PDA

View Full Version : AKs ja vastane teeb reraise



SpreeXXL
14.06.09, 22:09
PokerStars No-Limit Hold'em, $0.10 BB (8 handed) - Poker-Stars (http://www.flopturnriver.com/reviews/Online-Poker-PokerStars.php#converter) Converter Tool from FlopTurnRiver.com (http://www.flopturnriver.com)

Vastase statid on sellised (klassikaline progre poolne paigutus):
17/9/18/4.7
6.3/100/33/138


SB ($11.70)
BB ($8.40)
UTG ($4.55)
Hero (UTG+1) ($11.75)
MP1 ($12.50)
MP2 ($1.90)
CO ($4.35)
Button ($14.30)

Preflop: Hero is UTG+1 with Ahttp://www.flopturnriver.com/phpBB2/images/smiles/spade.gif, Khttp://www.flopturnriver.com/phpBB2/images/smiles/spade.gif
UTG calls $0.10, Hero bets $0.40, 3 folds, Button raises to $1.20, 3 folds, Hero ???


Kuidas kurat mängida sellist kätt? Ma vist tüüpiline AK lover ja sellised olukorrad sigarasked minu jaoks. Millele tuleks sellises olukorras statside osas pöörata?

jrgn hell
14.06.09, 23:14
Ranka kunagi ütles, et Micros, ei saa väga palju mööda minna, kui AKs PFAI. Et OOp callida veel sitem

ranka
14.06.09, 23:49
Ranka kunagi ütles, et Micros, ei saa väga palju mööda minna, kui AKs PFAI. Et OOp callida veel sitem


WUT?

Mina foldin siin.

jrgn hell
15.06.09, 00:20
rohvel, ise rääkisid nl10 kohta mulle, et võib vabalt allini kütta, et ei jutu ka midagi hullu, aga vahet pole, foldiga ei kaota midagi

jrgn hell
15.06.09, 00:23
aa, enne lugeisn hemi artikleid ka ja seal oli mingi 3beti artikkel, kuidas positsioonile kohanduda ja oli selline asi, et kui BTN 3betib UTG-d siis tuleb adjustida rangele, tema näidust 85% ja sellega saba vaadata mida profitaablelt saab 4bettida, aga ma kardan, et see mingi advancd stuff, mida väga vaja pole

ranka
15.06.09, 00:42
rohvel, ise rääkisid nl10 kohta mulle, et võib vabalt allini kütta, et ei jutu ka midagi hullu, aga vahet pole, foldiga ei kaota midagi


Hmm.. Ma vist AKs koha pealt rääkisin seda, et kui tahad testida AK-ga preflop all-in, siis lüpsa ainult AKs-ga raha sisse. AKs saad harvemini, kui AA-d ning winratele eriti ei mõju ning tihti on tal väga hea equity all-in alles. Seega saad õppida, miks on AK hea, kus on AK-ga kõige parem raha sisse ajada jne. Ise alustasin täpselt samamoodi AK mängu õppimist, eriti PF all-in situatsioonides. Kui aga hakkad raha sisse ajama iga AK-ga testimise eesmärgil, siis võivad kõikumised olla jubedad ja kaotused väga suurted.

Samuti ärge mängige pokkerit nii, et ranka (või keegi muu) ütles, et tee nii ja naa. Iga olukord on täiesti ainulaadne ja kui tuleb sarnane olukord, siis võite mõelda eelnevalt õpitu/kuulnud peale ning enne otsuse tegemist mõelge, kas see õpitu/kuulnu ka siin töötab!



aa, enne lugeisn hemi artikleid ka ja seal oli mingi 3beti artikkel, kuidas positsioonile kohanduda ja oli selline asi, et kui BTN 3betib UTG-d siis tuleb adjustida rangele, tema näidust 85% ja sellega saba vaadata mida profitaablelt saab 4bettida, aga ma kardan, et see mingi advancd stuff, mida väga vaja pole


Sama jutt, mis ütlesin enne seda tsitaati - ärge olge nii kinni numbrites, artiklites, soovitustes jms. Proovige olla rohkem loovad, mõelge läbi kõik valikud ja proovige leida kõige õigem mäng põhinedes oma mõttekäigul, mitte teiste omadel!

Siin käes mõtlesin mina nii:
Vastase PFR raise on ainult 9%, seega ta tõstab üpriski tight rangega, seega 3betib ta veel tightima rangema. Samuti paistab ta olevat mängija, kes on saanud pokkerist õigesti aru või on vähemalt õigel teel. Peale selle oleme veel UTG+1 ja vastane on Button siis see vähendab tõenäosust, et ta meid light 3betib. Kõik faktid viitavad sellele, et vastane ei light 3beti meid ning ta range on JJ+, AK.

Sellise range vastu on meil 40% equityt, mis ei olegi nii halb AGA nüüd tuleb saada ka stäkid sisse. Kui me külmalt paneme otsa, siis ta tõenäoliselt ei stäki end ära posite paari ja AK-ga. Võib foldida ka QQ. Ühesõnaga ta stäcking off range on QQ+ mille vastu on meil 32% equity ja kui ta foldib QQ siis meil on ainult 20% equityt. Seega 4bet ei tule siin kõne allagi. Kui me aga callime, siis postflop on kole raske meil mängida. Kui hitime oma K või A, siis me läheme AK vastu splitti, QQ käest ei saa raha, KK annab ka tihti alla AXX flopis aga K high flopis me stäkime end ära KK ja AA vastu. Seega call on ka kole-kole halb variant. Jääb üle kolmas variant - FOLD, mis tundub siin olevat õige.

jrgn hell
15.06.09, 01:11
tnks

SpreeXXL
15.06.09, 09:27
Suured tänud info eest.