PDA

View Full Version : Player notes



RudiTurbo
25.05.09, 00:50
Pole vist nende kohta väga teemat olnud kunagi, pange siis siia kirja mille kohta on kõige kasulikum notese teha. Ehk leian midagi uut ja tuleb mu mängule kasuks.

Ise senimaani olen pannud notesi enamasti suuremate pottide kohta, sest obv need jõuavad showdownini ning saab ühe käega kõvasti infot :) Aga vist peaks tähelepanu pöörama ka väixematele pottidele, kui väixem summa kuskil riveris imeliku mängu tõttu ära sõidab, siis ei tule meelde kohe, et kirjutaks nüüd igasuguseid asju tema kohta!

Panen siis kirja tavaliselt, mismoodi mängijad on 3betitud pottides tegutsenud hittides ja mitte hittides ning mis olukordades olen näinud bluffimas tegelasi. Ning kas nad on mu 4 bettidele olnud nõus foldima, juhul kui keegi on hakanud tüütama mind liigsete 3bettidega :) Samuti panen kirja, mis imekätega on nad nõus 3bette callima ning kuidas on flopil tegutsetud jne.

Kohati tunnen, et panen vb liiga detailselt asju kirja ja ei tule nagu ette, kus ma vaataksin notesid ning selle järel mõne hea kasuliku otsuse teeksin. Kuigi kohe kui mõni suurem otsus vaja teha, siis loen ka alati noted ruttu läbi, vb on kasu olnud, kuid kuna see kasu kuskil flopil valitud plaani tõttu tekkinud, siis pole lihtsalt tähele pannud, et nendest suur kasu on tulnud :)

Johnny Jazz
25.05.09, 01:21
Väga hea teema! Veel hiljuti lahmisin note'ide alla lihtsalt mingeid müstilisi suckoute vastaste poolt või samamoodi ka võidetud käsi, kus villain on mingi absoluutse õhuga maha callinud jms. Sageli sai selles 'notes' lahtris end teatud mõttes alles "välja elatud", a'la "TÄIELIK DEBIIL, CALLIB QJs PREFLOP All-INI ÄRA!!!!!!!!".

Sarnaselt sinu tähelepanekule ei saa öelda, et minulgi taolistest märkmetest just kuigi sageli palju kasu oleks olnud. Kui aga hakkasin mängima HU cashi, tähendas see kordades vähem laudu ning 110% tähelepanu vastaste käitumisele pisidetailideni välja. HU-s on mul mõne mängija kohta ikka endalegi uskumatud ja täiesti nuts märkmed. Leian, et kui olen mõne mängija betting patternile pihta saanud (mida juhtub kogemustepagasi kasvades ühe rohkem), olen kõnealuse vastase jaoks vähegi pikemas perspektiivis pea võitmatu.

Nii uskumatu kui see ka poleks, leidub päris tõsiselt mängijaid, kes panustavad näiteks blufi puhul ALATI 1/2 pot, thin valuebet ALATI pot ning nuts ALATI 3/4 pot (suvaline näide). Niivõrd läbinähtavad mängijad on aga üldjuhul vaid micro/small stakes grinderite rõõm. Lisaks on sarnaseid seaduspärasusi FR multitabledes kindlasti kordades keerulisem tabada.

leho57
25.05.09, 05:40
täpselt HUs on need noted head abimehed. aga full ringis paraku võid regularidele neid külge toppida.. muud kalakesed käituvad vahel ikka väga ettearvamatult.

üleüldse need noted on nagu on. no ja lükkabki sinu avapanusele QJs'ga all-in.. ega siis järgmine kord TT teda ilmtingimata ära ei calli :D
samas mingit abi võib ikka leida jah.

andu_andu
25.05.09, 07:22
Kuskil soovitati mingile tähelepanekule kaks küsimärki lõppu panna, ja kui kõnealune action uuesti toimub, siis üks küsimärk maha võtta, sest ühekordse tegevuse puhul ei puugi kohe kindel read tekkida, aga kui näed, et note on ilma küsimärgita või isegi hüüumärgiga, saab sellele tuginedes hästi adjustida. Ise mängin HUSNG ja microdes ( 57,5$ ) on mängijate hulk niivõrd suur, et harva kohtab notsidega vastast uuesti. Samas lootuses ükspäev jõuda sellisele limiidile, kus juba üks ja see sama rahvas tihendamini mängib, olen hakkanud järjest rohkem notsidele tähelepanu juhtima. Esimene note, mis tavaliselt märgin on mängija stiil ( loose-passive, tight-passive, loose-aggressive, tight-aggressive ), kirja panen ka loomulikult showdownini jõudnud eriti suured või eriti väiksed betid ( made a small tab on river w/ air ). Põhimõtteliselt HU-s mängu ajal neid notse pole vaja, sest kogu tegevus on lühiksese aja jooksul ja jääb meelde, küll aga on meeldiv tunne kui hakkad kellegiga mängima ja head notsid on alustuseks ees.

tolmuahv
26.05.09, 15:44
Minu kõige tüüpilisem (micro) note on, et kas räige overbet oli bluff või nuts, obv kui show-downi jõudis. Vahepealseid variante on harva.

Ja kuivõrd mängin peamiselt Partys, siis ultimate 'note' on kellegi buddy listi lisamine. Mul on seal erinevate kasutajatega vist kokku 50+ matsi juba kelle VPIP>75. Enamikule olen sealjuures raha kaotanud vist :) Aga päev algab ikka nii, et sõbralist lahti ja sõbrad välja otsida ja end siis lauajärjekorda võtta.