PDA

View Full Version : Pokkeriprode kalastusnurk



Leheküljed : [1] 2 3 4 5

rohelinekonn
27.05.09, 13:51
Kuna tegemist antud trippi puhul mitme päeva üritusega siis on vast mõttetu pühenduda ühele püügi viisile ja Emajõgi pakkub kalastamiseks väga palju erinevaid võimalusi. Päevasel ajal on paras õngitseda ja spinninguga püüda, õhtul vaja kindlasti ka unnad sisse panna. Enne ööd peaks pallnima anga tonka püüki (angerja jahti). Hommikul aga vaja suured haugid undade otsast ära korjata. Nii et püügi võimalusi on igale maitsele.

Parv millest venna raas rohelinekonn rääkis ei lähe meile rohkem maksma kui vaid kütuse kulu. Parvel on saun, eesruum + katusel vaateplatvorm. Kiirust sellega ei omanda aga mõnusaks kulgemiseks täiesti piisav. Sadam parvel asub kavastus ja siit peipsile ja tagasi saab c 20 l bensiiniga. Kavastu -Peipsi-Kavastu sõit kestab ca 5 h , et siit saab aimu liikumis kiirusest.

Püügi kohad ja laagri paigad. Kavastust Peipsi poole on kaks kõige atraktiivsemat kalastus kohta Koosa ja Ahja jõe suubumis kohad Emajõkke. Lisaks ona kalameeste poolt Kavastust peipsi poole tekkitatud laagerdamise kohti 2..3 tk. Kes aga järve jõele eelistavad siis on emajõgi ühenduses mitme järvega , kuhu kannatab parvega sõita ja ka seal on laagerdamise kohad olemas. Et valikuid on palju ja peaks saama nädalavahetusega kõiki neid ka proovida.


Tripid hetkel ära olnud

pastilaa
27.05.09, 13:54
Loodan, et ilusale üritusele liiga ei tee, aga kalal käiakse ikka üksi, kaksi või äärmisel juhul kolmekesi. Kõik mis üle selle muutub enamasti joominguks ja läbuks :).

Kirglik spinningist,
Pastilaa

marguzz22
27.05.09, 13:56
haha hästi öeldud ;D

masterpuppet
27.05.09, 14:01
Viskan hetkel käpa püsti, et tulen. Kuupäev ei ole oluline, kui just suvel tööle ei lähe. Aga hetke seisuga ilmselt ei lähe.

vennike
27.05.09, 14:02
ma eelmine aasta käisin emajõel kolme sõbraga, renitisime kaks mootorpaati ja lasime peipsi poole jeed. (selle krdi silla alt mis seal tartu-tln maanteel on) telgid asjad kaasas, ööseks jäime ikka sinna. kõik oli ilus, ilm ja loodus jms. ainuke mida polnud, oli kala :D kaks päeva loopisime neljakesi, täpselt null kala saime (v.a. siis need särjed, mis kaldapealt tavaõngega kassile sai püütud)

BuildUp
27.05.09, 14:25
Mõte on hea, aga 12+ kalale minna...I dont know?! ::)

rohelinekonn
27.05.09, 14:32
Mõte on hea, aga 12+ kalale minna...I dont know?! ::)


mina olen kunagi käinud sarnasel kokkutulekul kus oli palju rahvast koos. Seda siis kalastus foorumi rahvaga suht muhe oli.
Üksi võid igapäev kalal käija aga vahest on tore ka selliseid ühis üritusi teha. Püüme kala õhtul teeme grilli ja sauna, selleks teema ongi et näha kas on huvilisi. Ja kui polegi siis pole hullu

Tigrano
27.05.09, 14:36
Mis vahet palju tripil osalevad ei pea ju ninapidi koos kala püüdma ;D

rohelinekonn
27.05.09, 14:39
Mis vahet palju tripil osalevad ei pea ju ninapidi koos kala püüdma ;D


ainuke vahe on siis kui soovime sõita kuhugi mööda jõge

leits
27.05.09, 15:17
Kalastus on küll tore jne, kuid me peame kindlaks tegema, milega ja kuidas me püüame. A'la kas lähme lanti loopima, tonkaga põõdma, õngega, võrguga :D?

Kui saab selle slegeks, siis koha valik on suht easy. Tean nii mõndagi kohta.

Rage
27.05.09, 15:22
mina püüaks kala õllepudeliga surnuks visates:-)

ehk siis tegelt poleks minu jaoks kalapüük eriti oluline teema.. kui põõsast ühe ridva lõikaks, keegi konksu ja korgi annaks.. siis võiks konksu otsas vihmaussidele ujumist küll õpetada:-)

Provoker
27.05.09, 15:25
Nagu ma aru saan on plaan seotud jõega. Ma eelistaks järvel püüdmist aga jõgi peaks ka suudmeosas suht kalarikas olema. Mõte muidu meeldib väga, kuid kohalolekut lubada ei saa hetkel.

Kodu
29.05.09, 08:27
Kalastus on küll tore jne, kuid me peame kindlaks tegema, milega ja kuidas me püüame. A'la kas lähme lanti loopima, tonkaga põõdma, õngega, võrguga :D?

Kui saab selle slegeks, siis koha valik on suht easy. Tean nii mõndagi kohta.


Tere tere.

Teen siis ka oma esimese kommi siia foorumisse ära. Olen siis Rohelisekonna vend ja pokkeriga tegelenud ca 1 aasta. Siiani olnud fish suuremal osal teie jaoks aga peale selle foorumi lugemist on asjad hakanud teises suunas liikuma.

Kalapüüdmisega tegelenu kogu oma teadliku elu ja mitmetel suurtel kokkutulekutel osalenud. Kuna tegemist antud trippi puhul mitme päeva üritusega siis on vast mõttetu pühenduda ühele püügi viisile ja Emajõgi pakkub kalastamiseks väga palju erinevaid võimalusi. Päevasel ajal on paras õngitseda ja spinninguga püüda, õhtul vaja kindlasti ka unnad sisse panna. Enne ööd peaks pallnima anga tonka püüki (angerja jahti). Hommikul aga vaja suured haugid undade otsast ära korjata. Nii et püügi võimalusi on igale maitsele.

Parv millest venna raas rohelinekonn rääkis ei lähe meile rohkem maksma kui vaid kütuse kulu. Parvel on saun, eesruum + katusel vaateplatvorm. Kiirust sellega ei omanda aga mõnusaks kulgemiseks täiesti piisav. Sadam parvel asub kavastus ja siit peipsile ja tagasi saab c 20 l bensiiniga. Kavastu -Peipsi-Kavastu sõit kestab ca 5 h , et siit saab aimu liikumis kiirusest.

Püügi kohad ja laagri paigad. Kavastust Peipsi poole on kaks kõige atraktiivsemat kalastus kohta Koosa ja Ahja jõe suubumis kohad Emajõkke. Lisaks ona kalameeste poolt Kavastust peipsi poole tekkitatud laagerdamise kohti 2..3 tk. Kes aga järve jõele eelistavad siis on emajõgi ühenduses mitme järvega , kuhu kannatab parvega sõita ja ka seal on laagerdamise kohad olemas. Et valikuid on palju ja peaks saama nädalavahetusega kõiki neid ka proovida.

ESTPatrick
01.06.09, 00:28
ma pole suurem asi kalamees, kui siis püüaks ainult elektri või dünamiidiga et koguaeg kalu saaks tõsta paati, aga olen kõva kahvamees ja kalapüügi õpetamise mõttes võin ka kaasas olla.

kõik eeldusel, et vaba aeg on sellel, sobiks pigem viimane variant kui üldse

rohelinekonn
05.06.09, 11:59
Nii parv on kinni pandud 3-5 juuli. Kohti on seal 12. Kes aga tahab pangu nimi kirja, kuna parve peale minek on Kavastust siis sellest kuidas me tartust sinna lähme räägime aja lähenedes kui on teada tulijate arv.
Sõit toimub 100% olenematta siis sellest palju meid tuleb, sest Koduga plaanisime ära et lähme kasvõi kahekesi.

Tigrano
05.06.09, 14:47
Mina olen kohal. Nendest tulevad kõvad kalastus päevad :o

masterpuppet
05.06.09, 15:14
Hmm, siis peaks kibekiiresti oma spinningu ka välja otsima ja ilusamad landid läikima lööma.

rohelinekonn
05.06.09, 15:16
Mina olen kohal. Nendest tulevad kõvad kalastus päevad :o


Seda kindlasti.

Ma ise pean poodi minema varustust täitma, pole suht pikka aega käinud kalal ja eelmine suvi vist sai viimanegi varustus ära lõhutud. :P

alaska
05.06.09, 15:37
Ma paneks kah ennast kirja.

Tigrano
05.06.09, 16:05
Kulutan ulme summa varustuse peale, et ikka kalamehe pokerface oleks ;D

Provoker
05.06.09, 16:40
Kulutan ulme summa varustuse peale, et ikka kalamehe pokerface oleks ;D


Sa pead silmas FISHERFACE ;D ;D

leits
05.06.09, 16:47
paneks 80% tõen2osusega kinni end, ei oska hetkel nii pikalt ette öelda, kas olen eestis or not

Tigrano
05.06.09, 19:06
Pean ennem kuskile harjutama minema ja mõne purika välja tõmbama.

leits
05.06.09, 19:08
eelmine n2dal k2isin kalal, sain 2.4kg jõest, pole paha eesti kohta, ei mäletagi millal viimati nii suure sain

Tarmonator
05.06.09, 19:10
ärge siis unustage püügilubasid vormistamast kes minemas on ;)

ise ei saa sellel ajal osaleda, muidu oleks tulnud küll ja staar Tigranoga kohtunud, ning teiste staaridega

leits
05.06.09, 19:11
kes pyyda ei viidsi .. siis bemm jõe äärde ja vurtsu akuy pealt nats ;D ;D

Marek K.
05.06.09, 19:16
Nii parv on kinni pandud 3-5 juuli. Kohti on seal 12. Kes aga tahab pangu nimi kirja, kuna parve peale minek on Kavastust siis sellest kuidas me tartust sinna lähme räägime aja lähenedes kui on teada tulijate arv.


Seal kavastus peab ettevaatlik olema, võib parvemeestelt kiirelt molli saada. Elasin mingi aeg luunjas, ja siis seal mingid kavastu vennad koguaeg käisid hüppamas, et kuule sa olid ka tookord seal kavastu parvel kui see kaklus oli v.. et sinu moodi mees oli seal.. k6igile aeti sellist teemat, otsiti põhjust et saaks peksta kedagi :)

EDIT: oleks muidu ise ka huviline, aga kahjuks tulid ette veits segased asjaolud, et pean tollel ajal lapsega olema.. eks näis, kui veel vabu kohti ja saan asju selgemaks, siis annan teada.

Kodu
05.06.09, 20:15
Seal kavastus peab ettevaatlik olema, võib parvemeestelt kiirelt molli saada. Elasin mingi aeg luunjas, ja siis seal mingid kavastu vennad koguaeg käisid hüppamas, et kuule sa olid ka tookord seal kavastu parvel kui see kaklus oli v.. et sinu moodi mees oli seal.. k6igile aeti sellist teemat, otsiti põhjust et saaks peksta kedagi :)

EDIT: oleks muidu ise ka huviline, aga kahjuks tulid ette veits segased asjaolud, et pean tollel ajal lapsega olema.. eks näis, kui veel vabu kohti ja saan asju selgemaks, siis annan teada.


Kavastu parv on see millega saab seal autoga jõge ületada. Meie ikka väikest viisi laeva moodi parvega peipsi poole minema kihutame. Bemmi pole vaja ka jõe äärde ajada sest parvel endal stereo peal. Kellel kalastus luba pole saab püüda käsiõngega. Kalastus pilet ise ei maksa ka suurt midagi:

1 päev 15 krooni
1 nädal 25 krooni
6 kuud 120 krooni
12 kuud 180 krooni

Piletiks on:

Panga maksekorraldus
Püügiõigust tõendavad maksekorralduse koopia
ja isikuttõendav dokument.

saaja: Rahandusministeerium
aa: SEB – 10220034800017
Hansapank – 221023778606
viitenumber: 2800077794
selgitus: harrastusliku kalapüügiõiguse tasu;
vajadusel harrastuspüügiõiguse
kehtivuse alguse kuupäev; teise
isiku eest makstes tema ees- ja
perekonnanimi ning isikukood või
sünniaeg.

Provoker
05.06.09, 20:59
Kui ma õigesti mäletan sai seda luba tellida ka SMS-si teel. ::)

Tigrano
05.06.09, 21:00
Mul on makstud aga pole prinditud, sest printer tuksis ;D

Kodu
05.06.09, 22:53
Kui ma õigesti mäletan sai seda luba tellida ka SMS-si teel. ::)


Täitsa õigus

Mobiilimakse
Püügiõigust tõendatakse isikuttõendava
dokumendiga.
Helista numbrile

1312*kood*isikukood

(sisesta selle isiku isikukood, kelle püügiõiguse eest
tasutakse). Tasumise kinnitamiseks vajuta *

Mobiilimakse koodid:
1 päev: 400
1 nädal: 401
6 kuud: 402
12 kuud: 403

marxiku
07.06.09, 14:37
Ikka pirakas elukas

http://www.parnupostimees.ee/?id=128824 (http://www.parnupostimees.ee/?id=128824)

http://f.postimees.ee/f/2009/06/07/190978t41h3e1b.jpg

kivisaba
07.06.09, 15:02
Ikka pirakas elukas

http://www.parnupostimees.ee/?id=128824 (http://www.parnupostimees.ee/?id=128824)

http://f.postimees.ee/f/2009/06/07/190978t41h3e1b.jpg

unreal

alaska
07.06.09, 15:20
Mina enam ujuma ei lähe.

masterpuppet
07.06.09, 16:12
Deem, sellele kalastusloale ei olegi mõelnud. Koguaeg isa käinud ning tal need asja olemas olnud. Ilmselt tuleb siis käsiõngega sehkendada :)

leits
07.06.09, 16:13
elektrijaoks luba me ilmselt ei saa ;D

BuildUp
07.06.09, 16:29
Ma ujun iga päev Pärnu jões sellistega võidu. 8)

Tigrano
07.06.09, 16:33
Ikka pirakas elukas

http://www.parnupostimees.ee/?id=128824 (http://www.parnupostimees.ee/?id=128824)

http://f.postimees.ee/f/2009/06/07/190978t41h3e1b.jpg


Vau, mis elukas see veel on :o

Oliverk
07.06.09, 17:05
Lest!

jep18
08.06.09, 11:23
Tundub suht mõnus ettevõtmine olevat teil. Endal kahjuks olude sunnil jääb see kord siis vahele. Kalastusega tegelen muidu suht aktiivselt vaat, et segab isegi aeg ajalt pokkeri mängimist. Samal ajal võtan osa ka võistlus õngitsemisest alates 2006-st aastast. Lemmikute hulka nii öelda püügi mõttes on linask ja latikas, kuid püüan ka teisi kalu. Kui peaks veel taolisi kalastusretki ette tulema siis oleksin käsi. Igal juhul edu teile sellele tripile.

Kodu
20.06.09, 22:30
Kuna emajõe kohta info viimasel ajal suht jama olnud ja kalamehed siiani suhteliselt tühjade kättega olnud, sai täna ette võetud kontroll püük. Olin 5 tundi tonkatamas ja selle ajapeale õnnestus saada kaks latikat ja hunnik pudinaid.Ja üks suurem elukas oli ka korra otsas aga kahjuks jäi see kord kala peale ja pääses minema. Nii et kala on hakanud nüüd siis jões liikuma. Tripile tulijad võiksid ennast varustada suurema hulga ussidega, ise üritan mõni öö ööusse korjata ja kindlasti ka tõuke osta. Spinna mehed võiks omale muretseda tonka tinasi (parimad on söödakorviga tinad) et öösel oleks rohkem konkse vees. Konkse ja lipsu tamiili on mul piisavalt , et kaksteist tonkat valmis teha ja vajadusel ka ära lappida. Kui kellelgi juhtub olema sump siis selle võiks ka kaasa võtta siis oleks kala säilitamise mure enne grillile minekut lahendatud.

Peale jaani siis paneme Rohelisekonnaga täpsemalt plaani paika kuidas minek toimuma hakab ja mida vaja veel kaasa võtta.

Seniks aga head Jaani.

Tigrano
20.06.09, 23:01
Peab hakkama vaikselt varustust korrastama. Kõik kes tulijad võiks anda juba teada ;)

alaska
20.06.09, 23:23
Mis varustust seal ikka vaja kui spinning ja paar kasti õlut. ;)

Tigrano
21.06.09, 01:47
Mis varustust seal ikka vaja kui spinning ja paar kasti õlut. ;)


Ei ma tahan ikka erinevaid asju proovida, näiteks eelnimetatud donka jne ;D Kõva üritus tuleb, ootan juba.

Provoker
21.06.09, 08:09
donkamine on lahe 8)

Ghost0
28.06.09, 18:34
Wow, pole vist siia teemasse varem sattunud :-\
Igatahes, ise eriline kalamees pole ja ei jaga asjast eriti midagi ,aga isa käib ikka vahest kalal. Paar aastat tagasi sai ikka temaga emajõe ääres mõned korrad kaasas käidud, päeval püüdsin käsiõngega, mõned latikad ja ilusat koha olen isegi saanud :D ning öösel vaatasin kuidas isa donkade ja õngedega mässab.
Palju keegi õngi/donkasi/spinninguid kaasa plaanib võtta? 1? 10? :D
Ausalt öeldes ma ei tea, kas tulla või mitte.
Ühe käsiõngega saaks vast hakkama ,aga tahaks ikka öösel mõne angerja ka välja tirida 8) Aga jah, ma ei oska isegi ühtegi lipsu/sõlme teha, pole aega ka eriti praegu ,et jännata nende asjadega praegu. Ussid on suva, varras maasse ja paar tundi korjamist.
Võtaks siis 1 käsi õnge päeval loopimiseks ja ööseks 1-2 põhjaõnge. Põhjaõngega annab vabalt päeval ka püüda jah?
Hmm, ja saun ka veel, aaah, liiga mõnus tundub ,et tulemata jätta :D

Btw, mis unnad on ::)

Ja ma elan ise raplamaal, et kui keegi viitsib, siis võiks kuskil kokku saada ja koos minna ,ei viitsi sõita eriti üksi :)

Tigrano
28.06.09, 18:36
Ma lähen Pärnust, kas on veel siitkandist tulijaid, siis saaks koos kimada, üksi igav sõita.

rohelinekonn
28.06.09, 19:12
Mis kellaks kõik muidu tartu jõuaks? Peab välja mõtlema kohtumis paiga ja kellaaja. Et siis edasi põrutada.

EDIT: Või teeme nii et jätan telefoni nr ja kõik tulevad ise Kavastusse järele. Siis saan varakult ise sinna minna.

Kodu
29.06.09, 08:52
Ma jõuaks ise 15.00 Tartu, siis võtaks konna peale ja kihutaks tagasi kavastusse. Ehk siis meie oleks stardi valmis 17.00. Ma pakun et võiks teha sellise 2h laekumise aja e. siis 17.00....19.00 kogunemine kavastus (esimene saunas käik ja tervitusnaps) ja siis 19.00 lahkuks laevaga sadamast.

Mis arvate???

Tigrano
29.06.09, 09:18
Peaks mingi nimekirja siia kokku panema, kes tulevad üldse. Praegu ma ei saa midagi aru ;D, siis oleks hea ülevaade.

Marek K.
29.06.09, 09:34
donkamine on lahe 8)


ROFL, sick huumor.

rohelinekonn
29.06.09, 11:01
Peaks mingi nimekirja siia kokku panema, kes tulevad üldse. Praegu ma ei saa midagi aru ;D, siis oleks hea ülevaade.


Teema järgi on nii lood. Masterpuppetiga võtan ühendust päeva jooksul et saada teada kas ta veel on tulemas. Teiste kontakte pole nii et vast kõik kinnitavad nüüd oma tulekut siin ja ütlevad kuidas kella aegadega on ja kus on soov kokku saada kas tartus või suudavad kõik kavastu ise üles leida, ning kas keegi vajab küüti tartust. Annnan oma nr kah hiljem.

Rohelinekonn
Kodu
Tigrano
alaska
leits ??
Ghost0

alaska
29.06.09, 21:26
Mina oleks ikka käsi, aga keegi võiks veel Tallinna poolt tulla, saaks ühe autoga?

Tigrano
29.06.09, 21:49
Mina lähen ja oleks vinge kui keegi pärnust ka tahaks veel minna, siis tartu lahedam kimada koos.

rohelinekonn
29.06.09, 22:27
Kuidas on selle kohale jõudmisega tartu?
Arutasime Tigranoga asja ja mõtlesime et võiks kokku saada lõunaka juures kell 17.00 näiteks. Kas jõuavad kõik kohale selleks ajaks? Siis seal saaks vaadata palju meid on ja jätte mõned autod sinna parklasse ning osta poest viimased vajalikud asjad. Seal ka kalastus pood.

Ning siis põrutada parve juurde

Kodu
30.06.09, 08:56
Kohal. Autot sinna ei jäta. Peale konna mahutan veel ühe tegelase peale, ülejäänu reserveerin kola tarvis. Rohekonna varustuse komplekteerime siis ka seal. Lõunakas on väga hea valik, kuna seal kaks poodi ja lemiklooma poest on võimalik soetada usse, tõuke ja muud kalastus staffi. Täna öösel sai 30...40 ööussi ka korjatud.

Sealt saab kõik muu vajaliku k.a. küttuse parvele.

Ootan siis üldsuse kellaaja kokku leppe veel ära ja kohtub siis juba üritusel.

Tigrano
01.07.09, 13:23
Ehk võiks ka arutada, mis sööke jooke oleks mõistlik kaasa võtta ;D Või milles üldse teeme süüa, kas keegi üldse võtab midagi kaasa. Ma ise ostan ka usse ja tõuke, öö ussidega pole endal vist midagi teha ;D Lante ostsin küll terve hunniku.

alaska
01.07.09, 13:25
Mulle kellaaeg sobib. Kas see üritus kestab kolm päeva? Kuidas see ööbimine on ja söök ja värki...

rohelinekonn
01.07.09, 19:34
Mulle kellaaeg sobib. Kas see üritus kestab kolm päeva? Kuidas see ööbimine on ja söök ja värki...


pühapäeval tagasi. käime peipsi juures ära kui sobib. aga nüüd kas ghoust tuleb või ei?

Kodu
01.07.09, 19:56
Söök: Parve peal on olemas grill, nii et söök tuleb ainult jõest kätte saada ;D ok ok. Tean et rohelinekonn pidas enne pokkeripro ametit, kokka ametit ;D ok ei haka teda ka piinama. Võtame poest liha värki ja midagi salati valmistamiseks. Kuna meid nii vähe on siis pole mõtet seda hakata vedama ei Tallinnast ega Pärnust ja kõik söögi joogi poolise võiks osta koos Tartust kaasa.

Varustus: Laupäevaks lubab praegune ilmaennustus hoovihma, selleks peab siis ka valmis olema. Magada on kindlasti kõige mugavam ikka telgis. Kuigi parvel on ka paar lavatsit kus saab siruli visata aga hommikul on seal ikka mõnusalt niiske olemine. Pimedalajal püügiks tasku-otmikulamp. Kuidas tavaliselt ikka matkale (kalale) minnakse. Mina võtan oma kokkupandava tooli kaasa, sest pimedat aega ei taha maha magada ja siis kindlasti kaldalt angerjat jahtides (eriti hea on see et lubab natuke pilvisust) on mõnus toolil istuda õltsi luristada. Lisaks vean kaasa landiloopijatele kummipaadi. Sääskede ja parmudega on muidugi emajõel lood väga hästi, et siis neile ka midagi kingituseks.

Et esialgu võtke siis kaasa telgid, kalastus varustus ja hea tuju. Ülejäänu komplekteerime tartus. Usun , et kui 17.00 kõik kohal on siis saame kõige sellega kenasti hakama ja kell 19.00 juba on parve nina Peipsi poole.

leits
01.07.09, 20:01
Mul kõik kalaasjad maal :/ Ilmselt maale ei l2he ka .. aga krt kes teab .. mingi variant on et pean tlna minema reede õhtu aga krt ei oska veel öelda....


!PS käisime eelmine nädal angerja jahil :) Saime 3 tükki kahe peale ;) (suurim oli 1018g) see oli juba ilus mölakas :D

ranka
01.07.09, 22:38
Mida rohkem ma seda teemat loen, seda rohkem ma mõtlen, et peaks ka tulema... Kahjuks aga teatud põhjustel ei saa tulla - PokkeriProd.com Suveturniiriga seoses olevad asjad + üks salajane värk :P

Ghost0
02.07.09, 23:31
Täiesti ******, endast mitte olenevatel põhjustel ei olnud täna oma varustusega tegelemiseks aega >:(
Võimalik ,et ma ei tule, tra ma ootasin nii väga seda :(
Aga ma panen kella 7'meks, äratuse vaatan mis värk õngedega on ja äkki jõuan :)

Aga...telki mul küll pole, keegi võtab mind telki või annab lavatsi broneerida? :P

Kodu
03.07.09, 05:01
Pole probleemi, võta magamiskott või midagi peale tõmbamiseks ja saad ka parve peal hakkama.

Ghost0
03.07.09, 08:07
Lõunakas on väga hea valik, kuna seal kaks poodi ja lemiklooma poest on võimalik soetada usse, tõuke ja muud kalastus staffi.

Palju ussid maksavad :D kui max 2 õngega 3 päeva püüda :P Ja müüakse neid mingi korraliku ämbri-topsiga?

Marek K.
03.07.09, 08:11
Ma ei tea, väike karp usse on 25 eeku.. pohui kaevad ise kuskilt :)

Ghost0
03.07.09, 08:31
Ma ei tea, väike karp usse on 25 eeku.. pohui kaevad ise kuskilt :)

Nojah, vb võtan siis igaksjuhuks karbi-kaks. Ei kaeva, ma korjan elektriga ;) Oleks eile korjama saanud hakata oleks ilusti piisavalt usse saanud...igaksjuhuks võib juu rohkem olla, pärast passi niisama viimasel päeval kui ussid otsas...

Kodu
03.07.09, 08:34
17 eeki on tõugud. Sõnnikussid jah 25...40Eek karbis 10tk Hind sõltub suurusest. Aga mul on endal varutud ja usun et kellelgi veel. Võimalus on ju ise ka veel kaevata ja teine võimalus trippi ajal lisa otsida öösel öökaid või kaevata.

Tigrano
03.07.09, 09:28
Olin foorumist ja arvutist eemal mitmed päevad, sest alguses läks arvutil windows täiesti sassi, et ei olnud võimalik isegi safe modes arvutit käima panna ja kolmapäevast saadik ka väiksel peo lainel olnud.

Nüüd, siis kiiruga asju pakkima ja kindlalt unustan midagi maha nüüd ;D Kas keegi tahtis kuskilt Viljandist tulla, siis võiksin peale võtta, sest paistab, et keegi Pärnus ei kavatse tulla ja pean üksi kimama Tartu.

Ghost0
03.07.09, 09:44
LOL...10 ussi 25 eeku, ei neid ma ei osta :D
Ma korjan tunnis mingi 100-200 ussi ma arvan ja seda siis varustusega nokitsemise kõrvalt :D

Ma arvan ,et ma unustan ka midagi maha :P

Rage
03.07.09, 09:52
LOL...10 ussi 25 eeku, ei neid ma ei osta :D
Ma korjan tunnis mingi 100-200 ussi ma arvan ja seda siis varustusega nokitsemise kõrvalt :D
grindimise kõrvalt päris hea teenustus, kaspole? :D

Tigrano
03.07.09, 09:54
Eile vaatasin saunast tulles mingit kala kanalit, kus enamus vendi lasid kala uuesti vette, jubedad fännid ikka.

Tarmonator
03.07.09, 10:08
oot kuna teil see värgens täpselt hakkab seal? Ma olen oma pesa ehitanud suht lähedale, et vb tuleks ja ütleks kah tere rahvale. Ise paadiga sõitma kahjuks ei saa tulla.

Kodu
03.07.09, 10:12
Olen 100% kindel et suured mis koorepurki mahuvad laseme meie ka tagasi.
Tarmonator: 17.00 olem lõunaka parklas ja 18.30....19.00 kavastu parve juures Tartu poolses kaldas.

alaska
03.07.09, 10:52
mis seal üldse teha annab kaladega? Sellise soojaga peavad nad ju mingi 4 tundi vastu ainult? Kohe sööme ära kõik?

-andres-
03.07.09, 10:59
Keila kandis sajab hetkel vihma ning kui aken lahti on, siis mul hakkab külm :/.

rohelinekonn
03.07.09, 11:00
mis seal üldse teha annab kaladega? Sellise soojaga peavad nad ju mingi 4 tundi vastu ainult? Kohe sööme ära kõik?


no grill on meil seal olemas :)

Kodu
03.07.09, 11:28
Keila kandis sajab hetkel vihma ning kui aken lahti on, siis mul hakkab külm :/.


Need onju ainult head uudised kalapüügi seisukohast võttes

Ghost0
03.07.09, 11:39
no grill on meil seal olemas :)

Aga kuskil jõeääres pole plaanis kellelgi lõket teha öösel?
Grill on söega/gaasiga/puudega? :P
Kui vaja ma võiks mingi 10+ puuhalgu autosse visata...

Usside korjamise lõpetasin mõndaaega tagasi, ma loodan ,et 300 ussi on olemas ikka ::)

Ja mis asja, kalad lähevad 4 tunniga halvaks, nalja teete wä :D
Angerijad kavatsen ma küll koju viia, kui ma saan mõne loomulikult ;D

Kodu
03.07.09, 11:42
Aga kuskil jõeääres pole plaanis kellelgi lõket teha öösel?
Grill on söega/gaasiga/puudega? :P
Kui vaja ma võiks mingi 10+ puuhalgu autosse visata...

Usside korjamise lõpetasin mõndaaega tagasi, ma loodan ,et 300 ussi on olemas ikka ::)

Ja mis asja, kalad lähevad 4 tunniga halvaks, nalja teete wä :D
Angerijad kavatsen ma küll koju viia, kui ma saan mõne loomulikult ;D


Grill söega, saun puudega, aga ära sa puid küll metsa vedama hakka. Puud on mul seal sauna jaoks olemas ja kuskil lõket teha ei ole küll plaanis.

Ghost0
03.07.09, 12:19
Kiireks läheb, riided vaja veel otsida ja kalastusloa peaks ka ära tegema...

rohelinekonn
03.07.09, 12:41
Kiireks läheb, riided vaja veel otsida ja kalastusloa peaks ka ära tegema...


mobla peale luba.
Eeldan et kõigil tulijatel peaks nüüdseks mu tefoni nr olema olemas, seega kui tartus jõuate siis helistage.

Ghost0
03.07.09, 12:55
mobla peale luba.
Eeldan et kõigil tulijatel peaks nüüdseks mu tefoni nr olema olemas, seega kui tartus jõuate siis helistage.

Tegin juba üldekande ära ja printisin välja.
Hea, et meelde tuletasid, unustasin ära juba ,et sa nr'i saatsid :D
Tooli oleks ka peaaegu maha unustanud ;D

Aga keegi laenu saab teha 500.-, maksaks 600.- kohe tagasi kui tsivilisatsiooni naaseme.
Tegin eile triost cashoudi, staatus on "vastu võetud" ,aga raha pole tulnud veel...
Loodetavasti on kell 17 olemas kui poodi lähme :-\

Tigrano
03.07.09, 12:57
Tegin juba üldekande ära ja printisin välja.
Hea, et meelde tuletasid, unustasin ära juba ,et sa nr'i saatsid :D
Tooli oleks ka peaaegu maha unustanud ;D

Aga keegi laenu saab teha 500.-, maksaks 600.- kohe tagasi kui tsivilisatsiooni naaseme.
Tegin eile triost cashoudi, staatus on "vastu võetud" ,aga raha pole tulnud veel...
Loodetavasti on kell 17 olemas kui poodi lähme :-\


Kle kas sa minu oma saaksid välja printida ja raha võtan kaasa mingi hunniku, siis võime koos lõunakeskusest juua süüa osta. Ma just ostsin edale mingit nänni kalapoest 1k eest irw, ei tea kas vaja ka läheb midagi ;D

Ghost0
03.07.09, 13:01
Kle kas sa minu oma saaksid välja printida ja raha võtan kaasa mingi hunniku, siis võime koos lõunakeskusest juua süüa osta. Ma just ostsin edale mingit nänni kalapoest 1k eest irw, ei tea kas vaja ka läheb midagi ;D

Vabalt, saada PM'ga pilt,fail või msn.. :)

Tigrano
03.07.09, 13:03
Vabalt, saada PM'ga pilt,fail või msn.. :)


tigrano(ät)pokkeriprod.com , siis seal saadaksin faili.

ranka
03.07.09, 13:05
JA VÕTKE FOTOKAD KA KAASA NING TEHKE PILTE KA!

PLIIZ! MA ANUN TEID! :)

rohelinekonn
03.07.09, 13:08
JA VÕTKE FOTOKAD KA KAASA NING TEHKE PILTE KA!

PLIIZ! MA ANUN TEID! :)


hea et meelde tuletasid

Tigrano
03.07.09, 13:08
JA VÕTKE FOTOKAD KA KAASA NING TEHKE PILTE KA!

PLIIZ! MA ANUN TEID! :)


Fotokas laetud, leitsi kalapildi peab üle lööma ;D

Kodu
03.07.09, 13:12
Käisin just parvel. Kajakad raisad olid seda reostamas käinud , kasisin natuke ja sättisin meile valmis. Uurisin ka parkimis võimalust valvega aias. Päris kindel pole aga oldi sõbralikud ja mulle lubati tasuta valvet autodele. Nii et minu poolt on ettevalmistused valmis ja kihutan 10 minuti pärast tarutusse tagasi. Pärnakad peaks juba liikuma hakama või mis????

Tigrano
03.07.09, 13:24
Käisin just parvel. Kajakad raisad olid seda reostamas käinud , kasisin natuke ja sättisin meile valmis. Uurisin ka parkimis võimalust valvega aias. Päris kindel pole aga oldi sõbralikud ja mulle lubati tasuta valvet autodele. Nii et minu poolt on ettevalmistused valmis ja kihutan 10 minuti pärast tarutusse tagasi. Pärnakad peaks juba liikuma hakama või mis????


Kohe hakkan liikuma 15 minuti pärast, panen veel asju kokku siva.

Ghost0
03.07.09, 16:25
Lifetilt, see ei ole lihtsalt võimalik...tra ma ootasin seda nii väga, mässasin päevotsa jne...
Ma panin teelt välja, 3 kummi ribadeks...AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAHHHHHHHHHHHHHHH *****
Keegi kes tigrano nr. teab võiks mulle pm saata.

>:(

ranka
03.07.09, 19:55
Lifetilt, see ei ole lihtsalt võimalik...tra ma ootasin seda nii väga, mässasin päevotsa jne...
Ma panin teelt välja, 3 kummi ribadeks...AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAHHHHHHHHHHHHHHH *****
Keegi kes tigrano nr. teab võiks mulle pm saata.

>:(


Sick. Ise jäid ikka terveks?

Ghost0
03.07.09, 20:42
Sick. Ise jäid ikka terveks?

Jep. Aga eks ma ole ise süüdi ka, poleks pidanud kiirustama niimodi. Kuradi lahtinekruus :(

Kodu
05.07.09, 13:52
Kodu kodu kodu ´kodu

Oeh juba väsimus on peal aga tripp oli supper, mis siis et ainult neljakesi olime aga noo pulli sai ikka ja saunas käidud. Kala kahjuks suur ei võtnud ja nii me siis neid micro latikaid grillisime. Õnneks sai Alaska ka täna hommikul siis käe valgeks. Teised said ikka juba reede midagi. Nüüd külg maha ja puhkama

alaska
05.07.09, 15:53
Viimasepeal üritus oli. Aga ma ei ole kindel, kas ma neid pilte näha ikka tahan , mis selajal tehti, kui ma jumala lukus olin. :D Ok, lähen külili, tuumapohmell on kallal.

andu_andu
05.07.09, 15:58
pilteeeeeeeeeeeeee

ranka
05.07.09, 16:55
pilteeeeeeeeeeeeee


+1

Tigrano
06.07.09, 13:09
Lühikokkuvõte kalastus tripist, kuhu tuli kokku ainult 4 inimest: mina, rohelinekonn, kodu ja alaska. Tänu sellele, et tuli nii vähe inimesi ei pidanud telikima, vaid magasime parvel. Samuti ei rääkinud eriti pokkeri jutte, vaid mõtted olid koguaeg mujal. Suures seltskonnas oleks kindlalt jutt pokkerile läinud, seega sai pokkerist hästi välja puhatud ja vaheldus grindimisele oli võimas. Ilm oli ideaalne kogu tripi ajal, mis ei seganud meil päeval ja ööl väljas istumast.

Tänud tuleb öelda foorumiliikme ja parve organiseerijatele kodu ja rohelisekonnale, kes selle vahva tripi korraldasid. Mina isiklikult sain kõvasti targemaks kalapüügi alal, eriti põhjaõngedega püüdmise kohapealt. Nägin esimest korda kuidas põhjaõngedega tõsiselt püüda ja seda isegi pimedas nagu nalja, sest helendavate pulgakestega nägi hästi, kui kala võttis.

Kimasime mööda emajõge selle parvega, kus peal saunad, grillid jne, kõik mida vaja.
http://pokkeriprod.com/tigrano/pildid/kala/1.jpg

kapteni koht, kus me kordamööda kõik juhtpuldis olime, sest vahetusi pidime tegema, kuna sõitsime ikka tohtult km selle parvega maha.
http://pokkeriprod.com/tigrano/pildid/kala/6.jpg

Teisel päval kimasime Peipsi peale ahvenat püüdma.
http://pokkeriprod.com/tigrano/pildid/kala/3.jpg

Kuna jooke sai ostetud kastidega, siis oli vaja öö läbi põhjaõngedega püüdmise kõrvale kangemat võtta, tagajärg oli mõnel mehel hommiku selline ;D
http://pokkeriprod.com/tigrano/pildid/kala/2.jpg

Kusjuures esimesel päeval mõned mehed ei maganud üldse ja tänu sellele sai öösel nii mõnigi latikas välja tõmmatud. Meil oli kõige suurema kala püüdjale ka karikas, mida esimesed 2 päeva hoidis kindlalt enda käes rohelinekonn oma suure latikaga. Lõpuks kodu tõmbas välja ikkagi suurema latika oma tõukudega, mida me rohelisekonnaga ei tahtnud kuidagi ise konksu otsa panna ;D Kahjuks karika võitjast pilti pole, sest fotokal sai aku tühjaks.
http://pokkeriprod.com/tigrano/pildid/kala/7.jpg

Piraat rohelinekonn sõitis parve madalikule ja nüüd lähevad seda alaskaga välja lükkama. Alaska oli tol hetkel 1h maganud, kui parve välja lükkama aeti.

http://pokkeriprod.com/tigrano/pildid/kala/8.jpg

Väike pilt meie kaasa võetud kalavarustusest.
http://pokkeriprod.com/tigrano/pildid/kala/9.jpg

Emajõel käib täielik action ja sai võisteldud ka teiste parvedega.
http://pokkeriprod.com/tigrano/pildid/kala/10.jpg

Alaska ja rohelinekonn hommikul saadud latikaid grillimas.
http://pokkeriprod.com/tigrano/pildid/kala/4.jpg
http://pokkeriprod.com/tigrano/pildid/kala/11.jpg


Rohelinekonn pohmakat välja magamas, olin ise roolis, sest teised olid kõik koos ja magasid.
http://pokkeriprod.com/tigrano/pildid/kala/5.jpg

Tegin ka endast ise väikese pildi, eks rohelisekonna fotokast on ka minust mõni pilt.
http://pokkeriprod.com/tigrano/pildid/kala/12.jpg

Edit: ürtan pildid otseks keerata esimesel võimalusel ;D

Tarmonator
06.07.09, 13:22
ürtan pildid otseks keerata esimesel võimalusel

mahult väiksemaks oleks võinud ka teha ;D
mul siin maal ei jõua net neid kuidagi ära laadida

Tigrano
06.07.09, 13:23
mahult väiksemaks oleks võinud ka teha ;D
mul siin maal ei jõua net neid kuidagi ära laadida


Panin siva üles, aeg on raha ;D

ranka
06.07.09, 13:46
Kui järgmine aasta see foorum eksisteerib, mul on 2 kätt, 2 jalga, 2 silma töökorras siis count me in -- ma olen ka platsis.

Rohelisekonan 4.0 promkat oli kõige kõvem :)

rohelinekonn
06.07.09, 13:57
Lisan kah mõned pidldid.



http://img219.imageshack.us/img219/5305/pa280094.jpg
http://img443.imageshack.us/img443/9451/pa280096.jpg

Alaska käis kummipaadiga Havi jahil.

http://img17.imageshack.us/img17/5411/pa280109.jpg
http://img12.imageshack.us/img12/9163/pa280113.jpg
http://img30.imageshack.us/img30/4937/pa290171.jpg

http://img196.imageshack.us/img196/6980/pa280115.jpg

Tund kaks enne kojusõitu sai alaska kah kala kätte

http://img246.imageshack.us/img246/8877/pa300181.jpg

tõmbasin kaks korraga

http://img124.imageshack.us/img124/7206/pa300180.jpg

Tigrano
06.07.09, 14:13
Vinge, minust ka mõni pilt ;D

jrgn hell
06.07.09, 17:34
Väga lahe trip paistab!

masterpuppet
06.07.09, 19:21
Deem ma pidin endale nii kuradi palju kohustusi kaela tõmbama..hea meelega oleks ka osa võtnud. :) Järgmine kord peaks kohe kindla plaani võtma.

Tigrano
06.07.09, 19:22
Jah, me naersime seal, et foorumis kõik rääkisid, et käivad koguaeg kalal jne aga sellisest võimalusest polnud keegi huvitatud ;D

leits
06.07.09, 20:03
fun üritus .. oleks ise ka tulnd, kuid minust mitte sõltuvatel asjaoludel ei olnud seekord kahjuks võimalik. See parv on küll muidu teh nuts. Seda saab rentida ka vms? Mul paari tuttavaga mingi age plaanis minna .. l2hme koha raipeid jahtima ... eelmine aasta õnnestus üks 1.1kg saada .. see aasta alla 5kg ei lepi ;D

Kodu
07.07.09, 05:18
fun üritus .. oleks ise ka tulnd, kuid minust mitte sõltuvatel asjaoludel ei olnud seekord kahjuks võimalik. See parv on küll muidu teh nuts. Seda saab rentida ka vms? Mul paari tuttavaga mingi age plaanis minna .. l2hme koha raipeid jahtima ... eelmine aasta õnnestus üks 1.1kg saada .. see aasta alla 5kg ei lepi ;D


Parve kahjuks rentida ei saa. Tigrano tehtud fotodel on näha ühed kollase kattega parved, mis ca 5 korda väiksemad ja kuuluvad firmale Veematkad, neid renditi (hind viimati oli 3000EEK/24h) Aga nendel pole ei sauna ega tümakat peal ja pole ka ruumin grillimiseks. Antud parv millega meie käisime, kasutus eesmärk on teine (ettevõtte töötajatele pakkuda aktiivset puhkamis võimalust ja korraldada kliendi üritusi) ja broneering suvel ka ca kuu aega.

leits
07.07.09, 05:58
Okay .. just asked :) Palju sinna tyhje pudeleid alla pandud on et ta veepeal püsiks :D?

Provoker
21.07.09, 21:13
Ei hakanud uut teemat tegema, kuid tekkis endamisi küsimus, et kas keegi jääalust püüki ka harrastab talvel? Mootorkelgud, värgid, nats külmarohtu ja peale püüki kuskile kuuma sauna on übernuts.

rohelinekonn
22.07.09, 09:41
Ei hakanud uut teemat tegema, kuid tekkis endamisi küsimus, et kas keegi jääalust püüki ka harrastab talvel? Mootorkelgud, värgid, nats külmarohtu ja peale püüki kuskile kuuma sauna on übernuts.


ma ise pole kunagi käinud, või noh tegelt korra maal proovisin jääaugust nats aga midagi ei saanud. Küll tean et mul vend seda ikka harrastab, käib vist ikka talvel mõned korrad Peipsi peal. Seega ise oleksin isegi käpp kui talvel selline asi ära teha.

Foux
22.07.09, 09:45
Jääpüük on faking jube. Kui just end nii paksult riidesse panna, et liikuda raske. Võiks veel augustis mingi asja teha. Ei midagi suurt, vaid niisama paneks keegi koha ja aja paika ning tahtjad lendavad lihtsalt kohale.

Kodu
22.07.09, 09:46
ma ise pole kunagi käinud, või noh tegelt korra maal proovisin jääaugust nats aga midagi ei saanud. Küll tean et mul vend seda ikka harrastab, käib vist ikka talvel mõned korrad Peipsi peal. Seega ise oleksin isegi käpp kui talvel selline asi ära teha.


Krt ma ka käpp kui jääd ikka tuleb.

Tigrano
22.07.09, 09:47
Ma ükskord käisin ja ennem, kui maha istusin oli kalakaitse 2 saaniga minujuures. Mul muidugi luba polnud aga Pärnu väike koht kõik tunnevad kedagi ja pärast visati veel augu pealt jää ära ning püüdsin edasi. Tegelt ju naad vaatasid, et see vend küll kala ei saa ja nii oligi ;)

Provoker
22.07.09, 09:56
Mul pole vist peipsi peal kordagi püügiluba olnud. Kui ussi leotada, siis mu arust pole vajagi. Nüüd selline kord, et piirivalvesse peab teada andma millal ja mitu inimest välja läinud on ja millal tagasi.

jep18
22.07.09, 17:27
Püüan suhteliselt igal ajal. Jääpüük väga "lemmik" ei ole kuna viimati talvel oli päris pikkalt nii öelda kalastus tsüklis sees:D Ei jõudnud tööle õieti ega pokkerit mängida miski imelik asi kiskus iga päev jää poole ;D Talvine idee tundub olevat suht mõnus.

Tigrano
24.07.09, 22:36
Käsin täna kalal ja sain donkaga 5 erinevat kala, nüüd vaja kalafoorumist tuvastada, kellega millega tegu. Kaks suuremat on vist kogred või üks neist latikas. Väiksed on mingid särje moodi elukad aga kuldset värvi.

Provoker
24.07.09, 23:37
vb turb. Särjest tiba jässakam ja mitte hõbedakarva.

alaska
25.07.09, 00:05
Äkki oli särb. Särje ja turba poeg.

Tigrano
25.07.09, 01:23
vb turb. Särjest tiba jässakam ja mitte hõbedakarva.


Ehk tõesti, selline kalapüügi isu tuleb jälle, et mine või hommikul jälle. Tartu mehed õpetasid donkaga püügi selgeks, nüüd ma ei saa enam pidama ;D

jep18
25.07.09, 02:22
Käsin täna kalal ja sain donkaga 5 erinevat kala, nüüd vaja kalafoorumist tuvastada, kellega millega tegu. Kaks suuremat on vist kogred või üks neist latikas. Väiksed on mingid särje moodi elukad aga kuldset värvi.


Kus kandi peal siis käisid, Pärnu v? See särje moodi asi võib ka olla roosärg kisub kah kuldsemat tooni aga sellel muidu uimed hästi punased on.

Tigrano
25.07.09, 09:22
Käsin seal paikuse pool, kus on paadi laenutus. Tundub, et seal kala on.

Kodu
28.07.09, 19:28
Kuu möödas nagu naks ja plaan minna siis koos rohelisekonnaga järgmisele trippile. Plaan minna siis 4.august emajõe äärde ilma veesõidu vahenditeta ja see kord on koht välja valitud juba luure infole tuginedes. Pea eesmärk jällegi angerjas , kes eelmisel korral jäi tabamata. Antud lõigul peaks ruumi jaguma ja kel huvi on siis liitujate vastu pole meil midagi. Koht siis Tartu vangla taga ja kui viitsimist on siis võib seal laagerdada ka mittu päeva.

Tigrano
28.07.09, 20:04
Tundub huvitav plaan ja paneb kukalt kratsima.

Provoker
28.07.09, 20:13
Kustpoolt sinna ligi pääseb?

Kodu
28.07.09, 20:23
Kustpoolt sinna ligi pääseb?


Ikka vangla poolt :) jõgi jookseb vangla tagant läbi

rohelinekonn
28.07.09, 22:03
Tundub huvitav plaan ja paneb kukalt kratsima.


kratsi aga kõvasti. Teeme ära eelmine kord jäid suured kalad ju jõkke veel

Tigrano
28.07.09, 22:14
kratsi aga kõvasti. Teeme ära eelmine kord jäid suured kalad ju jõkke veel

Jah, sellesuhtes on tõsi.

Tarmonator
28.07.09, 22:17
Davai Tigrano, otsusta ära kas tuled ja ma löön ka kampa.
Juhul kui keegi mulle ühe angerjapüügi õnge laenab:D

Tigrano
28.07.09, 22:19
Davai Tigrano, otsusta ära kas tuled ja ma löön ka kampa.
Juhul kui keegi mulle ühe angerjapüügi õnge laenab:D


üks aga on asja juures momendil, uurin millal mul maale minek on ja siis annan teada.

rohelinekonn
28.07.09, 22:24
Davai Tigrano, otsusta ära kas tuled ja ma löön ka kampa.
Juhul kui keegi mulle ühe angerjapüügi õnge laenab:D


kas sul spinningut pole?

Tarmonator
28.07.09, 22:31
ei ole jah väga suurem asi kalamees ja mingit varustust ei oma.
Kui kalal käin, siis koos äiapapaga ja peipsil(suvi/talv) ja temal on seda varustust tajooba...nii et kasutan tema asju.
Aga rakverre veitsa kaugel sõita spinna järgi.

rohelinekonn
29.07.09, 00:38
ei ole jah väga suurem asi kalamees ja mingit varustust ei oma.
Kui kalal käin, siis koos äiapapaga ja peipsil(suvi/talv) ja temal on seda varustust tajooba...nii et kasutan tema asju.
Aga rakverre veitsa kaugel sõita spinna järgi.


laenaks aga endal ainult üks õng mis sai ostetud eelmise tripi jaoks :) Lähed poodi ostad spinna ära las vedeleb kodus pärast, siis alati hää võtta kui vaja.

Tigrano
29.07.09, 00:54
Seda annab orgunnida, ma tahan osta 3 uut spinnat põhjakte jaoks nii või naa.

rohelinekonn
29.07.09, 00:55
Seda annab orgunnida, ma tahan osta 3 uut spinnat põhjakte jaoks nii või naa.


hi hi hii oled nüüd pro põhjakaga püüdja :D

Tigrano
29.07.09, 00:56
hi hi hii oled nüüd pro põhjakaga püüdja :D


Jep, see üli kaif tegevus ;D

ranka
29.07.09, 01:07
Kuu möödas nagu naks ja plaan minna siis koos rohelisekonnaga järgmisele trippile. Plaan minna siis 4.august emajõe äärde ilma veesõidu vahenditeta ja see kord on koht välja valitud juba luure infole tuginedes. Pea eesmärk jällegi angerjas , kes eelmisel korral jäi tabamata. Antud lõigul peaks ruumi jaguma ja kel huvi on siis liitujate vastu pole meil midagi. Koht siis Tartu vangla taga ja kui viitsimist on siis võib seal laagerdada ka mittu päeva.


Rääkige selles tripist lähemalt. Kas püük toimub päeval või öösel? Mis õnge oleks vaja?

EDIT: Ja miks teisipäev? Mõtekam ei oleks reedel või kala ka siis puhkab?

rohelinekonn
29.07.09, 01:21
Rääkige selles tripist lähemalt. Kas püük toimub päeval või öösel? Mis õnge oleks vaja?

EDIT: Ja miks teisipäev? Mõtekam ei oleks reedel või kala ka siis puhkab?


lähme õhtuks jõe äärde ja siis seal kuni järgmise päevani. Ehk õige püük on öösel. Spinna on olemas siis muud pole vaja selle teeme kohe põhjakaks ümber ;)
Ndv on nii palju kalamehi jõe ääres et pole ruumi istuda ega astuda. Pead hommiku vara juba kohale minema selleks et saada normaalset kohta kus rohkem kui üksi saab püüda. Selle pärast ka teisipäeval.

Kodu
29.07.09, 07:29
Nädalavahetuse mehed söödavad meile kohad sisse :)

Tigrano
29.07.09, 11:09
Nädalavahetuse mehed söödavad meile kohad sisse :)


Siis võib vahva kalapüük tulla, kui mitu päeva koht sisse sööta on lootused suured.

jep18
29.07.09, 23:28
Siis võib vahva kalapüük tulla, kui mitu päeva koht sisse sööta on lootused suured.

Angerja puhul see eriti ei aita sisse söötmine :D. Kuna too kala ei funka peibutussöötadele.
Aga kui juba nädala sees siis vaata, et hakka mõtlema töölt lunastada vaba päev. ( Nagu talvel juba, isu nii suur, et ei suuda taltsuda ennast).
Eks näeb mis nv toob siis selgub täpsemalt olukord. Muidu varustus enamvähem olemas kuid angerja ja emajõe püügi kogemus puudub. Eks selle lappiks kohapeal kokku. Mis söödaga muidu püük toimuks antud isendile-ööuss?
Kas antud teritooriumilt ka muud viimasel ajal trehvanud on näiteks latikat?

leits
29.07.09, 23:32
tra mu angerjajaht oli total fail eelmine teisip ... tra triljon parmu .. ma ei saand ühtegi fakgin kala ... ööusse ajasime mingi 400 tükki veel staadioni pealt kokku .. nahhui 5 põhjakat sees, küll kalatükid otysas .. maisid värgid särgid .. ***** ma ei lähe ennem augusti lõppu kalale .. ööd l2hevad pimedamaks ja angerjas hakkab ka rohkem ehk mekkima .. sõber võttis obv ridakaga võrtsu peralt 2 tkki välja. 1.1kg ja 850g .. riged shit

jep18
29.07.09, 23:41
tra mu angerjajaht oli total fail eelmine teisip ... tra triljon parmu .. ma ei saand ühtegi fakgin kala ... ööusse ajasime mingi 400 tükki veel staadioni pealt kokku .. nahhui 5 põhjakat sees, küll kalatükid otysas .. maisid värgid särgid .. ***** ma ei lähe ennem augusti lõppu kalale .. ööd l2hevad pimedamaks ja angerjas hakkab ka rohkem ehk mekkima .. sõber võttis obv ridakaga võrtsu peralt 2 tkki välja. 1.1kg ja 850g .. riged shit

irw krt :)
Ise ka plaanin panna augusti lõppus täis mahuga latika grindimise kuskil lõuna eestis või emajõel maha panna.
Ööussi jaht omamoodi action tegevus:D. Tilti ajab kui keskelt veel peale pikka sikkutamist pooleks läheb ;)

Tarmonator
30.07.09, 13:08
Põrutame Daugava peale mehed! (http://www.ilmajaam.ee/?id=147548)

Kodu
30.07.09, 15:46
Angerja ükskõiksus söötmise suhtes on suht laialt levinud aga ise võin enda kogemusest rääkida, et kui õhtul püüad söödakorviga latikat ja öösel vahetad konksud ööussile sobilikumaks aga söödakorvi täidad siiski ära (eriti hea on midagi magusat kasutada N vanillje,mesi j.n.e). Ega asjata ei öelda , et suitsumehed angerjat ei saa. Mina pesen alati enne jõeliivas käed ära kui ussi konksule sätin ja enne täidan ära ka söödakorvi, mis peaks iseensest juba minu käed magusaks tegema. Angerja lõhna tundlikus on siiski kalade seas üks paremini arenenud meel.

raunooo
30.07.09, 15:57
See eelmine tripp praamiga tundus kõva teil, peale kalapüügi ka entertaiment value, saun ja värgid. Ise võtaks vist meelsamini osa sellest praamitripist kunagi kui uuesti tuleb. :P Aga ma mõtlen siin natuke, et äkki võiks jõe äärde ka tulla angerjat püüdma. :P Ma mingi eriti suur kalamees pole, aga no olen ikka käinud mõned korrad angerjajahil ja TIGRANO ka nii kiidab, et peab mõtlema nüüd. :D

Kodu
01.08.09, 16:16
Nii teisipäeval hõivame kohad vanglataga ca kella 14.00 .....15.00. Kes on huvilised kaasa lööma siis võiksid siin endast märku anda , et siis teab keda oodata ja kas on kohale jõudmiseks vaja eraldi juhendamist või eelnevat kokku saamist. Samas kohta on kerge leida ja liituda saab terve päeva jooksul.

Tigrano
01.08.09, 16:17
Mina otsustan viimasel minutil, sest homme kiman vara maale ja täpselt ei tea veel kuda jõuan jne.

rohelinekonn
03.08.09, 23:26
on siis keegi homme tulemas? Igatahes kes kohta ei tea PM annan oma nr siis saab juhatada vms.

Tigrano
04.08.09, 08:30
Kohe otsustan asja ära, kas tulen või mitte ;)

rohelinekonn
04.08.09, 12:40
Ise hakkan sättima jõe äärde

Tigrano
04.08.09, 14:39
See kord annan alla ja otsustan mängimise kasuks peale laisklemist.

rohelinekonn
05.08.09, 08:03
jõel

rohelinekonn
05.08.09, 08:06
11-12 läheme selle sama veealusega jõele kes huvitatud on. kohti pole 800 nii et....
eila saime mingeid latika lipse ainult ja kohtasime jõe ääres miskit jehoova tunnistajat

Kodu
05.08.09, 14:16
Evolutsiooni mõiste saime vähemalt selgeks :). Aga järgmise nädala plaan on üks suts rahulikum parve matk teises suunas teha e. Kavastust Tartu poole ja mina võtan oma teisepoole ka kaasa, et siis ei ole plaanis ennast mutta tõmmata ;). Koos konnaga siis vabu kohti hetkel 8.

Tigrano
05.08.09, 15:12
Kuidas kalaretk täpsemalt lõppes ja kas tõesti ühtegi suuremat kala ei saanud sealt vangla tagant?

Ma arvan, et tuleksin ka Parve tuurile hea meelega koos naisega, aga pean vaatama kuhu lapsed jätta.

leits
05.08.09, 15:54
Ise l2hen reedel emajõele jälle ässama, vb võrtsu peale ka. See kord siis ridakas kaasa .. 150 tükki sisse .. sajebiiz kui siis ka angerjat ei tule ... pyhap vara hommik l2hme linaskit taga ajama maisiga

Kodu
05.08.09, 16:08
Noo ussi ja tõuku ei saanud üüldse konksule panna, sest nii kui konks vette sai olid väiksed nuru tattid kohe kallal ja neid oleks võinudgi lõpputult välja kiskuda. Siis proovisime maisiga ja paistis et seda need väiksed algul ei tahtnud ja saime paar korralikumat latika lipsu, aga ei midagi märkimisväärset.Ja lõpuks hakasid need väiksed ka seda maisi imustama. Öösel ööussidega angerjat seekord ei saanud ja sedasi ka teistel meestel kes jõe ääres peale meie olid. Hommikul lootsin , et väiksed veel ei kiusa ja saab tõuguga mõne priskema poisi kätte aga ei midagi, väikseid oli kõik koht täis ja lihtsalt ei õnnestu suurt kala meelitad kui need raisad parves ujuvad. Aga tühjade kättega vähemalt ei jäänud ja konn saab enda rõdul nüüd kala kuivatada.

pastilaa
05.08.09, 16:11
Kalapüük on tõesti mõnus pingetemaandaja. Kuna pidevalt arvutitaga istun, siis olen viimased 5 aastat spinnaga jõgedel matkanud, et füüsilist koormust lisada. Eelnevalt olin ka tihe tonkataja ja elusa leotaja. Seni kuni tervist ja viitsimist on, keskendun peamiselt jõeforelli tagaajamisele. See aasta on ikka väga hea olnud. 1 - 2kg vahemikus väga mitmed kenad kalad saadud...

Kivi kotti!

leits
05.08.09, 16:12
Tra ma ie saand eelmine kord mingit v2ikest kiiska ka kätte :D Siin tartu kandis mingit head järve te ei oska soovitada? Mõtlesin, et käin nv kodus ära ja võtan spinna kaasa. Loobiks kuskil hea meelega vähe lanti vms ..

leits
05.08.09, 16:13
Kalapüük on tõesti mõnus pingetemaandaja. Kuna pidevalt arvutitaga istun, siis olen viimased 5 aastat spinnaga jõgedel matkanud, et füüsilist koormust lisada. Eelnevalt olin ka tihe tonkataja ja elusa leotaja. Seni kuni tervist ja viitsimist on, keskendun peamiselt jõeforelli tagaajamisele. See aasta on ikka väga hea olnud. 1 - 2kg vahemikus väga mitmed kenad kalad saadud...

Kivi kotti!


Äkki avaldad neid jõeforelli jõgesid? tra ma tean ainult ühte kohta - kasvandus :D

muruntau
05.08.09, 16:21
Keegi sulle foormumis avaldab neid kohti jah.

pastilaa
05.08.09, 16:22
Saadan sulle PMi - ei hakka teemat liialt solkima.

Kodu
05.08.09, 17:25
selline info ei saa solkida antud teemat aga siiski respekt ja ise ka ei avaldaks selliseid kohti. Ise ka lendõngega seda täpilst kala jahtinud ja austus selle kala vastu suur.

Kodu
05.08.09, 18:07
olen oma viimaste üritustega oma kaasa ees halvas valguses paistnud, nii et mõtte antud üritusel pole nii seotud kalapüügil vaid pigem mõnusal tsillimisel ja ma isegi mõtlen et äkki võttan oma jõnglased ka kaasa. Nii et TIGRANO härra võid ka selle võimaluse peale mõelda.

Terv
Kodu

Tigrano
05.08.09, 18:26
olen oma viimaste üritustega oma kaasa ees halvas valguses paistnud, nii et mõtte antud üritusel pole nii seotud kalapüügil vaid pigem mõnusal tsillimisel ja ma isegi mõtlen et äkki võttan oma jõnglased ka kaasa. Nii et TIGRANO härra võid ka selle võimaluse peale mõelda.

Terv
Kodu


Parve peal neid raske valvata ehk ;D aga see, et naised kaasa on vahva, sest tihtipeale on nemad, kes peavad jääma üksi, kui mehed kuskil ringi tuterdavad ;D Siis ei lähe trip nii käest ära ka, sest enamus naistest on ikka sellised kes kutsuvad mehi korrale ;D Söögi tegemise probleem on ka kergendatud irw ja meil jääb rohkem aega kala püüda.

Ma tahan kindlasti tulla, siin teen ennem seda kõvema grindi ja siis väike puhkus ei tee jälle halba.

leits
05.08.09, 19:00
Kodu sa tundus meil jube kalamees olevat. Räägi, kui kiiresti saab kätte ridaõnge luba? Kuskilt lugesin, et nahhui mingi menetlevad jms jama? Nii ei saa, et käin keskkonna teenistuses ära, viskan klotsi laua peale ja kõik?

Kodu
05.08.09, 19:07
ise pole viimasel 8 aastal enam ridakat pannud ja ei viitsi uurida antud teemat aga vaata siit vast leiad enda küsimusele vatused https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=12781764

jep18
05.08.09, 20:31
Oleksin tõenäoliselt käsi selles ettevõtmises.
Ainult ei tea kas kaasal võimalik liituda, kuna hetkel tal bändiga esinemine valgas.
Selline rahulikum seltskond või nii sobiks mulle kah rohkem ehk suurendaks kala tabamis võimaluse;)
Töökohalt kah vabastus just selleks ajaks võetud.
Tore oleks kui rapla maakonnast oleks veel huvilisis saaks jõud ühendada kuna endal puudub auto mõttes transport.
Kui muud varianti ei saa siis liiguksin ühistranspordiga (bussiga) Tartu Bussijaama sel juhul oleks vaja transporti kohtumispaika.
Kui palju antud ettevõtmine maksma läheks näo peale umbes võiks arvestada selle trippi kuludega?

Provoker
05.08.09, 20:33
Ma ei saa mainimata jätta, et naine laevas laev põhjas ;D

rohelinekonn
06.08.09, 08:01
Ma ei saa mainimata jätta, et naine laevas laev põhjas ;D


Täitsa õige jutta :)

Kodu
06.08.09, 15:58
Jep18 trantsport tartust edasi pole probleem. Rahadega on nii, et arvesta mingi 100 parve pileti peale (kütuse raha) ja ülejäänu on juba oma asi kas tahad endale midagi lisaks kaasa osta või osaleda ühis kassas. Usun et kui kogu üritusele 500 arvestad näo peale siis pole probleemi. Siis ei ole grill tühi ja kurk kuiv.

leits
08.08.09, 15:56
Panen oma emajõe seikluse ka kirja. Nii õhtu 7st tuld .. plaanis ridaõnged jms sisse panna .. jõuame 3. tüübi juurde, kelle pidime peale võtma ... tra vaatame what, vend alles harutab ridaõngi .. no mis siis ikka .. aitasime harutada .. kell 8. Võtsime kõvapõhjaga kummipaadi ja 2.2 hobujõulise paadi ning võrtsu äärde (jõesuu vms, emajõgi saab alguse siis sealt). Davai kell 22.05 lähme ridakat panema sisse. Tra mootor käima ei lähe ... lõpuks saime käime .. kell 22.15, suht pime juba, võrtsu peale kiiresti ja üritame ridakat panema hakata ... laseme sisse otsa juba ja hakkan aerutama, kysin poisid, KUS ON AERUD .. mm ei tea, pole .. proovi kahvaga aerutada ... tra tõmban nagu segane .. ei midagi .. Siis üks tüüp ütles, et davai, paneme mootoriga, läheb kiireks, aga proovime. Vend paneb mootori käima .. üks ridaõnge nöörijupp oli sõukruvi juures. Tüüp pani mootori käima, ma vaatan what, kastist jooksis ridakas peaaegu tyhjaks, davai mootor kinni. **** kus seal oli nööri ... lõikasime puruks ning loobusime teiste panekust, ilma aerudeta ei tule sittagi välja. Kell on 22.40 jumala pime jube ning meil vaja allavoolu veel sõita üks 20 minti (liinide alla). Vaatame, et oh normaalne pill see 2.2 hobujõudu, sitaks kiiresti läheb.
Davai jõuame kohale, midagi ei näe, taskulampi obv ei võtnud ... Saan õnge sisse .. 2h ei midagi, ja siis raksatus, kell 1 öösel hakkab õng kolisema nagu jube .. tra juba mõtlen, et raudselt angerjas .. haagin, kerin välja ... HUI mingi näkane turba raibe .. davai uuesti ussid otsa .. väikesed türad vahel sõid ära ning jälle uued otsa .. kell 3 jälle siuke kolin, no nyyd on 101% angerjas või luts ... haagin, kerin välja .. 250g latikas . . obv tagasi vette .. mõtlesin, et magan nats. Obv telki ei olnud. Magamiskotiga heina sisse .. 1h magatud .. kell ca pool 5 .. **** üleni l2bi märg. Kaste maha tulnud .. magamiskoitt l2bi märg, riided läbi märjad... Hommikul panna märjad püksid ja särk selga OUJEE (kuivad riided obv unustasin autosse) ... Siis mõtleme nahhui, enam ei viidsi, hommiku veel proovisime, aga latikas ei võtnud ka ... Viskame asjad peale ja hakkame ülesvooli minema .. no **** pill vapsjee ei liigu 20 minti sõitnud ja 50m liikunud .. siis davai, viskasime näppe. Mina ja üks teine sõber peavad jala minema autoni (ca 6km), kolmas vend läheb paadiga üksi .. (üksi sõites liikus paat normaalselt). Jõuan kell 7.30 auto juurde ... läbi märg, sitaks külm, sitaks väsind ja kopp nii ees. Munadeni rohus sumpasime selle 6km .. saime maanteele kuidagi ja siis autoni ... **** nii närvis, magamata öö, kala pole, mis teeme? Davai lendame turule, ostsin 2x 1kg angerja ja 2 latikat, soolasime ära ja nüüd suitsetama.... ja siit loo moraal:

KALAL KÄIK ON MÕTTETU (vähemalt eestis), MINGE TURULE JA OSTKE KALAD NING TUNDGE SUITSETAMISEST RÕÕMU. over and out

Tigrano
08.08.09, 16:08
Kala on tõesti ulmeliselt vähe >:(

Kodu
08.08.09, 16:37
Ma panen nüüd maale minema ja enne teisipäeva ei ole netti võimalust. Nii et andge aga julgesti teada kes käsi, eks siis rohelinekonn juhatab vägesi. Aga ise oleksin valmis teisipäeval kella 15.00 st alates jõele kihutama. Hetkel on siis Tigrano oma naisega ja mina oma naisega + konn ja heal juhul saame konna naise õhtul Tartust peale korjata ehk siis pool parve veel tühi.

Tigrano
08.08.09, 16:40
Ma panen nüüd maale minema ja enne teisipäeva ei ole netti võimalust. Nii et andge aga julgesti teada kes käsi, eks siis rohelinekonn juhatab vägesi. Aga ise oleksin valmis teisipäeval kella 15.00 st alates jõele kihutama. Hetkel on siis Tigrano oma naisega ja mina oma naisega + konn ja heal juhul saame konna naise õhtul Tartust peale korjata ehk siis pool parve veel tühi.


Selge pilt, saame siis jälle seal Lõuna keskuses kõik kokku, kella 15.00 sobib mulle.

Kodu
08.08.09, 16:46
lõunakas on pro

Tigrano
08.08.09, 16:50
lõunakas on pro


Kõige lahedam on, et autol saab see kuu ülevaatus läbi ja kindlustus jne peab vist maha kandma peale trippi. Teine hull asi, et kõik mitu ritva ära lõhkunud, pean ennem varustust ostma minema kindlasti.

Kodu
08.08.09, 16:53
ega sa vist jah ülevaatuselt läbi ei saa nii et parem on uus käru osta :) või siis nagu mr bean tabad enda autole ostma. Aga nagu pole erilist mõtet ka kes su autot ikka tahaks ;)

pastilaa
08.08.09, 17:04
Saan õnge sisse .. 2h ei midagi, ja siis raksatus, kell 1 öösel hakkab õng kolisema nagu jube .. tra juba mõtlen, et raudselt angerjas .. haagin, kerin välja ... HUI mingi näkane turba raibe .. davai uuesti ussid otsa ..


Puusalt pakun, et see oli hoopis väike säinas - isegi kunagi Võrtsult väikseid säinapoisse saanud muulilt õngitsedes. Jube sarnane turvale - uimede värvus erinev näiteks...

leits
08.08.09, 17:06
Imo oli ikka turvas, kui ma ei eksi .. säina sai üks teine tüüp, too oli ikka teistsugune

kivisaba
08.08.09, 17:17
kas tripiga ühinedes peab oma varustus olema mul piirdub see suht spinna ja kahe landiga :s

rohelinekonn
08.08.09, 17:29
kas tripiga ühinedes peab oma varustus olema mul piirdub see suht spinna ja kahe landiga :s


sellest piisab spinna ehitame põhjakaks kjohe ümber ainult osta omale tina ja mõned konksud või siis kohe vastav asi nagu TIGRANO ostis eelmine kord

ranka
08.08.09, 23:07
Panen oma emajõe seikluse ka kirja. Nii õhtu 7st tuld .. plaanis ridaõnged jms sisse panna .. jõuame 3. tüübi juurde, kelle pidime peale võtma ... tra vaatame what, vend alles harutab ridaõngi .. no mis siis ikka .. aitasime harutada .. kell 8. Võtsime kõvapõhjaga kummipaadi ja 2.2 hobujõulise paadi ning võrtsu äärde (jõesuu vms, emajõgi saab alguse siis sealt). Davai kell 22.05 lähme ridakat panema sisse. Tra mootor käima ei lähe ... lõpuks saime käime .. kell 22.15, suht pime juba, võrtsu peale kiiresti ja üritame ridakat panema hakata ... laseme sisse otsa juba ja hakkan aerutama, kysin poisid, KUS ON AERUD .. mm ei tea, pole .. proovi kahvaga aerutada ... tra tõmban nagu segane .. ei midagi .. Siis üks tüüp ütles, et davai, paneme mootoriga, läheb kiireks, aga proovime. Vend paneb mootori käima .. üks ridaõnge nöörijupp oli sõukruvi juures. Tüüp pani mootori käima, ma vaatan what, kastist jooksis ridakas peaaegu tyhjaks, davai mootor kinni. **** kus seal oli nööri ... lõikasime puruks ning loobusime teiste panekust, ilma aerudeta ei tule sittagi välja. Kell on 22.40 jumala pime jube ning meil vaja allavoolu veel sõita üks 20 minti (liinide alla). Vaatame, et oh normaalne pill see 2.2 hobujõudu, sitaks kiiresti läheb.
Davai jõuame kohale, midagi ei näe, taskulampi obv ei võtnud ... Saan õnge sisse .. 2h ei midagi, ja siis raksatus, kell 1 öösel hakkab õng kolisema nagu jube .. tra juba mõtlen, et raudselt angerjas .. haagin, kerin välja ... HUI mingi näkane turba raibe .. davai uuesti ussid otsa .. väikesed türad vahel sõid ära ning jälle uued otsa .. kell 3 jälle siuke kolin, no nyyd on 101% angerjas või luts ... haagin, kerin välja .. 250g latikas . . obv tagasi vette .. mõtlesin, et magan nats. Obv telki ei olnud. Magamiskotiga heina sisse .. 1h magatud .. kell ca pool 5 .. **** üleni l2bi märg. Kaste maha tulnud .. magamiskoitt l2bi märg, riided läbi märjad... Hommikul panna märjad püksid ja särk selga OUJEE (kuivad riided obv unustasin autosse) ... Siis mõtleme nahhui, enam ei viidsi, hommiku veel proovisime, aga latikas ei võtnud ka ... Viskame asjad peale ja hakkame ülesvooli minema .. no **** pill vapsjee ei liigu 20 minti sõitnud ja 50m liikunud .. siis davai, viskasime näppe. Mina ja üks teine sõber peavad jala minema autoni (ca 6km), kolmas vend läheb paadiga üksi .. (üksi sõites liikus paat normaalselt). Jõuan kell 7.30 auto juurde ... läbi märg, sitaks külm, sitaks väsind ja kopp nii ees. Munadeni rohus sumpasime selle 6km .. saime maanteele kuidagi ja siis autoni ... **** nii närvis, magamata öö, kala pole, mis teeme? Davai lendame turule, ostsin 2x 1kg angerja ja 2 latikat, soolasime ära ja nüüd suitsetama.... ja siit loo moraal:

KALAL KÄIK ON MÕTTETU (vähemalt eestis), MINGE TURULE JA OSTKE KALAD NING TUNDGE SUITSETAMISEST RÕÕMU. over and out


Sellest võiks teha komöödia - Hädapätakad :D

leits
10.08.09, 14:12
kõik l2ks persse mis minna andis .. minig meta v2rk

kivisaba
10.08.09, 14:56
otsustasin et tulen
keegi võiks mulle mingi kontakt telefoni saata at 53666767
ise olen homse hommikuni eemal arvutist

Kodu
10.08.09, 15:21
Kurvad uudised on kahjuks parvega. Nädalavahetuse seltskonal on juhtunud mootoriga midagi ja nüüd helistati et vajaliku juppi tellimine võtab nädal aega aega. Ja et põhimõtteliselt saab sõita küll kui igakord mootor nöörist käima tõmmata (starter on pees) aga teades selle mootori käivitamist nööriga siis ma kahtlen kas tahan seda trippi enda vastutusele võtta. Oleks väike 5hj mootor aga seda 30hj ja sittast asendist käivitada on ikka jube möga. Ja kui veel midagi peaks selguma siis parve nänud kodanikud teavad et ega abi leidmine võib osutuda päris keeruliseks ja kalliks ettevõtmiseks.

Asendus ettepanek jälle sama mis eelmisel korral jõeäärde ilma paadita minna või mis asjast huvitanud arvavad.

Teine ettepanek on seotud kummipaatidega. Mul on üks olemas. Parve matk asendada ebamugava ilma sauna ja grillita kummipaadi matkaga. Distants Tartust kavastusse ühe ööbimis laagriga luunija kandis. Sellisel juhul oleks vaja paate juurde leida. Tagasi transa leiaks ka.

Kolmas ettepanek on et keegi teine teeb ettepaneku ;)


Vabndust kui kellegi lootused ootused said löödud aga tehnikasport.
Terv Kodu

rohelinekonn
10.08.09, 16:36
Selles suhtes et me võime proovida ju nöörist tõmmata käima ikka ja kui asi tööle ei lähe siis saab alati jõeäärde kuhugi laagri üles lüüa ja hakata kala püüdma. Või siis ei hakka üldse parvega jändama ja läheme kohe kuhugi jõeäärde. Mul vahet pole. Küsimus on lihtsalt kas kaugemalt vennad viitsivad sõita kalale kui parve pole.

Kodu
10.08.09, 18:27
Mina pole isiklikult seda pilli kordagi käima tõmmanud. Aga näinud olen kui käima on tõmmatud, nii et minul selles suhtes vahet pole ja võime ka nii teha.

Tigrano
10.08.09, 18:32
Kõige hullem oleks, kui kimad kuskile ära parvega ja siis käima enam ei lähe ;D

Kodu
10.08.09, 20:31
>Mina sõidaks (kui me ta käima saame) üles voolu max luunja sillani ja siis kui käima enam ei saa saab koju ikka tagasi vee vooluga

Kodu
10.08.09, 20:56
Et siis teeme ära ???? Ma hakaks juba asju pakkima. AA Tigrano mul on üks kurb uudis veel, mul pani naine kolmeks päevaks Tallinnasse minema ;)

Tigrano
10.08.09, 20:59
Kas seal kuskil lähedal telkida ka on, et oleks selline viisakam koht, mitte võsa?

Kodu
10.08.09, 21:45
täitsa olemas

kivisaba
11.08.09, 13:23
ei saa ühineda teiega head kalastamist

Tarmonator
11.08.09, 20:58
no tra, ma olen ikka eriline lammas. no vapsee idioot.

tahtsin ju ka tulla, päeval sain kõne, et õhtul üks koosoleks. üldse ei mõelnudki, et mul plaanid ju tehtud. jõudsin nüüd koju ja tuli meelde kus ma olema peaks :-\

Tigrano
13.08.09, 11:21
Asjaolude kokkulangemisel sai käidud plaanitud Emajõe asemel > Saaremaal kalal, kus sain hommikul ainult ahvenaid, sest põhjaõngega läks asi käest ära, kuna jubedaks tormiks läks öösel.

Üks asi mis on kindel, et Eesti vetes on kala ikka nii rigged vähe juba, et midagi erilist loota ei tasu kunagi.

bubba
13.08.09, 12:59
Kas keegi teab tallinna ligidal mingit head kohta kus lanti loopida saaks ja havi või ahvenat püüda?

Supsti
13.08.09, 13:42
Asjaolude kokkulangemisel sai käidud plaanitud Emajõe asemel > Saaremaal kalal, kus sain hommikul ainult ahvenaid, sest põhjaõngega läks asi käest ära, kuna jubedaks tormiks läks öösel.

Üks asi mis on kindel, et Eesti vetes on kala ikka nii rigged vähe juba, et midagi erilist loota ei tasu kunagi.

Vale koht vast siis.. Sõber tõmbas 80 ridapõhjaõngega(vist on selline nimi) 12 angerjat välja. Enda rekord oli kunagi kas 6 tükki 120 õngega. Saaremaa on suur ja lai, angerjaid leidub rohkem sõrve pool.

Oliverk
13.08.09, 17:32
Homme ja nädalavahetusel lõunasse haugijahile. Pole juba ammu kalal käinud aga vast tuleb ikka meelde kuidas asi käis. Kunagi sai samal järvel käidus siis sai ikka käe valgeks.

Foux
13.08.09, 17:50
Me homme linaskit ja karpi jahtima. Vähetõenäoline, et neid just saame aga kokre ja särge peaks ikka saama :)

Oliverk
17.08.09, 06:48
Niuksed vennikesed siis laekusid see NV.
http://www.upload.ee/image/161687/16082009.jpg
http://www.upload.ee/image/161688/16082009_006_.jpg

Väiksem 2 kilo. Suurem 2.5 kg. Spinnaga paadist.

Tigrano
17.08.09, 09:08
Väga vahva, kust kandist püüdsid ja mis lanti kasutad ;D

Oliverk
17.08.09, 09:16
Valgamaal. Järve nime ei mäletagi kohe. Kuna oli rohune see järv siis algul lasin Rapala miskiste rohulantidega. Ei saand tuhkagi. Siis kasutasin miskit silikoonlanti 10 cm pikk haugikujuline, paps Ukrainast tõi. Sellega hakkas võtt kohe pihta. 2 läks ära. Siis tuli väiksem haug ja nats aja pärast suurem järgi. Sain veel 2 nii 25 cm pulikat. Need kasvavad rõõmasalt edasi.

Tigrano
17.08.09, 09:19
Valgamaal. Järve nime ei mäletagi kohe. Kuna oli rohune see järv siis algul lasin Rapala miskiste rohulantidega. Ei saand tuhkagi. Siis kasutasin miskit silikoonlanti 10 cm pikk haugikujuline, paps Ukrainast tõi. Sellega hakkas võtt kohe pihta. 2 läks ära. Siis tuli väiksem haug ja nats aja pärast suurem järgi. Sain veel 2 nii 25 cm pulikat. Need kasvavad rõõmasalt edasi.


Kõik kiidavad seda haugikujulist lanti, see mängib üli hästi ja läheb suht põhja vist. Mul endal ka need olemas, järgminekord loobun Rapalast kohe ja proovin sellega.

rohelinekonn
17.08.09, 14:20
Kõik kiidavad seda haugikujulist lanti, see mängib üli hästi ja läheb suht põhja vist. Mul endal ka need olemas, järgminekord loobun Rapalast kohe ja proovin sellega.


Pean kah siis omale need soetama

leits
17.08.09, 14:35
Ma ei püüa silikoonidega enam põhimõtte pärast. Tra 3kg+ elukad hammustavad insta need puruks ning see külge jäämine on ka elu joppamine, üks konks siiski.. Viimasel ajal olen lasnud kahe ja 3 harulistega rohukatega .. mepsidega vms. Aga eestis mulle üldiselt ei meeldi haugi püüda, neid on vähe :D Ja meie veekogud on nii fcking rohtu täis kasvanud :/


NV ilmselt peipsi peale lanti loopima

Kodu
20.12.09, 20:18
Noh rohelinekonn kas homme teeme ka midagi. Haugid ootavad juba meid.

Tigrano
21.12.09, 08:07
Noh rohelinekonn kas homme teeme ka midagi. Haugid ootavad juba meid.


Mis plaanid on?

Kodu
07.01.10, 11:53
Nii see aasta pole veel jääle saanud. Eelmise aasta lõpus e. eelmine kuu väikestel järvedel paar korda huiasin aga suurt midagi. Nüüd tuli inf, et Peipsil 20...25kg ahvenaid päevas mehed koju toovad. Plaaniks ise ka seda asja see laupäev vaatama minna aga üksi oleks igav ja kambakesi tuleks käik soodsam ka. Et kas keegi ei tahaks liituda Tartust-Peipsile ja tagasi 9 jaanuaril.

Kotkas1000
08.01.10, 15:24
Käisin Peipsil eile. Kui saani ei ole, siis ära sinna roni. Lumi igal pool üle poole sääre ja käimine väga raske. Nagu trepist käiks ülesse, ainult et 1km järjest (rohkem ei jõua füüsiliselt) Ja häda ongi selles, et kala on kaldast ikka kaugemal. kalda äärest rebisime kiiska ja treffasid üksikud ahvenad ka sekka. Ühesõnaga 400km autoga uhamist ja saak sisuliselt 0. Kui lumi tümbab koorku peale, siis kannatab ehk minna ka kaugemale, aga praegu on see enesetapp.

Provoker
08.01.10, 15:51
Ma vist liigun jääle järgmisel nädalavahetusel. Loodan, et saan reede õhtul buraani ka korda siis saaks laupäeval minna nuusutama seda kala asja. :P Kui keegi miskit orgunnida viitsiks siis oleks lahe. Ise plaanin minna kasepää kanti. Mustveest 6km allapoole.

wousha
08.01.10, 19:54
eile kodavere alt peale läksin, ei soovita sinna minna kui supelda ei taha. käisin ise jalgupidi 2x sisse, ning see ei ole üldse meeldiv tunne, jalad võttis kangeks, ning eriti kuhugi liikuda ei tahtnud, et kala otsida vms. Saagiks jäi 20 sellist 100-150g ahvenat.

Kotkas1000
11.01.10, 14:42
Kalastamine on ka minu lemmikhobi. Kalal kõik PALJU. Viimane aasta pakuks juba, et lausa 2x nädalas. Kevadel ja sügisel kohtab mind ülepäeva mereääres spinningut loopimas. Seal siis ajan taga punast. Talvel käin jää peal. Kahjuks olen Tallinna inimene ja harjumaal ei ole kuskil eriti käia nii et valdavalt käin pärnu maakonnas. Kevadeti olen käinud ka 3x ahvenamaal haugi taga ajamas. Ehk siis selles osas võin öelda, et olen kalastusmaniakk :)

Kui kellegil kalastusalaseid küsimusi, siis aitan meeleldi.

Godspeed_EJ
18.01.10, 17:47
Kas Kuldkala on kellelgi plaanis püüdma minna?

Provoker
18.01.10, 17:50
möödunud aastal oli küll jama pläust kuldkala ajal. Mingi 3h olime sõpradega ja 3 õnge sees nii ussidega kui ka sikuskaga, aga mitte kellelgi ei olnud ühtegi tonksugi mitte.

wousha
18.01.10, 21:26
lohusuu 6s kilomeeter ning 10,5kg ahvenat täna.

Godspeed_EJ
19.01.10, 13:50
lohusuu 6s kilomeeter ning 10,5kg ahvenat täna.


elad seal kandis või käid spetsiaalselt?

wousha
19.01.10, 18:35
Tartus elan, 4se pundiga käidud juba päris mitu korda see hooaeg seal. Üleüldse, ei ole alla 10kg sealt see hooaeg saanud.

wousha
28.01.10, 23:37
28.01 sai mindud siis varnja alt peale ning 7ndale kilomeetrile. Paras ekstreem kalapüük see oli, peale minnes näitas -20 ning tuult oli ka oma 10m/s kui mitte rohkem. Saagiks kesised 7kg ahvenat.

Sellel hooajal alles esimene käik varnja alt peale, sellepärast ka suhteliselt tagasihoidlik saak. Kuid jutud liiguvad, et tõmmatakse sealt juba 2 nädalat jutti 40-65kg ahvenat päevas.:) Mõne päeva küsimus, kuna ka ise selle koha üles leian. Oleks ainult järvel nähtavust, sellise tuisuga nagu täna eriti kaugemale kui 100m ei näe.

sorm
29.01.10, 06:58
Pole talvist kalapüüki kunagi proovinud, selleks mingit erilist varustust ka vaja peale jääpuuri ja sikutska?

Kodu
29.01.10, 09:49
Kõigepealt on vaja korralikku riietust ning jalavarjusid. Seejärel mõtle välja, kus jääd puurida tahad. Mine poodi. Räägi müüjale oma mure ära. Kui on asjalik müüja teiselpool letti, siis saad ka vajaliku varustuse.
Püügivarustuse hulka peaks kindlasti kuuluma puur, jääkulp, sikulatt, kirbulatt, tamiilid/nöörid, hunnik kirpe ja talilante ning sääsevastsete ehk motõllide hoidmiseks karp.
Siit edasi oleks hea omada seljakott-istet või siis suuskadel kasti. Maitseasi.
Pläskud ja termosed ja muu selline vastavalt vajadusele.

andero14
29.01.10, 11:05
Homme siis peipsile, meeles on siis annan ka tulemustest teada. Minek Tallinnast.

wousha
29.01.10, 11:51
Korralik riietus peab olema jah, et selliste ilmadega käia jääl, nii et külm ei hakkaks. Ise kui lähen, siis hommikul 6.30 tartust start ning jäält tagasi on tulek, kui juba hämaraks hakkab minema. Mul on ka sõpru, kes mind pidevalt kaasa kutsuvad kalale, kuid olen alati sõbralikult ära öelnud. Minu silmis on nad naljamehed, jääle jõutakse lõunaks, jalavarjudeks on tossud ning seljas dressid. Väikese liialdusega, kuid enamvähem nii on. Mine siis sellistega kalale, kes paari tunni pärast kukkuvad vinguma, et nendel suur varvas külm ning nüüd vaja ära minna :).


Püügivarustuse hulka peaks kindlasti kuuluma puur, jääkulp, sikulatt, kirbulatt, tamiilid/nöörid, hunnik kirpe ja talilante ning sääsevastsete ehk motõllide hoidmiseks karp.


Siit mõnede asjadega vaidleks vastu, minujaoks matõlliga püük on täielik idiootsus. Olen peipsil kalal käinud oma 10 aastat ning ei ole kunagi matõlliga püüdnud. Väljas on külm, käed külmetavad ning aja siis seda väikest molluskit sinnna väikse konksu otsa. Mõned püüavad matõlliga siis mingises telgis sees, istuvad päev-otsa ühe augu peal ja ongi kõik. Võibolla tõesti on mõtekas ehk kaldast 500-1km pealt matõlliga püüda, kuid endal mootorsaan olemas, saab alati kõrgel käidud. Kuid siiski, kui saaniga veel peale ei lastud, siis ei olnud probleem ka 3-6km peale jala astuda.

Mina püüan erinevate sikudega, põiklandid ehk horisontaalid, pikkisikud ( stinger on üks põhiline siku millega mina püüan ) Ning neid on veel igasuguseid. Söödastan ma need sikud "kunstmatõlliga" Selle paned 1x korralikult otsa ning ei pea puutuma teda päris pikal. Kalasilm konksu otsas töötab sammuti väga hästi. Sikuga püügil peab väga palju liikuma, et kala üles leida. Teed augu, liigutad üles alla 5minutit, kui ei tule astud edasi ning proovid uuesti.

Kui mingeid küsimusi on, siis aitan meelsasti.

Kodu
29.01.10, 12:30
Korralik riietus peab olema jah, et selliste ilmadega käia jääl, nii et külm ei hakkaks. Ise kui lähen, siis hommikul 6.30 tartust start ning jäält tagasi on tulek, kui juba hämaraks hakkab minema. Mul on ka sõpru, kes mind pidevalt kaasa kutsuvad kalale, kuid olen alati sõbralikult ära öelnud. Minu silmis on nad naljamehed, jääle jõutakse lõunaks, jalavarjudeks on tossud ning seljas dressid. Väikese liialdusega, kuid enamvähem nii on. Mine siis sellistega kalale, kes paari tunni pärast kukkuvad vinguma, et nendel suur varvas külm ning nüüd vaja ära minna :).

Siit mõnede asjadega vaidleks vastu, minujaoks matõlliga püük on täielik idiootsus. Olen peipsil kalal käinud oma 10 aastat ning ei ole kunagi matõlliga püüdnud. Väljas on külm, käed külmetavad ning aja siis seda väikest molluskit sinnna väikse konksu otsa. Mõned püüavad matõlliga siis mingises telgis sees, istuvad päev-otsa ühe augu peal ja ongi kõik. Võibolla tõesti on mõtekas ehk kaldast 500-1km pealt matõlliga püüda, kuid endal mootorsaan olemas, saab alati kõrgel käidud. Kuid siiski, kui saaniga veel peale ei lastud, siis ei olnud probleem ka 3-6km peale jala astuda.

Mina püüan erinevate sikudega, põiklandid ehk horisontaalid, pikkisikud ( stinger on üks põhiline siku millega mina püüan ) Ning neid on veel igasuguseid. Söödastan ma need sikud "kunstmatõlliga" Selle paned 1x korralikult otsa ning ei pea puutuma teda päris pikal. Kalasilm konksu otsas töötab sammuti väga hästi. Sikuga püügil peab väga palju liikuma, et kala üles leida. Teed augu, liigutad üles alla 5minutit, kui ei tule astud edasi ning proovid uuesti.

Kui mingeid küsimusi on, siis aitan meelsasti.


Jah see sikuga püük on peipsi kohta ja ise ka seda rohkem harrastan samade argumentide tõttu , mis wousha välja tõi. . Aga mees küüsis üldiselt ja ei maininud peipsit. Sikuskaga e. landi püük väike järvedel eeldab ikka väga head järve tundmist ja igal järvel polegi sellega midagi teha. Matõll on universaalne ja kus on kala seal ka töötab.

wousha
29.01.10, 12:38
Jah tõesti, väiksematel järvedel vist matõlliga püük rohkem tulemuslikum. Ise ainult peipsil käin, sellepärast võibolla sai ka nii sõnastatud.

Kodu
30.03.10, 12:10
Jõgi lahti, paatidele-parvedele saab juba mooturid külge riputada ja hooaeg algab. Jeeee. Kalaga läheb veel muidugi aega. 1,5 kuu pärast saab otsa vette kasta ;)

inward
30.03.10, 13:03
Tõsi ta on, haugi keeluaeg veel kestab korralikult.
Sai ka vennaga paat soetatud, see aasta saab vähe tugevamalt tegeleda asjaga.
Rapala poisid vette kasta varsti :D

marxiku
25.05.10, 12:16
E L U K A S

http://f.postimees.ee/o/2010/05/24/373355t1h4288.jpg
http://www.jt.ee/?id=267015

Codecci
25.05.10, 15:27
Järvamaa poiss ju kurat

Tarmonator
25.05.10, 15:45
E L U K A S



kumb, mees või kala?:biggrin:

noname
25.05.10, 16:20
E L U K A S

http://f.postimees.ee/o/2010/05/24/373355t1h4288.jpg
http://www.jt.ee/?id=267015



:eek:

inward
25.05.10, 16:30
See on ikka korralik põrsas. Haugipüük on nuts :)

kivisaba
25.05.10, 20:42
see aasta ka pokkeriprode kalatrip tuleb ?

Kodu
26.05.10, 07:47
Midagi võiks ju ikka teha. Endal on aga see aasta ajaga nats keeruline ja emajõe trippi enne augustit ei plaani.

rohelinekonn
02.06.10, 18:11
kindlalt peab minema kalameestega jorisema aga see ie ole see miks siia tulin,


KÕIK KALAMEHED

täna TV3 uus saatesari Kalamehejutud

Saate Kalamehejutud peamiseks eesmärgiks on tutvustada erinevate kalaliikide püüdmiseks vajalikke vahendeid, nippe ja kalastuskohti. Kalastushuvilisele inimesele mõeldud saatesarja igas osas keskendutakse ühe Eesti vetes elava kalaliigi püüdmisele ja sellest maitsva roa küpsetamisele. Saatejuhid on Kalev Kruus ja Vladislav Koržets. Esimeses saates läheb saatejuht Kalev Kruus koos muusik Jaagup Kreemiga Tallinna lahele siiga püüdma, mille Vladislav Koržets lõkketulel maitsvaks roaks küpsetab.

pastilaa
02.06.10, 18:23
ty Julian vihje eest!

inward
02.06.10, 18:27
Kahen kilon siika :D

Koržets on üldse pro kalamees. Tema juttu tahaks tõesti kuulda.
Millal huvitav tal see spinninguraamat välja tuleb ?

masterpuppet
02.06.10, 23:16
Mõistlik saade. Tuli kohe suur kalapüügi isu peale.

low-flow
02.06.10, 23:23
Väga huvitav ja hariv saade. Ma ei teadnudki, et siiapüügil topeltuss pannakse.

Sass
03.06.10, 00:28
Väga huvitav ja hariv saade. Ma ei teadnudki, et siiapüügil topeltuss pannakse.

ei pandagi. see oli lihtsalt nipp

E: parandan end.. topeltuss pole MUST see oli lihtsalt nipp

kivisaba
03.06.10, 03:53
keegi teab äkki kuna kordust on ?

pikk28
03.06.10, 06:52
http://www.tv3.ee/online

lõunast peaks sealt vaadata saama.
kuda elad muidu? pokkerit ikka mängid?

pastilaa
03.06.10, 08:50
Igati asjalik saade.

kivisaba
04.06.10, 04:23
http://www.tv3.ee/online

lõunast peaks sealt vaadata saama.
kuda elad muidu? pokkerit ikka mängid?

ikka lasnas elan :D ja pokkerit mängin ka

ja ei ole raiped pannud sinna kordust üles

pikk28
04.06.10, 16:09
nyyd on, kuid krt poolik. bad beat ikka

Godspeed_EJ
04.06.10, 16:13
Kas Saaremaal, Kihelkonna kandis, on mõni hea kalastamiskoht?

leits
04.06.10, 16:32
meri?

ceni
04.06.10, 17:59
Kas Saaremaal, Kihelkonna kandis, on mõni hea kalastamiskoht?

põhimõtteliselt meri on üks variant. siis seal lähedal on üks karjäär (Jaagarahu), kust, olen kuulnud, et ka kala on saadud. ja Karujärv ka koht, kus spinningut saab loopida. Muidu Kihelkonnast lõunas vist 2 mingit oja ka, aga need on tõesti ojad ja ma ei tea, kui põnev sealt midagi püüda oleks. Mingeid särgi vist on sealt saadud vms. Ilmselt kõige mõistlikum kellegi kohaliku käest uurida, mis teema on.

Kuressaare kõrval Suurlahe ääres saab paadi laenutada jahiseltsist või mis iganes koht seal on, ja lahe peal kala püüda.

Ja no alati saab ju kalakasvatustesse minna, seal kindel saak :D