PDA

View Full Version : Suure fieldiga turnade strateegia



virx747
05.06.09, 13:47
Olen kerges sõltuvuses turniiridest. Mängin põhiliselt 5, 10 ja 30 $ sisseostuga garanteeritud auhinnafondiga turnasid, kus tavaliselt 800 - 2000 mängijat. Cash laudade kõrval peab ikka üks selline turniir ikka tiksuma! :D

Olen neid mänginud mingi 50 tükki vast, see pole muidugi palju, aga nüüdseks on tekkinud strateegiline küsimus.
Nimelt olen turna algfaasis ülitight, tihti ei calli väikeste PP-dega tõsteid ja mängin põhiliselt vaid AA, KK, QQ, AK, vahel positsioonis TT, JJ. Niimoodi olen tavaliselt järelejäänud mängijate keskel ja tavaliselt jõuan ka rahadesse või selle piirile. Praktiliselt kunagi aga pole suutnud bubble ajaks olla kuskil eesotsas. Kuna blindid hakkavad tavaliselt juba suurt rolli mängima selleks ajaks, kui rahad käes on, siis oma väiksemapoolse stackiga on väga raske mängida suurte vastu, liiga palju oleneb kaartidest.

Mul hakkab kujunema arvamus, et selleks, et mõnda sellist turniiri hittida, oleks vaja ikka alguses rohkem riskida selleks, et vähemalt oma lauas saaks olla üks stackliidritest, siis on võimalik pushimistega hakata oma stacki kasvatama vähe jõudsamalt.

Et mis siis arvate, milline taktika on sellistel turnadel kõige kasumlikum?

Edit
Bluffijate paradiisi - turbo struktuuriga ei harrasta.

EGERT
05.06.09, 14:27
Levinud, et kui rahadesse vinduda tahad, siis sinu strateegia on okei. Kui esikohta tahad, pead ka kõvasti flippima ja marginaalseid situatsioone mängima + algul kohe agressiivne olema. Bubbles veel agrom, kuna siis tavaliselt nitistutakse ja oodatakse. Sinu eesmärk on teoreetiliselt olla suurim stack kui algab finaallaud ja ka bubble ajal, et end turvaliselt tunda. Naxer kirjutas ka oma blogis sellest, et ole üliagro ja kui oled out, siis võtad järgmise turniiri (selleks peab muidugi ka BR vastav olema). Rahadesse vindumine on üldjuhul pointless (kui just mingid megasatikad pole), sest nii esikohti ei võeta. Aitab kindlasti Harringtoni strateegia, kui seda tudeerida.

Ise mängin PLO ja Razzi turkse rohkem (NLHE vähe, kui üldse), aga kujutan ette et turniiridel on olukordade vahe väiksem. Mina üritan tavaliselt NLHE, PLO või 2-7TD turksidel (ehk siis need, mis ei ole limit turniirid) võimalikult algul nupud sisse saada ka marginaalsete kätega, et siis stacki kohe algul suureks saada / välja lennata - peab olema lihtsalt chipe, millega tööd teha, vastasel juhul lihtsalt oht blindoudiks või push&pray mänguks ja nagu teada, raske suurte stackide vastu mängida.

virx747
05.06.09, 14:31
Levinud, et kui rahadesse vinduda tahad, siis sinu strateegia on okei. Kui esikohta tahad, pead ka kõvasti flippima ja marginaalseid situatsioone mängima + algul kohe agressiivne olema. Bubbles veel agrom, kuna siis tavaliselt nitistutakse ja oodatakse. Sinu eesmärk on teoreetiliselt olla suurim stack kui algab finaallaud ja ka bubble ajal, et end turvaliselt tunda. Naxer kirjutas ka oma blogis sellest, et ole üliagro ja kui oled out, siis võtad järgmise turniiri (selleks peab muidugi ka BR vastav olema). Rahadesse vindumine on üldjuhul pointless (kui just mingid megasatikad pole), sest nii esikohti ei võeta. Aitab kindlasti Harringtoni strateegia, kui seda tudeerida.

Ise mängin PLO ja Razzi turkse rohkem (NLHE vähe, kui üldse), aga kujutan ette et turniiridel on olukordade vahe väiksem. Mina üritan tavaliselt NLHE, PLO või 2-7TD turksidel (ehk siis need, mis ei ole limit turniirid) võimalikult algul nupud sisse saada ka marginaalsete kätega, et siis stacki kohe algul suureks saada / välja lennata - peab olema lihtsalt chipe, millega tööd teha, vastasel juhul lihtsalt oht blindoudiks või push&pray mänguks ja nagu teada, raske suurte stackide vastu mängida.



Tänan, sain siis kinnitust oma arvamuse kohta!
Kuna kogu õppimise ja mängimise aur läheb cash laudadele, siis pole esialgu mahti turniiride kohta teooriat uurida, sellepärast lootsingi siit saada mõne kogenenuma kiiret arvamust.

MIKE_K6o
05.06.09, 14:47
ise teen neid samu starsis suht tihti 3-5tki päevas.. oleneb palju aega on.. suht tihti ikka rahades ka.. ise lasen algul suht tighti ja siis vaikselt üles duubeldades.. kui juba rahades oled, siis vaja agromaks minna ja hakata ülespoole ka ennast pressima..

risti7
05.06.09, 15:39
1. Õpi korralikult pushbotima - kõige mehhaanilisem ja lihtsamini õpitav osa turnamängust ja ometi väga paljudel väikese limiidi turnameestel pole halli aimugi, kuidas efektiivselt ja korrektselt short stacki/short stacki vastu mängida.

Romka
05.06.09, 17:29
1. Õpi korralikult pushbotima - kõige mehhaanilisem ja lihtsamini õpitav osa turnamängust ja ometi väga paljudel väikese limiidi turnameestel pole halli aimugi, kuidas efektiivselt ja korrektselt short stacki/short stacki vastu mängida.


Ja kust seda võimalik õppida oleks/selle kohta lugeda?

virx747
05.06.09, 18:13
Saan ma õigesti aru, et kui ise suur oled, siis oskaksid väikeste vastu mängida, aga väiksena suurte vastu ei oska?


Põhimõtteliselt on jah vist selline tunne. Üldiselt kui BB on juba kuskil 20% või rohkem algstackist, siis algstackist väiksema stackiga vennad hakkavad juba otsima võimalust duubeldamiseks, ise nende hulgas. See on mul tavaliselt täpselt kuskil bubble paiku tavaliselt või siis vahetult rahades. Ise lauas chip leaderite seas olles mängin suht sarnaselt cash lauale, ilmselt isegi agromalt ja see pole mu jaoks probleem.

Aga väikse stackiga pole mul mingit muud head taktikat, kui late position squeezida AI marginaalsete kätega või mängida standardselt premiumitega, igal juhul mingist hetkest hakkad lugema, mitu korda saad veel kätt valida enne järgmist hävitavat BB-d.

EGERT
05.06.09, 21:21
Aga väikse stackiga pole mul mingit muud head taktikat, kui late position squeezida AI marginaalsete kätega või mängida standardselt premiumitega, igal juhul mingist hetkest hakkad lugema, mitu korda saad veel kätt valida enne järgmist hävitavat BB-d.

shordina pead igast asendist iga kahe kaardiga pushima.

kivisaba
05.06.09, 21:33
Egert ära üle pinguta nüüd see mis sina rääid on jama ajab variatsiooni suureks
Minu nägemus turna strateegiast on selline
Alguses tuleb olla tight mitte TT+AK+ vaid ikka natuke loosem vastavalt positsioonile
set mineda võib eriti positsioonist ja kui stack on üle 40bb

vastavalt kaarti jooksule siis kas saad stacki üles or not
juhul kui oled jumala dead ja parim leht on AJ olnud mille foldisid utg raise peale siis otsid kohta, kust pushida. pigem pushida varem kui hiljem M5 stackiga tuleb juba igasugu lehti pushida aga seda ainult siis kui oled first in. Vastasel juhul puudub sul folding equity ja kaotad Ev-d.

Suure stackiga on mäng teistsugune alati tuleb vaadata kust saaks stackile lisa. kui sinuni on folditud siis võid raiseda kõiksugu lehti, millel on potensiaali, peaasjalikult blindide ja antede võtmiseks. Ole tight kui sinuni on raisetud. kui sinuni on fold siis ole loose aga foldi rääbised. Kui sinuni on limbitud siis ole eriti loose aga raise rohkem.
Veel tasub ennem raisemist vaadata kes on blindis. Kui on tight mängija keskmise stackiga on see ideaalne koht. Kui on aga närvihaige short siis tuleb vaadata ennem kas oled valmis ka tema all-inni callima kui see on tõsi siis raise aga peale.

Muidugi tuleb ka oma blinde kaitsta ja seda teha 3 bettides mitte callides. Aga pigem ma ei hakka selle kohapealt nõu andma see suht keeruline ja isegi päris kodus veel pole.

Loodan, et aitas.

Cash87
05.06.09, 22:25
shordina pead igast asendist iga kahe kaardiga pushima.


See jutt jah suht jama eriti kui bubble punnitad siis 2-3 tundi et raha saada ja siis lähed UTG 24s all-in see ju nonsense :D

lollir
05.06.09, 23:49
Lähedki, sest see on ideaalne varastamise pos ju.... Sa tahad öelda et sa pole kunagi utg'lt varastanud min. raisedes.....

vonkartoffel
06.06.09, 00:32
2+2s on mingid pushbot chartid ka kuskil üleval aga need olid vist miski üle aasta vanad ja on praeguseks juba pääääris kaheldava väärtusega.

risti7
06.06.09, 00:48
2+2s on mingid pushbot chartid ka kuskil üleval aga need olid vist miski üle aasta vanad ja on praeguseks juba pääääris kaheldava väärtusega.


Kaardipakki pole minu teada aasta jooksul muudetud. Tõenäosus, Nash equilibrim (kui keeruliseks tahta ajada, siis ka ICM) on asjad, mis jäävadki kehtima ja vastavalt sellele on alati olemas +EV all in kohad.

2+2 võib sobrada küll, sealt leiab tabeleid, samuti on neid mitmetes raamatutes. Mälu järgi panen, aga Sklansky "No limit holdem" ja "Kill everyone" tuleks nagu pähe...

vonkartoffel
06.06.09, 00:54
SBst on seal igakäsi push, samas muidugi õigust seal on, kuid need lahtrid kah väheke siuke, oehh krt julm uni on peal ei suuda mõtteid sellest väljendada. Üldiselt on ikkagi väga hea ja kasulik tabel. Vastaste ranged on üks asi mida seal muuta saaks praegu millega muutuvad ka kogu muu tabel.

EGERT
06.06.09, 11:38
See jutt jah suht jama eriti kui bubble punnitad siis 2-3 tundi et raha saada ja siis lähed UTG 24s all-in see ju nonsense :D

Positsioon määrab siin ka midagi.

EGERT
06.06.09, 11:40
Egert ära üle pinguta nüüd see mis sina rääid on jama ajab variatsiooni suureks

No worries :)

donkament
06.06.09, 12:30
Ma isiklikult ei soovita kunagi Mi 5 peale lasta. Gamblema tuleb hakata varem, ma juba M8 pealt enamasti hakkan QTs ja KTo+ pushima, sest lihtsam on võita üks 40-60 flip, kui kaks 50-50 vms flippi, mis tuleb sul teha M5 olles.

katrinclub
21.06.09, 21:06
Cashgamis ei saa ma üldse hakkama ja Sit-go puhul ainult väiksemad limiidid.Olles väike stäck ja mängides kogu aeg tight tean ma seda, et varsti hakkatakse minu vastu pushima, siis kui mul enam vähem kaart on(ei pea olema monster,monstriga üldjuhul panen lihtsalt all in, call tuleb 60-80% puhul).Kuid tehes call suure stäcki BB hirmutad sa kõiki rohkem, kui lähed allin kohe.Samamoodi kasutan ma võttet, et callin külmalt teades et minu vastu blufitakse, sellele järgneb check ja väikses betist piisab selleks et saada bank endale, aga see on madalates limiitides vist ainult nii?Veel kasutan shortstackina seda tricki, et kui endal perspektiivne card mis preflo kannatab ainult calimist, siis jälgin seda, kas laua chipleader calis, kui ta calis, siis võib vabamalt calida, kuna vaevalt keegi julgeb blüffida ja kui ei blüffi vaid paneb QQ+, siis ongi õige kaardid ära visata urni

leho57
22.06.09, 00:18
olen olnud küll turniiril nii, et esimese 20 minutiga saan CL koha, teine mees on mingi 30% minu stacki suurusest... ja ma ei ütleks, et see on nüüd niipalju parem või kindlam. see chipleaderi moment võib tulla eikusagilt ka enne bubblet või üldse rahades.

mul vähemasti selline loll komme, et kui saan liiga suure stacki algul kätte siis muutun liiga looseks...

ranka
22.06.09, 04:39
Palun parandage, kui mu jutt on väär.

Turniiri alguses limbin mina väga palju (s.h ka openlimbin) - väiksed paarid, suited ässad, suited connectorid, gapperid jne. Limbin seetõttu, et turniiride alguses on väga palju halbu mängijaid (reeglina passivsed), kes tahavad ka floppi näha ja ei karista limpereid ning postflopis mängivad oma käsi väga tugevalt üle. Peale selle moodustavad teise kategooria nitid ja head mängijaid, kes on liiga tightid ja kui ees juba 2-3 limpi siis nad ei hakka kunagi turna alguses suva sitaga raisema.

Ja M'i alla viie mina ei lase.

Dzuu
22.06.09, 13:25
Mis asi on M ja kuidas seda arvutada?

ranka
22.06.09, 13:34
Mis asi on M ja kuidas seda arvutada?


http://foorum.pokkeriprod.com/index.php/topic,847.0.html

EGERT
22.06.09, 13:34
M on sinu stäki suhe algstäkki (SB + BB + Anted). Ehk siis M=sinu stäkk/algstäkk.

vaata siin kuskil härra rudi-durrrr-bo kirjutas artikli selle kohta.

E:juba jõuti ette :)

vonkartoffel
22.06.09, 13:40
See fikseeritud Mi hoidmine, et alla viie ei lase on küll paha. Kui sina jagad väikest stackidega mängu paremini kui teised on sul ka siis eelis teiste üle kui M on 3-5

Helmps
23.06.09, 11:53
See fikseeritud Mi hoidmine, et alla viie ei lase on küll paha. Kui sina jagad väikest stackidega mängu paremini kui teised on sul ka siis eelis teiste üle kui M on 3-5



wtf? sa eelistad siis terve turna olla pigem shortstacker... ? :-\

ma loodan, et sain valesti aru..

ranka
23.06.09, 11:57
See fikseeritud Mi hoidmine, et alla viie ei lase on küll paha. Kui sina jagad väikest stackidega mängu paremini kui teised on sul ka siis eelis teiste üle kui M on 3-5


Mõistsid valesti või selgitasin valesti. Kui mul M on viis või väiksem, siis ma ei hakka iga käega suvalt lahmima vaid see annab märku, et enam pole aega tiksuda ning tuleb hakata otsima kohta, kus saab raha eelisega sisse panna. See muidugi tähendab, et nüüd tuleb võtta natuke suuremaid riske, kui muidu.

mort
24.06.09, 10:25
imho ei tohi ära unustada, et turnade puhul on siiski alguses (ja ka pärast) kõige olulisem survive. Reeglina need, kes on kusagil mängu keskel suure stackiga, suudavad harva seda lõpuni hoida. Tavaliselt tekivad uued stackleaderid. M süsteem on hea. Minu strateegia on mängida oma parimat mängu - early, middle, late. mängida vastast, kaarte, positsiooni, stacki. Alguses, algstack 3k, ei ole mõtet riskida oma stackiga mingi AJ vms sitaga. Muidugi ka low pocketite set value on nii suur, et neid tasub mängida, aga mitte üle mängida, raise, reraise - TT, JJ ja isegi QQ fold. Eriti positsioonist väjas olles. Valida tuleb neid potte, kus tead, et oled ees - seda alguses. Middle game läheb loosemaks. Late on hoopis teine teema.

vsiu100
25.06.09, 09:22
Mõistsid valesti või selgitasin valesti. Kui mul M on viis või väiksem, siis ma ei hakka iga käega suvalt lahmima vaid see annab märku, et enam pole aega tiksuda ning tuleb hakata otsima kohta, kus saab raha eelisega sisse panna. See muidugi tähendab, et nüüd tuleb võtta natuke suuremaid riske, kui muidu.


ma täpsustaksin, et see eelisega sisse panek ei pea tähendama seda, et sul on parem käsi, millega nupud sisse paned.
Kui M on 3-5, siis on sul veel FE-d(fold eq, mida ei tohi kunagi kaotada, sest siis oled sa nagu ilma käteta orbik, kes tahab ping-pongi mängida. aga ei saaa)
eelisega sissepanek madala M juures tähendab ka seda, et oled ESIMENE, kes nupud sisse lükkab.

set value on suur ainult turniiri algfaasis või siis deep stackidega mängu puhul, sest kui õigesti mäletan, siis pead võitma(harringtoni järgi) seti hittides miski 24-25bb, et setmine +ev, brake even oleks.........

ranka
25.06.09, 09:45
ma täpsustaksin, et see eelisega sisse panek ei pea tähendama seda, et sul on parem käsi, millega nupud sisse paned.
Kui M on 3-5, siis on sul veel FE-d(fold eq, mida ei tohi kunagi kaotada, sest siis oled sa nagu ilma käteta orbik, kes tahab ping-pongi mängida. aga ei saaa)
eelisega sissepanek madala M juures tähendab ka seda, et oled ESIMENE, kes nupud sisse lükkab.

set value on suur ainult turniiri algfaasis või siis deep stackidega mängu puhul, sest kui õigesti mäletan, siis pead võitma(harringtoni järgi) seti hittides miski 24-25bb, et setmine +ev, brake even oleks.........


Seda ma ju ütlesingi...

Eelis ei tähenda seda, et sa pead olema ees vaid eelis tähendab seda, et sa teed +EV (reeglina +cEV) otsuse ükskõik kuidas - paned vastase(d) foldima või lähed showdownile.

Näiteks sul on niti üle eelis, kuna ta foldib liiga tihti kuigi enamus ajast on sul ju halvem käsi (sa oled button, ta BB).

muruntau
25.06.09, 11:34
imho ei tohi ära unustada, et turnade puhul on siiski alguses (ja ka pärast) kõige olulisem survive. Reeglina need, kes on kusagil mängu keskel suure stackiga, suudavad harva seda lõpuni hoida. Tavaliselt tekivad uued stackleaderid. M süsteem on hea. Minu strateegia on mängida oma parimat mängu - early, middle, late. mängida vastast, kaarte, positsiooni, stacki. Alguses, algstack 3k, ei ole mõtet riskida oma stackiga mingi AJ vms sitaga. Muidugi ka low pocketite set value on nii suur, et neid tasub mängida, aga mitte üle mängida, raise, reraise - TT, JJ ja isegi QQ fold. Eriti positsioonist väjas olles. Valida tuleb neid potte, kus tead, et oled ees - seda alguses. Middle game läheb loosemaks. Late on hoopis teine teema.




Survive pole kunagi turnade puhul eesmärk. Turnade eesmätk on ft ja sinna ei saa üritades ellu jääda. Turna võitmiseks on vaja 5-10 flippi ära võita, paar-kolm suckouti lisaks nendele kordadele kui ees oled ja ära tuleb. +JJ ja +AQ on ikka suht raske maha panna. Pot control muidugi, aga riskima peab. Mõni kord ka kergelt vastu odd'se tõmmata masti või rida - vabalt.

mort
26.06.09, 14:37
Jah, see kõik tulebki survive käigus :D Aga selleks, et ft jõuda, peab ellu jääma. Eriti suure fieldiga turnade esimese tunni-kahe jooksul. Õige mäng hakkab niikuinii pihta siis, kui blindid juba 200-300.



Survive pole kunagi turnade puhul eesmärk. Turnade eesmätk on ft ja sinna ei saa üritades ellu jääda. Turna võitmiseks on vaja 5-10 flippi ära võita, paar-kolm suckouti lisaks nendele kordadele kui ees oled ja ära tuleb. +JJ ja +AQ on ikka suht raske maha panna. Pot control muidugi, aga riskima peab. Mõni kord ka kergelt vastu odd'se tõmmata masti või rida - vabalt.