PDA

View Full Version : Keskmised statsid.



lebovend
28.10.08, 20:49
Ayo, Poker PRO, olen siin 3 p2eva kasutanud Holdem Manageri, esimene kogemus yldse trackeritega mul.
Tundub ylihuvitav v2rgendus olevat. Anyways, tekkis kysimus nende kolme p6hilise statsi kohta.

5396 Käe peale näitab minu vpip/pfr/AggFact-iks 18.6/14.2/3.4
Avg players n2itab 6.1, see ma oletan n2itab, mitu playerit keskmiselt lauas istub ja see on yle 6, sest 6maxide k6rval on mul sageli lahti ka paar fullringi.

Et mis siit nyyd välja saab lugeda? Olen ma tight aggressive, nagu vaja on?:D
Yleyldse, mis on need keskmised n2itajaid, et nt alates mis arvust VPIP puhul v6ib 8elda, et
m2ngija on loose v6i mis peab olema PFR, et playerit preflopis aggressiveks pidada ning mis
oleks AggFactori keskmiseks n2itajaks?

Ayo thanks.

ranka
28.10.08, 22:01
Full Ring:

Tight (Nit): VPIP: 11 või väiksem, PFR: 9 või väiksem.
Keskmine TAG: VPIP 12-16, PFR: 10-15
LAG: VPIP 17+, PFR: 16+

6Maxi ma ei tea, panen tunde järgi, kes expert parandagu:
Nit: VPIP: 16 või väiksem, PFR: 14 või väiksem
TAG: VPIP: 17-20, PFR: 15-19
LAG: VPIP: 22+, PFR: 20+

Agro faktor:
See sõltub tegelt vastase VPIP-st aga üldiselt:
1 või alla selle - väga passiivne, raiseb siis, kui on MONSTER. Pea-aegu kunagi ei bluffi!
1.1-1.5 - passiivne, võib raiseda vahest top paariga aga reeglina alla kahe paari pole kunagi. Väga harva bluffib.
1.6-2.5 - passiivse/agro vahepeal. Võib bluffida.
2.6-3.9 - agresiivne, võib raiseda tõmmete, top paariga. Kui tekib olukord siis bluffib.
4+ - raiseb aboluuselt iga tõmbe, top paariga, bluffib tihti.

Ja keskmist näitajat ei ole olemas -- see on pokker ja seega ei ole ühtegi asja, mis on ALATI õige. Kõik oleneb olukorrast :)

Yokker
29.10.08, 20:47
See viimane lause oli mulle meeldis mulle kõige rohkem...sest olen nende programmide vastu... ;D

Yokker
29.10.08, 20:47
See viimane lause meeldis mulle kõige rohkem...sest olen nende programmide vastu... ;D

farik666
30.10.08, 10:15
väga hea post.. kui viitsid võiksid siia veel lahti seletada mõned tähtsamad või rohkem kasutatavad statid.. nt.

3bet
call open
fold to 3bet
steal
check raise

või siis üldse eraldi lahti seletada preflop statid ja postflop eraldi... või kuidas mugavam on..

ranka
30.10.08, 10:37
väga hea post.. kui viitsid võiksid siia veel lahti seletada mõned tähtsamad või rohkem kasutatavad statid.. nt.

3bet
call open
fold to 3bet
steal
check raise

või siis üldse eraldi lahti seletada preflop statid ja postflop eraldi... või kuidas mugavam on..


Mida sa pead silmas lahti seletamise all? Et mis, väärtus, mida tähendab?

3bet on lihtne - kui vastasel on see 2% või alla, siis ta 3betib ainult QQ+, vahel ka AK või siis JJ+. Mitte kunagi ei 3beti lightilt. Kui see on 2-4%, siis võib 3bettida lightilt (pasaga) aga reeglina on ikka value 3bet. 4%+ siis kindlasti ei karda ta 3bettides raha sisse panna ja selliste mängijate vastu AK/QQ on nuts (4bet+call shove). Et 3beti stat oleks korrektne, läheb sul vaja tuhandeid käsi.

Call Open - openlimp??? Dunno, iga mees, kes open-limbib on donk või nit IMO.

Fold to 3bet - Jällegi vaja tuhandeid käsi, et saada õige number. Kui see 70%+ siis hakka teda 3betima, eriti siis, kui ta varastab su blindi ehk hakkad restealima. Kui on madal 50-60%, siis jällegi tõmba oma range kokku ja tulista value peale aga hoia silmad lahti ja vaata, kuidas ta 3betted pottides käitub. Kui callib tõesti väga pasaga, siis AQ isegi AJ, iga broadway muutub sellise vastu nutsiks. Saad value peale 3bettida.

Steal - Kui vastasel on alla 20%, siis blindi kaitse ainult heade kaardidega või vähemalt siis kaardidega, mis ei oleks domineeritud ja jälgi ka seda, kui tihti ta 3betile (restealile) foldib. Kui see 20-30%, siis natuke trikim, sest siin pead hästi ära tabama, et millal "light 3bettida" ja millal callida ja millal value 3bettida. Põhimõtteliselt 78s, sellistega võid alati blindi kaitsta. AK on alati nuts BvB. 30+% sellist resteali julmalt aga hoia oma silmad lahti, kui ta vastu hakkab mängima, siis tõmba oma range kitsaks ning oota kätt. Kui ei hakka, siis steali niikaua, kuni laseb. Tean paari regulari, kes never-ever ei playbacki ja nende vastu on resteal any2 profitable.

Check-raise - dunno, eriti seda statti ei vaata. Nii palju võid vaadata, et kui saad lampi check-raise näkku vennalt, kes pole viimase 3000 käe juures krodagi check-raisenud, siis ju see value peale on. See, kes jällegi palju check-raiseb, sellega võid end ära stackida.

farik666
30.10.08, 11:11
tänud, just seda mõtlesingi jah

a mõned veel ehk..

flop continuation bet
turn cbet
fold to flop continuation bet
fold to turn cbet
BB fold vs. steal

mõtselt flop ja turn cbet samad mõisted.. aint teine tänav.. mõtlen aga kas numbrid on erinevad? et osad loobivad turnil cbeti peale minema, teised callivad lõpuni..

farik666
30.10.08, 17:10
ajaa ranka.. paar postitust tagasi sinu antud preflop raise andmed...

ma loen 2+2 foorumist:

Preflop Raise: the fraction of the time that the opponent raises preflop. This number indicates how you will have to adjust to this opponent preflop. First off, if it is incredibly small you need not worry about this opponent raising you off a speculative hand. If the players left to act all have miniscule PFRs, you can limp with extremely speculative hands and expect to see very cheap flops, giving you marvelous implied odds. Take advantage of it. However, if an opponent with a PFR of 2% makes a raise preflop, you can fold most of your speculative hands without worrying. (NOTE: if you're going to be heads-up against a full-stacked opponent with a PFR of under 4% who raises to 4 or 5 BBs, you can very safely call with ANY pocket pair on implied odds alone, because if you hit your set, you'll stack your opponent VERY frequently. The tiny PFR tells you much about their holdings, and most of these opponents will commit a full stack to the pot with a hand that is powerful enough to convince them to raise preflop.)

sinu andmete järgi seadistasin HEM'i ära ja praegu päev otsa olen jebland sellega (lauad hanguvad)...näitab et enamused mängijad on täielikud NIT'id...

seda NL10 laudades... või saan ma jälle millestki valesti aru??

Tänud!

ranka
30.10.08, 17:24
sinu andmete järgi seadistasin HEM'i ära ja praegu päev otsa olen jebland sellega (lauad hanguvad)...näitab et enamused mängijad on täielikud NIT'id...

seda NL10 laudades... või saan ma jälle millestki valesti aru??

Tänud!


Tervist farik666!

Kindlasti on laudades palju nitte, kelle VPIP ja PFR on väga väikesed. Aga väga palju on ka passiivseid (tegelt enamus vist) statione, kelle VPIP on seal 20-30 vahel ja PFR on 2-10 vahel.

Kena õhtu jätku,
Ranka.

farik666
30.10.08, 22:07
Ikka ei saa aru hästi sellest PFR ja AF asjast... kui on tüüp statidega 32/9/2.1 siis ei oska absull millegi peale tüüpi panna.. ei oska isegi stiili ära arvata... loose-passive ehk ja mängib enamusi kaarte ja võiks proovida preflop stealida v siis cbetida ??

ranka
30.10.08, 22:24
Ikka ei saa aru hästi sellest PFR ja AF asjast... kui on tüüp statidega 32/9/2.1 siis ei oska absull millegi peale tüüpi panna.. ei oska isegi stiili ära arvata... loose-passive ehk ja mängib enamusi kaarte ja võiks proovida preflop stealida v siis cbetida ??


Siis ta mängib üldse kokku 32% kaarte ja raiseb 9% kaardidest. Seega ta limbib´/callib igasugu sodiga aga raiseb suhteliselt tight rangega. Selliseid kui ta on sisse limpinud siis on väga raske teda käe peale panna aga sa teda, et ta on halb mängija ja ta mängib oma kaarte üle ning igasugu top paarid ja ülepaaride on tema vastu nutsid. Eriiti, kui maas on tõmbeid, sest selline vana on väga agresiivne igasuguste tõmmetega.

Keegi ei ole sündinud profiks, harjutamine teeb meistriks. Kogu aeg proovi mõelda, et mis käsi ta mängib ja jälgi ka käsi, mis Sd-le läksid. Mingi aeg saad juba tunnetuse kätte ning oskad arvata, mis käsi mingi vastase tüüp mängib.

farik666
30.10.08, 23:13
suurimad tänud.

ranka
30.10.08, 23:30
suurimad tänud.


YW

BuildUp
31.10.08, 00:32
praegu päev otsa olen jebland sellega (lauad hanguvad)...näitab et enamused mängijad on täielikud NIT'id...

seda NL10 laudades... või saan ma jälle millestki valesti aru??

Tänud!


Väga suur vahe on kas sa mängid päeval või õhtul. Õhtul tulevad igasugused sulelised ja karvased välja ning siis hakkab õige tsirkus. Päeval on platsis enamasti regularid.

farik666
31.10.08, 01:03
aga ranka või keegi ehk viitsite neid paar posti üleval mul toodud stattide kohta ka veits rääkida... (keskmised valued vms..)

ranka
31.10.08, 06:05
Ok aga need on juba väga sõltuvad statid, mis sõltuvad kõige rohkem olukorrast, vastasest, sinu imagest, stackidest jne.



tänud, just seda mõtlesingi jah

a mõned veel ehk..

flop continuation bet
turn cbet
fold to flop continuation bet
fold to turn cbet
BB fold vs. steal


Flop CBet%
60-70% on hea. Kui vastasel on see üle 70%, sinna 80% ligi siis ta on CBET'i masin ja siis floatimine (callida flopi CBet, et varastada pot turnil, kui ta checkib) või check-raisemine on "tasuta raha" tema vastu. ETTEVAATUST! Osad mid-stakes regularid, kes on TOP10 mängijad open-minraisevad ja suht 80-90% ajast CBet'ivad! Sellistest hoia eemale ja ära hakka ilma põhjuseta floatima/check-raisema. Float ja check-raise käivad just robotite kohta, kes mängivad paljudes laudades ja ei kohandu vastase mängudele. Kui CBet on alla 60%, siis tea, et sellline vastane eriti ei CBet'i ilma käeta ning tihti saad talt flopist poti ära varastada.

CBet'i jaoks vajalikud statid: Fold to Flop Bet, Fold to Turn Bet, Turn CBet, Went to SD, Turn AF.
Paar näidet: Kui vastasel on CBet% väike (60% või väikem) ja Fold to Flop Bet suur, siis on ta ideaalne target callimiseks laia rangega positsioonil, et varasta pot flopis. Kui vastasel on CBet% suur (70%+) aga CBet Turn% (reeglina ka Turn AF) madal ja Fold To Turn Bet kõrge (65%+) siis ta on ideaalne target "Floatimiseks", et callida flopi bet ja kui ta turni checkib, siis pot tuuri lasta. Kui Went To Sd on kõrge või Flopi ja Turn'i Fold% on madal, siis ära eriti teda bluffi.


Turn CBET:
Sellest ma ei oska mitte midagi rääkida, kuna see on tõesti situatsiooni keskne olukord ning paljud enam automaatselt Turnil 2-nd barrelit ei lase.

Fold to Flop CBET:
See võiks olla 60% kanti. Kui ta on vähem, siis ilmselge foldib liiga vähe ning exploitemiseks ära sellised vastaseid õhuga CBeti. CBeti neid ainult käega ja naudi, kuidas raha tuleb. Kui Fold to CBet% on kõrge (70%+), siis CBet'i any2.

Väike nipp, kuidas ära tunda floater ja neid hävitada. Kui mängijal on Fold To CBet% madal (60% või väiksem), siis kohe jälgi kahte statti - kas ta Turn AF on suurem, kui Flop AF ja kas ta Fold to Turn Bet on suur (60%+)? Kui jah siis see tähendab seda, et ta on Turn'il Agresiivsem, kui Flopis ja ta Foldib Turni's väga paljusid käsi aga Flop'is ei foldi. See siis tähenda seda, et ta tihti callib flopi ja kui sa betid turni, siis ta foldib turnis. Kui sa turni ei beti, siis sa betib turni ise. Seega ta on floater ja see on ta strateegia.

Kuidas tappa?
1. Kui sa cbettisid ilma käeta ja turniks kätt ei saanud, siis peaaegu alati lase 2-nd barrel, sest ta flopi callis väga laia kätevahemikuga, et turnil pot varastada!
2. Kui sul on käsi, millega sa tahad all-in saada siis beti flop ja checki turn. Sest ta on floater ja ta betib iga turni ise sinu eest ning check-raise muutub kasumlikuks!

Sama võid teha ka tõmmete ja muu jamaga - saad rohkem pappi.

BB fold vs. steal
Peaks olema 80% kanti. Rohkem ei oska midagi öelda aga kui see stat on üle 90%, siis steali sellist junni IGA KAHE KAARDIGA. NB! Kui sa oled button, siis sa pead jälgima ka SB-d, et mis ta SB Fold vs. steal on.

Palun :)

Aga rohkem ei viitsi statte ümber tõlkida, sest sa oled enamuse ära küsinud ja teised tõesti olenevat väga palju vastasest.

farik666
31.10.08, 11:09
suured tänud jällegi.. väga asjalik teema üldiselt kes siin HUD'i üritab selgeks saada... veits jebimist ja segadust on veel.. eriti värvide paika saamisega jne.. aga hakkab looma...

farik666
01.11.08, 12:43
Tight (Nit): PFR: 9 või väiksem.
Keskmine PFR: 10-15
LAG: PFR: 16+

on need ikka arvestatavad???

ma vaatan praegu mängijaid kellel on vähemalt 1000 kätt ja mitte keegi pole üle 10ne ???

ranka
01.11.08, 12:47
Tight (Nit): PFR: 9 või väiksem.
Keskmine PFR: 10-15
LAG: PFR: 16+

on need ikka arvestatavad???

ma vaatan praegu mängijaid kellel on vähemalt 1000 kätt ja mitte keegi pole üle 10ne ???


Mida sa täpsemalt vaatad? See on nittish PREFLOP RAISE range! Et statid oleksid "õiged" pead sa ka kõrvale võtma VPIP. Kui ta VPIP on 30 ja PFR on 2, siis on tegu kohutavalt loose mängijaga, kelle raising range on nittish! Aga üldiselt on ta väga halb mängija ja väga loose koll.

Kui ta VPIP on PFR lähedane, näiteks VPIP 11 ja PFR 9, siis on tegu puhta nittiga, kes on väga tight. Selgitasin algul statistikat natuke valesti.

Ja üks asi veel.

Ärge olge selles statistikas nii kinni. Vaatan, et viimasel ajal on kole palju inimesi hakanud HEM-i ja PT3 sikutama aga tegelikkuses need statistika programmid ei ole nii tähtsad. Mina kasutan neid eelkõige selleks, et saada teada, mis mängijaga on tegu - kas ta on loll lammas, tight või nit. Ning kui on väga raske otsus või olen kahevahel siis kasutan statistika abi, et võtta vastu õigem otsus.

90% peaks ikka tulema läbi Teie oskuste ja 10% siis peaks statistika juurde andma! Kui Te vastupidi mängite, siis kahjuks ei jõua Te selle mänguga eriti kõrgele.

farik666
01.11.08, 13:11
vot nii jah.. üritangi selgeks teha kuidas statistika abil vastaseid kindlaks teha ja milliste käte range peale neid panna.. 3 päev õpin seda ja järjest selgemaks hakkab minema.. suured tänud veelkord.

ranka
01.11.08, 13:15
vot nii jah.. üritangi selgeks teha kuidas statistika abil vastaseid kindlaks teha ja milliste käte range peale neid panna.. 3 päev õpin seda ja järjest selgemaks hakkab minema.. suured tänud veelkord.


Võta heaks!

Ja meeldiv kuulda, et õpid ja arened!

Edu laudades ja õpingutel!

farik666
01.11.08, 13:18
et kui VPIP on 24 ja PFR 11 siis oleks tegu suht loose-aggressive mängija... ja võin ta a la kõrge pocket pairiga vabalt üle tõsta, või mis?

lenC
01.11.08, 13:21
et kui VPIP on 24 ja PFR 11 siis oleks tegu suht loose-aggressive mängija... ja võin ta a la kõrge pocket pairiga vabalt üle tõsta, või mis?

Loose on ta küll, PF pigem passiivne, kui agressiivne(sest callib liiga palju). Siia võiks Ranka nüüd sisestada Diebitteri Hand range'i lingi, ise ei leidnud seda üles.

ranka
01.11.08, 13:25
Diebitteri käe range link on olemas ka meie Lingikogu (http://arion.pri.ee/foorum/index.php/topic,38.0.html) teemas. Kes ei viitsi vaadata siis aadressiks on: http://www.happyhunter.com/handrangesv4.htm

BuildUp
01.11.08, 13:28
Diebitteri käe range link on olemas ka meie Lingikogu (http://arion.pri.ee/foorum/index.php/topic,38.0.html) teemas. Kes ei viitsi vaadata siis aadressiks on: http://www.happyhunter.com/handrangesv4.htm


See on küll puhas kuld.

lenC
01.11.08, 13:34
See on küll puhas kuld.

Vaadake just ette, et ei võtaks seda puhta kullana (a la kasutate sessi kõrval vms). Kuna kõik oleneb rohkematest faktoritest, kui 2-st numbrist. Aga suure pildi peaks kätte andma küll.
:)

ranka
01.11.08, 13:40
Kõige parem pange oma statid sinna rangesse ja vaadake, mis hand range annab. Siis saate võrrelda, kui täkesse või mööda need ranged on.

BuildUp
01.11.08, 14:10
Vaadake just ette, et ei võtaks seda puhta kullana (a la kasutate sessi kõrval vms). Kuna kõik oleneb rohkematest faktoritest, kui 2-st numbrist. Aga suure pildi peaks kätte andma küll.
:)


Seda küll, aga ta annab sulle ka siiski üsna palju.

farik666
01.11.08, 16:04
kuidas on nii et osadel vendadel näitab Agg. Factor üle 10ne on see normaalne??

BuildUp
01.11.08, 16:10
kuidas on nii et osadel vendadel näitab Agg. Factor üle 10ne on see normaalne??


Tal lööb selle korra üles kui ta drawiga raiseb.

ranka
01.11.08, 16:30
kuidas on nii et osadel vendadel näitab Agg. Factor üle 10ne on see normaalne??


Sest nende vendade kohta on väga vähe käsi? (alla 100 käe)

farik666
01.11.08, 17:01
Sest nende vendade kohta on väga vähe käsi? (alla 100 käe)


läks enne meelest kirjutada et käsi on 1800 ühe kohta siin sellise statiga..

lenC
01.11.08, 17:07
Ma arvan, et antud juhtudel pole asi liigses bettimises ja raisemises, vaid liigses foldimises(callimise asemel siis).

lebovend
01.11.08, 17:12
woah, seda ma ei teadnudki, et aggressioni arvutamisel v6etakse arvesse ka foldimist...
kust kohalt sa leiad neid valemeid, mille j2rgi neid statse arvutatakse?

lenC
01.11.08, 17:29
Foldimist ei võeta.

Bets+Raises/calls on AF-i valem, kui liiga vähe callida(kergekäeliselt foldida), siis läheb AF ka paratamatult suureks.

ranka
01.11.08, 17:57
läks enne meelest kirjutada et käsi on 1800 ühe kohta siin sellise statiga..


ma sellist meest pole enne näinud. Kas selle AF pead silmas AGGRESSION FAKTORIT mitte seda teist AGGRESSION PROTSENTI ehk AGGRESSION FREQUENCY't?

farik666
01.11.08, 18:15
Agg Factor jah.. mitte protsent..

lenC
01.11.08, 18:15
ma sellist meest pole enne näinud. Kas selle AF pead silmas AGGRESSION FAKTORIT mitte seda teist AGGRESSION PROTSENTI ehk AGGRESSION FREQUENCY't?

Pane players tabi 1000 hands minimum ja sordi AF järgi(factor), ma sain 5 meest, kel üle 10-ne. Võitjal on 5,3k kätt ja AF 26. 6-max ka tho.

farik666
01.11.08, 18:20
just tegin seda.. 2K kätt ja nüüdseks Agg 7.32 peale langend..

Davy
02.11.08, 12:22
Ok aga need on juba väga sõltuvad statid, mis sõltuvad kõige rohkem olukorrast, vastasest, sinu imagest, stackidest jne.

Flop CBet%
60-70% on hea. Kui vastasel on see üle 70%, sinna 80% ligi siis ta on CBET'i masin ja siis floatimine (callida flopi CBet, et varastada pot turnil, kui ta checkib) või check-raisemine on "tasuta raha" tema vastu. ETTEVAATUST! Osad mid-stakes regularid, kes on TOP10 mängijad open-minraisevad ja suht 80-90% ajast CBet'ivad! Sellistest hoia eemale ja ära hakka ilma põhjuseta floatima/check-raisema. Float ja check-raise käivad just robotite kohta, kes mängivad paljudes laudades ja ei kohandu vastase mängudele. Kui CBet on alla 60%, siis tea, et sellline vastane eriti ei CBet'i ilma käeta ning tihti saad talt flopist poti ära varastada.

CBet'i jaoks vajalikud statid: Fold to Flop Bet, Fold to Turn Bet, Turn CBet, Went to SD, Turn AF.
Paar näidet: Kui vastasel on CBet% väike (60% või väikem) ja Fold to Flop Bet suur, siis on ta ideaalne target callimiseks laia rangega positsioonil, et varasta pot flopis. Kui vastasel on CBet% suur (70%+) aga CBet Turn% (reeglina ka Turn AF) madal ja Fold To Turn Bet kõrge (65%+) siis ta on ideaalne target "Floatimiseks", et callida flopi bet ja kui ta turni checkib, siis pot tuuri lasta. Kui Went To Sd on kõrge või Flopi ja Turn'i Fold% on madal, siis ära eriti teda bluffi.


Turn CBET:
Sellest ma ei oska mitte midagi rääkida, kuna see on tõesti situatsiooni keskne olukord ning paljud enam automaatselt Turnil 2-nd barrelit ei lase.

Fold to Flop CBET:
See võiks olla 60% kanti. Kui ta on vähem, siis ilmselge foldib liiga vähe ning exploitemiseks ära sellised vastaseid õhuga CBeti. CBeti neid ainult käega ja naudi, kuidas raha tuleb. Kui Fold to CBet% on kõrge (70%+), siis CBet'i any2.

Väike nipp, kuidas ära tunda floater ja neid hävitada. Kui mängijal on Fold To CBet% madal (60% või väiksem), siis kohe jälgi kahte statti - kas ta Turn AF on suurem, kui Flop AF ja kas ta Fold to Turn Bet on suur (60%+)? Kui jah siis see tähendab seda, et ta on Turn'il Agresiivsem, kui Flopis ja ta Foldib Turni's väga paljusid käsi aga Flop'is ei foldi. See siis tähenda seda, et ta tihti callib flopi ja kui sa betid turni, siis ta foldib turnis. Kui sa turni ei beti, siis sa betib turni ise. Seega ta on floater ja see on ta strateegia.

Kuidas tappa?
1. Kui sa cbettisid ilma käeta ja turniks kätt ei saanud, siis peaaegu alati lase 2-nd barrel, sest ta flopi callis väga laia kätevahemikuga, et turnil pot varastada!
2. Kui sul on käsi, millega sa tahad all-in saada siis beti flop ja checki turn. Sest ta on floater ja ta betib iga turni ise sinu eest ning check-raise muutub kasumlikuks!

Sama võid teha ka tõmmete ja muu jamaga - saad rohkem pappi.

BB fold vs. steal
Peaks olema 80% kanti. Rohkem ei oska midagi öelda aga kui see stat on üle 90%, siis steali sellist junni IGA KAHE KAARDIGA. NB! Kui sa oled button, siis sa pead jälgima ka SB-d, et mis ta SB Fold vs. steal on.

Palun :)

Aga rohkem ei viitsi statte ümber tõlkida, sest sa oled enamuse ära küsinud ja teised tõesti olenevat väga palju vastasest.


Irw täielik kuld jällegi... copy pastesin wordi ja hiljem vaatan oma statte, et aru saada kuidas "paremad" vastased mind exploiteda võivad.

Svenza
18.11.08, 15:28
Ma siin nüüd mängisin seda NL100 viiel laual korraga
25/18/4
23/9/12
20/11/4.3
21/14/1.7
19/11/2.8

On normaalne vä? Ma cashis veel suht donk, aga siin neid õpetusi lugedes on midagi kõrva taha jäänud. No ja täitsa biiditav mäng on tundub. Paar laksu on kalliks läinud kui olen TT ja 66 raisend ja reraise peale maha ei pannud. Korra KK vs AA full buyini kaotand ja kaks korda võitnud AA vs KK preflop allin.

peokuningas
18.11.08, 16:32
Ma siin nüüd mängisin seda NL100 viiel laual korraga
25/18/4
23/9/12
20/11/4.3
21/14/1.7
19/11/2.8

On normaalne vä? Ma cashis veel suht donk, aga siin neid õpetusi lugedes on midagi kõrva taha jäänud. No ja täitsa biiditav mäng on tundub. Paar laksu on kalliks läinud kui olen TT ja 66 raisend ja reraise peale maha ei pannud. Korra KK vs AA full buyini kaotand ja kaks korda võitnud AA vs KK preflop allin.


Kui eeldada, et igal laual sama arv käsi, siis keskmine statt tuleks ca 22/13/5. Mu meelest VPIP ja PFR vahe on siin liiga suur. Limbi vähem ja raise rohkem ja kui saaksid statid miski 18/16 juurde siis oleks juba päris hea. Agressiivsus tundub ka OK olevat.

farik666
07.01.09, 21:04
mul on küsimus flop cbeti ja turn cbeti kohta... kas need peaksid olema ka enamvähem sama väärtusega.. või on kõik situatsioonikeskne?
Et vaatan vastast..kas panen teise barreli või ei..

mul flop cbet 70.1% ja turn cbet 47.4%, saaks siin kuidagi midagi paremini ?

kui nii mängin sis on suht lihtne vist lugeda mind, et flopil panen enamuse ajast ja turnil rahunen kui callitakse...

ranka
07.01.09, 22:43
Postflop on 100% situatsiooni keskne.

farik666
24.02.09, 19:48
ehk viitsib keegi rääkida statist WTSD% mis peaks olema, milline on callingstation, kuidas käituda nt. 20% ja 68% vastaste vastu antud juhul jne..

endal see sinna 20% kanti..

Tigrano
24.02.09, 21:35
ehk viitsib keegi rääkida statist WTSD% mis peaks olema, milline on callingstation, kuidas käituda nt. 20% ja 68% vastaste vastu antud juhul jne..

endal see sinna 20% kanti..


Full ringi mängides on 25% optimaalne üldjuhul, üle selle näitab erinevaid probleeme juba. Tavaliselt on suur % neil, kes ei panusta hea kaardiga või üldse hilisematel tänavatel, kui peaks seda tegema, seega lähevad tänu sellele showdownile väga tihti. Täpselt samamoodi läheb see % suureks, kui callitakse jubedalt showdownile ehk tavaliselt callitakse väga palju taga olles. Ja siit võime, siis teha järeldused, kes nii mängivad, kindlasti suur % on tegu kehvade mängijatega ehk esimese näite põhjal, kui ei osata bettida on tegu tihti loose passiivsete mängijatega. Nende vastu, siis ei tohiks rakendada agressiivsust, kui ei ole kätt ehk ilma käeta mitte bettida, samuti ei tohiks mängida drawsi agressiivselt, sest naad callivad nii või naa ja agressiivsel panustamisel kaob mõte. Ning kõige hullem on kui sellised mängijad panustavad, siis peaks otsima kindlasti põhjust, et foldida. Samuti tuleb käituda teiste mängijatega, kellel see % on suur, sest tegu on calling stationitega ja nende vastu ei saa lihtsalt õhuga ega drawdega panustada.

Kellel aga väike on see %, siis nende vastu saame ka edukalt tavaliselt bluffida, semibluffida jne ehk mängides nende vastu agressiivselt, võtame me tihti poti maha ennem showdowni. Samuti, kui mõni sellise % mängija panustab julgelt mitu tänavat, siis peame otsima põhjust foldimiseks, sest showdownile lähevad tõesti neil ainult väga head käed ja bluffi on seal ikka väga väike protsent.

farik666
24.02.09, 21:44
Super Tigrano, mida me ilma sinuta teeksime? :) et kui 25% on seal optimaalne... siis suurem kui 30% võiks panna juba roheliseks ja alla 20% punaseks või vastupidi..

Ja ühte statti näitab mulle HEM'i popup veel koguaeg: Raise1 ??? mida see tähendab... esimene panustaja flopil ?? Paluks selle stati kohta ka kommentaare ja rangesid..

Tigrano
24.02.09, 21:53
Super Tigrano, mida me ilma sinuta teeksime? :) et kui 25% on seal optimaalne... siis suurem kui 30% võiks panna juba roheliseks ja alla 20% punaseks või vastupidi..

Ja ühte statti näitab mulle HEM'i popup veel koguaeg: Raise1 ??? mida see tähendab... esimene panustaja flopil ?? Paluks selle stati kohta ka kommentaare ja rangesid..


Ma arvan, et igaksjuhuks võiks natuke suurema range võtta, kui 30% ja natuke vähem, kui 20%, siis on kindlam. Kindlasti vaata paralleelselt mängija VPIP ja PFR%, et mängija tüübist aimu saada.

Ma ei tea seda teist raise1 ei kasuta, aga see peaks olema: (Raise First is similar to Pre Flop Raise except it doesn’t include 3bets as its only the 1st person to raise that has their Raise First stat effected and it doesnt include raising limpers.) Jubedus, ei hakkaks isegi tõlkima ;D

Kõik HEMi stattide tähendused: http://www.holdemmanager.net/faq/afmmain.aspx?faqid=156

Nozzu
24.02.09, 21:55
Super topic tõesti. Tänu Farikule kes küsimustega pommitab ning Rankale ja Tigranole olen minagi nüüd jupi maad targemaks saanud. Varasemalt jälgisin ainult kolme standard indikaatorit ning ei osanud ei cbet, fold cbete ega wtsd-d lugeda.

Tigrano
24.02.09, 21:56
Minu jaoks kõige olulisem stat on fold to cbet, see räägib juba enda eest arvan ;)

human
03.04.09, 15:01
Kui palju umbes oleks Triobetis 6max rahalauas ,suht lõdavs ja odavas statsides just No. flops seen % .minul seda alla 46-47 võimatu saada ja kui vaja ,siis kuidas seda alla saada .Tilt on kõva tulema.