PDA

View Full Version : Ametlik Arvutimurede lahendamise teema



Leheküljed : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Oliverk
25.10.09, 19:43
china :)
dell -enduro (1a vana. maksis ~15k)


Dell ja Ordi süntees või? :o ;)

nikitheone
25.10.09, 19:49
ja kui ma ütlen dell, mõtlen ma ordi.
ajan need kaks sassi kogu aeg ::)

Ghost0
25.10.09, 19:54
ja kui ma ütlen dell, mõtlen ma ordi.

ROFL² :D :D

ja btw, kuidas selle peale tulid ,et aku peale puhuda ;D ;D

masterpuppet
25.10.09, 20:05
ROFL² :D :D

ja btw, kuidas selle peale tulid ,et aku peale puhuda ;D ;D




Ordid töötavadki ainult nii.

nikitheone
25.10.09, 20:13
kusjuures mu vend tuli, ma ise kavatsesin homme garantiiremonti viia. keeenjus

LuuK
26.10.09, 01:16
Ordid töötavadki ainult nii.

tuulejõul? innovatiivne värk

dabljuu
26.10.09, 01:52
viga oli akus. tuli ära võtta, peale puhuda ja asi sai korda.


Ainult puhuda, või käis ka asjakohane mana juurde, a la "Mäkkidele haigus, Dellidele valu, minu Ordi saagu korda!"

nikitheone
26.10.09, 08:45
eile tegi ta veel 2 korda nii, et lampi lülitas välja. peab ikka remonti täna viima

leits
26.10.09, 11:39
mul kumeneb e6500 graafikakaart kohati yle m2ngides ning barebone on j2lle puruks alt nurgast .. tlna l2hen viskan remonti.
tartus ju delle ei tehta?

masterpuppet
26.10.09, 12:46
Tehakse, http://www.pcexpert.ee/?id=64, pead maksma käitlustasu. Ehk jupid on tasuta, kuid tööeest pead maksma.

Cash87
28.10.09, 17:40
Panin endale siis Avira antiviiruse peale, ning nüüd alati kui HEM-i sisse lülitan ütleb, et see viirus...panin küll et ignore ja jäta meelde see aga ikkagist iga järgmine kord kui sisse lülitan viskab selle kirja. Keegi oskab öelda, et mis vaja teha, et ei peaks seda viiruseks?

Provoker
28.10.09, 18:10
tiri hemi update. Peaks korda saama.

leits
28.10.09, 18:17
soovitage mingit lauaarvutit mullem millega kannatab kõiki uuemaid mänge mändida .. mul mängu sõötuvus again .. ja l2ptop noh pole just mängimiseks .. ainult kasti vaja siis ... mingi ~10-12k võiks hind jääda

Tarmonator
28.10.09, 18:31
osta konsool

muidu tuled aasta pärast tagasi, et soovitage mulle mingit videokaarti, sest mu vana enam ei mängita kõiki mänge.

marxiku
28.10.09, 18:33
soovitage mingit lauaarvutit mullem millega kannatab kõiki uuemaid mänge mändida .. mul mängu sõötuvus again .. ja l2ptop noh pole just mängimiseks .. ainult kasti vaja siis ... mingi ~10-12k võiks hind jääda


http://arvutikeskus.ee/index.php?pid=17&id=15&menyy_id=17&action=look&lookid=88391
selle graafikakaart on võrreldav gtx260 -ga.

LuuK
28.10.09, 19:21
osta konsool

muidu tuled aasta pärast tagasi, et soovitage mulle mingit videokaarti, sest mu vana enam ei mängita kõiki mänge.

ää aja jama. ma mängisin 5 a järjest sama kaardiga rahulikult kõiki mänge

Tarmonator
28.10.09, 19:24
ma ei hakka vaidlusesse laskuma. HV's on terve mammutteema PC vs. konsool.

minu ametlik seisukoht on et konsool on odavam kui seda on vaja ainult mängimiseks. ja kuna leits ilmselgelt kasutab väga eduliselt oma läpakat grindiks ja ma sain aru, et lauakat on vaja mängimiseks, siis on konsool parem variant

vennike
01.11.09, 01:09
palun keegi öelge mulle mingi normaalne graafikakaart, mis ei maksa üle 1500 eegu, ja millel on nii dvi kui vga väljund(id). Mai jaga ise nendest sittagi, uurida ka ei viitsi ja lambisitta osta ei taha.

Ghost0
01.11.09, 01:44
ja millel on nii dvi kui vga väljund(id).

seda pole mõttet ostmisel arvestada, sest uutel on niikuinii ainult 2x dvi väljundit (vga on kiviajast). videokaardiga tuleb selline julla(dvi to vga adapter) kaasa ,mis võimaldab vajadusel vga dvi'sse ühendada.

leits
01.11.09, 10:09
ma ei hakka vaidlusesse laskuma. HV's on terve mammutteema PC vs. konsool.

minu ametlik seisukoht on et konsool on odavam kui seda on vaja ainult mängimiseks. ja kuna leits ilmselgelt kasutab väga eduliselt oma läpakat grindiks ja ma sain aru, et lauakat on vaja mängimiseks, siis on konsool parem variant


pJep aint mängimiseks ... muuks pole vaja ...pokkert Mängida on lapakaga ka küllalt hea ..

a
Aga nüüd siis dilemma... PS3/Xbox360/Wii?

Endal kogemus ainult Xboxiga .. seda on fun mängida obv :D


Ahjaa, kas seda ma oma molu taha saaks ühendada ja siit mängida? Hetkel mingi vana juust telekus, Molu on FULL HD, D-SUb ja DVI väljundiga ...
Aga vaja oleks vist veel HDMId? Krr seda ei tundu olevat ..
Molu on: Viewsonig VG2427wm

Kui uut telekat ka vaja siis peab projekti seisma vist j2tma :/

Kuskilt netist jäi silma : HDMI and DVI have the same video signal, so yes, you lucked out!
Seega peaks ka DVI fine olema ju?

e3:
Nonii, HDMI to DVI üleminekud olemas ja saab kenasti tööle ta siin molu taga. Nüüd on dilemma KAS XBOX360 or PS3?
Keegi kellel PS3 võiks seda nats kommenteerida kuidas on vms (hea oleks, kui on võrdlusmoment xbox360ga)

masterpuppet
01.11.09, 11:54
PS3 http://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=233209

Xbox360 http://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=418485


Pakun, et veel paremat ülevaadet ei ole võimalik saada. :D :D

Cash87
01.11.09, 21:08
Keegi oskab öelda mis piiksub arvuti kastis? ja kuidas sellest lahti saaks?

Alati kui mul antiviirus errori lööb teeb arvuti mingi haige piiksu...? Palun abi!!

Ghost0
01.11.09, 21:21
Keegi oskab öelda mis piiksub arvuti kastis? ja kuidas sellest lahti saaks?

Alati kui mul antiviirus errori lööb teeb arvuti mingi haige piiksu...? Palun abi!!

Kõlar...peaks selline olema. Emaplaadi küljes on, all ääres peaks olema, võta välja ja enam ei piiksu.

http://www.clearpc.ca/catalog/images/speaker.JPG

Cash87
01.11.09, 21:27
Miks ta kurat äkki piiksuma hakkas kui kunagi varem pole? :D

LuuK
01.11.09, 21:43
äkki on põhjus Anti Viiruses?

Ghost0
01.11.09, 21:59
Kui asi on antiviiruses siis kõige mõtekam on see "korda teha" või mingi teine panna või mida iganes...mitte errori pärast kõlar välja kiskuda :D

leits
02.11.09, 17:32
Kas NTSC tyypi PS3ed ja XBOXid ka PAL peal töötaavad - meil euroopas siis

Tarmonator
02.11.09, 17:42
Ah mis sa jändad nende NTCS asjadega, PS3 ja XBOX ei maksa enam nii ulme hinda, et neid siit osta ei võiks.

Kuigi ise oman XBOXi, siis praegu ilmselt langeks valik PS3'le.
Wii on äge, aga teistmoodi äge.

groams
02.11.09, 18:02
Tere!

Tahtsin küsida et kas windows 7l on kõik vajalik olemas, et hem ja snwizard töötaksid???
Palun tahaks kiiret abi.

kuco
02.11.09, 18:04
Tere!

Tahtsin küsida et kas windows 7l on kõik vajalik olemas, et hem ja snwizard töötaksid???
Palun tahaks kiiret abi.


sngwiz arvatavasti töötab aga HEMi kohta peaksid vaatama seal foorumisse. Mina nägin mingeid probleemseid topicuid eile kui otsustasin mis postgre peale panna endale.

WinXP for teh win

Tigrano
02.11.09, 18:05
Tere!

Tahtsin küsida et kas windows 7l on kõik vajalik olemas, et hem ja snwizard töötaksid???
Palun tahaks kiiret abi.


Minul endal win7 ja HEM töötab, samuti ei tohiks ka teiste progedega probleeme tulla. Mulle meeldib win7 ja kiire tundub ka.

groams
02.11.09, 18:07
ty ty, eks ma panen peale siis.

Timpz
02.11.09, 18:08
töötab töötab siin ka

leits
02.11.09, 18:09
Ah mis sa jändad nende NTCS asjadega, PS3 ja XBOX ei maksa enam nii ulme hinda, et neid siit osta ei võiks.

Kuigi ise oman XBOXi, siis praegu ilmselt langeks valik PS3'le.
Wii on äge, aga teistmoodi äge.


miks ps3? Ma ise ka xboxi tampinuid aga ps3 pole isegi n2inud :D

Tigrano
02.11.09, 18:11
miks ps3? Ma ise ka xboxi tampinuid aga ps3 pole isegi n2inud :D


PS on alati nutsim olnud mängude valiku poolest kui xbox, xboxil ainult teatud mängud nutsid alati olnud mida PS peale ei tehtud. Isegi mängude poest ostmisega tekkis ennem raskusi xboxile nüüd valik juba parem aga PS-le alati kõike saada olnud.

groams
03.11.09, 18:02
Tere jälle palun abi!
Mul on arvutil Windows 7 nüüd peal, läpakal.
Tahtsin ühendada oma HP w2207 monitori sinna taha aga vot mingi kala on sees
Keeg oskab aidata?

groams
03.11.09, 18:08
plz anyone oleks kiirelt kiirelt vaja.

masterpuppet
03.11.09, 19:23
Milles probleem, ei saa aru, kuvar ei võta pilti ette?

groams
03.11.09, 20:10
Milles probleem, ei saa aru, kuvar ei võta pilti ette?


Jah

Toots_x
03.11.09, 20:16
Milles probleem, ei saa aru, kuvar ei võta pilti ette?


Proovi näppida resolutsiooni või hertze, vahest on sellest kasu. Kui seda juba teed, vaata mis settingud on määratud välisele monitorile.

Timpz
03.11.09, 22:41
Vajuta klaviatuuril mingit nuppude kombinatsiooni vms, kus on monitori märk peal vms

pkmarek
12.11.09, 21:56
selline mure et mul HP pavilion dv6000 ja mul screen brightness nupud ei tööta (fn+f7 ja fn+f8) mida teha? ??? ??? ???

kollane
12.11.09, 21:59
selline mure et mul HP pavilion dv6000 ja mul screen brightness nupud ei tööta (fn+f7 ja fn+f8) mida teha? ??? ??? ???


mul sama junn aga kui restart ei aita(mul aitab) siis ära väga loodagi, et tööle saad.

leits
20.11.09, 14:05
kui keeruline on yleminek Vista to win 7? installimine on mingi keeruline? vanad failid ja databased jms s2ilivad? ma ei viidsi krt neid databaase uuesti importima jne hakata ... pain in the ass tegevus see

Tarmonator
20.11.09, 14:14
7 peaks vist nii öelda upgrade võimalust ka pakkuma. et ei pea alustama puhtalt lehelt. paned töötava windowsiga plaadi sisse ja pakub sulle upgrade võimalust. nagu mäletaks et oli nii.

leits
20.11.09, 14:21
kr2kitud variandid kõik töötvad v'io peab originaali võtma mingi 200 daala eest :D?

ahjaa ja soovitage antiviitust ka mignit, kaspersky litsents sai l2bi, sooviks midgai muud, palju m2lu nõuab see kaspersky .. teil www.eset.ee koduleht töötab? kui valin tooted, siis korraks viskab lehe ette ja siis paneb mingi errori, nii IE kui firefoxiga

e: ja on see 7 niipalju kordi kiirem ka kui vista ? r22gitakse et on, keegi reaalseid kogemusi ka jagada oskab:D?

H2rrison
20.11.09, 15:02
kr2kitud variandid kõik töötvad v'io peab originaali võtma mingi 200 daala eest :D?

ahjaa ja soovitage antiviitust ka mignit, kaspersky litsents sai l2bi, sooviks midgai muud, palju m2lu nõuab see kaspersky .. teil www.eset.ee koduleht töötab? kui valin tooted, siis korraks viskab lehe ette ja siis paneb mingi errori, nii IE kui firefoxiga

e: ja on see 7 niipalju kordi kiirem ka kui vista ? r22gitakse et on, keegi reaalseid kogemusi ka jagada oskab:D?


On küll palju kiirem ja stabiilsem. AVG-l on tunnustatud täitsa tasuta anti-virus, mis väga tublilt oma tööd teeb. AVG ei võta palju ressursi ka.
Win7 juures on väga hea featuur see, et saad virtuaalses WinXP modes vajalikke programme jooksutada(otsi Microsofti lehelt virtual xp mode).
Algul lasin endale Win7 beta peale ning juba see jooksis paremini kui Vista... nüüd kasutan igapäevaselt RC versioni ja mitte ükski proge pole jooksutamata jäänud. :D

vapsik
16.12.09, 17:28
Tahaks ühte videot veel teha, aga taustaks käib kogu aeg mingi tiksumine, nii et videot pole väga mõnus vaadata.

Kas keegi oskab aidata kuidas sellest lahti saada?

Tegin mintase video jupi ka asja illustreerimiseks:

http://www.youtube.com/watch?v=F_YBvn2_-q8

lenC
16.12.09, 18:02
LOL, mis ma oskan öelda, tõenäoliselt teeb seda mingi programm, vaata mis sul jooksevad, mida viimasena installisid jne.

Sass
16.12.09, 19:28
irw täpselt oli nsgu hiire klikk :D aga jah muud ei oska öelda

LuuK
16.12.09, 19:52
tundus tõesti nagu hiire klikk, samas video järgi iga kliki peale ja päris sünkroonis see ei toiminud.

kas on võimalik, et tegu on mingi hiire driveri valikuga või näiteks windowsi vaegkuuljate-nägijate lisaga (või mõne muu suvalise programmiga mis lisab hiire nupuvajutusele heli)?

vapsik
16.12.09, 20:10
tundus tõesti nagu hiire klikk, samas video järgi iga kliki peale ja päris sünkroonis see ei toiminud.

kas on võimalik, et tegu on mingi hiire driveri valikuga või näiteks windowsi vaegkuuljate-nägijate lisaga (või mõne muu suvalise programmiga mis lisab hiire nupuvajutusele heli)?


Proovisin teist korda veel ja paistab tõesti, et kui hiirt ei kasuta, siis mingit heli ei paista olevat. Hiire driveri valikutes mida sellist küll silma ei jäänud, aga peab veel hoolikamalt uurima.

ranka
17.12.09, 01:31
Tahaks ühte videot veel teha, aga taustaks käib kogu aeg mingi tiksumine, nii et videot pole väga mõnus vaadata.

Kas keegi oskab aidata kuidas sellest lahti saada?

Tegin mintase video jupi ka asja illustreerimiseks:

http://www.youtube.com/watch?v=F_YBvn2_-q8


Soovitan konsulteerida kasutajaga "klamber". Saad ühendust tõenäoliselt läbi PokerNews Eesti foorumi.

Pumper
17.12.09, 09:56
Mul probleem sellega et kui kasutan PT3, siis jookseb mingi 10 minuti pärast lihtsalt error ette ja läheb kinni. Kas põhjus on ainult lauaarvuti mälu taga 512MB RAM või muus? (GHz on muideks korralikud üle 2)

vapsik
17.12.09, 12:30
Soovitan konsulteerida kasutajaga "klamber". Saad ühendust tõenäoliselt läbi PokerNews Eesti foorumi.


Tänks, saingi korda tänu temale. Suht lihtne asi oli ja Camtasial endal oli selline efekt peal.

Provoker
06.01.10, 07:41
Hei. Mul mingi jama uue arvutiga. Eile sai ostetud endale selline asi, ning ma ei saa sellele netti kuidagi järgi. http://www.ordi.ee/EPood/Product.aspx?MC=ARVUTID&IC=9910&ItemID=9910-1222

Uurides ja puuurides avastasin, et xp ei ole leidnud üles võrgukaarti. Proovisin ka sp3 installimist, kui paremaks see midagi ei muutnud. Kõige pullim on see, et karbis ei olnud ühtegi emaplaadi driverite ketast. Kas ma peaks nüüd minema seda cd-d nõudma poest või on ka mõni lihtsam lahendus? Netiühendus on Starmani kolmik.

AshrakWhite
06.01.10, 08:42
win 7 ?


aga muidu vaata mis võrgukaardi / emme mudel on guugelda tiri driver pack (kellegi teise masinast) usbi pulga peale installi driverid and voila.

Provoker
06.01.10, 09:04
xp home on. proovisin igasuguseid asju guugeldada ja installida kuid ei miskit. Suht ajuvaba, et sellist keberniiti peab nägema mingi krd arvuti käima saamiseks.

nikitheone
06.01.10, 09:09
mul läpakaaku muutus väga nõrgaks - peab nüüd 15 minutit vastu, kui võtta juhe tagant ära. arvuti on 1,5 aastat vana. garantiisse minek?

nomerlot
06.01.10, 09:56
mul läpakaaku muutus väga nõrgaks - peab nüüd 15 minutit vastu, kui võtta juhe tagant ära. arvuti on 1,5 aastat vana. garantiisse minek?


Akule ei anta sellist garantiid. Vist 6 kuu jooksul saab õiendada, kui asi kehvaks läheb.
Lahendus - uus aku osta.

AshrakWhite
06.01.10, 10:42
lahendus 2 lae aku maha lae üless, selleks samas mahalaadijat tarvis, taastab natukene aga mitte palju vast, uus aku :)

ranka
10.01.10, 20:34
Selline jama, et üks programm (soulseek) on "väikse" aknaga kuskile kadunud. Ainus võimalus soulseeki kasutada on kui teen parema clicki all taskbaril ja siis "maximize". Siis soulseek lendab üle 30" kuvair. Kuidas saaks nii, et ma saaks uuesti seda väiksena kasutada.

Gettofish
10.01.10, 22:54
Selline jama, et üks programm (soulseek) on "väikse" aknaga kuskile kadunud. Ainus võimalus soulseeki kasutada on kui teen parema clicki all taskbaril ja siis "maximize". Siis soulseek lendab üle 30" kuvair. Kuidas saaks nii, et ma saaks uuesti seda väiksena kasutada.

Proovi nii. Valid sealt taskbarilt "move". Tekib see liikumise kursor(Nooled eri suunda). Vajuta ühte nooleklahvi ja liiguta hiirt.Peaks ilmuma tagasi ekraanile.
Võid proovida ka taskbarilt võtta "cascade".

Codecci
10.01.10, 23:01
Kas ostuabi küsimused sobivad ka siia teemasse?

Oliverk
10.01.10, 23:02
LAse tulla. Äkki keegi oskab omast kogemusest ikka vastata.

vapsik
10.01.10, 23:02
Kas ostuabi küsimused sobivad ka siia teemasse?


Sobivad küll.

Codecci
10.01.10, 23:26
Nii.

Sooviks täiesti uut komplekti. Plaanin hakata 2 linna vahet liikuma, seega peaks mobiilne olema - kas laptop või väline kõvaketas? Kui laptop, siis mõlemasse kohta vaja vist docki vms kui mugavust armastan?

Siis uut monitori oleks vaja, praegune 22" väikseks jäänud. Ma küll ei 24-table vms, sest mängin ainult heads-up cashgame, aga meeldivad default suuruses aknad ja mängin kuni 4tk korraga (olude sunnil vahepeal isegi kuni 6tk) ja vaja PokerTableRatingsist veel uued näod üle vaadata ja mängin 5 saidil, uute laudade avamine tõsine piin kui veidi actionit on.
Mida soovitaksite, 1x 30" või 2x 24"?

Arvuti ise - tähtis, et ta jooksutaks HEM-i ja miski 7-8 erinevat pokkerisaiti korraga kus igas toas on avatud keskmiselt 10 lauda (bumhunter ITT). Hetkel mu kast selline:
protsessor E8400 @ 3.00Ghz, 2GB RAM, Windows XP SP3, videokaart GeForce 8600GT 512MB ja 4 tuba tõmban lahti on kõik bueno (Pacific, PS, FTP, UB), aga Betfairi ka veel võtan siis koormab üle, Betfair vist võtab rohkem ressurssi, sest ainult siis laggib kui seal softis actionit saan.

Põhiline, et pokker töötab. FPS-e vihkan, seega kõva mänguriarvuti vist ei pea olema, samas GTA4 või Sims 3 tinistaks küll vahepeal, või tuleb lähiaastatel veel kõvasid mänge äkki välja, tahaks miski 2-3 aastat sellega veel läbi ajada ja sitaks tähtis on töökindlus, et ma ei peaks seda tõenäoliselt remonti viima ja kõvaketas peab väga hea töökindlusega olema, et andmed never kaduma ei läheks. Samas väga palju ruumi vist ei pea olema, hetkel nt. mu arvutis 160GB koguses kraami, mis tänapäeva mõistes üsna vähe vist.

Kas Windows 7 või Vista/XP?

Kas 2 või 4 tuumaline?

Eelarvet ei ole, aga ma väga nõudlik kasutaja ei ole ja tõenäoliselt 2-3 aasta jooksul ei muutu ka, seega 100 kilost masinat vast vaja pole. Gogogo! :)

variatsioon
11.01.10, 00:18
Nii.

Sooviks täiesti uut komplekti. Plaanin hakata 2 linna vahet liikuma, seega peaks mobiilne olema - kas laptop või väline kõvaketas? Kui laptop, siis mõlemasse kohta vaja vist docki vms kui mugavust armastan?

Siis uut monitori oleks vaja, praegune 22" väikseks jäänud. Ma küll ei 24-table vms, sest mängin ainult heads-up cashgame, aga meeldivad default suuruses aknad ja mängin kuni 4tk korraga (olude sunnil vahepeal isegi kuni 6tk) ja vaja PokerTableRatingsist veel uued näod üle vaadata ja mängin 5 saidil, uute laudade avamine tõsine piin kui veidi actionit on.
Mida soovitaksite, 1x 30" või 2x 24"?

Arvuti ise - tähtis, et ta jooksutaks HEM-i ja miski 7-8 erinevat pokkerisaiti korraga kus igas toas on avatud keskmiselt 10 lauda (bumhunter ITT). Hetkel mu kast selline:
protsessor E8400 @ 3.00Ghz, 2GB RAM, Windows XP SP3, videokaart GeForce 8600GT 512MB ja 4 tuba tõmban lahti on kõik bueno (Pacific, PS, FTP, UB), aga Betfairi ka veel võtan siis koormab üle, Betfair vist võtab rohkem ressurssi, sest ainult siis laggib kui seal softis actionit saan.

Põhiline, et pokker töötab. FPS-e vihkan, seega kõva mänguriarvuti vist ei pea olema, samas GTA4 või Sims 3 tinistaks küll vahepeal, või tuleb lähiaastatel veel kõvasid mänge äkki välja, tahaks miski 2-3 aastat sellega veel läbi ajada ja sitaks tähtis on töökindlus, et ma ei peaks seda tõenäoliselt remonti viima ja kõvaketas peab väga hea töökindlusega olema, et andmed never kaduma ei läheks. Samas väga palju ruumi vist ei pea olema, hetkel nt. mu arvutis 160GB koguses kraami, mis tänapäeva mõistes üsna vähe vist.

Kas Windows 7 või Vista/XP?

Kas 2 või 4 tuumaline?

Eelarvet ei ole, aga ma väga nõudlik kasutaja ei ole ja tõenäoliselt 2-3 aasta jooksul ei muutu ka, seega 100 kilost masinat vast vaja pole. Gogogo! :)

30"/win 7

-andres-
11.01.10, 00:26
Kolasin teistes foorumites ja miskit leidsin, ehk taoline kast, hind ~15k kanti.
Targemad öelge muidugi ise, kas asi "täisväärtuslik" on.
Jupid arvutikeskusest ning ise panevad ~300.- eest kokku ka.


CPU: Intel Core i7 920
3825.-
http://www.arvutikeskus.ee/index.php?pid=1&id=86&menyy_id=1&action=look&lookid=19464

GPU: SAPPHIRE RADEON HD5850 1GB GDDR5
3995.-
http://www.arvutikeskus.ee/index.php?pid=11&id=119&menyy_id=11&action=look&lookid=87335

Mobo: GIGA-BYTE MB X58/ ICH10R S1366 ATX/ GA-EX58-UD3R GIGA-BYTE
2565.-
http://www.arvutikeskus.ee/index.php?pid=2&id=92&menyy_id=2&action=look&lookid=73025

Ram: Crucial 6GB kit (2GBx3) DDR3 1333 U-DIMM PC3-10600/ 240-pin/ 1.5V
1530.-
http://arvutikeskus.ee/index.php?pid=10&id=96&menyy_id=10&action=look&lookid=80458

HDD: Western Digital WD6400AAKS 7200rpm
825.-
http://www.arvutikeskus.ee/index.php?pid=3&id=110&menyy_id=3&action=look&lookid=15359

PSU: CHIEFTEC PSU ATX 750W PFC
1250.-
http://www.arvutikeskus.ee/index.php?pid=24&id=103&menyy_id=24&action=look&lookid=9696

Case: CHIEFTEC AEGIS MIDITOWER
970.-
http://www.arvutikeskus.ee/index.php?pid=0&id=23&menyy_id=23&action=look&lookid=61379

DVD: SAMSUNG SH-S223B/BEBE DVD-RW/ 22x DVD+R/ SATA/ Black/ Bare type
300.-
http://www.arvutikeskus.ee/index.php?pid=25&id=150&menyy_id=25&action=look&lookid=80921

masterpuppet
11.01.10, 00:41
Hdd võiks ikka olla mingi 10k pöördene ning vähe kulukam.

Codecci
11.01.10, 01:29
Aga see väline kõvaketas siis kannatab pidevalt liigutamist?

-andres-
11.01.10, 01:33
Aga see väline kõvaketas siis kannatab pidevalt liigutamist?

Kui osta korralik väline kõvaketas, siis selle üks eesmärke ongi see, et teda saab igale poole kaasa vedada. Kui meelega pillama ja lõhkuma ei hakka, siis ei tohiks probleeme tekkida.

ESTPatrick
11.01.10, 01:34
kas kavatsed arvutiga mängida ka, kui jah siis ilmselt hea valik, aga mulle soovitati hinnavaatluse foorumis ca aasta tagasi hoopis 2 ketast võtta ja suvaline graafikakaart. 2 ketast, millest 1 10000 rpm mis siis annaks sitaks andmekiirust käte importimiseks jne + teine siis tavaline suur ketas ladustamiseks.

-andres-
11.01.10, 01:51
kas kavatsed arvutiga mängida ka, kui jah siis ilmselt hea valik, aga mulle soovitati hinnavaatluse foorumis ca aasta tagasi hoopis 2 ketast võtta ja suvaline graafikakaart. 2 ketast, millest 1 10000 rpm mis siis annaks sitaks andmekiirust käte importimiseks jne + teine siis tavaline suur ketas ladustamiseks.


Jep, copysin suht siia üle lihtsalt ja ei pannud tähele. HEM'i importimiseks/eksportimiseks ja kogu databaasi töötlemiseks või kõvaketas suurem olla jah, annab kindlasti märgata vahe.

Skyline
14.01.10, 08:56
Kui tahad 5+ komplekti, siis orgunni graafika crossfire modes, räägitakse, et 5850/70 pidid maru hea jõudlusega olema.Vaheta mälud näiteks corshairide vastu.

Ghost0
14.01.10, 20:25
Kui tahad 5+ komplekti, siis orgunni graafika crossfire modes

See oleks puhas overkill ja raha minema viskamine imo.

nikitheone
19.01.10, 20:11
tõmbasin telefonist videod arvutisse - MPEG-4 formaadis on. Tahaks sealt jupi välja lõigata. Mis programmi ma peaks kasutama ja kas ma peaks veel midagi teadma?

eddi
19.01.10, 20:34
mis teha, kui laptop käitub nagu **** ja kipub pidevalt üle kuumenema, aknast alla viskamine aitab? või pean ikkagi katusele ronima

masterpuppet
19.01.10, 21:00
mis teha, kui laptop käitub nagu **** ja kipub pidevalt üle kuumenema, aknast alla viskamine aitab? või pean ikkagi katusele ronima


Viia puhastusse+kontrollima, kas jahutus on korralikult paigal/töötab.

eddi
19.01.10, 21:40
Viia puhastusse+kontrollima, kas jahutus on korralikult paigal/töötab.

k, väga vist nii jamada ei viitsi, kuna nõrk/odav läpakas suht ja räsitud ka juba. acer aspire 5315
muidu, see läpakas on vista only, aga on lahtihäkitud ja xp peale lastud, see ikka vist pikas perspektiivis väga mõjuma ei hakka?

masterpuppet
19.01.10, 23:15
Ei. Kindlasti kohe mitte. Ilmselt lihtsalt radikas/ventikas korralikult tolmu täis ning teatavasti tolm ei juhu soojust+ventikas ei saa korralikult sooja õhku ära juhtida.

Skyline
20.01.10, 01:05
Võid osta arvutipoest suruõhku ja lased ventika korralikult õhuvõtu avadest puhtaks. Kui on selles probleem, siis leevendab kindlasti.

rohelinekonn
20.01.10, 02:31
või lähed arvutiga bensukasse ja lased seal suruõhuga ventika puhtaks ;)

Toots_x
21.01.10, 07:40
või lähed arvutiga bensukasse ja lased seal suruõhuga ventika puhtaks ;)

Soovitatavalt pista samal ajal midagi ventilaatori vahele, et see jurakas õhuvoolust keerlema ei hakkaks.

nikitheone
21.01.10, 08:16
tõmbasin telefonist videod arvutisse - MPEG-4 formaadis on. Tahaks sealt jupi välja lõigata. Mis programmi ma peaks kasutama ja kas ma peaks veel midagi teadma?


äkki keegi ikka oskab aidata?

sawcrish
21.01.10, 08:31
tere
sellel lingil vastus http://www.computing.net/answers/digitalphoto/how-can-i-edit-mpeg4-coded-video/142.html
ja seal MPEG-4 coverdist juttu, et MPEG2-te converdituna peaks lihtsam selle muutmine olema

Sass
21.01.10, 21:40
kui tahan panna arvutlie 2 ekraani.. kas ma pean ostma mingi vahetyki videokaardile? mul 3 väljundit yks mingi margune see vist TV om, yks suur valge mingi imelik pesa ja siis tavaline sinine kuvari oma? like wat kuidas ma teise ekraani saan yhendada?

Ghost0
21.01.10, 22:50
See valge on arvatavasti DVI, sinna saad teise monitori panna. See on uus(uuem) standard, seda sinist(VGA) enam eriti kuskile ei topita.

Kui su teisel monitoril on ka ainult VGA kaabel siis võid sellise junni vahele topida(leiab vist igast arvutipoest ja maksab mingi 50 eeku ehk):

http://www.pothasttechnologies.com/ebay/cables/images/DVI_to_VGA_adapter.jpg

k2snakalle
22.01.10, 07:47
Milist monitori 22" või 24" soovitate?
Enamuse ajast siis filmid, pokker, nett. Ütlen kohe ära, et mida odavam seda parem ja silmi ei tohi kindlasti väsitada! Praegu samsungi 17" 740N ja natukene võiks vähemgi silmi väsitada, aga kindlasti mitte rohkem. Ennem olgu isegi tiba kallim, kui silmade peale hakkaks.
Leidsin siit ka teema ja seal soovitati samsung t240- kahjuks praegu odavamalt kui 4400eeku ei leidnud. Ning see summa on ikkagi natukene suur praegu.
Igasugused pööratavad, keeratavad jne jublakad pole väga olulised- siiani ilma hakkama saanud ja usun, et saan ka edaspidi. Välimus ei oma mingit tähtsust. Hind ja silmad siis kõige tähtsamad.

Leidsin ise sellise:
http://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/Monitorid/105996/

Mis arvate ning kas tasuks ikka 1920x1200 võtta või kõlbab ka 1920x1080?

vsiu100
27.01.10, 12:04
väike mure. kass näris kõrvaklappide juhtme läbi ja vaja uusi ostma minna.
on midagi kindlat ka, mida tuleks vaadata selle juures(miskid parameetrid, ??) ?
üle 1k klappe ei osta.

leits
27.01.10, 16:23
väike mure. kass näris kõrvaklappide juhtme läbi ja vaja uusi ostma minna.
on midagi kindlat ka, mida tuleks vaadata selle juures(miskid parameetrid, ??) ?
üle 1k klappe ei osta.


hmm, mina annan homa hääle sennheiserile .. 1k ja paar sotti peale fantast heli eest ei ole paha :)

J0kker
30.01.10, 10:18
Selline mure, et line out läks katki ja ei tööta korralikult.
Kas on võimalik see heli saada kätte ka Line in v microphone august kuidagi?

Viski
30.01.10, 10:46
Selline mure, et line out läks katki ja ei tööta korralikult.
Kas on võimalik see heli saada kätte ka Line in v microphone august kuidagi?
Helikaardi sätetest saad näppida seda.

Ghost0
30.01.10, 10:56
Helikaardi sätetest saad näppida seda.

Sina saad? Kindel?
Ma kardan ,et enamasti on see võimatu, pead ei anna muidugi.

J0kker
30.01.10, 10:57
Helikaardi sätetest saad näppida seda.


Nop , didnt work.

QKulgur
03.02.10, 23:24
Mida ma pean tegema et näiteks adobe flash player igasugustel postimees reporter.ee jne saitidel ei töötaks?
Häirivad ja kurnavad ainult arvutit need reklaamid.

ranka
04.02.10, 00:04
Mida ma pean tegema et näiteks adobe flash player igasugustel postimees reporter.ee jne saitidel ei töötaks?
Häirivad ja kurnavad ainult arvutit need reklaamid.


Mozzilla ad-block.

variatsioon
04.02.10, 00:28
Mida ma pean tegema et näiteks adobe flash player igasugustel postimees reporter.ee jne saitidel ei töötaks?
Häirivad ja kurnavad ainult arvutit need reklaamid.

google chrome ad-block

Provoker
04.02.10, 22:46
Mul selline jama, et ma ei saa mikrit kuidagi tööle. Any ideas? Arvuti suht uus ja klapid samamoodi.

zyxxx
05.02.10, 02:35
Mul selline jama, et ma ei saa mikrit kuidagi tööle. Any ideas? Arvuti suht uus ja klapid samamoodi.


Võta advanced sound controls lahti, äkki on mikril mute peal.

ingu
05.02.10, 10:22
Võta advanced sound controls lahti, äkki on mikril mute peal.


Võid ja proovida windows sound recorderi ( Accessories > Entertainment ) Olen kuulnud, et osadel seal töötab, aga MSNis näiteks mitte. Kui seal töötab, siis selge vähemalt kus viga asub...

Vandalar
05.02.10, 11:36
http://www.microsoft.com/resources/documentation/windows/xp/all/proddocs/en-us/speech_setup_microphone.mspx?mfr=true

Codecci
06.02.10, 17:04
FullTildi soft on fucked up, tihti kui keegi lauda istub siis ükski nupp ei tööta (X ja minimize kaasaarvatud), mitte midagi teha ei saa... Kellelgi midagi sarnast esinenud või teab kuidas seda probleemi lahendada?

jrgn hell
06.02.10, 17:14
ju uuendavad softi jälle
siis igasugust jama alati

Codecci
06.02.10, 17:17
ju uuendavad softi jälle
siis igasugust jama alati

Mul see probleem mingi kuu aega vähemalt olnud...

Codecci
07.02.10, 15:11
Kas 30" monitorid laptoppidega ei ühildu?

Ghost0
07.02.10, 15:16
Kas 30" monitorid laptoppidega ei ühildu?

Ühilduvad ikka. Aga läpaka videokaart peab ikka suht võimas olema, et nii suure monitoriga hakkama saada ehk siis oleneb läpakast...

Oliverk
07.02.10, 15:27
Ühilduvad ikka. Aga läpaka videokaart peab ikka suht võimas olema, et nii suure monitoriga hakkama saada ehk siis oleneb läpakast...

Vale jutt. Tavalist windowsi 2D pilti veab iga kuni 3 a läpakas vabalt välja. Uusi mänge jah Full HD resoga enamus risu välja ei vea.

vinney
07.02.10, 15:33
ei usu mina et 3a vana läppar 2560x1600 reso suudab kuvada

Ghost0
07.02.10, 18:00
Vale jutt. Tavalist windowsi 2D pilti veab iga kuni 3 a läpakas vabalt välja. Uusi mänge jah Full HD resoga enamus risu välja ei vea.

On? Läbi VGA ja HDMI ei ole võimalik juu max. reso kuvada, või ma eksin?
Selle jaoks peab läpakal Dual-DVI või displayport olema minu teada.

IceCold
07.02.10, 18:29
Toll ei ole absoluutslet oluline. Oluline on resolutsioon. Igastahes jah mignit 2d-d suudab suht iga läpakas näidata vähemalt 1920x1080 reso juures. Mis on juba suht terav. See tuleb läbi VGA ka väga ilusti ära veel. HDMI puhul on oluline versioon. HDMI 1.4 suudab kuvada kuni 3840×2160. Mis on kindlasti rohkem kui vaja.

Oliverk
07.02.10, 19:44
Vga toetab üle 2000 resot küll, täpselt ei viitsi otsida palju. Dvi korral on jah vaja Dual Dvi tuge, aga sellest polnud hetkel juttu.

Ghost0
07.02.10, 21:22
Vga toetab üle 2000 resot küll, täpselt ei viitsi otsida palju. Dvi korral on jah vaja Dual Dvi tuge, aga sellest polnud hetkel juttu.

2048x1536 peaks olema. Väljendasin ennast enne veits valesti, aga ma pidasin silmas seda, et max. reso ja korraliku ilusa pildi saamiseks peab ikkagi võimas läpakas olema.

Oliverk
07.02.10, 21:26
2d pildiks ei pea. 4 gb mälu, norm prose ja pokker töötab. Mänge obv suure resoga ei pela.

Skyline
08.02.10, 15:14
2d pildiks ei pea. 4 gb mälu, norm prose ja pokker töötab. Mänge obv suure resoga ei pela.

Ainult pokkerit jaoks 4gb mälu isegi palju.

Oliverk
08.02.10, 15:19
Ainult pokkerit jaoks 4gb mälu isegi palju.

See lihtsalt niisigaodav et panin kohe 4 numbriks. Eks hem/firefox imevad seda kah isuga. Parem rohkem kui vähe.

Codecci
08.02.10, 16:45
kas sellised asjad nagu äriklassi arvutijupid on olemas? kui ma max123-st ostan omale delli kasti mis on 10 tonni kallim kui ise sarnaste parameetritega juppidest kokku lasta panna kas ma võin siis eeldada, et jupid on kvaliteetsemad?

sitt ees juba sellest odavast pasast, midagi ei tööta kunagi ja töölesaamiseks 30 mindine brainfuck

-andres-
08.02.10, 19:00
Kui lauaarvuti ostad, siis sel juhul maksad enamasti siiski märgi eest see lisa 10k.

Oliverk
08.02.10, 19:25
Kast lase jah ikka näiteks Arvutikeskuses neilt ostetud juppidest kokku panna. Vanasti oli 250 krooni ja panevad kokku ja testivad et kõik toimiks. Ja tavaliselt ei ole viga arvutijuppides kui sa 30 mintiga midagi korda saad :D Rohkem ikka tihendi probleemid. Dell, IBm jne ise juppe ei tooda, tulevad ikka samadest tehastest. Ainult kleepsud erinevad. Korra olen elus selle vea teind, et sai Brändi kasti ostnud, aga siis oli noor ja rumal ka veel.

ESTPatrick
08.02.10, 20:37
on vaja graafikakaarti uuendada, mis toetab reso 2560x1600 DVI-d.

hetkel on

prose Intel Core 2 Duo E8400 3ghz
Board: ASUSTeK Computer INC. P5Q Rev 1.xx


display:
ASUS EAH3450 Series [Display adapter] - SEE ON VAJA välja vahetada tundub sest max reso on 1920x midagi. aga pildile saan üldse ette 1280*800 millegipärast
LG W3000H [Monitor] (29.7"vis, March 2009)

Oliverk
08.02.10, 20:51
Seesama? Selle lehe järgi ja mudu lingid googles näitasid et üle DVI MAx reso teotabki seesama kaart 2560x1600
http://www.ox.ee/est/product/91022

ESTPatrick
08.02.10, 20:54
mis siis viga olla võiks, mitte kuidagi ei õnnestu üle 1280*800 hetkel saada.

Oliverk
08.02.10, 20:55
mis siis viga olla võiks, mitte kuidagi ei õnnestu üle 1280*800 hetkel saada.

Driverid ikka oled selga lasknud?

ESTPatrick
08.02.10, 21:09
ütleb et on up to date

FreakyJason
11.02.10, 07:41
Selline probleem, et arvutil keyboard keel on eesti keel, aga y (u ylatäppidega siis :D) tähte ei saa panna. Vene keelt valides näiteks sellele klahvile vajutades annab x tähe. Tähendab, et klahv ikka töötab.

ingu
11.02.10, 09:17
Selline probleem, et arvutil keyboard keel on eesti keel, aga y (u ylatäppidega siis :D) tähte ei saa panna. Vene keelt valides näiteks sellele klahvile vajutades annab x tähe. Tähendab, et klahv ikka töötab.



Ja ö,ä,ü jms töötab ?

FreakyJason
11.02.10, 09:35
Ainult Ü ei töötagi - õ, ä ja ö töötavad

Edit: sain korda restart aitas - üüüüüüüüüüüüüü :D

leits
12.02.10, 11:54
delli kvaliteet my ass, kohe videokaart saba andmas, teist korda see ekraani ymbris barbone vms puruks ... videokaart on neil vist nork koht, esmaspäev testimisse ja ilmselt vahetusse

ainuke kuldne asi ongi 3a warranty ja aku peab kaua :S

hoss23
12.02.10, 12:41
delli kvaliteet my ass, kohe videokaart saba andmas, teist korda see ekraani ymbris barbone vms puruks ... videokaart on neil vist nork koht, esmaspäev testimisse ja ilmselt vahetusse

ainuke kuldne asi ongi 3a warranty ja aku peab kaua :S

Ära kurat hirmuta mind, just ostsin endale dell studio 1555. Eks näis kaua peab, aga ma suht muud sellega ei teegi, kui pelan pokkerit ja vahel vaatan mõne filmi ka.

leits
12.02.10, 12:55
ja eelnevale lisaks et mul n siis äriklassi arvuti e6500 .. tho garantii on nuts, ei huiata midagi, tartu delli esidnusse, kuna teine firma kust ostsin siis vahetamine maksab 250 eek per jupp, osa ise tasuta

hoss23
12.02.10, 12:58
ja eelnevale lisaks et mul n siis äriklassi arvuti e6500 .. tho garantii on nuts, ei huiata midagi, tartu delli esidnusse, kuna teine firma kust ostsin siis vahetamine maksab 250 eek per jupp, osa ise tasuta

OT, aga sul arvutil HDMI väljund ikka on?

leits
12.02.10, 13:02
No idea, pole kasutanud, ilmselt ei?

uurisin netist, et need Quadro NVS 160M kaardid pididki ära surema ja uued pidid fixitud olema vms

hoss23
12.02.10, 13:08
No idea, pole kasutanud, ilmselt ei?

uurisin netist, et need Quadro NVS 160M kaardid pididki ära surema ja uued pidid fixitud olema vms

Su mudelil vist jah see hdmi puudub. Kui enda oma ostsin oligi see üks põhiasjadest mis peab kindlasti olema. Kahjuks graafika kaardist ei oska kaasa rääkida, endal on vist ATI Mobility Radeon HD4570 512MB

sm112
12.02.10, 18:39
Kuna ise olen arvuti alal suht võhik ja uut arvutit kokku panema hakates ei osanud kuskilt peale hakata, siis panen siia tulemuse, milleni targemate inimeste abiga jõudsin - ehk on kellelgi sellest abi.

Arvuti on kokku pandud ainult pokkeri mängimiseks (palju laudu, mitmed abiprogrammid ja suur postgresql andmebaas).

Protsessor:
Intel Core i7 920 D0 SLBEJ 2.66GHz/8MB/4.8GT/sec/Box(BX80601920) Bloomfield / Nehalem platform
http://www.arvutikeskus.ee/index.php?pid=1&id=86&menyy_id=1&action=look&lookid=19464

Emaplaat:
GIGABYTE GA-EX58-UD5 Nehalem MB/ Intel Core i7/ X58 +ICH10R/ 6.4GT/S FSB/ 2PCI-Ex16 +1PCIEx8, 2PCI/ 3ch 6x DDR3 DIMM/ 12 USB 2.0/ 10 SATA, 1PATA/ RAID/ 2Gbe LAN/ Dual Bios/ 31394a/ ATX
http://www.arvutikeskus.ee/index.php?pid=2&id=92&menyy_id=2&action=look&lookid=19375

Videokaart:
CLUB CGAX-H46524CI club 3d hd 4650 pci-e 1 gb hdmi heatpipe
http://www.arvutikeskus.ee/index.php?pid=0&id=11&menyy_id=11&action=look&lookid=85608

Mälu (2x ehk 12GB):
MEMORY DIMM 6GB PC10600 DDR3/KIT3 KVR1333D3N9K3/6G KINGSTON
http://www.arvutikeskus.ee/index.php?action=look&lookid=91731

Kõvaketas:
80GB KINGSTON SSDNOW X25-M 80GB 2.5" SATA2
http://www.arvutikeskus.ee/index.php?action=look&lookid=89552

Teine eesmärk oli teha arvuti võimalikult vaikne (see oli üks tegur ka videokaardi valikul, ekstra selle eesmärgiga sai võetud järgnevad asjad)

Korpus:
ANTEC PERF ONE ATX MIDI P183 NOPSU BLACK
http://www.arvutikeskus.ee/index.php?action=look&lookid=81161

Jahutus:
ZALMAN CNPS10X QUIET CPU COOLER 1156/ 1366/ 775
http://www.arvutikeskus.ee/index.php?action=look&lookid=89949

Toiteplokk:
CHIEFTEC PSU ATX 500W PFC 14CM 80+ APS-500S SLI CF
http://www.arvutikeskus.ee/index.php?pid=24&id=101&menyy_id=24&action=look&lookid=79939

Ja lisakõvaketas ladustamiseks:
WD CAVIAR GREEN 1TB SATA2 64MB INTELLIPO
http://www.arvutikeskus.ee/index.php?action=look&lookid=90907



Senine kogemus:

ca 600k kätt importis PT3 25 minutiga, housekeeping võttis peale seda aega 20 minutit.
24 lauda starsis + PT3 HUD + tableninja = mitte mingisugust lag-i v.a. laudade asukoha muutmisel mingi sekundi murdosa pikkune lag, enne kui statid õigesse kohta hüppavad.

Vaikusest - laua taga istudes ei saa kuulmise järgi aru, kas arvuti töötab või mitte, pea laua alla toppides on kuulda ainult seda heli, mida tekitab õhk korpuse jahutusavadest väljudes.

leits
12.02.10, 19:41
mis sa teed 12gb mäluga? Mul pole olnud korda, kus kasutatkse 4 isegi ära :S

Codecci
12.02.10, 22:51
Kõvaketas:
80GB KINGSTON SSDNOW X25-M 80GB 2.5" SATA2
http://www.arvutikeskus.ee/index.php?action=look&lookid=89552

wtf is this shit

Toots_x
12.02.10, 22:55
wtf is this shit
Suuruselt nagu tavaline mälukaart?

sm112
12.02.10, 22:59
Ma ise ei oska seletada ja googeldada ka ei viitsi, aga SSD pidi olema PALJU kiirem ja vaiksem kui nn. tavaline HDD, teine tehnoloogia.

Oliverk
12.02.10, 23:01
SSD on siis flash mälu tüüpi kõvaketas. Just nagu mälukaartid, mälupulgad. Temas pole siis liikuvaid osi nagu tavalises kõvakettas ja palju kiirem ka. Hind on veel sitaks kallim ja suurused jäävad ka veel tavaketastele tugevalt alla.

ranka
13.02.10, 10:43
SSD on siis flash mälu tüüpi kõvaketas. Just nagu mälukaartid, mälupulgad. Temas pole siis liikuvaid osi nagu tavalises kõvakettas ja palju kiirem ka. Hind on veel sitaks kallim ja suurused jäävad ka veel tavaketastele tugevalt alla.

Aga eluiga?

Pahvak
13.02.10, 11:03
Kuna ise olen arvuti alal suht võhik ja uut arvutit kokku panema hakates ei osanud kuskilt peale hakata, siis panen siia tulemuse, milleni targemate inimeste abiga jõudsin - ehk on kellelgi sellest abi.

Arvuti on kokku pandud ainult pokkeri mängimiseks (palju laudu, mitmed abiprogrammid ja suur postgresql andmebaas).

Protsessor:
Intel Core i7 920 D0 SLBEJ 2.66GHz/8MB/4.8GT/sec/Box(BX80601920) Bloomfield / Nehalem platform
http://www.arvutikeskus.ee/index.php?pid=1&id=86&menyy_id=1&action=look&lookid=19464

Emaplaat:
GIGABYTE GA-EX58-UD5 Nehalem MB/ Intel Core i7/ X58 +ICH10R/ 6.4GT/S FSB/ 2PCI-Ex16 +1PCIEx8, 2PCI/ 3ch 6x DDR3 DIMM/ 12 USB 2.0/ 10 SATA, 1PATA/ RAID/ 2Gbe LAN/ Dual Bios/ 31394a/ ATX
http://www.arvutikeskus.ee/index.php?pid=2&id=92&menyy_id=2&action=look&lookid=19375

Videokaart:
CLUB CGAX-H46524CI club 3d hd 4650 pci-e 1 gb hdmi heatpipe
http://www.arvutikeskus.ee/index.php?pid=0&id=11&menyy_id=11&action=look&lookid=85608

Mälu (2x ehk 12GB):
MEMORY DIMM 6GB PC10600 DDR3/KIT3 KVR1333D3N9K3/6G KINGSTON
http://www.arvutikeskus.ee/index.php?action=look&lookid=91731

Kõvaketas:
80GB KINGSTON SSDNOW X25-M 80GB 2.5" SATA2
http://www.arvutikeskus.ee/index.php?action=look&lookid=89552

Teine eesmärk oli teha arvuti võimalikult vaikne (see oli üks tegur ka videokaardi valikul, ekstra selle eesmärgiga sai võetud järgnevad asjad)

Korpus:
ANTEC PERF ONE ATX MIDI P183 NOPSU BLACK
http://www.arvutikeskus.ee/index.php?action=look&lookid=81161

Jahutus:
ZALMAN CNPS10X QUIET CPU COOLER 1156/ 1366/ 775
http://www.arvutikeskus.ee/index.php?action=look&lookid=89949

Toiteplokk:
CHIEFTEC PSU ATX 500W PFC 14CM 80+ APS-500S SLI CF
http://www.arvutikeskus.ee/index.php?pid=24&id=101&menyy_id=24&action=look&lookid=79939

Ja lisakõvaketas ladustamiseks:
WD CAVIAR GREEN 1TB SATA2 64MB INTELLIPO
http://www.arvutikeskus.ee/index.php?action=look&lookid=90907



Senine kogemus:

ca 600k kätt importis PT3 25 minutiga, housekeeping võttis peale seda aega 20 minutit.
24 lauda starsis + PT3 HUD + tableninja = mitte mingisugust lag-i v.a. laudade asukoha muutmisel mingi sekundi murdosa pikkune lag, enne kui statid õigesse kohta hüppavad.

Vaikusest - laua taga istudes ei saa kuulmise järgi aru, kas arvuti töötab või mitte, pea laua alla toppides on kuulda ainult seda heli, mida tekitab õhk korpuse jahutusavadest väljudes.

Vabandust, aga mulle tundub, et ütlesid neile "targematele" inimestele, et raha pole probleem ja nad panid oma märja unistuse sulle kokku. :p

-andres-
13.02.10, 11:42
No tegelikult on ju asi nii, et arvuti on korralik ja kui võimalusi on, siis miks mitte.

teerajaja
28.02.10, 15:11
Viimasel ajal pommitavad troojalased, mis on kõige parem tõrje või siis kaitse nende vastu ? kasutan hetkel AVG Anti-Virus FREE ja vahel neid hirmutanud ka Malwarebytes Anti-Malvare-ga.

Viski
28.02.10, 15:14
Parim kaitse ? Ära käi kuskil kahtlastel saitidel.

teerajaja
28.02.10, 15:21
Parim kaitse ? Ära käi kuskil kahtlastel saitidel.

Täna tuli youtubest ja pole kahtlastele saitidele asja, nii et rääkiks ikka parem asjast.

Skyline
28.02.10, 17:54
NOD32 on väga korralik AV.

50CandyJoe
01.03.10, 14:01
Täna tuli youtubest ja pole kahtlastele saitidele asja, nii et rääkiks ikka parem asjast.

juutuubist ei tule sul ühtegi troojalast!

Tarmonator
02.03.10, 22:29
AVG Free peal ja minul ei ole olnud kunagi ühtegi probleemi. Juba mitu aastat.

speedi
02.03.10, 22:36
Ise kasutan Elioni arvutikaitset ehk siis F-Secure ja probleeme pole olnud. Maksan miski 29eek/kuu.

leits
03.03.10, 15:08
Kas ma vista business (originaal) saan upgradega to windows 7 (non originaal) nii et küik asjad jääksid alles ja formati vahepeal ei peaks tegema

zyxxx
03.03.10, 15:14
AVG Free peal ja minul ei ole olnud kunagi ühtegi probleemi. Juba mitu aastat.

+1

zyxxx
03.03.10, 15:17
Kas ma vista business (originaal) saan upgradega to windows 7 (non originaal) nii et küik asjad jääksid alles ja formati vahepeal ei peaks tegema

Kui kuidagi läbi ussi ***** saabki, siis sellel mingisugust mõtet ei ole. Töökindla arvuti saad ainult siis kui puhta installi peale paned. Asjad saad ju vahepeal kopeerida kuhugi kõrvale. Jaga näiteks kõvaketas kaheks virtuaalseks kettaks ja kopeerid kogu vajaliku kraami teisele.

leits
03.03.10, 15:31
Ei no mul on hetkel ka 2 partitsiooni, aga elu on näidanud, et uuesti installimisel suudan ma alati selle teise partitsiooni ära kaotada ning kõik vajalik on kadunud hiljem :/

zyxxx
03.03.10, 15:39
Ei no mul on hetkel ka 2 partitsiooni, aga elu on näidanud, et uuesti installimisel suudan ma alati selle teise partitsiooni ära kaotada ning kõik vajalik on kadunud hiljem :/

Windows 7 installi ajal tuleb selline valik:

http://images.appleinsider.com/win7install-090205-6.png

Ei tohiks väga keeruline olla kui enne meelde jätad partitsioonid mahu järgi.

Vandalar
03.03.10, 16:01
Soovitage mulle AGP videokaarti- eesmärk obv mängimine. Praegu on GF4 MX440 kasutusel. Emaplaat on 9SIL7 (SiS 645DX) sulgudes on kiibistik.

leits
03.03.10, 16:19
lol, neid ei müüdagi poes enam ju :D? kuskilt mingist ma ei tea kus võid neid saada :D ilmselt uuemate m2ngude demosid isegi ei ole võimalik vaadata :D

Vandalar
03.03.10, 17:26
lol, neid ei müüdagi poes enam ju :D? kuskilt mingist ma ei tea kus võid neid saada :D ilmselt uuemate m2ngude demosid isegi ei ole võimalik vaadata :D
Liiga palju negatiivsust.
Proovi kuidagi kasulik olla. Panin HV-sse ka kuulutuse aga veel pole vist näkanud :biggrin:

Provoker
03.03.10, 17:52
Ma just eile rääkisin tööjuures IT hoolduse tegijaga ning küsimus tu8li üles ka windowsi upgrademise suhtes. Tema vastus oli lühike, kuid üsna tabav vist. Miks tuunida Ladat kui uue installiga saad Porche.

vapsik
03.03.10, 18:48
Väga hea võrdlus.

raaids
03.03.10, 20:05
Keegi oskab öelda milles on probleem et mul webcam msnis töötab migni pool minti ja sis joookseb pilt kokku ja läheb kinni?:S
windows 7 ja kõige uuem msn

zyxxx
03.03.10, 21:44
Keegi oskab öelda milles on probleem et mul webcam msnis töötab migni pool minti ja sis joookseb pilt kokku ja läheb kinni?:S
windows 7 ja kõige uuem msn

Tõmba uuemad draiverid, äkki aitab.

Skyline
04.03.10, 23:11
Soovitage mulle AGP videokaarti- eesmärk obv mängimine. Praegu on GF4 MX440 kasutusel. Emaplaat on 9SIL7 (SiS 645DX) sulgudes on kiibistik.
Uusi mänge AGP kaariga ei mängi.

Vandalar
05.03.10, 10:06
Uusi mänge AGP kaariga ei mängi.
Ee, mul on emaplaat lihtsalt selline, millele pole paremat kaarti vaja.
Ja ma küsisin AGP kaarti, mitte seda, mida sellega teha saab.
Ei maksa ebaolulist infot jagada. Siin võiks selline reegel olla, et kui inimesel asjakohast infot pole, siis ei maksaks teemat risustama hakata.

K2snakas
05.03.10, 10:48
Ee, mul on emaplaat lihtsalt selline, millele pole paremat kaarti vaja.
Ja ma küsisin AGP kaarti, mitte seda, mida sellega teha saab.
Ei maksa ebaolulist infot jagada. Siin võiks selline reegel olla, et kui inimesel asjakohast infot pole, siis ei maksaks teemat risustama hakata.

siis teinekord ära kirjuta, et sa mängida tahad sellega!!!!!!!!!!

Vandalar
05.03.10, 17:19
siis teinekord ära kirjuta, et sa mängida tahad sellega!!!!!!!!!!
WTF??? Tahangi mängida- saad aru? Ja AGP, kordan, AGP kaarti tahan- ja hakkan sellega mängima. PUNKT. Nagu väikesed lapsed rsk.

leits
05.03.10, 17:24
Lol kas sa oled loll või m2ngid lolli? esiteks neid agp kaarte saadki kuskilt keldripoest kellel veel .. ja mis mänge sa selle agp kaardiga m2ngid, doom I või 2te?

tundud yldse mingi wierd vend olevat .. heartsi saad ehk lasta

Vandalar
05.03.10, 19:58
IRWWW
IRWWWIRWWWIRWWWIRWWWIRWWWIRWWWIRWWWIRWWWIRWWWIRWWW IRWWWIRWWWIRWWWIRWWWIRWWWIRWWWIRWWWIRWWWIRWWWIRWWW IRWWWIRWWWIRWWWIRWWWIRWWWIRWWWIRWWWIRWWWIRWWWIRWWW IRWWWIRWWWIRWWWIRWWWIRWWWIRWWWIRWWWIRWWWIRWWWIRWWW IRWWWIRWWWIRWWWIRWWWIRWWWIRWWWIRWWWIRWWWIRWWWIRWWW IRWWWIRWWWIRWWWIRWWWIRWWWIRWWWIRWWWIRWWWIRWWWIRWWW IRWWWIRWWWIRWWWIRWWWIRWWWIRWWWIRWWWIRWWWIRWWWIRWWW IRWWWIRWWWIRWWWIRWWW

Vandalar
05.03.10, 19:59
KÄIGE PERSE
JA BÄNNIGE MIND SELLEST SAASTA AUGUST
SEST SEE ON SISUTU JUTT MIS TEIE SUUST TULEB

leits
05.03.10, 20:02
ma teadsin et see vend on soe ...

-andres-
05.03.10, 20:25
WTF??? Tahangi mängida- saad aru? Ja AGP, kordan, AGP kaarti tahan- ja hakkan sellega mängima. PUNKT. Nagu väikesed lapsed rsk.

Kui ma miskitki taipan, siis mängimise all mõtled pokkeri mängimist?

Soovitaks teha teema kindla sooviga HV sellesse alafoorumisse:

http://foorum.hinnavaatlus.ee/viewforum.php?f=3

Ehk inimestel vedeleb veel mõni kaart kuskil või vana kast seisma jäänud ja leiad lahenduse.

Viimased postid muidugi over the line.

rmartin
11.03.10, 17:12
Kuna ma ise asjast mitte kolbigi ei jaga siis küsiks seoses selle MAT teemaga paar asja saitidele pääsemise blokkimise koha pealt üle.

Saan aru, et on kaks varianti:

1. Rage poolt lahti kirjutatud Elioni DNS serveri vahetamine googli serveri vastu. Sellega seoses mul küsimus, kas see vahetus kuidagi ka Elionile korda läheb? Saavad nad sellest liigutusest aru ja kas see neid üldse kuidagi huvitab? (Mille eest ma sellisel juhul Elionile maksan kui ma nende serverit ei kasuta?). Ja kas see DNS serveri vahetus kuidagi mu teisi arvutis olevaid programme puudutab, nt. Outlooki? Või jookseb kõik endistmoodi edasi?

2. Teine variant olevat saidi aadressi käsitsi ümber kirjutamine? Saan aru, et sellisel juhul jääb endine server aga konkreetse saidi otsing siis lihtsalt nö. käsitsi? Ehk kirjutab keegi ka selle võimaluse lahti?


Tänud ette!

Keiss
12.03.10, 00:15
Mul ka väike mure seoses arvuti ostmisega. Nimelt eelarve 10k, max 15k (rohkem nagu ei tahaks maksta) ning tahaks ikka võimalikult korralikku pilli selle eest saada. Eesmärk ikka pokkerit mängida ja mingid trackerid võiksid ka samal ajal suuta tööd teha. Võibolla vahest harva tahaks mõnda mängu ka mängida st. graafikakaart võiks hea olla eksole.

Nüüd itimehed ja muidu teadjamad, soovitage mida selle raha eest saab ja kui teate soovitage konkreetseid arvuteid kust mida ostaksin. Ei jaga eriti neid asju. Ise läheks obv kuhugi poodi ja laseks mõnel algajal müüjal soovitada ...

camu
12.03.10, 00:33
hv-st saad korralikku abi selles suhtes.

Tylos
12.03.10, 00:53
http://www.max.ee/?p=3460&utype=4

K2rab ilusti selle papi eest.M2lu natuke juurde ei teeks paha tho.

Keiss
12.03.10, 01:04
Mul ongi probleem nende tehniliste parameetrite osas. Igasugused GB-d, MB-d, ATI-d, HDA-d jms. on suht tundmatud näitajad eriti kui veel millegagi võrdlema ka peab. Et mis siis on parem jne?
See Vostro on siis mingi Delli mudel nagu aru saan. Ja kas praegusel ajal eelistada Vistat või XP-d?

Tylos
12.03.10, 01:13
Ja kas praegusel ajal eelistada Vistat või XP-d?

Windows 7

variatsioon
12.03.10, 01:24
Hey...

Üritan vanat Toshiba laptopi kasutama hakata aga klaviatuur on natuke katki. Space ja mõned nupud veel ei tööta.
Niisiis mõtlesin et lisan vana klaviatuuri taha. Aga arvuti ei tuvasta seda. Korraks lähevad klaviatuuri tuled põlema ja Win XP ütleb et new hardware vms kuid siis ütleb et "not recognized".

Üritasin mingeid draivereid tõmmata aga nendest ei olnud abi. Samuti ei ole restartidest ja BIOSis möllamisest tolku. -.-

Oleks väga tänulik kui keegi aitaks hädast välja!

Klaviatuur on Defender KB-0108 + tal on see otsik mis teeb vanast juhtmest USB.

camu
12.03.10, 01:46
Windows 7

või xp

Skyline
12.03.10, 11:51
http://www.max.ee/?p=3460&utype=4

K2rab ilusti selle papi eest.M2lu natuke juurde ei teeks paha tho.
Selle raha eest on video nõrk, kõvaketast saaks venitada suuremaks ning mälu saaks ka 4gb.

HVst leidsin ühe soliidse kasti, mis on küll natke üle 15-ne, kuid kui mõndasid asju kärpida, mahuks hinnavahemikku küll.

Intel Core i7 920 D0 3995.-
http://arvutikeskus.ee/index.php?pid=0&id=1&menyy_id=1&action=look&lookid=19464
SAPPHIRE RADEON HD5870 1GB GDDR5 5250.-
http://arvutikeskus.ee/index.php?pid=0&id=11&menyy_id=11&action=look&lookid=87334
GIGA-BYTE MB X58 2630.-
http://arvutikeskus.ee/index.php?pid=2&id=92&menyy_id=2&action=look&lookid=73025
WD CAVIAR BLACK 640GB SATA2 7200RPM 32MB 945.-
http://arvutikeskus.ee/index.php?pid=0&id=3&menyy_id=3&action=look&lookid=61738
Lexar 4GB kit (2GBx2) DDR3 1333 DIMM CL9 1350.-
http://arvutikeskus.ee/index.php?pid=10&id=96&menyy_id=10&action=look&lookid=92467
LG DVD-/+RW GH24NS50RBBB 325.-
http://arvutikeskus.ee/index.php?pid=0&id=25&menyy_id=25&action=look&lookid=91510
CHIEFTEC PSU ATX 750W PFC 1100.-
http://arvutikeskus.ee/index.php?pid=0&id=24&menyy_id=24&action=look&lookid=9696
Xigmatek Asgard Midi Tower Black 575.-
http://arvutikeskus.ee/index.php?pid=0&id=23&menyy_id=23&action=look&lookid=89328

Arvuti komplekteerimine 295.-

KOKKU: 15765.-

Oliverk
12.03.10, 11:59
Elusees ärge ostke lauarvuti miskit brandi kaupa, nagu seda Delli siin pakuti. Saate poole hinna eest õhku ainult. Skyline välja pakutud komplekt on täitsa OK.

Prose mby nats overkill. Sealt saaks kokku hoida midagi.

Keiss
12.03.10, 12:23
http://www.atf.ee/arvutid/lauaarvutid_est/amd_x4_955

Mis sellest arvata? ;)

Provoker
12.03.10, 12:29
mida fakki te teete 15k arvutiga. Ma ostsin ordist 5k-se arvutikomplekti ning suudab ilusti vedada starsis multitablemist koos hudi ning tableninjaga.

Skyline
12.03.10, 12:42
http://www.atf.ee/arvutid/lauaarvutid_est/amd_x4_955

Mis sellest arvata? ;)
Tahad kindlasti komplektina osta? Midagu hullu see ei ole, üsna reaalne kast.
Eelpool mainisid, et tahad head videokaarti, seega ma loen välja, et tahad püssi videot :p Seega vaataks HD5xxx seeria poole.
Kaardite performance tabel:
http://tpucdn.com/reviews/Sapphire/HD_5770_Vapor-X/images/perfrel.gif

Vandalar
12.03.10, 15:16
Soovin omale blogspoti blogisse ühe blogi linki lisada- aga kahjuks kui olen lisatava blogi aadressi salvestanud, siis kuvatakse pealehel mitte konkreetset blogi vaid tervet blogide listi. Jutt käib Firzeni blogist :)
Kas saab lisada nii, et link viiks ikka õigesse kohta?

nomerlot
12.03.10, 15:33
mida fakki te teete 15k arvutiga. Ma ostsin ordist 5k-se arvutikomplekti ning suudab ilusti vedada starsis multitablemist koos hudi ning tableninjaga.

+1

kallid on arvutid, millega kõvasti mängida tahad, aga kui sa tõsiselt pokkerit mängid, kust see aeg veel arvutimängude jaoks :)

ingu
13.03.10, 17:04
Kuidas ma saan teha pilti ekraanil toimuvast kui prt sc nupp ei tööta?

leits
13.03.10, 17:08
teed pilti fotokaga

ingu
13.03.10, 17:15
teed pilti fotokaga

:D

Sitt kvalikteet jääb.

ment52
13.03.10, 17:17
Pead mingi kõrvalise programmi tõmbama selleks otstarbeks, googelda screen capture näiteks.

Godspeed_EJ
15.03.10, 20:52
Plaanis osta väline kõvaketas, kahjuks ei jaga eriti, mis parameetreid jälgima peaks.
Oskab keegi midagi soovitada?

ingu
15.03.10, 23:58
Plaanis osta väline kõvaketas, kahjuks ei jaga eriti, mis parameetreid jälgima peaks.
Oskab keegi midagi soovitada?

Mis hinnaklass ?

ingu
15.03.10, 23:59
Mul selline jant, et kui keegi mind MSNi lisab, siis mulle teadet ei tule. Kui kellegi ise lisan, ütleb et kontakt list täis. Lasen kellegi listist maha igatmoodi kuidas annab, ikka sama jant. Teine mure, et vahet pole kus arvutis ma sisse login, vahet pole kas ma olen online, busy, away - teised näevad ikka et ma offline.

Tylos
16.03.10, 00:51
Mul selline jant, et kui keegi mind MSNi lisab, siis mulle teadet ei tule. Kui kellegi ise lisan, ütleb et kontakt list täis. Lasen kellegi listist maha igatmoodi kuidas annab, ikka sama jant. Teine mure, et vahet pole kus arvutis ma sisse login, vahet pole kas ma olen online, busy, away - teised näevad ikka et ma offline.


Saada maksuametile teade,et sa ei m2ngi msn-s pokkerit.

Tylos
16.03.10, 01:55
Kuidas ma saan teha pilti ekraanil toimuvast kui prt sc nupp ei tööta?

Kui kasutad vistat siis olemas selline asi nagu Snipping Tool mis screenshottide v6tmiseks.

ingu
16.03.10, 01:55
Kui kasutad vistat siis olemas selline asi nagu Snipping Tool mis screenshottide v6tmiseks.

win xp ja Quick Screenshot Maker aitab

Godspeed_EJ
16.03.10, 06:41
Mis hinnaklass ?

kuni 2,5k

Vandalar
16.03.10, 07:55
Ma ka ei jaga eriti aga ma võtaks selle siin, sest see on nii suure mahuga http://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/Kõvakettad/124142/

Pahvak
16.03.10, 09:04
Western Digital MyBookid peaksid küll korralikud olema.

CheekyMullet
16.03.10, 22:45
Mul on endal kaks WD välist ketast ja mõlemad on siiani tõrgeteta töötanud. Üks on gigane Passport - saab kaasas tassida, kui peaks selline vajadus olema ja seda minu teada tehakse kuni 1TB-ni, kuid käib ainult USBi auku. Teine on Mybook Studio, millel on ka Firewire ja eSATA ühendused.

Vandalar
18.03.10, 22:02
Keegi viitsib mulle selgeks teha kuidas kõue ruuteri tagant vpn teenust kasutada? Et vbl peab mõne pordi avama ruuteris or something?

makz
18.03.10, 22:11
Keegi viitsib mulle selgeks teha kuidas kõue ruuteri tagant vpn teenust kasutada? Et vbl peab mõne pordi avama ruuteris or something?

Endal sama probleem, aga viskan vist selle kõu ruuteri vastu seina laiaks kohe, kuna ühendus on viimasel ajal ikka äärmiselt fked, hinna/kvaliteedi suhe on väga halb.

Lähen vist mint'i peale üle, kuid kas sellest kiirusest(500kb/s) piisab igapäevaseks pokkerimängimiseks? Mahust peaks vist küll piisama, kuna ei tiri eriti midagi ja videot jms. streamin ka vähe. Teine võimalus on extra strong, millel kiirust on piiramatult, kuid vbla saaks strongiga hakkama ikka?

Pakett Hind Kiirus Maksimaalne tasuta maht

STRONG 199.- 500 Kbit/s 7 GB

Provoker
18.03.10, 22:14
tele 2 pakub mahupiiranguta ülisoodsat internetti.ö levi on suht ok juba tänapäeval.

makz
18.03.10, 22:16
Tele2 Internet Start pakett sisaldab piiramatut andmemahtu ning alla- ja üleslaadmise kiirust 256 kbit/s, millega saad teha kõiki igapäevaselt vajalikke toiminguid - surfata WAP-portaalis, lugeda uudiseid, ilmateadet, kontrollida saldot, vastata e-kirjadele, suhelda MSN-is ja palju muud põnevat.

Ehk siis isegi sellest peaks piisama?

Provoker
18.03.10, 22:19
pokkeri jaoks kindlasti ma usun

Tarmonator
19.03.10, 08:17
Mul ka väike mure seoses arvuti ostmisega. Nimelt eelarve 10k, max 15k (rohkem nagu ei tahaks maksta) ning tahaks ikka võimalikult korralikku pilli selle eest saada. Eesmärk ikka pokkerit mängida ja mingid trackerid võiksid ka samal ajal suuta tööd teha. Võibolla vahest harva tahaks mõnda mängu ka mängida st. graafikakaart võiks hea olla eksole.

Nüüd itimehed ja muidu teadjamad, soovitage mida selle raha eest saab ja kui teate soovitage konkreetseid arvuteid kust mida ostaksin. Ei jaga eriti neid asju. Ise läheks obv kuhugi poodi ja laseks mõnel algajal müüjal soovitada ...

Keiss, vaata seda teemat
Link (http://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=448682&highlight=)

Ma usun et sealt saad need asjad 5k eest kätte. Sinna ostad siis juurde toitebloki (max 1k), videokaardi (ca 2k) ja korpuse (omal valikul 500 - x k)

ja on sul max 9k eest sihuke püss, et alb akkab (allikas: Svenza)

Kui huvi on, siis võta PS's ühendust, võin sind abistada komplekteerimisel ja asjade hankimisel.

Kui oled kärsitum inimene ja tahad kohe tervet kasti poest koju tarida, siis võid ka osta eelkomplekteeritud kasti ja maksta ca 30% turuhinnast otsa8=)

EDIT: Lõin seal teemas müüdavate asjade hinnad kokku www.arvutikeskus.ee hinnakirja järgi.
Selleks on 7120.-
Seega kui 5k eest kätte saaks oleks juba päris hea +EV ;)

leits
19.03.10, 16:48
kuidas ma saan need v2lkuvad tussud ekraani pealt ära ?

alaska
19.03.10, 17:22
kuidas ma saan need v2lkuvad tussud ekraani pealt ära ?

Tõsta läpakas voodist põrandale enne seksima hakkamist.

teerajaja
24.03.10, 11:19
Kes jagab vähe rohkem printeri/skanneri resodest, siis kas tollel printerskanneril on need väga nadid ? Nõudmised, et saaks vahel mõned dokumendid/pildid skannida ja printeri kvaliteet väga vahet ei oma.


http://www.klick.ee/PublishedService?file=page&pageID=9&itemcode=019882

Mardoon
26.03.10, 17:04
Oskab keegi ehk aidata. Lambist täna lakkas läpakal(dell inspiron 1545 W7) hiir töötamast. ütles, et driveritega on mingi jama ja enam ei funktsioneeri. proovisin teisi hiiri, ühtki ei tunnista, ütleb, et device driver was not succesfully installed vms. panin sama hiire teise arvuti taha esimest korda, ei olnud drivereid vajagi, töötas hetkega.
USB tuvastab mp3 mängija ja mälupulga ilusti ära, aint hiiri ei aktsepteeri. any help?

Vandalar
26.03.10, 20:22
Võid proovida: Paremclick-MyComputer-Properties-Hardware-DeviceManager-scan for hardware changes.
Vbl aitab

Mardoon
27.03.10, 11:15
ei aita..lasin ka windowsi uuesti peale, sain paartundi hiirt kasutada, kuni lampi jälle sama teemat peksma hakkas. garantiisse minek?

Keiss
28.03.10, 11:21
Keiss, vaata seda teemat
Link (http://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=448682&highlight=)

Ma usun et sealt saad need asjad 5k eest kätte. Sinna ostad siis juurde toitebloki (max 1k), videokaardi (ca 2k) ja korpuse (omal valikul 500 - x k)

ja on sul max 9k eest sihuke püss, et alb akkab (allikas: Svenza)

Kui huvi on, siis võta PS's ühendust, võin sind abistada komplekteerimisel ja asjade hankimisel.

Kui oled kärsitum inimene ja tahad kohe tervet kasti poest koju tarida, siis võid ka osta eelkomplekteeritud kasti ja maksta ca 30% turuhinnast otsa8=)

EDIT: Lõin seal teemas müüdavate asjade hinnad kokku www.arvutikeskus.ee hinnakirja järgi.
Selleks on 7120.-
Seega kui 5k eest kätte saaks oleks juba päris hea +EV ;)

fcuk ma unustasin siin teemas selle asja jälgimise ära ja kuna MB-ga oli rahade viivitamine(nüüd on väljamakse teel) siis ei saanud nagunii pilli koheselt ära osta.

Nüüd see värgindus seal müüdud vist ka. Aga ty igal juhul!

Kuid jah olen kärsitum inimene, ma never ever ei viitsi ega oska eraldi jullasid osta vaid ikka kasti kus kõik olemas ja nii, et lähen poodi ja ostan ära ning toon koju, ühendan juhtmed ja hakkan grindima. Seega endiselt tahaks, et keegi pakuks mulle mingit parimat pakkumist kuskilt poest. Samuti oleks hea kui kirjutataks lahti erinevate mõistete tähendused, sest mul ausalt öeldes pole aimugi, mis need asused, cached ja ghz i65 gpm vms tähendavad....

Kes mulle sellise parima pakkumise kuskilt poodidest välja filtreeriks toetaks mõistliku summaga. Miks? Sest saaksin targemaks ja see maksab ning ehk säästaksin ka raha. Mis on mõistlik summa? Saada pm ja lepime kokku.

alaska
28.03.10, 14:39
proovin ühte vanemat läpparit tööle saada, aga graafikakaart ei hakka tööle. Driverid installin ära, teen restardi ja ei midagi. Äkki mingi emaplaadi jama? Lasin Astra32 üle, leidis sellised asjad

http://www.upload.ee/image/492635/probleem.JPG

Mingeid drivereid ma selle chipi kohta ei suuda leida ja kas on üldse vaja?
XP3 on peal.
Alguses ei olenud seal veaks "the driver could not be loaded..." vaid seesama "the drivers for this device are not installed", jamasin mingite driveritega mis netis leidsin, siis muutus veateade ära aga ikka tööle ei hakanud. On mu suund õige, et graafikakaart ei hakka tööle selle esimese veateate pärast?

edit. Sain korda.

Vandalar
29.03.10, 12:33
Installisin AmericasArmy3-e. Sain ilusti regatud aga kui tahan hakata mängima, siis ei ühenda millegipärast. Kasutan Comodo firewalli. Seal on AmericasArmy lubatud app-ide nimekirjas.
What to do?

HU grinder
29.03.10, 20:13
proovin ühte vanemat läpparit tööle saada, aga graafikakaart ei hakka tööle. Driverid installin ära, teen restardi ja ei midagi. Äkki mingi emaplaadi jama? Lasin Astra32 üle, leidis sellised asjad

http://www.upload.ee/image/492635/probleem.JPG

Mingeid drivereid ma selle chipi kohta ei suuda leida ja kas on üldse vaja?
XP3 on peal.
Alguses ei olenud seal veaks "the driver could not be loaded..." vaid seesama "the drivers for this device are not installed", jamasin mingite driveritega mis netis leidsin, siis muutus veateade ära aga ikka tööle ei hakanud. On mu suund õige, et graafikakaart ei hakka tööle selle esimese veateate pärast?

edit. Sain korda.

Mida sa siis ära tegid?

Tarq666
31.03.10, 06:20
Selline probleem on, et tööjuures võeti kasutusele Fortiguard, mis blokib ligipääsu asutuse poolt valitud katekooriatele(web filtering). Üheks katekooriaks on gambling, mis on põhimõtteliselt kõik pokkeriteemalised saidid(pokernews, sharkscope, triobet, 2+2 jne) ära blockinud. Töö arvutisse midagi installida ei saa aga niipalju kui teemat googeldasin, siis kas USB pealt on võimalik mingit browserit käivitada, millel on oma proxy, mis võimaldaks ligipääsu kõikjale? Ning kõik info või mis iganes browseri toimimiseks vaja läheks salvestuks usbile?

atsetoon
31.03.10, 10:48
selline mure, et üks arvuti on kaabliga ruuteri küljes, ja nüüd tahaks teise arvutiga wifisse, aga teine arvuti ei acquire network addressi ära. Ruuteriks on mingi d-lingi junn. Mida teha?

alaska
31.03.10, 14:11
Mida sa siis ära tegid?

Leidsin veel ühe kollase hüüumärgi device managerist, kui olin "show hidden files pannud", parandasin selle ära ja ülejäänutega sai kohe korda.

Keiss
31.03.10, 15:00
Selle raha eest on video nõrk, kõvaketast saaks venitada suuremaks ning mälu saaks ka 4gb.

HVst leidsin ühe soliidse kasti, mis on küll natke üle 15-ne, kuid kui mõndasid asju kärpida, mahuks hinnavahemikku küll.

Intel Core i7 920 D0 3995.-
http://arvutikeskus.ee/index.php?pid=0&id=1&menyy_id=1&action=look&lookid=19464
SAPPHIRE RADEON HD5870 1GB GDDR5 5250.-
http://arvutikeskus.ee/index.php?pid=0&id=11&menyy_id=11&action=look&lookid=87334
GIGA-BYTE MB X58 2630.-
http://arvutikeskus.ee/index.php?pid=2&id=92&menyy_id=2&action=look&lookid=73025
WD CAVIAR BLACK 640GB SATA2 7200RPM 32MB 945.-
http://arvutikeskus.ee/index.php?pid=0&id=3&menyy_id=3&action=look&lookid=61738
Lexar 4GB kit (2GBx2) DDR3 1333 DIMM CL9 1350.-
http://arvutikeskus.ee/index.php?pid=10&id=96&menyy_id=10&action=look&lookid=92467
LG DVD-/+RW GH24NS50RBBB 325.-
http://arvutikeskus.ee/index.php?pid=0&id=25&menyy_id=25&action=look&lookid=91510
CHIEFTEC PSU ATX 750W PFC 1100.-
http://arvutikeskus.ee/index.php?pid=0&id=24&menyy_id=24&action=look&lookid=9696
Xigmatek Asgard Midi Tower Black 575.-
http://arvutikeskus.ee/index.php?pid=0&id=23&menyy_id=23&action=look&lookid=89328

Arvuti komplekteerimine 295.-

KOKKU: 15765.-

Sai siis sõbraga konsulteeritud veel ning saigi siis skline poolt väljatoodud komplekt valitud. Täna käisime sõbraga poes ära ning sai veel lisavidinaid ning parem korpus ja jahuteid igasuguseid juurde võetud + Win 7 ning arve läks veidi üle 20k. Pannakse järgmise nädala alguseks kokku.

Nüüd selline küsimus veel Windows 7 kohta, et kas 64 bitilise versiooniga vajalikud proged jne töötavad või on vaja 32 bitilist ikkagi??

Codecci
31.03.10, 15:17
Sai siis sõbraga konsulteeritud veel ning saigi siis skline poolt väljatoodud komplekt valitud. Täna käisime sõbraga poes ära ning sai veel lisavidinaid ning parem korpus ja jahuteid igasuguseid juurde võetud + Win 7 ning arve läks veidi üle 20k. Pannakse järgmise nädala alguseks kokku.

Nüüd selline küsimus veel Windows 7 kohta, et kas 64 bitilise versiooniga vajalikud proged jne töötavad või on vaja 32 bitilist ikkagi??

Kumba Windowsi sa ostsid, 32 või 64 bitise?

64-bitisega peaks töötama kõik küll ilusti, ise tellisin ka üleeile uue arvuti, läks kokku 22K ja panen 64-bitise peale. Mu kast on selline:

* Protsessor - Intel Core i7 920 D0 SLBEJ 2.66GHz/8MB/4.8GT/sec/Box(BX80601920) Bloomfield / Nehalem platform 4050.-
http://www.arvutikeskus.ee/index.php?action=look&lookid=19464
* Emaplaat - GIGABYTE GA-EX58-UD5 3250.-
http://www.arvutikeskus.ee/index.php?action=look&lookid=19375
* Videokaart - SAPPHIRE HD5870 1GB GDDR5 PCIE 21161-00-54R 4995.-
http://www.arvutikeskus.ee/index.php?action=look&lookid=91321
* Mälud - A-DATA DDR3 1600G 3x2GB U-DIMM 2525.-
http://www.arvutikeskus.ee/index.php?pid=10&id=96&menyy_id=10&action=look&lookid=78865
* Kõvaketas - SAMSUNG F3 1TB 3.5" SATA2 7200RPM 32MB 1150.-
http://www.arvutikeskus.ee/index.php?action=look&lookid=86630
* Korpus - ANTEC PERF ONE ATX MIDI P183 NOPSU BLACK 2185.-
http://www.arvutikeskus.ee/index.php?pid=0&id=23&menyy_id=23&action=look&lookid=81161
* Toiteplokk - CORSAIR PSU 850W ATX PS/2 2325.-
http://www.arvutikeskus.ee/index.php?action=look&lookid=80944
* Jahutus - ProlimaTech Megahalems Rev.B, üks maailma parimaid õhkjahuteid omas hinnaklassis 905.-
http://www.arvutikeskus.ee/index.php?pid=33&id=154&menyy_id=33&action=look&lookid=75258
Enermax Cluster 120mm ventilaator "BatWing" tüüpi tiivikutega 275.-
http://www.arvutikeskus.ee/index.php?action=look&lookid=75028
* DVD-seade - SAMSUNG SH-S223C/BEBE DVD-RW/ 22x DVD+R/ SATA/ Black/ Bare type 300.-
http://www.arvutikeskus.ee/index.php?action=look&lookid=89042
Komplekteerimine 295.-
http://www.arvutikeskus.ee/index.php?pid=0&id=4&menyy_id=4&action=look&lookid=7386

Kokku: 22255.-

Võib-olla ostan süsteemikettaks veel SSD ketta ka juurde, mis maksab lisa 5K+

Btw, miks sa oma videokaardi eest 255.- juurde maksid?

leits
31.03.10, 15:18
töötavad ..

Potsataja
31.03.10, 18:59
Keissi ja Codecci arvutikomplekte vaadates tekkis mul üks küsimus. Miks peaks pokkeripro arvuti videokaart maksma rohkem, kui prose ? Imo peaks isegi vahemälu olema antud juhul suurema tähtsusega/hinnaga, kui videokaart.

alaska
31.03.10, 19:12
et vahepeal arvutimänge saaks mängida äkki.

Oliverk
31.03.10, 19:15
Tilt peal on, lased kellelegi virtuaalsed labidaga pähe ja karjud FISH samal ajal.

nikitheone
31.03.10, 21:09
mul on videod laiendiga .mov quicktime player ei ava, ütleb, et error -2048: Couldn't open the file Dialouge Max2 h264.mov because it is not a file that Quicktime understands.

mis asjaga ma peaks selle siis lahti tegema? kiire, ty sirs

Oliverk
31.03.10, 21:17
vlcplayer näiteks

Provoker
31.03.10, 21:18
google.com ja search .mov player. Ma siiani ei ole juhtunud faili otsa mida vlc player ei mängiks.

nikitheone
31.03.10, 21:18
tyty

Codecci
31.03.10, 23:24
Keissi ja Codecci arvutikomplekte vaadates tekkis mul üks küsimus. Miks peaks pokkeripro arvuti videokaart maksma rohkem, kui prose ? Imo peaks isegi vahemälu olema antud juhul suurema tähtsusega/hinnaga, kui videokaart.

No see i7 on nuts prose juba ja tahaks, et kõik balanssis ikka oleks - kui mingi Vandalari AGP kaart sinna sisse visata, siis 30" monitoriga ei kannata Minesweeperit isegi full screeniga mängida vast.

rahvavaenlane
31.03.10, 23:53
oot oot oot, mismõttes nagu? meil on aprill nagu käes vä???


sry, täiesti valesse teemasse.

Keiss
01.04.10, 00:14
Kumba Windowsi sa ostsid, 32 või 64 bitise?

64-bitisega peaks töötama kõik küll ilusti, ise tellisin ka üleeile uue arvuti, läks kokku 22K ja panen 64-bitise peale. Mu kast on selline:

* Protsessor - Intel Core i7 920 D0 SLBEJ 2.66GHz/8MB/4.8GT/sec/Box(BX80601920) Bloomfield / Nehalem platform 4050.-
http://www.arvutikeskus.ee/index.php?action=look&lookid=19464
* Emaplaat - GIGABYTE GA-EX58-UD5 3250.-
http://www.arvutikeskus.ee/index.php?action=look&lookid=19375
* Videokaart - SAPPHIRE HD5870 1GB GDDR5 PCIE 21161-00-54R 4995.-
http://www.arvutikeskus.ee/index.php?action=look&lookid=91321
* Mälud - A-DATA DDR3 1600G 3x2GB U-DIMM 2525.-
http://www.arvutikeskus.ee/index.php?pid=10&id=96&menyy_id=10&action=look&lookid=78865
* Kõvaketas - SAMSUNG F3 1TB 3.5" SATA2 7200RPM 32MB 1150.-
http://www.arvutikeskus.ee/index.php?action=look&lookid=86630
* Korpus - ANTEC PERF ONE ATX MIDI P183 NOPSU BLACK 2185.-
http://www.arvutikeskus.ee/index.php?pid=0&id=23&menyy_id=23&action=look&lookid=81161
* Toiteplokk - CORSAIR PSU 850W ATX PS/2 2325.-
http://www.arvutikeskus.ee/index.php?action=look&lookid=80944
* Jahutus - ProlimaTech Megahalems Rev.B, üks maailma parimaid õhkjahuteid omas hinnaklassis 905.-
http://www.arvutikeskus.ee/index.php?pid=33&id=154&menyy_id=33&action=look&lookid=75258
Enermax Cluster 120mm ventilaator "BatWing" tüüpi tiivikutega 275.-
http://www.arvutikeskus.ee/index.php?action=look&lookid=75028
* DVD-seade - SAMSUNG SH-S223C/BEBE DVD-RW/ 22x DVD+R/ SATA/ Black/ Bare type 300.-
http://www.arvutikeskus.ee/index.php?action=look&lookid=89042
Komplekteerimine 295.-
http://www.arvutikeskus.ee/index.php?pid=0&id=4&menyy_id=4&action=look&lookid=7386

Kokku: 22255.-

Võib-olla ostan süsteemikettaks veel SSD ketta ka juurde, mis maksab lisa 5K+

Btw, miks sa oma videokaardi eest 255.- juurde maksid?

64 bitise võtsin.

Videokaart - SAPPHIRE HD5870 1GB GDDR5 PCIE 21161-00-54R 4995.-
http://www.arvutikeskus.ee/index.php...k&lookid=91321
Praegu arvelt vaatan, et maksis 4990.- Seega ei maksnud ikkagi rohkem.
Väga olen rahul jahutustega aga eks hiljem näeb:P ning mingi hea korpus määriti ka pähe koha peal, mida netis üleval polnudki. Lian LI ATX korpus FC-8N. Pidi ka vaiksemaks tegema kogu värki vms.

Miks grinder ostab sellise arvuti? Aga täpselt seetõttu, et tahaks peale sessi vahest mingi killer mängu teha või lihtsalt vahest rallit vms. 1-2 x nädalas täitsa mõnus. Ega ma ikka iga päev ei pokerda ka ju. Märtsis üle poole kuu netipokkerit ei puutunud. Seega on aega muudki teha.

rahvavaenlane
01.04.10, 00:19
ma ei saa aru mille üle te vaidlete, ostke korralik ja normaalne arvuti endale ja pole mingit nuttu ega hala.

taavo
03.04.10, 13:21
Keegi äkki oskab aidata, nimelt kasutan google dnsi. Firefoxiga töötab aga Explorer viskab EMTA teate ette. Teab keegi mida teha või mis tegemata on?

flipmachine
04.04.10, 15:30
Msn-i ei saa . Proovin nii live, kui ebuddyt sama asi. ei sign inni.. Eile õhtul oli veel kõik korras.. täna laseb selle troubleshoodiga ,et dns ja proxy asjad on vigased. Mingit lahendust?

levis
07.04.10, 17:25
Kui pokkeris palju laudu lahti, siis Windows XP taskbarilt nägi ära, mitu akent on avatud. Nüüd arvutis Windwos 7 ja seal ta eraldi numbrina avatud akende arvu ei näita, peab manuaalselt lugema, mis on tüütu. Ehk saab õpetada Win7 kuidagi ikkagi näitama, et mitu akent asub ühes kuhjas :D ?
Samas taskbari päris teiseks muuta ei taha, sobib väga hästi see, mis Win7 vaikimisi pakub.

Teine asi, et win7-mel näitab ta paremal all taskbaril kell+kuupäev ja küsimus, et kas kuupäeva on võimalik sealt kuidagi kirurgiliselt eemaldada ja selle arvelt kell suuremaks muuta?
edit: kella vist suuremaks ei saanud, aga date on kadunud:
http://www.sevenforums.com/tutorials/68938-date-remove-taskbar.html
edit: seda kuupäeva asja ikka sedasi muuta ei tasu, keerab asju *****se, isegi HEMi

Tänud!

Codecci
08.04.10, 22:30
ausalt käige kõik v*ttu oma 64biti ja WIndows 7-ga, TÜRA UUS ARVUTI FUCKING 25K JA SITT EI SAA 5 TOA JOOKSUTAMISEGA HAKKAMA SIUKSE VIBRA TÕMBAS SISSE

WINDOWS XP PROFESSIONAL 32-BIT, SEE ON ELU

Oliverk
08.04.10, 22:33
Osta tihend ka teinekord.

Codecci
08.04.10, 23:08
mis kuradi tihend, mina kui tavakasutaja ei peagi m*nnigi jagama, kõik peab töötama kui valatult

nomerlot
08.04.10, 23:22
Ma ütlen ausalt, et olen aastaid töötanud IT-hoolduses (enam õnneks IT-sektoris ei tööta ja senised teadmised aina ununevad-aeguvad) ning kui ma nüüd millalgi lauaarvuti ostan, siis kindlasti ei hakka ma mingit iga-jupp-eraldi-custom-kasti tellima. Ideaal oleks mingi muumaine bränd, DELL, HP, IBM... muidugi mitte kõige odavam pask. Need on ehitatud ikka valgele mehele, vaiksemad, vastupidavamad, parema suppordiga. Kui millegipärast on vaja kasti sisse ronida, siis on need palju sõbralikuma ehitusega, paljudel võid kruvikeeraja täiesti ära unustada. Olgu kasvõi veidi aeglasem.
Töökindlamad on nad juba sellepärast, et komplekti moodustamisel on komponentide sobivust testitud. Täiesti vabalt on teinekord nende custom-kastidega nii, et mingi konkreetne videokaart või mälumoodul mingi konkreetse emaplaadiga ei tööta normaalselt, pealtnäha nagu töötab, aga masin on ebastabiilne...
Just selliste asjade pärast ma ei tahagi meie urkasalongide kokkukruvitud kaste.

EdgarP
11.04.10, 18:43
Tere,

selline mure, et starsis avab kõik lobby ja asjad, aga lauad alt ülesse ei tule-vhaet ei ole kas istun cashis lauda või turniiril- üks satikas käibki, kus alt bari pealt näen lauda pisikeselt, aga suureks ette ei saa...teab keegi,milles point?(arvuti muidu miski max kuu aega vana,lenovo ja varem sellist asja pole olnud)

nomerlot
11.04.10, 18:52
alt bari peal paremklõps ja "maximize"?

EdgarP
11.04.10, 18:56
alt bari peal paremklõps ja "maximize"?


TY jep,sain just ka nii, aga varem avas ennast ise ilusti, et miks ta nüüd nii jamab?

Codecci
11.04.10, 22:40
Windows 7-ga on standard, et Holdem Manageri installeerides tekib uus Windowsi kasutaja "postgres" ?

Ja mul 2 partitsiooni, teisele veel Format tegemata. Tavaline 7200rpm 1TB Samsungi ketas mul, kas Allocation unit size tuleks jätta 4096 bytes või muuta suuremaks/väiksemaks formatit tehes?

hoss23
11.04.10, 22:56
Windows 7-ga on standard, et Holdem Manageri installeerides tekib uus Windowsi kasutaja "postgres" ?


Endal ka sama teema, nii, et oleks ka sama küsimus?

Oliverk
11.04.10, 22:59
Endal pole tekkinud. Vimasti panin hemi peale 2 nädallat tagasi. Tundub et mingi 64bit proble? Kui nii siis hemi foorumis oli mingi fix http://www.mydigitallife.info/2009/02/21/how-to-create-hidden-user-account-hide-user-account-from-welcome-screen-in-windows/

Hemi teema http://forums.holdemmanager.com/manager-general/21502-how-do-i-disable-postgre-user-account-windows-7-a.html

hoss23
11.04.10, 23:01
Endal pole tekkinud. Vimasti panin hemi peale 2 nädallat tagasi.

Kas postgre tõmbasid koos hem-iga või eraldi????

Oliverk
11.04.10, 23:03
Kas postgre tõmbasid koos hem-iga või eraldi????

Nüüd peale pandud hemil oli postgres juba installeris. Seega koos.

hoss23
11.04.10, 23:05
Nüüd peale pandud hemil oli postgres juba installeris. Seega koos.

hmmm, endal oli ka installeris, ehk koos ja sõbral samamoodi. Ei teagi siis, mis huinjaa võib olla.

-andres-
11.04.10, 23:06
Windows 7-ga on standard, et Holdem Manageri installeerides tekib uus Windowsi kasutaja "postgres" ?

Ja mul 2 partitsiooni, teisele veel Format tegemata. Tavaline 7200rpm 1TB Samsungi ketas mul, kas Allocation unit size tuleks jätta 4096 bytes või muuta suuremaks/väiksemaks formatit tehes?

Uuel HEMil on lihtsalt autoinstall databaasile.

Jäin kohutavalt hiljaks.

Oliverk
11.04.10, 23:07
Ja mul 2 partitsiooni, teisele veel Format tegemata. Tavaline 7200rpm 1TB Samsungi ketas mul, kas Allocation unit size tuleks jätta 4096 bytes või muuta suuremaks/väiksemaks formatit tehes?

Seda ära muuda. Jäta default.