PDA

View Full Version : Mis erakonna poolt hääletaksid?



fishh
28.05.09, 18:23
http://www.highsnobiety.com/uploads/RTEmagicC_supreme_rcrumb_fuck_1.jpg.jpg

Cash87
28.05.09, 18:24
IRL

MIKE_K6o
28.05.09, 18:32
106. Reformid!

bounce
28.05.09, 18:35
mis valimisi sa mõtled üldse?
europarlamendi? kohaliku omavalitsuse? üldiselt?

vennike
28.05.09, 18:55
olen alati IRL poolt olnud. aga nüüd annaksin hääle reformikatele. on see ansip, mis ta on, aga selle plekkvärdja võttis ta ikkagi maha. muu mind eriti ei huvita.

EDIT - nice avatar MIKE, mii laik buubis

Codecci
28.05.09, 20:23
http://uudised.err.ee/failid/98123_01.jpg

donkament
28.05.09, 21:13
fyp.
http://img5.imageshack.us/img5/8000/saviip2ts.jpg

vennike
28.05.09, 21:32
http://uudised.err.ee/failid/98123_01.jpg


thank god for adblock

Oliverk
28.05.09, 22:22
IRL sai hääle seekord.

QKulgur
29.05.09, 00:22
IRL

Hardcorre
29.05.09, 00:29
kindlasti reform , kuna ise noorteklubi liige

marguzz22
29.05.09, 14:17
reffor

rohelinekonn
29.05.09, 14:55
Reformierakond

rrrr
29.05.09, 15:04
Mind huvitaks hoopis mis erakond pokkerimängijaid toetab. Vat läheb meie kallis liberaal Kristiina või Silver parlamenti istuma ja mõne hetke pärast mõtleb suurest igavusest endale välja hobuse, mille seljas saab ratsutada. Nagu Mikko hakkas naisõiguslust suureks puhuma. Aga Silver Või Kristiina arvab hoopis, et mängusõltlasi tuleks aidata. Online kasiinod keelustada ja jaurab selle ümber. Eesti kõvemad pokkeriprod kolivad Taisse ja vähemkõvemad hakkavad taas neegriteks kuskil tööl, mida nad teha ei taha. Aga Silver või Kristiina on oma eurosaadiku palga "auga" välja teeninud.

Kui saaks, toetaks ultraliberaale. Joodikud joogu end kiiresti surnuks, mängusõltlased võlavanglasse, kanep legaliseerida. Viimase suhtes on mul poogen. Inimene on täpselt nii vaba kui tahab aga pärast vastutab oma tegude eest ka täiega. Ei mingit rehabilitatsiooni.

Tuul
29.05.09, 15:23
http://www.tuule.com/flash/ets_2.swf

SamGold
29.05.09, 21:01
europarlamendi valimistel hääletan üksikkandidaadi Indrek Tarandi poolt tõenäoliselt

surka
29.05.09, 21:27
europarlamendi valimistel hääletan üksikkandidaadi Indrek Tarandi poolt tõenäoliselt

+1


rebel :D

LuuK
30.05.09, 00:39
tema poolt ei saa kahjuks hääletada kuna siis ta ei teeks enam telesaateid :(

Codecci
30.05.09, 01:02
tema poolt ei saa kahjuks hääletada kuna siis ta ei teeks enam telesaateid :(

kui see on tõsi, siis hääletan kindlasti tema poolt

Tuul
30.05.09, 01:33
Kui nüüd codecci tähelepanu sellele juhtis, siis ma pean ka vist Tarandi poolt hääletama, et sellest "targem kui 5b" õudusest lahti saada

privador
31.05.09, 00:11
Hääletan naljameeste poolt-Kas Tarandi või KE-Savisaare poolt.
Tõenäoliselt Tarandi poolt,sest tahan,et sisse saaks ja hakkaks europarlamendis pulli tegema.

alaska
31.05.09, 11:38
ma hääletaks heameelega Savisaare poolt, kui oleks kindel, et ta sinna ka läheb. Saaks kohalikud uudised jälle vaadatavaks.

Tigrano
31.05.09, 11:40
Irw, savisaar mängib pokkerit ja nüüd kõik hääletavad tema poolt.

zyxxx
31.05.09, 11:57
Keskerakonna s*ta loopimine on mind nii kaugele viinud, et ma ei hääletanud mitte kellegi poolt vaid Keskerakonna vastu. Hääle said SDE omad. Kui poleks Savipätsi ja tema jüngreid, ei viitsiks ma valima minnagi.

Tigrano
31.05.09, 11:58
Keskerakonna s*ta loopimine on mind nii kaugele viinud, et ma ei hääletanud mitte kellegi poolt vaid Keskerakonna vastu. Hääle said SDE omad. Kui poleks Savipätsi ja tema jüngreid, ei viitsiks ma valima minnagi.


Õige ainult vastu, sest kopp on eest sellest saastast mida savi suust välja ajab.

SamGold
31.05.09, 12:34
Keskerakonna s*ta loopimine on mind nii kaugele viinud, et ma ei hääletanud mitte kellegi poolt vaid Keskerakonna vastu. Hääle said SDE omad. Kui poleks Savipätsi ja tema jüngreid, ei viitsiks ma valima minnagi.

See, kuidas enamus erakondi ühendab praegu mingid lambi eesti probleemid europarlamendi valimistega, mis pole omavahel pmst üldse seoses, tekitab küll hämmingut. Et nagu kes on erakondade sihtgrupp, keda nad nende kampaaniatega püiavad - mingid täielikud debiilikud??? Ja kas siis mingi debiilid on erakondadele tähtsamad kui enamvähem haritud inimesed kes ju kohe aru saavad, et aetakse sitta? Kavatsen ka just vastuhääletuse põhimõttel rohelisi edaspidi valida, sest kõik teised on mingi sita ajamisega tegelema hakanud. Keskerakond on selles loomulikult supernova elite.

marguzz22
31.05.09, 12:38
ma ka aru ei saa, mida puutub ansip ja eesti majandus euroopa liidu valimistesse? Savisaar kirjutab oma valimisplakatis(mis mulle ka koju saadeti) - kas tahate veel, et ansip saaks võimule?EI? SIis vali 1xx WTF räägiks nad siis sellest, mis seadusi EL kaudu tahavad vastu võtta vms, energiapoliitikast jne

Herr-Buttermilch
31.05.09, 13:53
ougaad, hakkasin hääletama ja lükkasin instantly oma hääle Kristlikele Demkoraatidele, kuigi tahtsin panna IRL-ile. Aga tegelt pohhui, mõlemad toetuvad kristlikule demokraatiale, on konservatiivsed, üks lihtsalt teisest veidi pehmem. Lõppkokkuvõttes on tähtis see, et hääl ei läheks vasakpoolsetelee, sellisele põhjusele tuginedes ei ole raske otsust teha. Kui, aga hakata asja teise nurga alt vaatama, siis on raske otsust teha, sest Eesti poliitikamaastikul (minuarvates) puuduvad kindla maailmavaatega erakonnad. Kõik on liberaalsete, konservatiivsete, vasak- ja parempoolsete seisukohtade segakogumid. Pole võimalik ka populistlike lubaduste alusel hääletada, need ajavad lihtsalt naerma.:D

marguzz22
31.05.09, 14:00
ougaad, hakkasin hääletama ja lükkasin instantly oma hääle Kristlikele Demkoraatidele, kuigi tahtsin panna IRL-ile. Aga tegelt pohhui, mõlemad toetuvad kristlikule demokraatiale, on konservatiivsed, üks lihtsalt teisest veidi pehmem. Lõppkokkuvõttes on tähtis see, et hääl ei läheks vasakpoolsetelee, sellisele põhjusele tuginedes ei ole raske otsust teha. Kui, aga hakata asja teise nurga alt vaatama, siis on raske otsust teha, sest Eesti poliitikamaastikul (minuarvates) puuduvad kindla maailmavaatega erakonnad. Kõik on liberaalsete, konservatiivsete, vasak- ja parempoolsete seisukohtade segakogumid. Pole võimalik ka populistlike lubaduste alusel hääletada, need ajavad lihtsalt naerma.:D


netis saad uuesti hääletada kui taad

BuildUp
31.05.09, 14:02
Reformi poolt. Peaasi, et Keskerakond ei saaks võimule ning üleüldiselt on mul ükskõik sellest poliitikast - Ainuke asi, mis vast huvitab/ärritab oleks see kui vastu võetaks astmeline tulumaks.

jrgn hell
31.05.09, 15:13
Reformi poolt. Peaasi, et Keskerakond ei saaks võimule ning üleüldiselt on mul ükskõik sellest poliitikast - Ainuke asi, mis vast huvitab/ärritab oleks see kui vastu võetaks astmeline tulumaks.


+100

ise täielik rott, aga rikaste karistamine on täielik debiilsus

Erakondadest ei oska kedagi valida. Ühed lohhid kõik. eesti on nii väike riik, ja ladvik nii väike, et kõik käivad nagunii mingil tasandil läbi ja keeravad koos sitta.

Kui saaks valiks kuningriiklasi pulli pärast. A euroopase tra tegelt kas tarand või Helme. Helem osades asjades liiga konservatiivne, aga muiud lahe sell ja arvamuslood temalt on NUTS!

alaska
31.05.09, 16:02
Nende valimistega ei saa mitte keegi ju võimule, vaid mõned poliitikud lähevad eesti poliitikast minema. Nagu juhtus Siim Kallasega, kelles mina pole aastaid midagi kuulnud. Kui Savisaar kah minema läheks, siis ma annaks talle hääle. Aga ta ei lähe ju. Saadab sinna mingisuguse järjekordse jüngri ja läheb nagu alati: money talks, bullshit walks.

donkament
31.05.09, 16:22
€dgar CaviCaaP

Potsataja
31.05.09, 17:17
Imo on RE poolt hääletajad samaväärsed KE poolt hääletajatega.

MIKE_K6o
31.05.09, 17:31
http://albums.rate.ee/s3/1/8/7/18703523286.jpg

Maheaatom
31.05.09, 21:57
Üldiselt ei ole mõtet valimistel hääletada marginaalide (üksikkandidaadid, tundmatud või p...ekukkunud erakonnad) või klounide poolt. Nad ei otsusta midagi ning sisuliselt on teie hääl raisatud. Kui vihkate Savisaart, siis valige IRL; kui vihkate Laari, siis valige KE jne. Kui mitte keegi ei meeldi, siis valige tugevatest tegijatest see, kes on kõige vähem antipaatsem.

vapsik
31.05.09, 22:16
Mind huvitaks hoopis mis erakond pokkerimängijaid toetab. Vat läheb meie kallis liberaal Kristiina või Silver parlamenti istuma ja mõne hetke pärast mõtleb suurest igavusest endale välja hobuse, mille seljas saab ratsutada. Nagu Mikko hakkas naisõiguslust suureks puhuma. Aga Silver Või Kristiina arvab hoopis, et mängusõltlasi tuleks aidata. Online kasiinod keelustada ja jaurab selle ümber. Eesti kõvemad pokkeriprod kolivad Taisse ja vähemkõvemad hakkavad taas neegriteks kuskil tööl, mida nad teha ei taha. Aga Silver või Kristiina on oma eurosaadiku palga "auga" välja teeninud.

Kui saaks, toetaks ultraliberaale. Joodikud joogu end kiiresti surnuks, mängusõltlased võlavanglasse, kanep legaliseerida. Viimase suhtes on mul poogen. Inimene on täpselt nii vaba kui tahab aga pärast vastutab oma tegude eest ka täiega. Ei mingit rehabilitatsiooni.


Rahvaliidu esinumber peaks isegi pokkeri põgusalt tuttav olema. Ta eelmisel kuul käis meil loengut andmas ja ta midagi mainis ka pokkeri kohta. Kui ma õigesti aru sain, siis ta vist vahel tegid sõpradega väikest mängu või midagi sellist.

jrgn hell
31.05.09, 22:25
Üldiselt ei ole mõtet valimistel hääletada marginaalide (üksikkandidaadid, tundmatud või p...ekukkunud erakonnad) või klounide poolt. Nad ei otsusta midagi ning sisuliselt on teie hääl raisatud. Kui vihkate Savisaart, siis valige IRL; kui vihkate Laari, siis valige KE jne. Kui mitte keegi ei meeldi, siis valige tugevatest tegijatest see, kes on kõige vähem antipaatsem.


ma arvan, et ei ole eriti vahet. Et ma ei muuda maailma ka irli või ke poolt häält andes

blazkuh
01.06.09, 13:19
Ei toeta otseselt ühtegi erakonda, samas ei meeldi näiteks RE russofoobne poliitika. Venemaaga peaks rohkem majandussuhteid arendama ja nendega sõbralik olema, ei väida, et pugema peaks hakkama. KE on venelastega natuke liiga sõber vist. Valima lähen, kuid ei tea veel keda valin. Pokkerierakonda ei taha keegi asutada? :D

vsiu100
01.06.09, 13:38
Imo on RE poolt hääletajad samaväärsed KE poolt hääletajatega.


äkki põhjendad?
suht vastandlike vaadetega erakonnad ju. ma pole mingi reformi tulihingeline toetaja, kuid KE vaated ja meetodid on mulle absoluutselt vatsuvõetamatud.
astmeline tulumaks, pidev vale ja madalad võtted reklaamides/valimiskampaaniates, lolli inimese ära ostmine(500.-ga) jne - FCK THIS SHIT!

anti
01.06.09, 13:46
Ei toeta otseselt ühtegi erakonda, samas ei meeldi näiteks RE russofoobne poliitika. Venemaaga peaks rohkem majandussuhteid arendama ja nendega sõbralik olema, ei väida, et pugema peaks hakkama. KE on venelastega natuke liiga sõber vist. Valima lähen, kuid ei tea veel keda valin. Pokkerierakonda ei taha keegi asutada? :D


Sa ajaloost üldse midagi tead? Kuidas me saame omada sõbralike suhted meid okupeerinud ja meie inimesi tapnud riigiga, kes ei ole siiani tunnistanud oma tegusi.

blazkuh
01.06.09, 13:54
Sa ajaloost üldse midagi tead? Kuidas me saame omada sõbralike suhted meid okupeerinud ja meie inimesi tapnud riigiga, kes ei ole siiani tunnistanud oma tegusi.


Minevikus on palju asju tehtud ja see tuleb unustada. Venelased ei tunnista okupeerimist ja tõenäoliselt ei hakka ka tunnistama, samas on Eesti vist alla kirjutanud paberile, milles lepitakse sellega. Mõelda tuleb tuleviku peale ja selles suhtes oleks suur Venemaa Eestile väga hea majanduspartner, kui ainult valitsuse tasemel seda toetataks. Kui sa said lasteaias mingi suurema poisi käest paar korda peksa, siis hõõrud sa seda temale ka 20 aastat hiljem nina alla, kuigi võiks näiteks tema juurde magusa koha peale tööle saada? Oli mis oli, vingumine ja venelaste vihkamine ajalugu ei muuda, tuleb edasi minna.

alaska
01.06.09, 13:56
Mõelda tuleks üldse vähem. Tulevik on illusioon, mida rohkem selle peale mõeldakse, seda suuremaid jamasid korraldatakse.

Aristotep
02.06.09, 10:45
Minevikus on palju asju tehtud ja see tuleb unustada. Venelased ei tunnista okupeerimist ja tõenäoliselt ei hakka ka tunnistama, samas on Eesti vist alla kirjutanud paberile, milles lepitakse sellega. Mõelda tuleb tuleviku peale ja selles suhtes oleks suur Venemaa Eestile väga hea majanduspartner, kui ainult valitsuse tasemel seda toetataks. Kui sa said lasteaias mingi suurema poisi käest paar korda peksa, siis hõõrud sa seda temale ka 20 aastat hiljem nina alla, kuigi võiks näiteks tema juurde magusa koha peale tööle saada? Oli mis oli, vingumine ja venelaste vihkamine ajalugu ei muuda, tuleb edasi minna.


Minu arust elab pigem Venemaa minevikus ja ei soovi seda unustada - a la Suur Isamaasõda ja NSVL aegne suurimpeerium. Siiamaani pole suudetud loobuda oma iganenud pärandist ja seda tuletatakse igal sobival võimalusel jälle meelde. Häid suhteid teistega hoitakse ainult siis kui jõud otseselt üle ei käi või partneriks on täielik tuhvlialune.
Eesti riik pole kunagi okupatsiooniga leppinud ja praeguseni peaks endiselt kehtima Tartu rahuleping, mida venelased ei suvatse tunnistada. Stabiilne majanduspartnerlus on Venemaaga praktiliselt võimatu, sest see on seotud Venemaa välispoliitiliste ambitsioonidega. Ühel hetkel oled tubli ja ilus, järgmisel päeval jube rõve nats ja sõdurihaua rüvetaja.
Teistele näpuga osutamise asemel võiks Venemaa pigem alustada oma ajaloolise minevikuga ja tunnistada kurba fakti, et suurem osa möödunud sajandist on elatud kuritegeliku režiimi haardes. Ilmselt ei juhtu seda siiski enne kui praegune KGB punt on võimult kadunud.

Natuke teemasse ka :D
Minu arust oleks Reformierakonnal aeg natuke opositsioonis istuda. Pidevalt on nad võimul olnud ja ausalt öeldes on hakanud see takistama valitsuse tööd. Suht ekslik on rääkida, et ntx IRL valides jätad KE mängust välja. Poliitiline ladvik on nii pisike, et diile tehakse kõigiga. Erinevatest platvormidest pole ka mõtet rääkida, sest erakondade vaated suurelt osalt kattuvad. Oleks vaja täielikult uut põlvkonda poliitikasse. Res Publica tuli küll suure hooga, kuid mängiti kahjuks kogemuste puudumiste tõttu kiiresti auti.
See jutt käis küll riigikogu valimiste kohta.

SamGold
02.06.09, 19:55
Postimehes oli üks päris hea karikatuur, mis minuarust iseloomutsab täielikult hetkel toimuvat:D

http://f.postimees.ee/f/2009/06/02/188628t41h1f07.jpg

blazkuh
03.06.09, 19:52
Minu arust elab pigem Venemaa minevikus ja ei soovi seda unustada - a la Suur Isamaasõda ja NSVL aegne suurimpeerium. Siiamaani pole suudetud loobuda oma iganenud pärandist ja seda tuletatakse igal sobival võimalusel jälle meelde. Häid suhteid teistega hoitakse ainult siis kui jõud otseselt üle ei käi või partneriks on täielik tuhvlialune.
Eesti riik pole kunagi okupatsiooniga leppinud ja praeguseni peaks endiselt kehtima Tartu rahuleping, mida venelased ei suvatse tunnistada. Stabiilne majanduspartnerlus on Venemaaga praktiliselt võimatu, sest see on seotud Venemaa välispoliitiliste ambitsioonidega. Ühel hetkel oled tubli ja ilus, järgmisel päeval jube rõve nats ja sõdurihaua rüvetaja.
Teistele näpuga osutamise asemel võiks Venemaa pigem alustada oma ajaloolise minevikuga ja tunnistada kurba fakti, et suurem osa möödunud sajandist on elatud kuritegeliku režiimi haardes. Ilmselt ei juhtu seda siiski enne kui praegune KGB punt on võimult kadunud.


Venemaa on ja jääb meie naabriks, sellega tuleb leppida ja arvestada. Ta on suur ja tugev ja võib endale mingil määral lubada suuremaid nõudmisi, kui meiesugune väikeriik. Ei saa võrrelda suur- ja väikeriike omavahel, see on paratamatus. Eesti sugune väikeriik unustatakse niikuinii suurema sõjalise tegevuse ajal ära, ükski NATO ega EU meid kaitsma ei tule, hakatakse enda perse peale mõtlema. Nina uppis käia ja mingit ülimat Eesti patriootlikkust taga ajada on minu arust lollus, jälle tuleb mängu meie väiksus ja mõttetus ülemailmsel areenil. Venemaa suhetes võib heaks näiteks tuua Soome, kellel on Venemaaga tihedad majanduslikud suhted ja ka poliitilisel areenil suudetakse viisakalt käituda. Seda, et Soome venelaste tallalakkuja oleks, ei ole ma küll kuskilt märganud. Võibolla Eesti inimene, kes vahest delfist selleteemalisi artikleid loeb, arvab nii. Kordan veelkord, oli mis oli, aga lõpuni nagu väike titt halada teemal, et miks suurem ei tunnista, on lihtsalt lapsik. Tuleb leppida, et tõenäoliselt Venemaa ei hakkagi seda tunnistama ja edasi elada. Kui me ise ei provotseeri ja näitaksime suuremat sõbralikkust nende vastu, ei tule nad ise ka niisama ärplema.

Mainin igaks juhuks ära, et olen eestlane, mitte venelane. Muidu mõni arvab, et olen siin mingit keskerakonna propagandat tegemas :) Ja ei, ma ei ole keskerakonna pooldaja.

anti
04.06.09, 02:12
Eneseväärikus on igatahes rohkem minujaoks väärt kui mingi raha. Pealegi ükskõik mida meie teeme ega sellest suhted Venemaaga ei muutu nigunii. Venemaal võimul KGB-lased, kes unistavad NL taastamisest.

ment52
04.06.09, 04:40
Venemaa on ja jääb meie naabriks, sellega tuleb leppida ja arvestada. Ta on suur ja tugev ja võib endale mingil määral lubada suuremaid nõudmisi, kui meiesugune väikeriik. Ei saa võrrelda suur- ja väikeriike omavahel, see on paratamatus. Eesti sugune väikeriik unustatakse niikuinii suurema sõjalise tegevuse ajal ära, ükski NATO ega EU meid kaitsma ei tule, hakatakse enda perse peale mõtlema. Nina uppis käia ja mingit ülimat Eesti patriootlikkust taga ajada on minu arust lollus, jälle tuleb mängu meie väiksus ja mõttetus ülemailmsel areenil. Venemaa suhetes võib heaks näiteks tuua Soome, kellel on Venemaaga tihedad majanduslikud suhted ja ka poliitilisel areenil suudetakse viisakalt käituda. Seda, et Soome venelaste tallalakkuja oleks, ei ole ma küll kuskilt märganud. Võibolla Eesti inimene, kes vahest delfist selleteemalisi artikleid loeb, arvab nii. Kordan veelkord, oli mis oli, aga lõpuni nagu väike titt halada teemal, et miks suurem ei tunnista, on lihtsalt lapsik. Tuleb leppida, et tõenäoliselt Venemaa ei hakkagi seda tunnistama ja edasi elada. Kui me ise ei provotseeri ja näitaksime suuremat sõbralikkust nende vastu, ei tule nad ise ka niisama ärplema.

Mainin igaks juhuks ära, et olen eestlane, mitte venelane. Muidu mõni arvab, et olen siin mingit keskerakonna propagandat tegemas :) Ja ei, ma ei ole keskerakonna pooldaja.

http://ninecooks.typepad.com/photos/uncategorized/onion.jpg

Aristotep
04.06.09, 05:25
Mina ei kujunda oma seisukohti Delfi artiklite põhjal. Samuti pole ma kusagil öelnud, et Soome oleks venelaste tallalakkuja. Pigem puudub venelastel igasugune strateegiline ja sõjaline huvi Soome suunal. Pealegi on Soomel piisavalt hea kaitsevõimekus, millest venelased end nii kergesti läbi ei pure. Pluss veel erinev ajalooline taust, Soome poliitikute suht leebe suhtumine aso.
Sinu juttu lugedes jääb täpselt selline mulje, et kui koolis suur poiss väikseimaid kiusab, siis see on normaalne. Sest ta on suurem ja võib endale rohkem lubada. Kahjuks ei taha see kuidagi ühtida minu arusaamaga heanaaberlikest suhetest. Riigi suurus ei tähenda seda, et ta võib lihtsalt oma suva järgi teistest üle marssida. Loota sellele, et muudkui vaikselt Venemaale järgi andes jätab ta meid ükspäev rahule, on ka suht naiivne. Lähiajalugu on ju selgelt näidanud, et nõudmistele vastu tulles tahetakse üha rohkem, kuid retoorika jääb endiselt samaks. Näiteks võib siin tuua ju kasvõi baaside leppe.

Kurb loomulikult, et sinu arust tuleks okupatsiooni ja küüditamiste puhul lihtsalt silm kinni pigistada ja küürutades isandat edasi teenida.

Potsataja
04.06.09, 05:30
Infoks, kui keegi veel ei tea: Parlamendi praeguses koosseisus töötab 6 eesti liiget, kes jagunevad kolme parlamendi suurema fraktsiooni vahel: Isamaaliidu liige Tunne Kelam kuulub parlamendi Euroopa Rahvapartei (Kristlike Demokraatide) ja Euroopa Demokraatide fraktsiooni (EPP/ ED), Sotsiaaldemokraatliku Erakonna saadikud Marianne Mikko, Katrin Saks ja Andres Tarand Sotsiaaldemokraatide fraktsiooni (PSE) ning Keskerakonda esindav Siiri Oviir ja Reformierakonna liige Toomas Savi Euroopa Demokraatide ja Liberaalide Liidu fraktsiooni (ALDE).

Lisaks veel üks link ja tsitaat : http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/article.php?id=23730019&l=fplead

"Nii et kui mul oleks kõhklusi, siis ma vaataksin viimaste nädalate ajalehed läbi ja need parteid, kes pakuvad selliseid sihte, mis pole europarlamendiga seotud, peaks kohe välistama, sest sest nad katsuvad mind lolliks püüda. Sellisele erakonnale peaks kriipsu peale tõmbama, kes mind lollitab."


Siinse polli tulemuste põhjal tuleb kahjuks tõdeda, et paljud lasevad ennast meeleldi ''lollitada''

Purz
04.06.09, 09:40
Andsin Tarandile hääle ära, vähemalt tean kellele minu hääl läks.

blazkuh
04.06.09, 10:06
Mina ei kujunda oma seisukohti Delfi artiklite põhjal. Samuti pole ma kusagil öelnud, et Soome oleks venelaste tallalakkuja. Pigem puudub venelastel igasugune strateegiline ja sõjaline huvi Soome suunal. Pealegi on Soomel piisavalt hea kaitsevõimekus, millest venelased end nii kergesti läbi ei pure. Pluss veel erinev ajalooline taust, Soome poliitikute suht leebe suhtumine aso.
Sinu juttu lugedes jääb täpselt selline mulje, et kui koolis suur poiss väikseimaid kiusab, siis see on normaalne. Sest ta on suurem ja võib endale rohkem lubada. Kahjuks ei taha see kuidagi ühtida minu arusaamaga heanaaberlikest suhetest. Riigi suurus ei tähenda seda, et ta võib lihtsalt oma suva järgi teistest üle marssida. Loota sellele, et muudkui vaikselt Venemaale järgi andes jätab ta meid ükspäev rahule, on ka suht naiivne. Lähiajalugu on ju selgelt näidanud, et nõudmistele vastu tulles tahetakse üha rohkem, kuid retoorika jääb endiselt samaks. Näiteks võib siin tuua ju kasvõi baaside leppe.

Kurb loomulikult, et sinu arust tuleks okupatsiooni ja küüditamiste puhul lihtsalt silm kinni pigistada ja küürutades isandat edasi teenida.


Mainisin Soomet seepärast, kuna nad on hea näide heanaaberlikest suhetest. Suure poisi näitest niipalju, et kui suur poiss kiusab kedagi nooruses, siis on nõme seda hiljem talle nina alla hõõruda, mis siis, et ta sinu kiusamist ei tunnista. Kui suurel poisil on hiljem sinule mingeid eeliseid, miks neid mitte kasutada? Maailmas elavad suured ja väiksemad, rikkad ja vaesemad, targad ja lollimad, võrdusmärki nende vahele tõmmata kahjuks ei saa ka kõige parema tahtmise juures, seda teha on suht naiivne :) Ma ei mõtle selle juures, et üks on parem kui teine, ühel on lihtsalt eeliseid rohkem, kui teisel. Venemaa mustamine valitsuse tasandil ei paranda neid suhteid mitte mingil moel ja kindlasti on vägaväga naiivne loota, et venelased selliste tegude tagajärjel lõpuks midagi tunnistama hakkavad, pigem teeb see asja hullemaks.

Ei, ma ei arva, et okupatsiooni ja küüditamiste puhul tuleks silm kinni pigistada. Ei väida ka seda, et isandat tuleks edasi teenida, keda sa üldse silmas pead? Venemaa ei ole meie isand enam, juba 18 aastat, oled kursis ikka? Ei väida ka, et peaksime nende varbaid hakkama musitama ja iga asjaga nõus olema, mis sealt tuleb. Asju saab ajada viisakalt. Me oleme Venemaa jaoks strateegiliselt väga tähtsal kohal, miks mitte seda ära kasutada?

PS! Ma räägin siin Venemaast kui riigist, mitte venelasest kui rahvusest. Sellised venelased, kes meie keelt ei oska ja käivad tänaval räuskamas, on tiblad ja tuleks siit minema saata.

Kahjuks ei vii see vaidlus mitte kuskile :P Minul on selline arvamus välja kujunenud ja olen sellest küüditamise jms teemast üle, kuigi jah, küüditati ka suur osa sugulasi. Minevik on minevik ja selles ei saa elada, see on pidurdav jõud. Sinul on oma arvamus ja ma aksepteerin seda, vaevalt ka mina sinu arvamusi kuidagi muuta saan :D Igatahes tore, et keegi ka argumenteeritult vaielda oskab ja ei pane lihtsalt sibulapilti vms :D

Purz
04.06.09, 10:26
Venemaa on siiski tuntud noaga selga virutaja ja põhim peab kõik töötama nende kasuks. Kui ennast liiga palju Venemaaga siduda, siis mingi hetk võivad sellel väga rängad tagajärjed olla. Pronksiöö oli selge näide, kuidas Venemaa reageeris, kui Eesti tegi miskit venelaste vastu (Venemaa kui riik võttis seda kui aktsiooni nende kodanike vastu vms vist). Nafta transiit lõpetati ära, puitu enam eestile ei müüdud jne. Majandus sai suht ränga hoobi siiski. Venemaaga peaks küll neturaalsed suhted olema, kuid liialt ei tasuks sinna panustada.

Matzet
04.06.09, 10:36
Indrek Tarandi poolt : )

blazkuh
04.06.09, 10:40
Venemaa on siiski tuntud noaga selga virutaja ja põhim peab kõik töötama nende kasuks. Kui ennast liiga palju Venemaaga siduda, siis mingi hetk võivad sellel väga rängad tagajärjed olla. Pronksiöö oli selge näide, kuidas Venemaa reageeris, kui Eesti tegi miskit venelaste vastu (Venemaa kui riik võttis seda kui aktsiooni nende kodanike vastu vms vist). Nafta transiit lõpetati ära, puitu enam eestile ei müüdud jne. Majandus sai suht ränga hoobi siiski. Venemaaga peaks küll neturaalsed suhted olema, kuid liialt ei tasuks sinna panustada.


Pronkssõduri maha võtmine sellel ajal oli viga. Seda oleks pidanud tegema vaikselt sügise lõpus ja mitte sellise käraga, mitte enne 9ndat (oli vist see kuupäev?) maid. 9.mai on teadupärast Venemaa võidupüha ja enne seda nende kallal nokkida oli väga suur viga. Eesti elanikkonnast on ligi 26% venelased ja see on paratamatus, nendega tuleb arvestada. Lisan siia ühe Ansipi avalduse: "Ma ei kujuta ette, et keegi võiks minna Tõnismäele ja ööpimeduse varjus kraana konksu otsa riputada pronkssõduri ja sellega kuhugi ära sõita. See pole õigusriigile kohane lahendus," sõnas Ansip 2006. aasta juunis. 2007 aprilli lõpus seda siiski tehti.

Tegutsema oleks pidanud selle asjaga teistmoodi. Ja selles suhtes on sul õigus, panustama Venemaasse liiga palju ei tasuks ega tohikski. Kõik peaks jääma mõistlikkuse piiridesse.

Rage
04.06.09, 10:43
ei olnud viga.. pronksõdur oli ammu minetanud oma eesmärgi kui ausammas.. ta oli lihtsalt väga he akoht kus eestlaste silme all esineda ja nõukaaja ja vene lippe lehvitada..

blazkuh
04.06.09, 10:45
ei olnud viga.. pronksõdur oli ammu minetanud oma eesmärgi kui ausammas.. ta oli lihtsalt väga he akoht kus eestlaste silme all esineda ja nõukaaja ja vene lippe lehvitada..


Ei olnudki mahavõtmine viga, vale aeg valiti lihtsalt.

Oliverk
04.06.09, 11:17
Meie otsustame millal on õige aeg või pole õige aeg.

pikk28
04.06.09, 11:22
Meie otsustame millal on õige aeg või pole õige aeg.

pean kohe +1 panema
ja eriti pöördesse ajavad mind vennad, kes oranz-musta lipuga ringi või kellel sees armatuurlaual on vene lipp.
no tra lasku venemaale minema, keegi ju neid kinni ei hoia. siis saavad oma lippe lehvitada ja signaalitada.

SamGold
04.06.09, 11:46
Juhtusin juhuslikult eile ETV-st mingit valimisdebatti vaatama, kus olid seekord kohal just üksikkandidaadid (ja mõned pisikesed erakonnad). Väga hariv saade oli, sain palju parema arusaama kandidaatidest ja nende eesmärkidest. On nii mõnigi üksikkandidaat veel peale Tarandi, kes tundub päris asjalik. Ja kuna kõik suuremad erakonnad on täiesti vee peale tõmmand omale oma idiootsete kampaaniate ning lubadustega, siis üksikkandidaatide poolt valimine on minuarust ainuke võimalus neid natuke maapeale tagasi tuua.

Jüri Heldur Estam (Libertas Eesti erakond) tundus väga asjalik ja haritud välispoliitika teemadel ja majandusteemadel. Ma arvan ta oleks minu valik nr.2 (vb isegi nr. 1 kui ma enne seda saadet poleks juba valimas ära käinud:D)
Martin Helme - mingi konservatiiv (kunagi kuskil telesaates oli hull homo(abielu)de vastane:D) Tal on küll suht karmid, radikaalsed ja konservatiivsed põhimõtted aga vähemalt tal on mingid kindlad põhimõtted ja ta tunneb vast kõige täpsemini seda euroopa liidu mehhanismi ja majandamist. Jäi igatahes mulje, et kui see tüüp valituks saab, siis ta hakkab seal ikka kõvasti tööle kah mitte niisama suurt palka ja muid hüvesid nautima.
Indrek Tarand - Tüüp võtab suht vabalt asja, väheke huumorit jne. Aga samas on ikkagi väga intelligentne ja suurte kogemustega ja ei lahmi tühja.
Siis oli esindatud veel Eesti Ühendatud Vasakpartei - Vladimir Iljaševitš, kelle jutt tundus ka väga muhe ja tark. Tema ega tema partei tegemistest tegelt ei tea ma midagi:) Nii et see oli puhtalt esmamulje.
Isegi Dimitri Klenski esindas suht asjaliku põhimõtet, et Eesti venelaste ja eestlaste omavaheline mitteläbisaamine, pidurdab Eesti arengut. Jällegi kuna ma eriti põhjalikult kursis pole tema täpsete plaanidega siis väga oma arvamust ei avalda. Ideoloogiliselt oli tal mõnes mõttes õigus aga vb on ikkagi liiga äärmuslik vana ja ainult teatud vähemuse õiguste eest seisja, mis on liiga vähe euroopasse minemiseks.

Ülejäänud tegelased olid minuarust mõttetud:
Märt Õigus, kes tundus ka peamiselt selline protestikandidaat suurte erakondade vastu aga erinevalt Inderk Tarandist, ei teadnud tema poliitikast halligi ja oli lihtsalt tavaline Eesti mees oma isikliku arvamusega asjadest. Poliitikat peaksid tegema ikka inimesed, kes poliitkast midagi teavad ka.
Oli veel mingi proua üksikkandidaat kes ka mingil juhul valituks ei tohiks osutuda ja Kritlikute ja põllumeeste esindajad, kellel ka sisuliselt midagi tarka seal Euroopa parlamendis teha ei oleks.
Seisukohad olid lambikad ja ebakindlad, kohati isegi endale vasturääkivad ja euroopa liidu toimimisest ning reeglitest ei teadnud ka kohati midagi. No piinlik oli lausa kuulata vahepeal:)

Nii, et kui on tahtmine kõigile suurtele parteidele nende jebiitamise eest tagasi teha siis tasuks valida Indrek Tarand.
Ja kui on tahtmine veel mingi eriti asjalik vana valida kes ikka tööd ka tegema hakkab, siis ma valiksin Libertas Eesti erakonna (Jüri Heldur Estam)
Aga need seisukohad põhinevad ainult minu isiklikul ja ülidiselt suht poliitikast mittemidagi teadval arvamusel, ühe eilse valimisdebati põhjal:D
Ise valisin juba Tarandi aga nüüd tekkis huvi natuke rohkem ennast poliitikaga kurssi viia, et järgmistel valimistel veel teadlikum otsus teha.

vinney
05.06.09, 00:48
http://www.triobet.com/selection?cmd=choose&category_id=5900

Potsataja
17.07.09, 11:15
Muide ega kohalikud valimised enam mägede taga ei ole ;)

http://www.ap3.ee/Default2.aspx?ArticleID=1fca4be4-2027-4794-8d6f-c518452a89a6&open=four

Lausa üllatav, kuidas aeg inimesi ja nende arvamusi muudab, kõigest paari aastaga on Ansip minu silmis langenud parima peaministri staatusest halvima peaministri staatusesse. Vahel tekib lihtsalt küsimus: WTF, mis aine laksu all ta täpsemalt on, normaalne inimene ei saa ju ometi sellist s..a suust välja ajada ?

MIKE_K6o
17.07.09, 11:18
Muide ega kohalikud valimised enam mägede taga ei ole ;)

http://www.ap3.ee/Default2.aspx?ArticleID=1fca4be4-2027-4794-8d6f-c518452a89a6&open=four

Lausa üllatav, kuidas aeg inimesi ja nende arvamusi muudab, kõigest paari aastaga on Ansip minu silmis langenud parima peaministri staatusest halvima peaministri staatusesse. Vahel tekib lihtsalt küsimus: WTF, mis aine laksu all ta täpsemalt on, normaalne inimene ei saa ju ometi sellist s..a suust välja ajada ?

Ansip on ja jääb parimaks!

Aristotep
17.07.09, 13:42
Kohalikel valimistel valitakse täpselt samamoodu nagu eelmisel korral. Inimesed on ju suuremas osas mõtlemisvõimetud lambad...

Ei, mulle teeb ikka nalja kui ma loen, et Eesti troonib jälle kuskil edetabelis negatiivse poolega. Mille peale Ansip teatab, et ega neid statistikuid ei maksa tõsiselt võtta, sest meil on tegelikult kõik hästi. Lihtsalt kurb, milline sügav pohhuism valitseb ülalpool.

alaska
17.07.09, 17:15
Mingi peaminister ei suuda küll grammigi mõjutada, kas minu elu on hea või halb. Ja inimesed ei ole suuremas osas mõtlemisvõimetud lambad vaid vastupidi. Mingeid võimuahneid türanne valitakse pigem suurest ülemõtlemisest.

Potsataja
17.07.09, 17:42
Ja inimesed ei ole suuremas osas mõtlemisvõimetud lambad vaid vastupidi.

Mis võiks olla ''mõtlemisvõimetute lammaste'' antonüüm ???

MIKE_K6o
17.07.09, 18:45
Mis võiks olla ''mõtlemisvõimetute lammaste'' antonüüm ???


Mõtlemisvõimega antilambad ???

alaska
17.07.09, 20:15
Mis võiks olla ''mõtlemisvõimetute lammaste'' antonüüm ???


NL600 regular.