PDA

View Full Version : Pokkeriprode kalastusnurk



Leheküljed : 1 [2] 3 4 5

leits
04.06.10, 19:50
pean ka mignite õigete kalameestega kalale saama, mul sõpradega ööpüükidele minekud teada .. 2 kasti õlut ja 3l viina kaasa .. ommiku tohutus pohmellis ja parimal juhul 1 kiisk

inward
04.06.10, 20:25
Samas pisut sakkis peaga on väga hea kala püüda, kuidagi lihtsam on kala tapmisega asjata siis , eriti mõne korraliku haugi puhul :D.

wousha
04.06.10, 21:18
Ega keegi forellikütt siin foorumis ei ole ? Ise alles hiljuti hakkasin pihta ning nüüdseks mõne nädalaga varustuse alla ca 5k matnud, on ikka haigus rsk. Algas see triangel vast sellest, kui teise viskega oli ühel põlvamaa väiksel jõel ca kilone forell otsas ( esimene vise läks teise kaldasse võpsikusse ) Kuid kahva mitte olemasolemise tõttu suutis sõber kuidagi selle forelli käte vahelt minema lasta.

leits
04.06.10, 21:20
Ega keegi forellikütt siin foorumis ei ole ? Ise alles hiljuti hakkasin pihta ning nüüdseks mõne nädalaga varustuse alla ca 5k matnud, on ikka haigus rsk. Algas see triangel vast sellest, kui teise viskega oli ühel põlvamaa väiksel jõel ca kilone forell otsas ( esimene vise läks teise kaldasse võpsikusse ) Kuid kahva mitte olemasolemise tõttu suutis sõber kuidagi selle forelli käte vahelt minema lasta.

ma peaageu olen, aga kalal pole veel k2ind :D::D muretsesin omale landid, ridva jne .. agha ajapuudusel pole joudnud, ise ka louna eestist. tho kahlamis pykse jms pole fancysid asju .. mingi peale 15 juunit k2iks ise ka esimest korda :D võtad mind punti :D?

wousha
04.06.10, 21:29
Krt ma ise samasugune algaja sellel teemal, kuid kunagi võiks ju mingi tripi teha küll, nagu ma aru olen saanud, siis sa Tartus pesitsed ? Ise ka Tartu inimene muidu .. Mul sõber suurematsorti forellikütt lennukaga ( ise spinna ostsin ), uurin talt need paremad kohad välja ära.

Mul ka päris kahlakaid pole, on sellised vöökohani DAMi kummarid v minikahlakad. Täna sai 25 taskuga vest endale ostetud, kuhu kõik see kraam ilusti käe jala juurde ära paigutada.

Plaan oli ka täna minna, kuid ilm liiga päikseline oli forelli jaoks ning jäi minemata.

leits
04.06.10, 21:47
Ma ei tea pyygist suht mdigai. pole never pyydnud, aint haugi jahtija olen olnud :D Tartust jah muidu, pean maalt tavaari siia vedama. Patilaa orgunnis mulle igast v2gevad landid. Kuda siin tartu kandis on .. ilma nende suurte kummariteta saab mööda kaldaid tuiata? tulevikus endal ka plaanis need kahlamis pyksid vms ikka

Esmalt prooviks ära selle 2geda pyygi .. haugist lihtsalt siiber :D ja eestis imo pole ka neid :D

wousha
04.06.10, 22:07
No oleneb täiesti jõest .. mõnel jõel vast saab tossudega ka isegi hakkama, kuid eelmine nv sai käidud jõel, kus ilma nende suurte kummariteta poleks midagi suurt teinud .. Kuna forellijõed kohati ikka väga madalad, siis saab ikka risti üle jõe ka kõnnitud .. seda enam, et kui vise ei ole päris täpne veel, siis vastaskalda võpsik on tõsiasi üsna tihti, kus see lant maandub. Kui päevas kümneid lante ära ei taha lasta, siis on vaja ikka päästmas käia.

Tartu kandis vist ma ei teagi ühtegi normaalset forellikat, peab ikka sõitma veits autoga, kas siis põlva/võru poole või siis sinna jõgeva poole.

Kodu
05.06.10, 10:44
tartus kindel kala koht on ikka Emajõgi tigrano ja alaska võivad kinnitada ;)

low-flow
05.06.10, 15:37
tartus kindel kala koht on ikka Emajõgi tigrano ja alaska võivad kinnitada ;)

Kui saladus pole, siis kus täpsemalt mõtet uss likku visata on. Olen mitmest kohast proovinud, aga siiani tühjade kätega jäänud...

Kodu
05.06.10, 18:14
Oleneb millega püüda ja kuna. Pokkeriprode kalastus trippil said kõik mehed kolme päevaga vähemalt ühe kala. Mul pole veel õnnestunud päris nulli meheks veel kordagi jääda. Püüan peamiselt põhjakaga ja tavaliselt lähen Tartu vangla tagant jõe äärde.

Kodu
06.06.10, 20:25
Tulin just parvetamast. Sai tunnike keset päeva tonkatatud ja 1 latikas grillile, 1 latikas tagasi kasvama, 2 särge ja 1 kiisk.

wousha
14.06.10, 21:25
Sai just forellilt tuldud, kuid mitte ühtegi kaldale ;( Kogenum sõber sai umb 5 forelli kaldale, millest 2tk ka kotti.

Krt kalliks läheb see käik, kui umb 140km edasi-tagasi, auto ka paras kütteröövel ning kala ka veel ei saa ;(

low-flow
17.06.10, 12:58
Eile oli jälle, loodan, et suures jalkatuhinas te seda nuts saadet maha ei maganud. ;) Genka lükkas elu ikka korralikult. :D

leits
17.06.10, 13:40
ma t2ispeaga n2gin .. huvitav pyygimeetod

inward
17.06.10, 15:03
Haugi või forellipüügi erisaade võiks varsti tulla, seda ootan õhinaga.

leits
17.06.10, 15:17
Ma eile "pyydsin" rimist pool suitsu angerjat ja 2 lõhet ka

Rigged
17.06.10, 21:57
Räigelt tahaks kalale minna, nahhui selle mootorpaadi jaoks on luba vaja ;S

wousha
17.06.10, 21:59
oleneb kõik mis mootorpaati sa juhtida tahad. Kuni 25kw ehk siis umb 30hj mootoriga paadi juhtimiseks pole lube vaja.

Kodu
14.07.10, 08:20
Nii käes on aeg hakata plaanima uut kalastus tripi e. 3 päevaks parvega Emajõele. Eelmise tripi info siin sama teemas ees olemas. Kes ei tea millega tegu, saab ise uurida. Eelmise aasta osalejad siis oleks eelisjärjekorras (Alaska, Tigrano ja Rohelinekonn). Kokku võiks tulla meid 6..7 nägu. Sellel aastal oleks plaan see asi käima panna nädalasees, kuna plaanimisega nii hiljaks jäänud, et nädalavahetused on juba parvel kinni. Toimuda saaks see ajavahemikus 9.august kuni 27.august.
Vaataks siis esmalt palju oleks huvilisi ja millised kuupäevad antud tingimustel kõige paremini sobivad.

Allu
15.07.10, 01:07
püüdsin ojast merineitsi välja, küsis, et mis mure. vastasin, et ke**i tahaks. ja sain

mislinn
15.07.10, 01:41
püüdsin ojast merineitsi välja, küsis, et mis mure. vastasin, et ke**i tahaks. ja sain

kift. :eek:

low-flow
15.07.10, 02:44
püüdsin ojast merineitsi välja, küsis, et mis mure. vastasin, et ke**i tahaks. ja sain

kas sabaga või ilma?

Tigrano
15.07.10, 08:46
Nii käes on aeg hakata plaanima uut kalastus tripi e. 3 päevaks parvega Emajõele. Eelmise tripi info siin sama teemas ees olemas. Kes ei tea millega tegu, saab ise uurida. Eelmise aasta osalejad siis oleks eelisjärjekorras (Alaska, Tigrano ja Rohelinekonn). Kokku võiks tulla meid 6..7 nägu. Sellel aastal oleks plaan see asi käima panna nädalasees, kuna plaanimisega nii hiljaks jäänud, et nädalavahetused on juba parvel kinni. Toimuda saaks see ajavahemikus 9.august kuni 27.august.
Vaataks siis esmalt palju oleks huvilisi ja millised kuupäevad antud tingimustel kõige paremini sobivad.

See kõige seffim variant üldse kala püüda, ilus loodus, vinge parv saunaga, et sõida kasvõi peipsile, lahe pokkeriseltskond aga ma vist ise jään välja, sest loobusin kalapüügist üldse ja viskasin varustuse nurka, sest ei saanud kunagi kala :biggrin:

kivisaba
15.07.10, 11:13
See kõige seffim variant üldse kala püüda, ilus loodus, vinge parv saunaga, et sõida kasvõi peipsile, lahe pokkeriseltskond aga ma vist ise jään välja, sest loobusin kalapüügist üldse ja viskasin varustuse nurka, sest ei saanud kunagi kala :biggrin:

kui ei biidi siis kohe quit jah ?

Tigrano
15.07.10, 12:32
kui ei biidi siis kohe quit jah ?

See talv käisin ka kalal mingi 5 korda ja ostsin söödad värgid isegi ja mitte ühtegi kala :) Rääkimata sügisel havi püüdmisest, sest tulemus 0. Ainuke variant kala saada on mul kas võrguga või särge.

rohelinekonn
15.07.10, 12:38
ära blocki ja lenda kohale.

Allu
15.07.10, 13:15
kas sabaga või ilma?

lestadega..

Owner85
15.07.10, 14:13
Konnaga rääkis mulle sellest tripist ja oleksin käsi tulema,ning Tigranole teeks kiire kalapüüdmis kursuse ja nipid nõksud,kuna ise olen õnge käes hoidnud alates 5a saati ja püüan,talvel/suvel/vee peal ja veeall:)

rohelinekonn
15.07.10, 14:19
sa ndl sees töölt vabaks saad mõned päevad? sinine leht vms

alaska
15.07.10, 14:35
kõlab hästi üritus igatahes. Kahju et ma joomise maha jätsin...

janek174
15.07.10, 15:44
Krt, vanasti kui maal elasin, sai ikka enamus aega jõe ääres passitud. Nüüd see kala püüdmine kuidagi ära vajunud. Ehk oleks ka õige aeg vana hobi ellu tagasi äratada. Kui ainult see topic sama kiirelt meelest ei lähe, kui selle leidsin...

Kodu
15.07.10, 17:10
Nii nii hakab tulema. Panen ise nüüd paariks päevaks minema aga pühapäeval tagasi ja siis vaatab veel seda teemat, et mis kuupäevad. Pakkuge midagi nädala sees 9...27 august välja, et saaks hakata asjaga juba süviti tegelema.

masterpuppet
15.07.10, 17:33
Oleksin ilmselt tulemas. Kui kuupäev sobib. Eelmine aasta pidin ka tulema, aga siis jäi millegi pärast asi soiku.

rohelinekonn
15.07.10, 17:37
mis kuupäevad sobivad siis 9..27 vahel nädala sees?

masterpuppet
15.07.10, 17:49
Suvel suht ette ei tea. Aga kui mingid kindlad kuupäevad paika paneks, siis saaks muud plaanid selle järgi seada.

Tarmonator
15.07.10, 19:11
no minul lõppeb küll puhkus ära augustiga ja eeldatavasti läheb siis kiireks, aga ehk kuu alguse poole on võimalik liituda.
seega panen ennast ootelisti ja võimaluse korral liitun, kasvõi üheks päevaks.

Kodu
15.07.10, 19:25
Ega siin mingeid asjalike vastuseid enne tule kui kuupäev paika pole pantud. Proovin siis esmaspäeval lukku panna 9 kuni 11 august. Seni on veel võimalus siin selle vastu midagi kosta.

Tarmonator
15.07.10, 19:33
kas K-R ei oleks paremad variandid? ses suhtes, et kes ei saa tulla kolmeks päevaks saaks äkki liituda neljapäeva õhtu peale tööd, sest need reedesed tööpäevad on nagunii nagu nad on :)
minule isiklikult sobiks kindlasti nii paremini.

rohelinekonn
15.07.10, 19:51
ses suhtes vahet arvatavasti ei ole aga kui kolmap kuhugi poole minema sõidame siis peaks neljap tagasi sõitma kuhugi poole ja ütleme et see pole just kõige kiirem relv.

Owner85
17.07.10, 03:39
nädala sees ei saa kindlasti tulla:(

Tigrano
17.07.10, 09:18
ses suhtes vahet arvatavasti ei ole aga kui kolmap kuhugi poole minema sõidame siis peaks neljap tagasi sõitma kuhugi poole ja ütleme et see pole just kõige kiirem relv.

Irw, peale ühte päeva on kõik nii mudas, eriti konn, et tagasiteed ka ei mäletaks ennem reedet :biggrin:

rohelinekonn
17.07.10, 09:33
Irw, peale ühte päeva on kõik nii mudas, eriti konn, et tagasiteed ka ei mäletaks ennem reedet :biggrin:

mine pekki tagasi oskasime ju tulla järved ajasime segi kus käima pidime:cool:

rohelinekonn
17.07.10, 09:34
nädala sees ei saa kindlasti tulla:(

sinisest lehest oled kuulnud?

Tigrano
17.07.10, 10:29
mine pekki tagasi oskasime ju tulla järved ajasime segi kus käima pidime:cool:

Hahahah, see oli jah kõva sõna, mingi 25km mööda valet jõge sõita, et peale seda kurvi tuleb järv kindlalt ahhahahahah.

Kodu
17.07.10, 14:29
mul pole põhimõtteliselt vahet kas start on esmaspäev või kolmapäev. Aga sellega jah peab arvestama , et hiljem liitumine (eriti üks haaval tilkumine) on keerukas kuna vahemaad võivad olla suured ja operatsioon liituja pardale võib võtta näiteks hullemal juhul 8 h. Seda siis kui üritatakse parajasti peidetud järve leida mööda vale jõge sõites;) aga 25 km on Tigrano liialdus

Kodu
19.07.10, 12:32
Nüüd siis kuupäevad lukkus. Trip toimub 11.august kuni 13. august. Regamine avatud.

1 Kodu
2 rohelinekonn

5 kohta vaba

masterpuppet
19.07.10, 18:56
Olen kohal.

Owner85
20.07.10, 02:42
ei sa ikkagi tulla,firma suvepäevad ka siis:(

Kodu
20.07.10, 08:09
Trip toimub 11.august kuni 13. august. Regamine avatud.

1 Kodu
2 rohelinekonn
3 masterpuppet

4 kohta vaba

rohelinekonn
23.07.10, 07:40
vaatasin just pilte eelmise aasta omasi ja meenutasin et ikka päris kino sai tehtud. See oli ikka parim kui me Alaskaga pidime vette minema lükkama parve välja mudas peaga:p

leits
23.07.10, 14:36
käisin ka eile kalmaaritükiga kalal, ******* ei saand

Sass
23.07.10, 14:53
hirmutasid kalad oma lolli jutuga 2ra obv

leits
23.07.10, 15:01
l2ksid bustosse, keegi stake ei anna ja paha tuju?

oh su elu on ikka keeruline

Sass
23.07.10, 15:02
l2ksid bustosse, keegi stake ei anna ja paha tuju?

oh su elu on ikka keeruline

pluss yks

muud osas.. not yet

rohelinekonn
23.07.10, 15:05
käi perse sass. On vaja igat teemat oma sitaga risustada? Mine mölise offtopicus ahv raisk. Vaikselt hakkab koppa ette viskama see sinu mölisemine igas teemas

k2snakalle
23.07.10, 16:52
kui keegi mulle kalastusvarustust laenaks, siis olen ka tulija

Sass
23.07.10, 17:04
varustus nyyd kyll eriti kallis ais pole.. sulle vb paar- mõned BI-d lähevad

Kodu
23.07.10, 22:58
ega sass ei jätta( seni kuni banni ei saa) aga käsna varustus nüüd küll probleem pole.

Sass
23.07.10, 23:03
ega sass ei jätta( seni kuni banni ei saa) aga käsna varustus nüüd küll probleem pole.

and what is your problem? krdi l*** ma räägin lihtsalt et varustus pole nii kallis et seda peaks laenama hakkama... ja imo käsnakallel läheb suht hästi, ei tohiks see paar BI talle probleem olla

tyypiline nobrainer- teised mölisevad sassiga- oo näe sass postis ma mölisen ka sassi posti peale olen ka khuul mees siis

Kodu
23.07.10, 23:07
nii kaua, kui sa nii sama mölised ja osaline pole, oledgi lihtsalt offtopicu ahv ja esita oma arvamusi seal

Sass
23.07.10, 23:20
wodeva duud

k2snakalle
23.07.10, 23:50
varustus võib ju paar BI maksta, aga ei näe sellel väga pointi kui kalal käimise isu/võimalus tekib 2-3korda aastas.

Kodu
24.07.10, 08:14
Trip toimub 11.august kuni 13. august. Regamine avatud.

1 Kodu
2 rohelinekonn
3 masterpuppet
4 k2snakalle

3 kohta vaba

k2snakalle
24.07.10, 17:13
proovin noname ja keldrimehe ka nõusse saada

wousha
25.07.10, 13:09
peipsilt 5kg ahvenaid kõigest mõne tunniga, kauem tänu tuumapohmellile ei suutnud olla.

Nüüd fileerima ja siis jahu/munaga pannile, omg mis suutäis.

leits
25.07.10, 13:47
ahvena fileerimine .. u sick dude

pastilaa
25.07.10, 14:43
ahvena fileerimine .. u sick dude

Leits lihtsalt ei oska fileerida :P.

leits
25.07.10, 14:50
ma ei peagi oskama..

Owner85
25.07.10, 16:17
enamus ahvenad lähevad mul samuti fileeks ja vahel ka suitsu,hea nuga ja suts teadmisi ja easy!

wousha
25.07.10, 17:53
eh, kui sa leits ei tahagi osata, kuskohast sa siis nii head asja saad ? ;>

Aga tõesti, ahvena fileerimine ei ole mingi kunst, tahab head teravat fileerimis nuga ja veidi harjutamist. Hea kui keegi oskaja näitab alguses liigutused ette, siis läheb nobedalt.

5kg selliseid 150g ahvenaid fileerisin ära täna umbes tunniga. Ootan juba talve, kui ahvenal ka mari sees on, mari pannil muna ja jahuga ära praadida ja siis õlle kõrvale hammustada .. Lihtsalt parim asi ..

leits
25.07.10, 17:56
ma olen 2x fileerind, mõlemad korrad rimi puhastatud lõhe ja suure fiskars köögi noaga ... tavaliselt vannun ja teen l2bi ussi ***** yhe poole ära .. tine pool insta ahju, et mitte end rohkem tilti ajda

aga hetkel mul BBQ shrimpid, squidid ja barracuda fish ees ... ytleks siin kohal et ahven on kehvem ;D

e: sry eksisin, unustasin grillitud v2hid

vsiu100
26.07.10, 07:36
soovitan noort haid.

nomerlot
26.07.10, 09:23
ma olen 2x fileerind, mõlemad korrad rimi puhastatud lõhe ja suure fiskars köögi noaga ... tavaliselt vannun ja teen l2bi ussi ***** yhe poole ära .. tine pool insta ahju, et mitte end rohkem tilti ajda


näe, siin on video, kus näidatakse lõhe fileerimist.
http://www.toidutare.ee/toidutv.php?id=10717

seltsimees
28.07.10, 23:15
Terve tänase õhtu käisime sõpradega mööda Koiva jõe kallast ja loopisime lanti. Saagiks langes üks kilone haug, 2 alamöödulist, kes sõid end nii jubedalt sisse, et ei saanud kahjuks enam tagasi lasta ja üks ahvenapoiss ning olid veel mõned äraminemised. Lisaks leidsin ka ühe 4,5m käsiõnge. :D

Ühesõnaga oli tore päev, kuni suutsin pool tundi enne äraminemist oma uue 3 päeva tagasi ostetud spinnaritva ära lõhkuda. FML. :mad:

pastilaa
28.07.10, 23:25
Ühesõnaga oli tore päev, kuni suutsin pool tundi enne äraminemist oma uue 3 päeva tagasi ostetud spinnaritva ära lõhkuda. FML. :mad:

Juhuks kui ei tea - kui murdekoht otsast mitte väga kaugel, saad kalastuspoest uue sobiva otsarõnga :).

seltsimees
28.07.10, 23:48
Juhuks kui ei tea - kui murdekoht otsast mitte väga kaugel, saad kalastuspoest uue sobiva otsarõnga :).

Nii õnnelikult kahjuks ei läinud, et oleks otsast katki läinud. Ritv sai korralikult muljuda (jäi kahe puu vahele), aga just kettast umbes 10cm kõrgemalt. Ära ta ei murdunud, kuid käega katsudes kohe tunda, et sai ikka korralikult kannatada. :frown:

k2snakalle
29.07.10, 00:12
mu tulek nüüd on väikese kahtluse all, sest maybe on ungarisse minek ja aeg kattub. Eks näis, annan kindlalt teada kui asi on kindel.

masterpuppet
30.07.10, 14:13
Sama kahjuks siin. Et pean retkest ära ütlema. Tuli julmalt vahele üks teine üritus, kus pean 100% kohal olema. Vabandused, teist aastat järjest nüüd nii ära öelda, on ikka väga hale. :/

makz
30.07.10, 14:40
Kus kanti muidu plaan minna?

Kodu
30.07.10, 14:41
Vaata teema esimest posti

Trip toimub 11.august kuni 13. august. Regamine avatud.

1 Kodu
2 rohelinekonn
3 k2snakalle

4 kohta vaba

taipupole
30.07.10, 17:26
Hujoovad, miks te nädala sees teete? 28-29 oleks ideaalne nädalalõpp.

Provoker
30.07.10, 19:59
Just ostsin endale sellised vidinad.;) wish me luck for tomorrow http://www.emofaces.nl/nl/emoticons/f/fishing-emoticon.gif
http://www.upload.ee/image/714554/DSCF2181.JPG

soouni
30.07.10, 20:09
Küsiks vahepeale kas keegi harpuuniga ka kalastab?

Kodu
30.07.10, 22:43
Hujoovad, miks te nädala sees teete? 28-29 oleks ideaalne nädalalõpp.

nädala vahetusel on jõel laulupidu e. rahvast maru palju ja on ka teisi varjatud põhjusi.

Kodu
30.07.10, 22:48
Küsiks vahepeale kas keegi harpuuniga ka kalastab?

plaan on hakata ka sellega tegelema. Esmalt tahaks aga hoopis agvalangi kursused ära teha ja lihtsalt veealust elu vaadata, selleks aga oleks vaja kamraade, kellel sarnased huvid, sest veeall käijakse reeglite järgi mitmekesi. Mis muidugi ei takista juba harpuuniga püüdmist. Lihtsalt prioriteedid on mul millegi pärast nii pidi hetkel

wousha
30.07.10, 23:00
Küsiks vahepeale kas keegi harpuuniga ka kalastab?

Eelmine aasta ostsin kogu komplekti, kuid hetkel müün maha kogu krempli. See asi tahab ikka õppimist väga palju. Ei ole lihtsalt seda aega, et kõigi püügiviisidega tegeleda. Kuldreegel allveekalastuses on, et esimene aasta õpid ujuma, teine aasta kala nägema ning kolmas aasta kala laskma ;)

Sõber võtab osad asjad omale, kuid kindlasti mis alles jääb on Cressi 55cm harpuun õhuga, väga võimalik, et ka Cressi Pro Star lestad, muu varustuse osas asi lahtine.

soouni
30.07.10, 23:02
Räägi hindadest ka neil asjadel

JohannesJ
30.07.10, 23:07
Just ostsin endale sellised vidinad.;) wish me luck for tomorrow http://www.emofaces.nl/nl/emoticons/f/fishing-emoticon.gif
http://www.upload.ee/image/714554/DSCF2181.JPG

selle bluefox-iga olen päris mitu haugi saanud;)
kahju et ta jõepõhja jäi:frown:

wousha
30.07.10, 23:09
Ma ei kujuta ette, kas selles teemas on lubatud asjade müügiga tegeleda ?

Pmst kellel huvi, võib PM saata.

Kodu
01.08.10, 17:58
Vaata teema esimest posti

Trip toimub 11.august kuni 13. august. Regamine avatud.

1 Kodu
2 rohelinekonn
3 k2snakalle

4 kohta vaba

Väike reklaam

viki
01.08.10, 19:23
Tuleks ka,kui võtate.Õngega suht vähe viimasel ajal kala püüdnud.

taipupole
01.08.10, 21:24
Et mulle see aeg ei sobi, kuid huvi nagu oleks, siis kuidas seda parve rentida saab ja on selle kohta mingi lehekülg ehk ka?

wousha
01.08.10, 23:22
Kuskohast plaan parv rentida on ? Kavastus muidu päris mitu parve on, sellised tavalised, kus vbl 5-6kesi ära mahub. Viimane hind mida mäletan, oli seal 500eek/inimene. Kuid minumeelest ka selline parv seal, kus ka saun/grill jne asjad, kuid ei kujuta ette mis selle hind on.

wousha
01.08.10, 23:33
eh, alles nüüd lugesin teema esimest postitust ning paistab, et asjad tunduvad üsna teada olevat ;) Ise juba vbl üks kümme aastat kavastust kalale käinud ;)

Kodu
02.08.10, 11:05
http://www.veematkad.ee/?id=26&lang=et
Sealt saad rentida parve.
See parv millega meie läheme, ei ole rentitav.

Kodu
02.08.10, 11:10
Kui järgmine aasta see foorum eksisteerib, mul on 2 kätt, 2 jalga, 2 silma töökorras siis count me in -- ma olen ka platsis.

Rohelisekonan 4.0 promkat oli kõige kõvem :)

Et, mis värk on???

g00000se
03.08.10, 21:49
Kas keegi Hiiumaal/Saaremaal oskab head kohta soovitada, kus kalale minna? Huvitaks just spinninguga püüdmine.

inward
03.08.10, 22:08
Hiiumaal on suht jama selle kalaga, eriti just spinnaga püüdmisel. Saaremaal merest ikka saaks haugi või asja. Aga noh üleüldse saartel ei ole lihtsalt kalarikkaid jõgesid ja järvi, kust spinnaga püüda saaks ja merest võrguga on palju mõtekam.

rohelinekonn
03.08.10, 22:16
Trip toimub 11.august kuni 13. august.

1 Kodu
2 rohelinekonn
3 k2snakalle

Lisaks siis hetkel maybe 2 kohta kinni mis selgub ndl lõpu poole, seega hetkel veel 2 vaba kohta

ah jaa kõigile kes lõpuks üldse tulevad siis miski 700 eeki eest peame kamba peale ostma ka kütust

ceni
05.08.10, 17:31
Kas keegi Hiiumaal/Saaremaal oskab head kohta soovitada, kus kalale minna? Huvitaks just spinninguga püüdmine.
Hiiumaa kohta ei oska öelda, Saaremaal saab paadi olemasolul spinningugt loopida näiteks Karujärvel või Suurlahel. Suurlahe (tegelt ei ole merelaht, kunagi oli, aga ühenduskoht kinni kasvand) ääres saab Jahimeeste seltsist laenutada paati 30 eek/tund. Paadis aerud + kahv. Ma ei tea, võibolla saab sealt mootori ka laenutada, endal sellega kogemusi pole. Ma olen aru saanud,et paati saab suht 24h laenutada seal.
Mere peal ei ole ise veel loopimas käinud (ostsin ridva see kevad), aga küllap sealt ka võib midagi saada.

k2snakalle
09.08.10, 11:05
Kuna õnneks ma siin juba vahepeal ütlesin, et tulek on kahtlane, siis pole õnneks väga ränk ära öelda. Ungari reis jääb küll hiljemaks, aga krti TTHK tahab sisseastumisel nüüd mingit jura testi teha sellel ajal + vestlus. Seega ei jõua kuidagi. Loodan, et järgmine aasta siis.

Kodu
10.08.10, 22:20
Minek siis homme kell 13.00 konna juurest. Oleme siis väiksema seltskonnaga kui eelmine aasta e. kolmekesi. Kuna osalisi nii vähe siis plaanid juba paigas ja kes veel ärkab siis aega vee alla 14 h.

imthcplant
10.08.10, 22:24
Oleks spinna oleksin kohe käpp...

k2snakalle
11.08.10, 00:52
küll nad sulle spinna laenutavad ;)
mulle öeldi, et varustus pole probleem

Kodu
11.08.10, 08:28
Oleks spinna oleksin kohe käpp...

panin sulle PM tel nr. Helista.

rohelinekonn
11.08.10, 11:28
põrutame minema. võimalus on et me ei ole väga kaugel kavastust ja saame homme sinna järgi tulla kellel huvi on siis helistagu nr saate küsida rankalt või pätrikult

Tigrano
11.08.10, 11:31
Vahvat trippi, ilm peaks ka ilus olema. Anna pärast siis teada, kes suurema kala sai. Panustan kodu peale ;)

Oliverk
11.08.10, 11:39
Nädala jjoksul 2 korda kalal käinud. Laupäeval Kohatu jõel (oli vist) 30 cm haugipulk. Eile VAsalemma jõest samasugune. Ujuvad mõlemad edasi. Eilne kaotus 1 lant ja 1 ritv. Koos miinuskuuga pokkeris suht nutune kuu :D

masterpuppet
11.08.10, 16:23
Mis ridvaga tegid siis? Ja millisega?

Oliverk
11.08.10, 16:35
Lant jäi põhja kuhugi risu otsa kinni ja nii kui korra tõmbasin siis praks ülemine osa murdus. See sama vana teleskoop. Lähen millalgi linna uue jahile.

leits
11.08.10, 16:50
Lant jäi põhja kuhugi risu otsa kinni ja nii kui korra tõmbasin siis praks ülemine osa murdus. See sama vana teleskoop. Lähen millalgi linna uue jahile.

v2ga balla ritv ei tundunud olebat

Oliverk
11.08.10, 16:59
Oli vist 10 a vana. Ja pakun et maksis 150 krooni. Aga hästi teenis.

Btw, ksu Tallinnas hea ridvavalik on? Keegi soovitas miskit Normakut või sarnas mis A LE Coq arenal on. Kus veel?

leits
11.08.10, 17:12
Salmo poes olen k2ind, seal on hea valik ... mustamäel vist oli kui ei eksi

Oliverk
11.08.10, 17:22
Seal vist ainult Salmo ridvad või on muud ka?

Kotkas1000
11.08.10, 17:50
Kui just igapäev kalal ei käi, siis julgen soojalt soovitada Shimano Catana ritvasid. Hinne miski 800.-, aga selle raha eest on hobikalastajale ritva küll ja veel. Ostsin omale säärase haugide piitsutamiseks merele ja olen üllatavalt rahul sellega.
Shimanot saad Normarkist, A´le coq arena alt.

leits
12.08.10, 08:45
Ei mul endal on ka Shiamno Catana, sain 900se ridva 400 krooniga veel :)

Tarmonator
12.08.10, 15:49
leits helistame roheliselekonnale ja lendame parvele. mul tekkis just vaba õhtu ja homne päev

Kodu
13.08.10, 19:37
kodus ja jube rahul

leits
13.08.10, 19:38
kala oli?

rohelinekonn
14.08.10, 08:18
paar väikest latikat saime esimesel ööl. teisel päeval enam kala ei püüdnud. hommikul helistasime venna firmasse varustajale et viina on juurde vaja see lendas kohale viis poodi meid siis sõitsime tartusse välja võtsime sõbra naise peale ostsime rummi ja kimasime edasi bena ostsime kah kuna avastasime et seda nagu pole. Tagasiteel tegime mingis kohas peatuse kus me tahtsime mingitele mimmidele külge ajada aga siis avastasime et nad liiga noored. Samal ajal mu sõber seletas et kui 14 täis siis võib juba nillida. Pms teine päev oli sauna päev iga kilomeetri tagant pandi paat seisma mindi sauna ja ujuma. õhtu lõppes sellega et mulle öeldi oota ma kohe tulen tagasi ning järgmine hetk hakkas paat rappuma ja ragisema sest mingid hakkasid teisel korusel keppima. siis keerasin tümmi lihtsalt kõvemaks ja keerasin magama. Eile hommiku tegime veel sauna ja grillisime viimaseid toite ning hakkasime kodu poole liikuma. Samal ajal lendas sõbrale kõne et maksimast saab 3l veini 100 eeguga. mis seal ikka tuli pead parandma hakata. Samal ajal endale kinnitades et ega ma juua ei tahagi aga kui ei joo siis homme on liiga hull pohmell :p
Lõpp kokkuvõtte vägev tripp ja korralik puhkus kõigest jamast mis kodus ootas. Muud ei midagi kui tuleb järgmist suve oodata.

Tigrano
14.08.10, 08:36
Seekord siis lisandusid parvele ja joogile ka naised :)

Provoker
14.08.10, 10:28
siit kohe tuleb vanasõna meelde, et "naine laevas, laev põhjas"

Provoker
25.08.10, 07:30
Tartu juures oleks vaja teada kalapüügikohti spinna jaoks. Soovitavalt emajõel. Eile käisin esimest korda elus spinnaga kalal ning sain ka oma esimese haugipurika. Miski allakilone oli ja seda kõike koduextra 150eekise ridvaga. Vangla taga proovisin, aga selle koha suur miinus on ligipääs. Ilma maasturita pole mõtet väga üritada.

Skyline
25.08.10, 10:05
Vangla taha suht rott pääseda jaa, kuigi sinna läheb 2 teed, mingi aasta tagasi oli see tagumine (veepuhastusjaama tagant ) variant enamvähem läbipääsetav, viimasel ajal pole proovinud. Ihaste tee pealt pääseb ka sinna, aint teiselepoole emajõge ja seal on paar üsna head spinna loopimise kohta. Lisaks veel kärevere silla all, pead üle uue silla sõitma, maantee piirete vahelt vasakule vana silla juurde, seal pääseb alla. Saab püüda otse jõest ja kui veits kõndida edasi, sis on seal üks kuivendus kraav, sõber sai sealt 2 ~kilost haugipoissi. Luunja silla all pidi ka mingi soliidne pleiss olema, ise käinud ei ole. Sõber rääkis, et kuskil Kurepalu kandis reaalne koht püüdmiseks, täna vbla sinna vaatama, eks näis mis saab.

Kodu
25.08.10, 12:10
Ma vist jätan selle kalastamise jama ka maha, nagu tegi seda tigrano. Ainult üks suur jooma tuleb alati välja rsk ;)

low-flow
25.08.10, 15:16
Luunja silla all pidi ka mingi soliidne pleiss olema, ise käinud ei ole.

Seal vastikult kiire vool. Kala vb isegi leidub, aga üsna ebamugav ristivoolu kerida. Vähemalt 2 aastat tagasi oli olukord nii, ei usu, et jõgi aeglasemalt voolama on hakanud. :D

inward
25.08.10, 15:47
Ma vist jätan selle kalastamise jama ka maha, nagu tegi seda tigrano. Ainult üks suur jooma tuleb alati välja rsk ;)

Haha, kurat nii ta kipub olema jah...väike sakk on alati sees, kui kala püüan ;), päris joomaks läheb, siis ei tule kalapüügist midagi välja.

Keiss
30.08.10, 03:49
Keegi teab head kohta kus võtab ka Harjumaal või on kõik Eesti veekogud puhtaks elektriseeritud?

low-flow
01.09.10, 22:40
Pehka oli küll täna üsna fish kalastuse alal :biggrin: tore osa sellegi poolest!

Timpz
04.09.10, 15:41
kalamehejutud ajavad isu peale iga kord, tahaks minna kohe

Sass
26.10.10, 16:49
kuna ise suht v6hik spinningute alal siis kysiks.. kui suur see vahe siiski on landi loopimisel kas sa loobid 3 meetrise 3 lylilise 6ngeritvaga millel on kyljes ketas ja r6ngad v6i mingi spets 2.5m 2 osast koosnev spinninguritv?

leits
26.10.10, 16:52
pigem loeb millist lanti sa loobid ning milline on su ritv

pastilaa
26.10.10, 16:52
kuna ise suht v6hik spinningute alal siis kysiks.. kui suur see vahe siiski on landi loopimisel kas sa loobid 3 meetrise 3 lylilise 6ngeritvaga millel on kyljes ketas ja r6ngad v6i mingi spets 2.5m 2 osast koosnev spinninguritv?

Vahe on küllaltki suur. Kõik sõltub sellest, mis laadi veekogul millega ja mida püüda. Jõeforelli võid võsas 1,6m 0-7g testiga ridvaga ka püüda, aga meres kahlates või kaldalt emajõest püüdes vaja 3m kõvema testiga ritva jne. Kui täpsustad, saad ilmselt paremat tagasisidet.

Sass
26.10.10, 17:25
kuna hiiumaal siiski suurem pyyk siis ikka merel... rohkemat ei oska midagi öelda.. aga yldiselt kui tahaks mingit universaal asja siis ikka pigem pikem ritv v6tta?? see ka veel et kas viskekaugus on nende ritvade vahel v2ga suur?

pastilaa
26.10.10, 17:31
Selline 2,7m on suht universaalne asi. Viskekaugus sõltub landist. Landi kaal peab sobima ridva testiga. Ja kas merel kahlates või paadist? Kahlates jällegi pikem jne. Õnneks kalastuspoodide müüjad oskavad sind kindlasti nii lantide kui ridva-rulliga aidata. Kui hind ka tähtis, siis eelnevalt maini seda. Väga hea rulli alla võib 10k kah panna, aga 1k saab juba ka suht asjalikke asju jne.

Sass
26.10.10, 17:39
no mul mingi enamvöhem rull olemas hetkel

emmimees
26.10.10, 18:01
Vanasti püüti sellistega ja kala tuli:
https://www.osta.ee/i/auctions/medium/14/2d/dfbf5439389de453099eadf913762d14.jpg

Tarmonator
26.10.10, 21:56
Ja siiani püütakse sellistega ja tuleb rohkem kui "uusrikkast" sõbral kõrval überkalli varustusega.

tafka31
26.10.10, 21:58
Ja siiani püütakse sellistega ja tuleb rohkem kui "uusrikkast" sõbral kõrval überkalli varustusega.

+1

Sass
26.10.10, 22:39
pigem ikka ma arvan et kala tuleb rohkem mitte sellep2rast et tal oldschool varustus on vaid sellep2rast et oldschooleritel on rohkem skilli

Tarmonator
26.10.10, 23:57
pigem ikka ma arvan et kala tuleb rohkem mitte sellep2rast et tal oldschool varustus on vaid sellep2rast et oldschooleritel on rohkem skilli

Orly?
Ise mõtlesid välja?

EDIT: Ok ma täpsustan ennast, et mind mingis õhutustöös süüdistama ei hakataks. Minu märkuse mõte oligi, et varustus ei püüa. Ma arvan sellest said 99% aru. Aga noh...

tafka31
27.10.10, 00:09
LOL...Sassile pannakse jälle puid alla:)

leits
27.10.10, 10:14
Lol see veneaja rull on küll ajast ja arust imo .. Ma pole kunagi sellega püüdnud .. küll olen näinud kuidas tuttavatel nendega kalu l2heb eest ja tagant ära .. sidurit vist polnud tollel?

tafka31
28.10.10, 18:19
eks ole saanud nende vanakooli ketastega isegi maadeldud üsna mehesti...üsna kõva tundide arv on pusade arutamise peale samuti kulunud:biggrin:

Owner85
29.10.10, 00:26
Pmts kui kellegil küsimus varustuse,nõksude jne siis võib Pmmida mulle ja vastan heameelega,skilli on kõvasti selles valdkonnas:)

inward
29.10.10, 00:37
Solid brag sir :D

Owner85
29.10.10, 01:16
http://www.upload.ee/image/891109/IMGP0794.JPG
http://www.upload.ee/image/891112/Picture_115.jpg
Skillz

inward
29.10.10, 01:38
Mida vidrikut koha :eek:

Palju see haug kaalus mingi ~8kg ?

Owner85
29.10.10, 01:44
Mida vidrikut koha :eek:

Palju see haug kaalus mingi ~8kg ?

8.7 ja 107cm

pastilaa
29.10.10, 07:20
Wow - see koha on veel spetsim. Palju see? 4-5?

Kotkas1000
29.10.10, 08:13
http://www.upload.ee/image/891109/IMGP0794.JPG
http://www.upload.ee/image/891112/Picture_115.jpg
Skillz

Viimase peal koha. Võrgu kalad? Oled kutseline või?

rohelinekonn
29.10.10, 08:22
ühe korra donkas ära lihtsalt nüüd 10a levitab neid pilte

Owner85
29.10.10, 11:54
Wow - see koha on veel spetsim. Palju see? 4-5?

4.8kg

Owner85
29.10.10, 11:54
ühe korra donkas ära lihtsalt nüüd 10a levitab neid pilte

oleks vaid ükskord:)

rahvavaenlane
05.05.11, 08:16
soovitage tallinna ligidal (50km) head kalastuskohta. õngega.

con
28.05.11, 21:54
Keegi oskab soovitada Tallinna lähiümbruses(max 30-40km eemal) tln-keila-paldiski suunal mingit kohta? Plaanis põhiliselt püüda ussiga ja ühe lühikese spinninguga(laiema jõe ääres saaks juba visata).

tafka31
29.05.11, 00:12
tuulehaugi püük on ülikõva!!! soovitan kõigile proovida

rahvavaenlane
29.05.11, 18:40
tuulehaugi püük on ülikõva!!! soovitan kõigile proovida

ma isegi ei tea millega seda püütakse. läänemeres peaks vist olema. kas soome lahes on? räägi, kus ja kuidas.

tafka31
29.05.11, 20:07
ma isegi ei tea millega seda püütakse. läänemeres peaks vist olema. kas soome lahes on? räägi, kus ja kuidas.

püütakse landiga(mudugi mõrrad ja võrgud on tõhusamad:P), paadil järel lohistades kõige mõistlikum. ainuke koht kus Eestis püüda saab on saaremaa ja hiiumaa vahel. tuleb siia kudema max 2-ks nädalaks.

inward
29.05.11, 20:10
Keegi oskab soovitada Tallinna lähiümbruses(max 30-40km eemal) tln-keila-paldiski suunal mingit kohta? Plaanis põhiliselt püüda ussiga ja ühe lühikese spinninguga(laiema jõe ääres saaks juba visata).

Tln lähiümbruses nende kalastuskohtadega väga kiita ei ole. Obv inimeste maht ja vajuvad ju kõik venelased ja üleüldse kalastajad lähimate järvede äärde, kohad lagastatud ja istud seal laulupeol. Muidu Keila ümbruses soovitaks soojalt Vasalemma jõge. Pidavat forelli päris hästi tulema(aga tuleb jälle kohti teada), ahvunni on endal tulnud küll. Soodla vh kunagi käisin, aga see on nii tihti venelasi täis ja üldse kapriisne veekogu. Paunküla seevastu peaks kõvasti kalarikkam olema. Kui natukene viitsimist matkata on, siis ise soovitaks Jussi järvesid (Suurjärv). Seal juba ilma kalata ei jää.

leits
29.05.11, 20:26
Teil terve põhjarannik merika jaoks .. whats the prob?

Ballahollic
30.05.11, 11:31
Leidsin teema ka enda teise lemmiku hobi jaoks. Räägin siis viimasest kalastus kogemusest. Sai nv-l käidud Hiiumaal tuulekala festivalil. Ise väga palju kala ei püüdnud vaid sai nii kaatri roolis oldud vahepeal ja ka õlle libistatud. Kokku siis tulemuseks isiklikult vaid 3 tuulehaugi aga asi seegi sest seal 46-st tiimist 25 tiimi ei saanud ühtegi kala. Õhtul oli ka väga tsill istumine seal lähedal olevas külaliste majas. Teinekord kui keegi Hiiumaale tuleb siis soovitan teilgi seda külalistemaja külastada.

http://www.dagen.ee/dagen-haus-orjaku/

MeelisV
30.05.11, 11:55
Olen ka siis see aasta 2-3 korda haugi jõest lantimas käinud :) Ei tea kas asi on minus (ja mu vennas), aga pole isegi mitte mingit võttu olnud. Suht erinevate lantidega proovinud ning mööda kallast kõndides kilomeetreid läbinud. See aasta esimene kord oli siis Toris haugi püügi võistlustel paar nädalat tagasi. Ei tea, mida valesti tegime, aga mingi 4-5 tunni jooksul liikusime mööda kallast nii 5 km, aga no game. Varsti plaanis tonkadega ja ööussiga proovida ning suvel ka võibolla öösel Pärnu muulile angerjat püüdma ning paadiga merele ka.

http://fc02.deviantart.net/fs70/f/2011/083/4/7/fishing__you__re_doing_it_wrong_by_rastaman2302-d3ccfpu.png

alaska
30.05.11, 12:37
Loopisite ikka puude alla vastaskaldasse ja üldse sellistesse kohtadesse, kus landist ilma võib jääda? Haug passib alati kusagil sellistes kohtades.

Ballahollic
30.05.11, 12:37
Olen ka siis see aasta 2-3 korda haugi jõest lantimas käinud :) Ei tea kas asi on minus (ja mu vennas), aga pole isegi mitte mingit võttu olnud. Suht erinevate lantidega proovinud ning mööda kallast kõndides kilomeetreid läbinud. See aasta esimene kord oli siis Toris haugi püügi võistlustel paar nädalat tagasi. Ei tea, mida valesti tegime, aga mingi 4-5 tunni jooksul liikusime mööda kallast nii 5 km, aga no game. Varsti plaanis tonkadega ja ööussiga proovida ning suvel ka võibolla öösel Pärnu muulile angerjat püüdma ning paadiga merele ka.

http://fc02.deviantart.net/fs70/f/2011/083/4/7/fishing__you__re_doing_it_wrong_by_rastaman2302-d3ccfpu.png

Mis kellaaegadel püüad ka? Haug võtab enamasti päikesetõusul ja päikeseloojumisel. Kui on sombune/vihmane ilm siis tasub samuti proovida. Kui aus olla olen ka ise sel aastal Haugipüügis nulli jäänud aga sõbrad ikka on kuskil kümmekond välja tõmmanud. Samas siin Lääne pool on hetkel just tuulehaugi aeg, et ega jõe/järve haugi siin praegu keegi väga ei püüagi.

MeelisV
30.05.11, 14:23
Toris võistlustel hakkasime kell 7.30 püüdma ja püüdsime lõunani. Tean jah, et haug roo ääres, sügavus meeldib 1.5-2.5 m. Kogu see Tori kandis Pärnu jõgi oli teoreetiliselt ideaalne :D Laius oli ka nii 15-50 m. Sai nii vastaskalda juurde kui ka pikki kallast loobitud. Kasutasime roovaba lanti. Aga no seal võistlusel saigi umbes 35 mehest, mingi 7-10 tükki haugi.
Siis teine suurem kord käisime õhtul mingi 6 kuni pimedani Pärnu jõe ja Reiu jõe ristis, aga ei midagist :)
Selles ka viga olla ei saa, et passime liiga kaua 1 koha peal, sest teeme mingi 10-15 viset ja liigume edasi.
A ja see Tori võistlus oli ka kerges vihmasajus ja pilves ilmaga, et kas tõesti on siis kala lihtsalt nii vähe?

timz0333
30.05.11, 14:48
Meelis, parem ärgu võtkugi, sest kui hit and runi teevad see palju hullem imo.

MeelisV
30.05.11, 15:00
Meelis, parem ärgu võtkugi, sest kui hit and runi teevad see palju hullem imo.

Lol. Tegelt oleks just õnnelik kui nad kasvõi hnr teeks! Siis oleks vähemalt lähemal kala saamisele ja tuimale viskamisele/kerimisele on vaheldust :)
Ning haugil on 15 sekki mälu ka ja siis saaks üritada teda uuesti landi otsa saada ;)

Timpz
30.05.11, 19:01
keegi saaremaal haugikohti oskab soovitada kuressaarest lääne poole?

ceni
30.05.11, 19:18
Mingeid spetskohti soovitada ei oska, aga Suurlaht ja Karujärv siseveekogudest. Suurlahe ääres saab jahimeeste seltsist paati ka laenutada, eelmine suvi oli vist 30 eek/h.

mislinn
30.05.11, 19:32
Käisin kaks nädalat tagasi saaremaal haugi püüdmas. Kakuna kandist läksime paadiga merele ja kõik 5 päeva oli hea saagi ja võtuga, ise kahjuks mingit pirakamat kätte ei saanud. Kuu aega tagasi käisime särga püüdmas, samuti saarel Nasva jõel. Tore koht see Saaremaa:cool:

Timpz
30.05.11, 19:48
Mingeid spetskohti soovitada ei oska, aga Suurlaht ja Karujärv siseveekogudest. Suurlahe ääres saab jahimeeste seltsist paati ka laenutada, eelmine suvi oli vist 30 eek/h.

tänks, eks peab seda suurlahe varianti uurima, hea lähedal

Ints
30.05.11, 19:49
Sai ka käidud, üks mõõdus haug kaasa ja üks tõmbas landiga tuld.

Ahangama
30.05.11, 20:29
Mul ka see aasta üks haug käes :) ja teine hitnrunnis.

Ints
30.05.11, 20:59
On mingit loogilist lähenemist, et määrata ära kui suur see kala on kes jooksu paneb?
Tamiili tõmbetugevusest on mõistlik üldse midagi järeldada?

leits
30.05.11, 21:54
On mingit loogilist lähenemist, et määrata ära kui suur see kala on kes jooksu paneb?
Tamiili tõmbetugevusest on mõistlik üldse midagi järeldada?

Ei, see on väga suhteine ... mul tuli soomes 5kg nagu mingi lambi puunott (sidur ei olnud peal), samas 3kg märatses nagu debiilik .. v2ga suhteline imo .. forellipoisid ei tohiks nagu "notid" tulla :D

Ints
30.05.11, 21:59
Forelli pole kahjuks näind veel.
Arvatavasti oli ikka haug, käisin järvel püüdmas. Alguses hakkas sidur kärisema korralikult, keerasin peale, siis üritasin kerida, raibe vedas nii kõvasti et jäin lihtsalt kinni hoidma ja laks tamiil pooleks.

Oliverk
30.05.11, 22:07
Nöör ja tross otsa kui haugijahile minek. Reede kuni pühapäev see nädal Emajõele paadiga. Täpne päev oleneb venna tujust :D Selle aasta esimene püük siis.

Ints
30.05.11, 22:11
Tross oli jah. Poes veel naersime et yle 5kg tamiili ikka vast vaja pole, vaevalt et nii suurt saab, nimelt võtsin peenema et saaks ka väiksemat lanti ahvena jaoks panna. Vahetan ilmselt mingi peenema nõõri vastu välja. Ei ole nii hull kalamees veel, et mitu erinevat rulli või spinnakomplekti oleks.

pastilaa
30.05.11, 23:11
Tamiili testi järgi kala kaalu ei maksa arvestada :P. 500g haug võib nagu naksti tamiili läbi hammustada. Samuti tugevad võitlejad võivad puruks rebida. Endal jäi 4,5kg testiga tamiil 1,9kg jõekaga võideldes õnneks terveks, aga mitmetel tuttavatel on 2+ kg kalad kuhugi rondi taha või lihtsalt rapsides tamiili puruks rebinud. Oma osa on siin ka muidugi sellel, kuidas tamiiliga enne ringi oled käinud - kui nadid rõngad ridval, oled enne kinnijäänud lanti sikutanud vms, võib tamiil ikka väga habras olla. Samuti kui korralikult pole sõlme tehtud jne.

inward
30.05.11, 23:40
Teil terve põhjarannik merika jaoks .. whats the prob?

Seda küll, aga nüüd läheb meri soojemaks ja merikas kaob sügavamale ja kaugemale rannikust. Pluss kradi varustus, kahlamispükse ja korraliku mootorpaati vaja jne.
Aga üldiselt jah liiga paksu tamiili pole kindlasti mõtet osta, kerib sul rulli otsas nii p**si ennast, et oi seda nu**i pärast. Ei tea ise püüan nööriga ja pole siiamaani läbi hammustanud, eks kui see juhtub hakkan trossi kasutama(kuigi peaks juba vb). Punast püüdes teadjamad räägivad, et tamiil parem ja lühem ritv obv.
Ise käisin täna Paunakal äkkmõttena mingi paar kolm tundi. Vend sai ligi kilose, ühe väiksema lasime tagasi ja üks nolk tuli ära otsast. Jäin oma parimast rapala voblerist ka ilma :(

Ints
31.05.11, 12:47
Tamiili testi järgi kala kaalu ei maksa arvestada :P. 500g haug võib nagu naksti tamiili läbi hammustada. Samuti tugevad võitlejad võivad puruks rebida. Endal jäi 4,5kg testiga tamiil 1,9kg jõekaga võideldes õnneks terveks, aga mitmetel tuttavatel on 2+ kg kalad kuhugi rondi taha või lihtsalt rapsides tamiili puruks rebinud. Oma osa on siin ka muidugi sellel, kuidas tamiiliga enne ringi oled käinud - kui nadid rõngad ridval, oled enne kinnijäänud lanti sikutanud vms, võib tamiil ikka väga habras olla. Samuti kui korralikult pole sõlme tehtud jne.

Tean neid kõiki eelnevaid punkte, võibolla ainult sikutanud olin varem, kuid mite midagi hullu. Kahtlane ka et läbi hammustas, tross oli otsas. Aga las jääb, sain põhimõtteliselt oma vastuse.

Mardoon
31.05.11, 23:13
http://www.nrk.no/nyheter/distrikt/troms_og_finnmark/1.7651607
seal norras leidub ikka reaalseid rööbasid

ceni
01.06.11, 00:13
Sellest saaks võimsa kuivatatud lesta

tafka31
01.06.11, 21:56
nöör ftw

Ints
02.06.11, 12:12
Mis paksusega nööri peaks võtma, et saaks ka kergemat lanti ahvena jaoks loopida.

leits
02.06.11, 14:04
Mis paksusega nööri peaks võtma, et saaks ka kergemat lanti ahvena jaoks loopida.

pigem sõltub see ridva testist, mis raskusega lanti sa loobid..

inward
02.06.11, 23:42
Täna sai uuesti Paunakal käidud. 3 haugi kaasa +1 ahven, suurim poolteist kilo though ainult . Lisaks umbes 8 nolki lasime vabaks, võtt oli korralik, suuremad taas nägemata.

wousha
03.06.11, 21:49
masendav, kui kehv valik eesti kalastuspoodides on. Otsin juba mitmendat kuud endale korralikku ritva jõeforelli püügiks, siiamaani tulemusteta. Tellida ka nagu ei taha, tahaks ennem ostmist käes hoida ikka.

inward
04.06.11, 01:21
masendav, kui kehv valik eesti kalastuspoodides on. Otsin juba mitmendat kuud endale korralikku ritva jõeforelli püügiks, siiamaani tulemusteta. Tellida ka nagu ei taha, tahaks ennem ostmist käes hoida ikka.

Milline see eriti spetsjomm jõeka püügiritv siis olema peab ? Kradi ei päris huvitav oleks, jõed pole väga kaugel ka, aga absull ei tea lõike kuhu võiks paugutama minna. Muidu Vasalemma, Loobu, Valgejõgi seal pidavat korralikult punast leiduma küll.

wousha
04.06.11, 06:11
Croix, gloom, fennwick .. nende valikut Eestis polegi ..

Owner85
30.09.11, 22:48
6.5kg ja 82cm puhast rõõmu

http://www.upload.ee/image/1698978/313068_278144748870680_100000254722858_1039047_139 3802559_n.jpg
http://www.upload.ee/image/1698980/301530_278145008870654_100000254722858_1039049_731 045202_n.jpg
http://www.upload.ee/image/1698982/297825_278143828870772_100000254722858_1039041_110 8031851_n.jpg

Oliverk
30.09.11, 22:49
Hea põssa ikka .

rasmer
30.09.11, 23:20
Nice !
Ise hakkasin ka kalal käima sellest suvest ja tõsiselt lahe hobi. Olen kindel, et jääb ajaviideks pikaks ajaks. Peamiselt olen käinud sõpradega jõgedes haugi püüdmas.

pastilaa
01.10.11, 09:46
6.5kg ja 82cm puhast rõõmu

Kohapüügi crushing!

inward
01.10.11, 11:24
Väga kõva Owner. Et selliseid isendeid veel leidub. Mida kohast kõige parem teha on üldse toiduna ?
Ei mäleta küll, aga polegi koha vist proovinud kunagi.

leits
01.10.11, 11:57
pannil/ahjus on nuts imo ..
2a tagasi soomes kalal olles nägin kuidas soomlases trollisid 18.6kg koha välja .. sickod põrssad indeed
Ise taas 20 okt soome .. saan ka äkki 10kg+ meetse sekka haugi arvestuses ;D (siiamanai kõigest 7.4 :()

Owner85
02.10.11, 18:49
Fileerisin ära ja sain suure supikomplekti ka,suured fileed ehk selg läheb ahju ja alumine pool läks tükideks ja läheb fritüüri

Provoker
12.02.12, 12:57
http://www.kuldkala.ee/

Keegi läheb ka või on kõik tallinnas pokkerit mängimas?

MeelisV
15.02.12, 16:39
http://www.kuldkala.ee/

Keegi läheb ka või on kõik tallinnas pokkerit mängimas?

Just tundin ka huvi, et kas keegi Pokkeriprodest läheb :)
Ise plaanin minna. Sai ka eelmine (või oli see üleeelmine) aasta käidud. Kuigi kalaõnne/skilli just liialt pole. Aga tuleb minna, sest vähemalt teoreetiliselt peaks Pokkeriprodel fishide vastu edge olema :p
Plaanin osaleda ka augupuurimise Freerollil:redface:

alaska
15.02.12, 16:43
Miks Harku järv kalameestest tühi on? Sõitsin just mööda, vanasti oli ikka rahvast palju.

Owner85
15.02.12, 17:03
Plaanin osaleda ka augupuurimise Freerollil:redface:

See on päris tore asi,võhma ja jõudu selleks :)

viki
15.02.12, 17:08
http://www.kuldkala.ee/

Keegi läheb ka või on kõik tallinnas pokkerit mängimas?Käisin mitu aastat jutti pühajärvel õngitsemas,kui üritus seal toimus.Kala püüda see aasta vist ei viitsi.Kuna sõpru seal palju,lähen ilmselt tuttavatega jooma sinna.

MeelisV
15.02.12, 17:22
See on päris tore asi,võhma ja jõudu selleks :)

Esimene kord kui käisime, siis sai enne võistlust lastele niisama auke ette puuritud, ei tundunud nagu raske auke laksida :)
Samas 45cm see jää siis ka prolly ei olnud... :D

inward
15.02.12, 17:31
Miks Harku järv kalameestest tühi on? Sõitsin just mööda, vanasti oli ikka rahvast palju.

"Vanasti oli muru ka rohelisem..." Harku järv kalameeste sõnul on üsna kalavaene ja kapriisne järv.

nikitheone
27.03.12, 09:32
kas keegi teab, kust saaks mighty bite osta eestis?

Kotkas1000
17.09.12, 09:32
Kuna hooaeg on vaikselt pihta hakanud, siis uurin, kas siin foorumis merepunase kütte ka on? Jutt siis kahlates meriforelli püügist.
Oleks tore teine kord koos kalale minna ning törts kala- ja pokkerijuttu ajada. Kui keegi on kalamees küll, aga merika püügist eriti midagi ei tea kuid huvi on olemas, siis võin lahkelt näpunäiteid jagada ja väikese sissejuhatuse teha ning mis peamine - näitan kohti.
Iseenesest parimat vaheldust eriti olla ei saa pokkerile ja muule argielule kui üks päev mere ääres punast küttides.

EDIT: algajatele hoiatuseks, et tegu on väga tõsise haigusega ning hiljem minu poole paluks mitte pöörduda murega, et naine kodus on tige, töö jääb tegemata ja kõik vaba aeg ja raha läheb merikapüügiks.

makz
17.09.12, 10:36
Mnjaa, vahest ikka käin Tallinnast läänepool (Muraste, Paldiski). Kõige rohkem ootan muidugi sisevetel keeluaja lõppu, et saaks jõgedele merikat jahtima minna. Sa vist resideerud rohkem idablokis?

Kotkas1000
17.09.12, 10:57
Eip, elan tallinnas ja toimetan vihterpalust kuni vainupeani. Ehk siis kogu põhjarannik.

Matu
17.09.12, 11:01
mismoodi sa seda jahid siis

noname
17.09.12, 11:06
Kuna hooaeg on vaikselt pihta hakanud, siis uurin, kas siin foorumis merepunase kütte ka on? Jutt siis kahlates meriforelli püügist.
Oleks tore teine kord koos kalale minna ning törts kala- ja pokkerijuttu ajada. Kui keegi on kalamees küll, aga merika püügist eriti midagi ei tea kuid huvi on olemas, siis võin lahkelt näpunäiteid jagada ja väikese sissejuhatuse teha ning mis peamine - näitan kohti.
Iseenesest parimat vaheldust eriti olla ei saa pokkerile ja muule argielule kui üks päev mere ääres punast küttides.

EDIT: algajatele hoiatuseks, et tegu on väga tõsise haigusega ning hiljem minu poole paluks mitte pöörduda murega, et naine kodus on tige, töö jääb tegemata ja kõik vaba aeg ja raha läheb merikapüügiks.

oli mul vaja seda lugeda siit poolt?
Kindlasti oleks juba PM saatnud.

vsiu100
17.09.12, 11:08
320


obv

Kotkas1000
17.09.12, 11:11
mismoodi sa seda jahid siis
Lõhkeaine ja eletrivooluga :)

Ei, tegelikult käib püük spinninguga. Mida peibutiseks pakkuda, oleneb juba aastaajast ja püügikohast. Kas lanti või landi ja putuka kolbineeritud rakendust. Ise eelistan lanti ja putukaga ausalt öeldes ei ole viitsinud mässata kuigi kevadel on tegijatel saagid kenad.

leits
17.09.12, 11:12
kui elektri mehi ka siin siis voiks koos minna

pikk28
17.09.12, 11:13
Kuna hooaeg on vaikselt pihta hakanud, siis uurin, kas siin foorumis merepunase kütte ka on? Jutt siis kahlates meriforelli püügist.
Oleks tore teine kord koos kalale minna ning törts kala- ja pokkerijuttu ajada. Kui keegi on kalamees küll, aga merika püügist eriti midagi ei tea kuid huvi on olemas, siis võin lahkelt näpunäiteid jagada ja väikese sissejuhatuse teha ning mis peamine - näitan kohti.
Iseenesest parimat vaheldust eriti olla ei saa pokkerile ja muule argielule kui üks päev mere ääres punast küttides.

EDIT: algajatele hoiatuseks, et tegu on väga tõsise haigusega ning hiljem minu poole paluks mitte pöörduda murega, et naine kodus on tige, töö jääb tegemata ja kõik vaba aeg ja raha läheb merikapüügiks.
palju start up kit umbes maksma läheks? 100euriga saab hakkama?
Kunagi käisime sõpradega ka lanti loopimas (rohkem haugi, ahvenat jms) ja sai investeeritud suht palju spinnasse ja lantidesse.
Kahjuks vargapoiss viis kogu varustuse ära :(
Mereka püügist tho ei tea tuhkagi

leits
17.09.12, 11:30
palju start up kit umbes maksma läheks? 100euriga saab hakkama?
Kunagi käisime sõpradega ka lanti loopimas (rohkem haugi, ahvenat jms) ja sai investeeritud suht palju spinnasse ja lantidesse.
Kahjuks vargapoiss viis kogu varustuse ära :(
Mereka püügist tho ei tea tuhkagi


ei saa .. rull maksab 1200€ ainult .. mine püüa rimist edasi

pikk28
17.09.12, 11:53
leits rsk ära trolli

pikk28
17.09.12, 11:54
leits rsk ära trolli ja kas maxima kassa aparaadiga saad netis käia?

Matu
17.09.12, 11:57
s6ber said linnast mingi alega rulli ja ridva 25 euriga, ega see mingi eriline proffi varustus pole aga kui mingi paar korda aastas k2ia siis nagu pole m6tet kallimat v6tta ka
käime ahvenat tonkaga v6tmas, selle jaoks on ritv isegi nats liiga j2ik aga lantimiseks sobib vabalt

leits
17.09.12, 12:31
leits rsk ära trolli ja kas maxima kassa aparaadiga saad netis käia?

tule mulle poodi, teen 19.90€ kogu komplekti, aga tamiili pead ise ostma

pikk28
17.09.12, 12:38
tule mulle poodi, teen 19.90€ kogu komplekti, aga tamiili pead ise ostma
diiL!

adam_q
17.09.12, 12:41
pikk, kus viimsis kala saab? :)

pikk28
17.09.12, 12:45
pikk, kus viimsis kala saab? :)
Säästuka kõrval hambutu vanamuti kalaputkast. enamasti värske kala tema jutu järgi.

adam_q
17.09.12, 12:50
ei, ma mõtlen püüda

pikk28
17.09.12, 12:53
kle, seda ma ei oska öelda :) küsi kotka käest.

mislinn
17.09.12, 12:56
Viimsis pole kala. Võrguga vbl silku saad :D

Kotkas1000
17.09.12, 12:57
25€ ritv ja rull kõlbabki vast tonkatamiseks, aga ega ta sealgi kaua kesta. Eks selle asjaga on nagu iga asjaga. Korralikud asjad on kallid ja mida rohkem süvened teemasse, seda enam saad aru, et pääsu pole. Lõpeb ikka sellega, et lähed poodi uue ja parema järele.
Pikk, ma kardan, et 100€ ei mängi välja kuidagi. Kõige odavamad kahlamispüksid, millega saab käia rohkem, kui 3x, enne kui läbi hakkavad laskma, maksavad ise juba 40€ (et suurusjärkudest arusaam tekiks, siis näiteks minu püksid maksid 360€). Ritva leiab vast 40€ (minu oma hind jääb 200€ tuuri) aga kõige tähtsam on rull, seda ma ei julgeks alla Shimano Exage küll soovitada, mille hind on kuskil 70€ (minu rulli letikas on mingi 700€, aga see selleks kuna se juba hitech ja sain ta oluliselt parema hinnaga). Odavamad lihtsalt lagunevad, kui vähegi koormust annad (see tähendab, et kuskil peale viiendat käimist tekivad juba kõrinad-kahinad jne). Lisaks vaja tamiili, u. 10€ ja alustuseks 4-5 lanti, mille hind on jämedalt 5€ tk. Ühesõnaga kui leiad teise 100€ vee juurde, siis saaks juba normaalse (mitte midagi edevat), algajale sobiliku komplekti kokku. Õnneks kannatab merika püügiks sobiliku spinnaga ka eduliselt haugipüügiks kasutada, seega ei ole ohtu, et nurka seisma jäävas, kui näiteks libedatel kividel kõõlumine ja soolaforell vastumeeseks peaks osutuma.
Seega, Pikk, kui huvi on, siis võib teisi kanaleid pidi edasi suhelda.

adam_q
17.09.12, 12:57
mingi seltskond püüab pirita sillal ka, ogalikke saab päris okeid sealt vist

Kotkas1000
17.09.12, 12:58
Viimsis suht potensiaalikad merikapüügi kohad olemas, kuid ma ei ole mahti saanud sinna uudistama minna. Paadiga oleks aegna ümbruses toimetamis oi-oi kui palju.

pikk28
17.09.12, 12:59
25€ ritv ja rull kõlbabki vast tonkatamiseks, aga ega ta sealgi kaua kesta. Eks selle asjaga on nagu iga asjaga. Korralikud asjad on kallid ja mida rohkem süvened teemasse, seda enam saad aru, et pääsu pole. Lõpeb ikka sellega, et lähed poodi uue ja parema järele.
Pikk, ma kardan, et 100€ ei mängi välja kuidagi. Kõige odavamad kahlamispüksid, millega saab käia rohkem, kui 3x, enne kui läbi hakkavad laskma, maksavad ise juba 40€ (et suurusjärkudest arusaam tekiks, siis näiteks minu püksid maksid 360€). Ritva leiab vast 40€ (minu oma hind jääb 200€ tuuri) aga kõige tähtsam on rull, seda ma ei julgeks alla Shimano Exage küll soovitada, mille hind on kuskil 70€ (minu rulli letikas on mingi 700€, aga see selleks kuna se juba hitech ja sain ta oluliselt parema hinnaga). Odavamad lihtsalt lagunevad, kui vähegi koormust annad (see tähendab, et kuskil peale viiendat käimist tekivad juba kõrinad-kahinad jne). Lisaks vaja tamiili, u. 10€ ja alustuseks 4-5 lanti, mille hind on jämedalt 5€ tk. Ühesõnaga kui leiad teise 100€ vee juurde, siis saaks juba normaalse (mitte midagi edevat), algajale sobiliku komplekti kokku. Õnneks kannatab merika püügiks sobiliku spinnaga ka eduliselt haugipüügiks kasutada, seega ei ole ohtu, et nurka seisma jäävas, kui näiteks libedatel kividel kõõlumine ja soolaforell vastumeeseks peaks osutuma.
Seega, Pikk, kui huvi on, siis võib teisi kanaleid pidi edasi suhelda.
tnx kotkas! raha kokku kraabin, siis võtan ühendust PM-ga :)

Kotkas1000
17.09.12, 13:12
http://www.youtube.com/watch?v=JN-J67UELYE

Väike klipp, kus keelekasutus on ropp, nagu keskmisele eestlasele kohane, kuid emotsioon päris hea. PS, ei ole mina ega minu filmitud.

Tegelikult sellise kala kättesaamine paneb unustama kõik nullitamised, kaotatud landid, maha sõidetud bensiinile kulunud raha ja kodus kräunuva naise. Kui kogemuste kasvamisel saagid hakkavad suurenema, siis ega naine enam ka nii palju ei kräunu ka. Minult küsiti juba paar nädalat tagasi, et milla hooaeg hakkab, tahaks soolakala :)

inward
17.09.12, 13:28
Vägev värk. See hooaeg pole üldse kalale jõudnud :/. Forelli -ja merikapüük võib päris huvitav olla jah. Kala on küll kui kohti tead.

Kotkas1000
17.09.12, 14:03
Suure saladuskatte all võin öelda, et tänu viimastel aastatel õnnestunud kudedele on kala tõesti palju. Eelmisel hooajal oli nullitamisi väga vähe. Lihtsalt tuleb käia ja kogemusi hankida, mere ääres juttu teha teiste kalastajatega ja küll siis ka tulemused tulevad.
Minu jaoks selle kala püügi teebki atraktiivseks see, et teda on nii kuradima raske tabada. Eriti, kui alustad nullist ja info puudub. Minul läks näiteks esimese kala kätte saamiseks aega umbes 30-40 käimist. kuna tol ajal kalapäevikut ei pidanud, siis täpset arvu öelda ei oska.
Eelmisel kevadel käisin 38x ja tõin koju 33 mõõdus hõbedikku. Suurimad olid 2x 2,9kg ja sõbral õnnestus 4,55kg kaldale tuua. Otsas käis veel üks elukas, kelle kaalu ei oska öelda, aga arvan, et oli 5+kg, kuna landi kolmikul oli üks haru murdunud ja teine lihtsalt sirgeks tõmmatud. Iseenesest tegin mitu viga selle kala väsitamisega ja lõpuks muutusin juba kärsituks ja läinud ta oligi. Madin kestis kõva 5 minutit ja selle ajaga kala lähedale ei õnnestunudki saada. Loodan, et ta sai sellest murdunud harust ka lahti oma lõua luus ja mul õnnestub temaga juba sellel hooajal uuesti jõudu katsuda.

Kotkas1000
17.09.12, 14:11
Paar pilti kah suu vesistamiseks:

Sõbra 4,55: http://www.upload.ee/image/2681405/IMAG0249__2_.jpg

Minu suvaline klõps 2x2,9: http://www.upload.ee/image/2681412/IMAG0180.jpg

Veel üks klõps. 2,2 ja 1,3: http://www.upload.ee/image/2681416/IMAG0257.jpg

inward
17.09.12, 14:20
Kas Eestist püütud merikal/forellil maitsevahe ka on võrreldes standard Rimi lõhega. St halvem, parem ?

Kotkas1000
17.09.12, 14:27
No lõhe ja merikas on väga erineva maitsega minu meelest. Soolakalana ei kannata võrdlust. Meie merekala liha on küll värvuselt tuhmim kuid oluliselt hõrgum, kui poe kalal. Eks see tuleneb toidulauast. Kasvaduste kalad elavad ju mingite kraanulite peal, kuhu on sisse segatud krt teab, mis keemiat, et liha ikka punasem oleks. Ahjus tehes ei ole vast vahet. Ma tavaliselt väiksemad kalad (kuni 1,5kg) panen alati ahju ja suuremad kalad lähevad soola, kuna kala on rasvasem ja soolatuna väga maitsev.
Muidu, kui poest punast kala osta, siis soovitan ikka forelli võtta. Eriti hea, kui on vikker. Lõhe ei küündi oma maitseomadustelt nendeni.

pastilaa
17.09.12, 14:27
Kas Eestist püütud merikal/forellil maitsevahe ka on võrreldes standard Rimi lõhega. St halvem, parem ?

kindlasti halvem, kui mitu kuud kuskil laos loksutatud ja edasi-tagasi tõstetud, transporditud :D

Provoker
17.09.12, 14:29
Püügivarustuse asjus võite minu poole pöörduda. :)

inward
17.09.12, 14:30
kindlasti halvem, kui mitu kuud kuskil laos loksutatud ja edasi-tagasi tõstetud, transporditud :D

Tarbetu variant jah :D. Pigem mõtlesingi maitseomadusi rohkem. Tänud Kotkas.

Oliverk
17.09.12, 14:35
Püügivarustuse asjus võite minu poole pöörduda. :)

Mis marki kaupa müüd?

Kotkas1000
17.09.12, 14:37
Püügivarustuse asjus võite minu poole pöörduda. :)

No räägi siis juba lähemalt. Kus-mis?

leits
17.09.12, 14:41
barracudat ei ole veel k2tte saand ?

veeretas
17.09.12, 15:09
Kotkas võiksid oma skype mulle pm panna. Huvi on suur merika püügi suhtes :) Tänu pastilaale tärkas huvi jõeka vastu, sai mõned kohad selgeks ja varustustki soetatud aga unistus jõeka kätte saamisest purustas nüüd juba kehtiv keeluaeg. Hoopis huvitavam tegevus kui Paunkülas vms neid mikrohaugesid landi küljest ära raputada :) Nüüd sõbraga, kes korra käinud ja kohe sai ka üle kahe kilose kätte, oli niigi plaanis proovima hakata ka merikat püüda ehk oleks huvitatud küll kuulamast nõuandeid ja ka kalal käimisest.

Kotkas1000
17.09.12, 15:13
barracudat ei ole veel k2tte saand ?

Ainult starsist kahjuks.

Provoker
17.09.12, 16:59
Mis marki kaupa müüd?
Ma konkreetselt ei müü midagi, vaid vahendan huvilisi oma sõbra kalastustarvete poele. Hetkel on valmimas esimene pood Tartus ning veebipood on juba avatud. Reklaami poliitika tõttu vist ei tohi siin kirjutada aga huvi korral saadan pm-i veebiadressiga. Sealsest kirjas olevatest hindadest saab alla küll kui panete kirja mida te täpselt tahate, kui palju jne. Brandidest on Wirek, SportFish, Rapa, King jms. Kaupa iga rahakoti paksuse jaoks.

Kotkas1000
25.09.12, 22:18
Kuigi arvasin, et see kuu enam ei lähe, kuna vesi soe ja liialt vara veel, siis täna hommikul aknast välja vaadates mõtlesin, et minge kõik perse, minek. Esimesel püügikohal tulemust ei olnud ja teise kohta kohale jõudes sain ühe alamõõdulise kolmanda viskega taha. Päästsin ta tagasi ja kõmmutasin edasi. Järsku nägin, kuidas u. 4-5m peal landi taga vist midagi vilksatas ja keeras, nii, et veel korralik keeris peal. Asi oli selge, mingi koll tuli järel. Ütlesin kiirelt sõbrale ka, et tuleks pommitaks seda kohta oma landiga kuid enne kui ta kohale jõudis oli see kala järgmise viskega mul taga. Keerutas kenasti ning peale mõningast väsitamist oligi sõbra kahvas. Enda kahva jätsin sihilikult autosse, kuid nähes kala mõõtmeid ei hakanud riski võtma. Piidlesin pikalt, kas lasta tagasi, kuid sõber arvas, et ma olen peast soe ning kuna ikkagi hooaja esimene mõõdukas, siis võtsin ära. Luban, et see hooaeg enam nii tumedat kala kaasa ei võta. 3470g ja 550g ilusat marja, millest oma oskamatusega suutsin ainult pool alles jätta heal juhul. Emotsioon hea, ja korralik mark maas personal besti näol algavaks hooajaks. Lisaks avastasime ühe maja ukse alt 4 salavõrku, mille keskkonna inspektorid ilusti kaldale aitasid. Kivi kotti kõigile huvilistele!!

http://www.upload.ee/image/2702246/IMAG0328.jpg

Matu
25.09.12, 23:16
siin kandis oli ka tna hommikul esimesed poisid v6rkudes olnud

pastilaa
26.09.12, 11:01
kena isend!

Viiidrik
26.09.12, 12:34
Ilus ;) ajad mulle ka jubeda isu peale.

v@iko
02.10.12, 20:12
No nii...plaanis siis see nädalavahetus kalastuspoodi külastada ja spetsialiseeruda ainult merika jahtimiseks, siis oleks mõned küsimused spetsialist Kotkale...
Sinu poolt välja pakutud rulli shimano exage Salmos pole...mis oleks alternatiiv? Üle soti algajana eriti ei tahaks maksta.....
Kas Norfin Neopreen kahlamispüksid mis salmos momendil soodukaga on, peavad üle 1-2 hooajavastu? Või kus üldse pükse vaadata?
Mis pikkuse ja testiga peaks ritv olema? Tamiil w nöör? Läbimõõt, värvus?
Kas hommikul, lõuna ajal w õhtusel püüdmisel on vahet?
Kas ise kasutad poe lante w meistri tehtuid? On seal üldse vahet?
Krt ....liiga palju küsimusi tuli, aga suht tume maa minujaoks. Tänud kui leiad aega vastata
Aaaa....veel üks :)....kas tavalise kalastusloaga tohib püüda w peab mingisugune eriluba olema