PDA

View Full Version : Pokkeriprod.com Intervjuude Seeria, vol.1, ok2aa.



-andres-
12.06.09, 01:23
Algust on tehtud Pokkeriprod.com poolt läbiviidava intervjuude seeriaga, mis on plaanina olnud valmis juba ammu. Loodame, et tegemist on järjepideva ja jätkuva seeriaga, kus küsitleme mitmeid huvitavaid persoone ning isiksusi. Meie eesmärgiks on teieni tuua Eesti pokkerimaastikul leiduvate inimeste arvamusi ning kirjeldusi pokkeri kohta. Kuidas on pokker nende ellu jõudnud? Kuidas on pokker nende elu mõjutanud? Ning lisaks sellele veel palju küsimusi, mille kauda oskavad nad ehk anda nõu ja soovitusi ka teistele mängijatele Eesti pokkerikommuunis.

Esimeseks valituks osutus ka Pokkeriprode foorumis tegutsev kasutaja, tuntud nime all Ok2aa. Esitasin talle nii üldiseid küsimusi pokkeriga tutvumise kohta, spetsiifilisemaid küsimusi online's mängimise kohta kui ka fakte meie oma foorumi pihta. Täpsemalt saate lugeda juba alljärgnevast.


Andres: Kas saaksite rääkida lähemalt oma esimesest kokkupuutest/mälestusest seoses pokkeriga?

Ok2aa: Pokkerit hakkasin mängima sõpradega homegameõdel. Mängisime kord nädalas Texas Hold'emi ning esimesed paar kuud sain konstantselt tappa. Mingi aeg leidsin netist play money peale mängimise võimaluse ja "harjutasin" sel viisil. Peale paari nädalat play money sit'n'gode mängimist hakkasin ka kodumängudel võitma. Vahepeal olin leidnud Internetist ka 2p2 foorumi (mis oli sel hetkel tõeline kullaauk, praegu on see pigem muutunud rohkem meelelahutusfoorumiks), alles sealt omandasin tegelikult põhitõed. Käisin korra ka Astorias 500.- turniiril, kus "luckboxisin" teisele kohale (võitsin ~2700 krooni). Paar kuud hiljem panin selle raha 50 taala kaupa partypokerisse ning sealt sai alguse minu internetis päris raha peale mängimine.

A: Kas olete elutkutseline pokkerimängija, kui ei, siis kas olete plaaninud hakata?

O: Ma ei ole elukutseline pokkerimängija ning ei plaani ka selleks hakata. Arvatavasti põleksin väga kiiresti läbi elukutselisena - mulle meeldib mängida paaritunniseid sessioone ning seejärel mõtted kuhugi mujale viia. Kõlab küll klisheena, aga pokkerimäng ei paku mulle piisavalt rahuldust, et ainult sellega tegeleda. Tavaliste inimeste seas töötamine on uskumatult stressivaba ning võtab swingidest tekkinud pinged ilusti maha.

A: Perekonna/lähedaste suhtumine pokkerisse?

O: Vanemate suhtumine on neutraale/pigem positiivne. Elukaaslane saab aru, millega tegemist. Veel mõni aeg tagasi lasin halbadel päevadel ning downswingidel oma igapäevast käitumist mõjutada ning siis oli ka elukaaslane pahane. Nüüd olen selles mõttes kõvasti arenenud – peale halba sessi olen 5-10 minutit veel halvas tujus aga siis suudan mõtted mujale viia ning normaalselt igapäevaseid toimetusi teha.

A: Kas pokkeri tõttu on jäänud tegemata midagi olulist nn "Päris elus"?

O: Kindlasti. Mul on siiamaani ülikool lõpetamata, kuna mingisugust motivatsiooni pole olnud. Nüüd olen õnneks asjad nii kaugele saanud, et on ainult lõputöö tegemata. Samuti pole minus tekkinud soovi karjääri teha.
Samas on tänu pokkerile tekkinud palju rohkem võimalusi. Näiteks sain tänu pokkerist teenitud rahale eelmise aasta alguses oma endise töökohaga lõpparve teha ning minna hoopis teisele erialale tööle, kus ma alustasin praktiliselt nullist. Ma ei pidanud muretsema madala palga pärast ning sain teha tööd, mis mulle meeldis. Tulemusena märkasid mu töötahet ka ülemused ning praegu töötan samas ettevõttes märksa kõrgemal ametikohal.
Arvan, et asjad, mis on pokkeri pärast tegemata jäänud, ei ole minu jaoks lihtsalt piisavalt tähtsad olnud ning seega ei ole ma kokkuvõttes millestki ilma jäänud.

A: Kas tunnete, et pokkerimänguga teenitud raha on tulnud "kergelt"?

O: Nii ja naa. Peale suuremat cashouti tunnen, et raha on lihtsalt tulnud. Samas mõne kuu lõpus oma tulemusi vaadates ning üles-alla kõikuvaid emotsioone meenutades mõtlen tihti: “Oli see raha siis seda väärt??”

A: Kas pokker on toonud teie ellu lisavõimalusi?

O: Jah, ühte näidet seoses töökohaga ma juba eespool kirjeldasin. Materjaalselt on ka rohkem võimalusi tekkinud – poes ei pea hindasid vaatama. Samuti pole mul ühtegi laenu ega liisingut aga ostmata pole ka midagi jäänud. Pluss on ka see, et tööjuures ei pea värisema oma töökoha pärast, kuna plaan B on alati olemas.


Järgnevalt küsimused juba eelkõige online pokkeri kohta:

A: Kas mängite pigem rahamängu või turniire?

O: Mängin enamasti rahamänge, kuna turniirid on liiga aeganõudvad. Kui cash ära tüütab siis teen heads up sit and go’sid.

A: Kui palju kulutate nädalas aega pokkerile?

O: Pole kunagi mõõtnud aga pakun, et kuskil 10-14 tundi nädalas.

A: Mis mängus end kõige paremini tunned, FR, 6max, HU. Hold'em, Omaha ... ?

O: Põhiliselt No-Limit hold’em 6-max ja HU. Omahat oskan ka, suudan ehk pl100 taset võita, kuid väga kindlalt end seal ei tunne.

A: Mis limiite regulaarselt mängite?

O: Enamjaolt nl200 kuni nl600. Tase sõltub sellest, kus on parajasti kõige paremad mängud.

A: Kui kaua kestab keskmine sessioon?

O: Umbkaudu poolteist tundi. Peale seda väsin ära ja tulevad vead sisse.

A: Tingimused/soovitused mängimiseks?

O: Tuleb mängida rahulikus keskkonnas, puhanud peaga ning kainena. Igasugune alkoholikogus mõjutab kindlasti mängutaset ning ka peale paari õlle ma enam laudadesse ei istu. Pohmell ja väsimus on samuti minu jaoks suured segavad faktorid. Mängides kasutan alati mürasummutavaid kõrvaklappe, mis aitavad paremini keskenduda (muusika samal ajal mängib). See aitab ümbritsevad kõrvalmõjud neutraliseerida ning paremini keskenuda.

A: Kus kohast pärineb teie "lauanimi" ok2aa?

O: Täiesti lambist.

A: Mis on teie arvates teie, kui pokkerimängija edu saladus?

O: Ma ei teagi, äkki empaatiavõime? Pean tunnistama, et mängu analüüsimisele ma aega eriti ei kuluta. Proovin mängides alati vastase mõttekäiku ette aimata ning vastavalt tegutseda. Vastase kohta kogun informatsiooni igasugu pisiasjadest – showdown läinud kätest, betsizingust, screennamest jne. Kui nendele asjadele pidevalt tähelepanu pöörata, siis saab sealt väga palju kasulikku informatsiooni, mida enda jaoks ära kasutada.
Iga võitva pokkerimängija edu saladus peitub tegelikult selles, et 95% ajast tehakse sirgjoonelist ABC mängu. Mõnikord tuleb teha herocalle ja suuri bluffe, kuid see on väga väike osa mängust. Enamus ajast peab mängima igavat, standard pokkerit ning 5% ajast tegema midagi teistmoodi (5% on isegi palju öeldud).

A: Kui palju aega kulutate mängimise kõrvalt pokkerialaste oskuste parandamiseks/õppimiseks?

O: Väga vähe. Mõnikord vaatan HEMis suuremad võidetud/kaotatud käed üle, kuid mängu analüüsi a’la ranka ma ei viitsi teha. Eks ma potil istudes või koeraga jalutades mõtlen erinevatele situatsioonidele, kuid HEMi ja excelit kasutan väga vähe.

A: Soovitusi algajatele/uustulnukatele?

O: Nagu eelmises vastuses mainisin – tuleb selgeks õppida pokkeri ABC ja seda ka praktikas kasutada. Praegu peaks olema algajatele väga palju materjali internetis – tuleb see kõik läbi lugeda ja praktikas läbi proovida. Kui on mõni tuttav pokkerimängija, siis tuleb tema käest nõu küsida.


Lõpetuseks mõned küsimused faktipõhised küsimused Eesti pokkeri kui ka Pokkeriprode foorumi kohta:

A: Eesti pokkerimaastikul meeldejäävaim persoon?

O: Peab ütlema, et meeldejäävaid persoone on päris palju. Privador, Ranka, Naxer – kõik on omamoodi staarid Eesti väikeses pokkerikommuunis.

A: Eesti parim mängija online pokkeris?

O: Pakun, et parim/kõrgeimatel limiitidel mängiv inimene ei postita Eesti foorumites ning seega ei oska kedagi välja tuua. Eesti mängijatega mul väga kokkupuuteid pole ning ei oska ka kedagi esile tõsta.

A: Pokkeriprod.com foorumi parim postitaja?

O: Privador ;)

A: Pokkeriprod.com foorumi abivalmim kasutaja?

O: Ranka, Tigrano, ESTPatrick.




Tänaksin siinkohal isiklikult tänada ok2aa'd korralike ning sisukate vastuste eest ning loodan, et ka järgmine väljavalitu/intervjueeritav leiab endas motivatsiooni vastata sama hästi ja põhjalikult.
Samuti mainiksin, et tegemist on minu poolt esimese taolise asja läbi viimisega, seega võib esineda mõningaid kohmekus vigu ja ebaprofessionaalsust, kuid arvan, et asi ei ole hull ja kannatab kriitikat.

rohelinekonn
12.06.09, 01:32
Päris muhe lugemine jaksu edaspidiseks jään ootama.

masterpuppet
12.06.09, 01:36
Tõsine plagiaat. Oleks siis võinud ka ikka viidata küsimuste tõelisele autorile. ;D

ranka
12.06.09, 01:37
Ka mina lugesin seda intervjuud praegu esimest korda ja ma ütleks sellise sõna:

== N U T S ==

-andres-
12.06.09, 01:39
Jah, paar küsimust on tõesti ka masterpuppet välja mõelnud. Tänu ja kiitus tallegi.

RudiTurbo
12.06.09, 02:22
Päris nurmaalne lugemine

Tigrano
12.06.09, 02:26
Hea lugemine ;)

Väga meeldis see tööl käimise point, sest paljud ei saa aru, et miks peaks töö käimal, kui pokkeriga saab oskaja mängija ka väga head raha teenida.

Hea töö Andres ja tublid vastused Ok2aa.

BuildUp
12.06.09, 02:28
Väga mõnus lugemine. :)

Oleks võinud veel pikemat teksti lugeda, aga ega vist midagi täpsemalt ise ka küsida ei oskaks.

Fortune
12.06.09, 02:34
Väga kena!
Jätkake samas vaimus.

kivisaba
12.06.09, 02:50
wp nh

Pahvak
12.06.09, 09:41
Meeldib, et ok2aa teeb erialast tööd madalama palgaga, mis talle korda läheb. Endal on töökoht, kus makstakse poole kohaga käimise eest täiskoha palka, aga töö on nii mõttetu, et tunnen kuidas lasen koolis raske vaevaga saadud erialased teadmised raisku.

pikk28
12.06.09, 10:03
väga cool lugemine!

Foux
12.06.09, 10:40
Very good :spade:

Cash87
12.06.09, 11:44
Super, ootan põnevusega juba järgmist :)

Uniquest
12.06.09, 11:59
Väga kena!
Selliseid asju ootan ja ootavad teised ka tõenäoliselt. :)

virx747
12.06.09, 12:40
Tõesti lahe lugemine, samas tekib sellise intervjuu lugemisega küsimusi, mida tahaks veel lisaks teada.

mihkel7
12.06.09, 14:37
väga huvitav.
ootan järge.

leits
12.06.09, 14:58
great

ok2aa
12.06.09, 15:13
Tõesti lahe lugemine, samas tekib sellise intervjuu lugemisega küsimusi, mida tahaks veel lisaks teada.


tänud andresele ja foorumile positiivse tagasiside eest. ma arvan, et kellelgi ei ole midagi selle vastu kui siin threadis küsimusi esitate ja ma proovin vastata jõudumööda.

Fortune
12.06.09, 16:47
Kui kaua läks aega kui said aru, et ei taha elukutseliseks hakata? või oli kohe algusest peale selge, et mängid vaid lisasissetuleku ja entertainment value peale?

BuildUp
12.06.09, 17:10
Kui kaua võttis aega jõudmine microst juba korralike limiitideni?

andu_andu
12.06.09, 17:18
see siis the well põhimõtteliselt ?

ranka
12.06.09, 17:19
see siis the well põhimõtteliselt ?


Jah aga erinevusega, et ok2aa ei pea vastama kõikidele küsimustele; the Well'is ta sa peaks.

ok2aa
12.06.09, 17:57
Kui kaua läks aega kui said aru, et ei taha elukutseliseks hakata? või oli kohe algusest peale selge, et mängid vaid lisasissetuleku ja entertainment value peale?


ma polegi kunagi mõelnud, et elukutseliseks hakata. kui pokkerit hakkasin mängima siis oli juba töökoht olemas ning töölkäimise harjumus samuti. peale eelmist töökohta oli 3 kuud paus, kus tegin koolis võlad ära (mis ei olnud väga aeganõudev). samal ajal proovisin ka palju käsi läbi mängida - epic fail. siis elasin ka täiesti üksi (naine elas teises linnas) ja päevasel ajal polnud sittagi teha - kõik sõbrad olid tööl, talvel väljas ka ei viitsind hängida. istusin siis päevad läbi ja proovisin mängida aga põmst lõppesidki kõik sessid igas lauas preflop all-inidega. ju mind siis pole selliseks loodud...

teine mõte, mis mul on peast läbi käinud - vbl IRL ebaeffektiivsus ja see, et kõik inimesed ümberringi on busto (plagapäevast palgapäevani elamine, asjade ostmine liisingutega jne) motiveeribki mind peale tööd mängima. kui tööl ei käiks, siis nende inimestega kokkupuude puuduks ning polekski motivatsiooni pingutada, et sellest mindfuckist nimega keskpärasus, välja pääseda.

ok2aa
12.06.09, 18:08
Kui kaua võttis aega jõudmine microst juba korralike limiitideni?


ma polegi kunagi mänginud päris mikrolimiite. kunagi alustasin 5-20 taalastest turniiridest, sealt sain väikese bankrolli. cashi hakkasin mängima nl25'st, kus mängisin vbl 10k kätt (arvatavasti vähemgi). nl50's olin natuke kauem aga sealt liikusin samuti suht kiiresti nl100. nl100 tasemele jäin toppama, kuna tudengieluks sai sealt raha sitaks teenida. vahepeale jäi muidugi ka aeg, kus kandsin tildihoos kogu raha onlinest välja ja jätisn ainult 25 taala mingisse ongame skinni (aasta 2007 lõpus) - sellest tegin paari kuuga 10k ja hakkasin mängima ka vahelduva eduka nl200. nii et aega läks sitaks, aga see on tänu minu laiskusele ja motivatsioonipuudusele.

viimasel kuul on hakanud huvitama fulltildi HA mängud. seal kahjuks väga palju actionit ei ole kuid proovin ikka alati laudasid juurde tekitada. kuna omahat ei oska, siis proovin võimalikult palju pl200 tasemel mängida ning kui tunnen, et omahat beadin siis ka seal pl400-600 mängida.

ok2aa
12.06.09, 18:09
btw neid HA mäönge soovitan soojalt - tegu on ikka väga mahlaste laudadega.

ESTPatrick
12.06.09, 18:56
jess, minu nimi ka mainitud

ESTPatrick
12.06.09, 18:58
btw neid HA mäönge soovitan soojalt - tegu on ikka väga mahlaste laudadega.

kas HA mängud on PLO ja NLH segamini?

er1k
12.06.09, 19:50
kas HA mängud on PLO ja NLH segamini?

Pot Limit peaks mõlemad olema, vahetuvad 10 käe tagant.

alaska
12.06.09, 21:04
Hea intervjuu, tänud.


Iga võitva pokkerimängija edu saladus peitub tegelikult selles, et 95% ajast tehakse sirgjoonelist ABC mängu. Mõnikord tuleb teha herocalle ja suuri bluffe, kuid see on väga väike osa mängust. Enamus ajast peab mängima igavat, standard pokkerit ning 5% ajast tegema midagi teistmoodi (5% on isegi palju öeldud).

Kui kiiresti sa sellest aru said ja kas hilisemaid kõrvalekaldeid kah oli? Fancy play syndrome or smth? :)

ok2aa
12.06.09, 21:50
Hea intervjuu, tänud.

Kui kiiresti sa sellest aru said ja kas hilisemaid kõrvalekaldeid kah oli? Fancy play syndrome or smth? :)


läks ikka omajagu aega. algul üritasin absoluutselt iga potti võita (mis ka õnnestus, kuna vastased olid nii halvad). peale esimest suuremat downswongi sain aru, et mõnikord tuleb raise nupu asemel rahuliku südamega foldida ja järgmise käe juurde asuda.

FPSi esineb ka praegu, kuid väga minimaalselt. siiski mõnikord tahaks teha midagi sellist peale sitasti mängitud kätt: http://www.youtube.com/watch?v=fi-CgSO9Evw

virx747
13.06.09, 11:14
Tahaks küsida sellist asja:
oskad õelda, mis on olnud suuremad tegurid, mis on aidanud Sul oma mängu prandada?
On see mõni raamat, film, coach, downswing, mingi mänguelemendi mõistmine, lihtsalt käte arv jne.?
Oled tundnud oma mängus murrangulist paranemist? Mis selle põhjustas?

ranka
13.06.09, 19:25
Siis, kui mina esimese deposiidi tegin, möllasid sina juba 50NL laudades. Kui palju on tase tõusnud sellest ajast alates? Ja mis sa arvad, mis saab pokkerist tulevikus - kestab see igavesti või ühel hetkel pokker (pean silmas NLHE) hääbub/asendub uue mänguga?

Codecci
13.06.09, 19:26
HA-s mängid ainult HU-d?

leho57
15.06.09, 10:47
misasi on HA ???

Codecci
15.06.09, 14:55
misasi on HA ???

Hold'em ja Omaha, Pot Limit mõlemad mängud ja 10 käe tagant vahetuvad. FullTildis leidub vist ainsana HA laudu.

ok2aa
16.06.09, 11:56
Siis, kui mina esimese deposiidi tegin, möllasid sina juba 50NL laudades. Kui palju on tase tõusnud sellest ajast alates? Ja mis sa arvad, mis saab pokkerist tulevikus - kestab see igavesti või ühel hetkel pokker (pean silmas NLHE) hääbub/asendub uue mänguga?


tase on kindlasti muutunud - mängud on hoopis erineva iseloomuga, kui paar aastat tagasi. hoopis agressiivsemaks on regularid muutunud (tihi liiga lollakalt agroks?).

ma ei usu, et pokkeriga midagi juhtub. pigem valmistatakse praegu ette suurte kasiinode online turule tulekut imo. kui nii peaks juhtuma, siis tekib tõenäoliselt uus buum.

ok2aa
16.06.09, 11:56
HA-s mängid ainult HU-d?


nope, ka 6-maxi aga seal on ka enamus mängud 2-4 handed

ok2aa
16.06.09, 12:06
Tahaks küsida sellist asja:
oskad õelda, mis on olnud suuremad tegurid, mis on aidanud Sul oma mängu prandada?
On see mõni raamat, film, coach, downswing, mingi mänguelemendi mõistmine, lihtsalt käte arv jne.?
Oled tundnud oma mängus murrangulist paranemist? Mis selle põhjustas?


mäng läks tunduvalt paremaks, kui mõistsin, et mina mõtlen õigesti ning foorumitest tuleb sitaks palju väga halba nõu. õigemini - foorumitest tulevad arvamused ei arvesta mängu folw'd, imagosid jne jne jne. seega "standard", "shove" ja muud sellised arvamused tehakse väga väikese informatsioonihulga põhjal ning ei pruugi sugugi õiged olla.

tuleb ennast usaldada (loomulikult koos paraja koguse enesekriitilikaga) ning teha asju omamoodi. 1bb winratega foorumiregularide arvamus on pohhui - las nemad arvavad, et sa mängid halvasti. põhiline on see, et leiad oma stiili ja rakendad seda, mitte ei hakka mängu ehitama preflop stattide ümber.

Pahvak
16.06.09, 12:32
On tekkinud momente, kus mõtled, et pokker on täiesti mõttetu tegevus? On sul kunagi kahju olnud kui fish ajab stacki sisse ja chatis nutab, et ta kunagi oma drawd ei hiti? Oma järeltulijatele õpetaksid mängu?

Ebamugavad küsimused vb.

virx747
16.06.09, 13:59
mäng läks tunduvalt paremaks, kui mõistsin, et mina mõtlen õigesti ning foorumitest tuleb sitaks palju väga halba nõu. õigemini - foorumitest tulevad arvamused ei arvesta mängu folw'd, imagosid jne jne jne. seega "standard", "shove" ja muud sellised arvamused tehakse väga väikese informatsioonihulga põhjal ning ei pruugi sugugi õiged olla.

tuleb ennast usaldada (loomulikult koos paraja koguse enesekriitilikaga) ning teha asju omamoodi. 1bb winratega foorumiregularide arvamus on pohhui - las nemad arvavad, et sa mängid halvasti. põhiline on see, et leiad oma stiili ja rakendad seda, mitte ei hakka mängu ehitama preflop stattide ümber.


Oi kus mul meeldis see vastus! :D

krayzie
16.06.09, 14:28
mäng läks tunduvalt paremaks, kui mõistsin, et mina mõtlen õigesti ning foorumitest tuleb sitaks palju väga halba nõu. õigemini - foorumitest tulevad arvamused ei arvesta mängu folw'd, imagosid jne jne jne. seega "standard", "shove" ja muud sellised arvamused tehakse väga väikese informatsioonihulga põhjal ning ei pruugi sugugi õiged olla.

tuleb ennast usaldada (loomulikult koos paraja koguse enesekriitilikaga) ning teha asju omamoodi. 1bb winratega foorumiregularide arvamus on pohhui - las nemad arvavad, et sa mängid halvasti. põhiline on see, et leiad oma stiili ja rakendad seda, mitte ei hakka mängu ehitama preflop stattide ümber.


ma ei mäleta kuna viimati midagi nii tarka lugesin

Tigrano
16.06.09, 14:37
ma ei mäleta kuna viimati midagi nii tarka lugesin


+1 Selle 0k2aa vastuse mõte ulatub nii sügavale, et kes sellest aru saab on leidnud ka enda mängu pokkerimaastikul ;D

Rigged
16.06.09, 15:01
Parim vastus ever, seda ma räägin ka oma regularist sõbrale kes mind suudab kogu aeg tilti ajada.

;D

Uniquest
16.06.09, 15:34
ma ei mäleta kuna viimati midagi nii tarka lugesin

Ma mõtlesin enne kas öelda seda või vaadata, mis teised arvavad enne, nüüd on mitu inimest juba minuga samal arvamusel. :)

ok2aa
16.06.09, 15:56
On tekkinud momente, kus mõtled, et pokker on täiesti mõttetu tegevus?

Ikka, kui peale pikka grindimist ikka paari kiloses miinuses oled, siis on päris keeruline oma tegevusele ratsionaalseid põhjendusi leida.


On sul kunagi kahju olnud kui fish ajab stacki sisse ja chatis nutab, et ta kunagi oma drawd ei hiti?

nope.



Oma järeltulijatele õpetaksid mängu?

vaevalt, pokker on liiga twisted, et sellega noores eas tõsisemalt tegeleda. samas peale pikka undamist tellisin 15 aastasele vennale chipsikohvri ära - poogem, las mängib siis kui tahab. tal oli isegi mingis spordilaagris ametlik pokkeriturniir olnud :o

BuildUp
16.06.09, 15:56
mäng läks tunduvalt paremaks, kui mõistsin, et mina mõtlen õigesti ning foorumitest tuleb sitaks palju väga halba nõu. õigemini - foorumitest tulevad arvamused ei arvesta mängu folw'd, imagosid jne jne jne. seega "standard", "shove" ja muud sellised arvamused tehakse väga väikese informatsioonihulga põhjal ning ei pruugi sugugi õiged olla.

tuleb ennast usaldada (loomulikult koos paraja koguse enesekriitilikaga) ning teha asju omamoodi. 1bb winratega foorumiregularide arvamus on pohhui - las nemad arvavad, et sa mängid halvasti. põhiline on see, et leiad oma stiili ja rakendad seda, mitte ei hakka mängu ehitama preflop stattide ümber.


Väga hea. Selle mõtlemise sain ma juba ka Tigranolt. ;)

kxrvits
16.06.09, 20:17
Hold'em ja Omaha, Pot Limit mõlemad mängud ja 10 käe tagant vahetuvad. FullTildis leidub vist ainsana HA laudu.


Carbon Pokeris on ka HA mängud, nii pot limit kui ka limit.

Fortune
16.06.09, 20:39
mäng läks tunduvalt paremaks, kui mõistsin, et mina mõtlen õigesti ning foorumitest tuleb sitaks palju väga halba nõu. õigemini - foorumitest tulevad arvamused ei arvesta mängu folw'd, imagosid jne jne jne. seega "standard", "shove" ja muud sellised arvamused tehakse väga väikese informatsioonihulga põhjal ning ei pruugi sugugi õiged olla.

tuleb ennast usaldada (loomulikult koos paraja koguse enesekriitilikaga) ning teha asju omamoodi. 1bb winratega foorumiregularide arvamus on pohhui - las nemad arvavad, et sa mängid halvasti. põhiline on see, et leiad oma stiili ja rakendad seda, mitte ei hakka mängu ehitama preflop stattide ümber.


kõik siin meeleheitlikult nõustuvad selle väitega, loomulikult nõustun ma sellega ka ise, aga ma tahaks lisada, et sellisele tasemele jõudmiseks, kus sa hakkad tegelikult mõistma, mida kõike üldse oleks vaja lauas tähele panna läheb ikka omajagu aega. Kas keegi tiltab, mitu lauda ta mängib, kas teeb abc mängu, kas sinu vastu mängib aggrolt ja light 3betib või mitte ja veel palju palju asju ning kõiki neid arvestades tuleb siis lõpuks see õige otsus teha. Algajatel lihtsalt ei tulegi pähe neid kõiki asju mõelda, rääkimata sellest, et kogemust vähe ja teooria auklik jne sellepärast tuleks pokkerikarjääri alguses siiski postitada hunnik käsi foorumitesse ja õppida ära nn õiged b/f ja AI kohad, sest algul pole ka game flowd ja teisi asju nii palju vaja jälgida.

Ma leian, et alguses on siiski kasulikum õppida ära see kõige kõige lihtsam pokkeriviis ehk siis TAG, lähtudes mingil määral ka preflop stattidest ikkagi kuskil 14/12 ümber võiks need olla, niimoodi mängida võitvat pokkerit ja mänguliselt areneda. Pärast on juba kordades parem sellele TAG põhjale hakata ehitama siis nö seda oma mängu, mida ma olen märganud, et enamus inimesi siin foorumis meeleheitlikult kuskil nl10s või nl25s taga ajavad. Tehakse mingeid river all in bluffe, mingit light 3bettingut ja squeezitakse ja sihukesi värke, mida pole üldse vaja teha ja mis tihtipeale ei töötagi üldse ja toodavad kahjumit. Pealegi on kohutavalt raske ja mõttetu hakata mingit hullu oma stiili alguses aretama, kui tegelikult pole hand reading ja mäng nii hea, kui nt antud stiili jaoks vaja oleks. Mina soovitaks kõigil ikkagi alguses mitte seda oma mängu nii väga taga ajada, vaid õppida TAG korralikult selgeks, küll pärast on aega minna ümber LAG-iks ja avada oma mängu.

Ma ütleks, et veits on selles süüdi ka estpatricku videod ilmselt, ta on väga hea mängija ja tal on sitaks kogemust, sellepärast võib ta ka lubada endale marginaalsemate kätega marginaalsemaid olukordi ning ta mängib oma 19/16 vms stat tal oli fr-s ilusti välja, aga kui nüüd algajad üritavad sama teha, siis tekib neil palju raskeid olukordi ja mäng ilmselt ei suju nii hästi kui ta tegelikult võiks.

ranka
16.06.09, 20:45
...foorumitest tulevad arvamused ei arvesta mängu folw'd, imagosid jne jne jne. seega "standard", "shove" ja muud sellised arvamused tehakse väga väikese informatsioonihulga põhjal ning ei pruugi sugugi õiged olla...


Nõudandmisel arvestakse täpselt selle infoga, mida käe postitaja rahvale andis ja antakse selle informatsiooni põhjal nõu. Kui käe positaja unustas ütlemata, et ta on 70/30 donk või 9/3 nit, siis loomulikult ei pruugi olla lauas see kõige õigem otsus (donk ei tohiks foldida 4bet shovele AK-d, nit aga peaks).

Seega see on postitaja enda süü, kui ta ei anna täit informatsiooni ja kui seda ei saagi anda, siis ei ole mõtet seda kätt postitada. Teiseks toimub ka "mitte täieliku informatsiooniga" kätes arutlus ja nii saavad postitaja ka ANTUD info põhjal arutleda selel käe teemal ning mõnigi mees võib leida nii oma mängust vea.

ok2aa-ga olen selle kohapealt nõus, et tuleb ainult mõelda, kelle nõu kuulata või kelle mitte ning pokker ei ole "standard mäng" ning palju asju tuleb teha omamoodi ja loovamalt.

Kaitz20
18.06.09, 13:41
rõõm kuulda, et sul hästi läheb :)

leho57
18.06.09, 20:35
mäng läks tunduvalt paremaks, kui mõistsin, et mina mõtlen õigesti ning foorumitest tuleb sitaks palju väga halba nõu. õigemini - foorumitest tulevad arvamused ei arvesta mängu folw'd, imagosid jne jne jne. seega "standard", "shove" ja muud sellised arvamused tehakse väga väikese informatsioonihulga põhjal ning ei pruugi sugugi õiged olla.

tuleb ennast usaldada (loomulikult koos paraja koguse enesekriitilikaga) ning teha asju omamoodi. 1bb winratega foorumiregularide arvamus on pohhui - las nemad arvavad, et sa mängid halvasti. põhiline on see, et leiad oma stiili ja rakendad seda, mitte ei hakka mängu ehitama preflop stattide ümber.


preflop stattide? ma ei saa täpselt aru mida sa siinkohal silmas pead?
kui ranget siis igaljuhul pöörfek vastus :D

Keiss
11.07.09, 08:21
mäng läks tunduvalt paremaks, kui mõistsin, et mina mõtlen õigesti ning foorumitest tuleb sitaks palju väga halba nõu. õigemini - foorumitest tulevad arvamused ei arvesta mängu folw'd, imagosid jne jne jne. seega "standard", "shove" ja muud sellised arvamused tehakse väga väikese informatsioonihulga põhjal ning ei pruugi sugugi õiged olla.

tuleb ennast usaldada (loomulikult koos paraja koguse enesekriitilikaga) ning teha asju omamoodi. 1bb winratega foorumiregularide arvamus on pohhui - las nemad arvavad, et sa mängid halvasti. põhiline on see, et leiad oma stiili ja rakendad seda, mitte ei hakka mängu ehitama preflop stattide ümber.



Ja sa ei ole elukutseline...

Imestan ainult, et paar tundi mängu saab väsitada.

lenC
12.07.09, 17:24
Imestan ainult, et paar tundi mängu saab väsitada.

sa kas leveldad või mängid fullringi