PDA

View Full Version : Autorent



marguzz22
02.07.09, 09:37
Tere! Kas keegi teab mõnda kohta, kus eraisikud või firmad rendivad pikemaks ajaks autosid? Nt. sõber rendib ühelt inimeselt, kes liisingu maksmisega hädas 4000 krooni eest kuus e-klassi jne. Ei tahaks ise autot osta ja sellist kohustust võtta, samas rent on väga praktiline ja saab iga kell ära lõpetada.

Maheaatom
02.07.09, 10:21
Ma usun, et sellised asjad on võimalikud ainult sõprade või heade tuttavate omavahelise kokkuleppena. Liisitud sõiduvahend kuulub liisinguandjale (reeglina on selleks pank v. rendifirma) ning rentnikul/kasutajal puudub õigus autosid edasi rentida. Ehk kui sina liisid (liising on väga abstraktne väljend, õigem oleks "pikaajaline rent") näiteks Nordeast S8-t ja annad sõbrale x üheks päevaks sõita (tahab kuskile laiama minna), siis pole sul õigust talle volitust kirjutada ja kui ment sõbra rajalt maha võtab, on probleemid kiired tulema. Teile mõlemale. Küll võid sa pöörduda liisingfirma poole ja paluda neil sõbrale volitus kirjutada, lisada sõber teh. passi kasutajaks vms. Aga vaevalt et sa usaldaksid seda teha suvalise inimese nimele (ka siis kui sul endal liisingu maksmisega raskusi).

Rage
02.07.09, 10:36
teh. passi lisamine on lihtne.. võtad liisingust volituse, et võid teh. passi muudatuse tellida (Hansaliising on kohe tlna ARKi majas ja neil maksis see volitus 100 eeku) seejärel lähed ja lased teh. passi ümber teha, aasta tagasi maksis see 200 eeku.

ma aasta tagasi lasin omal auto pärnusse vanemate juurde registreerida, kedagi ei huvitanud kas ma reaalselt ka seal elan aga kindlustusemakses võitsin 1,8k aasta peale (Y)

leho57
02.07.09, 23:56
vistpeab läbi tuttavate käima see asi jah

ok2aa
03.07.09, 01:12
www.toobustotobuy.rot

MIKE_K6o
03.07.09, 10:01
Oleneb mis autot sa tahad, mul 1 sõber suutis 3 seeria buumeri osta, aga endal pole lubegi veel valmis, et seisab ka hetkel niisama maja ees.

blazkuh
03.07.09, 11:36
Uute liisingautode dokumentides on ju kirjas liisingvõtja nimi, kui " Vastutav kasutaja ", kes minu teada võib volitust kirjutada ilma panga loata ka kolmandale isikule. Mina olen igatahes vastutava kasutajana kirjutanud ka volitusi ja mingeid probleeme sellest politsei või pangaga ei ole tekkinud, mõlemad on olnud teadlikud sellest. Ainult kui piiri tahetakse ületada, siis peab olema nimi passis või ARK-ist võetud ametlik volitus. Neid rendilepakkujaid peaks praegu päris palju olema, sest isikutel, kes Saksamaalt massiliselt buumi ajal autosid tõid, seisavad enamus nendest niisama ja nad rendivad neid suht soodsa hinnaga välja, see käib üldjuhul tutvuste kaudu. Niiet uuri oma tutvusringkonnast, äkki toob keegi autosid Eestisse.

MIKE_K6o
03.07.09, 11:42
Uute liisingautode dokumentides on ju kirjas liisingvõtja nimi, kui " Vastutav kasutaja ", kes minu teada võib volitust kirjutada ilma panga loata ka kolmandale isikule. Mina olen igatahes vastutava kasutajana kirjutanud ka volitusi ja mingeid probleeme sellest politsei või pangaga ei ole tekkinud, mõlemad on olnud teadlikud sellest. Ainult kui piiri tahetakse ületada, siis peab olema nimi passis või ARK-ist võetud ametlik volitus. Neid rendilepakkujaid peaks praegu päris palju olema, sest isikutel, kes Saksamaalt massiliselt buumi ajal autosid tõid, seisavad enamus nendest niisama ja nad rendivad neid suht soodsa hinnaga välja, see käib üldjuhul tutvuste kaudu. Niiet uuri oma tutvusringkonnast, äkki toob keegi autosid Eestisse.


Selleks, et saaksid ise rendilepinguga seda edasi anda kolmandatele isikutele, peab sul pangaga olema selle jaoks eelnev leping. Niisama sõbrale või tuttavale või mustalt autot rentides peab ikka volituse jaoks käima pangast läbi.

marguzz22
03.07.09, 11:45
Selge tänud!

blazkuh
03.07.09, 11:46
Selleks, et saaksid ise rendilepinguga seda edasi anda kolmandatele isikutele, peab sul pangaga olema selle jaoks eelnev leping. Niisama sõbrale või tuttavale või mustalt autot rentides peab ikka volituse jaoks käima pangast läbi.


Kui sa saad auto tuttavalt, siis sa ei peagi seda ju ametlikult rentima. Maksad ilusti liisingut ja tuttav kirjutab sulle volituse, no problemo.

MIKE_K6o
03.07.09, 11:48
Kui sa saad auto tuttavalt, siis sa ei peagi seda ju ametlikult rentima. Maksad ilusti liisingut ja tuttav kirjutab sulle volituse, no problemo.

ma mõtlesin sellega, et kui oled auto võtnud liisingusse ja soovid seda tuttavale "rentida" mitte ametlikult, siis saab ikkagi pank sulle volituse kirjutama, mitte see tuttav. Pank on kirjutanud liisinguvõtjale pmst volituse, et tema saaks seda kasutada kuna auto kuulub ikkagi pangale.

Potsataja
03.07.09, 11:49
ma mõtlesin sellega, et kui oled auto võtnud liisingusse ja soovid seda tuttavale "rentida" mitte ametlikult, siis saab ikkagi pank sulle volituse kirjutama, mitte see tuttav. Pank on kirjutanud liisinguvõtjale pmst volituse, et tema saaks seda kasutada kuna auto kuulub ikkagi pangale.


Üldiselt võib volituse osas mureta olla, selle olemasolu on nüüd küll viimane asi, mis politseile huvi pakub.

MIKE_K6o
03.07.09, 11:59
Üldiselt võib volituse osas mureta olla, selle olemasolu on nüüd küll viimane asi, mis politseile huvi pakub.

ma olen selle eest 2 korda trahvi saanud viimase 6 kuu jooksul, esimene kord polnudki ja teine kord oli aegund krdi 3 päeva. 1500 EEKi ja 600 EEKi. PLUSS edasi ei võinud sõita ja pidi omaniku kohale kutsuma ja 100 häda veel sellega. Selleks suht kursis olengi selle jamaga.

Potsataja
03.07.09, 12:09
Siis on masu ikka politsei käitumisele tõsist survet avaldanud. Varem ei olnud tööautoga sõites volituse olemasolu absull vajalik. Kusjuures isegi sellealane seadusemuudatus pidi tulema, et volitus pole enam vajalik.

MIKE_K6o
03.07.09, 12:11
Siis on masu ikka politsei käitumisele tõsist survet avaldanud. Varem ei olnud tööautoga sõites volituse olemasolu absull vajalik. Kusjuures isegi sellealane seadusemuudatus pidi tulema, et volitus pole enam vajalik.

Ilmselt on jah nii, kunagu mul sõbranna sõitis mu autoga mitu kuud ringi, kinni peeti, siis ütles, et pole volitust, et võite omanikule helistada kui vaja, ei tahtnud keegi mulle helistada ega midagi. A nüüd raisad väänavad kuis saavad.