PDA

View Full Version : Ametlik Arvutimurede lahendamise teema



Leheküljed : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15

Karelkorm
21.11.13, 18:48
Bitcoine mainib amd küll tükk maad kiiremini.

Oliverk
21.11.13, 18:51
www.arvutitark.ee

Mrt1989
21.11.13, 18:55
Hinnad on pärit arvutitargast. NB! Ei lisanud DVD rom hinna sisse. (ei mäleta ,millal ise viimati seda kasutasin). AMD FX8k seeria cpu võib renderdada veidi kiiremini jah, aga tegu on vananenud platvormiga, meeletu voolutarbivusega. Üldiselt, kui arvuti hakkab nö raha teenima selle renderdamisega, siis soovitaks juba 6core inteli s2011 platvormile kolida ja algul veidi rohkem investeerida. Tavakasutaja ei tunne olulist vahet. 4core+HT i7 saab väga kenasti hakkama sellega.

Ints
21.11.13, 22:13
Kõvaketas. Pane mõne lauaarvuti külge ja lase kõvaketta bad sectorsite test teha.


Praegu istun läpakas taga. Kas peaks mingit eraldi programmi kasutama selleks ? Tegin selle windowsi omaga, siis näitas ühte bad sectorit vmi, mille automaatselt parandas, kahjuks lõpuni polnud seda testi aega vaadata, kuna pidin ära minema. Kui koju tulin siis oli arvuti lihtsalt puhkamas.

minbetmillionaire
22.11.13, 01:00
http://hdtune.com/

Jazzyl
22.11.13, 07:17
Praegu istun läpakas taga. Kas peaks mingit eraldi programmi kasutama selleks ? Tegin selle windowsi omaga, siis näitas ühte bad sectorit vmi, mille automaatselt parandas, kahjuks lõpuni polnud seda testi aega vaadata, kuna pidin ära minema. Kui koju tulin siis oli arvuti lihtsalt puhkamas.

SpinRite või HDtune peaksid päris asjalikud olema. Omas praktikas võin öelda selle repairi kohta, et mõni ketas kestab peale Repairi tegemist up to 4 kuud, mõni võib juba järgmine päev ära surra. Ehk soovitan niikaua kui ketas keerleb ja arvuti tööle läheb oma vajalikud andmed kuskile pilveserveri või välisele kettale varustada.

leits
24.11.13, 11:55
Keegi teab kust saada elioni amino digiboksile seda video juhet (ühes otsas scart ja teises mingi pinidega asi), elionis ei ole. Oleks vaja maale teise tuppa :S

Skyline
24.11.13, 12:45
Tartus pakuks oomipoodi

Mrt1989
24.11.13, 16:44
Keegi teab kust saada elioni amino digiboksile seda video juhet (ühes otsas scart ja teises mingi pinidega asi), elionis ei ole. Oleks vaja maale teise tuppa :S

s-video to scart kaablit vaja. http://www.oomipood.ee/product/scart%2048/s-vhs-3-5mm-stereo-scart-1-50-m

nikitheone
24.11.13, 20:59
keegi oskab puust ja punaselt selgeks teha, kuidas ma saan mitmest vlc failist (üks dvd) teha üks fail. Eesmärk on uploadida see netti. tyty!

JaanusX
24.11.13, 23:38
Kui mitu erinevat videot ühe failina siis tee lihtsalt rar fail nendest (winrar abiks) - lihtsalt märgid kõik failid mida soovid ühte kogumikku panna (pärast esimese valimist hoia Ctrl nuppu all) ja kui kõik failid valitud siis parem klõps ja add to archive peal uuesti klõps ja siis vajutad uues avanevas kastis ok.
See siis pakib need failid ühtekokku.
See muidugi eeldab, et sul on olemas Winrar programm (tasuta versioon netis vabalt saadaval)

Kui sa aga tahad, et need erinevad video failid jookseks järjestikku pead kasutama Windows Movie Makerit. Selle kasutamist uuri juba googlist - seal kindlasti step by step õpetus olemas.

nikitheone
25.11.13, 14:48
tänud, vajasingi windows movie makerit. küll aga seal ei saa supakaid lisada. Igastahes, otsin edasi.

Strawberry
25.11.13, 14:59
tänud, vajasingi windows movie makerit. küll aga seal ei saa supakaid lisada. Igastahes, otsin edasi.

Hardcoded supakate lisamise jaoks on vaja terve video uuesti renderdada ja tavainimestele saadavat softwaret kasutades kaasneb sellega üpris arvestatav pildi kvaliteedi kaotus.
Lihtsam on supakaid eraldi failina panna ja tänapäeval peaks küll iga player suutma supakaid failist lugeda.

nikitheone
25.11.13, 15:02
Eesmärk on video koos supakatega vimeosse üles laadida, kust siis inimesed näeksid kohe koos supakatega, alla tõmbamata.

talendijaht
26.11.13, 13:36
Kui palju võiks starsi ja hemi jaoks rami olla?
32bit hem üle 2gb ei kasuta.
Peal juba ssd olemas.
Valida 4 ja 8 vahel. 8 tundub endale overkill kuna erliline multitaskija pole.
Tänud

-andres-
26.11.13, 14:15
Arvestades, et mängid nl100+, siis mõlemad valikud on alla bi, seega võta 8 obv.

Oliverk
26.11.13, 14:38
32 bit windowsiga pole vahet. Üle 2 üksi programm ei saagi võtta. Seega kui jääb puudu siis jääb puudu. 64 bit ja obv 8 gb mälu

hrlohe
27.11.13, 08:43
Kui palju võiks starsi ja hemi jaoks rami olla?
32bit hem üle 2gb ei kasuta.
Peal juba ssd olemas.
Valida 4 ja 8 vahel. 8 tundub endale overkill kuna erliline multitaskija pole.
Tänud

mängin 2 lauda HU ja samaaegselt töötavad üksikud mängimiseks ebavajalikud programmid nagu skype, ~4,5gb aktiivselt kasutuses

soovitan kindlasti 8gb

vilistaja
29.11.13, 21:46
Keegi oskab öelda on see normaalne et chrome võtab mingi 500mb mälu? Oleks siis mingi mustmiljon tabi lahti aga ei FB, youtube ja foorum.

Oliverk
29.11.13, 22:28
jah,kas see just normaalne on, aga võtab rohkemgi kui tahab

leits
30.11.13, 01:08
kas nii on voimalik: atm 120gb + ostan 240gb ssd juurde ning liidan olemasolevale hdd'le kus win peal ?

hakkameimema
30.11.13, 01:18
Ei tea, mida sa selle liitmise all silmas pead, aga võimalik on küll, et paned ssd ka taha ja kajastub sul 2 ketast kokku siis 360gb.

Kui tahad aga ssd-st kasu ka saada või efekti ja erinevust tunnetada, tuleks ikka win ja kõik programmid ja andmebaasid ssd peale organiseerida ja hdd jätta failide tarvis.

Edit: Kui nüüd uuesti loen ja üritan sinu mõttest aru saada, siis neid üheks partatsiooniks liita küll minuteada võimalik ei ole.

Vandalar
30.11.13, 03:25
Ma sain nii aru, et lisab selle uue ssd olemasoleva win partitsiooni laiendamiseks. Siin räägib sellest: http://www.gamespot.com/forums/pc-mac-discussion-1000004/merging-two-ssd-into-one-partition-29185737/

leits
30.11.13, 11:07
Ei tea, mida sa selle liitmise all silmas pead, aga võimalik on küll, et paned ssd ka taha ja kajastub sul 2 ketast kokku siis 360gb.

Kui tahad aga ssd-st kasu ka saada või efekti ja erinevust tunnetada, tuleks ikka win ja kõik programmid ja andmebaasid ssd peale organiseerida ja hdd jätta failide tarvis.

Edit: Kui nüüd uuesti loen ja üritan sinu mõttest aru saada, siis neid üheks partatsiooniks liita küll minuteada võimalik ei ole.

mul praegu ongi win ssd peal .. tahaks nagu teise ssd ketta mahu samale partitsioonile liita ..

Mrt1989
30.11.13, 19:05
Milleks sul samale kettale vaja liita on?

Strawberry
01.12.13, 12:11
SSD-d saab panna raidi nii, et nad korraga töötavad. Ma ei tea ainult, kas seda saab teha erinevate SSD-dega ja probably on full formatit vaja.

Samsungil on üks läppar 3-e SSD-ga, mis loeb/kirjutab 950MB/s

Mrt1989
01.12.13, 12:56
Kahe SSD ga laseb juba sata3 pordi umbe ja kiiruse kasv kettaid juurde lisades on null, selleks on vaja eraldi raid kaarti. A see selleks.

Ints
02.12.13, 16:25
SpinRite või HDtune peaksid päris asjalikud olema. Omas praktikas võin öelda selle repairi kohta, et mõni ketas kestab peale Repairi tegemist up to 4 kuud, mõni võib juba järgmine päev ära surra. Ehk soovitan niikaua kui ketas keerleb ja arvuti tööle läheb oma vajalikud andmed kuskile pilveserveri või välisele kettale varustada.


HDtune tegin testi, näitas errorit 1529MB peal, damaged oli 0 %
Peale seda kui auto update kinni keerasin ja viimased updated maha lasin on arvuti toiminud.

gamblingFTW
04.12.13, 19:01
Mul headset lakkas töötamast, USB portiga ühendatud device manageris on olemas aga playback soundis ei tunne ära. Device manageris avan propeties ja seal Devise status: This device is not working properly.... Olen proovind draiverit uuendada ja troublshootida ja ei ole mõjunud...

jarlop
06.12.13, 17:50
tahan läptopi ühendada, monitoriga. Mul on hdmi ja VGA pesad, video kaart on selline http://www.geforce.com/hardware/notebook-gpus/geforce-gtx-675m/specifications tahaks panna mingi 27 tollist monitori 2560x1600 rezoga. On see teostatav?

kjmrc
06.12.13, 18:30
HDMI pesas toetab.

"Display Support:
Up to 2560x1600Maximum Digital Resolution
Up to 2048x1536Maximum VGA Resolution"

Mrt1989
06.12.13, 18:37
Oleneb mis HDMI on , kuid kahtlen ,et see 1.4 ver. Tava HDMI bandwith pole nii suur ,et selle monitori native reso jooksutada. Hea õnne korral võid saada 30hz peal tööle. Selleks ,et seda reso saada on sul siiski vaja Displayporti või DVI-D porti. Kaart toetab muidugi,aga su port mitte.

privador
06.12.13, 19:44
Mul küsimus, kas cd-dvd lugerit ka keegi kasutab. Või see on juba minevik?Ise pole 2 aastat cd-d lugerisse toppinud

Mrt1989
06.12.13, 19:54
Mul küsimus, kas cd-dvd lugerit ka keegi kasutab. Või see on juba minevik?Ise pole 2 aastat cd-d lugerisse toppinud

Enda jaoks on ammu surnud asi see. Windowsi install käib usb pulga pealt ja muu tarkvara/mängud on üldjuhul digitaalsel kujul saadaval internetist.

Cash87
06.12.13, 22:33
Kas kuskilt on üldse võimalik veel MS office 2007 osta? ehk viimane office mis veel xp-l töötaks? Kas windows tasuta ei jaga oma asju mida edasi ei arendata enam?

Mrt1989
07.12.13, 18:26
Openoffice ja Libreoffice on tasuta saadaval.

JaanusX
08.12.13, 11:01
Mul headset lakkas töötamast, USB portiga ühendatud device manageris on olemas aga playback soundis ei tunne ära. Device manageris avan propeties ja seal Devise status: This device is not working properly.... Olen proovind draiverit uuendada ja troublshootida ja ei ole mõjunud...
Lae ntx slim drivers alla ja installi. See vaba vara ja ütleb sul ära kõik driverid mis puudu on ning saad installida ka kohe.

Strawberry
08.12.13, 18:04
tahan läptopi ühendada, monitoriga. Mul on hdmi ja VGA pesad, video kaart on selline http://www.geforce.com/hardware/notebook-gpus/geforce-gtx-675m/specifications tahaks panna mingi 27 tollist monitori 2560x1600 rezoga. On see teostatav?

Kui tahad läbi tavalise HDMI saada 2560x1600 resot, siis on vaja aktiiv-adapterit. Mul enda läpparil töötab niimoodi.

Läpparisse läheb USB ots ja HDMI ots, monitori läheb dual-dvi.

Näeb välja midagi sellist:

http://www.codinghorror.com/.a/6a0120a85dcdae970b01347fa6eaab970c-800wi

privador
13.12.13, 12:05
Vanal leneovo läpakals elline probleem. Arvuti töötab ok, aga laadimsiega on probleemid. Vana kaabel läks õhtule ja panin teise kaabli otsa(kas need toitejuhtmed on standartsed?)Igatahes arvuti saab voolu, AGA akut ei lae. Kohe kui juhtme välja seinast võtan annab arvuti otsad
Kas probleem on toitejuhtmes v akus?Isegi kui aku on p-ses peaks ta ikka ju midagi laadima

vilistaja
13.12.13, 12:17
Oma kogemusest võin öelda, et kui aku pekkis siis võib vabalt olla nii, et juhe tagant ja pilt läinud. Mis puudutab uut toitejuhet, siis need pigem erinevad. Otsik võib ju sobida, aga kas toiteploki väljund pinge ja vool on samad pead uurima. Kui uuel vool oluliselt väiksem, siis äkki ei jõua laadimisahelat ära toita.

privador
13.12.13, 12:43
Oma kogemusest võin öelda, et kui aku pekkis siis võib vabalt olla nii, et juhe tagant ja pilt läinud. Mis puudutab uut toitejuhet, siis need pigem erinevad. Otsik võib ju sobida, aga kas toiteploki väljund pinge ja vool on samad pead uurima. Kui uuel vool oluliselt väiksem, siis äkki ei jõua laadimisahelat ära toita.jep avastasin ka et need andmed toitejuhtmetel polegi standartsed isegi kui arvutit veab. Olen alati arvanud, et kui pessa läheb siis ka elektrilsied näitajad samad

Muide kus üldse akusi müüaks ekui probleem peaks tekkima?

vilistaja
13.12.13, 13:14
Tundub, et hv.ee oskab aidata ja paljud tellivad hiinast, kui mingi vanem masin natukene. Sellisel juhul ebay või dx.com näiteks.

Codecci
17.12.13, 12:45
Kas Skype uusi reklaame mis üleval uhkelt säravad kuidagi muudmoodi ei saa kinni keerata kui Skype Premiumiks upgrademisel (€3.50 kuus)? Mingi one-time €10 või aastas €5 vms maksaks vabalt, aga puhtalt reklaami kinnikeeramise eest €3.50 kuus tundub natuke palju küsitud, sest teisi Premium asju poleks vaja...

Godspeed_EJ
17.12.13, 15:53
Kas Skype uusi reklaame mis üleval uhkelt säravad kuidagi muudmoodi ei saa kinni keerata kui Skype Premiumiks upgrademisel (€3.50 kuus)? Mingi one-time €10 või aastas €5 vms maksaks vabalt, aga puhtalt reklaami kinnikeeramise eest €3.50 kuus tundub natuke palju küsitud, sest teisi Premium asju poleks vaja...

Level?

Codecci
17.12.13, 16:08
Ei, miks?

VisaHing
17.12.13, 16:17
Lahendusi tundub olevat sitaks

https://www.google.ee/search?q=turn+off+adds+skype&oq=turn+off+adds+skype&aqs=chrome..69i57j0l5.2380j0j7&sourceid=chrome&espv=210&es_sm=122&ie=UTF-8

Codecci
17.12.13, 16:31
See on minu arust selle vana adsi kinnikeeramiseks, aga just viimastel päevadel on mingi uus tekkinud üles mis selle systemiga ei toimi... Põhiline Eesti Loto

Godspeed_EJ
17.12.13, 16:34
Ei, miks?

Skype on piisavalt hea teenus, et selle eest maksta 3.5€ kuus, kui sind reklaamid häirivad.

Codecci
17.12.13, 16:41
Skype on piisavalt hea teenus, et selle eest maksta 3.5€ kuus, kui sind reklaamid häirivad.
Suhteline värk... Premium on kindlasti €3.50 väärt neile kel neid asju vaja on, puhtalt reklaamide kinnikeeramine imo mitte. Kui võrdlusmomendiks võtta muud tasulised programmid, siis ei tundu väga mõistlik hind.

Godspeed_EJ
17.12.13, 16:46
Sa kasutad pm tasuta väga head teenust, mille looja/omanik ei teeni tulu sinult, vaid firmadelt reklaamitulu näol.

Nüüd tahad reklaamid ära blokkida ja 3,5€ tundub selle eest liiga kallis. Mis õiglane hind oleks siis?

Strawberry
17.12.13, 16:57
Sa kasutad pm tasuta väga head teenust, mille looja/omanik ei teeni tulu sinult

If you're not paying for the product, then you are the product.

Codecci
17.12.13, 17:09
Sa kasutad pm tasuta väga head teenust, mille looja/omanik ei teeni tulu sinult, vaid firmadelt reklaamitulu näol.

Nüüd tahad reklaamid ära blokkida ja 3,5€ tundub selle eest liiga kallis. Mis õiglane hind oleks siis?
No kui Spotify maksab €7, WoW-i subscription $15, Windows 7 ühekordne €90 jne, siis nendega võrreldes ei tundu väga mõistlik.

Godspeed_EJ
17.12.13, 17:36
No kui Spotify maksab €7, WoW-i subscription $15, Windows 7 ühekordne €90 jne, siis nendega võrreldes ei tundu väga mõistlik.

Ma tahakski teada, et mis sinu jaosk see mõistlik/õiglane hind maksta oleks?

Ise kasutan Skype palju, eriti kui Eestist väljas. Ma oleks nõus selle teenuse enda eest ka maksma, kui nad seda ühel hetkel küsiksid. Seega päris ei mõista su jutu pointi, eriti kui WoW subscritioni tood võrdluseks.

Codecci
17.12.13, 17:53
Ma tahakski teada, et mis sinu jaosk see mõistlik/õiglane hind maksta oleks?

Ise kasutan Skype palju, eriti kui Eestist väljas. Ma oleks nõus selle teenuse enda eest ka maksma, kui nad seda ühel hetkel küsiksid. Seega päris ei mõista su jutu pointi, eriti kui WoW subscritioni tood võrdluseks.
Facebooki, Google, Youtube (vähemalt Eestis) reklaamid mind ei häiri, Skypel on ka olnud minu arust tagasihoidlikumaid ja normaalseid reklaame, aga kui pidevalt ekraanil sillerdab suurelt mingi "OMGOMG YOU ARE 100 MILLIONTH USER CLICK HERE" stiilis reklaam mida pole üldse raske tihti misclickida siis see on päris tüütu.

€10 one-time/aastas, €1 kuus vms oleks ok sellise tühise asja eest. Miks sa oleks Skype eest nõus maksma? Tavakasutaja jaoks ma ei näe erilist eelist teiste suhtlusprogrammide ees, Facebooki chat on imo mõnes mõttes isegi parem, sest tekstid lähevad kohale ka siis kui üks kasutajatest offline, saad tekste kustutada kuidas ise soovid jne.

Ja mis WoW-i näitel viga on? Ise pole minutitki elus WoW-i mänginud, aga maailma #1 MMORPG eest $15 kuus maksta mille servereid prolly enamus kasutajad 10h+ päevas ruunavad on ikka üliodav. See, et ta on waste of time on ebaoluline antud kontekstis.

Godspeed_EJ
17.12.13, 18:28
Facebooki, Google, Youtube (vähemalt Eestis) reklaamid mind ei häiri, Skypel on ka olnud minu arust tagasihoidlikumaid ja normaalseid reklaame, aga kui pidevalt ekraanil sillerdab suurelt mingi "OMGOMG YOU ARE 100 MILLIONTH USER CLICK HERE" stiilis reklaam mida pole üldse raske tihti misclickida siis see on päris tüütu.

€10 one-time/aastas, €1 kuus vms oleks ok sellise tühise asja eest. Miks sa oleks Skype eest nõus maksma? Tavakasutaja jaoks ma ei näe erilist eelist teiste suhtlusprogrammide ees, Facebooki chat on imo mõnes mõttes isegi parem, sest tekstid lähevad kohale ka siis kui üks kasutajatest offline, saad tekste kustutada kuidas ise soovid jne.

Ja mis WoW-i näitel viga on? Ise pole minutitki elus WoW-i mänginud, aga maailma #1 MMORPG eest $15 kuus maksta mille servereid prolly enamus kasutajad 10h+ päevas ruunavad on ikka üliodav. See, et ta on waste of time on ebaoluline antud kontekstis.

Pole isiklikult Skypes veel ühtegi sellist reklaami näinud, mis oleks silma riivanud. Võib-olla on vedanud.

Ma olen Skype eest nõus maksma, kuna seal saab ntx videokõne teha. Ma ühtegi teist pakkujat ei tea. Usun, et kindlasti neid on. Samas tuttavad kasutavad kõik Skype, nii et see oleks ebaoluline anyways.

WoWi puhul ma ei oska öelda, mis on üliodav. Ise ei maksaks vist sentigi. Pole sihtrühm. Sina aga Skype sihtrühm arvatavasti oled ja Skype kindlasti ka tööalaselt kasutanud ja sellest isiklikku rahalist kasu saanud - coaching/staking/strat jne. Seega Sellise pisiasja üle nurisemine tundub mulle natuke kohatu. Samas sul on ka vaba voli Facebooki vüi muud asendust kasutada.

Aga las olla ju meil erinevad arusaamad, mille eest tasuks maksta ja mille eest mitte.

Codecci
17.12.13, 19:29
Aga las olla ju meil erinevad arusaamad, mille eest tasuks maksta ja mille eest mitte.
Nõus, mõttetu teema mille üle vaielda :p

Kõigil pole seda suurt jurakat tekkinud?
http://www.upload.ee/image/3771265/Eesti_Loto.png

Mrt1989
17.12.13, 21:38
Endal pole ühtegi reklaami seal. Vahet pole kas kasutada standard või compact viewd.

talendijaht
21.12.13, 16:41
Mitu päeva selline värk olnud, et hiir lakkab töötamast, nii juhtmeta kui juhtmega, mõned sekundid töötab, siis enam mitte, siis veits aja pärast töötab vb jälle jne koguaeg, midagi teha ei saa pmst. Juhtmega hiire puhul läpakas teeb seda heli koguaeg, kui ühendada midagi usb auku, nagu käiks sisse välja see värk. Ei oska paremini seletada, täielik fish arvutitega. Keegi teab mis teema võib olla? Üks hiir vana ja teine uus, ei tohiks nendes asi olla vist.

Vandalar
21.12.13, 16:56
Win 7-l on usb 2.0-ga IMO mingi kamm, et mingisse usb pessa ühendades (vbl kui jätkad usb hubiga nt.) ei tööta klaver/hiir jne, samas aga teises pesas töötab. vbl see usb pesa klemmid on kulunud ja ei anna korralikult ühendust või on kuskilt mujalt emaplaadi lähedalt midagi lahti seoses usb ühendusega? Võimalikud variandid lihtsalt, mitte mingid lahendused. Võid proovida teisi usb pesasid või kui arvutil on ps2 liides, siis mõnda ps2 liidesega hiirt ja kui see samamoodi teeb, siis saaks vast usb probleemi kõrvale jätta ja arvata, et mingi driveri või muu softi viga.

Ecuador13
29.12.13, 12:10
Sai kunagi PC isale ise kokku pandud. Algselt kõik normal. Kuid ajapikku tekkis huvitav viga. Arvuti iga korraga ei käivitunud normaalselt. Videokaardil mingid punased tulukesed põlevad ja kõik, midagi ei toimu. force shutdown tegin, siis hakkas tööle jälle. Probleem järjest süvenes kuni hetkeni kus enam üldse ei toimi enam (ekraanil mingit actionit ei toimu, ventikad hakkasid küll tööle). Power nupp iseenesest töötab aga kuskile jääb asi toppama. Mingit loogikat leida on keeruline. Mõnikord piisas ühest force shutdownist ja hakkas toimima, teine kord võid 30x teha ja ei hakka tööle, suht ridic:D Any ideas?
Ainus loogiline asi mida võin pakkuda on kas toitekas liiga lahja(600W, kuid kas ajapikku saab siin midagi juhtuda?) või videokaardiga miskit häda. Aga ilma readita ei taha barreldama hakata siin spotis.

Mrt1989
29.12.13, 12:50
Mul kunagi ühel pc l oli sama viga , siis oli HDD läbi. Kui mitu mälu pesa kasutuses , võid proovida neid ükshaaval testida nt. Toide vaevalt läbi, kuna siis ta healjuhul viskaks korra ventikad käima ja teeks kohe shutdowni.

MartinGarcia
29.12.13, 13:02
Mul kunagi ühel pc l oli sama viga , siis oli HDD läbi. Kui mitu mälu pesa kasutuses , võid proovida neid ükshaaval testida nt. Toide vaevalt läbi, kuna siis ta healjuhul viskaks korra ventikad käima ja teeks kohe shutdowni.

+1. Ecuador:Mul oli sama teema ja Mrt1989 jutt õige, et HDD läbi. Ja ühel PC'l oli samad näitajad, et viskab korra ventika käima ja siis kohe shutdown, sel juhul jah toitekas.

Ecuador13
30.12.13, 08:59
Suured tänud, HDD variant tundub tõesti reaalsem ja loogilisem.

Vandalar
31.12.13, 01:43
Millist monitori eelistaksite nendest ja mis põhjustel?
http://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/Monitorid/415764/
http://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/Monitorid/415760/
http://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/Monitorid/333643/
http://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/Monitorid/284032/

doublemint65
31.12.13, 12:22
täiesti suva, eelistaks seda, mis esimesena näppu jääb.

Vandalar
31.12.13, 15:07
Ise pole pikka aega monitoridega kokku puutunud ja turgu uurinud, selle pärast ka küsisin ja see täiesti suva jutt ei sobi mitte mulle.

Cypher0
31.12.13, 15:29
Võtaks Samsungi lihtsalt sellepärast et on Samsung, täitsa tõsiselt. Hind kõigil sama ja statsides nii olulist vahet ei näe et peaks väga kripeldama jääma.

Provoker
31.12.13, 15:57
Keegi oskab öelda mis teha kui läpakal mingi hetk lambist kõik desktopi ikoonid sinised nagu oleks ctr-A vajutanud. Ära kuskile ei kao isegi restardiga. avada ikoone saab ükshaaval. XP kasutusel.

doublemint65
02.01.14, 18:06
Võtaks Samsungi lihtsalt sellepärast et on Samsung, täitsa tõsiselt. Hind kõigil sama ja statsides nii olulist vahet ei näe et peaks väga kripeldama jääma.

seda sama ütlesin ka mina aga suva jutt mitte ei sobi talle. niiet dont spam.

doublemint65
02.01.14, 18:16
Keegi oskab öelda mis teha kui läpakal mingi hetk lambist kõik desktopi ikoonid sinised nagu oleks ctr-A vajutanud. Ära kuskile ei kao isegi restardiga. avada ikoone saab ükshaaval. XP kasutusel.
http://bit.ly/1hXY5E5

Provoker
02.01.14, 21:46
http://bit.ly/1hXY5E5
Ei aita. Niipalju sai edasi asi, et saan sinist värvi muuta mis iganes värviks,aga transparent varianti pole.

Relamz
06.01.14, 14:23
Sõber lasi enda maci pealt kogemata ~70gb videosi maha. Kas mingi disk restore progrega oleks võimalik neid taastada?

VisaHing
06.01.14, 14:27
Sõber lasi enda maci pealt kogemata ~70gb videosi maha. Kas mingi disk restore progrega oleks võimalik neid taastada?

Nop.

Nende progredega võid proovida tegelt:


Basics of File Recovery

Files in Trash

If you simply put files in the Trash you can restore them by opening the Trash (left-click on the Trash icon) and drag the files from the Trash to your Desktop or other desired location. OS X also provides a short-cut to undo the last item moved to the Trash -press COMMAND-Z.

If you empty the Trash the files are gone. If a program does an immediate delete rather than moving files to the Trash, then the files are gone. Recovery is possible but you must not allow any additional writes to the hard drive - shut it down. When files are deleted only the directory entries, not the files themselves, is modified. The space occupied by the files has been returned to the system as available for storage, but the files are still on the drive. Writing to the drive will then eventually overwrite the space once occupied by the deleted files in which case the files are lost permanently. Also if you save a file over an existing file of the same name, then the old file is overwritten and cannot be recovered.

General File Recovery

If you stop using the drive it's possible to recover deleted files that have not been overwritten by using recovery software such as Data Rescue II, File Salvage or TechTool Pro. Each of the preceding come on bootable CDs to enable usage without risk of writing more data to the hard drive. Two free alternatives are Disk Drill and TestDisk. Look for them and demos at MacUpdate or CNET Downloads.

The longer the hard drive remains in use and data are written to it, the greater the risk your deleted files will be overwritten.

Also visit The XLab FAQs and read the FAQ on Data Recovery.

privador
06.01.14, 15:20
Kas mul on vaja lisakaarti kui tahan kasutada 2 monitori
Lauaarvutiga wifis olles on vaja lisawifikaarti?

VisaHing
06.01.14, 15:26
Kas mul on vaja lisakaarti kui tahan kasutada 2 monitori
Lauaarvutiga wifis olles on vaja lisawifikaarti?

Nagu mis mõttes? Kas sul on 2 PC või 1 PC?

Võibolla saan sust valesti aru aga kui 1 PC ja 2 monitori, siis milles probla?

Karelkorm
06.01.14, 15:30
Osad emaplaadid toetavad dual monitor setupi. Vaata tootja kodukalt manuali. Kui ei tea, mis emaplaat sul on, tõmba väike programm nimega cpu-z. Ja lauaarvutiga wifis olemiseks on vaja wifi kaarti. Sobib ka usb wireless adapter a üldiselt seda ei soovita, endal see jamab.

Tegelikult on võimalik, et su emaplaadil on wifi ka olemas. Saad samuti manualist teada.

privador
06.01.14, 15:35
Nagu mis mõttes? Kas sul on 2 PC või 1 PC?

Võibolla saan sust valesti aru aga kui 1 PC ja 2 monitori, siis milles probla? ikka mõte dual monitor. yhte lauad, teise abiprogrammid

Mrt1989
06.01.14, 20:17
Mis videokaart sul on ? My computer - properties -device manager - ava display adapters ja ütle. Isegi suht vanadel kaartidel olemas vähemalt 2 väljundit ala DVI ja VGA.

Vandalar
07.01.14, 18:26
Kes teab kui head upload kiirust on vaja, mis suudaks nt. 720p striimimisega hakkama saada? Praegune ühendus seda ei võimalda, kuid huvitav oleks tulevikus asjaga vbl natuke nokitseda ja siis teaks vastava ühenduse endale hankida.

Mrt1989
07.01.14, 18:43
2-3 mega.

Oliverk
07.01.14, 18:44
2-5 pakun

Mrt1989
07.01.14, 18:48
Kõik on suhteline samas. Millist CPU-d omad, mis bitrate kasutad, kas on eraldi capturecard jne..

ranka
08.01.14, 01:24
Mis videokaart sul on ? My computer - properties -device manager - ava display adapters ja ütle. Isegi suht vanadel kaartidel olemas vähemalt 2 väljundit ala DVI ja VGA.

Miks Te ajate nii keeruliseks? Kui arvuti küljes on kaks auku, kuhu kuvar toppida, siis saad. Tegelt on ka loll küsimus, sest tänapäeval enamustel arvutitel kahe kuvari toetus olemas.

Mrt1989
08.01.14, 20:42
No sest kui ta kasutab onboard videokaarti ala HD4000 vms siis isegi kui emaplaadil on taga 3 võimalust DVI, HDMI ja VGA siis korraga saab kasutada ainult kahte neist. DVI ja HDMI väljundit koos ei saa, peab valima kas DVI/VGA või HDMI/VGA.

vonkartoffel
15.01.14, 02:10
Kuidas saan aru mitu monitori mis resoga on võimalik läpaka taga jooksutada? Ostsin lenovo yoga pro 2 paar päeva tagasi ja mõtlesin mingi docki muretseda, et 2 24tollist monitori järgi panna 1920x1200 reso. Ja kui keeruline vms on siis variant ka ühe monitori peale üle minna, vaatasin et 29tolli ultrawide 2560x1080 võiks olla huvitav.

Strawberry
15.01.14, 10:47
Kuidas saan aru mitu monitori mis resoga on võimalik läpaka taga jooksutada? Ostsin lenovo yoga pro 2 paar päeva tagasi ja mõtlesin mingi docki muretseda, et 2 24tollist monitori järgi panna 1920x1200 reso. Ja kui keeruline vms on siis variant ka ühe monitori peale üle minna, vaatasin et 29tolli ultrawide 2560x1080 võiks olla huvitav.

Kui sul on Haswell 4th gen chipset, siis see toetab 3-e monitori ilma piiranguteta. (yoga pro 2-te vist 3rd gen chipsetiga ei ole üldse olemaski tegelikult)

vonkartoffel
20.01.14, 20:43
otsin kedagi kes võtaks mu arvutilt maha win8 ja installiks win7, rahaga olen suhteliselt lahke, sest varsti viskan läpaka muidu lihtsalt aknast välja.

camu
20.01.14, 20:53
otsin kedagi kes võtaks mu arvutilt maha win8 ja installiks win7, rahaga olen suhteliselt lahke, sest varsti viskan läpaka muidu lihtsalt aknast välja.
MIks selline vahetus plaanis?

vonkartoffel
20.01.14, 20:55
Hem ei tööta ja start nuppu ei ole, ma ei viitsi. Milleks nussida oma ajusid kui oli asi mis juba toimis. Arvuti oli lihtsalt vaja ära vahetada ja kui juba läppar on ostetud siis poel väga kuskile seal enam tagasi minna, softis veel saab. Muidugi kui keegi tahab mu läpparit ära osta mingi ala 50 euri odavam kui poes oli aga palun.

VisaHing
20.01.14, 20:59
Nuu see win8 vajab harjumist jah. Imo oli see Metro siiski pang win poolt. Täiesti mõttetu asi, kust asju otsida on väga raske. Search nupp rõvedas kohas. Või noh natuke halvasti kättesaadav kas siis Win + F või liigutad noole ekraani äärde ja siis klikkad. Appidel puudub X button nagu seriously dafoq. Ja nad isegi ei plaani seda lisada. Mingi app-i avad siis tuleb see Ctrl + shift tõmmata alla. Kinni teda ikka panna ei saa unless taaskord Alt + Shift klikkad ja siis alles saad.

Päris palju asju, mis ei meeldi või vajavad tõsist harjumist aga muidu olen rahul. Start nupu ära kaotamine oli siiski big mistake mu arvates samuti :(. Võiks olla siis valikuvõimalus kasutajatel kas soovivad metrot või standard.

Su HEMi mittetöötamine vaevalt Win8 viga on. Pigem on sul midagi puudu/midagi panges.

Karelkorm
20.01.14, 21:15
Win x on startmenüü, win s search ja kui mõni app peaks lahti tulema, siis alt+f4. Win 7-st on ta ikka oluliselt asisem kui ära harjuda.

camu
20.01.14, 21:25
Lisaks andis google märku, et olemas väikesed lisaprogrammid, millega võimalik nii start nupp kui win7 välimus panna.

Konso
20.01.14, 22:02
Krdi elu tildis, vanemad ostsid suvel uue lauaka ja printerile pole win8 driverit olemaski, no mida *****? Sai üksjagu suvel proovitud drivereid ja pika jebimisega hakkas win7 driveriga tööle, nüüd oli mingi 3h vool ära ja enam ei tööta. Eks homme vanemate juurde lähen, siis kiunun edasi.

vonkartoffel
20.01.14, 22:32
google HEM1 ka tööle paneb? Rääkimata kõik muud programmid mis mul sinna lisaks veel tulevad. Nvm kui soovib siit keegi extra € teenida siis minu arvuti win8 muutmine 7ks toob seda.

VisaHing
20.01.14, 22:52
google HEM1 ka tööle paneb? Rääkimata kõik muud programmid mis mul sinna lisaks veel tulevad. Nvm kui soovib siit keegi extra € teenida siis minu arvuti win8 muutmine 7ks toob seda.

No räägi konkreetselt probleemist siis. Mis ei toimi?

vonkartoffel
20.01.14, 22:56
Kõik on p.tsis. -Andres- juba võtab mult selle arvuti ära peksab vastu maakivi kuni on korras. Ja kuidas saan enam konkreetsemaks minna selles et HEM1 ei tööta. HEM1 ausalt ei tööta!

VisaHing
20.01.14, 22:58
Kõik on p.tsis. -Andres- juba võtab mult selle arvuti ära peksab vastu maakivi kuni on korras. Ja kuidas saan enam konkreetsemaks minna selles et HEM1 ei tööta. HEM1 ausalt ei tööta!

Avad hem1.exe. Ei tööta? Mis ette tuleb? error? mis error? Midagi peab ju toimuma?

Anna normaalne inf probleemi kohta muidu lähed pagassi mu asemele.

vonkartoffel
20.01.14, 23:02
ei

Codecci
21.01.14, 01:04
google HEM1 ka tööle paneb? Rääkimata kõik muud programmid mis mul sinna lisaks veel tulevad. Nvm kui soovib siit keegi extra € teenida siis minu arvuti win8 muutmine 7ks toob seda.
Mul üks hea sõps Samer teeb ära... Kolmapäeval kell 12.00 ole arvutiga D-terminalis.

Mrt1989
21.01.14, 09:25
Soovitaks Start is back osta kes win8 kasutavad. Ainult 2.99$ maksab ja saate win7 start menüü. http://www.startisback.com/

pikk28
21.01.14, 09:45
mind valdasid täpselt samad mõtted, mis vonkartoffelit. Mitte sittagi ei töötanud. Ei hem, ei skype ei midagi. Lõpuks, üks mu poegadest, kristjanrawk tegi läbi mikogo kõik korda. Lubasin talle suusad osta, aga rsk, ei biidi pokkerit.

Konso
21.01.14, 18:48
Keegi mingit odavat printerit oskab soovitada, mida win 8 toetab? Kuus vaja mingi 20-30 lehte printida.

ranka
22.01.14, 07:10
Hem ei tööta ja start nuppu ei ole, ma ei viitsi. Milleks nussida oma ajusid kui oli asi mis juba toimis. Arvuti oli lihtsalt vaja ära vahetada ja kui juba läppar on ostetud siis poel väga kuskile seal enam tagasi minna, softis veel saab. Muidugi kui keegi tahab mu läpparit ära osta mingi ala 50 euri odavam kui poes oli aga palun.


Nuu see win8 vajab harjumist jah. Imo oli see Metro siiski pang win poolt. Täiesti mõttetu asi, kust asju otsida on väga raske. Search nupp rõvedas kohas. Või noh natuke halvasti kättesaadav kas siis Win + F või liigutad noole ekraani äärde ja siis klikkad. Appidel puudub X button nagu seriously dafoq. Ja nad isegi ei plaani seda lisada. Mingi app-i avad siis tuleb see Ctrl + shift tõmmata alla. Kinni teda ikka panna ei saa unless taaskord Alt + Shift klikkad ja siis alles saad.

Päris palju asju, mis ei meeldi või vajavad tõsist harjumist aga muidu olen rahul. Start nupu ära kaotamine oli siiski big mistake mu arvates samuti :(. Võiks olla siis valikuvõimalus kasutajatel kas soovivad metrot või standard.

Su HEMi mittetöötamine vaevalt Win8 viga on. Pigem on sul midagi puudu/midagi panges.

Ma ei ole mitte kunagi Win7 kasutanud. Läpparil on Win8. Kui alguses tundus retardne, siis nüüd väga mugav. Kõik töötavad nii nagu vaja. Muidugi start menüü kohanda enda järgi ära. Kõik üleliigne nahhui ja igapäevases vajalik sinna.

Otsingu jaoks vajuta Windows nuppu ning hakka läpparilt kirjutama: auto search on sisseehitatud.

Mulle meeldib kuigi alguses soovisin ka läpparit aknast alla visata.

Strawberry
22.01.14, 08:43
Keegi mingit odavat printerit oskab soovitada, mida win 8 toetab? Kuus vaja mingi 20-30 lehte printida.

Kõik printerid on odavad, tint on see mis maksab.

Kui vähe prindid, siis pikas perspektiivis on laserprinter parem kui tindiprinter, sest tindiprinteri värv aja jooksul kuivab ära ja muutub kasutuskõlbmatuks ning pead uue tindikasseti ostma ilma full valuet saamata, aga laseri "tint" on kasutatav aastaid.

https://pood.elion.ee/printer

VisaHing
22.01.14, 09:45
Keegi mingit odavat printerit oskab soovitada, mida win 8 toetab? Kuus vaja mingi 20-30 lehte printida.

Imo toetavad nad kõik win 8-sat. Kindlasti on erandeid ( seega pead ei anna ) aga mul on mingi lasterpinter, mis vist mingi 8 aastat vana vähemal kui mitte rohkem ja toimib ideaalselt win 8.1-l. Driverid tuleks lihtsalt win 7 omad kakkuda. Win 7 driverid toimivad ka win 8sal.

Pythagoras
22.01.14, 16:42
Palun kellegi teadlikuma abi. Ehk saab keegi pm-ida mõne torrenti lingi kust saaksin 32bitise windows 7 sellisel kujul, et saaksin seda mälupulgalt bootida. Ise suht võhik, aga midagi taolist peaks võimalik olema küll vist. Tahaks kindlasti töötavat windowsi ja ideaalis võiks esimese hooga peale ja tööle saada. Tänud juba ette, kes viitsib natuke süveneda :)

leits
22.01.14, 16:54
http://www.intowindows.com/bootable-usb/ kõige pealt pead usb pulgaga nii tegema ja siis wini failid peale kopeerima ..

camu
22.01.14, 17:31
http://www.intowindows.com/bootable-usb/ kõige pealt pead usb pulgaga nii tegema ja siis wini failid peale kopeerima ..
Lihtsamaid viise ka on selleks.

"a bootable usb" või rufus

leits
22.01.14, 17:54
vb jah, kuid mõni k2sk cmd kirjutada ei ole ka eriline raketiteadus

ziimukaz
24.01.14, 01:27
Kas tänapäeva mängudel on mingi teema, et vanema raua peal ei taha joosta? Sai GTA4 peale pandud ning kuidagi ei taha joosta. Min settingute peal on OK, kuid minu arvates peaks suutma paremini jooksutada, lugedes system req-e sellele mängule.
Aparaat on Dell laptop, i5, 8gb ram, ati mobility radeon HD 5470, Win7

Muus osas tundub arvuti ok, ei ole aeglaseks jäänud. Kas windowsi fresh install parandaks asja või paremaid soovitusi?
Kas mängu jooksmist võib mõjutada, et kasutan läpaka külge ühendatud monitori?

Vandalar
24.01.14, 02:30
Probleem on kindlasti sinu videokaardis, sest see on väga nõrk mängude jaoks. Seda saab vaadata siit http://www.videocardbenchmark.net/gpu.php?gpu=Mobility+Radeon+HD+5470
Otsisin omale sealt sobiva kaardi, saab isegi best bang for the buck ratingu järgi otsida.
Lisaks sellele, kui sul on suurem monitor veel järgi, siis on ilmselt veel rohkem piksleid, mida vaja arvutada/puhvritesse lükata ja sellega langeb tulemus veelgi. Vbl mingil vähesel määral aitaks mängu paremini jooksutada see, kui kasutada läpaka enda displayd, kuid väga suurt jõudluse kasvu sealt loota pole.
Endal on see kaart http://www.videocardbenchmark.net/gpu.php?gpu=Radeon+HD+7850&id=323
ja see on high end kaartidest suht madalama otsa oma ja praegu on kõik mängud ära jooksutanud rahuldavalt. Et nagu võrdluseks palju punne puudu jääb sellel HD 5470-l :D

ziimukaz
24.01.14, 02:48
Ty!

Codecci
24.01.14, 13:45
+ GTA4 on mingi friiki mäng, sitasti porditud vms... Mul vana läpakas oli ka numbrite järgi väga hea GTA4 jaoks, aga üliiiisitasti jooksis, polnudki võimalik mängida. Samas Mafia 2 jms jooksid puhtalt.

vilistaja
27.01.14, 11:54
Oleks vanemale läpakale RAMi vaja juurde panna, tean et praegu on sees 2x 1gb 677MHz DDR2 ja emaplaat toetab kuni 4gb. Põhiline küsimus on, et mida see taktsagedus mõjutab, kas pean panema kindlasti sisse ka 677MHz või on okei/parem panna 800MHz või mis iganes muu seal on?

kjmrc
27.01.14, 12:23
Noo kui Su emaplaat toetab 800 mhz mälusi (mida ta tõenäoliselt peaks tegema), siis muidugi pane 800 mhz mälud. Kui vahetad mõlemad muidugi välja, kui jätad 677 mhz mälu sisse ja paned 800 mhz juurde, siis mõlemad töötavad madalamal sagedusel (677).

elrosmeero
01.02.14, 13:14
Minu probleem
http://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=599564
See nagu huvitab kõige rohkem : Kas katsetades ühe eelneva klaviatuuriga võib arvutit kuidagi kahjustada ? Pole endal õrna aimugi sellest

timz0333
03.02.14, 14:58
Ehk oskab siin keegi aidata. olen juba omajagu guugeldanud aga probleem ikka alles.

Nimelt ei tööta arvutil wifi (Asus x59sl) Olen tõmbanud uued driverid ja wifi on sisse lülitatud aga ei leia võrke. Kuigi võrgud olemas ja telefon leiab. samuti ei saa teha telefoniga bluetoothi kaudu wifi hot spoti aga läbi usb pesa saab.

Samas ütleb, et wifi adapter töötab.
win troubleshoot ütleb, et wifi välja lülitatud.

Ehk kegi oskab aidata.

device manager on enabled.

leits
03.02.14, 15:10
uninstalli device managerist ja lase arvutil uuesti leida ning uued driverid peale

timz0333
03.02.14, 16:08
uninstalli device managerist ja lase arvutil uuesti leida ning uued driverid peale

Ty, korras!

taipupole
03.02.14, 18:55
Kuvar on vist perses, mingid mustad-sinised-rohelised ja punased täpid on tekkinud alla paremale. Hommikuga võrreldes natuke rohkem ka kui enne.

Tõenäoliselt siis levib nagu mingi suguhaigus edasi.

Kuid ei maksa kurvastada. Oligi vana ja auväärt masin. 2232BW Samsung.

Siit küsimus.

Soovitage uut, võib olla isegi natuke suurem. Võiks olla hää, et silmadele pole koormav jms.

Mrt1989
03.02.14, 20:31
Vastavalt võimalustele:

http://arvutitark.ee/est/TOOTEKATALOOG/MONITORID13/DELL-LCD-UltraSharp-U2412M-must-hobe-61cm-24anduot-Wide-IPS-1920-x-1200-20000001-1237

http://arvutitark.ee/est/TOOTEKATALOOG/MONITORID13/Dell-UltraSharp-27-Monitor-U2713HM-12286

http://arvutitark.ee/est/TOOTEKATALOOG/MONITORID13/Dell-UltraSharp-32-UltraHD-Monitor-UP3214-87044

taipupole
04.02.14, 17:56
Vastavalt võimalustele:

http://arvutitark.ee/est/TOOTEKATALOOG/MONITORID13/DELL-LCD-UltraSharp-U2412M-must-hobe-61cm-24anduot-Wide-IPS-1920-x-1200-20000001-1237

http://arvutitark.ee/est/TOOTEKATALOOG/MONITORID13/Dell-UltraSharp-27-Monitor-U2713HM-12286

http://arvutitark.ee/est/TOOTEKATALOOG/MONITORID13/Dell-UltraSharp-32-UltraHD-Monitor-UP3214-87044

Veel soovitusi? Hind jääb nähtavasti ikkagi sinna 24' juurde. See tundub muidu toreda mudelina.

Mrt1989
04.02.14, 19:11
Kui grindid tiles siis kindlasti soovitan 1920x1200 võtta. Paneel võiks ka olla IPS, AH-IPS , PLS- värvide ja vaatenurga pärast.

MartinGarcia
07.02.14, 01:14
Keegi targem võiks veidi aidata. Kas on selline asi võimalik, et läpakale panna taha 2 monitori ? Olemas VGA ja HDMI auk. Graafikakaart Ati Radeo HD 4570. Aruvti Dell Studio 1555

-andres-
07.02.14, 01:33
Keegi targem võiks veidi aidata. Kas on selline asi võimalik, et läpakale panna taha 2 monitori ? Olemas VGA ja HDMI auk. Graafikakaart Ati Radeo HD 4570. Aruvti Dell Studio 1555

Video päris vana juba ja HD4xxx seeria ei tohiks toetada seda.

Romka
07.02.14, 08:39
Veel soovitusi? Hind jääb nähtavasti ikkagi sinna 24' juurde. See tundub muidu toreda mudelina.

See esimene peaks väga hea olema, kunagi reviewdest uurisin siis jäi endale ka igalpool silma see. Tulevikus plaan sama monitor soetada.

Romka
08.02.14, 01:03
Sitta kah, läheb monitori ostuks, aga jäi täna silma, et Ordist saaks 27'' tollise Samsungi monitori sama raha eest. Kumb siis mõtekam oleks tegelt?
24'' Dell UltraSharp 24 Monitor - U2412M (http://arvutitark.ee/est/TOOTEKATALOOG/MONITORID13/12283) mille reso on 1920x1200
või
27" S27C450B Series 4 LED Business Monitor (http://www.samsung.com/uk/consumer/pc-peripherals/monitors/professional/LS27C45KBS/EN) mille reso on 1920 x 1080

/Ja veel, kas Arvutitarka saab usaldada? Arvestades, et see on vana Arvutikeskus millega oli inimestel tihti probleeme, kaasaarvatud mul endal kui käisin aasta aega garantiis arvutiga, enne kui sõber selle korda tegi.

minbetmillionaire
08.02.14, 01:31
Sitta kah, läheb monitori ostuks, aga jäi täna silma, et Ordist saaks 27'' tollise Samsungi monitori sama raha eest. Kumb siis mõtekam oleks tegelt?
24'' Dell UltraSharp 24 Monitor - U2412M (http://arvutitark.ee/est/TOOTEKATALOOG/MONITORID13/12283) mille reso on 1920x1200
või
27" S27C450B Series 4 LED Business Monitor (http://www.samsung.com/uk/consumer/pc-peripherals/monitors/professional/LS27C45KBS/EN) mille reso on 1920 x 1080

/Ja veel, kas Arvutitarka saab usaldada? Arvestades, et see on vana Arvutikeskus millega oli inimestel tihti probleeme, kaasaarvatud mul endal kui käisin aasta aega garantiis arvutiga, enne kui sõber selle korda tegi.

Ma võtaks delli, mul 27'' 2560x1440 ja ei tahaks selle taga küll 1080 resoga istuda. Arvutitark on usaldusväärne

harryahven
08.02.14, 01:54
olen omanud mõlemat, 27" 1080p ja 24" 1200p, valiks kindlasti 24"-se. sellest 3st tollist ei ole midagi kasu, sest 24" on juba üle keskmise suur monitor pluss kaotaksid lihtsalt 120p reso..

Mrt1989
08.02.14, 08:09
Pealegi see Samsung on TN paneeliga.

Romka
09.02.14, 11:14
Jätkame seda monitori teemat nüüd veits koomilisemal toonil. Täielik dumbjuuser ikka.

Käisin eile Arvutitargas ja näitasin neile, et tahan Dell U2412M monitori, selle asemel müüsid nad kogemata mulle Dell U2414H monitori, lepingus kõik klapib nii nagu müüdud ja pmts minu enda viga, et poes ei suutnud vahet teha. Monitor mille nad mulle müüsid on uuem aga samas 1920x1080 pixlit ainult, mõtekam oleks siis minna ja välja vahetada, right?

Ehk siis, tahtsin seda:
http://arvutitark.ee/est/TOOTEKATALOOG/MONITORID-kuni-24-diagonaal237/Dell-UltraSharp-24-Monitor-U2412M-12283

Ja sain hoopis selle:
http://arvutitark.ee/est/TOOTEKATALOOG/MONITORID-kuni-24-diagonaal237/Dell-UltraSharp-24-Monitor-U2414H-87043

Pmts kas see 120 pixlit on väga suur erinevus, et selle nimel minna välja vahetama monitori? Ei oska võrrelda tbh.

Mrt1989
09.02.14, 13:13
Kui tiles meeldib grindida siis kindlasti tuleb sellest 120 lisa pixslist kasu, samas see monitor ka väga hea.

kardaanirist
10.02.14, 18:14
isa soovib endale osta sülearvutit. kasutaks sisuliselt ainult internetis käimiseks. kas midagi 300€ kandis leiaks, mis kohe kätte ära ei laguneks? ekraani suurus 12-14 tolli. (15+ tolli sellises hinnaklassis vast ei leia).

Codecci
10.02.14, 19:34
http://leiunurk.elion.ee/20/?171721

Mrt1989
11.02.14, 08:19
http://laptopid.ee/vaata/460/Dell-Precision-M4400/

kardaanirist
11.02.14, 23:52
http://leiunurk.elion.ee/20/?171721

keegi oskab seda elioni poodi kommenteerida? missugused masinad siia tee leiavad? inimesed müüvad elionile odavalt maha ja elion viskab need ilma kontrollimata letti? või kontrollitakse eelnevalt kõik ilusti üle, et igasugust pahna edasi ei müüdaks? saan aru, et annavad ka lühikese garantii, aga siiski. on kellelgi kogemusi?

kardaanirist
11.02.14, 23:57
http://laptopid.ee/vaata/460/Dell-Precision-M4400/

siin saidil on isegi võrdlemisi suur valik (sest eelarve sisuliselt olematu), aga pakuvad vaid 1a garantiid.

Codecci
12.02.14, 15:12
keegi oskab seda elioni poodi kommenteerida? missugused masinad siia tee leiavad? inimesed müüvad elionile odavalt maha ja elion viskab need ilma kontrollimata letti? või kontrollitakse eelnevalt kõik ilusti üle, et igasugust pahna edasi ei müüdaks? saan aru, et annavad ka lühikese garantii, aga siiski. on kellelgi kogemusi?
Ma ühe masina sealt ostnud - lademetes oli seal neid Dell Latitude E-seeriaid, võisid valida millise tahtsid. Minu teada need olid eelnevalt rendiarvutid olnud ja suht korralikult üle kontrollitud.

Aga Mrt1989 poolt lingitud Precision tundub ikka palju parem kui ükski arvuti sealt Elioni leiunurgast selle raha eest. Ülihea reso, 1a garantii + Precisioni kvaliteet on ikka midagi muud kui Latitude :P

Codecci
12.02.14, 15:13
Kardaanirist - Elion pakub ju vaid 3 kuud? Kasutatud arvuti puhul 1 aasta on ikka väga hea garantii imo.

vilistaja
12.02.14, 16:37
Kes oskab midagi rääkida nendest SSD ketastest. On seal vahet mis tootjat vaadata ning midagi muud olulist peale kirjutamise ja lugemise kiiruse?
Hakkan läpakal ketast vahetama ja hetkel jäi silma selline asi:
http://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/K%C3%B5vakettad+-+SSD/337332/

Cypher0
12.02.14, 17:31
Kes oskab midagi rääkida nendest SSD ketastest. On seal vahet mis tootjat vaadata ning midagi muud olulist peale kirjutamise ja lugemise kiiruse?
Hakkan läpakal ketast vahetama ja hetkel jäi silma selline asi:
http://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/K%C3%B5vakettad+-+SSD/337332/

Samsungi ja Inteli omad peaks suht kindla peale minek olema.

kjmrc
13.02.14, 11:35
Kasutan seda EVO-t ja olen väga rahul, kiirused on kindlasti parimad, mis turul saada on. Soovitan!!!

ristijeesus
13.02.14, 11:55
Mõtlesin, et viskaks ka SSD masinale külge, aga emaplaat ei võimalda AHCI modet. On üldse mõtet osta?

kjmrc
13.02.14, 12:40
Ikka on. Enabled Rapid Mode ning on kindlasti kiirem, kui vana ketas.

ristijeesus
13.02.14, 12:59
See on siis uuematel Samsungitel võimalik nagu ma aru saan. Okei, tänan, teen proovi.

kjmrc
13.02.14, 13:37
See on minu teada ainult EVO-seeria ketastel võimalik panna neid Rapid modesse ja on seevastu kiirem. Tegin screeni enda praegustest kiirustest (AHCI + RAPID + SATA 3):

http://gyazo.com/d4cb3139d4e23ca738c30a84bcb6eca3.png

vilistaja
13.02.14, 14:05
What the hell ma olen nüüd segaduses veits. Palun seletage, mis see AHCI ja Rapid Mode veel on?

bluelite
14.02.14, 08:46
Leidub siin keegi, kes tunneb end Wordpressis väga kodus + oskab kodulehekülge ümber kolida. PM please!

leits
16.02.14, 14:36
Milliseid kõrvaklappe neist eelistada?
http://www.soundshop.ee/?id=1798&toode=Sennheiser%20HD%20215%20II 81.5€
http://www.soundshop.ee/?id=1721&toode=Sennheiser%20HD%20380%20PRO 154€ (pigem veits kirved)
http://www.soundshop.ee/?id=1583&toode=Sennheiser%20HD%20449 81.5€
http://www.soundshop.ee/?id=1582&toode=Sennheiser%20HD%20439 74,5€
http://www.soundshop.ee/?id=1581&toode=Sennheiser%20HD%20429 66€
http://www.soundshop.ee/?id=1580&toode=Sennheiser%20HD%20419 48.5€
http://www.soundshop.ee/?id=1430&toode=Sennheiser%20HD%20518 106€
http://www.soundshop.ee/?id=677&toode=Sennheiser%20HD%20438 53€

Üldiselt klappe vaja lihtdsalt muusika kuulamiseks. Eelistada pigem nahka kõrva ümber või riiet? See volume nupp on neil kõigil vist vahel? Endale meeldivad välimuse poolest need:
http://www.soundshop.ee/?id=1583&toode=Sennheiser%20HD%20449
http://www.soundshop.ee/?id=1581&toode=Sennheiser%20HD%20429
http://www.soundshop.ee/?id=1430&toode=Sennheiser%20HD%20518

On neil üldiselt mingi suur vahe ka? Või pohh võtta mingi norm hinnaga olevad ära?

Mrt1989
16.02.14, 14:46
Ma võtaks 518. Sellise hinnaklassi juures eriti vahet pole kuna eeldan ,et klapid nagunii eraldi võimendi taha ei lähe. Riie mugavam kui nahk imo, ei higista niipalju.

pastilaa
16.02.14, 16:27
leitsi teades, siis need annaks parima tulemuse imo LINK (http://www.theitdepot.com/details-Live+Tech+LT+300+BMW+Over+the+Headphone+With+Mic_C 19P18743.html)

Ints
22.02.14, 13:29
Tegin teises arvutis PTR4 backupi, peale seda kadus ikoon ära, lasin uuesti peale ka aga ei midagi. Oskab keegi öelda kuidas tagasi saaks ?

Mrt1989
22.02.14, 21:01
Proovi icon cache rebuilderit. Googelda.

Dnbftw
23.02.14, 19:55
Pool aastat vana Ordi laptop viliseb idledes(vilin on hästi kõrge heliga, kohati katkendlik, vaikses ruumis selgesti kuuldav pinin). Probleem oli juba ostes aga nüüd on minul kopp ees, kuigi ise ei kasuta seda. Korra on käinud garantiis, kus tädike ei suutnud vilinat tuvastada(minu kommentaar tema vanuse ja kõrgemate helide kuulmise seose kohta pälvis vaid pahameelt). Koormuse all kaob vilin ära, nt. Aida64-ga löön stressamistestid põhja ja vilin kaob ära. Peale ventilaatori ei oskagi midagi muud kahtlustada. Any ideas kellelgi?

Läptop: http://www.ordi.ee/EPood/Product.aspx?ItemID=9920-1878&MC=ARVUTID&IC=9920

Ints
26.02.14, 11:11
Proovi icon cache rebuilderit. Googelda.

ty, toimis

Strawberry
26.02.14, 16:02
Pool aastat vana Ordi laptop viliseb idledes(vilin on hästi kõrge heliga, kohati katkendlik, vaikses ruumis selgesti kuuldav pinin). Probleem oli juba ostes aga nüüd on minul kopp ees, kuigi ise ei kasuta seda. Korra on käinud garantiis, kus tädike ei suutnud vilinat tuvastada(minu kommentaar tema vanuse ja kõrgemate helide kuulmise seose kohta pälvis vaid pahameelt). Koormuse all kaob vilin ära, nt. Aida64-ga löön stressamistestid põhja ja vilin kaob ära. Peale ventilaatori ei oskagi midagi muud kahtlustada. Any ideas kellelgi?

Läptop: http://www.ordi.ee/EPood/Product.aspx?ItemID=9920-1878&MC=ARVUTID&IC=9920

SSD ja integreeritud video. Peale jahutusventika seal arvutis ühtegi muud liikuvat osa ei olegi.

harz
26.02.14, 17:11
Milliseid kõrvaklappe neist eelistada?
[

Sennheiser (y)

Endal sellised:
http://www.soundshop.ee/?id=1433&toode=Sennheiser%20HD%20202%20II
mis muidugi sinu valikut vaadates on selgelt liiga odavad aga ostsin 2008 ja siiani väga ok
eelmised olid samad kuid peale 2 aastast kasutust lagunes juhe kusagilt klapi juurest ära ja ei viitsind/oskanud parandada

Dnbftw
26.02.14, 17:20
SSD ja integreeritud video. Peale jahutusventika seal arvutis ühtegi muud liikuvat osa ei olegi.

Et siis asi suure tõenäosusega jahutuses? Krt, see hääl on nagu selline veider. Hästi kõrge hz pinin, nagu mingi elektroonika vidin viliseks. Nii kui koormust anda siis kaob ära, eriti hästi toimib stressamistestidega. Niisama tööd tehes aga ei saa koormust arvutil piisavalt suureks, et pinin ära kaoks.

Oliverk
26.02.14, 18:29
Et siis asi suure tõenäosusega jahutuses? Krt, see hääl on nagu selline veider. Hästi kõrge hz pinin, nagu mingi elektroonika vidin viliseks. Nii kui koormust anda siis kaob ära, eriti hästi toimib stressamistestidega. Niisama tööd tehes aga ei saa koormust arvutil piisavalt suureks, et pinin ära kaoks.
Ei ole jahutus arvatavasti. Inglise keelne nimetus on coil noise. Suht tavaline asi. Eriti just odavamaotsa elektroonikal. Midagi teha pole selle vastu.

Mrt1989
26.02.14, 18:37
Samas coil noise on just pigem ainult koormuse all...

Oliverk
26.02.14, 18:46
Samas coil noise on just pigem ainult koormuse all...
Ei pruugi. Mul GPU teeb täitsa kuuldavat häält ka no stressi ajal.

Dnbftw
26.02.14, 19:16
On mõtet selle probleemiga garantiisse pöörduda?

Strawberry
26.02.14, 19:18
On mõtet selle probleemiga garantiisse pöörduda?

Kui häirib, siis mina annaks garantiisse.

Dnbftw
26.02.14, 19:27
Vaikses ruumis ~40db on väga hästi kuulda ja segab. Harvadel juhtudel paneb ka pea valutama see pinin. Eks siis seab mingi aeg sammud garantii poole, samas kahtlen kas nemadki seal oskavad midagi sellega peale hakata.

Owner85
27.02.14, 10:26
Naine tahab uut läpakat ja kuna endal pole kunagi ühtegi olnud siis küsiks väheke nõu!

http://www.klick.ee/sulearvutid/acer-aspire-v5-573g.html
http://www.klick.ee/sulearvutid/hp-probook-450-g1.html
http://www.klick.ee/sinu-digipood/lenovo-ideapad-s510p.html

et milline nendest oleks mõistlik

kjmrc
27.02.14, 10:31
Naine tahab uut läpakat ja kuna endal pole kunagi ühtegi olnud siis küsiks väheke nõu!

http://www.klick.ee/sulearvutid/acer-aspire-v5-573g.html
http://www.klick.ee/sulearvutid/hp-probook-450-g1.html
http://www.klick.ee/sinu-digipood/lenovo-ideapad-s510p.html

et milline nendest oleks mõistlik



Kas eesmärk on aku pikk iga või mängimine või miski kolmas?

Owner85
27.02.14, 10:35
Mängima sellega ei hakata,vb kui pokkerit väheke :) aga et oleks vastupidav ,aku iga ka pikk

kjmrc
27.02.14, 10:40
Valiks Aceri - aku vastupidavus idles 9h, wifi+brauser 7h, filmi vaadates 4h ja kõik sätted põhjas 2h + korpuse osa tundub olevat normaalse vastupidavusega. Muidugi kui tahta väga vastupidavat äriklassi sülearvutit, siis soovitan Latitude E6xxx seeriat vaadata.

Owner85
27.02.14, 10:46
tyty,ise arvasin ka seda+öeldi veel inimeste poolt et see on hea!

kjmrc
27.02.14, 10:52
tyty,ise arvasin ka seda+öeldi veel inimeste poolt et see on hea!

Jea, niiet kui Latitude jääb liiga kobakaks või selliseks suureks siis soovitan seda Acerit. Hea ultrabooki välimusega fullhd ips displeiga sülearvuti.

raudtee(EST)
27.02.14, 11:01
Naine tahab uut läpakat ja kuna endal pole kunagi ühtegi olnud siis küsiks väheke nõu!

http://www.klick.ee/sulearvutid/acer...e-v5-573g.html
http://www.klick.ee/sulearvutid/hp-probook-450-g1.html
http://www.klick.ee/sinu-digipood/le...pad-s510p.html

et milline nendest oleks mõistlik

Kui kodus laua peal seisma ei hakka, siis võiks naisterahvale ikka väiksem ja kergem olla;)

ziimukaz
27.02.14, 17:31
Kuna HV-s vastukaja ei ole saanud veel, siis kas keegi siit vaataks arvuti üle ja ütleks, mis ta väärtus võiks olla hetkel? Tänud ette
http://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=602799

kjmrc
27.02.14, 17:50
Mingi 250-300€ pakuks.

Looper
27.02.14, 17:55
Kuna HV-s vastukaja ei ole saanud veel, siis kas keegi siit vaataks arvuti üle ja ütleks, mis ta väärtus võiks olla hetkel? Tänud ette
http://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=602799

80€ ja hakkan liikuma, kus sa elad? :D

Codecci
04.03.14, 14:11
Kas keegi teab, kas (ja kui siis kuidas) on RunItOnce videosid võimalik salvestada? S.t. olen teadlik, et RunItOnce ise sellist asja ei paku ega toeta, aga igast süsteeme olemas obv... Subscription olemas, aga tahaks vahest offlines ka vaadata.

Mingi Camtasiaga salvestama panna ka variant, aga suht tüütu ja halb variant :/

V4LDO
04.03.14, 14:25
aadressiribale deturl.com/ lingi ette ja siis peaks andma sulle mp4 vms linke, võid proovida

Codecci
04.03.14, 14:27
Ei lase :(

Aga iseenesest vägev leht :D

Cypher0
04.03.14, 16:45
Ei lase :(

Aga iseenesest vägev leht :D

Internet Download Manager peaks laskma.

Codecci
04.03.14, 17:27
Internet Download Manager peaks laskma.
Töötab! Väga äge, tänud :)

Ints
04.03.14, 18:32
firefoxile pole mingi addoni millega saaks või peab ikkagi selle manageri tõmbama ?

q_q
04.03.14, 18:34
firefoxile pole mingi addoni millega saaks või peab ikkagi selle manageri tõmbama ?

FlashGot kasutan ise.

Ints
04.03.14, 18:42
RIO ka töötab sul või, mul annab mingit errorit ainult kui panen paremclick ja flashgot link

q_q
04.03.14, 19:17
RIO ka töötab sul või, mul annab mingit errorit ainult kui panen paremclick ja flashgot link

Ma kasutan nii: addon-barilt vajutad FlashGot nuppu lehel, kus video mida tõmmata tahad.

Siis tuleb aken ja sealt saab valida, mis objekti tõmmata tahad.

Ints
04.03.14, 19:22
Sain toimima, nii kui video mängib klikin sinna ikoonile ja laeb alla. Huvitav kas neile endale ei n'ita seda kui rahvas midagi alla laeb, mingit banni ei tule ?

q_q
04.03.14, 19:31
Sain toimima, nii kui video mängib klikin sinna ikoonile ja laeb alla. Huvitav kas neile endale ei n'ita seda kui rahvas midagi alla laeb, mingit banni ei tule ?

Ei.

timz0333
04.03.14, 21:11
Arvuti läheb stand buy peale mingi 10 mindi jooksul ja pärast enam tagasi ei lase. Pean restarti tegema, et wini saada.
Milles probleem?

taipupole
11.03.14, 16:05
Vastavalt võimalustele:

http://arvutitark.ee/est/TOOTEKATALOOG/MONITORID13/DELL-LCD-UltraSharp-U2412M-must-hobe-61cm-24anduot-Wide-IPS-1920-x-1200-20000001-1237

30 eurot vahe. http://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/Monitorid/427936/

Tasub - ei tasu?

Ints
11.03.14, 17:50
Arvuti läheb stand buy peale mingi 10 mindi jooksul ja pärast enam tagasi ei lase. Pean restarti tegema, et wini saada.
Milles probleem?

Control panel alt power options, sealt saad panna et üldse sleepi ei läheks vms

Mrt1989
11.03.14, 18:42
30 eurot vahe. http://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/Monitorid/427936/

Tasub - ei tasu?

Ei tasu.

supernova66666
13.03.14, 17:41
CPU : i3 2310M RAM : 4Gb HDD : 640Gb Ekraan: 15,6" 1366 x 768 Video : GeForce GT 520 1gb Aku : kestab ca 3h Laadija olemas. Microsoft Windows 7 Home Premium (64-bit) Korpus ja ekraan väga heas korras. Hästi hoitud ja kasutatud kokku vast 4-5 kuud. Ostetud 5.10.2011 Seega ka veel kehtiv Elioni garantii (ostu paberid olemas). 220 EUR


Grindimiseks vaja uut arvutit. Sellest peaks jätkuma küllalt. Aga ma pole hindadega enam ammu kursis, kas tasuks selline pill selle raha eest võtta?

Strawberry
13.03.14, 19:25
CPU : i3 2310M RAM : 4Gb HDD : 640Gb Ekraan: 15,6" 1366 x 768 Video : GeForce GT 520 1gb Aku : kestab ca 3h Laadija olemas. Microsoft Windows 7 Home Premium (64-bit) Korpus ja ekraan väga heas korras. Hästi hoitud ja kasutatud kokku vast 4-5 kuud. Ostetud 5.10.2011 Seega ka veel kehtiv Elioni garantii (ostu paberid olemas). 220 EUR


Grindimiseks vaja uut arvutit. Sellest peaks jätkuma küllalt. Aga ma pole hindadega enam ammu kursis, kas tasuks selline pill selle raha eest võtta?

Ma ei ole kunagi i3-st vaimustuses olnud. Ei imestaks kui jõudluse poolest jääks see arvuti mõnele tabletile ka alla. Aga noh, 220€ eest üldse mingit läpparit on suht keeruline saada.

supernova66666
13.03.14, 19:31
Netis käimiseks ja pokkeri laskmiseks ma usun et saab soti eest ka läppari.

kjmrc
13.03.14, 19:53
220 eest saad ikka normaalse grindimasina. Ma grindisin oma 7a Delligagi edukalt :D

alaska
14.03.14, 18:13
Kas on olemas mingi programm, mille abil saab jälgida, kui palju on kusagil netilehtedel käidud? Kasutan chrome, history on puutumata, nüüd oleks vaja näiteks tundides teada, palju ma näiteks delfi.ee olen viimase kuu jooksul lugenud.
Ma tean, et firefoxil on midagi sellist?

JaanusX
15.03.14, 13:29
CPU : i3 2310M RAM : 4Gb HDD : 640Gb Ekraan: 15,6" 1366 x 768 Video : GeForce GT 520 1gb Aku : kestab ca 3h Laadija olemas. Microsoft Windows 7 Home Premium (64-bit) Korpus ja ekraan väga heas korras. Hästi hoitud ja kasutatud kokku vast 4-5 kuud. Ostetud 5.10.2011 Seega ka veel kehtiv Elioni garantii (ostu paberid olemas). 220 EUR

Grindimiseks vaja uut arvutit. Sellest peaks jätkuma küllalt. Aga ma pole hindadega enam ammu kursis, kas tasuks selline pill selle raha eest võtta?

Ah et oled mu pakutavast läpakast huvitatud :D
Mul tegelt veel päris palju muid läpakaid - kõik sõltub vajadusest ja hinnast.

Antud läppar on tõesti hästi hoitud ja väga vähe kasutatud. Aga nagu lugesid on 220 Alghind - Ostakohe hind on 250.-

Skyline
16.03.14, 05:22
Kas on olemas mingi programm, mille abil saab jälgida, kui palju on kusagil netilehtedel käidud? Kasutan chrome, history on puutumata, nüüd oleks vaja näiteks tundides teada, palju ma näiteks delfi.ee olen viimase kuu jooksul lugenud.
Ma tean, et firefoxil on midagi sellist?
Ma ei tea kas sa mõtled sama, aga kunagi oli FFile plugin, useage counter, ilmselt chromele ka midagi sarnast tehtud.

JaanusX
16.03.14, 07:31
Kas on olemas mingi programm, mille abil saab jälgida, kui palju on kusagil netilehtedel käidud? Kasutan chrome, history on puutumata, nüüd oleks vaja näiteks tundides teada, palju ma näiteks delfi.ee olen viimase kuu jooksul lugenud.
Ma tean, et firefoxil on midagi sellist?

Jah ja chromel on selle nimi Time tracker

qbj0hn
23.03.14, 15:26
Netist vide vaatad, kas siis youtubest või mujalt siis random hetkel hakkab terve arvuti hanguma.
Täiesti randomilt ka, enne käis list miski 1h ja midagi, järsku kõik koos.
wut?

Mrt1989
23.03.14, 17:59
proovi flashi uuendada.

fyte
23.03.14, 18:29
Kus Tallinna kesklinnas võiks lasta läpakaga lahti võtta & seest tolmust jms ära puhastada? Kaua see aega võiks võtta?

Jazzyl
23.03.14, 18:51
Kus Tallinna kesklinnas võiks lasta läpakaga lahti võtta & seest tolmust jms ära puhastada? Kaua see aega võiks võtta?

MAX123 keskus veerennis. Vajadusel saaks lasta hea hinna teha. (PM) või Majaka tänaval (lasnamäe servas) on laptopid.ee

qbj0hn
23.03.14, 18:55
proovi flashi uuendada.

k, siiani on kõik lill

fyte
26.03.14, 19:23
http://www.av-test.org/en/tests/home-user/windows-7/mayjun-2013/

Paljude suust soovitusi kuulnud Microsoft Sec Essentialsi kohta antiviiruste raames, aga selle listi järgi on tegu justkui lahja vahendiga?

Kui aeg oleks välja vahetada, siis mille vastu - st milline variant ei nõua masinalt liialt ressurssi, ent samas kaitseks piisavalt efektiivselt?

Dnbftw
26.03.14, 19:26
Ise kasutan nii arvutites kui mobiilides Avasti ja probleeme pole. Korra aastas tuleb ainult registreerida meiliga.

Ints
26.03.14, 19:27
Ise olen pikemat aega ESET/nod32 nüüd vist mingi smartsecurity vms. Enda teada oli see parimate seas koguaeg
, võibolla olen ajast maha jäänud, pole kindel kui tõesed andmed antud lehel on.

Resurssi palju ei võta ja siiani pole viiruste jms probleeme olnud

Oliverk
26.03.14, 19:33
midagi ei kasuta. Kõige resursisõbralikum.

Ecuador13
27.03.14, 08:49
+1

alaska
27.03.14, 09:24
Pole aastaid midagi kasutanud, vahest olen mingite online scanneritega üle lasknud ja need pole midagi leidnud.

Dnbftw
27.03.14, 09:33
Need online scannerid vast ei suudagi midagi leida, vaid lisavad juurde :D Ma väga ei usaldaks selliseid asju.

Matu
27.03.14, 14:19
ainuke asi mis vaja, on ccleaner

Ints
28.03.14, 15:38
ise kasutan ka seda ccleanerit.

VisaHing
28.03.14, 17:14
CCleaner ei ole ju antiviirus? Pigem on ta nagu registrifailide puhastamiseks ja muu siukse träni jaoks. Endal windowsi poolt pakutav Defender. Ainuke viirus, mida karta on vist crüptolocker. Teadaolevalt üks ainukesi viiruseid, millest lahti saada on impossibrru :( Pead 300$ BTC-des maksma või bye-bye kõvakettal olevat andmed, mis krüpteeringu all.

q_q
28.03.14, 17:26
Ma kasutan minesweeperit.

VisaHing
28.03.14, 18:36
Ma kasutan minesweeperit.

See ka pidavat suht tõhus olema.

http://bbsimg.ngfiles.com/1/22294000/ngbbs4d279dd85c79d.jpg

Mrt1989
31.03.14, 10:18
Paarkorda siit teemast juba läbi käinud ,et kuidas ühendada high res monitori laptopiga , kui pole displayporti. Vaja usb3 - DP converter osta http://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/Varia+lisaseadmed/269508/. Full HD hakkab vaikselt välja surema ja high res monitorid muutuvad järjest odavamaks. Ise jahin Samsungi 28" 4k monitori , mis peaks Aprillis ka Euroopas müügile tulema seda siis kusagil 700€ eest.

Kakahirmutis
04.04.14, 21:06
Soovitage mulle lauaarvutit mis ei ole liiga kallis ja mängiks hem2 puhtalt välja :D Paari kuu pärast vist muretsema hakkama...
(peab olema füüsiliselt poest ostetav , mitte netist juppe tellida , way too lazy)

Oliverk
04.04.14, 21:11
Soovitage mulle lauaarvutit mis ei ole liiga kallis ja mängiks hem2 puhtalt välja :D Paari kuu pärast vist muretsema hakkama...
(peab olema füüsiliselt poest ostetav , mitte netist juppe tellida , way too lazy)
Poes pannakse sulle juppidest kokku btw. Pakkuda ei viitsi, way too lazy. HV-s on igast hinnavahemikule teemasid leida.

-andres-
04.04.14, 21:12
Soovitage mulle lauaarvutit mis ei ole liiga kallis ja mängiks hem2 puhtalt välja :D Paari kuu pärast vist muretsema hakkama...
(peab olema füüsiliselt poest ostetav , mitte netist juppe tellida , way too lazy)

Keegi paneb listi kokku, sinna annad soovi arvutitarka, panevad ise kokku miski 15€ eest ja saadki kasti vastu.

Mrt1989
04.04.14, 21:15
Keegi paneb listi kokku, sinna annad soovi arvutitarka, panevad ise kokku miski 15€ eest ja saadki kasti vastu.

+1

Kui suurest eelarvest räägime, teen sulle komplekti valmis.

Kakahirmutis
04.04.14, 21:17
+1

Kui suurest eelarvest räägime, teen sulle komplekti valmis.

Pole hindadest õrna aimugi muidu :D aga 300-500 eest saaks normaalse?

(ma pole suht üldse arvuti asjadega kursis , kuigi tiksun päevad läbi arvutis, yolo)

Vandalar
04.04.14, 21:23
Mu masin maksis u. 420 ja mängib enamuse mänge ära ja saab igast asju teha sellega.

Kakahirmutis
04.04.14, 21:25
See kuu siis rakebackist kogun kokku selle raha :D

Mrt1989
04.04.14, 21:31
http://www.upload.ee/thumb/3983306/pc.jpg (http://www.upload.ee/image/3983306/pc.jpg)

timz0333
04.04.14, 21:59
Mu masin maksis u. 420 ja mängib enamuse mänge ära ja saab igast asju teha sellega.

Mul hiljuti 320 ja pokkerit mängib väga hästi. Seega vastus küsimusele, et saab küll.

overbet
04.04.14, 22:07
Mul 205€ ja jookseb ka hästi.

Vandalar
04.04.14, 22:25
No ongi ja mul oli ka alguses ilma graafika kaardita 320 ja pokkeriga tuli korralikult toime ja mängudega nii enam-vähem (APU).

timz0333
04.04.14, 22:28
Pm peaasi, et maci ei osta.

Kakahirmutis
04.04.14, 22:35
Ma ei mängi arvuti mänge , üldse :O

ranka
12.04.14, 21:13
Probleem.

Lauaarvuti ei läinud tööle (Õigemini läks tööle, aga pilti ei tulnud kuvaritesse) ning pärast pikka jamamist ning mälude ümber tõstmist sain pildi ka ette. Kuna vahetult enne mälude ja muu ümber tõstmist pidin arvutit tuimalt edasi-tagasi kinni lükkama, siis läks Windows perse ning pidin tegema formaadi.

Nüüd, kui installin videokaarti draivereid (tean täpset mudelit), siis miskipärast draiverid ei hakka tööle. Milles võib olla probleem? Kasutan Windows7, varasemalt oli arvutil Windows vista.

Kasvõi olla ka selline probleem, et videokaart on läbi või see on välistatud, kui pilt tuleb läbi videokaarti?

Mrt1989
13.04.14, 06:42
Viskab mõne errori ka ? Mis kaart on? Proovisid kõige uuemaid/beta drivereid? Tee ennem kõik windows updated ära kui graafika drivereid hakkad peale panema - tavaliselt viskab net framework errorerid.

ranka
13.04.14, 12:16
Viskab mõne errori ka ? Mis kaart on? Proovisid kõige uuemaid/beta drivereid? Tee ennem kõik windows updated ära kui graafika drivereid hakkad peale panema - tavaliselt viskab net framework errorerid.

Kaardiks: GV-R675OC-1GI - Gigabyte

Tarkvara installimisel ei viska mitte mingeid erroreid - vastupidi ütleb, et kõik installitud edukalt. Peale restardi tegemist ei ole tule ka mitte ühtegi veateadet. Aga kuskil peale kõvaketta ei ole mitte mingit märki, et driverid installitud.

Windowsi uuendamine võib olla isegi hea mõte, sest praegu meenuski, et toona Vista installimisel oli sama jama ning alles pärast uuendusi oli korras.

Thanks. Proovin ja annan teada.

maunzz
13.04.14, 17:03
Kas keegi oskaks soovitada võimalikult head läpakat 1000 euri kanti? Põhiline, et oleks kiire ja HEM2 jookseks korralikult.

Strawberry
13.04.14, 18:33
Kas keegi oskaks soovitada võimalikult head läpakat 1000 euri kanti? Põhiline, et oleks kiire ja HEM2 jookseks korralikult.

Kui huvitab ainult puhas performance ja muu ei loe, siis

http://www.ordi.ee/EPood/Product.aspx?MC=ARVUTID&IC=9920&Page=2&ItemID=9920-1909

Jazzyl
13.04.14, 18:42
Kui huvitab ainult puhas performance ja muu ei loe, siis

http://www.ordi.ee/EPood/Product.aspx?MC=ARVUTID&IC=9920&Page=2&ItemID=9920-1909


Mina küll ei julgeks Ordit soovitada. Tean liiga palju juhuseid kus pärast poolt aastat kasutamist on hakanud küll kõvakettad, küll emaplaadis üles ütlema.
Garantiis öeldakse et see on su enda põhjustatud ja vsjo.
Pigem mingi Dell.

Mrt1989
13.04.14, 18:48
Kas keegi oskaks soovitada võimalikult head läpakat 1000 euri kanti? Põhiline, et oleks kiire ja HEM2 jookseks korralikult.

Raske nii vähese info põhjal soovitada. Kas kasutad välist monitori grindimiseks? Kas plaanid pidevalt kaasas tassida või pigem seisab lauapeal?

Üks võimalus nt.
http://flex.ee/6794-Lenovo-B5400-MB82FMS + http://arvutitark.ee/est/TOOTEKATALOOG/ARVUTIKOMPONENDID-Kovakettad-HDD-SSD/Samsung-840-EVO-Series-250GB-SSD-25-7mm-MZ-7TE250BW-66718 = profit.
Kokku siis 621€.

maunzz
13.04.14, 18:56
Kooli vean üsna tihti kaasa jep, grindimiseks on ka väline monitor olemas.
Ise ringi vaadates leidsin netist sellise: http://flex.ee/6311-Dell-XPS-15-Alumiinium-Full-HD
Arvamusi?

Mrt1989
13.04.14, 19:05
Miks nii suur siis kooli tassimiseks?

Strawberry
13.04.14, 19:08
Kooli vean üsna tihti kaasa jep, grindimiseks on ka väline monitor olemas.
Ise ringi vaadates leidsin netist sellise: http://flex.ee/6311-Dell-XPS-15-Alumiinium-Full-HD
Arvamusi?

See on jõhker garbage. Vana põlvkonna protsessor + videokaart, mis on nii nõrk, et jääb alla isegi uutele integreeritud videotele. 32gb SSD wat.

Mrt1989
13.04.14, 19:14
No performance vahe pole märgatav Ivey vs Haswell. Milleks eraldi GPUd tarvis ?

maunzz
13.04.14, 19:15
Nagu näha pole asjatundja :D. Võite soovitada veel erinevaid variante. SSD eraldi lisaks osta tundub päris hea mõte.

Strawberry
13.04.14, 19:20
No performance vahe pole märgatav Ivey vs Haswell. Milleks eraldi GPUd tarvis ?

Haswell on 10-20% kiirem Ivy Bridgest, sõltuvalt sellest mida täpselt teed.
Eraldi graafikakaarti ei olegi vaja eeldusel, et sul Haswell chipset on (esimene normaalse võimsusega integreeritud video output).

Parem küsimus oleks, milleks maksta 2011 aasta (3 aastat vana) tehnoloogia eest 1000€?

Strawberry
13.04.14, 19:22
Nagu näha pole asjatundja :D. Võite soovitada veel erinevaid variante. SSD eraldi lisaks osta tundub päris hea mõte.

Kui Flex-st ostad, siis sa saad neilt spetsiiflise tellimuse teha, et "see läppar, aga võtke HDD välja ja pange SSD sisse". Teevad ära ja HDD arvelt teevad sulle allahindlust ka (~50€ vms).

Jazzyl
13.04.14, 19:57
Väga asjalik:

http://www.hinnavaatlus.ee/products/S%C3%BClearvutid/S%C3%BClearvutid/417328/

Mrt1989
13.04.14, 20:04
Haswell on 10-20% kiirem Ivy Bridgest, sõltuvalt sellest mida täpselt teed.
Eraldi graafikakaarti ei olegi vaja eeldusel, et sul Haswell chipset on (esimene normaalse võimsusega integreeritud video output).

Parem küsimus oleks, milleks maksta 2011 aasta (3 aastat vana) tehnoloogia eest 1000€?

Sellepärast ma kirjutasingi ,et kiiruse vahe pole märgatav kui ta kasutab seda pokkeri mängimiseks,netis kolamiseks ja filmide vaatamiseks + koolitööd.
Ise olen omanud Sandy Bridge i5 2500k @ 5ghz, laptopil on Ivey bridge quadcore ja praegusel desktopil on i5 Haswelli 4670K ja ei tunne vahet day to day taskidel.

maunzz
14.04.14, 00:58
Jazzyl pakutud variant tundub päris hea. Siit siis küsimus: kas neil kahel mudelil on ainult videokaardi erinevus ja mis vahe neil kaartidel on?
http://www.digideli.ee/DELL-Inspiron-5537-18468#product_spec (Jazzyl pakutud)
http://www.galador.ee/t/61763845 (veidi odavam)

Strawberry
14.04.14, 09:55
Jazzyl pakutud variant tundub päris hea. Siit siis küsimus: kas neil kahel mudelil on ainult videokaardi erinevus ja mis vahe neil kaartidel on?
http://www.digideli.ee/DELL-Inspiron-5537-18468#product_spec (Jazzyl pakutud)
http://www.galador.ee/t/61763845 (veidi odavam)

Intel HD4400 ja Radeon HD 8670M on enam-vähem ühte auku. Radeon on marginaalselt parem + jõudlus ei kannata kui protsessor on 100% koormuse all. Samas Galadori mudelil ei ole Windowsi kaasas (~90€ value)

estkriz
14.04.14, 10:45
(1366x768) rikub selle Probooki ära. Aga vastupidav on ta küll, viinakoks ja mis sada imet sinna peale kõik ei lendand, toimetas edasi ilusti.
E: probookist polnud vist juttugi sorry, aga 1366x768 rikub ikkagi kõik ära!

maunzz
14.04.14, 12:08
Selge. Galadorist saaks ka koos windowsiga, siis maksaks 789.-
Kas see reso on nii oluline ja määrav? Kui on, siis mis mõistlikke variante veel oleks soovitada?

estkriz
14.04.14, 12:21
Selge. Galadorist saaks ka koos windowsiga, siis maksaks 789.-
Kas see reso on nii oluline ja määrav? Kui on, siis mis mõistlikke variante veel oleks soovitada?

Kui mingi 1 tabled HU-si vms siis suva see reso vist. Cascades ka ilmselt ei mõjuta multitablemist.

Codecci
14.04.14, 14:41
Reso ei ole ainult pokkeri jaoks. IMO enne olgu kasvõi mingi 1st gen prose kui 1366x768 reso.