PDA

View Full Version : [NL10 SH] From micro to low stakes



Fabulous
11.01.15, 23:10
Foorumis olen kasutaja olnud juba üle viie aasta kuid päeviku tegemiseks pole varasemalt soovi olnud.

Suurema osa eelmisest aastast olin pokkerist motivatsioonipuuduse ning kooli tõttu täielikult eemal, kuid viimasel ajal on isu mängu järgi vaikselt tagasi tulnud. Sellest tulenevalt otsustasin luua ka endale mingi väike nurga mis võimaldaks progressi jälgida ning töötaks minu suhtes distsiplineeriva vahendina.
Põhimõtteliselt kogu oma pokkerikarjääri olen mänginud HU Hypereid, aga viimastel aastatel toimunud paradigmade muutus selles formaadis (registreerimisprogrammid, divisionid) on kustutanud igasuguse tahte oma aega nende mängimisse panna (sellest hoolimata meeldib mulle väga tegeleda mänguteoreetiliste probleemide lahendamisega). Uueks formaadiks, mida õppima plaanin hakata on PokerStarsi FR rahalauad. Põhjuseks selle otsuse taga on, et see on ainukene hold 'em-i formaat, mida ma iial eriti mängida pole osanud ning seetõttu võtan seda ka kui väljakutset ennast mingis (suuremas osas) tundmatus valdkonnas arendada.
Eesmärkidest kirjutan kunagi hiljem pikemalt, kuid kui peaksin mingi konkreetse sihi paika panema, siis selleks oleks, 2015. aasta lõpuks NL50 regulariks saamine. Kuna ma ei mängi pokkerit elukutselisena vaid kooli kõrvalt hobina, siis teekond saab kindlasti raske ja pikk olema, kuid loodetavasti saan hakkama!

ivar866
11.01.15, 23:15
edu ,
näeb laudades ehk v baribalis

Fabulous
12.01.15, 19:42
Tänane päev:
http://i.imgur.com/nqGly2Z.png

Esialgselt oli plaanis mängida 3k kätt, aga kuna koolis oli eksam mille kordamine läks suhteliselt pikale, siis sain öösel magada vaid paar tundi ning hetkel väsinud peaga laudadesse minema ei hakka. Kokku tegin 2 sessi, mõlemad 1k käelised. Esimese ajal ei tahtnud tõmbed üldse väga kokku tulla, card distribution oli üsna kole ning tegin ise ka paar retrospektis halba liigutust (enamasti liiga liberaalne barreldamine) kuid siis mõtlesin natukene strateegia üle järele ning teine sess läks kohe paremini ja tundsin ennast laudades kindlamalt (kuigi sample on hetkel olematu).
Laudades olles jäi silma rohkem imelikke liigutusi fishide ja regularide poolt kui üles jõuan loetleda, aga veidraim laialt levinuim on kahtlemata flopi min-donkamine. Mis sellise asja mõte on?

peete82
13.01.15, 07:16
Edu, ise ka praegu samas. On ikkagi palju huvitavam kui reg infested stt-sid lasta.

Fabulous
13.01.15, 19:38
Täna:
http://i.imgur.com/p3r2Y08.png

See koht 1700. käe lähedal, kus expected ja actual winnings lahku lähevad oli käsi kus ajasin fishi vastu KK pre-flop sisse, vastas oli AA, aga riveriks tuli mulle mast kokku. Veidi enne seda on näha, et kaotasin peaaegu stacki. See oli olukord kus mul oli positsioonis KT, flop tuli QJ9 ja vastane check-callis, turn tuli Q ning vastane jälle check-callis, river tuli J ning sain shove. 30bb oli veel taga, aga ma kahtlen, et me iial sellises olukorras ees oleme.

Muidu olen olukorraga üsna rahul ja midagi väga valesti vist ei tee. BR poolest saaks ka kõrgemal mängida kuid pigem mängin mingi arvestatava paarikümnetuhandese sample ära ja mõtlen uuesti. Hetkel jääb tegelik winrate 95% tõenäosusega -1.68bb/100 ja 30.66bb/100 vahele ning ei näe mõtet üles ronima hakata kui reaalsuses heateri peal võin olla.


Edu, ise ka praegu samas. On ikkagi palju huvitavam kui reg infested stt-sid lasta.
TY! Mulle endale meeldib seda formaati hetkel mängida põhjusel, et laudades olek on palju stressivabam kui HU mängides. Vahepeal kui mängitavaid käsi ikka ei tule, saab minuti-kaks auto-piloot foldida ja veidi puhata, aga HU mängides peab konstantselt valvel olema ja kehva mängu tegemine võib väga kiiresti väga palju maksma minna. Loomulikult ei saa ka FR-s täitsa robotlikult mängida (või noh, saab, aga pole minu teema) aga raskeid otsuseid tekib palju vähem ja mängijate liinid on tavaliselt üsna sarnased.

Mrt1989
13.01.15, 21:36
Miks just fr i valisid kui eelnevalt HU-i mänginud? Loogilisem ja mõtekam oleks 6maxi proovida. :)

Kakahirmutis
13.01.15, 21:41
Miks just fr i valisid kui eelnevalt HU-i mänginud? Loogilisem ja mõtekam oleks 6maxi proovida. :)

tahab rahu ja vaikust ja mis oleks parem kui kohvi juues ässasid oodata :)

Fabulous
13.01.15, 22:08
Ma olen varasemalt SH mänginud (mitte eriti pikalt tho) ning selle formaadi dünaamika on ka ikkagi võrdlemisi agressiivne (eriti LP vs blind olukordades) ja seda isegi mikrolimiitides. Vähemalt hetkel tahan ma lihtsalt paar tundi oma päevast vaikselt toksida ja eelistatavalt võimalikult väikese variatsiooniga. Võib-olla kunagi mõtlen ümber ja naasen HU mängu, aga vähemalt lähiajal kindlasti mitte.

Fabulous
14.01.15, 19:36
Täna 2h mängu (10 lauda korraga):
http://i.imgur.com/mvj0Bu9.png

Täna leidsin ühe laudu alustava mängija kes üsna tõenäoliselt bot on (Stas.Gurtsak ilma punktita ja tühikuga). Railisin teda enne ligi tund aega laudades ning kahtlusi äratav aspekt selle mängija juures on, et kui muidu on tegemist üliagressiivse mängijaga kes stackid üsna kergekäeliselt sisse ajab, siis kolmanda mängija liitumise korral timebank-foldib ta 100% ajast (hoolimata sellest mis action varem on olnud) ja järgmine käsi kohe sit out. Saatsin ka Starsile kindluse mõttes kirja ja loodetavasti uuritakse seda asja.

reggie
14.01.15, 20:04
Laudades olles jäi silma rohkem imelikke liigutusi fishide ja regularide poolt kui üles jõuan loetleda, aga veidraim laialt levinuim on kahtlemata flopi min-donkamine. Mis sellise asja mõte on?
Äkki sa foldid kui midagi pole? Samas on see 50% ajast tervele lauale kuulutamine, et sul pole absoluutselt mitte midagi ja ülejäänud ajast enamus on mingi umbluu tõmme-nõrgem osa seltskonnast ei pane otsa vaid callib ja laseb seetõttu kokku osta odavalt. Hea passiivse callstationi vastu tõmbeid mängida ja saab üllatavalt tihti foldi.

Fabulous
15.01.15, 22:09
http://i.imgur.com/0UUc1VN.png

Kõik mis valesti sai minna, täna ka läks. Väga palju raha kaotasin olukordades kus floppasin a'la seti/2 paari ning hakkasin raha sisse laduma ning riveris tuli 4-straight/4-flush maha ja siis väga raske otsuse ees olin. Lisaks veel kaks set vs set olukorda kus positsioonis kõik bulletid maha callisin ja üks olukord oli lihtsalt mu enda poolt väga rumal kus ülepaariga kõik tänavad maha callisin ja vastas oli veelgi tugevam ülepaar. Oeh, homme läheb äkki paremini.

Fabulous
16.01.15, 01:57
Mängisin veel 2h ja -5 BI juurde. Ehk siis seis on sisuliselt tagasi nullis. Tulevaste sesside puhul proovin rohkem fit-fold mängida ja proovida mitte fishe, kes oma viiendat paari nagunii ei foldi, barreldada.

Sessi täiesti viimane käsi, expert play gets rewarded:
BTN: $11.56
SB: $6.53
BB: $0.49
Hero (UTG): $8.37
UTG+1: $5.66
MP1: $7.78
MP2: $7.10
CO: $5.00

Pre Flop: ($0.07) Hero is UTG with J :diamond: J :club:
Hero raises to $0.15, 4 folds, BTN raises to $0.45, 2 folds, Hero calls $0.30

Flop: ($0.97) 4 :heart: J :heart: 2 :club: (2 players)
Hero checks, BTN bets $0.70, Hero raises to $1.40, BTN calls $0.70

Turn: ($3.77) 7 :club: (2 players)
Hero bets $2.40, BTN calls $2.40

River: ($8.57) 3 :heart: (2 players)
Hero bets $4.12 all in, BTN calls $4.12

Final Pot: $16.81
BTN shows 5 :heart: 9 :heart: (a flush, Jack high)
Hero shows J :diamond: J :club: (three of a kind, Jacks)
BTN wins $16.11
(Rake: $0.70)

Kakahirmutis
16.01.15, 02:38
Mis flopi sizing see veel on?

pastilaa
16.01.15, 09:12
sama küsimus

pastilaa
16.01.15, 09:12
lisaks veel selle, et kui täis ahv oli, siis 4betiks pre

Fabulous
16.01.15, 15:53
Millegagi ennast väga välja vabandada pole. Kerge tilt ja enda poolt halb mäng.

Muide, pastilaa, oma esimeses videoseerias rääkisid fishide vastu erinevate boardide c-bettimisest erineva suurusega. Mida ma aga ära ei haaranud oli see kui suurelt c-bettida boarde kus meil on bluffcatcher? Selle all pean silmas kohti kus meil on käsi millel on mingi SDV olemas, aga stacke täitsa sisse uhada ei tahaks (a'la teine/kolmas paar).

pastilaa
16.01.15, 16:05
2nd paar on enamasti ikka nii hea asi fishi vastu, et seda cbetiks suht korralikult for value ja enamasti ka turni

peete82
17.01.15, 16:22
Täna leidsin ühe laudu alustava mängija kes üsna tõenäoliselt bot on (Stas.Gurtsak ilma punktita ja tühikuga). Railisin teda enne ligi tund aega laudades ning kahtlusi äratav aspekt selle mängija juures on, et kui muidu on tegemist üliagressiivse mängijaga kes stackid üsna kergekäeliselt sisse ajab, siis kolmanda mängija liitumise korral timebank-foldib ta 100% ajast (hoolimata sellest mis action varem on olnud) ja järgmine käsi kohe sit out. Saatsin ka Starsile kindluse mõttes kirja ja loodetavasti uuritakse seda asja.
Võimalik, et on bot. Kuigi minul ta päris 100% ei foldinud kolmanda liitumisel.
Vahepeal bumhuntisin teda, üliagro on, TPWK ajab stacki sisse. Kokku olen 4 BI saanud talt.

qbj0hn
17.01.15, 16:29
Russ PTRi järgi random degen lihtsalt kes igast asja kaotavalt mänginud väikse sample peale.

Fabulous
17.01.15, 17:22
Võimalik, et on bot. Kuigi minul ta päris 100% ei foldinud kolmanda liitumisel.
Vahepeal bumhuntisin teda, üliagro on, TPWK ajab stacki sisse. Kokku olen 4 BI saanud talt.
Üks huvitav aspekt tema juures on veel, et calling-range tal vähemalt 3x avangu vastu (minu ligi 250 käelise sample puhul) puudub. Kõik käed lähevad BB pealt kas fold või 3-bet.

Täna suutsin laudades peale kahte miinuspäeva jälle comebacki teha:
http://i.imgur.com/tmuwOMR.png

Mitte ühtegi suurt kätt ei mänginud ning nagu näha (graafikult pole EV joon puudu) siis ei ajanud ka ühtegi korda enne riverit stacke sisse. Eesmärgiks oligi post-flop agressiooni (seda küll non-SD arvelt) veidi vähendada ja pigem rohkem kätt ja positsiooni mängida.

Fabulous
18.01.15, 21:40
Esimene nädal kõigi joontega:
http://i.imgur.com/QFUKIwt.png

Muidu olen mänguga täitsa rahul, aga N-R rikkusid üldpildi ära. Sellest ka õppetund endale, et kui tulevikus tunnen, et hakkab tekkima selline passiivne tilt, siis panen lihtsalt lauad kinni ja puhkan seni kuni tunnen, et suudan jälle head mängu teha. Proovin ka vähem graafikut vaadata ja results oriented olla. Sellest tulenevalt ei pane ilmselt ka täitsa iga päev enam graafikut vaid proovin veidi suurema sample (a'la 5k) kokku mängida ja siis postitada.

Püstitan ka uueks nädalaks endale mõned eesmärgid:
[ ] 17.5k kätt (iga päev 2.5k)
[ ] 5bb/100 WR või parem

Lisaks küsimus suuremale ringile, et kas mikros peab üldse see hüpotees paika, et erinevatel kellaaegadel on lauad erineva kvaliteediga (EV mõttes) või on kõik kinni tabel-selectionis?

Junken
18.01.15, 22:03
Omast kogemusest ütleks, et väga vahet pole, kui otsid, siis leiad laudu igal ajal. Enda kogemustest veel, et NL10 vähemalt tundub et kuskil peale kella 2-3 öösel lähevad jube nitiseks lauda, vähemalt mulle tundub nii... Ise mängin nii päeval kell 15 kui õhtul kell 22, suht sama kvaliga lauad tunduvad...
Aga nende swingide pärast ära üldse muretse :D Mul oli reede -15 BI päev, samas eile +8.5 ja tna+4.2BI niiet mõtetu muretseda nende pärast

korrastaja
18.01.15, 23:37
NL5s peaks laudu iga kell olema, selectides kohe kindlasti.. good luck

pastilaa
19.01.15, 08:40
NL5s peaks laudu iga kell olema, selectides kohe kindlasti.. good luck

+1

bluelite
19.01.15, 12:53
[ ] 5bb/100 WR või parem

See on huvitav eesmärk. Pigem pane mingid eesmärgid, mis sind antud tasemeni toovad.

Junken
19.01.15, 13:22
graafikult on ka suht selgelt näha miks kaotasid vahepeal, Ilmselt oled liialt barreldama hakkanud ja riveril bluffima hakkand.

Konso
19.01.15, 14:31
Lisaks küsimus suuremale ringile, et kas mikros peab üldse see hüpotees paika, et erinevatel kellaaegadel on lauad erineva kvaliteediga (EV mõttes) või on kõik kinni tabel-selectionis?

Mõnel kellaajal saad lihtsalt kiiremini vajaliku arvu häid laudu lahti.

Fabulous
21.01.15, 15:51
Täna on ajalooline päev, sest suutsin esimest korda 21 päeva jooksul selles daily challenge turnas cashida. Loomulikult oli auhinnaks mincash, aga hea seegi.
Pokkeri update homme kui üle poole nädala mängitud saab.

Konso
21.01.15, 22:02
Täna tellisin nendest challensitest ajaloo mailile. 18.01 olin hittinud 7 taala ehk siis 78. koha. Peab ikka hea skill olema, et sellisest fieldist läbi murda ;)

Fabulous
22.01.15, 16:44
Täna tegin midagi rumalat. Kuna mul on eksamisessiooni tõttu viimasel ajal unegraafik väga paigast, siis mõtlesin eile õhtul, et võtan Ambieni ja lahendan probleemi ära. Mingil põhjusel ma magama ei jäänud, aga sellest hoolimata hakkasid efektid mõjuma ja kes seda iial võtnud on, teab et midagi head sellest tulla ei saa. Kuna üks peamistest kõrval-efektidest on halvenenud otsustusvõime ja suurenenud impulsiivsus, siis selle rohu all üleval olles tunduvad tavaliselt kõik mõtted head. Kuigi ma peaksin varasemast ajast väga hästi teadma, et sellises olukorras tuleb arvutist võimalikult kaugel püsida (see pole esimene kord kui taoline asi juhtub) siis obv oli vaja Stars lahti võtta ja NL10 maha istuda sest YOLO. Tulemuseks 2k käega -6BI. Mingi esimesed 2-3 BI läksid limiidi dünaamikale adjustimise peale (ehk siis minu enda poolt halb mäng) ning ülejäänud tiksusin kas vaikselt non-SD pottides või shortstackide vastu sisse ajades. Samas tundub tegemist üsna biiditava tasemega. Mul jäi mängitu põhjal mulje, et tegemist on võrdlemisi agressiivse limiidiga, aga mängijad ei oska agressiooni õigetes kohtades kasutada vaid asju tehakse sellepärast, et keegi teine on nii öelnud (a'la õppevideod räägivad, et blindidelt peaks LP vastu lightilt 3-bettima ja siis tehakse seda täiesti idiootsete kätega nagu näiteks T4o). Agressiivsest dünaamikast tulenevalt tehakse ka post-flop igasugu huvitavaid liigutusi nagu näiteks floatitakse A kõrgega mitu tänavat või siis barreldatakse OOP mingi täiesti x käega lootuses pot maha võtta. Põhimõtteliselt tundub olevat tegemist limiidiga kus tuleb lihtsalt kätt oodata ja siis tuimalt sisse hakata laduma. Samas ma ise enne uut kuud tagasi ei plaani ronida, tekitan pigem veel mõnda aega NL5 kindlustunnet.

Tänane NL10:
http://i.imgur.com/1ryFrxL.png

Selline auku jooksmine aga ei heidutanud ja kuna und endiselt polnud (ning õnneks hakkas ka Ambieni mõju üle minema) otsustasin NL5 lahti võtta. Õnneks olen selle limiidi lõpuks korralikult jooksma saanud ning tänane tulemus päris tubli:
http://i.imgur.com/E3HzEPy.png

BB mõttes on päev sisuliselt nullis ning suutsin ka esimese stellari ära vabastada ja mingi $10 RB teenida, ehk kokku jäi päev mingi $8-10 miinusesse. See on päris korralik võttes arvesse, et mingil hetkel -$60 miinuses olin.
Nädala kogugraafikut ei taha vaadata, sest see on ilmselt korralik EKG. Volüümi poolest olen eesmärgist ees, aga win-rate on üsna kehv. Sellest tulenevalt mängin vahemalt järgmise kuu alguseni puhtalt NL5, et kindlustunne tekitada ja siis mingil hetkel proovin uuesti (ja maksimaalsete mentaalsete võimete juures olles) NL10 vallutada.

Fabulous
25.01.15, 13:00
See nädal:
http://i.imgur.com/pZkoMyY.png

Koos rakebacki ja stellariga jäi nädal enam-vähem nulli. Mingil määral on see isegi positiivne, et tulemus selline kesine on, sest BE toksimine pani oma mängu üle mõtlema ning seeläbi avastasin mitu leaki, mis pikas perspektiivis päris palju maksma läheks ja mille parandamine kahtlemata positiivne on. Lisaks võtsin kuulda Pastilaa nõuandeid Arcaniani päevikus ning hakkasin viimase paarituhande käe jooksul korralikult table-selectima ning mängin regularide vastu tightimalt kui fishide puhul.

Uueks nädalaks ei taha väga mingeid kvantifitseeritavaid eemärke panna kuna tahan keskenduda võimalikult hea mängu tegemisele, mitte mingeid numbreid taga ajada. Lisaks tahan mängida väiksema volüümi kui sellel nädalal, sest viimase 7 päevaga tuli ligi 40h ja tunnen, et järgmised 7 päeva sarnaselt edasi lasta ei jõuaks.

[ ] Vähem tunde
[ ] Korralik table-selection
[ ] Ei mängi mitte ühtegi muud formaati ega limiiti
[ ] Ei tee laudades rumalaid liigutusi

Vajaks ka siinselt FR kommuunilt natukene strateegia alast nõu:
(1) Kuidas mängida pre-flop OOP 3-bet potis AA? Väga tihti on selline olukord kus a'la avan 3x, LP 3-betib 9bb peale, panen omakorda 20bb 4-beti ja vastane foldib. Kas sellistes olukordades peaks hakkama flattima või on tegemist nii vastase-spetsiifilise küsimusega, et ühest vastust on raske anda?

(2) Kuidas mängida KK 4-beti vastu? Kas selle käega on olukordi kus mõistlik oleks flattida või peaks alati PF otsuse vastu võtma kas stackime ära või foldime?

talendijaht
25.01.15, 13:31
AAga callid 3beti, kui vastane 4betile palju foldib ja check callid 3 tänavat kui board väga rõvedaks ei jookse ning saad stacki kätte

Fabulous
26.01.15, 07:27
Kas selles olukorras on mõistlik flattida või paneks otsa? Mida teeks siis kui floppi või mõnele hilisemale tänavale tuleks A maha?

PokerStars - $0.05 NL - Holdem - 8 players
Hand converted by PokerTracker 4 (http://www.pokertracker.com)

MP+1: 174 BB (VPIP: 14.08, PFR: 7.04, 3Bet Preflop: 3.33, Hands: 73)
CO: 65.8 BB (VPIP: 26.33, PFR: 8.21, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 199)
BTN: 101.4 BB (VPIP: 25.88, PFR: 10.59, 3Bet Preflop: 2.86, Hands: 86)
SB: 99 BB (VPIP: 0.00, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 3)
BB: 77.2 BB (VPIP: 16.67, PFR: 16.67, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 6)
UTG: 106.2 BB (VPIP: 24.14, PFR: 13.79, 3Bet Preflop: 7.14, Hands: 29)
Hero (UTG+1): 100 BB
MP: 80.6 BB (VPIP: 41.54, PFR: 18.46, 3Bet Preflop: 4.00, Hands: 65)

SB posts SB 0.4 BB, BB posts BB 1 BB

Pre Flop: (pot: 1.4 BB) Hero has K:heart: K:diamond:

fold, Hero raises to 3 BB, fold, MP+1 calls 3 BB, CO calls 3 BB, fold, SB raises to 13 BB, fold, Hero calls 10 BB, fold, fold

Flop: (33 BB, 2 players) 6:diamond: J:spade: 2:diamond:
SB bets 15.8 BB, Hero calls 15.8 BB

Turn: (64.6 BB, 2 players) 7:diamond:
SB bets 28 BB, Hero calls 28 BB

River: (120.6 BB, 2 players) 5:club:
SB bets 42.2 BB and is all-in, Hero calls 42.2 BB

SB shows J:diamond: J:club: (Three of a Kind, Jacks)
(Pre 18%, Flop 88%, Turn 77%)
Hero shows K:heart: K:diamond: (One Pair, Kings)
(Pre 82%, Flop 12%, Turn 23%)
SB wins 196.4 BB

Arcanian
26.01.15, 08:10
3betiks pre. As played fold turn, kui tuleb A foldin.

Mrt1989
26.01.15, 08:52
Flattimisega on see probleem ,et annad ideaalsed oddsid mple ja co le üle callida pmst any 2 kaardiga. Samas UTG re-raise sellises olukorras oleks ainult AA/KK nii , et head varianti polegi:D

peete82
26.01.15, 10:39
Oleneb vastasest, aga vaakumis shoveks for value imo, peaks saama rohkem calle kui 4bet.

ivar866
26.01.15, 10:51
Sel limiidil on parem 4bet ehk

trasadonkad
26.01.15, 19:52
4betiks kah pre ja sisse kui vaja

timz0333
26.01.15, 19:57
KAs liiga palju aega kaduma ei lähe Nl5 toksimisega?

Miks sa seda teed? Kas hyperite rolli kandsid kõik välja?

Minu arust kui nii suur kogemus pokkeriga nagu juba on siis allla Nl10 midagi veeretada/õppima hakata on oma aja tapmine.

Ma arvan, et isegi Nl25 jääd kiirelt ellu ja sealt edasi hakkab töö.

Ehk siis ainuke point miks nii põhjast alata on busto bankroll.

Fabulous
27.01.15, 02:16
KAs liiga palju aega kaduma ei lähe Nl5 toksimisega?

Miks sa seda teed? Kas hyperite rolli kandsid kõik välja?

Minu arust kui nii suur kogemus pokkeriga nagu juba on siis allla Nl10 midagi veeretada/õppima hakata on oma aja tapmine.

Ma arvan, et isegi Nl25 jääd kiirelt ellu ja sealt edasi hakkab töö.

Ehk siis ainuke point miks nii põhjast alata on busto bankroll.

Kuna ma eelmisel aastal põhimõtteliselt ei mänginud, aga elamiseks oli raha vaja, siis ma kandsin jah suurema osa varasemast bankrollist välja. Hetkel ei taha midagi pokkerikontole tagasi kanda, sest minu jaoks on eelkõige tähtis see, et korralik liferoll selle hetkeni kui ma tööle lähen olemas oleks ja ma ei peaks sellele mõtlema kuidas ma nüüd järgmise kuu üüri ära maksan vms. Pokker on minu jaoks teisejärguline prioriteet ja ma ei näe põhjust võimalikult kiiresti võimalikult kõrgele ronida vaid ma tahan õppida uut formaati ja hiljem, kui piisavalt kompetentne olen, üles liikumise protsessil naturaalselt toimuda lasta.

killermartiini
27.01.15, 18:12
Natuke kahtlane, et raha tuleb aga ei tahtnud mängida ja eelistasin nälgida? Ulme jutt ikka mis suust tullakse...

Junken
29.01.15, 00:15
See nädal:

Vajaks ka siinselt FR kommuunilt natukene strateegia alast nõu:
(1) Kuidas mängida pre-flop OOP 3-bet potis AA? Väga tihti on selline olukord kus a'la avan 3x, LP 3-betib 9bb peale, panen omakorda 20bb 4-beti ja vastane foldib. Kas sellistes olukordades peaks hakkama flattima või on tegemist nii vastase-spetsiifilise küsimusega, et ühest vastust on raske anda?

(2) Kuidas mängida KK 4-beti vastu? Kas selle käega on olukordi kus mõistlik oleks flattida või peaks alati PF otsuse vastu võtma kas stackime ära või foldime?

1) oleneb vastasest, kui loose vastane siisajad aga sisse,kui nit kes ainult top of the rangega su 4b callib/raiseb siis obv callin ja no arvatavasti suht any boardiga ajad nuppe sisse, va muidugi kui väga sitt board jookseb, ala sss s ja sul obv masti pole..

2) oleneb jälle vastasest, loosema vastu ajan sisse, selliste seminitide vastu olen callinud ja irw ikkalõpuks nupud sisse kuidagi ajanud, ülinittide vastu olen hakanud viimasel ajal foldima, kui ikka venna ranges on ainutl KK+ maybe AKs siis ei näe pointi seal nuppe ajada.

üldiselt NL5 eitohiks midagi väga mõelda olla.. kui seda ei biidi siis kuskilikka väga suured leakid sees

Fabulous
07.02.15, 12:55
Vahepeal pole viitsinud väga uuendada, aga NL10 roll on sisuliselt kokku grinditud ning uuest nädalast võtan loodetavasti selle ette ja hakkan ka rohkem kirjutama.

Tänasest ka hea stiilinäide, miks min-bettimine pole üldiselt tark mõte.

Poker Stars $5.00 No Limit Hold'em - 9 players
DeucesCracked Poker Videos (http://www.deucescracked.com/?referrer=converter_dc) Hand History Converter (http://www.handconverter.com)

BTN: $5.00
SB: $8.68
BB: $4.97
UTG: $5.31
UTG+1: $3.84
UTG+2: $5.00
MP1: $7.36
MP2: $4.52
Hero (CO): $5.07

Pre Flop: ($0.07) Hero is CO with 3:spade: 3:heart:
4 folds, MP2 calls $0.05, Hero raises to $0.25, 3 folds, MP2 calls $0.20

Flop: ($0.57) 7:diamond: 3:diamond: 2:diamond: (2 players)
MP2 bets $0.10, Hero raises to $0.50, MP2 calls $0.40

Turn: ($1.57) K:diamond: (2 players)
MP2 bets $0.05, Hero calls $0.05

River: ($1.67) 2:club: (2 players)
MP2 bets $1.60, Hero raises to $4.27, MP2 calls $2.12 all in

Final Pot: $9.11
MP2 shows K:spade: 9:diamond:
Hero shows 3:spade: 3:heart:
Hero wins $8.73
(Rake: $0.38)

Fabulous
29.03.15, 21:55
Pole vahepeal päris pikalt midagi kirjutanud. Jaanuari lõpus diagnoositi mul borderline personality disorder ja ravimid, mida pean selle mõningate aspektide kontrollimiseks võtma, kaotasid ära igasuguse motivatsiooni pokkeriga tegelemiseks. Veebruaris ja märtsi esimestel nädalatel sisuliselt ei mänginud, aga viimasel ajal on tahtmine sellega tegeleda vaikselt tagasi tekkinud.

Märtsi tulemused:
http://i.imgur.com/78WMP9k.png

Kõik oli enam-vähem okei tänase päevani kui otsustasin, et võiks teha ühe sellise päeva kui korralikult volüümi laon.

http://i.imgur.com/38bFezz.png

Kusjuures ma olen oma tänase mänguga isegi täitsa rahul. Tildist/frustratsioonist/misclickidest läks viimase 1k käe jooksul 4BI auku, aga sisuliselt kogu varasem miinus olid sellised olukorrad kus ma pikas perspektiivis võidan, aga täna lihtsalt card distribution minu poolel ei olnud (vastane callib 5% või a'la gutshotiga kõik tänavad maha ja saab riverisse käe kokku) või standard coolerid (set over set).

Mingeid otseseid eesmärke hetkel seadma ei hakka ja vaatan päev-päeva haaval kui palju ma pokkeriga tegeleda viitsin. Samas üks leakidest, mille oma mängus kindlasti ära pean parandama on asjaolu, et ma pean vastaseid tihti võimeliseks tegema liigutusi, mida nad tegelikult teha ei suuda. Selle all pean silmas igasuguseid olukordi kus minu liin repib mingit kätt või range-i mis showdownil võitma peaks, aga vastane check/callib ikka kõik tänavad OOP oma neljanda paariga või A kõrgega maha. Nende olukordade vältimiseks proovin tulevikus post-flop rakendada rohkem fit-fold stiili. Selle tulemusena punane joon kindlasti langeb, aga seni kuni win-rate sellest hoolimata tõuseb, ei näe probleemi.

bi0hazard
30.03.15, 07:50
glgl, ma ise võtan ka end käsile mingi aeg ja seekord tõsiselt, toon ka blogi tuhast välja.

Fabulous
01.04.15, 12:44
Viimase nelja päeva (ja tänase hommiku) jooksu võtab perfektselt kokku see käsi:

MP: $4.38
CO: $4.53
BTN: $5.00
SB: $7.81
Hero (BB): $5.00
UTG: $5.00

Pre Flop: ($0.07) Hero is BB with A:spade: A:heart:
2 folds, CO calls $0.05, BTN raises to $0.30, 1 fold, Hero raises to $0.75, CO calls $0.70, 1 fold

Flop: ($1.82) 3:heart: J:heart: 5:diamond: (2 players)
Hero bets $1.15, CO calls $1.15

Turn: ($4.12) 8:diamond: (2 players)
Hero bets $2.63, CO calls $2.63

River: ($9.38) 3:diamond: (2 players)

Final Pot: $9.38
CO shows 3:spade: 4:club:
Hero shows A:spade: A:heart:
CO wins $8.99
(Rake: $0.39)

Hetkel olen peakist ligi 20BI alla tulnud. Iga päev pööran järjest enam tähelepanu table-selectionile ja üleüldisele mänguplaanile ning ma olen sellega üsna rahul kuid kõigest hoolimata ei suuda lihtsalt kasumit näidata. Olgu põhjuseks olukorrad kus jooksen top range-i, board jookseb minu jaoks äärmiselt kehvaks ja pean hilisel tänaval kalli foldi tegema või ülal näidatud olukordadele sarnased situatsioonid kus vastane justkui proovib tahtlikult kaotada, aga suudab ikka lõpuks oma käe kokku tõmmata.

Oeh.

pastilaa
01.04.15, 13:03
coolerid ja bad beadid on kõigil samasugused - ei erine sa millegipoolest teistest :). 99,9% juhtudest, kui keegi mikros selliseid graafikuid toodab, siis on enda mäng halb lihtsalt. soovitan parem huvitavamaid käsi panna ja neid kohti, kus arvad et lekid. samuti võid statid siia visata ja graafiku kõikide joontega. gl!

näpitsad
02.04.15, 13:50
AA oop 3bet väga väike minu arust mitmekesi potis ju ka või kuidas?

bi0hazard
02.04.15, 14:38
6xi vastu fine

Fabulous
03.04.15, 02:14
Hand of the day. Riveris võttis juba silma vesiseks selle tõttu kui korralikult board ära suutis brickida, aga õnneks vist vastane ka masti kokku ei saanud.

BB: $5.52 - VPIP: 9, PFR: 7, 3B: 6, AF: Infinity, Hands: 43
UTG: $15.26 - VPIP: 88, PFR: 3, 3B: 9, AF: 1.1, Hands: 33
UTG+1: $5.00 - VPIP: 32, PFR: 17, 3B: 0, AF: 1.3, Hands: 162
MP: $5.19 - VPIP: 12, PFR: 6, 3B: 0, AF: 1.7, Hands: 410
CO: $5.00 - VPIP: 25, PFR: 13, 3B: 4, AF: 1.2, Hands: 1564
Hero (BTN): $6.02
SB: $6.37 - VPIP: 41, PFR: 9, 3B: 2, AF: 1.4, Hands: 54

Pre Flop: ($0.07) Hero is BTN with A:diamond: A:spade:
UTG calls $0.05, 2 folds, CO raises to $0.20, Hero raises to $0.60, 2 folds, UTG calls $0.55, 1 fold

Flop: ($1.47) 2:club: 9:spade: 6:club: (2 players)
UTG checks, Hero bets $1.00, UTG calls $1

Turn: ($3.47) Q:club: (2 players)
UTG checks, Hero bets $2.00, UTG calls $2

River: ($7.47) K:club: (2 players)
UTG folds


Viimased 2 päeva on muidu tõusvas joones läinud ja olen stabiilselt plussi näidanud. Sellest pikemalt nädala lõpus.

trasadonkad
03.04.15, 06:53
sb fish,utg vaal. why u 3b?

Fabulous
03.04.15, 14:38
sb fish,utg vaal. why u 3b?
Ma tean, et näiteks pastilaa soovitab oma videotes monsterid flattida kui fish taga tegutsemata on, aga ma proovin vähemalt hetkel hoida oma üldise mängustrateegia võimalikult straightforward ja lihtsa. Ma ei kahtle üldse, et selles olukorras flattimine suurema EV-ga otsus võib olla, aga ma leian, et siin otsa lükates on post-flop kergem mängida.

Fabulous
21.04.15, 21:16
Olen vahepeal NL5 täitsa viisakalt jooksma saanud:
http://i.imgur.com/BcfLiKC.png

Kuna selle limiidiga tundun hakkama saavat, olen hakanud NL10 proovima. See aga nii hästi läinud pole:
http://i.imgur.com/Nh3rErM.png

Tegelikult selle postituse eesmärk ongi foorumirahvalt nõu küsida, et milliseid muudatusi mängus sisse peaks viima, et asi veidi normaalsemaks läheks. Siin ka statid:
http://i.imgur.com/Ze91Mqh.png

Obv pakub kõige enam muret BB mäng. Hetkel mängin BB pealt põhimõtteliselt 100% ranka tabeli järgi ja ei ole julgenud mingeid oma süsteeme leiutama hakata, sest ajalugu on näidanud, et siis võin spew-ima hakata. Ma mõistan, et vastus oleks rohkem vastu mängida ja vähem alla anda, aga kuidas sellele lähenema peaks? Ma eelistaksin siiski mängu võimalikult straightforward hoida ja mikros mitte polariseeritud range-idega jms jamama hakata.
Lisaks valmistab väga palju peavalu asjaolu, et regularid flativad üsna tihti positsioonist ja siis floativad/betivad üks kuni mitu tänavat. Nende tegelaste vastu peaks ilma käeta check/fold liini võtma ja käega näiteks bet-bet-check/raise (kui oled varem bettinud ja siis hilisemal tänaval checkid, tuleb üsna alati bet positsioonist järgi)? Kas selliste mängijate vastu peaks juba flopis edasise mänguplaani ära otsustama? On juhtunud üsna mitu selist olukorda kui olen sunnitud kesise käega 3 bulletit panema, sest vastane ei foldi ja endal on juba liiga palju raha sees, et check-foldima hakata.

Cagebrah
21.04.15, 22:41
btn PFRi järgi järeldan, et steal % sul olematu. Väga üksikud NL5 ja NL10 regid pööravad tähelepanu blindide kaitsele. Nitiste statsidega rege võid btnilt vabalt 60% kuni atc rangega stealida. Pane hudile endale fold to steal või fold to LP steal stats. Enamus regidel jääb see 75-90% vahele kellelt võid julmalt varastada.

Fabulous
27.04.15, 16:08
Hakkasin hiljuti HEM 1 kasutama ja küsimus selline, et kas seeprogramm toetab võimalust populatsiooni statistikat analüüsida? Ma mõtlen midagi analoogset nagu PT 4 on 'reports' aken kus ma saan ise staid valida mida mulle näidatakse ja vajadusel ennast välja filtreerida.

donkihott
27.04.15, 16:15
ei saa küll päris täpselt aru, mida sa mõtled, aga hm1 on reports- stat selection-filter jne kõik olemas.

Fabulous
27.04.15, 16:50
ei saa küll päris täpselt aru, mida sa mõtled, aga hm1 on reports- stat selection-filter jne kõik olemas.
Ma mõtlen midagi analoogset sellele:
http://i.imgur.com/LiNcePK.png

Ehk kus mul näitaks korraga kogu valimi individuaalseid näitajaid ning samas keskmiseid.

donkihott
27.04.15, 17:02
no seal pealehel players all saad valida midagi, aga kas nüüd nii täpselt. vaatan, et sa NL5 FR, unusta sellised asjad vähemalt enne 10x kõrgemale jõudmist. ja ega siiski pole sellist tipptäppstatistikat vaja. puudujäägid on mujal.

Fabulous
27.04.15, 17:13
no seal pealehel players all saad valida midagi, aga kas nüüd nii täpselt. vaatan, et sa NL5 FR, unusta sellised asjad vähemalt enne 10x kõrgemale jõudmist. ja ega siiski pole sellist tipptäppstatistikat vaja. puudujäägid on mujal.
'Vs players' aknas näitab ainult seda kui palju olen plussis/miinuses kellegi vastu ning statte ei anna üleüldse lisada. See mis limiiti mängin pole absoluutelt relevantne.

donkihott
27.04.15, 17:23
Ma ei mõtle vs players. Mine tiba allapoole kus on suurelt PLAYERS

Fabulous
08.05.15, 16:11
Peale viimast postitust jamasin veel natukene NL10 FR-ga kuid mingil hetkel viskas sealne nittimine üle ning otsustasin 6-max mänge proovida.

Selle kuu senine tulemus on selline:
http://i.imgur.com/9RAH2Av.png

Ma tunnen seda formaati oma stiilile palju paremini sobivat (tegelikult mul on ka varasem SH taust) ning üleüldse olen rohkem motiveeritud laudadesse maha istuma. Kahjuks aga sellega väga tegeleda ei saa kuna sess ja kooli lõpetamine käsil ning see on peamine prioriteet. Siiski proovin vaikselt iga päev tunnikese või nii mängida ning kui mingi arvestadava sample (20-25k) samas joones ära peaksin mängima, hakkan NL16 või 25 poole vaatama.

timz0333
08.05.15, 20:28
(Y)

Ma arvan, et micros on 6-max regid kehvemad kui fullringis, sest ranged üritatakse mängida laiemalt aga vigu tehakse tohutult.

Gl!

Fabulous
08.05.15, 22:24
(Y)

Ma arvan, et micros on 6-max regid kehvemad kui fullringis, sest ranged üritatakse mängida laiemalt aga vigu tehakse tohutult.

Gl!

Tõsi. Kui näiteks full-ringis peab võrdlemisi palju table-selectima, et korralikud lauad saada, siis selle kuu jooksul on vast olnud mingi 10 sellist momenti kui ma olen pidanud laua kinni panema kuna ühtegi korralikku fishi istumas enam pole.
Regulare on sisuliselt kaks sort: fit-fold nitid kes mängivad FR range-idega ja lasevad endast lihtsalt üle joosta (ja kui vastu mängivad tuleb lihtsalt enda kaarte ja boardi vaadata ning selle põhjal otsus teha) või siis mingid üliagrod metamehed kes mängivad a'la VPIP35/PFR30/3BET15 ja kelle vastu check/callides iga adekvaatsema käega üldiselt okei ära on stackida. Viimast sorti tegelaste tõttu kaotan ka non-sd joonega natukene rohkem kui tahaksin.
Põhimõtteliselt taandub asi sellele, et mingeid FR-sarnaseid standard range-isid on raskem kirja panna ning asi on rohkem dünaamikas kinni. Tavaliselt tabeli-strateegiat mängival regularil võib selle tõttu ebastandardsetes situatsioonides juhtme üsna kokku jooksutada ning tehakse igasugu rumalaid vigu.

korrastaja
08.05.15, 23:14
Minult poolt nukid, kui otsustad fr asemel 6maxi jaoks ning suudad seal damage'it teha.. edu

Junken
09.05.15, 11:34
algaja õnn, samplet

Fabulous
09.05.15, 14:30
algaja õnn, samplet
Variatsioonikalkulaatorile tuginedes võin juba praegu öelda, et suure tõenäosusega -EV ma selles limiidis pole, aga küsimus on pigem selles kui suur on win-rate.
http://i.imgur.com/S7Hqank.png

Kusjuures ilmselt üks peamiseid põhjuseid, miks viimane graafik tõusvamas joones liigub on mängust kahe leaki välja juurimine. Esiteks ei mängi enam pikki sessioone. Uurisin neid mingi aeg tagasi ning üsna selgelt oli näha trend, et üle 1000-käelised sessid on reeglina kas miinuses või marginaalses plussis (põhimõtteliselt katsed nulli saada). Teiseks kohe kui tunnen, et mingi tilt hakkab tekkima, panen lauad kinni. Minevikus oli standard, et sain cooleri, muutusin veidi frustreerituks ning selle tulemusena läks veel tavaliselt paar BI spewimisega auku ja siis pidin hakkama tagasi grindima. Sellel kuul olen suutnud ühe korra mõlemat reeglit korraga rikkuda ning tulemus oli kohe vastav:
http://i.imgur.com/UO8KjPM.png

ivar866
09.05.15, 19:13
vaevalt algaja õnn, hakkab tootma vaikselt kasumit kui tilt elimineeritud

p0l1
10.05.15, 18:14
Arvesta sellega ka, et hiiteri ajal ongi STDEV madalam kui nitid. STDEV 66 on natuke liiga madal long term vb tänapäeva mängudes 6m kohta.

Fabulous
15.05.15, 17:33
Selle nädala senine massiivne volüüm:
http://i.imgur.com/zMLx0ls.png

Selle nädala alguses otsustasin, et lõpetan välja kirjutatud bensodiasepiinide ning z klassi ravimite võtmise, kuna need panevad mind ennast täiesti kohutavalt tundma, ning tekkinud võõrutusnähtude tõttu pole kas mitmel päeval üldse mänginud või isegi kui eile ja täna korraks lauad lahti tegin, siis 15 minutit hiljem läksid need uuesti jälle kinni.
Rääkides võõrutusnähtudest, siis ei soovita mitte kellelgi pika perioodi raames ülal nimetatud rohtusid võtta. Kui on probleeme mis ravimist nõuavad, pigem pöörduda teraapia vms poole. Näiteks alprazolam võib aidata küll arevushäiretest ja depressioonist vabaneda ning zolpidem unetuse vastu, kuid kuna igavesti nende peal ei saa elada, siis mingil hetkel tuleb tahest-tahtmata võtmine ära lõpetada. Ja mida kauem neid võtnud oled, seda raskem ka see protsess on. Kuna ma ise võtsin neid igapäevaselt vaid paar kuud ning doosid üsna madalad, võib teoorias tunduda, et selle ajaga ei saa mingit füüsilist sõltuvust tekkida, aga reaalsus on veidi teine. Umbes 36h peale seda momenti kui viimast korda neid võtsin, hakkasid nähud tekkima: unetus ning isegi kui saan magada, siis unenäod on täielikult inceptioni-stiilis ja ei saa aru kas olen üleval või magan, valu/raske tunne rinnus ja kõhus mistõttu on veidi raskem hingata ning üldine düsfooria/rahutus. Periood kui neid võtsin oli võrdlemisi lühike ja kogused väiksed (näiteks taperingi ei saa teha, sest ma suht peaksin mikroskoobi ja skalpelliga neid lõikuma hakkama) kuid sellest hoolimata läheb ilmselt paar nädalat-kuu, et olukord normaliseeruks. Ja see on tegelikult veel äärmiselt leebe variant. Kui oled aastaid korralikke koguseid võtnud, siis päeva pealt maha jätta ei tohi, sest võib lihtsalt ära surra ja isegi kui järk-järgult koguseid vähendada on kõrvalnähud äärmiselt ebameeldivad (lugeda saab rohkem siit: http://en.wikipedia.org/wiki/Benzodiazepine_withdrawal_syndrome ). See oli ka üks põhjuseid miks kasutamise ära otsustasin lõpetada; seda tulevikku lükates oleks kogu protsess lihtsalt palju raskem.

Fabulous
24.05.15, 01:29
Võib-olla väga rumal küsimus, aga kas flop on minu poolt õigesti mängitud?

Hero (UTG): $10.00
MP: $8.27
CO: $13.79
BTN: $10.00
SB: $12.40
BB: $21.04

Pre Flop: ($0.15) Hero is UTG with Q:spade: T:spade:
Hero raises to $0.35, MP calls $0.35, CO calls $0.35, BTN calls $0.35, 1 fold, BB calls $0.25

Flop: ($1.80) A:spade: Q:club: 7:spade: (5 players)
BB checks, Hero checks, MP bets $0.10, CO folds, BTN calls $0.10, BB raises to $1.30, Hero calls $1.30, MP raises to $7.92, BTN folds, BB raises to $20.20, Hero folds

Turn: ($19.04) 3:heart: (2 players)

River: ($19.04) J:spade: (2 players)

Final Pot: $19.04
MP shows 3:spade: 2:spade:
BB shows J:club: A:heart:
MP wins $18.18
(Rake: $0.86)

p0l1
24.05.15, 09:37
Teed enda elu kergemaks, kui betid flopi, 3/4 PSB, checki asemel.

mikk2468
25.05.15, 17:29
paneks flopis raudselt sisse, pot oddsid tulevad piisavalt head.

Fabulous
25.05.15, 19:41
paneks flopis raudselt sisse, pot oddsid tulevad piisavalt head.
Arvestasid card removali ka sisse? Ma olen üsna kindel, et kui kaks vastast sellisel enne sisse ajavad, siis nende mõlema range koosneb suuremal/vähemal määral kaartidest mida meil on vaja võitva käe kokku tõmbamiseks.

Confidence
25.05.15, 19:55
Meil mingi ca 27% vaja, worst case set vs top2 vastu on meil 32%. Räigelt pappi ei teeni aga sisse ajamise EV suurem kui 0 kindlasti.

Fabulous
26.05.15, 00:30
Läksin üle pika aja konkreetselt tilti. Vastaseks 100/75 fish kes sisuliselt iga käe pre shoves.

Neli järjestikust kätt samast lauast:

#1
SB: $11.53
BB: $9.97
UTG: $10.00
MP: $10.45
CO: $2.43
Hero (BTN): $13.14

Pre Flop: ($0.15) Hero is BTN with Q:heart: Q:diamond:
1 fold, MP raises to $10.45, 1 fold, Hero raises to $13.14, 2 folds

Flop: ($21.05) 9:club: K:diamond: 4:club: (2 players)

Turn: ($21.05) 5:club: (2 players)

River: ($21.05) 5:heart: (2 players)

Final Pot: $21.05
MP shows 9:diamond: 9:spade:
Hero shows Q:heart: Q:diamond:
MP wins $20.10
(Rake: $-1.74)



#2
BTN: $11.48
SB: $9.87
BB: $10.00
UTG: $20.10
Hero (CO): $10.00

Pre Flop: ($0.15) Hero is CO with 9:spade: Q:spade:
UTG calls $0.10, Hero raises to $0.50, 3 folds, UTG raises to $0.90, Hero calls $0.40

Flop: ($1.95) 9:heart: 3:heart: Q:club: (2 players)
UTG checks, Hero bets $1.48, UTG folds

Final Pot: $1.95
Hero wins $1.86
(Rake: $0.09)

#3
CO: $11.48
BTN: $9.82
SB: $10.00
BB: $19.20
Hero (UTG): $10.96

Pre Flop: ($0.15) Hero is UTG with 4:spade: 7:heart:
1 fold, CO raises to $0.40, 2 folds, BB calls $0.30

Flop: ($0.85) 7:club: J:diamond: A:club: (2 players)
BB checks, CO bets $0.72, BB raises to $1.44, CO calls $0.72

Turn: ($3.73) 3:spade: (2 players)
BB checks, CO checks

River: ($3.73) K:spade: (2 players)
BB bets $17.36, CO calls $9.64 all in

Final Pot: $23.01
CO shows K:heart: K:club:
BB shows 9:club: 6:club:
CO wins $21.97
(Rake: $-6.68)

#4
MP: $21.97
CO: $9.82
BTN: $10.00
SB: $7.72
BB: $10.00
Hero (UTG): $10.96

Pre Flop: ($0.15) Hero is UTG with 2:spade: 9:club:
1 fold, MP raises to $0.40, 2 folds, SB raises to $7.72, 1 fold, MP calls $7.32

Flop: ($15.54) 3:club: 5:diamond: 6:diamond: (2 players)

Turn: ($15.54) 8:diamond: (2 players)

River: ($15.54) 4:diamond: (2 players)

Final Pot: $15.54
MP shows J:diamond: J:spade:
SB shows 5:spade: 5:club:
MP wins $14.84
(Rake: $0.70)



Esimene käsi pole midagi hullu, standard variatsioon. Peale teist viskas närvi mustaks kuna see tüüp maksis absoluutselt kõik välja mis võimalik oli ning nüüd kui oleksin saanud ta vastu ära stackida otsustas obv foldida. Kolmas ja neljas käsi on lihtsalt kirss sellel tordil, et jagas minu raha regularile, kes seda minult poleks otse kätte saanud ja kelle käest mina seda ilmset enam kätte ei saa. Oh well.

Cele
26.05.15, 00:54
Mäletan kunagi mingis merge urkatoas vms sai mängitud NL10 6-maxi, seal oli kala kes shoves iga käsi järjest miskit 20-30 kätt. Callisin 5x, iga kord olin tugevalt ees, iga kord imes ära :) Lauas rahvas istus keskmiselt 30-50 euri stäkkidega ja siis ma ainus õnnetu kellel ei joppanud :D

qbj0hn
26.05.15, 01:31
Seal QT käes ma arvan, et on massive viga foldida, seal pole mingeid statse üldse vajagi, naked tehniline küsimus
3 way super happy sisse saada nii

Fabulous
07.08.15, 19:59
Täna mängisin veidi üle pika aja jälle ning läks oodatust paremini:
http://i.imgur.com/2n74j9u.png
Ülejäänud kuu jooksul on ka veidi rohkem vaba aega ning tahaks vähemalt paarkümmend tuhat kätt volüümi laduda.

Postitan ka kaks kätt mille suhtes kohe midagi tarka teha ei osanud ja mis võib-olla veidi halvasti mängitud on

#1:

4-beti misclickisin ning tahtsin tegelikult ca $0.75 panna.
Vastane tüüpiline Ida-Euroopa nit-reg kes 2.6k sample peale vpip 17%/pfr 12%/3-bet 5% võitev mängija on. 3-beti suuruse põhjal võib esmapilgul ta range täiesti misiganes olla ja klikkis lihtsalt tagasi lootuses, et ma restealile foldiks. 5-beti suuruse põhjal, aga tundub hoopis, et proovis väikse 3-beti suurusega mind kaasa meelitada või motiveerida otsa panema ning nüüd tahab raha hakata sisse laduma lootuses, et ma tunnen ennast commitituna. Sisse ajamine tundub üsna KK+/AKo range vastu flippamine, sest ma kahtlen, et selline tüüp iial peale sellist actionit halvemat kätt omab ning samal põhjusel ei näe ka callil mõtet.

BB: $5.07
UTG: $9.36
MP: $5.00
Hero (CO): $5.00
BTN: $5.86
SB: $5.84

Pre Flop: ($0.07) Hero is CO with K:diamond: K:club:
2 folds, Hero raises to $0.15, BTN raises to $0.30, 2 folds, Hero raises to $0.50, BTN raises to $1.60, 1 fold

Final Pot: $1.07
BTN wins $1.07
(Rake: $-0.00)


#2

Vastane 80 käe peale 22/15/3 ja lõpmatu agressioonifaktoriga tegelane.
Vähemalt mulle endale tundub käsi post-flop okeilt mängitud, aga pre-flop peaks võib-olla pigem 3-beti peale foldima?

Hero (BTN): $5.15
SB: $13.02
BB: $3.66
UTG: $4.66
CO: $5.51

Pre Flop: ($0.07) Hero is BTN with Q:heart: J:spade:
2 folds, Hero raises to $0.15, SB raises to $0.55, 1 fold, Hero calls $0.40

Flop: ($1.15) 9:spade: 3:club: Q:diamond: (2 players)
SB bets $0.90, Hero calls $0.90

Turn: ($2.95) 6:club: (2 players)
SB bets $11.57, Hero folds

Final Pot: $2.95
SB wins $2.83
(Rake: $0.12)


Edit//
Klassikaline vingumiskäsi ka (ehk see koht kus EV ja actual winnings kohe alguses lahku jooksevad):
CO: $5.00
BTN: $5.14
Hero (SB): $5.02
BB: $6.41
UTG: $7.77
MP: $14.27

Pre Flop: ($0.07) Hero is SB with A:heart: A:diamond:
UTG raises to $0.15, 1 fold, CO raises to $0.50, 1 fold, Hero raises to $1.25, 1 fold, UTG raises to $7.77 all in, CO calls $4.50 all in, Hero calls $3.77 all in

Flop: ($15.09) 2:club: 2:diamond: J:club: (3 players - 3 are all in)

Turn: ($15.09) 5:club: (3 players - 3 are all in)

River: ($15.09) 7:diamond: (3 players - 3 are all in)

Final Pot: $15.09
CO shows A:club: K:club: (a flush, Ace high)
Hero shows A:heart: A:diamond: (two pair, Aces and Deuces)
UTG shows K:diamond: K:spade: (two pair, Kings and Deuces)
Hero wins $0.03
CO wins $14.43
(Rake: $0.63)

ropka11
08.08.15, 10:28
Tõsiselt ka esimese käe foldisid.Sinu 4beti peale võis ta igasugu asju ette kujutada.Kui oleks norm 4beti pannud ikka ei foldi CO v BTN KK ka kõige suurema niti vastu.Tema BTNi 3bet suurus on ka oih-any two.
JQo fold preflop.Millele sa seal pihta saada tahtsid-reale.Kui midagi tabad oled tihti domineeritud.
AA käes call parem preflop kui mõlemad regularid.UTG raise CO 3bet ja sina SB 4bet.Huvitav mis käele nad sind panevad.

Tonislau
10.08.15, 12:11
1. Ma ei foldiks seal KK pre never!
2. QJ fold pre !

korrastaja
10.08.15, 17:23
NL5's kunnide foldimine on imo päris rets leak. Eeldan, et see polnud esimest korda. Chipid lauale ja next hand, gl

Fabulous
11.08.15, 20:33
NL 5 on seljatatud:
http://i.imgur.com/FO625mN.png

Sample on küll väike, aga ilmselt olen siiski võitev mängija ja üleüldse võtsin ma selle limiidi esimesena ette, et tunnetus tagasi saada ning mõningaid uusi kontseptsioone proovida.
Üldiselt ei ütleks, et selle limiidi puhul midagi rasket on. Kui siis kohati ettearvamatud fishid kelle vastu vahepeal mõne BI ära olen spewinud. Regularide vastu on võrdlemisi kerge mängida, sest neid on põhimõtteliselt kahte sorti - tabelistrateegiat mängivad tegelased ja indiviidid kes räigelt üle adjustivad. Esimeste vastu lihtsalt floatin kõik flopid kus vähegi (realiseeritavat) equity-t on ning kuna vastased on üldiselt turnil täiesti fit-fold režiimis saan alati aru kus oma käega olen. Teise grupi alla kuuluvad need kes panevad näiteks tähele, et ma olen viimasest kümnest käest neli avanud ja hakkavad mõtlema, et ma mängingi mingi 50% VPIP stiilis ning sellega kaasnevad nende poolt igasugu "innovaatilised" liigutused nagu näiteks 43o 3-bettimine või flopil peale korraliku pre-flop actionit foldimine kui 80% stackist juba sees on.
Viimasel ajal olen ka SH mängu õppimisele keskendunud. Võtsin ette selle Janda raamatu mida Confidence igas teises oma postituses promob ning olen nädalaga 4 peatükki ehk umbes 3/10 raamatust läbi töödanud. Hetkel on mu emotsioonid selle suhtes üsna kahesed, sest näiteks kasutatavad panuste suurused pole väga tänapäevaste tendentsidega kooskõlas ja kohati on olukordi kus autor ütleb, et mingis olukorras tuleks mingil kindlal moel käituda, aga samas pole mitte mingit seletust kuidas näiteks samale järeldusele intuitiivselt tulla. Lugesin ka 2+2 teemat ning autor on seal mitmeid kordi kirjutanud, et pole ka ise pre-flop osaga raamatust väga rahul ja seda pole kõrgemates limiitides ilmselt väga kasulik üks-ühele järgida. Samas kui juba mainitud mitte väga süvitsi minemine kõrvale jätta, siis teoreetilisest aspektist vaadates on tegemist päris kasuliku teosega. See tähendab, et kui näiteks raamatus antud range-id või panuste suurused ei meeldi on antud piisav teoreetiline raamistik, et omadele järeldustele tulla. Enne kuu lõppu proovin igatahes ka ülejäänud peatükid läbi töödata ja esitatud ideed mingil moel või kujul oma mängu integreerida.

Fabulous
14.08.15, 01:22
NL10 esimene sess tehtud:


[x]heater
http://i.imgur.com/T1T65yC.png

Kuigi jooks oli kahtlemata üle keskmise, siis aitas ka kaasa asjaolu, et nii regularidele kui fishidele tundub meeldivat kenasti välja maksta. Justkui ollakse mingeid õppevideoid vaadanud kus on räägitud, et vastastel pole alati tugevat kätt ning vahepeal tuleb ise ka marginaalsete drawdega rohkem kui üks barrel panna ja sellest on tehtud järeldus, et sisuliselt alati peaks barreldama ja mul on alati õhk.
Vahepeal töötasin ka raamatus positsioonis olles flopi mängu peatükid läbi ning tunnen ennast juba selles aspektis üsna kindlalt. Lisaks võtsin mingid tihedamini esinevad tekstuurid ette ning panin üldise mentaalise plaani paika kuidas mingit tüüpi kätega mingis olukorras käituma peaksin.

Fabulous
19.02.16, 09:29
Mõtlesin, et võiks jälle üle poole aasta midagi kirjutada. Selle aja jooksul on reaalselt pokkeri mängimine elus üsna tahaplaanile jäänud kuna olen enamasti teaduskonverentside jaoks töö kirjutamisega ametis olnud ning pole tekkinud ka momente kui oleksin olnud väga motiveeritud laudadesse maha istuma. Sellest hoolimata võtsin mõnda aega tagasi Mathematics of Poker-i ette ja töötasin selle korralikult läbi. Ma pole küll kindel kui palju seal olnud materjalist laudades saaks kasutada, aga samas minu jaoks seisnebki pokkeri võlu peamiselt (fiktiivsete) olukordade modelleerimises ja lahendamises ning reaalne kasutegur on pigem teisejärguline.

Viimaste päevade jooksul olen samas natukene jälle maha istunud ja NL5 ette võtnud ning kuigi igasugu tulemustest on vara rääkida, siis panen siia kaks kätt, millega vähemalt enda arvates retrospektis väga rahul pole.

#1. vs VP: 16/PF: 13/3B: 10 tegelane. Pre tundub ok, sest ma leian, et see ei ole koht kus väga sisse tahaks hakata ajama. Kas flopi check/call on okei või peaks pigem check/raise AI liini peale mõtlema? Sarnaselt kui flopi check/callin, siis kas turnis tundub check/AI mõistlik? Veel teine tänav check-callida ei tundu mulle endale väga hea mõte, sest see annab vastasele võimaluse odavamalt oma tõmmete equity-t realiseerida ning võib riveris mulle potentsiaalselt väga raske olukorra tekitada kui üle poole stacki juba sees ka on.

MP: $6.39
Hero (CO): $5.14
BTN: $5.01
SB: $10.07
BB: $5.32
UTG: $5.00

Pre Flop: ($0.07) Hero is CO with A:spade: K:diamond:
2 folds, Hero raises to $0.12, BTN raises to $0.45, SB calls $0.43, 1 fold, Hero calls $0.33

Flop: ($1.40) Q:club: A:diamond: 8:diamond: (3 players)
SB checks, Hero checks, BTN bets $0.80, SB folds, Hero calls $0.80

Turn: ($3.00) 7:heart: (2 players)
Hero checks, BTN bets $1.68, Hero ???

#2. Mingi 31/21 fish, kelle kohta eriti muid arvesse võetavaid andmeid pole. Flop leadida tundub üsna standard, sest vastasel juhul annaksin vastasele tasuta turni ja antud käsi pole ju siiski antud olukorras nii suure equity'ga, et suckoutide pärast ei peaks kartma. Turnis läheb aga asi huvitavaks, sest FD ja SD tulevad maha, aga minu käsi blockib erinevaid Asx combosid. Kas see on koht kus eksisteerib mixed strateegia? Näiteks 20% ajast check-callida või check-raiseida (c/c ja c/r oleksid jällegi mixed strateegia kus väiksemad betid pigem check/callin ja suuremad check/raisein) ja 80% ajast näiteks 50% bettida ja AI maha callida? Võin ette öelda, et river tuli antud käes 3h, mis polegi vastase 3b flate range'i silmas pidades kõige halvem kaart. Kas antud juhul oleks river ka check/call?

BTN: $6.87
SB: $5.35
Hero (BB): $5.33
UTG: $5.00
MP: $6.34
CO: $5.07

Pre Flop: ($0.07) Hero is BB with A:spade: A:club:
3 folds, BTN raises to $0.15, 1 fold, Hero raises to $0.50, BTN calls $0.35

Flop: ($1.02) 4:spade: 7:spade: 9:club: (2 players)
Hero bets $0.73, BTN calls $0.73

Turn: ($2.48) 5:spade: (2 players)
Hero ???

Owner85
19.02.16, 14:38
AK,ülilihtne 4bet prf,as played ship turn
AA,bet,kui agro fish võid proovida c/shoveda ka