PDA

View Full Version : Pokker, söök ja tervislik eluviis.



Leheküljed : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

kivisaba
13.05.09, 18:14
Huvitab selline teema et kuidas pokkerimängijatel toitumisega on?
Kas üksi elades süüa viitsite teha ja millised on peamised road.
Või ei tee üldse kodus süüa ja käite enamasti kuskil väljas söömas?
kuidas rämpstoidua lood on?

Teema aiendatud kukkamisest saadud inspiratsioonist.
discuss

ESTPatrick
13.05.09, 18:22
Huvitab selline teema et kuidas pokkerimängijatel toitumisega on?

Mina olen kiirtoidu poiss


Kas üksi elades süüa viitsite teha ja millised on peamised road.
Või ei tee üldse kodus süüa ja käite enamasti kuskil väljas söömas?

Ainult väljas, tegelt 2 korda olen muna ka praadinud viimase aasta jooksul. Ja võikusid oskan ka hästi teha.


kuidas rämpstoidua lood on?

Väga head

masterpuppet
13.05.09, 18:29
Teen tavaliselt ise süüa..väga harva käin kusagil söömas. Teen seda, mille järgi isu tuleb ning tavaliselt käib see hooti. Nädal pastatoite, nädal lihatoite, nädal kastmeid jne.

Süüa teen tavaliselt fantaasia pealt ehk siis vaatan, mis kokku tuleb.

leits
13.05.09, 18:29
Teen tavaliselt ise süüa..väga harva käin kusagil söömas. Teen seda, mille järgi isu tuleb ning tavaliselt käib see hooti. Nädal pastatoite, nädal lihatoite, nädal kastmeid jne.

Süüa teen tavaliselt fantaasia pealt ehk siis vaatan, mis kokku tuleb.


anna mingeid retsepte, ma olen ka mõtölend midagi teha .. a peal spagettide hakklihaga muuud ei tule nagu v2lja:D

vsiu100
13.05.09, 18:35
süüa meeldib. üksi ei ela. süüa ei tee ise(reeglina). kodus söön naise tehtud toite- tervislikud salatid, pastasid, liha jne. üldiselt tervislikku toodet.
rämpsu söön regulaarselt mõned korrad nädalas. restosse üle paari korra kuus ei jõua.......

ajendatuna sellest teemast astusin üle aasta kaalule.
(x) väike tilt, viimase aastaga, kui olen rohkem pokkerit mängima hakanud, +5 kg.

leits
13.05.09, 18:39
AHJU:O? **** ma nii fancy vend ei ole veel, et suudan seal asju teha :D
imo ise on süüa juba kalloim teha kui väljas käia ... ostad mingi ilge tavaari paska kokku .. poole loobid minema jne jne ... käid 6tiest kannus söömas, 50 eeku ja oki doki

kivisaba
13.05.09, 18:41
AHJU:O? **** ma nii fancy vend ei ole veel, et suudan seal asju teha :D
imo ise on süüa juba kalloim teha kui väljas käia ... ostad mingi ilge tavaari paska kokku .. poole loobid minema jne jne ... käid 6tiest kannus söömas, 50 eeku ja oki doki

lol osta veerpalu ahjukana seda oskab iga mees teha

Oliverk
13.05.09, 18:42
Harjuta friikartulitega. 750 g pakk. Pane ahju. 220 kraadi. LAse veits küpseda võta ahjust välja. Raputa soola peale. Lisa 9 viinerit. Ootad kuni pealt kuldpruunid ja valmis. Hea pokkerdaja söök.

masterpuppet
13.05.09, 18:43
Hmm, üks mu lemmikpastasid siis.

Spagette tunde järgi keema. Samal ajal tükeldad sampinjonid, kana, sibula ja küüslaugu. Paned siis alguses kana pannile praadima, kui selline mõnus kuldne kiht kanal peal, siis lisand ülejäänud tükeldised. Praed mõnusalt läbi. Samal ajal kuumutad väikses potis kohvikoore. Kui koor parajalt kuum, lisald murendatud sinihallitusjuustu ja merevaigu. Segad kuni mass on vaikselt paksenema hakanud. Lisad spagettid pannile, praed mõned hetke läbi ning siis lisad koore. Lased veel pannil natuke haududa, et kaste täielikult pakseneks. Serveerimisel lisada maitse järgi juustu või siis veel sinihallitusjuustu. Maitseained siis ka juurde, need vabal valikul.
Head isu.

vapsik
13.05.09, 18:45
Soojad võileivad on kõige peenem asi millega hakkama saan. Moosisaia tegemine ei tekita ka raskusi.

Ühikas olles mõnikord ostan poest midagi süüa ja vahel kasutan mikrolaine ahju liha ja kartulite või mõne muu asja soojendamiseks, mille olen kodust kaasa saanud. Siis kui kodust olen söön seda, mida vanemad pakuvad. Väljas käin harva söömas ja kiirtoidu ostan kuskil kord kuus või isegi veel harvemini.

leits
13.05.09, 18:46
Nii palju kui ma netist olen neid retsepte vaadanud...kõik on mingid üli fancyd jms .. moingi 3h mässaks nendega. lihtsat ja tervislikku tahaks midgai .. hiinakapsa erinevad salatid väg amaitsevad .. oskaks ainult ise midagi teha ka _D

leits
13.05.09, 18:47
Hmm, üks mu lemmikpastasid siis.

Spagette tunde järgi keema. Samal ajal tükeldad sampinjonid, kana, sibula ja küüslaugu. Paned siis alguses kana pannile praadima, kui selline mõnus kuldne kiht kanal peal, siis lisand ülejäänud tükeldised. Praed mõnusalt läbi. Samal ajal kuumutad väikses potis kohvikoore. Kui koor parajalt kuum, lisald murendatud sinihallitusjuustu ja merevaigu. Segad kuni mass on vaikselt paksenema hakanud. Lisad spagettid pannile, praed mõned hetke läbi ning siis lisad koore. Lased veel pannil natuke haududa, et kaste täielikult pakseneks. Serveerimisel lisada maitse järgi juustu või siis veel sinihallitusjuustu. Maitseained siis ka juurde, need vabal valikul.
Head isu.


mitu kalorit seal on .. 2600 :D?

kuco
13.05.09, 19:01
mitu kalorit seal on .. 2600 :D?


Arvad, et seda on palju?

leits
13.05.09, 19:09
Arvad, et seda on palju?


Ilmselt liiga vähe ..

variatsioon
13.05.09, 19:20
Nii palju kui ma netist olen neid retsepte vaadanud...kõik on mingid üli fancyd jms .. moingi 3h mässaks nendega. lihtsat ja tervislikku tahaks midgai .. hiinakapsa erinevad salatid väg amaitsevad .. oskaks ainult ise midagi teha ka _D

üks basic hea söök on pasta "polognese" kastmes:

Küüslaugu-sibula-hakkliha pastakaste

Mis meil vaja on?
250 g hakkliha
2 suurt sibulat
3 suurt küüslauguküünt
2 purki purustatud tomateid
soola
Santa Maria purustatud musta pipart
Santa Maria kuivatatud basiilikut

Retsept
Kuumuta peenestatud sibulat õlis 10 minutit, lisa noaga peenestatud küüslauk ja kuumuta veel paar minutit. Pane pannile ka lahtinäpitud hakkliha ja kuumuta segades kuni hakkliha punase värvuse kadumiseni. Lisa otsekohe tomatihoidis, veidi soola ja pipart ning lase 15 minutit vaikselt haududa, pritsmete püüdmiseks aseta anuma peale tagurpidi pööratud suur sõel või rasvapüüdmisvõrk. Maitsesta lõplikult alles valmimise eel; serveeri kohe koos äsjakeedetud kuuma pastaga.

vennike
13.05.09, 19:33
võin uhkusega öelda, et olen kõvasti üle keskmise kokk, sellealast haridust küll pole, aga fantaasia on hea ja kätt kah natsa on. oma lemmikud on sushi, ahju kartuli-hakkliha-juustuvorm, pikkpoiss ahjukartulitega, igasugused vürtsikad pastad ja oa-singi-porru salat.

teine asi on viitsimine. kuna mu parim sõber ja korterikaaslane pole nii laisk ja on veelgi parema käega, siis õnneks ei pea ma ennast tihti vaevama. väljas käin söömas iga nädal üks kuni seitse korda väga erinevates kohtades. 1 kord nädalas on tšurkade lambakebab nagu aamen kirikus.

RudiTurbo
13.05.09, 19:56
Ma enne Taanis elamist polnud eriti ise midagi valmistanud, enne kui ema koju ei jõudnud töölt, siis tuli nälgida või võileibu süüa ;D

Kuna nüüd juba peaaegu 2 aastat üxi elan, siis tuleb nagu ise süüa, kuid tänu sellele on söömine suht pask kah hetkel. Kõige kergem ja kiireim asi on ahjus külmutatud kartulid valmis teha ja kõht mõneks tunniks täis! Aga ka kanakoivad ahjus, mille valmistamisaja olen juba enamvähem täiuslikkuseni lihvinud, kuskil 41-44 minutit 225 kraadi juures tuleb kõige mahlasem ja parem ;D ;D

Hakkliha ja spagettidega saan ka hakkama ning ega rohkem nagu polegi midagi. Aga üldiselt, kuna töötan laos ning näen kui suht räpastest tingimustest need tooted läbi tulevad poeletile, siis ei ole absull isu mitte midagi osta ka, ärge Jumala eest lattu kunagi tööle minge, siis kaob kõikide söögitoodete ostmise isu ära :)

Kokendaks ja katsetaks muidu kõvasti rohkem, kui ühisköök polex, ei viici seal taanlaste vahel tõmmelda.

Ahjaa, ning maailma parimad toidud on vanaemade toidud, unreal milline skill neil mõlemal on! Kahjuks ei saa seda öelda mu ema kohta, kes igalepoole mingit paska juurde mixib ja sellega täielikult ära rikub kõik.Loodetavasti kui ma temast kunagi vanaema teen, siis asi muutub 8) ;D

Oliverk
13.05.09, 20:04
Toidutegemises peaks NL600 beatima. Kooki oskan teha. Kotletti ka.

vapsik
13.05.09, 20:06
Ahjaa, ning maailma parimad toidud on vanaemade toidud


Mul sama lugu, vanaema toidud panevad ikka puuga ära teistele.

mihkel88
13.05.09, 22:00
mul täiesti vastupidi... vanaemad on 0 kokkamises ja ema oskab normilt. Ise piirdun tavaliselt pelmeenide, kalapulkade, nuudlitega...vahepeal harva viitsin mingit pasta bologneset teha vms. Kunagi käisin pms igapäev sirkas söömas, kuna elan siin lähedal:D Üldiselt söön rämpsu palju, korra nädalas reeglina.

rohelinekonn
13.05.09, 22:05
Üritan süüa tervislikult. vahest ikka peab rämpsu kah sööma. Väljas käin söömas nädalas korra kaks.
Tüdruk teeb kodus vahest mulle paar võileiba muidu valmistan toite ALATI ise kuna siis saan kindel olla et tuleb meelepärane kraam. Pealegi mulle meeldib köögis möllata, vanal ajal kui veel tööl sai käidud siis olingi kokk :)

k1ly
13.05.09, 22:12
Õhtuti väga maitsev ja tervislik on kodujuust tuunikalaga ning juurde kurki või tomatit. Nuts!

leits
13.05.09, 22:14
niisama kodjuust on ka hea ... see tuunikala võib ära j2tta :D

alaska
13.05.09, 22:16
Õhtul on hea küpsis vorsti ja ketsupiga ja mustikasiidrit kõrvale.

ESTPatrick
13.05.09, 22:17
üks õige päev lõppeb õlle ja pitsaga

leits
13.05.09, 22:18
Õhtul on hea küpsis vorsti ja ketsupiga ja mustikasiidrit kõrvale.


wtf, miuke kypsis :D?

alaska
13.05.09, 22:18
võimalikult magus.

leits
13.05.09, 22:19
mida veel ... a teh nuts on olnud see kui mu sõber praadis t2ispeaga hapukurki .. tema meelest yli nuts .. minu meelest maailma sitem :D

mihkel88
13.05.09, 22:33
rämpstoitu, mäkdoonalds jne

Gambler
13.05.09, 22:34
Tallinna linnas üldiselt on rämpstoiduga sitad lood, eriti öösiti.
Poodide valmisköökidele võib panna hinnangu halb-väga halb-mõrvakatse/mingi jube eksperiment selle lollikesega, kes seda sodi ostab

Aga mõned kohad siiski leiab ja neile on ma valmis lausa häbitul kombel siin rõvedat reklaami tegema
Selline link http://www.goldendragon.ee/ parim hiina toit mis ma olen saanud Eestis(Chedisse pole veel jõudnud).

Restorani headusest räägib üks ja ainus fakt-ta on olnud sellel aadressil nüüd juba vist 15 aastat või 16.
Mina olen sealt toitu tellinud mingi 4 aastat,
kordagi pole pettunud. Lisapluss siis see, et tuuakse kohale ja tasuta kui tellimus on üle 400 eegi.
Kindlasti soovitan ka selle koha lõunad(kella 12-16) 75 eegi eest saab supi prae ja salati sinna kõrvale, lisakulu tuleb siis
jookide arvelt per inimene a 15 eeki.
Ahjaa valikus on mingi 5-6 suppi ja 30 praadi. Kokkuvõttes parim lõunasöögi koht hinna ja kvaliteedi suhtelt vanalinnas.

Rämpstoidust on parim koht Tallinnas Nõmme keskuse kõrval asuv Grill-Kebab, kes proovib ,sellele meeldib.
Täpseks koha leidmisesk lokaliseeriga keskuse parkla kõrval olev väike roheline majake ;D

ja lõpetuseks kõigile abiks selline link www.toidutare.ee
Retseptide juures on ka aeg, kaua selle asja valmistamiseks läheb.
Sest miks on valmistoit poodides sitt, nad kasutavad kõige odavamat toorainet ,mis kätte saavad.
Pissab vaid sellest, et kord kuus osta, kui leiata endas inspiratsiooni ise kukata

mihkel88
13.05.09, 22:44
kusjuures see grill-kebab seal nõmme keskuses tõesti hea, ma võtsin sealt mingit tortillat ja oli ikka jõhker.

Korralikest restodest tartus on parimad crepi ülemine korrus ning gruusia saatkond, kus parim lambašašlõkk, mida mina saanud olen. ;)

kivisaba
13.05.09, 22:49
Rämpstoidust on parim koht Tallinnas Nõmme keskuse kõrval asuv Grill-Kebab, kes proovib ,sellele meeldib.
Täpseks koha leidmisesk lokaliseeriga keskuse parkla kõrval olev väike roheline majake ;D




don't even get me started too koht on ikka epic nuts

leits
13.05.09, 22:49
armeenia köök on ka hea ... mingi 6km võru poole sõita .. nuts šašlõk seal
kus see gruusia teema asub?

Tarmonator
13.05.09, 22:51
Gruusia saatkond on tõesti hea asi.

Aga kes tahab tartus lõunaks korralikult kõhu täis parkida, siis mingu turu tänaval vana tarmeko asemel olevasse mööblimajja. Seal on üks kohvik(nimi ei tule meelde) kus päevapraad on mingi 45 eeku, aga selle eest saad endale meelepärase koguse ise tõsta. Ehk siis pane sinna taldrikule päevapraes ettenähtud asju nii suur ports kui süda lustib. Ja taldrikud on ka neil ikka suured :D

mihkel88
13.05.09, 22:54
gruusia saatkond rüütli tänavas, poole 6 lähedal. See võru poole naose šašlõki baar ei ole võrreldav gruusia saatkonnaga, šašlõki osas sis :)

leits
13.05.09, 22:59
ma olen viimasel ajal ise 6teist kannus k2ind söömas .. 35 eeku p2evapraad ja parjalt suur.. teine he akoht on kuskil raadis, mingi tehase maja vms 2. korrus .. saab koduseid sööke mingi 30 krooni eest vms.

Ahjaa ja big ben ja see faking teine baar ei tule meelde nimi (samad omanikud) ... nende söök on kyll sitt mis sitt

rohelinekonn
13.05.09, 23:07
ma olen viimasel ajal ise 6teist kannus k2ind söömas .. 35 eeku p2evapraad ja parjalt suur.. teine he akoht on kuskil raadis, mingi tehase maja vms 2. korrus .. saab koduseid sööke mingi 30 krooni eest vms.

Ahjaa ja big ben ja see faking teine baar ei tule meelde nimi (samad omanikud) ... nende söök on kyll **** mis ****


kus juures 16 kannu on jah suht nuts koht. Sõbraga lõunale lähme siis käime suht tihti seal hinnad head ja toidud kah head igati väärt koht. Plus pole linnas vaja parkimis kohta otsida. Muidugi kui otsid maitse elamusi siis tuleb mujale minna sööma. Aga lihtsaks sööma ajaks parim.
Big benis sõin mõni aasta tagasi ja peale seda kunagi enam ei taha.
Kes mainis Crepi teist korrust siis see on tõesti väga viis koht eelmine nädal sai käidud seal just, lendasime sõbraga sisse mingi romantiline atmosfäär seal paarikesed sõid ja jõid veini me mõtlesime mis siis ikka õlled lauda ja praed ette ning küünal põlema.
Veel meeldib mulle Õlletare kus parim seljanka on tartus ja ja muud toidud ka 5+
Kui pitsa isu on siis lähen Dolce vitasse

leits
13.05.09, 23:09
õlletare, kus see :D?

alaska
13.05.09, 23:09
don't even get me started too koht on ikka epic nuts


Parim.

RudiTurbo
14.05.09, 00:22
oi blae, see teema muutus heaks praegu. Pange ka kohti, kust saab parimaid sööke öösiti, panen need kohe kõik insta kirja !

Ise oskan öösel Tallinnas aint Söögiplatsilt burksi osta, aga vähemalt on see suht kõva burks ;D

kivisaba
14.05.09, 00:26
oi blae, see teema muutus heaks praegu. Pange ka kohti, kust saab parimaid sööke öösiti, panen need kohe kõik insta kirja !

Ise oskan öösel Tallinnas aint Söögiplatsilt burksi osta, aga vähemalt on see suht kõva burks ;D

öösel on suht hea asi tommi grilli juustusupp asub seal vineeri tehase juures kus lõuna keskus on (talinna oma) grillid ja mu jura muidu suht keskpärane aga süüa saab 7-ni hommikul

Cash87
14.05.09, 00:32
hmm Rämpstoit on hea ja kokkan endale ka seda päris tihti :)

Valts
14.05.09, 00:49
Võimalikult palju üritan ikka ise toitu teha. Tuleb vähe odavam.

Tartus saab Entris maruhead hommikusööki. Viimasel ajal on 60's grill jubedalt meeldima hakanud, liha tehakse suht hästi seal. Hea lähedal ka, ainult trepist alla. Trehv on kuidagi jamaks jäänud. Tiidu rull on häbiväärselt pisikeseks tehtud ja rahvast ei paista ka sittagi käivat.

leits
14.05.09, 00:51
60 mulle ei istunud v2ga .. krdi gay maitse on asjadel .. aga rääkige, mis kuradi moodi te saate odavamalt ise sydya teha kui väljas ... nahui mingi söögi tegemiseks l2heb must miljon asja +´j22b yle viskad minema .. kõike ei jõua syya .. kylmalt on paks jne jne .. a'la kui v2ljas saad 35 eegu eest p2evaprae on ju teh nuts??

andu_andu
14.05.09, 01:02
söön hetkel kohupiimatoru näiteks.

leits
14.05.09, 01:05
söön hetkel kohupiimatoru näiteks.


ma tarbin jack danielsi DIEET KOKAGA ... päris hea on .. inimesemoodi joomine on ka tegelt äge, mitte pidevalt t2is lakkuda end ... nautida seda suurepärast viskit ... see oli nuts poiss, kes selle välja mõtles =)

andu_andu
14.05.09, 01:08
ma tarbin jack danielsi DIEET KOKAGA ... päris hea on .. inimesemoodi joomine on ka tegelt äge, mitte pidevalt t2is lakkuda end ... nautida seda suurepärast viskit ... see oli nuts poiss, kes selle välja mõtles =)


jõime eile homegame`i ajal jrgn hell-ga koduõlut täiega ;D niidab hoopis teisiti kui tavaline alko imo, aga hommikul pea valutas jubedasti :o

leits
14.05.09, 01:09
kodu õlu (N)... mul l2heb iga jumala kord küht lahti .. pole just parim seedmine ilmselt

Tarmonator
14.05.09, 01:17
kas keegi Tartus seal vana kaupsi taga kebabi putkas on käinud?
Kuda too koht on?

BuildUp
14.05.09, 01:19
Väljas söön päris tihti. Viimase nädala jooksul olen vist iga päev väljas söönud. Pärnu mehed, rääkige kus veel sööte?!

Nuts koht on Steffani. Interjöör ja toit on mega, aga kui tihti söömas käia seal, siis muusika viskab rämedalt koppa.(mingi 30min hispaania torjetooride gariba mängib seal pidevalt)
Kiirtoit aint Hessis pmts.
Hani pubi normaalne koht, aga praed on vähe väiksed minu jaoks.
Viies Villem. Juustusnitsel on ülihea.
...

Gambler
14.05.09, 01:38
Tallinna kesklinnas on Teatri väljakul bussipeatuse juures Türgi kebabi koht, nädalavahetusel lahti
hommiku 6ni, edulisem küll kui Söögiplats. Nuuh vahel omanik ise tööl, siis kärab ainult türgi või kehakeel ;D

Nõmme teel natuke Staabist edasi on gruusia koht,lambašaslõkk on üle prahi, Nõmme tee alguses on ka Antalia,
ka kena kebabi koht, saab ka šaslõkki ja muid toite.
Merimetsa haigla juures šaslõki koht on kaa söödav ja lahti siis 24h

Tommi grilli siin mainiti, muidugi hommikupoole ööd on ka seal ikka igasugu karvaseid ja sulelisi.
Tommis kõlbab küll süüa vaid kebab või burks. Ärge mingil juhul wok toite seal sööge ;D
Hipodroomo vastas olev kebab kõlbab ka keskmise näljga süüa

Suviti aga, kui vaja väljas istuda siis Kalevi Jahtklubi õueterass Pirital on kindel laks
Lisaks mõistlikule hinnatasemele on ka päris hea veinivalik.

vapsik
14.05.09, 01:59
Vastik teema, mul tuli kohutav söögiisu peale ja külmikus pole miskt võtta :(

leits
14.05.09, 02:01
homme teen fancy söögi .. patrick tahtus ka...

*hiinakapsas
*tomat
*kurk
*punane sibul
*sink
*juust
*felixi itaalia kaste
*sool
*pipar
*hapukurk


TERVISEPOMMID ME OLEME

variatsioon
14.05.09, 02:12
kas keegi Tartus seal vana kaupsi taga kebabi putkas on käinud?
Kuda too koht on?

ei oska millegiga võrrelda aga soovitan vähemalt korra ära proovida.. mitte just parim imo.

aga kannu snitsel on nuts!

Codecci
14.05.09, 02:21
võin uhkusega öelda, et olen kõvasti üle keskmise kokk, sellealast haridust küll pole, aga fantaasia on hea ja kätt kah natsa on. oma lemmikud on sushi, ahju kartuli-hakkliha-juustuvorm, pikkpoiss ahjukartulitega, igasugused vürtsikad pastad ja oa-singi-porru salat.

teine asi on viitsimine. kuna mu parim sõber ja korterikaaslane pole nii laisk ja on veelgi parema käega, siis õnneks ei pea ma ennast tihti vaevama. väljas käin söömas iga nädal üks kuni seitse korda väga erinevates kohtades. 1 kord nädalas on tšurkade lambakebab nagu aamen kirikus.

mmmm, sushi

leits
14.05.09, 02:24
ei oska millegiga võrrelda aga soovitan vähemalt korra ära proovida.. mitte just parim imo.

aga kannu snitsel on nuts!


sitt. see kebab mida tyrgis saad ... no offence aga eesgis antakse mingit rasvast liha sitta

leits
14.05.09, 02:25
mmmm, sushi


LEITS ÕPPIS EELMINE KORD AINUKESE SUSHI SÖÖMISE ÄRA. nimeks mingi makira sahukra vms .. sees mingi kurks, toorjuust ja lõhe..väljast v alge ,,, ainuke sushi mida ma söön

rohelinekonn
14.05.09, 08:43
õlletare, kus see :D?


see on vana Alexander

vsiu100
14.05.09, 08:46
ma oskan juustu tükkideks lõigata ja veni pudeleid lahti teha. eile võtsin uue prooviks. Torres, Valentino, ..... vms see mahedam variant. gambler, hinnang? :) ja üldse viska mingeid uusi soovitusi......

kunagi tegin palju süüa, aga sellega oli see jama, et söögi tegemise ajal kaob pool isu insta ära. seega jätan selle teiste teha enamasti.

antnx
14.05.09, 10:27
Ma arvan, et ma söön teist kõigist vähem ja käin 4x nädalas trennis aga kaalu poolest jällegi teist kõigist suurem ma arvan elik 100kg. Midagi on kuskil katki

bounce
14.05.09, 10:46
lemmiksnäkk pokkeri kõrvale on kartulikrõpsud ja õlu

lebovend
14.05.09, 10:53
Kodune burks õllega on päris hea.

Pilsner - haha, nostalgia.
Burxid - paneks hakkama küll.

Tarmonator
14.05.09, 12:53
ma hetkel näiteks kokkasin endale praekartulit ja võtsin juurde koore - sibula(roheline) salatit. Vot see on nuts. Varsti saab värsket kartulit kaa...mmmmm

Rigged
14.05.09, 13:07
Pokkeriprode söök nagu ikka, omlett singiga.

Oliverk
14.05.09, 13:16
Pokkeriprode söök nagu ikka, omlett singiga.

Omlett on kõige jubedama maitsega ollus mis iial loodud on :D

Provoker
14.05.09, 13:30
Kõige lihtsam ja tervislikum toit alla 50 eega kindlasti on kodujuustu salat hapukoore, värske kurgi ning makraga.
Juhendit pole kindlasti vaja valmistamiseks. Täna plaanin ühepajatoitu tegema hakata :D 8)

k1ly
14.05.09, 15:04
Tallinna kesklinnas on Teatri väljakul bussipeatuse juures Türgi kebabi koht, nädalavahetusel lahti
hommiku 6ni, edulisem küll kui Söögiplats. Nuuh vahel omanik ise tööl, siis kärab ainult türgi või kehakeel ;D

Nõmme teel natuke Staabist edasi on gruusia koht,lambašaslõkk on üle prahi, Nõmme tee alguses on ka Antalia,
ka kena kebabi koht, saab ka šaslõkki ja muid toite.
Merimetsa haigla juures šaslõki koht on kaa söödav ja lahti siis 24h

Tommi grilli siin mainiti, muidugi hommikupoole ööd on ka seal ikka igasugu karvaseid ja sulelisi.
Tommis kõlbab küll süüa vaid kebab või burks. Ärge mingil juhul wok toite seal sööge ;D
Hipodroomo vastas olev kebab kõlbab ka keskmise näljga süüa

Suviti aga, kui vaja väljas istuda siis Kalevi Jahtklubi õueterass Pirital on kindel laks
Lisaks mõistlikule hinnatasemele on ka päris hea veinivalik.



See Türgi kebabi koht on nuts . Head söögid ja mõnikord saab ka täiesti tasuta süüa :D Kui ma tlüs esimesel kursusel olin , siis sai suht tihti seal söömas käidud ning tasutud sai alati kaardiga - ütleme , et 20% kordadest ei läinud kaardi pealt mitte sentigi maha :P Aga maybs on see juba fixitud , loogiline oleks

leits
14.05.09, 15:24
tegin täna salatit .. tra ostsin 350 eegu eest mingit manti ja ***** kus j2i asju yle .. ma söön 2 n2dalat seda vist. aga tuli päris hea ..

Leitsi salat:
*hiinakapsas
*küüslauk
*punane sibul
*kurk
*kirss tomat
*lehtsalat
*roheline sibul (värske)
*sink
*juust
*kodujuustu veits
*felixi itaalia kastet
*soola

küta segamini ja ilgelt hea :D

Tigrano
14.05.09, 15:37
Leitsi salat irw ;D Panen naise kohe tegema ;)

masterpuppet
14.05.09, 18:43
Plääh..350 eest ostsid asju,e t sellist salatit teha? Ilmselgelt kütsid kogusega üle.

Aga kõige nutsim kiirtoidu koht on imo Club Tallinna küljes avatud uus kiirtoidukoht Yum-Yum..nende burgerid on lihtsalt liiga hea. Kvaliteeträmpstoit.

leits
14.05.09, 18:48
Kas see putka on lahti veel mis vana kaupsi taga parklas .. kebabi urgas?

masterpuppet
14.05.09, 18:51
No ma ei tea, mulle oli küll need yumyumi burgerid jumala nutsid. Eriti see peekoniga. Pihv oli mõnusalt hea ning meeldis see, et kastmega ei oldud üle pingutatud. Aga eks maitsed ole erinevad.

Tegin täna hakklihakastet. :)

Ning redise-kurgi-tomati salat hapukoore ja majoneesiga on liiga hea.

leits
14.05.09, 18:56
No ma ei tea, mulle oli küll need yumyumi burgerid jumala nutsid. Eriti see peekoniga. Pihv oli mõnusalt hea ning meeldis see, et kastmega ei oldud üle pingutatud. Aga eks maitsed ole erinevad.

Tegin täna hakklihakastet. :)

Ning redise-kurgi-tomati salat hapukoore ja majoneesiga on liiga hea.


ilmselt teen homme suppi .. ostsin mingit shampinjoni suppi kuhu vesi peale ;D ;D ;D ;D

masterpuppet
14.05.09, 18:57
AGa salatit jäi sul mingi megaxiljon alles ju? Või sa teedki asju ainult üheks õhtuks? Siis on ilmselge, et ostad asju vähe mööda. :)

Ma olen veel enidselt kindel,et kodus söömine on odavam. Näiteks praegusest hakklihakastme kogusest piisab 3 korraks ning maksma läksid need 3 korda kusagil 50 krooni kanti.

leits
14.05.09, 18:58
AGa salatit jäi sul mingi megaxiljon alles ju? Või sa teedki asju ainult üheks õhtuks? Siis on ilmselge, et ostad asju vähe mööda. :)


Lol TERVE HIINAKAPSAS ON ALLES, 85% TOMATEID ALLES, KURKE SIBULAID VÄRKE .. tra ma mpanen asjadega ikka valusalt mööda

variatsioon
14.05.09, 19:11
Kas see putka on lahti veel mis vana kaupsi taga parklas .. kebabi urgas?

vist jh

masterpuppet
14.05.09, 19:15
Lahti ikka..isegi mingi sildi ja nime on endale nüüd sebinud.

vapsik
14.05.09, 19:36
Täna käisin just väljas sööma üle pika, Krooksu keegi polegi veel maininud siin. Söögid minu meelest suht okeid ja kõhu saab mõnusasti täis.
Minu jaoks on eriti hea see, et kella 17-st kuni 19-ni on söökidele 40% soodukas. Kuskil 50-60 eeguga saab siis prae kätte.

variatsioon
14.05.09, 19:56
Täna käisin just väljas sööma üle pika, Krooksu keegi polegi veel maininud siin. Söögid minu meelest suht okeid ja kõhu saab mõnusasti täis.
Minu jaoks on eriti hea see, et kella 17-st kuni 19-ni on söökidele 40% soodukas. Kuskil 50-60 eeguga saab siis prae kätte.

mulle meeldib kui alkol on 40% soodukas ;)

21kr õlu = nuts

RudiTurbo
14.05.09, 19:57
Üx söögikogemus on Tartu lõunakeskuse pannkoogid maasika toormoosiga.

Iga kord kui ujumisvõistlustel käime, siis on kohe õhtul väixed pannkoogiringid klubiga :D

variatsioon
14.05.09, 19:58
Üx söögikogemus on Tartu lõunakeskuse pannkoogid maasika toormoosiga.

Iga kord kui ujumisvõistlustel käime, siis on kohe õhtul väixed pannkoogiringid klubiga :D

toormoosi ja jäätisega on parem ;)

rohelinekonn
14.05.09, 20:00
mulle meeldib kui alkol on 40% soodukas ;)

21kr õlu = nuts


just just.

Ise käisin eile Taskus miskis bookcaffe vms raamatu poe kõrval, selline saast et elusees enam jalga sinna ei tõsta ainuke asi mis kõlbas seal oli espresso.
Täna sõin Tigedas tikris polnud kuigi hea aga söödav varem kui olen käinud on olnud paremad söögid.

k1ly
14.05.09, 22:06
Ma arvan, et ma söön teist kõigist vähem ja käin 4x nädalas trennis aga kaalu poolest jällegi teist kõigist suurem ma arvan elik 100kg. Midagi on kuskil katki


Oleneb mida ja millal süüa ! Ntx süües ainult kaks korda päevas , see annab kõige rohkem kaalu juurde . Enamus inimesed ei söö üldse hommikust , või söövad hommikust liiga nigelalt. Hommikusöök on kõige tähtsam söögikord üldse ;)

leits
14.05.09, 22:18
mul samast asjast kaall tuligi juurde .. ommikul no tra ei ole isu tee või tina .. siis söön lõunal ja ohtul ja ongi jokk .. yritan ikka ommikuti sisse ajada ..

Cash87
15.05.09, 00:17
Tegin täna fäänsisid makarone juustuga nuts kõhutäis :D

rohelinekonn
15.05.09, 00:32
Tartus on Metro suht hea imo. Einevõieivad ja wrapid siis. Hinna ja produkti suhe on paigas.


kui mõtled seda kohta mis oli kunagi raatuse nurgal siis seda ei eksisteeri ammu minu teada

Pahvak
15.05.09, 00:49
Metro taasavati.

masterpuppet
15.05.09, 04:26
Metro on täitsa olemas jah ning 39 eegu eest saab suure einevõileva, mida kannatab mõningad korrad süüa, kuid siis viskab mõttetuks ära. Aga isiklikult arvan, et kõige parem söögikoht on tartus Rehepapp....hinna-kvalideedi suhe on lihtsalt fantastiline+ tudengisoodustus

antnx
15.05.09, 09:32
Rehepapp??!?!
http://i240.photobucket.com/albums/ff82/mixtli_bucket/ruSerious.jpg

Minuarust on rehepapp ikka täielik fail koht.
1) Kallis
2) Vähe saad süüa taldriku peale
3) See tüüp paneb näo järgi taldriku peale
4) Jurasisekujundus(eitea kas kanad on sealt ära viidud?)
5) Toidu lõhn liiga vänge(riided haisevad toidu järgi)
6) jne jne

ok2aa
15.05.09, 09:38
üksi elades on väljas söömine odavam imo. võid küll osta paki makarone ja teha 2liitrit hakklihakastet aga ei taha ju süüa sama toitu kolm päeva järjest

masterpuppet
15.05.09, 10:17
Rehepapp??!?!

Minuarust on rehepapp ikka täielik fail koht.
1) Kallis
2) Vähe saad süüa taldriku peale
3) See tüüp paneb näo järgi taldriku peale
4) Jurasisekujundus(eitea kas kanad on sealt ära viidud?)
5) Toidu lõhn liiga vänge(riided haisevad toidu järgi)
6) jne jne


1) Tudengina saab hinnast mõnusalt alla.
2) ju siis mul hea nägu, sest olen alati kõhu korralikult täis saanud.
3) Ei huvita sisekujundused..põhiline, et toit on hea ning kõhu saab täis
4) toidulõhn ilmselt jah, kuid mind ei sega

Aga krt, kõik minu söögikohad matertatakse maatasa. :)
Ju olen liiga leplik.
puah.

antnx
15.05.09, 13:10
Mulle meeldib crepp. Sealne soe salat on lihtsalt supperhea

vsiu100
15.05.09, 13:40
5) Toidu lõhn liiga vänge(riided haisevad toidu järgi)

väga rõve. ma ei jää kunagi kauaks sellisesse ruumi.

ok2aa
15.05.09, 13:44
toidulõhn on nilbe. olen paar korda maci drive-inis käinud, kui koer autos. lol, tüüp läheb sellest friikate õli haisust haigelt pöördesse - vingerdab isegi rohkem kui pargi regularid purjus sommide ees!

Rage
15.05.09, 13:47
toidulõhn on nilbe. olen paar korda maci drive-inis käinud, kui koer autos. lol, tüüp läheb sellest friikate õli haisust haigelt pöördesse - vingerdab isegi rohkem kui pargi regularid purjus sommide ees!
kusjuures seda enam ajab mind hämmingusse.. et kõik uued kortermajad on selle pervoplaneeringuga, kus su elutuppa on tehtud kööginukr.. like wtf? tikutulega otsi taga korterit, kus oleks võimalik köök ülejäänud tubadest kuidagi eraldada..

enivei... sai siis hoopis elamukrunt ostetud ja ehitan tulevikus ise maja täpselt sellise planeeringuga nagu tahan.

vsiu100
15.05.09, 14:28
kusjuures seda enam ajab mind hämmingusse.. et kõik uued kortermajad on selle pervoplaneeringuga, kus su elutuppa on tehtud kööginukr.. like wtf? tikutulega otsi taga korterit, kus oleks võimalik köök ülejäänud tubadest kuidagi eraldada..

enivei... sai siis hoopis elamukrunt ostetud ja ehitan tulevikus ise maja täpselt sellise planeeringuga nagu tahan.


läheb pisut teemast välja aga....
tänapäeval on suund selle poole, et süüakse rohkem väljas/kiiresti tehtavaid toite. ei ole suuri kööke, söögitubasid, kus pere õhtul koos sööb.
eriti korterites/linnades, kus elu on kiirem.
teiseks on olemas, saab paigaldada, võimsa väljatõmbega köögi kubu, mis vähedab seda probleemi väga hästi.
kolmandaks on selline korter soodsam, pinda vähem.
kuidagi vana kool tundub kinnine eraldatud köök, kuhu söögivalmistaja(naine tihti) "suletakse".......

variatsioon
15.05.09, 17:26
kusjuures seda enam ajab mind hämmingusse.. et kõik uued kortermajad on selle pervoplaneeringuga, kus su elutuppa on tehtud kööginukr.. like wtf? tikutulega otsi taga korterit, kus oleks võimalik köök ülejäänud tubadest kuidagi eraldada..

enivei... sai siis hoopis elamukrunt ostetud ja ehitan tulevikus ise maja täpselt sellise planeeringuga nagu tahan.

+1.. vihkan lahtiseid kööke..

ja see krdima " võimsa väljatõmbega köögi kubu" ei aita eriti.

kivisaba
25.05.09, 19:02
tulen just rattaga sõitmast 2. päev järjest kütan pirtal juba üli hea tunne (peale kuut kuud molutamist)
hetkel panen elu isuga frikadelli suppi näost sisse

alaska
25.05.09, 19:51
ma pole vist viimase aasta jooksul kokku kah niipalju suhkrut söönud, kui 3 viimase päevaga. Hommikut alustasin mingisuguse ülimagusa koogiga, pärast oli selline tunne, nagu oleks 5 energijooki ära joonud. Lähengi lõikan ühe viilu veel.




Edit: Sisukas tuhandes postitus sai. ;D

Purz
25.05.09, 22:22
Ma soovitaks kõigile kes ise viicivad veidi vaeva näha kuid mõte väga ei tööta "Pereköögi Kokaraamatut". Head lihtsad retseptid, valmivad kiirelt ning mingeid udupeeneid maitseaineid jms EI OLE kasutatud. Seega tihti peale annab ka lihtsalt külmkapis olevast kraamist miskit kokku keevitada.

Eile lõpetasin ühepajatoidu ja täna on lasagne.

EGERT
26.05.09, 08:14
Aga kõige nutsim kiirtoidu koht on imo Club Tallinna küljes avatud uus kiirtoidukoht Yum-Yum..nende burgerid on lihtsalt liiga hea. Kvaliteeträmpstoit.

Aga kuidas seal yamyamis nüüd nende ooteaegadega on, pole ammu käind? Ma mäletan et kui see avati siis vedasin end kohale (teaduskonnast üle tee), aga pool tundi oli aega ja loengusse jäin igatahes hiljaks. Selline tunne, et pead päeva või kaks varem ette tellima - ooteajad jubedad.

Aga muidu võtsin selle pekingi kana nuudlitega ja no puhas kuld :)

masterpuppet
26.05.09, 12:36
No ilmselt oleneb puhtalt ajast, millal seal käia. Kui rahvast ees ei ole, siis saab tavaliselt ca 5 minutiga kätte. Aga kui ikka väga vale aja valid, siis olen ka 15 minni oodanud. :)

leho57
26.05.09, 19:14
kerge munchies tuleb peale läbides seda teemat...

Tigrano
07.06.09, 07:41
Ma ennem jaani ei söö liha ja muud raskemat. Küll võib see grill siis hea tulla ;D

Friiko
07.06.09, 14:50
Kui sa üldse enne jaani ei sööks siis tuleks see kindlasti parem. ;D

EGERT
07.06.09, 21:52
Kui sa üldse enne jaani ei sööks siis tuleks see kindlasti parem. ;D

ei maksa riskida, läheb siis lolliks kätte ära ja poole tunniga haiglas...
vaikselt peab juba magu hakkama treenima ;D

Tigrano
08.06.09, 00:25
Ei mehed ilma naljata, päeva söögi eelarve on 100 krooni, muidu oli 1000 krooni vist irw ;D Tervis tuleb, preagu söön mingit kerget saltit, hommikul on puder, siis mingi kala või salat jälle ;D

BuildUp
08.06.09, 00:43
Ei mehed ilma naljata, päeva söögi eelarve on 100 krooni, muidu oli 1000 krooni vist irw ;D Tervis tuleb, preagu söön mingit kerget saltit, hommikul on puder, siis mingi kala või salat jälle ;D


1000 krooni päev?! Näkku?! :o :o :o

hotcocacola
08.06.09, 00:54
1) Tudengina saab hinnast mõnusalt alla.
2) ju siis mul hea nägu, sest olen alati kõhu korralikult täis saanud.
3) Ei huvita sisekujundused..põhiline, et toit on hea ning kõhu saab täis
4) toidulõhn ilmselt jah, kuid mind ei sega

Aga krt, kõik minu söögikohad matertatakse maatasa. :)
Ju olen liiga leplik.
puah.


mul kliendikaart, saan -50% Rehepapist, aga rsk, pole kunagi sinna jõudnud ;D

hotcocacola
08.06.09, 00:55
1000 krooni päev?! Näkku?! :o :o :o


100 eek per päev on täiesti normaalne, sellega elab ära, isegi suht luks, pm 75 oleks ka norm ;D

BuildUp
08.06.09, 01:01
100 eek per päev on täiesti normaalne, sellega elab ära, isegi suht luks, pm 75 oleks ka norm ;D


100 jääb mul väheks. Hommik kodus, lõuna väljas ning õhtu kodus. Pakun mingi 150-200 krooni.

Lutzky
08.06.09, 01:07
Ma olen viimasel ajal Stati kuldklient (kabanossid ja värgid). Kaugsõiduspetsialisti elu nõuab:P...


L.

Friiko
09.06.09, 13:34
Ma olen viimasel ajal Stati kuldklient (kabanossid ja värgid). Kaugsõiduspetsialisti elu nõuab:P...


L.


Vipid saavad kabanossi vahele pikema viineri, või kuidas? :D

Lutzky
09.06.09, 13:37
Vipid saavad kabanossi vahele pikema viineri, või kuidas? :D


Sellest ei tea midagi. Aga olen saanud krõbedamat saia.

variatsioon
09.06.09, 14:17
mul kliendikaart, saan -50% Rehepapist, aga rsk, pole kunagi sinna jõudnud ;D

kliednikaardiga -50%? sa mingi VIP või saavad kõik selle kaardi osta?

rohelinekonn
09.06.09, 14:31
mul kliendikaart, saan -50% Rehepapist, aga rsk, pole kunagi sinna jõudnud ;D


mul sõber käis seal ja ütles et täis saast et teistkorda enam ei taha

variatsioon
09.06.09, 14:36
mul sõber käis seal ja ütles et täis saast et teistkorda enam ei taha

mulle rehepapp meeldis ;)

k1ly
09.06.09, 15:44
keegi tallinnas , kesklinnas kaleva kartulis on käinud ? :D

hotcocacola
09.06.09, 17:41
kliednikaardiga -50%? sa mingi VIP või saavad kõik selle kaardi osta?


seda teha ei saa, mina sain selle bossi käest, kelle tuttav on sealne omanik vms :D

variatsioon
18.06.09, 00:44
Minu vaieldamatult lemmik restoran on Metroo. Raatuse tn ja Narva mnt nurgal, mis meenutab mujalt maailmast tuntud Subway ketti. Võileivad on head ja teenindus tore ning kiire. Soovitan!
edit: TARTUS!

hotcocacola
18.06.09, 09:36
Minu vaieldamatult lemmik restoran on Metroo. Raatuse tn ja Narva mnt nurgal, mis meenutab mujalt maailmast tuntud Subway ketti. Võileivad on head ja teenindus tore ning kiire. Soovitan!


jaa...see on nuts , kahjuks ise ei satu sinna :/

btw, vana kaubamaja taga on üks valge putka, kus müüakse kebabi.
Soovitan osta kebabi wrappi. No see on ikka ülihääää....oi kui hea. 45 eek plekib

rohelinekonn
18.06.09, 12:01
jaa...see on nuts , kahjuks ise ei satu sinna :/

btw, vana kaubamaja taga on üks valge putka, kus müüakse kebabi.
Soovitan osta kebabi wrappi. No see on ikka ülihääää....oi kui hea. 45 eek plekib


putka ise näeb välja nagu roti liha müüakse seal. Aga kurat proovin see nädal sealt läbi käija.

erplander
18.06.09, 12:42
Ise laibatooteid jm loomseid olluseid ei tarbi, seega enamus avalikke söögikohti on suht tabu all.

Tallinnas vaid üksikud kohad, kus veganitele ka mingi valik on, nt 'African Kitchen (http://www.africankitchen.ee/)' vanalinnas ja kõige sagedamini käin 'Maitsev & Tervislik (http://www.maitsevtervislik.ee/et)'-us Narva mnt-l, see vaid 100 m kodust :)

leits
18.06.09, 13:48
jaa...see on nuts , kahjuks ise ei satu sinna :/

btw, vana kaubamaja taga on üks valge putka, kus müüakse kebabi.
Soovitan osta kebabi wrappi. No see on ikka ülihääää....oi kui hea. 45 eek plekib


mingi kebabi burger vms .. see on küll rotilihast tehtud .. jube

hotcocacola
18.06.09, 14:23
ma vaid kebabi wrapi söönud, see on tegija, eriti chilliga ;)

leits
18.06.09, 14:33
eile võtisn rimist mingit tsilli asja .. öö oytsa k2isin wc's, yhesõnaga NO GOOD

vonkartoffel
11.07.09, 16:05
Kus Tallinnas saab sellist sööki nagu Tartus tsinkplekkpang? Mingid kebabi ja grillikoha soovitused tuleks ka kasuks. Eelmiste käest küsiks et kas metroo tehti jälle lahti:S:S??? Kui keegi sellesarnast kohta tallinnas teab andke teada, oleks viimase peal.

leits
11.07.09, 17:10
Kus Tallinnas saab sellist sööki nagu Tartus tsinkplekkpang? Mingid kebabi ja grillikoha soovitused tuleks ka kasuks. Eelmiste käest küsiks et kas metroo tehti jälle lahti:S:S??? Kui keegi sellesarnast kohta tallinnas teab andke teada, oleks viimase peal.


metroo on mindu teada juba 4-5 kuud pidevalt lahti olnud?

kuco
11.07.09, 18:02
Kus Tallinnas saab sellist sööki nagu Tartus tsinkplekkpang? Mingid kebabi ja grillikoha soovitused tuleks ka kasuks. Eelmiste käest küsiks et kas metroo tehti jälle lahti:S:S??? Kui keegi sellesarnast kohta tallinnas teab andke teada, oleks viimase peal.


Tallinnas olen mina väga hea wrapi leidnud stockmani Delis...

jrgn hell
11.07.09, 18:08
mulle räigelt meeldivad wokid stocksi 5ndal

jube head ja tervislikud ilmselt ka

Helmps
11.07.09, 18:12
nonii, tuli seda topicut vaadates julm isu peale ja nüüd makaronid hakklihaga vaja sisse vändata..

leits
11.07.09, 19:00
nonii, tuli seda topicut vaadates julm isu peale ja nüüd makaronid hakklihaga vaja sisse vändata..


hiidkrevetid pangest on teh nutsid

leho57
11.07.09, 20:09
Mac BBQ on hea koht metsiku isuga pohmellihoos!

vonkartoffel
11.07.09, 22:09
metroo on mindu teada juba 4-5 kuud pidevalt lahti olnud?

tohohhhh ja sama koha peal kus vanasti?? peab vist tartus käima mõnipäev ;D

Dogers
11.07.09, 23:09
Sama koha peal jah :D

KeRRRt
12.07.09, 04:03
omlett on lemmik söök, mida ise teha, aga kõiksugu söögid olen läbi teinud ja oskan ka.
paarpäeva tagasi tegin huvitava kastme enda makaronide kõrvale.

tükeldasin liha väikesteks tükideks ja panin kõiki maitseaineid mis leidsin kodust (sidruni pipar, küüslaugu sool jne) ja siis peale sinna jahu ja hapukoort ja väga nuts asi.

aga soovitan sellist naljakat asja, et lehttaigen rullid lahti ja värki, siis teed õhukesteks ruutudeks. ahju plaadile(sinna alla küpsetus paber) ja kuna kollasevalge seguga üle ja peale paned lõigutud pirni ja sinihallitus juustu. kui need pandud siis lisasd mingit pruuni suhkurt vms. ja kaneeli. sisi 200 kraadi juures ahju ja minig 10.15 minti vist ja väga head asjad tulevad.

igatahes, meeldib ainult enda tehtud toit, ema tehtud ja ämma ja naise oma ka :D
söögikohad on nii nagu on, mitte nii nuts kui enda keevitatud

vonkartoffel
12.07.09, 14:34
mõni asutus Tallinnas ööläbi ka koju süüa toob?

kivisaba
12.07.09, 14:38
mõtlen et võiks täna ühe korraliku makaronivormi teha
plaanin teha hakkliha ennem ära praadida siis lükata koos makaronidega ahju siis panen tomati lõigud peale maitse kraam ja siis sibulad ja siis juustu kiht
peaks päris hea tulema ju

Dogers
12.07.09, 14:41
Ma mõtlen, et läheks sellises väikeses kohas nagu Abja-Paluoja Mulgi Kõrtsi sööma ja sööks ühe seljanka ning siis ühe kanasalati, suht nuts, second nuts vähemalt.

kivisaba
12.07.09, 14:47
mõtlen et võiks täna ühe korraliku makaronivormi teha
plaanin teha hakkliha ennem ära praadida siis lükata koos makaronidega ahju siis panen tomati lõigud peale maitse kraam ja siis sibulad ja siis juustu kiht
peaks päris hea tulema ju

bad biit ei lasta täna kööki menüü juba valmis

KeRRRt
12.07.09, 15:24
bad biit ei lasta täna kööki menüü juba valmis

hea feil :D

BuildUp
12.07.09, 15:40
bad biit ei lasta täna kööki menüü juba valmis


Mul ka võiks olla nii, et kööki ei lasta, sest keegi tahab mulle nii julmalt süüa teha. ;D

Ma ise ei viitsi absull. 8)

MIKE_K6o
12.07.09, 15:46
mõni asutus Tallinnas ööläbi ka koju süüa toob?

http://www.pizzakoju.ee/

vonkartoffel
12.07.09, 17:00
Teeks ühe pärimise veel siis oleks minu teadmis(söögi)isu rahuldatud ;D Keegi äkki teab välja noppida suurest valikust aasia köökidest mõne, mis on samaväärt koht kui tsinkplekkpang Tartus.

Codecci
12.07.09, 17:12
mingi kebabi burger vms .. see on küll rotilihast tehtud .. jube

pohhui, peaasi, et hästi maitseb

ESTPatrick
12.07.09, 17:14
pohhui, peaasi, et hästi maitseb


nii on

KeRRRt
12.07.09, 19:23
Teeks ühe pärimise veel siis oleks minu teadmis(söögi)isu rahuldatud ;D Keegi äkki teab välja noppida suurest valikust aasia köökidest mõne, mis on samaväärt koht kui tsinkplekkpang Tartus.


kui tai toit maitseb, siis vanalinnas on selline koht nagu gläm. samaskohaspeaks olema, kus taverna.
minumeelest väga head hiinamöllud seal

kuco
13.07.09, 11:22
kui tai toit maitseb, siis vanalinnas on selline koht nagu gläm. samaskohaspeaks olema, kus taverna.
minumeelest väga head hiinamöllud seal



enamvähem samahea jah. Mitte, et pang nüüd niiiväga hea oleks.

See koht, mis on pange vastas. Hoidke eemale. 83 aasta söökla oli ka parem.

erplander
24.10.09, 02:49
Viimatine õhtusöök: kartuli-tangupuder, falafelid (kikerhernekotletid), salat omatehtud majoneesiga (india pähklitest), õunamahl

http://img269.imageshack.us/img269/5181/600x450.jpg

K2snakas
24.10.09, 06:35
pildi pealt minule see isuäratav ei tundu:), aga 2kki isegi on hea:P

kilu6
24.10.09, 06:39
Viimatine õhtusöök: kartuli-tangupuder, falafelid (kikerhernekotletid), salat omatehtud majoneesiga (india pähklitest), õunamahl


Jajah, kui tangud, kikerherned, majonees ja india pähklid välja jätta, on päris hea:)
Aga maitse üle ei vaielda muidugi:)
Aga tervislik toit on muidugi väga hea tegelikult, ma söön peaaegu kõike, kui väga tihti ei pea sööma ...

variatsioon
24.10.09, 07:05
Viimatine õhtusöök: kartuli-tangupuder, falafelid (kikerhernekotletid), salat omatehtud majoneesiga (india pähklitest), õunamahl

http://img269.imageshack.us/img269/5181/600x450.jpg

niiice...
but wtf is nuga/kahvel :)

leits
24.10.09, 11:36
salat ehk on pro .. ,muu v2ga ei tõmba :D

heido24
24.10.09, 11:54
Gruusia saatkond on tõesti hea asi.

Aga kes tahab tartus lõunaks korralikult kõhu täis parkida, siis mingu turu tänaval vana tarmeko asemel olevasse mööblimajja. Seal on üks kohvik(nimi ei tule meelde) kus päevapraad on mingi 45 eeku, aga selle eest saad endale meelepärase koguse ise tõsta. Ehk siis pane sinna taldrikule päevapraes ettenähtud asju nii suur ports kui süda lustib. Ja taldrikud on ka neil ikka suured :D


1+....ja klienditeenindaja on ka suht hurmav blondiin :)

leits
24.10.09, 11:56
kus see asub`=?

Pahvak
24.10.09, 12:59
Viimatine õhtusöök: kartuli-tangupuder, falafelid (kikerhernekotletid), salat omatehtud majoneesiga (india pähklitest), õunamahl

http://img269.imageshack.us/img269/5181/600x450.jpg


Imo näeb toit väga hea välja. Ainus asi, mis visuaalselt mittemaitsev tundub on kartuli-tangupuder ja mu arust on see väga söödav kraam.

Tahaks isegi põnevaid taimseid toite proovida, aga mu puhul piirduvad need kahjuks poest ostetud taimsete kotlettidega.

K2snakas
24.10.09, 13:21
misasi on üldse "falafelid (kikerhernekotletid)", või millest see koosneb. Pmts esimest korda kuulen sellist sõna:D

heido24
24.10.09, 14:10
kus see asub`=?


s6bra selveri taga pmst...

kilu6
24.10.09, 14:11
misasi on üldse "falafelid (kikerhernekotletid)", või millest see koosneb. Pmts esimest korda kuulen sellist sõna:D


http://www.jerusalemrestaurant.com/JERUSALEMRest2/Falafel.html :P

Ei pagan peaks ka tegema jälle mõne lihavaba nädala vahelduseks ...

leits
24.10.09, 14:16
ma tegin eile forelli .. laim ja sidrun peale ja enne lõoppu majoneesi ja juustu ... teh tervise pomm :P

Tylos
24.10.09, 15:20
http://fatboysbbqteam.com/gallery/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=37&g2_serialNumber=2


Ei ole vaja BS-da kedagi hernekotlettidega siin.Kerge kylm 6lu k6rvale.Sellist magusat pilti ei kannata isegi spoileri vahele panna.

Oliverk
24.10.09, 15:22
Oi Oi kuda seda ribi näriks praegu.

Pahvak
24.10.09, 15:25
http://fatboysbbqteam.com/gallery/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=37&g2_serialNumber=2


Ei ole vaja BS-da kedagi hernekotlettidega siin.Kerge kylm 6lu k6rvale.Sellist magusat pilti ei kannata isegi spoileri vahele panna.


Kuna solkisid meelega teemat, siis loodan, et lähed paksuks.

Oliverk
24.10.09, 15:28
Kuna solkisid meelega teemat, siis loodan, et lähed paksuks.

Millest ta paksuks peaks minema?

Pahvak
24.10.09, 15:37
Millest ta paksuks peaks minema?


Söömisest ikka. Oled väheke pikaldane? Ilmselt sa mõtlesid seda, et väike grillliha ja õlu ei tee kedagi hoobilt paksuks - olen sellega nõus. Aga wtf küsimus, mulle lihtsalt ei meeldi mingi üleolev teema solkimine. Vabandused kui solvasin kedagi.

vinney
24.10.09, 15:44
lol

Oliverk
24.10.09, 15:49
Õukei ma enam ei söö siis. Äkki lähen paksuks. Elan õhust ja armastusest.

Potsataja
24.10.09, 16:19
Viimatine õhtusöök: kartuli-tangupuder, falafelid (kikerhernekotletid), salat omatehtud majoneesiga (india pähklitest), õunamahl

http://img269.imageshack.us/img269/5181/600x450.jpg


Tuli kartuli-tangupudru isu aga kuna piimaga on kitsas käes tuleb hoopis kartuli-tangu suppi teha ;)

Tylos
24.10.09, 16:35
Söömisest ikka. Oled väheke pikaldane? Ilmselt sa mõtlesid seda, et väike grillliha ja õlu ei tee kedagi hoobilt paksuks - olen sellega nõus. Aga wtf küsimus, mulle lihtsalt ei meeldi mingi üleolev teema solkimine. Vabandused kui solvasin kedagi.


Hmm,millest selline kommentaar?Mu isa tsiteerides-yle parajuse pole midagi.Pole vaja tekitada endale kujutlusi inimestest kes end kurguni t2is imevad.Ja mida sa m6tled yleoleva teema solkimise all?Teema pealkiri k6lab Pokker,s66k ja tervislik eluviis.Liha iseenesest on organismile kasulik,oleneb kogusest.Ka pole mul midagi selle vastu kui keegi taimetoitlane v6i mingil muul moel toitlane on.

Tuul
24.10.09, 16:36
Sain just postist 24 pakki beef jerkyt, tellisin läbi neti, nüüd on nosimist mitmeks õhtuks

leits
24.10.09, 16:39
miks poest ei osta?

Mul täna forell + ahjukartul + hiinakapsa, tomati ja kurgi salat .. tervise pomm

0ttt
24.10.09, 16:48
Tõsisele PokkeriProle ööse grindi kõrvale väike snäkk ;)
http://www.sadanduseless.com/2009/07/7-lbs-pizza-with-4-5-inches-of-topping/ :heart:

Ghost0
24.10.09, 16:52
väga hull, järgmine nädal proovin ära teha midagi sellist :D

leits
24.10.09, 16:52
LOL ... see on rõve jub a:D

Tuul
24.10.09, 16:53
miks poest ei osta?


Sest ostsin Ameerika beef jerkyt; ja 50g 30krooni eest on vist odavam ka kui poes

leits
24.10.09, 16:55
Sest ostsin Ameerika beef jerkyt; ja 50g 30krooni eest on vist odavam ka kui poes


see on see vinnutatud liha or smth? any pic?

Oliverk
24.10.09, 17:49
Sest ostsin Ameerika beef jerkyt; ja 50g 30krooni eest on vist odavam ka kui poes

Link me

hotcocacola
24.10.09, 18:15
http://fatboysbbqteam.com/gallery/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=37&g2_serialNumber=2


Ei ole vaja BS-da kedagi hernekotlettidega siin.Kerge kylm 6lu k6rvale.Sellist magusat pilti ei kannata isegi spoileri vahele panna.



IRW :D
mine kanni kui ahvatlev see on :S
vn pic :D

hotcocacola
24.10.09, 18:17
Tõsisele PokkeriProle ööse grindi kõrvale väike snäkk ;)
http://www.sadanduseless.com/2009/07/7-lbs-pizza-with-4-5-inches-of-topping/ :heart:


väga ränk :D
tra seda kuhja sööks nädal aega:D

teerajaja
24.10.09, 19:21
Proovige sellist jooki nagu poole liitrise Klaasi/tassi sisse 50% ploomimahla 50% keefiri. Tervislik ning üsna hea, kuna on erinevaid plooomimahle ja erinevaid keefire.

ESTPatrick
24.10.09, 21:19
tervislik toitumine ei sobi kõigile.

leits
24.10.09, 21:39
Proovige sellist jooki nagu poole liitrise Klaasi/tassi sisse 50% ploomimahla 50% keefiri. Tervislik ning üsna hea, kuna on erinevaid plooomimahle ja erinevaid keefire.



hea asi

kivisaba
24.10.09, 23:15
Proovige sellist jooki nagu poole liitrise Klaasi/tassi sisse 50% ploomimahla 50% keefiri. Tervislik ning üsna hea, kuna on erinevaid plooomimahle ja erinevaid keefire.

:S ei suuda kumbagi asja juua

kilu6
25.10.09, 03:39
Nüüd kõik oma kaalugraafikuid joonistama.
http://fatmanwalking.tv/wp-content/uploads/2009/02/week231.jpg
http://s624.photobucket.com/albums/tt321/grrrlll/050309_1359_Delayedweig1.png
http://www.4colorrebellion.com/media/pics/08/04/wiifitfinal_Chart.jpg

Ma ei tea ühestki dieedist midagi, aga tundub, et suurt vahet pole:
http://content.nejm.org/content/vol359/issue3/images/large/04f2.jpeg

Ühe mehe pildiblog.
http://www.youtube.com/watch?v=mAcwcqOPcHM

Kloonike
25.10.09, 03:45
Nüüd kõik oma kaalugraafikuid joonistama.
http://fatmanwalking.tv/wp-content/uploads/2009/02/week231.jpg
http://s624.photobucket.com/albums/tt321/grrrlll/050309_1359_Delayedweig1.png
http://www.4colorrebellion.com/media/pics/08/04/wiifitfinal_Chart.jpg

Ma ei tea ühestki dieedist midagi, aga tundub, et suurt vahet pole:
http://www.starling-fitness.com/wp-content/uploads/04f2.gif


Mis see nüüd olema peaks? Ma ei jaga matsu.

kilu6
25.10.09, 03:49
Mis see nüüd olema peaks? Ma ei jaga matsu.


kg/ajaühik graafik. Iga nädal lähed kaalu peale ja saad jälle graafiku pikemaks:)

Kloonike
25.10.09, 03:12
Sellest ma sain aru isegi, aga mis on selle point? Tervislik eluviis jms on minu silmis üldiselt teistel eesmärkidel kui nn kaalu langetamine (a la parem füüsiline vorm, haiguste ennetamine jne).

Tuul
25.10.09, 05:46
beef jerkyt ostsin www.supermarket.ee , aga võin öelda, et mulle maitseb Eesti oma rohkem, Ameerika oma kuidagi magus

ActionJackson
25.10.09, 06:27
Sellest ma sain aru isegi, aga mis on selle point? Tervislik eluviis jms on minu silmis üldiselt teistel eesmärkidel kui nn kaalu langetamine (a la parem füüsiline vorm, haiguste ennetamine jne).


Üleliigne kehakaal on suur riskifaktor kõikvõimalike tervisehädade juures. Ei hakka isegi otsast üles lugema. Seega, kui kaal vajab korrigeerimist on sellega tegelemine vägagi osa tervislikust eluviisist.

Rage
25.10.09, 10:11
Nüüd kõik oma kaalugraafikuid joonistama.

maitea kuidas wii'st need kätte saada.. samas veidi vara ka ei viitsi.. järgmine aasta võin postitada..

ranka
25.10.09, 14:25
Sellest ma sain aru isegi, aga mis on selle point? Tervislik eluviis jms on minu silmis üldiselt teistel eesmärkidel kui nn kaalu langetamine (a la parem füüsiline vorm, haiguste ennetamine jne).


Mida *****? Kui tahad kaalu langetada, siis ei pea end näljutama vaid sööma vähem vähem prahti aka sööma tervislikult! Sama on ka vastupid - kui sööd tervislikult siis reeglina kaal langeb.

ottokatz
25.10.09, 15:01
Jääkülm õlu pidi ka kaloreid põletama :D

Madis Very
25.10.09, 15:20
Jääkülm õlu pidi ka kaloreid põletama :D


Ei.

Supsti
25.10.09, 15:39
Tervisliku eluviisi alla peaks ka talisuplus käima, kas keegi siit foorumist tegeleb?

Endal on plaan talv läbi käia. Suvel sai iga päev ujumas käidud kahe sõbraga ja nii tulimegi mõttele, et proovime võimalikult kaua käia. Tuli sügis peale ja ikka käisime. Nüüd on vesi juba 5,5 kraadi ja eriti hullemaks enam ei lähe. Pärast igat ujumas käiku on ikka võimas tunne, soovitan proovida neil, kes pole ennem proovinud. Tavaliselt käime suht hilja ujumas, nii 10-11 paiku õhtul, pärast tõmbab kenasti virkaks ja kohe teine asi grindida.

nikitheone
25.10.09, 15:57
proovisin ka ca 4 aastat tagasi pirital. a raisk jäime kajakate sitalaadungi alla. pääsesime puhtalt, aga tegime see-eest 100 meetri maailmarekordi vee sees jooksmises!

jrgn hell
25.10.09, 15:58
pidime kunagi mingi notariga hakkama seda talisuplust tegma, aga jäi ära kuidagi. Siiamaani hiljem kui oktoobri keskel pole ujumas vabatahtlikult käinud

alaska
25.10.09, 19:03
Jääkülm õlu pidi ka kaloreid põletama Cheesy




Ei.


Jah. Õlle joomisel peaks korralik mehekeha juba selle alkoholi põletamiseks samapalju energiat kulutama, kui seda õlles üldse leidub.

Madis Very
25.10.09, 19:07
Kui selle müüdi uskujate jaoks on kalor(cal) ja kilokalor(kcal) sama siis tõesti ei imesta, et osad usuvad.

alaska
25.10.09, 19:18
No korralik mees kulutab u 125 kcal tunnis lihtsalt telekaees vedeledes, üks õlu on 200kcal, no jood aeglasemalt natuke ja teebki nii välja. Aga lähed kusagile peole, paned 250 kcal suure möllamisega tunnis hakkama ja ongi õlu kulutatud.

Madis Very
25.10.09, 19:31
lol.

Fitness.ee s oli sellest müüdist kunagi teema..

/ http://forums.fitness.ee/index.php?showtopic=8938

Muidugi võib õlut juues rulluisutama ka minna mis põletab kõige rohkem kaloreid üldse treeningutest aga tahtsin ümber lükata seda, et osad arvavad külm õlu=põletab kaloreid kuna on külm(keha peab soojendama ja kasutab rohkem energiat - wrong)

alaska
25.10.09, 19:32
misiis, lahe müüt on ikkagi. :)

Lutzky
25.10.09, 19:35
käed eemale külmast õllest!

$$$
25.10.09, 19:41
käed eemale külmast õllest!


fu

Lutzky
25.10.09, 19:45
fu


gfy

Madis Very
25.10.09, 19:47
btw kui seda arutlust siin kirjutasin olen läpakaga diivanil joon õlut ja vahin telekat... lol

Vahepeal on relaxi vaja. Muidu väga korralik toituja.

Supsti
25.10.09, 19:50
Tulin ujumast, vesi puhta soojaks läinud. Sai lausa väikese tiiru ujuda

ok2aa
25.10.09, 20:17
üks hea külm õlu on parem kui vilets kepp.

käed eemale külmast õllest!

leits
25.10.09, 20:19
üks hea külm õlu on parem kui vilets kepp.

käed eemale külmast õllest!


kuldsed sonad ...

ottokatz
25.10.09, 21:08
ma juba arvasin et pean oma saleduskuuri muutma hakkama...tegelikult 95 kilo pealt 80 peale kukkumine pole nii hull...enamus söögikraamist oli õlu
Muidugi võib õlut juues rulluisutama ka minna mis põletab kõige rohkem kaloreid üldse treeningutest aga tahtsin ümber lükata seda, et osad arvavad külm õlu=põletab kaloreid kuna on külm(keha peab soojendama ja kasutab rohkem energiat - wrong)..krt, alko joobes ei taha isegi jalgrattaga sõita...pannakse ju puhuma

Provoker
25.10.09, 22:09
üks hea külm õlu on parem kui vilets kepp.

käed eemale külmast õllest!


hahaa.
Ma usun, et osadel noliferitel siin kuluks see vilets kepp ka ära. Parem vilets sex kui no sex at all ;D

Huvitavad eelistused igatahes. :)

nikitheone
25.10.09, 23:07
see on nagu see ütlus:
halb seks on hea seks ja hea seks on super seks.

SamGold
25.10.09, 23:35
pokkeripro dieet ;D

http://www.funnypokershirts.com/2006img/catalog/dietD.jpg

Gambler
26.10.09, 00:59
Hetkel Tallinna kesklinnas parim rämpsukoht
http://www.kebabhouse.ee/
Ehkki kui täna sealt läbi hüppasin, siis menüüd muudetud, eks kodulehele
jõuab kah varsti

Lisaks siis Etsi vorstiputkadel ei lähe kaa just hästi, selle tulemusena on
seal burks ja friikad 45 eeki.Burks on vägagi eduline

erplander
26.10.09, 04:29
Tänaöine dinee: tatar šampinjonide, punase sibula, porru ja sojapallidega, pluss tavapärane salat, õunamahl

http://img200.imageshack.us/img200/5783/2610i.jpg

K2snakas
26.10.09, 05:11
sa oled fakken taimetoitlane we?
kus liha on??????????

rohelinekonn
26.10.09, 05:36
paistab päris huvitav

kivisaba
26.10.09, 07:53
sa oled fakken taimetoitlane we?
kus liha on??????????

ta fakken taimetoitlane jh

leits
26.10.09, 09:16
Sojajuust kyll saks :D

LuuK
26.10.09, 14:07
Tänaöine dinee: tatar šampinjonide, punase sibula, porru ja sojapallidega, pluss tavapärane salat, õunamahl

mis päritolu õunamahl?

pronks
26.10.09, 14:15
öko,homemade obv.


näeb päris hea välja tho, sojapallid jätaks välja.

kivisaba
26.10.09, 14:29
teen pizzat kodus
pizzajointi oleks odavam olnud minna oh well ...

erplander
26.10.09, 14:41
sa oled fakken taimetoitlane we?
kus liha on??????????



Ise laibatooteid jm loomseid olluseid ei tarbi, seega enamus avalikke söögikohti on suht tabu all.

Tallinnas vaid üksikud kohad, kus veganitele ka mingi valik on, nt 'African Kitchen (http://www.africankitchen.ee/)' vanalinnas ja kõige sagedamini käin 'Maitsev & Tervislik (http://www.maitsevtervislik.ee/et)'-us Narva mnt-l, see vaid 100 m kodust :)


mis päritolu õunamahl?

Poe päritolu :)
(valmistaja AS Largo, www.largo.ee)

MM
26.10.09, 15:24
miks?

rohelinekonn
26.10.09, 15:46
miks?


Maitsev on.

alaska
26.10.09, 18:08
lähen toon endale poest ühe tervisliku lihakäntsaka ja neli õlut.

erplander
26.10.09, 18:09
Kui see oli küsimus mulle, siis põhjuseid on rohkem kui üks, ei hakka väga pikalt siin seletama, võib vaadata siit: http://www.teaduselust.ee/taimetoitlusest.html

1) Maitsev, tervislik, loomulik toit. Taimne toit on vaba puriinist (kusihappest), mürk- ja laguainetest, mis hakkavad kohe looma kehas tekkima, kui see on tapetud. Mis aroomid valitsevad poodide lihalettides, kalaosakondades? Lisaks tänapäeva üliefektiviseeritud põllumajanduses lojustele nende eluajal massiliselt sisse söödetud antibiootikumid jm ravimid, kasvuhormoonid, söödaga saadud pestitsiidid jne.

Piim on aga oma olemuselt vedel liha. Aga mida ei teata, siis tegelikkuses märksa ohtlikum, kui liha, sest lehmapiima näol on tegemist äärmiselt kontsentreeritud toiduainega, mis pole mõeldud mitte inimestele, vaid vasikate toitmiseks, kes kahekordistavad oma kaalu 47 päevaga (imikud 180 päevaga), kasvatavad neli magu ja kaaluvad üle 500 kilo kahe aasta pärast. Lehmapiim on kolm korda valgurikkam kui inimese piim ja sisaldab ligi 50% enam rasva. Lehmapiim on inimesele ebaloomulikult kõrge toiteväärtusega ja samas ei sisalda piisavas koguses kõiki inimese arenguks vajalikke aineid. Suuri seedeprobleeme ja allergiaid põhjustab piimavalk kaseiin. Pikemalt piima kohta olen kirjutanud: http://forte.delfi.ee/news/teadus/article.php?id=14754393&com=1&s=1&no=0

Olen olnud oma 33 eluaastast kaks kolmandikku omnivoor ja viimase kolmandiku taimetoitlane ning pärast üleminekut on enesetunne palju kergem ja vabam, pole sel ajal olnud mingit muud terviseprobleemi peale kerge nohu.

2) Eetilised ja keskkonnaga seotud põhjused. See on ikka ülimalt võigas, mismoodi tänapäeval neid kanu, sigu ja lojuseid ülal peetakse, kuis loomafarmid, tapamajad ja lihatööstused toimivad. So sick, te ei tarbiks midagi loomset, kui teaks, kuis seal asjad käivad.

Olen ka uurinud, kes tuntud pokkerimängijatest on veganid või taimetoitlased, selline nimekiri hetkel:

Veganid - Daniel Negreanu, Prahlad Friedman, Ed Miller (pokkeriraamatute autor)

Taimetoitlased - Cyndy Violette, Shannon Elizabeth, Howard Lederer, Steve Zolotow

pronks
26.10.09, 18:11
Ise laibatooteid jm loomseid olluseid ei tarbi, seega enamus avalikke söögikohti on suht tabu all.

Tallinnas vaid üksikud kohad, kus veganitele ka mingi valik on, nt 'African Kitchen (http://www.africankitchen.ee/)' vanalinnas ja kõige sagedamini käin 'Maitsev & Tervislik (http://www.maitsevtervislik.ee/et)'-us Narva mnt-l, see vaid 100 m kodust :)


von krahli vastas olev "aed" on ka koht, mida saaksid külastada for sure.

Potsataja
26.10.09, 18:31
Kui see oli küsimus mulle, siis põhjuseid on rohkem kui üks, ei hakka väga pikalt siin seletama, võib vaadata siit: http://www.teaduselust.ee/taimetoitlusest.html

1) Maitsev, tervislik, loomulik toit. Taimne toit on vaba puriinist (kusihappest), mürk- ja laguainetest, mis hakkavad kohe looma kehas tekkima, kui see on tapetud. Mis aroomid valitsevad poodide lihalettides, kalaosakondades? Lisaks tänapäeva üliefektiviseeritud põllumajanduses lojustele nende eluajal massiliselt sisse söödetud antibiootikumid jm ravimid, kasvuhormoonid, söödaga saadud pestitsiidid jne.

Piim on aga oma olemuselt vedel liha. Aga mida ei teata, siis tegelikkuses märksa ohtlikum, kui liha, sest lehmapiima näol on tegemist äärmiselt kontsentreeritud toiduainega, mis pole mõeldud mitte inimestele, vaid vasikate toitmiseks, kes kahekordistavad oma kaalu 47 päevaga (imikud 180 päevaga), kasvatavad neli magu ja kaaluvad üle 500 kilo kahe aasta pärast. Lehmapiim on kolm korda valgurikkam kui inimese piim ja sisaldab ligi 50% enam rasva. Lehmapiim on inimesele ebaloomulikult kõrge toiteväärtusega ja samas ei sisalda piisavas koguses kõiki inimese arenguks vajalikke aineid. Suuri seedeprobleeme ja allergiaid põhjustab piimavalk kaseiin. Pikemalt piima kohta olen kirjutanud: http://www.parnupostimees.ee/130508/kommentaarikeskus.php?ARTIKKEL_ID=329485&TASK=KOMMENTAARID

Olen olnud oma 33 eluaastast kaks kolmandikku omnivoor ja viimase kolmandiku taimetoitlane ning pärast üleminekut on enesetunne palju kergem ja vabam, pole sel ajal olnud mingit muud terviseprobleemi peale kerge nohu.

2) Eetilised ja keskkonnaga seotud põhjused. See on ikka ülimalt võigas, mismoodi tänapäeval neid kanu, sigu ja lojuseid ülal peetakse, kuis loomafarmid, tapamajad ja lihatööstused toimivad. So sick, te ei tarbiks midagi loomset, kui teaks, kuis seal asjad käivad.

Olen ka uurinud, kes tuntud pokkerimängijatest on veganid või taimetoitlased, selline nimekiri hetkel:

Veganid - Daniel Negreanu, Prahlad Friedman, Ed Miller (pokkeriraamatute autor)

Taimetoitlased - Cyndy Violette, Shannon Elizabeth, Howard Lederer, Steve Zolotow


Üldiselt oleks tõesti kena, kui tiigrid ja lambad sõbralikult koos elaksid aga seda ei juhtu kunagi. Oma loomuselt on inimene kiskja, kuigi saab ka taimetoiduga hakkama.

erplander
26.10.09, 18:34
Üldiselt oleks tõesti kena, kui tiigrid ja lambad sõbralikult koos elaksid aga seda ei juhtu kunagi. Oma loomuselt on inimene kiskja, kuigi saab ka taimetoiduga hakkama.


http://www.vegsource.com/veg_faq/comparative.htm

Potsataja
26.10.09, 18:53
lugesin paar esimest lõiku läbi rohkem ei jäksa inglisekeeles lugeda.. pmst see tõestab kokkuvõtes ära et inimesed on loomult taimtoidulised?


Ega ma ka eriti pslju rohkem ei lugenud aga selle lühikese ajaga tundus, et inimesed on "anatoomia" osas taimetoitlased. Igaüks, kes just pime ja kurt ei ole saab aga aru, et loomult ei ole nad seda üldse mitte. Muidugi on erandeid, mis kinnitavad reeglit.

Lisaks veel niipalju, et teor. võib nii mõnigi taimetoitlane keskkonnale rohkem kahju põhjustada, kui lihasööja. Söök on suht pisiasi kogu selle kahju kõrval, mida üks inimene "väiksematele vendadele" põhjustada võib.

erplander
26.10.09, 18:57
lugesin paar esimest lõiku läbi rohkem ei jäksa inglisekeeles lugeda.. pmst see tõestab kokkuvõtes ära et inimesed on loomult taimtoidulised?



Võrdleme inimest näiteks hundiga. Hunt omab väga suuri ja teravaid hambaid toore liha rebimiseks. Hunt neelab liha alla ilma seda mälumata. Öeldakse ju, et läks nagu hundikurku :) Ta ei vaja toidu eelnevat segamist süljega. Hundil on rohkem maohapet ja palju lühemad soolikad kui inimesel. Tema organism on võimeline kiirelt töötlema liha ja luid. Karnivoorid võivad vabalt süüa ka roiskunud liha, mis inimesele võib surmav olla. Lihaga sissesöödud roiskained ja bakterid (E-coli, salmonella jne) on tapnud palju inimesi.

Inimese soolte kogupikkus on 10–11 kehapikkust, palju rohkem kui karnivooridel (3–6 kehapikkust) ja omnivooridel (4–6 kehapikkust). Seega sarnaneb inimene rohkem herbivooridega, kelle soolte pikkus on üle 10 kehapikkuse, lambal umbes 28. Seedimisel tuleb toitainena arvesse vaid see osa, mis soolte kaudu organismi imendub. Valdav osa moodustab ülejäägi, mis soodustab seedeorganite peristaltikat. Lihatoidust jääb pärast seedimist järele vähe jääkaineid. See-eest on need aga ülimalt mürgised ja võivad seederikete puhul kergesti põletikke tekitada. Karnivooridel ja omnivooridel on ülimalt lühike, sile ja sirge käärsool, mis on vajalik kõdunenud lihast pärit laguainete ja toksiinide kiireks väljutamiseks. Herbivooridel ja inimestel on pikk, looklev ja sopiline käärsool toidu pikaaegseks seedimiseks. Taimetoidu rikkalikud tselluloosijäägid aitavad vältida seedetrakti ummistusi ja sellest tekkivaid käärimisprotsesse. Seega soodustab taimetoit igati ainevahetust.

Lisaks seedeelunditele ja seedeprotsessile on palju muid anatoomilisi ja füsioloogilisi tunnuseid, mis viitavad, et inimorganism pole loodud lihasöömiseks. Inimese hammastik ei sarnane vähimalgi määral lihasööjate loomade hammastega, vaid on loodud toidu põhjalikuks mälumiseks. Mida paremini me oma toidu peenestame ja süljega segame, seda tõhusamalt me seda seedime. Karnivoorid ja omnivoorid neelavad oma toidu täielikult, ilma eelnevalt mälumata. Inimese mao happesuse pH on 4–5, samas karni- ja omnivooridel on see alla 1, mis on vajalik toore liha seedimiseks. Samuti ei leidu meil mingit sarnasust lihasööjate lõualuude, küüniste ja vereosakeste osas. Võrdlev anatoomia liigitab inimese vaieldamatult taimsetest saadustest toituvate herbivooride hulka. Kuigi praeguste toitumisharjumuste järgi võib enamust inimesi pidada (veel) omnivoorideks, on nad palju paremini kohastunud tarbima puu-, juur- ja teravilju, pähkleid, marju jm mitteloomseid toiduaineid.

Nähtavasti hakkas lihasöömine levima siis, kui võitlus olemasolu eest raskemaks ja toiduvarumine tülikamaks muutus. Hiljem muutus lihasöömine hädavajalikkusest harjumuseks. Inimsööjate harjumused ei tähenda ju kaugeltki, et inimese loomulikuks toiduks oleksid nende liigikaaslased. Austraalia aborigeenid söövad tõuke ja usse, mõned India mägirahvad aga mürkmadusid. Kokakunsti abil võib inimene muuta kõikvõimalikke asju suupäraseks. Korealased ja tailased praevad koeri, see ei tarvitse aga tähendada, et need ´maiuspalad´ peaksid leiduma kõigi tänapäeva arenenud inimeste menüüs. Ka taimtoiduliste loomade puhul võib esineda taolisi ekstreemsusi. Rannikualadel söövad lehmad kohati kalajäätmeid. Hobuseid on harjutatud veiseliha sööma, ahve teed, kohvi ja veini jooma. Kõik need on vaid kunstlikult tekitatud harjumused, samuti nagu lihasöömine inimese puhul.

Potsataja
26.10.09, 19:01
Õige mees võiks vähemalt korra elus ikka jahil ära käia.


Jep, võiks küll aga mitte optilise sihikuga põõsas passides, vaid odaga karu vastu astudes.

leits
26.10.09, 19:03
mis vahe on taimetoitlasel ja veganil .. taimetoitlane ei tohi krabisid, kalu jms jama ka ilmsel syya? mnja ... hiinakapsas + kurk + tomat oleks ainuke söök siis minu jaoks :D

alaska
26.10.09, 19:06
Taimetoitlus on kindlasti tervislikum, aga mina usun, et lihast hullem on suhkur, mida kõik tooted paksult täis on (kaasaarvatud õunamahl), teraviljatooted (hullu moodi töödeldud igasuguse saastaga) ja transrasvad ;D. Ise pooldan kõike loodusliku ja liha seda ka on. Samamoodi hakkab õun kohe roiskuma, kui puuotsast alla kukub ja mõned sojatooted on selline mürk, et tulevikus klähevad kindlasti keelualla.

erplander
26.10.09, 19:08
mis vahe on taimetoitlasel ja veganil .. taimetoitlane ei tohi krabisid, kalu jms jama ka ilmsel syya? mnja ... hiinakapsas + kurk + tomat oleks ainuke söök siis minu jaoks :D


Taimetoitlased (võib nimetada ka ovo-laktovegetaarlasteks) ei söö liha, aga tarbivad muid loomseid asju nagu munad, piimatooted, mesi.

Veganid on 100% täistaimetoitlased.

LuuK
26.10.09, 19:14
(kaasaarvatud õunamahl)


käpad eemale õunamahlast! poe omad vbolla on jah igast saasta täis..

sm112
26.10.09, 19:19
Võrdleme inimest näiteks hundiga. Hunt omab väga suuri ja teravaid hambaid toore liha rebimiseks. Hunt neelab liha alla ilma seda mälumata. Öeldakse ju, et läks nagu hundikurku :) Ta ei vaja toidu eelnevat segamist süljega. Hundil on rohkem maohapet ja palju lühemad soolikad kui inimesel. Tema organism on võimeline kiirelt töötlema liha ja luid. Karnivoorid võivad vabalt süüa ka roiskunud liha, mis inimesele võib surmav olla. Lihaga sissesöödud roiskained ja bakterid (E-coli, salmonella jne) on tapnud palju inimesi.

Inimese soolte kogupikkus on 10–11 kehapikkust, palju rohkem kui karnivooridel (3–6 kehapikkust) ja omnivooridel (4–6 kehapikkust). Seega sarnaneb inimene rohkem herbivooridega, kelle soolte pikkus on üle 10 kehapikkuse, lambal umbes 28. Seedimisel tuleb toitainena arvesse vaid see osa, mis soolte kaudu organismi imendub. Valdav osa moodustab ülejäägi, mis soodustab seedeorganite peristaltikat. Lihatoidust jääb pärast seedimist järele vähe jääkaineid. See-eest on need aga ülimalt mürgised ja võivad seederikete puhul kergesti põletikke tekitada. Karnivooridel ja omnivooridel on ülimalt lühike, sile ja sirge käärsool, mis on vajalik kõdunenud lihast pärit laguainete ja toksiinide kiireks väljutamiseks. Herbivooridel ja inimestel on pikk, looklev ja sopiline käärsool toidu pikaaegseks seedimiseks. Taimetoidu rikkalikud tselluloosijäägid aitavad vältida seedetrakti ummistusi ja sellest tekkivaid käärimisprotsesse. Seega soodustab taimetoit igati ainevahetust.

Lisaks seedeelunditele ja seedeprotsessile on palju muid anatoomilisi ja füsioloogilisi tunnuseid, mis viitavad, et inimorganism pole loodud lihasöömiseks. Inimese hammastik ei sarnane vähimalgi määral lihasööjate loomade hammastega, vaid on loodud toidu põhjalikuks mälumiseks. Mida paremini me oma toidu peenestame ja süljega segame, seda tõhusamalt me seda seedime. Karnivoorid ja omnivoorid neelavad oma toidu täielikult, ilma eelnevalt mälumata. Inimese mao happesuse pH on 4–5, samas karni- ja omnivooridel on see alla 1, mis on vajalik toore liha seedimiseks. Samuti ei leidu meil mingit sarnasust lihasööjate lõualuude, küüniste ja vereosakeste osas. Võrdlev anatoomia liigitab inimese vaieldamatult taimsetest saadustest toituvate herbivooride hulka. Kuigi praeguste toitumisharjumuste järgi võib enamust inimesi pidada (veel) omnivoorideks, on nad palju paremini kohastunud tarbima puu-, juur- ja teravilju, pähkleid, marju jm mitteloomseid toiduaineid.

Nähtavasti hakkas lihasöömine levima siis, kui võitlus olemasolu eest raskemaks ja toiduvarumine tülikamaks muutus. Hiljem muutus lihasöömine hädavajalikkusest harjumuseks. Inimsööjate harjumused ei tähenda ju kaugeltki, et inimese loomulikuks toiduks oleksid nende liigikaaslased. Austraalia aborigeenid söövad tõuke ja usse, mõned India mägirahvad aga mürkmadusid. Kokakunsti abil võib inimene muuta kõikvõimalikke asju suupäraseks. Korealased ja tailased praevad koeri, see ei tarvitse aga tähendada, et need ´maiuspalad´ peaksid leiduma kõigi tänapäeva arenenud inimeste menüüs. Ka taimtoiduliste loomade puhul võib esineda taolisi ekstreemsusi. Rannikualadel söövad lehmad kohati kalajäätmeid. Hobuseid on harjutatud veiseliha sööma, ahve teed, kohvi ja veini jooma. Kõik need on vaid kunstlikult tekitatud harjumused, samuti nagu lihasöömine inimese puhul.


Sellist jama on raske kommenteerida. Paralleele võib tõmmata usklike fanatismiga.

Potsataja
26.10.09, 19:27
Sellist jama on raske kommenteerida. Paralleele võib tõmmata usklike fanatismiga.


Alati ei tähenda teise mõtteviisi mittemõistmine seda, et tegu on jama või usklike fanatismiga. Vahel tasuks koguni mõelda ehk on hoopis endal arenguruumi teiste mõistmise osas.

sm112
26.10.09, 19:31
Ma olen usklike, taimetoitlaste, homoseksuaalide jms suhtes väga tolerantne ja mõistev. Seda aga täpselt niikaua, kuni nad hakkavad teistele peale suruma oma tõekspidamisi ja ütlevad, et nemad on normaalsed ja hoopis minuga on midagi valesti.

Edit: see ei käinud mitte erplanderi kohta (mitte midagi isiklikku), vaid selle teksti kohta, mis ta postitas.

alaska
26.10.09, 19:35
Eskimod on väga terve rahvas, söövad ainult liha, kala ja hülgerasva läbi ajaloo. Kui eskimo viidi ameerikasse ja anti talle kohaliku toitu, jäi ta haigeks. Läks kodukohta tagasi, sai terveks. Lihtsustatud näide aga tõsi. Selge see, et kusagil maailmanurgas söödi rohkem muru, mujal jälle liha. Ega üks ei ole halvem kui teine ju, kõik on looduslik. Vaielda võib sellise loomade massimõrva eetiliste külgede üle, mitte kasulikuse ja kahjulikuse üle. Minu arvates.

erplander
26.10.09, 20:23
Eskimod on väga terve rahvas, söövad ainult liha, kala ja hülgerasva läbi ajaloo. Kui eskimo viidi ameerikasse ja anti talle kohaliku toitu, jäi ta haigeks. Läks kodukohta tagasi, sai terveks. Lihtsustatud näide aga tõsi. Selge see, et kusagil maailmanurgas söödi rohkem muru, mujal jälle liha. Ega üks ei ole halvem kui teine ju, kõik on looduslik. Vaielda võib sellise loomade massimõrva eetiliste külgede üle, mitte kasulikuse ja kahjulikuse üle. Minu arvates.


Eskimotega on tegelikult selline kurb lugu, et nende keskmine eluiga on maailmas madalaim, kui jätta kõrvale AIDS-ist laastatud Kesk-Aafrika riigid. Eelmise sajandi keskel oli valdavalt lihast toituvate eskimote, laplaste ja gröönimaalaste keskmine eluiga vaevalt üle 30 aasta. Aga siin on lihtne seletus - mida kaloririkkam on inimese toit, seda kiiremini ta vananeb. Liha on oma olemuselt second hand toit, ei sisalda absoluutselt mitte midagi kasulikku, ei vitamiine, ei mineraalaineid, ei kiudaineid, ei midagi peale tühjade kalorite, millega inimene lihtsalt põletab oma mootori ehk südame kiirelt läbi.

Eskimote eluea pikkuse määrab toit, mitte karmid elutingimused. Sest kui vaadata teisi samuti üsna äärmuslikes tingimustes elavaid rahvaid, nagu osad kaukaaslased, Yucatani indiaanlased, Ida-India todad ja Pakistani hunzakutsid, siis nende keskmine eluiga ulatub 90 kuni 100 aastani, kuid nende dieet sisaldab väga vähe või üldse mitte liha.

Allikas: http://books.google.ee/books?id=PnO7_2F12p0C&pg=PA154

Tarmonator
26.10.09, 20:34
krt nuts ikka kui inimene on haritud ja laia silmaringiga. respect tõesti.

leits
26.10.09, 20:34
rigged shit ,,, aga kes suudab maci burgerile ei öelda? v2hesed ..

Booyaka
26.10.09, 20:35
TOPELT JUUSTUKAS! NOMNOMNOM

K2snakas
26.10.09, 20:35
burger on viimane asi, mille ma oma toidu menüüst välja jätaks:P

leits
26.10.09, 20:38
Äitäh ameeriklastele v kus iganes ta pärit on

sm112
26.10.09, 21:02
Eskimotega on tegelikult selline kurb lugu, et nende keskmine eluiga on maailmas madalaim, kui jätta kõrvale AIDS-ist laastatud Kesk-Aafrika riigid. Eelmise sajandi keskel oli valdavalt lihast toituvate eskimote, laplaste ja gröönimaalaste keskmine eluiga vaevalt üle 30 aasta. Aga siin on lihtne seletus - mida kaloririkkam on inimese toit, seda kiiremini ta vananeb. Liha on oma olemuselt second hand toit, ei sisalda absoluutselt mitte midagi kasulikku, ei vitamiine, ei mineraalaineid, ei kiudaineid, ei midagi peale tühjade kalorite, millega inimene lihtsalt põletab oma mootori ehk südame kiirelt läbi.

Eskimote eluea pikkuse määrab toit, mitte karmid elutingimused. Sest kui vaadata teisi samuti üsna äärmuslikes tingimustes elavaid rahvaid, nagu osad kaukaaslased, Yucatani indiaanlased, Ida-India todad ja Pakistani hunzakutsid, siis nende keskmine eluiga ulatub 90 kuni 100 aastani, kuid nende dieet sisaldab väga vähe või üldse mitte liha.

Allikas: http://books.google.ee/books?id=PnO7_2F12p0C&pg=PA154


Veider, seda sama võiks öelda enamuse taimse toidu kohta. Kas sa ise tõesti usud seda, mida sa siia kirjutad? Ok, konkreetselt loomaliha ei pea tõesti sööma, kui süüa mune, kala, maksa, kanaliha jms, aga 100% taimetoidust ei saa inimene kindlasti kõike vajalikku kätte. Millisest taimest sa näiteks rauda paremini omastad kui lihast? Millises taimes on parema aminohappelise profiiliga valk kui lihas? Või ei olegi valk vajalik? Milleks on vaja kirjutada nii kallutatud jura?

erplander
26.10.09, 21:38
Veider, seda sama võiks öelda enamuse taimse toidu kohta. Kas sa ise tõesti usud seda, mida sa siia kirjutad? Ok, konkreetselt loomaliha ei pea tõesti sööma, kui süüa mune, kala, maksa, kanaliha jms, aga 100% taimetoidust ei saa inimene kindlasti kõike vajalikku kätte. Millisest taimest sa näiteks rauda paremini omastad kui lihast? Millises taimes on parema aminohappelise profiiliga valk kui lihas? Või ei olegi valk vajalik? Milleks on vaja kirjutada nii kallutatud jura?


Kuis saab sedasama öelda taimse toidu kohta, kui tegelikult taimed on need, mis aitavad väljutada organismist lihaga sisse söödud mürkaineid? :)

Raua teema on väga huvitav teema, selle kohta tõlkisin kunagi ühe artikli, mis üleval siin:
http://www.veg.ee/artiklid/tervis/taimne-raud

Inimorganism on loodud omastama ja sünteesima kõiki eluks vajalikke vitamiine, mineraalaineid jne otsesest allikast ehk värskest taimsest toidust. Liha, nagu juba öeldud, on oma olemuselt second hand toit, kust organismil pole võtta mitte midagi, või kui ongi, siis ebaloomulikul kujul. Nii nagu selles raua artiklis ka selgitatakse. Lehmapiima puhul on samuti erinevate elementide (eelkõige kaltsiumi, magneesiumi ja fosfori) tasakaal rikutud. Pole sobivas vahekorras inimesele ja selle tarbimisega kaasnevad terviseprobleemid (seedevaevused, allergiad, osteoporoos, suhkrutõbi jne).

Kui tarbida võimalikult mitmekesiselt erinevaid taimseid toite, ei jää mitte millestki puudu. On mõned taimed, mis sisaldavad 100% kõiki vajalikke aminohappeid, nendeks on soja, tatar, kanepiseeme, quinoa, amaranth, spirulina. Aga kui isegi ei söö neid, siis saab ikkagi vajalikud aminohapped kätte kombineerides, näiteks nisu + kikerhernes kokku annavad samuti 100% kõik vajalikud aminohapped.

See on muidugi kahetsusväärne, et meil saavad meedias toitumisküsimustes sõna sügavalt oma oma stagnaaegsetes teadmistes kinni oleva tegelased nagu TÜ biokeemikud Mihkel Zilmer ja Urmas Kokassaar, kes ei tunnista absoluutselt uuemaid teadustulemusi toitumise alal. Nad korrutavad väsimatult, et eestlased toituvad üldiselt väga hästi ja tervislikumalt kui muud rahvad, samas faktid räägivad vastupidist: eestlased on maailmas tipus nii südame-veresoonkonnahaiguste, vähijuhtumite, diabeedi, osteoporoosi jpt haiguste osas. Eestlaste eluiga on 10-kond aastat madalam kui lääneeurooplastel jne. Nii et sellised ongi meie "toitumisteadlased", propageerivad endiselt oma segatoitumist, rõhutades eelkõige liha- ja piimatoodete vajalikkust. Samas vaadates maailma suurima toitumisuuringu, The China Study tulemusi, nähtub et need rahvagrupid, kes tarbivad enim loomseid tooteid, neil esineb ka enim kõikvõimalikke kroonilisi haigusi (erinevad vähi vormid, südamehaigus, suhkrutõbi, osteoporoos jne): http://en.wikipedia.org/wiki/The_China_Study

leits
26.10.09, 22:04
kas sa vihkad lihasööjaid?

K2snakas
26.10.09, 22:12
mai tea see peab mingi fancy linnakas olema, kes liha ei s66 ja ei tea maa elust sittagi! liha on nuts!