PDA

View Full Version : Pokker, söök ja tervislik eluviis.



Leheküljed : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11

nomerlot
11.08.10, 00:07
Kui üks teadlane räägib üht ja teine teist, peavad nende teadmised olema ebatäiuslikud.

Teadlased on inimese eluiga lühendada aidanud. Vanasti elati sada aastat, nüüd aga harva kauem kui 60-70 aastat. Ja veel on teadlased tuumaenergia avastanud - nüüd saavad nad miljoneid inimesi tappa.

Minujaoks on teadlased üks suur O ja ma ei raiska enda aega nende jaburduste uurimisele ;)

Nagu Nobeli preemia kohta öeldakse, mis on teadlaste elu kõrgeim eesmärk. Nobel on see isiksus, kes leiutas dünamiidi. Ta on loonud suure õnnetuse ning jätnud raha, et veelgi enam õnnetusi luua.

Ma alustasin mitu korda seda lauset, aga ei ... ma lihtsalt ei leia sõnu.

Madis Very
11.08.10, 00:18
Wow, wtf lihtsalt pole midagi öelda
well
Millal kurat need inimesed veel 100 aastat elasid ?

http://img185.imageshack.us/img185/5522/30307539.jpg

Jah, teadlased on halvad zzz
no
ma
zz
ma ei tea mida öelda lihtsalt

head õhtut

leits
11.08.10, 00:26
tigrano see on nyyd loll jutt, et enam õnnetusi luua ... enamus nobeli preemia saanutest /teadlased/ on ikka tõesti midagi korda saatnud imo ja maailma "aitanud" ka kaudselt ... p2ris nii pimesilmi ei ole ka mõtet ringi käia. Jah tema oli dynamiidi poiss, aga mis peale teada j2rgi tulI? Seee on tegelt v2ga pikk sammm ...

Millegipärast taimetoilased on v2ga vastu kõigesööjate teadlaste arvamusele :)

Seegi tunistab imo seda, et taimetoitlaste uuringud on tegelikult "backitud" nagu on kõik uuringud siin ilmas ... nendel taimetoitlaste bossidel k2ivad samamoodi dollarid silme ees nagu slottide masinatel ... kõik siin ilmas on rahast kõigutatavad ... nii et yhtset tõde imo polegi olemas ... Inimene elab nii kuidas ta tahab ja nii kuidas ta tunneb end h2sti ... Siukest asja ei saa öelda, et kelelgi õpetuse v ütlemise j2rgi elada imo ..

Aga see on ka kõigest minu arvamus ja head ööd :)

tolmuahv
11.08.10, 00:52
Tigranole veel lisaks, et kui Nobel poleks lõhkeainet leiutanud, poleks sul täna kodus elektrit. Eesti Energia kasutab põlevkivi kaevandamiseks lõhkamist iga päev. Küll mitte vana head dünamiiti, aga selle nooremat venda. Seega - show some respect - nõme oleks grindida kui elektrit poleks :)

inward
11.08.10, 00:54
Leitsi kokkuvõte on suht õige tegelikult, pole ise viitsinud pikemalt niimoodi kirjutada siia.

Tänu teadlastele me üldse nii kaugel oleme ja ntx oma arvuti kuvari taga istume.

low-flow
11.08.10, 02:24
wow, midagi nii lolli nagu Tigrano postitus ma pole siin foorumis veel küll lugenud. Inimese IQ, kes sellist asja kirjutab ei saa olla tema kinganumbrist küll suurem.

Tuul
11.08.10, 02:26
Ka mind pani selline rumalus imestama

pikk28
11.08.10, 08:07
ma arvan, et keegi häkker on tigrano eest postitanud. rumal häkker.

MM
11.08.10, 10:38
Kesse!!!!? Nobel on poisike. Võtame nt Hr. Karl Benz, keda nimetatakse auto leiutajaks - tema süül hukkub aastas ca 1,1 miljonit inimest!

Tigrano
11.08.10, 11:17
wow, midagi nii lolli nagu Tigrano postitus ma pole siin foorumis veel küll lugenud. Inimese IQ, kes sellist asja kirjutab ei saa olla tema kinganumbrist küll suurem.

Täiesti võimalik, et kinganumbri suurune aga olen õnnelik selle üle, mis mulle antud on aga kindlasti ma ei tunnista enam igat tänapäeva teadlaste arvamust, kui järelproovitud ja tõestatud tõde.

variatsioon
11.08.10, 11:47
vetis OT läheb :D

leits
11.08.10, 12:00
Kus tartus normal vegeterian sööke on ... kala toidud oleks ka ok .. kuna ma liha ei tarbi atm .. siis mingid pastad jms ... Dolce vitast saaks midagi hamba alla, kust veel?

samedumpster
11.08.10, 12:34
Nojah, kui teadus ei huvita ja süüakse seda mida tahetakse, mis ma oskan öelda. See on igaühe vaba valik. Kindlasti on ka nt palju suitsetajaid, kes ütlevad, et neid teadus ja uuringud ei huvita ja neile lihtsalt meeldib seda teha.

Vähemalt on selline mõttekäik aus. Hoopis teisest mastist on see, kuidas Campbell väänab ja moonutab Hiina uuringut jätmaks muljet, et see näitab loomsete toitude kohutavat kahjulikkust tervisele.

Naljakad on ka Campbelli vastused kriitikale. Kõigepealt räägib, et kriitika kirjutas keegi noor ja kogenematu, kes ta üldse on ja kelle jaoks ta töötab, vb liha- ja piimatööstuse jaoks, siis süüdistab seotust mingite organisatsioonidega kellega tal on kana kitkuda, seejärel süüdistab, et korrelatsioonid on kohandamata segavatele faktoritele jne. Kuigi Campbell ignoreerib suurt osa Hiina uuringu tulemustest üldse ja kasutab ise väidete polsterdamiseks kohandamata korrelatsioone, mis aga segavaid faktoreid arvesse võttes kaovad.

Seejärel räägib, et tema näeb suurt pilti ja need mõned numbrid teda üldse ei huvita. Mis sest, et nt vähiga korreleerub taimne valk tugevamalt kui loomne valk, tema on asju aastaid uurinud ja teab, et tõenäoliselt on ikka loomne valk süüdi ja seetõttu võib ta kasutada kohandamata korrelatsioone ja jätta mulje, et Hiina uuring leidis tõesti vähis süüdlasena loomse valgu.

Ühesõnaga, kes viitsib Campbelli vastuseid lugeda, siis sealt leiab väga palju hämamist ja tõstatatud vastuoludest kõrvale hiilimist:

http://tynan.net/chinastudyresponse
http://www.tcolincampbell.org/fileadmin/Presentation/finalmingercritique.pdf

Ja üleüldse on selle Hiina uuringu näol tegemist vaatlusliku uuringuga, see ei saa juba põhimõtteliselt tõestada, et taimne või loomne toit on parem, ainult leida seoseid ja vihjeid.

Uniquest
11.08.10, 12:44
Pähh...korrelatsioon ei tõesta iialgi põhjus-tagajärg seost.
Samal põhimõttel - kas taimetoitlased on parema tervisega sellepärast, et nad on valinud taimetoitluse või on inimestel, kes on üldiselt tervislikumate eluviisidega, ka suurem tõenäosus taimetoitlaseks hakata?

leits
11.08.10, 12:56
t2isv22rtuslik louna tellitud tokosyt ... hetkel siis kreveti wok nuudlitega, õhtuks suitsulõhe maki, hommikuks pohmelliks california maki ... tuleb neid asju ette n2ha ..

kjmrc
11.08.10, 13:13
t2isv22rtuslik louna tellitud tokosyt ... hetkel siis kreveti wok nuudlitega, õhtuks suitsulõhe maki, hommikuks pohmelliks california maki ... tuleb neid asju ette n2ha ..

lol :D

liewec
11.08.10, 15:35
Hommikul kõht putru täis ja sealt edasi midaiganes.

Godspeed_EJ
11.08.10, 19:38
Veisesisefilee, kukeseened füüsaliga, roheline salat.

http://img408.imageshack.us/img408/64/picture012ny.jpg

leits
11.08.10, 19:43
mis see füüsal on?

kahju et ma liha eis aa tarbuda

samedumpster
11.08.10, 22:09
Oled ka taimetoitlaseks hakanud?

Kui on kahju, et liha ei saa, siis liha järelikult ikka maitseb? Sunnid ennast taimetoitlaseks mõnel põhjusel?

Godspeed_EJ
11.08.10, 22:24
mis see füüsal on?

http://www.rigual.ee/pics/products/1138279506fuusal.jpg

leits
12.08.10, 08:45
A jajaj, mul oli see t2na sushi wokitud asja peal .. v2ga ei maitsend

Ei ole hakanud taimetoitlaseks .. üritan kuu aega "pool kõva taimetoitlane" olla. Kala ja mereande siiski tarbin ..

Uniquest
12.08.10, 10:44
Heh, ei pea tametoitluse piire laiendama hakkama. Võibolla on see jaapani dieet siis vms. Ei tea, mida täpselt tarbid. :p

leits
12.08.10, 10:49
Ei tea neid fancisyd asju ... jah. Proovin ilma lihata vaatab, kas on ka midagi tesitmoodi vms

taipupole
12.08.10, 22:04
Kas keegi oskab öelda, kust saab Tartus väga head grillliha. Mitte ise tegemiseks vaid söömiseks. Ma ei suuda pärast Crepi teise korruse sulgemist midagi välja mõelda.

Kergelt praetud makaronide ja seente ning sinihallitusjuustuga täidetud ja ahjus küpsetatud parika kirsstomatitega, ümbritsetud praetud makaronidega
http://img153.imageshack.us/img153/5200/clipboard01tm.jpg

variatsioon
12.08.10, 23:19
mmmmmmmmm....... very nice!

MissLiz
13.08.10, 08:45
Väga lahe menüü sul Leits, teinekord tahaks isegi midagi kergemat ja tervislikumat, aga ma lihtsalt ei tulegi selle peale, et taolisi toite olemas on, veelvähem oskan ma ise selle peale tulla, et neid valmistada. Nüüd on siis mõni idee kah :)

Samas täna hommikul, kui mõtlesin et võtan korraliku toidu enne tööd, mis sisaldaks võrdselt rasvu, süsivesikuid ja valku, siis avastasin, et ega poest kaasa haaramiseks midagi tervislikku naljalt ei leiagi. Valmistoidud - liialt rasvased. Saiakesed ja koogid ka ei kõlba normaalseks hommikusöögiks. Jäävad üle erinevad jogurtit, puuviljad jne. Kuid midagi soolast, mis sisaldaks normaalses koguses rasvu - no minu silm lettidelt ei leia :)

Ühesõnaga, kui hommikul on kiire, et ei jõua kodus putru süüa, siis ega ongi päev nässus mul, poest midagi tervislikku ja toitvat kaasa pole haarata (kui tööjuures just kööki pole, kus saab keeta ja küpsetada hehe).

Kas keegi sellest foorumist jälgib ka igapäevaselt, et söödud toidukogused ei oleks üle normaalse kaloraaži ja et trenn oleks elustiiliks?

leits
13.08.10, 08:59
Metroo grillitud tofuga võileib hommikuks ... damn .. nuts

Tigrano
13.08.10, 09:02
Miks mitte näiteks müsli jogurtiga ja mingi tomati võileib kõrvale. Valmib minutiga :)

sm112
13.08.10, 09:08
Ideaalne hommikusöök on omlett tomati-kurgi-hapukooresalatiga. Valmib kiirelt, hoiab kõhu kaua täis ja meeled erksad.

MissLiz
13.08.10, 09:10
Tegelikult ega ma lihtsalt olen õnnetu juhus ise ka, muud midagi. Tööjuures ei ole võimalusi soojendada, külmas hoida ega küpsetada. Saab osta 1 toidukord korraga, muidu läheb halvaks.

Ja kuna ma jälgin kaloreid, siis on raske ka teepealt miskit kaasa haarata. Eks ma ise teen ka omal elu keeruliseks. Ega muud vist üle ei jää, kui et ei tohi hommikul sisse magada hehe, aga no pokkeris on hea aeg vastu ööd mängida, ega siis kell 7.30 naljalt üles ei saa hehe :)

leits
13.08.10, 09:10
Tegin ka eile hommikuks omletti küüslaugu, sibula, tonatiga. Kõrvale standard hapukurk .. Tho rohkem kukkus ta munapuder v2lja, aga hea oli ikkagi :)

Ma pean ka mõtlema, mis t2na teha. Pastast on kell ees kergelt .. Mõtlesin ehk lõhet salatiga, kuid seda sai ka alles üleeile söödud .. läheb keeruliseks

MissLiz
13.08.10, 09:16
Vahest kui ideid ei tule, siis olen toidutare.ee uurima hakanud ja populaarsuse järgi üles rivistanud menüüd. Paar päris head pärlit sealt saanud. Näiteks kanafileetükid kooreses ja juustuses pastas basiilikuga. Mina kes ma makarone üldse ei söö, pidin ära minestama söömise ajal :) super

hoss23
13.08.10, 09:42
Tegin ka eile hommikuks omletti küüslaugu, sibula, tonatiga. Kõrvale standard hapukurk .. Tho rohkem kukkus ta munapuder v2lja, aga hea oli ikkagi :)

Ma pean ka mõtlema, mis t2na teha. Pastast on kell ees kergelt .. Mõtlesin ehk lõhet salatiga, kuid seda sai ka alles üleeile söödud .. läheb keeruliseks

Kukeseene-loomaliha strogonof, värske kartul, standart hapukurk ja standart GIN.

MissLiz
13.08.10, 09:43
Leits vist ei tarbi hetkel liha ju? :)

hoss23
13.08.10, 09:46
Leits vist ei tarbi hetkel liha ju? :)

Japp, my bad.

MissLiz
13.08.10, 10:03
Ahjaa, kui kedagi peaks näiteks huvitama kaalust alla võtmine, sport ja tervislik eluviis üleüldse, siis parim mis teha saab, on liitumine www.kaaluabi.ee keskkonnaga. Teeb imesid :)

kjmrc
13.08.10, 12:11
Ahjaa, kui kedagi peaks näiteks huvitama kaalust alla võtmine, sport ja tervislik eluviis üleüldse, siis parim mis teha saab, on liitumine www.kaaluabi.ee keskkonnaga. Teeb imesid :)

Sa oled ka taimetoitlane või ? :P

MissLiz
13.08.10, 12:17
Ei, söön peaaegu kõike, kuid jälgin lihtsalt, kustkohast läheb piir :)
Sööme ju selleks et elada, mitte vastupidi ;)

kjmrc
13.08.10, 12:21
No täpselt jah :D

samedumpster
13.08.10, 12:25
Muuseas, südamerabanduse, südamereuma, ajurabanduse ja mitmete teiste haigustega oli selle sama Hiina uuringu andmetel üks tugevamaid seoseid nisul. Need seosed olid tunduvalt tugevamad kui loomse toidu ja haiguste vahel, mis olid sisuliselt olematud. Lihtsalt teadmiseks neile, kes loevad läbi raamatu The China study, hakkavad taimetoitlaseks selle nn tervislikkuse pärast, aga söövad hoolega makarone ja pastat.

Lisaks veel soja kohta mõned hirmuäratavad faktid ja uuringud:


http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1868922

Uuringus anti katsealustele 3 kuud 30 g sojaube päevas. Pooltel 3 kuud sojaube saanutel oli tulemuseks häired kilpnäärme töös.

http://www.ajcn.org/cgi/content/abstract/60/3/333

Selles uuringus anti naistele 60 g sojavalku päevas 1 kuu jooksul. Tekkisid häired menstruatsioonitsüklis (viivitatud menstruatsioon) ja muud hormonaalhäired.

Potsataja
13.08.10, 12:53
Ei, söön peaaegu kõike, kuid jälgin lihtsalt, kustkohast läheb piir :)
Sööme ju selleks et elada, mitte vastupidi ;)

Mis elu see ilma söömise/joomiseta ka oleks ;)

leits
13.08.10, 13:06
Muuseas, südamerabanduse, südamereuma, ajurabanduse ja mitmete teiste haigustega oli selle sama Hiina uuringu andmetel üks tugevamaid seoseid nisul. Need seosed olid tunduvalt tugevamad kui loomse toidu ja haiguste vahel, mis olid sisuliselt olematud. Lihtsalt teadmiseks neile, kes loevad läbi raamatu The China study, hakkavad taimetoitlaseks selle nn tervislikkuse pärast, aga söövad hoolega makarone ja pastat.

Lisaks veel soja kohta mõned hirmuäratavad faktid ja uuringud:

T2istera pasta ftw :) kuigi seal ka mingi kogus nisujahu

MissLiz
13.08.10, 13:18
Mis elu see ilma söömise/joomiseta ka oleks ;)
Hehe, mina isiklikult mitte ei näljuta ennast, vaid uurisin järgi, kui palju peaksin päevas sööma et kaalu hoida, ning mitte juurde koguda keharaskust.

Ja kui ma peaksin valima, kummast loobun täielikult (kas rasvane ent maitsev söök või kena figuur) siis kindlasti loobuksin söögist, sest mis elu see on, kui igal sammul peab muretsema oma kehakaalu pärast.

soouni
13.08.10, 14:03
Oeh trenn on küll elustiiliks ja see on hea mis mulle meeldib endal, aga probleemiks on see, et kõhupeal pekki palju ja see on kõige raskem koht üldse kust seda eemaldada. Muidu on kõik okei. Käisin hiljuti ka spordiarsti juures kus tehti igast mõõtmisi ja protseduure siis. Siis arstitädi ütles, et mul on 8% rohkem rasva kehal kui võiks olla. Kõik pmst ongi kõhupeal ehk õllekas siis. Tean, et jooksu ja kõhulihaste treenimisega pidavat kõige paremini põletada seda aga no kuidagi ei taha kaduda. Kõige hullem ikka on see, et rasvud vähehaaval ja siis oled 25-ja rohkem siis juba mõnus rasvakiht ümber mida sel ajal juba palju raskem ümber ära saada. Seega mida rohkem tuleks noorena ehk 20 ja nii kandis trenni teha minu arvamus.

Ma ei tea kas OT aga ma ei tea lihtsalt kirjutasin.

sm112
13.08.10, 14:18
Kõhtu treenitakse köögis.

Godspeed_EJ
13.08.10, 14:26
Kõik pmst ongi kõhupeal ehk õllekas siis. Tean, et jooksu ja kõhulihaste treenimisega pidavat kõige paremini põletada seda aga no kuidagi ei taha kaduda.

Kõhulihaste treenimine ei vähenda kõhu pealt rasvu, see on müüt.

Kõhulihaste treenimine tugevdab lihaseid. Rasvu põletatakse muud moodi.

inward
13.08.10, 14:32
Korralik aeroobne trenn ~4 korda nädalas ja õhtul ei näksi ning küll ta kaduma hakkab.

ranka
13.08.10, 14:58
Kõhulihaste treenimine ei vähenda kõhu pealt rasvu, see on müüt.

Kõhulihaste treenimine tugevdab lihaseid. Rasvu põletatakse muud moodi.

See väga levinud müüt. Rasva ei saa põletada kindlalt kehapiirkonnalt vaid rasv põleb kogu kehalt korraga.

Ma ei tea kas see on ka müüt aga olen kuulnud jutte, et kui oled õllekõhuga ning teed kõhulihaseid siis kõht ei muutu väiksemaks vaid vastupidi rohkem suuremaks kuna suure pekikorra alla tekivad nüüd ka lihased.

Spewmonkey
13.08.10, 14:59
Tund-paar enne magamaminekut süüa kodujuustu/kohupiima/tuunikala(mitte liiga tihti, sisaldab palju metalle). Igaljuhul ei tohi nälgida peale kella 18't, kui just kell 20 magama ei lähe. Viimaseks suuremaks toidukorraks värske salat + liha või hautatud juurviljad+liha, aga mitte kartul ja riis jms. Kartul ja riis on üldse halvad kaalu alandades, tatar on hea näiteks. Kindlasti korralik hommikusöök(munad+puder või omlett nt.), mitte nälgida õhtuni ja siis õgida meeletult vales koostises toitu. Vältida ei tohi ka (heade) rasvade söömist; munad, hapukoor, juust, pähklid(parima rasvaprofiiliga peaks olema kookos, sarapuu ja mandel), avokaado, erinevad kalad(eriti lõhe) ja erinevad õlid(kookos-, oliivi-, viinamarja-, linaseemne-, kalamaksa-). Ja muidugi päevas peaks ära sööma kuni 1kg juurvilju, tundub küll palju, aga kui iga eine kõrvale kasvõi 200g tomatit/kurki/peedisalatit vms. lisada, siis jaguneb asi päris kenasti ära. Kindlasti on kõigil omad lemmikud, mida suudavad sisse ajada endale. Puuviljad on head, aga nendega ei tohiks samuti liialdada(tõstavad veresuhkrut, mis omakorda soodustab rasvade ladestumist).
Süüa tuleks iga 3-4h tagant, liiga pikk paus paneb õgima suurest näljast. Süüa/mäluda tuleb aeglaselt, ajusse jõuab signaal kõhu täitumisest 20 minutiga, seega enne seda on ennast alati võimalik üle süüa.
Kuskilt jäi meelde, et rasva kaotamisel on osakaal 70% toitumisel ja 30% trennil. Trenni tehes ja halvasti toitudes rasva eriti ei kaota, trenni mitte tehes, aga õigesti toitudes kaotab küll.

Sai veits vales järjekorras kõik kirja pandud, aga ei viitsi praegu ümber ka tõsta.

ranka
13.08.10, 15:25
Paar tundi enne magamaminekut süüa kodujuustu/kohupiima/tuunikala(mitte liiga tihti, sisaldab palju metalle). Igaljuhul ei tohi nälgida peale kella 18't, kui just kell 20 magama ei lähe. Ja viimaseks suuremaks toidukorraks värske salat + liha või hautatud juurviljad+liha, aga mitte kartul ja riis jms. Kartul ja riis on üldse suhteliselt halvad kaalu alandades, tatar on hea näiteks. Kindlasti korralik hommikusöök(munad+puder või omlett nt.), mitte nälgida õhtuni ja siis õgida meeletult vales koostises toitu. Vältida ei tohi ka (heade) rasvade söömist; munad, hapukoor, juust, pähklid, avokaado, erinevad kalad ja erinevad õlid(kookos-, oliivi-, viinamarja-, linaseemne-, kalamaksa-).
Kuskilt jäi meelde, et rasva kaotamisel on osakaal 70% toitumisel ja 30% trennil. Trenni tehes ja halvasti toitudes rasva eriti ei kaota, trenni mitte tehes, aga õigesti toitudes kaotab küll.

+1 respekt sulle

Godspeed_EJ
13.08.10, 15:47
See väga levinud müüt. Rasva ei saa põletada kindlalt kehapiirkonnalt vaid rasv põleb kogu kehalt korraga.

Ma ei tea kas see on ka müüt aga olen kuulnud jutte, et kui oled õllekõhuga ning teed kõhulihaseid siis kõht ei muutu väiksemaks vaid vastupidi rohkem suuremaks kuna suure pekikorra alla tekivad nüüd ka lihased.

Kõht otseselt suuremaks ei lähe, vähemalt märgatavalt, kuna lihas hoiab/stabiliseerib torsot.

Küll on oht alaseljale liiga teha, kui keskendutakse ainult kõhu treenimisele ja alaselg jääb unarusse.

Spewmonkey poolt kirjutatu on õige.


Aga toidu poole pealt. Poest võtsin just lõhe, porrut, tsillit, shampinjone, sinihallitusjuustu, sibulat. Läheb kokkamiseks.

edit:typo

leits
13.08.10, 15:55
tra see lõhe filee on valusa hinnaga, mingi nõks alla 200 eek/kg .. aga obv nuts ka

Tigrano
13.08.10, 16:50
Oeh trenn on küll elustiiliks ja see on hea mis mulle meeldib endal, aga probleemiks on see, et kõhupeal pekki palju ja see on kõige raskem koht üldse kust seda eemaldada. Muidu on kõik okei. Käisin hiljuti ka spordiarsti juures kus tehti igast mõõtmisi ja protseduure siis. Siis arstitädi ütles, et mul on 8% rohkem rasva kehal kui võiks olla. Kõik pmst ongi kõhupeal ehk õllekas siis. Tean, et jooksu ja kõhulihaste treenimisega pidavat kõige paremini põletada seda aga no kuidagi ei taha kaduda. Kõige hullem ikka on see, et rasvud vähehaaval ja siis oled 25-ja rohkem siis juba mõnus rasvakiht ümber mida sel ajal juba palju raskem ümber ära saada. Seega mida rohkem tuleks noorena ehk 20 ja nii kandis trenni teha minu arvamus.

Ma ei tea kas OT aga ma ei tea lihtsalt kirjutasin.

Söö ainult taimsest+piimatooteid ja pekk kaob ise poole aasta või paariga, sõltub kui paks oled :biggrin: Ei pea mingeid kalureid kuskilt pakilt jälgima või mingeid ime trenne tegema.

Naistest ei saa üldse aru, kes kaalujälgmist teevad rofl, taimsest toitudes ei anna rasva minna lihtsalt + igasugused tselluliidid ja muud liidid lihtsalt kaovad ära, söö kasvõi iga 2h tagant ja palju jõuad. Aga las söövad igas saasta, siis saavad miljonid ärikad pappi kokku ajada alates mingitest tablettidest, mis kõhnaks teevad, mingitest ulme kallitest dieet toitudest ja lõpetades mingi kaaljujälgija.ee lehekülgedega ;)

Nagu ennem ütlesin, olin ise pea 100 kg nüüd olen 75kg vist umbes ja ei teinud mingit ime trenne. Muidugi jalutamine oleks vahva ja venitused võiks olla aga muidu söö ennast pooleks ja pekk kaob ajaga.

Spewmonkey
13.08.10, 17:48
Ma ei tee su toitumisviisi maha, aga su laiskuse propageerimine on halb. Kui inimene võtab suhtumise "söön, mida tahan, peaasi, et on taimne", siis tal võib jääda olulisi mineraale/vitamiine puudu, aga ta ei saa sellest ise arugi. Natuke peab ikkagi vaeva nägema, et asju järgi uurida. Taimetoitlaste puhul ongi imo see hea, et nad on viitsinud vaeva näha ja tudeerida ning puhtalt sellepärast on nad keskmisest laisast inimesest oluliselt parema toitumisega. Ma ei tea küll täpselt, mida sa taimse toidu all mõtled, aga kui päevläbi riisi, kartulit ja saia endale iga 2h tagant piimaga sisse ajada, siis saab väga edukalt paks edasi olla. Ja kehakaal ei ole muidugi veel mingi püha tõde. Kehakoostis on hoopis olulisem.
Ulme kallid dieet toidud ja tabletid soosivadki just seda laiskust, et "siis ei pea kalureid lugema, ega midagi". Hea soovitus oleks spetsialisti käest toitumiskava tellida, mis maksab 400-500 krooni ja on ülimalt kasulik investeering imo, aga samas siis ei pruugi inimene ise jälle üldse vaeva näha, sööb ainult nii nagu paberil kirjas. Samas jääb midagi kasulikku külge kindlasti. Kuna see tegelikult üsna väike raha on, siis kasvõi proovi mõttes tasub kindlasti seda kaaluda. Spetsialistid oskavad inimeste soovidega arvestada ja selle põhjal koostada, mitte ei saa lihtsalt mingit tuima copy/paste menüüd. Võib ka seda muidugi juhtuda, aga kõigepealt tuleb uurida, kes sobiv inimene võiks olla. Kui asi huvitama hakkab, siis vastavad nad meeleldi tekkinud küsimustele.(Ei räägi küll isiklikust kogemusest, aga selline mulje on mulle jäänud)
Seega minu esmane soovitus oleks lugeda artikleid ja küsida inimeste käest, kes tunduvad asjaga kursis olevat ja samas hakata kaloreid lugema, sest see harjutab iseseisvalt mõtlema. Lisaks on kalorite lugemine minimaalne vaev, sest ükskõik kui loll või halva mäluga sa oled, siis mingi aja möödudes jääb midagi ikka meelde ja oskad asju juba automaatselt tunde järgi hinnata. Enda tervisesse tasub investeerida ja see ajakulu/vaev ei ole sugugi mitte suur. Kui peale seda leiad, et sul pole mingit vajadust süüa loomse päritoluga tooteid ja saad edukalt kõik vajaliku taimsest toidust kätte, siis jumala eest, miks mitte.

g00000se
13.08.10, 17:51
Söö ainult taimsest+piimatooteid ja pekk kaob ise poole aasta või paariga, sõltub kui paks oled :biggrin: Ei pea mingeid kalureid kuskilt pakilt jälgima või mingeid ime trenne tegema.
olla aga muidu söö ennast pooleks ja pekk kaob ajaga.

Edasi ei viitsinud lugeda. Kui sa tarbid rohkem kaloreid, kui ära kulutad, siis sa paraku lähed paksuks. Vahet pole, kas saad oma üleliigsed kalorid lihast, või banaanist

leits
13.08.10, 17:59
Ainevahetuse kiirus tuleb ka siinkohal mängu, mis on igal inimesel kahjuks erinev

sm112
13.08.10, 18:03
Edasi ei viitsinud lugeda. Kui sa tarbid rohkem kaloreid, kui ära kulutad, siis sa paraku lähed paksuks. Vahet pole, kas saad oma üleliigsed kalorid lihast, või banaanist

Kahjuks ei tea keegi täpselt, palju ta kaloreid kulutab, ning pealegi ei ole see konstantne suurus, vaid sõltub sajast asjast (kaasa arvatud toidust, mida me tarbime). Lisaks, alla võib võtta nii vee arvelt (lühiajaliselt) rasva arvelt kui ka lihaste arvelt. See viimane juhtubki siis, kui süüa vähem kui kulutad, pööramata mingit tähelepanu toidu kvaliteedile. Nii et see lähenemine ei ole üldse mitte õige.

Tigrano
13.08.10, 18:15
Edasi ei viitsinud lugeda. Kui sa tarbid rohkem kaloreid, kui ära kulutad, siis sa paraku lähed paksuks. Vahet pole, kas saad oma üleliigsed kalorid lihast, või banaanist

Ma tahaks näha, kes sööb seda silo niipalu, et enamus kaloreid ei jõua ära kulutada.

Spewmonkey
13.08.10, 18:20
Kahjuks ei tea keegi täpselt, palju ta kaloreid kulutab, ning pealegi ei ole see konstantne suurus, vaid sõltub sajast asjast (kaasa arvatud toidust, mida me tarbime). Lisaks, alla võib võtta nii vee arvelt (lühiajaliselt) rasva arvelt kui ka lihaste arvelt. See viimane juhtubki siis, kui süüa vähem kui kulutad, pööramata mingit tähelepanu toidu kvaliteedile. Nii et see lähenemine ei ole üldse mitte õige.

Jutt ei olnud alla võtmisest, jutt oli sellest, et kui sööd üle oma kaloraaži, siis lähed paksuks olenemata sellest, kas toit on taimne või loomne. Alla võtmise kohapealt Tigrano eksib seetõttu jah.

Tigrano
13.08.10, 18:26
Ma ei tee su toitumisviisi maha, aga su laiskuse propageerimine on halb. Kui inimene võtab suhtumise "söön, mida tahan, peaasi, et on taimne", siis tal võib jääda olulisi mineraale/vitamiine puudu, aga ta ei saa sellest ise arugi. Natuke peab ikkagi vaeva nägema, et asju järgi uurida. Taimetoitlaste puhul ongi imo see hea, et nad on viitsinud vaeva näha ja tudeerida ning puhtalt sellepärast on nad keskmisest laisast inimesest oluliselt parema toitumisega. Ma ei tea küll täpselt, mida sa taimse toidu all mõtled, aga kui päevläbi riisi, kartulit ja saia endale iga 2h tagant piimaga sisse ajada, siis saab väga edukalt paks edasi olla. Ja kehakaal ei ole muidugi veel mingi püha tõde. Kehakoostis on hoopis olulisem.
Ulme kallid dieet toidud ja tabletid soosivadki just seda laiskust, et "siis ei pea kalureid lugema, ega midagi". Hea soovitus oleks spetsialisti käest toitumiskava tellida, mis maksab 400-500 krooni ja on ülimalt kasulik investeering imo, aga samas siis ei pruugi inimene ise jälle üldse vaeva näha, sööb ainult nii nagu paberil kirjas. Samas jääb midagi kasulikku külge kindlasti. Kuna see tegelikult üsna väike raha on, siis kasvõi proovi mõttes tasub kindlasti seda kaaluda. Spetsialistid oskavad inimeste soovidega arvestada ja selle põhjal koostada, mitte ei saa lihtsalt mingit tuima copy/paste menüüd. Võib ka seda muidugi juhtuda, aga kõigepealt tuleb uurida, kes sobiv inimene võiks olla. Kui asi huvitama hakkab, siis vastavad nad meeleldi tekkinud küsimustele.(Ei räägi küll isiklikust kogemusest, aga selline mulje on mulle jäänud)
Seega minu esmane soovitus oleks lugeda artikleid ja küsida inimeste käest, kes tunduvad asjaga kursis olevat ja samas hakata kaloreid lugema, sest see harjutab iseseisvalt mõtlema. Lisaks on kalorite lugemine minimaalne vaev, sest ükskõik kui loll või halva mäluga sa oled, siis mingi aja möödudes jääb midagi ikka meelde ja oskad asju juba automaatselt tunde järgi hinnata. Enda tervisesse tasub investeerida ja see ajakulu/vaev ei ole sugugi mitte suur. Kui peale seda leiad, et sul pole mingit vajadust süüa loomse päritoluga tooteid ja saad edukalt kõik vajaliku taimsest toidust kätte, siis jumala eest, miks mitte.

Irw, mis laiskus ja mida uurida, ma lähtun teistest allikatest ja mind ei huvita ühegi teadlse seisukoht, sest kõik need allikad on ebatäiuslikud minujaoks. Ma söön kõike peaaegu peale liha, sadat erinevat asja ja kindlasti ei muretse, et mul kuskilt puudu midagi jääb. Pigem jääb ikka nendel midagi puudu, kes väga palju uurivad, sest siis ei tohi enam ei ühte ega teist asja tarbida, sest mõni teadlane on jälle midagi avastanud :biggrin:

Oliverk
13.08.10, 18:27
Kas ainult mulle tundub või ongi nii, et kõik taimetoitlased on veidi ohoo? Siinsetest sõnavõttudest võib küll nii aru saada.

Spewmonkey
13.08.10, 18:29
Irw, mis laiskus ja mida uurida, ma lähtun teistest allikatest ja mind ei huvita ühegi teadlse seisukoht, sest kõik need allikad on ebatäiuslikud minujaoks. Ma söön kõike peaaegu peale liha, sadat erinevat asja ja kindlasti ei muretse, et mul kuskilt puudu midagi jääb. Pigem jääb ikka nendel midagi puudu, kes väga palju uurivad, sest siis ei tohi enam ei ühte ega teist asja tarbida, sest mõni teadlane on jälle midagi avastanud :biggrin:

Just muretsesid kuidas teadlased on 100a keskmise eluea ära rikkunud ja nüüd enam ei muretse? Ja ma mõtlesin seda, et kui su soovitus on "sööge taimi ja jooge piima", siis see on sitt kuigi su enda menüü võib hea olla.


Kas ainult mulle tundub või ongi nii, et kõik taimetoitlased on veidi ohoo? Siinsetest sõnavõttudest võib küll nii aru saada.

Kõik ei ole, siinsetel eestvedajatel paistab küll midagi puudu jäävat.

leits
13.08.10, 18:35
grill forell salatika ftw

g00000se
13.08.10, 18:42
Ma tahaks näha, kes sööb seda silo niipalu, et enamus kaloreid ei jõua ära kulutada.

Ma suudaks ennast küll banaanist saja kiloseks süüa. No promlemo

leits
13.08.10, 18:44
no 24/7 banaane sa vast ikka ei pane :D

Tigrano
13.08.10, 18:50
Just muretsesid kuidas teadlased on 100a keskmise eluea ära rikkunud ja nüüd enam ei muretse? Ja ma mõtlesin seda, et kui su soovitus on "sööge taimi ja jooge piima", siis see on sitt kuigi su enda menüü võib hea olla.

Ei muretse, sest sellekohapealt olen nüüd targem.

Mina valin selle sita menüü ja olen rahul kui keegi midagi ohib jne, sest mind see ei mõjuta, isegi kui keegi ütleb, et taimetoitlased või mina olen idioot, midagi peas sassis jne, see jätab mind täiesti külmaks ;)

ROFL@eestvedajatele Mina kedagi ei sunni ja elus ongi igal inimesel antud vabad käed teha mida igaüks ise soovib. ;) Lihtsalt on loogiline ju, et kui annad rumalale inimesele head nõu, saab ta vihaseks nagu madu :biggrin:

Tigrano
13.08.10, 18:51
Ma suudaks ennast küll banaanist saja kiloseks süüa. No promlemo

Soovin edu, kui sellel on mingi sügav mõte ja rahuldab kuidagi su vajadusi ;)

Spewmonkey
13.08.10, 18:52
Ei muretse, sest sellekohapealt olen nüüd targem.

Mina valin selle sita menüü ja olen rahul kui keegi midagi ohib jne, sest mind see ei mõjuta, isegi kui keegi ütleb, et taimetoitlased või mina olen idioot, midagi peas sassis jne, see jätab mind täiesti külmaks ;)

ROFL@eestvedajatele Mina kedagi ei sunni ja elus ongi igal inimesel antud vabad käed teha mida igaüks ise soovib. ;) Lihtsalt on loogiline ju, et kui annad rumalale inimesele head nõu, saab ta vihaseks nagu madu :biggrin:

Ma ei tea, vb see ei ole taimetoitlusest, vb sul on lihtsalt lugemispuue.
Kui su enda menüü on hea, siis puhtalt soovitus "sööge silo ja piima" ei ole hea, sest vb kõik inimesed ei ole nii targad ja osavad kui sina, et puhtalt selle info põhjal täisväärtuslik menüü koostada ja peaksid lisa uurima kuskilt mujalt allikatest, saad aru?

Tigrano
13.08.10, 19:00
Ma ei tea, vb see ei ole taimetoitlusest, vb sul on lihtsalt lugemispuue.
Kui su enda menüü on hea, siis puhtalt soovitus "sööge silo ja piima" ei ole hea, sest vb kõik inimesed ei ole nii targad ja osavad kui sina, et puhtal selle info põhjal täisväärtuslik menüü koostada ja peaksid lisa uurima kuskilt mujalt allikatest, saad aru?

Mis tõesti mõtled, et inimene, kes ei söö liha, sööb ainult kartulat ja riisi jne, pigem inimene, kes sööb liha unustab kõrvalt rohelise ära aga vaevalt, et taimetoitlane seda teeb, sest keegi ei suudaks süüa ainult kartulat, riisi puhtalt jne, see tuleb loomulikust, et sa paned siis kõrvale juba, herneid, uba, kõike rohelist, salateid, sööd rohekm puuvilju jne see tuleb siis juba loomulikult, sest midagi pead sa koguaeg kõrvale ju panema ja vaevalt, et siis vägapalju enam midagi uurida on ;)

erplander
13.08.10, 22:22
Söö ainult taimsest+piimatooteid ja pekk kaob ise poole aasta või paariga, sõltub kui paks oled :biggrin: Ei pea mingeid kalureid kuskilt pakilt jälgima või mingeid ime trenne tegema.

Naistest ei saa üldse aru, kes kaalujälgmist teevad rofl, taimsest toitudes ei anna rasva minna lihtsalt + igasugused tselluliidid ja muud liidid lihtsalt kaovad ära, söö kasvõi iga 2h tagant ja palju jõuad. Aga las söövad igas saasta, siis saavad miljonid ärikad pappi kokku ajada alates mingitest tablettidest, mis kõhnaks teevad, mingitest ulme kallitest dieet toitudest ja lõpetades mingi kaaljujälgija.ee lehekülgedega ;)

Nagu ennem ütlesin, olin ise pea 100 kg nüüd olen 75kg vist umbes ja ei teinud mingit ime trenne. Muidugi jalutamine oleks vahva ja venitused võiks olla aga muidu söö ennast pooleks ja pekk kaob ajaga.

Kóik óige, v.a see piimatoodete úlistamine, ilma nendeta kaoks pekk veel topeltkiiremine, sest PIIM = VEDEL LIHA.

erplander
13.08.10, 22:24
Puuviljad on head, aga nendega ei tohiks samuti liialdada(tõstavad veresuhkrut, mis omakorda soodustab rasvade ladestumist).
Süüa tuleks iga 3-4h tagant, liiga pikk paus paneb õgima suurest näljast.

lol, ráági seda fruitaarianidele :)

fruitaarianid on siis teadupárast puuviljatoitlased, parima tervisega ja parima vóimaliku dieediga inimesed üldse.

erplander
13.08.10, 22:29
Ma suudaks ennast küll banaanist saja kiloseks süüa. No promlemo

On küll problemo, sest see on vóimatu, vóid ennast kasvói kollaseks pugida, ikkagi vóimatu :)

Spewmonkey
13.08.10, 23:22
On küll problemo, sest see on vóimatu, vóid ennast kasvói kollaseks pugida, ikkagi vóimatu :)

Kas ma saan õigesti aru, et puuvilju võib päevas piiramatult süüa ja see ei põhjusta kaalutõusu?

Kas liigsest fruktoosist tulenev suhkruhaiguse oht on müüt?

macroTilt
13.08.10, 23:35
Mis tõesti mõtled, et inimene, kes ei söö liha, sööb ainult kartulat ja riisi jne, pigem inimene, kes sööb liha unustab kõrvalt rohelise ära aga vaevalt, et taimetoitlane seda teeb, sest keegi ei suudaks süüa ainult kartulat, riisi puhtalt jne, see tuleb loomulikust, et sa paned siis kõrvale juba, herneid, uba, kõike rohelist, salateid, sööd rohekm puuvilju jne see tuleb siis juba loomulikult, sest midagi pead sa koguaeg kõrvale ju panema ja vaevalt, et siis vägapalju enam midagi uurida on ;)

yo tigrano!
see m6nus powa millega sa selle kirjutasid on super!;)
kuradima hasti 6eldud. ses suhtes, et siin on hea v6rrelda 2 tulise taimetoitluse pooldaja erinevat lahenemist "teema tutvustamisel". haha.
erplander lahtub pigem teadlaste dokumenteeritust, loopides linke ja korduvkopeerides enda varem kirjutatut, tigrano laheneb asjale aga fiilinguga. sest suhtes, et lihtsate m6tete/lausetega loob imo vagagi
s66gik6lbuliku image. Tema m6ttekaigust peaks igamees aru saama.

Taimetoitlaseks paeva pealt ei hakata. See on teema, milleni j6utakse, kui aeg on selleks kyps, arvan mina :) See on umbes nagu kaid naisega kohtingul.
Et saad iga korraga jarjest rohkem tema kohta teada. Vahest proovid kah, lahed taimetoidu restorani ja degusteerid, eks. Hmm, ehk viib keele alla?
M6nel viibki. Siis uurib jalle edasi. Ja laheb jalle... ;)

Haha, ma ise s66n obv tana ja ka homme liha. Kuid olles piisavalt teemaga kokku puutunud labi paljude tuttavate, sealhulgas endine elukaaslane 1,5a kooselu, usun, et ehk millalgi olen ka mina "selles pundis" :biggrin:


Ja spewmonkey too post paar lehte tagasi, kus ta raagib enda versiooni heast toitumisest on imo kuld. kui suudaks tanasel paeval selle jargi elada, oleks kuradima happy! Teed tiba trenni ka ja oled supervormis. Ja terve.

Haha, mu absoluutne lemmik see teema. siin ajavad vaga paljud mehed vaga tarka juttu. lihtsalt m6nu!

happy reede 6htut! :biggrin:

k2snakalle
14.08.10, 01:54
väheke teemast kõrvale
väiksena sõin hästi tihti Magusat Mõnglit, aga just seda magusamat varianti. (punane pakend)
Täna siis jalutasin poes ja jäid need silma, lükkasin siis ühe paki ka korvi.. kodus sööma hakates vaatan, et mis see ka sisaldab ja... 100g kohta 65g süsivesikuid! :eek: jube

dener89
14.08.10, 02:25
Nii palju,kui ma aru olen saanud,taimetoitlased on kõik odavad piitsad ju.Selline tunne,et nad tahavad kokku kuivada vist(no offence)
Natuke võiks ikka lihast luu peal ka olla.

yo. olen taimetoitlane ja kaalun 60 kilo.
(närvi ajab see targutamine lihtsalt)

nikitheone
14.08.10, 07:41
tean kahte taimetoitlast, keda võib vähemalt pontsakaks kutsuda

samedumpster
14.08.10, 14:19
lol, ráági seda fruitaarianidele :)

fruitaarianid on siis teadupárast puuviljatoitlased, parima tervisega ja parima vóimaliku dieediga inimesed üldse.

Huvitav kust sa seda võtad, et nad üldse parima tervise ja dieediga on?

Piimaga seoses võib mõnedel tõesti olla probleeme kaseiini ja laktoosiga, aga nt gluteen on minu arvates tükkmaad problemaatilisem kui kaseiin. Samas nt värsket rohtu söönud lehmade piimast tehtud või on rikas K2 ja A vitamiinide allikas, kaseiini ja laktoosi on seal väga väikestes kogustes.

Kindlasti on selline või palju tervislikum rasvaallikas kui osad omega-6 rasvhapeterikkad taimeõlid nagu maisiõli, sojaõli jt.

Maks on üks toitaineterikkamaid toite üldse ja muna on ka väga kõrge toitaineväärtusega. Lisaks nendele oleks hea süüa kartuleid, puuvilju, liha, kõvasti juurvilju, vältida saia, nisu- ja suhkrutooteid.

leits
14.08.10, 14:26
Ma eriline maksa f2nn pole, aga k2isin tuttavatega jahil kaasas ja kui siis tehti v2rske kitse maksa (oli vist kits) ming sibuklaga .. my gad .. best stuff ever see oli mingi eelmine aasta .. jube tummine

Godspeed_EJ
14.08.10, 14:42
Ma eriline maksa f2nn pole, aga k2isin tuttavatega jahil kaasas ja kui siis tehti v2rske kitse maksa (oli vist kits) ming sibuklaga .. my gad .. best stuff ever see oli mingi eelmine aasta .. jube tummine

Kitsemaks jah, sibulaga.

Ise ka maksa väga ei söö, aga kitsemaks+sibul on nuts!

leits
14.08.10, 19:30
otsisin merekarpe tartust ... pole .. sain sellised, mis on juba lahtised ehk panni peal kuumaks aint lasta .. aga kinniseid netu

Anyway t2na õhtul tortillad ... ja rannakarbid ja filmid ... ei jõua m2ngida ka .. fcking tired

e: tortilladtulid tulid nuts .. praadisin kiirelt paprika, sibula, ananassi kergelt ja küüslaugu .. nats hapukurki ja tomatit ... siis kallasin siidridt peale kuiva pulsi oma .. hautasin yks 5-6 min ja siis tortillade vahele ja veits juustu:D

Fortune
15.08.10, 01:26
selveri nuudlid ftw

Spewmonkey
15.08.10, 01:35
Marineeritud heeringas sibula ja kartuliga, kõrvale Standart. Kuna alguses ei osanud sellist pidusöömaaega oodata, siis oli leib puudu, aga käisin tuiasin mõni minut tagasi poest läbi ja parandasin sellegi vea.

camu
15.08.10, 06:25
Marineeritud heeringas sibula ja kartuliga, kõrvale Standart. Kuna alguses ei osanud sellist pidusöömaaega oodata, siis oli leib puudu, aga käisin tuiasin mõni minut tagasi poest läbi ja parandasin sellegi vea.

Ilus! Viina kõrvale veel hapukurk!

Godspeed_EJ
15.08.10, 20:25
ruccola/kirsstomat/teriaky marinaadis lõhe/pistaatsia pähklid/seedrimänni seemned/ dijoni-balsamico kaste.

http://img192.imageshack.us/img192/3195/picture001vm.jpg

leits
15.08.10, 22:01
Tra peab ka seda oiget balsamicot ostma ja proovima seda ... viimati ostisn mingit veiniäädikat .. se oli siuke sitt et andke abi

seep
15.08.10, 22:21
Balsam on väga hea! Although ma eelistan sidrunit salatile, tervislikum, kuid kallim:/ sidruni kilo 60kr:(

leits
15.08.10, 22:40
Wtf palju sa seda sidrunit paned sinna siis, paljalt sööd sidrunit? wat?

ma joon vahel harva sidruni mahla aga kala kõrvale mingit sidrunit kütta puhtalt, waaat

seep
15.08.10, 23:46
Hehe, arusaamatus, ma mõtlesin et pigistad sidrunit salatile peale, mitte et ala teed sidruni-tomati salatit:D Sidrunimahlas on samamoodi hape nagu balsamis ja veiniäädikas ja äädikas, aga ta on tervislikum...

K2snakas
16.08.10, 02:51
Hehe, arusaamatus, ma mõtlesin et pigistad sidrunit salatile peale, mitte et ala teed sidruni-tomati salatit:D Sidrunimahlas on samamoodi hape nagu balsamis ja veiniäädikas ja äädikas, aga ta on tervislikum...

lol?
ise mainisid, et sidruni kilo on ala kallis vmt, nq sa ostaks seda mingi mega palju vmt, sellest see tekkiski ma arvan:)

KristjanRawk
17.08.10, 16:42
Keegi väga head pizzaelamust tahab siis Pärnus Steffani.

inward
17.08.10, 16:46
Keegi väga head pizzaelamust tahab siis Pärnus Steffani.

+1

Ülinuts koht.
Pole kunagi pettunud seal käies. Eriti hea, et sööki oodates saab kukleid ja salatit sisse ajada. Aga suure pizza/pasta/vormirooga võttes peab ikka kõht korralikult tühi olema.....annab ära süüa seda...julm portsjon.

nikitheone
17.08.10, 16:47
no shit sherlock :D

Oliverk
17.08.10, 16:52
Peetri Pizza on imo parem. Harjunud vist. Ei saanud sellest suurest Steffani vaimustusest aru kui sõin.

leits
17.08.10, 17:04
Kartulipuder tilliga kõrvale krabikodujuust, kõrvale 2 tomatisaia ka ..

http://www.upload.ee/image/748669/17082010582.jpg

pikk28
17.08.10, 17:47
naljakas on selline toit ilma ilusa staketa

leits
17.08.10, 18:30
naljakas on selline toit ilma ilusa staketa

Sojapallid FTW :D:D:D:D:D:D:D:D:D Üldiselt mulle poe soja v2ga ei meeldi .. tho mis nad metroos sinna saja vahele panevad see on 100x parem kui liha

pastilaa
17.08.10, 18:42
naljakas on selline toit ilma ilusa staketa

Taipupole käest saab.

leits
17.08.10, 18:50
Homme plaanis forelli v2lja püüdma minna ... ning siis sööma ka. Patrickuga käisime eelmine v yleelmine aasta. Päris kino oli .. Enne elvat veits

taipupole
17.08.10, 20:42
Taipupole käest saab.

Ilus.

Ma tegin paari päeva eest vaniljekreemi, mustikate ja vaarikatega rullitud lehttaignakooki. Nii hea oli, et pildile ei jõudnudki.

leits
17.08.10, 21:34
Ilus.

Ma tegin paari päeva eest vaniljekreemi, mustikate ja vaarikatega rullitud lehttaignakooki. Nii hea oli, et pildile ei jõudnudki.

peaksid ehk õhtusöök viiele minema .. viimane aeg

-andres-
18.08.10, 12:07
Peetri Pizza on imo parem. Harjunud vist. Ei saanud sellest suurest Steffani vaimustusest aru kui sõin.

Kõige viimane valik, kui isu kuskilt Pizzat osta.

g00000se
18.08.10, 12:08
Kõige viimane valik, kui isu kuskilt Pizzat osta.

pead ise endale korraliku pitsa kokku panema :) Mul on esimene valik, kust pitsat osta :heart:

donkament
18.08.10, 12:24
Homme plaanis forelli v2lja püüdma minna ... ning siis sööma ka. Patrickuga käisime eelmine v yleelmine aasta. Päris kino oli .. Enne elvat veits

vapramäe forell v?

aitasin kunagi möödaminnes neil seda puust peldikut kokku panna

pastilaa
18.08.10, 12:49
Viskasin just kaks kommi põske. Jube head asjad ikka...

http://www.aumarche.com/_ccLib/image/products/DETA1-440.jpg

sm112
18.08.10, 13:04
Viskasin just kaks kommi põske. Jube head asjad ikka...

http://www.abc.net.au/reslib/200707/r163734_603811.jpg

FYP

inward
18.08.10, 13:05
FYP

Rofl :biggrin:....õiged valged mitsud on tõesti väga head :cool:

leits
18.08.10, 13:07
narkarid

hotcocacola
18.08.10, 13:07
hahhaa valged mitsud :D

inward
18.08.10, 13:10
narkarid

Ei. Sõnastan ümber, olid.

Proovitud, tehtud sai kunagi igasugu asju, ei kahetse ever.....


E: Läks ot.

Peaks õhtul tomati-basiiliku püreesuppi tegema. Vb viitsin pilti ka teha mmm.

atsetoon
18.08.10, 13:19
proovitud narkootikumidest on need glükoositabletid kõige nõmedamad asjad üldse. never ever enam.

Kloonike
18.08.10, 15:58
Mulle meeldivad rohelised ja punased kommid ::)

leits
18.08.10, 16:07
ma Orbit arbuusi dropside sõltlane .. ja siis obv BARBARIS .. teh oldschool nuts

hotcocacola
18.08.10, 16:11
ma Orbit arbuusi dropside sõltlane .. ja siis obv BARBARIS .. teh oldschool nuts

+1
mõlemad on väääääääääga head

rääkides söögist, siis täna sõin üle väga pika aja (1+aasta) tatart :D. Öösel tuli imelik nälg ning lõunal ärgates tulistasin käppelt poodi, lol

nomerlot
18.08.10, 16:13
tatar on ilgelt kasulik, tasub vahel süüa. Palju mõistlikum kui pastat, valget riisi või kartulit iga päev sisse kütta.

leits
18.08.10, 16:34
oleks moni normal retsept vms .. paljas tatar imeb vilinal

kjmrc
18.08.10, 16:36
Suht crazy oleks paljast kuiva tatart sisse ammutada.. oi kurjaaaa :D Hing jääks kinni vist :D

inward
18.08.10, 16:41
oleks moni normal retsept vms .. paljas tatar imeb vilinal

Ja nii ongi, paljast kartulit, makarone ka ei viitsiks süüa.
Viimases hädas aitab alati ketšup :biggrin:

nomerlot
18.08.10, 16:43
Tartasalat vutimunadega
http://www.toidutare.ee/retsept.php?id=8959

Tatra-hakklihahautis
http://www.toidutare.ee/retsept.php?id=8680

Lisaks vanakooli tatrapuder, praed veel sibulat ja peekonit sisse, lihtne ja mõnus

0ttt
18.08.10, 23:51
Tatra peale sobib mõnusalt kurgi-tomati salat (loomulikult hapukoore ja sibulaga)

hotcocacola
19.08.10, 01:27
tatra-hakklihahautis.....blinn :D, paari päeva pärast keevitan valmis

Pahvak
19.08.10, 09:18
Söön peale eilset õllejoomist pannkooke hakkliha, seente ja kahte sorti juustuga. ;)

wousha
20.08.10, 00:34
Niisama Tatart peab ka oskama teha tglt. Paljud teevad sellise vesise pudru, kus on kõik terad üksteise küljes kinni, mis on bs !! Tatar peab jääma selline sõmer, kõik terad eraldi.

Ise tavaliselt teen Tatart hakkliha ning pruunistatud sibulaga ning soola asemel kasutan tatart keetes ma puljongi kuubikut.

pikk28
20.08.10, 10:01
Niisama Tatart peab ka oskama teha tglt. Paljud teevad sellise vesise pudru, kus on kõik terad üksteise küljes kinni, mis on bs !! Tatar peab jääma selline sõmer, kõik terad eraldi.

Ise tavaliselt teen Tatart hakkliha ning pruunistatud sibulaga ning soola asemel kasutan tatart keetes ma puljongi kuubikut.
pmst teen samamoodi ja tulemus on alati NUTS. miski kord kuus ikka saab tatart lasta

macroTilt
20.08.10, 10:41
[QUOTE=wousha;243136]Niisama Tatart peab ka oskama teha tglt. Paljud teevad sellise vesise pudru, kus on kõik terad üksteise küljes kinni, mis on bs !! Tatar peab jääma selline sõmer, kõik terad eraldi.

Ise tavaliselt teen Tatart hakkliha ning pruunistatud sibulaga ning soola asemel kasutan tatart keetes ma puljongi kuubikut

head nipid. siit teemast saab hasti s66nuks ;)

nomerlot
20.08.10, 11:18
IMHO et jääks sõmer ja terad eraldi, tasub tatart enne keetmist võiga poti põhjas kuumutada.

0ttt
20.08.10, 11:52
IMHO et jääks sõmer ja terad eraldi, tasub tatart enne keetmist võiga poti põhjas kuumutada.

+1
Jube head tulevad tõesti kui enne pruunistad poti põhjas võiga.

leits
20.08.10, 13:08
hommikusele fishmacile ei saa ikka miski vastu

kjmrc
20.08.10, 14:10
hommikusele fishmacile ei saa ikka miski vastu
This?
http://www.flensburg-online.de/blog/wp-content/uploads/2008/08/filet-o-fish-mac.jpg

leits
20.08.10, 14:11
jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

ma muud ei saa ju hetkel süüa .. no meat month

kjmrc
20.08.10, 14:25
lol.. Miks nii on?

E: See fritüüritud fish võiks kana olla seal, siis oleks übernuts.

kuco
21.08.10, 22:38
Peaks hakkama proovima seda asja.
Sushikohtades söömine on ikka väga kallis lõbu imho.

Sai järgi proovitud. Ez asi ma ütlen.
Lõpptulemus siis selline. Esimene roll läks veidi aiataha aga edasi oli lihtsam. Eesti sushikohtadel jääb nüüd minu raha saamata. Kõrvale jaapani õlu ja valge vein. Proovitud sai ka nigiride tegemist aga nende tegemine on veel veidi keerulisem.



http://www.upload.ee/image/757818/IMG_5701.JPG

leits
22.08.10, 00:07
tuled mulle tegema koju?

wousha
22.08.10, 00:45
Kõik ilus, kuid milleks see valge vein ning jaapani õlle ;) Võta üks korralik eestimaine õlle hoopis !

hotcocacola
22.08.10, 01:45
söök paistab hea, aga WTF JAPSIDE ÕLL?? WTF

donkament
22.08.10, 02:00
kust seda jaapani õlle saab? ja palju each?

leits
22.08.10, 10:17
Ma ostsin ka migni aeg mingit japside õlletr, mingi 80 eeki oli pudel .. hullemat kust ann´ab toota

kuco
22.08.10, 11:06
Jaapani õlu oligi põhjus, miks üldse sai tehtud sushit. Oli teine külmakapis seisma jäänud ühest üritusest. Hiljem läksin ikka korralikult Aleksandri peale üle. Polnud sellel Jaapani õllel häda midagi.

inward
23.08.10, 13:19
Eile sõin esimest korda angerja uhhaad, keele viis alla :)

Oliverk
23.08.10, 13:22
Eile sõin esimest korda angerja uhhaad, keele viis alla :)
Supersupp jah.

low-flow
23.08.10, 22:40
Nonii, täna oli motivatsiooni natuke rohkem kui tavaliselt vaeva näha. Panen siia ka õhtusöögi valmimise ülevaate, ehk kellelegi pakub huvi kuidas vinget aga samas väga lihtsat ja keelt alla viivat rooga teha:

"Poissmehe pelmeenid"

1. Pelmeenid potti keema 10 minutiks, näpuotsatäis soola ja tilk õli.
2. Pärast keetmist 10 minutiks pannile (jälle tilk õli ka).
3. Maitsestada pipra ja tilliga (ja soolaga, kui enne vähe sai).
4. Soovitatav kõik toimingud teha mõõdukal tulel ja pidevalt segades, muidu tahavad kokku või nõu külge kleepuda.
5. Salatiks tomati ja hapukurgiviilud.
6. Kastmeks koore sisse segada natuke mädarõigast ja küüslaugupulbrit (ja äädikat, kui on sama veider maitsemeel kui minul).
7. Kõrvale sobib väga kästi võileib ja tomatimahl näiteks.

Nii, tegin kogu selle võimsa toimingi ära ja siis loomulikult kiirelt pilti tahaks ka foorumisse lisada, aga võta näpust: digikas tühi, telefoni pole pildistama veel jõudnud õpetada ja läpaka webcamiga tuli selline udukogu, et igaks juhuks ei pane üles, mõni võib seda veel Andromedaks pidada.

Head isu!

Madis Very
24.08.10, 15:03
Niisama, et mis neist oleks kõige mõtekam, kui vaja üleval püsida ?
Kohv, kofeiinitabletid või ohtras koguses rohelist teed ?

fun facts

Caffeine Content
All figures are approximate, especially with coffee. Different varietals can have different caffeine content, and the way the coffee is roasted can also change the values.
Double espresso (2oz) 45-100 mg
Brewed coffee (8 oz) 60-120 mg
Instant coffee (8 oz) 70 mg
Decaf coffee (8 oz) 1-5 mg
Tea - black (8 oz) 45 mg
Tea - green (8 oz) 20 mg
Tea - white (8 oz) 15 mg
Coca Cola (12 oz can) 34 mg
Pepsi (12 oz can) 38 mg
Barq's Root Beer (12 oz can) 22 mg
7-up (12 oz) 0 mg
Chocolate milk (8 oz) 4 mg
Dark chocolate (1 oz) 20 mg
Milk chocolate (1 oz) 6 mg
Ben & Jerry's Coffee Fudge Frozen Yogurt (8 oz) 85 mg
Ühes kofeiinitabletis 100mg

1 US fluid ounce = 29.5735296 ml

variatsioon
24.08.10, 15:08
mina joon tavaliselt extra kõrge kofeiini sisaldusega rohelist teed ;)

ja kas tees mitte kofeiini asemele teeiin vms ei ole?

kardaanirist
24.08.10, 15:12
Nonii, täna oli motivatsiooni natuke rohkem kui tavaliselt vaeva näha. Panen siia ka õhtusöögi valmimise ülevaate, ehk kellelegi pakub huvi kuidas vinget aga samas väga lihtsat ja keelt alla viivat rooga teha:

"Poissmehe pelmeenid"

1. Pelmeenid potti keema 10 minutiks, näpuotsatäis soola ja tilk õli.
2. Pärast keetmist 10 minutiks pannile (jälle tilk õli ka).
3. Maitsestada pipra ja tilliga (ja soolaga, kui enne vähe sai).
4. Soovitatav kõik toimingud teha mõõdukal tulel ja pidevalt segades, muidu tahavad kokku või nõu külge kleepuda.
5. Salatiks tomati ja hapukurgiviilud.
6. Kastmeks koore sisse segada natuke mädarõigast ja küüslaugupulbrit (ja äädikat, kui on sama veider maitsemeel kui minul).
7. Kõrvale sobib väga kästi võileib ja tomatimahl näiteks.

Nii, tegin kogu selle võimsa toimingi ära ja siis loomulikult kiirelt pilti tahaks ka foorumisse lisada, aga võta näpust: digikas tühi, telefoni pole pildistama veel jõudnud õpetada ja läpaka webcamiga tuli selline udukogu, et igaks juhuks ei pane üles, mõni võib seda veel Andromedaks pidada.

Head isu!


klassika. :D

just tegin ise ka neid. pildi tegemise mõte tuli siis, kui olin pooled pelmeenid juba ära söönud. :D

Pahvak
24.08.10, 15:12
Joo matet. Väga kange roheline tee (maitse kehv ainult). P.S. Eestis müüdavad on isegi lahjad. Ise tellisin kunagi suure hunniku netist.

nomerlot
24.08.10, 15:15
Joo matet. Väga kange roheline tee (maitse kehv ainult). P.S. Eestis müüdavad on isegi lahjad. Ise tellisin kunagi suure hunniku netist.

Ma ka millalgi pruukisin seda ohtralt, netist tellitud 2kg kott oli riiulis ja calebas pidevalt laual:)
aga praegu on niigi unehäired, ei ole mõtet väga pruukida.

pikk28
24.08.10, 15:21
Joo matet. Väga kange roheline tee (maitse kehv ainult). P.S. Eestis müüdavad on isegi lahjad. Ise tellisin kunagi suure hunniku netist.

Just praegu lasen seda ja ei ütleks, et maitse kehv....

kilu6
24.08.10, 15:21
Niisama, et mis neist oleks kõige mõtekam, kui vaja üleval püsida ?
Kohv, kofeiinitabletid või ohtras koguses rohelist teed ?



Tee ergutav mõju on palju pikem aga pehmem kui kohvil või cocacolal.
Kui vaja äkilist laksu, siis kohv. Eriti hästi mõjub muidugi siis, kui kohvi tihti ei tarbi ja organism pole sellega harjunud.

Roheline tee kõige tervislikum neist. Kui vaja üleval püsida, siis ei tasuks ka palju süüa, sest kui energia läheb seedimiseks, siis võtab unele.

Edit: mate on hea jah, aga pole minu maitse.

kardaanirist
24.08.10, 15:32
olen kuulnud, et kohvist saab ilge energialaksu nii kätte, et paned tassi põhja kohvi, paned kuuma vee peale ja lased kõik kohe korraga alla (vett ei tohi siis obv. keemistemperatuurini lasta, sest muidu ei kannata seda kõike korraga ära juua). iseasi kui hästi see maitseb. samas kui oled harjunud musta kohvi jooma, siis ei tohiks vist probleemi olla.

nomerlot
24.08.10, 15:35
noh, see kohe kõik ära juua, on ilmselt natuke jamajutt, aga see on küll õige, et selline tassis tehtav "pätikohv" on kõige suurema kofeiinisisaldusega, mäletan ühe barista intervjuust seda.

kardaanirist
24.08.10, 15:39
no kõige korraga ära joomine peaks ju ideepoolest andma tugevama effekti (vähemalt hetkelise), sest kõik see kofeiin jõuab närvisüsteemi korraga.

donkament
24.08.10, 15:41
roheline tee on nuts jah, kuigi eelistan espressot ise, kuna kodus vajalik masin ja oad alati olemas. Kange roheline tee ajab imo vererõhu ebamugavalt kõrgeks, kui liiga palju kaanida, siis tekib randmeveenidesse ebamugav tuksumine nagu sügeleks midagi.

Pahvak
24.08.10, 15:46
Ma ka millalgi pruukisin seda ohtralt, netist tellitud 2kg kott oli riiulis ja calebas pidevalt laual:)
aga praegu on niigi unehäired, ei ole mõtet väga pruukida.

Hehe, ma ise lõpetasin ka pruukimise seetõttu ära, et öösiti ei lasknud magada ja vahel päeval peale pikemat manustamist, a la mingi 4-5 tundi, tegi pärast ikka närviliseks, väsinuks ja ajas higistama. Alguses vahetasin sellepärast välja, et kohv tekitas samasugust kehva enesetunnet ja pärast mate ka. Aga kui halba enesetunnet ei tekita, siis mõju on muidugi väga meeldiv, kerge eufooria ja nii. :)

Ütlesin, et maitse on halb, aga sellega harjub ära ja pärast hakkab lausa meeldima.

erplander
24.08.10, 16:09
Niisama, et mis neist oleks kõige mõtekam, kui vaja üleval püsida ?
Kohv, kofeiinitabletid või ohtras koguses rohelist teed ?


Tervislikkuse osas pole küsimustki, rohelisel teel on tänu rikkalikule antioksüdantide sisaldusele ka vähki ja suhkruhaigust, samuti allergiaid ennetav toime. Kohv aga väljutab kehast paljusid vajalikke mineraale, samuti nagu energiajoogid. Samas kui tagajärjeks on uneaja vähenemine sõltumata sellest, mis tüüpi ergutava joogiga tegu, siis tervisele mõjub see kokkuvõttes ühtviisi halvasti, immuunsüsteemi nõrgenemise näol.

Roheline tee võib olla väga erineva kangusega, Eestis müüdavatest on kõige kangema toimega Liptoni roheline tee, see on juba võrreldav mate tee efektiga. Samas nt Greenfieldi "Green Melissa" on üsna lahja.

Endal läheb ka rohelist teed keskmiselt 2 tassi ehk pool liitrit päevas, tarbin nii puhast kui erinevalt maitsestatuid, vahel ka matet. Viimase maitse on lihtsalt harjumise küsimus.

Pahvak
24.08.10, 16:35
Eestis müüdavatest on kõige kangema toimega Liptoni roheline tee, see on juba võrreldav mate tee efektiga. Samas nt Greenfieldi "Green Melissa" on üsna lahja.

Suvaline Liptoni roheline pakitee?

paradigmlost
24.08.10, 17:12
Ma olen kohvi regulaarselt joonud umbes aasta. Mingi kolmbeerand klaasi(0.33l) kohvi ja neljandik piima, suhkrut ei pane,parim jook enne pokkerit imo. Ebameeldiv on ainult siis kui konkreetselt kuritarvitada kofeiini. ntks 2 tablakat ja 2 tassi kohvi kiirelt õhtul... siis on hiljem selline enesetunne nagu kerge antsu kass oleks peale tulnud.
Energiajooki tarbisin mingi aeg 0.5l päevas aga lõpus enam ei ergutanud üldse. Iga päeva esimene kohvi seevastu annab väga meeldiva enesetunde.

erplander
24.08.10, 18:24
Suvaline Liptoni roheline pakitee?

Jah, Lipton Green Tea pakitee, täpsemalt on seal kirjas "Indonesian Tea Sencha Tradition", koostis: Green tea (98,3%), Flavouring (1,2%), Orange petals (0,5%)

taipupole
24.08.10, 22:14
Niisama, et mis neist oleks kõige mõtekam, kui vaja üleval püsida ?

Ära riku tervist. Lase endale lihtsalt näkku lüüa.

vsiu100
25.08.10, 09:39
kontoris käis miski saaremaa vana kalamees. müüs enda tehtud marineeritud angerjat, 160.- / 800g purk.
poe hindadega kursis pole aga müügijutt oli tal hea ja võtsin ära. parim argument oli(sekretäri juuresolekul), et kui mõnele naisele ampsu anda, siis on voodisse minek garanteeritud.

leits
25.08.10, 09:44
m2letan kui seal lemmes sai joomas käidud, siis hommikul k2is ka mingi kalamees ja müüs suitsukala ja v2rsket hapukurki ..- tra jube nuts teema oli

Oliverk
25.08.10, 09:46
kontoris käis miski saaremaa vana kalamees. müüs enda tehtud marineeritud angerjat, 160.- / 800g purk.
poe hindadega kursis pole aga müügijutt oli tal hea ja võtsin ära. parim argument oli(sekretäri juuresolekul), et kui mõnele naisele ampsu anda, siis on voodisse minek garanteeritud.

Poe hind on 500 kr kilo. Seega väga hea hinnaga said.

Godspeed_EJ
25.08.10, 10:11
kontoris käis miski saaremaa vana kalamees. müüs enda tehtud marineeritud angerjat, 160.- / 800g purk.
poe hindadega kursis pole aga müügijutt oli tal hea ja võtsin ära. parim argument oli(sekretäri juuresolekul), et kui mõnele naisele ampsu anda, siis on voodisse minek garanteeritud.

Numbrit ei jätnud endast maha? ::)

vsiu100
25.08.10, 11:12
nr on olemas, küsisin talt ise igaks juhuks seda.

58 303 280 Angerjad CEO

nomerlot
25.08.10, 11:37
nr on olemas, küsisin talt ise igaks juhuks seda.

58 303 280 Angerjad CEO

:D@angerjad CEO

vsiu100
25.08.10, 11:39
:D@angerjad CEO


nii ta mulle ruudulisest vihikust rebitud paberitükile kirjutas :biggrin:

Godspeed_EJ
25.08.10, 11:42
nr on olemas, küsisin talt ise igaks juhuks seda.

58 303 280 Angerjad CEO

lol@CEO

Ty.

leits
25.08.10, 20:44
ait2hh aipupolele retsepti eest .. sitaks hea .. pelmeenivorm siis

wousha
25.08.10, 21:12
kontoris käis miski saaremaa vana kalamees. müüs enda tehtud marineeritud angerjat, 160.- / 800g purk.
poe hindadega kursis pole aga müügijutt oli tal hea ja võtsin ära. parim argument oli(sekretäri juuresolekul), et kui mõnele naisele ampsu anda, siis on voodisse minek garanteeritud.

god damn, sellise hinna eest võtaks küll mõned purgid, kui ka väärt kraam on.

vsiu, oled juba maitsenud ka ?

EDIT, ehk siis sa kohtasid teda Tallinnas ? Kui saaremaa vana kalamees, ehk on siis ka mereangerjas.

leits
25.08.10, 21:13
vaatasin et poes maksis t2na mingi 400-500g 180 ...

wousha
25.08.10, 21:21
vaatasin et poes maksis t2na mingi 400-500g 180 ...

marineeritud angerjas ? Ära aja jama, millises poes ?

leits
25.08.10, 21:27
rimi oli 2kki ...

wousha
25.08.10, 21:42
vaatasid midagi valesti vast .. selveris ntx 325g purk vist 225eek ?

Godspeed_EJ
25.08.10, 22:31
god damn, sellise hinna eest võtaks küll mõned purgid, kui ka väärt kraam on.

vsiu, oled juba maitsenud ka ?

EDIT, ehk siis sa kohtasid teda Tallinnas ? Kui saaremaa vana kalamees, ehk on siis ka mereangerjas.

Sain härraga kokku ja võtsin ka paar purki.

Maitse poolest võiks olla teravam imo. Huvi korral lubas ta tellimuse peale teha ka tervama marinaadi.

Solid kapten oli :)

wousha
25.08.10, 22:44
mh, teisip liigun Tallinna. Peab ka ikka mõned purgid prooviks võtma.

a keegi võiks pildid ju kraamist teha ;)

tolmuahv
25.08.10, 23:22
Kurat, see Angerjas CEO on liiga hea nimi ikka.

Kas onu on muidu Tallinnas kätte saadav oma kaladega? Oleks endalgi huvi. hind tundub kauba kohta küll müstiliselt odav.

Godspeed_EJ
25.08.10, 23:56
Kas onu on muidu Tallinnas kätte saadav oma kaladega? Oleks endalgi huvi. hind tundub kauba kohta küll müstiliselt odav.


Pidi kord nädalas käima.

leits
25.08.10, 23:59
kas kellegi tuttav silmudega ei öri? poes juuuuube kirved? ma votaks mingo 3-4kg min

vsiu100
26.08.10, 00:28
ma veel maitsnud pole, unustasin kraami töö juurde.
ütles, et marinaad enda oma ja naisi toimetuse juurde ei lase, keeravat kihva hää kraami.
poe oma pidi liialt kange olema, kuna pandakse miskit jama sisse, et võimalikult kaua säiliks.
täna rääkisin ühe tuttava kalamehega(kes poodidesse müüb ja asjaga igapäevaselt tegeleb), ütles, et poodides on kvaliteet väga kõikuv.

hotcocacola
26.08.10, 00:33
LOL :D, ajasite siin isu peale.

täna kalamehe juttudes vms tehti angerjasuppi.....terve aja vesistasin telekataga :D:D

edit: äkki ta teeb sooduka, kui hulgi osta? keegi tartusse ei too seda kraami? usun et peale minu oleks veel mitmeidki ostjaid...nt leits :D

low-flow
26.08.10, 00:52
Tänane kalameeste saade oli tõepoolest äärmiselt nutine.

Ja head kraami võtaksin minagi purgi Tartusse.

Skyline
26.08.10, 08:56
Eino misasja, ise tuleb püüda :D Raix võtab joogid, simo sa võta veskar ja mul on õnged :D

hotcocacola
26.08.10, 09:23
Eino misasja, ise tuleb püüda :D Raix võtab joogid, simo sa võta veskar ja mul on õnged :D

ja ptsis 2päevane tsükkel starts..DD

leits
26.08.10, 11:10
oleks isegi huvitatud jp kui trt ka saaks

e: aga tõstataksin ikkagi silmude küsimuse. Ei ole kellelgi mingit tuttavat kalameest? Poes on ajuvabalt kallid (kalliamad ku angerjas tho)

K2snakas
26.08.10, 11:53
e: aga tõstataksin ikkagi silmude küsimuse. Ei ole kellelgi mingit tuttavat kalameest? Poes on ajuvabalt kallid (kalliamad ku angerjas tho)


mis seal ikka, hakka ojasid otsima, kus neid on! Tuleb way veel odavam:D

leits
26.08.10, 11:55
Eriti .. + neid peab veel röstima + purki tegema .. mõttetu nuss .. pigem ostaks . .Poes on ala ~100 eeki mingi lambi v2ike purk

wousha
26.08.10, 17:12
silmu hooaeg ei ole veel käes, natuke läheb veel aega.

Eelmine aasta ostsin 10kg silmu 60eek kilo ning tegin ise purki. Aga ei tea, midagi sai marinaadiga valesti, õieti ei kallerdunud ka. Tegin kahte sorti, röstisin pooled ning teise poole suitsutasin ning siis purki. suitsutatult said mul paremad.

Sellel aastal ka kindlasti plaan purki teha, kuid tuleb täpselt asjatundjate juhendite järgi teha.

leits
26.08.10, 17:18
Kui hakkad purki kytma, mulle ei viidsi teha :D? Obv mingi tasu eest .. ma võtaks ~10 purki .. tuleks ise j2rgi ka kui sa v2ga kaugel ei ole

wousha
26.08.10, 17:32
Ma ainult ühe korra teinud, krt kellegile teisele küll ei julge teha ;) kalale.ee foorumil tuleb silm peal hoida, kui see silmu hooaeg pihta hakkab.

leits
26.08.10, 17:44
millal hakkab btw?

wousha
26.08.10, 17:53
oktoobris

wousha
26.08.10, 20:59
Kui keegi tartus marineeritud saadjärve angerjat soovib, siis võin nr anda.

0.5l purk 125eek

leits
26.08.10, 21:01
kuda marinaad on, bro?

wousha
26.08.10, 21:19
ma ühe purgi võtsin prooviks .. tglt nagu ei oskagi millegagi võrrelda, mereangerjat marinaadis ma vist polegi veel saanud, see peaks tükkmaad parem olema. Mingi õrn kõrvalmaitse nagu oli tglt, a krt teab, polnud angerjat 100 aastat maitsta saanud.

helistan homme sellele Angerjas CEOle .. prooviks heameelega mereangerjat ka.

leits
26.08.10, 21:25
sain yhelt kalurilt võrtsu angerjat mingi aeg .. see oli kyll pask, jube mudane tundus

Oliverk
26.08.10, 21:42
Ma Võrtsul suitsuangerjat süües ei mäleta et mingi mekk oleks manu olnud. Imo oli väga hea. Mby ei mäleta ka täpselt kuna ikka oma 5 a tagasi see oli.

wousha
27.08.10, 20:05
Selveris täna 30nda kuupäevaga 380g silmupurk 50eek, muidu sinna 125eek tuuri vist.

omg mis amps õlle kõrvale ;)

leits
27.08.10, 20:13
ma ostsin eile 2 purki .. kena -ev muuv :D

low-flow
28.08.10, 17:24
Premeerisin end suve lõpu puhul purgitäie marineeritud hirmkallite merilimustega. Mekkisin ühe ära ka, teo maitsega. Õhtusööki kõrvale leiavad tõenäoliselt rakendust, aga palju neid küll ei taha korraga, igaks juhuks...

wousha
29.08.10, 20:38
Sai täna peipsil ahvenat püüdmas käidud ning nüüd sai just valmis ahvenafilee õlletaignas. Ei oleks uskunud, et nii hästi välja kukub ;)

ideaalne snäkk vaatamaks türgi - venemaa mängu väikese alexandriga ;)

Tahtsin ka pilti teha, kuid ei leia fotokat üles hetkel, lähiajal plaan kindlasti veel teha, kuna ahvenat sai oma 10kg välja tõmmatud.

inward
29.08.10, 20:39
Korralik, Peipsil ahvenat ikka jagub. Millega püüdsite ja räägi pisut lähemalt sellest ahvena retseptist :)

wousha
29.08.10, 21:31
Püüdsime väikeste kummiluttidega, neid on pealiinil lipsudega 4tk, niiet vahepeal trehvas ka 4tk korraga. Üldiselt oleks ka rohkem saanud, kuid laine oli terve päev ca 1.5m kõrge, kella 2ks oli ikka sisemus korralikult segi loksutatud ning otsustasime ära minna.

Kõigepealt tuleb siis saada ahvenast fileed, siis ma panin nad kaussi ning iga kihi vahele veidi soola, kuniks tainas valmis saab.

Taina tegemine : selle koguse peale mis ma tegin ( no ikka korralik taldrikutäis ) panin ma ühe muna, kloppisin selle segamini, lisasin vbl 200ml alexandri õlut ning ma ei tea, vbl mingi 5spl jahu, tainas peab nii jääma, et kui filee taignasse kastad, ning kui kausist välja tõsta, siis üleliigne tainas õrnalt minema valgub. Natuke soola maitse järgi ning näputäis suhkrut.

Paneerida siis rohke õliga, ikka nii, et filee tükid enamvähem tervenisti õlis kuni nad pruunikaks tõmbuvad.


Ahja, kodaverre sõites jäi kõigepealt mäger auto alla, kes midagi autole viga ei teinud, kuid 15min hiljem hüppas kits kraavist auto ette nii, et reageerimiseks jäi vbl 0.5sec, muidugi midagi teha ei jõudnud, ning jooksis peaga täpselt esitulesse ning peale pauku persega vasta külge, nii, et puruks on esituli koos suunaga, kapoti nurk kõver, esitiib ning uks mõlkis.

inward
29.08.10, 21:51
Tänud...seda peaks tõesti tegema, sest kuivatatud lest õlle kõrvale on ka kradi nuts, aga see nüüd otsas :biggrin:


Ega jah väiksemad loomad teevad autole korralikult viga, rääkimata suurematest, põdrad, lehmad jne julm...... Uus LE näeb ette ka vist, et kuni kapoti pikkuseni tuleb loom pmst surnuks sõita. Muidugi, kui suudad ohutult kõrvalt mööduda siis on teine asi.

low-flow
29.08.10, 23:02
Uus LE näeb ette ka vist, et kuni kapoti pikkuseni tuleb loom pmst surnuks sõita. Muidugi, kui suudad ohutult kõrvalt mööduda siis on teine asi.

Seadused kisuvad agressiivsemaks ära või. :biggrin: Minu lubade tegemise ajal (ammu ammmuuuu ;)) oli igatahes selline punkt, et autojuht peab igal võimalusel vältima kokkupõrget looma, linnu ja inimesega. :P

inward
29.08.10, 23:03
Mõistlikumaks kah, eks nii nii mõnigi juht on kassi/kuke vms pärast auto üle katuse keeranud või vastu puud sõitnud....

variatsioon
30.08.10, 15:26
Püüdsime väikeste kummiluttidega, neid on pealiinil lipsudega 4tk, niiet vahepeal trehvas ka 4tk korraga. Üldiselt oleks ka rohkem saanud, kuid laine oli terve päev ca 1.5m kõrge, kella 2ks oli ikka sisemus korralikult segi loksutatud ning otsustasime ära minna.

Kõigepealt tuleb siis saada ahvenast fileed, siis ma panin nad kaussi ning iga kihi vahele veidi soola, kuniks tainas valmis saab.

Taina tegemine : selle koguse peale mis ma tegin ( no ikka korralik taldrikutäis ) panin ma ühe muna, kloppisin selle segamini, lisasin vbl 200ml alexandri õlut ning ma ei tea, vbl mingi 5spl jahu, tainas peab nii jääma, et kui filee taignasse kastad, ning kui kausist välja tõsta, siis üleliigne tainas õrnalt minema valgub. Natuke soola maitse järgi ning näputäis suhkrut.

Paneerida siis rohke õliga, ikka nii, et filee tükid enamvähem tervenisti õlis kuni nad pruunikaks tõmbuvad.


Ahja, kodaverre sõites jäi kõigepealt mäger auto alla, kes midagi autole viga ei teinud, kuid 15min hiljem hüppas kits kraavist auto ette nii, et reageerimiseks jäi vbl 0.5sec, muidugi midagi teha ei jõudnud, ning jooksis peaga täpselt esitulesse ning peale pauku persega vasta külge, nii, et puruks on esituli koos suunaga, kapoti nurk kõver, esitiib ning uks mõlkis.
mis värvi kummilutt kõige paremini võttis? kollane?

käisin ka paar nädalat tagasi peipsil nendega püüdmas. võtab tõesti hästi!

wousha
30.08.10, 16:18
suurt vahet ei olnud, mul olid rohelised, kollased punased ning oranzid landid. Kraami kadu oli ka mega muidugi, 3 peale läks umb 20 60g tina ning umb 40 lanti, kuna püüdsime mingi kivivare pealt.

kilu6
01.09.10, 20:45
Toitumisteraapia assotsiatsioon on välja tulnud uue toidupüramiidiga

http://f.postimees.ee/o/2010/09/01/425476t1h4fda.jpg

http://www.tarbija24.ee/?id=306982

alaska
01.09.10, 21:16
teravilja ja punase liha vahetaks ümber omavahel, muidu ok.

Spewmonkey
03.09.10, 17:02
Suht asjalik tabel imo.
Punast liha ei ole kindlasti kasulik 3-5x päevas süüa. Oleneb füüsiliselt aktiivsusest, pigem korra päevas. Kui vähene aktiivsus, siis paar korda nädalas, aga kuna isiklikult oleks päris imelik nii harva süüa, siis korra päevas imo. Täisteravili on samuti õiges kohas, ei ole sama mis riis ja kartul.

variatsioon
03.09.10, 17:23
oot oot? enam ei tohi kartulit ja riisi ka süüa?

nomerlot
03.09.10, 17:29
oot oot? enam ei tohi kartulit ja riisi ka süüa?

Tohib, aga mitte nii palju, et kartul-riis põhimass su toidust. Rohkem köögivilja, täisteraasju, kaunvilju.
Mis on täiesti tõsi, keskmine eestlane sööb köögivilja niipalju, et päevaprae kõrval on lusikatäis riivitud porgandit või kapsasalatit.

variatsioon
03.09.10, 18:01
täisteraasjadest saab ju ainult putru teha?

nädalas üle paari korra ikka ei viici seda möksi sisse ajada. :)

nomerlot
03.09.10, 18:03
Täisteraleib, täisterapasta...

inward
12.09.10, 20:43
Praetud puravikud ja kuuseriisikad...metsas seeni on ikka. Toiteväärtus on null, aga kuradima hästi maitseb :)

soouni
12.09.10, 20:45
hah mul ka kuuseriisikaid, suht nuts

inward
12.09.10, 20:48
Üht head on, teist pole.Kuiva männimetsa pole, seega ntx kukeseeni või sirmikuid pole absoluutselt. Aga noh puravikud, võiseened ja kuuseriisikad on imo isegi paremad.

leits
12.09.10, 20:49
marineeritud seened ka hea ... ja obv kossu finaali kõrbale õlle, juustukangid ning seakeel :)

nikitheone
12.09.10, 21:09
nonii, esimene päev taimetoitlasena üle elatud. 2 ja pool kuud jäänud

soouni
12.09.10, 21:14
marineeritud seened ka hea ... ja obv kossu finaali kõrbale õlle, juustukangid ning seakeel :)

damn nuts set

leits
12.09.10, 21:15
nonii, esimene päev taimetoitlasena üle elatud. 2 ja pool kuud jäänud

tartus oleks easy .. paned mingi 2x p2evas metroo grilltiud tofu eineleiba/saia ... see grillitud tofu on nuts .. imo parem kui liha

kjmrc
12.09.10, 21:21
vatafakk on tofu :D

ranka
13.09.10, 11:48
marineeritud seened ka hea ... ja obv kossu finaali kõrbale õlle, juustukangid ning seakeel :)

Marineeritud seened on väga head, eile just ostsin poest Eesti marineeritud seeni ja sõin kui segane. 1000 korda paremad kui need välismaa marineeritud seened (ka neil ei ole midagi viga!).

Ja täna lugesin natuke seente kohta ning sellise huvitava fakti otsa sattusin:

Levinud on ütlus "seened ja sada", aga tegelikult alkohol ja seened ei
sobi biokeemiliselt eriti hästi kokku. Alkohol nimelt raskendab
seenetoitude seedimist ja neist toitainete omastamist. On ka selliseid
seeneliike, mis koos alkoholiga põhjustavad ebatõelist seenemürgitust - tindikute ja alkoholi koostarbimisel värvub nägu ja hiljem kogu keha punaseks, pärast lillaks. See mürgitus ei ole eluohtlik, kuid tugeva ehmatuse põhjustab siiski.


Kel rohkem huvi silmaringi laiendada siis: http://www.kliinik.ee/artiklid/toitumine/aid-11127/S%C3%B6%C3%B6dav-kuid-pole-taim-ega-loom

tolmuahv
13.09.10, 12:12
Ega jah väiksemad loomad teevad autole korralikult viga, rääkimata suurematest, põdrad, lehmad jne julm...... Uus LE näeb ette ka vist, et kuni kapoti pikkuseni tuleb loom pmst surnuks sõita. Muidugi, kui suudad ohutult kõrvalt mööduda siis on teine asi.
Kui ma 12a tagasi autokoolis käisin, siis seal üks surmtõsine onu seletas, et metsloomal ei tohi kunagi eest läbi sõita, vajadusel selle vältimiseks tuleb kraavi keerata. Me muidugi siis hakkasime täpsustama, et kui kits on, kas siis ka kraavi? Onu vastu, et kui eriti suur kits, siis võib-olla küll. Muidugi laienes meie probleem kohe, et kui eriti suur mäger, siil või orav on, kas siis ka kraavi? Või kui kaks suurt põldhiirt kõrvuti on? Igatahes jäi asi meelde, sest pole vist peale seda kordagi tund aega järjest kägaras naernud. Onu arvas, et me oleme aru kaotanud.

taipupole
13.09.10, 14:27
Kui ma 12a tagasi autokoolis käisin, siis seal üks surmtõsine onu seletas, et metsloomal ei tohi kunagi eest läbi sõita, vajadusel selle vältimiseks tuleb kraavi keerata.

Mulle õpetati seda samuti, kuid erinevusega, et pigem tuleb sellisele elukale sõita tagajalgadesse. Põhjus on lihtne: kui teele jooksnus põdra eest läbi sõita, võib ta ehmatada ja autole täie jõuga küljelt sisse põrutada ja niimoodi auto kontrolli alt välja lüüa. Kui aga tagajalgadesse põrutada, siis mõlkis küll, kuid mudu pole hullu.

Väiksemate loomade puhul ei tohi aga üldse pidurdada ja seda eriti talvel.

Enda ja viimase kahe teel tapetud väiksema looma kogemustest (ja mõne ellu jäänu) võin öelda, et elu sees ei usu, et mul jääb aega sellele mõtlemiseks ja põrutan nagu juhtub ning loodan parimat. Muidugi põtra on ehk parem märgata kui rebast või kährikut. Kuid siiski.

leits
13.09.10, 15:55
Pole ammu midgai syya teind .. täna tuli söögitegemise isu .. valmis siis Delikatess hirvekonservi pasta bolognese :D v2ga maitsev tuli .. telefon rsk oli autos ei saand pilti teha

vsiu100
13.09.10, 15:59
Pole ammu midgai syya teind .. täna tuli söögitegemise isu .. valmis siis Delikatess hirvekonservi pasta bolognese :D v2ga maitsev tuli .. telefon rsk oli autos ei saand pilti teha


ot alert aga.....

on risk, et su blogist saab selliste tegude tagajärjel varsti lugeda, et telliskivi vedeleb auto istmel.

leits
13.09.10, 16:03
ot alert aga.....

on risk, et su blogist saab selliste tegude tagajärjel varsti lugeda, et telliskivi vedeleb auto istmel.

TY! tõin kiiremas korras ära :D

kardaanirist
13.09.10, 17:23
no tagajalgadesse on vaja sellepärast sõita, et loom ei keera otsa ümber ja ei lähe tagasi. loom läheb vaid edasi. kui tagajalgadesse sõidad, siis on võimalus, et suudad kokkupõrget vältida (kui loom ise teises suunas jooksu paneb) ja kui ei jookse, siis tagajalgadesse sõites on suurem võimalus, et loom rullub üle katuse, mitte ei tule tuuleklaasist sisse (niipalju kui mina olen kuulnud).

camu
13.09.10, 19:20
no tagajalgadesse on vaja sellepärast sõita, et loom ei keera otsa ümber ja ei lähe tagasi. loom läheb vaid edasi. kui tagajalgadesse sõidad, siis on võimalus, et suudad kokkupõrget vältida (kui loom ise teises suunas jooksu paneb) ja kui ei jookse, siis tagajalgadesse sõites on suurem võimalus, et loom rullub üle katuse, mitte ei tule tuuleklaasist sisse (niipalju kui mina olen kuulnud).

Jup.
Lisaks on looma keharaskus ees. Mis tegelikult sinu jutuga kattub anyway.

Uniquest
14.09.10, 11:57
Päris hea offtopic siin. Ise autoga ei sõida, aga huvitav teada ikkagi.

KeRRRt
14.09.10, 20:25
neiu tegi suppi. sisse pani kartult, porgandit, sibulat ja viinerit. täiesti tavaline aga faking hea. :P

blom
14.09.10, 20:52
tavalised asjad võrratud, nagu sibulaga praetud kartul koos keldrist võetud hapukurgiga

inward
15.09.10, 01:53
Maakeldris peituvad üldse imelised maitsvad toidud :)

k2snakalle
18.09.10, 01:04
Leidsin poest ükspäev kulda väärt asja. Pasteet põdralihaga (linnamäe lihatööstus)
Leiva peale väga hea asi (Y) Mitu korda parem kui tavaline maksapasteet
Prismas 230g karp 27eeku.

wousha
18.09.10, 18:06
lihtsad toidud on idd nutsid ;) Tegin just korraliku pannitäie praetud kartulit, lisasin ka peekoniviile ning kui kartul ja peekon ilusti pruun, lõin veel 2 muna ka peale ;)

Taldriku servale veel purgist puravikke omas mahlas ja omg kui hea ;)

nikitheone
18.09.10, 18:42
tra.

tegin just makarone juustuga, kõrvale tomati-kurgi-sibula hapukoore salatit. see kõik on ok, aga praadisin juurde ka firma hea alguse oü "hakitud soja tomatikastmes". vot see oli ilgelt rõve.

nikitheone
19.09.10, 14:02
tegin täna siis taimetoitlaste suppi - retsepti sain siit: http://kadri10.pri.ee/veg/rammus_juurviljasupp.php

täisa okei tuli:

http://www.upload.ee/image/816239/190920101196.jpg

adam_q
19.09.10, 14:47
toitudega on nagu naiste ja filmidega - kellegi maitset ei saa usaldada, siin lugedes on iga suva toit ka "nuts" :D

MissLiz
19.09.10, 15:07
Tegin just suitsuliha-seenekastet koos kartulipüreega. Kõrvale konservi-hernes ja no lihtsalt niii nuts :)

alaska
19.09.10, 15:15
toitudega on nagu naiste ja filmidega - kellegi maitset ei saa usaldada, siin lugedes on iga suva toit ka "nuts" :D

Ma olen päris palju alla võtnud viimaselajal ja ainuke taktika ongi enamvähem vältida toite, mille kohta siin on kirjutatud "nuts".

MissLiz
19.09.10, 15:17
Ka mina olen viimasel ajal palju alla võtnud, ent pole vältinud ühtegi "nuts" toitu :) saab teisiti ka

Godspeed_EJ
19.09.10, 15:20
Tegin just suitsuliha-seenekastet

Koostised?

MissLiz
19.09.10, 16:56
~250g riisikaid ( eelnevalt 2 korda kupatatud ja hiljem soolatud)
1 pakk vahukoort
350g suitsupeekonit
maitseaineks sool (mõnikord ka õrnalt pannil pruunistatud sibul)

CTXrix
20.09.10, 08:46
Ma olen päris palju alla võtnud viimaselajal ja ainuke taktika ongi enamvähem vältida toite, mille kohta siin on kirjutatud "nuts".


Ka mina olen viimasel ajal palju alla võtnud, ent pole vältinud ühtegi "nuts" toitu :) saab teisiti ka

Nonii, jagage siis saladusi veidi. Üritan juba ca pool aastat 10 kilo kaotada, aga kuidagi ei õnnestu...180 cm ja 90 kg, tahaks 80 peale saada.

adam_q
20.09.10, 09:06
ma seoses töökoha vahetusega kaotasin igapäevase tasuta lõuna (söö palju jaksad - supp ja praad) ja nüüd stokist/kaupsist vahel võtan midagi natuke ja 15kg läks ludinal maha. söön ikka kõike, aga kogused on kõvasti väiksemad

wousha
20.09.10, 09:07
Endal sama soov, oleks umb 10kg vaja maha saada kuidagi, aga no ei suuda loobuda headest söökidest ning muidugi .. õllest. 183cm ja 95kg, saaks 85 kanti oleks super.

adam_q
20.09.10, 09:13
Endal sama soov, oleks umb 10kg vaja maha saada kuidagi, aga no ei suuda loobuda headest söökidest ning muidugi .. õllest. 183cm ja 95kg, saaks 85 kanti oleks super.

ma olin 2009 alguses 190cm ja 97kg
2009 lõpuks olin 190cm ja 83kg, praegugi veel 83-84kg

pikk28
20.09.10, 09:34
ma olin aasta tagasi 193cm ja 107kg. veidi jooksu ja ratast, loobusin igaõhtusest õllest ning hopsti 95kg.

MissLiz
20.09.10, 13:53
No minu saladus on kalorite lugemine.
Selleks on vaja elektroonilist toidukaalu ja korralikku tahtejõudu.

See süsteem ei pruugi paljudele sobida, ent uskuge mind, see tõesti toimib :)
Toetavad teenused: www.kaaluabi.ee ja www.ampser.ee

Ahjaa, see toimib ka siis, kui trenni eriti teha ei viitsi :)