PDA

View Full Version : Viirustõrje



Provoker
14.05.09, 16:37
Millist viirustõrjet kasutate hetkel ja kas olete sellega rahul.

Mul viimane situatsioon oli 2 päeva tagasi kui tartus STV ühenduses mingi jama terves linnas. Tehti asi korda ning mina ikka ilma netita. 2 päeva ootasin ja nüüd pandi tagasi alles. Küsisin, et mis värk on ja mulle öeldi, et mul arvutis mingi viirus mis segas nende serverite tööd ning seetõttu lõlitatigi mind võrgust välja. Kokku oli tartu peale olnud 4 arvutit samade viirustega. Ise seda viiruse asja eriti ei oska kommenteerida, kuna väga ei kola imelikkudes kohtades ringi samas ei saa välistada, et oligi mingi jama arvutis sees. Iseenesest andis arvuti ka otsad ning muud ei saanud kui ainult format c ning nüüd asi korras. Raal hakkas imelikke asju tegema ning parema hiireklahvi vajutuse peale oli iga jumala kord asi kotis. Peale seda tegingi formati.

Nüüd siis otsingi korralikku viirustõrjet mis pahalasi korralikult kinni hoiaks.

Oodates soovitusi

Provoker

ESTPatrick
14.05.09, 17:33
Ostsin Kaspersky endale

Oliverk
14.05.09, 17:37
Ei kasuta. Ei näe vajadust.

leits
14.05.09, 17:39
Ei kasuta. Ei näe vajadust.


mõne keyloggeri saad ja account tyhjaks tehakse .. siis r22gid ilmselt teist juttu :)

Oliverk
14.05.09, 17:41
Asjad ei tule iseenesest.

alaska
14.05.09, 18:15
Ei kasuta aastaid. Kusagil taustal töötab spybot, mis ise ennast automaatselt uuendab ja sellest on piisanud minuarvates.

TaaviK
14.05.09, 18:16
NOD32, 3a. litsents ilusti olemas. Muud polegi vist öelda, kui et tegemist on turu parima viirusetõrjega.

Fortune
14.05.09, 18:57
Ei kasuta mingit viirusetõrjet ja ei ole viirustega probleeme.

Kõige lihtsam ja parem on kasutada aeg-ajalt online virus scannereid, sest üks viirusetõrje ei tõrju elu sees kõike ära, sellepärast siis lastagi aeg-ajalt nt 4-5 online scanneriga üle ja saab põhimõtselt kõigest halvast lahti.

Tupsik
14.05.09, 19:33
Igaksjuhuks hoian viiruse tõrjet peal, kuid ei mäleta küll, et viimase paari aasta jooksul oleks see mõnd avastanud.

Tuleb ise ka vaadata, et mis faile ja kust tõmbad.

Usun, et selleks juhuks sobib ka mõni kodukasutajatele tasuta programm. Sai pikalt kasutatud AVG'd, aga versiooniga 8,5 läks see hirmus ressursinõudlikuks.

Seega nüüd kasutan Avira Antivir'i (http://www.free-av.com/en/trialpay_download/1/avira_antivir_personal__free_antivirus.html).

FreakyJason
14.05.09, 19:40
Samuti NOD32 ja väga rahul. Resurssi ei võta. Väike aga tubli ja võimas 8)

Provoker
14.05.09, 19:48
Igaksjuhuks hoian viiruse tõrjet peal, kuid ei mäleta küll, et viimase paari aasta jooksul oleks see mõnd avastanud.

Tuleb ise ka vaadata, et mis faile ja kust tõmbad.

Usun, et selleks juhuks sobib ka mõni kodukasutajatele tasuta programm. Sai pikalt kasutatud AVG'd, aga versiooniga 8,5 läks see hirmus ressursinõudlikuks.

Seega nüüd kasutan Avira Antivir'i (http://www.free-av.com/en/trialpay_download/1/avira_antivir_personal__free_antivirus.html).




Avira oli mul just peal ning saatsin selle pikalt nüüdseks

bounce
14.05.09, 20:02
viirusetõrje üle vaielda on sama nagu naiste maitse üle, igal mehel omad eelistused ja omad kogemused. kasutasin ise nodi aastaid tagasi, siis tast küll suuremat kasu ei olnud, mine tea, äkki nüüd parem.
atm on peal mcafee, ei kurda eriti.

Rage
14.05.09, 20:18
kasutan tooli ja klaveri vahel asuvat viirusetõrjet.. ja ca viie aasta jooksul pole ühtegi viirust olnud..

marguzz22
14.05.09, 20:19
NOD32 ja vapsjee ausad poisid ostavad softi

Tigrano
14.05.09, 21:22
Ostsin Kaspersky endale


Jah ostsin samuti ja toimib väga hästi. Lasin tasuta AVG maha.

Cash87
14.05.09, 23:07
Ikka NOD32 ja Fix juures suur suur paha piraat olen aga seevastu viirustevaba :D

Tigrano
14.05.09, 23:11
Ikka NOD32 ja Fix juures suur suur paha piraat olen aga seevastu viirustevaba :D


See NOD32, mis netis vahepeal liikus, mingi seriali uuenusega koos, oli kindlalt trojaga nakatunud. Mingi sõber kasutas ja pakkus, võtsin kausta lahti kodus ja isegi AVG hakkas kohe kisama, et troja.

Kindlasti on puhtaid cracke ka aga ei viitsi jännata igaks juhtuks enam.

Cash87
14.05.09, 23:20
See NOD32, mis netis vahepeal liikus, mingi seriali uuenusega koos, oli kindlalt trojaga nakatunud. Mingi sõber kasutas ja pakkus, võtsin kausta lahti kodus ja isegi AVG hakkas kohe kisama, et troja.

Kindlasti on puhtaid cracke ka aga ei viitsi jännata igaks juhtuks enam.


hmm mul suht paljud tuttavad kasutavad ja kõik nagu ok. Me vist õnnelikud, sest kõik nagu töötab ja viiruseid on ka avastanud ikka ja arvuti ka nagu töötab pole kuulnud et kellegil probleeme oleks aga jah väga imelik oleks kui viirusetõrje mis tõrjub viiruseid on ise üks paras viirus :D

Tigrano
14.05.09, 23:23
hmm mul suht paljud tuttavad kasutavad ja kõik nagu ok. Me vist õnnelikud, sest kõik nagu töötab ja viiruseid on ka avastanud ikka ja arvuti ka nagu töötab pole kuulnud et kellegil probleeme oleks aga jah väga imelik oleks kui viirusetõrje mis tõrjub viiruseid on ise üks paras viirus :D


Mitte viirusetõrje ei ole paras viirus, vaid see seriali uuendaja seal võib mõnikord olla ;D

Cash87
14.05.09, 23:32
nojah aga siis peaks ju viirusetõrje selle tuvastama :D
kuna ta pole seda teinud järeldan et mul kõik puhas? :P

masterpuppet
15.05.09, 03:27
Loodan, et nüüd mõnusalt peksa ei sa, aga NOD kasutajad (peale mõtlemist võtsin nuts lingi ära, kuid kes tahab nod riskivabalt kasutada, siis PM) ja kõik mured lahendatud.

ranka
15.05.09, 04:05
mõne keyloggeri saad ja account tyhjaks tehakse .. siis r22gid ilmselt teist juttu :)


Pead pakule ei pane aga minuteada viirusetõrjed eriti spywarega tuvastamise/eemaldamisega hakkama ei saa, selleks on teised programmid. AVG-l on sisseehitatud spyware tuvastamise junn aga sellega võite tead küll, mida pühkida.

Ise end arvutite alal dumbuseriks ei pea aga viirustõrjet kasutan ikkagi ning sellest on olnud abi, sest kui tõmban mõne uue loo/programmi, siis tuleb need lood/programmid enne läbi scannida ükskõik, kui usaldusväärsest kohast need saadud ei ole. Nii leian aastas ikka 1-2 viirust ja ükskõik, kui ekspert sa ei oleks, viirustest sa mööda ei saa ning ühel hetkel ikka keegi kuidagi su arvutisse satub - see on ainult aja küsimus.

EDIT: Ise kasutan AVG Free Editioni (juba tunnen, kuidas keegi tuleb seda AV-d maha tegema) aastaid, probleeme pole olnud ja oma tööga on saanud ta hakkama.

leho57
15.05.09, 05:17
Asjad ei tule iseenesest.


põhimõtselt võib öelda, et tulevad ikka küll :)

kivisaba
15.05.09, 05:39
Pead pakule ei pane aga minuteada viirusetõrjed eriti spywarega tuvastamise/eemaldamisega hakkama ei saa, selleks on teised programmid. AVG-l on sisseehitatud spyware tuvastamise junn aga sellega võite tead küll, mida pühkida.

Ise end arvutite alal dumbuseriks ei pea aga viirustõrjet kasutan ikkagi ning sellest on olnud abi, sest kui tõmban mõne uue loo/programmi, siis tuleb need lood/programmid enne läbi scannida ükskõik, kui usaldusväärsest kohast need saadud ei ole. Nii leian aastas ikka 1-2 viirust ja ükskõik, kui ekspert sa ei oleks, viirustest sa mööda ei saa ning ühel hetkel ikka keegi kuidagi su arvutisse satub - see on ainult aja küsimus.

EDIT: Ise kasutan AVG Free Editioni (juba tunnen, kuidas keegi tuleb seda AV-d maha tegema) aastaid, probleeme pole olnud ja oma tööga on saanud ta hakkama.

ei muidu täitsa tore programm aga resurssi võtab liiga palju

ranka
15.05.09, 05:51
ei muidu täitsa tore programm aga resurssi võtab liiga palju


Mis resurssi???!?! Mis arvuteid Te kasutate? AVG-d olen kasutanud aastaid ja AVG resursi võtmist hakkasin tunnetama siis, kui mul oli 400 mHz pentium ja AVG tegi igapäevast arvuti skänneeringut ettenähtud kella ajal. Muudel aegadel/uutemate arvutitega resursi probleemi küll ei ole olnud ja mozilla võtab ka rohkem resursse, kui AVG.

Tupsik
15.05.09, 06:43
Eks pole jah enesel arvuti just kõige uuem (1,4gh Pentium M). Ja alates versioonist 8,5 vahepeal ikka tõmbas arvuti aeglaseks küll.
Selleks ka sai avira vastu vahetatud. Muid etteheited AVG'le küll polnud. Ega ei näe põhjust küll, et miks peaks maksma viiruse tõrje eest,
kui on ka töötavad tasuta variandid. Piraaditsemine veel rohkem mõttetu sel puhul.

Kunagi sai ka mingit viiruse tarkvarade võrdlustesti loetud ja need tasuta programmid olid samal tasemel, mis kommertstarkvara.

Et kõik AVG'd ja Avirad peale :)

vennike
15.05.09, 08:59
arvutiga tuli kaasa "norman security suite" 3a. litsents. olen kasutanud väga paljusid av progesid, (mcafee, Norton, avg, nod32, kaspersky) probleeme pole yhegagi olnud. kui ikka väga ise tüli ei otsi ja augud on kinni siis ei saa ka kusagilt jama.

Skyline
15.05.09, 09:25
See NOD32, mis netis vahepeal liikus, mingi seriali uuenusega koos, oli kindlalt trojaga nakatunud. Mingi sõber kasutas ja pakkus, võtsin kausta lahti kodus ja isegi AVG hakkas kohe kisama, et troja.

Kindlasti on puhtaid cracke ka aga ei viitsi jännata igaks juhtuks enam.

Seda polegi vaja pmst crackida, lihtsalt tuleb originaal update serveri asemele panna teine, piraatupdate server.

Tigrano
15.05.09, 09:29
Seda polegi vaja pmst crackida, lihtsalt tuleb originaal update serveri asemele panna teine, piraatupdate server.

Jah, ma seda mõtlesingi, aga see piraatupdate server peab koguaeg töös olema vist, koos selle NOD32-ga.

Oliverk
15.05.09, 10:00
Jah, ma seda mõtlesingi, aga see piraatupdate server peab koguaeg töös olema vist, koos selle NOD32-ga.

Pole nii keerulist süsteemi vaja. Lihtsalt väike fix on mis muudab su nodi igikestvaks trialiks ja kõik.

masterpuppet
15.05.09, 10:41
Ja veel parem on üks leht, mis pakub iga päev värskeid serialkeysid..ei ole mingit jamamis programmide ja fixidega.

Provoker
15.05.09, 10:58
Ja veel parem on üks leht, mis pakub iga päev värskeid serialkeysid..ei ole mingit jamamis programmide ja fixidega.



Sellega on ka jama juna keegi ei viitsi iga paari päeva tagant hakata uut keyd otsima. Sa vist pidasid silmas nod321 lehte

hotcocacola
15.05.09, 11:23
Nii mina kui IT tegelane soovitan Avirat. Tasuta versioon on kerge, hoiab pasast eemal ning mis kõige tähtsam: SEE EI KOORMA ARVUTIT! Uuendusi teeb ta automaalselt siis, kui sa oled Interneti ühendatud. http://www.avira.com/en/pages/index.php

Unusta ära:
F-secure; Kaspersky; Norton; McAfee; AVG

Käib kah: nod32

Nuhkvara eemaldamine: Spybot Search & Destroy

ok2aa
15.05.09, 11:35
läpaka turvavarustusse peaks kindlasti kuuluma ka kahepoolne teip, millega oma raali laua külge kleebid. välistab võimaluse, et arvuti kasutaja selle spontaanselt vastu seina saaks visata.

masterpuppet
15.05.09, 12:53
Sellega on ka jama juna keegi ei viitsi iga paari päeva tagant hakata uut keyd otsima. Sa vist pidasid silmas nod321 lehte

Pidasin silmas jah, kuid sealsed keyd töötavad mul kuid. Olen vist poole aasta jooksul ainult 2 korda uue key pannud.

hotcocacola
19.05.09, 11:05
Avira häälestamine: http://www.free-av.com/


1.) Kliki alt paremalt nurgast avira logo peale ja vali: Configure AntiVir.
2.) Vasakul üleval nurgas on: Expert mode , pane sinna kasti linnuke!
3.) Võta vasakust menüüst Scanner ja vaata et sul oleksid linnukesed antud kohtades:

http://img413.imageshack.us/img413/7405/avira1.png

4.) Võta vasakust menüüst Guard ja vaata et sul oleksid linnukesed antud kohtades:

http://img413.imageshack.us/img413/6239/avira2.png

5.) Võta vasakust menüüst General ja sealt vali Extended threat categories ja vaata et sul oleksid linnukesed antud kohtades:

http://img297.imageshack.us/img297/2913/avira3.png