesikuid, kuid seal on ka korralik kogus rasva sees, mistõttu insuliin ei tõuse eriti. Liha ei puuduta vapsjee insuliini taset. Et suhkruhaigust saada, peaks olema stabiilselt süsivesikute rohke toit ja kasulikke rasvade vähesus. Kui panna loomse toidu alla "Burks", siis jah, võid saada endale tulevikus suhkruhaiguse, kui seda kogu aeg nosida.

Anyway, huvitab lihtsalt

Godspeed_EJ
26.07.10, 18:49
Ei tea, äkki härra mõtleb välja? Kas mõõdame mõõdulindiga või hoopis margapuuga? Ja mida me siis mõõdame, kolesteroolitaset? Kui vana oled, paistad olevat 10-15 aastat noorem, kas need tulemused üldse võrreldavad? Jah, küsimusi on palju.

Sa oled üle 40ne? Hakkad juba varajases eas seniilseks muutuma oma silo söömisest?

Aga trollimine trollimiseks. Kui sa oled mu varasemaid poste lugenud, siis peaksid juba mõsitma, et mul pole taimetoitluse vastu midagi.
Küll ei mõista ma inimesi, kes klapid peas kuulutavd ühte tõde ja ei suuda asju teise nurga alt vaadata.

Vastates sinu küsimusele, siis mina olen 27a vana ja usun, et parema tervise juures kui sina. Minu esialgne küsimus oligi sulle, et kuidas seda nö "tervise taset" siis mõõta? Ootaks eelkõige sinu vastust sellele, kuna kuulutad absoluutset tõde.

erplander
26.07.10, 19:18
Hetkel ei mõtle nokkida, vaid lihtsalt uurida, kas mul on mõni fakt teadmata. Märgistasin boldiga. Et kuidas saab loomse toidu tarbimisega olla suurem oht haigestuda suhkrutõvesse. Missugune loomne toit tõstab insuliini taset niivõrd palju, et pikapeale tekitada suhkrutõbi? Piimas on süsivesikuid, kuid seal on ka korralik kogus rasva sees, mistõttu insuliin ei tõuse eriti. Liha ei puuduta vapsjee insuliini taset. Et suhkruhaigust saada, peaks olema stabiilselt süsivesikute rohke toit ja kasulikke rasvade vähesus. Kui panna loomse toidu alla "Burks", siis jah, võid saada endale tulevikus suhkruhaiguse, kui seda kogu aeg nosida.

Anyway, huvitab lihtsalt

Heemne raud ja suhkrutõbi

Ülemäärane rauavaru võib mõjutada ka organismi võimet reguleerida insuliini tootmist, mis on esmane ohumärk suhkrutõvest. Selline ‘insuliini resistentsus’ võib areneda täieulatuslikuks insuliinist sõltumatuks diabeediks (tüüp II, NIDDM). Nüüdseks on olemas suur hulk tõendeid, mis näitavad, et insuliini resistentsus on otseselt seotud rauavaruga – mida väiksem on varu, seda madalam on risk insuliini resistentsuseks ja seda väiksem võimalus diabeedi tekkeks. On ka selge, et vegetaarlastel ja veganitel on madalam insuliini resistentsus kui lihasööjatel ning väiksem diabeedi oht. Kõrgem suhkrutõve oht lihasööjate puhul tuleneb peamiselt nende toitumisest. Pole üllatav, et vastavate uuringute järeldus on, et märksa vähem II-tüübi suhkruhaiguse tekkejuhtumeid esineks, kui inimesed alandaksid oma rauavaru lõpetades lihasöömise.
http://veg.ee/artiklid/tervis/taimne-raud

1nFigsE3Wbk

q9UVufDQw-k

http://video.google.com/videoplay?docid=9014552245997479572
diabeedi jutt alates 18:00

http://www.vegetarian.org.uk/campaigns/whitelies/wlreport11.shtml

http://www.pcrm.org/health/prevmed/diabetes.html

http://www.thenazareneway.com/diet/milk.htm
http://www.time.com/time/magazine/article/0,9171,976188,00.html
http://www.rense.com/general63/ddia.htm
http://www.naturalnews.com/002695.html
http://www.diseaseproof.com/archives/diabetes-cows-milk-and-diabetes.html

Potsataja
26.07.10, 19:24
Heemne raud ja suhkrutõbi

Ülemäärane rauavaru võib mõjutada ka organismi võimet reguleerida insuliini tootmist, mis on esmane ohumärk suhkrutõvest. Selline ‘insuliini resistentsus’ võib areneda täieulatuslikuks insuliinist sõltumatuks diabeediks (tüüp II, NIDDM). Nüüdseks on olemas suur hulk tõendeid, mis näitavad, et insuliini resistentsus on otseselt seotud rauavaruga – mida väiksem on varu, seda madalam on risk insuliini resistentsuseks ja seda väiksem võimalus diabeedi tekkeks. On ka selge, et vegetaarlastel ja veganitel on madalam insuliini resistentsus kui lihasööjatel ning väiksem diabeedi oht. Kõrgem suhkrutõve oht lihasööjate puhul tuleneb peamiselt nende toitumisest. Pole üllatav, et vastavate uuringute järeldus on, et märksa vähem II-tüübi suhkruhaiguse tekkejuhtumeid esineks, kui inimesed alandaksid oma rauavaru lõpetades lihasöömise.
http://veg.ee/artiklid/tervis/taimne-raud

1nFigsE3Wbk

http://video.google.com/videoplay?docid=9014552245997479572
diabeedi jutt alates 18:00

http://www.vegetarian.org.uk/campaigns/whitelies/wlreport11.shtml

http://www.pcrm.org/health/prevmed/diabetes.html

http://www.thenazareneway.com/diet/milk.htm
http://www.time.com/time/magazine/article/0,9171,976188,00.html
http://www.rense.com/general63/ddia.htm
http://www.naturalnews.com/002695.html
http://www.diseaseproof.com/archives/diabetes-cows-milk-and-diabetes.html

Selle jutu peale jooksis mu juhe lõplikult kokku. Suhkur on küll taimset päritolu aga selle liigtarbimine on kordi ohtlikum, kui loomse toidu liigtarbimine ja ikka eriti madal on seostada diabeet loomse toidu söömisega.

ristijeesus
26.07.10, 20:00
Erplander, sa oled 2x osavalt hiilinud kõrvale vastamast GM-sojat puudutavale postitusele. Viskad ehk pilgu peale minu varasemas sissekandes pandud linkide taga peituvatele tekstidele ja räägid midagi asjalikku? Või ei suuda Sa seal toodud väidete ja uuringute tulemuste paikapidavust kuidagi kõigutada?

erplander
26.07.10, 20:03
Ma ei tea, kas siin kuskil see olnud, kuid kysin ikka. Milleks taimeetoitlased mereandidest loobuvad. Ala kalad, ok lõhedes jms on mingeid rasvu jms aga need on ju kõik kasulikud inimesele (omega jne jamad), siis veel vähid, kalmaarid, krevetid jne jne .. Peaksid nad ju kõik vähe kcal sisaldama ning tervisele head olema?

Contrary to popular belief, fish is not a health food. Fish flesh contains toxins from the water that fish live in, and those toxins get passed on to people who eat fish. Fish raised on farms are given antibiotics, which are also passed on to consumers. According to the Centers for Disease Control and Prevention, 325,000 people in the U.S. get sick or die every year from eating contaminated fish and other sea animals. Even if you could be sure that the fish you eat were free of chemicals, the flesh of some sea animals, especially shrimps and scallops, contains even more cholesterol than beef!
http://www.peta.org/about/faq-veg.asp

pikemalt:

http://www.opes.biz/why_nofish.html

http://www.pcrm.org/health/reports/fish_report.html

erplander
26.07.10, 20:11
Erplander, sa oled 2x osavalt hiilinud kõrvale vastamast GM-sojat puudutavale postitusele. Viskad ehk pilgu peale minu varasemas sissekandes pandud linkide taga peituvatele tekstidele ja räägid midagi asjalikku? Või ei suuda Sa seal toodud väidete ja uuringute tulemuste paikapidavust kuidagi kõigutada?

Mind ei loksuta väga see soja-teema, see on mõneti ülepaisutatud.

Samas loomulikult on GM-soja (samuti nagu ükskõik milline GM vili) ohtlik ning seda ei tohiks üldse kasvatada ja tarbida, aga tee see selgeks kapitalistidele. Tegelikult läheb enamus GM-sojast loomasöödaks ja arengumaades mingil määral ehk ka inimtoiduks. Ent samas arenendud lääneriikides pole eriti võimalik terviseteadlikele taimetoitlastele GM-sojal põhinevaid tooteid pakkuda, neid lihtsalt ei ostetaks. Nii et ma väga mures selle pärast pole.

nikitheone
26.07.10, 21:41
olen seda teemat siin põgusalt jälginud ja tahaks öelda paar asja erpile:
sa räägid tihti, et inimene ei tohiks süüa, kuna organism pole sellega harjund jms. Aga kas ei või olla, et pikas perspektiivis (ütleme siis, et liha on halb meie organismile) on see inimestele pikem parem, sest tänu sellele me võime areneda?

natuke segaseks jäi, aga point on see, et evolutsioon toimub edasi ja liha söömine ei pruugi olla üldse halb. või resurssid jms? anywho, lihsalt mõte

erplander
26.07.10, 21:51
saan ma õigesti aru, et kõige usaldusväärsem uuring on 89 aastal läbi viidud hiinas 10 000 inimese valimiga?
:) :)

Äkki valgustad, mis probleem selle aastaarvuga on? Ja mis probleem selle valimi suurusega on?

Mingi arvupede oled, et teatud arvud ei meeldi? Või siiski tühipaljas troll?

1989 viidi uuring läbi jah ja kuna tegu oli niivõrd massiivse ja enneolematu projektiga, siis veel tänapäevani analüüsitakse selle tulemusi.

10 000-ne valim on su jaoks äkki ebapiisav? :) Ehk viitad siis mõnele veel suurema valimiga uuringule, kui paistad neid asju nii hästi teadvat?

erplander
26.07.10, 22:09
olen seda teemat siin põgusalt jälginud ja tahaks öelda paar asja erpile:
sa räägid tihti, et inimene ei tohiks süüa, kuna organism pole sellega harjund jms. Aga kas ei või olla, et pikas perspektiivis (ütleme siis, et liha on halb meie organismile) on see inimestele pikem parem, sest tänu sellele me võime areneda?

natuke segaseks jäi, aga point on see, et evolutsioon toimub edasi ja liha söömine ei pruugi olla üldse halb. või resurssid jms? anywho, lihsalt mõte

Sry, tõesti mõnevõrra segaseks jäi, mida täpselt teada soovid...
"organism pole sellega harjund" - millega täpselt?

Evolutsioon toimub lihasöömisest hoolimata. Aga toimuks ilmselt veelgi edukamalt, kui inimesed ei mürgitaks oma mõistust ja keha niipalju lihaga sissesöödud saastaga (laguained, toksiinid, kusihape, tänapäeval ka kõikvõimalikud antibiootikumid jm ravimid, söödaga saadavad pestitsiidid, needsamad muundatud GM-oad jne mis kõik looma kudedes ehk lihas ladestunud).

http://foorum.pokkeriprod.com/showpost.php?p=194730&postcount=790

kardaanirist
26.07.10, 22:14
ja kui süüa liiga vähe liha, siis satud sellise haiguse kätte nagu aneemia. obv on mõlemad äärmused valed (täielik taimetoitlus ning ainult loomtoidulised toidud). iga asi on võib olla kahjulik, kui seda on liiga palju. enamus inimesi sööb liha ning minu tuvusringkonnas ei ole ühtegi inimest, kes liigse liha söömise tagajärjel on suhkruhaigeks jäänud. õde aga näiteks on pidanud sööma rauapreparaate, sest raua sisaldus oli veres väike (ta ei söö eriti liha).

Aneemiad

RAUAVAEGUSANEEMIA (RA)
Definitsioon:
Raua puudusest tingitud aneemia
Põhjused, esinemissagedus, riskifaktorid:
Rauavaegusaneemia on kõige sagedasem aneemia liik. Ligikaudu 20% naistest, 50% rasedatest ja 3% meestest kannatab rauavaegusaneemia all. Raud on hemoglobiini tähtsaks koostisosaks. Hemoglobiin aga vastutab hapniku transpordi eest organismis. Raua allikateks on toit ja vereringes olev raud, mis vabaneb punavererakkude lagunemise tulemusena.
Aneemia peamisteks tekkepõhjusteks peetakse raua puudust toidus, raua puudulikku imendumist seedetraktist ja raua kadu verejooksude korral. Aneemia areneb aeglaselt. Esmalt kasutatakse luuüdis ära organismi enda rauavarud. Reeglina naiste rauavarud on väiksemad kui meestel. Lisaks on aneemia arenemise suureks riskifaktoriks naistel raua kadu menstruaalverejooksudega. Meestel ja postmenopausis olevatel naistel on sagedasemaks rauapuuduse põhjuseks seedetrakti verejooks, näiteks seedetrakti haavandist mittesteroidsete põletikuvastaste preparaatide (aspiriin) kasutamisel, jämesoole kasvaja, emakakasvaja, doonorlus.
Rauavaegusaneemia tekke riskigrupp:
* fertiilses eas naised, kellel esineb raua kadu menstruaalverejooksudega
* suurenenud raua vajadusega naised - rasedad ja imetavad naised
* kiires kasvueas olevad imikud, lapsed ja noorukid
* puuduliku dieediga (lihatoitude vähesus dieedis) vanemad inimesed
* taimetoitlased, kellel rauavaegusaneemia areneb aastate jooksul
Esinemissagedus maailmas on 2 juhtu 1000 elaniku kohta aastas.
Vältimine:
Balanseeritud dieet – lihatoidud, muna, maks. Mõningad viljaproduktid, jahu, leib on juba eelnevalt rikastatud rauaga. Raseduse või imetamisperioodi vältel on soovitav kasutada suukaudseid rauapreparaate raua suurenenud vajaduse tõttu.

erplander
26.07.10, 22:24
Jah, seda me teame, Mihkel Zilmer, Urmas Kokassaar & Co on neid stagnaaegseid teadmisi jaganud juba aastakümneid. Tänapäevased teadustulemused räägivad siiski midagi muud.

Rauavaegusaneemia peapõhjus on ebatervislik toit, s.t liiga vähene värske puu-, juur- ja köögivilja, kaunviljade ja täisteraviljade osakaal toidus. Need on nimelt parimad raua allikad, organismile soodsa ehk mitteheemse raua allikad. Lihast saadav raud ehk heemne raud on aga kahjulik ja kõigi nende probleemide allikas, mis ses artiklis välja toodud:
http://veg.ee/artiklid/tervis/taimne-raud

kardaanirist
26.07.10, 22:36
soz, aga usun siiski Tartu Ülikooli Kliinikumi artikleid, kui vegetarian.org "fakte". arvestades, et see sait "taunib" liha söömist, siis ei saa sealsed väited olla objektiivsed. :(

Oliverk
26.07.10, 22:39
Ülevaade heemse ja mitteheemse raua imendumisest:

http://www.ajcn.org/cgi/reprint/31/1/134.pdf

Nii lihast kui taimedest imenduva raua hulk sõltub keha rauavarudest. Viidatud lingis tuuakse välja uuringud, mis seda demonstreerivad. Väide, et heemse raua imendumist keha ei reguleeri, on vale.

Taimsetes rauaallikates on tihti kaasas antitoitained, mis takistavad raua ja muude mineraalainete imendumist. Taimetoitlaste artikkel toob nendest välja fütaadid ja oksaalhappe. Artiklis esitatakse seda kui positiivset fakti, raud on seotud teiste toitainetega ja tuleb enne lahti murda. Fütiinhapet inimene lagundada ei suuda, seega jäävad fütiinhappe poolt seotud mineraalained imendumata.

Mitteheemse raua imendumine oleneb antitoitainete ja imendumist soodustavate ainete olemasolust ning kogusest. Imendumist soodustavad liha ja vitamiin C. Mõlemad võivad mitteheemse raua imendumist mitmekordistada. Kõrgete rauavarudega inimene omastab heemsest rauast umbes 15% ja mitteheemsest rauast imendumist soodustavate faktorite puudumisel ligikaudu 2%. Madalate rauavarudega inimene omandab heemsest rauast ~35% ja mitteheemsest rauast piisava vitamiin C ja liha olemasolul 20%.

Näiteks sealihas on 30-40% rauast heemne raud, ülejäänud mitteheemne.

Lasin sellsie posti kuskilt rotti.

erplander
26.07.10, 22:48
soz, aga usun siiski Tartu Ülikooli Kliinikumi artikleid, kui vegetarian.org "fakte". arvestades, et see sait "taunib" liha söömist, siis ei saa sealsed väited olla objektiivsed. :(

Ülikoolidel on paraku raske muuta üleöö oma programme, eriti sellistel ülikoolidel nagu TÜ, kus õppejõududeks nii stagneerunud vaadetega tegelased kui Zilmer, Kokassaar & Co. ning TTÜ-s Raivo Vokk.

erplander
26.07.10, 22:54
Ülevaade heemse ja mitteheemse raua imendumisest:

http://www.ajcn.org/cgi/reprint/31/1/134.pdf

Nii lihast kui taimedest imenduva raua hulk sõltub keha rauavarudest. Viidatud lingis tuuakse välja uuringud, mis seda demonstreerivad. Väide, et heemse raua imendumist keha ei reguleeri, on vale.

Taimsetes rauaallikates on tihti kaasas antitoitained, mis takistavad raua ja muude mineraalainete imendumist. Taimetoitlaste artikkel toob nendest välja fütaadid ja oksaalhappe. Artiklis esitatakse seda kui positiivset fakti, raud on seotud teiste toitainetega ja tuleb enne lahti murda. Fütiinhapet inimene lagundada ei suuda, seega jäävad fütiinhappe poolt seotud mineraalained imendumata.

Mitteheemse raua imendumine oleneb antitoitainete ja imendumist soodustavate ainete olemasolust ning kogusest. Imendumist soodustavad liha ja vitamiin C. Mõlemad võivad mitteheemse raua imendumist mitmekordistada. Kõrgete rauavarudega inimene omastab heemsest rauast umbes 15% ja mitteheemsest rauast imendumist soodustavate faktorite puudumisel ligikaudu 2%. Madalate rauavarudega inimene omandab heemsest rauast ~35% ja mitteheemsest rauast piisava vitamiin C ja liha olemasolul 20%.

Näiteks sealihas on 30-40% rauast heemne raud, ülejäänud mitteheemne.

Lasin sellsie posti kuskilt rotti.

Kuidas sa põhjendad seda, et tervislikult toituvatel taimetoitlastel esineb kordades vähem kõikvõimalikke rauaga (mitteheemse raua vähesusega ja heemse raua üleküllusega) seonduvaid terviseprobleeme (südamehaigus, suhkrutõbi, aneemia) kui lihasööjatel?

kardaanirist
26.07.10, 23:21
Kuidas sa põhjendad seda, et tervislikult toituvatel taimetoitlastel esineb kordades vähem kõikvõimalikke rauaga (mitteheemse raua vähesusega ja heemse raua üleküllusega) seonduvaid terviseprobleeme (südamehaigus, suhkrutõbi, aneemia) kui lihasööjatel?

võibolla sellega, et taimetoitlasi on palju palju palju vähem võrreldes inimestega, kelle toidusedelis on ka liha. ise isiklikult ei teagi vist ühtegi taimetoitlast.

g00000se
26.07.10, 23:47
Lihtsalt väike mõte seoses ülikoolide toitumisõpetustega. On ka endal kõrgharidus omandamisel ja läksin õppima seda, mida tahtsin ja selle eesmärgiga, et oma teadmisi arendada. Kuidas inimene funktsioneerib jne. Lootsin omandada uusi teadmisi toitumises...Aga mida ma avastasin kolmandal kuul seal koolis? Toitumisõpetus oli nõuka aegne, olin väga pettunud ja õppejõuga vaidlusesse astumisel sain kurjade pilkude osaliseks. Kooli ja eriala ei hakka avaldama.

Kergelt OT, aga loodame, et pole hullu

rrrr
27.07.10, 07:36
Taimetoitlastel peab lihtsalt by default hullult hea tervis olema, et seda söögisedelit üle elada :)

Seda ütlevad ka nõukaaegsed arstid, et piim takistab raua imendumist ja seetõttu on seda kahjulik suurtes kogustes juua. Eriti väikelastel.

vsiu100
27.07.10, 08:34
polnud pikka aega siia teemasse sattunud ja huvitavat lugemist kohe mitu lk-d.
aga soovitaks ikka viisakuse piiridesse jääda ja proovida arendada mõistlikku arutelu.
ei ole vaja solvavaid fraase pilduda.

1 küsimus, kunagi jrgn hell küsis aga vastust ma ei leidnud.
miks tunduvad tihtipeale taimetoitlased võrreldes nn kõigesööjaga(lihasööja-piimajooja tervislik toituja :D ) kahvatumad/jumetumad/haiglasemad?
subjektiivne, kuid mulle on sama mulje jäänud nagu jrgn-le..........

nikitheone
27.07.10, 08:42
üks tuttav küsis:
kuidas taimetoitlased saavad neid asendamatuid aminohappeid kätte, mis on ainult lihas olemas?

Oliverk
27.07.10, 08:48
üks tuttav küsis:
kuidas taimetoitlased saavad neid asendamatuid aminohappeid kätte, mis on ainult lihas olemas?

Sellele on erp siin imo kuskil vastanud.

nikitheone
27.07.10, 08:50
a sry, otsin üles.
e: leidsin, konsulteerin edasi :P

MissLiz
27.07.10, 10:22
Ma küll pole kogu teemat läbi lugenud ja ehk on kuskil isegi kirjas, aga kui paljud siit foorumist siis on üldse taimetoitlased?

kjmrc
27.07.10, 10:25
Pakun, et see number pole eriti suur.

Tigrano
27.07.10, 10:28
Ma küll pole kogu teemat läbi lugenud ja ehk on kuskil isegi kirjas, aga kui paljud siit foorumist siis on üldse taimetoitlased?

Mina ja pere alates sellest aastast aga söön ka piimatooteid :biggrin:

kjmrc
27.07.10, 10:28
Millest siis selline meelemuutus @ Tigrano?

Oliverk
27.07.10, 10:30
Bad swing in pokah obv. :D

g00000se
27.07.10, 10:32
Mina ja pere alates sellest aastast aga söön ka piimatooteid :biggrin:

Thats not so bad :P

vilkar
27.07.10, 10:42
söön enam jaolt tervislikult , igast pastasid, keedu ja ahju kartuleid + salatid juurde siis kurgi, tomati, feta vms kuidas kunagi vahest mixin kokku ka + sibulat kindlasti

rämps toitu söön ka nii korra või kaks nädalas kuidas ette juhtub :D tegin isegi hessburgeri klinedi kaardi :D juustu burks 14 eeki + EV :P

samas kaalu juurde nagu pole tulnud ja trenni teen ka et väga ei muretse mida söön või palju söön peasi et hea on ja maitseb :)

kjmrc
27.07.10, 10:44
samas kaalu juurde nagu pole tulnud ja trenni teen ka et väga ei muretse mida söön või palju söön peasi et hea on ja maitseb :)

+1

ristijeesus
27.07.10, 11:01
Elu ei tohiks olla teekond hauda eesmärgiga jõuda turvaliselt pärale atraktiivses ja hästi säilinud kehas, vaid pigem külg ees sisse lennata, grillribi ühes ja õllekann teises käes, keha kasutatud ja kulunud ning karjuda "Raisk, oli see alles reis!"

rrrr
27.07.10, 11:32
Elu ei tohiks olla teekond hauda eesmärgiga jõuda turvaliselt pärale atraktiivses ja hästi säilinud kehas, vaid pigem külg ees sisse lennata, grillribi ühes ja õllekann teises käes, keha kasutatud ja kulunud ning karjuda "Raisk, oli see alles reis!"

Sõltub inimesest. Mina olen alates 12. eluaastast tegelenud iseseisvalt erinevate vastupidavusalade treeningutega ning eelistan rasvasele kõhutäiele ja õlleküllastusele iga kell tunda kuidas käed väsimusest värisevad kui peale trenni veeklaasi tõstad ning hommikuks oled puhanud ja valmis uueks ringiks trajektooril jooks-jõusaal-ujumine.

Ja oleks nõus kasvõi taimetoitlaseks hakkama kui saaks uuesti end pildituks treenida. Aga nagu mulle näib - garantiid ei ole.

Pahvak
27.07.10, 11:34
Elu ei tohiks olla teekond hauda eesmärgiga jõuda turvaliselt pärale atraktiivses ja hästi säilinud kehas, vaid pigem külg ees sisse lennata, grillribi ühes ja õllekann teises käes, keha kasutatud ja kulunud ning karjuda "Raisk, oli see alles reis!"

Soovitan heroiini proovida. Pidavat olema 1000x parem kui kõige võimsam orgasm. Keha kulutab ka megalt.

ristijeesus
27.07.10, 11:54
Aitäh, Pahvak, soovitamast, aga ei soovi. Öeldu mõte oli, et tuleb teha seda mida hing ihaldab, süüa mida hing ihaldab ning olla õnnelik. Ükskord me kärvame nagunii.