PDA

View Full Version : veebruari offtopicute



feelitwell
04.02.16, 02:55
keegi saaks täisver jagada?
http://tervis.postimees.ee/3561543/lihtne-nipp-et-istuv-eluviis-ei-tapaks

viki
04.02.16, 06:15
Siseterviserada järgib lihtsat loogikat: see on ringikujuline, et igaüks saaks endale sobivas kohas rajale astuda ning kõndida läbi just sellises tempos, nagu talle endale sobib ja meeldib.



«See on seesama – sitting is the new smoking (istumine on uus suitsetamise vorm – ingl k): tervisele mõtlev inimene peaks aeg-ajalt püsti tõusma, võimlema ja liigutama,» rääkis siseterviseradade projektijuht Alo Lõoke, miks SA Eesti Terviserajad asus mullu kevadel siseterviseradasid propageerima.

Kontoriinimesele oleks täiesti piisav, kui ta kord tunni või kahe jooksul 500-meetrise siseterviseraja tavalises kõnnitempos läbi teeks. «Kui siseraja kasutaja läbiks selle pool kilomeetrit vähemalt viis korda, saab ta oma sammud päeva jooksul täis. Siis tegelikult ongi tal kõik hästi: süda on korras ja enesetunne hea,» märkis ta.

Lõokese sõnul välistab siseterviserada ka igasugused ilmaga seotud vabandused, kas või «ma ei saa sporti teha, sest väljas on halb ilm». «Istuv eluviis – see tapab,» märkis siseterviseradade eestvedaja.

Väga palju selliseid radu Eestis ei ole. Peale riigi pikima siseterviseraja Swedbankis leiab veel 500-meetrise terviseraja rahvusooperist Estonia ning suunavate sõnumitega raja pealinnast Eesti Energia Lelle tänava kontorist.

«Neil ei ole see otseselt mõõdetud, rada lihtsalt motiveerib inimesi rohkem kõndima ja lifti asemel treppe kasutama,» sõnas Lõoke viimase kohta. Tema sõnul kasutatakse Eesti Energia kontori rada tihedamalt siis, kui kogu maja hakkab valmistuma Narva Energiajooksuks.

Eelmise kuu lõpus avati Narva Kutseõppekeskuses 400 meetri pikkune Narva meistrite terviserada. Arutelud siseterviseradade loomise üle käivad veel näiteks ka Tallinnas Ülemiste City ja Telliskivi loomelinnakuga, kus asub samuti ohtralt kontoriruume.

«Radade äärde sobivad hästi ka koosolekute pukklauad, kus saaks teha viieminutilisi välkkoosolekuid,» kirjeldas Lõoke ja lisas, et rajal peetavate kiirkoosolekute lahendus töötas hästi näiteks Estonias. Sealset 500-meetrist ringi kasutatakse tihedamalt Pilatese ja jõusaali trennide eel või järel, ent ka lõunapauside ajal.

«Kui Swedbankis läbida rada teistpidi, siis on see palju raskem. Estonias on samamoodi: raskusastet saab muuta sellega, et vastupidi käia,» tõi Lõoke esile veel ühe aspekti. Tavaliselt on siseterviserajad tehtud ringina, st algus- ja lõpp-punkt on ühes kohas. «Põhimõtteliselt saad igas kohas rajale astuda ja loogika ongi see, et tee ei ristuks ega tekiks mingisugust segadust.»

Tulevikuvisioonina näeb Lõoke, et peale kontorihoonete jõuavad siseterviserajad ka haiglatesse ja koolidesse. «Taastumiseks on vajalik ju kerge liikumine,» lausus projektijuht.

Lõokese kinnitusel võib patsiendile palju rõõmu valmistada, kui ta saab juba haiglaseinte vahel liikuma hakata. Koolides saab siseterviseradadena ära kasutada hoonete treppe ja koridoride. «Koolides saab teha haridusinnovatsiooni: terviseradade seintel saab sisse tuua õppetöö eri teemasid,» märkis projektijuht

vsiu100
04.02.16, 08:27
https://www.youtube.com/watch?v=CE-gqvCk-io

lol, wtf tegelased.

bauss
04.02.16, 15:30
autentige ennast postimehes mobiil-idga ja 3 kuud tasuta postimees plussi

edit: super slowroll video :D

ropka11
05.02.16, 16:45
Kellelgi kogemusi USA-sse paki saatmisega.Konservkilu, Vana-Tallinn läheb läbi.Omnivas küll laideti maha.

Owner85
06.02.16, 17:33
Pigem oksendas ja kartis AAd vastas,mitte ei slowrollinud!

Rage
09.02.16, 08:50
Pigem oksendas ja kartis AAd vastas,mitte ei slowrollinud!
http://forgifs.com/gallery/d/222859-2/Cat-hates-string-cheese.gif

muttaja
15.02.16, 23:42
Keegi grindi vahele patrullima ka läheb?

Potsataja
16.02.16, 00:29
Keegi grindi vahele patrullima ka läheb?

Kas sulle jäi meelde üks eilne Tuuli Jõesaare artikkel, mille puhul päeva jooksult korduvalt sisu ja pealkirja muudeti?

muttaja
16.02.16, 09:26
Kas sulle jäi meelde üks eilne Tuuli Jõesaare artikkel, mille puhul päeva jooksult korduvalt sisu ja pealkirja muudeti?

Ei

Dnbftw
16.02.16, 09:37
Lõpuks ometi saabus päike ja avanes võimalus ruloo alla tõmmata. :)

Kotkas1000
16.02.16, 13:11
Kalamajas köie tänavale on elama asunud kaks neegrit. Igal hommikul lähevad kuhugile 7.30 ja õhtul 19 paiku tulevad tagasi. Ma ei tea, mis asjus nad käivad, kuid kindlasti mitte tööl, kuna objektiivis kirjutati, et neegrid tööl ei käi. Tõenäoliselt käivad naisi ja lapsi vägistamas ning varastamas. Paluksin kaitset sm112, donkihoti ja teistelt odini pühasõdalastelt kuna ei julge enam maja ees suitsugi teha. Iga kord võpatan, kui mööda lähevad. Õudne. Relvaluba lähen tegema alles järgmisel nädalal.

Jäämees
16.02.16, 13:37
Katsu, siis vastu pidada järgmise nädalani.

Võib olla saad lasta kellegil süüa tuua koju, või elada kuivainete tagavarast sahvris, et ei peaks korterist väljumisega riskima.

ranka
16.02.16, 13:43
Katsu, siis vastu pidada järgmise nädalani.

Võib olla saad lasta kellegil süüa tuua koju, või elada kuivainete tagavarast sahvris, et ei peaks korterist väljumisega riskima.

Või äkki venitad jõuludeni välja. See aasta siis jõuluannetus toimuks kohe kindlasti, sest oleme leidnud hädasoleva inimese, kes vajab suurtemates kogustes toitu, konserve, pesupulbrit jne.

bauss
16.02.16, 14:13
Kalamajas köie tänavale on elama asunud kaks neegrit. Igal hommikul lähevad kuhugile 7.30 ja õhtul 19 paiku tulevad tagasi. Ma ei tea, mis asjus nad käivad, kuid kindlasti mitte tööl, kuna objektiivis kirjutati, et neegrid tööl ei käi. Tõenäoliselt käivad naisi ja lapsi vägistamas ning varastamas. Paluksin kaitset sm112, donkihoti ja teistelt odini pühasõdalastelt kuna ei julge enam maja ees suitsugi teha. Iga kord võpatan, kui mööda lähevad. Õudne. Relvaluba lähen tegema alles järgmisel nädalal.
ongi nii jah? korras huumorivend ikka

redddman10
16.02.16, 14:24
ongi nii jah? korras huumorivend ikka

minu arvates oli ka korralik nali. tükk aega võttis sellise kirjatüki tegemine aega vist

Kotkas1000
16.02.16, 17:51
Kusjuures päriselt, nii on. Üks on pikk ja peenike vibalik, teine suur, paks ja natukene lonkab. Jube hirmsad on. Õnneks varsti odini sõdalased löövad nosud lömmi neil, ma loodan.

Potsataja
16.02.16, 20:16
Mille kuradima pärast peaks keegi igal hommikul kell 7.30 aknast välja vaatama ning ikka ja jälle rõõmustama, et kaks neegrit mööda lähevad?

pastilaa
16.02.16, 21:41
http://avanejad.weebly.com/vaumlrsked-uudised/odini-sodalase-jope-osutus-energiavampiiriks

Dnbftw
17.02.16, 10:25
Õhuniisutajat kasutab keegi? RH blingib 20-30% vahel, ärgates oli tunne nagu oleks ööläbi joonud.

ristik
17.02.16, 10:56
proovi radika peale veega täidetud anum panna ööseks

Dnbftw
17.02.16, 11:08
Proovitud nii rätikute kui anumatega aga nende kasutegur üpriski väike. Atm lahendasin olukorra rõhkpoti ja gaasipliidiga minimaalsel võimsusel, köögis on päris mõnus juba olla. Tho ööseks ikka mingit muud varianti vaja. Uuring andis tulemuseks, et korraliku niisutaja, mis elamist täis ei situ lubjaga, saab 300-500 euriga.

vonkartoffel
17.02.16, 11:19
Mul on selline: http://www.amazon.de/dp/B013CTJNJE/ref=pe_386171_51767411_TE_dp_1 3toaline u 85 ruutu ja seadistus 60% peal ja tubades siis on 50% ringis. Täidan olenevalt ilmast ja kuidas meeles püsinud nii korra päevas või üle päeva.

totaldonk
18.02.16, 12:58
keegi .ru kuu aja subscriptionit ei taha ära osta? ca nädal kasutatud. (100 searchi päevas)

muttaja
19.02.16, 00:05
Tead juba kõiki vastaseid peast?

totaldonk
19.02.16, 14:25
ei, jooksen saba jalga vahel starsist minema

isenseven
20.02.16, 11:20
Keegi aitab täisversiooniga äkki?
http://sport.postimees.ee/3590635/unistus-tippklubist-annab-klavanile-energiat

Fabulous
20.02.16, 14:45
Keegi aitab täisversiooniga äkki?
http://sport.postimees.ee/3590635/unistus-tippklubist-annab-klavanile-energiat

Istume Ragnar Klavaniga Augsburgi kodustaadionil päev pärast Euroopa liiga kuueteistkümnendikfinaali avamängu Liverpooliga. Selgub, et matši hilise lõpuaja tõttu ei saanud 30-aastane Augsburgi keskkaitsja öösel korralikult magada. Väsimuse märke ta siiski välja ei näita.

Eesti koondise kapten räägib Postimehele elust Augsburgis ja oma tulevikuplaanidest. Kuigi ta on end naise ja kahe pojaga Müncheni külje all asuvasse linna mõnusalt sisse seadnud, on Klavanid valmis Ragnari karjääri ja arengu nimel elukohta vahetama. «Kuna minu jaoks on motivatsioon ja unistused edasiviiv jõud, siis ikka mõtlen suuremalt kui praegune hetk. See annab mulle energiat ja viib mind palliplatsil edasi. Kui ma poleks kogu aeg valmis klubi vahetama, siis ei oleks ma igapäevaselt ka nõnda motiveeritud,» ütleb ta.

Ragnar Klavan, eile õhtul pidasid siinsamas staadionil maha ülitähtsa mängu Liverpooliga. Kuidas oled mängust taastunud? Kas said öösel rahulikult magada?

Kuna eile oli tõsiselt hiline mäng (kohaliku aja järgi algas kell 21.05 – toim), siis jõudsin koju alles pärast kella ühte öösel. Teised kõik juba magasid, kuid minul und ei tulnud. Vaatasin natukene telekat ja lugesin raamatut. Isaga rääkisime paar sõna mängust ka, kuid mingit süvaanalüüsi ei teinud.

Kas sul on tihti magama jäämisega probleeme?

Viimasel ajal on asjad paremaks läinud, kuna Bundesligas on kõige hilisem mäng kell pool kuus õhtul. Reedesed mängud algavad hiljem, kuid neid on harva. Tavaliselt saan ikka üheteist või kaheteist paiku ilusti magama jäädud.

Eelmisel pühapäeval mängisid Müncheni Bayerni vastu, neljapäeval tuli mõõtu võtta Liverpooliga, nüüd pühapäeval sõidate Hannoverisse, seejärel seisab ees neljapäevane otsustav võõrsilmäng Liverpooliga. Palju suuri mänge paari nädala sees – kas see ongi jalgpalluri unistuste elu?

Eks see ole tõeline tippjalgpall. Minu Augsburgis oldud aja jooksul on see esimene selline tihe hooaeg, kuid tippmeeskonnad mängivad alati nii. Hea on mängida tippjalgpalli.

Tihe graafik on omamoodi väljakutse. Kas sinu jaoks tekib lihtsamalt füüsiline või vaimne väsimus?

See sõltub palju tulemustest. Näiteks selle hooaja alguses ei saanud me topeltprogrammiga eriti hakkama – ei läinud hästi ei Bundesligas ega Euroopa liigas. Ühel hetkel tõesti treeneriga otsustasime, et pean veidi oma pead värskendama. Jätsin ühe mängu vahele ja kõik oli jälle korras. Positiivsete tulemuste pealt sellist väsimust pigem ei teki, kuna lihtsam on mängudest taastuda.

Oled varem rääkinud, kuidas sa füüsilise vormi ja tervise hoidmiseks palju lisatrenni teed. Kuidas sa aga oma vaimuga tegeled?

Klubis eraldi spetsialiste selle jaoks pole. Proovin ise lugeda ja õppida nii palju kui võimalik. Püüan ennast aidata, kuna ma ise olen ju see, kes mu enda pea sees peab elama. Tähtis on ise endaga rahul olla.

Siin Augsburgis fännide ja ajakirjanikega suheldes tundub, et ka teised on sinuga rahul. Kohalikud inimesed armastavad sind. Kas see tunne on vastastikune?

Kindlasti. Kuna klubi on Bundesliga mõistes ikkagi väike, siis on siin selline perekondlik tunne. Fännid aitavad meid igal raskel hetkel. See tunne on kindlasti vastastikune.

Vaatame vastu lähitulevikule. Millal suhtlesid viimati oma agendiga ja millest te rääkisite?

Viimati rääkisime kolmapäeval, kuna ta käis Liverpooliga mängu vaatamas. Me suhtleme omavahel ka argipäeviti, mitte ainult siis, kui jalgpallurite üleminekuaken avaneb.

Kas olete sõbrad või käite läbi vaid tööalaselt?

Midagi vahepealset. Päris nii ei ole, et saame peredega kokku ja teeme koos asju. Samas ei räägi me omavahel ainult ärijuttu. Ta käib päris tihti Augsburgis ja saame ikka kokku ja sööme õhtust. Räägime täiesti niisama elust ja olust.

Praegu oled Augsburgiga seotud 2017. aastani. Kas klubi on sulle juba uut lepingut pakkunud?

Hetkel ei ole keegi sellest midagi rääkinud.

Oled oma karjääri jooksul korduvalt kodu- ja töökohta vahetanud. Kui lihtne protsess see sinu jaoks on? Kas see on pigem midagi sellist, millest tahaks hoiduda?

Nii ja naa. Kogemustega on see mingis mõttes lihtsamaks muutunud. Samas on vanusega tekkinud perekond ja lapsed. Näiteks, kui lapsed on juba teatud vanuses, kus nad peavad kooli minema, siis ei ole neid otsuseid nii lihtne vastu võtta. Iga poole aasta tagant kindlasti kuskile kolida ei tahaks.

Ütleme, et suvel tuleb lepingupakkumine klubilt, kus saaksid oma karjääris sammu edasi teha. Kas sinu pere on valmis kohe Augsburgist ära kolima?

Kindlasti on. Kuna minu jaoks on motivatsioon ja unistused edasiviiv jõud, siis ikka mõtlen suuremalt kui praegune hetk. See annab mulle energiat ja viib mind palliplatsil edasi. Kui ma poleks kogu aeg valmis klubi vahetama, siis ei oleks ma igapäevaselt ka nõnda motiveeritud.

Liverpooli mängu ajal arutasid siinsed ajakirjanikud sinu head esitust vaadates, et Klavan vist ikka väga tahab Inglismaale mängima pääseda.

Hästi ei mänginud ma küll selle pärast, et vastas oli Liverpool. Nii minu kui klubi esitused on sellel hooajal kõikuvad olnud. Eks minu mäng sõltub suuresti sellest, kuidas meeskonnal üldiselt läheb.

Neljapäeval läks nii hästi, et teisel poolajal tekkis olukord, kus publik iga teise sinu pallipuute peale plaksutas. Kas panid ka ise seda tähele?

Seda kahjuks ei märganud, aga kui see nii oli, siis väga kena neist. Õnneks Liverpooli ründajad ei survestanud meid päris nii, nagu tegi seda pühapäeval Müncheni Bayern. Eks see ole ka klassi võrra tugevam meeskond kui Liverpool.

Lähitulevikust sai juba räägitud, vaatame veidi pikema aja taha. Kas oled juba teinud midagi selleks, et Eestisse naastes treenerina tööle hakata?

Praegu on see kõigest mõte minu peas. Seni kuni ma profisporti teen, püüan keskendada ühele asjale sajaprotsendiliselt. Ma ei taha kõrvalisi ideid, mis tähelepanu eemale viiks.

Enne magamaminekut ikka vahel mõtlen tulevikule, kuid reaalselt on nii, et tegelikult ei tea ma isegi seda, mida homne päev toob. Vaid puhkuse ajal saab aju veidi vabamalt ringi lennata. Hooaja sees peab keskenduma teistele asjadele.

Kuskil kaustikus sul enda seniste treenerite salanippe pole märkmetena kirja pandud?

Ei ole tõesti märkmeid teinud, kuid kõrva taha püüan võimalikult palju infot panna. Eks ma püüan tipptreeneritelt õppida, kuid ise plaanin vaadata rohkem noortetöö poole. See on ikkagi teine maailm kui profimeeskonna juhendamine. Eks seal ole asju, mida saab kaasa võtta ja kasutada, kuid noortetöö iseloom on veidi teine.

Ütle ausalt, kui tihti sul tekib tunne, et jalgpallist on siiber ees. Kas tahaksid teha nn päris tööd, kus saaks midagi oma kätega valmistada?

Siin Augsburgis pole mul mitte kunagi seda mõtet tulnud. AZ Alkmaaris oli olukord teistsugune ja seal võisid taolised ideed pähe tulla küll. Seal ei olnud ma nii kindel põhimees kui siin.

Tänaseks päevaks olen ka ise palju arenenud. Minu jaoks on väga tähtis mõttekäik: sportlasena arenemiseks peab arenema ka inimesena. Kogu minu evolutsioon käib eluga pidevalt kaasas. Nüüd olen vanemaks saanud ja natukene tarkust kogunud. Bundesligas ei ole olnud isegi ööpäeva, kus ma ei viitsiks trenni minna.

isenseven
20.02.16, 15:15
Tänud!

pastilaa
21.02.16, 14:12
pokkerimeestele au ja kuulsust toomas. siin foorumis ka kasutaja?

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/eestis-teadaolevalt-esimesena-mustanahalise-rundamise-eest-kohtus-suudi-moistetud-mees-on-odinlaste-toetaja?id=73700057

VisaHing
21.02.16, 15:58
pokkerimeestele au ja kuulsust toomas. siin foorumis ka kasutaja?

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/eestis-teadaolevalt-esimesena-mustanahalise-rundamise-eest-kohtus-suudi-moistetud-mees-on-odinlaste-toetaja?id=73700057

googeldasin igatepidi ja ainuke info, mis sain et tüüp Triobet Live 2015 pelanud.

Codecci
21.02.16, 16:40
pokkerimeestele au ja kuulsust toomas. siin foorumis ka kasutaja?

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/eestis-teadaolevalt-esimesena-mustanahalise-rundamise-eest-kohtus-suudi-moistetud-mees-on-odinlaste-toetaja?id=73700057
FreakyJason peaks see olema

Potsataja
21.02.16, 16:44
Kas Bermuuda kolmnurgas möödub ka mõni nädalavahetus ilma, et keegi peksa saaks?

Codecci
21.02.16, 17:02
Kas Bermuuda kolmnurgas möödub ka mõni nädalavahetus ilma, et keegi peksa saaks?
http://www.youtube.com/watch?v=etTAZg331Ok&t=0m18s

Jäämees
21.02.16, 17:10
Pulli peab ka saama ju!

VisaHing
21.02.16, 18:17
FreakyJason peaks see olema

vb trollid :D aga Magnus Unt ju FreakyJason.

Potsataja
21.02.16, 18:28
http://arileht.delfi.ee/news/uudised/brittide-uuring-2025-aastaks-suudavad-kinnisvara-omada-vaid-vanurid-ja-rikkad?id=73742455

Resolution Foundationi peaökonomist Matt Whittaker nentis, et kui keskmise või sellest veidi madalama sissetulekuga inimesel kulub täna 22 aastat, et koguda raha isegi esimeseks sissemakseks, siis 90-ndate keskel kulus samal ühiskonnagrupil selleks vaid 3 aastat.

Tühipalja 20 aastaga on elu muutunud arenenud Euroopas niivõrd raskemaks. Hakka või tõsimeeli uskuma uut maailmakorda ja David Cameron jahub samal ajal midagi ida-eurooplaste ohust ja muudkui nõuab ülejäänutelt seda ja teist.

Rage
21.02.16, 21:24
Tühipalja 20 aastaga on elu muutunud arenenud Euroopas niivõrd raskemaks. Hakka või tõsimeeli uskuma uut maailmakorda ja David Cameron jahub samal ajal midagi ida-eurooplaste ohust ja muudkui nõuab ülejäänutelt seda ja teist.Antud puhul räägitakse madalama palgaga töökohtadest ehk töökohtadest mis ei vaja erilist ettevalmistust või eriõpet peamiselt, need on ka tööd mida on kõige lihtsam automatiseerida või efektiivistada.. siin pole mingit vandenõu teooriat.. kui tehnika arvutusjõud aina suuremaks muutub, andmesalvestustehnoloogiaid paremaks ja iga aastaga suudetakse rohkem ja rohkem koodi kirjutada, siis on loomulik, et lihtsamate tööde eest makstakse vähem ja vähem... p.s. see on inimkonna ja tsivilisatsiooni arengu seisukohast loomulik asjade käik, lihtsalt tööstus ja tehnoloogia revolutsioon on viimase saja aastaga oluliselt kiirmaks muutunud, see tekitab ajutiselt korraliku vaakumi tööhõives.. ametikohtade areng ei jõua piisavalt kiiresti järgi... proovi oma ninaesisest kaugemale näha:

https://www.technologyreview.com/s/515926/how-technology-is-destroying-jobs/

http://www.nbcnews.com/id/42183592/ns/business-careers/t/nine-jobs-humans-may-lose-robots/

http://www.forbes.com/sites/timworstall/2013/09/18/phew-the-robots-are-only-going-to-take-45-percent-of-all-the-jobs/#25503f3bb0ca

Eesti keeles ka üks artikkel:

http://www.targotennisberg.com/tarkvara/2015/10/27/milleks-oppida-midagi-peale-it/


(http://www.targotennisberg.com/tarkvara/2015/10/27/milleks-oppida-midagi-peale-it/)

ranka
22.02.16, 02:14
vb trollid :D aga Magnus Unt ju FreakyJason.

Heal lapsel mitu nime!

ranka
22.02.16, 02:15
http://www.youtube.com/watch?v=etTAZg331Ok&t=0m18s

Irv

Rage
22.02.16, 08:38
Veel üks automatiseerimise link Potsatajale

http://tehnika.postimees.ee/3591789/teismelise-loodud-robotjurist-on-aidanud-autojuhtidel-saasta-miljoneid-dollareid?utm_source=tehnika.postimees.ee&utm_medium=button_article&utm_content=3591789&utm_campaign=fb_social

gamblingFTW
25.02.16, 10:10
pump

Ballahollic
25.02.16, 14:26
Skrill ajab nii faking tilti ikka.. ei saa sisse logida ütlev invalid password, siis saatsin selle "forgot passwordi" siis peaks mobiili sõnum tulema.. hui tuli ju?!?! Siis üritasin supportisse läbi süsteemi meili saata, et mis jama on ja üllatus üllatus siis tuli mingi error ette.. omfg nüüd saatsin lihtalt otse postkastist meili neile ei tea kas loevad ka üldse nii... :mad:

pastilaa
25.02.16, 14:34
Freaky Jason on jälle tsüklis.

Dnbftw
25.02.16, 14:48
Chill
http://25.media.tumblr.com/tumblr_lwkhlt4MpP1r2qk9oo1_400.gif

Priidix
25.02.16, 15:47
Skrill ajab nii faking tilti ikka.. ei saa sisse logida ütlev invalid password, siis saatsin selle "forgot passwordi" siis peaks mobiili sõnum tulema.. hui tuli ju?!?! Siis üritasin supportisse läbi süsteemi meili saata, et mis jama on ja üllatus üllatus siis tuli mingi error ette.. omfg nüüd saatsin lihtalt otse postkastist meili neile ei tea kas loevad ka üldse nii... :mad:
Helista neile, saab asjad kõvasti kiiremini korda kui maili teel sitsides

Ballahollic
25.02.16, 17:27
Asi korras tänud Priidix

totaldonk
27.02.16, 09:20
endal oli lühikese aja jooksul 2 korda sama asi, et parool ei töötanud, samamoodi telefonile sms ei tulnud.
skrillis mingi reset password süsteem, et saadad neile dokumendi koopiad siis saadavad sulle uue parooli. Uus parool tuli järgmine päev mõlemil korral.

VisaHing
27.02.16, 19:30
http://reporter.postimees.ee/3599335/tallinnas-toimub-rekordilise-auhinnafondiga-pokkeriturniir

maailmas kolmandal kohal, hmmm..
See sama vend kes 1M hittis ?

Majandaja
27.02.16, 21:32
http://reporter.postimees.ee/3599335/tallinnas-toimub-rekordilise-auhinnafondiga-pokkeriturniir

maailmas kolmandal kohal, hmmm..
See sama vend kes 1M hittis ?

Markkut siis ei tea? Uudisteankur pani jälle veidi puusse. Ta jäi 2015 aasta Pokerstarsi tournament rankingus 3. Ei ole tal ühtegi 1M hitti :cool:

teerajaja
29.02.16, 00:31
Kas kellegil on jagada head Oscarite streami ?

Dnbftw
03.03.16, 14:32
Head uudised Kotkale, pühasõdalasi pole enam vaja.

http://www.upload.ee/image/5615233/g4ss.jpg

tiigrikutsu
03.03.16, 17:31
Skrill ajab nii faking tilti ikka.. ei saa sisse logida ütlev invalid password, siis saatsin selle "forgot passwordi" siis peaks mobiili sõnum tulema.. hui tuli ju?!?! Siis üritasin supportisse läbi süsteemi meili saata, et mis jama on ja üllatus üllatus siis tuli mingi error ette.. omfg nüüd saatsin lihtalt otse postkastist meili neile ei tea kas loevad ka üldse nii... :mad:

Oli sama jama, proovisin mitu korda ja lõpuks tuli sms kohale ikka.

MartinGarcia
04.03.16, 17:55
Kust UFC 196 live näeb kõige lihtsamal viisil hea kvaliteediga ? Nõus ka maksma

rynno
04.03.16, 18:52
ufc.tv nagu ikka

levis
04.03.16, 21:23
Kust UFC 196 live näeb kõige lihtsamal viisil hea kvaliteediga ? Nõus ka maksma
Kell 4 pühapäeva hommikul algab, päris karm aeg vaatamiseks.
Tasuta, aga küsitava kvaliteediga lingi saab tõenäoliselt stopstream.me

Codecci
28.04.16, 18:52
Kunagi oli siin suuremat sorti arutlus telefonioperaatorite hustlemisest. Otsustasin ka viimaks teemale veidi tähelepanu pöörata ja vahetasin oma 7a vana kehva ja kalli 3G paketi Diili kõige kõvema vastu:
https://i.gyazo.com/93c5bdf39cf3a47fb17b46f85515207d.png

On mul mõtet hakata mingeid skeeme tegema, et hinda veelgi alla saada või see niigi juba väga hea hind? Kliendistaaži Diili juures 7 aastat kui see midagi loeb ja reaalselt tahaks vast ikkagi Diili/Telia kliendiks jääda.

ranka
28.04.16, 22:22
Kunagi oli siin suuremat sorti arutlus telefonioperaatorite hustlemisest. Otsustasin ka viimaks teemale veidi tähelepanu pöörata ja vahetasin oma 7a vana kehva ja kalli 3G paketi Diili kõige kõvema vastu:
https://i.gyazo.com/93c5bdf39cf3a47fb17b46f85515207d.png

On mul mõtet hakata mingeid skeeme tegema, et hinda veelgi alla saada või see niigi juba väga hea hind? Kliendistaaži Diili juures 7 aastat kui see midagi loeb ja reaalselt tahaks vast ikkagi Diili/Telia kliendiks jääda.

Mul suht sarnate pakett, aga €9.9 kuus. Äkki võis netti olla rohkem. Olin just diili teeninduses, aga ei leidnud lepingut sarnaselt screenshotil nagu sul. Kui tahad, anna info ja pasten.

ROTT RUUDI
29.04.16, 08:45
Saaksin teha sulle 5.94 10mbit/s sama pakett, ehk siis see mis rankal on, 5GB netti ikkagi

hotcocacola
06.05.16, 08:07
Keegi aitab täisversiooniga?
http://epl.delfi.ee/news/eesti/miljonitesse-ulatuva-kaibega-huuletubakaari-juhtis-endine-kapo-tootaja?id=74444925

Krt nad jebivad, leagaliseerigu ära ja pangu snussikylmikud rkioskitesse vms.

bauss
06.05.16, 09:11
Keegi aitab täisversiooniga?
http://epl.delfi.ee/news/eesti/miljonitesse-ulatuva-kaibega-huuletubakaari-juhtis-endine-kapo-tootaja?id=74444925

Krt nad jebivad, leagaliseerigu ära ja pangu snussikylmikud rkioskitesse vms.
Internetis avalikult aetava, kuid tegelikult illegaalse huuletubakaäriga teenitakse piisavalt, et osta luksusautosid ja kortereid. Teisipäeval esitati kahtlustus 19 inimesele ning vahistati kolm snus’i maaletoomise ja müügiga tegelenud grupi ninameest. Eile käis foorumites vilgas müügitöö edasi. EMTA loodab, et peagi seadustatakse kontrollostud ja saab platsi puhtaks lüüa.
Huuletubaka ehk rootsi ja rahvakeeles snus’i kasutamisest on kuulnud vast enamik inimesi, kuid paljud ei tea, et ligi aasta tagasi keelati seadusega selle müümine. Huuletubakat tohib reisilt Eestisse kaasa tuua ainult kuni kümme karpi isiklikuks kasutuseks. Äri lokkab aga ka pärast seadusemuudatust. Diilerid räägivad, et n-ö ninamehed võivad huuletubaka müügist teenitud rahaga osta Tallinna südalinna luksuskorteri või sõita ringi kalli sportautoga. Kuidas on selline asi saanud maksu- ja tolliameti (EMTA) silme all terve aasta kesta?

Teeme katse. Siinkohal tasub meeles pidada, et huuletubaka müük on karistatav väärteona rahatrahvi või kuriteona kuni viieaastase vangistusega.

Müüja leidmiseks ei kulu üle minuti ja selleks ei lähe vaja „teatud taustaga tuttavaid” ega pea internetifoorumitest koodnimetusi otsima. Piisab, kui otsida Facebookist sobivast piirkonnast mõni snus’i müümise grupp ja enda soov lehele kirjutada. Eri gruppides on ligikaudu 4000 liiget. Need tegutsevad regionaalselt ja organiseeritult, gruppide omanikud on tavaliselt ka ise huuletubaka müügi või selle reklaamimisega seotud. Ei möödu tundigi, kui müüja saadab sulle postkasti enda telefoninumbri ja sellest hetkest kuni karbi kättesaamiseni kulub teist sama palju.

Tallinna kesklinnas asuva Statoili bensiinijaama taga toimunud kokkusaamisel palus aegsasti saabunud, end Facebookis valenime taha peitnud noormees sõbraliku käeviipega autosse tulla.

- Mida soovid?

- Thunderit.

Diiler ulatab kümnekarbise torni.

- Kui suur konkurents selles äris on?

- No ikka päris hull, pakkujaid on väga palju. Samas on see, et kõiki ei jõua ära teenindada. See klientuur on nii suur. Politseis on tarbijaid, maksuametis on tarbijaid – igasuguseid inimesi.

Ta ei karda tunnistada, et ostma satub ka noori, keda ta nagadeks nimetab – nii 12–13-aastaseid.

- Kas müüjate vahel probleeme ka tekib?

- Ei-ei, see on sõbralik äri. See on eestlaste kombel äriajamine. Omavahel tülisid ei ole. See pole selline venelaste tüüpi äri, kus on jamad.

- Kust snus Eestisse jõuab?

- See on liiga salajane asi, seda ei teata isegi, kuidas seda tuuakse. On niimoodi, et raha annad ühele, kauba saad teiselt vennalt. Neid, kes seda asja ajavad, ei tea. Need inimesed, kes kaupa annavad ja võtavad, need ka vahetuvad. See on hästi ära peidetud skeem.

Äri käib ka spordiklubis
Kui nii-öelda väikese diileri võib leida üheainsa Facebooki otsingu ja sõnumiga või õigesti küsides isegi ühe MyFitnessi spordiklubi letist, siis tegelike niiditõmbajateni jõuda on äärmise organiseerituse tõttu pea võimatu. Juba pikemat aega käib küll kaks kriminaalmenetlust ja mitu väärteomenetlust, kuid müüjad tundsid end karistamatult, sest EMTA-l pole kontrollostu tegemise võimalust.

Asi hakkas muutuma mõni nädal tagasi, kui EMTA pidas Pärnu lähedal kinni ühe mitte küll hierarhias kõrgel positsioonil oleva, aga see-eest suure suuga diileri, kes teistes hetkeks hirmu ja teadmatust tekitas. See oli osa juba eelmise aasta mais alustatud menetlusest. Ametnike esimene suurem töövõit oli möödunud septembris Tallinna Vanasadamas kinni peetud veoauto, mille lastiks oli ligi 180 kilo huuletubakat. EMTA-le silma jäänud snus’i maale toova ja müüva organisatsiooni tegevus võeti luubi alla ning sel teisipäeval esitati grupi 19 liikmele kahtlustus ja vahistati kolm ninameest.

Vaatame selle grupeeringu telgitagustesse. Tegemist oli organiseeritud ühendusega, mille eesotsas oli Eesti Päevalehele teadaolevalt endine kaitsepolitsei töötaja Aare Vain, kes on täitnud ka Ida prefekti ülesandeid ja saanud Lennart Merilt Kotkaristi teenetemärgi. Politseist siirdus ta erasektorisse ja hakkas laiemalt öeldes võlgnikega tegelema. Mis 43-aastase Aare Vainu koos 27-aastase Siimu ja 24-aastase Helariga huuletubakaärisse viis, võib praegu ainult oletada.

Läbiotsimiste käigus võeti neilt kolmelt ära ligi 82 000 eurot sularaha (sellest 29 000 eurot ühelt neist) ja kaheksa sõidukit. Kuidas kuritegelikult teenitud raha kasutati, selgitab juurdlus. Riigiprokuratuuri abiprokurör Evelin Ansip-Kukk ütles, et praegu ei saa kinnitada, nagu oleks huuletubaka müügist teenitud rahaga ka kortereid ostetud.

Kaup „kaob” teel Venemaale
Kuidas äri täpsemalt välja nägi? Üks-kaks korda kuus sõideti Rootsis Stockholmi külje all asuvasse Odeni tehasesse ja laoti veoautosse kuni ligi 700 kilogrammi huuletubakat. EMTA uurimisosakonna talitusejuhataja Siim Rudissaare sõnul püütakse kriminaalmenetluses välja selgitada sedagi, kas ja kuidas oli salakaubaveoga seotud tehas ise. Nimelt on Eestis levival snus’il enamjaolt küljes Vene maksumärgid ja diilerite teada on kaup vormistatud ekspordiks Venemaale, aga tee peal „kaob” see Eesti turule. Eestisse jõudes jagati huuletubakapakid vahemeeste vahel. Pakkide laialivedamiseks kasutati isiklikke autosid, aga näiteks ka suurt anonüümust võimaldavat Cargobusi kullerteenust. Eraldi ladu huuletubaka jaoks ei olnud.

Millised summad selles äris liiguvad? EMTA andmeil tõi tabatud grupp Rootsist iga kord keskmiselt 666 kilo huuletubakat, mis teeb umbes 155 kastitäit. Ühes kastis on 24 kümnepakist torni ehk kokku üle 37 000 karbi. Üks karp maksab lõpptarbijale keskmiselt viis eurot. Rootsi tehasest osteti neid umbes 1,9 euro eest. See teeb ühe Rootsis käigu kogukasumiks ligi 115 000 eurot. Teenitud kasum jagunes ninameeste ja diilerite vahel nii, et Rootsist 1,9 euroga ostetud karp müüdi diilerile edasi 3,5 euroga. Selle ligikaudse arvutuse järgi võisid ninamehed ühes kuus tasku pista 60 000 eurot ja diilerid said omavahel jagada ligi 55 000 eurot. Tegelikud summad võivad olla veelgi suuremad: EMTA praegusel hinnangul said huuletubaka müüjad aasta jooksul kriminaalset tulu ligi kaks miljonit eurot, mis tähendab, et keskmine teenistus oli pea 170 000 eurot kuus.

Kahtlustuse saanud 19 meest on peaasjalikult noored, kellest mõni on ka varem huuletubaka käitlemise eest karistada saanud. Riigiprokuratuuri abiprokurör Evelin Ansip-Kukk sõnas, et kahtlustuse saanute seas oli nii neid, kes viisid Rootsist toodud kauba edasi maakondadesse, kui ka neid, kes müüsid selle lõpptarbijale. Ta märkis, et kogutud tõendite põhjal võib arvata, et tegemist on Eesti juhtiva grupiga, ja lisas, et kahtlusaluste ring võib veel suureneda. „Me ei ole naiivsed ja kindlasti turg tühja kohta ei salli, aga loodame, et selle organisatsiooni hanke- ja turunduskanalid oleme lõhkunud küll,” lausus Siim Rudissaar.

Eesti Päevalehele teadaolevalt on kahtlustuse saanute seas ka grupi nn keskastmejuhid: mitmesuguste väär- ja kuritegude eest ligi kümme korda karistatud Teet Arukaev ja sotsiaalmeedia järgi väga luksuslikku elu elav Andreas Sutt.

Üldiselt tegelevad selle äriga koolipoisid ja tudengid, kes peavad seda väga kergeks ja kiireks teenistuseks. „Ma teenin iga kuu puhtalt umbes 800 eurot, ma olen vaba, oma aja kuningas ja see sobib mulle,” selgitas üks Eesti Päevalehega vestelnud diiler.

never ei legaliseerita siin kahjuks

Vandalar
06.05.16, 10:40
Sisuliselt riik lihtsalt nutab, et nad ei saa midagi enda kontrolli alla ja maksustada. Ei näe küll teaduslikku põhjust, miks snus peaks keelatud olema ja suitetatav tubakas mitte- puhas lobitöö lihtsalt ja IMO on see väga kurb, et asjad meil nii käivad, et riik on vägivallaga "argumenteeriv" organ, kes ise valib oma suva järgi, milline mõnuaine on lubatud ja milline mitte ja ei lähtu seejuures teaduslikust suunast ega tervest mõistusest.
Veebruari OT :D

Kakahirmutis
06.05.16, 12:07
Perse kui ma nüüd enam mokakat ei leia kuskilt , mis ma naisele ütlen? et teen suitsu jälle v ... sinine silm garanteeritud :D

Rage
06.05.16, 12:41
https://media.riemurasia.net/albumit/mmedia/5v/wtn/nw00/110413/normal_488372040.jpg

donkament
06.05.16, 13:34
viimaste aastatel põhjal tundub lihtsalt, et korra aastas tehakse üks-kaks reidi, kirjutatakse paar pealkirja delfisse või muudesse peldikutesse ja siis paari päevaga rahuneb kõik maha, müüjad lükkavad prindi uuesti käima ja tarbijad teevad edasi. Muidu praegu konkurents selles äris pole väga halb ja markup pole väga jõhker, aga kui legaliseeritakse ja aktsiis peale lükatakse läheks tarbimine tõenäolisemalt kallimaks.

ment52
06.05.16, 13:59
Sisuliselt riik lihtsalt nutab, et nad ei saa midagi enda kontrolli alla ja maksustada.

??? Saaksid ju aga ei taha näed.

Kakahirmutis
06.05.16, 16:34
viimaste aastatel põhjal tundub lihtsalt, et korra aastas tehakse üks-kaks reidi, kirjutatakse paar pealkirja delfisse või muudesse peldikutesse ja siis paari päevaga rahuneb kõik maha, müüjad lükkavad prindi uuesti käima ja tarbijad teevad edasi. Muidu praegu konkurents selles äris pole väga halb ja markup pole väga jõhker, aga kui legaliseeritakse ja aktsiis peale lükatakse läheks tarbimine tõenäolisemalt kallimaks.


Vaevalt tarbimine kallimaks läheks

pastilaa
06.05.16, 16:49
yo raffas!

donkament
06.05.16, 17:04
Vaevalt tarbimine kallimaks läheks

nt ühe suitsupaki pealt makstav aktsiis on umbes 2 euri ja tõuseb suht iga aasta, tõenäoliselt oleks snusi aktsiis sarnane. Arvestades, et siis läheks letil müüdava karbi hinna sisse nii eksport, markup kasumi jaoks ning aktsiis, siis ma arvan küll, et see hind ületaks praegust tänava hinda ja mida aega edasi, seda rohkem ületaks.

gamblingFTW
06.05.16, 17:17
wow, mis toimub. Foorum tõmmati käima v

hotcocacola
06.05.16, 18:56
Thx bauss.

Kui snuss legaliseeritaks, siis tõenäoliselt Rkioskis maksaks pakk 6-7€ ning "snussiparunid" tegeleks oma äriga edasi, müües 37€ga torni või 4€ per pakk.
Vähemalt poleks muret, et kuskilt pole snussi saada.

Veb offtopic, jup, foorum elab! Ainult ranka, lebovend ja codecci on veel puudu :P

p0l1
06.05.16, 21:45
Tulles tagasi telefonioperaatorite teema juurde;

Mul on sarnane kõnealune diil, mis maksab 1.5 € kuus, kuid ilma internetita.

Kas on kuidagi võimalik teha juurde teine telefoni number sama operaatoriga samadel tingimustel või nad ei lase ? Teisi sarnaseid võimalusi ? Operaator peaks olema EMT, sest teistel on endiselt leviaugud.

Põhjus: hoiaks töö ja isikliku tel numbri eraldi.

tiigrikutsu
06.05.16, 21:52
Tulles tagasi telefonioperaatorite teema juurde;

Mul on sarnane kõnealune diil, mis maksab 1.5 € kuus, kuid ilma internetita.

Kas on kuidagi võimalik teha juurde teine telefoni number sama operaatoriga samadel tingimustel või nad ei lase ? Teisi sarnaseid võimalusi ? Operaator peaks olema EMT, sest teistel on endiselt leviaugud.

Põhjus: hoiaks töö ja isikliku tel numbri eraldi.

Ikka vast lasevad, neile kasulik ju, ütle, et muidu lähed lihtsalt teise operaatori peale üle ja korras.

karupoeg
06.05.16, 22:29
yo raffas!

YO PASTILAA! wadap?

karupoeg
06.05.16, 22:30
teeme ühe libahundi!!!??

WeThePeople
06.05.16, 23:01
teeme ühe libahundi!!!??

rip foorum

pastilaa
06.05.16, 23:15
YO PASTILAA! wadap?

kle niisama. vapsik kohe tuleb ja saate libahundi käima kenasti. lenc lubas olle master ja leits teeb võitjale õlle.

karupoeg
07.05.16, 00:41
rip foorum

kuule sa ära siin üldse tead ässa

karupoeg
07.05.16, 00:42
kle niisama. vapsik kohe tuleb ja saate libahundi käima kenasti. lenc lubas olle master ja leits teeb võitjale õlle.

cool, cool. Muidu ikka vana teema peal?

karupoeg
07.05.16, 00:44
Thx bauss.

Kui snuss legaliseeritaks, siis tõenäoliselt Rkioskis maksaks pakk 6-7€ ning "snussiparunid" tegeleks oma äriga edasi, müües 37€ga torni või 4€ per pakk.
Vähemalt poleks muret, et kuskilt pole snussi saada.

Veb offtopic, jup, foorum elab! Ainult ranka, lebovend ja codecci on veel puudu :P

37ga saab tänapäeval torni?

hotcocacola
07.05.16, 05:01
37ga saab tänapäeval torni?

Sügisel sain 37€ga torni, toodi veel autoga maja ette. Aasta alguses sain 40€ga (teiselt parunilt). Üle selle pole kunagi maksnud.

ranka
07.05.16, 07:09
Vaadates foorumi poste on snus ikka väga populaarne... Uudis tõmba isegi foorumi käima.

karupoeg
07.05.16, 09:58
Sügisel sain 37€ga torni, toodi veel autoga maja ette. Aasta alguses sain 40€ga (teiselt parunilt). Üle selle pole kunagi maksnud.

thunder? ma ise odensi peal

hotcocacola
07.05.16, 22:11
thunder? ma ise odensi peal

Thunder frosted juba aastaid. Mingiaeg proovisin sinist odenist, suht sarnane thunderile.
Valget odensit proovisin ka, jõhker vikat, kogu keha tõmbas värisema. Peale paari patja viskasin paki minema :p

Kakahirmutis
08.05.16, 07:46
Odensit pakis vähem ka , ei viitsi nii palju ostmas käia :D Kord kuuski tüütu

Herbert Sammal
14.05.16, 09:27
Hakkasin vaimusilmas ette kujutama mingit underground pokkerit. Chipide asemel on snusi karbid. Cocal suurim stack, oma muhe nalja täis nägu peas ja suu snusist punnis.

gamblingFTW
14.05.16, 19:19
Snussiga ongi null seis siis ? Netist tellida ei saa kuidagi ?

Kakahirmutis
14.05.16, 20:16
Snussiga ongi null seis siis ? Netist tellida ei saa kuidagi ?

Facebooki gruppides midagi nagu toimub

inward
17.05.16, 10:42
Snusi nrit kellelgi ? PM palun.

Vandalar
20.05.16, 08:32
On kellegil ideid, kuidas paypal kontolt raha skrilli saaks toimetada ilma kadudeta? Krt see paypal on täiesti kasutu, skrilli krediitkaarti linkida ei saa, panka ei saa linkida.

inward
22.05.16, 16:23
37ga saab tänapäeval torni?

Sai. Üks pakub 100ga mulle. No mine *****. 60ga pidi liikuma, aga kus ? Kontaktid puuduvad.

hotcocacola
28.05.16, 12:32
Kas keegi soovib osaleda Euro 2016 random fantasys?
* Buyin: 100€
* Iga osaleja saab endale kaks suvalist tiimi.
* Osalejate arv 10/12 , 2 vaba kohta alles.
*Auhinnad: 1.koht 800€, 2.koht 400€

Tahad lisainfot? Saada PM!

kvaliteet
28.05.16, 23:30
Keegi EMi vaatama ei taha parem minna. Pakkuda 3 piletit kolmele mängule Marseille'sse. Cat 1. piletid: http://tritickets.org/wp-content/uploads/ubs/playground_en/233/%D0%95%D0%B2%D1%80%D0%BE2016.jpg

15. juuni A-alagrupp Prantsusmaa-Albaania.
http://www.uefa.com/uefaeuro/season=2016/matches/round=2000448/match=2017885/prematch/background/index.html
3 piletit 1. kategooria/175€ tk


18. juuni Ungari-Island
http://www.uefa.com/uefaeuro/season=2016/matches/round=2000448/match=2017962/prematch/background/index.html
3 piletit 1. kategooria/175€ tk


21. juuni Ukraina-Poola
http://www.uefa.com/uefaeuro/season=2016/matches/round=2000448/match=2017898/prematch/background/index.html
3 piletit 1. kategooria/175€ tk

herlio
07.06.16, 16:07
Tasuta Jalka EM ennustuskalender (http://ennustuskalender.ee/)

p0l1
11.06.16, 20:36
Jäi üle snuffi ja natuke 'muda', kellel huvi, siis PM-ge. Mõned neist on tugevad.

https://www.upload.ee/files/5877221/P1240021.JPG.html

https://www.upload.ee/files/5877218/P1240016.JPG.html

alaska
18.06.16, 09:14
Kas keegi saaks jagada madis müüri artikli täisversiooni?
http://www.aripaev.ee/edetabel/2016/06/13/volaorjusest-finantsvabadusse

v@iko
18.06.16, 22:21
[/SPOILER]
Kas keegi saaks jagada madis müüri artikli täisversiooni?
http://www.aripaev.ee/edetabel/2016/06/13/volaorjusest-finantsvabadusse
Suured võlad sugulastele ja maksuametile, liigne alkohol, tööturul nõutavate oskuste puudumine, keskharidusega piirduv haridustee – just niisugune oli masu ajal aktsiainvesteeringutega rahaliselt hävinud Madis Müüri (30) stardipositsioon teel finantsvabadusse.

Nüüd, aastaid hiljem on Müür üks enimteeninud eestlasest pokkerimängijaid, ettevõtja, menuka finantsblogi autor ja aktiivne investor, kelle aktsiaportfelli turuväärtus on ligemale 160 000 eurot. Kui ta vähegi sooviks, siis võiks ta kas või täna jalad seinale visata ja päevagi töötamata kokkuhoidliku elustiiliga surmatunnini välja venitada. Kuidas ta seda tegi?

„Kui ikka ära hävisin, siis oli korralik masendus peal, ei tahtnud midagi investeerimisest ega aktsiatest kuulda, tööpuudus oli 20% kandis ja väljavaated kuigi head ei olnud,“ meenutab Müür, kellel oli finantskriisi järel lörriläinud investeeringute tõttu kaelas ligi 400 000 krooni ehk tänases vääringus ligemale 25 000 euro jagu võlgu.

„Siis hakkasin pokkerit õppima,“ räägib ta. „Nägin, et mõned olid sellega edu saavutanud ja teenisid 3000-5000 eurot kuus. Mõtlesin, et see on parem võimalus mul ennast situatsioonist üles töötada kui turvameheks minna või kuskile mujale madala palga peale. Võtsin eesmärgiks, et võiks aastas 50 000 eurot teenida pokkerimänguga. Algul mul ei olnud aimugi, kuidas seda saavutama peaks.“

Kõige tähtsam on õppimine

Esimestel aastatel jäi ambitsioonikas eesmärk siiski üksnes unistuseks. Tööd tuli teha roppu moodi ja koolipingis imelihtsana paistnud õppimine enda jaoks täielikult ümber mõtestada, luua kindel töö ja õppimise rutiin. Ei piisanud pelgalt raamatute lugemisest ja foorumites surfamisest. Põhjalikult tuli endale selgeks teha pokkerimatemaatika ja spordipsühholoogia peensused. Rääkimata oma mängude pidevast ja põhjalikust analüüsimisest teiste oma ala tipptegijatega.

„Õppisin ära, kuidas õppida, arutasime teiste heade mängijatega kogu aeg strateegiat,“ selgitab Müür. „Meil oli oma Skype’i grupp, panin sinna meelega halvasti mängitud käe. Siis sain teistelt sõimu kaela ja nii jäi väga hästi meelde, et sellist lollust rohkem ei tee.“

Lennukat pokkerikarjääri tehes mõistis ta üsna pea, et popis kaardimängus ei ole panuse ja tulemuse vahel sugugi mitte alati üks-ühene seos. Ka tipptasemel mängijal võib väga hästi mängides pikka aega viltu vedada. Just põhjalikult spordipsühholoogia tundmaõppimist peab ta üheks edu valemiks. Oluline on ka halbadel hetkedel endast mitte välja minna ja jääda oma mängule kindlaks.

Tunda tuleb iseennast ja närvilistes olukordades toetuda positiivsele enesesisestusele. „Sisestadki endale, et alati ei lähegi hästi,“ õpetab Müür. „Tähtis on ikkagi teha häid otsuseid, tulemus ei ole tähtis. Nii hoiad enda mängu tasemel, pikas perspektiivis ainult otsused loevad.“

Nuudlidieedil rikkaks

Et pokkeris tuleb suurema teenistuse nimel ka rohkem raha sisse panna, säästis Müür esimestel tegutsemisaastatel 300-500 euro ringi jäävast kuuteenistusest regulaarselt 30-40%. Uusi riideid ei ostnud. Toitus kiirnuudlitest, parematel päevadel pelmeenidest.

„Kui on vaja end üles töötada, siis ma olen nõus selliseid ohverdusi tegema,“ märgib pea kaheksa-aastase mängijakarjääri jooksul nii virtuaalses kui ka reaalses pokkerilauas ligemale 600 000 eurot teeninud Müür. „Eesmärgid olid silme ees ja töötasin nende nimel. Sihi visualiseerimine aitab – teadsin, et mõne aasta pärast tõenäoliselt enam tööd tegema ei pea, kui ei taha.“

Läbimurre saabus 2013. aastal, neli aastat pärast pokkerikarjääri algust, mil algselt seatud soliidse aastateenistuse eesmärk sai täidetud. Aasta hiljem jõudis Müüri nimi juba leheveergudele, sest toona 27aastane pokkeriäss lõpetas Bahamal toimunud pokkeriturniiri PokerStars CaribbeanAdventure’i neljanda kohaga, teenides 581 040 dollarit (425 500 eurot) auhinnaraha. See oli Eesti kõigi aegade suurim pokkerivõit live-turniiril.

Kogu võidetud summat toonane Eesti valitsev pokkerimeister siiski enda tasku ei pistnud, sest enda riskide maandamiseks müüs ta investoritele võimalust osaliselt tema osalustasusid kattes potentsiaalsest võidusummast osa saada. Kokku maksis Müür enda edusse uskunud investoritele pisut üle poole võidusummast. Äripäev rehkendas toona, et ligi 5000eurone investeering tõi panustajale tagasi umbes 225 000 eurot ehk 45kordselt.
Rikkus pähe ei löönud

Kui nii mõnigi edukas pokkerimängija eelistab sadadesse tuhandetesse eurodesse küündiva aastateenistuse pikemalt mõtlemata laiaks lüüa, siis Müür jättis ligemale 40% säästumäära paika ka siis, kui sissetulekud kõvasti kasvasid. Eesmärk on osta oma kodu ja saada ühel päeval miljonäriks. Pokkerimängija pangalaenu ei saa.

Enda sõnul katsub Müür hinnas alanevaid tarbeesemeid võimalusel mitte osta: riideid ostab ta korra aastas netipoest, autot ei oma ja peeneid tehnoloogiavidinaid ei soeta. Ta on välja arvutanud, et auto kasutamise kogukulust keskmiselt 250 eurot kuus jääks kümne aasta jooksul sisse pandud 30 000 eurost järele umbes kümnendik ehk 3000 eurot. Samas 250 eurot igakuiselt 8% tootlusega investeerides oleks kümne aasta pärast kontol 46 000 eurot ja pikemalt säästes 30 aasta pärast 375 000 eurot.

„See on väga tuntav vahe ja auto tõepoolest takistab rikkaks saamist, mina proovin raha välja viivaid asju vältida,“ ütleb ta. „Elamustelt ja reisimiselt kokku ei hoia, need annavad positiivse emotsiooni ja see rikastab elu. Kui investeerimisega 2006-2007. aastal hästi läks, siis sai uhkeid riideid ka ostetud. Mingi hetk taipasin, et need midagi väga juurde ei anna. Sõbrad on samad ja pole nagu kellegi ees uhkeldada ka. Varem läks 600-800 eurot kuus ka lihtsalt väljas käimisele, nüüd kutsun sõbrad enda juurde – rahakulu on hoopis väiksem kodus olles.“

Küll katsub Müür enda sõnul poeriiulitel eelistada kodumaist toodangut välismaisele, et sedasi kohalikul kapitalil põhinevaid ettevõtmisi toetada. Eestis toodetu eest on ta enda kinnitusel nõus 20%-30% rohkem maksma.

Aktsiaportfellis 10 firmat

Üsna koduregiooni nägu on ka Müüri aktsiaportfell, kus Balti börsifirmad moodustavad turuväärtuselt valdava osa. Portfelli suurim, 81 500 eurone rahapaigutus on tehtud Leedu panka Šiauli? bankas ning suuruselt teine, ligemale 54 000 eurone panus kodumaise kinnisvarakontserni Arco Vara aktsiatesse. Need kaks investeeringut moodustavad enam kui 85% kogu portfellist. Ülejäänud portfell on USA tehnoloogiasektori poole kaldu ja oluliselt spekulatiivsema loomuga.

„Varem sai hävitud, nüüd proovin konservatiivselt läheneda, kuigi portfelli järgi võib-olla ei tundu,“ tunnistab Müür, kelle sõnul vaatab ta Balti börsifirmade puhul eelkõige seda, et aktsia hinnatase oleks odav, ettevõte kasumlik ja väljavaated head. Dividendist ta niivõrd ei hooli.

„Balti börsidelt leiab ettevõtteid küll, kus P/E (aktsia hinna ja kasumi suhe – toim) on alla 10, väiksematel ettevõtetel on P/E 5-6 kandis olnud,“ kiidab Müür head valikut. „Näiteks Tallinna Kaubamaja ma sellepärast ei võta, et ettevõte on küll väga hästi juhitud, maksab kenasti dividendi on ühe parema tootlusega Balti börsidel, aga konkurentsipositsioon on väga tihedaks minemas. Kogu kesklinn ongi nagu üks suur kaubanduskeskus. Tulevikus tõenäoliselt nende kasumlikkus kahaneb selle tõttu.“

Müür teeb oma aktsiainvesteeringud 3-5 aasta vaates, kuid kui aktsia hind peaks varem soovitud tähiseni tõusma, ei kõhkle ta ka varem müümast. Ta tõdeb, et kõikide kvartaliraportite ja uudiste lugemine võtab kuus kümneid tunde ning tulevikus ei välista ta kõigi oma investeeringute suunamist hoopis mõnda väikeste kuludega börsil kaubeldavasse fondi (ETFi). Aktsiahindade igapäevast jälgimist peab ta aga mõttetuks ning üritab halvast harjumusest lahti saada.

Lisaks aktsiainvesteeringutele on Müür välja andnud ka ühe 25 000 euro suuruse ja 12% intressiga kinnisvaralaenu oma vennale, teist sama palju on ta paigutanud alustavatesse ettevõtetesse ja ligi 10 000 on investeerinud ühisrahastuse platvormidesse Crowdestate ja Estateguru.
Soovib saada miljonäriks

Et kõik algul seatud eesmärgid said täidetud, on Müür aktiivsest pokkerimängust praeguseks taandunud ja kaardid haarab ta nüüd kätte vaid mõned korrad kuus meelelahutuseks. Nüüd õpetab ta elukutselisi mängijaid välja enda osalusel loodud Turnapro pokkeriakadeemias ja veab raha kasvatamise kõrvalt hobi korras finantsportaali Rahaasjad, mida loeb tema kinnitusel iga kuu 10 000–15 000 külastajat.

Neile, kel kindel eesmärk ilmtingimata rikkaks saada, Müür pokkerimängu ei soovita, sest tema hinnangul on rikkaks saamine paljudes teistes valdkondades märksa lihtsam. „Ühiskonnas pokkerimängijale väga hea pilguga ka ei vaadata, ikka hasartmängusõltlase maine on küljes,“ lisab ta. „Ka minu sugulased algul väga ei tahtnud leppida, et läksin selle ala peale.“

Müüri järgmine eesmärk on kokku saada miljon eurot. Et praeguses tempos investeerimisega kuluks selleks tema arvutuste järgi ligemale 20 aastat, siis katsub ta raha teenimisele hoogu anda ettevõtlusega.

„Sellist start-up'i asja ei soovi teha: kaks kutti, üks graafik ja pannakse hinnaks miljon, et meil on äge idee,“ naljatleb ta. „Tahaks ikkagi reaalset ettevõtet üles ehitada. Turnapro toimib kenasti, aga pokker ise on kokku tõmbumas. Olen nii investeerimise kui ka pokkeriga hävinud ka vahepeal, seega õppetunde on. Liiga uljalt ei sukeldu uutesse asjadesse, aga võtan uusi asju ette küll ja proovin neis võimalikult heaks saada. Tuleb kõrged eesmärgid seada.“

alaska
19.06.16, 18:10
Tnx, Vaiko!

Rage
01.07.16, 10:28
Keegi omale uut telefoni ei ole muretsemas?

tahaks teha bartertehingut - mina ostan sulle Telia e-poest telefoni mis maksab vähemalt 350 € ja sina ostad mulle Kännukast vms kohast HTC One M10'e.. loomulikult hinnavahe korvan. Sinu kasu sellest diilist on saada omatöötaja soodustust osadele telefonidele + 10 € alet veel minu poolt. Minu kasu sellest diilist on saada omale HTC M10 mida Telia e-poes ei ole ja suure tõenäosusega ka ei tule