PDA

View Full Version : Uurimstöö



marguzz22
18.06.09, 11:37
Tere! Kindlasti on paljusid siit foorumist,kes käivad ülikoolis ja on teinud mõne uurimuse(ükskõik millest, sotsioloogilisest probleemist vms millestki muust) st uurimustöö. Äkki keegi on nõus oma uurimust jagama,et näeksin kuidas te seda koostasite. (võib olla ka 1 kuruse oma, ei pea olema täpselt järgitud metodoloogiat jms)

Kui keegi on nõus näitama margus420@gmail.com, oleksin väga tänulik

faronel
16.08.09, 16:02
Mis eesmärgil sul sellist sorti teadusuuringut vaja?

Tähendab, ma võin soovi korral jagada oma õppematerjale (erinevate erialade bakalaureuse ja magistritööd - sotsioloogia, psühholoogia, eripedagoogika valdkonnas, mis mul arvutisse kuhjunud mu õppetöö käigus), aga kui tegemist on inimesega, kes pole veel statistikaga (ma ei mõtle aritmeetiline keskmine ja sagedustabelid, vaid ikka faktoranalüüs, dispersioonianalüüs, multilineaarsed mudelid jms pask), siis töö lugemisest on vähe kasu.
Teine küsimus oleks meetodi sisuline pool. Uuringud võivad olla kerged ja rasked. Võivad olla vaatlused, eksperimendid, kvaasi-eksperimendid, küsimustiku-põhised uuringud jne.

Igatahes: mis eesmärgil oleks sellist sorti tööd vaja? Miks just "sotsioloogiline" tuli jutuks?

leits
16.08.09, 16:06
ma uurisin 11. klassis keemilisi metalle .. aga ma ei tea kas enam alles on ... 2 kursuse jooksul ülikoolis pole pidanud tegma ühtegi "uurimist". paar projekti tho on ikka olnud

Lutzky
16.08.09, 17:22
sellist asja nagu uurimustöö ei ole olemas. on kas uurimus või uurimistöö.

Helmps
16.08.09, 22:39
krt ma tegin keskkooli kümnendas kah uurimustööd, aga vaatasin vana e-maili läbi, kus teadsin selle olevat, aga huiatki. ei ole nii mitmeid aastaid siiski arhiivis säilinud.

Kui õigesti mäletan, oli teemaks "Pajakinnaste ja köögikäterättide kulumise erinevuse võrdlus sõltuvalt leibkonna keskmisest sissetulekust"

leits
16.08.09, 22:51
mida viittu, debiilsemat teemat pole võimalik enam leida

Marek K.
16.08.09, 23:10
krt ma tegin keskkooli kümnendas kah uurimustööd, aga vaatasin vana e-maili läbi, kus teadsin selle olevat, aga huiatki. ei ole nii mitmeid aastaid siiski arhiivis säilinud.

Kui õigesti mäletan, oli teemaks "Pajakinnaste ja köögikäterättide kulumise erinevuse võrdlus sõltuvalt leibkonna keskmisest sissetulekust"

SICK PERSON :)

Potsataja
16.08.09, 23:49
mida viittu, debiilsemat teemat pole võimalik enam leida



Igati loogiline teema imo, mõni teeb ise, mõni ostab ja mõni saab hea idee teiste mineviku ideedest.

karupoeg
15.03.15, 03:27
Tere! Kindlasti on paljusid siit foorumist,kes käivad ülikoolis ja on teinud mõne uurimuse(ükskõik millest, sotsioloogilisest probleemist vms millestki muust) st uurimustöö. Äkki keegi on nõus oma uurimust jagama,et näeksin kuidas te seda koostasite. (võib olla ka 1 kuruse oma, ei pea olema täpselt järgitud metodoloogiat jms)

Kui keegi on nõus näitama margus420@gmail.com, oleksin väga tänulik

on veel vaja?